Új privát üzeneted érkezett!

ÁgiKép
Eddig elég volt a heti egy találka. Amikor a stimum volt, akkor egyszer vasárnap is randiztam a dokival.
Tapolcára csak punkcióra és transzferre kell menni.
Megadjuk a módját...

Kép
stella9
 
 


Lkt! Te már akkor kicsit előrébb vagy, tudsz nekem mesélni, mert én abszolúte semmit nem tudok az egészről. És ami a legújabb hír: valszeg csúszunk még egy hónapot, mert a férjemnek egyéb problemák miatt baromi erős gyógyszert kell szednie, és így nem lehet akciózni... Szóval, mi csak áprilisban kezdünk... Mesélj lécci pár dolgot! Gyógyszert kell szedni, vagy szuri van? Hányadik naptól megy mindez? Milyen gyakran kell menni UH-ra? Ugye itt mellette nincs vérvétel, meg ilyenek? Előre is köszi az infókat. Ezek szerint nálatok sem tudják, hogy mi is a problema? Én még mielőtt ezt elkezdjük, mindeképp akarok egy összeférhetetlenségit, nektek olyan volt?

Tiszta gáz, hogy mostanában ilyen nehezen lehet hozzászólni a topichoz. Most sem akarja elküldeni...
png
 
 


HajneszKép
annyira sajnálom. Nagyon drukkoltam, sokat gondoltam rád. Látom, hogy elviseled, elfogadod, erős vagy. Tudod, hogy úgyis sikerül, csak ki kell várni. Te is azt érezted, hogy először letaglóz az üresség és csalódás érzése? S aztán jön a túlélésért felelős másik érzés: NEM ADOM FEL!! NEM! NEM! NEM!!! S már a következőt várod.
És sikerülni fogKép!!

Itt vagyok minden nap, de nem engedi a rendszer, hogy felmenjen a levél.
StellaKép, most Te jössz, nagyon drukkolok!!!!

EnigmaKép, ugye tudod, hogy minden percben Veled vagyok?????????KépKépKép

AnnaKép, tudom, hogy Te is itt vagy. Szeretettel üdvözöllek. Már csak pár hét... Kép

Mindenkinek pusziKép!

Szani
szani
 
 

 
 

Szia Png! Te is a neved rövidítését használod vagy teljesen más miatt ez a 3 betű?
Tehát... még nagyon az elején vagyok én is,de az eddigieket nagyon szívesen leírom. Úgy váltunk el a mensi előtti utolsó találkozón, amikor is megvolt már az mr vizsgálatom hipofízis negatív eredménye, hogy hívjam, ha megjött a mensim, és készüljek, hogy akkor 1-2 napon belül mennem kell uh-ra. (ha esetleg hétvégére esne, akkor tuti a hétfő este).
Vasi megjött, hétfőn reggel hívom, este 7-re kellett mennem (ls előző üzim). UH, ahol a petefészkemet nézte, legalábbis csak arról beszélt, ami ahogy ő mondta nagyon huncut, mert patkó alakú, amiben a tüszőcskék jól el tudnak bújni a gyógyszerek elől...
Felírta nekem a Clostilbegytet, amiről nem tudom mit tudsz, a lényeg az, hogy még nem hormon, a hipofízis működésére, és azon keresztül a petefészekre, illetve a fokozott tüszőérésre hat.
A gyógyszert a ciklus 5.napján kell elkezdeni szedni (ami nekem ma van), 4 nap gyógyszer után mennem kell újabb UH-ra, hogy megnézze a petefészek állapotát. Gondolom a pf állapota alapján kell folytatnom a gyógyszert, illetve talán változtat (+ -)az adagon. De erről majd jövő hétfőn beszámolok. Utána, ahogy ezen az oldalon olvastam, gyakran jön az Uh, jövő héten még legalább + 1 lesz számításaim szerint.
Szóval ennyi, kedves Png.
Mindenesetre eddig is nagyon foglakoztatott a bébi téma, nem volt olyan hónap, amikor azt tudtam volna mondani, hogy most biztosan nem sikerül, még akkor sem, amikor a férjem a műtétje előtt vagy közvetlenül utána volt.
Na most ez még fokozódott, gyakran veszem észre magamon, hogy már megint ezen gondolkozom.Remélem ez majd kicsit csökkeni fog, mert ez azért túlzás.

Biztos ez e férjed dolog vagy egyelőre még valószínű? Tudom, hogy ilyenkor 1 hónap is sok. Aztán persze az a lényeg, hogy a férjed is meggyógyuljon.

Stella!
Átérzem a helyzetedet, mi is Ceglédről járunk. Fárasztó-fárasztó (meg főleg költséges), de valahogy ez a legkevesebb, nem igaz?!

Jaj lányok, annyira örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra, valahogy az az érzésem, mintha ettől könnyebb lenne az egészet viselni. HÁLA NEKTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (hogy kell mosolygó arcocskát varázsolni??)

Sziasztok!
lkt
 
 


Sziasztok!

Olyan feszül vagyok, az a bajom, hogy már nem tudom mit akarok, miben reménykedem és mihez kérjem a drukkokat. Olyan rossz ez a folyamatos bizonytalanság. Én akár az inszemet, akár a lombikot el tudom fogadni és végigcsinálom, csak döntsük már el végre, hogy melyik lesz és álljunk neki. De azzal is kiegyezem, ha a hétvégi akciózásunkra az esélyek ellenére is összejött a baba Kép.

Azért az fura, hogy a normális eredménytől milyen messze elmaradnak a mi spermaképünknek a számai, és mégis alkalmas lehet inszemre. Bár a párocskám szerint egy spermium is elég Kép
Csak azon tipródom, hogy ha az egyébként is alacsony valószínűggel sikeres inszemre, ilyen spermaszámmal indulunk neki az nem csökkenti-e eleve az esélyeinket. Ugyanakkor persze az is jó lenne, ha nem lenne szükség lombikra, ami azért minden szempontból jobban megterhelő. Szóval nem tudom. Ezért szeretném, ha eldőlne végre, mert akkor tudnám melyik utat járjuk és arra koncentrálhatnék teljes gőzzel.

Közben azt írták a "megint megjött"-be, hogy általaban 12 milliós össz-spermaszám minimum szükséges hogy egyáltalán az inszemináció szóba jöhessen. Na most ha tényleg az össz spermát nézzük, akkor nekünk legutóbb megvolt. Ha csak a normálisak szémítanak bele, akkor nem.
Olyan határesetnek érzem a dolgot. SZeretném ha gyorsan hétfő lenne és kiderülne.
Tudom, tudom mindjárt hétfő, de addig ki kell bírnom valahogyan Kép

wish
 
 


Lkt! Köszi, sajnos biztos Kép mosolygó fejecske: kettőspont és nyitott zárójel - ez ( Hajrá Kép
Én is mindig a babán agyalok KépDe elhatároztam, hogy erről most egy kicsit le fogok szokni, hátha, akkor könnyebben jön Kép Köszi az infókat!
png
 
 


Wish, tényleg mindjárt hétfő Kép Én még sosem írtam senkivel egyszerre Kép
png
 
 


Lkt! Én is visszaolvastam, nem árt néha, mert az ember mindig keveri, hogy kivel mi történt Kép A ti három évetekkel szemben áll a mi másfél évünk.
png
 
 


Wish!
Nagyon jól értem, hogy nem szeretnél mást, csak tisztán látni.
Icipicit én is konyítoka spermához, mert a férjemnek súlyos herevisszere volt, ami miatt 3-4 millió volt a spermaszáma, amiből nagyon kevés a mozgó és kvázi 100% fejdeformált). A műtét után felmentünk azt hiszen 12 millióra (sajnos nem találom a leletet), jelentősen nőtt a motilis kiccsákóknak a száma, de a fejeltérés még mindig 90% körül van, ami genetikai adottság.
Nálunk szintén úgy zajlott ahogy nálatok, hogy vettek a Dévaiban mintát azért, hogy meghatározzák, hogy mire jó. Az eredmény 1 óra múlva megvolt. Minden a határértéken van, tahát mehet a természetes út.
Értem az aggódásodat a kevés szám miatt, de az inszemnek az az előnye, hogy a spermákat a méh legfelső részébe teszik, gyakorlatilag a petefészek szájába, ergo nem kell sokat futkosniuk, hogy megtalálják a tűszőket, sőt szinte a tüszők mennek hozzájuk.
Tehát az inszemináció pont a lassúságon is sokat segít.
Hétfő mindjárt itt lesz: holnap utolsó munkanap (végre, éljen!!!), aztán főzőcskézzél, aludjál sokat és hipp-hopp itt a hétfő. Én is ezt mondogatom magamnak, hétfőn megyek köv.uh-ra.
Jössz Te is a pároddal, akkor akár össze is futhatunk a Klinikán?

Png!
ja effektíve rengeteg idő eltelt, de nekünk a műtét elvett 1 évet, tehát azzal nem kéne számolnom... Könnyű azt mondani, ha épp bele vagyok keseredve.

Sziasztok!

PGN kösziiiiiiiii, megvan Kép
lkt
 
 


Lkt!
Közben úgy alakult, hogy csak kedden megy a párom mintát adni, és én nem hiszem, hogy vele tudok menni.
Neketek most lombik lesz, vagy inszem?

Egyébkén én nem bánom az inszemet, csak az a rossz, hogy elötte kell még majd átjárhatóságit csinálni, ha az lesz a mi utunk. Bár tudom, eddig mindeki túlélte Kép
Meg attól is félek egy picit, hogy ha azzal sem jön össze, akkor "elvesztegetünk" még fél évet. De reméljük nem így lesz, hanem sikerül Kép
Ti is tudjátok, hogy mire ide eljutunk minél elöbb eredményt szeretnénk. Bár még mi "csak" három hónap múlva tartunk a második sikeretelen évnél.

wish
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Sziasztok!

Nagyon nehéz ám ide írni, már 2 napja folyamatosan próbálkozom egy üzenet elküldésével, de reménytelen Kép
Köszönöm a válaszokat mindenkitől.

Png, a következő eljárás amit nálatok alkalmaznak azt jelenti, hogy UH-n nézik a peteérést és megmondják mikor legyen az eksön, vagy van utánkövetés is ? Nálunk volt már ilyen, hogy UH-n nézték a peteérést, elképesztő hogy a Bromocriptin hatására egyszerre általában 3-4 pete szokott érni. Szóval ha még stimulálnának akkor felkészülhetnék a 10-es ikrekre Kép Sajnos mi nem jártunk sikerrel ezzel a követéses módszerrel, de az is lehet hogy a Dévaiban jobban be tudják lőni a pé-t. Van ott hétvégén is rendelés, ha esetleg pont akkor van a várva várt időpont?
És még egy kérdés: mennyit kell várni az egyes laboreredményekre?

Lányok, mindenkinek nagyon szorítok, gondolok itt most elsősorban Hajnira, hogy a következő összejöjjön.
zsizzsik
 
 


Sziasztok CsajokKép

Bár ez a levél tegnap íródott, azért be-copy-pastelem, van benne néhány, még aktuális pont. Majd folytatom a fejleményekkel.

Most értem csak be munkába, bolondokháza van a Schöpfiben, a dokim ügyeletes, mialatt vártam, 4 szülése volt, egyszer válthattunk 2 szót, akkor felírta a fogigátlót és azt mondta, hogy maradjak egy picikét még, megcsinálja az inszemeket és akkor megírja a menetrendet. Kérdezem mennyi az a picike, mondja 20 perc. Megint lement császározni, de ezt csak az asszisztenstől tudtam meg, mikor 40 perc letelt a 20-ból és rákérdeztem. Na ekkor kicsit elegem lett és eljöttem. Fú, ez most annyira nem kéne nekem...Este visszamegyek, legalább addig lehiggadok. Remélem, a doki is még magánál lesz...Kép
Nem akar megjönni. Pedig úgy számoltam, hogy ha most megjött volna, akkor pont április 1-én lett volna a transzfer. Vicces lett volna...Kép
WishKép
Te szegény, elhiszem, hogy tele vagy az egésszel. Azt kérdezte valaki, hogy Te mit szeretnél? Vagy nincs beleszólásotok?
TimiKép
Köszi az idézetet, megszívlelendő. Azt hiszem, most már túl vagyok a padlózáson, már felálltam és porolom magam.Kép Hétfőn még vissza fogsz menni Ceglédre dolgozni? Nem semmi. Nálunk már fél 6-kor lehet menni vérvételre, egyébre, én egyszer kipróbáltam a 6 órát, na akkor sikerült elsőnek lennem.
StellaKép PngKép
Hát most kicsit más lesz a sorrend, ennyi, nem kell megijedni, lesz itt mindenkinek babája! Nekem most biztos azért nem sikerült, mert a következőben lesznek az ikrek!Kép
SzaniKép AnnaKép
Olvastok minket? Hogy vagytok? Sokat gondolok Rátok!
EnigmaKép
Majd csörizek valamikor. Most egy kicsit elbizonytalanodtam a tanfolyammal kapcs., hogy jön a köv. stimu, ami nem lesz óccsó...majd beszélünk!
Hajni
hajnesz
 
 


AdrienKép, tetszett a kérdőív, jól el lehet vele szórakozni.Kép De miért magyar-norvég?

ZsizsikKép édi vagy, biztos össze fog jönni!!! Ez komoly, hogy a Bromótól 3-4 pete érik???

Képzeljétek, tegnap este fél 9-kor szabadultam a dokitól, pedig ötre mentem vissza. már nagyon szenvedtem, de a doki jó fej volt, külön megköszönte, hogy ennyit vártam rá és még kezet is fogott velem búcsúzáskor.Kép Meg mondta, hogy "Hajnikám, maga már nagylány, tudja, hogy mennek a dolgok", úgyhogy stimuig nem is beszélünk, csak ha csúszik a mensim. Az nem lenne jó, lécci küldjétek ide, ha nem várjátok a tietekét!!!Kép Ha szerdáig megjön, akkor még jó a menetrend, ha késik, akkor (doki szerint mégegy Hcg vérvételKép)vagy át kell írnunk a menetrendet. Így most április 6-ra várható a köv. pungi. Izgi, az mindjárt itt van!Kép Így fagyibabás közjátékkal egész elviselhető a várakozás, nem is gondoltam volna, de végülis kijön a 3 hónap "pihi". Ma kiváltottam a fogigátlót. Marvelon. Elmegy a gyógyszertáros nőci, hoz egy dobozt, odateszi. Nézem, jé, megváltozott a doboza? Erre olvasom, hogy Mercilon. Mondom, Marvelon, nem??? Nő: Ja, de.
Durvincsek, nem?
Pusza
Hajni
Bocsi Lányok a szómenésért!
hajnesz
 
 


HajneszKép
Annyira irígylem a hozzáállásodat!
Tök jó, hogy ezt így tudod gondolni és teljes mértékben igazad is van!
Menni fog ez, csak erőltetni kell Kép!
Előre az ikrekért!!
Hát a gyógyszertáros néni, elég durva volt!!
Örülök, hogy pörögnek az események.

Én most úgy gondolom, hogy ha nem sikerül (ami ugyebár elképzelhetetlen Kép), akkor leülök a dokimmal és jól kifaggatom.
Nagyon nem tetszik a kialakult PCO és a teljesen leállt peteérés!!!
Nem szeretném, ha újabb gondok jönnének!
A páromat ugyebár hormonokkal kezeli az urológusa, hogy ha egy esély van rá, nőjön a spermaszáma.
De mi értelme, ha közben én szünök meg nőnek lenni.
Tegnap kiborult a bili nálam!
Egyfolytában azon gondolkjozom szerda óta, hogy mennyit bír még a szervezetem.
Volt ugyebár a stimu decemberben. Hát azt jól túlreagáltam, és végül 29 petesejtet szívtak le. Ez egyrészről jó, mert így vannak fagyibabák. De ennek következményeként küzdök most a PCO-val és szerintem ezért is nincs peteérésem.
Néztem múltkor az uh monitorját és az én PCO-m olyan volt, mint mondjuk egy stimu 5. napja. Szóval szép nagy ciszták üccsörögnek a petefészkemben és gátolják a hormontermelésben és egyáltalán a működésben.
Az Estrofem-et is sikerült úgy adagolni, hogy egy hét alatt több, mint 10 mm-ert nőtt a méhnyálkám és még mindig kell szednem.
MEnnyi gyógyszert lehet egy emberbe tömni? Ha nem jön most össze, akkor tényleg azzal kellhónapokat eltöltenem, hogy kikezeltetem az eddigi gyógyszerek mellékhatásait, újabb gyógyszerekkel?

Persze igyekszem nem ilyenekre gondolni, de azért óhatatlanul eszembe jut, hogy hogyan lesz sárgatest, ha nem volt tüszőérés? Hogyan fog terhességi hormonokat termelni a petefészkem, ha nem képes működni sem?
De bízom a dokimban és most csak teszem a dolgom. A kérdésk meg gyűlnek és válaszokra várnak!
Ti meg gondolom arra, hogy végre befejezzem... Kép!
Összeszedem magam, feltöltődöm pozitív gondolatokkal és megyek ELŐRE AZ IKREKÉRT!

HajneszKép
hétfőn reggel dobok egy sms-t az eszkimók ébredéséről, jó?

Pusza mindenkinek és köszi a drukkokat!
Stella

Kép
stella9
 
 


StellaKép
Nehéz, nagyon nehéz kikapcsolni az agyunkat, hogy ne állandóan ezeken a dolgokon pörögjön. Teljesen megértelek. Az jó, ha vannak kérdéseid, szerintem nekünk tök jó, hogy ennyire átlátjuk a folyamatokat, már nem úgy értem, hogy biokémiailag, vagy ilyesmiKép, de nagyjából tudjuk, mi miért történik és igenis le kell ülni a dokival vagy felhívni, jól kifaggatni és tudtára adni, ha zavar valami, mert fontos, hogy emberként is kezeljenek minket, nemcsak páciensként.
Most próbáld a pozitív oldalát nézni a mostani helyzetnek. Szép vastag a mnyh-ád és peteérésre most nincs szükség. Tudom, ez kevés ahhoz, hogy megnyugtassalak, de bízni kell a szervezet regenerálódó erejében, biztos rájön hamar, hogyan is kell működnie.
Szóval nyugi, boldogság, hiszen jönnek a kis eszkimóid, most csak erre szabad gondolni!!!KépKépKép
Nagyon szorítok Neked!!! Várom a híreket!
Hajni
hajnesz
 
 


Stella Kép
Te szegény. ne izgulj a nyugi a legfontosabb. Tényleg durva mennyi gyógyszerrel megtömnek minket. A párom december óta folymatosan gyógyikat szed amiket az andrológus előír neki.
De szerintem nem lesz gond. Rendbe fog jönni a ciklusod és felszívódnak a ciszták is. Próbáld ki a FLP Aloe berry nektárját. Segít a ciszták felszívódásában.
Nagyon szurkolok az eszkimóknak a felolvadáshoz és a megkapaszkodéshoz is. Annyira szeretném, hogy sikerüljön Neketek (is) Kép
Lesz sárgatest is, majd arra is kapsz egy gyógyszert. Minden rendben lesz, ne aggódj. Jó? Kép

Hajnesz Kép
Olyan hősiesen tűröd a megpróbáltatásokat. Nagyon szorítok, hogy rendben menjen minden, és minden rendben legyen a következő menetre.

Nekem már tényleg tök mindegy melyik úton megyünk és rábízom a dokira, hogy döntse el. Csak döntsük el minél hamarabb, hogy ezer százalékkal arra koncentrálhassak Kép

wish
 
 


Stella, a PCO-t érzed is vagy "csak" az UH-n látható ? Szerintem biztosan kapsz majd Utrogestant amikor megkapod a fagyibabákat, ezen ne aggódj. De az is biztos hogy jó mindent megbeszélni a dokival, mindent kikérdezni és minden kétségünket eloszlatni. Legalább abban nyugodjunk meg hogy jó kezekben vagyunk. Kép

Az biztos, hogy kiborító ez a sok gyógyszer, vizsgálat és miegymás. Nálunk a férjem van már ki az orvosoktól, mert annak ellenére hogy nincs semmi baja már 2x vizsgálta andrológus aki egy csomó egyéb mellékvizsgálatra is elküldte, de az egész hajcihő egyértelműen pénzlenyúlás volt. (_NEM Dévais doki volt_)Ráadásul a párom nem magyar, így elég nehéz visszaállítani az itteni orvosokban megingott bizalmát. Persze a cél az közös, de az is lehet hogy ha inszemre utalnak akkor előtte hagyok egy kis időt hogy leülepedjenek a dolgok és újult erővel és lelkesedéssel vágjunk neki. Nagyon remélem hogy a Dévaiban maximálisan korrektek lesznek.
Szerintem a Bromo önmagában nem csinál peteérést, csak mivel minden mindennel összefügg a hormonrendszerben ezért lehet hogy nálam ez lett a kombináció eredménye.
zsizzsik
 
 


ZsizzsikKép
Hát, ha az állandó szúrkálás a petefészkeimben attól van (korábban nem volt), akkor érzem is, nem is kicsit!

De oké! Egyenlőre magnyugszom és pozitív leszek!
És hétfőhöz egy hétre jövök KépKép!
Stella

Kép
stella9
 
 


Sziasztok lányokKép

Már többször próbálkoztam az utóbbi 3 napban, de elszállt egy csomó levelemKép - remélem ez elmegy!
Mindenkit üdvözlökKép, jól felpörgött a kis topikunkKép
Én 5 napig olyan rosszul voltam, hogy azt hittem meghalok, 24 órás émelygés elsősorban, aztán ez 2x már fizikai valójában is megmutatkozott kedden reggel, azóta meg mintha elvágták volna... Semmi bajom, semmi tünetem, van étvágyam, nem is kicsi, stb. Szerintetek ez normális? Na mindegy, persze jól beparáztam, így mentem ma a dokihoz. Elmondtam neki is, hogy eltűntek a tüneteim, hát picit megijedt, de mikor mondtam, hogy nincs vérzés, akkor megnyugodott, aztán UH-n is megnézett. A babók már 5,3 és 6mm-esek és csak úgy kalimpál a kis szívük. Ez azért elég jó érzésKép, nagyon kívánom nektek!!!! Picit megnyugodtam, de szívesebben ölelgetném a WC csészét reggelente, mert az mégiscsak egy jel....
Szóval ez van velün, 2 hét múlva kell megint menni, fú, hosszú ám ez a várakozás is. Majd megtudjátok!KépKép

StellusKép Gyönyörű a nyálkahártyád, ez a lényeg. A PCO-d miatt most ne idegesítsd magad. Nekem is van. Ráadásul nekem csak egy normálisan működő petefészkem van. Helyre fogsz jönni. A legjobb gyógymód majd a terhesség leszKép Csak most nyugi, OK????

WishKép Valahol jó ez, hogy így alakult. A férjed vizsgálata hamar meglesz. Aztán kiderül hogyan tovább. A HSG-t ugyan nem irigylem ha lesz, de akkor mehetnek az inszemek. Aztán még mindig ott van a lehetőség a lombikra, ha nem hiszel az inszemek sikerességében. De az is lehet, hogy elsőre összejönKép Vagy spontán, most????Kép

TimiKép Köszi, hogy így utána olvastál az előéletemnek. Fú, még azért messze van a vége, de én is azt hiszem, hogy a mi történetünk erőt adhat sokaknakKépKép Drukkolok nektek!!!!

ÁgiKép Sajnálom, hogy nem sikerült az első. Talán a tavasz babaesőt hoz!!! Ugye, HajnikámKépKép

PngKép Mikor utaztok???

Puszi nektek
enigma
 
 


Jaj, még annyit akartam írni, hogy tényleg érdemes kipróbálni a hajnali érkezést. Most megint dömping van, hétfőn 8 műtét lesz, ha valaki akkor akar menni. Szóval 7-re menni, elsőként érkezni, nekem ez bevállt januárbanKép!!!
Pusza
Enigma

StellusKép Ha még olvasol, szurkolok nagyon neked. Csak ügyesen hétfőn és nyugodtan utána!!! Puszi
enigma
 
 


Sziasztok!
Csak azt szeretném kérdezni,hogy valakinek volt -e szüksége élettársi nyilatkozatra,amit közjegyzővel iratott,és mennyibe került?Mégsem a Dévaiba megyünk,és a Kaáliba nem helyben iratják alá a nyilatkozatot,hanem nekünk kell elintézni-közjegyzővel,csak elfelejtettem megkérdezni a titkárnőt mennyire számítsak.
Köszi a segítséget! Sziasztok!
kavicska
 
 


Enigma Kép
Örülök, hogy minden rendben. Fantasztikus érzés lehet látni a kis szívüket dobogni Kép
Nem baj, ha nem vagy rosszul, amíg nem görcsölsz és nem vérzel, addig tuti nincs semmi gond.
Inkább legyen vidám terhességed, mint hányós Kép

Szerintem nekünk sikerült most spontán Kép, ha nem akkor az első inszem/lombik fog, ha nem akkor a második, ha nem akkor.... megyünk a célig Kép

Kavicska Kép
Ha telefonkönyvből kinézel egy közjegyzőt és felhívod megmondja mennyi.
Megkérdezhetem miért mentek inkább a Kaáliba?

Én is nagyon nehezen tudtam üzenni a napokban, de most jónak tűnik a rendszer

wish
 
 


Enigma!
Nagyon örülök nektek!KépVigasztaljon,hogy nekem sose volt hányingerem a terhesség alatt.KépSzóval ha nincs tünet az nem jelent rosszat.
Anna Szani!
Nektek is nagyon szorítok!Kitartás!Kép
Küldök Domiról pár fotót nektek.Puszi.Dia
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Enigma! Úgy örülök, hogy még élsz! Kép Hiányoltalak nagyon! Március 11-én megyünk Kép
png
 
 


Hajnesz! Köszi szépen! Kép
Kellett összehasonlítási csoport, és a norvégot nekem egyszerű megoldani, érdekel, a tanszék külön meg is kért erre Kép, továbbá meg nem is készült még annyi tanulmány, mint pl. angol terms of address témakörben.
- Adrien
sadrien
 
 


Sziasztok!

Ami azt illeti,egy kb. két 7-en át tartó bizonytalanság,és rágódás után,több sikeres boldog anyával való komoly beszélgetés vezetett ehhez a nem könnyű ,de engem megnyugtató döntéshez.A legnagyobb dilemmát igazából az anyagi dolgok okozták,ugyanis hiába dolgozom éjjel nappal,meg végre a párom sem 50 ezret hoz haza,hanem 80-at,ennek ellenére számolgatásaim után úgy gondoltam,hogy nem tudok felvállalni egy magánkórházat.Eléggé elrettentett, amikor a Dévai doktor elmesélte ,hogy alkalmankénti vizitdíj 6-7000 ft.Valószínű én nem az a típus vagyok,aki egy két pofavizittel megússza és nekieshetünk...
Ilyen szempontból a barátnőm akinek a kislánya a Kaáli intézet gyümölcse,és az egyik ikres kismamánk elmondta ,hogy ez a Kaáliban miként működik.Az első vizit egyben egy regisztrációs díj az intézetbe.Ami ugyanúgy 10000 ft, mint a Dévaiban,de ott a további vizitekért nem kell fizetned.Mindent csináltathatsz TB-re,kivéve azt, amit jobbnak látod ha ők végzik el.Aláiratnak a betegekkel egy papírt,hogy meg sem próbál hálapénzt adni,így nincs a dilemma,hogy adjak-vagy ne,ha igen elég-e amit adok.
Szóval kérlek benneteket ne vessetek meg döntésemért,de úgy gondoltam az sem jobb döntés,ha az első sikertelen próba után kiderül hogy ezt anyagilag nem bírom és akkor kéne váltanom.
És persze nem tudom ki milyen anyagi helyzetben van..... és tudom nem ez amegoldás,de miután ezt a döntést meghoztam,onnantól legalább tudok aludni.
Köszönöm a megértéseteket!
Azért én maradok köztetek,és nagyon drukkolok mindenkinek!!!!!
Sziasztok!
kavicska
 
 


Kavicska
Ha vissza olvasol...megláthatod,hogy az anyagi részét,Én is leírtam...igaz ugyan,hogy első fiam születését a Dévainak köszönhetem...de a második babára előzetessen benyújtotta a számlát(insemenként 100 000.-).Azért váltottam orvost,itt a net-en ajánlották, a Schöpf Mérei kórházban Őt.Van ugyan magánrendelője,de hétköznap a kórházban minden Tb-re megy.(-és a magánrendelő is csupán 5.000.-).
Sok ismerőst vittem oda...fel-fel bukkannak itt is,és jócskán nött a babák száma amióta ismerem.Mi is mostanában kezdünk bele a baba-projektbe.
Szóval ne keseredj el,van még sok jó orvos-aki csodákra képes!!!
Sok sikert kívánok, továbra is mindegyikötöknek!
Kandi72

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kavicska, teljesen megértelek. Valóban nagyon nagy teher a Doki fizetése, mi is még csak most kezdtük a heti többszöri hozzájárást, csak sejtjük az anyagi terhet. Mi is a férjemmel minden kiadást megpróbálunk megfogni a dokihoz járás miatt. Mostanában bármilyen tervünk előjön, mindig az a válasz, hogy várjuk ki az első hónap doki költségét, hogy tudjunk majd számolni.
Egy biztos, most hogy hónap vége van azért drukkolok, hogy a hétfői után majd akkor hívjon, amikor már megjön az új fizunk...
Szóval Kaálira fel, arról is én még csak jókat hallottam.
És feltétlenül írd alá a petíciót, hátha azzal segítünk saját magunkon, ha csökkenne a gyógyszerek ára.

Én erősen gondolkozom rajta, hogy írok egy levelet a Nők Lapjának erről az egészről,a borzasztó anyagi terhekről (itt a gyógyszerről beszélek) rajtuk keresztül láttam már ilyen problémákat megoldódni (ls.petesejt adományozás). Ha valaki megszellőztetné, biztos vagyok, hogy lenne foganatja, most hogy minden politikus a csökkenő magyar lakosságról sír...
lkt
 
 


Sziasztok!

Köszi a megértő hozzászólásokat! Jól esik.
De vannak fejlemények az állapotomban ,sajnos nem a másállapotombanKép,de bírt 3 hónap után spontán leválni a méhnyálkahártyám.Várhatott volna még egy hetet legalább,mert így csúszok a vizsgálatokkal,és hátha hamarabb kezdhetett volna velünk valamit.Na de mindegy,örömömben csendben tűröm az egésznapos hasfájást.Igaz elkezdtem szedni egy cukorcsökkentő gyógyszert amiről a neten olvastam ódákat a pco-soknak.Régen felírták,szedtem egy darabig ,de nem láttam változást.Lehet hoigy most mégis megtette a hatását.Most jobban érzem magam a tudattól,hogy azért valamire képes magától is a szervezetem.
Most megyek pénztkölteni(még van)Kép Sziasztok! Vigyázzatok magatrokra!
kavicska
 
 


Kavicska!
Teljesen igazad van.
Nekünk a 2 inszem 310000ft-ba került.KépHa nem sikerült volna a második,akkor mi se tudtunk volna tovább menni.Engem az bosszant,hogy amíg nekünk mindig kikellett fizetni a 7000ft-ot,addig egyes lombikosoknak nem.Na jó,egyszer mondta nekünk is azt,hogy most ne fizessünk inkább költsük injekcióra.Szóval pofárta megy.Na de ennek ellenére hálásak vagyunk a dokinak.KépDe a másodikat már a jó Istenre bízzuk.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Kép
Megette a bejegyzésemet a Babanet Kép. No mindegy.

KavicskaKép
Megértem miért döntöttek így. Nagyon sokba kerül Kép. Mi most megvárjuk, hogy inszem, vagy lombik, és ha inszem az első után eldöntjük, hogy bírjuk-e (anyagilag) tovább a Dévainál, vagy megcsináltatjuk máshol TB-re az inszemeket.
Amit most Dia írt, az nagyon sok, annyit nem hiszem hogy tudunk áldozni az esetlegesen 6 inszemre. (Bár a babáért mindentKép) Meglátjuk.
A Kaáliról is nagyon jókat hallani, szóval szerintem ott is jó kezekben leszel.

DiaKép
Nagyon aranyos Domi. A társaság mellett ez a másik, amit szeretek a Babanetben. Annyira édesek a fotók, amiket feltesztek a gyerekekről. Melengeti a szívemet és erőt ad a kitartáshoz Kép
Ma ezt a keresztfiammal is gyakoroltam Kép

Lkt Kép
Közben mégis hétfőn megy a párom, de én biztos nem tudok vele menni. Majd máskor talizunk Kép

Szóval lányok, hétfőre kérek drukkokat, ha telik rám Stella mellett Kép. Még nem tudom kristálytisztán, hogy mire, de mondjuk legyen arra a megoldásra, ami legharamabb eredményt hozhat nálunk Kép

wish
 
 


Szia Wish!Kép
Nekem azért volt sok az inszem,mert sok injekció kellett.A másodiknál 33db-ot kaptam.Kép
Neked lehet,hogy elég mondjuk 5. De igaz,hogy ha a kb:10 vizitdíj nem lett volna,akkor mindjárt olcsóbb lett volna.
Köszi a dicséretet,kivánom,hogy minél előbb tudjál te is feltenni képet picurodról!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok! Kavicska! biztos, hogy a Kaáliban az inszemekért nem kell fizetni? Az is magánklinika.
Lldicsi! Az miért bosszant, hogy a lombikosoknak (nem csak egyes lombikosoknak) nem kell fizetni? Nekem az inszemeket állami intézetben csinálták TB-te, de sajnos nem sikerültek. Ezt mindenki maga dönti el, hogy kifizeti a magánrendelések árát és (talán) magasabb szintű ellátást kap, vagy a TB költségére egy államilag finanszírozott kórházba megy. Persze jobb lenne, ha mindenhol támogatna a társadalombiztosítás, de sajnos nem erről híresek. Kép

Kép
agi30
 
 


Ági!
Azért bosszant,mert nekik is van vizit a beavatkozásik.Akkor ők miért nem fizetnek minden találkán 7000ft-ot?Mégegyszer hangsúlyozom tisztelet a kivételnek!

Különben nem értem mit jössz az Állami intézetekkel,itt egy magán klinikán belüli ügyekről van szó!Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Ági szerintem arra gondolt, hogy nekünk attól nem lenne jobb, ha a lombikosoknak is fizetniük kellene. Örüljünk, hogy legalább azt a részét támogatja az állam - bár a többit is kellene... De tényleg mindenki maga dönti el, hogy az ingyenes állami intézményekben veszi igénybe az inszemmel kapcsolatos kezeléseket, vagy pedig már azt is inkább magán úton teszi. Én teljesen megértem azokat, akik csak az inszem után jönnek át a Dévaihoz, hiszen a lombik mindenhol ugyanannyiba kerül.
png
 
 


Mi lombikosok azért nem fizetünk, mert öt beavatkozást támogat a TB. A vizit díját is. Szerencsére. És mindenkinek, aki végigcsinálta a hat inszemet (mindegy, hogy hol, csak igazolás kell róla), vagy orvosilag igazolt, hogy az inszemnek nincs értelme élvezi ezt a "lehetőséget".

Kép
agi30
 
 


Sziasztok lányok,

Bocs hogy ide pofátlankodok, én Kaális vagyok, az 5 inszemem volt tegnap. Korábban (kb 10 évvel ezelőtt) én is jártam a Dévaihoz, de már akkor is iszonyú drága volt, ezért döntöttem a Kaáli mellett.
Itt az inszem 30.000 Ft, és nem tudom ki mennyire stimulálható, de nekem mindig csak Clostit irtak fel, soha nem kaptam meg szurikat, és igy is lett 2-3-4 tüszőm. A closti pedig csak néhány száz forintos gyógyszer. A Kaáliban nincs vizitdij, tehát az inszem összköltsége a 35,000 Ft-os határon belül marad. Ami azért szerintem elviselhető, és mégsem kell az állami kórház negatívumait élvezni. Kavics, szerintem jól döntöttél a Kaáli mellettKép

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta Kép
Köszi az infót Kép

Kavicska Kép
Megnyugodhatsz Kép

Én meg majd meglátom.
Délután megy a párom. Izgulok Kép

wish
 
 


Sziasztok !

Olvaslak Benneteket egy ideje - ezt ugye van aki tudja, meg azt is, hogy Dévainál kezdtem, de pont az anyagiak és a rengeteg várakozás miatt hagytam ott (1 év alatt 1 inszem, de előtte ott hagytunk félmilliót) - és azt gondolom, hogy már elég jól átlátom a helyzetet. Ha megendeditek itt az utolsó pár hozzászólásból kiindulva összefoglalnám a dolgot.
1. Szvsz igazából lombikosnak éri meg a Dévai klinikán lenni. Mert az biztos - kétségtelen tény -, hogy a doki nagy szakember és óriási tapasztalattal rendelkezik lombik terén, lévén, hogy szinte az első perctől csinálja, hogy Mo-on létezik. Szóval akinek olyan komoly problémái vannak, hogy nincs más út, akkor tényleg megéri.
2. Viszont ha ismeretlen eredetű meddőséggel mész oda és a rengeteg - szintén drága - kivizsgálás után az az "ítélet", hogy irányított házasélet utánna inszem, vagy csak inszem, én bizony nem maradnék. Pont az anyagiak miatt. Semmivel nem tud többet ő sem, mint bármely más TB támogatott hely. Ráadásul még azon is elgondolkodtam, hogy azt hiszem Png említette, hogy csak saját kérésre csinál összeférhetőségi vizsgálatot. Szerintem azoknál, akiknek az időzitett szex utánna inszem bulit ajánlja fel,azoknál igenis kellene, mert akciózhatok én a megadott időpontban gyönyörűen érő tüszőkkel, ha már a hüvelyemben kinyírom Apa sejtecskéit... Nem ?? Vagy rosszul gondolom ? Akkor meg minek pocsékoljak megint hónapokat.
Szóval annak idején ezek is közrejátszottak abban, hogy váltottunk.
Meggondolandó. Időben és pénzben is ....

Mindenkinek - inszemesnek, lombikosnak - kívános mielőbbi babázást !

Puszi Nektek: sziszuka
sziszuka
 
 


Sziszuka! Azt hiszem, tényleg igazad van. Mi még elég messze vagyunk a lombiktól, úgyhogy asszem, végig fogjuk gondolni, hogy nem lenne-e érdemes váltani. Csak ugye ez egy kicsit macerás. Gondolom, akkor ki kell kérni az eddigi leleteket a Dévaitól, és ha sokáig nem sikerül, és vissza kell ide jönnünk, arra nem tudom, hogy hogy reagál. Az összeférhetetlenségin nagyon csodálkoztam. Mi a fenének szúrjunk el esetleg egy évet irányítottra, ha felesleges?
png
 
 


Szia Png !

Hát a leleteket tényleg nem árt elkérni, ha vált az ember. Egyébként én pl. annak idején az átjárhatóságiról kaptam automatikusan papírt és szerintem az a legfontosabb. Egy 3. napi vérvételt meg egy "kisfiú" számlálást két perc alatt csinálnak pl. ott ahova én járok. Tényleg megint csak zárójelben, a barátnőmet jan. 3-án vittem el, neki is megvolt átjárhatósági a többi nem és két hete volt a 2. inszemje. Azt hiszem ez elég gyors. Ja és eddig kb. 20e ft-jába van a történet....
Ha van kedved, írj az e-mail címemre.
Üdvözlettel
sziszuka
 
 


valamiért nem megy el a leveled Kép
png
 
 


'reggelt
Mert nem sikerült megváltoztatni az e-mail címemet a profilomban a babanetnekKép Megpróbálom még egyszer, de ez a jó: scheidler@invitel.hu
sziszuka
 
 


na most sikerültKép
Jöhet a levél !
sziszuka
 
 


Sziasztok Kép
Tegnap eldőlt, hogy lombikunk lesz. Annyira pocsék lett az eredménye a páromnak megint, hogy a Dévai azt mondta, ez tuti ICSI. (Fura, hogy két héttel ezelőtt még sokkal jobb volt.) Most az a házi feladat, hogy a Dévai lelet alapján az andrológus írjon egy friss és ropogós szakvéleményt. És ha ez megvan, akkor ha "megint megjön" Kép nekikezdhetünk a lombiknak! És az elvileg hétfőn van!
Úgyhogy most azon izgulok, hogy holnap az andrológus ne problémázzon azon, hogy újabb papírt kérünk. De ha problémázik, akkor elmegyünk egy másikhoz, ezen nem múlhat!
Plusz nekem van még egy köröm, mert ami cytológiai leletet kaptam novemberben a magándokimnál nem volt lepecsételve. Ma voltam a SOTE-n, mert onnan jött a lelet az egyik laborból, de nem tudtam egy dokival sem beszélni, mert mindnek gyakorlata volt. Kikunyiztam a titkárnőnél, hogy hadd hagyjam ott és pecsételtesse le nekem egy dokival. Holnap reggel felhívom, hogy sikerült-e és elmegyek érte. Ezen sem múlhat Kép.
Szóval kérek még egy kis drukkot, hogy a papírmunkát sikerüljön elintéztetni és akkor hétfőn kezdünk Kép
El sem hiszem, hogy nagy hirtelen itt tartunk Kép

wish
 
 


PngKép
Lehet, hogy a végén még találkozunk?Kép
WishKép
Akkor most megnyugodhattok, így nyertetek egy csomó időt! Jaj, de jó!!! Na jó, azért ennyire talán nem kell örülni egy lombiknak, de én akkor is örülök Nektek, biztos nagy megkönnyebbülés volt hallani! Szörnyű ez a sok molyolás a papírokkal, szorítok, hogy hétfőn villámgyorsan beinduljanak a dolgok! Nektek nem is kell fogigátló, ugye? Én még azzal húzom egy kicsit az időt...Kép
Hajni
hajnesz
 
 


Sziasztok!

Elképesztő hogy milyen nehezen enged hozzászólni a rendszer, nagyon folyamatos a társalgás így 2 naponként a részemről.
Péntekre vagyunk beutalva a párommal a Dévaihoz egy összeférhetetlenségi vizsgálatra ! Ahogy olvastam jó korán érdemes odaérni, még szerencse hogy tök közel lakunk Kép
Nagyon tanulságos volt amit árszempontból írtatok a Dávai kontra Kaáli Intézetről. Azt hittem, hogy az inszemet a Dévaiban is támogatja a TB. Ezek szerint nem ?? Várakozás szempontjából (és itt most nem csak arra gondolok, hogy mennyit kell ülni a váróteremben amíg sorra kerül az meber) nem kell többre számítani a Kaáliban, hiszen gondolom többen járnak oda ??
zsizzsik
 
 


Ja, még egy kérdés: van esetleg tapasztalatotok abban, hogy az összeférhetetlenségi eredményére mennyit kell várni ? Vagy megnézik ott helyben és megmondják?
És általában a laboreredményekre mennyit kell várni? Hajlandóak megmondani valamit telefonon, vagy mindig oda kell menni és perkálni a 6-7000 pénzt?
zsizzsik
 
 


Zsizzsik!
Sajnos én nem tudok segíteni, de minden infó érdekelne, mert nekük is az összeférhetetlenségi jön!
Ha csak az eredmény érdekel, megmondják telefonon, csak azért nem kell odamenned, így megúszol egy vizitdíjat.
png
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: