Új privát üzeneted érkezett!

Tea,
Ismerjük meg egymást / elsõ topic. Kép

Virág
Névtelen
 


Bocsi, negyedik.

Virág
Névtelen
 


Kösz Virág - eltûzök oda!{Kép}
Tea
Tea
 

 
 

Köszi Virág, én is szaladok Tea után

Kép

Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok,

elfelejtettem irni a multkor a "legnagyobb" elmenyemet a gyerekagyon.
A masodik naptol kezdve osszesen kb. husz csotanyt talaltam a szoba (nem a fizetos) kulonbozo helyein: furdoszobaban, agy mellett, ajto mogott. Ennek nagy szazaleka meg elo volt. Addig en sem tartottam be azt az alapszabalyt (amit nagyon szigoruan vettek), hogy ne egyunk a szobaban, de a vadaszataim utan mar teljesen komolyan vettem a figyelmeztetest. Ugyhogy, aki a kozeljovoben szul, ne lepodjon meg ezen, es tenyleg minden kajat tuntessen el maga mellol!!!

sziasztok, tamara
Névtelen
 


Tamara!
Jaj ne, ez rémes...még 2001. októberében nem találkoztam velük, de ez cseppet sem dob fel-rettentõen tudok undorodni tõlük..Kép
Brrrr Kép
Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok!
Lenne egy-két kérdésem elsõsorban a herczeghes anyukákhoz. CTG-t szülõszobán vagy a magánrendelõjében csinál? Kell érte fizetni? Szülõszobai ctg-n a kispapa is ott lehet, nem kell át-,beöltözni?
Várom a válaszokat.
T.Ágnes
T.Ágnes
 


T.Ágnes!
A Herczegh doki magánrendelõjében csinálja az aktuális
CTG-t,ez benne van a szokásos terhesgondozós pénzben. Azt nemtom, hogy túlhordás esetén becitál-e minden nap, és hogy akkor mennyit kér. Persze a kórházban is vizsgál, ha oda vagy hivatalos. A kispapa is ott lehet, nem kell átöltöznie, szerintem még szülés közben sem kap semmilyen "védõfelszerelést".

Pankamama!
Jó Neked, hiszen KunIldi mellett én is nyugodt voltam az elsõ babával!!!Csak hogy tudd, milyen kincs az Ildikó /hát persze, hogy tudod/: a második védõ/?/nõm egyszer sem/!/ kért vizeletmintát, így meg sem nézte azt, egyszer sem mért vérnyomit, beírta amit mondtam, egyszer sem hallgatta meg az Encim szívhangját, a pocakom körméretröl nem is beszéltünk, egyszer sem jött ki/hál'Istennek/, egyszerûen csak adminisztrált, ha arra jártam véletlenül....Persze ezek után mit beszéljek vele a szoptatási zûrjeimrõl?! A nõt azóta sem láttam, csak egyszer,akkor is az oltáskor, pedig a lány már majdnem hét hónapos! Tudod nagyon szerettem KunIldit, de hogy mekkora segítség, azt most tudom igazán...
Viszont érdekelne néhány dolog:
Ki volt az elsõ dokid? Mikor derült ki a toxémiád? Mibõl állt? Mit éreztél belõle? Csak azért, mert nekem a szüléskor "jött elõ", elõtte nem, és semmit sem éreztem belõle. Azt tudod, hogy másodszor is lehetsz toxémiás? Nem vigasztalni akarlak, de én az voltam...
Még valami: Én novemberben szültem elõször, nem voltam a fizetõs szobában. Másodszor szerettem volna, de mégsem mentem, mert lehet, hogy nem is olyan rossz, ha a rokonok nem jönnek be...Ugyanis nov-ban már mindenki bacis, és jobb/szerintem/, ha nem köpik tele a szobát a metrón felszedett bacikkal. Arról nem is szólva, hogy az összes gyerek ott sír a szomszédban, ami egy kissé hangos. És ott is tojnak majd rád, ha gáz van... Nekem az volt a jó a szobában, hogy ha pipilni/bocs/ futottam, volt kire bíznom a gyereket. Tényleg egy perc alatt képesek megfulladni, egyszer az enyémmel a nõvér rohant vissza, mert valami trutyi a torkán akadt, és nem nagyon vett levegõt.
És az sem rossz, hogy ha elviszik a picidet kékfényezni, nem vagy egyedül. Az enyémet is elvitték éjszakára, én is azt hittem, itt a világ vége. De legalább volt kivel együtt bõgnöm. Hurrá.
Írtad, hogy nappal három óránként mentél fel szoptatni. Nekem nappal fel sem vitték, csak éjszakára, és 23h-ra küldtek fel a csecsemõsök szoptatni, persze kiderült fönt,hogy egyátalán nem is lehetett szoptatni. Most akkor nem értem, ez hogy van...

Virág! Hogy intézted el az adminisztrációt amikor leléceltél? Neked is egy fél napig tartott? Rád is rondán néztek a gyerekorvosok? Rám igen, pedig három naposan léptem meg vele..

Lányok!
Jól tudom, hogy aki a "félemeletre" jár/t/ rendelésre, az voltaképpen magánrendelésekre járt, anélkül, hogy tudná?
Hogy is van ez?

Csi
Névtelen
 


Szia Csi!
Az én Annám is volt fent az "intenzíven", de én a sorstársaimmal együtt ballagtam fel, reggel 7, 10, 13, 16, 19, és 23 órára szoptatni. (?)
Nem tudom, hogy amikor Te voltál bent miért nem lehetett, nem is értem.
Én 2001. októberében szültem, akkor így volt. Te mikor szültél?
moncsur
 


Szia Moncsur!
Csak a lányom lett sárga, õ idén januári.Nálunk már nem is kékfényeztek napközben, ami azért volt bosszantó, mert volt olyan baba, aki csak a sárgasága miatt nem mehetett haza. De lehet, hogy csak a vérvétel eredménye miatt nem kezelték nappal õket, nemtom. Van még valakinek errõl tapasztalata?
Mondjuk Enikõm velem volt napközben, este felmentem én is 23-ra, de csak simogathattam, persze ez is oldotta a világvége hangulatot. Aznap aludtam a legjobban, mert tudtam, hogy jó helyen van a picike.
Csi
Ja, akkorra már nem volt gyerekosztály, tiszta horror volt a sötét folyosó, komolyan, még Robin Cook is megirigyelte volna!
Csi
Névtelen
 


Pankamama!
Most olvastam a toxémiás topicban a történetedet, így egy részére a kérdéseimre választ kaptam. Most mi a helyzet?
Csi
Névtelen
 


Tudjátok, hogy JOGOTOK VAN bármikor szoptatni????????? Ha akarjátok, egész nap fent lehettek a babával a kékfény mellet! Csak nem tudtátok! Az ottani személyzet önkényessége a 3 órtánkénti vagy semikorse szoptatás!!!! Akár félóránként is megszoptathattátok volna, és egész nap ott lehettetek volna mellette, simizhettétek volna. Aki legközelebb így jár, harcolja ki magának a jogot! Utána fogok nézni, mely paragrafus rendelkezik errõl.

Virág
Virág (fiore)
 


Szent ég! mellett és semmikorse... Még korán van, nézzétek el. Kép Virág
Névtelen
 


Sziasztok,
nalunk Lucus besargult, es a hazajovetel elotti napon derult ki, hogy kekfenyezni kell. Delelott bejott a doki (ritka rendes gyerekorvos volt, egy hatvanas pasi), es rogton mondta, hogy ez nagyon sarga, pedig elozo nap mar kiderulhetett volna (akkor nem o volt, hanem egy magyarul rosszul beszelo no).
Szo ami szo, 12-kor mar kekfeny alatt volt Borka. Nekunk azt mondtak, hogy inkabb fejjunk tejet, mert ha szopik, akkor ki kell venni a kekfeny alol, es az kb. fel ora minusz per szoptatas. Szoval en nagyon de nagyon haza akartam masnap vinni a kiscsajt, tehat en nem eroskodtem. Inkabb fejtem tejet. (akkor indult be a tejtermeles, ugyhogy ezert sem eroltettem a dolgot). Reggel hatra hoztak le nekem, szoval osszesen 18 orat volt kekfeny alatt, es teljesen rendbejott, ugyhogy mehettunk haza....

De szerintem gyerekdoki fuggo, hogy kit kuldenek es mikor kekfenyezni (sajnos), es hogy mennyi ideig van alatta. Nekem mazlim volt...

tamara
Névtelen
 


Tamara,
örülök, hogy nektek ilyen hamar ment. Kép Tájékoztatásul: a bilirubin, ami a sárgaság okozója, a széklettel ürül, és minnél többet szopik a kicsi, annál gyorsabban. DE, a teáztatás egyáltalán nem segít a dolgon, sõt hátráltatja, mert csak az anyatej "viszi ki" a bilirubint, ha viszont teát vagy vizet kap a kicsi, kevesebb tejet - akár elõtejet is - fogad el!!!! Szóval szerintem mindamellett, hogy szükséges a kék fény, ugyanúgy szükséges a szoptatás. És nem 3 óránként.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!

Széklettel és vizelettel is ürül a billirubin, ha jól tudom, ugyhogy elvileg a teának is lehetne létjogosultsága (nekünk még itthon is ezt ajánlotta a gyerekorvos, persze én nem tettem megKép). Más kérdés, hogy teljesen egyetértek veledKép, hogy az anyatej ezerszer jobb (közvetlenül a mellböl), de inkább azért, mert a teát vagy bármi mást biztos nem az anyamellböl "kapja", tehát már rögtön az elején megzavarhatják a szopitechnikáját. Mert akármennyire is "bababarátnak" mondják a MÁV-ot, a intenziven cumisüvegböl etetik öket. (Nagy bánatom volt 3 éve, amikor az én fiam éppen hogy 10 g-ot tudott nagy nehezen fél óra alatt szopizni, aztán a szemem láttára 5 perc alatt megitatták vele a neki szükségeset. Hát az biztos, hogy nem igy fog megtanulni egy tapasztalatlan ayuka szoptatni és egy aluszékony gyermek szopizni.Kép)
Egyébként fel lehet menni este 10-kor szopiztatni. Mindenkinek, még annak is, akinek csak éjszakára viszik el a babáját. Mindenképpen érdemes felmenni, mert egészen biztosan erre az idöre minden babánál kikapcsolják a kékfényt, tehát akkor sincs több idöt alatta, ha nem megy fel az anyuka, csak tejet visz fel.

Csi!

Miért csak simogathattad, miért nem szoptattad?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
Az en kisfiam is besargult- hetfon lesz egy eves!- es rogton a szuletese masnap reggelen a vizitrol fel is vittek a kekfenyre. De en sajnos meg fel se tudtam menni- mert meg a mosdoig is fel orat tartott az utam, meg a folyosora alatogatokhoz is egy goromba szuleszno zavart ki, mert nekem baromira nem esett jol mozogni, minden fajt es teljesen roncs voltam. Ugyhogy meg szerencse, hogy csak egy napig volt fenn, aztan meg meg egy ejjelt. Egyebkent a sargasag elhuzodott nala, pedig nagyon intenziven - igeny szerint, sokszor 2 orankent- szoptattam itthon. 1 honapos korara mult el....Nekem azt mondtak fenn noi tejet kapott- amit nagyon remelek, de az igazat mar sosem tudom meg..
Tea
Tea
 


Tea!
Két hónappal késõbb voltam én feljárós és akkor-saját szememmel láttam, hogy a fennti apróságokat központi anyatejjel táplálják. Ha megmarad az emeleten, akkor viszik le az osztályra és adják oda azoknak az éhes babáknak, akiket éjszakára betoltak és az anya ezt kérte.Kép

Csi!
Lehet, hogy a gyerekosztály bezárásával sok mindent megváltoztattak. (?) De Virágnak igaza van, ilyet nem mondhatnak, hogy az anyuka nem mehet szoptatni, csak egy kicsit simizni...Az a rossz, hogy az elsõ szülöttnél még sok mindent elfogad az ember-én se voltam másként.
A világvége hangulatot ismerem...és pont ezért volt jó (2001.októberében) az intenzíves nõvérek hozzáállása.
A folyosó akkor se volt éjjel szívet melengetõ-éppen ezért jártunk csoportosan, de az esetedben, már csak tényleg a Cook hiányzott.

Ahogy Beszti írja én is úgy tudom, hogy a bilirubin szint csökkentésére a növellt folyadékbevitel a javasolt. Ezért is szokták azt mondani, hogy az ilyen babákat minél többet szoptassák és az intenzíven ezért is adnak infúziót, hogy menjen minél több folyadék. Inf. persze az állapottól függõen, nem minden baba kap. Egyébként a teával Virágékhoz hasonlóan én se értek egyet.
Mindenkinek üdvözlet:Moncsúr Kép
moncsur
 


Sziasztok Lányok!

Csak úgy megkérdezném, hogy szerintetek nem furcsa, hogy olyan sok gyerek sárgul be a MÁV-ban? Én amikor tavaly februárban szültem /akkor 5-en szültünk / mindenki babája besárgult és vitték is a kékfény alá. Ha igaz amit Virág ír /pedig igaz/ hogy a szoptatás segítené a bilirubin kiürülését, akkor ebben a bababarát kórházban valamit nagyon elcsesznek a gyerekágyon. Mert a lányom nem tudta hogy kell cicizni , én sem és 2 napig csak kínlódtunk. Persze, hogy jó sárga lett. Ilyenkor mi van?

Csi! Én a lányommal kb. a 28. héttõl kezdtem vizesedni. De olyan mértékben, hogy aki látott, majd elájult tõlem. Fehérje max. 2x volt a vizeletben és a vérnyomásom is megállt 140/90-nél, de ha azt veszem alapul, hogy végig 90/50 volt akkor már az is magas. Kezelni ezt nem lehet, viszont szülésnél hátrány, mert:

1, indítani kellett, tehát se én -se a baba nem voltunk felkészülve,

2., a burokrepesztés, oxytocin olyan természetellenes fájásokat produkált, hogy nagyon fájt,

3., az ödémás gát -hiába vágták-jobban repedt, kinnt, bent,

4., szülés után hetekig nem jöttem helyre, nehezen regenerálódtam és a gátam is nagyon sokáig fájt,

Az orvosom a KOÓS H. Piroska volt, aki nagyon szuper volt csak drága. Most egy fiatal dokihoz járok a félemeletre és az nem magánrendelés, max. ügyeletbe hív be.

Most a 27. héten vagyok és próbálok só nélkül étkezni és sokat inni, hogy ürüljön a víz. Eddig kopp, kopp....

Nálad hogy volt?

A VIP szoba csak azért lenne jó, mert akit akarnék behívnék, viszont nem kellene fájó gáttal azon a kemény széken ülni naphosszat, lógó lábbal, amikor feküdni lett volna jobb. Pelenkázón kényelmesebb pelenkázni, akkor nyitok ablakot amikor akarok, nem hallgatom éjjel más gyerekének sírását, ha az enyém alszik, nem kell várni, hogy sorrakerülj a wc-ben, stb. ,beszélgetni meg kinnt is lehet.

Virág! Ha én akkor olyan okos lettem volna. Na majd most kiállok az igazamért. Ki is tiltanak abból a kórházbólKép De inkább 48 óra múlva hazajönnék....

Üdv:Pankamama
PM
 


Szia Lányok!
Most akkor úgy tûnik, hogy a sárgaság mértékétõl függ a kékfényezés ideje, vagy éppen az aktuális dokitól.

Tamara!
Akirõl beszélsz, az szerintem az Eszlári/?/ volt, õt én is imádtam!

Virág!
Szerintem a fenti személyzet csinál a kismamából a legkevesebb gondot. Ha mész, mész, ha nem, akkor nem. Ott úgy éreztem, hogy szívesen látnak. Fent is voltam néhány órán keresztül, és tényleg jól éreztem magam, még ha ez morbidnak is tûnik. De az volt a fura, hogy a mellettem fekvõ mami nem ment fel, mert azt mondták a CSECSEMÕSÖK, hogy nem lehet felmenni. Ezt mai napig nem értem, mintha kommunikációs problémák lennének az osztályok között.
Ezt egy fent lakó anyuka is megerõsítette, õ azt mondta, hogy szerinte a "lentiek" nem is tudnak róluk.Na, mindegy.

Beszti!
Kedden "programozott" császároztak, és csütörtökön még se híre, se hamva nem volt tejcsinek, de azért rendületlenül szopiztunk. Amikor fent voltam, Enci fejébõl katéter lógott, azon kapta az infúziót. Szeme leragasztva egy helyes masnival, kezecskéi lekötözve. Úgy szunyált, mint egy angyal. Aztán nyöszörgött egy picit, de mivel NEM volt még tejcsim/ igen, tudom, elõtej stb./, így kapott nõi tejet, asszem 20-30 millit, de 20 után kipucanva tovább aludt.

Azt már mindenkinek mondom, hogy fent szerintem is csak nõi tejet kapnak a babák, mert az intenzíves lakók /nem a sárgák/ állapota nem engedi meg a teázást, meg a tápszerezést sem, és ha valahol, akkor ott úgy gondolom, ezt komolyan veszik. Enci abbõl a kiöntõs csõrös orvosi pohárból kapta a tejcsit, nem kapcsolták ki a kékfényt a kaja alatt sem, sõt, ott is lett tisztába rakva. A nõvérke felajánlotta, hogy itassam, de engem annyira sokkolt az infúzió látványa, hogy lemondtam róla. Hõsiesen megvallom, akkor, ott, a szoptatástól is féltem volna, mert azt gondoltam, hogy a csövecske a fején becsusszanhat. Tudom, ez így rettenetesen hangzik, de engem tényleg sokkolt a látvány.
Egyébként Enci semmi pótlást nem kapott, még cukros vizet sem, mert a dokinõ azt mondta, hogy NEM szükséges adni, de azért a biztonság kedvéért kétszer is néztek nála cukorszintet, és engem ez megnyugtatott. Amikor pedig cserepesre száradt a szája a száraz levegõtõl, akkor /tejem nem lévén/ fecskendõvel VIZET locsoltunk az ajkaira, így õt nem zavarta meg semmi a szopiban. Szopott is rendületlenül, ugyan csak szombatra lett mennyiség, de amit addig benne talált, azt sem pazarolta el. Na ja, fogyott is bent négy nap alatt 500g-ot. Ezért gondolom, hogy a tudtomon kívül nem kapott semmit.

Pankamama!
Nekem nem volt fehérje a vizeletemben, a vérnyomim is mindkét esetben igen jó volt, de nagyon vizesedtem, fõleg az elsõnél. Én is a párom 42-es csukájában mentem szülni, pedig csak 37-es a labam. Az elsõ szülésnél 1999. nov.ben a szülés napján ment fel a vérnyomásom 220-ra, olyan zavaros volt a vizeletem, mint az aludttej. Reggel fél négykor kezdõdtek a fájásaim, csordogált a magzatvizem, és kilencre, mire bementünk, mégcsak két ujjnyira tágultam, bár már rendszeres fájásaim voltak. Mikor az Ottilia megmérte a vérnyomásom, igencsak elsápadt, és hozott egy másik mérõt, és egy másik szülésznõt is, de õ is 220-at mért. Rögtön doki, meg fõdoki, azonnal epiduráltak, majd infútióval tágítottak, eredménytelenül, mert a kölyök elakadt, valószínûleg a 39cm-s feje miatt.
Így 13h-kor császár lett, ami voltaképpen érzéstelenítés nélkül zajlott, mert nem sikerült az EDA tökéletesen...Így nekem nem volt gátsebem, viszont nem is tudtam felülni a csaszi miatt..Fél éves koráig szoptattam a kölyköt, amikor a tejem elapadt, akkor jöttem rendbe, akkor ment le a vérnyomásom, és akkor állt helyre a hormonháztartásom is. Ja, és persze lefogytam 35 kg-t.
Aztán ismét tünetmentes terhesség, tökéletes terheléses cukor, enyhe víz. Programozott császár idén januárban, szülés közben hipp-hopp 220-as vérnyomás, baba kiemelése után eszement remegés kapott el,seduxent kaptam. Aztán mégegyet. Meg egy csomó vérnyomáscsökkentõt, hiába. Az osztályon is szopogattam a Corinfart, mint más a cukrot, de nem ment le. A víz már itthon kifolyt belõlem, de én szorgalmasan eszegettem, így most is gurulok, de majd ezt is lefutom, ha már nem szoptatok.
De egyébként azt mondják, másodszorra ritka a toxémia.
Érdekelne a dokid, mert a barátnõm is most "újat", és persze olcsóbbat keres, mint az elõzõ dokija. Ha lehet, írj pár szót róla. Köszike.

Moncsur!
Amit írtam, az nem a "megvezetéses" elsõ, hanem a másodiknál történt, a fiam nem lett sárga. Itt már nem éreztem, hogy átvernek, de tény, hogy jó résen lenni!

Sziasztok!
Bocs a regényért
Csi
Névtelen
 


Ha valaki tud valamit Tidrenczel Zsoltról kérem írja meg.(milyen a szülésnél, mennyi pénzt kér stb.)

Márti
Írtam neked egy e-mailt, ha megkaptad kérlek válaszolj.

Írjátok meg légyszi, hogy a profilomat hol tudom beállítani!

Köszi:Éva
vica68
 


Már rájöttek, hogy hol kell beállítani a profilt.
vica68
 
 


Sziasztok!

A hosszú viták után megosztanám veletek friss élményemet az intenzívrõl, ahol majd 3 hetet sikerült az ikrekkel eltöltenem kb. 3 hónapja:
Elõször is: ha nincs lefejt tejed, akkor központi anyatejet kapnal a gyerekek. Ha a központi anyatej elfogy (3 hét alatt egyszer került erre sor), akkor kapnak tápszert a babák. Éjjel - 22 óra után - reggel hétig nem mehetsz be az intenzívre, akkor a babák a te lefejt tejedet, vagy központi anyatejet kapnak. Éjjel a belsõ hûtõbe teheted a tejedet, onnan beviszik a csecsemõsök. (Itt sajnos volt olyan csecsemõs, aki ezt elfelejtette...)
Másodszor: a látogatás, babasimogatás, szerencsésebbeknél a szoptatás szigorúan 3 óránként van, reggel 7-tõl este 22-ig. Itt benn lehetsz egy 3/4-1 órát a babáddal. Sûrûbben nem lehet menni, hiszen a csecsemõsöknek közben sok dolguk van, infulziót kötnek be, tisztába tesznek, gyógyszert adnak, vizitelnek stb. Persze a dolog nekem is ellenszenves, de kiszolgáltatott helyzetben örülsz, ha a látogatás során rendesek veled a nõvérek.
A kékfényrõl: a fent lakó babák olyan infúlziót kapnak, ami egy branüllel csatlakozik, azaz hermetikusan lezárható, fejben maradó tû. (Nem vagyok szakértõ, ez az, amit laikusként az ember megért) Evvel a baba bármikor kivehetõ a kiságyból, illetve az inkubátorból. Az éjszakára feljövõ vendég babák nem ilyen tût kapnak, hanem egy egyszer használhatót, ami ha megmozdul, újra kell szúrnia baba fejét. Éppen ezért kérik a kismamákat (a kérés pedig enyhe kifejezés), hogy ne szoptassák a gyereküket este 10-kor. Errõl persze az állambácsi tehet, az osztálynak alig van pénze, a branül pedig egy drága dolog.

Most ennyi jutott eszembe, de ha újabb kérdés felmerül és tapasztalatom van az ögyben, akkor megírom.
Mindenkinek sok sikert és drukkolok, hogy senkinek ne kelljen a 4. emeleten hosszú idõt eltöltenie.

ZSófi
szzsofia
 
 


Zsófi!

Szerintem az egyéjszakás babák is branült kapnak, legalábbis az enyém azt kapott, amit másnap nem is vesznek ki (ha csak olyan tü lenne, ami ilyen könnyen elmozdul, akkor miért hagynák másnap egész nap benne akkor is, ha a baba a mamánál van a 3. emeleten?), csak akkor, ha már biztos az eredménye, és nem kell ujra felmennie (vagy esetleg azt mérlegelik, hogy kinek nem kell biztosan még több idö kékfény alatt?). Annak ellenére, hogy ez volt a fiam fejében, este újraszúrták, pedig nagyon vigyáztam rá. Tehát ez nem lehet akadálya annak, hogy 10-kor szoptassák öket.

Pankamama!

Szerintem az elcseszés oka (sok sárga baba) az 24 órás rooming-in két csecsemössel és két szülésznövel (jó esetben, mert volt olyan, amikor csak egy volt) kb. 30 emberre. Igazándiból nem nagyon figyelnek (nem tudom, hogy ezt lehetne-e javitani, de biztosan) arra, hogy tényleg elégszer és jól van-e a baba mellen. Lehet, hogy elviekben elmondják, hogy igény szerinti szoptatás meg minden, de szerintem a legtöbb mama örül, hogyha a baba nem sir, hanem szépen alszik. Én sem ébreszgettem a nagyobb fiamat 3 éve, pedig kellett volna, csak nem tudtam, és ezért tényleg nem volt elégszer mellen. Ha emellé még arról is szó van, hogy a mama tapasztalatlan és nem tudja a babának odaadni a mellett jól, és nem tud szopizni, akkor még nagyobb az esély, hisz az elötejet sem kapja meg. Persze lehet, hogy anélkül is besárgulna, ezt én orvosilag nem tudom...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kedves Beszti!

Nektek akor tényleg szerencsétek volt, vagy hosszú vendégként kezeltek, esetleg akkor éppen volt elég branül. Amikor mi voltunk, akkor nem igen kaptak az egy éjszakások branült.
Egyébként pedig gondold meg, hogy a csecsemõsöknek mennyivel könnyebb a cumisüvegbõl megetetni a babákat, mert így 10 perc alatt készen vannak és nem lábatlankodnak ott a kismamák.
Én úgy találtam, hogy pár csecsemõs nagyon kedves volt velünk, de páran még emberszámba sem vettek. Nyomatékosan kértem, hogy ne adjanak margaréta cumit (sõt semmilyet) a gyerekeimnek, sokszor ott találtam a kiságyukban. Többször mondtam, hogy hozok saját cumisüveget, de többen ezt a kismama õrült hóbortjának tartották.
Persze voltak, akik a szigorú szabályok ellenére beszóltak a szobánkba, ha a baba nagyon sírt, hogy soron kívül megszoptassuk...

Zsófi
szzsofia
 
 


Sziasztok,

az biztos, hogy a MAV-ban iszonyu sok gyerkoc jut egy csecsemosre, es tenyleg k. sok dolguk van. (Ha szimpatikusnak talal az egyik, es sokat jarsz a nyakara, akkor altalaban azert segit. En peldaul kiutest kapok a koldoktol - a sajatomtol is - , es egyszeruen nagyon nehezemre esett a koldokcsonk kezelese, az egyik csecsemos harom orankent kezelte a lanyom koldoket, mert eppen olyan hangulataban volt - egyebkent massal pokroc volt a no.)
De szerintem a csecsemosok sok munkajatol nem fugg a sargasag. Az elso lanyomat nagyon nehezen tudtam szoptatni (sebes mellbimbo, siras, hogy ehen hal a gyerek, tej alig), megsem sargult be. A masodik rogton szepen szopizott, meg persze en is ugyesebb voltam, es kekfenyezni kellett - de ez a fovercsoport osszeferhetetlenseg miatt volt (a ferjem, es az elso gyerkoc A-s, en O-as vagyok).
Ami az anyatejet illeti, persze a legjobb az anyatej, de en ugy tudom, hogy mivel a ver suruseget is kell oldani, ezert mindenfajta folyadek jol jon, a tea is. Ezert en itthon is teaztattam a cicizesen kivul a lanyomat, es eleg hamar megszunt a sargasaga.

Zsofi,
igen, ezt mondtak nekem is, hogy ha kiveszem szopiztatni, akkor ujra kell szurni a fejet, ami ugyebar tenyleg eltart egy ideig, es nem is a legkellemesebb muvelet. Szoval en inkabb ugy dontottem, hogy azt a 18 orat birja ki cici nelkul, de ne szurkaljak szerencsetlen fejet harom orankent. Egyebkent abban a pillanatban, amikor lehoztak hozzam, ugy mart a cicire, mint egy kis vercse.

Csi,
igen-igen, valahogy igy hivtak. Szerintem egy nagyon lelkiismeretes es jopofa hapsi. Bezzeg az a no, aki masnap volt bent! Egy 45 koruli, vezna, sotetboru, missz p.cs., akitol, amikor megkerdeztem, hogy visszament-e a lanyom billirubin szintje, es hazamehetunk-e, akkor azt valaszolta, hogy igen, az eredmenyei jok, de meg gondolkodik azon, hogy hazaenged-e (merthogy nem volt elozo naprol szopasi eredmenyem, - hogy lett volna, amikor fent volt a jany a kekfeny alatt!!!)

na, eldugulok,
sziasztok, tamara
Névtelen
 


Tamara!
Mit hívsz szopási eredménynek? Még nem hallottam, hogy konkrétan bárkit is érdekelt volna bent az, hogy van -e eredmény szopás terén, vagy sincs!...
-Szoptat, anyuka?
-Hát persze!
Kb. ennyire érdekelték, kivéve a dokibát. Meg volt mégegy igencsak testes nõ, határozott megjelenésû, na õ még gyermekcentrikus volt.
Akirõl Te beszélsz, az nem egy szikkadt, alacsony, rikítókék szemû nõ? Mellesleg nem Szentpéterinek hívják, és valami fõmufti? Na, sajnos nem írhatok róla, mert beperelne hitelrontásért!
Lucus? Jól mûködik?
Csók Nektek!

Zsófi!
Te fent is aludtál? Gondolom, igen.
A beszámolód alapján nekem Encivel szerencsém volt. Én 23h-tól fent csücsültem néhány órát, jó sokáig. A hölgy, aki aznap volt, szõke, és szintén anyuka, 1db lánya van, és igen problémás, végigfekvõs terhessége volt anno, kb. 40 éves, és szép arca van. Lehet, hogy a saját kálváriája miatt volt kiemelkedõen kedves.
Egyébként, lehet, hogy csak három óránként mehetsz szoptatni, de akkor tuti, hogy szem elõtt vagy, és tökéletes szopástechnikával tér mindenki onnan haza. Vagy csak én képzelem? Mert lent hiába van velünk a gyerek, ha egy hétig senki sem néz VÉGIG egy szoptatást sem, és nem kérdezünk, mert nem tudjuk, mit kell kérdezni. Szerintem ott fönt, az olyan, mint egy "kiscsoportos foglalkozás".

Mondjuk nem is biztos, hogy szerencsés lentrõl bárkit is beengedni, mert végül ez mégiscsak intenzív nem?

Beszti!
Januárban csak egy szülésznõ volt, kettõ soha.

LEENDÕ ANYUKÁK!

Nem jó dolog, de bent naaagyooon kell vigyázni az értéktárgyakra, mert lopnak!!!! Félreértések elkerülése miatt: nem a dolgozók, hanem az idegenek, akik csak úgy jönnek-mennek az egész kórházban. Talán sokan hallották már, de azért elmondom:
Egy anyuka éppen szoptatott, amikor bejött egy fehér köpenyes hapsi az orvosi folyosóról, és az egyik ágynál levert egy törölközõt "véletlenül", majd felrakta az ágyra, és közben lenyúlta az ott található mobiltelefont,majd kimet a másik ajtón. Ez persze csak akkor derült ki, amikor a másik anyuka visszajött a látogatóktól, és nem találta a telefonját. Tucatnyi ilyen besurranásról meséltek bent, persze ez nem a MÁV sajátossága, de jó tudni...

Sziasztok-Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Én is a MAV-ban szültem. Osztom Nati véleményét: korszerû, kényelmes szülészet, de a szobák nem igazán kellemesek. Igaz van fürdõ minden szobához, de elég rossz állapotban. Persze mit várjunk manapság a kórházaktól.. (Szívesebben fizetnék a kórház számlájára a szükséges fejlesztésekhez, mint a dokinak...) Télen szültem, a meleg elviselhetetlen volt. Szellõzés csak a folyósóra, de az ajtót tényleg nem érdemes nyitva hagyni. 10 napot töltöttem benn, azalatt a szélsõ ágyon egymást váltó mamák közül kettõnek tûnt el a mobilja egy "látogató" által. Sõt, az éjszakai szoptatásra szinte félõ volt egyedül feljárni az gyerekintenzívre. Még a nõvérek is féltek, ezért magukra zárták ajtót.
Nekem sajnos csak egy "jófej" szobatársam volt. A 10 nap alatt akadt egy elviselhetetlen. Még betétet sem hozott, pedig második gyerekét szülte. Én adtam neki- "hálából felfogadott" csicskájának. Elvárta, hogy kísérgessem, és jól leszúrt, hogy nem öntöttem ki a poharából a vizet reggeli elõtt... no mindegy, ez nem olyan lényeges. Azért ki lehet bírni. Többnyire kedves a személyzet. Csak nehogy "meghívás" nélkül kimenjetek reggelizni! :-))
ducinea
 


Csi!

Hogy tudna beperelni hitelrontásért? Se emil cim, se semmi hozzád vezetõ út itt a neten keresztül. Vagy olyan jó viszonyban vagytok, hogy tudja hol lakik a Csi?Kép És ha nem is az a Csi irta akirõl a dokinõ gondolta?Kép Semmi és senki nem tudná meg de lehet, hogy ez csak az én véleményem. Én is akármit irhatnék bárkirõl és az illetõnek fogalma sem lenne ki az a sasha, fõleg, ha csak aláirom és nem irok be azonositot+jelszot. Akkor aztán bárki irhatott helyettemKép

Nehogy megsértõdj!!!Kép
pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Jaj, és még valami a fentiekhez.
Az én fiam is sárga volt, meg egyéb bajai voltak, ezért volt 10 napot fenn, de az elsõ félnap után már három óránként szoptathattam, vagy sûrûbben, ha már nagyon hiányolt, és akár egy órát is fenn lehettünk vele, ha lassan szívta tele magát. Elsõ napon azért nem vették ki a fény alól, hogy hatékony legyen a kezelés. A branül kell minden kékfényes babának. Azon kereszül pótolják a bõrön keresztül gyorsan elvesztett folyadékot, de még így is jól kiszáradt a bõre.
ducinea
 


Lanyok! Erdekes az elhuzodo sargasaghoz, nekunk pont azt mondta itthon a gyerekorvosunk- aki tenyleg nagyon alapos es profi-, hogy eppen kizarolag anyatejjel szoptatott babaknal szokott elhuzodni a dolog. Mar irtam, hogy nekunk meg 1 honapos koraban is sarga volt egy kicsit a kisfiunk es ezert javasolt az orvosunk egy ver es vizelet vizsgalatot, es akkor tette hozza a fent leirtakat, hogy vaoszinu nincs semmi gond, csak a kizarolag anyatejes taplalas miatt huzodik vissza egy kicsit lassabban...Csak erdekessegkepp irtam le ezt...
TEA
Tea
 


Sasha!

Hát persze, hogy nem!
Csak azt akartam érzékeltetni, mennyire kedvelem. De akkor inkább így fogalmazok: nyomdafestéket nem tûrõ a véleményem róla.
Egyébként nekem már az egész lánykorom fent van a környezõ topicokban, épp a lakcímem nem.
De ilyenekkel még csak ne is rémisztgess, hogy jóban vagyunk...Brrrrrr. Még a hideg is kiráz.
Csók-Csi

Lányok!
Nem lehet, hogy ez a sárgaság csak van, és igazából nem tudják a dokik, hogy mitõl jobb, vagy rosszabb?
Na, majd kerítek egy hozzáértõt a másik topicból.

Ja, és még valami: A szopis topicban egy erdélyi lány írta, hogy csak negyedik nap láthatta a gyermekét, és akkor is fel kellett menni a csecsmõosztályra, mert csak ott volt fûtés, náluk pedig csak 16 fok volt...
Még sem állunk olyan rosszul!
Névtelen
 


Csi!

Jól vann na!Kép
Off. Az Erdélyi lányzóról jutott eszembe. Egyik ismerõs lány erdélyi származású. Már két hónapja szenvedett, mert minden baja volt és itthon átesett már pár vizsgálaton, de nem ez a lényeg, hanem az erdélyi doki kideritette egy egyszerü tüdõszüréssel, hogy TBC-s. A lány nénikéjét megröngenezték, de a 19 éves unokatesóját nem, mondván ilyen fiatalon nem lehet semmi baja és különben is drába az a röngenlap. Hozzátenném az ismerõsöm 20 évesKép
Szóval vannak olyan országok ahol rosszabb a helyzet az eü-benKép

cuppantok mindenkit
sasha(a mindenbe belekotyogóKép)

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csi és Virág kérésére átolvastam, amit a babák sárgaságáról írtatok és ha megengeditek, elmondanék néhány dolgot ezzel a témával kapcsolatban.

Mi is a fiziológiás vagy élettani sárgaság?
A magzat az anyaméhben a köldökzsinóron keresztül jut az az éltetõ oxigénhez. Az oxigén szállítását a vörösvértestek végzik. Miután a kisbaba megszületik és elkezd tüdõvel lélegezni, kevesebb vörösvértestre van szükség. Ezek lebomlanak, vasat és billirubint szabadítva föl. A vasat a máj és egyéb szövetek elraktározzák, hogy majd késõbb újra fölhasználhassák az új vörösvértestek képzéséhez.
A billirubin nem más, mint ennek a folyamatnak a salakanyaga, amitõl a májnak kéne megszabadítania a szrvezetet. De a kisbaba fejletlen mája nem képes olyan gyorsan dolgozni, mint amilyen gyorsan a billirubin keletkezik, így a maradék felszívódik a szövetekben és sárgaságot okoz. (A billirubin egy narancssárga pigment.)

Ahhoz, hogy megtudjuk, szükség van-e kezelésre, vért kell venni a babától. Ha a billirubin-érték kórósan magas és egyre emelkedik, akkor folyamatos ellenõrzésre van szükség és bizonyos szint elérése után kékfényezésre vagy akár vércserére is szükség lehet.

Az élettani sárgaság 48-72 órával a születést követõen jelenik meg és legjobb ellenszere a szoptatás. A felesleges billirubin ugyanis a széklettel távozik.

Felmérések igazolták, hogy a gyakrabban szoptatott babák billirubin szintje alacsonyabb. Pl. a napi 8 alkalommal szoptatott babák esetében ez a szint 3mg/dl volt alacsonyabb, mint a ritkábban szoptatottak esetében. A colostrum (elõtej), hashajtó hatásánál fogva, stimulálja a beleket a billirubinban gazdag széklet ürítésére, mielõtt a billirubin újra felszívódhatna a sejtekben.

Valóban igaz, hogy a billirubin egy része a vizelettel távozik, de ezt nem szoktuk laikus anyukáknak említeni, ugyanis ez elenyészõ mennyiség, mindössze 2 százalék. Ennek említése csak arra lenne jó, hogy megzavarjuk õket. Felmérések azt igazolták, hogy a plusz folyadék eltelíti a babát, így kevesebbet kíván szopizni, ezáltal nem jut elegendõ colostrumhoz illetve tejhez, kevesebbet kakil. Pedig a billirubin 98%-a a széklettel távozik. Az is bebizonyosodott, éppen a fentiek miatt, hogy a vízzel itatott babák billirubin szintje nem hogy csökkenne, de magasabb lesz.

Az Amerikai Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma (AAP) már 1994-ben kiadta hivatalos állásfoglalását, miszerint víz illetve cukros víz itatása nem csökkenti az egészséges, szoptatott babák billirubinszintjét.
"Supplementing nursing with water or dextrose water does not lower the bilirubin level in jaundiced, healthy, breastfeeding infants."
Remélem, hogy a Magyar Csecsemõ- és Gyermekorvosok Szakmai Kollégiuma is hamarosan kiad egy hasonló állásfoglalást.

Az is tévhitnek bizonyult, hogy a besárgult babáknál nagyobb a dehydráció és a testsúly radikális csökkenésének veszélye. A legtöbb szoptatott babánál ez a veszély nem áll fönt. Ellenben víz itatása kevesebb kalóriabevitelt eredményez, nagyobb a súlyveszteség, késõbb nyeri vissza a baba a születési súlyát.

A magasabb billirubinérték magával vonzza azt a lehetõséget is, hogy a besárgult baba aluszékonyabb lesz, kevesebbet szopik, ördögi kör alakul ki. Ezért ezeket a babákat ébresztgetni kell.


Egy másik típus, az úgynevezett anyatejes sárgaság 5-10 napos korban alakul ki, a 15. napon éri el a csúcspontját és általában semmilyen beavatkozást nem igényel, bár vannak orvosok, akik jónak látják a szoptatás 12-24 órára való szüneteltetését. Ennek a sárgaságnak a fiziológiája még nem pontosan ismert.


A sárgaság harmadik fajtája a patológiás, vagyis kóros sárgaság, ami általában az elsõ 24 órában alakul ki és Rh vagy ABO vércsoport-összeférhetetlenség okozza.

Ha besárgul a baba, mindhárom esetben figyelni kell a billirubin szintet és megakadályozni, hogy túl magas legyen, mert a magas b. szint az agysejtek pusztulását, kernicterus nevû, szerencsére ritka betegséget okozhat. A szükséges kezelések mellett a gyakori szoptatás ajánlott.

Üdv
Iboly
iboly
 
 


Köszi, Iboly! Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Most átolvastam, amit a patológiás sárgaságról írtam és úgy tûnik, mintha csak a vércsoport-összeférhetetlenség okozhatná. (Hiába, a késõi óra... Bocsánat.)

Patológiás sárgaság még egyéb betegségek miatt is kialakulhat: különbözõ enzimhiányos, anyagcsere, bél- és emésztõrendszeri vagy hormonális rendellenességek (pl. galaktosémia, hepatitis, stb.), fertõzések, koponyai hematóma (vérömleny), születési sérülések, pl. vákuum vagy fogó használata során.

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok! Látom itt is szólnom kellett volna, hogy nyaralni megyünk. Bocsánat, jövõre már erre is odafigyelek.
Most rövid leszek mert hulla vagyok.
Szóval Iboly nagyon jól leírta a sárgaságról a tudnivalókat. Talán annyit fûznék hozzá, hogy egy bizonyos szint alatt nem is baj, hogy magasabb a bilirubin szint mert ez egy természetes antioxidáns (mint pl. az E-vitamin), ami védi a baba sejtjeit a hirtelen megnövekedett oxigén szinttõl kialakuló oxid-gyökök káros hatásaitól. tehát egy bizonyos szint alatt nem is kell annyira törekedni a bilirubin szint csökkentésére. Ezért is nem szokták elkapkodni a kezelést. Kékfényezés alatt azért is szoktak infúziót adni a babáknak, mert egy kicsit nagyobb olyankor az ún. inszenzibilis vízveszteség és azt pótólják. Ja! És én bármilyen tût be tudok úgy kötni, hogy tutira nem mozdul el. Ez hozzállás kérdése.

Én ugyan nem az egyágyas szobában voltam, de láttam, hogy az pont a csecsemõkkel teli szoba mellett van, úgyhogy állandóan jó hangos. Kép

Sziasztok!
Menta
menta
 
 


Menta és Iboly!
Köszike!
Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Mi is most jöttünk haza a nyaralásból, jó volt olvsani az elmúlt egy hét írásait Kép

Iboly és Menta!
Köszi a részletes felvilágosítást! KépKépKép

Csi!
Osztom a véleményedet, az én kislányomat a Szentpéteri Judit kezelte és ha csak fele olyan részletesen beszélt volna a sárgaság okairól és esetleges következményeirõl, mint Iboly és Menta azt hiszem nem lenne annyi pánikoló, sírdogáló anyuka. Pedig jó pár alkalommal elcsíptem,de a felvilágosítás alól mindannyiszor kibújt engem kétségek között hagyvaKép Egyébként a 3 és 6 hónapos kontrollon azt tapasztaltam, hogy rendkívüli aprólékossággal nézi-vizsgálja a gyerekeket, csak ugye az empátia nem erõssége.Kép és bizony nem lenne baj, ha nem csupán a testet gyógyítaná, hanem a lelket is.
A kiscsoportos terápia jó megközelítés-szerintem találó Kép)

OFF: Tea! Holnap megy a UPC döglesztõKép Kép Kép

Üdvözlet mindenkinek:Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni toletek szulesi illetve korhazi lista ugyben. Azt mar kb osszeolloztam hogy mit kell vinni, illetve mit ajanlanak ugy altalaban, most azt szeretnem mengtudni, hogy a MAV korhazba konkretan mi szukseges. (Pl hany pelenkat adnak naponta, kell-e popsikenocs, nekem betet. a babanak ruha, nekem haloing a szules utanra...) Lehet, hogy kicsit keson jut eszembe. mert mar a 39 het vegen jarok, de jobb lenne elore beszerezni mindent, mint a kispapat futtatni erte.
Ezenkivul nagyon orulnek tapasztalatoknak is, hogy kinek mi jott jol.

Elore is koszonom a segitseget:

Mesi
Mesi
 


Szia Mesi!

10 db pelenkát adnak összesen a babának, neked a betétrõl magadnak kell gondoskodni már a szülõszobán is, tehát legyen kéznél nagy mennyiségben, a TENÁt ajánlják a hozzávaló hálóüs bugyival.(Sokat pakolj, és nagy méretût) Szörnyen néz ki, de nagyon kényelmes, lehet mosni, hamar szárad. A babának ruhát végig adnak, popsikenõcsöt, köldökápoláshoz szükséges dolgokat is. Esetleg popsitörlõt érdemes bevinni. A csecsemõsök fürdetnek, ahhoz nem kell semmi. Ha bepiszkolódik a ruhácska azt is cserélik. Szóval a babának nem igazán kell semmi.Hálóing már a szülõszobán is kell, sõt utánna is. Benti nincs. A szülõszobán enni-inni lehet, sõt nekem a szülésznõm azt mondta, enni lehet, inni, kell. Ha papás szülés lesz neki csak egy papucsról kell gondoskodni, nem kell beöltöznie sem. Innivalóval úgy készülj, hogy a szülés után nagyon ki leszel száradva és ha nincs saját ihatod a kórházi teát.
Mellszívót ne felejtsd el!
A kaja nem igazán fini, gondoskodj pótlásról.
Papucsot kettõt vigyél, egyet zuhanyozni, egyet használni.
Fényképezõgép, videókamera használható
Mobil jó ha van, de vigyázni kell rá.
Egyenlõre más nem jut az eszembe.

Könnyû gyors szülést, és egy gyönyörû kisbabát kívánok

Szia
Zkati
zkati
 


Mesi,

Én kétszer szültem a MÁV-ban, és mit mondjak 3 év alatt romlott a színvonal. Elõször nemhogy nem kellett saját pelust használni, de 2 darabot még haza is hoztam. Ha a csecsemõsök látták, hogy fogytán van, este a fürdetésnél tettek még a kocsira. Tavaly már összesen csak 10 darabot kapott mindenki, függetlenül attól, hogy 2 nap, vagy esetleg 2 hét után ment haza. Szerintem nézd meg, hogy mennyit adnak, és aszerint hozass be a papával majd ( 2 napig biztos elég). Popsikrém van, de ha popsitörlõt akarsz használni azt vigyél, mert õk vizes vattát adnak csak. Bár a kisbaba csomagban amit a kórházban vehetsz át általában van 10 darabos mintacsomag,csak az a baj, hogy ha pl. péntek este szülsz, ezt a csomagot csak hétfõn kapod meg. Magadnak betétet és hálóinget mindenképpen Neked kell vinni, sõt szerintem azt a ruhát is amiben szülsz. Legalábbis én nem láttam, hogy bárkinek is adtak volna "kincstárit". Persze, ha valakit a mentõ visz be az utcáról váratlanul, annak gondolom adnak valamit, de azért inkább vigyél.
A babának ruha elvileg nem kell, bár én tavaly a második napon hozattam apucival, mert állandóan kinyúlt, a baba alatt össze-vissza gyûrõdõ holmikat adtak rá, ráadásul mindig teljesen le kellett venni pelenkázásnál, mert nem volt alul nyitható. Nem emlékszem, hogy ez gond lett volna az elsõ lányomnál, pedig õ kisebb volt.
Ami nekem nagyon jól jött, az a Tenafix bugyi volt, ami szuperül megtartja az ilyenkor szükséges óriási betétet, és ha kimosod egy óra alatt megszárad olyan vékony. Ezt egyébként már a vajúdás alatt is használtam (magzatvíz).
Egyéb: ha megoldható, érdemes valakit megkérni, hogy vigyen be Neked naponta valami kaját, leginkább levest és valami táplálót, mert a kórházi koszt nem igazán segíti a tejtermelõdést. Evõeszköz, pohár, zacskó amiben névvel ellátva beteszed a hûtõbe amit hoznak.

Egyelõre ennyi jut eszembe, ha van még amiben nem vagy biztos, szólj.

Gyors szülést és jó babázást kívánok

Anikó
Anikó
 


Érdemes még WC ülõkére való védõpapírt és nedves WC papírt, több törülközõt, szülés utánra vmi kaját (csoki, cerbona, gyümi) és esetleg úszógumit, hogy tudj ülni.

Minden jót Kép

Márti
márti
 
 


Mesi!
Én 2001. októberében csak a "pempers lány" által adott 2 db pelenkát kaptam és persze a többiek is szintén. (állítólag épp akkor fogyott ki az osztály a Liberóból...)
Pelust mindenképpen vigyél-(egyébként lent a fsz-en a gyógyászati segédeszközök boltjában akkor jó áron lehetett venni a pelust darabra is.)
Én mindig írtóztam a kórházi gusztustalan hûtõszekrényektõl, de ez tényleg tiszta, a nagy üveg ajtaján jól látható minden oda nyugodtan be lehet tenni az ennivalót. A melegítés sem gond, mert a mikró mindenki által használható.
Azt hiszem mindent leírtak a többiek, szurkolunk Neked és aztán várjuk a tapasztalataidat itt ebben a topicban!!!
Könnyû, gyors szülést és sok boldogságot a babuhoz! Kép Kép
Moncsúr
moncsur
 


Mesi!
Ami nekem jól jött, a fenti listákon kívül:
-Sötét színü törölközõ, semmi nem látszik meg rajta
-mentolos szájcsepp, én a csaszi miatt nem ihattam,
-popsitörlõ-nekem is, tisztábbnak éreztem így magam WC után, bár ezt írta a Márti is,
-és én klotyópapír helyett papírtörlõt használtam, nagyobb a találati arány/bocsi/
-szívószál, vagy visszakupakolható biciklis innivaló, így nem öntöd nyakon magad
-és én vittem egy picike flaskában mosogatószert, kb fél decit az evõezközök mosogatására
-és jó, ha felakasztható a nesszeszered, vagy legalább a tusfürdõd, mert tuti, hogy nincs elég hely a fürdõben.

Egyébként a többieknek mondom, hogy a fsz-i boltban vettem haskötõt, amit a doki receptre írt fel, ezt sem rossz tudni!
Persze, én császáros voltam, és ott kell, de a többi csaszis errõl a lehetõségrõl nem is tudott!

ZKati!
Érdekes a mellszívó, mert én nem láttam senkinél! Engedik használni /hát, persze, nyilván.../
Jó, hogy most tudom meg!

Moncsúr!
Érdekes, hogy három, ill. hat hónapos kontrollról beszélsz...
Nekem ilyen nem is volt, magamtól jártam ki azt a nyûves ultrahangot az elsõnél, a másodiknál nem is volt. De úgy tudom, az ultrahang még ott van, tehát járna mindenkinek az INGYENES!!!!! felülvizsgálat! NEM?
Légyszi' írd le, hogy ez hogy is van/volt???
Bár, hozzáteszem, hogy a drága doki/?/nõ nekem nem nyúl többet a gyerekemhez önszántamból! Na, ezt jól megaszontam!

Hajrá Mesi!

Sziasztok: Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Off!
Úgy tûnik egyszerre írtuk a választ Mesinek ZKatival. Pár perc különbséggel jelent meg, és szinte ugyanazokat írtuk Kép . Még a jókívánság is ugyanúgy hangzik a végén.

Mesi
Ezek után már tényleg csak gyors szülésed lehet.

Bocs, hogy ezt beírtam, csak ilyen érdekes élményben eddig nem volt részem.

Anikó
Anikó
 


Csi!
emeleti babák kontrollja
Nálunk úgy volt, hogy amikor a Szentpéteri átadta Anna zárójelentését mondta szóban is, most meg is néztem és a legalján szerepel:"3 hét múlva ellenõrzésre visszakérjük" Így módosítom 3 hét+1, mert 1 hetesen jöttünk ki és 3 hónapos a második kontroll-ezt már a Szentp-i saját kezével írta a záróra. Mindkét alkalommal súlymérés, vérvétel, hasi és koponya UH, no meg fizikális vizsgálatok (hallgatózás-szív, tüdõ, száj nyálkahártya megnézése, torok, popsi)
Hát ezért írtam, hogy nekem elég alaposnak tûnt...
Mindkét esetben díjtalan volt a vizsgálat, és ami érdekes a régi sorstársaim közül kettõvel össze is futottunk a felülvizsgálaton, így azt gondolom nem egyedi az eset.
De, hogy Nektek miért nem volt, azt nem is értem...a zárójelentésen sincs rajta, visszakérjük???

Mellszívó:én is használtam bent, két másik lány ajánlotta. Sokan olyan ügyesek, de nekem nem jött össze a kézzel való fejés, (az egyik nõvér is csak véraláfutásosra gyötörte) közben be is gyulladt, ahogy kell-a kezemet se tudtam már felemelni és akkor hozta a férjem az Aventet...tényleg úgy éreztem életet ment... A második babánál nekem biztos az elsõ dolgok között lesz bent a nagy táskában...
Az osztályon van egy elektromos-nem igazán szeretik, mert ugye nem természetes, de azért kikönyörögtem és amíg megérkezett a saját, azzal próbálkoztam..

Üdv.:Moncsúr Kép
moncsur
 


Lányok!

A TENA lady-bõl elég az extra? Vagy inkább a super? Nekem a gyógyszertárban a mini long-ot ajánlották. Segítsetek!

Anett
Anett
 


Szia Anett!

Szerintem a TENA-ból minél nagyobbat. Még az is kevés néha

A fenti hozzászólásomban leírtak elég friss élményeim, a fiam ma épp 5 hónapos

Sok sikert
Zkati
zkati
 


Anett!
A kicsit felejtsd el, erre az állapotra nem jó. Én (rutintalanul) hajtogattam magam egy jó csomót (mert a védõnõ ajánlotta, állítólag Fehérváron szokás), ami a betéteknél nagyobb volt ugyan, de persze az is kicsi, még itthon is egy pár napig a nagy TENA-t használtam.
Moncsúr
moncsur
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: