Új privát üzeneted érkezett!

sheila, nekem is bent volt a párom, a dokim meg nagyon jó barátja :oops: szóval két fájdalom közt, nem is tudom ki előtt szégyeltem jobban magam :oops:

Kép
mona76
 
 


Mona!


Szerintem mindketten elfelejtették :lol:

dokidnál gondolom nem Te voltál az első ilyen eset, meg az utolsó sem...

a párunk előtt meg nem kell szégyellni semmit x év után már rájönnek, hogy mi is emberből vagyunk...meg aztán csináljanak végig helyettünk egy szülést, megnézném őket, mit produkálnak :wink:

minden férfi, a párja mellett éli át a születés csodáját, tisztelje csak a nőt ezerrel, mert megérdemeljük! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


minden ffi, aki a párja mellett...ezt akartam írni :)

ezek szerint nem Telkiben /is/ praktizáló dokid volt? :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Nem, az Istenhegyi klinikán praktizál, és az István kórházban, és Telkin vezet szülést :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk, már kedden, de azóta pihenem ki az utazást :D
Szerdán voltam terheléses vércukor-vizsgálaton, elvileg ma már lesz eredmény... nálunk a 32. héten is van, de én még nem hallottam ilyenről, máshol is kétszer csinálnak??
Hú, miket írtok itt, én csak lesek... tisztára elkezdtem izgulni, pedig nekünk még odébb van a szülés... a beöntés hiánya miatti problémák engem is aggasztanak, de majd megbeszélem előtte a Párommal. Vagy csak megmutatom neki a topicot... kicsit zavar az is, hogy fogok "viselkedni", de alapvetően azt gondolom, hogy ez akkora "teljesítmény", hogy nem kell semmiért szégyenkezni, és szerintem a fiúk kevésbé zavartatják magukat ezen, mint mi.
Sokat nem olvastam még a baba-megfordításról, én lehet, megpróbáltam volna, de mivel nem voltam még ilyen helyzetben, nem akarok "beleszólni" :) Nem ismerem az előnyeit és hátrányait...
Juditnak akkor már lehet, meg is született a babája? De irigylem :) Remélem, minden rendben van, és most már ő is megnyugodhat.
A császármetszésnél lehet választani epidurál és altatás között? Csak azért kérdezem, mert én az epidurált mindenképp szeretném elkerülni (mondjuk erről vajúdás közben lehet, más lesz a váleményem :lol: ), mert elég migrénes vagyok, és egy neurológus azt mondta, hogy epidurál után súlyosbodhatnak a migrénes rohamok. Mondtam is Páromnak, hogy inkább akarjak belehalni a fájdalomba, de ne engedje, hogy epidurált kérjek (mondjuk amikor ezt mondtam, épp migrénem volt :D ).
Hétfőn felhívjuk Varsányi dokinőt, hogy Telkiben szeretnénk szülni, és szeretnénk találkozni vele - ez nem hangzik sután? Valaki nem tudja a telefonszámát véletlenül?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok! :D

Hű mennyit írtatok, nem győzöm végigolvasni.

Sheila, Macmam, Mona (remélem nem hagytam ki senkit) gyönyörűségesek a lányok-fiúk!

Judit, gondolom már túl vagy a csaszin és hogy minden gyorsan és rendben ment. Jelentkezz majd, ha tudsz! :lol:

Ígértem már egy ideje a mi szüléstörténetünket, szóval:

Október 5.-re voltam kiírva, de még aznap sem volt semmi jele, hogy Dani világra akarna jönni, holott már egy nappal korábban megindult a nyákdugó (ez nálam végül napokig tartott, amíg részletekben távozott). Dokim az egyik vizsgálat során már említette, hogy a lepény II-III. fokban érett és néhány helyen meszes foltokat lát, így megbeszéltük, hogy ha október 10.-ig nem történik semmi, akkor aznap megindítja a szülést.

Hát így is történt. Reggel fél kilenckor érkeztünk a kórházba, már a folyosón vártank minket, a dokim és a szülésnő.
Vizsgálat következett, majd hüvelyen keresztül egy zselés anyagot juttatot fel, aminek feladata volt a méhszáj kitágítása (aznap reggel még C:1111 voltam). Normál esetben a tágulás 6 óra alatt 6 centi, ezután burkot repesztenek. Se borotválás, se beöntés nem volt. Kérdeztem is, hogy mi van, ha szülés közben "baleset" történik, de a szülésznő próbált megnyugtatni, hogy ezen ne izgassam magam és hogy emiatt csak a magyar nők paráznak a külföldiek ebből egyáltalán nem csinálnak problémát. (Nálam végülis nem lett "baleset", igaz nem ettem csak szőlőcukrot és kekszet.)
Szóval megkaptam a szülőszobán ezt a zselét, majd a férjemmel visszamentünk a szobánkba várakozni, ekkor 10 perces fájások kezdődtek, de ezek egyáltalán nem voltak vészesek, közben TV-t néztünk, olvasgattunk. Délután 1 órakor két pukkanást éreztem a hasamban, majd elkezdett folyni a magzatvíz. Irány gyorsan a vizsgáló, ahol a doki "segítségével" már ömlött a magzatvíz belőlem, ekkor éreztem először igazán, hogy elkezdődött. Sajnos tágulás még csak minimális volt, de innentől kezdve már a vajúdóban és a szülőszobában töltöttük az elkövetkezendő órákat. Negyed kettő körül elkezdődtek a komolyabb fájások, először csak ötpercesek, majd két-három percesek. A szülésznő ekkor teleengedte a fürdőkádat meleg vízzel és abban próbáltam meg lazítani. Sajnos kevés sikerrel. Bizonyára ez mindenkire másként hat, de nekem a meleg víz sajnos nem igazán enyhítette a fájásokat. Úgy éreztem jobb inkább "gombocba" görnyednem mint a ellazulva "kiterülni" a kádban. Na mindegy, próbálkoztam a kádban lazítani kb. egy óra hosszat. Ezután kaptam egy injekciót Streptococcus ellen, majd vizsgálat a szülőszobán, a doki lassú tágulást állapított meg, infúziót kötöttek be, amin cukros lötyit kaptam és elkezdődött az oxitocin adagolása, először még csak 2 egység/óra majd ezt folyamatosan emelték. A fájásaim ekkor már nagyon-nagyon erősek voltak, kb. kétpercesek, de alig múlt el egy fájás máris jött a másik, közben a férjem közvetített, hogy milyen erős fájásokat mutat a gép, mert hogy ekkor már folyamatosan rajtam volt az NST. Doki óránként vizsgált és emelte az oxitocin adagot (a szülés végére már 18 egység volt/óra), a szülésznő rendszeresen jött és ott volt mellettünk. Fél öt körül már folyamatos iszonyú fájások voltak, EDA-t kaptam. Így utólag kicsit már bánt, hogy miért nem tudtam megszülni fájdalomcsillapítás nélkül, de ekkor úgy éreztem nem bírom másként. EDA-val elhúztuk éjjel fél tizenegyig, ekkor úgy döntött a doki, hogy nincs több adag csillapítás, a baba szívhangja emelkedett, "gyorsítani" kell. Újabb és újabb oxitocin emelés. Szörnyen fájt. Negyed tizenkettő körül elkezdték előkészíteni az ágyat (már amin amúgy is feküdtem), műszereket. Mondták, hogy akkor most már lassan szülünk, de én kételkedtem. Elkezdődtek a tolófájások, bár én nem éreztem különbséget az eddigi fájásokhoz képest. Nem emlékszem, hogy hányadik tolófájásnál szóltak, hogy már látszik a baba fejecskéje és a haja. Ezután még jónéhány fájás kellett, hogy kibújjon a feje, majd még 2-3 fájás és 23.53-kor kijött a kicsi teste is. Nagyon-nagyon jó érzés volt, ráfektették a hasamra, majd elvágták a köldökzsinórt (Apuka nem vállalkozott rá, pedig nagyon jól bírta a szülést, sőt élvezte és azt mondja hatalmas élmény volt neki.)
Végül a babát átvitték a szomszédos helyiségbe fürdetni és engem pedig el kezdtek összevarni, amin igen csodálkoztam, mert egyáltalán nem vettem észre, hogy vágni kellett.
Lányok, én nagyon bánom, hogy nem tanultam meg a légzéstechnikát szülés előtt, csak ajánlani tudom, hogy akinek még van ideje, az tegye meg, mert nagyon sokat segített volna a fájások között!

Hűha, ez egy kicsit hosszúra sikerült ...

Most jól vagyunk, Dani hasfájása sokat javult, köszönhetően egy bizonyos "angol víznek" -Gripe Water-. Ez 1 hónapos kor után adható a babáknak és merem ajánlani mindenkinek, akinek esetleg hasonló problémája lenne. Sokkal könnyebben tud tőle dolgozni a pocija és nincs az a rengeteg görcsös sírós erőlködése.
Persze az alvással továbbra is vannak problémák, illetve a nem alvással. Magától nem igazán tud elaludni, csak nyüglődik, így sokszor kell vmi trükköt bevetni pl. a porszívó és a hajszárító hangjára azonnal megnyugszik, de a sétálás és kocsikázás is a kedvence.
Gyakorló mamik, Ti hogy altatjátok a babákat? Nálatok működik az, hogy csak leteszitek és el van magában és bealszik? Vagy ezt most még ne várjam csak később? Dani szopizás után is csak éjjel alszik el magától, napközben sokszor még a ringatásra sem alszik. (Na ilyenkor jön a porszívó és társai.) Egyszer-kétszer már előfordult, hogy álomba sírta magát, de sírni meg nem akarom hagyni. Please, help! :roll:

Kép
jud71
 
 


hű mennyit írtatok! reggeli után jövök olvasni! :)

Kép
panda_maci
 
 


na megtömve a pocak :D

edied: ó, meg fogsz lepődni, hogy milyen hamar eltellik az idő, és mentek Ti is 4d-re, én nemrégen csináltam montázst a pociképeimből, és úgy meglepődtem, hogy jé, ilyen lapos volt a hasam? :D pedig még nemis régen volt.

Hablaty: "uh szag" :D ez tetszett nagyon :D jól sikerült a családlátogatás? terheléses cukor jó lett? nagyon vacak a lötyi amit meg kell inni? nekem szerdán lesz, de én nem szeretem az édeset, nagyon kevés finomítatlan nádcukrot hazsnálunk, és a glükózszirup kicsit riaszt. epidurált én is a migrénem miatt /kettős frontézékeny is vagyok, de jó/ és a tűtől való félelmem miatt is szeretném elkerülni, pláne, hogy azt a tűt hova szúrják, ááá. jaj, front, a férjem nem érzékeny az időjárásra /irigylem is érte nagyon/ és Máté baba sem, egyenlőre. olyan bugizsban van, amikor én kókadok a frontoktól, hogy ihaj :D

Sheila: jaj, de jók a képek! mennyi haja van a lányodnak! nagyon bájos tündér! jaj, de irigy vayok a ló miatt, gyönyörű példány! örülök, hogy minden rendben van, és nemsokára szültök :) hát a N. Kristófos megjegyzéseddel én is egyetértek, hát nem tudom, én még fotóztatni sem engedtem volna egy egész stábnak, de ők tudják, vagy a szerződésük...hú a blogot még nem olvastam, de remélem jut rá időm.

macmam: álcás kép :D óó, hogy alszik Anna a képen! hű, a centidet néztem, ma pont fél éves? :D
költöztök? dobozolásból akkormár jók vagytok gondolom! a pocak lesúlyozás az amikor tesznek rá súlyt és úgy kell feküdni? ezt csak császár esetén javasolt vagy normál szülésnél is? /jegyzetelek szorgosan ugye :) /

judit: gondolok rád! húh, ez az altatásban megfordítás ez kicsit rémítő számomra is! miért kellett fordítani? nem lehetett faros szülés? na, minegy, ilyet még nem is hallottam. pénteken bent is tartottak? olvasok tovább..húha, lehet már a karodban van a lánykátok? :D remélem minden jól ment!

mona: ti is költözés? nálunk a babaszoba úgy lesz, hogy a hálóból tuti nem hallunk semmit, ha nyöszörög, mert 1. messze van, 2. direkt úgy lett építve a ház, hogy a falak szögben vannak és elvezetik a hangot, ezért vettünk légzésfigyelőt és bébiőrt. tegnapi beszerzés, egyenlőre töltődik az aksija, hogy ki tudjuk próbálni. nagyszülőknek karácsonyra? :D hát Dani babaképeket! naptárt stb. vagy vannak már /és megy le az áruk, hál istennek/ digitális képkeretek, sd kártyára sok-sok kép rá, áramkanóc, és Dani non-stop :D nálunk ez lesz jövőre :D képszerkesztő: én most a corel paint shop pro-t nyúzom. a kacsás kép haláli :D

jud: köszi szépen a szülés sztorit! a tolófájásoktól számítva hamar kint volt Dani. altatásban sajna nem tudok tanácsot adni

szülésznőkkel mikortól érdemes találkozni?
beöntés téma engem is érdekel, de engem azért mert én nem szeretnék, de ha no problem ott a kórházban akkor homloktörölgetés. a férjem előtt eddig még semmit sem szégyeltem, remélem nem is lesz ilyen érzésem, de majd szülésnél meglátom :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Húúú, micsoda éjszakám volt megint :roll: :roll:
annyit keményedtem...és pisilni jártam óránként...érdekes, mikor kikászálódom éjjel az ágyból, a fürdőszobába menet már keményedik is a hasam...hát nem túl kellemes, ráadásul így a 33. hét után már "durvulnak" is (már picit fáj is) , gondolom az még rátesz egy lapáttal, hogy negyedik baba lesz :wink:
kicsit megint beparáztam, hogy csak bírjuk ki a 37. hét betöltéséig...úgy látszik nekem a melegfronttal kell vigyázni :roll:

Maya is bulizott szinte egész éjjel, most bezzeg alszik, és a méhem is pihen :lol:

sebaj, úgy döntöttem, ma csak lightos házimunka lesz, inkább lepihenek, mielőtt hazahozom Melissát az oviból...


Jud!

Köszönjük a szüléstörténetet, kissé beleborzongtam, szinte éreztem én is a fájásokat, amit átéltél...milyen vicces, hogy ezt azért még egy ilyen szuper helyen sem úszhatjuk meg :)

én is tréningezem már magam, hogy ne féljek, próbáljam inkább elősegíteni a babának a könnyebb születést...

én voltam szülésfelkészítőn Melissával annak idején, és NAGYON bejött az ott tanult légzéstechnika...most is arra fogok koncentrálni.

altatás ügyben biztosan jönnek majd a már babázó anyukák, én már nagyon régen csináltam ilyet, szinte már nem is emlékszem :wink:

Panda maci!

Már Te is túljutottál a félidőn, szuper!!!
meglátod, csak úgy repülnek majd a hetek :)
dicséreteket köszi szépen :) :)

szülésznőkkel fogsz találkozni majd a CTG-k alkalmával, én már két hét múlva megyek is az első alkalommal, nagyon várom!!!

valahogy biztonságérzetet ad, hogy most már gyakrabban lesz jelenésem a H-ban :)


költözködőket nem irigylem, mi is pakolászunk, igaz csak a hálónkban, festetni kell a héten, mert pénteken jön a babaágy és a pelenkázó :)


Szép napot Mindenkinek!!!


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Húhh, jó sokan írtatok mióta nem voltam.

Jud köszi a szüléstörténetet, sajnos nálunk csak a császár jön szóba.

Valaki szült köztetek császárral? Szívesen venném a tapasztalatait!

Császár közben is bent lehet a párunk?

Üdv Mindenkinek! Ariel_
ariel_
 
 


Ariel!

igen, bent lehet az Apuka is :)

tegyél fel vonalzót, hogy lássuk, hol tartasz :wink:

Hablaty!

nem hangzik sután... :)

Varsányi dr-nő száma: 20/584-1000


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Jud köszi, hogy mindent ilyen részletesen leírtál, első babásoknak igencsak jól jön egy ilyen se nem elrémisztő, se nem rózsaszín szirupos szüléstörténet!
Sheila aranyos vagy, köszi a számot. azt hiszem vagy legyűröm ma a gyávaságom, vagy átpasszolom a páromnak a számot... :D
PandaMaci köszi, a családlátogatás olyan volt, mint szokott, csak súlyosbítva azzal, hogy babát várok :D Főleg nagymamám (az egyetlen dédink lesz) úgy félt, hogy hajjajj...
A terheléses cukron túl vagyok, szerintem túl lehet élni. Én édes szájú vagyok, de ilyen mennyiségben... :shock: A rosszabb az volt, hogy utána ugye se enni, se inni, és pocaklakómnak ez nem túlzottan tetszett, és ezt erőteljesen a tudomásomra is hozta :D
A Párom nekem sem fejfájós, azt se tudja, mi az... irigylésre méltó ember. Nagyon készülök, hogy kibírjam epidurál nélkül, az esetleges császárt meg remélem, meg lehet beszélni, hogy ne az legyen. Amúgy pont tegnapelőtt fájt megint a fejem, persze homeopata bogyó nem hatott, nem sok hiányzott ahhoz, hogy megváljak a vacsimtól...
Amúgy mi jól vagyunk, csak a derekam fáj egyre jobban sajnos, hiába a jóga, meg a torna. De ezzel 10 éve küzdök, végülis örülök, hogy csak most kezdődött. Ja meg, a gyomorégés, Nálatok még van hely a gyomrotoknak? :lol: Tapasztaltabbaknak vannak trükkjei? Mert nekem nem nagyon jön be semmi.
Sheila a ctg milyen? Bocsánat, de én még nem tudom :oops:

Kép
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Nekem nincs gyomorproblémám és a kaja is elfér (igaz, többször eszem keveset) viszont a tüdőm nem nagyon fér el, rossz ülni, kicsit fulladok néha...na de egy-két héten belül jön a megkönnyebbülés a szakkönyvek szerint, ha lejjebb száll a pocak.

A CTG szokták NST-nek is hívni, fél órás magzati szívhang vizsgálat, érzékelőket tesznek a pocakra és a gép méri a baba szívhangját+ a méhösszehúzódásokat (ha vannak)...közben egy gombbal jelezned kell, ha mozog a baba...

a 36. héten kezdik ezt a vizsgálatot, és hetente ismétlik...túlhordás esetén azt hiszem már kétnaponta.

én dec. 4-én megyek először, már nagyon várom :)

Csajok, ÍRJATOK!!!!

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Látom, nagy a csönd...
Azért én elújságolom, hogy összeszedve minden bátorságomat, felhívtam Varsányi doktornőt, ő mondta, hogy kérjek időpontot, így december 4-én megyünk hozzá "beszélgetni". Tök kedvesnek tűnt, és nagyon izgulok, hogy végre megtaláljuk az "igazit" - mármint dokiban :D Akkor megkötjük a szerződést is.
Ma délután meg az itteni dokihoz megyünk, és ha minden igaz megmondjuk neki, hogy nem itthon szülünk. Kíváncsi vagyok, hogy reagál majd... :?
Sheila a ctg ugyanaz, mint az nst? Akkor tudom :oops: a balesetünkkor nekem is nézték. Mondjuk senki nem magyarázta el, mit néznek és mi a jó, de míg ott feküdtem, volt időm rájönni.

Kép
hablaty
 
 


Sheila most látom, Te is dec 4-én méz a Telkibe? :)

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!!

Igen, akkor megyünk mi is, szerintem találkozni fogunk, mert mi 10-re megyünk, és lesz labor meg ctg is, az meg eltart egy darabig...

Ti hányra mentek??

Hajnalkával biztos elégedett leszel, az otthoni dokival meg ne törődj, szíved joga eldönteni, hol akarsz szülni, elvégre Te viszed a bőröd a vásárra :wink:


www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok Lányok!

Na itt vagyok végre, bár csak röviden. :(
Sajna a költözködés miatt eddig nem tudtam jönni, a net-ünk a vonalas telefonunkhoz tartozik, ami a telefonnal együtt jön át, és az áthelyezési idő kb 30 nap. ( most vettünk egy ideiglenes mobilos netet)
Dobozolásban valóban jók vagyunk :D , be- és kidobozlásban is!! :lol:
Sajna a ki még nem teljes, mert beépített szekrényeket csináltatunk, és azok a jövő héten lesznek meg, így egyenlőre félig dobozokból élünk.
Sajna most nem tudok mindenkire külön reagálni :( , mert Anna mindjárt ébred, és még el vagyok maradva kb 2 havi vasalnivalóval, (legalábbis nekem így tűnik :? ) de mindenkinek kellemes babavárást, babázást és ünnepi készülődést kívánok, és amint tudok jövök!!!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
Sheila, mi elvileg 16.00-ra megyünk, szerintem azért Ti akkor már nem lesztek ott...
Képzeljétek, beszéltünk a dokimmal, tök normális volt. Azt mondta, itt Egerben is van VIP szoba napi 15 ezer ft-ért, ahol benn lehet apuka, és azért gondoljuk át. Viszont - és itt jön a meglepetés - mivel mondtuk neki, hogy vele alapvetően nincs bajunk, kiderültek azért meglepő dolgok (pl hogy szülesztett ő 4 kilós babát is gátmetszés nélkül - ellenben azzal, amit a hülye védőnőm mondott, hogy itt kötelezően van gátmetszés), mondta, hogy ő régebben már gondolkodott azon, hogy köt a Telkivel szerződést, és visz föl szüléseket :o Csak hogy nagyon zűrös lett volna, mert akkor még nem volt biztosítva gyerekorvos, meg mindenféle akadályok voltak, és ezért végül nem lett belőle semmi. Mondtam, hogy az régebben lehetett, mert úgy tudom, most már van újszülöttdoki mindig (ezt jól tudom, ugye?). És azt mondta, utánanéz, meg mi is, milyen feltételekkel lehetne.
No, mit szóltok? :)

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

:D Itthon vagyunk kedd este óta. :D
:D A kórházi napok szuperek voltak. :D
A császár számomra borzasztó :shock:
Kétszer volt a nyakán a köldökzsinór, úgyhogy ha akart volna, sem tudott volna megfordulni ez a kislány. Csodálatosan szép.
Azt mondta a doktornő, hogy jól döntöttem, amikor nem hagytam megfordítani, mert nem is sikerült volna.
Az epidurált miután beadták a műtét előtt, feltette a szülésznő a katétert, a magzatvíz elfolyt. Volt egy kis ribillió emiatt. Aztán megnézték a szívhangját a babának, és rosszabbodott, úgyhogy az utolsó pillanatban vették ki a bébit. A férjem mellettem volt a műtőben is. Minden szuper amúgy, leszámítva a fájdalmakat a műtét után. Mindenki nagyon kedves, és segítőkész.
A férjem és a fiam az utolsó éjszakát benn töltötték, kisebb parti hangulat alakult ki. Az ügyeletes orvos szeme sem rebbent, csak mosolyogva jó szórakozást kívánt.
Megérte az árát. Ezt azért mondom, mert van összehasonlítási alapom. Az elsőt a Szt Istvánban szültem, szintén a doktornőnél, az óborzalom volt, mármint a gyermekágyas része. A szülés maga jó volt, de az azt követő napok, mind higiéniai, mind törődés tekintetében.... A fiammal 6. napra jött meg a tejem, most a kislányommal, már a 3. nap, ami császárral ritkaság, és hisszük a férjemmel, hogy a Telki jó körülményei miatt.
Egyenlőre ennyi, majd még jövök, és élménybeszámolózom.
De csajok, ez a kórház szuper. A fiam azt mondta, hogy a másik testvérét, Szőke Herceget (a Shrekből) is itt szüljem.
Szép napot nektek: Judit :D

Judit
">
judit1974
 
 


Szia Judit!!! :) :) :)

Már annyit gondoltam Rátok...

Gratulálok a gyönyörű kislányodhoz!!! :) :) :)
ugye majd képet is láthatunk :wink:

nagyon boldoggá és lelkessé tettek a szavaid, legszívesebben már én is ott lennék :) :) :) , na majd úgy 5 hét múlva...
én is a gyermekágyas napok miatt választottam Telkit, az előző szülésem után (győri kh ) dfepressziósan jöttem haza, még a tejem is elapadt (az a kevés, ami volt :roll: )
a koszt a fürdőben-wc-ben, az állandó jövés-menést, hangoskodást (volt etnikum is szép számmal :evil: ), a nem túl kedves csecsemősöket ( tisztelet az egy-két kivételnek) nehezen toleráltam, négy nap alatt aludtam egy-két órát :(

remélem, ezúttal minden jól alakul majd, bár a helyszín ezt garantálja :D

a kisfiad mennyi idős?
Ő kapott pótágyat?

mi is ezen gondolkodtunk, hogy az utolsó éjjel Melissa és Apa is bent maradnának esetleg, amúgy a Párom ingázni fog, bár eredetileg úgy volt, hogy bent marad velem végig, de nincs szívünk ezt tenni a kislánnyal, hogy még az apja se legyen Vele, nagy valószínüséggel épp Karácsonykor :roll:

a császár miatt ne bánkódj, Nálatok életmentő volt, Toncsika érdekében...a fájdalom meg úgyis elmúlik :)
főleg, hogy már az újabb tesót tervezitek :D

az is nagyon jó, hogy ilyen hamar lett tejci, remélem nekem is lesz majd...

puszi Nektek, és jó babázást!!! :) :) :)

(de azért rólunk se feledkezz meg :wink: )

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hablaty!

Hát 16-kor már biztos nem leszünk ott :lol:

kár, hogy nem egyidőben megyünk, szívesen találkoztam volna Veled...majd talán máskor.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


judit1974, nagyon gratúlálok, és sok tejcsit kívánok! Pihenjél sokat! Várunk ám képeket :wink:

Kép
mona76
 
 


Judit!

Gratulálok a kislányodhoz!
Örülök, hogy a császár ellenére azért a kórházban jól érezted magad, és még a tejci is ilyen hamar megindult!
Kaphatunk képet a kislányodról? :D
Csak testileg szörnyű számodra a császár, vagy lelkileg is?
Akkor tényleg jobb, hogy császárral született meg Toncsi, így mindketten egészségesek vagytok!
Szép napokat otthon :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a babaneten.....nagyon örültem a Telki topiknak. A második gyermekemet a Telkiben szertném szülni, lassan nekikezdünk a férjemmel a "babagyártásnak" :) A múlt héten elmentem a kórházba körülnézni és megkerestem a Fenyőházi dokit, meg akartam ismerni, kicsit beszélgettünk.....nekem nagyon szimpatikus volt. AZt gondoltam, hogy őt választom a szüléshez illetve a terhesgondozáshoz is de olvastam itt negatív véleményt is és most kicsit elbizonytalanodtam....persze tudom, hogy mindenkinek más szimpatikus.
AKinek van esetleg vele tapasztalata, mondjuk szült nála vagy hozzá jár terhesgondozásra írna pár szót nekem? HOgy mégis mire számítsak illetve, hogy maradjak-e nála nyugodtan? Milyen orvosnak ismertétek meg? Körültekintő, lelkiismeretes??

Sokat segítene néhány vélemény!
Nagyon köszi előre is!
PENI
peni
 
 


Szia Peni!

HAJRÁ BABA!!!! :D
Üdvözlünk köztünk!
Ha egy kicsit visszaolvasol ( nem is kell sokat, csak pár oldalt), akkor megkapod a választ a kérdésedre.
Itt már volt szó arról, hogy Fenyőházi doki oké-e, vagy sem, és tényleg az lett a konklúzió, hogy mindenkinek más jön be.
Ha találkoztál vele, és szimpatikus volt, akkor választhatod őt is, de még megismerkedhetsz más orvosokkal is!!
Nekem ő a dokim, és még másoknak is itt, és nekünk ( ha beszélhetek így a többiek nevében is :?: ) bejött, hiszen nála vagyunk. :)
Őhozzá tényleg az kell, hogy bejöjjön a stílusa neked, mert nem egy átlagos pasas. Lezser, sokszor úgy tűnhet, minthe összeszedetlen lenne, de nem az!! Nagyon is képben van, és jó szakember.
Én lelkiismeretesnek, alaposnak ismertem meg, rám mindíg szánt elegendő időt (és a kérdéseimre is :D ).
Szóval ha neked szimpi, akkor hajrá!!!
Szorítok a babához! :lol:

Amúgy mennyi idős az elsőszülötted? Fiú vagy lány?Csinálsz neki vonalzót? :)
Írj egy kicsit magatokról, ha akarsz!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
Macmam köszi a gyors választ!

Nagyon igazad van ebben, hogy mindenkinek más jön be! Amikor talákoztam a Fenyőházival nekem bejött, szimpatikus volt, a kérdéseimre választ kaptam sőt nem is kértem és ennek ellenére megmutatott még egy szobát is, hogy lássam, hogy néz ki...........szóval azt hiszem nála szülöm a másodikat.

Egy kisfiam van egyébként, 4 és fél éves, ovis nagyfiú. Ő a JÁnosban született annak idején.........hát vegyes érzésekkel gondolok a szülésre és az azt követő napokra..........

Örülök, hogy ilyen sokan vagytok ilyen jó véleménnyel a Telki korházról és az orvosokról!! SOkat jelent, egészen fel vagyok dobva, hogy úgy döntöttünk a párommal,hogy ott szülessen a másdodik:-)

Peni
peni
 
 


Sziasztok!
Macmam gratula az új lakáshoz, és hogy letudtátok a költözést! Én már annyit költöztem, hogy belegondolni sem szeretek ilyesmibe... azért ha sikerülne egy saját, családi házba, abba belemennék :D
Judit nagyon-nagy gratula a babához! Úgy irigyellek Titeket!!
Sheila, Te már hetente fogsz járni, nem? Csak azért, mert az időpontot a dokis vacillálás miatt áttettük 11-ére! Képzeljétek, a Telki ma átküldte a külsős doki feltételeket Páromnak, úgyhogy hamarosan visszük a dokimnak. Igazából annyira megkönnyebbültem, hogy végre elmondtuk neki, és jól fogadta (mert azért kényelmes hozzá járni, plusz ha bármi baj történik, akkor helyben van), hogy most már csak jó és jobb lehet... ha belemegy, az is jó, ha nem, 11-én megyünk Varsányi dokinőhöz :)
Szia Peni, én is üdvözöllek!
Lányok, van még valaki, aki első babás itt? Mostanában folyton szörnyűségeket álmodok, emiatt hajnalban felébredek, és képtelen vagyok visszaaludni, folyton elkezdek valamin agyalni... tudok-e majd szoptatni, egyáltalán milyen az, mi lesz, ha sírós lesz a kicsi, utána hogy lesz a szex :oops: (bocsi), hogy tudom majd mefürdetni, és ilyen és ehhez hasonló gondolatok... :?: :?:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!

Sheila!
Az ágy, amin a fiúk aludtak, fel lehet húzni az oldalát, hogy le ne essen a gyerek. A fiam egyébként októberben múlt 5 éves.
Akartam feltenni képet az ágyról, de mindig azt írja ki, hogy hiba történt.
Egyébként amit írtál a győri kh-zal kapcsolatban, minden ugyanúgy áll a Szt. Istvánra. Csak nem ragoztam. De én is ilyeneket tudtam volna írni. És hasonlóképp éltem át én is a szülés utáni napokat. Kár hogy nem volt ennyi eszünk már az első gyereknél, hogy kellemessé tegyük a szülés utáni napokat.
Macmam!
Nem lelkileg gyötört meg, hanem nagyon nehezen viselem a fájdalmat. Mivel még soha semmilyen beavatkozás nem történt rajtam, egy kicsit iszonyodom is az egésztől. De majd megszokom a seb látványát, és tényleg igaz az a mondás, hogy minden nap könnyebb egy kicsit.
Sajnos nem tudok feltenni képeket, mindig hiba üzenetet ír ki.
Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Valakiiiiiiiiiiiiiiiiii... mi történt a vonalzómmal???? :shock: :o

Kép
hablaty
 
 


hablaty, jó a vonalzód :)
A rémisztő álmok, már nekem is pocakosan kezdődtek, és azóta sem múltak el. Mindig Danival álmodok, és én is mindig aggódom. Elég gyakran álmodok tragédiával is :cry: . Ilyenkor felkelek, és egy ideig nem alszom vissza, nehogy megint arról álmodjak :? Érdekes, hogy régen reggelre mindig elfelejtettem az álmaimat, de ezeket a rémisztőeket nem, és néha még nappal is azon agyalok :?

Kép
mona76
 
 


Amikor a kisfiamat szültem én is álmodtam rosszakat. Annyit agyaltam napközben, hogy minden rendben lesz-e hogy éjszaka is még az kísértett. SZerintem ne gondolj erre.......NANÁ,HOGY MINDEN RENDBEN LESZ!
peni
 
 


peni, üdv itt, gyere gyakran :wink:
csinálj vonalzót, ha gondolod segítünk. :wink:

Kép
mona76
 
 


Köszi Mona!
Nagyon kedvesek vagytok Lányok! JÖvök gyakran,érdekel, hogy kinek hogy áll a babája akár a pocakban akár már azon kívül és peszer minden Telkis élmény is :)
peni
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ennyit írtatok!!!! :D :D

Peni!

Üdv, köztünk, kívánom, hogy hamar jöjjön össze a baba! :)

Fenyőházi: nekem is Ő az orvosom :)
nekem is és a Páromnak is bejön a stílusa, úgyhogy én nyugodt szívvel maradok nála :wink:

a következő negyven nap valamelyikén (lásd. vonalzóm), szülni is fogok nála, tehát friss és részletes beszámolót fogok adni az eseményekről :)

Judit!

Köszi a válaszod, hát akkor azt hiszem, a kislányom csak látogatóba fog jönni mindennap...majdcsak eltelik az a pár nap :)
ugyanis Ő nem tud másképp aludni, csak ha egyedül van az ágyban :roll:

párszor próbáltuk közénk venni mikor beteg volt, vagy rosszat álmodott, de az lett a vége, hogy hárman nem aludtunk :roll:

elég nehéz eset a kiscsajszi, a fiúkkal szerintem könnyebb :wink:

én 3x szültem ramaty körülmények között, ki vagyok éhezve már valami jóra, végre :)

Hablaty!

igen, hetente fogok menni jövő héttől, és keddi napokon, tehát 11-én is :) :)
hányra jelentkeztetek be?
( mi fél-10re, v. 10-re szoktunk menni)
szerintem is OK a vonalzód :)

Macmam, Mona!

lezajlottak már a költözködések? :roll:
sajnos nekem is van rutinom benne, mielőtt 2001-ben végre beköltöztünk a házunkba, az előző 3 évben 7x!! :shock:
költöztünk, albérletről-albérletre :(

de még egy, utolsó vár ránk is, mert "kinőttük" a házat, igaz ezt nem mi terveztettük, megvettük tervvel és kész alappal, felhúztunk egy könnyűszerkezetes házat, mert hamar kellett beköltöznünk...

most újra építkezés előtt állunk, de ez a ház gondosan lesz tervezve...kb. 2 év múlva költözünk...

Csajok!

A babának kell bevinnem a H-ba textilpelust büfiztetéshez, vagy azt is adnak??
adnak valamit a köldökápoláshoz, amit haza lehet hozni?
(azért kérdem, mert ha ünnepek alatt szülök, nem tudom mikor írja majd fel a dr-nő az alkoholt, meg a többi cuccot, ami újszülöttnek kell...

van lehetőség fül
lyukasztásra??

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


az első adag babaruci forog a mosógépben :D :D

és tegnap összeraktuk a kiságyat és a pelenkázót, majd teszek fel képet róla...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok, Szia Sheila!

Hú te nemsokára szülsz?? DE JÓ NEKED!!!! ALig várom, hogy újra kismama legyek! Remélem nagyon-nagoyn jó élményeket fogsz nekem mesélni a kisbabád születéséről! :P
Van szülésznőd is? Vagy azt nem választottál? Érdemes választani szerintetek? Nekem csak fogadott orvosom volt a kisfiammal...szülésznőm nem volt, mondjuk a vége császár lett úgyhogy annyira nem is hiányzott. Igaz vajúdtam 10 órát a császár előtt.....és akkor a szülésznőt nem is láttam csak egyszer, az igazsághoz hozzátartozik, hogy éppen hidegfront volt és 8-an szültünk egyszerre! Most gondolkozom rajta, hogy talán kéne fogadni? Mi a véleményetek? Egy császáros szülésnél jól jöhet egy fogadott szülésznő?
Sheila te már háromszor szültél?? Hú ez igen....mit vársz most kisfiút vagy kislányt?
peni
 
 


sheila, igen kaptok pelúst Telki felíratosat :D , én pironkodva bevallom, hogy eltúlajdonítottam 1-et :oops: .
köldökápoláshoz is kapsz mindent, és haza is viheted. Bőven elég lesz, nekünk maradt is belőle.
Mi még nem végeztünk a költözködéssel, de már látjuk a végét. 2004 óta készül a ház :roll:

Kép
mona76
 
 


Mona!

Neked mikor született meg a babád?
peni
 
 


Lányok, most lehet, hogy én látom rosszul, de az én vonalzómon már péntek óta 99 nap van Manóka megszületéséig... ma már 96-nak kéne lenni... :?
Ami kérdéseket mások kérdeztek, arra én is epedve várom a választ... köldökápolás, úristen... :shock: :o

Kép
hablaty
 
 


peni, júli 27.-én született Dani, ma 4 hónapos :lol:
Nem csinálsz vonalzót?
hablaty, 95nap van még hátra, azt mutatja a vonalzód :wink:
Én is féltem a köldökápolástól, de aztán belerázódtunk, hú de mikor már félig lifegett, annyira féltettem, pedig a védőnő is mondta hogy nem fáj nekik. Alig vártam hogy begyógyúljon.
Csajok, az egész családon átgázól a hasmars. Daninál majdnem 1 hétig volt, nálam tegnap, ma meg apánál? :roll: :oops:

Kép
mona76
 
 


Már alszik is a drágám, apa még mindig a lakásba szerel valamit, én meg megnézem a vasalóállványt :? :( :roll:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Kinél szültél Mona? Normál szüléssel született Dani baba?Első babád?
Azt gondoltam akkor csinálok vonalzót ha már valaki ficánkol a pocakoban :wink: az még 1-2 hónap (reményeim szerint csak ennyi). Akkor majd biztosan fogok segítséget kérni mert nem vagyok valami nagyon ügyes ilyen számítógépes ügyekben :oops:
peni
 
 


Sziasztok!

Peni! :)

Igen, nemsokára szülök :) :)
de még mindig nem tudtam igazából elhinni, mert előzőleg volt két vetélésem ( a három gyerkőc után :roll: )

most a szülést sem sürgetem, nagyon türelmes vagyok, mert ez a mostani kislány az utolsó babám lesz...

csodálkoznak is az ismerősök, hogy nem nyűglödöm, mindig mosolygós vagyok, pedig azért már nem annyira könnyű így, a végefelé :wink:

de amikor mocorog Mayácska a pocakomban, az mindenért kárpótol :D :D

köszönöm a jókívánságot, remélem, ez a szülés is olyan gyorsan lezajlik majd, mint az előzőek, és olyan szép emlék marad, mint az egész terhesség :) :)

Mona! :)

Köszi a válaszokat :)
én már most, elöljáróban kijelentem, hogy én is eltulajdonítok majd 1-et szuvenírnek :lol: :oops:

én is a 27.-ét szuggerálom, hogy jó lenne akkor szülni (december),
akkor szilveszterkor már itthon lehetnénk :wink:

Dani és Maya között pedig épp 5 hónap lenne :)

Szép napot Mindenkinek!

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Peni!

Biztosan sikerülni fog :D
én is így voltam vele, mindig...

nem nagy ügy a vonalzó, de majd segítünk :)

én sem vagyok egy tecnikai zseni, de nekem is sikerült

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Mona, vasárnap nekem is hasmenésem volt. Igaz, pénteken kaptam antibiotikumot a 4+-os vizeletem miatt, és mivel én évek óta nem szedtem (most is csak a Manó miatt dobtam sutba az elveimet), nem tudtuk eldönteni, hogy attól, vagy egy vírus kapott el. Borzasztóan aggódtam, remélem, a babának nem ártott. Remélem, már jobban vagytok!
Peni a vonalzó miatt ne aggódj, ha visszaolvasol, láthatod, én mit össze küzdöttem vele, de itt olyan rendesek a lányok, addig magyarázták, míg nekem is sikerült :D Amúgy akkor valami nálam rossz, mert nekem kitartóan 99 napot ír a vonalzóm, ott leragadt. Vajon mi a csudától??? :o

Kép
hablaty
 
 


peni, Gasztonyi Zoltánnál szültem :)
hablaty, próbáld meg frissíteni, vagyis újból berakni, bár mi látjuk hogy még 94 nap van hátra, te meg majd úgyis észreveszed ha menni kell :lol:
Telefonon beszéltünk a doktornővel, szerinte a foga miatt van hasmenése Daninak :? Pénteken megyünk hozzá, megnézi.
Holnap megyünk Pestre :lol: Úgy szeretem az ilyen kis családi kirúccanásokat. Amíg apa intézi a dolgait, addig minket kitesz valahol. :lol: Az Árkádba szeretnék elmenni, állítólag szép karácsonyi rúcik vannak :D Szarvasosat, vagy valami szépet szeretnék venni Daninak.

Kép
mona76
 
 


Hablaty!

Nálam az látszik, hogy 26.hét,4.nap, Manóka 94 nap múlva születik meg :) :)
már Te is a 100. nap alá kerültél :shock: :D
emlékszem, én mennyire vártam ezt :) :)
100 alatt már nagyon repül az idő :)

húúú, ez a hasmars nem hangzik jól :(
jobbulást minden gyengélkedőnek!!!

álmok: én nem szoktam rosszakat álmodni, sőt meglepően nyugis éjszakáim vannak, a pisitúrákat leszámítva :wink:

remélem, ez már így is marad :)

Csajok (már babázók)!

Ti vettetek légzésfigyelőt??
abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy már csak egy-két apróság hiányzik Mayának (meg nekem is) :)

egyedül a légzésfigyelőn filózom már régóta...a többi gyerekemnél /még/ nem volt, most is csak bébiőrt vettem...és fél méterre alszik majd tőlem a baba...a téves riasztások azőrületbe kergetnének, és elég gyakran előfordul, ahogy olvasom más topicokban...

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Mona! :)

Én is szeretek csavarogni (shoppingolni) , ha Apával Bp-re megyünk
:D :D

bár ilyen nagy pocakkal már nem vállalnám be :roll:

a H&M-ben mikulásos rugit is láttam :)
(már ha az Árkádba mentek :lol: )

itt Győrben is van Árkád, tavaly nov. óta, én imádom :)

majdnem mindent ott vettem meg a bébinek :)

www.melissaesmaya.blog.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, mi vettünk, de lehet mégegyszer nem vennék. Azon a pénzen vehettünk volna mást is /25000ft volt/. 3 hónapos koráig nem aludt Dani a kiságyban, szóval nem használtuk. Mindig bekapcsolom, nekünk nem nagyon volt téves riasztás. Eddig.
Talán majd ha külön tesszük, ugye írtam hogy másik emeleten lesz, akkor talán majd megnyúgtató lesz, hogy van.

Kép
mona76
 
 


Igen az Árkádba megyünk, sajnos mi felénk nincs :?
Igen ilyen pocakkal már kicsit kényelmetlen, de úgy a 32.hétig én is mindig mentem apával. :)
Emlékszem, hogy még csütörtökön is elmentem a közeli városba vásárolni, pénteken pedig már meglett Danus :D

Kép
mona76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: