Új privát üzeneted érkezett!

Cseriani, gyógyulást kívánok neked és a csemetéknek. Biztos nagyon rossz, amikor nem tudsz segíteni szegény beteg gyermekeden. :cry:

Borzasztó ez a történet a rákos kisfiúról. Még így felnőtt fejjel is borzasztó átélni (saját tapasztalat), nemhogy egy kisgyereknek. El sem tudom képzelni szegény anyuka mit élhet át. Én biztos beleroppannék. Jól viseli a testvéred?????

Kép
timesz
 
 


Sziasztok, Nadimo, szerencsére nem kellett teát adni Balunak, estére, szülinapi ajándéknak megkaptam a kaksit, persze megint a vízbe. :-)
Most már 3.-szor pottyantott a fürdő vízébe, még jó, hogy nem a miénkbe. :-)
Gyógyuljon meg mindenki! És ne is legyünk betegek!

Kép
fridus
 
 


Szervusztok Lányok, Anyukák!

A közelmúltban indítottunk nektek egy olyan portált, amely terhességgel, szüléssel, babázással, gyerekneveléssel foglalkozik. Ez a www.picibaba.hu. A portál látogatására szeretnélek buzdítani. Legutóbbi invitálásom óta megújultunk, meszépültünk. Elkészült a fórum témavezető oldala és már néhány új cikket is olvashatsz. Igyekszünk a portál tartalmát naponta frissíteni, a fórumban felmerült témákat szakcikkekkel elmélyíteni. Sok-sok receptet találhatsz majd a megfelelő menüpontok alatt, amelyek közül az allergiás babák szülei is boldogan válogathatnak. Mindehhez már csak a TE szorgalmas látogatásod hiányzik, hogy értelmet nyerjen a munkánk.

Szeretettel várunk!

Picibaba.hu

adrianya
 
 

 
 

Csajok!

Köszike az aggódást mindenkinek!
A hugom szerencsére jól bírja, de köszönhetően a sok alapítványnak, sok segítséget is kapnak!
Bátran állíthatom, hogy igenis vannak olyan alapítványok, akik tényleg a gyerekekre szánják a pénzt!
Például Karácsonykor is volt banzáj, a télapó annyi mindent hozott, hogy csokiundoritisze lett a gyereknek. :lol:
Aztán van a csodalámpa alapítvány, ott minden súlyosan beteg kisgyerek 1 kívánságát teljesítik!!!
A Bandita monitort kért és kapott is.
Aztán most megy a bátortáborba, 8 napig. Itt csak nagyon súlyosan beteg gyerekeket üdültetnek és szórakoztatnak ingyen.
Szóval rengeteg effajta segítséget kapnak és ez nagyon sokat számít, feldobja a kis betegek mindennapjait nagyon!
Csak a bizonytalanság az idegörlő!!!
De reménykedünk.
Ha nyerek a lottón és nem kell dolgoznom, akkor én is létrehozok egy alapítványt a beteg gyerekeknek.
Én egy olyan ovit szeretnék nyitni, ahol kizárólag olyan beteg gyerekekre vigyáznánk, akik felügyeletet igényelnek.
No most ennyit, töltök egy képet a Domiról!

puszka MINDENKINEK!
Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok! Csak azért írok gyorsan, hogy ha eltűnök, az azért van, mert megérkezett mamim 400 km-ről, így most 4 generáció tobzódik nálunk (nappal anyu is átjön): dédimami, nagymami, anya (én), gyerek - és mind a 4 nő Vasárnapig marad, és mivel 78. évében van, valószínű csak őt hallgatjuk, hisz pótolhatatlan dolgokat tud mesélni, és pótolhatatlan fotókat készítünk... (én vagyok a legnagyobb unoka, Lucus az első dédunoka). Kis betegeknek gyógyulást és vigyázzatok magatokra addig is, míg nem jövök.

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Krisz! ha sikerül nyerned a lottón,és szükséged van az oviban egy segítő kézre,szólj :) de tényleg! nagyon jó lenne,egy ilyen ovi. pénzzel sajnos nem tudom támogatni az öleted,csak így és drukkolok is ezerrel :)

Hablaty! nekem Húsvétkor jön a nagymamim,Lara dédmamija,és neki is az első dédunoka :) kellemes "tobzódást" ,várjuk a képeket a 4 generációról :)

Nadimo,Csajok!
Az én kis Larám még mindig nem akar aludni éjjel :( pont a legkritikusabb időben van ébren.23-4-ig nem mindig ilyen hosszan,de gyakran. nem fáj sztem semmije,csak nyűgös és hisztizik. látszik rajta,hogy álmos de küzde ellene,nyitogatja a szemét,pedig alig bírja :shock: nem értem. ja és nagyon gyakran szopizna. nappal meg alszik,ébren is van,de akkor nem sír. azt mondta nekem vki,hogy azért ilyen,mert összekeveri a nappalt az éjszakával.. :?
Szerintetek is ez van? és hogyan lehet akkor a helyes alvásra szoktatni? vagy majd magától helyreáll??

előre is köszi

Üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi, mi a Suttogó könyvek alapján próbálkozunk. Tudom, hogy sok, elletmondásos vélemény van róla, és természetesen, mint minden könyvnél, itt is szűrni kell, de eddig nálunk nagyjából működik. A lényege, hogy figyeld a kicsit, alkalmazkodj hozzá, tanítja egyedül aludni a gyereket, és nem hagyja sírni, de azt sem, hogy a szülőn lógjon. A nappal-éjszakával kapcsolatban: nappal 3 óránál tovább nem hagytam aludni (persze finoman keltegettem, és többnyire kelt is magától), és fontos az esti rítus nagyon, legalábbis Lucának. Nálunk: kb ugyanabban az időben (persze alkalmazkodunk hozzá, tehát ha 5-kor eszik, fél 7-kor nem nyaggatom még, akkor csúszik a dolog) evés, utána büfiztetés (kicsit hosszabb, kb 20 perc), aztán kicsomagolás, fürdés, kenegetés, aztán bebugyolálás, picit kézben, picit ágyban mese, és alszik. Persze ez borul néha :lol: pl tegnap, nem aludt be, és az esti etetésre 2 órával üvöltött és szopizott is 23 percet. de alapvetően azért pihi van éjjel.

Kép
hablaty
 
 


Mesi!

Szólok akkor! Nadimo-t is odacsábítom majd! :lol:

Alvás: nekünk a "zombi" módszer jött be.
Nappal az esti fürci előtt direkt mindig 1-2 órával felkeltettem. A fürci percre pontosan be van tartva!!!
Az utána következő rítus is sorrendben történik. Sajna mi fürci előtt eszünk, ez valahogy így alakult. :cry:
Aztán: éjjel ha felkel, nem kapcsolok villanyt, ha nem kakis, akkor nem teszem tisztába, nincs beszélgetés, nincs seggriszálás.
A lényeg, hogy tudatosuljon benne az, hogy nem érdemes felkelnie, mert kellemes dolgok nem társulnak hozzá.
Ja és nappal nem hagytam annyit aludni.
Nekünk 5 nap kellett ahhoz, hogy a nappal az éjszakával felcserélődjön!
És csak kb 2 hete csináljuk azt, hogy este fél nyolckor lefektetem és hajnali 3-ig alszik, majd szopi és reggel 6-ig alszik.
Napközben meg 1-2 órákat durmol.

Hablaty!

De jó Neked, hogy ilyen szépen összejön a család!!!
Legalább jól lefárasztják Neked Lucát és este nem lesz az altatással gond. Kivéve persze, ha túl sok inger éri és túlpörgeti magát.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


DOMI1!

Mond meg a hugodnak hogy itt is mindenki szorit nekik,nagyon remélem hogy nagy boldogságban ünneplitek majd meg a 18.-30. és akár a 80.szülinapját is!!!Rettenetes lehet,ezzel én nem tudnék együtt élni,biztosan minden nap halálra sirnám magam...

MESI!

Sztem az 1 honapos babádat nyugodtan szoptasd amikor kéri,mert nekik még enni kell hiszen az tartja életben őket,ha kell 2oránként,én ennek a hive vagyok,jo persze 3-4honaposan már nem,de most még igen!SZonja nekem ugyanilyen volt,2oránként kért,megnyugodott,pici nyugalom és ujra,elölröl,éjjel-nappal.most 7hetes és most kezd beállni.Mi probáljuk kitolni az esti evést,tegnap evett este6kor,aztán 10kor,aztán csak 4kor!de akkor is egy büfi miatt kelt

Kép
Kép
nuncili
 
 


szoval akkorát büfizett hogy lerepült a hajam,tisztába tettem akkor meg lepisilt... :lol: Cicizett egy jot,aztán reggel 8ig alvás volt!de ez az elsö ilyen jo éjszaka miota megszületett!!Ha csak nyüglögik,sirdogál akkor szerintem probáld meg lerakni,magára hagyni néha kukucskálj rá,nekem is néha elalszik magátol már egy kis nyüglödés,nyöszörgés után.HA viszont üvölt,tuti baja van akkor ne hagyd egyedül,hasa fáj vagy csak tul fáradt,de ha üvölt tuti szüksége van rád!!!NE AGGODJ hamar tul leszel ezen az idöszakon,én is azt hittem sosem lesz vége,aztán majd jot nevetsz ezen is. A SUTTOGO könyvek tényleg nagyon jok....

Kép
Kép
nuncili
 
 


Kép ez mai!olyan drágák!!

Kép
Kép
nuncili
 
 


Csajok, van fogunk!Már látom a szétrepedt ínyét,és beteszem az ujjamat, a hegyes fogat. Imádom, de innentől jaj a cici rágcsálónak.:-)
Már várom én is,hogy végig aludjunk egy éjszakát egyszerre, egyhuzamban...

Kép
fridus
 
 


Csajok!

köszi a tanácsokat,nagyon jól jönnek :) az esti rítus nekünk is be van tartva,igaz,mi fürdés után eszünk.. és akkor el is alszik,ez tart 23-ig aztán eszik,de nem alszik el rendesen... és innentől kezdődik a nyűglődés :(

ma apa hagyta hisztizni,nem vette fel,csak ott volt mellette,és egy kis idő után elhallgatott és elaludt :shock: mondjuk én azt a kis időt is alig bírtam... nagyon nehéz hallgatni,hogy ordít,pedig tudom,h csak hiszti,nem sírás,de akkor is... :(

Nuncili! édesek a fiúcskák :)

üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Nuncili!

Köszike a szorítást!!! Átadom!
Nagyon édesek a gyermekeid! Szonjusnak csudiszép a kis rugija. Hol vetted?
Na ezt a suttogó könyvet már megszerzem, mert olyan indulatokat szül, hogy elolvasom inkább én is.

Fridus!!

Végreeeeeee!!! Már azt hittem, hogy sose lesz fogatok!:-)

Gabcsa!!!

Jövőhéten hívom Editkét és áprilistól úszunk!!!!!
Ja még fürcirucit is kéne szerválnom, mert Samantha Fox hozzám képest ipari tanuló....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Meséljetek már erről a babaúszásról bővebben...
Légyszike!!

Kép
fridus
 
 


bocsi Nuncili,elírtam :oops: :oops: ne hari,nem fiúcskák,gyerkőcök,csak közben a Bné Móni fiairól dumcsiztunk a párommal,hogy ők is milyen cukik. Tényleg bocsi :oops:

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Fridus!

Babaúszás!
Pesterzsébeten az egészségházban (még nem tudom hol van, de kikeresem)
Áprilisban indulnak az új kislétszámú csoportok, jövő héttől lehet időpontot egyeztetni.
www.uszomanok.hu weboldaon minden lényeges infót megtalálsz.
A lényege, hogy kb 8-9 hónapos koráig megvan egy babának a búvárreflexe. Ami annyit jelent, hogyha víz alá merítik, ösztönösen nem vesz levegőt.
Így játékosan lehet a vízhez szoktatni, hogy később a valódi oktatásnál ismerős legyen a közeg.Mindezek felett erősíti az izmokat, az immunrendszert, fejleszti a mozgáskordinációt és nem utolsó sorban egy kis kikapcsolódás Anyának-Apának is.
Ami kell hozzá: igazolás a babó és a szülő(k) részéről, hogy nincs fertőjük és krónikus betegségük.
Anyu és/vagy Apu jelenléte. Úszósapi a szülőknek.
Úszópelus.
A díj: 8000Ft a bérlet 1 hónapra(4-5 alkalomra elég).
És ami fontos a döntésnél: olyan uszodát KELL álasztani, ahol kifejezetten erre a célra van fenntartva egy medence.
Ugyanaz a víz semmilyen tekintetben nem jó a babónak, mint ami a felnőtteknek van.
JÖTTÖK TI IS???????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok !

Mindenkit puszilok. ?a elég kevés időm volt géphez jönni, de látom mindenki megvan. :lol: :lol:


Mesi : a lányok mindent leirtak, szuper tanácsokat adtak.
Valamelyik csak beválik majd. Az igényszerinti szopi fontos, nyugodtan adj neki cicit mikor kéri ti is most vagytok az 1 hós fejl.ugráson. A suttogót még én sem olvastam, de én is eltérő véleményeket hallottam róla. Majd ha tudok rá időt szakitani , megszerzem és elolvasom. Kiváncsi vagyok rá. Gondolom ennél a könyvnél is meg kell találni a középutat és kimazsolázni azokat a dolgokat amelyek segitségünkre lehetnek a többi kuka....


Fridus : Jaj de jó !!!! Most aztán vigyázz, mert azzal a kis recével nagyon tudnak ám harapni. :wink: :wink:
Aztán lassan kezdhetitek a fogvédelmet is.


nuncili : jó a kép, szépek vagytok .


krisz . köszi az invitálást előre is.


puszi
nadimo
 
 


nadimo,fogvédelem:nézted-vagy valaki nézte a tegnapi műsört,melyben a gyermekek fogápolásáról volt szó? Azt hiszem,az aktív volt :shock:
Voltak fura dolgok benne :?
Kristóf dél óta nem lázas,Elizámnak ma még nem is volt eddig,de mindketten rettenetesen rondán köhögnek. Én meg sztem visszaestem-vagy csak a fáradtság? Éjjel sztem 2 óránál nem aludtam többet :cry:
Vendég
 


Nadimo! A pici babák fogvédelme engem is érdekelne. Mikor kell elkezdeni és hogyan? Ha már kibújt a fogacska, és mivel? Olvastam a Kismama magazinban ilyen fogtisztító-kendőről, többfajta ízben, de nem nagyon győzőtt meg. Mivel érdemes próbálkozni?

Kép
timesz
 
 


fogápolásra a nenedent-baby nagyon jó, azzal szépen már az első kibújt fog után el lehet kezdeni az ápolást!!!!
Vendég
 


Dominika, az igazolást nem a doki adja, hogy nincs semmilyen betegsége ?
Hol lehet úszó pelust beszerezni ?
Mert még talán úszó sapim lenne. :-)
De a hájamat hová rejtegessem ? :-)

Kép
fridus
 
 


Nekünk már megvan a fogkefénk, még fogkrémet is adtak hozzá, a gyógyszertárban vettem.

Kép
fridus
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Fogtisztító kendő: bazi drága, de ha végképp nem engedi a fogmosást, akkor talán érdemes volna megpróbálni és egy kicsit később elővenni a fogkefét!
Illetve akkor van még nagy haszna,ha elutaztok és fogat kéne mosni, de nincs hol!

Néhány tudnivaló a fogakról, lehet, hogy egy-kettő megdöbbentő lesz!

Közvetlenül evés után nem szabad fogat mosni!!!(többet árt, mint használ)Várj vele kb fél órát.

A cukros dolgok nem ártanak annyira, mint a lisztes! ételek!
A liszt kitűnően lerakódik a fogakon.

A fogmosás technikája sokkal fontosabb, mint a fogmosás ideje!

Egy alma vagy egy rágó evés után döbbenetes, de hasznosabb, mint a rögtöni fogmosás. A délit lehet ezzel helyettesíteni, ha nincs lehetőség fogmosásra.

Sajnos nekem nagyon gyorsan romló, pocsék fogaim vannak.Fél évente járok dokihoz, és mindig talál újabb lyukat! :shock:
Ezért a fiamnál nagyon odafigyeltem mindenre és az orvosom ellátott mindenféle tanáccsal.
Az egyetlen a családban, akinek tökéletes fogai vannak. Talán 2 tejfoga volt, ami rossz volt!?
Pedig nagyon sokszor elslisszolja a fogmosást, amit még én se veszek mindig észre.
Szóval nálunk a fogmosásra szoktatás igen keserves volt, de megérte!
Ha eszembe jut még valami, lövöm az ötletet!

pusza mindenkinek

LÍVI hol van????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Cseriani!

Gyógyultok már?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


talán jobban,köszi,de Kristófot ma viszem doktornénihez vissza,majd ő többet mond :wink:
A fogápoláshoz:én Kristófnak az Elmex-gyereket vettem,nekünk ezt ajánlotta a doki. Nincs gyümis íze,de nagyon jó. Kb.egy éves korig inkább rágcsálta a fogkeféit,mint fogat mostunk,de az is elegendő. Minden reggel-este mostuk,szerencsére nem volt gond,sokszor ő szólt,hogy mossuk már meg. Mostmár egyedül mossa,aztán én vagy aptya átsikálja neki.
Azt mondják,hogy csak ne fluorosat!!!Na,nekem meg épp azt mondták,hogy nyugodtan lehet benne kicsi,és nyelje csak le. Ha már tud köpni,meg lehet tanítani az öblítésre is. Mi annak idején a suliban pl.fluortablettát kaptunk :shock:
Vendég
 


Cserinai!

Jobbulást Nektek, remélem minden okés lesz a dokinál!!!

Fridus!

Úszópelust állítólag lehet helyben kapni.
Gabcsa?????Ő tudja tutira a választ.
A hájadat feltétlenül hozzad mert én is abba fogok jönni, tök ciki lenne, ha egyedül én hordanám! :lol:

Igazolást a gyerekorvos és aTe körzeti orvosod adja ki.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lányok!

Néha beugorm olvasni benneteket, de mostanában elég kevés az időm. Nándinak jön a felső foga és elég nyügi. Viszont ha alszik akkor letudok ülni mert a lakás annyira visszhangos hogy még mosogatni sem lehet mert rögtön felébred rá. :lol: Legalább van indokom, hogy miért a gép előtt ülök ha alszik.. :lol:

Fridus! Gratulálok a fogkezdeményhez. Nagyon recés és tényleg nagyon éles, ezt már én is tapasztaltam, pedig csak az mutatóujjamat húztam végig rajtuk. Vigyázz majd a cickóidra :) :) !

Nuncili! Nagyon édes a kép a fiúkról. A kicsi is olyan aranyos. Látszik, hogy jó testvérek. Volt testvérféltékenység?

Hablaty! Jó családi hétvégét neked! Ha lesz majd időd, azért írhatnál többet erről a terhességi diabéteszről. Érdekelne a dolog. Pontosan hány hétig kellett csinálnod? A 26. héten végzett terheléses cukorvizsgálat után derült ki? Egyébként a kismama ismerőseim körében inkább a második gyerek után jött ki több embernél, de szerencsére szülés után el is múlt.

Danann! A masszázsra hetente egyszer mentek? A védőnők szervezték, vagy csak láttál egy hirdetést. Nálunk sajnos semmi ilyen nincsen, bár úgy hallottam hogy már babaúszást tartanak az uszodában.

Cseriani! Jobbulást Nektek. Jól elhúzódik ez a betegség. Már lassan egy het benne vagytok.

[b]Nadimo! [/b] Engem is érdekelne a kisgyerekek fogápolása. Másként kell kezelni ha még csak fél éves mint ha már egy éves és több foga van?
Én úgy tudom hogy fogkrémet nem szabad használni egyáltalán. Vagy van már gyerekeknek is adható fogkrém. (Mintha a lányok utaltak volna ilyesmire)
Én még hiába adom Nándinak oda a kis fogkefét, nem fogja dörzsölni vele a két félig kibújt fogát... :)
A másik kérdésem még mindig visszautalna az oltásokra. Most olvastam egy topikon hogy egy két éves kisgyerek pneumococcus baktériummal agyhártyagyulladást kapott. Kómába is esett. Hol lehet összeszedni ezt a baktériumot, hol gyakoribb az előfordulása? Csak azért mert nekünk a meningocuccus ellenit javasolta a doktornő és szó sincs a penumo elleniről mint javaslat, hogy esetleg adjuk be. Csak mikor az ember ilyen történetet olvas/lát akkor elgondolkodik hogy egy oltással megelőzhető lett volna....
És egy éves kor felett egyáltalán még lehet beadatni pneumococcus ellen oltást?

Köszi előre is a válaszokat!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


bocsi,lányok,nekünk is az első fogkrém a nenedent volt..de nem az ujjra húzható fogkefét használtam,mert Kristóf úgy megharapta az ujjam,hogy csak na,és mikor kiabáltam egyet,akkor meg még jobban szorította. Mikor az elfogyott,akkor kezdtük az elmexet.
Mazsuzs nem is kell,hogy sikálja a fogát,add neki oda mindig ugyanabban az időben a fogkefét,kicsit hadd rágcsálja. Ilyenkor leginkább a megszokás a lényeg,hogy rendszeresen,minden nap,stb...
Én mára megint tiszta taknyos lettem,meg fáj a torkom-de ez már szerintem inkább allergia. A megelőző bogyókat szedtem eddig,csak mikor az antibiotikumot kaptam,abbahagytam,most elkezdtem megint...
Kristófot még kedden vissza kell vinnem,mikor Elizámat is viszem.
Vendég
 


úszópelust a dm-ben,rossmannban,de a tescoban is lehet venni. Ha nincs kinnt,akkor kérdezzétek meg,van-e raktáron,ugye nem mindig teszik ki télen-tavasszal...
Vendég
 


DOMI1!

A rugit az auchanban vettem,tök ari,és csak ezer ft volt,vannak ilyen szépek még,soroksáriba.

MAZSUS!

A kisebik kislány,de azért köszönjük,tudjuk is hogy szépek vagyunk,vissza is élünk vele,ezért nem tesznek le apáék a kezükböl szinte egész nap! :lol:

Képzeljétek hivtam a drnőt,meglett a véreredmény,aztmondta jobb mint az elsö!!!ez tök jo csak az elsöre is aztmondták nem a sulyos kategoria!!!Akkor még a végén kiderül hogy nincs is enzimbetegsége a lányomnak???vagy kinötte??? :shock: ez tök gáz!!!megivott most 90ml tápot és alszik,horkol is :wink:

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok !


Fogápolás, fogvédelem :

A baba fogvédelmét már a terhesség alatt elkezdhetjük azzal, hogy helyesen táplálkozunk és beviszünk minden olyan vitamint és ásványi anyagot ami a csontfejlődéshez szükséges.
( d viatamin, calcium , fluor stb ).
Ezek nagymértékben kihatással vannak a fogzománcra.

Amikor a baba megszületik, nagyon jó hatással van a fogfejlődésre a szoptatás. Az anyatejben nagyon sok vitamin, ásványi anyag megtalálható , ráadásul a szopási technika szuperul erősiti , fejlszti az állkapocs izomzatát és segiti a fogfejlődést.

Attól hogy a babának még nincs foga , oda kell figyelni a szájápolásra . Nagyon jó ha egy nedves pelussal, gézzel stb. megtörölgetjük a száját időnként.
Én a fürdetés után mindig a pelus csücskével töröltem be a gyerekek szájába. Késöbb ha megjelennek a recék sokféleképpen lehet tisztitani a fogacskákat. Amit ti is irtatok , nagyon jó a baba fogkefe ami kis gumi , vagy müanyag végü, és nagyon jól lehet rágni. Egyébként jó hatású tud lenni még a fogak kibújása elött is a fogzási időszakban. Fogkrém még nem kell, elég csak a kefe önmagában , hiszen ahogy rágja a nyála megindul és az kitisztitja a szájüreget.

Fogrémet általában akkor szokás elkezdeni ha már a baba kitudja köpni , úgy tanultuk , hogy amikor a babának megvan a zárt fogsora. Én ezzel ellentétben elég hamar adtam a gyerekeknek fogkrémet is, éppen csak egy cseppet. Nagyon szerették és le is nyelték, de én úgy gondolom hogy kis mennyiségben ez nem káros, sőt igy legalább potolja a fluort is.
Az viszont igaz , hogy a túlzott fluor bevitel káros lehet.

Manapság már nagyon spéci dolgokat lehet kapni a bababoltokban fogmosásra, fogvédelemre a csecsemők részére.
Ilyen amit irtatok : nenedent fogkefe és fogkrém is.

Jó pofa az újra húzható fogtisztitó kefe, elég jól lehet használni, kivéve ha a gyerek nem harapja le az újjad . Igaz Cseriani ???
Ára kb: 1700 -2000 körül van . ( múltkor igy láttam )

Aztán késöbb, ahogy lehet friss gyümőlcsöt, répát ,almát stb lehet adni a gyereknek az egészséges is, és szépen tisztitja, erősiti a fogakat. Fontos hogy a gyerek sokat rágjon a fogápolás mellett.

Nagyobb korban jó az Elmex fogkrém ( tejfogakra való ) fogmosásra.

SAjnos a kissebbik gyerek az én fogfajtámat örökölte, elég lukadós. Neki 1 fogát már tömettem a fogásznővel, és a hátsó rágókat pedig bebarázdáztattam , igy talán jobban védi őket a szuvasodástól.
Fél évente azért elviszem kontrollra, de ez azért is mert jó ha megszokja a szájápolást, fogorvost és nagyon szépen tartja a száját mikor vizsgálja ill. dolgozik benne a dokinő.

Természetesen azt mindenki tudja , hogy a szájban sokáig lógatott cumisüveg, tea, cukros lötty , édesség rongálja a fogakat, ezeket kerülni kell.

Amiket Krisz leirt az pedig mind igaz !!



mazsuzs : a pneumoccocus baci elsősorban a garatban,orrban, torokban telepszik meg. Cseppfertőzéssel terjed, tüsszentéssel, köhögéssel, nyállal stb. Tehát a közösségekben bölcsiben, oviban elkaphatják egymástól könnyen a gyerekek.
Valakinél nem okoz megbetegedést , de ha a gyerek szervezete legyengült akkor könnyen megbetegedhet.
Lehet arc ill. fül gyulladása, rosszabb esetben ha a véráramba is bekerül agyhártyagyulladás és vérmérgezés is lehet a következménye.

Ezért sokan ajánlják az oltást. Ennek menetéről a múltkor irtam.
Az oltást egyébként 2 hótol - 5 éves korig lehet beadatni.

Orvosa válogatja ki melyiket ajánlja, de ezek az oltások szabadon válaszhatóak. Ha te úgy itéled meg hogy szeretnéd beadatni , megteheted, de elött mindenképpen érdeklődj , nézz , olvass utána. A meningo oltás szintén az agyhártyagyulladás ellen van.


puszi
nadimo
 
 


nuncili : Nagyon jó hirek !!! :lol: :lol: :lol:
Hát az lenne a legjobb hir ha tényleg nem lenne semmi baja.


cseriani : jobbulást még mindig..
Sajnos ha az ember benyal valamit olyan nehéz kilábalni belőle. Mi is karácsony óta adogattuk át egymásnak a virusokat.
Egyszerüen nem tudunk megerősödni, pedig szedjük a vitamint, meg gyümölcsöt is eszünk. Az allergiát meg ne is mondd.!!
Hanika nálunk alleriás asztmás,márciustól októberig gyógyszert kap, a kicsi meg ekcémás. Az apa is allergiás a papa és a sógornőm pedig szintén szenved a virágzás beindulásakor illetve a parlagfünél.

Én még tartom ilyen téren a frontot, a mi családunkban ( felmenő ) nincs allergiás egyenlőre.

Mindenestre nagyon küzdelmes az biztos !!

Gyógyuljatok meg hamar, sok gyógypuszi , remélem minden rendben lesz a dokinál.. :wink:
nadimo
 
 


Nadimo!

Ha ajánlhatok valamit!
Én is allergiás vagyok és volt már asztmás rohamom.
nagyon sokat segít a sópipa!!!
a tengervizes orrspray. és lehet kapni olyan sóoldatot amit párologtatóba téve használhatsz.Ezeket sóbarlangban vagy asszem bioboltban is meg lehet venni.
a legkeményebb időszakban nagyon hasznos.
És bármilyen furán hangzik, de az agyonutált klímaberendezés a leghasznosabb a legkeményebb pollenszezonban!!!
olyat érdemes venni, ami nem mobil hanem un. split klíma és rendelkezik egy valag szűrővel.
És a keresztallergia miatt egy-két élelmiszer tilos!De gondolom ezt a részét ismered.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz : köszönöm szépen. Van sópipánk olyan elefántos és tényleg jó hatású. Akkor ajánlották amikor a Somandrin-ba jártunk újpestre. Bár sokan azt mondták az csak egy sózott szoba, nekünk sokat segitett. Végigjártunk egy kúrát.

Claritint meg homeos gyolyókat szed, és évente megyünk kontrollra a tüdőgondozóba.

Klimánk még nincs , de már nagyon gondolkodunk rajta.

Mégegyszer köszi : nadimo :lol: :lol:
nadimo
 
 


nadimo én is szedtem claritint,meg zirtecet,semmi hatása nem volt. Nálatok használ? Nekem akkor felírták a telfastot-áldom a kitalálóját. Nekem nagyon bevált. Meg tudod mi? A calcimusc. Minden másnap ittam-iszom egyet.
Homeosból én a pollenst,a sabadillát és az allium cepat használom,ezeket szerencsére lehet szopi mellett is.
És tényleg jó a klíma :D
Én ugye a beres vasvitált szedem,mivel Elizám vashiányos volt. Egyik nap vas,másik nap gravida. Lehet a gravidán kívül szerinted más vitamint szopi mellett?
Vendég
 


Nuncili!

Ne haragudj az elírásért! Pedig követem az eseményeket.... :oops:
Az az igazság, hogyha régóta nem voltam a topikon, mindig egy papírra írom fel a lényeget, és utána beírom ide az ablakba.
A mostani papíromom volt régi szöveg is, és mint Mesi én is a Bné Móni fiait aktualizáltam hozzád. (Bné Móni egyébként a Jahn-os topikon van ahol szintén látogatók vagyunk Mesivel és Domival).
Tényleg ne haragudj, majd legközelebb szebben írok a papírkámra és jobban figyelek....bocsi!

mazsuzs :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
mazsuzs
 
 


Nuncili!

Akkor ez jó híírrr!!!!!!Hipp Hipp!!
Lehet, hogy csak kis ideig kell a diéta?Jaj de jó volna!

Cseriani!

Nekem nagyon bejött a claritin, de allergia ide vagy oda én nem szedek rendszeresen SEMMIT!
Pedig teljes körű virágpor allergiám van.
De mivel ezek tele vannak hormonnal, meg nagyon álmosítanak, így nem szedtem, mert napi 110 km-t vezettem csak a munkahelyemre oda és vissza, illetve a munkám sokszor reggel héttől este nyolcig teljes agyat kíván.
A claritintől meg mindig cudarul beálmosodtam.
Volt még egy fehér drazsé, na az nagyon használt, recept nélkül lehetett venni és k...va jó volt!!! :oops:
Bocsi, de tényleg ennyire jó volt.
Csak a neve nem jut eszembe. 10 szem kb 1000 Ft volt.
Kaptam injekciót is, háááát semmit sem használt.
És csodák csodájára terhesen nem jött ki az allergiám! Gondolom a hormonok miatt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kép

így kukucsolok!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Nem vesztem el, csak mostanában kicsit több időmet veszi el a fiatalember, és amikor alszik, igyekeztem utolérni magam egy kis házimunkában, fúj! :D

Ma meg ugye délelőtt voltunk a masszázson, aztán plázáztunk egyet, ajándékokat kellett vennem, apa Sándor, az öccse pedig Gábor, a hétvégén névnapozunk. Persze ha már ott jártam, vettem néhány göncöt Samunak is a C&Aban, elhasználtam a páratlan hós bababónusz kuponomat. Nagyon cuki kantáros gatyót vettem neki nyárra, majd ha aktuális lesz (és belenőtt :D ) csinálok képet.

Krisz, haláli az a kép Domiról! Egyszerre rosszall a fotózás miatt, és érezteti, hogy milyen szerencsétlen is ő a folytonos macera miatt :D Nagyon édes!
Nuncili, Ádi és Szonja is nagyon édesek! Örülök, hogy jó lett az eredmény! Nem hiába szorítottunk értetek annyian!
Krisz, természetesen az unokaöcsinek is sok-sok pozitív energiát küldök, neki kell a legtöbb, de azért megy Cserianiéknak is meg mindenkinek, aki még küzd a vírusokkal, bacikkal.

Allergia: én luffeel-t szedek nyár elején, nekem akkor van gázos időszakom, az is homeós, és van belőle tabletta meg orrspray. Sajnos csak egysdzer volt türelmem hozzá, de nekem a következő vált be nagyon, talán egyszer megint megint megcsinálom: már februárban elkezdtem Forever Living-es pollentablettát + aloe gélt szedni. A teblettából először csak 1/4-et egy hétig, aztán egy felet, stb., egészen a 3*1ig növelve az adagot. A gélből reggelente egy kupicát ittam. Azon a nyáron kb másfél hétig folyt egy kicsit az orrom, és kész. Semmi tüsszögés, szemviszketés... Csak ugye februárban még nem nagyon jut az ember eszébe, hogy majd májusban mi lesz, meg hát ezek nagyon drága dolgok, a gél kb egy hónapig tart ki egy flakon.

Mazsuzs: anno voltunk egy szülésfelkészítőn a babafalva szabadegyetemen, aki tartotta, dúla és szülésfelkészítő és csecsemőmasszázs oktató, és most oda mentünk masszázsra is. 5 alkalom péntekenként, testrészenként megtanuljuk a dolgot, aztán itthon mindig fürdés előtt van a masszírozás. Itthon nagyon élvezi Samu, ma ott nem bírta, szerintem az is lehet a baj, hogy megszokta, ez egy esti program, és nem értette, mit akarok vele délelőtt, meg az evés/alvás szempontjából sem jött ki most túl jól... Ma nagy merészen babakocsival mentem a metrón, annyira nem volt szörnyű, de csak azért, mert a nyugatinál ahol fel kellett jönnünk, ott lejtő van. Egyébként tényleg elég gáz a város babakocsival...

Samu tegnap majdnem teljesen oldalra fordult, csak hogy lerángassa a színes kendőjét a játszőszőnyegének az állványáról
:D Na persze azért volt erre szükség, mert a bal oldalán volt, és mindenáron jobb kézzel is meg akarta fogni, biztos ami biztos :lol: ma próbáltam lefényképezni, de nem lett túl látványos, meg sötét is volt a szobában, remélem, majd reggel is megismétli, világosban.
danann
 
 


Sziasztok Csajok!

huhh jól beindultatok ma :D

Képzeljtek!!! tegnap este 20.15-kor letettem Larát aludni és csak 3.30-kor kelt fel enni,aztán meg 8-kor!!! :shock: tisztára ledöbbentünk apával. csak most azt nem tudjuk,minek köszönhető ez. tegnap átköltöztettük a saját szobájába,és ott aludt. hogy emiatt aludt olyan jól,vagy amúgy is végigaludta volna már az éjszakát....azt nem tudjuk. reméljük,nem csak egyszeri ajándék éjszaka volt :?

Krisz! Domi nagyon ari ahogy figyel :lol: :D

a fogápolásról meg rengeteg infot szereztünk,bár még nem aktuális :lol: de hasznos

üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok, mi is már 2 napja jobban alszunk, csak 3-szor keltem fel Baluhoz. El ne szóljam magam.Lehet , a foga miatt alszunk kicsit jobban.
Ma még az ágyunkba sem kellett tennem reggel, eljátszott a kiságyában.
Édes krapek!

Kép
fridus
 
 


Eliza megünnepelte saját fél éves szülinapját: az egyik fogacskája áttörte az inyét :D
Vendég
 


Gratula Cseriani Eliza fogacskájához!!! De jó nektek, nekünk még mindíg sehol semmi, csak a nyüglődés!!! :evil:

Kép
timesz
 
 


Timesz képzeld el azt a nyüglődést egy hatalmas adag náthával és irdatlan ronda köhögéssel megtetézve :twisted:
Szegénykém nagyon szenved. Én minden tőlem telhetőt megteszek,de nem tudok máshogy segíteni neki :cry: A szívem szakad meg érte :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Csak pár sor erejéig így késő este...
Mikor utoljára itt voltam, akkor nagy elnézéseket kellett kérnem Nuncilitől és másra már nem futotta.

Dominika(Krisz) és Nadimo! Kösz a felvilágosítást a fogápolásról.
Domi, sok dolgot írtál, és soha nem gondoltam volna hogy a cukros ételek kevésbé ártóak (úgymond) mint a lisztes kaják.

Nadimo, köszi mégegyszer az oltásról leírtakat is. Hát igen, a szülők nyakán a felelősség, mit adat be a gyerekének a kötelezőeken kívül...

Danann! Hát igen, ezért irigylem azt aki a fővárosban lakik, mert sokkal hamarabb el tudja vinni a babát akár egy masszázsra vagy bármi más nemű babaprogramra. De egyébként az hiszem más szempontok alapján vidéki maradok. :)

Fridus, Mesi! Szorítok Nektek, hogy éjjel tudjatok pihizni és a babácskáitok átaludja az éjszakát. Emlékszem hogy nálam is milyen könnyebbség volt mikor 2 és fél hónaposan a hasfájás elmúlt és végre éjjel tudtunk pihizni. :) :)

Cseriani! Gratula Elizának a fogacskához! Azt mondják csak addig rossz érzés a babának míg áttöri az ínyt de azt hiszem ebben nagyobb a tapasztalatod második gyerkőc lévén. Én még csak most "tanulom" a fogzó kisfiamom a dolgokat... :wink:

Üdv mindenkinek és JÓ ÉJT.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Jó reggelt kívánok, így hajnalok hajnalán....
Ma is csak 4-szer keltem fel Baluhoz, de képzeljétek, 2 napja már többet eszik, mint előtte...
Már megeszi a 7 kanál tejpépet, eddig 4-et evet, és utána még legurított fél doboz barackos joghurtot.
Reggel banánt akartam adni neki, de azt nem komálja, hát bontottam fel neki egy üveg barackot, és láss csodát, amiből eddig fél üveggel evett meg, bekajolna az egészet.
Szóval nagyon bélpoklos lett a kiskrapekom, amióta kijött a fogunk.
Az a baj, hogy a bal mellemet nem akarja szopni, csak este tudom rávenni, hogy szopikázza le a mennyiséget.

Kép
fridus
 
 


Mazsuzs!

Megkérdezhetem hol az a vidék ahol laksz?
Amúgy én is elámultam, mikor a fogdoki kijelentette, hogy 1 keksz sokkal ártamasabb, mint egy kis cukor.... :lol:
Amúgy nálunk sincs se baba-mama klub, se semmi. :(
Kénytelen vagyok felutazni pestre, ha szeretnék valamit.

Cseriani!

Gratula a fogacskákhoz!!!!Éljen!

Timesz!

Mostmár Ti jöttök fogügyileg!

Lívi!

Valahányszor előkapom a fényképezőt, mindig ilyen morci képet vág!Szurinál a doktornéninek adott ilyen "szép" nézést.
Még meg is kérdezte a doktornéni, hogy ugyan mivel érdemelte ki, mikor még meg sem szúrta?
Modtam neki, hogy ez az előleg. :lol:
Ti mikor mentek szurira?
Mi csütin a másodikra.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó, nem két fogunk lesz, hanem 4. Frankó mi? Alul kettő, felül kettő és kitapinthatóak. Normális dolog ez ?:-)

Kép
fridus
 
 


fRIDUS!

Jól belehúztatok a fogakba!
Lehet, hogy Balunak 64 lesz a végére??? :lol:
Amúgy normális, ne aggódj!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: