Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Teljesen új vagyok a netes csevejek területén, tehát mindennemű vétkemért előre elnézést.
39. hetem utolsó estéjére végre rávettem magam, hogy írjak , pontosabban kérdezzek. Ismeri valamelyiktek Dr. Bokort? Ő gondozott végig. A kerületi rendelőben fogtam ki. Szimpatikus volt, de amióta igen furi körülmények közepette átkerültem a magánpraxisba, nem minden álomszerű. Bár lehetséges, hogy én vagyok érzékenyebb. Első baba.
A kislegény igen termetesnek tűnik (Apuka 205cm, 61cm-vel született, de csak 2,6kg-val), 37-en 3300gr-ra saccolták, hosszú csöves csontokkal. Ráadásul azota olyan helyzetben van, aminek minden szülő nőnek szeretne a doki asszisztense, valamint az NST is remek. Ennek ellenére nem tudni mikor szeretne csemete kijönni.
Mivel e téren igen tapasztalatlan vagyok, érdekelne, hogyan kezdődik a vajúdás. Például a fájások mekkora szünetekkel indulnak, és tényleges fájásokat kell várni, avagy csak a megkeményedéseket?
Kicsit hosszú lett az első bejelentkezés. Bocsi
Segítségeteket köszönöm!
Mindenkinek a legjobbakat!
Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Tmami! Valóban jobb, hogy befektetnek, és figyelemmel kisérik a babucit, igy tényleg Te is nyugodtabb vagy! Nagyon szoritok, és várom a fejleményeket!

Ironram! Nem lehet egyértelmüen meghatározni, hogy miképpen kezdődik, mert ez mindenkinél más.
Ha fájásokkal kezdődik, akkor az elején talán nem is a tényleges fájásokra fogsz gyanakodni, hanem egy kis gyomor-bél fájdalomra. Mintha rosszat ettél volna, és az bántja a pocakod. Aztán amikor ezt meghatározott időközönként érzed, akkor biztos lehetsz benne, hogy ez már a szülési fájdalom (mondjuk 20, 10 percenként)
De lehet, hogy előtte már más jelek is lesznek, mondjuk a nyákdugó eltávozik. Ez egy kicsit véres "valami", ez is már a szülésre való felkészülés jele.
Nekem ez két nappal a szülés előtt távozott.
Viszont akár magzatviz-folyással is kezdődhet.
Ez teljesen egyértelmü, egy kis pattanást érzel, és szépen szivárog, folyik a magzatviz.
Szóval több jele is lehet, és mindenkinél másképpen. De ne félj, rá fogsz jönni, hogy itt az idő....

Üdv. Mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
Staff köszönöm a segítséget. Egyszer csak elkezdődik!
Esetleg nem ismered véletlenül Bokor doktort?
Nem mintha sokat ugrálhatnék a dologgal kapcsolatban, de jó lenne valami tapasztalatot hallani róla.
Minden jót!
Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 

 
 

Ironram,
üdv ittKép!!

Tényleg tudni fogod, mikor van itt az időKép, a kisbabád meg úgyis tudni fogja, mikor akar jönniKép.

Nekem pl. azt mondta a dokim, induljak a kórházba, ha 20 perces, rendszeres fájásaim vannak. Na nekem ilyenek sosem voltak. Nekem egyből 5 percenként jöttekKép. Magzatvíz sem folyt el. És azok az 5 perces fájások sem voltak olyan durvák ám, sőt....aztán később azok lettek, de aztán jött az EDA Kép.

Szóval mindennek itt van az ideje, és tuti tudni fogod, mikor kell indulniKép.

Mi a gond a magánpraxissal?

Üdv,
Szila

ui.: Tmami: drukkok mennek Nektek továbbra isKép.
szila
 
 


Sziasztok!

nekem ugyan még egyenlőre sajnos nem aktuális a teherbe esés, egy jó nőgyógyászra azonban égető szükségem lenne. akiknél eddig voltam, nem voltak szimpatikusak, és szakmailag sem tűntek kifogástalannak... márpedig én szeretnék egy állandó orvost, akinél majd ha végre eljön az ideje, a kisbabámat is nyugodt szívvel szülhetem meg, nem szeretnék akkor rohangászniKép
szóval arra szeretnék kérni mindenkkit, h írjátok meg nekem, h melyik orvosokat ajánljátok, lehetőleg címmel, telefonszámmal, árral és egy pár soros jellemzéssel! előre is nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, aki segít!

ha én hivatalosan más kerületben lakom, akkor jól gondolom, h a rendelőbe nem mehetek, vagy ha tb kártyám van, akkor a péterfyben is megvizsgálnak?

és még egy kérdés, bár ez nem kapcsolódik a fentiekhez: úgy tudom, h ha rövidlátó vagyok, akkor problémák lehetnek a természetes szüléssel, és császározni kell. ez milyen mértékű rövidlátástól igaz?

előre is köszönöm a válaszokat, jó babázást, illetve sok sikert a szülésekhez!Kép

Nyw
nyw@freemail.hu
nyw
 
 


Sziasztok!
Köszi minden eddigit. Sikerült addig böngésznem, míg találtam egy cikket arról, hogyan is indul a szülés. Már mint fizikai értelemben. Tehát van-e értelme annak, hogy én már szülnék is, dacára annak hogy tulajdonképpen azt várom, hogy fájjon. De nincs. Amíg anagyságos úr jól érzi magát /és persze tényleg ez a legfontosabb!!!/ addig nem üzen az agyalapi mirigye a méhlepénynek, így az sem küld üzit az én agyamnak, hogy gyía!
Ezért kicsit letörtem.
Ez a türelmetlenség abból fakad, hogy a 32. héttől abba kellett hagynom az úszást, és minden egyébb mozgást, mert megrövidült a méhszáj. Azóta minden jel arra utalt, hogy bármikor előbújhat. Pedig azt hiszem mindössze arról lehetett szó, hogy nagyocska a szentem, és helyet túrt magának. Én pedig rosszul tűröm a szobafogságot.
Szila!
Semmi gond, én vagyok kicsit hisztis. Azt hiszem.
Sziasztok!
Mindenkinek minden jót!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ironram,
dehogy vagy te hisztis!! Ne mondj már ilyeneket! Épp csak aggódsz, de ezen mindannyian túlesünkKép.

Nyw,
én még csak Bp-n sem lakom, az első babámmal végig a kórházba jártam (mindenféle laborra is), most meg magánrendelésére járok a dokimnak, de simán mehetnék a kórházba laborvizsgálatokra, pusztán kényelmi okokból nem mindig oda megyek. Szóval azt akarom mondani, hogy nyugodtan járhatsz oda vizsgálatokra te isKép.


Üdv,
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Tmamiról tudtok valamit?

Ironram! Együttérzek, bár én a 35. hétig úsztam, viszont utána már nem is nagyon tudtam volna, mert akkora volt a pocim, hogy nem is ment volna.
Viszont sokat sétáltam. Talán ez pótolhatja a mozgást. De kitartás!
Bokor dokit viszont nem ismerem.

Szila! mi újság? Hogy vagytok?
Mi változatlanul szenvedünk az éjszakákkal, hol jobban, hol kevésbé. Azonban még mindig nem bújt ki a 2. fogunk. A doki bácsi szerint emiatt vannak a nyügős éjszakák. Megpróbáltam, amit tanácsoltatok, de nem sokat segitett sajnos.
Na mindegy, remélem hamarosan kibújik az a fogacska.

Üdv.

Ivett
staff
 
 


Ivett,
köszi, jól vagyunk, azt hiszem, már érzem a mozgását isKép Kistesónak.
A Chamomillát próbáltátok? VAgy Dentinox? VAgy napközben felügyelet mellett répa/alma rágás?
Hangának az első foga 11 hónaposan jött ki, de úgy különösebb gondom soha nem volt vele, a Chamomilla viszont nagyon bejött neki.

Üdv
Szila

ui.: Tmamiról én sem tudok semmit, elvileg hétfőn befektették...(ha jól emlékszem)
szila
 
 


Sziasztok!

Talán Tmami nem szedi le a fejemet, ha megírom nektek, hogy ma reggel megszületett a kislánya Milena Dana, 2650 gr és 49 cm. Részleteket sajna nem tudok, azokkal majd majd jön ő maga.

Üdv, Zana
zana
 
 


Sziasztok!

Hát ez nagyszerű..... Remélem minden rendben Tmamiéknál!
Zana! Ha beszélsz vele, akkor pusziljuk, és nagyon sok boldogságot kivánunk! A részleteket pedig várjuk Tőle, amint van egy kis ideje.

Szila! A répa, alma stb. nálunk is bevált. Legalább ez. Sajna a többi nem nagyon. Még a Dentinox kenőcs talán, de a cseppek már nem.

Üdv. Mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
Köszi a tanácsokat. Sétálni sétálok amikor csak lehet, és nem sír fel a lábfejem kínjában.
Eddig az volt nyomasztó, hogy nehogy előbb bújjon ki a csemete. Most az a bánatom, hogy még semmi. Tudom, 19. az szombat, tehát még van idő, és eddig nem is féltem semmitől, se fájdalom, se semmi nem riasztott, azonban a túlhordástól rettegek.
Néha önzőnek érzem magam, hiszen olyan mintha meg akarnék szabadulni a babától, pedig erről szó nincs. Csak nagyon elfáradtam fizikailag. Az utolsó pár napra még a vizesedés is megtalált. Én csak azt szeretném, de mindennél jobban, hogy kijöjjön, és végre megszimatolhassam a búbját!
Nyafff.
Nagyon kellemetlen az amnioszkópia? Már ha jól emlékszem a vizsgálat nevére.
Legjobbakat!
Ironram

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Ironram!

Hát sajnos az utolsó napok ilyenek, de gondolj arra, hogy már visszaszámolsz.
Sokáig pedig úgysem engedik túlhordani. Az pedig, hogy kivárja az idejét, azt jelenti, hogy jól érzi benn magát.
Csak kitartás! Most pedig márcsak pihenj, a sétát is hanyagolhatod, mert szülés után, úgysem lesz sok időd pihenni. Legalábbis 6 hétig elég "nagy gálya".
De hamarosan a legnagyobb örömben lesz részed!
Reméljük, majd hallunk Rólatok!

Ivett
staff
 
 


Tmami!

Hatalmas gratula a kislányotokhoz!! Kép

Ironram: nem olyan kellemetlen az aminoszkópia, mint ahogy hangzik. Valami cuccon keresztül egy kígyószerű lámpával bevilágítanak és úgy nézik meg. Elhiszem, hogy elfáradtál már, de nyugi, amennyit csak lehet, pihizzél, a túlhordástól meg ne félj, mert nem is biztos az, hogy túlhordás, lehet, hogy csak el lett számolva a szülés ideje.Kép

Ivett,
és a Chamomilla?Kép

Szila
szila
 
 


Tmami !

SzívbQl gratulálok és jó egészséget nektek !Várjuk a részleteket !

Üdv

Kismaszat
kismaszat
 
 


Sziasztok!!!

Szeretnék érdeklődni a Péterfy kórházzal kapcsolatban, hogy kinek milyen élménye volt?!
És hogy érdemes-e bemenni úgy, hogyha nincsen sem orvosom, sem szülésznőm?!
Köszönöm előre is!!!!
Detty
dettybaba
 
 


Sziasztok! Szeretnék érdeklőni , hogy mennyit illik adni a szűlésznőnek? Ha valaki tud segiteni akkor azt megköszönném.
Illetve még azt kérdezném hogy a szobák mennyire zsufoltak a Péterfyben? Előre is köszönöm ... Sziasztok Oti
otili
 
 


Sziasztok!

Dettybaba!
Én már az előző "helyen" irtam Neked. Csak azt tudom ismételni. Minden esetre szerintem menj be,
keress egy nővért, vagy szülésznőt és beszélgess el vele, szerintem segiteni fognak Neked.

Otili! Általában a felét adják annak, amit az orvosnak.
Azt hiszem a 4 ágyas a legnagyobb ágyszámú, de nem merek megesküdni rá.

Szila! Sajnos a Chamomilla nem jött be.
Te hanyadik hétnél is tartasz? Márcsak azért, hogy mozog?!

Üdv.

IVett
staff
 
 


Kedves Gyöngyi!

Én válaszolnék a kérdésedre. Azt kérted, javasoljunk Neked orvost. Én 2,5 hónapja szültem a Péterfyben Dr. Boros Juditnál. Csupa jót tudok Neked mondani. Hol éred el? Telefonon biztosan, Mobilszáma: 0630/333-56-51. Hol rendel? Rendel a kórházban is, de ajánlom, hogy ne oda menj. Inkább a magánrendelőjét vedd célba. Budapest VII. kerület, Dob utca. Jelentkezz be telefonon, mert időpontra dolgozik. Próbálj kezdésre menni, mert iszonyú sokan vannak. Minimum 2,5 óra a csúszási idő! Ha még bármi érdekel, írj! Üdv: Kriszti és Levente baba
picimaci_anyuja
 
 


Kedves Detty!

Válaszolnék a kérdésedre. Én 2,5 hónapja szültem a Péterfyben. Fantasztikus élmény volt számomra. Csupa jót tudok mondani Neked! Érdemes-e bemenni, ha nincs orvosod? Persze! Először mindenki úgy megy! Menj be nyugodtan és ne ülj le az előtérben, hanem menj be a szülészeti osztályra, (Lifttől jobbra, folyosó végén!) és keress egy számodra szimpatikus orvost. Vagy, az előtérből menj be az UH rendelőig, ott fordulj el balra, onnan jobbra, és ott az orvosi szoba. Ott 100%, hogy találsz orvosokat. Sok sikert. Üdv: Kriszti és Levente baba
picimaci_anyuja
 
 


Tmami, gratulálok a babukához, jó egészséget és sok tejecskét kívánok!

Nyw azt hiszem 6 dioptriától automatikusan császároznak. Ha neked nem ennyire rossz a szemed esélyed van nomrál szülésre.

Ha majd beviszem a mellszívót a kórházba szüléshez akkor ott hajlandóak lesznek a csecsemősnővérek sterilizálni? Vagy vigyek olyan sterilizáló folyadékot?
Jól emlékszem, hogy 12 év alatti gyerek nem jöhet be az osztályra? Tehát látogatni sem?

HUrki 36+1
hurki
 
 


Hurki,

bárki bemehet látogatni, az én szobatársam kisfia minden nap jött be a mamáját meg kisöccsét látogatni az apuval. A mellszívót nekem nem sterilizálták, én alapítványi szobában voltam, ott volt mikro, azt mondták tegyem be a mikroba egy kis vízben és az elég. Ök nem foglalkoztak vele.

Mikor szülsz ? Kinél ?

Üdv

Kismaszat
kismaszat
 
 


Hurki,

nekem nem sterilizálták, azt mondták tegyem a mikroba (alapítványi szobában voltam, ott volt mikro)
A szobatársam kisfia minden nap bejött az apjával látogatni, hát nem tudom.

Mikor szülsz ? Kinél ?

üdv

kismaszat
kismaszat
 
 


KIsmaszat köszi az infót. Nem vettem mikrós sterilizálót, ezek szerint éppen olyan jól lehet sterilizálni ezzel a tök egyszerű módszerrel?
Egyébként Zacher doktornál fogok szülni.
Hurki
hurki
 
 


Hurki,

nagyon jó orvost választottál ! Az én szülésemnél is ott volt, bár nem Q volt az orvosom, csak mivel komplikációs lett a terhességem vége és meg kellett indítani a szülést, végig ott volt Q is és nagyon-nagyon jó véleményem van róla.
Én se vettem mikrós sterilizálót, de már nem is fogok, egy müa. edénybe teszek vizet és berakom pár percre a mikroba, és szevasz. A bacik ezt se élik túl.

szia
kismaszat
 
 


Szisztok!!!

Köszönöm szépen a segítséget!!!
Hétfőn fel is mentem a Péterfybe, és egyenlőre még nem volt semmi negatív bent, ami elriasztott volna a kórháztól.

Köszönöm!!!

Detty
dettybaba
 
 


Sziasztok!
MIndenkinek minden jót! Köszönöm a bíztatásokat is!
Olivér úgy döntött, nem hagy tovább lelki bánatban szenvedni! Június 18-án este10:04-kor megszületett! 3260gr, 49cm hosszú, 33cm fejkörmérettel! Szép hosszú keze lába, mint Apának, ezért gondolták, hogy nagy baba lesz.
Gondolom.
Minden rendben zajlott, és ajánlani tudom mindenkinek a PÉterfyt.
Természetesen, mint minden esetben itt is voltak kellemetlen pillanatok, de azt hiszem összességében ezek elhanyagolhatóak az egészhez képest.
Az alapitványi szobát ajánlani tudom mindenkinek, aki még a szülés előtt van, remek dolog. Bőven megéri ez a szolgáltatás azt a némi plusz kiadást.
Magát a szülést még emésztgetem, majd ha egy kicsit letisztul le is írom, mert úgysem fog benn maradni.
Most megyek Mazsolához, megnézem. Olyan hihetetlen. Ha nem látom még most sem hiszem el, hogy anya lettem. És egy ilyen nyugodt babával. Én többet bőgőm mint Ő. Azért remélem ez elmúlik. Mármint a bőgőmasina korszakom.
Legszebbeket!
Ironram
ui.: majd lesz kép is!

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Sziasztok!

Ironram, gratulálok a gyönyörű babádhoz (a lelki szemeimmel láttamKép)), és várom a beszámolódat!

Csak olvasgatni szoktalak Benneteket, de most kérdezni is szeretnék.
Serfőző doktor az orvosom, aki megtiltott nekem mindenfajta úszást, tehát semmilyen medencébe, sőt, a nyaralás alatt még a Balatonba sem mehetek bele. Kicsit irígykedve olvastam korábban, hogy többen is úsztatok.
Megkérdezhetem, hogy nektek engedte az orvos vagy nem is volt ez téma a rendelésen? A gerincem miatt, meg a mozgás miatt is nagyon szeretnék úszni. Nem szívesen "csalnék", de nem tudom, hogy ez reális tiltás, vagy csak szimplán eltilt mindentől, ami valaha valakinek már problémát okozott...
Hozzáteszem, 13 hetes vagyok, méhszáj problémám nincs, és fertőzésem sem volt soha uszodától, tehát valószínűleg fogékony sem vagyok a fertőzésekre, a gerincemre viszont nagyon ráférne az úszás .

Előre is köszönöm a segítségeteket!
macs
macsek23
 
 


Ironram, gratula a kölökmackóhoz!
Macs, az, hogy korábban nem volt fertőzésed sajna semmit sem jelent. Nekem soha nem volt még folyásom sem, viszketésem semmim sem, és a terhesség alatt viszkettem is folytam is, pedig nagyon odafigyeltem. Bacikra is fokozottan érzékenyek a kismamák, hiszen ilynekor megváltozik a ph-nk. Inkább válassz olyan kismamatornát aminél figyelmek a jó tartásra, én ilyenre jártam és nagyon jó volt. A medence ezért sem ajánlott, mert zárt a méhszájad MOST. Honnan tudod mikor nyílik ki? Sehonnan. Csak mikor majd mész akkor mondja a doki , de ne mondja maradjon csak zárt, de érted ugye. A természetes vízről nekem már jobb a véleményem. Talán ott kevesebb a baci, nem irritál a klór, nem ülsz le bacis székre stb.Bár a méhszáj még mindig bizonytalan. Szóval a te felelősséged, senki sem dönthet helyetted, én sokat vártam a babánkra így nem kockáztatnék, lehet ezt túlaggódásnak is nevezni. Na jól nem segítettem csak összezavartalak Kép
Hurki
hurki
 
 


Köszi Hurki, nem zavartál össze, csak épp konkrét választ Te sem adtál Kép Bocsi, úgy értem, én szeretem az egzakt dolgokat, főleg egy ilyen témában, hogy a kismamának mit lehet és mit nem, épp azért, mert nagyon szeretnék vigyázni a babámra. Azt a felfogást viszont nem támogatom, hogy tiltsuk el mindentől, így biztosan nem lesz baja. Ennyi erővel be is fektethetnének 9 hónapra egy kórházba Kép
Tehát szerinted a Balaton jobb, mint a medence, de nem tuti. Akkor bemehetek legalább egyszer-kétszer??? Olyan tanácstalan vagyok...
macsek23
 
 


Macs, én aki szerintem még egészségesen vigyázok magamra én a Balatonba bemennék. Nem ázalognék bent órákig de igen, pancsiznék ebben a melegben. Zárt méhszájjal és problémamentes terhességgel. Medencébe a bacik miatt nem mennék. A méhszáj miatt meg fölöslegesnek érzem parázni így utólag (de fontos tudni). Egyébként a döntést így is úgy is neked kell meghozni, és a felelősség is a tied, és innentől mindig lesznek olyan kérédsek amire nem fogsz egyértelmű választ kapni, sajna ez így van. Már szült anyák, gyerekorvosok és védőnők is van, hogy mást mondanak egy adott kérdésre, és Neked kell majd meghozni azt, amelyikről úgy gondolod nektek a legjobb. Nem lesz mindig egyszerű. Az orvosod valamiért neked azt mondta, kérdezz rá miért.Kép
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok!

Végre idejutottam, hogy írok pár sort.
Íme a kislányom Miléna:
Kép


Tündéri kisbaba, eszik-alszik-nézelődik és már mosolyog is, persze főleg az apjára.Kép

Nagyon szorítok mindenkinek, aki most áll e nagy élmény előtt! Puszilok mindenkit és a héten bővebben írok majd a részletekről! Ja és köszönöm szépen a gratulációkatKép
TmamiKép

Bocs, kicsit nagyok lettek a képekKép
tmami
 
 


Tmami, nagyon helyes a kiscsaj, gratulálok hozzá. Várjuk a részleteket.
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok!

Tmami! Tündéri! Kinéztem már a fiam mellé......
Ironram! Gratulálok, és nagyon jó egészséget kivánok Nektek!
Egy kis pletyi....
A barátnőm unokahuga tegnap szült a P-ben.
4,9 kg , 57 cm-es (nem elirás a két adat) kisfiúnak adott életett ugyannanál a Doktor bácsinál és Szülésznéninél akinél 1 éve az én kisfiam, Lackó is született. Juli 6-án, holnap lesz egy éve, hogy született. Iszonyatosan repül az idő.
Macsek! Én szinte végig usztam, sőt az utolsó 10 hét kivételével még szaunáztam is a terhesség alatt, és egy makk egészséges kisfiam van, akinek eddig még semmi baja nem volt. Na és persze nekem sem volt, az egész terhesség alatt.

Ivett
staff
 
 


Hűűű mekkora kölök, nekem is nagy babát jósoltak, de remélem nem lesz ilyen nagy KépCsászáros volt gondolom Kép
Már úgy szülnék, nincs igazán jó tippetek hogyan lehet kíméletesen elősegíteni a folyamatot?
Ivet a kisfiadnak boldog szülinapot kívánok! MEg nagy tortamaszatolást!
Hurki
hurki
 
 


Sziasztok!

Hurki! Képzeld normál szülés volt!!!!!!!!!
Persze azt nem tudom a gát ezek után milyen állapotban van, de amint tudok v.mit mesélek!
Szüléssel kapcsolatban, boccs, de már nem emlékszem, Te mikorra várod?
Egyébként a 34-35. héttől a málnalevél tea csodákra képes, na és persze az EDA is.
Málnalevél tea a gátseb miatt jó, u.is jobban tágul a gát, és megúszhatod a gátmetszést.
Nekem is csak egy picit vágtak, én már szülés után törökülésben tudtam ülni, na és 6 hét után a párommal sem voltak gondok (gondolom tudjátok mire gondolok).
Na megyek, mert lassan jönnek a Nagyik ünnepelni.

Sziasztok
Ivett
staff
 
 


Szia Ironram!
Remélem itt vagy még Kép
Leírnád nekem a szüléstörténeted?
Köszi.
Szilvi
sylva
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy működik-e a Péterfyben valamiféle szülésre felkészítő tanfolyam?Ha igen,akkor mikor,milyen rendszerességgel,és érdemes-e elmenni.Előre is köszönöm az infótKép

K
krisztinke
 
 


Krisztinke, igen szokott lenni, és igen érdemes menni, most lett vége a tavaszi sorozatnak. Én sok alkalommal voltam, (ugyan ritkán de előfordult, hogy tök unalamas volt) de egy csomó hasznos infó volt és lehetett kérdezni, némelyik nagyon jó hangulatú volt. szülőszobákat is bemutatták. Előre meg vannak adva témakörök is, az osztályon meg tudják mondnai mikor kezdik újra.
Ivett hűű azért ekkora babát megszülni nem semmi, nem is biztos, hogy jót tett a medencéjének, azért utána még nőként kell funkcionálni KépMajd ha tudod kérdezd meg nagyon megviselte-e, mert tényleg adottság ki mekkor a babát tud megszülni normál úton normálisan sérülésmentesen.
Üdv Hurki
ui: ma a kórházban voltunk: 6 szülő nő volt reggel a 4 szülőszobára, és ez csak a reggel. MOndta Andrienne (őt választottuk)hogy iszonyat dömping van rengetegen szülnek júliusban.Az sem biztos, hogy rögtön az elejétől alapítványi szoba jut.
hurki
 
 


Sziasztok!

Hurki, mikor voltál ma benn? U.is én is ott voltam a kisfiammal 11 körül. A szülőszoba előtt beszélgettem az egyik szülésznővel, akinél én szültem.

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
14-dik hetet taposom, vagyis tapossuk Törpikém meg én. A Péterfyben szeretnék szülni, de nem igazán tudom, kinél kellene. Az anyagi lehetőségeim nem végtelenek, a babám papája lelépett, szóval egy megfizethető, kedves, jó szakemberre lenne szükségem. Tudnátok ajánlani valaki(ke)t nekem? Azt is szeretném tudni, hogy kinek hol van magánrendelése, milyen áron, milyen körülmények között.
Előre is köszönöm az infokat:
Hápisápi
hápisápi
 
 


Hápisápi!

Azt javaslom, hogy menj be a P-be, és érdeklődj a szülészeten. Tudok ajánlani egy szülésznőt, aki biztosan segit tanácsaival, ha elmondod neki a problémádat. Őt úgy hivják, hogy Keserü Ági.
Ők, ott helyben jobban ismerik a tarifákat, mintha, mi innen próbálnánk v.kit ajánlani.
Egyébként a fiatal dokik biztos nem kérnek még annyit, és azt tudom, hogy a fiatalok is nagyon ügyesek, és jók, csak dicsérni hallottam őket.

Üdv.

Ivett
staff
 
 


Ivett reggel voltunk bent nst-n, utána vizsgálat, UH és 1/2 11-kor mentünk el. Nem találkozhattunk. Kár.
HUrki
hurki
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, és csak magunkról, mert most jöttünk meg a nagyizásból (két hét után), lakás romokban: javában megy a felújítás.....

MÁsik doki után kell nézzek valszeg, mert az enyém elmegy külföldre tanulmányi útra.

Dokitippek?

Köszi,
Szila
(ma töltöttem amúgy a 24. hetemetKép)
szila
 
 


Szila!

Küldtem magánban!

Ivett
staff
 
 


Sziasztok! Meg szeretném kérdezni,hogy van e valaki aki ismeri Abkarovics dokit?. Én dr Serfőzőhöz járok de elmegy szabira aug.elején és Dr. Abkarovics fogja helyetesiteni. Mivel 36,ik hetet taposom, kicsit aggódom ,hogy mi lesz ha akkor fogok szülni,és a dokit nem is ismerem,illetve befogja nekem mutatni de azért mégis más mivel 9 hónapig nem hozzá jártam. Szóval ha tudtok bármit mondani erről a dokiról megköszönném. .Még szt szeretném megkérdezni ha nem apás szülés lesz akkor milyen a szülőszoba? Külön van az apás,meg a másik? Bocsi a sok kérdésért de én elég rég szültem és sok minden megváltozott azóta.Előre is köszönöm a segitségeteket....Sziasztok ! Oti
otili
 
 


Otili!

A doki nem ismerem, de az apás szüléssel kapcsolatban semmi különbség nincs, mintha a papával együtt lennétek benn. U.az a szülőszoba, és minden egyéb. Nekem is a párom végig benn volt, de az utolsó 20 percet már nem vállalta és kiment. Szóval a szobák és egyebek tekintetéen nincs különbség. 4 szülőszoba van, és ha szerencséd van, választhatsz is, hogy melyikbe szeretnél szülni.
Egyébként az én dokim soha nem tervez szabit arra az időszakra, amikor tudja, hogy szülése lesz.
Ivett
staff
 
 


Szia Ivett! Köszi a felvilágositást , reménykedek benne , hogy nem akkor fogok szülni amikor a dokim szabin lesz. Én aug.14 re vagyok kiirva, de ugyebár bármi előfordulhat+,- 2 hét az benne van. Jövö héten majd bemegyek a korházba körbe nézni egy kicsit hátha megengedik,ugyanis én az elsőt a Margitba szültem,a Péterfyt nem ismerem. Köszi.Otili
otili
 
 


Sziasztok!
Végre lemerészkedtem a kuckómba körbenézni mi újság a neten. Nem Mintha Prücsköm rabszolgája lennék... Na jó egy kicsit. No nem azért mert hisztis. Nem. Alszik. Csak hát... Jó nézni.
Sylva kérdezte, igaz nem most, milyen volt a szülés.
Már eltel kicsit több mint 3 hét, tehát kicsit jobban rálátok az eseményekre, bár még nem az igazi.
Az első "fájások" mérését hajna 1órakor kezdtem. Éreztem előtte, valami történik, ezért lekocogtam a telfonért, hogy a stopperrel visszaigazoljam amit éreztem. 5 perces összehúzódások. Még fél óra múlva is. Felkeltem, hátha csak beetetés és elillan az egész. Hozzáteszem már annyira akartam akkor "fájni", hogy az sem lepett volna meg, ha beképzelem az egészet. Tehát elindultam bóklászni, kezemben a nem rendeltetésszerűen használt telefonnal. Még mindig 5 percesek. És ha nem figyelek oda? Irány a gép, nekiáltam majhongozni. Nem változott semmi. Hajnal 3-kor betelefonáltam a szülészetre, és megérdeklődtem mi a teendő, mikor induljak, és keltsem eberemet, hiszen nem fáj, csak összehúzódik. Akkor még nem tudtam mihez viszonyítsak. Azt kérdezték, elfolyt-e a magzatvíz, meg olyan-e mint a menstruációs görcsök. Folyni nem folyt semmi, azokat a görcsöket meg hál' akárkinek nem ismerem. Abban maradtunk, ha így maradok, menjek be.
Hát jó. Még várok. Manikűrözés, hátha tényleg szülünk, nehogy megkarmoljam a gyereket, meg epilálás, hiszen mégsem lehet első élménye Mazsolának két bundás fatörzs! Elég az a dzsungel a hasam alatt, amihez sehogysem férek hozzá! Eközben maradtak az 5 percesek.
Reggel 5-kor elrendezgetve magam úgy gondoltam keltem páromat. Ebből tényleg lehet valami.
6-ra értünk be. Fura dolog, hiszen eleve nem voltam sokat kórházban, de most nem is betegség miatt vagyok ott, így lövésem sem volt mi a teendő.
Nagyon segítőkészek voltak a szülésznők, minden rendben volt. Felvétel után bementünk az egyik szülőszobába, és vártunk. Közben befutott párom Mamája is. Ő volt a segítségem. Amíg vártunk, hallotuk, a műtőben épp felsírt egy baba. Emberem ekkor felélénkült, hogy milyen jó hallani ezt. Ekkor döntöttünk a félapás szülésnél. Ott volt a szülésnél, csak az ajtó túloldalán. Nem lát, de hall.
A nagy várakozás csak 1 ujjnyi tágulást hozott, így átvittek a leendő szobánkba, hoyg várjunk mi lesz. Nem voltak igaziak a fájások.
3-kor az ügyeletes az orvosommal konzultálva burokrepesztés mellett döntött, mert 3 ujj már volt, de nem fájt eléggé.
Azután már fájt. Hozzáteszem nem akartam EDÁ-t. Kedvesen többször megkérdezték, de nem.
6-ra már 8 ujj volt, meg is dícsért a dokim. Jó volt. Fájt mint a fene, de jó fájások voltak.
Itt viszont elakadtam. 8-kor még mindig 8 ujjnál voltunk, és kimerültem. Két óra fájás eredménytelenül. Ez elkeserített. Többször kérdezték az érzéstelenítést, de igazi szülést akartam.
8 órára megtörtem. Teljesen kimerültem, és egy váratlan vizsgálat, ami manuális tágítást takart, megtört. Nem volt már semmi erőm. Remegtem mint a nyárfalevél, szó szerint, eredménytelenül fájtam, Egyster egy pillanatra eltűnt a szívhang, és ez teljesen mergémített.
Jöjjön az EDA.
Ez hatott. Ellazított, de nem tett érzéketlenné. 22:00-kor azt mondta az orvosom, ha most jól együtt dolgozunk, óra 10-re megvan a baba.
Olyan jól dolgoztunk mindahányan, hogy 22:04-re megérkezett Olivér. Az a drága nedves, csúszós kis csomag, akit a hasamra tettek, és nézelődött a világba. 3260gr, 49cm, arányos szép baba, szabályos ovális buksival, semmi elszineződés, vagy deformálódás.
Amikor elvitték sírt, de Apuka kezében elhallgatott, és őt is jól megnézte magának. Ezt a Nagyi mesélte.
Így történt.
Azt is megérdeklődtem, hogy az orvosok által készített "szülési menetrendet" is el lehet kérni, már a másolatát, csak a főorvostól kell engedélyt kérni.
Ezt meg is fogom tenni, hiszen emlékezni szeretnék mindenre.
"Kicsit" tömörítettem, hiszen ez az amiről azt hiszem mindannyian oldalakon keresztül tudnánk írni. Tán még így is hosszabb a kelleténél.
Még egyszer köszönöm mindenkinek a bíztatást, és mindenkinek a legjobbakat kívánom!
Még jelentkezem!
Sziasztok! Kép
ui.: Olivér három hetesen csipogó nyuszit nézeget! Nem nagy bizalommal.

Eszter, Olivér,
Kép
Marci
Kép
ironram
 
 


Szia Ironram!
Örülök, hogy írtál! Először is gratula a kisfiadhoz, nagyon helyes, a fénykép alapján simán többnek néztem a koránál Kép
A szülésedről ill. az orvosodról kérdeznék még, de ha nem baj inkább privibe írnék.
Sylva
sylva
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: