Új privát üzeneted érkezett!

Kia... mennek a drukkok... és várunk a hírekkel!
Örülök, hogy meggyógyult a laptop... én nagyon elveszett lennék a számítógép nélkül.
Mi a helyzet lakásügyben?
Levinek jobbulást!

Timi
Kép
vt72
 
 


Hello!
Úgy látszik ez a baba alvás ügy másoknál is visszás...
Zalán is eszik éjszaka 2-3 körül, 'ztán kora reggel, utána alvás 8-ig :) Az éji evés közben fel sem ébred igazán :) , úgyhogy rögtön visszaalszik szerencsére.

Szecs, a terheléses vérvizsgálatot nekem az új ÁEK-ben csinálták és a kismamákat soron kívül behívták ott. Mivel nekem kicsit magas lett az érték, gyakran kellett járnom diabetológiára. Így a várandósság során az összes hátralévő vérvizsgálatot ők csinálták (Diabet. MÁV).
Szülés óta már nem diétázom, sőt...Van is rajtam némi +kilo

Kia, hello! Reméljük, Levi nem lesz beteg...

Timi, mi Zalánnal baba-mama jógán voltunk, ill. mostmár járunk, és nagyon jó!! Ő is élvezi és én is végigvigyorgom az egészet, mert olyan mókás + a többi baba is olyan aranyos :D

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Időbe telt, míg visszaolvastam de most már képben vagyok. :)

Atimama,
a hepatitis eredményemet nekem is elkeverték - valószínűleg a kórházban, de felhívtam az ÁNTSZ-t és nagyon kedvesek voltak elküldték postán az eredményt. 2-3 nap alatt itt is volt a lelet. Ez Petinél volt tavaly év elején. Gergőnél ugyan így jártam 2006 év elején, akkor is elkavarodott és nem is lett meg szülésig. Szülés után kötelesek!!! a kórház dolgozói utánanézni, nekem akkor elő is kerítették és nem volt vele gond.

Ripley, Timi
nem akarok senkit elkeseríteni, de nálunk mindkét fiú nagyon rossz alvó. Gergő a mai napig nem alussza át az éjszakákat, mindig felkel legalább egyszer. Peti szintén nyugtalanul alszik és 3-4 alkalommal még mindig felébred. Már próbálkoztam este nyugtató-altató gyógyteákkal, homeopátiás bogyókkal stb. de semmi nem segített, egyszerűen rengeteget forgolódnak, nyugtalanul alszanak akárcsak az apjuk. :roll:

Mi jól vagyunk, szerencsére semmi kór nem jelentkezett mostanában. Peti lelkesen gyalogol, most már keresztbe-kasul bejárja a lakást, a legritkább esetben mászik négykézláb...nagyon belelendült. :)

Babai,
hogy vagy? Hogy viseled ezeket a nagy hidegeket? (Ki ne mozdulj, nehogy eless vagy elcsússz.)

Nálunk 29 cm-es hó esett, az mellékutakat az autók nagyrészt már "letaposták", de a vékony hóréteg alatt jég van, életveszélyes. Babakocsival nem tudok közlekedni, mert néhol csak annyi hely van letaposva a járdán, hogy el se férnék vele. Most Gergőt is szánkóval szállítjuk óvodába, élvezi rendesen.

Kia,
várjuk ám a híreket, kíváncsi vagyok mit mond a doki. Levinek jobbulást. (Próbáltál már hársfa teát adni neki mézzel? Én imádom és szerintem az enyhe köhögésen is segít.)

Kép
Kép
chessy
 
 

 
 

Timi! Voltál ma esetleg n2 körül a templom melletti Spar-ban Zsolti babával kék babakocsival? :?:

Chessy, örülök, hogy jól vagytok. Szuper lehet Gergőnek a szánkóval szállítás :P ! Peti jó korán kezdte a mászkálást, te meg mászkálhatsz utána :lol: Egy kicsi mozgás mindenkinek kell...

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Kia????

Nálunk is csak a szülés után jött ki a védőnő, de akkor mindig, nem volt rá panasz. Terhesség alatt én mentem hozzá.

Vivinek találtak bacit a vizeletében, úgyhogy kapott granulátumot, majd kontroll vizelet csütörtökön. De most vettem zacsit, mert azt mondta az okos dokinő, hogy lehet nem volt a bili rendesen kifertőtlenítve. A hülye.

Most meg elkezdett iszonyatosan horkolni, úgyhogy lehet később orrmandula műtét lesz. Alig alszok, mert a drága mindig a fülembe horkol :lol:

Mi is szánkózunk, Vivi élvezi, vmikor én húzom, aztán kiszáll, majd tolja a szánkót:)

KépKép
b_judyt
 
 


Judit...sajnálom a bacikat, de lehet, hogy a következő eredmény már jobb lesz :)

Ripley...igen voltam. Volt ott egy másik babakocsi is pont előttem a sorban...csak nem TE voltál? Akkor sírt a babája nagyon :(

Chessy...nálunk apájának fantasztikus alvókája van...nagyon örülnék, ha Zsolti azt örökölte volna :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Lakásügyben semmi...
Most akarom felrakni a hírdetést mindenhová ismét, de már fél millióval kevesebbért...
Talán rátalál az igazi vevő.

Nődoki... ismeretlenhez mentem... első találkozásra szimpi volt....
Csüt-ön UH (kiderül miért nem jött meg eddig).
Ha negatív az UH, akkor szednem kell 5 napig egy gyógyszert, ami meghozza és a 3. és 21. napon vérvétel...

Levit du visszük dokihoz... már elég csúnyán köhög.
(adok neki köhögéscsillapítót és kenem a hátát esténként LUUF balzsammal )
....neki nagyon jó alvókája van :lol:

Judit
...én is nagyon sajnálom a bacikat!
JOBBULÁST!

Chessy
Itt is nagy a hó...

Akkor Peti mellett sincs már nyugalmad :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia...akkor akár csütörtökön még az is kiderülhet, hogy pocaklakó van? De jó lenne...mennek a drukkok!

Levinek gyors gyógyulást...nem tudja szegény kiélvezni ezt a brrr nagyon hideg telet :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Levinek jobbulást!!
Anyukájának drukk, hogy baba legyen a pociban!

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt, mandulaműtét...brrr :( remélhetőleg nem lesz rá szükség.

Kia, holnap fény derül a titokra :? . Hátha baba... :)
Levinek jobbulást kívánok.

Babai, hogy vagytok?

Timi, akkor találkoztunk :D !! Mikor jöttetek a Sparba, akkor én már pakoltam be a babakocsi aljába, Zalán baba pedig aludt vil.kékben. Megfordult a fejemben, hogy te vagy az, de nem voltam biztos benne :? Legközelebb összebeszélhetünk a sétához, ha van kedved...

Győző reakciója Zalán váladékos szemére: "Pfujj, de csúnya! Anya, dobjuk ki Zalánt a kukába és legyen egy másik baba a hasadba!" :lol:

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Köszi, jól vagyunk, cska iszonyatosan be van gyulladva az ínyem hosszan és több fogam is és majd megbolondulok a fájdalomtól. Fogdoki max.holnap, ha tud fogadni este.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...szegény, ez nagyon rossz lehet. Remélem talál a fogorvos egy időpontot Neked.
Esetleg nem tudsz valami fájdalomcsillapítót bevenni? Persze orvosi javaslatra mindenképpen...a túl nagy fájdalom sem biztos hogy egészséges.

Ripley...írtam privit.. egyeztessünk sétát. Mi ma is voltunk, igaz csak egy órát...de már 1,5 órája alszik Zsolti a folyosón...úgy látszik szüksége van napi sok óra friss levegőre...egész délelőtt nagyon nyűgös volt. Lehet, hogy ez a hülye időjárás is kihat rá.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Csak beqqcs...

Minden rendben az Uh-on - szerencsére nincs ciszta, de baba sem...
...de hogy mitől késik???
(Most jönnek a vérvételek...) :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek.... 3 napja nincs cumi :D

Febr. elején kapott egy 1-es méretűt... Elmondtam neki, hogy kifőztem..
Pár napig szívogatta, de mindig mondta, hogy ANYA VISSZAFŐZNI KELL...KICSI CUMI... :roll:

Este még néha eszébe jut, kéri 1x, de szerencsére nem sír...
Azt mondtam neki, hogy nem találom.... nem tudom hogy hová tettem... csak a doboza van meg...

...és 3 hét múlva kezdődik a bölcsi. :cry:

Babai
"Fogad jobban van már?"

Képek - ha nem gond (építkezés)
Kép Kép Kép
Autók
Kép Kép
Amikor még kevés hó volt
Kép Kép Kép
....
Kép Kép Kép

Kicsit sok lett - BOCSI!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia...nem sok :)))
Nagyon édes Levi!!

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, köszi, jobban.
Szóval nálatok összemennek a cumik a főzéstől? :lol: :lol:

Még nem tettem fel a kombinálton készült képeket. Nosza:
Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Csupa jó fotó :D !
Levi nagyon aranyos, és milyen sok járműve van :lol: !
A cumielhagyással lesz nagyfiú :) .

Babai, ezek tuti jól sikerült képek a babócádról! :o

Nálunk sajnos Zalán is, Győző is köhög, meglátjuk mi lesz belőle... :?

Kép

Kép
ripley
 
 


A cumiról... olvastam az egyik helyen, hogy ez is jó leszoktatási módszer... lecserélni kicsire - (legtöbbször így a gyerek dobja el, mert nem tudja úgy szívni..)

Teszt reggel negatív volt ,így kiváltottam a Norcolutot... és szedem...

Babai
Nagyon szép babócád van!!! :lol:
GRATULÁLOK!! :lol:

Ripley
Jobbulást a családnak!!!
Remélem nem lesznek nagyon betegek!

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia: teszt : :cry:

Ripley:jobbulást kívánok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...gratulálok a gyönyörűséghez...nagyon fotogén :)))

Kia...Te leszel a legközelebbi pocakosunk!

Ripley: jobbulást a fiúknak!

Mi ma voltunk megint masszázson... ma a mellkas és a kéz volt soron. Zsolti élvezte nagyon.
Egy dologért már megérte elmenni és itthon is masszírozni naponta az úrfit...javult az emésztése :D :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Timi
Az emésztés tényleg javul... én is masszíroztam néha Levit... sajna nagyon ritkán...

Köszi... hogy én leszek :lol:


Ma olvastam:
http://www.szon.hu/hirek/PR/cikk/noi-me ... 8-04491767
Szerintem biztos ciszta van a dologban... de most nem nagyok, mint 2006-ban.
Csak hasi UH-gal nézték...
(Bp-en mindig hüvelyi volt... úgy közel volt a petefészek...)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, remélem, gyorsan rendbejössz és jöhet a kistesó.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi Babai!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Már akartam neked mondani, hogy -talán az Anyák lapja, vagy a Kismama magazin-valamelyik újságban többször láttam egy kisfiút aki kiköpött a Te kisfiad. Mindig Levi jut róla eszembe.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Eltünt, amit írtam... :x

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...én ha sokat akarok írni...wordbe írom és onnan másolom ide be...akkor nem tud eltűnni :)

Jobban vagytok? Ez a mai ronda idő elkeserítő. A ház udvarán sétáltunk Zsoltival...merthogy sehogy máshogy nem akar a drágám aludni. Ma elég nyűgös ettől az időtől szegény :)

Babaim hogy vagy? Ma mész uh-ra?

Timi
Kép
vt72
 
 


VT, ez nem nőgyógyászati Uh volt.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a jókívánságokat.
Jobban vannak a gyerekek "torokügyileg", bár az uszoda még kimarad a Győzőnek. Zalán szeme még mindig váladékos, úgyhogy lehet, szemészet lesz belőle :( .
Tényleg ronda idő van, én tudnék aludni... :D

Kia, olvastam a linket. Úgy tünik, a táplálkozás mikéntje szinte mindenre kihat. "Az vagy, ami megeszel" mondás szerintem abszolút helytálló. Remélem sikerül végére járni a problémának, és hamarosan jön hozzád a gólya! :)

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, a kamilla nem segít a szemén?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


...Már 3 hete kamillával tisztogatom + kétféle szemcseppen vagyunk túl. Most maszírozással próbálkozunk...

Kép

Kép
ripley
 
 


Szegényke...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


...Köszike.

Mi lehet a atöbbi babaváróval? Szecs? Atimama?

Kép

Kép
ripley
 
 


Mi újság szem-ügyben?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak benneteket, de írni még nem volt időm, most pótolom:
túl vagyok az AFP vizsgálaton, jó eredménnyel és jó élményekkel! Többek javaslatára a Géndiagnosztikai Centrumba mentem, ami bár fizetős, de nagyon megérte az árát. Korábban érkeztünk, de gond nélkül levették a vért és 1 órán belül már a kezemben volt az eredmény, egy rövid magyarázat után.
Csütörtökön pedig Hajdu doktornőhöz megyünk vissza genetikai uh-ra és tekintve, hogy már 6 hete nem láttam a picit, már nemhogy a napokat, inkább az órákat számolom vissza :D
A dokihoz pedig márciusban megyek, remélem addigra lesz valami fejlemény az aggasztó hírekről a kórházzal kapcsolatban (vérvételek, uh-k, orvosválasztás stb.).
Ha megtudok valamit, jelentkezem.
Atimama, túl vagy már a cukorterhelésen?

Mindenkinek jó babázást, a betegeskedő kicsiknek pedig gyors felépülést! Lassan itt a tavasz lányok :D
szecs
 
 


Sziasztok!

Valaki szült mostanában Dr Gulyás Istvánnál?
Tapasztalatok,Árak érdekelnének :roll:
Köszi
ildibildi
 
 


Szia Ildibildi!

Én tavaly novemberben szültem nála...minden rendben volt...nagyon kedves volt és gyorsan beért ő is a kórházba. Mi fél5-re értünk oda...ő is ott volt 5 előtt és fél9re született meg a kisfiam, császármetszéssel. Amit szintén ő csinált. Végig szinte ott volt velünk, én csak ajánlani tudom.

Ripley...jobban vannak a fiúk? Szerdai séta esélyes? Remélem az időjárás is kegyes lesz :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Szecs...örülök a jó eredménynek. Elhiszem, hogy számolod az időt...én is így voltam mikor már hetekig nem láttam a picurkát a pocakban.

Babaim...Te hogy vagy? Növekszik már a pocakod?

Timi
Kép
vt72
 
 


Egy friss kép:
Kép [/img]

Timi
Kép
vt72
 
 


VT:cukorfalat!

Pocim:igen, már elkezdett nőni. Ma elmegyek egy vérvételre az sztk-ba, hogy akkor most Fe vagy Ca, vagy milyen hiányom is van, emrt törik a körmöm nagyon. Még nem volt laborom, amióta babát várok. Múlt héten volt terheléses cukor, ami jó lett, de továbbra is diétázni kell. A TSH-t rossz csőben vették le, így pénteken ismét mennem kell. Jövő héten lesz aza a bizonyos 4-es teszt, mivel a kombinált nem lett túl jó. Szerdára hatalmas szorítást kérek, hogy jó legyen az eredmény. Úgy tudom, a leletre pár napot várni kell.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...mindenképpen gondolok Rád majd!

Most eszembe jutott, hogy a terhességem elején én is az SZTK-ba jártam vérvételre...minő emlékek :)...furcsa, hogy már múltként beszél róla az ember., pedig nem is olyan régen volt.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok! Szeretnék a kis közösségetekhez tartozni, tapasztalatokat szerezni. Olyan jó olvasni hogy milyen összetartóak vagytok.
Rengeteg kérdésem lenne hozzátok.
Magamról: Bp. XV. kerületben lakom, áprilisban leszek 40 éves, 19 év várakozás után váratlanul teherbe estem / :) /
10 éve abbahagytam minden orvosi segítséggel való próbálkozást, már teljesen lemondtam a babáról, mikor is karácsonykor nem jött meg.
Tehát első terhességem és nekem minden új most. Február 12.-én pénteken léptem be a 11.hétbe Gulyás doki szerint. Pénteken voltam nála először (neten találtam) ugyanis senki sem vállalt 40 évesen első terhességgel. Ő elvállalt.

Kérdéseim:
1. Gulyás doki milyen? Szült-e valaki mostanában nála? és mennyibe kerül kb. egy szülés most?
2. Kedden megyek (23.-án) genetikai uh-ra, pénteken (26.-án) kombinált tesztre. A kombinált teszt csak vérvétel?
3. Diétát javasoltak, mert eleve nagyobb súllyal kezdtem a terhességet, és most közel a 3. hónap végére már 5 kg híztam.

köszi előre is a válaszokat, sziasztok Judit
judit70
 
 


A kombinált teszt: Uh+vérvétel. Én magánban voltam, mert azt ajánlotta a dokim, az Istenhegyi Géndiagnosztikai Kp.ban!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok lányok!

VT, gyönyörű a kisfiad!!!
Nekem az SZTK-s élmények kimaradtak, mert nincs is választott háziorvosom a kerületben aki beutalhatna. Bár gondolom ideje lesz választani egyet, mivel majd ő tud kiírni táppénzre a vége felé, ugye?
A magánrendelő mellett nekem az is jó érv volt, hogy a vérvételt meg lehet oldani helyben, viszonylag kevés várakozással (eltekintve az egy-két elkevert lelettől persze :) Babaimado, a terheléses cukorvizsgálat a kórházban volt?
Ildibildi, Judit70, én is csak ajánlani tudom a dokit! Nekem két barátnőm is ajánlotta, egymástól függetlenül (az egyikük nála szült, a másik barátnőmnek pedig komoly nőgyógyászati műtéte volt - mindkét esetben remekül helytállt).
Úgy tudom, hogy a kombinált teszt csak vérvétel, de nem voltam, így ez nem 100%, a lányok majd megerősítik.
Szerintem nincs konkrét tarifa, legfeljebb a programozott császár esetében, normál szüléskor a lehetőségekhez képest ad mindenki. Olyanról is hallottam, hogy aki nem állt túl jól anyagilag, az "belekalkulálta", hogy hányszor volt a magánrendelésen és ahhoz képest kerekítette fel az összeget egy számára elfogadhatóra. De szerintem ez tényleg pénztárca/megelégedettség függő. A vége felé (mármint a terhesség, nem a szülés vége felé
:D ) szerintem a Gabinál is nyugodtan rákérdezhetsz.
Remélem tudtam segíteni.
szecs
 
 


Bocsi, most vettem észre, hogy Babaimado már válaszolt a kombinált tesztes kérdésre. Ráadásul ő pontos választ adott :D
szecs
 
 


Szecs:magánban voltam a terhelésesen. Mensmentisbe járok.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaimádo és Szecs! Köszi a válaszokat!

Egy kb. összeget szerettem volna csak tudni a mostani szülésért adott pénzről, de még nekem is aug végén és szept elején lesz aktuális addig hátha tud valaki hozzávetőlegest írni.

A Gulyás doki így első találkozásra szimpi volt, remélem hogy ilyen is marad, mert olvastam róla rossz infókat is.

Még egy kérdéssel zavarnálak titeket: így 40 évesen, első terhesség, szerintetek császáros szülés várható?
judit70
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
A dokit én is melegen ajánlom, duplán is, hiszen én is abban a kórházban dolgozom/dolgoztam, ahol ő és nekem onnan ajánlották. Fél óra alatt bent volt a szülésnél. Ha császárra kerülne a sor, abban is profi, hiszen sebész is egyben.
Judit, milyen rossz infókat olvastál a dokiról?

Kia, gratula a cumimentes időszakhoz, ügyesek vagytok:)

Babaim., mindig gondolunk rád, drukk a holnaphoz.

Vivi bacijaival már minden rendben. A második vizeleteredménye után a doki beutalt a nephrológiára, mert vvt és vesehámsejt volt a pisijében. Reggel 9-től délután 2-ig ott voltunk a Heim Pálban. Mikor behívott a doki, tiszta ideg volt, hogy ki a fene utalt be minket egy tökéletes negatív vizelettel? Mondom remek. Megvizsgálta azért Vivit, és nagyobb májat tapintott neki, sürgős UH mentünk az emeletre. Nagyon megijedtem, hogy vmi nagy baj van, a doki aggódott. Kiderült az UH-on, hogy semmi baj, csak nagy a pocija Vivnek:) Úgyhogy minden oké.
De, hogy azért legyen még vmi, kiütéses az egész teste, főleg a karja. 2 hete kapott először tehéntejet, utána jelentkeztek. Most várunk, mi lehet ez, remélem csak a hidegtől van, és száraz a bőre.

KépKép
b_judyt
 
 


íjudyt, hűha, miken mentek keresztül!!Írj majd priviben, hogy folyik mostanság az élet nagy folyama nálad/tok!

Jövő szerdára, 24-ére kéretik a nagy drukk!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: