Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

Pár honapja még érdeklödtem a korház felöl, ma pedig itthon babázok a 10 napos babámmal! Szeretnék öszintén köszönetet mondani az osztály dolgozoinak. Külön kiemelném Orvosunkat Dr. Baltschik Miklost, szülésznömet Tündét (sajnos nem tudom a vezeték nevét bocsánat)a növérek közül pedig Efit.De mindenki orvos növér nagyon kedves volt velem, pedig irtozok a korháztol.

Remélem olvassa valaki a dolgozok közül, és mégegyszer köszönjük.

Vékony Viktoria , Boros Bori
bencebaba
 
 


Szia Bencebaba!
Gratulálok a picihez,és sok boldogságot kivánok nektek!Nekem még 19-ig van idöm,ha minden igaz.
üdv:Zsuzsi
babika
 
 


Bencebaba!Gratulálok nektek sok-sok boldogságot egészséget kivánok KépKépKép...én is a Tündénél szültem /Lacik Tünde/profi szakember nagyon meg voltam vele elégedve.Képüdv.vera
Kelemenné Vera
 

 
 

Márti:
nekem elment a magzatvíz, és fájás nuku, tágulat szűk egy ujjnyi volt éjfél körül. Reggelig semmit sem tágultam. Így nem lehetett más az ítélet!

Dettikém:
ilyen mákod is csak neked lehet! Van erre recept? Kép

Boribaba és Viki:
akkor itt is nagy gratula. Jól vagytok amúgy???

Zsuzsa (zerko)
zerko
 
 


Zsuzsa! Szedtem Caulopillum-ot, vagy mi a bánatot. Fruzsitól kaptam szülés előtt 1 héttel. De neki nem segített sajnos. 2 napig vajúdott szegény.
Detti
 


Sziasztok Csajok! Köszi, hogy ismét ilyen sokan megoszottátok velem a tapasztalataitokat!!! :-))) Detti! Neked tényleg mákod volt, biztosan a jó lelki hozzáállás is segített!A gyógyszer, amit szedtél, a tágulásban segít, vagy pontosan mire jó? Még nem hallottam róla.
Vera! Ez nagyon jó dolog, hogy a szülésznőt fel lehet hívni akkor is, amikor még otthon vagy! Ez azért megnyugvást ad, bár remélem nem éjszakára esik majd a vajúdási időszak! Az is tök jó, hogy félig ülve szülhettél! A dokim azt mondta, hogy ha szülésznőt akarok választani, akkor a 32.hét körül érdemes ezt jelezni. A tapasztalata-
itok alapján a Tündét vagy a Héber Juditot szeretném megkérni.
Zsuzsa! Ez így tényleg egyértelmű, de így is szupi, hogy végül hüvelyi úton sikerült megszülni a Kicsit, mert szerintem azért a császárnál minden jobb!
Bencebaba! Gratulálok a Picurihoz, jó egészséget és sok boldogságot Nektek!
Szülésfelkészítőre jár valaki?
A baba szülés után meddig lehet majd velem? Szoptatni is lehet egyből a szülőszobán?
dtulcsi
 
 


Szia Márti!Szülésfelkészitőre nem jártam ilyen régi motorosnak már nem kellKép de gondolom van hivd fel a szülőszobát megtudják mondani hogy mikor van pontosan...szülés után kb.2-3 órát velem volt a babóm és utána elvitték a csecsemő osztályra,a szopit bátran el lehet kezdeni miután téged rendbe tettek ...a fiacskáim egyből tudták hogy mire is való a szopi Kép jóllaktak és reggelig szunditottak /este születtek/ a szülésznők segitenek a helyes mellretételben sőt általában már akkor a csecsemős is ott van a szülőszobán és tud segiteni...én nagyon jól kifogtam mert a Tünde mellett ott volt a Rózsa aki csecsemős és nagyon kedves volt és segitett ha kell és későbbi napokon is ...üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Márti! Ez a szer valami homeo bogyó, és a táguásban segít. Van akinek bejött Kép, van akinek nem Kép.
Szülés után 2órán kersztül még a szülőszobán vagy, akkor jöhet a szopi is.
Tőlem csak addig vitték el a babómat az osztályra, amíg le nwm tettek a helyemre.
A szoptatásban egy MAGDI néni nevű öreg csecsemős segített, nélküle nem tudom, mi lett volna... Kép
A tanfolyam tök jó volt, a helyi sajátosságokat ecsetelték, ami nagyon hasznos volt. Pl: éjszaka melyik kapun, hogy lehet bejutni a szülészetre. Keddenként 5-től volt. Korábbi hozzászólásokban a Héber Judit leírta a "tanmenetet". (2003. dec. körül)HJ nickkel.
Üdv: Detti
Detti
 


Sziasztok!
Április 10-én megszületett a kisfiam 3350g,54cm-rel!!!!Dr. Molnárban nem csalodtam,remélem más sem fog!!
üdv:Zsuzsi
babika
 
 


Szia Babika! Óriási gratula nektek és jó egészséget mindkettőtöknekKépKépKépKépüdv.vera
Kelemenné Vera
 


Zsuzsi: szívből gratulálok a kislegényhez, és minden jót nektek!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!
Zsuzsi: a babához gratulálok, egészséget és boldogságot kívánok!
Lányok! Remélem még kérdezhetek! :-))
A szülés után a babát egyből megkapom, vagy előtte lemossák?
A méhlepény születése hogyan zajlott nálatok? Volt valami rásegítés, vagy magától ment (jött)? :-))
A baba kapott anyatejen kívül valamit?
Hány napig voltatok bent szülés után?
dtulcsi
 
 


Szia Márti! A Babót egyből megkapod utána viszik el tisztogatni...a méhlepény egy nyomásra kijött a doki egy kicsit megnyomta a hasamat és ennyi...a babók ha nincs tej akkor cukros vizet kapnakKépde ügyes légy és mond azt hogy indul a tejecske és hadd maradjon nálad éjjel is a babóca) nálam velem volt éjjel nappal ,a kórházban az 5.dik napon mehettünk haza üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Márti:
nekem nem adták oda azonnal a lányomat.Kép De pár perc múlva megkaptam. Nem fürdettek azonnal, csak törölgették őket! A fürdetés csak órákkal később volt. Így a magzatmáz még felszívódik a bőrbe, és az jó!
Nekem is rásegítettek egy nagyon kicsit a lepényre, de egybe kijött! Nem is emlékszem rá!
Kezdetben valóban cukros vizet adnak, és ha éjjel bent van a baba a "közösben", akkor 2001-ben BEBA HA-t adtak nekik pár nap után.
Én is bő 4 napig voltam bent! (hétfő délután született, és péntek reggel jöttünk el)

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok Csajok! Tök jó, hogy ennyi tanácsot és jó ötletet kapok Tőletek! :-))))
Vera! A babuci már az első éjjel velem lehet, akkor is, ha csak a közös szobában lesz hely? (bár jó lenne alapítványiban lenni, ott azért mégis nyugisabb..)
Zsuzsa! Miért nem kaptad meg azonnal a kislányodat? A köldökzsinórt ugye csak később vágják el?
dtulcsi
 
 


Márti:
nem volt különösebb oka! Nem adták oda, bár én nem is kértem! Most más lesz! Kép
A köldökzsinórt mivel nem a férjem vágta el, így nem volt vele nagy hűhó. Nem is tudom, mikor került rá sor. De sok vér nem volt, így gondolom, nem kapkodták el.

Zsuzsa
zerko
 
 


Szia Dtulcsi!Azt hiszem hogy veled lehet de akkor ha lehetőséged van rá akkor alapitványi szobába menj igy tényleg édes kettesben lehetsz a kicsivelKépKép...az én tapasztalatom jó evvel kapcsolatban oly annyira hogy a középső kisfiamat 2000-ben már úgy vittem haza hogy hizott 20dkg-otKépKépENNYIT A SIKERES SZOPTATÁSRÓL hogy milyenek a körülmények nekem nagyon sokat segitett a csecsemősök közül a Rózsa nővér...KépMikorra várod a babót és kinél szülsz?minden jót nektek üdv.vera
Hunter
 


Márti! Nekem rögtön a hasamra tették, és csak pár perc múlva vágta el a férjem a köldökzsinórt. Ez 3 hónapja volt.
Ja! Nálunk a szobatársakkal egyezkedtünk, hogy jöhetnek-e látogatók (nálunk csak a férjek jöttek be 90%), ill. hogy a babók maradnak-e éjszakára.
Én a 3 ágyas fürdős-wc-s szobában voltam, ami nem fizetős.
Üdv: Detti
Brumóka
 


De rég jártam erre Kép) Mentségemre legyen mondva: december 15. óta babázom.
Dtulcsi: a közös szobában csak akkor lehet veled a baba, ha minden más szobatárs is beleegyezik. Ez kicsit rizikós.
Márti: én Gombos Katalinnál szültem (nem választottam, ő volt az ügyeletes), nagyon kedves volt, mindenben segitett.
Összességében jók voltak a tapasztalataim a kórházról.
És én is nagyon gyorsan megszültem, az első fájásom este 9-kor jelentkezett, akkor még nem tudtam, jósló lesz-e vagy igaz, mert rengeteg jóslóm volt, fél 12-re értünk be a kórházba és 2.59-kor hajnalban megszületett a baba. Az igazán kemény vajúdás 2 - 2,5 óra volt.
cucurbit
 
 


Sziasztok Lányok!
Vera! Lintner főorvosnál fogok szülni, aug-ban.
Detti! Végül a babák veletek voltak éjjel-nappal?
Cucurbit! Tényleg gyors voltál Te is, gratulálok!
Kinél szültél? Első babát szülted?
A 3 ágyas szülőszobában állíthatóak a szülőágyak?Tágították vkinek a méhszájat ujjal? (A szülőszoba c.műsorban láttam ilyet, kicsit ilyesztő volt!) üdv, Márti
dtulcsi
 
 


Szia Márti!A szülőágyak fejtámlája állitható az új szülőágy az ami teljesen komfortos az egy ágyasban de....a szülésnél engedik a szabad mozgást igy "csak"a kitolásnál kell feküdniKép...az én szüléseimnél nem tágitott az orvos ujjal...de amúgyis az új egészségügyi törvény nevében minden beavatkozáshoz a beleegyezésed kell ugyhogy megtagadhadsz bármilyen beavatkozást...máskérdés ha sürgős beavatkozásról van szó és a baba és a te érdekedet szolgálja akkor más a helyzet...Augusztus még egy kicsit odébb van pont kifogod a nagy melegetKép Bocsi azért kérdeztem az orvosra mert mert nem a
Mártit láttam hanem a Dtulcsit...kavarodás?!üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Márti, én Kaszás dokinál szültem, első babánkat.
Ha jól emlékszem, nekem tágitott egy kicsit kézzel, de már csak a vajúdás legvégén, nem volt kellemes, de nagyon nem fájt.
cucurbit
 
 


Sziasztok!
Vera! A szülőágyaknak csak a fejtámlája állítható, vagy a háttámlája is? (Bocs, ha hülye kérdés, de még nem láttam szülőágyat "testközelből".) Mert jó lenne ülve v. legalább félig ülve szülni.
dtulcsi
 
 


Szia Márti!A szülőágyak általában úgy vannak kialakitva hogy a kismamát féligülőhelyzetbe lehet emelni és az ágy vége szétszedhető az esetleges beavatkozásokhoz pl:gátvarráshoz.Abban biztos vagyok hogy szülhetsz ahogy neked jólesik és nincs különösebb indoka annak hogy háton kelljen feküdnödKép üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Szia Márti! Én is félig ülve szültem Kép.
A babókák végül nem voltak velünk éjjel, csak reggel 5- 1/2 6-tól, este 10-ig. 10 után be lehetett menni az Osztályra, és ott még lehetett babázni. Megmutatták a köldökcsonk ellátását, meg egyebeket, ha az ember kíváncsi volt rá. Kép
Brumóka
 


Cucurbit: gatula a babához! Kép

Márti: én júliusban szültem 2001-ben, és a szülőszoba nem annyira meleg! A kórtermekben rosszabb a helyzet!

Zsuzsa
zerko
 
 


Lányok!Hová tüntetek??????KépKép Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Én augusztusban fogok a Jánosban szülni. Első baba, ezért nagyon hálás lennék, ha beavatnátok mindenbe.
Szülésznőfogadás - mikor, kit, hogyan, (mennyiért)
Különszoba - mikor kell szólni, hogy ilyet szeretnék, hány ilyen szoba van, előfordul-e, hogy az összes ilyen szoba foglalt?

Olvastam egy-két korábbi üzenetet. Előfordult már olyan, hogy valaki nem egyezett bele, hogy a közös szobában a szobatársak maguknál tartsák éjszakára a babájukat?

Meg lehet-e a szülés előtt nézni a szülőszobát? Amolyan terepszemlére gondolok. Van ilyen gyakorlat, vagy furcsán fognak rám nézni, ha ezzel jövök?

Előre is köszi,
Ancsa
ancsa55
 
 


Szia Ancsa!Gratulálok a babóhozKépSzülésznőt fogadni szerintem akkor fogadj ha elkezdesz CTG-re járni de ha úgy gondolod akkor most is lehet .Én személy szerint Lacik Tündét tudom ajánlani két gyermeket szültem nála nagyon kedves és hozzáértő mellette biztonságbanéreztem magamKépminden kérdésre válaszol és a szüléskor csak rád figyel mert tudjuk az orvos csak az utolsó kitolási szakban hivják addig a szülésznő van veled....a privát elérhetőségét meg tudom adni magánban ha gondolod...az hogy mennyiért arra rá kell kérdezni szerintem ...mi egy kosarat készittettünk neki 10Eft értékben és azt sem tudta mit mondjon és hogy köszönje...a különszobát jelezheted az orvosodnak de az úgyis akkor derül ki amikor majd bent leszel hogy hol van hely bizony előfordul hogy nincs helyKépvannak egyágyas fizetős szobák én nem választottam mert annyi pénzt nem ér meg mert egy ugyanolyan ágy van benne mint a sima kórtermekben /jó kényelmetlen /annyi hogy bent van a fürdőszoba a pontos árat már nem tudom tavaly nyáron szültem/van két ágyas fizetős az már más IKEAágyas külön fürdőszobás és jóval kényelmesebb mint az egyágyas ...az hogy a baba benn legyen-e éjszaka az megegyezés tárgya nálam benn volt velem a 2éjszakától...szülőszobába be lehet menni nagyon kedvesek a szülésznők ...egyéb kérdésre szivesen válaszolok...egyébként kinél szülsz?üdv.veraKép

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Vera: hogy vagytok? Látom, kimerítő volt a válaszod!

Én sem tűntem ám el! Kép
Most nyomom a 36. hetemet, de 2 hete majdnem megszültem Kép Volt néhány vendégéjszakám az intézményben. Kép
Most már lassan a finish, bár a hasam alapján mindenki azt hiszi, már az utolsó hetemben vagyok...

Zsuzsa
zerko
 
 


Szia Zsuzsa!Köszönöm kérdésed...mindenki bárányhimlős volt nálunk KépKépKépa rosszabbik fajtából,amúgy túlvagyunk rajta,a nagyfiam ballag az oviban,a többiek jólvannak...a szülés előtt négy héttel vendégeskedni nemjó dologKép a harmadik csemetém a 36.héten született de ez egy másik dolog...mostmár minden rendben van ugye?ha most megszülsz ezen a héten akkor sem lehet gond mert gondolom a súlya megvan ha ekkora a pocidKép úgyhogy nem lehet gond...mostmár kitartás drukkolok neked...gondolom jelzed valamilyen módon ha itt az idő...csak azért kérdezem mert kb.két hét mulva jelenésem van a kórházban és ha ott vagy meg is tudnálak látogatni esetleg ha gondolodKép mégegyszer kitartás üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Vera: bárányhimlő??? Valamikor túl kell rajta esni, de hogy mindenki egyszerre? Lázuk is volt?
Gratula a "nagy" fiadnak! Már az oviban is van ballagás???
Nem a szülés előtt 4 héttel voltam, hanem a 34. héten! (akkor volt front, holdfogyi, telihold, és hulla is voltam)
Most van még 4 hetem!!! És most jön egy combos kis front!
A lányom súlya szerintem a héten eléri a 3 kilót, így nem lenne már gond szerintem sem. Jövő héten amúgy UH és CTG (NST).
Felveszlek az értesítendők listájába, így ha megszülök, kapsz mailt, és akkor tudod, bent vagyok a kórházban. Előre is köszi a figyelmességedet, ha találkozunk, ha nem!

Zsuzsa
zerko
 
 


Szia Vera!

Hálásan köszönöm a tippeket, jótanácsokat. Zsolnai doktornál fogok szülni. Nem ismerem túl rég, de nagyon kedvelem, csak jót tudok mondani róla. Egy barátnőm is nála szült tavaly, hosszú ügyelet és 2 óra alvás után is ott volt, hogy levezesse a szülést.

A szülésznő számát örömmel venném, de jónak találom, hogy csak akkor beszéljek vele, ha elkezdtem CTG-re járni. Kerestem a mailcímedet, de valószínüleg rossz helyen nézem. Hol találom meg?

Mégegyszer köszi,
Ancsa
ancsa55
 
 


Ancsa: Zsolnai nekem is szimpatikus volt Kép
Szerintem te add meg a mail címedet, vagy tedd bele a profilodba, mert Veráé sincs benne, nem is találod így meg! Amúgy ha a nevére kattintassz oldalt, akkor jelenne meg! Vagy küld el nekem a mailcímedet (nekem van a profilba címem), és én elküldöm Verának.
És ráér szerintem is majd a 35-36. héten intézkedned.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!Ancsa a mailcimem a profilomban megtalálodKépés nagyon szivesen segitettem...Zsuzsa!sajna mindketten egyszerre voltak lázasak azt sem tudtam hogy melyikhez szaladjakKépKépKépmár túlvagyunk rajtaKépAz oviban is van ballagás manapság már ez van..Köszönöm előre is az értesitést drukkolok neked BÁÁÁÁR most jön egy jó kis front nem fogsz talán megszülni akár mi is történjen drukkkknekedKépKépKép üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Zsuzsa! Mi volt ez a 34. héten? Miért kellett befeküdnöd? Már tudjátok, hogy kislány? Szuper!
Finisben vagy Anyus! Állandó rohangálás a wc-re.., égő gyomor..
Nagyon drukkolok, hogy ezt a frontot együtt vészeljétek át, meg a következőt is!!
Puszi: Detti
Brumóka
 


Detti: mail ment az indexre!

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok! Itt vagyok végre én is. Nekem is volt szerencsém a kórházi ügyelethez 2 héttel ezelőtt,akkor voltam 29 hetes, gyakran keményedett a pockóm, óránként többször.Kép( Azóta hol keményedik, hol semmi bajom. Nektek volt ilyen probléma? Milyen gyakran? Szedtetek rá valamit? Most "lightos" pihengetés ajánlott, dög unalom, de mindent a babáért!!
dtulcsi
 
 


Szia Márti!Az első terhességemnél voltak ilyen problémáim de a fiam hét éves lesz junius 15-én Kép Úgyhogy a probléma megoldódott de a viccet félre téve pihengettem untam magam de a 38 hétre 3800gr-al egészséges fiacskám született...Magnéziumot kellett szednem persze KépMelyik orvos vett fel???minden jót nektek és vigyázzatok magatokra üdv.vera IRJ!!!!

Kép
Kép
vera70
 
 


Márti: nekem is volt ilyen, de nekem nem az első babám. Tartsd be azt a pihengetést! ÉS a magnézium tényleg jó lehet rá.
Vera: elkezdtem a CTG-ket. Ez a 37. hetem vége lassan. És nagy baba ígérkezik. (BDP: 95 mm, és TAD: 113 mm volt 36+2 naposan)

Zsuzsa
zerko
 
 


Szia Zsuzsa!Tényleg nagy baba a középső fiam méretei voltak ilyenek és 3950gr-al születettKép drukk neked vigyázz magadra és a babóraKép üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok! Már kezdtem jobban lenni, és kicsit többet mozogni, erre ma délután megint keményedik. Fronthatások vannak, talán emiatt. Ti hány órát feküdtetek naponta? Már le vagyok zsibbadva!
Vera! Szerencsére nem kellett bent maradnom a kh-ban a múltkor, csak megvizsgáltak, s mivel minden rendben volt, hazajöttem. A vizsgálatot senkinek nem kívánom, az ügyeletes orvos (inkább nem tenném közre a nevét) kétszer is megvizsgálta a méhszájat, fájt még utána 1 órával is. Kép
dtulcsi
 
 


Szia Márti! Részvétem a vizsgálat miatt nekem is volt benne részem és talán egy orvosról is beszélünk rémes voltKéptarts ki próbálj sokat sétálni és pihenni ...esetleg emilezhetünk is ha gondolod üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok

Csak annyit szeretnék mondani hogy Zerko megszült és jol vannak, többet még nem tudok. Majd irok ha van infom

Sziasztok
viki
bencebaba
 
 


sziasztok!

Viki híre igaz, és nem kacsa Kép

június 10-én, egy hossszú, és nehéz szülés végén megérkezett második lánykánk Edina Orsolya.
3700g, és 56 cm, 36-os buksi, 10/10-es Apgar.
Jól vagyunk.

Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Szia Zsuzsa!Óriási gratula nektekKépKépKépKépminden jót és tengernyi tejcsit a babának üdv.vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!
A Lintnerről szeretném elmondani ha valakit érdekel hogy szerintem nagyon jó orvos,és partner mind a terhesség és a szülés alatt.Hosszú keresgélés után döntöttem mellette mert az egyetlen orvos volt aki nem akart rutinból császármetszést csinálni csak azért mert az első szülésem azzal végződött.
2002 októberében szültem a második lányomat nála és nagyon szép emlékeket hagyot bennem.A szülés alatt inkább mint segítő volt mellettem,és nem mint orvos.A kezemet fogta és szorította,vagy a lábamat segített tartani,közben a férjemet nyugtatta,és magyrázta neki mikor mi történik a testemben.Végig nagyon nyugodt,csöndes hangon szólt hozzánk,és ez a nyugalom mindenkire átragadt.Pedig a szülés végén elmondta jobban izgult mint én hogy sikerüljön.
Vajúdás alatt azt csinálhattam amit csak akartam,pedig volt infúzió és ctg is.Szülni majdnem ülő helyzetben szültem.A szülésznőm a Mayer Annamária volt,és neki köszönhetem hogy az előzmények miatt muszály gátmetszésem csak két öltést kapott.
A következő napokban a Lintner doktor többször bejött meglátogatni,a reggeli gyerekorvosi vizsgálatokra pedig bement megnézni a lányomat, vele is minden rendben van-e.
Neki köszönhetem a napi friss ágyneműt,és hogy olyan szobába kerültem ami ugyan nem fizetős,de fürdős és csak három ágyas.Ebben a szobában lehetőség szerint mindig fent van tartva egy ágy a mamáinak.
És neki köszönhetem hogy a harmadik gyerekre nem nyolcévet fogok várni,mert már a szülőszobáról úgy jöttem ki hogy máris kezdhetjük újra.
dobolyka
 
 


Dobolyka!
Gratulálok a gyerkőcökhöz!
Nem jönnél át a Fogamzás, várandósság, szülés/Szülés/Szülési esélyek császármetszés után című topikba megosztani a tapsztalataidat? Nagyon érdekelne, mik voltak az előzmények, és hogyan alakult így a második.. Ha megteszed, előre is köszönöm.
moncaberta
 
 


Sziasztok!

A profilomban található e-mail címemre elküldenétek a Lintner doktor úr magánrendelői adatait (cím, telefonszám, rendelési idő, árak)? A kórházi rendelési ideje is érdekelne.
Előre is köszönöm!

Judit
mindoverload
 
 


Sziasztok!
Mi ez a keményedés, amiről írtatok?Mennyiben más ez, mint a normáis?Apropo normális: Ti aludtatok a 25. héten 16 órákat?
Lennétek olyan kedvesek, hogy megírjátok, milyen volt a kórház egy nem fizetős szobában?Ugyan eljártam a felkészítőre és tényleg minden fontos adatot és infót megkaptam,(Köszönet Héber Juditnak) de érdekelnének a tapasztalataitok.
Előre is köszi
kismadár
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: