Új privát üzeneted érkezett!

Sidney!

Köszönöm az infókat és a jókívánságot! :-) Még nincs dokim, a körzeti orvosom a Tolnay doktort javasolta, de még nem voltam nála. Még vacilálok a J.F. és a Szt. Imre között.
joophe
 
 


Pocak !
Én voltam agykontroll tanfolyamon még régen, de nekem nagyon jó volt. Fontos, hogy az ember a számára hasznos és jó dolgokat vegye ki, nem fontos mindent elfogadni. Szerintem semmi köze a vallási gyülekezetekhez. Ha érdekel, leírom, ami számomra nagyon hasznos volt.


Joophe!
Én gátvédelemben szültem (igaz nem az elsőt) és mivel nem volt teltház, a szülés utáni két órás megfigyelés alatt is velünk lehetett a babánk. Egyágyasban voltam, és kérésemre éjszakánként is velem volt a kicsi. Csak a vizit és a látogatások idejére vitték be a csecsemőosztályra. Jól éreztem magam a kórházban, és bár a csecsemősök nem voltak egyformák, szerintem alapvetően azért baba- és mamabarát hely.
nyeste
 
 


Nyeste!
Köszi, aranyos vagy. De hogy ne itt foglaljam a helyet az ügyes bajos dolgaimmal: oroszancsi@invitel.hu
VáromKép
Tök jó lehetett, hogy még két órát, a megfigyelés alatt is veled volt a babád. Fruzsinak kicsit romlott a keringése, úgyhogy elvitték hamarKép Dehát én 18óra 35 perc alatt hoztam világra a drágámat. Baromi nehezen tágultam. De minden rendben volt.
Joophe! Az én sógornőm a SZt.Imrében szült, nem akarok rosszat mondani a kórházról, én voltam bent vele a szülésen, a fogadott dokijának fontosabb volt a meccs, mint az, hogy a paciense 70.000-ért épp szül nála. Ez persze nem a kórházat jellemzi, de ezt nem tudnám elképzelni a JFK-ban. És ezt viszont tapasztalatból mondom.
picipocak19
 
 

 
 

Joophe!
Újra átolvasva kérdéseidet az ajánlatom:
Menj nyugodtan a JFK-ba, válaszd Csákány doktort, szülj a lila szobába (full extrás) és kérj egyágyas szobát, ha szülés után is úgy érzed kérd a babát 24 órásra magad mellé és hidd el élmény lesz a szülés és a bent tartózkodásKép Ugyanezt ajánlottam a barátnőmnek és megfogadtaKép Tegnap megszületett este a kislányaKép Maya 3200g és 50cm, ráadásul mákja volt mert nagyon könnyen szült.
picipocak19
 
 


Az agykontroll és a gyüli valóban két különböző dolog. Csak agymosás az eredmény mindkettőnél, igaz más szinten.Azért vagyok dühös, mert a szemem elött változtatott meg mindkettő ismerősöket és családtagokat is.
De itt befejeztemKép

Sid!

Én évek óta a dokihoz járok a magánrendelőbe.
Az előző munkahelyemen a kötelező üzemorvosi vizsgálatot egy magánrendelőben végeték és őtt dolgozott ő is.
Idén szeptemberben született a lányom. A terhességem elején a kelenföldi magánrendelőbe jártam, de mivel a kórház 10 perc tőlünk kocsival ajtótól a nőgyógyászatig, ezért oda jártunk a 16. héttől terhesgondozásra.
Egyébként a komolyabb vizsgálatokra a kórházba kell menni ha privibe jársz akkor is.

Joophe!
Válaszd Pocak "csomagját"Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Pocak!
Igazából nekem is volt/van az ismerettségi körömben olyan, akit teljesen kifordított magából ez a dolog. De nem akarlak téged lebeszélni semmiről, ha te úgy érzed, akkor nosza, tuti hogy embere válogatja! Elég értelmes ember vagy ahhoz, hogy felmérd a helyzetet szerintem KépKép

Csajok!
Annyit beszéltünk "már megint" a szülésről, hogy tökre megjött a kedvem hozzá KépKép
És most hogy ennyivel "okosabb" lettem általatok, tuti pár dologban változtatok majd én is! Először is, remélem ki tudom majd próbálni a lila szobát. De ne szaladjunk ennyire előre, mert még nem érkezett meg az albérlőm, szóval van még időm KépKép De ami késik, nem múlik Kép

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
A következő kérdéseim lennének (sajnos főként anyagi természetűek) :-(
Csákány doktor rendel az Erzsébeti SZTK-ban is, vagy csak magánban lehet menni hozzá?
A lila szobát mennyiért lehet "kibérelni"?
Ha minden rendben van, gond nélkül engedélyezik a 24 órás baba-mama együttlétet?
Picipocak! Gratulálok a barátnőd kislányához!
joophe
 
 


Joope!

Én itt lakom a Szent Imre mellett és hát nem ott szültem. Kép
Ami visszatatott, az az, hogy szerintem nagyon szép, hogy alacsony a csaszik aránya meg ez a természetes szülésnek kikiáltott micsoda, de a szomszéd kismama elmesélte hogy szült, és hát az én szülésem oxitocinnal és gátmetszéssel sokkal kellemesebb voltKép
Nem beszélve, hogy totál hülyének nézték, amikor 40 ! órányi vajúdás után közölte, hogy jönnek a tolófájások, azt mondták, neki, hogy még, min. 2-3 óra, mert amikor előtte nézték, még nem volt teljesen kitágulva, a dokija is elment, hogy hát itt még semmi nincs, aztán mégis....
Ja és 6 hónaposan még elég rondán nézett a gyerek, mert megsérült szüléskor. Az ottani csecsemősök sincsenek a toppon.
Arról nem beszélve, hogy több sztorit is hallotam, amikor szülés után meghalt a gyerek, mert elszállították és nem tudták időben ellátni.
Tavaly volt egy riport róla aTV-ben, hogy 3 gyerek halt meg 2 hónapon belül holott évente 2 szokott.
Állítólag téraránytalanság volt, de nem császároztak. Az igazságot persze nem lehet tudni...

Ami még visszatartott, hogy a szülésznők 25 és 35 ezer, míg a dokik 70 és 100 ezer között kérnek egy szülésért. És ennyiért lazán elmegy síelni, holott elvállalt. Én ide járó kismamákkal tornáztam sokáig, és megdöbbentően sokat hagyott ott a dokija 6-7 hónaposan, különféle hülye indokkal, hogy sokat hízott és ez veszélyes a magzatra nézve (többet, mint 12 kg), vagy hogy családi elfoglaltsága lesz abban az időpontban, persze ők már nem tudtak új dokit szerezni és így az ügyeletésnél szültek. Ja és ha terhességi cukrod van akkor sem szülhetsz egy dokinál.
3 orvosnál is voltam, még nem terhesen, mert akkor még én is ott akartam szülni, de mindnél min. 1 órát vártam a magánrendelésen, futószalagon kb. 5 perc alatt végeztünk és egy vagyont kértek 2004-ben 7 és 8 ezer Ft között. Ja és min. 1- 1,5 hónappal előre kellett volna időpontot egyeztetni.
De bárhogy döntessz, a te döntésed, szerintem a lényeg, hogy találj egy jó dokit.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Joope!

A lila szoba ingyen van!
egy és kétágyasban mehet a 24 órás roaming-in, csak kérni kell, illetve a vizsgálatokra akkor is elviszik. Valamint ha létogatás van, le kell adni, mert egyedül nem maradhat a szobában.
És látogató nem jöhet be.
Az egyágyas nem kerül pénzbe te ajánlhatsz fel valamit, ha szeretnél, én 10-et adtam a 4 napért.

a többire majd Pocak válaszolKép

Üdv :Dóri
Vendég
 


Fricky!

Hajrá, tessék belehúzni!
Többiek, sehol egy megbújó pocaklakó?
Második körKép?

Üdv: Dóri
Vendég
 


Köszönöm, aranyosak vagytok!
Már látom előre, hogy ez sem lesz ez egyszerű döntés. Mindenki mond rosszat és jót is arról a kórházról, ahol ő szült, a szegény halandó meg döntse el, hogy most akkor melyik is legyen. :-(
Valószínűleg nem tehetem majd meg, hogy fizessek a dokimnak azért, hogy ott legyen a szülésnél, ezért az ügyeletes orvosra kell majd hagyatkoznom. Amúgy a JFK-ban is van felkészítő tanfolyam? És dúlák?
joophe
 
 


Joope!

Nem szeretnélek kiábrándítani, de ha az ügyeletesnél szeretnél szülni akkor ne válaszd a Szent Imrét...

Tanfolyam van, több alkalmas, az egyiknél van szülőszobalátogatás.
A szülöszobát kell hívni, és ott megmondják mikor lesz legközelebb.
Tökéletes kórház nincs, mit ahogy tökéletes ember sem, válaszd ki, mi a fő szempont. A kádban vajúdás, vagy a szülőszéken szülés.... vagy inkább a kellemes légkör

szerintem kukkants be mindkét helyre és keress meg egy-egy orvost, ahol szimpibbnek találod az embereket oda menjKép
Nyílván mindenki inkább dícséri azt a helyet ahol ő szült, de azért van aki nem volt elégedett a dokijával itt sem.
Viszont a csecsemős résszel elégedettebeknek tűntek az itteni kismamák, de nem vagyunk egyformák, mindenkinek másra van szüksége.
Ha tudnád még hány nehéz döntést kell majd meghoznod Kép De ezért érdemes élni.....

Dóri
Vendég
 


Dóri!
Köszönöm a tanácsot! :-)
joophe
 
 


Szia Joope!

Sokan nagyon fontos szempontnak tartják a 24 órás baba-mama együttlétet. Eleinte ezért én is vacilláltam a JFK és egy másik kórház között. Végül nem bántam, hogy elvitték éjszakára, mert jó volt az a néhány éjaszakányi alvás, kiszolgálásKép Barátnőm az I v. II sz. Női Klinikán szült, ráadásul koraszülött lett a gyerek és néhány napi inkubátorozást követően megkapta, legyen vele éjjel nappal. A gyerek ezután besárgult, és ő pakolgatta ki-be a szobában álló kékfénybe, fürdette stb. Úgy jött haza a kórházból, hogy alig élt. Iszonyú fáradtan. Õ pl azt mondta, hogy soha többé 24 órás rooming-int. Ez is olyan, hogy kinek mi hogy jön be. De csak utólag derül ki perszeKép Nekem a gátmetszés is ilyen volt: Így utólag nem is értem, miért csinálnak belőle ekkora ügyet. észre se vettem, mikor vágtak, utána se nagyon fájt. Már régen nem is látszikKépKép Kolléganőm májusban szült a Mávban gátvédelemmel: jól berepedt szegény.

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Abban még tudtok segíteni, hogy melyik dokihoz lehet járni szakrendelésre, és nem csak magánban? Persze csak olyat írjatok, aki ajánlani is mertek! :-) És a JFK-ban rábízhatom magam az ügyeletes orvosra? Vagy jobban járok, ha elkezdek gyűjtögetni, és a saját dokimat kérem fel?
joophe
 
 


sziasztok

Picipocak: az én lánykám is Maja Kép de magyarosan csak j-vel írható, úgylátom másnak is tetszik ez a név. Egyelőre nem túl gyakori.

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Joophe!

Én is 10000 Ft-ot fizettem csütörtöktől kedd délelöttig az egyágyasra. Jó döntés volt!Máshol majdnem egy napra fizetsz ennyit.
Egyébként annyit írsz a csekkre (elvileg) , amennyit akarsz, de mi megkérdeztük az orvost és ő ajánlotta ezt az összeget.
A mellettem lévő egyágyasban az egyik csajszi fizetett a másik nem, mivel elvileg ingyen van.
Amit adsz a szoba csinosítására költik.

Felkészítő tanfolyam:

Nyáron valameddig szünetel, 8.emeleten a CTG-nél a faliújságon ki van írva mikor tartják. Egyébiránt havonta 3 alkalom, asszem kedden délután.Egyik szülésznő és egy kórházban dolgozó védőnő tartja.
Elöször elmondtak jó pár hasznos dolgot, pl mit vigyél be, hogyan szoptass, miket igyál, milyen papírok kellenek, hogy megy a felvétel stb.... bármit kérdezhetsz.
Köv. alkalommal levetítettek egy filmet a szülésről majd szülőszobalátogatás és gyermekágyas részleg megmutatása, szobákat is. Bár az én dokim a terhesgondozás alkalmával is felvitt a lilába csak a végén császár lett, amit a mai napig nem bánok egyáltalán.
Harmadszor pedig a baba gondozásáról volt előadás, de erre nem emlékszem, pedig szeptemberben volt.
Jártam a Bajcsyba is előkészítőre mert a X. kerületben lakunk, sokkal hosszabb volt, nem kapcsolták be a légkondit, mindenki ájuldozott a melegben és tele volt az előadás felesleges dolgokkal. Az utolsó 3-ra el sem mentem, többet olvastam itthon hűvösben és nyugiban.
Szerintem akinek van esze és nem mártír, akkor éjszakára beadja a bébit.Csaszi után mindenképp.
(de ez csak az én véleményem, nem akarok senkit bántaniKép)

Szóval, ha lesz kistesó akkor ugyanitt szülném és ugyanannál a dokinál.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki! Köszi Neked is! És Neked ki a dokid? (Ha már korábban írtad, akkor bocsi!)

Járt valaki az sztk-ba terhesgondozásra, vagy mindenki magánrendelésen volt? Olyan doki kéne, aki az sztk-ban is rendel, de ha úgy alakul, akkor a szülésnél is ott tudna lenni.
joophe
 
 


Most látom, hogy már írtad, és azt is, hogy magánba jártál hozzá. Elnézést!
joophe
 
 


Sziasztok!
Hat zajlik az elet, megint nincs idom olvasni-irni. Megbetegedtunk szilveszterkor mind a ketten. Attinak antibiotikumot kellett szednie a kohogesere. Raadasul ezerrel tanulok, mert szombaton vizsgazom. Mivel Atti minden nap szinte 11ig fent van, nem hajlando aludni, igy csak utana jut tanulasra idom.Itt van anyum segiteni, de nappal egyszeruen nem fog az agyam, mar este sem Kép
Millio puszit kuldok nektek, es ha levizsgaztam jovok. Kerlek drukkoljatok!

egy kep az elso Karacsonyunkrol


JuditKép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Dóri!
Ha esetleg a táblázatot módosítgatod, Emma új adatai: 11,5kg, 78 cm. Természetes úton született.

Joophe!
A 24 órás rumi az egyágyasban sima ügy. Annyi volt, hogy előtte a gyerekorvossal kellett megbeszélnem. Én valahogy nyugodtabban tudtam pihenni, hogy magam mellett tudtam a kisbabám. De mivel a nagytesóknál még teljesen más viszonyok voltak (másik kórházban), nagyon értékeltem ezt a helyzetet. De mázlim volt, hogy volt szabad egyágyas.
nyeste
 
 


Szia Ezvicc!

Látom te is éjjeli bagoly vagy. Én is csak ilyen későn érek rá bármire. Általában dolgoznom kéne, de igen kómás bírok lenni. Ha ügyes vagyok, akkor a délelőtti alvásidőt nem házimunkával, hanem a munkámmal töltöm, akkor tudok legjobban figyelni. De sajnos csak ritkán sikerül. Drukkolok a vizsgádra! És ha majd ráérsz, beszéljük meg ezt az -éjjeli ébredések, engem használ cuminak- kérdést, kíváncsi vagyok, nálatok mi a helyzet.
nyeste
 
 


Judit!

Már biztos írtad, - de én lemaradtam róla - milyen suliba jársz?

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Ezvicc!
Kína teljes össztermékét szombatra Kép
És gyógyuljatok meg!

Dóri!
Tényleg! Egy éves paraméterek: 9540 gr, 76 cm.

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Ezvicc!
Drukk a vizsgádhozKép
A mi topikunk valahogy nem olyan puskaporos hangulatú mint az őszi babásoké. nem is értem miértKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Boldog névnapot az Attiláknak!

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Judit!
Koszi szepen a pici fiam es a ferjem neveben is! Kép

Megirtam a vizsgat, hat remelem meglesz, meg nincs eredmeny. Koszi a drukkot mindenkinek!

Mtucsok!
kozgaz idegenforgalmi szakon Kép

Na megyek, mert irnom kell meg egy beszamolot, es az Atti most alszik.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Anyukák!

A lányom 3,5 hónapos. Mostanában sikít és nyávog, mint egy kismacska. Ez normális? (Szerintünk felfedezte a hangját és nemcsakhogy tetszik neki, produkálja is magát nekünk, mivel szétröhögjük magunkat rajta.)
Kivéve, ha jön hozzá valaki mert akkor 10 percig meg van illetődve.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki!
NormálisKép

Ezvicc!
Tolmácsold a névnapi jókívánságaimat a fiúknak!
És gratula a vizsgához, Te komolyan igazi hős vagy! Mikor szoktál amúgy aludni?
picipocak19
 
 


Ezvicc!
Az eredményről is kérjük a beszámolót Kép
És boldog névnapot a fiúknak!

Tibicsoki!
Nálunk is ez volt, sőt még most is van néha akkorátak sikít Bence (ráadásul ő még fiú is Kép ) hogy megsüketülünk tőle KépKép

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Tibicsoki!


Lesz ez még hangosabb is.

ÜDv. Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Tibicsoki,

Danca úgy altatja el magát esténként, hogy 'énekel':-)

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Sajnos kevés időm van, így nem tusok gyakran jönni. Gergő nagyon nincs el egyedül.
Egyépként tegnap mértük, és megduplázta a súlyát. 7900gramm! Csütörtökön leszünk 5 hónaposak.
A 4hós oltást szerencsésen átvészeltük. Nem lett lázas. Hűtőtapaszt raktam a lábára, és teljsen jó volt. Még csak nem is dagadt meg neki.
A legújabb felfedezése a lába. Azt eszegeti. Kép
Ügyesen fordul hasra, és már kúszó mozdulatokat is tett. Sikítás az nálunk is van, és egyre hangosabban. Főleg amikor fel akarja hívni magára a figyelmet. De van, hogy csak úgy saját magának sikít.
Már eszik almapürét. Egyre jobban ízlik neki. Most jön majd a sütőtök+alma keverék. Kíváncsi leszek.
Fog még nincs, de már bármikor kibújhat, mert nagyon dagadt az ínye, és sokat nyáladzik. Mindent megnéz, aztán a szájába veszi.
Egyszóval imádnivaló gyerek. Majd ha több időm lesz, dobok fel képeket is

Jucus

jucus1
 
 


Mókás lesz. Komolyan, mintha kiscca lenne a szájában.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Jucus!
Mi az a hűtőtapasz?
Még nem hallottam, de jó dolog lehet.
picipocak19
 
 


Pocak!

Pharmadoct a neve. 2x2 db van a dobozban, bár én kettévágtam, és éjszakára tettem a lábára. Olyan zselés az egyik oldala, és hűti a lábat. Vagy bármit, mert láz és fejfájásra is lehet használni. Jobb, mint a borogatás.

jucus1
 
 


Két kérdésem lenne hozzátok, lusta dög vagyok utánaolvasni!

1: ha a 4 hós régi oltást kapjuk akkor két szuri van a két combikába?Kép
Át lehet térni- ha eddig a régit kaptuk- az újra?

2: ha lejár a T-gyás és a munkahelyem intézte eddig, akkor most is a tb-s csajszinak kell szólnom, hogy intézkedjen?

Köszi előre is!

Húúúúúúúúúú Jucus tök aktuális ez a hűtőtapasz. Borogatással ott kínlódtunk, mert hiába kötöttem át valamivel állandóan elcsúszott annyira kalimpál. Fél órán keresztül tartani se olyan vicces.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!


Igen mindkét combba kapja, választani lehetett hogy melyiket akarod, de hogy át lehet e térni azt nem tudom.
Ha a mh-d TB kifizető akkor hívd fel a bérszámfejtőt és hozzá kell majd bemenned legalábbis nálunk így működött. Hogy Tb kifizetőhely e a munkahelyed az attól függ, hogy hány ember dolgozik ott. Én biztosítónál dolgoztam .

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok

Maja is lenyelt egy kismacskát Kép egyfolytában nyávog, nagyon édes. Már négy kézlábra állva rugozik előre hátra. És fel kell éjszaka enni Kép amit idáig nem tett.(és nem tudom leszoktatni róla)
hütőtapasz hmmm, hogy ezt miért nem ismertem néhány hónappal ezelött, jó dolog lehet.

képeket itt találtok róla: www.maja.gportal.hu

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Szia Eper8!


Nagyon szép kislányotok van gratulálok.
Az én kisfiam 11 hónapos és éjszaka még mindig szopizik. 5-6 hónapos koráig gyönyörűen átaludta az éjszakákat. A kislányomnál ugyanígy volt. 1,5 éves koráig tartott, csak ő teázott. Én a fogzásra fogom. Johanna aztán egyik napról a másikra elhagyta. Bulcsú egy kicsit rosszabb, mert ő van mikor engem használ cuminak. Na azok az éjszakák szörnyűek. Üdv.Sidney

Kép
Kép
sidney
 
 


szia Sidney
köszi a bokot!
Egy kissé elszomorit amit írtál, tehát akkor jobb ha felkészülök, hogy ez most igy lesz Majánál is. Egyébként ő is 5-hós koráig átaludta az éjszakát. Nálunk cumi is van éjszaka, eddig beérte vele mostmár nem, cici kell neki. Ráadásul fogacskáknak még nyoma sincs. ?!

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Szia Eper8!


Bulcsú teljesen leszokott a cumiról és a cumisüveget se nagyon szereti. Eddig legalább le tudtam szerelni a cumival éjszaka is ha csak cumizni akart. Johanna 4 éves és a mai napig cumizik /csak alváshoz/. Õ éjszaka teázott, utána be a cumi és alvás. Persze ez egy éjszaka alatt többször is. De lehet hogy Nálatok ez másképp lesz. És visszaáll a régi rend. Szívből kívánom.
Üdv.Sidney

Te magad mellé fekteted Maját szopi közben éjszaka? Én Bulcsút igen.

Kép
Kép
sidney
 
 


Sidney
Persze magam mellé fektetem, aztán mikor már visszaaludt berakom a kiságyba általában 10 perc az egész, csak nem akartam, hogy ebből rendszert csináljon.

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Szia eper8

Már jó rég nem írtam ide.Szóval Kíránál is tök ez volt a helyzet mnost 15 hónapos és elmúlt kinden ilyen baja.
Attól még ,hogy nem látod a fogát az- az ínye alatt még feszíthet neki. Nem nyáladzik nagyon mostanában ? Általában a kis foguk éjszaka fáj nekik nagyon.Én ilyenkor bekentem neki vékonyan az ínyét dentinox géllel é sez segített és újra tudtunk aludi, de volt olyan is, hogy még gíy is nyugatalanul aludt éjszaka.
Sőt nekünk a védőnénink és a dokink is azt mondta, hoyg ilyen korban kezdenek el ténylegesen álmodni és újra élik a nappalt. Ettől is lehetnek nyugtalanok.

Szóval kitartás Remélem tudtam segíteni.
Zsófi
kira
 
 


Bocs Lanyok!
Nem tudjatok veletlenul a "futomuves" ortoped dokit? azt hiszem kispesti. Halas koszi.
Jegy meg nincs Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


sziasztok

Kira
a dentinoxot én is használom mostmár az sem jó nekiKép
Igazából az a baj, hogy felébred és nem tud visszaaludni, (úgy mint régen)elkezd vergödni, majd dumálni, majd sírni....és csak a cicivel nyugszik meg újra. Most éjjel is éjfélkor csinálta ezt a müsort, aztán hajnali 4-kor de akkor elég volt a cumi. Tudom más babáknál ez alapból így van. úgyhogy megbékélek a dologgal, csak ennél többször ne kelljen már fel. Kép

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Eper!
ne tudd meg. Irtam egy hosszu levelet ide, kozben rakattintottam a maja oldalara. Elojott a fooldal, majd amikor oldalt a keptarra kattintottam, megint azt csinalta mint annak idejen, kiirt valami hibakeresest, es becsukta az osszes neten oldalamat. Eltunt a level is, amit irtam Kép Nem tudom miert nem nezhetem meg Majat.

Tibicsoki!
Atti is sikongat ezerrel. Szerintem minden gyerek ezt csinalja ebben a korban. Most kezdik megismerni a hangjukat. Regen volt, hogy kohogott, de csak poenbol.

Most az a slager, hogy amikor kuszik visszanez, de ugy, hogy az oldalan fekszik es a kezet a combijara teszi. Majd teszek fel rola kepet.
Mar mi is allunk negykezlab es rugozunk elore-hatra, de kuszashoz meg inkabb a kezet hasznalja.

Eper!
Nalunk az Atti most mar tobb honapja engem hasznal ejszaka cuminak. Ha felebred atmegyek, cicire teszem, utana beteszem vissza az agyaba (meg akkor is ha nyitva van a szeme) es kijovok. Alszik tovabb hala Istennek, de ez is elegge megvisel. Van, hogy ejszaka 4szer eljatsza, volt mar 8is. Ma 3szor. Reggel olyan vagyok, mint a mosott sz.., ugyhogy meg tudlak erteni, hogy nem akarod ezt csinalni, csak sajna szerintem nincs mas megoldas, mert ha hagyjuk sirni oket, csak jobban felebrednek, es nehezebben alszanak vissza.

Fricky!
csak nem jutunk el az uszasra Kép Foleg most, hogy antibigyot kellett szednie Attinak.

Mtucsok!
Nem ti mentetek annak idejen a futomuves doki bacsihoz csipovizsgalatra? Nem tudjatok a szamukat? Mennunk kene kontrolra.

Na rohanok tanulni, Atti most alszik.

Amugy 3lett a vizsgam. Koszi a drukkot!
Koszonik a fiuk a nevnapi jo kivansagokat is!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Eper! Ezvicc!

Emma is 5 hónaos koráig aludt éjjel ,aztán elkezdte a felébredést. Ugyanúgy ahogy írtátok: szopit akar, és ha sírni hagyom, csak rosszabb. A cumit meg mindig is kiköpte. Igaz, hogy hétvégén lázas volt, ez is megzavarhatta, de tegnap meg ma éjjel 2 és 4 között teljesen éber volt. Ki kellett vegyem és hagyni jönni-menni, egyszerűen nem tudtam mit kitalálni. Tényleg nem tudok rá magyarázatot, a nagyokkal soha nem volt ilyen gondom. Normál esetben azért visszaalszik, de 3-4 ébredése van éjjelente. Én már vissza sem teszem, ott marad mellettünk. Állítólag két évesen javul a helyzet, azért én aggódom. És elég tanácstalan is vagyok.

Picipocak!
Bocs, hogy még nem írtam, de betegek voltunk, és nem volt alkalom. A napokban összeszedem a tapasztalataimat!
nyeste
 
 


Nyeste! Emma most mennyi idős? Nálunk a nagyobbikkal is ugyanez volt, csak Õ akkor már nem szopizott, hanem este tápszert kapott aztán lefekvéskor még egy üveg teát, mert először arra gondoltam, hogy a tápszer nem oltja a szomjat és szomjas szegény. Ettől függetlenül éjszakánként többször felébredt teázni. 18 hónapos volt kb.mikor elhagyta ezt a rossz szokását. A kicsi most 11 hónapos Õ éjszaka is szopizik és van mikor nehezen alszik vissza. Megoldást még én sem találtam. Remélem 18 hónaposan ő is elhagyja ezt a rossz szokását. És a nagyok mennyi idősek? Üdv. Sidney

Kép
Kép
sidney
 
 


sziasztok

Lányok úgy látom közös az éjszakai problémánkKép Kép. És 100%-os megoldás nincs, úgy hogy probálkozunk, aztán egyszer csak kinövövik a manók.

Ezvicc: nem értem nekem müködik, csak idönként lassú. el vagyok szomorodva Kép((

üdv: Györgyi
eper8
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: