Új privát üzeneted érkezett!

Szia Melcsi!

Ne haragudj, hogy megkérdem.Hogy lehetséges hogy a liftben ,egyedül voltál, amikor megszületett??TEljesen egyedül, amikor elfolyt a magzatvized már??Jól emlékszem így írtad, ugye?
mert ez szörnyű..
tünci28
 
 
 


Tünci, szerintem mindannyian be vagyunk tojva ezerrel!!!!!!!!
Tényleg nagyon-nagyon kicsi a valószínűsége, hogy ilyen tragédia még egyszer megtörténjen velünk!!! Meg most sokkal jobban odafigyelünk minden kis apróságra. Én pl. végig tök erősnek akartam láttatni magam, hogy nem leszek nyámnyila kismama, mert ez "csak" egy terhesség, és én igen is tudok dolgozni, és nem fogok semmin nyavalyogni. Hát legközelebb igen is nyavalygok, ha valami bajom lesz, és kiharcolok magamnak minden jót, amit csak lehet!!!
És látod mennyi pozitív történetet olvashattunk már itt is :wink:

Lehet, hogy itt olvastam, nem tudom már hol, de írta az egyik anyuka, hogy született kistesó, és egyszer látta, hogy magában mosolyog. És akkor nevetve "rászólt", hogy mit csintalankodtok ti itt ketten :) :?:
Olyan aranyos volt a sztori. És ugyi a pici babák állítólag, ha jól tudom még látnak olyan dolgokat, amit mi nem. Pl. aura meg ilyenek. Elképzelhető, hogy a kis Angyalkáink is mindig mindenhol velünk lesznek, és segítenek majd nekünk, meg a pici babáinknak :wink:
Vendég
 


ezt nem itt írták, de azt én is hallottam hogy a picik nagyon fogékonyak az ilyesmire..
amit az előbb írtál, hogy hülyén érzed magad Lackó előtt, ha kistesóra gondolsz..hát én egyenesen szégyenlem magam Viola előtt.. :cry:
de szerintem én még nem is kistesót akarok..
tünci28
 
 
 

 
 

Azt el kell még nektek mondanom, hogy mielőtt terhes lettem előtte fél évvel volt egy két oldali subtotális tüdő embóliám, a születésnapom után egy héttel (most jut eszembe holnap lesz az 1 éves évfordulója), amikor percei meg voltak számlálva és azóta én vérhigítón élek. És a kardiológus akihez járok kimondottan megtiltotta a nőgyógyásznak hogy rendesen szüljek a vérzés miatt, naná hogy inkább lelépett mert olyan hirtelen megindult a szülés hogy már nem lehett volna császározni. Persze rendesen meg voltam ijedve nem elég hogy úgy szültem hogy azt mondták már nem fog élni a kicsi szülés közben felvitett az orvos aki volt éppen. A beteg hordóval voltam kettesben mondanom sem kell. A liftben már éreztem hogy kifog csúszni a én mini babám.Már nem tudtam mit tenni pedig nem is toltam. Csak annyit tudtam hogy sürgettem a beteghordót siessen mert kinnt van már a baba. Felértünk a műtőben mondtam a dokinak kint a baba. Azt mondta igen látom elvágta a köldökzsinórt és szólt a műtősnőnek. Hozzon már ide egy rongyot vigyük innen ezt a gyereket. Ja és amikor megnézte kérdeztem tőle vége a babának, bólintott és azt mondta csak sajnálom. Aztán eltüntek. ...............hu............... el sem hiszem hogy egy szuszra igy eltudom mondani. Persze potyognak a könnyeim rendesen. ..................egy kicsit lazitok. Bocsi megint elgyengültem egy kicsit.
melcsike70
 
 


Nem baj Melcsi, ne haragudj..lehet még korai volt ilyet kérdeznem.
egyszerűen felfoghatatlan, hogy ez történt veletek..legalább nekem ezt nem kellett átélnem..amúgy is rettegtem..de ez, amit írsz..annyira sajnálom.. :cry:
tünci28
 
 
 


Húúú, Melcsi ez nagyon szomorú :cry:
Ezek a dokik nem tanulnak pszichológiát :?: :?: :?: :twisted:
Én elhiszem, ha mindenkiben az embert látnák és nem a beteget, abba belehülyülnének, de basszus, aki egy vágóhídon dolgozik az sem tekinti az embereket sertésnek csirkének vagy marhának :!: :!: :!: :twisted: :x
Könyörgöm, Ő egy kis életke volt, megérdemli a tiszteletet, úgy ahogy te is :!:

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy legalább neked semmi bajod nem lett az így történt szülés után. Ugye nem lett?
Vendég
 


Ha úgy érzed hogy még nem tudsz beszélni, akkor nem erőltetem, akkor ne ezekre válaszolj, csak írj bármit, amit van kedved,jó?!


és a tüdőbetegséged mitől alakult ki? megmondom őszintén ezt nem tudom mivel jár..vérrög a tüdőben? ilyesmi?
Nem tudtak valamit tenni, hogy még bennt maradjon Bogi?már úgy értem, hogyolvastam egy másik topikban, hogy magzatvíz nélkül kihúzott egy anyuka néhány hetet..a méhyzáj is magától nyílt?
tünci28
 
 
 


Tünci, ezért tudunk itt egymásnak segítgetni, mert bár mindenkinek a saját története a legfájdalmasabb, mindig jön egy olyan ember, akinek a tragédiáját sokkal fájdalmasabbnak érezzük a miéknél.

Én például ugye nem éltem át a fájásokat, amiket te.
Betti, és még sajnos sokan napokig szenvedtek azzal a tudattal és persze sok lelki fájdalommal, hogy a babájuk már nem él a pociban, amin mi nem estünk át, és sajnos még nagyon sokáig lehetne sorolni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.19 22:31-kor.
Vendég
 


Ugye ez olyan mintha egy triller lenne. Szinte hihetetlen ami ott és akkor velünk történt . Persze a szülőszobán sem volt ott a doki, nem tudom hol volt. De ott legalább a két szülésznő mellettem volt. De úgy igazából mellettem voltak mind a ketten. Ők nagyon rendesek voltak.

Azt hiszem be tudom fejezni utána hogy elvitték a kicsikémet csak néztem kifelé az ablakon és elaludtam. Mert arra ébredtem hogy a beteghordó megfogta a lábam, mert majdnem leestem ( mert még 1-1,5 óra múlva még mindig a keskeny tulikocsin feküdtem) arró az kocsiról és még nem volt senki körülöttem. Aztán néhány perc múlva bejött a műtősnő és a mögöttem megállt és annyit mondott elvitték a kisbabát Győrbe. Én amugy Mosonmagyaróváron lakom.Kérdeztem hogy miért vitték el. és akkor mondta azért mert mégiscsak életben van. ............... hát ............gondolhatjátok egy mázsás kö omlott le rólam, na akkor elkezdtem sirni. Aztán elaltattak mert csináltak utána egy küretet. És félálomban hallottam amikor keltegettek, hogy az orvos mondta hogy irják át a papirt mert nem befejezetlen vetélés, hanem koraszülés volt.
melcsike70
 
 


ez olyan érdekes..most először gondoltam arra, hogy hálás is vagyok azért hogy vajúdtam..hogy nem hagyta magát olyan könnyen..addig is velem volt..és talán egyszer a rettegést ki tudom szűrni belőle..
tünci28
 
 
 


igazából nincs más bajom mint kiderült a VIII. faktornak nagyon magas az aktivitása és 3-5 ször magasabb a embólia vagy a trombózis kockázatának mint normál esetben. Akkor is csak az volt az előzménye hogy néhány napig fájt a bal vádlim, de nem tulajdonitottam neki jelentőséget. Aztán egyik nap vittem a Barcit oviba és haza felé elkezdtem szédülni, aztán meg már a levegő után kapkodni mire hazahuztam magam kész voltam. a férjem egyből mentőt hivott és közben ott fuldokoltam az ölében. és végül is ugy kerültem ki győztesen hogy a mentőorvosnő egyből tűdőembóliára gondolt és elkezdett vérhigitóval kezelni. igy éltem túl.
melcsike70
 
 


ugyhogy most már életem végéig syncumart kell szendnem. most a terhesség alatt meg injekcióval böktem magam naponta kétszer. eleinte a hasamba, aztán meg a vállaimat böktem.
melcsike70
 
 


ez is!hát hogy lehetett abban tévedni? hogy él-e?? és különben is, a 24.hét után nem írhatják vetélésnek..és nekem azt is mondták Fehérváron, hogy akárhány hetesen születik, ha mutat életjelenséget, akkor meg kell tenniük mindent..nincs olyan hogy nagyon éretlen és akkor hagyják...
ez borzasztó..hiszen erős volt, hogyan mondhatták azt???!!!!
tünci28
 
 
 


ezt már nem lehet másképp gyógyítani, csak állandó gyógyszer?
tünci28
 
 
 


pedig rendesen volt szivhangja a szülés megindulásakor. ... és már ugy inditott el a doki hogy ez már csak egy befejezettlen vetélés és nekem muszáj befejeznem. majd leközelebb sikerül.
melcsike70
 
 


igen mert igen besűrűsödik a vérem és ha elfelejtem bevenni mindig délben veszem be, akkor érzem hogy nincs rendesen levegőm.
melcsike70
 
 


Nők lapja cafera írtam egy nőgyógyásznak, hogy esetleg, ha hamarabb észreveszik, hogy baj van, akkor valamilyen szerekkel bent lehetett volna-e még pár hétig tartani a pocakban a Pindúrkám, de azt mondta, hogy a nagyon sok magzatvíz miatt előbb utóbb megindult volna magától a szülés, mert az olyan lett volna, mintha a babám nyomta volna ki magát.
Én szerintem az én Picikémnek még nem volt olyan erős a tüdeje, hogy vajúdás meg sima szülés után esélyeink lettek volna, én szerintem ezért nem bánom, hogy kimaradt a vajúdás. Így is császár után nem sokkal lélegeztetőre kellett tenni. De a gyermekklinikán nagyon ügyesen lélegzett már a műtét utáni 4. naptól kezdve :)

Melcsi, ehhez semmi joguk nincsen, hogy ezt tegyék egy Anyával! Abban a hitben hagyni órákig, hogy nincsen már Babája, aztán meg úgy mellékesen közlik, hogy de mégis van??? Őrület.
Nem tudsz esetleg egy olyan szervezetet megkeresni, aki kiállna ezek ellen a ..... ellen? Mert megértem, hogy te lelkileg nem szeretnéd magad terhelni, meg újra meg újra felszakítani a sebeket, de ez nagyon gáz :cry:

Bocs, hogy így felmérgeltem magam :twisted:

Én már azon is kiakadtam, hogy én ugyi pénteken szültem, hétfőn jött az anyakönyvi hivataltól egy csaj a kórházba a papírokat-adatokat összeszedni. Kérdezem, hogy hol az én papírom, de hát azt az Istennek se találta. Bezzeg, aki vasárnap szült, annak ott volt már a papírja, de a miénk sehol. Mintha nem is szültem volna!!! Aztán kiharcoltam, hogy menjenek a fenébe, mi igenis szültünk, megszülettünk, az én gyermekem él, neve van, és mi itt most anyakönyvezni fogunk!!! De mindenki csak nézett, hogy koraszülött kisbabának miért akarok ilyet :?: + a nővérke közölte, hogy hááááát, ha kislány lenne sokkal de sokkal nagyobbak lennének az esélyei. Mondtam, hogy köszi, mindjárt műtik, ilyen biztatásra most nincsen szükségem...
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de kihozta belőlem az idiótáktól elszenvedett sérelmeket :lol: :roll: :shock:
Vendég
 


igy hogy a véremet higitják a gyógyszerrel még egy kis tűszúrás is kb. 20 perc hogy eláll a vérzés, de rendesen vérzik, mert a syncumar miatt vérzékeny az ember.Sőt izomba nem is kaphatok injekciót csak vénásan. zöldségeket nem nagyon lehet enni, mert azokban sok a K vitamin és az visszaveti a gyógyszer hatását.
melcsike70
 
 


nem tudom ,hogy különbözhetnek ennyire a kórházak, orvosok..
nagyon-nagyon szenvedek, szenvedtem..de most látom csak ,hogy ha nem az az orvos műt, aki és nem azok az emberek vannak velem..akkor lehet hogy tényleg beleroppanok..
tünci28
 
 
 


Mindig az bizonyosodig meg bennem, hogy minket a kórházban is úgy kezelnek mint valami véres rongyot, amit dugdosni kell, mert rontjuk a statisztikát.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Mert ugye anyuka csak maradjon csöndben és hát ha már így alakult, akkor menjen is haza és ne is gondoljon arra, hogy várandós volt.

Betti
Kép
betti0412
 
 


az az igazság hogy ezt csak én tudom meg ők de ott senki nem fog mellém állni, hogy elmondja. aztán ugy döntöttem a szülés után két nappal saját felelősségemre kijöttem a kórházból reggel félnyolckor 9kor már ott voltam a kislányomnál. és utólag nem bántam meg mert az az egy hét amivel többet vele lehettem az most nagyon sokat jelent, az össze emlékemet amit átéltem a kicsi lányommal.
melcsike70
 
 


Hát sajnos igen...

A gyermekklinikán nagyon sok I----n kórházas baba volt, mert ők sem akarják állítólag pl. a császáros szülések arányát növelni, ezért nagyon-nagyon sokáig hagyták vajúdni a kismamákat, aminek sajnos a babák itták meg a levét. Viszont!!!! lehet, hogy 5-6-al kevesebb császározás fog szerepelni a kimutatásaikban, ami milyen szépen mutat egy baba barát kórházban.

Nem gáz, hogy kiírtam a kórház nevét?

majd kiszerkesztem nemsokára :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.19 23:02-kor.
Vendég
 


boboka!
most én mondom neked, hogy ne keresd már az okokat..sajnos nem lehet már mit tennünk..

Látod nekem meg mondták hogy milyen jó, hogy kislányt, mert sokkal nagyobb az esélye..annyiszor utána néztem..mégcsak nem is volt kis súlyú a korához képest..olvastam babáról, aki két héttel több volt és csak 560 gramm...és él és semmi baja már...
Ki tudja a Jóisten, vagy a sors mért tett ránk ekkora csapást..

Azt mondta még a pszichológus, most jutott erről eszembe..ha ép lélekkel jutunk ki ebből, akkor mi megtanuljuk a szeretet olyan mélységeit, hogy Kistestvért úgy szerethetjük, ahogy kevés gyermeket szeretnek..
tünci28
 
 
 


még bírjátok hallgatni ezt a horrort amin átmentünk a gyerekemmel?
melcsike70
 
 


az én Bogikám 680 gramm volt tehát ő sem volt kicsi súlyú
melcsike70
 
 


Az orvosi egyetemen nem tanítanak valami beteg pszichológiát? Vagy miért van annyi családsegítő, pszichológus, szociális munkás?
Nekünk nem jut egy sem?
Én teljesen elbújtam a kórházba, ki sem jöttem a szobámból vasárnap, WC-re is csak sompolyogva, mert szabályosan bűnösnek éreztem magam.
Volt ott egy nővér, egy idősebb, azt meg tudtam volna csapni.
Az olyan okos volt, és olyan fölényesen beszélt, hogy majd lesz másik és nem kell itt keseregni, ő mondta azt a kicsusszan valami az éjjel szóljon sztorit is, amitől végigrettegtem az egész éjjelt.

És tőlem megkérdezték, hogy mért nem a szülő osztályon fekszem, miért egyel alatta, a női részen, mert én kértem az orvosom, hogy ne rakjon össze a babás mamákkal ha lehet.
Ezt kérdezte egy nővér, hogy nem értik, miért ezen az osztályon fekszem.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szia Betti! :D

de örülök!!
Apa nincs otthon?

Lassan csinálhatnánk chat-szobát.. :)
tünci28
 
 
 


Melcsi bírjuk, írjál le mindent, amit szeretnél.

Tünci, az tuti, hogy átértékeltük a szeretet szó fogalmát. A férjemre régebben marhára tudtam megsértődni, durcáskodni stb. Most viszont nem szeretek úgy elaludni, hogy haragban vagyunk, inkább megpuszilom és megfogom a kezét. Meg persze nem akarom, hogy Lackó veszekedve lásson minket :lol:
+ már olyan apróságok miatt, ami miatt régebben a falnak mentem volna, nem bosszantom fel magam, inkább higgadtan átgondolom.
Vendég
 


Betti!
jaj most olyan hülyén néz ki hogy azt írtam:de örülök..mert annak örülök hogy itt vagy!!
csak hamarabb lett a te hozzászóásod...

Melcsi!
Bírjuk .sajnos mindőnknek van ilyen rész..Betti is teljesen egyedül volt abban a percben..
tünci28
 
 
 


Betti


talán kicsit odacsaphattál volna neki.


utólag én is sokat gondolkodtam igy az ütésről jut eszembe, hogy amikor láttam a nővéreket ahogy benyúlkáltak a inkubátorba ( volt amelyik előtt keresztrelyvényt fejtett és utána cserélte a tisztitotta a tubust szabad kézzel amivel a nyákot szivatták) talán akkor kellett volna mondanom nekik, ............ barátom talán mossál kezet mielőtt a gyerekemhez nyúlsz mert megrugdoslak............... de hát ez akkor nem is tünt fontosnak mert csak Ő vele voltam elfoglalva de utólag már nagyon is fontosnak tartom.
melcsike70
 
 


A dokim azt mondta, hogy nem rak a szülészetre, még jó, mert egyszer nagyüzem volt a kórházban és összekerült néhány eltérő eset egy szobába, helyhiány miatt és nem csoda, hogy szétszedték egymást. Így ezekkel a szavakkal.
És az UH után a folyosón sikerült megbeszélni, mi is a teendő, úgy, hogy ott jöttek mentek a folyosón előttünk.
Már elnézést, de elég jelentős TB.t nyomok be az államkasszába minden hónapban, emellett magánrendelésre jártam és nincs egy üres szoba egy székkel?
Vagy pénteken mikor konzultációkra szaladgáltunk, 40 fokban terhesen még akkor, azt kapom, hogy fél egyig érjünk vissza, mert utána elmegy. Miért? Éhes?
Fél egy előtt egy perccel odaértünk,,,,
De ha nem érünk, ezzel a tudattal még napokig éltem volna, döntés nélkül. Az jó lett volna, csak mert neki el kell mennie?

Tudom, most nektek dühöngök itt, de olyan dolgok jutnak eszembe és dühöngök rajtuk, amik akkor elmentek rajtam, mert nem az volt a fontos, de lassan tudom,miért éreztem olyan rosszul magam bent.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Nekünk nem jut szociális munkás..A doktornő mondta hogy egyébként hibáznak a kórházban akik ilyeneket mondanak..súlyos szakmai hiba..
a férjem nem is tudta hogy engemle akartak beszélni, hogy elhozzam..ezt nem is mondtam neki, csak valamelyik nap..teljesen ki volt akadva..

Melcsi!
Te megfoghattad?Vele voltál, mikor elment?el tudtál köszönni Tőle??
tünci28
 
 
 


Melcsi, teljesen megértelek. Csak hát olyankor az ember nem mer okoskodni, mert még csak pár napja anyuka, ezek ott meg állítólag már rég óta tudják a dolgukat...


Csajok, tehetek fel Lackóról ide egy képet?
Vendég
 


Itt vagyok, Párom alszik, én meg tévéztem, és gondoltam megnézlek titeket is, alvás nem nagyon megy ma.

Betti
Kép
betti0412
 
 


legalább most kijön belőled is az amit eddig visszatartottál, látod én is utólag gondolkodtam el ezen pedig rájuk kellett volna szólnom, meg amikor ugy vett vért hogy még kesztyű sem volt rajta pedig ha bele gondolok ehhez is ahhoz is hozzányúlkátak és ugyebár a szoba azért nem steril.
melcsike70
 
 


tőlem egész nyugodtan!
melcsike70
 
 


én próbáltam képet felrakni de nem sikerült nem tudom miért.
melcsike70
 
 


És olyan apróságokról még nem is beszélve, hogy mászkálhatsz a folyosón a vérző mindeneddel, vajúdás közben, úgy, hogy közben a látogatóknak vagy kisebbfajta látványosság. És természetesen a szülőszobára is nyilvános helyen tolnak le. Ha akkor épp fájásod van, és kell kiabálni, jajgatni, nyögni, megint így jártál.
Egészségügy.

Lehet, butaság, de kezdem megérteni valahol azt, aki az otthon szülést választja.

Betti
Kép
betti0412
 
 


tényleg ,egy kis emberség, függetlenül az egészségügy problémáitól..emlékszem a dokimra..
hétfő:napközben többször odajön, vígasztal, hogí bennt tartjuk még babucit..
kedd kora reggel:megint ott a kórházban..elájulok, görcsölök,vitet a vajúdóba,megállítja a szülést..de ki nem enged, amig ő ott van, addig most már vigyáz ránk..éjjel többször bejön..
szerda reggel:fene tudja mióta van a kórházban..tudjuk már, hogy csak a csodában bízhatunk..orvosom, mint egy élőhalott, olyan az arca..de 11 órakor még súlyt becsül, vígasztal, esélyekről beszél..meg a koraszülöttek gondozását taglalja.

végül nem fogad el egy fillért se..

Betti!
Rúgd seggbe a dokid!!!!!
tünci28
 
 
 


Olyan kiszolgáltatott tudsz lenni és még rá is segítenek a nyomorodra.
Meg kellene próbálni menni aludni, mert holnap hosszú nap lesz.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Boboka!
PERSZE!

Melcsi!
Talán túl nagykép.600*600 lehet..

Betti!
élj a mának..ne menj aludni.. :lol:
tünci28
 
 
 


Tünci
Én mikor felébredtem a tisztításos altatásból, a szülés után, utána egy fél óra múlva arra járt a dokim, bedugta a fejét az ajtón és azt mondta, ha jól viselkedi, hazamehet ma. Ennyi.
Én meg néztem, mint a hülye, hogy valószínű nem kezdek el cigánykerekezni itt, tehát jól fogok viselkedni.
De azt elfelejtette megkérdezni, hogy vagyok.
Általában ő beszélhetett, ha én nekifogtam, gyorsan bele is vágott, vagy nem figyelt, vagy a mobilja csörgött.
Kifogtam az EMBERT.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Igaza van Tüncinek, Betti, rúgd seggbe a dokidat!!!

Keress egy normálisat, aki az embert is látja benned.

És azzal meg próbálj ne foglalkozni, hogy milyen "látványosság" voltál, mert a látogatók is egy "látványosságot" mentek be meglátogatni :wink:
Tudom, marha könnyű a pálya széléről bekiabálni... :roll:

akkor mindjárt teszek fel egy képet, ha nem baj
Vendég
 


A hathetesre visszamegyek, bár azt mondta nem kell kontroll, én azért visszamennék, és utána meglátom, kinél kezdem a következőt,
Igazából vissza fogunk járni Kecskemétre is, ahhoz a dokihoz, eldöntöttük, hogy minden kontrollra duplán megyünk. Szegedre is, meg Kecskemétre is.
Ennyi belefér, nem egy nagy távolság, és majd kialakul, hol szülök, ha lesz rá alkalmam, de én már egy orvosban sem bízom, inkább lásson kettő, ha kelll három is.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Fehérváron sem húznak kesztyűt azt hiszem..legalábbis így emlékszem..egyszer mikor lennt voltam, az orvos épp meghallgatta a szívét..olyan, de olyan óvatosan tette rá,szinte hozzá sem ért..én még férfit ilyen finoman mozdulni nem láttam..
később ő volt aki a rossz hírt hozta..azt hittem gyűlölöm majd..de sírt ő is és ezért nem haragszom rá..neki is fájt..a férjem mondta hogy alig tudott az orvos beszélni..annyira remegett a szája..
tünci28
 
 
 


Kép

Lackókám
Vendég
 


Itt nem is szóltak hozzánk az orvosok csak szinte köszöntek, meg elmondták minden nap hogy stabil a baba állapota. Az első nap amikor oda mentünk a főorvos háromszor elment mellettünk és még a köszönést sem fogadta. iszonyatosan nagy bunkó volt.
melcsike70
 
 


Tünci, de jó neked az a november 1.-es kezdés.
Nekem már csak pár napom van hátra........
Annyira nem várom, annyira nem erre állt már az agyam rá.
mindent átadtam az irodában, a gépemet lementettem, elrendeztem, az ügyeket kiosztogattam helyettesre kollégákra, még búcsú tortám is volt, közösen megettük, meg pezsgőt is ittunk.
Most meg vissza. Neki a télnek, csúszós utak, köd, hó eső, vezethetek 40-el majd.

Várjuk a képet!

Betti
Kép
betti0412
 
 


édes kicsi baba
melcsike70
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: