Új privát üzeneted érkezett!

Hú, Lányok, olyan jó általatok újra átélni az utolsó hetek/napok izgalmát!!Mindannyiotoknak nagyon szorítok!!
Finiselő kismamik, ha tudtok, jelentkezzetek be minden nap egy szóra, mi újság!! :)

Rita, ha valaha szülnék mégegyszer, én is szeretném kipróbálni milyen EDA-val...remélem tényleg álomszülésed lesz!!!(a hozzáállásod alapján elég valószínű :wink: )

Emma, Luca, Nóra...csupa gyönyörű nevű kislány várható a napokban!! :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


én is drukkolok minden babát várónak,élmény teli és könnyű szülést kívánok.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Rita!

Én is most készítettem néhány videót babóci "tornamutatványairól"...szép emlék lesz majd ezt később visszanézni...

Említetted, hogy már egy ideje iszod a málnalevélteát. Az volna a kérdésem, hogy pontosan melyik héttől lehet/célszerű elkezdeni inni? És hol szerezhető be? Milyen árban?

Az Eda 24 órás a Bajcsyban? Vagy csak nappal lehet kérni? Mikor kell jelezni ennek az igényét? És kinek? elég, ha az orvosommal megbeszélem?
fruzsa7
 
 

 
 

Judit, nagyon-nagyon remélem h minden simán fog menni, és egészséges gyönyörűséges Luca baba fog világra jönni. (és persze gyorsan-pikk-pakk) :lol:
Már úgy várom h láthassam végre és magamhoz ölelhessem!

Fruzsa, a málnalevél teának 100szor utánanéztem,megkérdeztem 2 db homeós dokit is, meg itt a fórumban is írtak róla a lányok. Szóval én a betöltött 36. héttől kezdtem el inni, napi két bögrével.
Egyet reggelihez, egyet vacsihoz, úgy 2,5-3 decit. Én a patikában vettem egy zacskóval, pár 100 Ft (500 alatt), de a DM-ben is lehet kapni tök ugyanezt a kiszerelést, ott talán még olcsóbb is.
A zacskójára nincs ráirva, hogy kismamáknak is jó, és tágító hatása van, de ne zavarjon meg, azt kell megvenned.
Forró vízzel leforrázom a teafüvet (egy jó teáskanálnyit) hagyom 10 percet állni, és már ihatod is, egész jó íze van, én mézet rakok bele.
A homeós bogyókat is a 37. hét első napjától szedem, szintén dokik segítségével állítottam össze h miket-mikor kell bevegyek.
Lehet másoknak ez túl tudományos, de ártani nem árt, csak használhat.

Az EDA-ra a dokim kérdezett rá kb. 3 hete, hogy akarok-e, mondtam hogy igen. Aszonta semmi akadálya, rajta nem múlik.
Nem mondta, hogy csak nappal tudnak adni....amúgy is azt mondta, h a szülések zöme éjjel zajlik le.
Annyit mondott, hogy EDA-t általában 3 perces fájások előtt tudják beadni (utána már nem), és remélhetőleg lesz kéznél anesztes aki benyomja a tűt a gerincbe, ha mindez megvan, utána már ők adagolják az érzéstelenítőt. Ha épp császároznak, akkor a műtőben lesz az anesztes és lehet akkor hozzám nem tud bejönni, és asszem 2 anesztes van össz-vissz az osztályon.
Szóval ez szerencse kérdése is...

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita ha nst-re megyek nem vizsgá meg, max ha olyat mutat az nst hogy kell a vizsgálat, akkor behív. Nekem most nem kellene mennem elvileg, mivel csütörtökön voltam, de még nem jött meg a strepto eredményem, és azt mondta hogy inkább menjek be szombaton a rendelőbe csinál Ági nst-t és ha nincs meg az eredmény akkor leveszi még egyszer. vagy ha nem jó akkor tud adni rögtön gyógyszert is. Nekem legközelebb amikor rendes vizsgálat is lesz 22.-én kell mennem, ha addig nem szülök meg. De én is kíváncsi vagyok a méhszájra. Én is iszom a málnalevélteát. Homeost nem szedek.
Rita a kórházban én is reggel voltam, viszont hidegfront volt, és emiatt volt rengeteg szülés.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ti hogy éltétek meg az éjszakát...? Mára melegfrontot mondtak, holnapra kettős frontot, tegnap még nem volt semmilyen front... Én egy kicsit megéreztem, na mindegy...

Rita!

Kösz az infókat! Az az igazság, hogy április 20.-án voltunk szülőszobát nézni a nagy turnussal, de akkor valahogy az ember mindent elfelejt, és egy kérdés sem jut eszébe...pedig direkt mondták, hogy nyugodtan kérdezzünk..de hát ilyenkor mindig otthon jut az ember eszébe, hogy ezt se, azt se kérdezte meg..
Nem tudom arról van infód, hogy mennyire köt ágyhoz az Eda? Mármint itt a Bajcsyban nincs "járkálós Eda" ugye? Feküdnöd kell, meg rajtad van végig a ctg is? Majd meginterjúvolom az orvosomat is.


Fruzsa
fruzsa7
 
 


Sziasztok

fruzsa én nem aludtam valami jól. Nem volt semmi bajom, csak egyszerűen sokszor voltam fent. Meg este volt nagyon nagy mozgásban Nóra, nemt udom mi volt vele, nem szokott ilyen lenni.

Ma voltam nst-n. Minden rendben volt. Volt 2 fájásom. Egyik 90-es erősségű, egy meg 120-as. De ezenkívül semmi. Viszont meg van a a streptococcus szűrés eredményem és sajnos pozitív. Így majd kapok infúzióban antibiotikumot ha a szülés megindul.


Vérképem tökéletes lett.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Andy!

Ha nem jön a barátnőm hétfőn, akkor délelőtt odamegyünk a Lavotta mögötti elkerített játszótérre 10 örül. Ha jön, akkor uez csak szerdán. Így jó?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

békefiné

Zalak eész pontosan Zalka Máté tér. Ha jól tudom mostmár Liget tér. De nekünk öslakosoknak mindig is Zalka marad.

Judit
Megijesztettél a szeparációs szorongással kapcsolatban.
Nem hiszem, hogy ez lenne a baja. Legalábbis mostmár reménykedek, hogy ez is csak valami múló hobortya a kisasszonynak, és hamarosan leszokik róla. Addig meg marad az éjszakázás.

Megmondom nektek öszintén, hogy egy kicsit irigykedve olvastam a kismamák leveleit. Úgy gondolom, nincs csodálatosabb érzés, mint mikor tudod, hogy nemsokára életet adsz egy picike emberkének.
Sajnos nálam elmaradt az utolsó drukk, mert Dina úgy gondolta, hogy Ő nem vár tovább és kibújik a 37. héten. Kellőképpen rámijesztett, de szerencsére minden rendben volt a szülés alatt, elég hamar túl voltam rajta és Dinával is minden rendben.
Drukkolok minden kismamának, hogy minden rendben legyen, vigyázzatok magatokra és a picikékre.

UI Szül valaki Sulyok dokinál?
gika01
 
 


Gika, ne hari, eszem ágában nem volt megijeszteni! :( Igazából ez nem ijesztő dolog, teljesen normális és minden gyerek/szülő átesik rajta.
Drukkolok, hogy ez csak múló hóbort legyen :wink:
Hiszel a homeopátiában?Sedatif pc, 1 szem pici vízben feloldva, nálunk is és a családomban is sok helyen hallottam, csodát tesz. Mindenesetre veszteni nem lehet vele, max nem hat. Mellékhatása nincs, hozzászokni nem lehet. Felnőttek is szedik alvásszavarra, nyugtatóként. :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok,

jelentem én még egyben! Telihold tegnap éjjel volt (azaz vasárnap éjjel), nem szombaton! Aránylag jól aludtam, de tegnap este Luca akkora ramazurit csapott, mint még soha....alig akart megnyugodni! Lehet ez pusztán véletlen volt, vagy a délutáni zajos családi party viselte meg, nem tudom. Ja, és látványosan kezd lejjebb csúszni, szóval ennek már fele sem tréfa. :)

Én ma 5-re megyek Kardoshoz a 3. NST-re, remélem kimutat a gép vmit, már jó lenne ha mutatna a gép vmi izgit...
Gabi jó h mondod ezt a strepto szűrést, megkérdezem milyen lett az eredményem.

Fruzsa, sztem érdemes külön bemenni a szülészetre, és privát kérni egy "idegenvezetést". nem tudom, hogy ehhez kell-e privi szülésznő, meg kell a dokidat kérdezni. Nagyon hasznos, egy csomó dolgot megtudsz a szülésznőtől.

Azt nem kérdeztem milyen EDA-t adnak, de én még nem hallottam "járkálós" fajtáról. Sztem ahhoz nyugiban kell üljél, úgy adják be, aztán nyugiban kell maradjál....de nem értek hozzá, még nem volt részem ilyenben. Hamarosan kiderül. :)

Crissy veled mi van? vagy már Emmázol? :lol:

Szép napot,
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita!

Köszi! Majd ha megyek Uh-ra, megpróbálók néhány infót szerezni.

Ti éreztétek, amikor a baba megfordult fejjel lefelé? Nekem a 31. heti Uh medencevégbe mutatta (annak ellenére, hogy a félidős Uh-n még fejjel lefelé volt, minek fordult farkfekvésbe?), holnap töltöm a 34. hetet. Nem tudom mi a helyzet, mindenhol érzem őt kidudorodni. Ha fejjel lefelé van, akkor mit kell éreznem? Nyom már ilyenkor valamit? Két hét múlva megyek Uh-ra (36. hét 2. napján), remélem az már fejvégben fogja mutatni...

Fruzsa
fruzsa7
 
 


Kép[/img]
fruzsa7
 
 


A vonalzót minden alkalommal be kell állítani?
fruzsa7
 
 


Fruzsa!

A vonalzódat a profilodban be tudod állítani állandóra, ha az aláíráshoz bemásolod.

Lili

Kép
édi16
 
 


Fruzsa, a vonalzóval én is szarakodtam: gabi leirta hogy tudod beállítani, aztán sikerült....lapozz vissza 1-2 oldalt a fórumban.

Nekem a 31. hétre már befordult (akkor voltunk az uccsó nagy genetikai ultrahangon az Istenhegyi úton) és azóta is úgy van...de majd jövő héten (ha addig még kihúzzuk) úgyis megnézi a doki.
Én csak annyit éreztem, hogy a 30 hét környékén az átlagnál jobban mozgott-tornázott, aztán az UH-on a dokinéni mondta, hogy akkor fordulhatott be, azért éreztem a nagy mozgásokat...

Így a 38. hét végén már azt érzem, hogy nagyon nyomja a hólyagomat, ha épp ráfekszik vagy nekidől akkor hirtelen pisilnem kell, este meg úgy fekszem le aludni, hogy kb. 10 percen belül 5-ször megyek el mosdóba.
Mozogni szépen mozog, tegnap este meg volt őrülve annyira. :)
Egyébként inkább a lassú, megfontolt mozgások-hullámzások a jellemzőek.
Az UH-os dokinéni aszonta h semmit nem számít ha befordul a 30. hét környékére, mert ha épp olyan kedve van, simán visszafordulhat, de nem ez a jellemző...vannak pl. jóga gyakorlatok és egyéb trükkök amivel vissza lehet őt fordítani. De majd a köv. UH-on úgyis kiderül hogy fekszik a kissrác! Remélhetőleg szépen befordulva!

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita!

Nekem is rengeteget mocorog az elmúlt két hétben. Néha nagyon fáj, főleg, ha a lenti szerveket találja el...a hólyagomat én is megérzem, de én ezt éreztem eddig is, főleg, ha megrúgta...éjjel viszont sokat járok ki, tegnap éjjel pl. szinte óraműpontossággal másfél óránként felébredtem...nagyon fárasztó, mert nem tudsz rendesen pihenni. De hát az éjjeli szoptatások sem a pihiről szólnak. Egy hete a védőnővel a köldököm felett egy kicsivel találtuk meg a szívhangját, a csuklásait viszont inkább lent érzem a szeméremcsont körül....fogalmam sincs, hogy milyen pózokat vesz bent fel, de tényleg remélem, hogy most már fejjel lefelé lesz. Majd kiderül.

Nálad még semmi jelzés Luca "közeledtének"?

Fruzsa


Kép
fruzsa7
 
 


Én még nagyon messze vagyok a végétől, de van hogy én is úgy érzem, mintha nagyon nyomna lent, tényleg mint ahogy jimbone írta, "kiesik"...
Ez baj lehet?????

Lili

Kép
édi16
 
 


Sziasztok!

Hát még én is egyben vagyok! Mondtam én, hogy rám nem hatnak a frontok meg a telihold :lol: Vagy Emmának van nagyon jó helye odabent. Pedig nagyon rákészültünk, mindent rendberaktunk. Csillogva-villogva várjuk a babát! Holnap megyünk nst-re, majd meglátjuk mit mutat. De még semmit nem érzek! :(

Fruzsa, én csak annyit érzek, hogy ha fejét mozgatja akkor majd bepisilek. Nagyon meg tudja nyomni a hólyagomat! :lol: Régebben ilyenkor mindig rohantam pisilni, persze legtöbbször semmi nem jött, most már inkább leülök és megvárom míg odébbmegy. De van egy barátnőm akinek végig fejvégű volt a baba és már a szülőszobán volt mikor harántfekvésbe fordult és végül császározni kellett. Úgyhogy semmi sem biztosíték!

Szép napot mindenkinek





Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Crissyvel mi lehet? :)

Én is magneb6-ot szedtem szinte már a kezdetektől, mert az elején nagyon görcsölt a hasam. Most a gyógyszerésznő a Juvita Magnézium +B6 -ot adta, mert ebben több a magnézium, ezért csak napi 1-et kell enni, 50 db van 1 dobozban és olcsóbb is, mint a magneb6.

Mikor legutóbb voltam uh-on, akkor már lefele volt a feje. Azóta se érzem másképp a mozgását, úh még mindig lent lehet. Aztán fájt a szeméremcsontom is (vagy vhol ott), mire a védőnő azt mondta, hogy azért, mert már lefele áll a feje. Anyumnak elmondtam, ő teljesen kétségeesett, hogy ne akarjon már kibújni, és nagyon vigyázzak magamra és feküdjek! :)

Szerintem minden ok. Mocorog. Mivel a feje a nehezebb, ezért így biztos jobb is neki :lol:

Júniustól én is itthon vagyok. Eddig dolgoztam. Annak örülök, hogy nem kell egész nap ülnöm, de erre a semmittevésre még nem voltam felkészülve. A hétvége eléggé fárasztó volt, úgyhogy ma szigorú pihi, de holnaptól azért belevetem magam a háztartásba, de kétlem h egész héten, egész napra lekötne... még alakul

szép nyugis napot mindenkinek!

Kép
Kép
nikilány
 
 


Szia Crissy!
Akkor még jól érzi magát Emma!
De örülj neki, mert ezek szerint rá sem hatnak a frontok, és nem lesz frontérzékeny baba.

Kép
Kép
nikilány
 
 


Igen, remélem ezt tőlem örökli. Szerencsére, soha nem voltam frontérzékeny. Bár igaz, az apja meg beteg se igen volt úgyhogy bármelyikünre hasonlíthat. :lol:

Nikilány:
Egyébként majd meglátod, hogy milyen gyorsan eltelik otthon az idő, soha nem fogsz unatkozni! Én már február óta itthon vagyok és csakúgy röpültek a napok. Annyi teendő volt mindig. Még mindig lenne, de hát egyedül már nem tudom csinálni, a férjem meg dolgozik. A többi már csak azután, ha kibújt a baba. :D

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok,

megvolt a 3. NST-m, eredmény jó, de nincs semmi extra "jel".
1 hét múlva folyt.köv., csak akkor UH lesz és vizsgálat....remélhetőleg utána már szülünk, mert a túlhordástól vhogy nem vagyok lelkes.

Gabi, a strepto-szűrésem sajna nekem is pozitív lett. Az előbb beszéltem a szülésznőmmel, aszonta ez mostanában jellemző a kismamákra, de no para, a szülés beindulásánál majd vénásan kapok antibiotikumot egy szép hosszú tűvel (jujjjjj ettől előre rosszul vagyok), és ezt 4 óránként meg kell ismételni. Remélem nem kell majd sokszor ismételni, nem szeretnék sokszor 4 órát a szülőszobán lenni. A férjem viccesen megjegyezte, hogy most mit aggódok, úgyis annyira fog fájni minden, hogy egy vénás injekció már nem oszt-nem szoroz...hahaha. :)

Fruzsa, ha a csuklását lent érzed, akkor gondolomi be van szépen fordulva, mert Luca minden este csuklik (ez az egyik esti program), és én is egész alul érzem illetve látom. :)

Nikilány, én 30 hetes koromig jártam melózni, április 11-től vagyok itthon. Régióvezetőként dolgoztam egy német cégnél, iszonyat nagy pörgésben, állandóan úton, volt h havonta kb. 2ezer km-t vezettem, és kb. ugyanígy éltem/melóztam az elmúlt 8 évben, szóval nem vagyok az az itthonülő, nyugis típus. Beteg kb. szökőévben egyszer voltam, ellenben olyan kollégákkal, akik sportot űztek abból, h havonta beteget jelentettek. Fizikailag még simán bírtam volna 2-3 hetet, de a gyerek miatt úgy döntöttem: elég. (na meg a válság is hozzásegített ehhez a döntéshez). Kicsit én is tartottam attól, h mit fogok itthon csinálni, én nem ezt szoktam meg...

És elárulom: életem legjobb döntése volt h kivontam magam a forgalomból a 30. hét után (és asszem én még sokáig is melóztam, már mindenki azzal piszkált h mikor megyek el végre szülési szabira), kiválóan érzem magam, egy percet nem unatkoztam amióta itthon vagyok. Élvezem h nem dolgozom, végre van időm (majdnem) mindenre, lakás rendben, nem kell rohannom és azon görcsölnöm, hogy a hétvégén kell mindent elintézzek. És ha olyanom van, nem csinálok SEMMIT egész nap. :) (mondjuk ez ritka, mert mindig van vmi, és neked is bőven lesz dolgod) Arról nem is beszélve, h mire mindent összevásárolsz a gyereknek, kigondolod mi hogy legyen, stb....ez hosszú hetekbe is beletelik. Közben jársz dokihoz, védőnőhöz, és nyilván van más programod is.
Szóval ne aggódj, prímán el van az ember, tapasztalatból mondom, én se gondoltam volna! :lol:
Aztán ha már 1 hónapja otthon leszel, eszed ágában sem lesz visszamenni melózni, annyira hozzászoksz!

Hát, mára ennyi, szép estét!

Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Rita igen nekem is ezt mondta a szülésznőm, és még azt is hogy ha erre nincs idő,mert gyors a szülés, akkor pedig a picinek szúrnak branült közvetlenül a szülés után és akkor ő kap antibiotikumot. Nálam ez azért érdekes mert az előző két szülésem összesen volt 3,5 óra.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Judit!
Egyáltalán nem haragszom. Megmondom őszíntén, hogy fogalmam sem volt róla, hogy mi a szeparációs szorongás, utána kellet olvasnom. Viszont bogarat ültettél a fülembe a homeopátiás piruláddal. Megmondom őszíntén, hogy nem tudom mitévő legyek. Valószínűleg a védőnővel fogok erről beszélni, aztán majd meglátom. Egyébbként Dina most váltott. Legalábbis egy pár napja végig alussza az éjszakát, viszon 10-11-nél hamarabb nem alszik el.
A vonalzót hol lehet beállítani? Amit a Gabi le írt én ott nem találtam semmi ilyesmit. Légyszi segítsetek.

Rita!
Lehet, hogy hülye vagyok, de mi az a strepto-szűrés?

Nikilány!
Sajnos egyett kell értsek Crissyvel és Ritával.
Én 34. héten voltam amikor abbahagytam a munkát. Szépen elterveztem, hogy majd lustizok, pihenek, nem csinálok semmit, a kötelelőkön kívűl. Hát nem így lett. Mindig volt mit csinálni, mindig volt mit intézni.
Annak idején, amikor a nővérem otthon volt a lányával, elég sokszor hallotam tőle, hogy nincs időm erre, nincs időm arra. Nem értettem, hogy ha otthon van, hogyhogy nics ideje?!
Mostmár tudom! Nálunk legalábbis így van. Minden nap kell valamit csinálni, vagy menni kell valamit intézni. Amióta Dina megszületett (13-án lesz 13 hónapos) junius elsején volt elősször, hogy valóban semmit nem csináltam. Leszámítva hogy a Dinát elláttam. Természetesen nálad nem kell így lennie. Mindenki úgy osztja be az idejét, ahogy neki jó.
Én csak attól tudok a falnak menni, amikor egy anyuka kiejti a száján, hogy unatkozik (ezt persze nem rád értem Nikilány)
Lehet hogy én csinálok rosszul valamit, de én még sosem unatkoztam amíóta itthon vagyok!
Viszont adnék egy jótanácsot. Aki teheti menjen el az OEP-be és a kincstáriba kérje el a nyomtatványokat. :shock:
Mára befejezem. Minden finiselő kismamának drukkolok, vigyázzatok magatokra és a babykre.
gika01
 
 


Sziasztok

Gika felül ahol kivan írva hogy segédletek, ott ha legörgeted akkor találsz olyat hogy profil. Arra kattintasz, azon belül pedig be kell másolni a vonalzó kódját oda ahova az van írva hogy aláírás, és a végén pedig mentés. Így mindig megjelenik az írásod után a vonalzó.


Strepto szűrés: pontosan streptococcus szűrés a neve. A 34-36. hét környékén kell levenni hüvelykenetet, és kitenyésztik ezt a baktériumot illetve gombát. Ha pozitív akkor azt jelenti hogy a szervezetedben ez a baktérium, rád nézve ez nem jelent gondot. De amikor megindul a szülés minden képpen kell hogy kapjál vénásan antibiotikumot hogy a méhlepényen keresztül eljusson a babához. És ezt a szülés alatt 4 óránként ismételni, és ha nincs idő rá akkor pedig a szülés után szúrnak a babának branült és ő fog kapni gyógyszert. Azért fontos ez mert az újszülött babákra nézve súlyos fertőzéseket okoz ha nincs antibiotikummal kezelve nála. Ha van akkor semmilyen probléma nincsen.

Én ma éjjel nagyon rosszul aludtam. Éjjel 3-kor arra ébredtem hogy keményedik a hasam, fájt is, aztán utána még jött 3. Azt hittem hogy mennünk kell, de végül elmúltak. de elég sokszor fent voltam.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gika!

A nyomtatványok (előre) beszerzésével egyetértek, én az elmúlt napokban töltöttem le az Államkincstár honlapjáról a papírokat, ill. a Magyarország. hu-n is fenn vannak. Csak figyelni kell a pótlapokra is, 2. számú, 5. számú pótlap stb. kinek mi...ezek is kellenek hozzá. De vannak kitöltési útmutatók is hozzá, és ott mindent leírnak, hogy mihez milyen lapok kellenek, azokat hogy kell kitölteni, ill. milyen okmányok kellenek még, esetleg a fénymásolatuk. Én már külön kiírtam a férjemnek az ügyfélfogadás időpontjait is. Minden elől legyen. Talán most már kezdem érteni az ügyintézés menetét!

Gabi!

Az én éjszakám is nagyon rossz volt, a hasamat én is éreztem, de én a derekamat is...1-től 3-ig nem tudtam aludni, és folyton kijárkáltam. Ráadásul babuci is igen aktív volt bizonyos időszakokban. Pedig még a frontra sem foghatom, mert elvileg hétfő kedd szerdára nem mondtak frontot.


Viszont egész délelőtt takarítottam eddig teljes gőzzel, és nagyon elfáradtam. Lehet, hogy nem kellett volna...de rám jött. Nem túl korai még ez a "fészekrakási mizéria"?

Kép
fruzsa7
 
 


Sziasztok!

Kitartást és sok erőt kívánok minenkinek,aki a véghajrában van.

a végén már én is mindnet kitaláltam,hogy hátha előbb jön a babó,lépcsőzés.stb.de úgyis a baba dönti el mikor akar kibújni.
nekem hanna nagyon sokat csuklott a pocakomban,csak úgy ugrált a hasam ,és most is sokat csuklik.

ma mentem a két hónapos oltásra,már tiszta ideg voltam,hogy fogom én kibírni hanna sírását,de megúsztuk,mivel valami olyat ehettem tegnap(bár nem tudom mitől)és piros foltok lettek rajta,most calciumot kell vele itatnom és holnap újra menni.
csak lennénk már túl rajta,úgy sajnálom a kis drgágát.

tengdi: nem rövid barna hajad van véletlenűl és a kisfiadnak kék kis motorja? kada utcánál mentünk kocsival délelőtt és azt gondoltam lehet te vagy.

04,08 született a hanna és 16-án már személyesen megigényletünk mindent,anyasági rá pár napra meg is jött,családi pótlékot azóta sem kaptam,tegnap felhívtam őket,hogy mi van,hát bocsi,látják az igényt de nem tudják miért nem jött,elnézést kértek és utalják a két havit,röhej,ezért a kis pénzért is úgy kell könyörögni.

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok,

a segítségeteket kérem: tudtok ajánlani a X. kerben megbízható babaúszást és valamilyen ringató féle babás programot?

A pocakosoknak kitartást ebben a melegben.

Andi, a Zsivaj utcára jártok dokihoz? Ki a doktornénid? Remélem a kislányod szervezete hamar feldolgozza az oltást.

KépKép
trinky
 
 


nem én voltam Andy. Akkor a holnap is sztornó?

Pocsék éjszakám volt nekem is, minden páratlan órában keltem. Máté megint kezd éjjel kelni, remélem csak átmeneti!!!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Trinky, keresd a KÖSZIT! (kőbányai szabadidő kp.)az uszodájában színvonalas babaúszás, magában az épületben pedig rengeteg olyan tanfolyam, ami közül választhatsz!A honlap nevét most így hirtelen nem tudom, de írd be a keresőbe.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Na, www.koszi.hu
egyébként ott van a Sz. László templommal szemben!Sok sikert!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Tengdi: Akkor bocsi,de kisfiúval és terhesen láttam egy fiatal lányt.no mindegy.
a holnap délelőtt jó ,mert délután viszem oltásra.mikor legyen tali?már a lift is jó.

trinky: lotti hogy viselte a két szúrit? nekünk Józan doktornő a dokink és szilvási mária a védőnönk.írtam privit nem olvastad?

babaúszásra ti mikor viszitek a babót,én is akarom majd.

pusz

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Ma megint voltunk nst-n. Sajnos semmi! :( Pedig most annyira úgy éreztem, hogy van fájásom. Úgy látszik, a kis jóslófájásokat nem mutatja a gép. :(

Csütörtökre behívtak uh-ra, hogy még egyszer megnézzék a kíirt időpont előtt. Aztán azzal vígasztaltak, hogy hétfőtől naponta nst, kétnaponta uh. Ha addig nem jönne.

Sajnos én nem érzek se frontot, se a teliholdat. Pedig azt mondta a szülésznőm, hogy az utóbbi napokban teltház van a szülészeten! Ilyen az én formám! Már kétségbe vagyunk esve, mert azt mondta, hogy akár 6-8 nappal is engedik túlhordani. Úgyhogy lehet, hogy még a jövőhét végén sem lesz baba! :cry: Pedig annyi mindent bevetettünk már. Málnalevéltea, homeós bogyók, séta.

A strepto leletemet majdcsak csütörtökön kérem el, ma elfelejtettem. Kiváncsi vagyok nekem mit mutat.

Szép napot mindenkinek

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Trinky..én is a köszibe viszem Lilit úszni...de csak 3 hónapos kortól ajánlják.2200 ft/45 perc azt hiszem igy olvastam..és ez a legolcsóbb...Hetente 2* lehet menni...de én csak egyszer fogom vinni.
Július közepe vagy vége felé el is fogom vele kezdeni... :wink:

Mi is a Zsivajba járunk nekünk a Lugosi a dr nénink....

Crissi én is mindent bevetettem,de 8.napi tulhordás után iditották meg....azt hittem megőrülök :?

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Crissi, enyém Blanka a kiírt időpont után 2 héttel született!...Szóval én tudom milyen ez...(s a dokim nem igazán értette, miért vagyok olyan türelmetlen óriáshassal+3 gyerekkel itthon)
Azért a terminusod még nem jött el, addig még sok minden történhet! :wink:
A szobabiciklizés nálam 2x is bejött!!!Persze csak lightosan...Indítás előtti éjjel szültem meg úgy, hogy előtte órákig tekertem itthon mint egy elmebeteg :)
Egyébként az összes indítós trükknek csak akkor lesz eredménye, ha már kész a baba a születésre-elvileg, de tudom milyen ez...

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Lefelejtettem:kitartás!!!!Amikor csak tudsz, próbálj meg pihenni!!Néhány nap és mit meg nem tennél 3 óra alvásért egyhuzamban :) :wink:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


11 nap késéssel szültem, nem két hét...bocs!Közben össze vissza rakogatták a terminusom napját...

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztatást! Tudom, még hétfőig beleférek! Nem is siettetném a dolgok csak már nagyon nehézkes vagyok ebben a melegben. Meg kb. 2 hete fájdogál is a pocim már. Meg úgy minden előjelet tapasztaltam már magamon. :lol:
Meg azért szeretném megúszni, hogy mindennap be kelljen járkálni a kórházba. Akkor már inkább pihiznék itthon.

Aludnék én szívesen csak nem tudok. Éjjel 2 óránként felkelek pisilni és utána nehéz visszaaludni.

Ha ezek nem lennének, akkor felőlem bennt is maradhatna! :lol:

De nem panaszkodom, mert egész terhesség alatt nagyon jó baba volt! :lol:

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Marcsi????

Gabi megszültél???? :roll:

Merre vagytok? :lol: :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok

Itt vagyok. Még egyben vagyunk. Csak ritkábban jövök mert nehezebben ülök a gép előtt.

Éjjel voltak jóslók, de nem lett belőle semmi. Meg csikart is a hasam, de szerencsére nincs hasmenésem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök minden új pocakos anyukát!

Minden kismaminak kitartást ebben a nagy melegben! Még mi megszült anyukák és babáik is nehezen viseljük, de nagy pocakkal biztos nehezebb elviselni!

Sajnos (persze öröm is egyben) Hanna baba nagyon aktív korát éli az utóbbi hetekben, szinte nem is alszik napközben így teljesen kitölti a napjaimat. Amikor van egy kis szabadidőm akkor gyorsan megfőzök kimosok vasalok takarítok. Csupa huncut munka!!! :?

Hanna egyébként nagyon szépen fejlődik, már 7280 gr és iszonyú étvágya van! Az orvosunk is ezt mondta! Még csak 13 án lesz 4 hónapos de ez a súly szerintem tetemes! :lol:
A lényeg hogy fejlődünk! Csak a meleg megviseli, többször bukik és gyakrabban kér cicit! Néha már fel sem veszem a felsőmet :oops: mert tudom hogy hamarosan cicizni akar! Bár nekem is kellemesebb felső nélkül a panelban el lenni. Még jó hogy ez nem zavar senkit! Bár igen furi így!

Marcsi!

hogy vagytok? Bogi annyira szépséges baba! Hogy telnek a napjaitok? Amennyiben tejszaporítás még kérdés, én most próbálom ki és eddig egész jónak tűnik a görögszénamag. Gyógynövény boltban lehet venni 100 gr-os kiszerelésben. Ha érdekel akkor leírom az adagolást bár a dobozán is fel van tüntetve!

Mindenki nagyon vigyázzon babájára és magára nagyon!!!!!!

Kép Kicsit csücsülünk

Kép Bebugyolálva

Kép A gyönyörű arc

Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! Bogikám végre látványos fejlődésnek és hízásnak indult! :D Az 56-os rugik és bodyk már szűkösen férnek rá, a következő méret(62) meg még lötyög rajta! Most éppen azzal küzdünk, hogy kicsit sokat eszik (130ml minden étkezésnél, naponta 6x) ettől persze nehezen alszik el mert nyomja, feszíti a sok kaja! Ha elveszem tőle a cumisüveget és cukros vízzel próbálom becsapni
(ahogy a gyerekorvos javasolta)akkor meg azért nyafog! :roll: Na, sebaj majd csak ezen is túl leszünk!
Napok óta valamiféle napirend kialakításán dolgozunk, több kevesebb sikerrel!
A finisben lévőknek drukkolok, hogy könnyű és szép szülésük legyen!
Mamáknak-babáknak örömteli napokat kívánok!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


szia Évi!
De jó, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy jól vagytok és Hannus szépen fejlődik! Igazán szép kislány!
Bogi két napja rengeteget van ébren! Nem korai ez még? De szerencsére éjjel 4-5 óránként kér enni!
a tejszaporítás már nem aktuális. :? De, sebaj! Már nem stresszelek! (ezen) :wink:
Megyek, mert lassan etetés van, aztán megyünk sétálni! Csak így késő délután merünk kimenni,olyan meleg van napközben!
pusszancs

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Gabi!

Köszi az infokat, talán mostmár egy kicsit okosabb lettem. :oops:
A strepto szűrésről azért nem tudtam, hogy mi az, mert nálam minden rendben volt. Szerencsére az első vérképen annyira jó volt, hogy onnantól kezdve nem is nagyon foglalkoztam a vizsgálatokkal. Elküldtek, elmentem. Persze az eredményekre mindig kiváncsi voltam, de ennyi. Egyedül a vércukor eredmény volt magas. Miután elkeztem az előírt diétát az is normalizálodott.

Trinky!

Mi is a Zsivajba járunk. Ha elfogadod a tanácsomat a Gecsei doktornénihez viszed a picit. Állítólag ő a legjobb.

Viccvucc!

Őrülök, hogy írtad Hanna sulyát. Nálunk pont fordítva volt. Ugyan Dinának is iszonyat étvágya volt (természetesen van is), de rajta valahogy nem látszott, ezért mindig azt mondták nekem, hogy Dina sovány. Bár amióta normális kaját eszik, azóta jól nézz ki.

Fruzsa!

Azt hiszem a 18. oldalon írtam, hogy mikor, mivel hova kell meni intézkedni. De ha bármi kérdésed lenne szívesen segítek.

Crissy!

Ugyan nálad olvastam az alvás hiányról, de ezt minden kismamának írom.
Amennyit csak tudtok pihenjetek napközben. Lehet, hogy nem túl szerencsés felfogás, de én mindig azt vallom, hogy a munka megvár, rajtam kívűl ugysem csinálja meg senki. Bár én képes vagyok éjszaka nekiállni vasalni, felmosni, főzni. Mindenki úgy csinálja, ahogy az már neki bevállt. Egy biztos. Pihenni, pihenni, pihenni, és ezt minnél többet. Ha a baba megszületik nem lesz rá idő, vagy legalábbis minimális.

Vigyázzatok magatokra és a picikékre.
gika01
 
 


Most tesztelem, hogy sikerült e a vonalzó elkészítése. Lehet, hogy valami oltári nagy baromság lesz a vonalzó helyén. Nézzétek el nekem.

gika01
 
 


Köszi lányok az infókat.

Gika, én is jókat hallottam erről a dokinénitől. Szerintem váltani fogunk, mert van néhány dolog a mostaninál ami nagyon furcsa.

Andi, nem kaptam meg az üzeneted. Légyszi küldd t újra.

KépKép
trinky
 
 


Viccvucc, nagyon szép kislányod van, és tényleg jó az étvágya, küldhetnélegy kis étvágyhozót Lottimnak :lol: :lol:

Marcsi, biztos, hogy kell az a cukros víz? Elég elavult módszer a dokinénitől. A leendő fogacskái sínylik meg. Meg hát anyatejjel nem lehet túletetni a bébit. Ha feszíti a poci, próbáld ki az espumisant, attól könnyebben pukizik. Nekünk bevált. Próbáltuk a Gripe Water, infacolt, de ez volt a legjobb.

Tényleg ha kell valakinek infacol, szívesen odaadom. Alig hiányzik belőlle.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!
Babás mamik! Ti hogyan "szórakoztatjátok" a picit, ha ébren van?

Trinky!
Bogi sajnos nem anyatejet, hanem tápszert kap! :roll:
A Te Lottikád mivel tölti az idejét, ha nem alszik?

szép napot mindenkinek! Vigyázzatok magatokra és a picikre ebben a hőségben!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Szia Marcsi,

Lottival a játszószőnyegen játszunk, csörgőt mutogatok neki, a nyelvemet nyújtogatom. Ha megunja akkor zenélő körfogó nézés van, vagy pihenőszékben ücsörgés. Ekkor viszem magammal és pl.: együtt főzünk. Szeret zenét hallgatni, szoktunk táncolni az Alma együttesre. Nekem néha az a nehéz, hogy egyfolytában beszéljek hozzá, hiszen még egyoldalú a kommunikáció. Azért törekszem :D :D

KépKép
trinky
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: