Új privát üzeneted érkezett!

Finike!
Tényleg nem sok időd van már hátra! Kedves vagy de Tami nem egy manöken alkat :) , bár igaz ami igaz most sokat nyúlt de tömzsik a végtagjai, tiszta apja. Majd holnap én is lemérem pontosan, hogy meglegyenek az 5 éves adatok is.
Köszi a fejfájásom alább hagyott, most már alig érzem.

szandrakiss
 
 


Szandi érzékeny vagy a frontokra?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok

Feleségemmel jelenleg nőgyógyászt keresünk itt Erzsébeten. Márciusra várjuk első babánkat. Egy ismerősöm ajánlotta dr Fekete Tamást, aki ha minden igaz a dél pestiben dolgozik.
Sajnos nincsen meg telszáma, ill. magánrendelője címe.
Ha valaki tudja, kérem írja meg, akár priviben is.
Nézegettem itt a fórumon, de sehol sem volt kint.
Ezer köszönet
petja
 
 

 
 

Petja!
sajna én nem tudok segíteni, de boldog babavárást kívánok nektek!

Nitácska!
Igen egy "kicsit" minden sz@rra érzékeny vagyok. Mostanában azt vettem észre, hogy mikor Piri eljön akkor van 3 nap brutál fejfájás. Nincs nekem elég bajom akkor?! :wink:

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Finike! Köszi az ötleteket, egyébként éppen a hétvégén mondtam a páromnak, hogy esetleg próbáljon meg együtt menni pisilni Nándival a WC-re és akkor hátha kedvet kapna... :roll:
A beíratkozásokkal kapcsolatban teljesen igazad van. Az oviban már voltam az idén "szólni" a hivatalos beíratáskor hogy Nándi jövőre betölti a három évet de még csak jegyzékbe sem vették. És ha nem lesz szobatiszta akkor 5 % esély, hogy felveszik. De én az ovira készültem és nem a bölcsibe ezért oda nem is mentem. Viszont ha nem jön össze a tesó akkor nekem legkésőbb jövő év május elején vissza kell mennem dolgozni. Mit csinálok akkor Nándival májustól-szeptemberig? Anyukám még dolgozik. Kire hagyom itt, ha sehová nem veszik fel? A bölcsibe azért mert.... az oviba azért mert...?
Lehetséges, hogy ez bekövetkezhet....?
Egyébként eszembe jutottál mert ma voltunk venni Nándinak pár ruhát.
Felsőkből a 104-es méret kell neki viszont nadrágból 116-os méretet vettem ami jó is lett. Egyrészt a pelenka miatt, másrészt a dereka miatt nem jók rá a kisebb nadrágok, jobban mondva kényelmetlenek.
Megmértünk a derekát, és 59 cm. Nem is látszik rajta... :roll:

Tényleg, hogy megy az idő....már csak 10 hét van hátra Neked. (irigysmile)

Tényleg, ki hogyan vélekedik a H1N1 oltással kapcsolatban?
Vagy egy egy nagyon kényes és érzékeny téma? :oops:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Sajnos az is előfordulhat, hogy sehova nem veszik fel és neked menni kell dolgozni, sajnos nem egy olyan ismerősünk van itt Vecsésen aki így járt :evil: . :evil: . Az egyik megoldja úgy, hogy rokonok/barátnők vigyáznak a gyerekre, a másik magánbölibe adta addig míg fel nem veszik oviba a gyereket. Igaz, hogy a most megkeresett pénze rámegy a magánra de ha nem ment volna dolgozni akkor jövőre már nincs ez a lehetősége.

A H1N1-ben én most nem bízom. Sőt elkezdtem a többi oltásban is kételkedni. Mai álláspontom szerint nem fogom őket beoltatni influenza ellen egy jó pár évig. Az igaz, hogy egy egészséges szervezetnek le kell tudnia győzni egy influenzát egy beteg szervezet meg amúgy sem terhelhető ilyen oltással (és itt gondolok olyan betegségekre amik nem vehetők észre és szövődményt okozhatnak).

Ez a pisilési módszer vált be az unokatesóméknál is. Apa utánzás volt. Egyből állva pisiltek (ráállt a wc deszkára és anya segített célozni :) ) nagyon tetszett a kis krapeknak és nem volt gond ezzel.

szandrakiss
 
 




Szandra!

Remélem Edó jobban lesz hamar! Egyszer volt Nándinak 39,5 körül a láza (ha jól emlékszem) de nagyon be voltam tojva. Éppen néztem a héten, hogy szinte semmi lázcsillapító nincsen itthon így mehetek a doktornénihez a héten. Nándinak igazán csak a germicid kúp viszi le a lázát, a Nurophen nem igazán de azért nem árt, ha van itthon mind a kettő. Nem dobtál fel a bölcsi-ovi témában. És ha nem fejlesztik az ovikat és bölcsiket akkor ez a helyzet két év múlva rosszabb lesz, hiszen a 2010 május hónap után született gyerekekkel már csak két évet lehet otthon az anyuka aztán húzzon vissza dolgozni. Ja és a gyereket is tegye valahová...
A magáböli nekem is eszembe jutott, de itt helyben nicsen. Láttam viszont a régiós újságban, hogy Vecsésen is van és mellette is.
Mivel az én fizetésem nem fogja elérni a nettó 100 eFt-ot így én is csak a magánbölcsire keresnék pénzt ha visszamegyek dolgozni és Nándit nem veszik fel. Mégis csak jó lenne ha az a tesó összejönne.... :roll: :roll:

m.

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs én nem adatom be ezt az oltást magamnak se és a gyerekeknek se!!!!!!!!!
Szandi remélem már jól vagy...nem fáj a fejed!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Sziasztok Csajok!
Végre van egy kis időm!!!!

Csak szépen sorjában:

Judit!
Welcome back!
Milyen nagyok már a gyerekek! Bár nem csodálkozom, mert az enyémek is ekkorák :roll: Mesélj, milyen a kégli? Meló?

Dóri!
Nálatok is nőnek :lol: Milyen meglepő! És még mindig nagyon irigy vagyok a hajukra 8)
Képzeld Orsiéknál jön a baba: áprilisra van kiírva!

Finike!
Üdv anyukádnak, remélem most már teljesen jól van, és gyógyul a sebe szépen. Tesóbaba? Még mindig kislány? Basszus már 30 hetes vagy!!! Pocikép????? Alakul a jövevény szobája? Szupi a bringa! Gratula a nagyágyhoz! Kissé rögösen, de megérkezett :P

Szandra!
Nálatok is mekkorák már a csajok - micsoda közhely :lol: 8) Ez a bicó is szuper!
Úgy látom ez most ilyen időszak volt, nálunk is megkapta Bence a bringát, igaz mi "kissé" előre hoztuk a szülinapját, dehát decemberben már nem lehet kerékpározni...
Sajnálom a lázat, most már jobb? Mivel próbálod lejebb vinni? Hajlandó a csajszi tablettát bevenni? Én Bencének tudok adni Calmopyrint egy felet. Elrágja, lenyeli, jól betakargatom, és hagy izzadjon.

Nitácska!
Milyen a helyzet? Pocakfájás? Napi rutin?

Mazsuzs!
Ne aggódj Nándi miatt. Anno mikor mi Bencének elkezdtük az ovit, nem volt három éves még, mikor először mentünk a régi oviba beiratkozni. Bence nem beszélt - egyáltalán. Mindent gyönyörűen megértetett velünk, de nem volt hajalndó megszólalni. Erre okos óvodavezető közölte velem, hogy vigyem orvoshoz, mert lehet hogy a hangképző szerveivel van gond. Néztem rá, mint marha, hagytam, had beszéljen. Rá másfél hónapra a gyerek folyékonyan beszélt mondatokban, az r és s hangok tökéletes képzésével (soha nem selypített...). Szóval Bence is már 3 éves volt, mikor hajlandó volt megszólalni.
Pelus, wc: érdekes, mert Réka teljesen más, mint Bencus volt... Én is kb. hasonló cipőben járok, mint te. Bence az első pillanattól fogva a wc-be pisilt - állva, mint apa. Kaka ment kb. 3 hóig csak a pelusba, de mindig szólt, hogy kell a pelus, mert jön a kaka. Ráadtam, kakált, levettük, kész volt. Éjszaka sem pisilt be gyakorlatilag itthon egyszer sem, idegen helyen kb. négyszer.
Erre Réka teljesen más. Ugyanúgy próbáltam, mint Bencénél, de semmi. A pisi már simán megy a wc-be, viszont a mai napig van, hogy elfelejti, belemerül a játékba pl. és bepisil. Éjszaka a mai napig csak pelenkába, a délutáni alváskor már száraz a pelus, de nem mindig. Reggelre az alvás után szó szerint fullra teli van a pelenka pisivel. A kaka pedig kész horror.... Egyszerűen nem tudja a kakát kontrollálni - plusz sosem volt ezen a téren kiszámítható, sosem tudtam azt mondani, hogy pl. most ettünk, fél óra múlva kaka, vagy ébredés után esetleg. Semmi rendszer nincs neki benne. Szóval meg vagyok lőve.
Tudom, segíteni nem segítettem sokat, csak leírtam, hogy tudd nem vagy egyedül.
Nem is emlékszem, mi van a saját ágyban alvással? Nem olvastam vissza :oops:

És akkor rólunk: hát az én kicsi fiam elbújhat akkor a gyerekek között. 110 cm, és 16 kg. Réka 90 cm, és 13 kg. Egyik sem egy égimeszelő :wink:
Az ovi tök király! Bence igazi nagy fiú, teljesen természetes, hogy mi dolgozunk, ő pedig oviba megy. Réka már kissé más, de ott meg szintén természetes, rájött, hogy most már mindig oviba kell járni, próbálkozik, hogy nem akar menni, de aztán szépen felöltözik, beül a kocsiba és indulunk. Bencééknek elindítottak ovi-sakkot. Nagyon tetszik neki. Majd lesz nyílt nap, kíváncsi vagyok.

H1N1: szerintem ez is felfújás, mint anno a madárinfluenza. Én nem adatom be. Nővérem, aki tanár és terhes is megkérdezte a dokiját, és az is azt mondta, hogy az akinek egészséges az immunrendszere ugyanúgy átvészeli, mint egy másik influenzát. Ő sem adatja be....

És végül egy kérés-kérdés. Bencikém előadta a szülinapi kívánságát. Verda alakú tortát kér vaníliás krémmel, tüzijátékkal... Ötlet, hogy hol lehet ilyet kapni, csináltatni, esetleg ki csinál????? Ja, és még egy kérdés, azt hiszem erre talán Finike fog tudni válaszolni: hol van a közelben egy jó kis hely, ahol Bencének meg lehet majd tartanom a szülinapját? Én nem vagyok olyan bátor, mint Judit - hozzám ne jöjjön a házba 10 gyerek... :roll:
Tényleg mesélj, milyen volt?

Remélem nem hagytam ki senkit....
Na, most aztán írtam nektek, olvassatok, és írjatok!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky köszi megvagyunk....
napirendünk már vn..néha van kis csúszás de belefér..napi 5-6x eszik Barnika.....
pocakfájás hála a jó istennek nincs!!!!!!!!!
ezt formatortát megkérdezem anyukámtól...ott a telepen valahol van ilyen cuki ahol csinálnak formatortákat!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket :lol:

Finike!
Fehéret Ikea-ból vettük :lol:
Ági szobája piros-zöld-rózsazsín, baldachinos ággyal :lol: idén újra kellett festeni és ezt a színt választotta, elég élénk, de ha neki ez tetszik :roll:

Eszti!
Gratulálok a tesódnak :wink: Ő is a dél-pestiben szül majd?

Szandra!
Tamira gondoltam bocsi :oops:
Jobbulást nektek :arrow:

Mazsuzs!
Reméljük összejön a tesó, amúgy tényleg patt helyzet van ovi fronton a tavasszal született gyerekeknél :roll:
Január 1 után évközi felvételre írják ki őket, de ide is sok helyen protekcióval jut be valaki, Ágit alapból elutasították :( Így ment ő is 3,5 évesen, ha nem lettem volna itthon nem tudom hogyan oldjuk meg :twisted:

Munkával kapcsolatban, most keresek valami 4-6 órás melót, kb. sejthetitek mekkora sikerrel :(
Arról nem is beszélve, hogy még csak okt. vége van, de Ági már 2,5 hetet itthon volt betegen :?

Dóri
bubikák
 
 


Sziasztok!
Ma már jobban van a Tami, nem tudom hová tenni ezt a nagyon magas lázat és utána a hirtelen javulást.

Dóri!
Igen, ez a 4-6 órás munka érdekel engem is de Tami is (igaz most őszi szünet van, de ha nem lenne akkor is itthon lenne a betegség miatt) 5 hete van itthon folyamatos betegeskedései miatt. Köhögött, ez átment hurutos köhögésbe ami ugye masszív!!!!! takonnyal jár (emiatt volt itthon 3 hetet mert addigra tisztult ki teljesen) de közben begennyesedett a mandulája ami még +1hét antibiotikummal és most meg ez a magas láz és megint szerintem gáz a mandulája mert iszonyat orrhangon beszél. :( . És az Edó még csak most kezdi majd az ovit, mi lesz akkor mikor mind a ketten betegeskednek majd.

Eszti!
Formatortát az Árkádban csinál a Szamos (azt hiszem a legalsó szinten vannak) és ott tuti láttam Verdás autót ami tök szép volt. Én is beírattam a Tamit sakkra :), meg úszni jár hetente 2x1 órát. Nagyon jól megy neki és nem mellékesen szereti is.

Nitácska!
Látod azért egyre könnyebb lesz, tényleg ez a 6 hét az amire helyre áll a családi egyensúly.

szandrakiss
 
 


Szandi igen...tényleg kellett ez a 6.hét!!
nektek meg jobbulást...........
ilyenkor Máté is betegesebb...pedig ő soha nem volt az...de ióta ovi van...háááááát.....féltem picit nehogy beteg legyen....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép
Máténál a nagy rend :) :) :) :)
Kép
Barnika :wink: :wink: :wink: :wink:
Kép
api szórakozott :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszti! Köszönöm a soraidat, komolyan mondom egy kis vigaszt öntöttél belém.
A saját ágyban való egyedül alvás, ha lassan is de egyre jobb lesz.
Nem maradtál le semmiről annyira lassan haladunk ezen a téren a fiacskámmal... :roll:

Dóri! Hát igen, a tavasszal született gyerekek. De nekik is meg kell valamikor születni... :D Csak sajnos ez pont a közintézményeket nem nagyon érdekli. De menjek vissza dolgozni is, mert örülhetek hogy van munkahely ami tényleg jó de ez a helyzet, az nem. Ha tényleg meglesz a tesó és Nándikának nem kell még sürgősen az ovi jövő tavasszal akkor a tesót már születése után (közvetlenül) be fogom íratni a bölcsibe. :wink: :wink:

Nitácska! Nem semmi! Rászoktál a cumira? :D :D
Végre látunk képet Mátéról is. Én már nagyon régen nem láttam. Gondolom ez friss kép. Igazán nagy fiú!

Ja lányok, aki esetleg nem olvassa a másik Jahn-os topikot, annak írom/mondom hogy a másik topikban vannak új képet a szülőszobákról.

Finike! Remélem minden rendben anyukáddal és persze veled is.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


api rászoktatott a cuclira..... :) :) :) :)
Mátéról igen friss kép!!!!
szegénykém most náthás..... :(
én láttam a szülőszobás képeket...élőbe is. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy alig bírtam visszaolvasni.... :shock:

Nitacska,
Jobbulást Máténak! Nagyon jók a képek. Nálunk a nappali szokott így kinézni, mintha egy hadsereg ment volna át rajta. :roll: :wink:

Eszti,
Gratula a tesódnak!!!
A Picur cukrászdában itt a XVIII.-ban Imreközpontban, talán ott csinálnak formatortát, múltkor egy Micimackós tortát láttam náluk. Meg kell kérdezni. A neten nézelődtél már?
Szülinapi helyszín. Játszóházakban lehetne körülnézni, vagy MC-ben. Van a Kisvakond Játszóház (XVIII.kerületben a Kandó téren) ahova hordom Vicust a neten utána tudsz nézni, ott tudom, hogy lehet szülinapot tartani. Árakat nem tudok. Azt hiszem pizza van, üditő, és a játékok korlátlan használata, de inkább a neten vagy személyesen nézz utána.

Tesóbaba még mindig kislány csak egyszerűen nevet nem találunk neki. Rohan az idő vele. Olyan gyorsan itt lesz a szülés ideje, hogy még pislogni is alig lesz időm. A doki azt mondta, hogy most ki fog repülni belőlem a baba, mivel a Vikit 5 és fél óra alatt szültem. :wink: ÁMEN! Szerdán voltam terhesgondozáson. Még mindig medencevégű. :cry: :? Most már kezdek izgulni, idegeskedni, remélem mielőbb meggondolja magát és megfordul, mert így nagyon kényelmetlen nekem is és szerintem neki is, mert egész nap a hólyagomat és a nemi szervecskémet rugdossa belülről. Kellemetlen nagyon, sőt néha még fájdalmas is. Valamelyik nap még a távirányítót is lerugta a hasamról. :shock: 8) :wink: Hatalmasakat rúg. Amúgy jól van minden rendben van velünk. Én elkaptam valami fránya gombát, most azt kezeljük kúppal.
A baba az elején még velünk lesz a kiságy (ugye az a Viki régi ágya) bekerült már mellém a szobánkba, a pelenkázót is áthoztuk a mi szobánkba, szóval végülis minden kész. Majd ruhákat kell mosni és már jöhet is Szilveszterkor. Ha majd Viki is megszokta meg már éjjel nem kel fel a picur akkor átköltöztetjük Vikihez.

Vicus jól van, de képzeljétek úgy megörültem eleinte, hogy amikor megkapta az új ágyat úgy gondoltam bevezetem a pelus nélküli alvást délután. Első két nap sikerült azóta minden alkalommal bepisil és még büszkélkedik is vele. :x Mit csináljak szerintetek? Visszaadjam rá a pelust? Sajnos kénytelen leszek, mert nem győzök mosni. Nem zavarom meg ezzel? Még mindig nem lenne kész rá? Így fel sem vennék az oviba. Nem is hívom őket addig, hogy van e üres hely, amíg nem biztos ez a pelus téma. Este van pelus az még oké is lenne, mert nekünk is tele van reggelre, de délután már jó lenne elhagyni. Ötlet van valakinek erre a problémára? Túl korai? De hát három éves elmúlt.... Szerintem még várok vele, még egyenlőre pelus, és ha tartósan száraz lesz akkor veszem le róla addig nem.

Anyukám jól van, bár a lábán a vágás nagyon lassan gyógyul, de hát türelemmel kell lenni.

Holnapra kimenőm van egész napra. :D :D :D :D Délelőtt megyek le vidékre találkozni a főiskolás barátnőimmel, délutánig ott leszek, aztán rohanok haza átöltözni, és este elviszem színházba anyucimat, az Operaház Fantomját nézzük meg. Már régóta megakartuk nézni együtt, de valahogy nem jött össze. Egyszer már voltunk, de akkor elmaradt az előadás. Remélem most sikerül megnéznünk. Én már láttam az urammal, de anyukámat is el szeretném vinni rá.

H1N1: Én sem adatom be se Vikinek se magamnak. Még a dokik sem biztosak benne, hogy az megvédene tőle, úgyhogy nem.

Na most én is írtam, úgyhogy ezt is lehet olvasni.... :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike tényleg pisloghatsz...mindjárt a szülésen kapod magad:)
a pelus dolog.....várj még picikét....lehet még nem áll készen erre.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!

Finike örülök, hogy jelentkeztél!
Milyen volt a mai napi kimenőd? :) Remélem sikerült kikapcsolódnod.
Nekünk a mai nap is elment mint a többi. Nem csípem ezt a korai sötétedést. Ma már fél ötkor olyan sötét volt a lakásban, hogy villanyt kellett gyújtani... Mikor lesz nyár?
De jó lenne ha nekünk is kislány lenne a tesóbaba. Bár végül is mindegy, csak úgy elképzeltem, hogy sokkal aranyosabb ruhákat lehet ráadni mint egy fiúra. Elég, ha csak Dóri három gráciájára gondolok! :) :)

Kivel mi újság? Mit csináltatok a hétvégén. Persze a temetőlátogatást kivéve....?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
A tegnapi napom végülis jól sikerült. A barátnőimmel jó volt talcsizni, pláne, hogy az egyikük november végére várja első babáját. Este mikor jöttem haza a Népligetnél dugóba kerültem, mert egy roh@dt meccs volt a fradi pályán, így az egész Hungária krt. be volt állva. Hát gondolhatjátok a méregtől nem láttam. Na szervezésbe fogtam, anyukámat a bátyám hozta, elmentek hozzánk a színházjegyekért aztán kerülőúton odahozta a bátyám anyukámat a színházhoz. Én egyből odamentem, mert már nem lett volna időm hazamenni átöltözni, úgyhogy abba a ruhába voltam amiben a barátnőmnél, de nem érdekelt, csak anyukám lássa már végre ezt az előadást. Hét óra előtt tíz perccel megérkezett anyukám a színházhoz (én már ekkor ott voltam),és végre meg tudtuk nézni az előadást. Rögös volt odáig az út, de sikerült.
Nagyon felháborító volt, hogy egy hülye meccs miatt megbénítják az egész várost. Rengetegen voltak az utakon és pont halottak napja is volt, van.

Jaj csajok annyira fáj lenn a hasam. Nagyon fájdalmasan rúg odalenn, alig bírok felállni. Nagyon erősen és kényelmetlen helyen rúg. Remélem estig helyreáll odabenn, mert így még menni sem tudok. Ennyire nem fájt még. De jó lenne egy mobil uh. gép. Úgy megnézném mit csinál odabenn. Biztos kinyújtotta a lábát, de hát pont a hólyagom, a nemiszervem fölött van és borzasztó érzés. Mintha belülről karmolna valaki. Van már körme, nem? Vikinél nem volt ilyen. Remélem megfordulni készül, mert ez így nagyon kényelmetlen, és szabályosan fájdalmas. Ha holnap is ilyen lesz felhívom a dokimat, mert szerintem ez így nem normális, hogy fájdalmas legyen ha rúg. Szabályosan fáj. Állandóan összegörnyedek. Megpórbálok pihenni, feküdni, de akkor is izeg-mozog. Délután mennénk vendégségbe, de lehet, hogy le kell mondani mert így nem bírok menni sem. Remélem addigra elmúlik.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike remélem már jól vagy?!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok?

Finike, akkor végül is jól sikerült a kimenő napod a dugót leszámítva.
Kiváncsi vagyok mit mondd a doki - ha hívod - a fájdalom miatt. Mivel nekem Nándi anno elég hamar befordult és utána végig úgy maradt, szerencsére nincsenek ilyen fájdalmas tapasztalataim.
Reméljük megfordul a picúr neked is úgy ahogy kell.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy megint eltűntem, de munka mellett gyakortlatilg még maghalni sincs időm. :o
A zsúr jól sikerült, a lakás megúszta maradandó sérülés nélkül...Igaznak bizonyult, hogy a gyerekeket a tortán kívül nem érdekli a kaja. Rohangáltak, játszottak, a szülők is jól érezték magukat. A szomszédasszony ottmaradt segíteni, így f10-re már újra rend és tisztaság volt mindenhol.
Tegnap derült ki, hogy Daninak sérve van, szerdán megyünk a sebészetre megbeszélni, hogy mikor lesz a műtét :cry:
Szegénykémnek kijut a kórházasdiból idén. Tavasszal a mandulái, most meg ez... Állítólag még aznap hazajöhet. Remélem, gyorsan elfelejthetjük ezt az egészet...
A házzal kapcsolatban: úgy érzem, hogy soha nem lesz kész, de ettől még lakható. Csaka gyerekek szobáiban van lámpa, a többi helyiségben csak a kompakt csövek díszelegnek...és még sok ilyen és hasonló apróság. Lassa alakul, de egyszer majd csak készen lesz.
Szonjus már teljesen szobatiszta, de én is megszenvedtem vele. A pisi részét már nyár elején elintéztük, viszonlyag gyorsan, bár Danival egyszerűbb volt. Szonja sokkal öntörvényűbb... A kaki viszont következetesen a bugyiba ment, mindig. Dani is ezt csinálta kb. 1 hómapig, aztán egyik napról a másikra átállt. Szonjánál ehhez 4 hónap kellett. Szívás volt, de nem voltam hajlandó visszaadni rá a pelust...Én is izgultam az ovi miatt, de kb. 2 hete a kaki is a helyére kerül. Balesetek még előfordulnak, de az már semmi.
Most mennem kell, este még próbálok jelentkezni.

Puszik.
judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Judit ügyes fiú Dani!!!!!!!!
reméljük ez az utolsó korházasdi neki!!!
örülök hogy jól sikerült a zsúr!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy csönd?
Finike, nem írtál, hogy mi van veled? Voltál dokinál a fájdalom miatt?
Megvolt a bölcsödei érdeklődés, hogy mi van ha a gyerek még pelusos és az oviba nem veszik fel de már betölti a három évet, anyuka pedig dolgozni kell, hogy menjen...Hát a válasz sejthető:
A bölcsibe természetesen teltház van. A barátnőm beszélt a bölcsödevezetővel (ismeri személyesen) de semmi esélye nem lenne a dolognak. Azt mondta, hogy ahogy tudják "nyomják ki" a hároméveseket a bölcsiből. Szerinte fel kell venniük oviba ha nem szobatiszta akkor is bár ő is tudja, hogy nem teszik tisztába az óvodába!
Szóval ennyi, azért érdekes volt. Viszont képzeljétek el, hogy állítólag lesz egy törvény 2010. január 1. után, amiben kötelezik az óvodákat, hogy minden 3. életévet betöltött gyereket fel kell venniük kivéve csak akkor nem, ha nem óvodaérett a gyerek de azt orvosi igazolással kell bizonyítani. (Talán vannak jártasabb egyének is ebben a témában akiknek már ovisak a srácok, én még csak tapogatózóm). A lényeg az, hogy ezt egy jogász ismerősöm mondta. Másrészről viszont megértem az óvodákat is, hogy 40 helyre nem tudtak 60 gyereket felvenni altatni stb.

Szóval ennyi a történet.

Szandra! Már akartam kérdezni, hogy Vecsésen hány óvoda van? Gondolom több, hiszen azért egy nagyobb település. ???

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Ha jól számolom akkor 4 ovi van (vagy 5?) itt. Kíváncsi leszek erre a törvényre :roll: . Nálunk most abban az oviba ahová jár a Tami (és jövő héttől az Edó :D ) mindenkit felvettek aki jelentkezett, ha jól tudom akkor ez olyan 70-80 gyerek lett, 2 új csoportot indítottak.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!!!!!

tegnap meg nyertem egy licitálást...ezt kapja Barnika:........Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok!
Én március végére vagyok kiírva és fogalmam sincs kinél, hol szüljek.
A nőgyógyászom tegnap mondta meg a tarofáját és attól kicsit padlót fogtam.
Akinek van tapasztalata vagy tud jó dokit,légyszíves írjatok.
böbus82
 
 


szia böbüs!!!!!!
gyere a másik Jahn ferencesbe is .....ott van a szülésznőm:....."bábaildi" a nickneve....ő a korházba dolgozik....tud neked segíteni,.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Böbus!
Akkor jó kórházat találtál mert itt a szülésznők is vezethetnek le szülést és korántsem olyan magasak a tarifáik mint a dokiknak viszont iszonyat okosak és nem nagyon tudsz mellé fogni egyikkel sem. Aki az én szülésemnél volt a szülésznő is nagyon aranyos, kedves. De szerintem ezt mindenki elmondhatja. Én a helyedben felhívnám a kórházat és megkérdezném a szülészetet, hogy mikor mehetnél be megismerkedni egy pár szülésznővel és ha bementél akkor személyes tapasztalat alapján válaszd ki a legszimpibbet.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Voltunk védőnéninél Vikivel és megvolt a hároméves méreckedés. Magasság: 106 cm, Súly: 20kg 20dkg, mellkas körméret: 55,5 cm. Vérnyomása is jó. Az én vérnyomásom is jó, és még mindig nem híztam. A terhesség óta 5 kilót fogytam abból szedtem vissza 2-őt. Szóval minden rendben. A fájdalmas rugások mérséklődtek, de még mindig van, hogy csillagokat látok, de ez van. Egyszer csak megfordul már és akkor talán "kényelmesebb" lesz.
Találtunk nevet is :D : ................... Szófia, röviden csak Szofi. Viki adta az ötletet, mert ő imádja a Mamma Mia filmet, és abban a lányt úgy hívják, hogy Szófia. Mikor megkérdeztük tőle, hogy hogy hívjuk a kistesót, mi legyen a neve, ő csak annyit mondott Szofi. Úgy hogy egyenlőre ezt a nevet néztük ki. Egy a gondom vele, hogy nem tudom, hogy mikor van a névnapja. Az én naptáramban nincs benne. A neten több dátum is van. Szóval, ha valaki esetleg tudja mikor van Szófia névnap azt megköszönném.

Nitacska,
Gratula a babakocsihoz! Hogy vagytok? Máté megszokta már a kistesót? Barni már 7 hetes? Rohan az idő. Te hogy vagy? Nehéz két gyerkőccel?

Mazsuzs,
Én örülnék, ha tényleg így lenne, hogy kötelesek lennének minden 3. életévét betöltött gyereket felvenni. De vajon hova vesznek fel ennyi gyereket? Na ez biztos nem lesz így, mert képtelenek felvenni az óvodák ennyi gyereket. Nincs hova. :shock: :roll: Borzasztó káosz van ebben a témában. Erőltetnek, de nem gondolkodnak.
De én nem értem, most év közben, hogy akarod beiratni Nándit? Év közben az oviban nincs beiratás (legalábbis nálunk), csak tavasszal van őszre beiratás. Tehát csak szeptembertől vennék fel oviba, te akkortól tudnál csak visszamenni dolgozni. Adtak valami határidőt a munkahelyeden, hogy mikorra kell visszamenned? Vagy ahogy lejár a gyes? Ha nem vagyok tolakodó, akkor anyagi oka van annak hogy vissza kell menned dolgozni?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike szép méretekkel rendelkezik Vicus!!!!!!!!!!! :wink:
köszi kérdésed megvagyunk..Máté imádja a tesóját...most már tisztába is akarja tenni....de ezt azért inkább én vagy api végzi..
eleinte nagyon nehéz volt a 2 gyerekkel...de így már könnyebb hogy délelőtt Máté oviba ....meg Barninak is van már napirendje.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Megint mindenki elhagyta a topikot! Hol vannak a beígért jelentkezők? (Judit, Eszti...)

Finike!

Nem semmi súlya van Vicusnak, de hozzá kell tennem, hogy Nándi is 20 kiló így nem vagyunk lemaradva.. :) :)
Teljesen igazad van az óvodai beíratással kapcsolatban, de én már voltam az idén a hivatalos beíratáskor, hogy jelezzem nekem van egy fiam aki februárban lesz három éves. Akkor elhajtottak egy ígérettel az év közi felvételt illetően, ezt megyek majd számon kérni év elején. Tisztába vagyok vele, hogy a szó elszáll.... És persze azért is ki vagyok akadva amit már írtam, hogy több ismerősöm nem ment vissza dolgozni (valakinek nem volt hová...), otthon van míg egyik gyerek a bölcsibe a másik az oviba egész napos. Ez szerintem igazságtalan az olyanokkal szemben akiknek még van munkahelyük.
Szerintem - hogy kérdésedre válaszoljak - a legtöbb embernek anyagi oka van, hogy visszamegy dolgozni és nekem is ez sokat nyom a latba, másrészt örülök hogy van hová !! visszamennem dolgozni és pillanatnyilag még várnak is.
Persze addig azért még van pár hónap és azért titkon reménykedem hogy nem kell majd mennem és nem kell azon agyalnom, hogy mi lesz Nándival ha csak 2010 szeptemberől lehet ovis és nekem már májusban mennem kell vissza dolgozni. Biztosan nem örülnének, ha fizetés nélküli szabival kezdeném a munkába állást és persze én sem örülnék hiszen a nevében is benne van, "fizetés nélküli".
Hogy elment az idő... mindjárt szülni fogsz! Én kicsit el vagyok kenődve, mert úgy érzem, hogy a lassan soron következő tesztem sem lesz pozitív.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs lesz pozitív teszted hidd el!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Sziasztok Csajok!

Vagyok-vagyok, csak per pillanat mindenki (természetesen én MÉG nem) influenzás. Nem a H1N1, de mindkét gyerek lázas, nem is voltak a héten oviban.

Mazsuzs!
Azt lehet tudni, hogy miért nem jön össze a tesó? Nándi "könnyen" jött? Emlékszem, Nita is meg Finike is szedett vmi bogyót. Erről ők többet tudnak...
Úgyis lesz tesója Nándinak, pont akkor, mikor a legjobban nem számítasz rá :wink:

Finike!
Én Bencém elbújhat Vicus mellett... 8)
Ő 110 cm és 16 kg :lol: Ja, és 5 éves lesz!! Szép méretek!

Képzeljétek, találtam itt Csepelen egy cukrászt, aki szupi verdás tortát csinál. Tudjátok mennyit kér érte???? Egy kb. 20 szeletet kiadó tortát 16 ezerért csinál meg! Igen, jól látjátok!!!!! Totál ledöbbentem....

Na, gyilok van, megyek, ha tudok még jövök, addig is többiek hogy vagytok, hol vagytok?

pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!
ma megkaptam a H1N1 elleni oltást........még élek.......
nőgyógyásznál is minden ok!!!!!:)))
Barnit elvittük csípőszűrésre....vele is minden ok...api volt bent vele.....én nem tudtam bemenni..

Fricky nézz itt körül:
www.torta.hu.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Barnus!!!!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés:
Edó ma volt 3dik napja oviban (közte egy hétvégével) és még mindig szereti :) . Tetszik neki nagyon, szereti az óvónéniket és büszke magára mikor jövünk el, mert eddig mindig csak a Tami kapott uzsit és most már ő is kap. Jövő héttől már ott is alszanak így talán nem lesznek ilyen rohanósak a napjaim. vettünk már ott alvós párnát és édes mert itthon nem használja mert az az oviban lesz (Tami azzal alszik itthon is).

Nitácska!
Nagyon formás Barnika, Olyan szép tiszta a tekintete, szerettem ezt az időszakot mert már kap visszajelzést az ember a mosollyal :)

szandrakiss
 
 


Szandi köszi......bizony már rengeteg mosolyt kapunk tőle....meg beszélget is velnük :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Elég régen voltam már én is de nem kellett sokat visszalapoznom, hogy megtudjam nézni, mikor. November 9. óta nem bővelkedik beírásokban a topik.... :(

Szandra! Hogyan fognak telni a napjaid, hogy a lányok oviban lesznek? :)

Nitácska! Nagyon helyes Barnus! Én is szeretnék egy ilyen aranyos kisbabát.!! :)

Finike! Veled mi újság? Remélem minden rendben és anyukád is minden egyes elmúlt nappal jobban van! A vonalzód szerint (ha jól számol...) már csak 70 nap van hátra ! Mindjárt vége a pocakos időknek!

Eszti! Honnan lett végül torta??

Nekünk sajnos ez a hónap sem lett nyerő! :( :( Igazán letört csak januárban leszek egyenlőre még bízom. De azért szoktatom magam a munka gondolatához.... :roll: Itthon éppen nagytakarítást csinálok, Nándi a nagymamával együtt pihizik napközben miközben én létrára fel és létráról le. De holnap végre befejezem!

Mindenkinek jó éjt, és írjatok!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Szandra,
De jó, hogy már mind a két leányzó ovis. Így azért sokkal könnyebb lesz.
Belegondoltam, hogy ha Vikit most felvennék az oviba az nem biztos, hogy jó lenne, mert ugye mint sok anyuka írta, hogy általában az elején van, hogy egy hetet jár oviba a gyerek két hetet otthon van mert beteg. Na most ez egy újszülött mellett nem biztos, hogy jó lenne. Így, ha most nehéz is, akkor is talán jobb így mostmár, hogy itthon van, majd jövő szeptembertől amikor már a Szofi is megerősödik, akkor megy majd oviba (legalábbis remélem).

Mazsuzs,
Köszönöm szépen, mi jól vagyunk, bár egyre nehezebb a pocakom, és nagyon keveset tudok sétálni, meg most nagyon fenn van és így ülni is nehezemre esik. Még mindig hatalmasakat rúg, bokszol. Jövőhéten megyek uh-ra nagyon kiváncsi vagyok, hogy megfordult-e. Én úgy érzem igen, de nem kiabálom el. A tengelye körül sokszor megfordul, egyszer a baloldalamon csuklik egyszer a jobb oldalamon. Szóval egy kicsit már kényelmetlen, de hát még hátra van másfél hónap ki kell valahogy bírjam. Most elkezdtem hízni, azaz a baba hízik, én nem eszem többet mint azelőtt. Szerintem nagyobb baba lesz, mint Viki volt mert sokkal nehezebb már most a pocakom. Vikivel nem volt ilyen gondom, simán elbírtam. Van hogy akkorát rúg, hogy hirtelen felsikítok a meglepetségtől és a fájdalomtól. Érzékeny helyeket érint, így még mindig kellemetlen.

Anyukám sajnos nincs jól, vagyis a lába. Egyre jobban nyílik szét a vágás és nagyon fáj is neki. Hiába megy orvosról -orvosra, mind tanácstalan. Visszament oda is ahol műtötték, hogy nézze meg egy orvos, hogy normális-e ez, és ő azt mondta, hogy ahhoz képest , hogy cukorbeteg szépen gyógyul. Hát már egy ujjnyira nyitva van a vágása két helyen is, szerintem ez nem normális. Kenegeti mindenféle kence-ficével, de egyik sem használ. Nem tudom mi lesz ebből, de remélem nem fertőződik el.

Fel a fejjel, majd csak összejön. Beszélj a dokiddal, hogy Te már most szeretnél kistesót, adjon gyógyszert ami segíthet ebben, hogy előbb összejöjjön. Én a Clostilbegyt-et szedtem és ettől egyből összejött nekünk. Kérdezz rá, hátha nektek is segít. Próbálj meg ne ennyire görcsösen ráállni a témára, mert akkor valószínű, hogy nehezebben jön össze (tapasztalat). Lazíts, próbáld meg úgy hogy lesz ahogy lesz a sors úgyis elrendezi. Tudom ezt nagyon nehéz elérni, nekem is kilenc hónapomba tellett mire nem gondoltam rá minden percben, nem vettem havi 2-3 tesztet. Nagyon szurkolok Nektek, hogy mielőbb összejöjjön. Ezt a gyógyszert a menses alatt kell szedni, úgyhogy ahogy abbamarad a mensid, elmehetnél a nőgyógyászodhoz beszélni vele erről. Kitartás, ne keseredj el. Mi szurkolunk nagyon!!!!

Én ma takarítottam, de nem nagy takarítás csak olyan általános. Nagytakarítást októberben megcsináltuk a férjemmel,úgyhogy azzal már nem kell foglalkoznom hál'isten.

Judit,
Már megint nagyon eltűntél.....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


szia Finike!!!!!!!!!!!!
nem semmi hogy elment az idő!!!!!!!!! :shock:
ki hozza majd a hírt? :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szasztok Csajok!
Én is vagyok, csakhát ez a betegség! Hétfőn mentek először oviba, azóta is kaparom magamat össze, mert persze a határidős melóval elmaradtam... De holnap 20ika, és nekem már csak a bevallások vannak hátra :wink:

Fini!
Nagyon sajnálom anyukádat, sajnos ajánlani sem tudok senkit, a családban szerencsére nem ennyire súlyos a cukorbetegség (anyu is és após is az). A számom a 20as megvan? Ha nem, akkor megcsörgetlek, és tudsz nekem üzenni ha action van 8)

Mazsuzs!
Látod azért mindig van mit olvasni, lehet nem regényeket, meg oldalakat, dehát te is tudod, hogy mennyi dolog van. Főleg kettővel, mellette meló, de nem panaszkodom, hanem örülök, és annak is, hogy hamarosan te is a többgyermekes anyukák életét fogod élni :wink:

Minap hallottam bevásárlás közben babakocsis anyuka mondja a cimbinőjének, hogy hát: Tudod, most nincs mit csinálnom, mert még februárig gyeden vagyok.
Egyem a kis szívét, én nem tudom, biztos én vagyok ilyen béna, de én sosem tudtam unatkozni. Sőt még a géphez is melózni ülök le és nem játszani.... Na mindegy!

Nálunk szerencsére most már minden OK, betegség letudva, persze görcsölök emiatt a hülye infulenza oltás miatt. Adassam - ne adassam???? A fene sem tudja mivel ártasz jobban....
Az élet zajlik, meló van szerencsére ezerrel, készülődünk a karikára, de előbb egy szülinap és egy mikulás is van. Már várják! A nagytakarítással még sehogy sem állok, pedig nekem is kéne függönyt meg ablakot puccni, de annyira nem visz rá a lélek :P

Na, most eldugulok, túl nagy a csend... 8)

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Szerencsére csak a gyurmát szedték elő! Huhhhh!!! :lol:
De olyan édesek, olyan szépen kezdenek egymással eljátszani! Végre!!!!

Tényleg mentem: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: