Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamik! :D :D :D

Gyorsan firkantok ide is, aztán viszem fürdetni a Pasikat, mert még mindig egyedül vagyok... :( :cry:

Szopizás: sajnos nálunk is volt ilyen mindkét gyerkőcnél, és ebben az egészben az utálom/utáltam a legjobban, hogy jól megszívják a mellemet, aztán elfordulnak, közben meg a tejci spriccál ezerrel. :cry: :( (bár az otthoni szopiról van szó, de ide kapcsolatosan:Zsigát még csak tudtam idegen helyen szoptatni, de Zsombort nem...,) én különben azt csináltam, hogy ha nem, akkor nem. Levettem a mellemről, és vártam, ha valóban éhes, akkor majd szopik rendesen. De ez az elkapkodom a fejem szitu nagyon rossz, minden jobban érdekli, hangok, fények, zene, kiváncsiak!!!!és tényleg ez egy nagyon jó hasonlat, tűzoltásként, csak annyit, ami éppen a minimális igényeit kiszolgálja... Nem könnyű, ezt még ki kell tapasztalni dolog, mindekinél másképp működik. :cry: :shock: :roll: :wink:

Ja valaki kérdezte a tejapadást ezzel kapcsolatosan, szerintem nem kell aggódni, mert az inger megvan :!: , hiszen, ha már szopik, termelődik :!: ..., nálam legalább is nem okozott gondot.
mazsolák
 
 


Sziasztok Kismamik! :D :D :D

Gyorsan firkantok ide is, aztán viszem fürdetni a Pasikat, mert még mindig egyedül vagyok... :( :cry:

Szopizás: sajnos nálunk is volt ilyen mindkét gyerkőcnél, és ebben az egészben az utálom/utáltam a legjobban, hogy jól megszívják a mellemet, aztán elfordulnak, közben meg a tejci spriccál ezerrel. :cry: :( (bár az otthoni szopiról van szó, de ide kapcsolatosan:Zsigát még csak tudtam idegen helyen szoptatni, de Zsombort nem...,) én különben azt csináltam, hogy ha nem, akkor nem. Levettem a mellemről, és vártam, ha valóban éhes, akkor majd szopik rendesen. De ez az elkapkodom a fejem szitu nagyon rossz, minden jobban érdekli, hangok, fények, zene, kiváncsiak!!!!és tényleg ez egy nagyon jó hasonlat, tűzoltásként, csak annyit, ami éppen a minimális igényeit kiszolgálja... Nem könnyű, ezt még ki kell tapasztalni dolog, mindekinél másképp működik. :cry: :shock: :roll: :wink:

Ja valaki kérdezte a tejapadást ezzel kapcsolatosan, szerintem nem kell aggódni, mert az inger megvan :!: , hiszen, ha már szopik, termelődik :!: ..., nálam legalább is nem okozott gondot.
mazsolák
 
 


Bocsi, hogy kétszer ment el, de sz...kodott velem a rendszer!!! :shock: :roll: :(
mazsolák
 
 

 
 

Kata- keményedés? Már rég volt, nem emlékszem. :( De látom, a csajok írtak rá választ! :)
Viszont abban nem vagyok biztos, hogy én szedtem-e MagneB6-t a 36. hét után, legalább jól kombináltam a málnalevél teával. :?: :!: :idea: :roll: :D Nem tudom, már hogy hogyan volt?! :( De nem mernék megesküdni egyik dologra sem, hogy szedtem-e, vagy sem?! :?: Legalább már ezt is tudom, hogy nem szabad!
:wink:
mazsolák
 
 


Timi- mi is elkezdtünk kergetőzni :cry: , de aztán leállítottam magam. :!: Aztán volt, hogy választhatott, és akkor jött, hogy tulajdonképpen ő maga sem tudja, mit szeretne enni, így maradt, vagy éhes vagy, és megeszed, vagy éhezel. :twisted: Amit megelőzött még az, hogy férjem uram sajnálta a gyereket, hogy nem eszik, és a kádban etette, :?: :!: mert csak ott volt hajlandó enni. Na aztán ennek is véget vetettem. :!: Most a Babakaját eszi a legnagyobb örömmel?! :?: :roll: :wink: Néha már én sem tudok elmenni a témán, de az biztos, hogy megpróbáltam nem makacs, és erőszakos lenni, amit elvárt volna tőlem a környezetem. :shock: :roll: Ha éhes eszik, ha nem, nem. :!: Különben is, akkor nem lenne energiája egész nap rohangálni. :?: :!: Ha éhes, most is szól. Mindig is utáltam, amikor elmentünk gyerekként vendégségbe, és jöttek, a nem állsz fel addig az asztaltól szöveggel...., :evil: hála égnek a szüleim nem voltak ilyenek, és én is ebben az ő példájukat követem, remélem, jól csinálom. :?: :idea: De eddig Zsombor aki mindent megevett, kezdett el válogatni, :?: :roll: így most én is szenvedek..., majd meglátom, mi lesz... :cry: :wink:
mazsolák
 
 


Ovi-lassan alakul :( , holnap már nem szeretnék vele végig ott lenni, :?: :idea: majd kiváncsi leszek a holnapi, próba egyedül napra?! Ma már beszéltünk a témáról, de más beszélni, meg más a gyakorlat?!:?: :roll: :shock:

Zsófi
- Samu nagyon ügyi! GRATULA! Nagyon fejlett a mozgása!, apája munka (10 után, plussz hétvége..) sajnállak, teljesen veled vagyok!!:( :cry:
mazsolák
 
 


Mangó- szűkítő, szerintem jó dolog!Hasznos! :D Nekünk is bevállt. :!: Nekünk a cam típusú ülésben már benne volt eredetileg! :D

Heni- táblázatot levettük, de ha kell, akkor kérlek privibe küld el a méledet, és átküldöm úgy, mert túl nagy a méret, és nem tudom úgy lekicsinyíteni, hogy itt használható, felrakható legyen! Persze, ha így jó Neked?! :D

Na akkor mentem fürdetni! Jó éjt! :D Vigyázzatok magatokra, és a Pocakosokhoz hasonlóan üzenném:
Gyertek Mamik ligetre, ligetre, tessék írni! :D Mindig csak magamat olvasom... :cry: :(

Bocsi az esetleges hibákért, zavaros körmondatokért, de én már nem olvasok vissza :(
mazsolák
 
 


Röviden. :D

Heni -meglestem a képeiteket, Bálint nagyon cuki! :D Az első képe annyira édi, ahogyan összehúzza a kis szemöldökét :!: :D a kék csíkos sapiban meg nagyon pasis! A kis nőcsábász! ( Zsombesznak is van, apája vette egy hasonló beszerző körúton, mint amiről Timi írt!)

Keményedések, görcsök: mintha valahol azt olvastam volna erről, hogy jó rá az aszalt/szárított gyümölcs, illetve a mandula, csak azzal meg óvatosan kell bánni, mert van benne valami anyag, már nem emlékszem rá pontosan, utána kéne nézni...., csak tippként gondoltam, leírom, hátha...:?: :idea: :roll:

Akkor jó éjt, én is csatlakozom a pasijaimhoz, holnap meg gondoljatok ránk, szorítsatok Zsigusznak, hogy minden jól alakuljon! :D

Puszi: Edus és az ő TökiManói :D

(Nekem ma nagyon rosszalkodik a rendszer, soha nem azt akarja, amit én :!: :?: :evil: :cry: )
mazsolák
 
 


sziasztok!!

köszönöm a kemény-poci hozzászólásokat :) szerencsére az elmúlt 2 napban jobb volt kicsit a dolog, és tényleg ha ilyenkor lefekszem az nagyon jót tesz :)
Érdekes Melba amit írt, akkor majd 36. hét után nem szedem már a magneb6-ot, az meg már csak 2 hét ?!!??

Anyukák, nemsoká már idetartozom teljesen hivatalosan :wink:

Kata
lmkata
 
 


Sziasztok!

Hunny, Edus, köszi a szükítős válaszokat.
Hunny, nekünk is chicco a hordozó, azonban a boltban olyan gagyi szükítő volt, ami elég vacak, mert szerintem semmit nem tart :(
Ti milyet vettetek?

köszi
Mangó
mangó
 
 


Na itt vagyok…:D
Szóval reggel elvittem Zsigut az oviba, megbeszéltük a dolgokat, egy kicsit még maradtam, aztán eljöttem haza. Hogy én se gondoljak rá, görcsöljek azon, milyen lehet most neki.., ezért gyorsan összepakoltam, kitakarítottam, kimostam, kiteregettem, etettem, és ebédeltem egy kicsit, mert nagyot, majd Zsiguval…
Hamar elment az idő, izgalommal megyek Zsiguszért. :oops: :shock: :roll: :wink:

Ma délután mesélek, mi volt... :?:


Heni, amint lesz idő, küldöm! :D

A többire majd később reagálok... :D
mazsolák
 
 


Na itt vagyok…:D
Szóval reggel elvittem Zsigut az oviba, megbeszéltük a dolgokat, egy kicsit még maradtam, aztán eljöttem haza. Hogy én se gondoljak rá, görcsöljek azon, milyen lehet most neki.., ezért gyorsan összepakoltam, kitakarítottam, kimostam, kiteregettem, etettem, és ebédeltem egy kicsit, mert nagyot, majd Zsiguval…
Hamar elment az idő, izgalommal megyek Zsiguszért. :oops: :shock: :roll: :wink:

Ma délután mesélek, mi volt... :?:


Heni, amint lesz idő, küldöm! :D

A többire majd később reagálok... :D
mazsolák
 
 


Bocsi, én nem tudom, mi van, de újabban, kidob a rendszer, újra ráprobálok, aztán meg kettő lesz belőle! :?: :idea: :roll:

Bocsika, nem direkt van! :(
mazsolák
 
 


Edus az új képek is nagyon klaszak! ezeknek a fiúknak fantasztikus szempillái, szemei tekitetei vannak!! hogy alakult ki Zsigunál a nyunyu ill elfelejtettem ti hogy hívjátok. én "pellusoztam" az öcsém "bobózott" - ugyan azt csináltuk mint ő. szóval hogy jött neki? milyen volt az oviban??
kerekpocak
 
 


ja igen csaszisok mikor lehet legkorábban hasizom gyakorlatokat végezni?
kerekpocak
 
 


ja és samu hasról hátára fordulásának videófelvétele letölthető (nagyon lassan jön le szóval kell hozzá türelem ) innen:

http://arpadsz.web.elte.hu/samu/

és a MVI_0018.AVI re kell kattintani.
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

MEGNÉZTEM a videót, hát Zsófi, ez nem semmi amit Samu egy hónaposan produkál! Én még ilyet nem is hallottam, hogy ennyire hamar megfordult baba! ...és nagyon édes!!!!!!!!!!!!! :D

Edu, kíváncsi vagyok, hogy telt az első igazi ovis napja Zsigunak!
Írjál, ha otthon lesztek!

Köszönjük a dícsérő szavaitokat, ebből sosem elég! Annyira jó érzés, hogy másnak is tetszenek a gyerekeim, mert hogy nekem a világon a legszebbek, az természetes (a majom is elvitte a fiát a szépségversenyre.. :lol: ).

Végre jól alszunk éjszaka, kibújt Marci 3. foga (a három közül ez viselte meg a legjobban :( ). Alul van a két metsző és most már fent is egy.

Heni, cuki az új vonalzó, nagggyon édes Bálint! :wink:

puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Ami lemaradt:

Bori megy októbertől a Darnyi úszósuliba heti 2X úszásoktatásra.
Eléggé érzékeny bőrű kislány, ekcémára hajlamos. Most azon filózok, hogy lehet, nem tesz jót a bőrének a klóros víz.
(meg azon is parázok, hogy nem fog belefulladni a vízbe? :roll: Eddig csak úszógumival volt vízben, és lesz vagy 20 gyerek a csoportban két oktatóval. Vagy csak túllihegem a témát?
Mit gondoltok???

KépKép
logi
 
 


Talán most lesz egy kis időm... :D

Először is Heni a táblázat MENT!!!!:D

Aztán ovi: Nagyon érdekes volt. :shock: Állitólag csak a végén sírt. :wink:
Itt úgy van, hogy minden szülőnek 12:30 oda kell érni, kinyitják a kaput, és bemehtnek a gyekőcökért. Itt csak délelőtt van ovi. Bent a gyerekek meg leülnek az ajtó elé, elénekelnek egy elköszönő nótát, és várják a szüleiket. Na és az történt, hogy az én fiam összekötötte már most a 2-t. Legalább is ezt mondta Liz néni, akinek a csoportjába tartozik. Hogy a dal végén tudta, hogy mi történik, és akkor kezdett el sírni, hogy hol vagyok. ( Mondjuk lehet, hogy az is számított, hogy volt olyan gyerek, aki hamarabb látta meg az anyukáját, és elkezdett sírni..) De ezt a kis sírást leszámítva állítólag nagyon jó kisfiú volt! :lol: Készített rajzokat is, majd felteszem, ha lesz egy kis szabadidőm. :!: Itthon elmesélte, hogy Zsiga sírt, mert várta anyát... :) Hát remélem, tényleg így volt, és nem sírt sokszor. Illetve tök ügyes, hogy így összerakta magában a dolgokat!:D
mazsolák
 
 


Zsófi- köszönöm a dícsérő szavakat, jól esnek szavaid, :D mert Zsókához, ill. minden anyához hasonlóan én is elfogult vagyok a fiaimmal szemben. :wink: :roll: (emlékszem, amikor vártam Zsombort, akkor mondtam, hogy szegény biztos nem lesz olyan szép, mint Zsiga, mert az rád/férjemre/ hasonlít, és ti jól néztek ki, de én?! Szegény, ha rám hasonlít.., de ő is nagyon jól sikerült kiscsákó lett! Jól dolgozott apa! :) ) És a Ti Samubabátok is gyönyörű! :D Annyira édes a videon! :D Annyira bírom, hogy bodyban, meg zokniban van, annyira édesek ilyenkor! :D Ja meg még azt akartam írni, hogy az egyik képen olyan hatalmas talpacskái vannak?! :shock: :lol: :roll: Magas fiú lesz!
Különben szerintem is nagyon ritka, hogy ilyen hamar átfordul egy Baba!!! :shock: :roll:
Majd én is utánanézek az enyimek mikor csinálták mindezt... :)

Ja és sima szülés után mintha 6, csaszi után 9 hét lenne ez a torna dolog, de nem vagyok benne bizti, ha lesz időm, utánanézek!
:?: :idea: :)
mazsolák
 
 


Zsóka – megfulladni nem fog a Te szép kis angyalkád, (hiszen azért vannak a szakemberek, akiknek ráadásul nevük is van a szakmában!) viszont ha érzékeny a bőre, akkor érdmes lenne megkérdezni valakit, hogy szokott-e problémát okozni.., :roll: :oops: :shock: mert az sem jó, ha úszások után meg rendszeresen kened a bőrét sudoval és társaival...
Különben nem tartom rossz ötletnek! SŐT!!! :D A sport több szempontból is jót tesz a gyerköcök fejlődésében!! Csak a bőr dolog... Ha nagyobbak lesznek, én is szeretném, ha sportolnának valamit! :D
GRATULA Marci 3. fogához! Zsombornak még mindig csak 2, de lehet, hogy lesz valami, mert nagyon vacakok az éjszakáink! :(
mazsolák
 
 


Nyunyi röviden. Zsiga hasfájos volt :( , akkor cumival próbáltuk vigasztalni, amitől persze cumizavaros lett. :roll: :? Ami azt jelenti, hogy 2-3 hónapos lehetett, és nem akart szopizni, úgy „bánt” a mellemmel, mint a cumival.. :?: :idea: Akkor elvettük tőle a cumit, eggyel több ok, amiért sírt. :( ( Aztán azt már többször észrevettem nála, ahogyan most zsombor is morzsolja a maciját, ezek már csak ilyen gyerekek..., szóval, hogy morzsolja a textilpelenkát, csak az túl kemény volt szopizni.... ) Közben anyukám, amikor vasalta apukám öltönyeit, akkor ruhazsebkendőt használ/t, amit egyszer odaadott neki, hogy játszon vele, és innen lett, azóta van, ami főleg alváshoz, illetve „nehezebb” helyzetekben kell, amikor vigasztalni szeretné magát...Illetve ehhez az is hozzájárult, hogy nagyon hamar, iil rövid idő alatt választottam le a ciciről és ez lett a cicipotló is... :roll: :?
Most próbálom leszoktatni, mert mindig volt valami, amiért nem tudtam... :cry:
Nem tudom, mennyire jó ez a dolog... Mondjuk egyik bnőm mondta, hogy nem rossz, mert szemben a cumival, ami a fogak növését befolyásolja, az ujjszopi a fogaknak és az ujjaknak sem jó, állítólag ez a legjobb..., én meg ennek tudom a hátrányát... :?: :idea: :roll:

Tök jó, hogy nektek is volt! Most mondják többen felnőtt fejjel, hogy nekik is volt..., jó hallani a felnőtt emberektől, hogy ki hogyan hívta az ő kis kedvenc rongyocskáját! :) De általában egyet szoktak használni, de mivel ő nemcsak morzsolja, hanem szopizza is, így én gyakran mosom őket, és van vagy 10-12 váltásban... :)

Torna megnéztem a Kismamák Nagykönyvében, az alapján a hasizomgyakorlatot a császáros kismama már a 2. héttől végezheti, de ez csak 1 szakkönyv.... (én azt hittem, hogy későbbtől..., ezek szerint nem..., olyan korainak tűnik :?: :roll: nem :?: )

A srácok adatait majd később, mert a másik gépen van....


Még annyit, hogy te „szeptemberi” Zsófi vagy? Ha igen, akkor Kép BOLDOG NÉVNAPOT ZSÓFI!!!! (mert van májusban is...)


Akkor legközelebb kedden, addig is mindenkinek Puszi! vigyázzatok magatokra!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasó üzemmódban voltam, mert olyan szerencsém volt a héten, hogy a férjem itthon volt szabin. :D Ma Márk már harmadszorra alszik (reggel 2 óra, délben 1 óra, és most...), hát lassan két hónapja, hogy ilyen volt. Ma telefonált a doktornéni, hogy a harmadik lelet erősen pozitív lett. Clostridium difficile baktérium, úgyhogy hétfőn megyünk újabb mintát adni. Nem sikerült túl sokat megtudnom a baciról, a telefonban csak épp annyit sikerültmegkérdezni, hogy honnan szedhettük össze. Azt mondta, hogy az ivóvízben lehet. Hát azt akkor még forralva sem kapott, max a fürdéskor. (A doktornénink továbbképzésen van és csak hétfőn lesz). A múlt héten elkezdtük az almát és mostanra már kettőt is megeszik Márk reszelve. Csak most a kaki nehezebben jön(napi 5-6 helyett 1), így ma megkóstoltuk a barackot. Az is ízlett. Szóval egyenlőre nincs gond a kanállal, sőt a cumisüvegből is issza a teát. Éjszakák még nem az igaziak, de javul a helyzet. 3x legalább kelünk, de van hogy többször is. Csípőkontrollon voltunk hétfőn, II.g-ből II.b lett, úgyhogy haladunk a cél felé. Már csak 4 hét! :D :lol:

Zsófi
- Samu hihetetlen ügyes. Márknak is sikerült ez a mutatvány, de akkor még nem volt rajta a kengyel. Kengyellel eddig csak egyszer járt sikerrel.

Zsóka - tündériek a gyerkőcök. És gratula Marci 3. fogához, nálunk még semmi ezen a fronton. Azaz fölül átlátszik az összes foga, de még messze vannak a kijárattól.
Úszás - belefulladni biztos nem fog, tesóm is járt az ovival, én csak 6 éves koromban kezdtem. De azt hiszem én voltam az egyetlen akinek nem volt ferde a gerince és a mai napig a kedvenc sportom. Az ekcémára nem tudom milyen hatással van, mert erről még nem hallottam.

Edus - új képek nagyon aranyosak, az alvós (macival) a gyengém...

Ezt az üzenetet még tegnap kezdtem el írni, de már nem tudtam elküldeni. Az éjszaka megint felejthető volt, nem számoltam már a keléseket. Reggelre viszont benáthásodott Márk, úgyhogy orrszívással kezdtünk 1/4 6-kor. Hát... zengett a ház, de elég sikeres beavatkozás volt. Szerintem napközben folyt. köv. Most újra alszik a mi ágyunkban.

Szép napot mindenkinek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


A kis kép nagyban...


Kép

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni!
Anniyra édes kispasi Márk! Nagggggyon szép!!!!!!!!!!!!!
Ez a satyek meg igazi pasis :lol: , irtó jól áll neki! ...és azok a hatalmas barna szemek..... :wink: .
A kajával akkor nagyon jól haladtok! Marci még mindig fintorog.
Bár tegnap láttam először, hogy megkívánta a körtét, amit Bori evett. Csak úgy cuppogott, amikor Borka megnyalatta :D vele. Gyorsan összenyomtam neki egy kis darabot és úgy benyomta, hogy na. Ezek szerint a körte bejön az úrfinak. Vagy lehet, hogy most kezd megérni a hozzátápláláshoz?? Ma próbálkozom egy kis krumplis anyatejcivel. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá. :roll:
Azért jó, hogy kiderült, mitől fáj Márk pocija.
A csípőeredményhez gratulálok!!!!! De jó, hogy ilyen szépen javul!!

Edus, tényleg nagyon szépek a fiúk! :wink: Olyan értelmes pofijuk van!

Tegnap levágattuk Borka haját (az úszás miatt). Nem rövidre,csak vállig érőre, és a frufruját továbbra is növesztjük, pedig nagyon rá akartak beszélni a fodrásznál, hogy azt is vágjuk le. De ellenálltam :) . Szerintem nagyon jól áll neki ez az új frizura, de már este azzal nyaggatott a csaj, hogy növesszük meg. :?

Köszi az úszással kapcsolatos megnyugtatást. Az első pár alkalommal biztos izgulni fogok, de majd belejövünk...

Sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


kérünk rövid hajas Borka képet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
én is nagyon korán kezdtem úszni és samut is szeretném majd járatni! én nagyon egyetértek a korai úszásoktatással! azt nem értem amikor vki nem akarja sportoltani a gyerekét. pedig az annyira fontos lányoknál fiúknál egyformán! ne félj nem lesz semmi baja!

Panni Márk gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! annyira de annyira cuki!!!!!!!!!!!!!! legyél rá nagyon büszke! és kitartás baktérium és náthaügyileg.
kerekpocak
 
 


köszönöm Edus a névnapi jókívánságokat. igazából nem tartom egyiket sem és tartom mindakettőt..
kerekpocak
 
 


Sziasztok,

Zsófi, megnéztem a videót, hát egyszerűen zseniális :!: :lol: Milyen ügyes! És milyen kitartó! márpedig úgyis megfordulok :D

Edus, köszi a tablicskut, megkaptam és köszi a dícsérő szavakat, ez a kék csíkos sapi a kedvencem. olyan benne, mint egy kis dealer 8) Nagyon jók a képeitek!

Zsóka, szerintem sem kell aggódnod, az első néhány alkalom után már Te is megszokod majd :wink: és Bori biztosan nagyon fogja élvezni! Szerintem is jó, ha már kiskorában megtanul úszni. Később már sokkal nehezebb. Nekem pl. nem volt lehetőségem csak a középiskolában, hát azóta se vagyok valami jó úszó, épp csak a saját élvezetemre egypár hosszt bírok.
Ja és hihetetlen, hogy Marcinak már három foga van :) biztosan ezért nyűgösködött a múltkor kajcsinál, nem?

Panni, de jó hogy így javulni látszik a helyzet! Márk tündéri és nagyon vagány ebben a sapiban! Ő kék szemmel született? mert ha jól látom, most szinte fekete :D , vagy csak a képen?

Van egy dilemmám, sajnos úgy tűnik, hogy minden igyekezet ellenére sem akar több tejcsim termelődni, ezért Bálintnak már nem nagyon elég. este már tápszert kap. Most azt nem tudom, hogy elkezdjem-e a gyümölcsözést, mert akkor apránként a tápszeres étkezést talán kiválthatna vagy inkább csak a tápszer legyen 6 hóig? szívesen adnék neki gyümit, de attól félek, hogy akkor még kevesebbet fog szopizni. mit gondoltok? Nektek a főzelék, gyümi mellett hányszor szopizik a gyerkőc? és kajcsi előtt vagy után?

üdv mindenkinek:

Heni
hunny
 
 


Mangó, amit mi vettünk szűkítőt, annak nincs márkája, teljesen egyszerű, de tartja rendesen a fejet és alátámasztja a hátát is. Mondjuk amikor Bálint még újszülött volt, mi raktunk a hordozóba takarót, hogy egyenes legyen a gerincnél, ezt a szüléselőkészítőn hallottam. én nem tudok róla, hogy a chicco árul szűkítőt a hordozóhoz.
Üdv: Heni
hunny
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megnyírtam Marcit. A fodrász csaj mondta, aki vágta Bori haját, hogy géppel nyírjam meg Marcus haját minél rövidebbere (ez nekem majdnem kopaszra sikerült :oops: ), mert ilyen pici korban nagyon jót tesz a hajhagymáinak a gyakori vágás. Egyébként is foltokban hullott már ez az első hajacskája, gondoltam, ártani nem árt. Szegény, először pityergett egy kicsit, pedig jó gépünk van, nem hangos, csak rezeg, és goldolom fura, új érzés volt neki. De aztán megnyugodott.
Olyan furi most, igazi kuglifejű lett!
Teszek fel egy képet, tegnap csinálta rólunk Apa (főleg a két gyereket nézzétek,én nem voltam fodrásznál... :oops: ).

Puszi,Zsóka

Heni, az úszással én is úgy vagyok/voltam, mint Te. Nem igazán volt lehetőségem anno, hogy járjak, 17 évesen tanultam meg úszni, de szerintem aki ilyen későn kezdi el, soha nem lesz jó úszó.
Ezért is szeretném mindkét gyerkőcöt már korán hozzászoktatni a vízhez, meg úgy egyáltalán a sporthoz.
Bori koordinációs tornára is fog járni, az oviban tartják, így még szállítani sem kell. Szóval, Zsófi én is sport-párti vagyok... :D

Kép

KépKép
logi
 
 


nagyon nagyon szépek vagytok! Borka egy az egyben rád hasonlít! mindenkinek nagyon jól áll az új haja! te is nagyon nagyon jól nézel ki! végre el tudok képzelni logi Zsókához egy arcot!!!!
kerekpocak
 
 


ZSÓFI, KÖSZÖNJÜK SZÉPEN, ARANYOS VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :P
PUSZI

KépKép
logi
 
 


Anyukák mindenki eltünt???

csekkoljátok eme szájtot, állat jó!

www.egyszervolt.hu
kerekpocak
 
 


EZ NAGYON JÓ, ZSÓFI!!!!!!!!!!!!!!
Végigbogarásztuk Borkával, nem engedi kikapcsolni a gépet, annyira tetszik neki! :wink:

Köszi!!!!!!!!!

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most, de kidöglöttünk ismét a sorból. :evil:
A változatosság kedvéért most taknyosak vagyunk, fáj a torkunk, köhögünk, mára már lázasak is lettünk :shock: , s Balának kötőhártyagyulladása is van. :cry: Pedig csütörtökön 3 napos pihire mennénk Szombathelyre. Addig rendbe kell jönnünk :!:

Zsóka!
Köszönjük a nagy képeket! Gyönyörűek a gyerkőcök! Tényleg modellbabák!
És most látom csak! :lol:
BOLDOG 1/2 ÉVES SZÜLINAPOT MARCINAK!
Kép
Az egyszervolt.hu oldal nálunk is a kedvenc. Bala már pocakban hallgatta a dalokat :) Most annál a korszaknál tartunk, hogy már annyira ismeri az összes kicsiknek szóló dalt, s animációt, hogy néha unja őket (ennek ellenére naponta többször kiköveteli őket), s rázza a fejét, amikor valamelyik dalt elindítom, s kiharcolja (uti az asztalt), hogy indítsak el mást. Ilyenkor be kell iktatnom egy pár nap szigorral pihinapokat, s pár nap múlva újra táncol, s rázza a fenekét a dalokra. :) Azt meg mondanom sem kell, hogy Apával már kívülről tudjuk a kedvenc dalokat, s így a kocsiban is azt énekeljük együtt :lol:
Ami megdöbbentő volt, hogy kb. egy hónapja, ránéztünk a nagyok oldalára is az animációk között, s Bala kedvence lett a "Sárkánymese" :oops: :shock: :x Szó szerint örjöngött, úgy örült, amikor meghallotta, s együtt hörgött a sárkánnyal, meg toporgott a trap-trap nyihahára. :? Szerencsére mostanra megunta :lol:
Az úszás meg tényleg kell a gyerkőcöknek! A babaúszással nem mindig értek egyet, de Borka korában már igen! S hidd el, nem lesz semmi gond! Bár én is bizti paráznék!

Zsófi!
Samu-videó fantasztikus! Nagyon ügyes a kiskrapek! S milyen kitartó!

Panni!
BOLDOG 1/2 ÉVES SZÜLINAPOT MÁRKNAK!
Kép
Ez a kép Márkról fantasztikus!

Edus!
Kép
Nyunyira egy jó ötletet láttam a kolléganőmnél: egy nyunyura szorították le a darabszámot, s "szabira" ment néha, amikor ki kellett mosni, s akkor is együtt mosták ki. A másik, ami nagyon jó ötletnek tűnt így kívülről, hogy a nyunyit szabályos időközönként mindig kisebbre vágták, így szép lassan elfogyott, azaz marad egy nagyon pici darab, amit a mai napig magával tud vinni a gyerkőc, mint kabala.
Az ovihoz kitartás! Zsombi mit szól, hogy nincs otthon a bátyus délelöttönként?
A képeiteket holnap lesem csak meg, mert lassan ledőlök a székről, de a "botrányos hírek" a tv-ből nem hagynak aludni minket.

Reni!
Hogy vagytok? Ti is kidőltetek a sorból teljesen, s azért tűntetek el? Remélem nem, s nincs gond nálatok!
A virtuális tortaszeletet így utólag is köszönöm!

Pusza mindenkinek, remélem gyakrabban tudok majd jönni, s elhagy minket végre ez a kórság is.

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Tegnap hajnalban megjöttünk. Jó volt, gyerek remekül bírta a repülést, tengert. De most sajnos nem tudok többet írni, nem is olvastam vissza, mert síkideg vagyok. Férjem még a héten szabin lenne, de hajnal négykor jöttek a kollégái és bevitték dolgozni. Az állat csőcselék miatt az összes, tehát az összes rendőrt szolgálatba helyezték tekintet nélkül arra, hogy szabin van-e. Férjem civil ruhás rendőrtiszt, bűnügyi nyomozó, nem is feladata a rendfenntartás, az egyenruhásokat azonban mind Pestre vezénylik, így a helyi közrendeseket kell vidéken helyettesíteni. Mintha a műtősfiúk munkáját az orvosnak kellene ellátni. Nem is tudom mit mondjak. Sírok hajnal óta, a gyerek is felkelt. Lehet, hogy napokig nem jöhet haza. Csőcselék állatok.
Sziasztok. Bocs, hogy ide kiborultam.
mircike
 
 


teljesen igazad van mircike! kitartás! nem lesz semmi baj!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Mircike - gondolok Rátok, hogy a férjed minél előbb Veletek lehessen!!!!!

ISTEN ÉLTESSE MARCIT A 1/2 ÉVES SZÜLINAPJÁN!!!

Zsóka - nagyon szépek vagytok a képeken! Hogy haladtok a gyümikkel? Mi már túl vagyunk a barackon is, ma kezdjük a krumplit. Igaz most átestünk a ló túl oldalára, napi 1x-i kaki, az is nagyon nehezen jön ki.

Timi - köszönjük a felköszöntést. Sajnos a szülinapjára meg is érkezett az első nátha is, most az orrszívástól zeng a ház. De utána mindíg sikerül egy hüppögős mosolyt kifacsarni belőle. Ma először sikerült egyedül kiszipkázni az orrát. JOBBULÁST NEKTEK!

Rólunk - Tegnap nehéz napunk volt. János kórházban kezdtünk, mert vinni kellett új mintát. Remélem ebben már nem lesz semmi. És ha már ott voltunk vettek vért is, a vas miatt. Hát nem volt könnyű, mert a husis kezén, karján alig lehetett megtalálni egy eret. De végül sikerült és Márk igaz nagy sírás rívás közepette, de bírta. Nekem szerintem jobban fájt és teljesen lefáradtam a végére. De így legalább tudni fogjuk, kell-e a vas, mert az még ront egy kicsit az amúgy sem rózsás kaki helyzeten.

Most Márk bejelentkezett, de még próbálok jönni.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Timi, Panni, köszönjük szépen a köszöntést! :D

Mircike, megértelek, én is borzasztóan tudok aggódni a férjemért (a gyerekeimről nem is beszélve!), de biztosan minden rendben lesz!

Panni, gyümievéssel lassan ugyan, de haladunk. Körte a kedvenc, almát fintorogva, de megszi, a barack mindig az előkén landol :? .
...és a védőnéni szerint már husit is kéne adjak Marcinak a vas miatt. Lehet, ma kap egy kis csirkemellet az almával. :roll:
Orrfolyás nálunk is van két napja, tegnap éjjel alig aludtunk, mert nem kapott az orrán levegőt, nem tudott szopizni sem. Mi is leszívtuk (visított, mint egy kismalac), meg Sterimar-t fújok az orrába, ez jól fellazítja a trutyit :arrow: ismered?


Zsófi, Samu továbbra is forog?

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Bocsi a helyesírási, fogalmazási hibákért :oops: , de négykezest játszunk Marcival a klaviatúrán.
logi
 
 


Sziasztok!

Zsóka - én a Fluimare-t használom, ugyanaz van benne, csak kisebb sugárban jön belőle. Én ezzel a hozzátáplálással egy kicsit bajban vagyok. Úgy tudtam husit csak 7 hónapos kortól javasolják. Meg pl. az egyik doktornéni azt mondta, hogy adjak neki egy félét aztán 1 hétig ne adjak neki, de akkor kb. 5 éves lesz mire eszik mindent. Én most azt találtam ki , hogy az újat felesben adom ahhoz amit már evett. Ma elkezdjük a krumplit. És aztán 1 hétig ismerkedünk az újjal, ill. a krumplit fogom variálni almával meg őszibarackkal. Aztán jön majd a sütőtök próba. De én még azzal is küzdök, hogy könnyebben tudjon kakilni, tehát a fogós kajákat inkább kerülöm. Szóval nem olyan egyszerű ez. Meg a mennyiséggel is bajban vagyok, habár most már megeszik olyan 180-190 ml egyszerre. Igazából az a gond, hogy sosem mértem mennyit szopizik, így nem tudom kb. sem mennyit eszik. De azért jól elszórakozunk... most mennem kell mert szétfő a krumpli... :D

Szép napot hátha délutánra kisüt a nap

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Márknak és Marcinak nagyon boldog félévet!!!! :)

Mircike, kitartás!!!!!

Mangó
mangó
 
 


Kedves Anyukák!

Először is BOLDOG 6. HÓNAPOT A GYÖNYÖRŰŰŰŰŰ MARCINAK!!!!

képzeljétek mi voltunk 6 hetes kontrolon ahol megtudtukl h samu szép 3 hónapos hosszúságú súlyú! és a tejparáim hátterében az áll h igyekeztem annyiszor mellre tanni ahányszor csak lehetett h majd attól lesz több tejem. na igen, csakhogy az én okos kisfiam rájött h így lehet igazán nassolgatni. így nem azért evett 50-meg 60 okat mert nem volt több tejem hanem mert őkelme tudta h nem kell szívnia mint állat hiszen 2 óra mulva is kap ha nagyon sír. addig addig h már éjszaka sem aludt hanem 2-3 óránkért étkezni óhajtott. a doktornő azt mondta h kötelező 3 óránként etetnem főleg egy ekkor a súlyú babánál, mert neki meg nekem is az a jó. így igazán éhes lesz- tisztességesen belak és alszik mint a bunda és kiegyensúlyozott lesz.
szóval most tart a kiképzés ami azért nehéz mert eddig alvás után ehett most meg ugye ki kell várni a 3 órát akármi van. viszont éjszaka már! javult a helyzet. a ma éjszakától áttörést várok. a következőt kell tennem: minden szoptatás utáni lefejt tejet az utolsó étkezés után odaadni így várhatóan sokáig fog aludni, mint régen. nahát remélem mert mostanában elég keveset aludhattam...

jobbulást Timiéknek!
Mircike welcome back! kérjük az élménybeszámolót!
Zsóka örülök h tetszik az oldal!
Panni szegénykém! de legalább tudni fogjátok, h mi van!
kerekpocak
 
 


ja és BOLDOG 6. HÓNAPOT A GYÖNYÖRŰŰŰŰŰ MÁRKNAK IS!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!
Kösz az együttérzést mindenkinek :) Kicsit már megnyugodtam. Férjem már itthon van, de estére, ha kell, be kell mennie.

Képek annyira jók mindenkiről! Ezeket nézegettem, hogy eltereljem a gondolataimat :) Borka tüneményes, de ezt már ezerszer leírtuk :)
Mindenki cuki tényleg. Samu pedig egy tündéri akrobata.

Egyszervoltot mi is szeretjük :)

Nyaralás jó volt, bár megszenvedtem az egy szobában való alvást, sőt egy ágyban aludtam a fiatalúrral, mivel egész éjjel szopizott. Érezte, hogy ott vagyok, ha nem kapott cicit, üvöltött. Nem akartam, hogy az egész apartman minket szidjon, ezért adtam neki. Gyakorlatilag nem vette ki a szájából... Úgyhogy tényleg nem pihentem semmit se, de mindegy, tök jó élmény volt.
M. mondta, hogy TETTE, amikor meglátta a tengert, édespofa.

Panni: örülök, hogy Márk jobban van, de kiváncsi vagyok arra a bacira!

Evés: én is úgy vagyok, hogyha nem kell neki, akkor nem erőltetem. Ha szerintem ennie kéne, akkor próbálkozom még két-háromféle kajával, de rendszerint ha elsőre nem eszik, akkor a többi se kell. Az utóbbi időben már válogatósabb, de alapvetően mindenevő. Ma IKEÁba mentünk ideglevezetőnek, játszani, és ott pl. evett rántott sajtot. Itthon erre mindig elfordította a fejét.
Jó az IKEA, két órát eljátszogattunk a gyerekosztályon (a játszóházhoz még kicsi), a baba-mama szobában szopiztunk is.

Majd még jövök. Pusz. M.
mircike
 
 


Kép Kép

(igaz két napot késtem :oops: )

KépKép
logi
 
 


Kedves Anyukák és Kismamák! :D

Újra itt vagyunk a fedélzeten! :D

Panni-köszönöm szavaidat! :D
Kaja, a sütőtököt viszonylag hamarabb adhatod már neki, az elsők között van a hozzátáplált dolgok között, és az ált.ban székletlágyító hatású is... :?
Gratula Márk csípőeredményeihez, és sok Boldogságot a 6 hós évfordulóhoz!!! És jobbulást a fiatalúrnak! :D
Ja és nagyon vagesz a kissrác a képen! Nagyon komoly, ahogyan tud nézni! :D

Zsóka- köszönöm Neked is a szavaidat! Boldog 6. hót Marcinak!!!!!!!!!!!!!
A képetek szenzációs, és csak erősíteni tudom a szavaimat a gyerkőcök szépségeit illetően!De az anyukájuk is nagyon dögös!(és mint korábban írtam, simán tagadhatnál a korodból!) A sérok nagyon jól sikerültek!!!! :D
A sport szerintem is nagyon jó, és hasznos dolog, de ezt már írtam! :D ( Ja és amit Panni említett a gerinc, egyenes testtartás, az is nagyon jó dolog az úszásban!)
mazsolák
 
 


Heni- csak egy tipp... :shock: Ha úgy érzed, nincs elég tejed, akkor esetleg az uzsonnát, és 10órait felválthatod tejpépre. Hasonló, mint a tápszer, de mégsem az. Mivel Zsigu nem hízott úgy, ill. Zsombor meg nagyon bukos volt, neki meg azért kellett készítenem, hogy fogja a tejet...- Szóval a gyümölcs mellé, vagy esetleg gyümi nélkül csak tejpép, és addig tudsz pihenni, illetve, kicsit fejed, hogy kapjon ingert, és utána meg szopi. :D
Nálam más volt a felállás, mint írtam, és bevállt! Mivel nálunk a bukást kellet megakadályozni, ezért csak pépet adtam neki, és 6. hótól kezdtem a gyümiket..., azt néztem, hogy Bálint is már 4 hós, így adhatod neki ezt a hypoallg. tejpépet (Sinlak), ill. azt amelyiket a ti dokinéni/bácsi ajánl. De ez csak egy tipp volt, még hallgass meg másokat is, és mérlegelj..., válogass!:roll: :?: :idea: :D
mazsolák
 
 


Zsófi-egyszervolt nálunk is kedvenc. :!: :D Már Zsombi is táncol rá! :D :D A mesefilmeket is szoktuk nézni, bár már régen... Onnan „lopom” az ötleteket, hogy milyen gyerek cd-t kéne venni... :P

Timi-jobbulást Nektek!!! :D A nyunyis kép és ötlet naaaaagyon tetszik! :D :?: Bevetem a leszoktatási cseleket. Bár már oviba nem visszük, és nem is hiányolja, ill. ha játszik (lefoglalja a kezeit..), de amint álmos, altatni szeretné magát kell. :roll: :? De igyekszünk! És köszönöm a tippeket!!Klasszak!:D ( Ja és köszi a cumis infokat is!!!)
mazsolák
 
 


Mircike-kitartás! :D Gondolom, nem könnyű most így Nektek! :? M. Mondata tetszett, a „tette”. :D Aranyos lehetett :!: :wink: . Az Ikea nálunk is kedvenc szokott lenni! A sok sok újdonság, játék!
Reméljük, ma este nem lesz semmi, így nyugodtan élvezhetitek a fennmaradó szabadnapokat. ( Különben számomra is felfoghatatlan, mi történik most?!:roll: :shock: ) ( Ez a cici, megérzés dolog.., ha este bemegyek a szobába, mintha zsombor érezné a tej szagát/illatát, nem tudom, de egyből felébred... :?: :idea: :shock: , és cicizni szeretne, ha felkel, és ha nagy ritkán :!: :!: apája kel fel hozzá, akkor két simi, cumi, és visszaalszik, persze nálam addig sír, míg eléri: cici! :cry: :?: )
mazsolák
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: