Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kata, örülök, hogy minden rendben. Kép

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Hírek KisBuksiról:

A múlt hét rövid forgatókönyve:
Miután szerdán befeküdtünk a kórházba, várva a csütörtöki operációt, kiderült, hogy kedvesem akkor már több napja tartó láza, még magasabb lett, így elhalasztották a műtétet.
A doktor bácsi kicsit ránk ijesztett, miután közölte, hogy van egy kis izgulni valónk, mivel a láz és a méhnyak rövidülése együtt már komolyabb probléma! Antibiotikumos kezelés után a láz szerencsére elmúlt a hét végére, így keddre kitüzték az operáció új napját. Nagyon tartottunk az egésztől, de szerencsére minden nagyszerűen alakult, a műtét sikeres volt.(Lekopogom!)
Mostanra már csak sokat kell pihenni. Nagyon jól vagyunk. A fiúkat megnézték, nagyon jól fejlődnek, a kisebb már behozta lemaradását. Múlt hét pénteken 960, illetve 1010 gramm volt a súlyuk, és mindketten fejjel feküdtek (szerintem ez már végleges pozíció lesz). Azt hiszem elmondhatjuk, minden szerencsésen alakul!
Azóta Kedvesem bekerült egy ötágyas szobába, amely külön fördővel, WC-vel van felszerelve.
Az orvos azt mondta, hogy szoktassuk magunkat a gondolathoz, hogy már végig ott kell maradni, talán egy-két otthoni hétvégét kapunk, ha minden rendben lesz. Hát körülbelül ennyi! Kisbuksi Kispapija
M. az ikres topicról

KépKép

KépKép
2in1
 
 


Sziasztok!

Jöttök holnap a szüléselőkészítő előadásra???

Üdv,

Vic
Victoria
 

 
 

Sziasztok!

Marcsi, köszi a híreket Kisbuksiról! Szorítok, hogy minden rendben menjen.

Vic, igen, én megyek.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Lehetséges hogy a babámnak körme legyen 37 hetesen?Azért kérdezem,mert a hasam alját olyan mintha kaparászná,és a legdurvább,hogy 3 napja kezdte el és akkor csak kellemetlen volt,de most már úgy csinálja hogy fáj is.
Vagy ez mi lehet?

Ha tudtok adjatok tanácsot!

Köszi!

Ani
ani24
 
 


Szia Ani!

Én úgy emlékszem, hogy a pici körmök már a 17. héten elkezdenek nőni. És sok baba úgy születik, hogy összekarmolja magát. Így szerintem 37 hetesen már lehet körme.
De, hogy a kaparászást vajon ettől érzed-e, azt nem tudom.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Ani, körme már biztos van ilyenkor - legalábbis a könyvek szerint már tényleg a 17. héten is van (már az enyémnek is van Kép, de hogy azt érezd, mint kaparászást... nem tudom. Ha fájdalmas, akkor inkább kérdezd meg az orvost.
Hozzáteszem, hogy csak a józan ész alapján mondom ezt, mert se tapasztalatom, se ilyen jellegű tudásom nincs.

Hogy vagytok ma??

Kata
katca
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van. Én holnap megyek be a kórházba kiszedetni a varrataimat. Meg ctg is lesz. Kezdek izgulni. Kedden megnéztem a babás szobákat az elsőn. A háromágyasok tök normálisan néztek ki. Tisztaság, külön fürdő. Úgyhogy szeretnék odakerülni. Ezek fizetősök. Van egy nem fizetős, 5 ágyas, de az nem tetszett annyira. Nem tudja vki, hogy ilyenkor még szoktak csinálni UH-ot? MOst vagyok a 38. hét végén. Nem ellenőrzik a fekvését?

Ani, körme tuti van már, de szerintem a kapirgászását nem lehet érezni. Legalábbis furcsállnám. Nekem olyan érzésem szokott lenni mostanában, mintha a hasam legálján vami égetné a bőröm. De semmi nem látszik rajta, mégcsak nem is piros. Lehet, hogy uazt érezzük? Furcsa dolgok történnek ilyenkor, amikor az ember terhes.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!

Renáta! Végre eljött a nagy nap! Majd jelentkezz, hogy mi volt! Kép Kép

Ági, csak az első emeletet nézted meg? Eddig általában a többiek a 3.-at dicsérték.

Vic, mi volt a dokinál este? Remélem minden rendben volt.

Tegnapi szülésfelkészítő:
A téma a szülészeti fájdalomcsillapítás volt, Dr. Bányász Tamara előadásában. Elég rövid volt, legalábbis a múltkoriakhoz képest, mégis mindent szépen elmondott. Beszélt az EDA-ról, altatásról, spinális érzéstelenítésről, elmondta az előnyöket és a hátrányokat egyaránt. Mint kiderült, a kórházban csak 3 aneszteziológus van, közülük kettő mindent csinál, egyikük pedig csak altatást. Emiatt, ha valaki EDA-val szeretne szülni, akkor azt kérik, hogy előre egyeztesse, és akkor ők is úgy készülnek. Elmondta azt is, hogy lehet szülni gyógyszeres fájdalomcsillapítás nélkül is, vannak egyéb módszerek, mint a meleg vizes zuhany, masszázs stb. Nekem tetszett az előadás, a lényegről beszélt, összeszedett volt, és amúgy nagyon szimpatikus, kedves volt a doktornő.

Pusza mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!!!

Tündi, nekem is nagyon tetszett a tegnapi előadás, csuda aranyos ez a kis doktornő, nagyon édesen beszélt, tetszett az akcentusa, és az is nagyon tetszett, hogy úgy beszélt a fájdalomcsillapításokról, hogy fel sem merült bennem, hogy egy kicsit is félek bármelyiktől, szóval teljes mértékben megnyugtatott, hogy jó kezekben vagyok, ha Ők segítkeznek majd a doki mellett a fájdalomcsillapításokkal.

Este mi volt? Kicsit féltem, hogy le fog szúrni a doki, hogy esetleg sokat híztam, de nemhogy nem szídott le, de még meg is dícsért, hogy 1 1/2 hónap alatt "csak" 1 kilót híztam, s megnézte, hogy egyáltalán nem vizesedem szerencsére sehol, nem dagad semmim, csak azt mondta nekem, hogy kicsit jobban figyeljek oda arra, hogy mostmár kicsit lassítsak a tempómon, és ne rohangáljak mostmár mindig mindenhova, inkább mindent kicsit lassabban végezzek el stb...
Ezt azért mondta nekem, mert meséltem Neki, hogy mostanában néha szokta kicsit görcsölni (a pocim), és nagyon bekeményedik. S mondta, hogy ezek azért vannak, mert ezek jelzések a baba felől, hogy lassítsak egy kicsit a tempómon. Amúgy a szívhangja is teljesen rendben volt, a vizeletem is, szóval minden. Tök jó!
Na, utána jutalomként meg is engedtem magamnak egy fincsi szalámis szendvicset:-)))

Kiszámoltam, és már csak 47 napunk van hátra a nagy találkozásig!!! Már annyira várom!!!

Puszi, és mindenki vigyázzon magára!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Voltam dokinál,és ő is azt mondta,hogy olyanról még nem hallott hogy a baba kaparászna.De ha nem az,akkor mi?Kivülről semmi nem látszik a hasamon,ezt belülröl érzem.A doki probálta megmagyarázni,hogy miért nem lehetséges hogy a baba kaparászon,de sajna felét nem értettem.
A CTG jó lett,de kemény fájásokat mutatott a gép.
Jövőhéten megnézik a méhnyakat,hogy milyen állapotban van.Nézték már meg valakinek?Mit állapítanak meg belöle,mikor indul a szülés?

További kellemes pocaknövesztést!

Ani
ani24
 
 


Ani,
a méhnyak állapotából látják, hogy a kemény fájásaid milyen hatással vannak rá, elkezdett-e már rövidülni a méhnyak, esetleg kinyílni a nyakcsatorna. Nekem a 2. CTG után (amikor 4-5 maximum erősségű fájást produkáltam) megnézték a méhnyakat, és teljesen el volt simulva, és kisujjnyi nyílás volt rajta, mire mondta a dokinéni, hogy pár napon belül szülök, sőt az is lehet, hogy aznap, ha a fájások rendszeressé válnak. És igaza lett, másnap szültem is.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Hajrá, finiselők!
Lenne két kérdésem kenguru ügyben. Nem tudom, tud-e valaki (esetleg másodszor, x-edszer szülők) segíteni.
1. Hat hetes babát lehet-e már kenguruban szállítani? Baba-mama tornára szeretnék menni Borival és tömegközlekedéssel fogom megtámadni a Schöpfit.
2. Milyen kengurut érdemes venni?

Bocsánat, ha kicsit off voltam.

Mackoo
Névtelen
 


Szia Mackoo!

Én azt hallottam, hogy olyan kenguruban, amiben ül a baba, 3 hónapos kora előtt nem jó vinni, mert nem jó a gerincének. De van olyan, amiben lehet fektetve vinni. Többet nem tudok a témáról.
kovagi
 
 


Tünde,

azért az elsőt néztem meg, mert aki megmutatta szobákat azt mondta, hogy szerinte jobb az elsőn lenni, mert mégiscsak ott van a csecsemő-osztály, ha valami lenne. Azonkívül a 3.-on azt hiszem, nincs 3 csak két ágyas. Az meg drágább is. Így is elég sok pénzbe kerül ez az egész szülés. Ennyit akarok spórolni.

Egyébként tegnap kivették a varrataimat. A ctg-én egy nagyon kedves szülésznő volt. Nem tudom sajna a nevét. Szerinte elég nagy esélyem van rá, hogy ezek után hamarabb beindul a szülés. Úgyhogy egyre jobban izgulok. Gyorsan össze is pakoltam a kórházi csomagomat. Tény, hogy egyre többet keményedik a hasam.

Tegnap a szülőszoba tele volt. Azt mondták, hogy a front miatt. Ani, lehet, hogy neked is ezért mutatott erősebb fájásokat a gép.

Ági
kovagi
 
 


Szia Ági!
Köszi az infót. Akkor megpróbálunk fektetős kengurura hajtani. (Nem is tudtam, hogy ilyen is van.)
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Vic, örülök, hogy minden rendben volt! És hallgass a dokidra, tényleg nem kell már rohangálnod! Kép

Mackoo, esetleg a hordozókendő nem lenne jó? A bababörzén láttam bemutatót, nem is annyira bonyolult megkötni, és egészen pici babát is lehet benne szállítani fektetve és biztonságosan.

Ági, köszi az infókat. Egyenlőre gyűjtöm a tapasztalatokat. De olyan gyorsan megy az idő, lassacskán már én is mehetek kórházlátogatásra.

Tünde
rtünde
 
 


Ági,
3 éve még volt a 3. emeleten 3 ágyas szoba, én is ott feküdtem szülés után. Egy biztos volt, a sarokban. És akkor még csak 2000 Ft volt a díja, azaz csak 1000 Ft, mert a mosdó nem volt jó és máshova kellett elgyalogolni.

Lányok, szül valaki a Bognár dokinál??? Mennyi most a tarifája??? Ott van még a Horváthné Donó Mária nevezetű szülésznő???
Pingvin
 


Sziasztok!

Tünde, neked mennyi időd van még?

Ani, és az orvos nem mondott semmit, hogy mitől érezheted ezt?

Valaki már kipróbálta a kórházban a terhestornát? Milyen? Megéri oda elmenni?

Puszi, Kata
katca
 
 


Pingvin!
Marika még ott van, én nála szültem.

Kata!
Én jártam terhestornára. Eleinte kicsit gagyinak tűnt (na ja, nem egy Schobert Norbi-aerobic), de aztán, ahogy egyre nőtt a pocakom, egyre húzósabbnak éreztem.
Én úgy tapasztaltam, hogy hasznos. És jó a hangulat. A gyógytornász mindig tájékoztatja a jelenlévőket, ha az eddigi résztvevők közül valaki megszült és elmondja, milyen volt a szülése. Hozzám is följött, miután megszültem és kikérdezett, hogy ment.
nekem nagoyn jól esett.
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, de olyan iszonyú fejgörcsöm volt egész éjjel+ még a pocakom is görcsölt.
Ma reggel még elmentem angol órára, de aztán hazajöttem, s lefeküdtem szuszizni egy kicsit. Szerintem emiatt a szeszélyes idő miatt lehetnek ezek a rosszullétek...
Ráadásul pici LányPocaklakóm rájött, milyen mókás az, amikor először "a mami pocakjának egyik oldalára bökünk ki jó nagyokat az öklünkkel (kívülről szinte pontosan lehet látni, hogy az a baba ökle), s amikor a mami megfogja, akkor gyorsan behúzzuk, és átbökünk a másik oldalra is, aztán ott is behúzzuk" és így ment ez egész éjszaka...Még az első 10 perc mókás és érdekes volt, de a második óra kicsit lefárasztott, főleg hogy nagyon fájt a fejem.
Olyan furcsa ez az időjárás, nem?!
Állítólag decemberben, azaz karácsonykor nagy hóesések lesznek. Én már alig várom!
Olyan romantikus, amikor karácsonykor állunk a gyönyörűen feldíszített karácsonyfa előtt, s közben kint nagy pelyhekben hull a hó! Gyönyörű, ugye?!

Kata, én nem a kórházba járok terhestornára, de azt hallottam, hogy a hölgy, aki tartja nagyon kedves, és nagyon jó órákat tart.
Én ide járok a közelünkbe tornázni, így csak le kell sétálnom 5- 10 percet a torna helyszínére.

Tündi, megkezdődött már a visszaszámlálás a munkahelyeden?!

Lányok, megyek CTG- re 2 hét múlva, Béres Évához. Kedvesnek tűnt a hangja a telefonban, amikor bejelentkeztem Hozzá. Pontosan mi ez a CTG? Mit csinálnak ilyenkor pontosan, és mit állapítanak meg? Kb. hányadik héten szokták megejteni az első CTG vizsgálatokat?
Ti is ennél a hölgynél voltatok CTG- n?

Képzeljétek, már csak 46 nap van hátra a kiírt időpontig....

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziatok!
Zsizsa!Köszi a segítséget,most már okosabb lettem,mert nem tudtam ezzel kapcsolatban semmit.Lehet szülni fogok?Már úgy babáznék!

K.Ági!Lehetséges hogy a front miatt mutatott nagyobb fájásokat a gép,mert én is sajna frontérzékeny vagyok.Éreztem is amikor keményedtem,a baba pulzusa is lelasult.Rosz volt hallgatni,mert olyan mintha fuldokolt volna.
Annyit tudok,hogy a pulzusa 147,és amikor bekeményedtem akkor lement 115-re.Meg is ijedtem kicsit.

Kata!A dokim csak annyit mondott,hogy nem hallott még ilyenről,és hogy lehet hogy azért érzem úgy mintha kaparna,mert lehet valami érzékeny porcot vagy valamit nyomkál a kicsi kezével.Azt is mondta,hogy 37 hetes korban már nagyon erősek és aktivak.Ezt érzem is,és gondolom ti is:0)

Nem tudja valaki,hogy a korházban anyakönyvezik a babákat?Ha igen,akkor a születési anyakönyvi kivonatot is ott kapjuk meg,vagy be kell majd menni az illetékes kerületi önkormányzathoz?Anyit tudok,hogy a házassági anyakönyvi kivonat nem lehet 300 napnál régebbi.

Ani
ani24
 
 


Szia Vic!
Én az Évához járok CTG-re,az első emeletre kell majd menned.Nagyon aranyos,kedves,mosolygos hölgyemény.A 35.-ik héttöl kezdtem el járni,és a CTG-n a babád szivhangját és a fájásaidat nézik.Kb 20 percig kell feküdnöd,és a pocidra raknak két korongot.Az egyik a baba szivhangját,a másik a fájásaidat méri(ha vannak).
Ja és persze a 38.ik héttől már heti két alkalomal kell menni.Én jövöhéttöl már kétszer megyek,majd lehet összefutunk:0)Ha gondolod,akkor pisit vigyél,mert aztis nézik!

Megijedtem kicsit,mert az elsö emeleten vannak szülöszobák és az egyikben egy szülő nőnek a lábtartoba volt szijazva a lába.De vajon miért?És olyan zöld ott minden!Nekem elsöre nem barátságos!
ani24
 
 


Szia Ani,

És szoktak pénzt adni az Évának? Te szoktál?
Dec.4- én megyek 12.00- ra Hozzá, már alig várom. Fájásaim még nem hiszem, hogy vannak, illetve nem igazán tudom, hogy azok milyenek. Pocakfeszüléseim vannak, plusz görcsölgetni szokott egy kicsit. Ez már fájás?!

Vic
Victoria
 


Vic!
Nem kell neki adnod semmit mert csak annyit csinál,hogy rátesz a gépre és otthagy.Mondjuk én nem unatkoztam,mert a párom velem volt,de egy kicsit meglepödtem,mert ha a baba megfordul,a gép nem tudja mérni és én pedig nem értek a géphez.De kb 5 percenként visszajött megnézni,hogy minden rendben van e.
Nekem ha fájásom van,akkor a hasam kőkemény lesz és ez mellé társul a mensis görcs,ami igy egyben nem kellemes.De nálam ez már megszokott:0(Lehet nem találkozunk,mert addig lebabázok,bár ki tudja!

Ani
ani24
 
 


Ani!
A baba anyakönyvi kivonatáért a Bakáts téri hivatalba kell menni, ott van a tér másik oldalán. Kb. tíz nappal a szülés után már kész is.
Szülés után egy-két nappal bejön hozzád valaki, aláírat egy csomó papírt, elkéri a házasságlevelet és elmondja, miért hova kell majd mennetek.

Mackoo
Névtelen
 


Ja, bocs, Ani, kihagytam a másik kérdésedet.
A lábtartóba azért teszik az ember lábát, hogy jobban hozzáférjenek a szülés "helyszínéhez". Amikor már jönnek a tolófájások, a szülésznő a átalakítja a szülőágyat, a lábadra zöld lábzsákot húz és fölteszi őket a lábtartóra. Azt nem tudom, hogy odaszíjazza-e. Én úgy emlékszem, hogy nekem nem volt odaszíjazva. Az egyiket a doki tartotta, a másikat a férjem.
A zöld lábzsák pedig azért kell, hogy steril maradjon a környezet. Lehet, hogy ijesztőnek látszik, de hidd el, észre sem fogod venniKép
Mackoo
Névtelen
 


Köszi a tanácsokat!

Ani, Neked mióta vannak fájásaid, Hányadik héttől?
Én most vagyok a 34. hétben. Vajon már kell lennie fájásoknak is ilyenkor?

Mackoo, Amikor jönnek a tolófájások, akkor nem cipelik vagy tolják át az embert egy másik helyiségbe, szülőszobába? Ott marad az ember a "kórteremben"?

Üdv,

Vic
Victoria
 


Mackoo,
Köszi, ez jól hangzott, amit a tornáról és a gyógytornászról írtál. Én a közelünkben nem tudok ilyenről, ezért lehet, hogy a kórházival fogok próbálkozni. Mikor érdemes elkezdenem? Akár már most is?

Komolyan a férjed foghatta a lábad? én azt hittem, hogy ő majd csak hátul ácsoroghat és a kezemet foghatja. Nekem még messze van ez a pillanat, de ha rá gondolok, akkor már most félek, de persze várom is.Kép
Kellemes estét és hétvégét mindannyiótoknak!!
Kata
katca
 
 


Szia Mackoo!
Köszi a segítséget és a megnyugtatást!
A baba TB kártyáját a Teve utcában lehet kikérni?
Milyen papirok kellenek hozzá?Hogy van a kis Bori?
Gondolom a kezdeti nehézségek már elmúltak és te is túl vagy a nehezén.

Ani
ani24
 
 


Vic!
Nekem a 35 héten kezdödtek a fájások és egyre fájdalmasabak.A keményedések is olyanok már nálam,hogy ha keményedek akkor alig kapok levegöt,légszomjam van.Állítolag a jóslófájások szülés elött egy hónapal kezdödnek.De szerintem ez mindenkinél változó.nekem még kemény 27 napom van a kiirt időig,ha nem hordom túl!Már annyira várom!Ha arra gondolok,hogy nemsokára találkozhatok a kisfiamal,sirhatnékom van mert annyira várom!

Ani
ani24
 
 


Ani,
nekem a szülés közben nem kellett a lábtartóba tenni a lábam (én az egyágyasban szültem), nem is volt az ágyra felszerelve, csak amikor varrtak. Szülés közben az egyik lábam a szülésznő, a másikat a férjem tartotta, mert én olyan gyenge voltam, hogy magamtól nem ment. (4 hónapig feküdtem méhnyakrövidülés miatt).

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
Mit jelent a méhnyakrövidülés?
A korházban feküdtél?Ha jól láttam az első emeleten egyágyas szülöszobák vannak,csak kukucskáltam,amikor láttam a szülöágyon feküdni a kismamát.Annyi bizti,nem tudtam miért van leszijazva.Lehet őt is csak összevarták.
A férjed hogy birta a szülést?Gondolom látta ahogy kibujt a baba.
ani24
 
 


Sziasztok!

Kata, pont 3 hónapom van hátra. Kép Február 21-re vagyok kiírva.

A terhestornán még én sem voltam a kórházban, de az egyik szülésfelkészítőt a gyógytornász tartotta, és jókat mondott róla. Azt mondta, hogy bármikor el lehet kezdeni, még az utolsó pillanatban is akár. Én is szeretnék majd menni, csak egyenlőre az a gondom, hogy 4-től van, és amíg dolgozom nem érek oda.

Vic, igen, már csak 12 napot dolgozom. Kép Már várom is, de ugyanakkor biztos, hogy kicsit hiányozni is fog. De jó lenne, ha tényleg fehér karácsonyunk lenne!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Vic!Félre tájékoztatalak,mert csak 19 napom van a szülésig!Mikortol mondhatni,hogy finiselek?

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de tegnap dokihoz kellett mennem (6 hetes kontroll) és jó későn értem haza.
Ani!
A TB kártyát kiküldik postán 30 napon belül. Addig a te nevedre és TAJ számodra tudod kiváltani a recepteket, csak a TAJ számod elé egy 8-ast kell írnod.
Én arra nem emlékszem már, hogy adóazonosító jelet kell-e igényelni a babának. Úgy emlékszem, azt mondták a kórházban, hogy igen, de most így belegondolva: minek az neki???
Kata, neked is szia!
Én a 15. hét tájékán kezdtem terhestornára járni. Előtte persze megkérdeztem a dokit, hogy mehetek-e. És végig jártam. Csütörtökön még voltam és szombaton megszültem. De olyan is volt köztünk, aki péntekre volt kiírva és csütörtökön még volt tornán, aztán pénteken megszült. Sima terhesség esetén semmi gondot nem okozhat. És engem nagyon megnyugtatott a tudat, hogy amennyire lehet, felkészülök a szülésre. És a légzéstechnika tényleg bejött, szóval nem porhintés.

Vic, elvileg már a szülőszobán leszel, amikor vajúdsz, nem a kórteremben. Az lehet, hogy éppen a zuhany alatt leszel vagy a labdán vagy a bordásfalon (bár egy hűtő van elétolva), amikor beindulnak a tolófájások, mindenesetre közel a szülőágyhoz.
Igen, a férjem aktív szerepet kapott a szülésben. Pedig valamelyik előadáson azon poénkodott a doki, hogy ne aggódjunk, az apukát beállítják az ágy mögé, így legalább nem tud eldőlni, ha ájul. De a férjem mellettem állhatott, így aztán mindent látott (kivéve a gátmetszést, mert akkor elfordult, saját bevallása szerint). Ő tartotta a CTG tappancsát a hasamon, hogy Bori szívhangját halljuk kitolás közben, másik kezével pedig a lábamat tartotta.

Ja, még a terhestornához visszatérve: amikor a szülőpózt gyakoroltuk légzéssel kombinálva, mindig arra gondoltam, hogy ez már így, "játsziból" is kurva nehéz (már bocsánat), hát hogy fogom én ezt szülés közben produkálni! Hogy fogom én a levegőt cserélni ilyen összegörnyedt állapotban, nincs ez átgondolva! De megdöbbentő módon annyira természetesnek tűnik szülés közben, hogy az ember észre sem veszi, ösztönösen csinálja. De azért megnyugtató érzés volt, hogy eszembe jutottak olyan részletek, hogy jól kifújjuk a levegőt, negatív nyomást hozunk létre, hogy aztán jó sok levegőt be tudjunk szívni ahhoz, hogy a kb. 15 másodpercet bírjuk szusszal. És ezek azért jutottak eszembe szerintem, mert szinte minden alkalommal elmentem a tornára és annyiszor hallottam ezeket, hogy rögzült.

Mackoo
Névtelen
 


SZia Ani!
Bori nagyon jól van, szépen gömbölyödik. Már alig hasonlít ahhoz a kis csöppséghez, aki hat hete született. Olyan gyorsan változik ebben a korban!
Most már kezd megismerni minket. Ha sír és odamegyek hozzá, látszik az arcán, hogy nagyon megörül nekem. Olyan jó érzés! És már kezdi felfedezni a környezetet. A lámpát imádja nézni és a barikat a függönyönKép
De azt hiszem, nagyon elkényeztettük, mert sokat sír, folyton ölben akar lenni és szopni akar. Nem, mintha állandóan éhes lenne, egyszerűen csak úgy érzi jól magát, ha a mellemen csüngve alhat. Persze a mellem nem bírja a strapát. Ilyenkor aztán van ám ordítás...Olyan hangot hallat az örjöngés tetőfokán, mint a bagzó macskák tavasszalKép

Mackoo
Névtelen
 


Ani,
a méhnyak eredetileg általában úgy 3cm körül van (ezt mutatja az alap méhnyakindex: C3000, a 3 azt jelenti, hogy 3 cm, a 000 azt jelenti, hogy a külső méhszáj, a nyakcsatorna és a belső méhszáj is zárva van (0cm-re tágult)). Nekem a 15. héten C2000, a 21. héten 1000 lett (azaz 1cm-re rövidült) valószínűleg a gyakori keményedéseimnek köszönhetően. Ekkor küldött be a doki a kórházba, hogy kapjak méhlazító gyógyszert, és ne keményedjek annyit, nehogy megrepedjen a burok, és megszülessen a baba. Egy hónapig voltam bent, aztán meg itthon is feküdnöm kellett, a gyógyszert végig szedtem.

Van egy egyágyas és egy háromágyas szülőszoba, ahol függönnyel vannak leválasztva az ágyak. Nekem szerencsém volt, épp szabad volt az egyágyas.Kép Ehhez van külön fürdőszoba is.

A férjem nagyon hősies volt, mert komplikált volt a szülés (alig tágulás és fájásgyengeség miatt oxitocin infúzióval a végén), és tartotta magát, és nem sírt, pedig azt mondja, hogy nagyon ki akart bukni belőle az utsó három órában (nagyon aggódott, hogy mi lesz, meg aztán szenvedtem is rendesen). A kibújást nem látta, mert elég extrém pózban ült: az egyik karjával a térdhajlatom alatt tartotta a lábam, ugyanazzal a kezével a kezemet fogta (ezt én igényeltem minden fájáskor), a másik kezével a fejemet támasztotta, és közben mondta, hogy hogyan lélegezzek. Elég komplex feladat.Kép Én 15 órát vajúdtam, ráadásul éjjel (reggel negyed nyolcra lett meg a lurkó), és a sok fekvés és a kimerítő szülés miatt a végén már alig voltam magamnál. De most már ott tartok, hogy na, mikor is jöhet a következő?Kép

Szerintem már finiselsz, ugyanis a 38. héttől már bármikor megszülethet az egészséges, kifejlett baba.Kép

Hajrá, drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

egy nagyon gyors bejelentkezés,mivel a hétvégét itthon töltöm. nagyon köszönöm az érdeklődést,és a drukkokat,most már szereencsére minden rendben, kívánjatok unalmas,eseménytelen heteket a kórházban, hisz mostanában az a legjobb ami történhet,ha semmi nem történik Kép A kórház nem is olyan vészes, az 57-es szobában vagyok,ami 5 ágyas,és van nagyon szép tiszta wc-je,zuhanyzója. Itt főleg hozzám hasonlóak vannak,valaki már hónapok óta bent van. Szóval tényleg nincs okom panaszkodni,holnap töltjük a 29. hetet,a fiúk szépen nőnek. Próbáltam kicsit visszaolvasni, sajnos nem tudok mindenkire reagálni, valamit viszont meg kell jegyeznem. Kedves Vic! Olvastam,hogy nem tetszett az első előadás,valamint a doki stílusa. Ehhez természetesen jogod van, de az nagyon nem tetszett,hogy te így ismeretlenül bekategorizáltad az orvost egy olyan csoportba,aki mézes-mázos stílusban benyögi a csillagászati összeget,miközben a semmiről beszél órákat. Az illető egyébként az én orvosom, és mindenkinek azt kívánom, hogy amikor 1-1 rendelés alkalmával másfél órát kérdezget,akkor az orvosa ugyanolyan türelemmel válaszoljon az ezredik kérdésre is, anélkül,hogy a mosoly egyetlen percre is eltűnne az arcáról. Én magánban járok hozzá,a költségek az elejétől tisztázottak, és amióta kórházban vagyok,ez az orvos a műtétig minden nap félórákat töltött azzal,hogy precízen elmesélje a műtét részleteit,lelket öntsön belém, szóljon pár emberi szót. Ez azóta sem változott,csak nem mindig van ideje hosszan elbeszélgetni, minden szobatársam azon csodálkozik,hogy van ilyen orvos /ember/ a világon. És ez nem kerül pénzbe,mivel a kórház keretein belül történik. A férjem is és én is egy életen át hálásak leszünk neki. Ennyit róla,mielőtt elhamarkodottan megítélnél valakit. Mindenkinek kellemes pocakosodást,én sajna legközelebb karácsonykor jövök haza /ha minden jól megy/,de akkor jelentkezem!

Puszi mindenkinek:

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Örömmel találtam rátok.Én 34 hetes vagyok,Templom doktorhoz járok,nagyon meg vagyok vele elégedve.Méhnyak rövidülés miatt már 2 hónapja itthon fekszem,ezért még nem nagyon tudtam tájékozódni a szülőszoba és a gyermekágyas körülményekről,bár a ti írásaitokból sok hasznos információt kaptam.Ma megyek a dokihoz,még őt is kikérdezem.Már van egy 14 éves nagylányom,de az ő születésekor még máshogy mentek a dolgok.Egyébként most kisfiúnk lesz,Bence.Továbbra is örömmel olvasom írásaitokat,miden hasznos tanácsnak örülök.
Jó egészséget,kitartást mindenkinek!
Klári
Holló Klári
 


Sziasztok!

Kisbuksi,
Néhány mondattal reagálnék a leveledre:

1. Én tiszta szívemből örülök annak, hogy a fiúk jól vannak, szépen fejlődnek, s Ti nagyon meg vagytok elégedve az orvossal, hiszen ez a legfontosabb a Számotokra, s az, hogy minden percben teljes mértékben megbízzatok Benne.
2. Nem ismeretlenül kategorizáltam; nem szoktam elhamarkodottan megítélni senkit.
3. Teljesen természetesnek tartom az orvosoktól hogy türelmesen és mosolyogva végighallgassák a pácienst, s minden kérdésünkre kielégítő, precíz választ adjanak. Nekem szerencsére eddig csak pozitív tapasztalatom volt ezzel kapcsolatosan.
4. Sosem tartottam etikusnak és helyénvalónak egyik szülész- nógyógyásztól sem, ha előre közölte a szüléssel kapcsolatos tarifáit, ami ugye nagy valószínűséggel kórházi kereteken belül fog megtörténni...Én úgy gondolom, hogy mindenki annyit adjon, amennyit tud, s amennyit érzése szerint a doki "kiérdemel", ne a doki mondja meg, hogy mi mennyi.
(Beszélgettem olyan kismamával is - s itt a Babaneten is volt nem egy ilyen kismama- aki azt mondta, hogy imádta az orvosát, teljes mértékben megbízott Benne, de sajnos nem tudja megfizetni azt az összeget a szülésért, amit az orvos mondott Neki, ezért inkább fájó szívvel, de orvost vált, s ez szerintem borzasztó érzés lehet egy amúgy is érzékeny és néha kiszolgáltatott kismamának.)

Kevesen vagyunk olyanok, akik szerencsére most abban a helyzetben vannak, hogy nem kell azon görcsölni, hogy "ki tudjuk- e majd tisztes módon fizetni" a dokit, de sajnos sokan vannak, akiknek a babavárással kapcsolatos kiadások mellett bizony nagyon számolgatni kell, hogy az orvos munkáját is honorálni tudják majd a Tőlük telhető legnagyobb mértékben.

Üdv és jó pihenést,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Zsizsa!Köszönöm a tájékoztatást!Most egy kicsit okosabb lettem.Ma voltam CTG-n és a háromágyas szülöszobában csinálták meg.Kicsit furcsa volt ott feküdni,remélem ha eljön a nagy nap,szabad lesz az egyágyas szülöszoba.A háromágyast kicsit furcsának találtam,mert sok ápolo áldogált bent,akik nem oda valók voltak.Ja és persze kettő kismama vajúdott mellettem,és rosz volt őket hallgatni.Kicsit zavarban voltam és megijedtem,mert nagyon sikitoztak és én is félek a fájdalomtól.

Klári!Üdv közöttünk,gratulálok a kis Bencéhez!

Lehetséges hogy megérezem a szülést?Még van két és fél hetem,de olyan érzésem van hogy a héten meglesz a baba.
A héten front lesz,aki érzékeny rá az vigyázzon magukra!

Kellemes pocaknövesztést mindenkinek!

Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Ma voltam megint ctg-én. Megint a multkori kedves szülésznő volt. Tőle tudtam meg a következőket: a babának kell bevinni 4 db bodyt, pelenkát, popsikenőcsöt, fürdetőszert. Ez azért nagyon érdekes, mert eddig ilyet senki nem mondott és azon a papíron sincs rajta, amit az UH-on adtak. Legalábbis nem pont így.

Ani, neked mennyit mozog a babád? Ilyenkor állítólag már kevesebbet mozognak, de az enyém szerintem inkább többet. A ctg-éket is végig tornázza. A frontra én is számítok. Valahogy én sem tudom elképzelni, hogy időben szülök. És nekem már csak másfél hetem van.

A szobákról csak annyit, hogy lehet, hogy van 3 ágyas a harmadikon is. De végülis nekem mindegy, hogy hányadik emelet. A lényeg, hogy tiszta, rendes legyen.
Ági
kovagi
 
 


Szia Ági!
Nekem rengeteget mozog a babám,pedig én is azt hallottam,hogy az utcso 1-2 hétben nem mozog annyit,a nappalnak a 90%-át átalusza.Én is voltam ma CTG-n,te mikor voltál?Nem láthatuk egymást?Nekem 10 orára kellett mennem,de kb fél órát csusztunk a forgalom miatt.Háromnegyed 11 körül mentem be a szülőszobára.
Az érdekes,hogy négy bodyt kell bevinni,mert ezt nekem sem mondta senki.Én is kaptam papirt,amin felsoroltak dolgokat,amit be kell vinni,de ez nincs rajta.Majd csütörtökön megyek megint CTG-re és a dokimhoz,majd akkor megkérdezem.
Azt tudod,hogy le kell foglalni a szobát?Én egy kétágyast foglaltam a harmadikon.Az első emeleti szobákal az a bajom,hogy a látogatás idöhöz van kötve.

Ani
ani24
 
 


Ági,
nem tudom, miért mondta a szülésznő a bodyt, nekünk nem kellett vinni, a kórházi rékli volt rajta, azon pedig pólya. Lehet, hogy azért mondta, hogy ha történik "baleset" amikor nálad van, akkor tudd mibe felöltöztetni. De pl. amikor én voltam, akkor adtak egy tartalék réklit is (bár a réklit én sosem tudtam rendesen ráadni). Nekem pelenkát, popsikenőcsöt, fürdetőszert és popsitörlőt kellett leadnom.

Ani,
a fájdalomtól ne félj előre, amikor ott leszel, akkor nagyon fog fájni, de úgyis kibírod (bár ez akkor nem ilyen természetes, mint utánaKép). Én először biztos voltam benne, hogy én nem fogok majd kiabálni, de amikor ott voltam, akkor erre nem is gondoltam, és néha úgy éreztem, hogy muszáj jajgatnom egy kicsit, mert máshogy nem megy. De ezért úgysem ró meg senki, a lényeg az, hogy a tolófájások közben ne adj ki hangot, mert akkor nem hatékony a nyomás. Egyébként meg ahogy jólesik.Kép

Drukkolok nektek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi! De jó, hogy tudtál egy pár sort írni. Örülök, hogy minden rendben van, és szorítok, hogy még több eseménytelen napot tölthess a kórházban. Kép

Klári! Üdv közöttünk, gratulálok Bencéhez! Nagyon örülök neked, mert én is Templom dokihoz járok. Kép

Ani,Ági lehet, hogy együtt fogtok szülni? Nagyon drukkolok nektek! Kép

Zsizsa köszi szépen a sok-sok hasznos infót. Már elkezdtem külön gyűjtögetni őket. Kép

Szerdai szülésfelkészítőre jön valaki?

Pusszantás mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Zsizsa!Köszi a nyugtatást,ha fáj ha nem ugyis túlleszek rajta.Nagyon bizom az orvosomban,csak a kedves anyosom megjosolta,hogy császározni fognak 24 óra vajúdás után.Remélem a dokim beér szülésre.

Tündi!Lehetséges hogy együtt szülünk Ágival,jó lenne!

Puszi nektek!

Ani
ani24
 
 


Ani,
"kedves" anyósra ne hallgass!!!Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Ani, ez a te anyósod úgy látszik, a jövőbe lát. A lottószámokat nem tudná megmondaniKép
Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Lehet, hogy te leszel az, aki 3 óra vajúdás után simán megszülöd a babócát.
Bodyt nekünk sem kellett bevinnünk. A szülésznő azt mondta, hogy vihetünk be, ha akarunk, de nem szükséges. Én végül arra jutottam, hogy inkább nem viszek, nehogy valami kórházi bacit hurcoljunk haza a ruhákkal. (Ez persze egy kicsit hülyeség, mert végülis otthoni ruhában hoztuk haza, abba pedig az újszülött osztályon öltöztették)
Pelust és törlőkendőt kellett leadnunk az újszülötteseknek.

Mackoo
Névtelen
 


Ani!
Ezt verd ki a fejedből, mert ha ezen görcsölsz még a végén igaza lesz. Fájni fog, ezt senki nem tagadja, de a vége egy szuper jutalom.
Kriszta
Krisztike
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: