Új privát üzeneted érkezett!

Lilinek boldog szülinapot!
Nekem egész éjjel annyira görcsölt az a rész ahol császároztak,meg képzeljétek ha tüsszentek vagy köhögök olyan mint ha szét akarna nyilni a hegem.Szerintetek ezt mondjam a dokinak ha megyek legközelebb.És ez azzal jár hogy megint császáros leszek.?Ahogy nől a hasam úgy feszül alul ahol vágtak,pedig már lassan 3 éve lesz.van itt valaki aki szült már császárral és most mit mondtak neki?Császárral kell a következőt is?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sarmon

Szerintem nem feltétlenül leszel megint császáros. Az, hogy húzódik a seb, természetes, de azért mindenképp mond a dokinak, hátha tud valamit ajánlani rá. Szerintem testápolóval próbáld meg kenegetni, az is segíthet.

horoszkón nálunk úgy alakul, hogy apa rák, én nyilas vagyok, pici fiam meg szűz lesz.. Kíváncsi vagyok, mert én is és párom is elég heves természetűek vagyunk.. ha még a picúr is.. az kész csatatér lesz! :)

ZsuLa
zsula
 
 


Babakocsi mániás Röné kedvéért, íme a mi járgányunk.
Sarmon! én is úgy tudom, hogy nem feltétlenül császár a második, mert az első az volt. Persze sokban függ a méh állapotától is. Kép
bende
 
 

 
 

Mindenkinek köszi a köszöntést. :)
Ma olyan boldog volt ez a tündér, hogy elénekeltük neki a boldog szülinapot. Na meg az eső miatt apa is hazajött délelőtt.

Röné,

hát igen lassan itt a vég, de ki kell húznom még 3 hétig. Mert tudod, hogy megy a dokink szabira. Vagy nem?

Babakocsit már egyszer összeraktuk, de szét is lett szedve, hogy elférjünk. Majd később lefényképezem. Vagy majd keresek képet a neten.

Rönkfa hinta ügyben szerencsés vagyok a párommal, mert ő eléggé ért a fához. Úgyanis ács.

Amúgy én 16:15-re mentem a dokihoz, de késett és elelve másfél órát kellett most várnom.

Én 28-án megyek NST-re.

Sarmon,
inkább szólj a dokinak, azzal nem vesztesz semmit.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Találtam a neten babakocsiról képet.

Kép babakocsi mózessel Kép babakocsi sportrésszel Kép babakocsi sportrésszel másik oldalról

De még elég sok variációban lehetne fényképezni. Mert a sportrész teljesen vizszintesen is állítható. Össze vissza. Na meg lehetne rá autósülést is rakni.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


tucsinke

Nagyon Boldog Szülinapot a lánykádnak :D

sarmon

Jobb ha beszélsz a dokival. Lehet csak a szövetek nyúlnak.bocs ha hüleséget írtam.
Vendég
 


Bende, Tünde köszi a babakocsis képeket! Nagyon szeretem őket! Én már úúgy várom hogy tologathassam a babámat! :D

Szép járgányok. Jó stabil mind a kettő. Tünde remélem rá tudod csatlakoztatni a hordozót.

Mi is megvettük már, igaz használtan. Ennek ellenére minden bababoltba megyek, és babakocsizok egyet :lol: Plusz a neten is mindig nézegetem őket. Nálam ez már kóros, de korábban is így volt, amíg nem voltam babás :lol:

Sarmon, szerintem is mindenképpen mond el a dokinak mit érzel, és beszéld meg vele. Lehet hogy tud valami jótanácsot adni.

Tünde, igen tudom hogy 3 hétig szabin lesz, erre tegnap délelőtt még bent gályázott a meddőségin szegény.. Mondtam is neki vigyorogva, hogy de jól tölti a szabiját.. :lol:

Nekem 25-ére kell NST-re mennem. Megy a drukk, hogy húzd ki már azt a 3 hetet!!!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Röné!

Hogyhogy ilyen korán küldenek nst-re? Nem csak a betöltött 36 hét után kell?
bende
 
 


sziasztok!
Már többször kéretem segítséget és mindig nagyon jó tanácsokat adtatok, kérem most is, segítsetek nekem. Már a 22. hétben vagyok a babával és sajnos toxoplazma fertőzőt, végre találtam egy orvost, aki megérti aggodalmaimat, és megfelelően felügyeli a hátralevő heteket. De az orvos várpalotai és még csak most intézi, hogy leszerződne a székesfehérvári kórházhoz is. Lehet szülésig még nem sikerül elintéznie, és akkor várpalotán kell szülnöm. Esetleg azt nem tudja valaki, hogy ilyen esetben mennyit kell fizetni a kórháznak és az orvosnak? Van megszabott tarifa, ha nem a körzeti kórházban szülök? előre is köszönöm ha valaki segítene!

S.Dóra
borz
 
 


Szia borz :)

Fehérvári orvos nem tud segíteni? Csak azért kérdezem mert közelebb lenne. Rossz dokihoz jártál v mi az oka hogy máshova mentél?
Én úgy tudom, nem kell fizetni. Az első bébimet pesten szültem, és nem fizettem pedig végig fehérvárra jártam. Ha fogadott dokid van annak gondolom adsz vmennyit,de az hogy a kh nak kéne fizetni durva lenne. Csak egy pl. mivan ha az ország másik végén indul meg a szülés és nincs idő eljutni a kiszemelt kh ba Csak abba visznek ami közelebb van, ha fizeted a tb-t bárhol ellátnak. De javítsatok ki ha nem így van.
Anyum idejébe az orvos adott neki mentő papírt, amit a mentősnek odadott és nem fehérvárra vitték hanem pestre a tétényibe, mert anélkül a területibe vitték volna. Ez mindhármunkkal így volt.
Kicsit sok lettem :oops: Remélem a többiek is megpróbálnak segíteni. :D
Vagy gólyanéni? :D
Vendég
 


Borz!

Én nem tudok róla, hogy fizetni kéne, ha nem a körzeti kórházban szülsz. Múltkor találkoztam egy kismamival, akinek igazság szerint Dunaújvárosban kéne szülnie, de Fehérváron fog. Nem mondta egy szóval sem, hogy ez pénzbe kerülne neki. Nekem Várpalotán műtötték a térdem, mert oda is le volt szerződve a doki, de körzetileg itt kellett volna műtenie. Ott sem merült fel pénzkérdés.
Illetve van még egy tapasztalat, genetikai Uh-ra kellett mennem, egy bizonyos dokihoz, akit én nagyon nem kedvelek. Ezt elmondtam és Pestre adtak beutalót, ekkor sem volt gond, hogy itt is elvégezhették volna. ( végül megcsináltattam itt egy másikkal )
Az orvosok pedig egyedi tarifával dolgoznak, ezt Neked kell a dokiddal megbeszélned.
bende
 
 


Borz!

Szerintem sem kell fizetni. Volt dokid nem foglalkozott a fertözésel? Mit mondtak,hogy elkaptátok?
s. zsófia
 
 


köszi lányok mindenképp megemlitem a dokinak is majd meg holnap a védőnőnek a panaszomat.A krém nem megoldás mert nem a külső heg fáj hanem belül,ahol a méhemet meg a hasfalamat vágták szét!
a kórházzal kapcsiolatban mindenki ott szül ahol csak akar ezért külön fizetni nem kell,csak ha mentő viszbe ő alapesetben oda visz ahova tartozol.én igy tudom.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Július 19-én megszületett Dániel Dóra Jázmin. 14:10 perckor 3530 grammal, és 54 cm-el látott napvilágot. Sima szülés volt, a részletekről majd még beszámolok. Kedden jöhettünk haza. Tejcink van bőven, úgyhogy szopizunk ezerrel.

Puszi mindenkinek!
Kép Dóra Jázmin

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Ancsi irigy irigy!A kiscsaj GYÖNYÖRŰŰŰ!!!istenem de szép formás feje van,nagy szemekkel!Örülök hogy megy a szopi.Nagyon jó egészséget mindegyikőtöknak!!!!!!!!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


ancs pancsi

Hatalmas gratula a kiscsajhoz :D Milyen hatalmas szemek, jól látom hogy hajas baba vagy csak a kép csalóka? :lol: Rengeteg tejcit és jó egészséget neketek. Várjuk a beszámolót :wink:
Vendég
 


Gyagya a vonalzóm miért nem írja ki hogy 3 hós??? :roll:
Vendég
 


Ancsi- Pancsi!!!

Nagyon-nagyon gratula!!!!! És irigykedés is! Gyönyörű baba és a szopival is minden rendben!!!! Ezek nagyszerű hírek.
Már nagyon reménykedem, hogy én is minél előbb ilyenekkel jöhetek.
bende
 
 


ancsi-pancsi!

Nagyon gartu angyalkádhoz, szép kis pofija van! Szuper, hogy gond nélkül megy a szopizás!
Jó egészséget és sok örömöt!!!

Lányok, az utolsó hetesek írták, hogy a picúr már nem rugdalózik, hanem feszíti magát... hát én még messze vagyok a végétől, mégis ezt tapasztalom. Már nem rugdossa pocakom, hanem kinyomja magát.. pedig hát nekem még szeptemberig van időm bőven.. :)

Szép napot!
zsula
 
 


Törp! nem lehet, hogy a vonalzód nem gyagya csak másképp számol? 4 hét + 1 nap, az még csak 29 nap. Ez még nincs egy egész hónap. + nap múlva lehet, hogy már 3 hós leszel.
bende
 
 


bende

Lehet igazad van, erre nem is gondoltam :oops: . Kiváncsi leszek mikor vált át :D
Vendég
 


Sziasztok
Köszi a segítséget! azért mentem várpalotára, mert itt fehérváron semmit nem csináltak a picivel (vizsgálatra gondolok) pedig már a 14.héten megtudtuk, hogy pozitív a toxoplazma eredményem. Három genetikai vizsgálat közül kellett volna legalább egyet megcsinálni a babánál ezt a várpalotai doki, mondta teljesen, el van hűlve milyen felelőtlenek a fehérváriak. Ma megyek egy speciális ultrahangra hozzá, ahol a kicsi belső szerveit vizsgálja meg alaposabban, sajnos már más vizsgálatot nem lehet csinálni veszélyes, lehet, koraszülést okozhat. Reméljük egészséges lesz a kisfiúnk, most már legalább foglalkozik vele valaki a távolság nem, számít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A pénz a kórháznak a betegjogi képviselő mondta, hogy feltétlenül járjak utána, ezt akkor akarták bevezetni, amikor a vizitdíjat. Remélem nem kell fizetni.

phpBB: Kép

phpBB: Kép

S.Dóra
borz
 
 


Borz!
Én úgy tudom, hogy terhesség alatt a toxo fertőzést antibiotikummal kezelik és általában egészségesen születnek a picik.
Talán elmehetnél egy 4d-re is, ott is nagyon alaposak, főleg ha az ember előzményekkel érkezik oda. ( rám is nagyon odafigyeltek és nagyon megnézték a babót)

Vigyázz magatokra, biztosan nem lesz semmi gond. !
bende
 
 


Köszi a tippet már voltam 4D ultrahangon ott azt mondták nincs baj, de folyamatos megfigyelést igényel a baba, hogy megfelelően fejlődik-e. Már voltam a dokimnál ma is megvizsgálta a belső szerveit minden rendben van. Talán most már megnyugodhatok. Gyógyszert kell szednem napi 6 darabot az védi meg a babát a fertőzéstől. szülés után pedig a kicsi is kapja majd 1 hónapig.

S.Dóra
borz
 
 


Ancsi-Pancsi!

Én is gratulálok a kislányodhoz! Nagyon szép baba! Várjuk a részletesebb beszámolót! :)

Szösz

KépKép
szosz
 
 


ancsipancsi! nagyon gratulálok! édes a csöppséged!

(kicsit irigyellek a szopi miatt...)

:shock:
Vendég
 


ma volt kint a szoptatási tanácsadó. megnézte mit alkotunk. a végeredmény, hogy amit csinálok azt végülis jól csinálom, kicsit kellett csak korrigálni egy két mozdultaomon, így kényelmesebb is.
a picilány bimbóvédővel pösztörög, nekem meg már megint becsomósodott az egyik cicim. van benne egy tejcsatorna,ami folyamatosan elzáródik és kifejni nem hagyja magát, csak Zsófi tudja beindítani a dolgot, de csak akkor ha van kedve hozzá és eléggé ébren is van.
szóval a szopitanácsadó segített ahol tudott, de a végeredmény, hogy csupasz cicre a drágám nem tud rácuppanni. próbálkozik,de valahogy nem akar neki sikerülni. úgyhogy próbálkozunk, egyszercsak majd összejön.
na megyek, hátha a lányom lelkes lesz és "csomómentesít", nem biztos, hogy kibírom holnapig...
Vendég
 


Borznak!

A toxoplazmával kapcsolatban:a fertőzés csak akkor gond, ha a terhesség alatt akut fertőzés van, ha az első vizsgálati eredmény pozitív volt, de nem akut hanem korábbi fertőzést mutat, akkor az kifejezetten jó, mert védettséget ad.ezeket a kismamákat már nem szokták másodszor is szűrni.Akinek az első negatív, azt szűrik másodszor,harmadszor.Szóval azt nem írtad hogy nálad milyen volt a fertőzés, ha korábbi akkor ne aggódj.Meg ha a 4d -n azt mondta a doki, hogy minden rendben, akkor jó... :D
Valaki más írta a több magzatvizet, nekem is így van a 20. hét óta, mindig azt mondják a bébi rendben, én renben, csak egy állapot, sokszor semmi oka nincs.Nekem a Csetényi az orvosom, ő csinálja az ambullancián az uh rendelést,egy ilyen tapasztalt doki csak nem téved. :?
tünci28
 
 
 


Kép


remélem így jó, az előbb nem sikerült. :oops:
tünci28
 
 
 


ancsi pancsi,

én is gratulálok. Gyönyörű ez a kis angyalka.
Kívánom hogy sok örömöd leljed benne.

anyany,
azért csak fog most már alakulni a szopi. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Lilinek boldog szülinapot!!!
Vendég
 


Csak egy gyors bekukk, Borz és Ancsi miatt írok gyorsan!


Ancsi, gyönyörű a kislányod! Nagy gratula hozzá és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!!

Borz, sajnos Várpalotán már tavaly óta nem lehet szülni! Beszüntették a szülészetet is, már csak ambuláns műtéteket tudnak csinálni. A palotai kismamik is ott járnak A B.G-hoz vagy a Blais-hez aztán meg vagy Fehérváron szülnek, vagy Veszprémben. Tapasztalatból tudom, mert én palotai vagyok, illetve most fogunk megint oda visszaköltözni. Nem tudom, te melyik dokinál voltál, de ott is meoszalanak az orvosokról a vélemények. Én pl. onnan váltottam itteni orvosra.. Hát kinek ez jön be, kinek az. De mivel ott nem lehet szülni a jelenlegi álláspont szerint, szerintem érdemes lenne egy fehérvári dokit felkutatnod, aki komolyan veszi a problémádat! Esetleg kérd Gólyanéni véleményét, tanácsát! Ő tuti tud valakit. Az én itteni orvosom nagyon odafigyel mindenre, pedig nem fogadott orvosom!!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok
Az a baj, hogy 4 hónapon belüli a fertőzésem tehát a terhesség első hónapjában kaptam el a fertőzést. Itt fehérváron 3 doki is azt mondta, nem kell vele foglalkoznom különösebben 1000-ból 2 baba születik rendellenességgel, ez biztosan jó arány de akkor is mi van, ha pont az én babám benne van abban a kettőben. Már túl vagyunk a férjemmel az első ijedségen mindent, tudunk a betegségről, mit csak lehet, megkérdeztünk több helyről is. Szerencsére úgy néz ki minden rendben, van. Ha valaki úgy gondolja megbízható dokihoz jár és szívesen ajánlaná nekem is, elfogadnám, a segítséget.

S.Dóra
borz
 
 


Szia Borz!
Nagyon is megértem az ijedtségedet,az is igaz hogy minél korábbi aterhesség a fertőzéskor,annál nagyobb az esélye a magzati ártalomnak, viszont annál kisebb az esélye hogy átadtad!!! ez nagyon fontos!!és ha gond lenne az tényleg biztos látszott volna a korai uh-kon,pont ezért!
Én a CSetényi Zsoltot meleg szívvel ajánlom bárkinek, szerintem tündéri és figyelmes,több barátnőm is nála szült,engem is ő segített ehhez a babához, a többi doki mindig legyintett a gondjaimra, a baba meg csak nem jött.
Benne nagyon megbízom, bármikor felhívhatom, nem könnyű a terhességem(vérzés,kórház,vérzés-kórház,görcsök-kórház),de mindig van néhány jó szava és mindent elmagyaráz!
Van honlapja!
tünci28
 
 
 


Sziasztok Lányok!Ancsi:GRATULÁLOK!!!!Gyönyörüszép a kislányotok!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Nagyon ügyesek vagytok akkor szopizás ügybe!Pont csütörtökön voltunk szülöszobát nézni a Gyöngyi mondta is hogy nem kell sietni mert csúszás lesz a rendelésen :D Gondoltam rátok sokat!Már nagyon várom a részletes beszámolót!Vigyázzatok magatokra!Puszi
Vendég
 


Egyetértek Rönével tényleg nagyon odafigyel az orvosunk minden részletre. És mindig van egy jó szava hozzánk. Ajánlom mindenkinek Dr. Rubliczky Leventét. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Jó hétvégét mindenkinek!!! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Részletes beszámoló:
18-án a kiírt időpontban voltunk a dokibácsinál. Nagyon megijeszetettük, mert felment a vérnyomásom 190/110-re na ettől én is megijedtem, azt mondta, hogy irány a kórház, császármetszés...
De aztán kaptam vérnyomáscsökkentőt, lement a vérnyomásom, hazaengedett...
Éjjel iszonyatos migrénes fejfájásom volt. Alig aludtam talán 2 órát.
Reggel felébredtem, arra hogy csordogált a magzatvíz, felhívtuk a szülésznőt, és mondta, hogy induljunk be a kórházba.
Reggel 6-kor fel is vettek az osztályra. Szokásos vizsgálatok voltak...
Nem voltak fájások, csak folydogált a magzatvíz. 9-kor megvizsgált a doki, fájás nem nagyon volt, tágulás sem. Azt mondta a szülésznőnek, csináljunk fájásokat. Kaptam egy jókis oxitocin koktélt, ettől aztán megindultak a fájások. A doki azt mondta, hogy 2-re meglesz a baba...
Ültem labdán, meg amikor kértem a szülésznő leszedte az infúziót, és akkor tusoltam egyet, de az utolsó kb 2-3 óra nagyon kemény volt. Akkor kaptam már egy kis kéjgázt is. De szerintem a fájáson nem enyhített, max csak bebódultam picit tőle, és nem tudtam ordítozni, mert a számon volt a maszk. Aztán 2:10 perckor felsírt a kis prücsök...és úgy megkönnyebbültem... Nem tudom hányadik tolófájásra jött ki, de a dokibácsi nyomta a hasamat, a szülésznő meg segített a babát kihúzni. A varrás az szörnyű volt. Elég sok belső varratom lett. Azt hiszem megrepedt a méhnyak, vagy mi...?
Köszönet Deák doki bácsinak, és Némehtné Gyöngyi-nek. Tényleg sokat segítettek! Meg is dícsértek, hogy nagyon fegyelmezett voltam, nem ordibáltam, és ügyes voltam! Megcsináltuk! :))
És persze a drága kicsi páromnak, aki végig mellettem volt, és masszírozott, fogta a kezem, és képzeljétek, még a köldökzsinórt is elvágta....nagyon ügyi volt!

Hát ennyi a történet. Viszont volt néhány rossz élményem a csecsemőápolókkal kapcsolatban. Van köztük pár igen bunkó paraszt, aki nem tud normális hangnemben beszélni a kismamákkal. Sajnos többször sírtam is emiatt. Lelkileg ez nagyon megviselt...De vannak azért nagyon kedvesek, és aranyosak is.
És a csecsemőorvosok is nagyon-nagyon kedvesek. Két fiatal dokinéni volt.... Kép Első fürdetésünk

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


ancsi

Nem semmi volt a szülésed, apa is ügyi volt le a kalappal :D Nem bánta meg hogy bent volt. Tesó? :lol: Ülni tudsz?
Azt én is tapasztaltam hogy némelyik igen bunkó lenni :? (Tisztelet a kivételnek)
Jaj nagyon édi Jázmin kis cukifalat :P
Még akartam írni valamit, meg kérdezni de ma minden kimegy a fejemből, na mindegy:? :roll:

Jó hétvégét mindenkinek :D
Vendég
 


Csak gyorsan bejelentkezem. Egyben vagyok, de két napja hányok. Rossz kedvem van és gyenge vagyok a pockom pedig nem igyekszik kifelé.
bende
 
 


bende! jobbulást kívánok.

sajnos nem alakul a szopink. :(
valahogy az a gond, hogy a picilány valamiért nem hajlandó bekapni a mellbimbómat. csütörtökön volt egy újabb dinnyeméretű csomóm. az lett a vége, hogy hajnali háromkor már annyira fájt, hogy muszáj volt bemenni a nőgyógy ambulanciára. ott kaptam oxitocint, az orvos elkapott egy csecsemőst, és kimasszíroztatta a csomómat.
persze a csecsemősök kérdezték, hogyhogy nem tud a lányom szopizni, és verték a mellüket, ha ők lettek volna...
az az érdekes, de inkább nem mondtam, hogy az egyik pont ott volt, próbálkozott is egy percig cicire tenni, aztán azt mondta, hogy próbálkozzam. hát persze.
a kislányom 5hetes, nem tud szopizni, anyatejet kap, de már majd leszakadnak a melleim.

csomóügyben valakinek tapasztalata? ha egyszer-kétszer volt, akkor számíthatok rá bizonyos időközönként? már elektromos fejőm is van, de ezek szerint ez sem 100%os.
viszont a doki azt mondta, hogy ha hamarosan nem tanul meg a lányom rendesen szopizni, jobban járnék, ha elapasztanák a tejemet. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ez a tejcsatorna elzáródás végig fenyeget, amíg van tejem? vagy egyszercsak jobban kitágul és nem lesz gond?

szopiügyben valakinek tapasztalat? hogyan tudnám rávenni a gyerekemet, hogy elfogadja rendesen a cicimet???
Vendég
 


Törp: köszi! Apa nagyon büszke magára. Nem bánta meg, hogy bennt volt, sőt...
Hát tesóról egyelőre még nem gondolkodunk, majd ha már a feledés homályába merültek a fájdalmak. A gátsebem nagyon fáj, nehezen ülök..Na, meg a wc-re menés...az aztán az igazi szenvedés :))

Bende: jobbulást, és kitartás neked!!!

Anyany: úgy sajnálom, hogy nem megy a szopi dolog...

Köszi mindenkinek a gratulációt Lányok. Jó már túl lenni mindenen!
Kitartás a finish-ben lévőknek!

Lara: Köszi!! Igen nagyüzem volt a szülészeten minden nap, míg bennt voltam.. :)

Lányok én azt akarom kérdezni, hogy az baj-e ha nem büfizik Jázmin minden kaja után? Sőt szinte egyáltalán nem, hiába büfiztetem, ütögetem a hátát...semmi. Általában bealszik a cicin, és utána fel sem kel, hiába akarom büfiztetni...Ja, és a védőnő azt mondta, hogy keltsem fel 3 óránként enni, de éjjel alszik 4-5 sőt 6 órákat is néha, muszáj felkelteni? Mit szóltok ehhez?

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


anyany

Sajnálom hogy még mindíg nem megy a szopi. Azt nem mondták hogy meleg vizes borogatással is ki lehet "olvasztani" pluussz közbe masszírozni kell és úgy oldódik. Próbáld ki hátha ez segít.

ancsi

az én menóm se volt hajlandó büfizni és semmi baja. Éjszaka meg nem kell 3 óránkánt kelteni ha megéhezik úgyis fel kel. Te is tudsz addig pihizni :lol: Nekem is ezt tanácsolta a védőnő (akinek nincs gyereke) . Az enyém is jó alvó és sose keltettem fel. :wink:

bende

kitartás és jobbulást :wink:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!Ancsi:Olyan szép formás a kislányotok :D Én is szeretnék már túl lenni mindenen meg félek is :( Nem csináltál gátmasszázst szülés elötti hetekbe?Állítólag akkor nem reped annyira!Apa is nagyon ügyes volt gratulálok mégegyszer :D Mi most vagyunk 34+3 és már 3-as a méhlepény meg 2100 a méhszály majd kiderül meddig húzzuk a kis Manó meg 2500 gramm.Milyen ügyes a kislányod ennyit alszik éjjel én úgy tudom hogy a nagyon pici súlyú babákat szokták éjjel felkelteni.Boldog névnapot ha tegnap volt :)
Vendég
 


ancsi!
nekem azt mondták, hogy 5-6 óránál ne aludjon többet egy baba éjszaka, túl pici még, hogy kibírjon többet kaja nélkül.

a büfizés meg attól is függ, mennyi levegőt nyelt evés közben. az enyém nagyon sok levegőt nyel, hasfájós is, úgyhogy kaja közen félúton is kell büfuztetni. olyankor mindig kienged egy férfiasat. :)
Vendég
 


Nem sikerül vonalzót csinálni :(
Vendég
 


ancsi!
Az én lányom 3 hetes kora óta alszik egész éjjel.
Elöször én felébreztettem 1 körül (elég nehezen) de meg is bántam mert utána nem akart visszaaludni.
Többet nem is ébresztettem. Azt mondta a doki + védönö,hogy hagyam nyugotan felkel ha éhes. Igy is volt. Nappal bepotólta.

anyany!
Nekem elég mirigyesek a cicijeim. Mikor hazajöttünk a korházból akkor durantak negyon be de a növérem segitett, megmasziroztuk utána nem volt gond. Bicit szoktak fájni én meleg zuhany alatt megszoktam maszirozni. Nekem sem ment az elsö pár napban a szopi, elég nehezen de végül az egyik csecsemös segitett mert az én törpém nem kapta be rendesen meg nem is állt ugy össze a bimbóm. Hosszan széthuzta és ugy rakta a kicsi szájába.
Kép
Kép
s. zsófia
 
 


ancsi-pancsi
Semmiképp ne ébreszd fel a picit, ő úgyis tudja mikor akar enni. csak nyűgös lesz, ha feleslegesen ébreszted fel. kitolsz amagaddal is meg vele is. Aludjatok mindketten! :)
zsula
 
 


Kösz csajok!
Megfogadtam a tanácsot! Nem keltem fel, hadd aludjon. Maximum úgyis csak 5 órát alszik, és tényleg úgyis szól, ha éhes....

Akkor a büfit sem erőltetjük. Lehet, hogy ő nem nyel annyi levegőt. Időnként persze büfizik egyet, de nem túl sűrűn. Akkor megnyugodtam, hogy ettől nem lesz baja.

A védőnéninek meg majd azt mondom, hogy felkeltettem. Mit tudja ő??(Nincs is gyereke).

Anyany: én is meleg vizes zuhany alatt masszírozgatom a cickót. Nekem azt javasolta a doki, hogy minden szopi után fejjem ki ami marad, nehogy begyulladjon. Majdcsak menni fog ez..

Lara: ne izgulj, ne félj a szüléstől. Nem szabad, mert csak nagyon kifáradsz. Hidd el, minden megy majd a maga útján. Nem csináltam gátmasszázst, mert már későn döbbentem rá, hogy kéne....
A Gyöngyi viszont próbálkozott a szülés közben a gátmasszázzsal, dehát nemsok sikerrel, muszáj volt nyisszantani. Az akkor épp nem is fájt, mert kaptam lidocaint, csak utána az összevarrás volt kellemetlen.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


sziasztok!Ancsi:Pár napig még biztos rossz lesz a gátseb de majd napról napra jobb lesz szegény barátnöm se tudott az elsö 2 hétbe ülni sem de aztán utánna már nem volt gond.Rákérdeztem a szülésznöre a gátmasszázsról mondta hogy 34-ik héttök lehet kezdeni de elsö szülésnél ritka a gátvédelem de azért maszírozom hátha nem kell annyit vágni.még azt szeretném kérdezni hogy te vittél hasleszorítót a kórházba?Én ma vettem.Remélem nálunk is minden rendbe lesz a szülésnél.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?