Új privát üzeneted érkezett!

Milyen eszmecserék folynak itt!!!!! :lol:

Dodó:dehogy bántottál meg!!!!! :wink: Saját magam jutottam erre az álláspontra, hogy zizi vagyok, nem kell ehhez segítség!!!!! 8) :lol:

Eddig akit megkérdeztem nem tudott, semmi ilyen jogszabályról, tehát eddig passzolom a macera okát, majd kiderül és akkor jelentkezem!!!!Minket ez nem tántorít el az tutifix!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Alíz, mindenkinek ott jó szülni, ahol biztonságban érzi magát. Neked, és a többségnek ez a hely a klinika, a kórház, néhányunknak pedig az intézményen kívüli helyszín. És mindenkinek ott lesz JÓ szülése, ahol biztonságban érzi magát. :)
h_szilvi
 
 


az egesz feljelentesrol akkor szereztunk tudomast, amikorra mar lezartak az ugyet... (parom bent jart vmi miatt az onkormanyzatnal, amikoris - veletlenul - feny derult erre) igy utolag valt vilagossa par dologrol, h ennek lehet a kovetkezmenye. egeszen pontosan 2 dolog: 1. kaptam egy behivot az antsztol... de... akkoriban tobben kaptak ilyet a keruletben, igy fel voltam mar ra keszitve, es - elovigyazatossagbol :roll: - sajnos (:lol:) nem tudtam atvenni az ajanlott levelet (abban az idoben nagyon rossz volt errefele a posta... ;) (egyebkent meg tenyleg)) (allitolag nagyon durva osztast kapott, aki elment... :evil:) 2. kb egy evvel kesobb bejelentkezett az antsz-es fovedono. kijott, korulnezett, eltarsalkodott, elment (egy szoval nem mondta, miert jott, de kb. 99,9%, h az otthonszules, ill. a feljelentes miatt. egyreszt en meg soha senkirol nem hallottam, h resze lett volna ilyen latogatasban, de a vedononk se hallott meg ilyenrol... masreszt utana nem sokkal kerult lezarasra az egesz...) hat ennyi. nem nagy durranas, szerencsere, csak :evil:
azt nemtom, mi volt az indoka a feljelentesnek (semmilyen irasos ertesitest nem kaptunk semmirol!!!), de a konkluzio lenyege vmi olyasmi, h kovetkezo gyermek eseten fokozottan oda kell rank figyelni... haha...
nem tudom komolyan venni az egeszet... ahhoz a csodahoz kepest, amit atelhettem az otthonszules kapcsan (es nem csak a szulesre gondolok!), ez az egesz semmi... egy bosszanto kis doglegy... (igazan Agi az, akiert a szivem faj, hiszen ot tenyleg nagyon meghurcoltak/meghurcoljak, amikor csak alkalom adodik... es ez a legnagyobb baj :()

Saara, biztos, h fogsz valaszokat kapni :)

ja es vedono-lemondas: en asszem irasban lehet lemondani a fovedononel (nem az antsz-esnel ;))

jokat irtatok :)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 

 
 

Sziasztok!

Mindig eszembe juttatok valamit. Bocsánat, ha közhelyeket halmoznék.

Monácska,
költői kérdésedre, hogy ami más országban elfogadott, az itt mért nem - unásig ismételt válasz, hogy azért mert ez egy ilyen szociokulturális környezet.

Ppetike, én kórházban szültem és ott is fogok. (Bár nem a lakhelyemen, mert azon a helyen nem láttuk biztosítottnak a zavartalanságunkat, hog yfinoman fogalmazzak.)
Kórházban szülőként is azt gondolom, hogy épp ideje kis hazánkban az otthonszüléssel kapcsolatos szemléletváltásnak, de EGYÁLTALÁN a szüléssel kapcsolatos szemléletváltásnak, aminek az otthonszülésre vonatkozó kérdések-válaszok egy részét képezik.
Igen, sok macerával jár a hivatalos procedúra, de volt idő, amikor a sorkatonai szolgálat megtagadása vagy a vallásosság, esetleg egy iskolaválasztás is sok macerával járt. És ez nem csupán politikai berendezkedés kérdése volt.

A környezetemből sokan óvtak, hogy micsoda nehézségekkel fog járni, hogy nem a lakhelyemen szülök. Holott pont fordítva volt. Akár a gyakorlati, akár a lelki-szellemi részét tekintem. De már különösebben nem magyarázgatom, hogy mért lesz jó pl. a bábánkkal beszélgetni a kislányom születéséről, mennyi egyéb dologban segít, mért jó, ha ő és az orvos ismeri a személyiségvonásaimat, félelmeimet. A kislányom számára ez nem lesz újdonság.

A védőnők néha egészen "érdekesek". A mienk sokáig utált, azért mert nem abban a kórházban szültünk, ahol ő dolgozott. Szerencsére alig akadt dolgunk vele, de megfordult a fejemben, hogy kár, hogy nem válaszható. De jó, hogy felmerült ez a téma, mert az unokahúgom most kezd védőnőként és beszélni fogok vele erről.

Saara, Tóthzsu,
azt nézem, hogy nagyon közeli napokra esik a szülésünk. :)

És Bmo,, Ppetike ,minden pocakosnak gratulálok, jó látni, hogy gyarapodik a fórum. :)

Ó, remélem, nem hagytam ki senkit.

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


De.

Jad,, ne haragudj, nem akartalak kihagyni. Neked viszont már lassan a drukk megy. :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Nyaraláson innen és túl - vagy 4 oldalt böngésztem most gyorsan át!

Nagyon örülök az újdonsült kis jövevényeknek, Zsuzsa, Saara! (Elvileg mi is gondolkodunk harmadikban, de még nem most, Bori 10 hónapos, épp elviselhetetlenül csüng rajtam. Olykor elgondolkodom, hogy kell-e nekem ez a 24 órás, nonstop élet...Aztán persze IGEN a válasz, csak olyan nagy felelősség!)

Márti!

Tudnál mesélni Nanduról? Valaha, mikor én kerestem az utamat, akkor megnéztem a honlapját, de eddig jutottam, maradtam Ágiéknál. Jöhet akár priviben is! köszi

klári
pumama
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan. Megszületett tesóm babája, otthon!
olajokról írtam az Esztergomban szültünk topic-ba. Egyebekről majd ide, később.

Memme, akkor együtt gömbölyödünk!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Monácska, Memme
szociokulturális környezet :)
én úgy mondanám, hogy itt az emberek szeretik áttolni másra a felelősséget, hogy aztán ha valami nem tetszik, azt lehessen hibáztatni. Legjobb, ha ez valami felettes védő intézmény, állambácsi, fehérköpenyes, illetékes elvtárs. Meg azt vígan, vitrusból még át is lehet ejteni. Nem kell avval szembesülni, hogy tpk magunkat ejtjük át, vagy hogy a hiba bennünk van. Vagy hogy néha egyszerűen muszáj elfogadni a dolgokat, ahogy vannak. Nem, itt a hőbörgés meg a bűnbakkeresés a divat.
A szülész majd mindent jobban tud az én szülésemről, helyettem megoldja a dolgokat. Bevonulok a kórházba ha itt az idő, kijövök a kisdeddel a karomon és boldog mosollyal az arcomon. Szerintem ez már afféle rítus, ami a kultúránk-társadalmunk része, ez a mi szülőkunyhónk (Rita :)) és nekem személy szerint nagy nehézséget jelent ezen túllépni (Alíz :)).

Zsu,
nagy gratula tesódnak!

Recca,
akkor Ti se tudtok semmit, hogy milyen szabályt szegtetek meg? A hatóságnak mindegy is ugye, lényeg, hogy féljetek tőlük. Ez kicsit diktatúra szagú, de azt mutatja, hogy semmi törvényes alapja nincs a zaklatásuknak. Nesze neked szociokulturális környezet.
Ágiért meg szerintem ne fájjon a szíved. Bár én csak néhányszor találkoztam még vele, de látszik, hogy hosszas útja során már megtanulta, hogyan tud minden tapasztalást a helyén kezelni, amiből lehet, abból épülni és okulni, ami lényegtelen, avval nem foglalkozni.
Az, hogy őt vád alá helyezik, kiutálják helyekről és egyebek - néha úgy érzem, egy másik, röhejes és irreális világban történhet meg csak, és nem hiszem el, hogy ebben az országban élek.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad,


Én nem akartalak téged megbántani, tőlem ez távol áll. Nekem is van egy véleményem az otthon szülésről, úgy, mint neked is van egy véleményed a kórházban való szülésekről.
Vendég
 


Alíz, bocs ha írásomból úgy tűnt, mintha megbántottál volna, nem történt ilyesmi.
Biztos hülyén írtam, és most sem jut jobb megfogalmazás eszembe, szval most abbafejezem...
jad
 
 


tothzsu írta:Sziasztok!

csak gyorsan. Megszületett tesóm babája, otthon!
olajokról írtam az Esztergomban szültünk topic-ba. Egyebekről majd ide, később.
Zsu, gratula :) sikerült ott lenned? És mi a baba neve?
jamina
 
 


Recca,
én egész egyszerűen :lol: :lol: :lol: :lol:

Lelki szemeim előtt megjelent a kép, ahogy figyelnek rátok, majd a szülés alatt kopogtatnak, hogy tessék bemenni a kórházba, fognak egy lasszót.... És itt kezdtem el kacagni magamban, mert röhejes! :? Siralmasan röhejes..... :cry:

Memme,
poén a macerákhoz: szabad intézményválasztás jog ide vagy oda, én a héten jelentkeztem át másik állandó lakcímre a középső gyerekkel (még csak nem is iskolába, hanem nagycsoportba megy, de már most meg kellett lépnem ezt, hogy 1 évnél régebbi lakcímkártyánk legyen a beíratkozásnál!!!), hogy ugyanabba az iskolába járhasson majd, mint a bátyja. Nem oda tartozunk körzetileg... :cry: Hiába, még mindig itt tartunk. :cry:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Zsu,
jaj, de jó, gratulálunk! Mesélj majd!
h_szilvi
 
 


Sziasztok Kedves Otthonszültek. Külön üdvözlet a témaindítónak és a legmasszívabb fórumozóknak.

Januárban szültem itthon, első kicsi babámat, rendkívül szép volt. Épp ideje, már vagy 13 éve élt ez bennem, hogy ha egyszer...akkor csakis otthon lehet.

Nem vagyok egy könnyen csatlakozós, inkább félénk, pedig már régről olvasgattam szólásaitokat. Orvos téma: én végig jártam dokihoz (hogy a gyed-gyeáshoz meg legyen a papír...), és amikor szóba jött a szülés, megmondtam neki, hogy megpróbálnám "intézeten kívül". Örömmel fogadta! És biztosított, hoyg ha szükséges lenne, csak hívjam.

Végül még magamról...tulajdonképpen annyira jó lenne egy társaság akikkel taliznánk olykor. Miért is. Lánybarátnők lemorzsolódva, anyuka barátnők még nincsenek. Megosztani kicsi időt, örömet, aggályt, ötletet, csak úgy lenni együtt, mosolygósan, szépen. Babáinkkal, persze. Mit szóltok?
márti_23
 
 


Szia Márti,
de jó, hogy "csatlakoztál". :-)
És milyen nagyon klassz orvosod volt (majd biztos mennek a pü-k, hogy ki is volt ez).
Találkozásban is benne vagyok. Nálam főleg a szabadtéri elereszthetős programok a nyerők, legalábbis a szünidőben. (Tudod, nekem igen népes gyerekseregem van...)

Sokat nem írtál magadról: hány éves vagy (23???), babád fiú/lány, hogy hívják, merre laktok, babázás előtt mit csináltál, van-e érdekes hobbid, stb... Szeretjük a fényképeket is. :-D

És amúgy gyere, írj gyakran!
h_szilvi
 
 


Szia Marti!
En ugyan még nem szültem otthon, de szivesen talalkoznék masokkal, akik mar igen :)
Ment az elsö pü :mrgreen:!
saara
 
 


Hüüüüüümmmmm!

Szia Márti!
De jó hogy itt vagy!

Küldöm a második privit is!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok,

köszi a kedves köszöntőt, a priviktől megijedtem, mert sóhajnyi szabadidőm van, és igazából amolyan gyér-fórumozást képzeltem magamnak, hisz - mint jeleztem - élő találkozásra vágyom.

Épp ezért örülök, hogy jeleztétek ketten is , hogy ti is. Amint leszünk vagy 5-10-en megszervezzük, jó?
márti_23
 
 


Doki-téma

Az illető bpesten létezik, és nincs ő se aranyból. Történetesen egyszer láttam szüléskor dolgozni, amikor szülést kísértem (1szer adódott ez). Sz'al ő is beajánlta az oxitocint, meg az érzéstelenítést, meg ezt meg azt. Aszondanám, inkább az a fajta doki, akivel ha - nagyon okosan, kedvesen, türelemmel és diplomatikusan - közlöd, hogy te inkább így gondolod, bár kissé sértődötten, de enged.

Így engedett nekem is, ugyanakkor amint jeleztem szándékomat, az ezt követő vizsgálaton mindjárt jól be is ijeszetett, hgy így a méhszáj, meg úgy, és fffföltttétlen hívjam, ha gond van, blablabla, ez az, mikor beijedhetsz, és akkor ráakaszkodsz, és esetleg le is mondod, hogy otthon szülj. Szóval bepróbálkozott indirekt módon azzal, hgy ne jöjjön össze... Na így teljes a kép. Hm?
márti_23
 
 


Szia h_szilvi,

nem bírok írni magamról, mert egyelőre ez az édes lányka a fókusz, kötődéses nevelés, moshatós pelusok, homeopátiás kezelése a fosásnak, babauszi, hogy hajtsam föl a hajfestő hennámat, hogy tudom a babakocsit föltolni a metrólépcsőn, hogy kössem hátamra lánykánkat kendőben, milyen alapanyag van itthon, amiből ízesen főzhetek gyorsat, vegásat...ez a leges-legfontosabb most, a múlt a ködbe bujdosott és jól tette, ja és az édes, drága, aranyos férjemet mikor ölelgessem meg. Persze ha találkozunk, biztos többet merek mondani, de most ilyen nyuszkó vagyok.
márti_23
 
 


Márti,
ha pl. Santé hennás festéket használtál: van megint. Itt. :)

Na, akkor szervezkedj csak talákozó ügyben, szervezkedj! :D
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy gyarapodik a fórum mindenféle értelemben... :)

Márti, gratulálok!
Én nem otthonszülős vagyok és találkozni sem fogok veletek, mert innen Kmétről egy kicsit nehéz lenne összeszervezni (nincs jogosítványom). Igy csak irigykedek, és rosszullétmentes hónapokat kívánok! :)

Természetesen a többi pocakosnak is, remélem mindenki jól van. :)

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


És Te hogy vagy Memme??? Hányiger, stb.....
Vendég
 


Szilvi, szia!

Kedves és jól eső, hogy ajánlod a hennát. Hennacolor-t használtam eddig, meg a Lush-osat, mindkettő vízzel hígítandó, valami förtelem, ahoyg kinéz, de tényleg jó a hajnak, és szép is utána. A Santét nem ismerem, neked van vmi tapasztalatod?
márti_23
 
 


Igen, ezt használom évek óta, tulajdonképpen. Itt is "spenótot" kensz a hajadra, olyan szagú is lesz tőle, de szép, életteli színe van és nem árt várandósság és szopi közben sem...
A Hennacolor nekem hamar lekopott, a Lush-ost nem ismerem. Nem is tudtam, hogy van hennájuk.
h_szilvi
 
 


Én kb. 3 órán át tartom a fejemen, így nem kopik le olyan hamar.

Szilvi, kér kérdés - úgy látom, te sok mindeben igen tájékozott vagy, és megbízhatónak érzékelem az infoidat - a borostyán nyakláncot használtad? Mármint fogzáskor. Ha igen, melyiket érdemes venni szerinted? Most már eldöntöttem, hogy vennék, de tanácstalan vagyok, melyik legyen.

Van vkinek tapasztalata vmelyik lánccal?

Más: metrólépcsőn, babakocsival, lefele hogyan lehet közlekedni?

Más: egy vegás mama, mint én is, hogyan, mivel (gyümi, vagy pászka, vagy főzelék????) kezdje el a hozzatáplálást?

Szívesen veszem a segítő válaszokat:)
márti_23
 
 


Márti, OFF
a korábbi dokink szerint elég egyetlen kövecske, de az csiszolatlan legyen. Ja, hogy éles??? Hát platina-foglalatban. :shock: Úgyhogy tök sima láncunk van, ezt még Bécsből hozták ugyan, de már itthon is van hasonló. A borostyán színe mindegy a hatást illetően. Arra érdemes figyelni, hogy ne damilra, hanem erős pamutszálra legyen felfűzve és minden két kövecske között legyen egy kis csomó. Igy, ha elszakad, nem szalad le az összes kő. A vaterán, ha rákeresel, egy nő árul ilyet (fix áron), az öcsém kislányának onnan vettük.

Metró: lépcsőre rágurul, tolókar lenyom, ezzel első kereket emelkednek és így szépen tartom a kocsit, míg le nem érünk. Ha megállna a lépcső, repülnénk, de ilyen még soha nem volt pont akkor...

Hozzátápi: sztem a nem-vegák sem májjal kezdik. :wink: Ha most kezdenél hozzátpálálni, sztem érdemes kihasználni a friss gyümölcsöket, pl. barackot, meggyet. Timónál gyümölcsökkel kezdtem, de Abigéllel télen gabonalisztet (barnarizs, köles) főztem és zöldséget kevertem hozzá. A pászka fehér búzalisztből van, biztos, hogy nem azzal kezdeném. Van bio tönkölypászka is, mondjuk, de én azt akkor is akkor adnám már, ha maga elrágcsálja és nem szétkeni... :oops:

ON
h_szilvi
 
 


Szia Marti, köszi a privit! Ide valaszolok igy nem kell szambaznod a forum és a privik között. A doki neve annyira nem érdekes végülis, csak bizakodtam, h hatha egy emberröl van szo. :) A többi valaszt köszönöm.

OFF

Metro: nekünk is u.a. az technikank, mint amit Szilvi irt. Erdemes minél közelebb allni a kocsihoz különben nagyon elöre kell hajolnod.

Hozzatapi: sztem is jo a gyümölcs kezdetnek (elöször csak a leve. En tudatlan viszonylag darabosat adtam az elején - nem volt még reszelönk, csak összenyomtam villaval - utalta!). Erdemes édes gyümivel kezdeni sztem.
Ha tul erösek az uj izek lehet gabonaval keverni (rizs, köles), ez "tompitja" az izeket. Jol szét kell fözni aztan leturmixolni. Ha lusta vagy lehet kapni babaknak valo bio rizs, köles, stb. lisztet bioboltban, csak langyos vizzel kell keverni. Holle névre hallgat (Demeter termék, tök megbizhato).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Csak olvasom a vega-hozzátápit: Márti, én nem látok különbséget. Mi nem vagyunk nagy húsevők, csirkét, halat viszont eszünk néha. De a hozzátápit gyümölccsel-zöldséggel keztem, később amikor adtam kicsi húst, bőrallergiája lett a kislányomnak (ujjhegynyi mennyiségekre gondolj). Ő csak az utóbbi hetekben szokott le a napközbeni cicizésről. De ha gondolod, megkérdezhetem egy teljesen vegás ismerősömet pl. sűrítés-ügyben, bizos árul valamit a boltjában, amit használ is, bár szerintem itt is van elég tipp a többiektől. :) Én krumplival sűrítek néha, vagy pl. kaprfiolhoz rizst néha. Sok sikert! :)

Monácska köszönöm kérdésedet, jól vagyunk, épp csak jelzészerűen volt némi hányinger hajnalomta, nem vészes. Csak fáradt voltam két hónapig, rossz alvó vagyok. És te hogy vagy? :)

És a többiek? Kitartást a melegben...

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


SZiasztok!

Örülök az off-os infoknak is! :)

Márti! Taliban én is benne lennék, nekem is nagy igényem lenne, jó lenne egyszerűen dumcsizni és ismerkedni :)

Borostyánlánc: volt az elsőnél, most nem vettem nagyon elő. Nem tudom. Ártani nem árt, max. használ :)

Zsu! Gratula a tesódnak, remélem lesz beszámoló! :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok,

nagyon örülök, hogy itt vagytok, már-már megrökönyödtem, hogy Szilvi meg én levelezünk, mert mindenki más...nyaral:) Ez persze nem von le abból, hogy hálás vagyok, hogy ilyen gyorsan reagálsz, Szilvi, kösziiii:)

babakocsi: a 13 kilós is bizti megáll billentve a lefele metró-lépcsőn? Úááá, de parázok. Komolyan.

hozzátáplálás: utólag tényleg én is rájöttem, hogy először mind1, h vega-nem vega a mami. azért köszi a tippeket, bátorítást kapok felőletek:) Találtam amúgy makrobiotikás tippeket is (így főzök), az is hasonlókat ajánl.

Orsi, Szilvi, Saara, tali-tali-taliiii: jó lenne nektek aug. elej? És pl. Margit-sziget? Ott van jó nagy játszótér is. Vagy egyéb ötletetek?


Bor.láncot megrendeltem ma, férjem sóhajtott rá egyet. Úgyhogy remélem, használni fog:))

Minden jókat Nektek!
márti_23
 
 


Kedvesek! SOS! Kérlek, kérlek, kérlek.

Hétvégén elutazunk- ha minden oké.

Kérnék szépen ötleteket, javaslatokat, elképzeléseket,hogy Elizánk(5és fél hó)

hogy marad meg az autós ülésben???

Eddig még sose sikerült, igaz, ilyen nagy útra se mentünk. Köszönöm:)
márti_23
 
 


Márti!


Aug. eleje, Margit-sziget: tökéletes.

OFF:
Autósülés: én néha gyerkőc mellé ülök, ez neki elég, bár a kisebbem mostanában bírja az autózást, pár hónaposan volt csak necces. Néha meg is szoptatom útközben :).

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Marti, augusztus eleje........ Annyi, h 3-an info est és a következö héten elvileg tanfolyam.
Aug. 1 vagy 2-höz mit szoltok? Esetleg aug 9 is ok. Utana elutazunk.
Margit sziget jo hely :)

OFF

Autozas: ez nalunk is necces volt ilyen korban.... Ha nincs klima akkor menjetek, mikor még hüvös van (gondolom neked is eszedbe jutott :)). Lehetöleg alvas idöben menjetek, nalunk ez volt a garancia 1-2 ora nyugira utana meg szorakoztatas, éneklés, stb. De egy bizonyos idö utan hiaba minden. Ilyenkor megalltunk kb. félorara kézben volt Vince, kicsit sétaltunk, nézelödtünk aztan vissza a kocsiba... Jobbat nem tudok!

Ja és a mi kocsink is 13 kg+10 a gyerek szoval...

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Márti,
én taliban benne lennék, de vezetni nem tudván sajna kimaradunk belőle...
Autó: alvásidő nagyon jó ötlet, amúgy meg amik nálunk voltak: ezerféle csörgő, széttépkedhető papírzsepi (nem emlékszem, az enyéim mikor kezdtek tépkedni, de nagyon jól lefoglalta őket, persze utána takarítan kell...), interaktív mondókahegyek (ez elment vadászni, hüvelykujjam almafa, pisze-pisze, kerekecske, stb.), dalok, grimaszok, elfáradás után szopival bealtatás. Nálunk hiába álltunk meg (azért persze megálltunk), a visszaszállás után 5 perccel kezdődött elölről a nyűglődés. Menjetek alvásidőben éjszaka, a hőmérséklet is jobb. :D

Zsu,
gratula a tesódnak! :)

F.
fringilla
 
 


Sziasztok!!!!!

Szóval 3-án infoest????? Hm..... Nekem asszem szabaddá kellene tenni magam addigra, időszerű lesz nekiindulni a tanfolyamnak!!
Vendég
 


Monácska,
csak neeeem?????? Hány napos a ciklusod?



Mi elsején jövünk vissza nyaralásból, 2.-án nem valószínű, hogy megyek Margitszigetre, bár lehet.... :( Aztán a köv. hét hétfőjén vagy keddjén Bécsbe megyünk egy napra. De majd megpróbálom megoldani, hoyg ott lehessek.

Márti,
nálunk a nagy ülés hozott megváltást, a 0-18-as, amit menetiránnayl megegyezően kötöttünk be. Tudom, nem igazán biztonságos, de az sem biztonságos, ha torkaszakadtából(!!!!) ordít akár két órán keresztül, elalvás nélkül (mert Timónál ez volt) és nekem (vagy a páromnak) minden idegszála(m) pattanásig feszül...
Azóta csak szokásos nyűgi van, de nem azonnal. A nagy próba jövő hét végén lesz: Gyöngyöspusztára megyünk, Kaposvár és Pécs közé. (Kecskemétet megállás nélkül lenyomtuk oda is, vissza is.)
h_szilvi
 
 


Legutóbb mikor a Péterfyben "szültem" (dúlaként) elég fura jelenet volt.

Megérkeztem, mivel hívott előzőleg kismama és apuka meg nemigen akart bent maradni a vajúdás és a szülés alatt.
Becsöngettem.
Kijött egy fiatal szülésznő, mondtam, hogy kihez jöttem, mire válaszolta: "csak nem gondolja, hogy a leendő édesapát kihívom, csakhogy maga bemehessen..." mire mondtam:"ez az édesanya kívánsága, joga van hozzá, hogy egy általa megválasztott felnőtt személy legyen jelen a szülésnél".
Apuka kijött (nagy hálálkodások közepette, hogy felmentettem) én meg bementem.
Az orvos is fiatal volt és egy tündér. Nagyon kedves volt, aranyos - még úgy is fogalmazhatnék, hogy örült nekem annak ellenére, hogy dúla vagyok. Anyukáról nem is beszélve.
...

Lényeg a lényeg: van olyan szakszemélyzet, aki már elindult a normális gondolkodás útján, de vannak, akik soha nem fognak oda érni.
A dúla nem riválisa a szülésznőnek, sem az orvosnak.

Miért nem hagyják békén anyukákat a kórházban? És ez általánosítás is lehetne, de én azt is feloldanám egy kórházban, hogy csak egy felnőtt személy lehet jelen a szülésnél (persze van ahol eltérnek ettől néha-néha)... kit zavar, hogy benn van még egy felnőtt, pláne ha az anyukát megnyugtatja?

Otthonszüléseknél még sosem voltam, valahogy magánemberként tartok tőle, tartok attól az egy-két százalék veszélytől, ami bármikor előfordulhat. Soha senkit nem beszéltem még le róla, csak legyen biztosított végszükség esetére a gyors kórházba jutás. Rosszul gondolkodom?
charlottee
 
 


Szia Szilva!

De ,de bizony! Hétfőn tudtam meg, de babonás vagyok, nem merem még átcserélni a tickeremet. Annál is inkább, mert tegnap pár cseppet váreztem és elkezdtem rettenetesen görcsölni. Nagyon félek, hogy elveszítem....... Ő lenne a harmadik, és nem biztos, hogy lelkileg túlélném. Tehát most az intenzív pihenés és odafigyelés időszaka érkezik, és az, hogy megbeszéljem babóckával, hogy ne féljen, nem vagyunk rossz emberek, nyugodtan választhat minket szüleinek!
Vendég
 


köszi Mindenkinek a jótanácsokat:)

Monácska,

nekem is voltak problémáim a várandósságom alatt, rengeteget segített a Lelki köldökzsinór-elv, dr. Raffaival. MINDENT meg tudtunk oldani, sőt, a vajúdásnál is hihetetlen segítség volt.
márti_23
 
 


Drukkolok neked, Monácska!
h_szilvi
 
 


Monácska,
nagyon-nagyon szorítunk nektek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Monácska,
én is nagyon drukkolok!
F.
fringilla
 
 


sziasztok,

sikerült!!! hatalmasat utaztunk, lánykánk jól bírta:)

MONÁCSKA! létezik homeopátiás szer a vetélés, koraszülés megelőzésére is! HA érdekel, megadom a doki elérhetőségét, akihez én jártam.
márti_23
 
 


Sziasztok!

Beszámolón sokat gondolkodtam, mi az ami más szüléséből publikus, de végül úgy gondolom semmi. Fő, hogy mindenki egészséges és otthon maradtunk. Ez a sikeres otthon szülés.

Talán később majd valamit írok, ami nagyon általános és áttételes lesz, mert bizony nem volt tanulság nélküli a dolog. Már jobban értem, miért tartja fontosnak Ági, hogy nagyon őszintén kell az embernek gondolkodnia ahhoz, hogy jó döntés szülessen: kórház vagy otthon, és kivel...

És most ne kérdezzétek meg, hogy hogyan lehet nem őszintén gondolkodni... :shock:

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsuzsi,
én sejtem, hogy lehet nem őszintén gondolkodni - lehet egy kicsit siettetni azt a nagyon általános és áttételes tanulságot? :)
Kicsit sürgős már nekünk a dolog...
De persze ahogy "kijön" belőled :oops:

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Sziasztok, én is csatlakoznék hozzátok.
A kisfiam januárban született itthon, csodálatos élmény volt. Nekem is hiányzik a társaság, mint Mártinak, főleg, hogy nem Bp-en lakunk, úgyhogy itt aztán pláne csodabogár vagyok a kendős gyerekemmel :D Még nem nagyon volt időm elolvasni az előzőeket, de igyekszem behozni a lemaradásomat :oops:
Egyébként én is megbeszéltem az orvosommal a szándékomat és teljesen támogató volt. Abban maradtunk, ha megindul a szülés felhívjuk, hogy ha mégis be kell menni, akkor számítson rá. Így is történt és szép vajúdást kívánt. Nagyon jólesett a hozzáállása :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Zsu,
én is sejtem, milyen a nem őszinte gondolkodás, régebben voltam én is így...
Kíváncsi lettem, de megértem, ha nem írsz a szülésről. Esetleg megkérdezhetnéd a tesódat, hogy legalább a tanulságot leírhatod-e priviben nekünk, aztán legfeljebb nemet mond. :)

Hajrá Jutka! :D

Eszter,
örülök, hogy csodálatos volt a szülés! :) Engem Bp-en is csodabogárnak néztek a kendőmmel 4 éve. :) Most itt vidéken (na jó, annyira nem vidék, agglomeráció) szintúgy. :) A dokid Bp-i volt, vagy vidéki?

F.
fringilla
 
 


Először is bocs, ha a nem-témába illőket írtam eddig. Nem tudtam, hogy OFF-al illik jelölni...

OFF
Aztán:könyörgöm, hogy kell privátot küldeni? Szilvi, neked ment volna, de nem megy, brühühü.
ON

Ma ezen gondolkodtam: amikor kicsike 4 napos voltam, anyukám kérte a nővért,ugyan már, ezt a pár arany fülönfüggőt lője be a fülembe. De úgy, hogy ő ne tudjon róla. És lőn, a következő szoptatáskor már ott virított Márticska apró füleiben az arany.

Nomost. Van arról valakinek tapasztalata, hogy szül, és a kisbabája egyből elkerül mellőle? Hogy csak akkor van vele, amikor szopizni hozzák? Hogy lehet azt elviselni? Aki ilyet élt ár, hogy bírta? (És az én mamám, vajon hogy bírta?...)
És az a baba, aki keresi a mamáját, hogy bírja?
márti_23
 
 


Saara, Orsi, Szilvi!

Meg még, aki Talizni Szeretne!

- Akkor megfelelne aug 1., szerda, Margit-sziget, játszótér, du. 2 óra?
- Gyerekek(ke)t hozzunk (ha van).
- Akinek még nincs gyereke, az is jöjjön.
- Úgy képzelem, hogy leülünk egy padra (vagy egy fa alá), és ott dumcsizunk. Ismerkedünk, örülünk egymásnak, akinek a gyereke nagyon mobilis, az olykor hajkurássza... esetleg iszunk egy jeges kávét a közelben...

Jó lenne így?

Üdvözlet, Márti:)
márti_23
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: