Új privát üzeneted érkezett!

TEgnap megjött a megrendelt borostyánnyaklánc fogzásra.Képzeljétek az egyilk többmillió év alatt kifejlődött megkövült kőben van egy bogár lehet hogy többmillió éves? és értékes lelet? :lol: :lol: hmm fosszilíatulajdonos a fiam

ezt most olvastam . Híres arról a tulajdonságáról, hogy kitűnő állapotban őrzi meg a még képlékeny állapotában beleragadt kisebb állatokat, elsősorban ízeltlábúakat. Ilyen állatzárványból eddig több mint 2600 fajt határoztak meg :lol: :lol:

lehet ez a 2601.????? :mrgreen:
Vendég
 


Boniko,
:lol:

Orsi,
Van most ez a vitatigris gyümipüri. Azt írja, hogy no cukor, no tartósítószer. Almapüré, körtepüré, C vitamin, és szőlősűrítmény. Ezek alapján adhatom ugye? Csak arra gondoltam, ha elmegyünk valahova, és elszakad a cérna, akkor legyen mit előkapni lekenyerezésnek :D
Vendég
 


Boni :P
A személyiségi jogok védelmében nem árulhatom el 8)
:lol:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Sziasztok!

Orsi!
És mit mondtak, miért későn indult el? Volt komolyan jelentősége? Képzeld, Peti szerintem simán leszokna a ciciről, ez nagyon bánt. Más ételek jobban izgatják a fantáziáját. Máté fiadnál hogy volt a leszokás? Ha tudom, h itthon vagyunk, akkor nem adok mást, így kényszerítem, h szopjon. De ha elmegyünk, és érzem, h keveset szopizott, meg kell etetnem gyümivel vagy valamivel, h ne sírjon fél óra múlva.

Panda!
Ő általában 1-2-szer ébred, csak néha 2 órán keresztül is fent van. Ez rosszabb, mintha többször ébredne, szopna, és gyorsan visszaaludna. Napközben ált. 2*2 órát alszik (5-1/2 6-kor kezdődik a nap, 8-kor tesszük le aludni). A mostani éjszaka pl. jó volt, mert a szopi után visszaaludt.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Rotyiképek irtó jók! :lol:

Orsi :P
Okt.30-ra kaptunk időpontot :? Már alig várom!!!

Tegnapi nap is durván durva volt. Ortopéd orvoshoz kellett vinni Lilut kifoszkoliozis gyanúval (gerincferdülés egy fajtája). Hála az égnek, semmi baja, csak az iskolai orvos lihegte túl. Persze ő biztosra akart menni. Na, de a lényeg nem is ez, hanem Lilu hozzáállása. Már itthon kezdte, hogy ő bizony nem jön, őt csak erőszakkal tudjuk elvinni, stb. Aztán egyszer csak szépen felöltözött, hátizsákkal a hátán megjelent, hogy kész van, indulhatunk. Mindehhez édesen mosolygott. Gyanús volt nagyon. Amikor megfordult, látom, hogy a táskája csurom vizes. Szerintetek mi volt benne?
Vizipisztoly. Teli tankolva.
Nem tudtam, hogy sírjak v. nevessek :roll:
Na, jó elmentünk - fegyver nélkül :lol: - szépen csicsergett nekem, amég vártunk, pedig jó sokáig vártunk! De amikor bementünk, ott aztán rákezdett. Pofákat vágott, durcáskodott, húzta a száját mindenre. Pedig aranyos volt a dr.néni, kérdezte, miért vagy ilyen durci murci? Errő ő: "Maga a durci murci! - de ezt üvöltve :evil: Végül kirohant, nekem pedig bemutatott egy nemzetközi jelzést a tömött folyóson :evil: Mi ez, ha nem viselkedés zavar? Persze, tudom, sokan gondolják, hogy szemtelen, neveletlen, rossz gyerek. Ennyi. Én pedig azt gondolom, hogy szerencsétlen gyerek, sürgős segítségre van szüksége :!: És persze, mielőtt túl engedékenynek néztek, hazafelé megkapta a maga fejmosását tőlem, és a rendelő után beígért cukrászda is elmaradt. Nem dühöngött. Szerintem, ő pontosan tudta, hogy hibás.

Bocs, hogy sok lettem, de ezt nagyon el kellett mesélnem!

Véda
Vendég
 


Véda :(
Szegénykém. Lilu és Te is. Nehéz lehet. Annyira szereted ezt a kislányt és akkor így viselkedik. Kell az a pszichológus, sajnos :?
Puszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda rettenetesen sajnállak benneteket!

remélem a pszichológus segít Lillusnak és majd csak nevettek később ezeken....
Vendég
 


Sziasztok! :P
Lassan átcuccolnék Hozzátok! :wink: Igyekszem visszalvani, felzárkózni h. újra képben legyek.

Kép
katica_75
 
 


Katica,
Üdv itt :wink: :D Hogy vagytok?

Véda,
Nem is tudok erre mit írni, nagyon nehéz lehet. Remélem, hogy tud a pszichológus segíteni! Ide mindig leírhatod, biztos vagyok benne, hogy mindenki szívesen meghallgat. Bárki kerülhet ilyen helyzetbe...

Gömböcske,
Éjszakák?

Tegnap voltunk börzézni, kapott Dóri Pedipedet fantasztikus kiscipő!
Vendég
 


Lányok :P
Ma éjszaka:
Milcsi 9.40 majd 5.00 :P
Márkó 10.00 majd 6.45 :lol: Én keltettem!
Márkó ugyan 3-kor bepróbálkozott, de hasrafordítottam és 3 perc hüppögés után aludt tovább. Sajna csak éjfélkor feküdtünk le, de 1 megszakítással 5 órát aludtam :lol:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Gratula :lol: Az én majndem 8 hónapos lányom se képes erre, szóval nagyon ügyesek voltak :wink: :D Máskor tessék hamarabb ágyba feküdni, és nem bulizni éjszaka apával :lol: :lol:
Vendég
 


Fanni Kép

lányok férjem lebetegedett, hőemelkedése van, köhög, folyikaz orra..

nekem is fáj a torkom és tüsszögök.. Aszpirin c-t szerintetek lehet bevenni?

jaj csak fiam ne kapja el :cry:
Vendég
 


Pandus :P Boni :P
Köszi! Szerintem beveheted. Én mondjuk paracetamolt (Coldrex) ittam, 1x egy nap és 3 nap alatt meggyógyultam. A gyerekek nem kapták el, pedig Apa és én is betegek voltunk. Én lázas is... Az anyatej megvédi őket :wink: De én is be voltam rezelve!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hali lanyok,

Boniko jobbulast,mi is betegek voltunk mindketten de kopp kopp kopp Laura meguszta.

Fanni,
fiuk nagyon ugyesek voltak. :lol: En nem is tudom mikor aludtam 5 orat egyben.

Veda,
remelem megoldodnak a problemak Lillaval ugyes kislany o es hamar elfelejtitek majd az egeszet.De addig is sok erot neked es turelmet.++++

Pandus,
megkukkoltam a vasarolt cipocskeket nagyon kis cukik a barna kis pottyos nekem is tetszett de vegul en a lila viragosat es egy feheret vettem Lauranak.Szerintem is szuper a pediped mi mar be is avattuk,abban voltunk babaeneken :lol: Majd csinalj fotokat hogy mutat Dori laban :lol:

Kepzeljetek van ket fogunk..Alamuszi modon bujtak ki az also ketto ugyhogy gondolom ez is oka lehetett a kataszrofalis ejszakaknak....Ma ejjel kicsit jobb volt igaz magam melle vettem egyutt aludtunk mert mar nem birtam tovabb..Igy csak 3szor ebredt.Szerintem osszebeszelt Pandus Dorijaval :lol:

A hetvegen vendegeink voltak igy ki vagyok purcanva de szuper ido volt nagyon jol sikerulteka kirandulasok.
Izelito:
Kép Kép Kép Kép

Kép
petitpois
 
 


Boniko,
Én nem tudom :roll:

Petitpois,
Fehér is nagyon tetszik, meg a lila virágos, sőt az összes, de azért annyit nem vehet az ember :lol: Gratula a foghoz :wink: Gyönyörű Laura, csini csajos ez kardigán!!
Vendég
 


Köszi lányok! remélem Zsigmond is megússza
Vendég
 


Laura gyönyörű :lol:
Vendég
 


Petitpois! :D
Jók a képek, Laura nagyon édesen mosolyog! Akkor 1 évesen adod be bölcsibe, ha sikerül? Akartok majd 2. gyerkőcöt is?

Szerintem nálunk is bújik a 2. foga elöl alól, mert tegnap éjszaka nagyon nyűgike volt. :( A mai babaúszást meg szinte végig pityeregte.

Fanni! :D
Nagyon ügyesek a fiúk, csak így tovább!

Véda!
Hú, nem egyszerű a szitu! Remélem mielőbb rendeződik a helyzet. Továbbra is nagyszerű anyának tartalak, most van egy nagyon nehéz időszak, de ezen is túllesztek! :wink: Kitartás!

Boni!
Nekem is 1 hétig fájt a torkom aszpirin C-t ittam, meg vitamint tömtem, ja és bekötöttem a torkom sállal, iszonyat módon fájt már. :?

Katica!
Üdv itt! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Boni!
Sima torokfájást nem lehet elkapni, Zsombi se kapta el, az anyatej védettséget ad neki.

Kép

Kép
donika
 
 


Petitpois,
nagyon édes még mindig Laura, és a ruhái is.. :D
gratula a fogacskákhoz, minden elismerésem az éjszakák miatt, én már kidőltem volna
látom még Ti is a maxit használjátok, ehhez is van zsák??? :roll:
nem is tudtam
mikortól lehet szted a buga sportülést? ahhoz még nem vettem lábzsákot, de tervezem

Véda,
nagyon sajnálatos ami most veletek történik, de abból ahogy leírod és ahogy hozzáállsz biztos vagyok benne, hogy sikerrel lesztek túl rajta KITARTÁS!! :oops:

Donika,
vhogy úgy érzem, hogy a lába nagyon erős és ügyes, de a keze gyengébb, főleg a jobb ami csomószor ki is fordul
valszeg nincs komoly baj mert nagyon ügyes és már kúszik is, lassan bejárjuk a lakást
nálatuk mizu?? ülés, mászás??
Máté félárbócon ül, leginkább csak oldalfekvésnek nevezném, még nem tudja megtartani magát

Kép
fendike
 
 


Köszönöm a fogadtatást! :D Léna köszönjük jól van, 8x30-35 gr-okat eszik és ma 1690gr, kikönyörögtem, h. hadd vehessem végre a karomba... de úgyis tudjátok, erre nincsenek szavak. Nagyon erős volt a késztetés a futásra! :)

Boni
jobbulást! nekem az aloe gél nagyon hatásos, márka nélkül többfélét is próbáltam és működik.

Véda
ez új dolog Lillánál? - Csabika után jelentkezett?-nem emlékszem h. a másik topicban problémákról írtál volna.Kitartást hozzá, ((bár a vizipuska azért nagyon eredetií!))

Mi is börzéztünk, a játszószönyeget ki kell/lehet sztetek mosni?-nincs ráírva semmi.

A gyerekek nagyon szépek mindenkinél! :shock: egyenlőre eddig jutottam a visszaolvasással.
:oops: :)

Kép
katica_75
 
 


Jó reggelt

KAtica szijja itt! nagyon ügyes Léna :lol: köszi Aloe verása tippet

én kimostam, 30 fokon gépben, nem lett semmi baja... :lol:
Vendég
 


Katica
:lol: Megértem, erős vagy, hogy végül nem futottál el vele :wink: Lehet azt kb. tudni, hogy mikor jöhet haza a csöppség? Szép adagokat eszik, mi 20-30 grammal kezdtük, szóval nincs is olyan nagy lemaradás, remélem gyorsan kikerekedik, és utána már otthon fog szuszogni az ágyában. Játszószőnyeget én is mostam.

Donika,
Kitartást a 2. foghoz!
Vendég
 


Koszi lanyok a dicsereteket :lol:

Donika,
igen egy eves koraban vinnem bolcsibe,jovo aprilistol mennek vissza dolgozni de egyenblore csak felidore es Laura is felidoben lenne bolcsiben...MAr megneztem parat az egyikben van is hely 9 gyerek van es van egy magyar kislany is :lol: :lol:
Szeretnenk masodikat(sot en harmadikat is :lol: ) :lol:

Fendike,
igen a maxi cosihoz is van zsak,es nagyon praktikus mert kocsiban lehuzom csak ha kiszallunk meg nyakig fel es nem kell a kabatot stb le fel venni...

Bugaboot en is tervezem atalakitani szerintem a hetvegen meg mielott elutazunk mert a mozesben mar nagyon nem marad hogy nem lat ki..Labzsak nekem van ,szerintem praktikus nagyon :lol:
Gratula a kuszashoz Mate nagyon ugyes Laura meg csak korivben mozog :lol: :lol:

Katica,
grtaula a kis Lenahoz,hamar meg fog erosodni ha ilyen jol eszik es mar vihetitek is haza.Jatszoszonyeget en is mostam sot utanna szaritoba tettem es nem lett semmi baja

Kép
petitpois
 
 


Orsi
Merre vagy? Nagyon eltűntél... :roll:
Vendég
 


Lányok :D
Úgy emlékszem, ezen a topikon olvastam, hogy valakinek úgy akart megfordulni a picinye, hogy feltolta a popsiját előbb és az valamiért nem jó. De miért nem :?: Mert enyémek is így próbálkonak! Köszi!

Petitpois :P
Gyönyörűségesek vagytok!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


sziasztok..állapotom rosszabb, nadon fáj torkom, és folyik nózi is... :cry:
Apa tegnap már antibiotikumot kapott
ZSiginek eddig semmi baja koppkoppkopp


Pandus állandójan megríkat a blogod... :oops: :lol:
Vendég
 


Fanni!
Szerintem rám gondoltál! Gyógytornász nézte Grétit és amikor hasra tette emelte a fejével a fenekét és a lábait is, mintha hintázott volna a hasán! Mutatott rá gyakorlatokat, amiket csinálok vele és már nagyon ritkán csinálja ezt, az esetek 95%-ban már nem! :D
Azért nem jó, mert a hipotón babák csinálják ezt, nekem a gyt. azt mondta, hogy lehet csak egy rossz beidegződés, és a tornával elmúlik. jövőhéten néz rá!
Donika írta, hogy Zsombor is csinálta ezt!

Olvastalak a másik topikban, mindig akarok oda is írni, de időm nem jut rá!
Szóval kitartás!!!!! Egyre nagyobbak lesznek a fiúk és egyre jobban lekötik magukat és alakulni fog a napjuk is.
Nekünk sincs szoros napirendünk, mindig a reggeli kelés határozza meg a nap folytatását! Fix dolog a fél 8as fürdetés.
A reggeli kelés és kajáknál van egy tól-ig idő!

Boni!
Jobbulást!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Petitpois!
Nagyon szépek vagytok! :D

Katica!
Üdv itt! Nagyon ügyes Léna, remélem nemsokára hazamehettek!

Véda!
Hogy vagytok? Voltatok azóta a pszihológusnál?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


pandácska írta:Van most ez a vitatigris gyümipüri. Azt írja, hogy no cukor, no tartósítószer. Almapüré, körtepüré, C vitamin, és szőlősűrítmény.

gondolom,már magad is rájöttél, de persze :D

gömböcske írta:És mit mondtak, miért későn indult el? Volt komolyan jelentősége? Képzeld, Peti szerintem simán leszokna a ciciről, ez nagyon bánt. Más ételek jobban izgatják a fantáziáját. Máté fiadnál hogy volt a leszokás? Ha tudom, h itthon vagyunk, akkor nem adok mást, így kényszerítem, h szopjon. De ha elmegyünk, és érzem, h keveset szopizott, meg kell etetnem gyümivel vagy valamivel, h ne sírjon fél óra múlva.

a miértre itt igazán nincs válasz, nem igazán bírja a bizonytalan egyensúlyi helyzeteket, és a járás is sokáig az lett volna, így csak akkor indult el, amikor már nagyon stabilan tudott menni.
az egyensúlyi helyzetek kerülése meg idegrendszeri éretlenségre utal.
Máté ca. 7-8 hónapos kora után nappal nem volt hajlandó szopni.
de azóta én azért ebben a témában kicsit okosabb lettem, és ezt anno szopási sztrájnak kellett volna titulálni, és talán sűrűbb szopival vissza lehetett volna terelni.

Véda :D
sajnos ennyire tudnak időpontot adni, de hidd el, ezen az 1 hónapon már semmi nem múlik.
Amit leírsz teljesen viselkedészavaros tünetek, ez nem neveletlenség kérdése, valószínűleg volt végig is egyfajta éretlensége, amin most a tesó még rontott. De hidd el, hogy van erre gyógyír!!!

Boniko :D
aspirint ne, panadol v. algopirin, attól függ melyik tábor.

fanni73 írta:Lányok :D
Úgy emlékszem, ezen a topikon olvastam, hogy valakinek úgy akart megfordulni a picinye, hogy feltolta a popsiját előbb és az valamiért nem jó. De miért nem :?: Mert enyémek is így próbálkonak! Köszi!

én nem tudok arról, hogy ezzel bármi gond lenne, különösen nem 2.5 hósan, majd ha 6 hósan nem támaszt ki, akkor esetleg lehet abból gond.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka :P Orsi :P
Köszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


orsi bevetetnm egy algopirint erre utána néztem, hogy szoptatás alatt ne használjuk :shock: :cry:

mennyi idő alatt ürül ki, hogy a baba ne kapja meg? mert addig akkor lefejt tejet kapna :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Petitpois!

Nagyon szépek vagytok mindketten!

Orsi!

Köszi. Azért szopik Peti, de főleg akkor, amikor nagyon álmos. Akkor rám cuppan.

Pandus!

Az éjszakák nem jók, ma 2-szer ébredt. A védőnő azt mondta, ez rossz szokás, és van egy könyv, ami alapján erről 2 hét alatt le lehet szoktatni.

Nem tudom, mikor teszek jót, ha leszoktatom, vagy ha szépen kiveszem, és etetem? De elvileg egy ekkora gyerek (8,3 kg) ki kellene, hogy bírja kaja nélkül, valószínüleg rossz szokás.

Szia Boni!

Szerintem egy algopirinnel nyugodtan szopizhat a babád. Én is szedtem, amikor mellgyulladásom volt, és semmi baja nem lett Petinek. (Azért napi 2-nél többet nem szedtem.)

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske köszi, megnyugtattál :lol:
Vendég
 


Boniko,
Én nem egyszer szedtem szoptatás alatt Algopirint, a kórházban is mondták az orvosok(kaptam is), háziorvos is, és gyerekorvos is, hogy azt lehet szedni.


Gömböcske,
Könyv? Csak nem a Suttogó?
Vendég
 


Boni :P
Mellgyuszira én is Algo-t vettem be. Nem volt semmi probléma. Jobbulást nektek!

Lányok :P
Nagyon köszönöm a sok együttérzést!
Azóta túlvagyunk a 2. "feltáró" alkalmon. (Te jó ég! Lehet, hogy az elsőn történtekkel még nem untattalak benneteket? Akkor "Az én világom" címmel kellett egy terepasztalt berendeznie emberrrel, állattal, növénnyel.) Most olyan volt, hogy "Mi lennél, ha...
- szerszám lennél: csavarhúzó (gondolo, ha azt mondta volna, hogy balta, vagy szekerce, netán láncfűrész, az gáz lenne :roll: )
- állat: fecske (mert az tud szabadon repülni, és nem lövik le, hogy megegyék a húsát)
- virág: ibolya
- szín: lila
- evőeszköz: kanál
Volt ház-ember-fa rajzteszt. Csabinak 2 szobát rajzolt :? Sejtem, ebből milyen konzekvenciát lehet levonni. (Persze, most még természetes, hogy úgy érzi, Csabi több figyelmet kap. Hiszen rengeteget cicizik. Azt pl. csak én tudom vele csinálni. De egyre őszintébben közeledik hozzá, és már tudja spontán szeretni is. Eddig rossz volt nézni, ahogy "szerette". Olyan volt, mint amikor valaki negédeskedik valakivel, aki utál :roll: )
Ilyesmi. Nagyon élvezte. Még 1-2 alk. és utána átbeszéljük, mit tapasztalt a dr.nő.

Petitpois :P
Laura gyönyörűséges!!!

Keveslem a babafotókat!!! Még!!!
(Na, jó, én is régen raktam, de majd du. töltök fel újakat :wink: )

Véda
Vendég
 


Orsi :P
Köszi!
Nagyon elszántnak érzem magam, és nagyon bizakodom!!!

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Boni!
Én is Algopirint szedtem, amikor lázas voltam, háziorvosom mondta, hogy nyugodtan szedhetem! Jobban vagy már? Zsigi nem kapta el?

Gömböcske!
Peti mostanában kel éjszaka? Lehet, hogy írtad már, ne haragudj, de nem tudok most visszaolvasni! :oops:
Amikor kel, akkor sír is?
Nem lehet, hogy a foga?

Véda!
Örülök, hogy jól haladtok! Meglátod minden rendben lesz!Igen, a gyermekrajzok sok mindent elárulnak!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hali lanyok,
koszi a dicsereteket :lol:

Gombocske,

Laura mostanaban, 5x ebred ejjel igaz o soha(na jo ketszer)nem aludta at azejszakat.Nappalis ketszer fel orat alszik osszesen :? Mar en is elgondolkodtam rajta hogy ez valoban ehseg e,vagy csak megszokas.De nincs szivem sirni ha gyni mert ha szopizott akkor alszik tovabb..
Tobb konyv is van ami segit(het)leszoktatni az ejjeli kelesekrol de szerintem ez abszolut gyerekfuggo hogy sikerul e vagy sem.Erett e a gyerek vagy sem.Es ez nem a kiloktol fugg szerintem hanem inkabb az idegrendszer erettsegetol.Persze ez az en velemenyem.
Tegnap felhivtam a vedonomet hogy mit tanacsol,o a kulon szobaban altatast javasolta illetve a "Jedes Kind kann schlafen lernen" c konyvet aminek kicsit utannaneztem de nem tul pozitiv velemenyeket olvastam rola.

Szoval en sem tudom mit tegyek igazabol,egynelore meg birom az ejszakazast de azert jo lenne mar 4 orat egy reszletben aludni :lol:

Boniko,
szerintem is mehet algopyrinJobbulast

Kép
petitpois
 
 


Lányok köszönöm, akkor nem értem mé van ráírva..viszont az tény, hogy azóta jobban vagyok..kopkopkop ZSigi nem kapta el eddig, remélem nem is fogja...

Véda ügyes lány Lilla hamar túljuttok ezen, hidd el!
Vendég
 


Véda,
szombaton (ismétlése a vasárnapinak ) és vasárnap este 20 óra 20 (vagy 30 ) perckor megy a Spektrumon a "Miből lesz a cserebogár" című sorozat, és pont a 6 év körüli gyerekek viselkedésével foglalkozik. Én még régebben láttam, amikor ugyanezek a gyerekek 2 év körüliek voltak, és meg kell mondjam, zseniális műsor! Van benne egy csomó teszt, hogy miket csinálnak a gyerekekkel, sok dolgot még én is tudok hasznosítani a 1,5 éves fiamra levetítve. Elképesztően érdekes!
Például az egyik előző részben volt egy olyan feladatuk a gyerekeknek, hogy koncentrikus körök voltak (egymás köré ) rajzolva, a gyerek volt a legbelső kör közepén, és maga köré kellett rajzolni a családtagjait, rá volt bízva, hogy hová. A gyerek személyéhez fűződő viszony milyenségét jelentette, hogy milyen távolra ill. közelre rajzolta azokat magától. Szerintem sok hasznos dolgot tudhatsz meg belőle.
20140901102739
 
 


boniko írta:orsi bevetetnm egy algopirint erre utána néztem, hogy szoptatás alatt ne használjuk :shock: :cry:

persze, ahogy terhesség alatt se :wink:
de ez a gyógyszerek 99%ára rá van írva
az, hogy melyik doki mit ad hite függvénye, én a csaszi után algo injekciót kaptam amikor tudták, hogy szoptatok :wink: és az egy kh volt, az én dokim algo hívő, szerinte inkább a paracetamolt ne (panadol és tsai)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
köszi a mosás tapasztalatokat! :)
Boni
örülök h. jobban vagy! Tegnap voltam a gyerekorvosunknál és zsúfolva volt a rendelő, mindenki beteg.
Véda
szuper h. Lilla így élvezi ezeket a foglalkozásokat! Biztso hamar rendbejön.
Kisfóka
köszi :) Figyu ugye neked van pc. ps 692-es babakocsid? Szeretitek? Hogy szuperál a mindennapokban? Mi is azt vettünk végül, bár voltak fenntartásaim,apa rábeszélt..remélem nem bánom meg.Tudom Te is magas vagy, nem túl alacsony a kosármagassága?-én ettől is tartok. Kerekeket kellett már fújkálni?A bicajom is mindíg defektes ezért ez a másik parám :)
Orsi
azt kérdezném tőled h. szerinted mi az amit mindenképp érdemes megtenni, megfigyelni egy ilyen kis korababánál?Vagy van e olyan foglalkozás-masszázs-terápia vagy bármi amire már 1-2 hónaposan érdemes elvinni?

Léna e heti atrakciója a fejforgatás hasonfekve. :shock: (talán ma átszállítják ide a közelünkbe.)

Kép
katica_75
 
 


Katica :D
én azt mondanám, hogy egy dévényes gyógytornásznak biztos ami biztos alapon érdemes megmutatni, ennyi időre született babáknál lehet gond, bár nem törvényszerű.
Korrigált kor 3 hós kortól foglalkoznak vele a BHRGnél, de szerintem addigra már a dévényes is mond majd valamit, a kettő mehet párhuzamosan.
Fejforgatás nagyon ügyes :) (Máté anno kidörzsölte az orrát a pelussal ami alatta volt, annyit forgatta a fejét)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Köszi, utánaolvasok mind2nek! :)
Szegény Máté-nózi! :D Először Léna megakadt félúton, döbbenetemben már épp visítani akartam h. most tuti megfullad, de továbbküzdötte magát! :lol: Másodszorra mikor láttam már rutinos volt.

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Nekünk ps 693 van! Ez az: Kép

De azt hiszem, hogy nagyjából mindegyik egyforma. Én nagyon szeretem. Jól szuperál, bír mindenféle terepet. Gréta is nagyon szereti! Nem alacsony abszolút, kényelmes. Én azt sem bánom, hogy nem velem szemben van Gréta, mert már most a külvilág érdekli és nem mi! :D
Nekünk volyan kerekű, amit nem kell pumpálni!
Azt hiszem Hunciéknak is Pierre Cardinjuk van, azt nem tudom, hogy melyik fajta.Lehet nekik szelepes, nem tudom!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,
nálunk is volt popsihúzás, sztem nem gond

Éjszaka: én nagyon szerencsés vagyok, de ez tuti gyerek-és szokásfüggő, nem tettem érte semmit és igazából egy könyvet sem olvastam
Máté nem eszik sokat, 7kg10 és így is simán átalussza, tuti nem azért kelnek mert éhesek, főleg nem 3-5ször
nehéz helyzet mert vhogy valóban le kéne szoktatni, de az meg sírni hagyással jár, ami nagyon nem könnyű, szóval nem tudok tanácsot adni, viszont a külön szoba hátha segít, Máté 1hetes kora óta a saját szobájában alszik és mikor balcsin együtt aludtunk vele akkor többször felébredt.. :roll:
viszont most már párszor anyukámnál hagytuk péntekenként és vele egy szobában is aludt végig.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Máté orra és szája ilyen volt Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka
köszi, ez tényleg egy másik model.

Orsi
tyűűűűű ez a baba tényleg megszállott forgó volt!!!! :shock: de milyen szép Ő is!!!!! Lénának is ilyen/így vana a haja! :lol:

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Léna nagyon ügyes kislány, igyekszik, hogy mielőbb haza kerüljön! :P

Fendike! :D
Máté nagyon ügyes, hogy ilyen jó alvó, ezt mindig irígylem! :wink: Zsombi 7,43 kg. Máté bőre helyre jött teljesen? Nyaralással végül mi lett?
Zsombi is nagyon próbálkozik az üléssel, ha felültetem, akkor támaszték nélkül elvan egy ideig, de utána elbillen. Az etetőszékben felhúzza magát, ott szépen ül. Kúszni is próbálgat, emelgeti a popsiját, meg haladna előre, löki magát, de egyelőre úgy halad a leggyorsabban, ha forog 3-4-t és már ott is van, a szoba 1-ik végéből a másikba! :lol:

Tegnap nagyon rossz éjszakánk volt :( , fölébredt, és sírt többször is, de tudtam, hogy ez nem a megszokott sírás, így ma de elvittem a gyermekorvoshoz, mert köhögött is, megvizsgálta, piros a torka, pedig jó étvágya van, és nincs láza, sőt a kedve is jó, nézte a fülét, picit érzékeny volt, de azt mondta lehet a fogtól is, kapott orrcseppet, mert picit folyt az orra, meg amoxicilint, mert a torka nagyon piri. Remélem ez volt a fő ok, amiért nem aludtunk, és néhány nap alatt rendeződik a dolog!

Petitpois!
Mi is a hétvégén átköltöztetjük Zsombit a saját szobácskájába. A suttogó nekem nem jött be, hogy hagyni sírni, és majd abbahagyja, hát nem hagyta abba. Vkinél biztos bejött, vagy korábban kellett volna, ki tudja? :roll:

teszek fel képet:
Kép

Kép

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: