Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!
Itt egy eltűnt bárányka... 8)

Kivel mi van itthon???

Bocsika az eltűnésért, de képzeljétek mi történt velem! Elutazhattam egy hétre Párizsba.
Anyu ment volna egy barinőjével, de szegény beteg lett - kórház, és volt másfél napom, hogy eldöntsem, megyek-e vele vagy sem. Balázsomat megkérdeztem, elbír-e a gyerekekkel egy hétig, és azt mondta menjek csak!
Úgyhogy elmentem! Annyira szép város!!! Mindenkinek ajánlom, ha tud, menjen el, nézze meg Párizst, felejthetetlen!
Apa nagyon bátran, és hősiesen állta itthon a frontot - hétköznap oviba hordás, és a napi teendők. Hétvégén meg elmentek anyósomékkal a telekre, lent is aludtak. Hamar elment az egy hét, de az én uram olyan aranyos volt, hazaértem, és mondta, hogy jó hogy jöttem, mert ő nagyon elfáradt ez alatt az egy hét alatt. Kérdezem, hogy-hogy. Erre tök komoly arccal mondja nekem, hogy hát miért, bármi amit akart csinálni, az csak akkor, amikor a törpök lefeküdtek. "Hát nem lehet mellettük semmit csinálni!!" Szóval le a kalappal az uram előtt, nagyon jól állta a sarat!

Finike!
Akkor puncikás????

Mazsuzs!
Gratula a nagyágyhoz!!!

Nita!
Hajrá-hajrá! Hamar kialakul a napi rutin, az elején tényleg furi a kettő gyermek együtt, de hamar belerázódsz!

Szandra!
Na, mi volt a szülinapon? Vagy még van hátra pár nap? Bocsika ha lemaradtam vmiről!

Képzeljétek van ám hír nálunk is! Nővérkémnél jön a gólya!!! Április közepére van kiírva, úgyhogy lesz megint pici babánk!!!! :D

És az ígért képek a nyaralásról:
Kép
Kép
Kép

pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Jujjj és még egy hír!
Hogyan lehettem ilyen buta....

Képzeljétek: Bencének kiesett az első foga!!!!!

Először nem hittem a szememnek, mentünk az oviba érte, és ezzel fogadott, hogy vigyorgott, mint a tejbetök, és ott volt a luk alul!
Szóval el is jött a fogtündér, és hagyott egy szép csillogó új 200ast :wink:

Na mostmár tényleg megyek: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky köszi!!!!!!
most figyelem,hogy a 23.kerbe laksz..........anyumék is......... :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 


Sziasztok!

Nagy a pangás....

Eszti,
De irigyellek, én is úgy elmennék Párizsba. A párod előtt pedig megemelem a kalapomat, minden tiszteletem az ővé! Becsüld meg!
A képek nagyon jók lettek, nekem az első kép tetszik. Annyira hasonlítanak egymásra a gyerkőcök.
Bencének gratula az első foghoz! Korán kezdi a fogtündér a szolgálatot Bencénél... :wink: :lol:

Azért ne vegyük 100%-nak még hogy kislányunk lesz, azért mi fenntartjuk az esélyt a kukacnak is. Majd, ha megszületett megtudjuk....

Nitacska,
Hogy vagytok?

Jaj csajok, ez a kis lurkó a pocakomban szinte egész nap fenn van, rengeteget mozog, óriásikat rúg, látványosan mozog a pocakomban, apa is látja ahogy ugrál a hasam, pedig még olyan pici. Viki nem mozgott ennyit, sőt. Úgy látszik érzi ezt a frontot. Tudjátok mitől szenvedek, de nagyon.... éjjelente arra kellek, hogy begörcsöl a vádlim, vagy a combomban a nem létező izom. Borzasztó, nagyon szenvedek. Már iszom kálciumot, meg szedek magneB6-ot, 3x1-et de nem nagyon hat. Nem tudtok valamit ajánlani? Nagyon fáj másnapra a lábam. A dokim már nem tud jobbat mondani....

Milyen hideg lett hirtelen. Vikinek még nincsenek is ilyen meleg ruhái, mivel mindet kinőtte. Holnap megyek venni neki. A hét vége felé már havazást is mondanak. :roll: :shock: Mi már be is fűtöttünk estére, mert nagyon hideg van nálunk, főleg Vicus szobájában. Ilyenre sem emlékszem, hogy októberben már fűtünk.... :?

Anyukámat szerdán hazaengedik mi megyünk érte. :lol: :D Végre itthon. A lábán az óriási vágás sajnos nem akar forrni. A mellkasán már szépen gyógyul a vágás, de a lábán nem, úgyhogy azt jegelni kell és felpócolni, de ahhoz hogy erősítse a szívét, ahhoz meg sétálnia kell sokat. Király... :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike köszi jól vagyunk!!!!!!!!!!
mi is most megyünk majd szombaton téli rucikat venni Máténak mert szinte mindent kinőtt.......
a lábgörcsre nem tudok jobbat int a dokid.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszti! Nincsen pár képed a szerelem városáról? 8) Egyébként azt hiszem ide inkább egy irigysmile kellene most.

Finike! Anyukád mint látom ma hozzátok haza. Remélem minden OK!
A lábgörcsre sajnos nincsen semmi ötletem. Én is szenvedtem tőle igaz csak enyhébb formában és nem szedtem rá akkor még semmit.

Szandra, nemsokára láthatjuk a bicót? :wink:

Finike, már mi is fűtünk akár napközben is mert 18 fok lenne csak a lakásban és én inkább felfűtöm 19-20 fok közé mint megfázzunk. Én egyébként emlékszem olyan időszakra amikor még a fűtési szezon előtt (okt. 15.) be kellett fűteni. Főleg azért él még emlékeimben ilyen élesen mert a munkahelyemen mindenki majd szétfagyott és otthonról hozott elektromos radiátorokkal fűtöttek de persze az csak pár embernek volt. Szerintem nagyon nagy szerencséncs volt, hogy eddig nem kellett fűteni mert olyan jó idő volt kint, hogy a lakásban is 20-21 fok hőmérséklet volt.
Sikerült ágyneműt venni Vicusnak? És megvettétek az ágyat is már?

mazsuzs
[/b]

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Vettem ágyneműt, a végén csak Disney-et vettem, mert annyira beleszerettem. Egy Micimackós huztatot vettem. Jó drága volt, de imádom. Micimackós a függönyünk a dekorcsíkunk, szóval jól fog menni a szobájához. Az ágyneműt is megvettem.
Az ágy majd holnap jön elvileg :!: , de nekem még ennyi gondom nem volt asztalossal. :x Tegnap már bementem és leüvöltöttem a haját az embernek. Amit művelnek velünk az egyszerűen felháborító.
Az egész úgy kezdődött, hogy a főnök apja volt ott amikor érdeklődtem hogy mennyiért csinálnák meg ezt az ágyat. Közölte, hogy 90eFt. Jó oké, egy hét múlva felhív, hogy rosszul számolt és 100e Ft lesz. Hát jó ez van. Az öreg azt mondta, hogy két hétre vállalják, tehát a dátum előtt két héttel menjek be és akkor rendeljem meg. Bementem két héttel okt. 9-e előtt és akkor az öreg fia volt ott (igazából ő a főnök, most már tudom), és ő vele részletesen megbeszéltem hogy hogy nézzen ki az ágy (ágyneműtartó, keret, matrac stb). A végén közli, hogy ez 100e -ből nem jön ki 130-ba fog kerülni. Hát gondolhatjátok milyen ideges lettem, csak máshol nem nagyon vállaltak ilyen ágyat. Belementem (én hülye :evil: )de azért megmondtam a magamét. A srác még azt is közölte, hogy ők két hónapra vállalják az ágyak elkészítését. Mondtam neki, hogy az apja mást mondott. Na akkor elvállalja, és okt. 9-re péntekre kész lesz és ezért az összegért ők kihozzák és összeszerelik. Aztán egy héttel 9-e előtt felhív az öreg, hogy nem tudnánk-e mi elvinni egyben az ágyat? :shock: :x Na hát mondtam neki, hogy ezért az árért ők vállalták hogy kihozzák és összeszerelik. Oké. Eljön 9-e. Kihozzák erre látom, hogy az ágyneműtartó nem olyan mint amilyet kértünk. Na viszik vissza. Viki olyan szomorú volt. :cry: Hozták az ágyát és vitték az ágyát. Na mondták, hogy hétfőre meglesz, de legkésőbb kedd délelőtt. Eltelt a két nap semmi, se telefon se ágy. Na tegnap délután bementem és leüvöltöttem a haját a fönökúrnak. Még javították, ma festik csak le így talán péntekre kész lesz. De se telefon se semmi. Na árról is beszéltünk egyből visszamentünk 100eFt-ra. Ha péntekre nincs itt ingyen fogják elkészíteni az biztos. Ilyet én még nem láttam, ilyen emberekkel még nem találkoztam. Hihetetlen. Nem szoktam senkivel sem kiabálni, de csoda, hogy idáig ilyen higgattan tűrtem amit művelnek. Szóval már nem merek semmit mondani, hogy mikorra lesz ágyikója Vicusnak. :?

Nitacska,
Vikinek akkora kufferja van, hogy 122-es nacit kellett vegyek neki, aminek a végéből le kell vágni majd 20 cm (majd elviszem varrónőhöz), de csak ez a méret jó derékba és popsiba a többi 104-es, 116-os nacik fel sem mentek rá, vagy csak szűkösen és amikor legugolt kinn volt belőle a sejhaja. Hihetetlen. Vicus egyáltalán nem kövér csak van husi, izom, és máris nem találok rá ruhát, főleg nacit. Olyan fárasztó volt rápróbálni az összes nacit, teljesen lemerültem. A végén egy lett jó, de az is kilóméteres.

Vicuskám vasárnap lesz három éves. :lol: :D Így kapja az ágyat meg a bicajt, remélem nem fog esni, hogy mehessen vele.

Szandra,
Nálatok mikor lesz a szülinapi buli? Te csinálod a tortáját?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike Vicuskádnak sok boldog szülinapot előre is!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


ma megmérték Barnit......3700 gramm és 54 cm-er lett......
3150-nel és 49 cm-rel jöttünk haza...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló!


Finike!
Nem semmi történet amit leírtál. Nem KOFA nevű cég csinálja az ágyat?
Ennyi gond után tényleg ingyen kivihetnék! Nándinak mi a 160x80-as ágyat, ágyneműtartóval és kókuszmatraccal együtt 60-63 eFt-ért vettük. Fenyőbútor.
Igy szerintem bőven elég ha 100 eFt-ot kifizetsz nekik... :wink: :wink:

Vicusnak pedig BOLDOG Szülinapot kívánunk!
(remélem sikerül a kép feltöltése...)
Kép

Nitácska! Nem semmi paraméterek!

Én sajnos ebben a hónapban sem léptem be a pocakosok klubjába.... :(
Éppen ma jött hozzám Piroska. :(

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Finike!
Nem csodálom, hogy leordítottad a fejüket ezt más is így csinálta volna. Kíváncsi vagyok, hogy péntekre készen lesz-e. Taminak én csinálom a tortáját ő kérte, hogy csokis legyen és én süssem :) , így egy sacher tortát sütök ma este (életemben először csinálok ilyet). Holnap megünnepeljük csak így magunk között, megkapja tőlünk az ajándékait és majd november 7én tartunk egy összevont bulit (Tami+Edó) az egész család itt lesz. Holnapi napot úgy tervezzük, hogy felkelünk, felöltözünk és elmegyünk ide a Ferihegyi bevásárló központba és a Magmában választhatnak mind a ketten 1-1 kitömendő plüss állatot és így mind a ketten kapnak ajándékot, Edó szerintem szomorú lenne ha neki nem lenne semmi ez meg csak egy kis dolog de nekik nagy élmény lesz. Amíg mi állatot tömünk addig apa elmegy és megveszi a Tami virágját mert mikor apuéknál voltunk és kapott tortát tőlük, akkor mikor elfújta a gyertyát azt kívánta, hogy legyen neki egy nagy csokor virága. Szerencsére "csak nekem" elárulta így tudjuk teljesíteni :wink: :lol: . Mikor hazaérünk akkor gyorsan felhozzuk a biciklit amire köttettem egy nagy masnit, meggyújtom a gyertyákat a tortán és mikor feljönnek akkor lesz nagy meglepi :D , már nagyon várom.

Nem semmi mekkora nadrág kell Vikire. Taminak veszek 122/128-as ruhát :) , az is már 7-8 évesekre való de ő meg 118 cm magas így kell ez a méret. Mondjuk most fogyott is másfél kilót, most 23,5 kg. Edó 98-as ruhákat hord, a 104es még lóg rajta.


Anyukád hogy van?

Nitácska!
Hogy vagytok? Szép méretekkel bír ez a kis lurkó :)

Mazsuzs!
Holnap csinálok neked bicajfotót!! Sajnálom, hogy ez a pofátlan Piroska már megint kéretlenül ment hozzátok :(

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket! :D

Mazsuzs,
Egy gyáli cég csinálja, a neten találtam. Azért is ilyen drága, mert 90x200-as leesésgátlós, kókuszmatraccal, ágyneműtartóval, ami osztott ekkora ágyhoz (tehát két külön ágyneműtartója van), és ami a legdrágább, hogy nekünk fehérbe kellett. Minden bútora fehér Vicusnak. Ez okozta nekünk a legnagyobb fejfájást: a fehér szín.
Piroska ügyben.... fel a fejjel majd legközelebb....még nem akar jönni. Szurkolok, hogy a november hónap hozza meg nektek a pozítiv tesztet. Az is lehet, hogy karácsonyi ajándék lesz! :D 8)

Szandra,
Tami biztos nagyon örülni fog a biciklinek is meg a virágnak is. Szerintem is valami mindig kell a tesónak, ha a másiknak szülinapja van, mert olyan rossz érzés, hogy csak az egyikük kap ajándékokat. Sok sikert a tortához, ügyes legyél!
Majd kérünk képeket!
Vicusra hatalmas a 122-es naci, de derékba és popsiba muszáj ekkora, hogy kényelmes legyen. Ez mondjuk fazon kérdése, mert a 110-es azért jó szokott lenni, de mostanában olyan merev anyagokból készítik a ruhákat, hogy mindegyik lecsúszik a popsijánál, vagy nem megy fel rá alapból. A C&A-ban vettük ezt a 122-es nacit. Ott pulcsiban is 122-est kellett vennem neki, pulcsiba mindig nagyobb kellett neki.

Anyukám jól van a körülményekhez képest, köszönöm kérédésed. A lábán az óriási vágás nagyon nehezen gyógyul, sokszor kinyílik, mivel nincs összevarva, magától kellene összeforrnia, de mivel cukorbeteg így ez nagyon lassan fog menni, csak így veszélyes, mert elfertőződhet. Anyukám fáslizza, kenegeti popsikrémmel is, mert ez valamit hat neki. Jót aludt végre a saját ágyában. Nagyon gyenge, a vérnyomása elég alacsony, szóval azért még aggódom érte. Még egy hetet kellett volna maradnia Balatonfüreden, de már nem bírta tovább.... megértem. Már két hetet ott töltött, és halálra unta magát. Persze pihenni ment, de egy idő után csak pöttyös leszel egy kihalt sok idős emberből álló épületben. Nem volt kivel egy jót beszélgessen. Szóval végülis a szíve jól kalapál és ez a lényeg, de azért a lába sem mellékes.

Ma hívtam a dokim a terheléses cukor eredményemért: 5,8 lett. Azt mondta, hogy az még elfogadható. Hál'isten nem kell azt a vacak cukros löttyöt innom. Jövőhét utáni héten megyek terhesgondozásra, remélem addigra már megfordulva láthatjuk a picurkánkat...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


TAMINAK:

Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!

Köszönjük szépen :D

És már hoztam is képeket: (olyan jó, hogy nincs oviban igaz azért mert beteg volt de ez így szuper!!!)

Kép
A bicaj :D

Kép
Hazajöttünk a macitömésről és itthon várta a meglepi :D

Kép
A csokimáz nem sikerült túl szépen (ez volt az első kísérletem de az íze isteni finom volt ennek a sacher tortának)

Kép
Ezzel krosszozik itthon a lakásban (azt mondta, hogy ezt most már soha többet ne vigyük le mert itthon tudja használni :D )

Kép
Édes :D :D :D

Olyan jó!!!!!!!!!!!!!!!

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy utáljátok helyettem is Piroskát! :lol: :lol:

Szandra! Mikor elnézem a képeidet, rájövök hogy miért is szerettem volna lány gyereket mikor Nándit vártam! :) Egyébként a képek alapján azt mondanám, hogy Tami 6 -7 éves. Olyan felnőttesen néz ki (szerintem) egy-két képen. Pedig ráér még felnőni!

Finike! Kicsit megütközve néztem, hogy az 5,8-as értékedre a doki csak elfogadható jelzőt mondott. Én úgy tudom, hogy ez azoknak elfogadható, akik nem várnak gyereket. Szerintem neked bőven jó de persze én nem vagyok orvos.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Taminak:


Kép

Kép
mazsuzs
 
 


sziasztok!!!!
nagyon szupi a bicaja Taminak!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukkk

SZandra,
Nagyon jók a képek. Tami tényleg többnek néz ki, mint amennyi. A bicaj nagyon jól néz ki és jól is áll neki. :D A torta is biztos nagyon fini lehetett, nem tudnád elküldeni a receptet priviben?

Megérkezett az ágy végre, két órába telt összeszerelniük. Nagyon szép lett,de nagyon sokat kellett miatta mérgelődni. Hatalmas, de Vicusnak nagyon tetszik, kiváncsi vagyok fog-e benne aludni.

Most megyek is fürdetni....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Lányok!

Szandra, én el is felejtettem írni, hogy tényleg szuper a bicaj. Akkor ez most melyik méret? :oops: (Csak, hogy képben legyek a méreteket illetően...)

Finike! Én kiváncsian várom, hogy Vicus alszik-e az ágyban...Remélem nálatok könnyebben megy majd az "átszoktatás" mint nekünk.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 




Sziasztok!

Örömmel jelenthetem, hogy eddig Vicus ugyanúgy alszik el az új ágyában, mint a másik ágyában. Én sem akartam elhinni, és féltem is tőle kellőkép. Eddig én a ringatós székben ringattam elalvás előtt, hogy megnyugodjon, meg ez egy rituálé volt, de most esti mesélés, aztán be az ágyba, ott ülök még egy kicsit és néhány forgolódás után elalszik. Én sem akartam elhinni, de működik. Délután tegnap 2 és negyed órát aludt. Nem akartam elhinni. A volt ágyát segített összeszerelni a kistesónak, olyan ügyes volt. Tényleg komolyan becsavarta a csavarokat, tudta mi hova megy, nagyon ügyi volt.
Lassan majd megpróbálom, hogy nem adok rá pelust a délutáni alváshoz, hátha kibírja, és felébred arra, hogy pisilnie kell és kimegy wc-re. Meglátjuk. Szép lassan megpróbálok haladni a változásokkal, de nem akarok semmit sem sietettni.
Az ágy nagyon tetszik neki, sokat kellett rá várnia, talán így mégjobban becsüli és szereti.
Csajok,
Egy kérdésem lenne. Vikinek a kiságyban rendes szivacsmatraca volt. Most kókuszmatracot vettünk neki, de ez kő kemény. Akinek van kókuszmatraca azoktól kérdezném, hogy nektek is ilyen kemény? Ez a normális? Mint a beton. Ez egészséges a gyereknek? Miért?

Ma volt a nagy szülinapi köszöntés. Megkapta a biciklit. :lol: Nagyon örült neki egyből ki kellett menni vele biciklizni. Nagyon élvezte. Most kidőlt a nappaliban, negyed 5 óta alszik. Egyszer csak eldőlt oldalra és elaludt. Ez a sok élmény, izgalom, ajándék....
Hogy mi lesz este nem tudom. Majd később rakjuk le, de sehogy nem bírtuk ébren tartani, meg olyan édesen alszik. :D
Mazsuzs,
Vikinek a bicaja 16"-os. :lol:

Köszönjük a köszöntéseket!

Akkor pár kép a szülinapról...
Kép
Nagy levegő....fújás...
Kép
A kis huncut.. :lol:
Kép
Így örült a biciklijének mikor meglátta...
Kép
Kép
És végül a kidőlt szülinapos... :D Olyan édes...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike gyönyörűek a képek!!!!!!!!!
a tortát te csináltad??????
olyan jól nézni ...a nyál termelődésem beindult rendesen!!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 




Sziasztok!

Szandra, köszönöm a névnapi köszöntést Nándi nevében is!

Finike! A kókuszmatrac igen, elég kemény. Nekünk ilyen volt a rácsos kiságyba és most is az van Nándinak. Szerintem meg lehet szokni mert néha ha mesélek neki lefekvés előtt, én is ráheveredem és nem zavar a matrac keménysége.
Mielőtt megvettük Nándinak az új ágyat, egy ajánlásban úgy láttam, hogy négy éves korig mindenféleképpen a kókuszmatracot ajánlják a gyerekágyba. Hogy ez egy új hóbort-e, az más kérdés, hiszen mi is szivacsmatracon nőttünk fel. Bár szerintem sokkal jobb mint egy süppedős matrac.
A képek nagyon szuperek. Viki tényleg sokat változott mióta utoljára élőben láttam/láttuk Nándival, igaz az sem most volt. A képeket elnézve tényleg nem csodálom a ruhaméretet amit hord. :)
Végül is milyen tortát kapot Vicus?
Első ránézésre azt mondom, hogy mi kisebb bicót vettünk Nándinak.
De lehet, hogy csak a képek "csalnak" a méretet illetően és rossz a szemmértékem.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Most nézem, hogy Vicus a vonalzó szerint ma három éves.
Ezek szerint Nándi névnapján (okt. 19.) született.. :wink: :wink: :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Viki október 18-án született, csak a vonalzó nem váltott még.
Nándinak Nagyon Sok Boldog Névnapot kívánunk!

Nitacska,
A tortát anyukám csinálta, gesztenyés-mogyorós torta volt és nagyon fincsi volt. Előző héten ünnepeltük a párom családjával Vicus és apa szülinapját, akkor túrótortát csináltam Vicuskámnak. Elmúlt hétvégén meg a szüleimmel ünnepeltünk.

Ma elmentem a Sárkány Centerbe, és végre találtam rá harisnyát, meg bélelt meleg nacit. Végre volt ami feljött a popsiján. 8) :lol: Egész olcsón megúsztam a nagy bevásárlást. Még téli kabátot kellene vennem. Nem találtam csak babarózsaszínt.... na az sem tartana sokáig, úgyhogy valami sötét színűt kerestem, de nem találtam. Majd valahol máshol körülnézek.

Ha most kinézek az ablakon sötét szürke az ég. Elég ijesztő. Ebből még hó lesz...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike asszem megyek hozzátok...csinálsz nekem túrósat????????? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok,

emlékeztek még rám egyáltalán? szánom-bánom, amiért így eltűntem. nincs bocsánat, link tyúk vagyok...
a lényeg: most itt vagyok, és szándékomban áll jönni rendszeresen.
csak egy kicsit volt időm visszaolvasni, nézegetni a képeket. hihetetlenül nagyok már a gyerkőcök. az enyémek sem lettek kisebbek mostanában, bár Szonjus kisebb az átlagnál. Az igaz, hogy Danca 110 cm-es magassága messze elmarad Tami mögött.
Múlt hónapban bent jártam a kórházban, én voltam bent egy barátnőmmel a szülőszobában. jót nosztalgiáztam a tablónk előtt. lassan csinálhatnánk egy újat, friss képekkel.

Egy-két kép a törpékről:
Kép
most vágattuk le a haját, mert egyszerűen nem hagyja magát megfésülni, állandóan ment a harc.

Kép

Kép
nálunk is bicaj volt a szülinapi ajándék

Kép

Kép
ez kb. 2 hónapja készült.

Igyekszem visszaolvasni, ill. felvenni a fonalat:-)

puszik nektek,
judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Szasztok Csajok!

Csak gyorsan, még mai nap megy a hajtás - határidő....
Csak muszály köszöntenem a szüli és névnaposokat!
Sok boldogságot mindenkinek!
Judit!!!!!!!
Na végre! Most már csak Dórinak kell bejelentkeznie :wink:

Holnap próbálok jönni kicsit hosszabban, csak jelentkezem, hogy nem tűntem el 8)

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Judit!
tényleg link tyúk vagy :lol: . Nagyon sokat nőttek a gyerkők, de Dani tényleg nem egy magas kispasi vagy a Tami nagyon magas :roll: :wink: :) . Bejött az új ház nektek? Milyen az ovi/bölcsi? Tök jó egybepizsije van Daninak. Nosztalgia :D

Eszti!
Csak gyorsan, gyorsan és aztán gyere.

Még nekem is kell vennem valami tök jó meleg téli kabátot a Taminak. Olyan nyomikat lehet kapni. Valami szuper ötlet?

szandrakiss
 
 


szia Judit!!!!!!!!!!!!!!!
gyönyörűek a gyerekek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jó nagyok!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

Mit szóltok? Ma megint jövök :D
Szandra,

Az nem egybepizsi Dancán, csak ilyen szűk fazon. Időközben a tesóm kiköltözött Londonba, és azóta kizárólag GAP pizsijük van. :D :D :D
Dani nem kifejezetten egy égimeszelő , de szerintem Tami kifejezetten magas.

Most volt egy éve, hogy beköltöztünk, de persze még mindig nem vagyunk készen... A ház teljesen lakható és komfortos, de még nagyon sok minden hiányzik. Tartok tőle, hogy ez még hosszú évekig így lesz. Kert pl. még egyáltalán nincs. A szomszádba járnak a gyerekek játszani :lol:
Ovi-bölcsivel minden OK. Szonjának még 3 hete van a bölcsibe, utána irány az ovi. Szerencsére már a szobatisztasággal sincs gond, most már tényleg mehet. Már azt is tudjuk, hogy körte lesz a jele.
Akkor végre már csak 1 helyre kell őket vinni. Most sincs egymástól messze az ovi és a bölcsi, de azért úgy mégis jobb lesz. Nekik is jó lesz, hgoy napközben találkozhatnak az udvaron. Kicsit sajnálom a bölcsis csoportot, de úgysem velük menne oviba, mert onnan mindenki a szomszéd oviba megy, s Dani nem oda jár. avaly ilyenkor nem nagyon lehetett válogatni, örültem, hogy valahova egyáltalán felvették őket.
Danca gyönyörűen rajzol, jár kézműves szakkörre a nagycsoportosokkal, simán lepiálja őket. Az biztos, hogy nem tőlem örökölte a kézügyességét. Ill. kézügyességem van, csak rajzolni nem tudok, de nagyon nem.
Most hétvégén lesz a gyerkőcök első igazi zsúrja, ovis és bölcsis társakkal. Még nem tudom, mire vállalkoztam...Versenyek, 2 torta, mini kakós csiga, mini sajtos csiga, lepény a felnőtteknek, ill. kiflikarika falatok. Majd jövök képes beszámolóval...ha túléljük, mi és a ház...
Most már mindketten járnak angolra, Danca már egész penge.
Jár még focira, tornázni, és úszni is. Már előre rosszul vagyok attól, ha majd Szonja is elkezdi a különórákat. A legtöbbet elintézik ovi alatt, de így is minden délutánra jut valami.

Most mennem kell, de nemsokára jövök :lol:

puszik.
judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Szandra,

Elfelejtettem: barátnőm volt tegnap a C&A-ban, és ott voltak kislány kabátok, ráadásul állítólag a mai naptól még valami leárazás is lesz....
hátha...

judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Judit hajrá a zsúrra....ügyes leszel!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Judit!
Én is GAP fun vagyok de tökre sajnálom, hogy nem lehet itt Mo-on boltban vásárolni és a www.gap.com-on nincs lehetőség Mo-ról rendelni. Pedig a farmerszoknyáitól és a mintás pólóitól el tudok olvadni. Nem akarsz GAP ruhák "forgalmazásával" foglalkozni :wink: ?

Én még nem mertem bevállalni ovis szülinapot, bőven elég a családi körben megtartani (az is 25 fő). Jövőre már szerintem nem úszom meg, akkor már ketten nyüstölnek majd :) . Edó is kezdi az ovit nov 11 után, remélem tényleg annyira lazán veszi mint amennyire most mutatja.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Jöttem én is :wink:

Szülinaposoknak utólag is gratulálok.

A bicó nálunk is a sláger, Rékus még nem tudja hajtani, de Ági és Blanka már vér profi :lol:

pár kép róluk
Kép Kép
Kép Kép Kép

Kicsik már szuperül beszoktak, szeretik az ovit, Ági most épp itthon, ő már második alkalommal beteg, csak náthás meg köhög, de elég csúnyán így egy hétig megint nem megy :roll: Pedig azt hittem a mandulakivétellel javulni fog, igaz most legalább nem lázasodik be :roll:

Finike!
Mikorra vagy pontosan kiírva? Jó, hogy Vicusnak tetszik az ágy.

Szandra!
Edó tényleg nagylányos, a haja miatt :lol:

Judit!
Jó, hogy jöttél :wink:

MAjd még jövök bővebben...

Dóri
bubikák
 
 


Nitacska!

Milyen nagyot nőtt Barni!

Mazsuzs!

Fel a fejjel, majd talán a következő hónap, bár tudom, hogy milyen rossz várni :roll:
bubikák
 
 


bubika gyönyörűek a lányok!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Sziasztok!

Pár napot nem vagyok és mindjárt jelentkeznek a régen elveszett "báránykák":).

Jó, hogy jöttetek, jó volt képeket látni a gyerkőcökről!
Dóri, a lányok egyre szebbek! Te akkor visszamentél dolgozni?
Judit, a te képeid is ugyanolyan jók mint emlékeimben. Én inkább Szonján látom, hogy régen voltál és régen tettél fel képeket. Nagyon tetszenek a képek ahol együtt vannak! Annyira aranyosak!

Finike, csalinkáztam a neten (iwiw), hátha látok pocis képeket, de nem volt szerencsém...Nagyon rejtegeted azt a pocit előlünk... :wink: :wink: :wink: :wink:

Ma végre sütött a nap és jobb volt a kedvem is. Ti hogy vagytok ezzel?
Nem volt valami jó hetem, mert a hétvégén mikor megültük fiacskám szülinapját, feltünt, hogy az egy évvel fiatalabb unokatesó mennyivel többet beszél. Nándi nagyon kevés szót beszél (max 20 szó), és mindjárt három éves. Nem akarom felfújni a dolgot de lehet, hogy meg kell mutatni valami szakembernek? Ezen kívül lépnem kell valamit, mert ha vissza kell mennem dolgozni akkor mi lesz Nándival. Az oviba ugyanis nem fogják felvenni ha nem lesz szobatiszta...A bölcsibe viszont nem jelentettem be anno. Ha csak négy hónap alatt nem lesz szobatiszta - aminek kicsi az esélye - nagy gondban leszek. Egyszerűen nem tudom merre forduljak, bár előbb a bölcsibe megyek érdeklődni. Valami ötlet? Sajnos a bilizést nagyon nem akarja, sírni kezd ha nagyon erőltetem. (Nem hisztis sírás...)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandi köszi szépen jól vagyunk.....hormonok.....kifelé vannak...api szokott segíteni de nem viszi túlzásba......

Mazsuzs nekem is akkor jobb a kedvem ha süt a napocska!!!
nem baj hogy keveset beszél még Nándi..Máté is nagyon keveset beszélt ....amit beszélt azt se lehetett érteni....
de mióta most oviba jár nagyon sokat dumál és tisztán lehet érteni!!!!!!és mindjárt 4 éves......
szóval még nincs Nándika elkésve!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mazsuzs!
Nándi pisit is a pelusba teszi? vagy csak a nagyot? Nálunk az oviban nem utasítottak vissza egy gyereket sem amiért nem volt teljesen szobatiszta.

Nitácska!
Akkor jó, hogy ha kezd visszatérni az egyensúlyod. Innen már csak fölfelé :)

Nekem 3 napja fáj a fejem így bízom benne, hogy holnapra semmi bajom nem lesz. Csajok már teljesen meggyógyultak ebből a köhögéses taknyos betegségből.

Vettünk ma Taminak téli kabátot, sikerült olyat találni ami fenék alá ér. Iszonyat csini benne.

Dóri!
Gondolom Tamira gondoltál, hogy felnőttes a frizurája :wink: . Most nem régen vágattam neki frizurát mert már mindig a szájába lógott a haja mikor evett (összefogni nem engedte) és mivel hetente 2x járunk úszni (eddig 3x járt) ezt a frizut könnyebb megszárítani mert nem annyira hosszú.

Edónak egyébként tök göndör a haja még mindig, neki én vágtam le a sörényét mert olyan volt a feje mint egy oroszlánnak.

Kép
ilyenek voltak (Tami ovis társánál)

szandrakiss
 
 


Helló Lányok!

Nitácska, köszi a vigasztalást....csak tudod az ismerősök...Van egy kolleganőm akinek koraszülöttek voltak a lányai és ő mondta, még a dévény-tornás tapasztalataiból, hogy a késő beszéd, vagy egyáltalán nem beszéd lehet a letapadt, feszes szájizmok miatt is. Főleg, ha a gyerek nem rágja meg a kaját akkor ez még fokozódhat, magyarul nem eszik darabos ételt, vagy nem rágja meg és úgy lenyeli stb. Szóval általában inkább megijesztik a embert. Bár már mi is hiányoljuk a dumáját mert látjuk, hogy a körülöttünk lévő vele egykorú gyerekek is mennyit beszélnek.

Szandra! Sajna Nándi mindent a pelenkába csinál, pedig már azt is mondtuk neki, hogyha nem kellene pelust venne akkor vehetnénk azon a pénzen játékot neki... :wink: Hát, egyenelőre nem értette meg. A mi körzeti ovink - ahová nem tudom bekerülne-e akkor is ha már szobatiszta lenne - nem veszi fel a gyerekeket ha nem azok. Ezt egy másik két gyerekes ismerősöm példáját tudom. Hogy a többi ovi - ami nem a körzetes ovink lenne máshogy áll e a témához, azt nem tudom.
Sajnos mi eléggé kint lakunk a város szélés és tényleg a körzetis oviba lenne a legjobb bejutni közlekedés és egyéb szempontból de persze alkuképes lennék, ha valahol nem csinálnak problémát a pelus kérdéséből. Bár nem vagyok bizakodó. A legjobb az lenne, ha nem kellene ezzel a kérdéssel foglalkoznom....Vagyis nem állítana be a télapó vagy piroska....

mazsuz

Kép
mazsuzs
 
 


Szandra!

Nagyon édes Edó ezen a képen! Szerintem nagyon jól áll neki ez a frizura!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Sziasztok Báránykák!!!! Gyertek mostmár többet!!!!

Judit,
Azt hittem már végleg eltűntél. Örülök, hogy ilyen jól alakultak a dolgok a házzal és az ovival kapcsolatban. Tényleg Szonján látszik, hogy mennyit nőtt.

Dóri,
Nagyon szép a szobájuk a lányoknak! Hol találtál fehér kisasztalt székekkel. Amúgy fehér bútorokat hol veszel? Van valami jól bevált helyed? Ikea?
Áginak hercegnős szobája van?

Szandra,
Tami mekkora a két lány között!? :shock: :shock: :shock: Tényleg nagyon nagy. A szomszéd kisfiú december 6-án lesz 5 éves. 111 cm és 20 kg. Ehhez képest Tami nagyon magas. Ha ezt így folytatja mehet modellnek. :lol: 8) Edónak fantasztikusan édes haja van. Olyan mint egy játék baba.
A fejfájásodhoz jobbulást, remélem már nem fáj.

Mazsuzs,
Lehet, hogy Nándinál inkább a wc-t kellene előnybe részesíteni, hátha az jobban tetszene neki.(nálunk az jobban bevált) Apa után ő is mehetne pisilni. Ha nagyon nem akarja, akkor szerintem még hagyad, erőltetni semmiképp sem szabad. Még nem kész rá.Úgy látszik Nándi későn érő típus. Hónapok alatt annyit változhatnak, hogy nagyon meg fogsz lepődni. Szerintem az ovit is kérdezd meg, hogy így felvennék-e. De csak jövőre tudnád beiratni majd tavasszal, hogy ősszel menjen, nem?
A beszéd miatt ne aggódj, majd beindul a kelepelő és akkor majd nem tudod lelőni. :lol: Én lehet, hogy előbb a bölcsit nézném meg, de oda én úgy tudom csak akkor veszik fel ha dolgozol Te is és a párod is. Oda is nem tavasszal van csak beiratkozás, hogy ősztől menjen? Közösségbe viszed? Gyerekek közé? Mert ez is sokat segíthet a beszédjén szerintem.

Még azért van eltűnt báránykáink.... Adra, Hexina, Nutella, Dalma....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Ja és Dóri, december 30-ra vagyok kiírva... :D

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike jól látom,hogy már 30.hetes vagy?????!! :shock: :shock: :shock: :shock: nem semmi!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: