Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is megvan az elképzelésem a két végletről, és készülök mindkettőre lelkileg.
1. Vajúdás kizárólag a férjem társaságában, lágy zene mellett, gyertyafénynél, kádban, vagy ahogy a legjobban esik, egy barátságos szobában, befelé koncentrálva, csak a szükséges asszisztencia és vizsgálatok mellett stb stb. Aztán két ágyasban megpihenni a babával, kellemes szobatárs társaságában.
2. Vagy 3-man egy közös vajúdószobában férjekkel, sikítozó khmm, izé... 6 gyerekes stb. mellett, esetleg folyosóra menekülve, a külvilágot kizárni képtelenül, rohangáló nővérekkel, idegbajosan. Aztán bekerülni egy hat ágyasba, népes izé rokonságok nagyhangú látogatásait elviselni kénytelenül.
Tegyük fel, hogy az első lesz, vagy valahol kettő között, remélhetőleg közelebb az elsőhöz. Kistarcsa adottságai megfelelnek az elsőnek, és szerintem ez szeretnék az ott dolgozók is. Arról nem tehetnek, ha rájuk zúdul a tömeg.
Van valakinek híre arról, hogy most éppen hányan lehetnek? Most olyan szép nyugodt idő van.
lepke23
 
 


Lehet filózgatni a rosszon, de szerintem ezzel csak magának és a babának árt az ember. Nekem még így is a ktarcsai az a kórház amiről a legjobbakat hallottam és azt is tapasztaltam. A lepényt nálam is nagyon alaposan megvizsgálták és az oxiról is tudtam , illetve amikor emelték az adagot azt is mindig mondták.

Ilda, Infúzióban, -ha nem volt rajta a zárón az oxi - akkor valszínű, hogy csak fizsó és egy kis cukor volt. Eszel elég kalciumot? Vagy szedsz? mert a Ca hiány okozhat zsibbadást. Ha mennél még vérvételre kérj Ca meghatározást is, mert lehet, hogy alacsony, és ez összefügghet a fogaddal is, mert a szervezet onnan is elvonja, ha hiánya van.
xadri
 
 


Külön kálciumot nem szedtem,elevitet szedegetek.Vérvételen most voltam a héten,vas volt külön kérve ami jó lett(és ahogy néztem más eredmeényekl is jók)Kedden megyek orvoshoz majd elmondom neki is ezeket a tünreteket.ÉÉÉÉs még el kéne mennem megcsináltatni az ekg-t,eddig még nem jutottam el :(

Kép
Kép
ilda82
 
 

 
 

Szerintem meg úgy kell bemenni , hogy úgyis muszáj, és abból, ami van, a legjobbat kihozni. Máshol is lehetnek épp rossz körülmények, erre nem lehet felkészülni...
andreat
 
 


Biztos egyénfüggő, de nekem biztos, hogy nem árt, ha átgondolom, és felkészülök a rossz variációra is. Akkor nem helyben kell kapkodnom a fejem, amúgy is gyöngébben és sebezhetőbben, és találgatni, hogy tudnék alkalmazkodni a helyzethez. Kistarcsáról tényleg nagyon jókat hallani, nem véletlenül megyek oda én is majd, de láttam már több csalódott embert, mert a tömeg miatt nem teljesen azt kapta, amit előre elképzelt. Én valahogy úgy szeretném majd csinálni, ahogy redwings csinálta, a jó oldalt nézni, és nem hagyni, hogy esetleg elrontsák életem nagy élményét. De nekem ehhez szükségem van egy kis tréningre :)
lepke23
 
 


Ez tényleg abszolut egyénfüggő... van aki simán elfogadja amit kap, nem hőbörög, túléli valahogy... max. elpakolja az összes negatív élményt az agya legkisebb zugába. Ez is egy típus.

Én meg a lázadó fajta vagyok aki nem törődik bele ha valami nem úgy van ahogy lennie kellene, felméri a lehetőségeket, mérlegel, alternatívákat keres aztán mindent összerak, elemzi a szitut, megnézi miből mit lehet kihozni, ha valami mellett dönt akkor megnézi mit tehet ha beüt a legrosszabb lehetőség és felkészül rá jó előre.

Én ezt az egész terhességet így éltem most meg. Lillánál még sokkoló volt amikor kiderítették a terhességi diabot és elkezdtek szivatni (és szivattak is a szülésig) és egyszerűen nem tudtam, hová kapjak. Az összes energiámat az vitte el, hogy mentettem a menthetőt és oltottam a tüzet.

Most felkészültem, mindenre volt tervem, annak megfelelően csináltam mindent, nyugodt vagyok, nem kapkodok, ismerem a jogaimat és nem hagyom, hogy beletiporjanak viszont tiszta a lelkiismeretem a babámmal szemben. Sodródhattam volna az árral aztán most is csak lesnék de inkább felkészültem.

Szerintem én ezzel teszem a legjobbat a babámnak...

Más meg azzal, hogy struccpolitikát folytat aztán ahogy esik úgy puffan.

Mindkét megoldás jó ha az ember a saját egyéniségéhez közelebbit választja :)))))
Vendég
 


Így van

Kép
Kép
ilda82
 
 


A lázadással semmi gond, általában előrébb mozdítja a világot. Én sem vagyok az a "hagyom magam szolga" tipus. Fontos, hogy az ember mérlegelni és megfelelően dönteni tudjon, talán ezért is jó, hogy ott lesz mellettem apa, és ha esetleg nem lennék beszámítható, akkor ő figyelmeztet, de remélem erre nem lesz szükség.

A szivatás sajna a rendszer vérében van, bár konkrétan én inkább az állandó ijesztgetéssel találkoztam, még szerencse, hogy szeretek utána járni mindennek és kérdezek mindenről amit nem tudok (az 1. gyereknél még elhitették velem, hogy kell amniocentézis, a 2.-nál már nem sikerült, a védőnő az egyik nst-n közölte, hogy sürgősségivel kell csináltatnom még egyet másnap, csak azért mert aludt a gyerek és még sorolhatnám estig). Szóval tényleg jó a felkészültség, a tapasztalat és hogy az ember merjen szólni, hiszen azért a pici életért mi vagyunk a felelősek.
xadri
 
 


Én még sosem szültem (sőt, kórházban se voltam soha), így összehasonlítási alapom sincs, csak a barátaim, ismerőseim különböző kórházakból hozott tapasztalataira alapozok (sokan szültek mostanában itt-ott), és nem érzem azt, hogy máshol jobb lenne, vagy lenne olyan hely, ahol minden jó. És én itt a "személyzetről" eddig kivétel nélkül csupa jót hallottam, ami sajna a legtöbb kórházról nem mondható el.
Majd kiderül, mi a helyzet, aztán lehet, hogy a második babával egy tök más kórházat választok...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Én eddig akinek mondtam hogy most nem fogadtam orvost tök hülyének nézett (vagy jaj szegény biztos nem tudja kifizetni) rájuk volt szinte írva,mostmár csakazért is remélem minden jól alakul és elmondhassam nem voltam "hülye"hogy így döntöttem.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ja, a kórházban tőlem is mindig megkérdik: ki az orvosa. Én meg mondom, hogy aki épp benn van.... Miért nem azt kérdezik, hogy van e orvosom.... Kicsit furcsa :)
andreat
 
 


Orvosválasztás: hát... a helyzet az, hogy bazi nagy üzlet a szülés... mármint az orvosoknak... így ők maguk generálják ezt az egész felhajtást az orvosválasztás körül. Plusz ugye mindenhol vannak rémtörténetek arról, hogy milyen genyók valakivel ha nincs választott orvosa... (pl. a nagyobb nevűek -tisztelet a kivételnek- le se xarták azt aki nem a fizetős ügyfelük és pont ezért siettették a szülést, tágítás, burokrepesztés, oxitocin, császár stb.)

Szóval ez van. Egy dolog viszont tény, ezt többen is megerősítették: pont ezek a nagynevűek azok akik ha nem kell nem dolgoznak nem fizetősökkel így az ügyeletesnél szülők általában a fiatal és lelkiismeretes dokikhoz kerülnek akik NAGYON JÓK Kistarcsán... így én pont emiatt egyetlen rosszul elsült szülésről se hallottam az utóbbi időben... ami jó hír azoknak akik nem választanak dokit:))))

Én mondjuk emiatt nem választottam szülésznőt sem... mert még nem hallottam rosszat róluk... (vagyis igen de azt pont egy választott szülésznővel kapcsolatban aki ugye csak amiatt a szülés miatt ment be és már nagyon mehetnékje volt)

Mondjuk most azért elkezdtem dilemmázni a szülésznőn, mert ha tényleg ekkora a tumultus akkor lehet, hogy ha "lefizetek" valakit akkor nyugodtabb helyet kapok a vajúdáshoz... (de még ezt is kiderítem). Bevallom én anno örültem, hogy az ügyeletes szülésznő hozzám se nyúlt, max. azt figyelte, hogy miket művelek vajúdás alatt (ld. jóga) :))))) (aranyos lány volt, nem az a fontoskodó fajta, nem zavart a szülésnél viszont ha kellett valami azonnal segített... abszolut pozitív a véleményem)
Vendég
 


Az tényleg igaz, hogy szinte hülyének nézik az embert, amiért nem választ orvost. A lányommal egyértelmű volt, mert a barátnőmnél szültem, de most csak filózgattam, hogy mi legyen, aztán azt mondtam, hogy szülök az ügyeletesnél és kész. Igazad van Csak1, rosszat én is a nagy profokról hallottam (nem Ktarcsa), a barátnőmmel közölte az orvosa, hogy nála a kismamák már a 38. héten is szoktak szülni és ha akarja megvizsgálja úgy, hogy beinduljon a szülés, én valszínű képen rúgtam volna.

Szülésznőkről eddig én is csak jókat hallottam, talán azért is, mert az tényleg egy hivatás és lelkiismeretesen csinálják, véletlenül nem lesz senki szülésznő.

Szüléskor jó lenne valami klassz helyet megszerezni, mondjuk az 1-est és abban lehet, hogy egy választott szülésznő jobban tud segíteni, majd kiderül.
xadri
 
 


szülésznőn én is csak azért gondolkodom hogy talán könnyebben lesz szülőszobánk,meg 2 ágyas,meg ha tényleg baromi sokan lesznek ép akkor úgyis lesz dolga mással is.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Hol vagytok? vagy szül mindenki?
Andi, Angie mi van veletek? Ma már nem mertem elmenni a boltba, mert azt hittem, hogy leszakad a hasam, konkrétan mintha két kézzel húznák lefelé, de semmi komoly, kezdem unni ezeket a jóslókat.
xadri
 
 


Helló.

Elkértem ma az orvosomtól annak az orvosnak a számát aki adja az EDA-t. Azt mondta az orvosom hogy nem szereti ez az orvosnő hogy vagy kérek vagy nem, előre el kell dönteni biztosra hogy kell vagy sem. :( De én úgy szeretném, hogy ha bírom akkor nem kérek ha nem bírom már akkor igen. Most tényleg előre el kell dönteni biztosra Kistarcsán hogy akarom-e vagy sem?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


ahha! és ha nem "rendeled meg", akkor semmi fájdalomcsillapítót nem adnak közben...

Kép

Kép
redwings
 
 


De ez nekem nagyon fura.. Mindenhol úgy van, hogy kéred, de nem muszáj utána igénybe venni ha szülés közben igényt tartasz rá csak akkor. :( Most hogy döntsem el előre hogy bírni fogom-e a fájdalmat? És ha aztán meg egész jól bírom jön az orvos és kötelezően be kell adja az EDA-t.. Nekem ez nagyon nagyon izé. Sehol máshol nem hallottam még ilyet.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida, gondolom azért van, mert túlterheltek az orvosok. Gondolj bele az ő szemével, behívják, hogy szülés van, lehet, hogy aznap már a sokadik, és akkor ott ül órákig, és malmozik, hogy kell EDA vagy nem kell? Ha nem kell, akkor elücsörgött ott vagy 4-6 órát?
Persze a szülő nő szempontjából meg nagyon rossz eldönteni, hogy fogod-e kérni, vagy nem, ezt előre nem lehet tudni. Főleg első szülőknél.

Ez csak az én filózásom, de ha gondoljátok, rákérdezek a szülésznő barátnőmnél, hogy pontosan miért van ez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andus70 2008.10.13 20:00-kor.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Aida: pont erről írtam neked kb. két oldallal ezelőtt :) Én a múltkor rákérdeztem a dokimnál (25. héten), akkor még azt mondta, hogy korai, majd 20-án megyek hozzá és akkor ad telefonszámot. Azért fontos, mert természetes szülésnél ez a dokinő az egyetlen , aki beadhatja az EDA-t, tehát, ha ott jut eszedbe, akkor biztos, hogy nem kapsz. Viszont nagyon- nagyon rendes, barátnőm mesélte, hogy vele is folyamatosan foglakozott szülés alatt, sőt még utána is többször benézett hozzá az osztályra, hogy minden oké-e.
és meglepő módon nem kér pénzt
Viszont most olvasom pontosabban, hogy azt írod, hogy visszamondani nem lehet :shock: Én is csak arra tudok gondolni, hogy azért, amit Andus mond...

Egyébként felhívtam ma a szülésznőt, akire gondoltam, és nagyon-nagyon jó fejnek tűnt a telefonban. Meg olyan lazának, ami nekem bejön. Közben kicsit érdeklődtem meg nézelődtem más fórumokon is, és nagyon dicsérik. Azt is mondta, hogy december kicsit zűrös a kórházban az ünnepek meg a szabik miatt, de ne parázzak, minden rendben lesz :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ez akkor is rossz.

Gabi, ki a szülésznőd?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: Sárközi Anikónak hívják, olyan vékony 40-es nő (megkerestem iwiwen, hogy néz ki :oops: :) ) Azért gondoltam rá, mert ő a dokim egyik asszisztense a magánrendelésén, ezért úgy gondoltam, csak nem utálják egymást :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Én jövőhét hétfőre beszéltem meg az anesztes dokinővel hogy bemegyek besuélni vele,de én is úgy gondolom hogy csak legvégső esetben kérnék edát,hát kiváncsi vagyok mit mond majd.Meg felhívtam ma az Ignáth Éva szülésznőt,vele meg jövőhét kedden találkozom az első nst-vel,meg uh-gal egybe hoztuk ezt a kórházba menetelt.DE mikor mondtam neki az edát egyből mondta ha kapok akkor ő már fölösleges,ezen meglepődtem,vajúdókádat meg más fájdalomcsillapítást mondott hogy ők abban tudnak segédkezni.De neki is mondtam hogy nem ragaszkodom én az edához csak ha mégis,nyugodtabb tudattal leszek hogy van rá mód ha kell.Ha meg tényleg el kell már most dönteni akkor inkább nem kell.Milán születése után azt gondoltam mégse kellett volna mert így nem éreztem igazán amikor világra jön.-Na rajtam igazodjon ki valaki :lol: Kiváncsi vagyok a szülésznőre is,kedves,barátságos volt a hangja.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda, mintha a saját szavaimat hallanám. Pontosan ugyanúgy gondolom ahogy Te ráadásul én is az Ignáth Évát fogom hívni. :) Én is be fogok próbálkozni az EDA-s orvosnőnél ezzel a kéréssel, hogy csak akkor ha már nagyon nem bírom.. Majd mesélj, hogy neked mit mondott rá!?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Lányok, bízzatok magatokban. Nem akarok senkit lebeszélni, mert tényleg döntsön mindenki belátása szerint, és mert tényleg piszkosul fáj a szülés.
De mindenki kibírja, és akkor valami olyan fura öntudatlan érzés száll meg, ami sodor magával.... ÉS utána azt érzed, hogy nagyon erős vagy, és innentől kezdve te már mindent kibírsz.

Én is nagyon félek, sőt jobban, mint az elsőnél, mert már tudom milyen. De mégsem gondolkodom fájdalomcsillapításon, mert azt a maxi fél napot valahogy csak kibírom, és minél jobban fáj, annál gyorsabban halad a dolog.
Meg igazság szerint félnék is tőle.. mind a hátbaszúrástól, mind attól, hogy utána csökken a fájás intenzitása, és lelassul a szülés, olvastam ilyen dolgokról, hogy azért lett császár....
Meg körbe kell járni azt is, főleg már a 36. hét után, hogy nincs-e a mamánál téraránytalanság, pici, vékony anyuka, keskeny csípővel, és nagy baba, mert akkor sajnos az esetek többségében császár van a baba érdekében.

Persze tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha fennállna annak a lehetősége, hogy ha nem bírod, akkor beadják, ha bírod pedig nem kéred.
Ezek szerint teljesen más csinálja az Edát, mint a császárnál a gerincérzéstelenítést? Mert ugye ahhoz azonnal készenlétben kel lennie az orvosnak, mert sosem lehet tudni, mikor fordul át a dolog, hogy szükség lesz rá.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Andi, én bízom magamban, de ugye mint tudjuk egy szülésnél léphetnek fel bonyodalmak, ld. nagyon elhúzódó vajúdás (nem fél nap hanem akár 48 óra) vagy a végére az anya olyan szintű kimerülése hogy nem képes kitolni.. Ilyenkor szerintem kellhet az EDA és pont ilyen esetekre kéne azt fent tartani hogy kaphasson a szülő nő, ha viszont rendben mennek a dolgok akkor megcsinálhassa anélkül.

A téraránytalanság fura, mert én pici, vékony anyuka vagyok keskeny csípővel az biztos :D (164cm/46kg), Noel meg nagyon nagy baba (2 héttel nagyobb) ráadásul hatalmasra növesztette a fejét, de még csak említést sem tett az orvosom arról, hogy császár kéne. Azt mondta, hogy milyen jó hogy Noli fejjel lefelé szeret lenni, mert így mehet a természetes szülés.

Azon én is gondolkoztam, hogy vajon császáros érzéstelenítést más csinálja vagy hogy van ez..!?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


A szülésfelkészítőn azt mondták, hogy a természetes szülésnél ugye ez a dokinő az egyetlen, aki csinálja az EDA-t, viszont császárnál bármelyik anesztes megcsinálja az érzéstelenítést (akár pölö a sebészetről is tudnak hívni, a császáros kismamák előnyt élveznek mindennel szemben). Ezt én már akkor sem értettem, hogy miért van így...

Erről majd nekem is beszélni kell a szülésznőmmel, mert én mondjuk nem is tudom, mennyire tűröm a fájdalmat, mert olyan nagyon még sose fájt semmim, kórházban se voltam...
Elég biztos voltam abban, hogy akarom az EDA-t, de kezdem úgy érezni, hogy azért ezt jobban körül kéne járnom (a lehetséges hátulütőiről én is olvastam)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hát... én az abszolut természetes (ld. EDA-mentes) szülés híve vagyok de az tuti, hogy ha elkezdenének belém oxitocint nyomni még én is kérném... csak mert az oxi az olyan fájásokat tud csinálni ami normálisan nincs így a szervezet is másképp reagál...

(az már más kérdés, hogy ilyen esetben majdnem biztos, hogy császár lesz a dologból...)

Ha a szülés a maga tempójában zajlik oxi nélkül akkor viszont nem hiszem, hogy kellene az EDA...

Úgyhogy megértem a dilemmát és nekem is fura, hogy megpróbálják eröltetni ha már egyszer igényelte az ember... de olyan akkor sincs, hogy igénylés után kötelező lenne, azért jogai is vannak az embernek:) (vigyázat: a kórházban szeretnek bepróbálkozni és kóstolgatják az embert... )
Vendég
 


Én nem hallottam,olvastam sehol olyanról hogy az eda veszélyes lenne(max a hülye anyósom rémhírei) meg hogy elhúzódó lenne tőle a szülés,akkor talán nem osztogatnák csak úgy kérek szépenre .Anyósom a lebénulással riogatott fiam születése előtt,érdekes mód végig állva vajúdtam,csak a kitolásnál feküdtem az ágyon.Meg ha annyira hátráltatná a szülést akkor az orvos is szólt volna hogy talán már nem kéne.(miután kaptam talán 2 óra múlva már megszületett a fiam-ugyanezen okból gondolom most úgy hogy már kibírhattam volna a nélkül is) Különben megbeszlni is csak azért beszélem meg előre hogy magam megnyugtassam ha nagyon gáz lesz van segítség-amolyan tudatalatti megnyugvás,így énse félek annyira. A múgy meg ha nem kérem azt nem erőltethetik rám szerintem,meg hát honnan is tudná az anesztes dokinő hogy én épp most szülök és gyorsan szalad beadja? :lol:

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ez jó kérdés.. Nekem annyit mondott az orvosom, hogy ha egyszer kérem akkor visszamondani max. a 37. héten lehet, olyan nincs hogy szüléskor gondolkozom hogy most kérek vagy sem. :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!
Nem kevés dologról maradtam le...

Ma voltunk dokinál. Szigorú pihenésre ítéltek a sok keményedés miatt, és a méhszájam is 2000-es miatta. Meg valami Spiropent nevű gyógyszert is kaptam rá. Hallott már róla valaki?
Úgyhogy most jöhet 9 hét ágyban fekvés. Hogy bírom majd ki?

Úgyhogy ez van!

Veletek minden rendben?

Kép
borek.ancsa
 
 


Szia Ancsa.
Nekem a szülésznő barátnőm mondta, hogy Spiropent szoktak adni, és az nagyon jó.
Magnéziumot gondolom szedsz....
Nyugi, szerintem ha még 5 hetet kibírsz, utána le is fognak róla állítani, és nyugodtan szülhetsz, 37 hetesen már semmi gáz....
Azt mondta a doki, hogy egyfolytában feküdnöd kell? Szerintem a gyógyszer segít, és akkor nem kell majd állandóan az ágyat nyomnod.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


andus:

A doki annyit mondott, hogy ne a gyógyszertől várjak csodát, mert nem fogja helyettesíteni a pihenést. Az a fontos, hogy feküdjek jó sokat.

Kép
borek.ancsa
 
 


Ancsa, nekem a 21. héten írták fel ugyanezt a gyógyszert és több orvos is mondta hogy a pihenés mellett ez a legjobb amit tehetek, ha ezt szedem. Nálam az volt a baj, hogy ez a gyógyszer alapból hörgőtágító és csak másodlagosan méhlazító és szigorúan tilos az alkalmazása tachycardiás betegeknél. Én pedig az vagyok így el sem kezdtem szedni. Pedig hatásos a koraszülés megakadályozásában szóval jó gyógyszert kaptál. A 2000 értéktől nem kell megijedni, én a 15. hét óta görcsölök (ill mostanában már nem) és 19. hétre ugyanúgy 2000 lett a 3000-ről. Azóta mi van? Pihenek is meg azért jövök-megyek olykor és a méhszájam még mindig változatlan. :D A Te terhességi korodban meg pláne nem kell megijedni a 2000-es értéktől. Csak a méhszáj ne nyíljon. Persze azért a pihenés kell, sokat legyél vízszintesben!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Noel baba kijön a hasfalamon keresztül. :D Édes ahogy izeg-mozog odabent.. Soha nem rúg erőset inkább csak úgy finoman bökdös, forgolódik, nyomkodja magát. :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


2008. decemberi topikban is megjött a hír az első topikbabákról. Bizony babákról, mert ketten vannak, ikerfiúk születtek szept.30-án és jól vannak! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


aida:

Ha magas a vérnyomásom, akkor nemis szedhetem ezt a cuccot? mert engem kezeltek vele vagy két éve. Igaz, hogy az utóbbi időben elég magas volt.

Kép
borek.ancsa
 
 


Magas vérnyomás? Szerintem nem probléma. A tachycardia kórosan gyors szívritmus, nem magas vérnyomás. Mivel ettől a gyógyszertől bedoboghat a szív, ezért nem szabad akkor szedni ha az embernek egyébként is van hogy 160-as a pulzusa.. :roll:
De azért figyeld a vérnyomásod, ha kórosan feljebb viszi akkor persze nem szabad szedni. De sztem a vérnyomással tényleg nem lesz probléma. :) A méhednek meg jót tesz, ellazítja majd szépen!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


ilda82 írta:...meg hát honnan is tudná az anesztes dokinő hogy én épp most szülök és gyorsan szalad beadja? :lol:


onnan, hogy ugye előre kell kérni, tehát ha megindul a szülés, ugyanúgy értesíted/értesítik őt, mint ahogy a fogadott szülésznőt és/vagy dokit. Annyi, hogy max. lehet, hogy épp bent van, mert műszakja van... Legalábbis én így tudom...

Egyébként meg baromi kíváncsi vagyok, hogy ez hogy működik élesben, mert mi van, ha tényleg meggondolom magam? Addig nem engedik ki a gyereket? Mert az, hogy szimplán dühös lesz, nem biztos, hogy tud érdekelni... :twisted:
Egyébként a dokinál is ez jutott eszembe, hogy ha nem adok neki pénzt, akkor mit tud csinálni? Visszatuszkolja a babát? :twisted:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szerintem olyan nincs hogy ha mégse akarod beadják,vannak jogai is az embernek. Én most épp az ujjzsibbadásom miatt idegeskedem.Tegnap átmentem nőgyógy rendeléásre Fótra,kb 15-20 percel előbb ott voltunk(vittem Milánt meg anyukám) és már akkor a 17. lettem volna,úgyhogy nem tudtam beszélni a dokival hogy mi lehet ez.Ma déltől van egy Szappan Vilmos nevű,hát nem hozzá járok de átmegyek mert muszály valakinek mondanom,remélem megnyugtat majd hogy ez csak átmeneti dolog.Tegnap már krumplit pucolni se tudtam.Ja és ráadásul náthásak vagyunk Milánnal.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Vhogy úgy tudom elképzelni, hogy elég mérgesek lennének, ha az éjszaka közepén hívnák az EDA-s doktornőt én meg mondanám hogy ja hát jól haladunk mégsem kell.. :?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Felhívtam a szülésznőt,gondoltam inkább tőle kérdezem meg hogy is van ez az eda ,és ő is azt mondta ha már meg van beszélve a dokinővel akkor adják.Hát most hétfőig jól átgondolom de valószínű hogy akkor el se megyek hozzá.Vannak más fájdalomcsillapítási módszerek is amikben a szülésznő majd segítségemre lesz.Azért ez a fajta hozzáállás az edához elég furcsa nekem.azt még értem hogy előtte beszélnek az emberrel,felvilágosítják na de hogy akkor már most döntsd el kell vagy nem kell.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Keresgéltem most a neten milyen fájdalomcsillapító módszerek vannak de mindenhol csak az edáról írnak.Ti milyen módszerekről tudtok?Én csak a kád melegvízbe ülést hallottam.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Nagyon sok fajta van.. Fájdalomcsillapító gáz, fájdalomcsillapító injekció, epidurális érzéstelenítés (EDA), de ezek közül a tarcsai kórházban csak az EDA elérhető. Ezt az orvosom mondta. Ezen kívül már csak az alternatív módszerek. Meleg víz, labda stb.

Én azért találkozom az EDA-s doktornővél és meglátjuk mi lesz. Engem ez így megijeszt. Soha nem szültem még, semmit nem tudok, mennyire fogom bírni, mennyire nem. Nem szeretnék mindenképp EDA-t, de ha kiborulok csak kéne. Hát vicces ez a dolog. :D Azt hiszem gyorsan kórházt kéne váltanom.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: én is így tudom, EDA-n kívül Tarcsán nincs más fájdalomcsillapítás, csak a természetes. És a másik dologban is egyet értek veled, kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokinő (ha esleg előbb beszélsz vele, mint én :D)

Egyébként meg simán lehet, hogy amúgy is potyára jönne be, mert lehet, hogy nem is lesz idő beadni az EDA-t. Akkor mi van? (bár nem hinném, hogy elsőre ilyen szerencsém lesz, hogy csak úgy kipottyan a baba, de fő az optimizmus :lol: )

Kép

Kép
gabilany79
 
 


fú, nekem a melegvizes kád gyilkos volt de nagyon... nem volt hol kapaszkodnom a fájás alatt, szó szerint halálfélelmem volt benne... soha többet... (tényleg gáz volt... ott a csúszós kád én meg vergődök benne... a férjem tartott a fájás alatt... aztán kimenekültem...). A víz meg szó szerint hideg volt... akkor valahogy nem sikerült melegebbet csiholniuk... brrr.... (bár lehet, hogy ez már azért volt mert elkezdődtek a tolófájások... azokat szerintem begyorsította ami viszont nagyon jó)

Ez az EDA szerintem ellenkezik az összes törvénnyel, simán fel lehet miatta nyomni a kórházat... (szerintem simán "szokásjog" alapján hozták ezt a szabályt ami persze csak szóbeszéd útján terjed ha jól sejtem). Ld. bztos vagyok benne, hogy az embernek joga van az összes beavatkozást elutasítani amíg az nem veszélyezteti a baba életét... (meg gondolom a sajátját) (ld. önrendelkezési jog... amiben ha beavatkoznak akkor tutira bukik a kórház egy pert)
Vendég
 


Sziasztok!

Csak bekukk....

aida: tényleg nagyon jó az a Siropent, amit kaptam a keményedésekre. Ma már alig keményedett és hamar el is múlt. Persze pihiztem jó sokat is mellette.

eda: szerintem nem lehet előre eldönteni, hogy kéred-e vagy sem. Az a pillanatnyi helyzettől függ, hogy kéred-e, vagy szükséges. Az orvos max. tanácsolhatja, de nem kötelezhet rá. Egyébknént más fájdalomcsillapító módszerről még nem nagyon hallottam. Majd megkérdezem a szülésznő nagynényémet, hogy mi újság ezzel kapcsolatban.

Kép
borek.ancsa
 
 


sziasztok

régen jártam erre, mert menterk erősen a történések velem, de most minden rendbe jött

remélem mindenki jól van, aki közben szült (azt hiszem pl red) egészséget boldogságot kívánok!

csipcsab látom nagyon rég jártál itt de küldtem neked privit, remélem mielőbb lesz lehetőséged olvasni

látom még mindig én vagyok a legkisebb pocakos

szerintetek hányadik hét körül érdemes menni 3d uh-ra? jó lenne már ha a kispapa is látná a pindurkánkat

KépKép
hugic
 
 


A férjem ma meglepte magát egy szuper fülhallgatóval... fülbe dugható fajta... hááát... én bizony azt fogom kölcsönvenni a szüléshez... még zene nélkül is olyan jól szigetel mint egy füldugó... hát még zenével :)) Rákötök egy pici mp3 lejátszót és mindenki elmehet a sunyiba :)))) (zenét kéne válogatnom és csomagolnom... de még neve sincs a kistesónak... úúúszunk)
Vendég
 


hugic, mi 25. hét végén voltunk és csodálatosan láttunk mindent!! Akkor biztos érdemes! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: