Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó régen nem írtam már. A babás topikban témázgattunk, itt csak olvasgattam.

Kriszta!
Neked akarok megfázásra ajánlani valamit. Homeós.
SINUPRET drazsé. 3x2 dózisban nyugodtan mehet. sok meleg folyadék. Ha a torkod is be van durranva, akkor szódabikarbónás vizes oldattal öblögetés. Plusz vitaminok. Ez háziorvosi javaslat volt nekem, és bevált.

Gratulálok az új kismamiknak!!!!!

Közben mi is voltunk 4D-n. Minden rendben a babával. A méhlepény nálam is jó helyre került mostanra. A terheléses vércukrom is rendben volt.
Ismét kisfiút várunk. :lol:

Jó babavárást mindenkinek!!!!

Kép
Kép
share
 
 


Share!
Gratulálok a kisfiúhoz, majd a következő leányzó lesz! :D

Kira!
Nagyon szuper, hogy a lepényed arrébb ment, így azért van esélyed normál úton szülni! Azért óvatosan a hajlongással, emeléssel!
Én jövő pénteken megyek uh-r lepény ügyben, hát kiváncsi leszek!
Valahogy úgy érzem, nem mozdult az sehova!
adri1983
 
 


Nika!
Meggyógyultál?
A mi kislányunk is rugdos ezerrel, tegnap nem is tudom mikor aludt, mert egyfolytában kalimpált! :)

Kira!
Megírnád, hol van az a jó kis üzlet, amit írtál?
adri1983
 
 

 
 

Share!

Gratula a kicsi fiúhoz :)

Lányok!

A terheléses cukor betöltött 24. hét, vagy a 23. hét 4. napján is mehetek akár...???


Tegnap voltam védőnőnél, hát, 14 kg-ot szedtem fel a terhesség eleje óta :oops: , de ari volt a védőnő, azt mondta, hogy ennyi fekvéssel meg pajzsmirigy gonddal csodálkozok?, és azt mondta nem gond, csak sokat még ne szedjek fel...
A vizelet cukrom okés, már a vérnyomásom is, hogy szedem a gyogyókat...


Adri!

Az én kicsi lányom is tegnap egész nap mocorgott, én sem pihiztem, mert nem voltam itthon, mikor haza értem és ledőltem, elaludtam, na akkor ő is aludt, de addig pörgött forgott :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta,
eszembe jutott még valami. BIOPAROX spray. Orrba és szájba lehet befújni. De szerintem, borzalmas szaga van. Nem bírtam használni.

Witch,
én is valahogy így mentem, mert csak így tudtam megoldani. Nem mondta sem a védőnő, sem a doki, h nem jó. Van, ahol csak 26-28. héten nézik.
Klassz védőnőd lehet! Én védőnőmmár havi 1 kg-t is kifogásol. Leszid, értsd szó szerint, mint egy kisgyereket. :roll: Nem is igen járok hozzá mostanában. :wink:

Adri,
én is azt mondom mindenkinek, aki sajnálkozik, h ismét kisfiú. Én boldog vagyok két fiúval is. :lol:

Kép
Kép
share
 
 


Sziasztok!

Nemone
Nagyon édes a picikéd! :D

Kriszta
Jobbulást kívánok neked! Remélem már jobban vagy. Én is a Sinupret-et akartam neked írni, mint Share, most ajánlotta nekem a védőnő, bár szerencsére egyelőre még nem kell szednem csak a torkom kapar kicsit. Torokra lehet a Tantum Verde-t kismamáknak is szedni, ami szopogatós cukorka

Share
Gratulálok a kissráchoz! Nagyon szép neve lesz! :D

Mi tegnap voltunk 4d-n, felrakom a csajsziról készült sztárfotót :lol: :lol:
Kép
bessy76
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm mindenkinek a tanácsokat és, hogy gondoltatok rám. A náthám már picit múlóban van már.
Kedden reggel meghalt a nagymamám és ez elég rosszul érintett, mert nagyon közel állt hozzám...mindig azt mondta, hogy nagyon szeretné látni a babát, hát most már csak fentről fogja nézni sajnos.....

Share,
Köszönöm, a tanácsaidat megfogadom és veszek is, mert én mindig elég sokszor szoktam náthás lenni az ilyen időszakban, és méghogy dolgozom nagyon sok ember vesz körül így biztos, hogy elkapom, persze azért vigyázzok!
Neked gratulálok a kisfiúhoz! és ne törödj azokkal, akik azt mondják, hogy jobb lenne egy lány, majd a következő mondd nekik azt :)
amúgy a második kisfiú spontán jött nálatok?

Masut,
Örülök, hogy minden rendben, merre felé jártatok? A 12 hetes uh-n rendben votl minden?

Kira,
Minen ok? hogy áll a lakás?

Bessy,
Írtó aranyos a kislány, gratulálok :)

Witch,
Szerintem már mehetsz cukorterhelésre, az hogy a vizeletben nem volt az jó, mert az csak sokáig fennálló cukorbetegséget jelzi.
Szorítok, hogy minden rendben legyen!

Bocsánat,h ogy nem írtam most mindenkinek. Hétfőn jelentkezem, mert a hétvégén mi is festünk és nem lesz netem.

Sok puszi
Jó hétvégét!
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Adri!

Kriszta volt beteg....én csak írtam Neki, hogy én is ettől rettegek...:)

Viszont a fejem tegnap egész nap fájt, éjjel is alig aludtam valamit.
Reggel vettem a gyógyszertárban homeo-s bogyót, és már kezd javulni.

Share!

Gratulálok a kis sráchoz. :)

Witch!

Az én Pöttömöm pont fordítva működik....ahogy leteszem a fenekem egyből belekezd a bugiba. :)
Tegnap voltam szülésfelkészítőn, és ott volt kismama jóga.
A relaxáció alatt végig nyomta a Drágám. :)

Bessy!

Nagyon édes a kis csaj! :) Gratulálok! :)

Kép
nika28
 
 


Kriszta!

Őszinte részvétem!

Teljesen át tudom érezni....én júliusban veszítettem el a nagymamámat.
Nagyon sajnálom, hogy nem láthatja a dédunokáját! :cry: :cry:

Kép
nika28
 
 


Kriszta, Nika
Köszönöm, aranyosak vagytok! :D :D :wink:

Kriszta
Fogadd őszinte részvétemet! :cry:

Nekem is fáj a fejem este óta. Mindig megérzem ezt a hülye esőt :evil: de még nem vettem be semmit, hátha elmúlik magától...
bessy76
 
 


Kriszta!

Részvétem, nagyon sajnálom, nekem a mamim már 8 éve meghalt, és mindig szeretett volna dédunokát, de én vagyok a legidősebb unoka, és nem adhattam meg neki.. Tudom mit érzel...

Nika!

Ha fekszek mozog, csak ha alszok akkor nyugszik meg, viszont aranyos, mert zenét hall és mocorog :lol:

Bessy!

Csodás a kicsi lány, már én is alig várom a 28. hetet :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta,
Részvétem a nagyid miatt! :cry:

Bessy,
Nagyon aranyos a pici lány! :D

Share,
Gratulálok, hogy megint kisfiatok lesz! A testvéreméknek is 2 fiúk van, és ők is örülnek neki, bár a nagyobbik szeretne egy hugicát is... :wink:

Nika,
Sajnálom a fejfájásodat! Milyen homeos bogyót vettél? Pár hete nekem is volt erős fejfájásom, de amit én vettem az nem használt.

De jó nektek, hogy már így érzitek a mocorgást, én még nagyon enyhe valamiket érzek csak, ami azt hiszem, hogy már a baba.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone!

Lycopodium clavatum a neve.
De a cyclamen is jó rá, de az nem volt itt nálunk a gyógyszertárban.

Lehet, hogy azért nem volt jó, mert ezeknél a bogyóknál lényeges, hogy milyen jellegű a fejfájás.
Nekem adott a nőci egy füzetet amiből kiválaszthattam, hogy milyen a fejfájásom, és arra adott gyógyit.

Megkeresem a neten, hogy hol választottam ki, és átküldöm a linket.

Kép
nika28
 
 



Kép
nika28
 
 


De bolond vagyok!!!!!!!


Nemone, Neked akartam küldeni:)

Kép
nika28
 
 



Sziasztok Lányok!!

Lenne egy kérésem!

Valamelyikőtök nem volt most szept.23.-án Zekénél 11óra körül UH-n.?
Ugyanis összecserélték az UH-s képemet egy bizonyos TÓTHNÉ S. A.-val!

Ő is kb 7 hetes terhes lehet.

Sajnos a központot 2 napja hiába hívom nem lehet elérni őket, pedig reménykedtem hogy tudnak majd segíteni abban hogy megtaláljam a kép gazdáját és én is visszakapjam a sajátomat.

Segítségeteket előlre is köszönöm!
émi84
 
 


Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Nem igen vagyok gépközelben, mert sokat kell feküdnöm.

Ma voltam uh-on. 42 és 44 mm-esek a pocaklakóim. De még otta van a haematómám, igaz felszívódóban. Azért nyugodtabb lennék ha már nem lenne.

Van egy kérdésem, ha valaki tudna segíteni.
Honnan számítjuk a terhességi heteket. a mensi napjától vagy a leszívás napjától. Itt a védőnőm kevert meg egy kicsit és azért kavarog bennem hogy melyik is a jó. Főleg a genetikai vizsgálatok miatt kell.

Köszönök mindent:
juzsika
 
 


Juzsika!

Az utolsó mensi első napjától :), de arra is figyelni kell, hogy ha úgy jár vki mint én, hogy nem középidőben volt a "leszívás és a többi", akkkormás, tehát a legjobb a leszívás napjától két hetet vissza számolni...
Szorítok hogy elmúljon az a fránya hematóma :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Köszi Witch. Aranyos vagy. Sokat segítettél. Remélem te jól vagy.

Még egy problémám van. Az utroról hogy szoktatok le, gondolom nem lehet egyik napról a másikra abbahagyni.
juzsika
 
 


Share! Tök jó, hogy a méhlepény jó helyen van már. :) Gratulálok a kisfiadhoz. :)
Bessy! Nagyon jól látni az arcocskáját. :)
Tubikriszta! Részvétem... most van egy őrzőangyalotok...
Bulgáriában voltunk, tengerparton, nem messze Várnától. Az időt kifogtuk, de azért jó volt. :) Igen, rendben találtak mindent a 12. hetinél. Ajánlották a Down-kór szűrést az Istenhegyi úton, de akkor rögtön ugrani kellett volna, az meg már nem fért bele az elutazás előtti pár napba. A doki azt mondta, van rá lehetőség később. is.
Nika! Gondolom, milyen elmélyülten lehet relaxálni egy mocorgó gyermekkel a pocidban. :lol:
Witch! Milyen zenéket szeret a babád?
Émi! Szerintem azért próbáld hívogatni a központot, nekik megvan az illető címe, telefonszáma, ha másképp nem (már ha nem adhatják ki ezeket az adatokat, amiekt valószinűnek tartok), akkor ők is szólhatnának neki. Az is lehet, hogy csak a nevet nem írták át, vagyis a kép a tiéd, de rajta maradt az előző lánynak a neve.
Juzsika! Hallgass witchre! :)

Masut
masut
 
 


Juzsika!

Nekem azt mondta a doki, hogy 3-4 napig 3*2-re majd 3-4 napig 3*1-re csökkentsem az utrot, majd minden másnap 3*1 és elhagyhatom...

Masut!

Manócskámnak mindegy csak zene legyen, a felhúzhatós altató zenét játszó állattól a rádióig minden tetszik neki :)
Érdekes, hogy én 4 évig táncoltam, és imádtam, imádom a zenét, csak sajnos abba kellett hagynom a táncot...
Lehet hogy ő is ezt szereti :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Milyen csend van lányok!
Mindenki pihen?

Kép
nika28
 
 


Nika!

Én személy szerint dolgozok, jön a negyed éves áfa :? És várom hogy vki írjon vmi érdekeset, hogy kicsit kizökkenjek :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!

Nem irigyellek......!
Igazából én sem unatkozom, csak feltűnt, hogy Te írtál utoljára csütörtökön. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Nika,
Köszönöm szépen, remélem nem lesz rá szülség! Neked végül elmúlt a fejfájásod?

Lányok, ma reggel úgy ébredtem, hogy tiszta kiütéses lett a mellem. Ittam egy kalciumot, és nem kentem be magamat babaolajjal, mert arra tippelek, hogy az lehet a bűnös. Mostanra már nem látszik, de még viszket picit. Szerintetek is a babaolaj lehet a bűnös?

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone!

Máshol is kented magad vele? Ha igen, ott lettek kiütések? Egyébként régóta kened magad babaolajjal és csak most jött ki ilyen allergiás reakció?

Elképzelhetőnek tartom, hogy a babaolaj okozta, de azt is, hogy esetleg az alvóruhád mosószere/öblítője is lehetett... bár akkor meg furcsa, ha máshol nem voltak kiütések.
Szóval nem tudom. :) Azért ügyes vagy, hogy gyorsan elmulasztottad.

Masut
masut
 
 


Érdekelne a véleményetek:

Ma reggel fürödtem, még bőven reggeli előtt. Szeretek úgy lenni a vízben, hogy a fülem a víz alatt van, egyedül az orrom van kint, hogy levegőt vegyek. így nagyon jól lehet relaxálni. (Kezeim keresztbe a fejem alatt, hogy véletlenül se csússzak lejjebb.)
És képzeljétek, a szokásos hangokon kívül (amiket az emésztőrendszer ad ki, bár most alig volt, mivel még reggeli előtt voltam) hallottam más dolgokat is. Meg vagyok győződve róla, hogy az a baba volt, ahogy mozgolódott. Érezni még nem érzem, de ilyet még sosem hallottam a víz alatt. :)
Szerintetek lehetséges?
Egy idő után abbamaradt és teljes csend lett.

Masut
masut
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dícséreteket! :D :D

Masut
Elmúltak a kiütések?
Érdekes amit írsz a hangról. Kíváncsi lennék, hogy tényleg a baba lehet-e? Én nem tudok véleményt mondani, mert amióta babás vagyok csak tusolok. Bár nagyon hiányzik egy jó kis ülőfürdő, de nem merek.

Pénteken voltam a diabetológusnál megint, és képzeljétek, 2 kilót fogytam múlthét hétfő óta :lol: :lol: azt mondta, hogy jól csinálom, csak az általában az ebédet nem jól számolom, és sokszor kevesebbet ettem... na, nem baj, végül is nem éheztem. :D
bessy76
 
 


Bessy, nagyon ügyes vagy ezzel a fogyással! Gondolom, elmondta a diabetológus, hogy akkor hogyan kell számolnod az ebédet.
Kiütéseim nem nekem voltak, hanem nemonenak. :)
Én kb. 2 és 1/2 hónapiig nem fürödtem, csak zuhanyoztam, de akkor úgy éreztem, hogy már szabad és most már időnként beülök a kádba és nagyon jól esik. :) Az a lényeg, hogy ne legyen túl forró a víz, bár lehet, hogy más azt is forrónak értékelné, amiben én fürdök. Ugyanis sokáig szeretek kádban ücsörögni és nem szeretem, ha közben teljesen lehűl a víz. :)

Masut
masut
 
 


Masut
Ne haragudj, észre sem vettem, hogy összekevertelek benneteket :oops: :oops: :D
Igen, mondta, hogy az alapanyagokat kell mérni, én meg a kész ételt szoktam. :roll:
akkor most Nemone-tól is megkérdezem: :lol:

Nemone
Elmúltak a kiütések?
bessy76
 
 


Sziasztok!

Masut,
Igen, régóta kenem magam babaolajjal, és most hogy írtad, pár napja elfogyott az első flakon, és egy másik fajtát kezdtem el használni. Lehet, hogy azt nem bírja a bőröm... :roll:
Amúgy a kiütéseim enyhültek picit, de sajnos már nemcsak a mellemen van, hanem a hasamon, és a csípőmön is előfordul itt-ott. Azért gondolom, hogy az olajtól van, mert ahol nem kentem magam ott nincs, illetve nem is érzem a késztetést sem, hogy megvakarjam. Holnap veszek majd kálciumot, és iszogatom pár napig, illetve ezt az olajat nem fogom használni.

Én is zuhanyozni szoktam, de lehet hogy kíváncsiságból egyik nap fürdök majd, hátha én is hallok valami! :wink:

Bessy,
Nagyon ügyesen diétáztál, ha ennyit sikerült fogynod!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


nemone!

Köszi a kérdésed, nagyon jó volt a bogyó amit kaptam....valószínűleg másra is be fogom vetni a homeo-t, ha szükség lesz rá. :)


Én sem fürödtem kádban mióta babát várok, csak tusolok. :)

Pénteken voltam a védőnőnél szülésfelkészítőn, és Ő mondta, hogy ha valakinek nagyon hiányzik a kád fürdő, akkor 25-30 fokos vízben tegye, olyan legyen, mint a Balaton vize.
Én úgy döntöttem, hogy inkább kihagyom, mert nem akarok bele fagyni a kádba. :)

A hangokhoz egyébként még hozzátenném, hogy nekem a Párom szokott hallgatózni a pocakomon, és úgy is lehet hallani ha ficánkol. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!
Nika! Érdekes, a Net megy, csak a msn nem. :evil:
Fürdés!
Én az első pillanattól kezdve fürdök. Nem értem külömben miért ne lehetne, ha nincs nyitva a méhszáj... Persze nem tűzforró vízbe fürdök, de annyira jót tesz a derekamnak... És minden fürdés elött elővigyázatosságból kifertőtlenítem a kádat. Az kb 1 perc. De ez is olyan dolog, hogy ahány Doki, annyi vélemény.
Én el tudom képzelni, hogy a babát lehetett hallani a víz alatt. A víz annyira viszi a hangot... :D
Kriszta!
Én nem írtam mióta írtad a nagyidat! Részvétem! :( Sajnálom!
Volt valaki a Bababörzén????

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

A hétvégén kifestettünk és nagyon-nagyon elfáradtam. Ma voltam ultrahangon. A babóval minden rendben, a vesemedence tágulat még mindig nagyobb 7,5 mm, de ezen kivül teljesen egészségesek vagyunk. A nemét ma nem tudták megnézni, így majd ha megyek 4D-re már csak abban bízom, de ha nem tudjuk csak a szülés pillanatában az sem tragédia :)

Köszönöm Nektek az együttérzést a mamámmal kapcsolatban. Hihetetlen számomra hogy már nem lesz velünk, de nagyon szép kort élt meg és hihetetlen jó ember volt. Pénteken vesszünk örök búcsút tőle, de a szívünkbe megmarad örökre.

Masut,
Tök jó, ha tényleg a babát hallottad, milyen hangok voltak?

Kira,
Szerintem is, ha zárt a méhszáj akkor lehet fürdeni, csak arra kell figyelni, amit Te is írtál, hogy forró vízbe azért ne és ne sokáig.
Igaz én is zuhanyzok a terhesség óta, de azt hiszem, hogy mostmár kibírom fürdő nélkül ezt a pár hónapot. Én nem voltam bababörzén. Te voltál?

Lányok,

épp most néztem, hogy elment az idő és szinte már itt vagyunk a szülés kapujába, nem? de most komolyan, olyan hihetetlen, nem?
Holnap tesszek fel új táblát.

Bessy,
Gratulálok a diéta tartásához, adósod vagyok még tippekkel, de ha jól értelmeztem, akkor már magadtól is tudod :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Megjöttem uh-ról.
Ma nagyon sokan voltak.
Nagyon izgultam hogy minden rendben legyen, de a dokim megnyugtatott: a méretük a koruknak megfelelő, az ülő,agasságuk 15mm és 17mm és mindkettőjüknek dobogott a pici szivecskéje. A dokim szerint a babáim biztos megmararadna. Kopp-kopp-kopp.
Megkaptam a leleteimet, most már mehetek a nőgyógyászomhoz.
És mertem most már egy új vonalzót is feltenni. :) (Már annyira készültem erre)
Most még 2 fél Agolutint be kell adatnom holnap sé csütörtökön, ha nem tudom megoldani akkor egy egészet holnap, az utrót és használnom kell aztán fokozatosan leépíteni. Ezzell kapcsolatban lenne kérdésem: Ti meddig szuriztátok magatokat illetve hogy kell leépíteni az Utrót pontosan, mert a doki azt mondta hogy most még használjak 3*2, majd 2*2,2*1, de hogy hanyadik héttől és hány napig???
Majd visszaolvasok

Kép
vucuska
 
 


Kép

Csak feltettem ma a táblát :)

aki szeretne csatlakozni, írjon, szívesen bővítem a táblát :)
tubikriszta
 
 


Kira! Szerintem is nyugodtan lehet fürödni. Én inszemináció után egy héttel egy fórumos találkozón egy hidegvizes medencében pancsoltam és hancúroztam egy 12 éves lánnyal, senki nem mondta, hogy nem szabad, így nem csináltam belőle gondot. :) igaz utána még jó ideig nem fürödtem kádban, biztosabbnak éreztem így, de amint úgy gondoltam, visszatértem a kádfürdőhöz. :)
Nika! A 25-30 fokos vízből szerintem kifagynék. :lol:
Tubikriszta, Vucuska! Mindkettőtöknek gratula az uh-hoz. :)
Tubikriszta! Nem igazán tudom leírni, milyen hangok voltak, talá olyan sss-sssss, sss-sss-ssss, nem nagyon volt benne rendszer, de valami rendszer mégis volt. :)
Vucuska! A dokid nem kérdezte, hogy még hány utród van? Tőlem kérdezte és úgy kb. időarányosan csökkentettük, de úgy láttam, annyira nem volt lényeges (legalábbis az én esetenben), hogy milyen ütemben csökkentem, mert legelőször azt mondta, hogy akár azonnal is abbahagyhatom a 3*1 után. Még külön rá is kérdeztem. Legközelebb meg már a fokozatos csökkentést mondta.

Masut
masut
 
 


Sziasztok!!
Witch!
Most néztük Nokival a Lintner Balázst! Basszus!!!!!! :lol: :lol: :lol: Nem mehetnék át hozzá?????? :lol: Jól van, csak viccelek... Nem kicsit lennék zavarba Tőle!!!!!
Vucuska!
Nagyon szépen haladtok! Csak növekedjenek azok a babák!!! :lol: GRATULÁLOK!!!!!!!!

Kép
kira76
 
 


Witch
Háááát!
Most keresek dokit ,de azt hiszem megtaláltam!!!
Nem gondolkodok rajta Lintnerhez fogok járni :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Köszi! :D A tippjeidet várom, biztos van, amiről nem tudok :wink: :D

Vucuska
Gratulálok a szép nagy babákhoz!
Nekem Szűcs volt a dokim, és én 3x3 Utrot dugdostam. Nekem úgy mondta a csökkentést, hogy a 11. héttől 3-4 napig 3x2, majd 3-4 napig 3x1 és el lehet hagyni.

lányok,
rákerestem erre a dokira, akit itt írtatok. Ő Witch dokija?
Húha, én nem mernék levetkőzni előtte olyan jóképű :oops: :lol:
bessy76
 
 


Bessy!

Igen, ő a dokim, először én is zavarban voltam, mikor megláttam, de nagyon rendes doki észre sem veszed hogy hogy néz ki, és csak a fehér köppenyt látom, az orvost, aki segít nekem. Csak jót tudok mondani róla :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!
Remélem nem haragszol... Kicsit ma megkergültünk Nokival! :lol: De tényleg, hogy lehet valaki ilyen jóképű????? Az Apja elött is zavarba voltam a kezdetekben, pedíg Ő már 60 körüli, de akkor is...

Kép
kira76
 
 


Kira!

Dehogy haragszom, én sem vagyok vak :lol: . De tényleg csak az orvost látom benne, nem itt tartanék, ha nem ő lenne a dokim, neki köszönhetem, hogy lehet manókám :)
Apukáját egyszer láttam amikor a dokim késett és ő engedett be a magán rendelőbe minket... Szinpatius volt. :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch
A lényeg, hogy jó orvos és megbízol benne :wink:
bessy76
 
 


Vucuska!
Örülök a szép UH-eredményednek!
Te továbbra is otthon pihizel? Már vissza se mész dolgozni?
Irigyellek, hogy abbahagyhatod a szurikat, úgy tűnik, Konc ebben szigorúbb (vagy csak öregebb vagyok és azért??), nekem azt mondta, a 12. hétig kell kapnom. (Illetve egy kicsit hamarabb abbahagyom, mert majd elutazunk pár napra, és ott nem tudnám kivel beadatni.) Az egyik oldalam lila, a másik meg tiszta csomós, de mindegy, kibírom! Az utroból én most 2 hétig használok 3*2-t, és azt mondta, ha a szurit elhagyom, talán még vissza is kell növelni az utrot!

Tegnap megcsináltattam az EKG-t (kicsit gyorsabb volt a szívverésem a normálisnál, ez vajon a baba miatt van vagy csak fehérköpeny-effektus?) Csütörtökön megyek vérvételre. Lányok! Elfelejtettem megkérdezni, hogy éhgyomorra kell-e menni. Szerintetek? Persze, sejtem a választ, csak reménykedem...
Hétfőn újra UH, keddre meg nagy nehezen bejelentkeztem védőnőhöz (szörnyen elfoglalt, úgy látszik, sok az újszülött a kerületben, akiket látogat). Telefonban elég kedves volt, remélem, jófej lesz!

Noki!
Én is megnéztem ezt a Lintnerdokit, azt hiszem, én is zavarban lennék előtte.
Egyébként drukk Neked is, olvasgatom ám a másik topikban, mi történik Veled! Örülök, hogy jól sikerült a műtéted, és remélem, Te is hamarosan babás leszel!
vuki124
 
 


Vuki!
Igen, itthon vagyok táppénzen és szerintem már nem megyek vissza dolgozni. Kell a pihenés, néha iszonyat álomkóros tudok lenni és idegeskedni se akarok. Te dolgozol még?
Igen, ma beadattm az utolsó Agolutint, a doki azt mondta hogy ha barnáznék -de remélem nem fogok, kopp-kopp-kopp- akkor menjek vissza és folytatjuk a szurizást. Az utrot használom, remélem most már az is elég lesz. Jaj, az én fenekem is a szivávány színeiben játszik, meg néha fájt is, de tulajdonképpen nem bántam. egyszer hagyta el a számat hogy jaj már megint szuri, aztán vissza is szívtam. Ez talán a legkisebb áldozat amit hozhatok a várva várt babáimért.
Vannak tüneteid? Rám mostanában még mindig a fáradság, 2 óránkénti farkaséhség és a szoruiás jellemző -néha egy enyhe hányinger.
Milyen vérvételre kell menned?
Én jövőhét hétfőre kaptam időpontot a nőgyógyászomtől, akkora megyek megbeszélni a dolgokat. össze is kell írni a kérdéseimet.
Most látom hogy a hasam is már kezd gömbölyödni. :D Neked hogy van a hasad?

Masut!
Nem kérdezett rá, sőt még írt is fel Utrót.

Tubikriszta!
Őszinte részvétem a mamád miatt. :(

Juzsika, Smile!
Veletek mi újság?

Kira!
Hogy szalad az idő. Nemrég még ott dumcsiztunk Zeke doki rendelője előtt és most meg hipp-hopp szülni fogsz.
Hogy vagy?
Sokat pihensz?
Az állatokkal még kell foglalkoznod?

Nemone!
Hogy vagy?
Mész magzatvízvételre?
Amikor beszéltem a nőgyógyászommal akkor rögtön nekem is megemlítette hogy szerinte lehet hogy nekem is el kellene majd mennem -mivel ICSI módszert alkalmaztak-, de most utána olvastam a neten hogy már többféle teszt is létezik amikkel akár 95%-os pontossággal is meg lehet állapítani hogy beteg-e a baba. Én majd ezeket mindenképpen megcsináltatnám mielőtt megszúrnák a hasam, akár több helyen is ha kell.

Lányok!
Az Utrót a betöltött 12. héten kell abbahagyni, vagy előtte?
Még egy kérdés -lehet hogy ostibaság, de megkérdezem-: szerintetek a szalámi, kolbász, szalonna nyers húsnak számít? Ti azt esztek? Én eszek, mondjuk melegszendvicsbe vagy rakott krumpliba, szóval egy kicsit átsül.

Kép
vucuska
 
 


Nemone!
Most olvastam vissza hogy tényleg holnap mész.
NAGYON DRUKKOLOK NEKED HOGY MINDEN RENDBEN LEGYEN!!!!!!!!!

Kép
vucuska
 
 


Vuki!

Biztos, hogy éhgyomorra kell menned, mert lesz cukor vizsgálat is, azt pedig csak úgy lehet.

Vucuska!

Pont pénteken beszélgettünk erről a húskérdésről a védőnővel.
Házi kolbász, füstölt sonka, szalonna kilőve, mert azok nyersek, de ha ételbe teszed akkor már nyugodtan megeheted.
A szalámiból a Sága termékeket ajánlotta....mert azok nem csak szójából állnak.

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak főleg olvasó üzemmódban :oops:

Nemone!

Nagyon szorítok a magzatvízvételhez, meglátod, minden rendben lesz!

Kriszta!

Őszinte részvétem a nagymamád miatt :(

Vuki, Vucuska!

Örülök, hogy minden rendben van a babákkal :)

Bessy!

Nagyon ügyes vagy, hogy fogytál! Bár nekem menne :oops:
Én az első védőnői mérés óta, ami 8 hete volt, már 3 kilót fölszedtem :oops:

Share!

Gratulálok a kisfiúhoz! :)

Masut!

Tegnap én is kipróbáltam a víz alatti hallgatózást, de sajnos nem hallottam semmi szokatlant, csak a fülemben a szívdobogásom ritmusát.... Sajnos 1-2 évente el kell menni kimosatni a füleimet, mert annyira bedugulnak, hogy nem hallok semmit, és lüktetnek :(
Azt mondta az orvos, hogy nem lehet mást tenni, csak időnként kimosatni :( Ez van...

Krisztamili!

Már biztos boldogan babázol otthon, gyakran gondolok Rád, remélem, hamarosan jelentkezel, ha már lesz rá energiád.

Nekem mostanában egyre gyakrabban fáj a fejem, pedig az első 3 hónapban tök örültem, hogy abszolút nem fájt, hát, most bepótolom :?
Holnap megyek AFP-re, és majd 20-án kell mennem a 18. heti UH-ra.

Puszi Mindenkinek

Maggie
maggie75
 
 


Köszi a vérvételes válaszokat, végül úgy alakult, hogy ma reggel mentem. Úgy látszik, edződöm, mert egész jól bírtam reggeli nélkül az egyórás sorbanállást.

Vucuska!
Most sokmindent néznek, vércsoport, süllyedés, cukor, stb. Asszem, ez teljes vérkép, meg még egyebek is (pl. Hepatitis C, amit ki tudtam silabizálni a papírokról). 5 kémcső vért vettek + vizeletet. Biztos Téged is hamarosan elküld a dokid ezekre a vizsgálatokra. Ami még furi, hogy az volt írva a lapomra diagnózisnak, hogy "veszélyeztetett terhes". Lehet, hogy 35 fölött már mindenki annak számít? Vagy azért, mert nem természetes úton fogant a bébi?
Persze, én is fáradékony vagyok, az éhségrohamok engem se kímélnek, meg sokat fáj a fejem és kicsit émelygek, de mintha kezdene javulni. Nem olyan vészes, én valószínűleg év végéig dolgozni fogok. Mi még kabalából várunk a bejelentéssel, a leendő nagyszülők se tudják. Csak a főnökömnek mondtam el, de a többi kollégának csak október végén akarom, és az utódomat is akkor fogjuk elkezdeni keresni. Hát, remélem, hogy az év eleji őrületben már nem kell részt vennem... De ha azt mondaná a doki, hogy azonnal menjek betegácsiba, nem haboznék kiíratni magam.
Nekem a mellemre mondta a párom, hogy nagyobb, mint volt, szerinte a hasam még nem nő. Én viszont érzem, a szűk nacikat nem bírom, de még senki nem mondta, hogy híztam. Persze, két babának nagyobb hely kell! :)
Kaja: húha, én bolti, előrecsomagolt, szeletelt kolbászt meg felvágottakat is szoktam enni, ez eszembe se jutott! De mostantól jobban odafigyelek. Tegnap este meg majdnem felbontottam egy tonhalkonzervet, de aztán rájöttem, hogy valószínűleg az is nyers!

Nemone, Maggie!
Drukk a vizsgálatokhoz!
vuki124
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: