Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nitácska szülőszobán,3újjnyira nyitva azt írja még 2óra és meg lesz Barnika!!!

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 



 
 

Sziasztok!

Nitácska,
Gratulálunk, nagyon sok egészséget, sok tejcit és sok boldogságot nektek!!!! Jaj, ez most olyan izgi! Tényleg nincs már pár nap... :lol: :D

Pancsika,
Köszönjük szépen a jó híreket!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!! Nitacska drága kis Barni babája!!!
Nagyon tündér!
Gratula!!!

Kép

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers

pancsika20
 
 
 


Sziasztok!

Pancsika,
Köszönjük a gyors infót és a képet! Nagyon édes, úgy megfognám... :oops: :D

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ma délelőtt hazajöhettünk!!!!!!!!!!!!!!
szüléstörténetet még meg fogalmazom ha lesz időm...... :)
De szülésznőmnek hatalmas köszönet!!!!!!!!!!!!Ilyen szülésznő nincs több a földön!!!!!
Nagyon nagyon hálás vagyok neki!!!!!!!
minden úgy történt és annyi idő alatt hogy ő azt mondta!!!!!!!

Barni most alszik.......eddig nagyon jó baba!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska! Hatalmas gratula a picúrkához! Olyan édes a képen!
Irjál majd pár sort arról is - a szüléstörténeten kívül - hogy hogyan fogadta a Máté a kistesót. Kiváncsi vagyok az ilyen témára és adhatsz tippeket is a tesóválság kezelésére - már ha az van.
Minden jót nektek!

Finike! Lassan itt a vércukor vizsgálat. Ha jól emlékszem a 26. héten van.
Mikor kell menned? Anyukád jól van?

Adra! Veletek mi újság????? Olyan régen jelentkeztél? Mi van a törpikkel??


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Máténak nagyon tetszik golyófejü.......fogta is.......
de hisztisebb is lett mint volt és ezzel kiborít.......nehezen tartom vissza a sírást......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska!
Ez tök természetes!! Máténak kb 1,5-2 hónap kell, mire belerázódik Barnus érkezésébe. Az is tök természetes, hogy téged ez kiborít hiszen ezerrel dolgoznak benned a hormonok és még sok idő kell, hogy a szervezeted megszokjon mindent azt főleg, hogy két :D gyerekes anyuka vagy. Nagyon nehéz megsokszorozni a figyelmedet Máté felé de hidd el, akkor könnyebb lesz ha majd te is türelmesebb tudsz lenni hozzá. Azért ez nem vicc, hogy anya eddig csak az övé volt és most meg kell osztania mással is főleg, hogy az a másik gyerek még össze is bújik anyával szopi közben. Tudom nektek ajánlani Bartos Erika: Anna Peti (most már Anna, Peti, Gergő) Kistestvér érkezik (azt hiszem ez az első) című könyvét, nálunk jól bevált mikor valami új dolgot kellett megszerettetni (vagy elmagyarázni) Taminak. Bár Edó születése után vettem az elsőt de akkor is segített az elfogadásban.

Jó éjt

szandrakiss
 
 


Szandra köszi a segítséged!!!!!!!!
megfogadom!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska!
De jó, hogy már otthon vagytok! Sajna én még tanácsokat nem tudok adni, de ezt a könyvet én is szeretném megvenni, ez a szomszédomnak is bevált. Kitartás és sok erőt kívánok. Amikor csak tudsz foglalkozz Mátéval, hogy ne érezze magát elhanyagolva, vagy legalább a párod próbáljon meg vele minél többet foglalkozni. Persze könnyű ezt mondani, hisz egy újszülöttel van dolga azért az embernek. Az biztos amit Szandra is mondott, hogy Máténak és Neked is kell idő, hogy megszokjátok ezt a helyzetet. Azt mondják az elején nagyon nehéz, de utána mikor már megszoktátok egymást könnyebb lesz. Én is ebben reménykedem. :wink: Te jól vagy amúgy? Tejci van?

Mazsuzs,
Köszi az érdeklődést. Anyukámat hétfőn megműtötték. Négy órás műtét volt. Tegnap reggel tért magához, és akkor már stabilizálódott a légzése, így levették a lélegeztetőgépről. Nagyon mély altatásban volt. Minden rendben volt a műtét alatt, hál'istennek. Nekem az volt az életem legborzasztóbb, és leghosszabb napja. Mindent leejtettem eltörtem, tiszta ideg voltam. Most már valamivel nyugodtabb vagyok, de most meg tiszta depi anyukám (nem csodálom), szerintem ez "majdnem olyan", mint a szülés utáni depresszió. Fáj a vágás is, szóval még nagyon lábadozik, de legalább túl van rajta. Hát lányok ezt senkinek nem kívánom, hogy az anyukájával ezek történjenek (vagy bárkijével). Olyan tehetetlen az ember, és ekkor gondolsz először arra, mi lesz ha Ő nem lesz. Szóval borzasztó érzés. Na jó ez elvileg egy vidám topik, így nem szeretném lehúzni a hangulatot....

Inkább mondok újabb híreket a babánkról. Ma voltam uh-on, és úgy tűnik, hogy.......................................................... kislányunk lesz megint. Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. Fiút szerettünk volna igazából (pláne a férjem). Úgyhogy majd jöhet a harmadik gyerkőc.... :wink: 8)
Egyáltalán nincs lány nevünk. Most el kell gondolkodnunk rajta.... Az utcánkban úgyis csak fiú gyerekek vannak, így nem árt a kislány utánpótlás. :lol: A doki 51%-ra mondta, hogy lány felé billen a mérleg, mivel kukacot nem lát. Ez van. Az a lényeg, hogy egészséges, és jó mozgékony. :lol: Uh. alatt is rengeteget mozgott. Láttam az arcát (persze nem olyan szép felvétel, mint a 4d), de legalább láttam. A kis lábát is láttam. Olyan édes. Szóval nekünk is két kislányunk lesz. Viki tud majd babázni vele. Ruhákban is könnyű lesz.... Próbálok pozítivan hozzáállni. :wink:

Terheléses vércukrot most szombaton a szülésznőm csinál. Egy zsemle és 2dl tej és rá 1 órára vérvétel. Remélem most nem lesz gond. Vikinél a vérnyomásom végig 140 volt. Most normális 120 mindig. Egyáltalán nem hízom, sőt megint annyi vagyok mint mikor Vicuskámmal voltam terhes az elején. Hihetetlen hogy fogyok. Nagyon jó ez a terhesség, tényleg más mint az első. A derekam szokott fájni, ha sokat állok, meg a hasam alul, de amúgy jól érzem magam. Nem vagyok kívánós sem, szóval egész jól vagyok, csak ne idegeskednék anyukám miatt... :?
Viki is nemsokára három éves lesz. :shock: Rohan az idő. Egy új ágyat kap 90x200-at,amin van leesésgátló. A kiságy a kistesóé lesz. Már várom, hogy fog-e benne aludni, ott marad-e, szóval most ezen is rágódom, de majd lesz valahogy. Ja meg egy nagyobb biciklit kap (16 -at), amit már rég megvettünk, már tavasszal ki is próbálta, de nagynak bizonyúlt. Most már tuti jó lesz neki. Én csinálom neki a tortát, remélem sikerülni fog. :lol:

Bocsi, hogy ennyit kotyogok, de jó nektek írni, jó kivel megosztani ezeket.
Na akkor abba is hagyom már biztos untok....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


szia.van tej igen.....fejek is....
jól vagyok köszi....kicsit fáradt!!!!!!!! :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra! Tényleg ilyen jó a Bartos Erika könyv? Remélem még lehet majd később is kapni mert én fél évvel ezelőtt láttam az egyik könyvesboltunkban egy példányt belőle és már biztosan nincs meg. Én Nándinak az Anna-Peti-Gergő szériában a Legkisebbek könyve címűt vettem meg anno.

Finike! Szóval nőuralom lesz nálatok.? Szegény férjed... :D :D :D :D
Szerintem azért tényleg nem mindegy, hogy nem kell majd új ruhákat venned. Én már csak ezért is szeretném, hogy a második is fiú legyen... :wink: Na, ez csak vicc volt. Jól megvagyunk Nándival de egy kislány ilyen korban már sokkal önálóbb ami jó dolog. Én néha nagyon kivagyok, hogy Nándi egyszerűen nem hajlandó bilizni és ha nincs kedve akkor nem eszik egyedül csak akkor ha én adagolom a szájában a kanalat. Kiborító néha. Ráadásul nagyon fő a fejem az ovi/bölcsi témán is mert mi lesz ha mégis vissza kell mennem dolgozni???
Már hívott a személyzetis hölgy egy papír miatt és reményét fejezte ki, hogy ugye visszamegyek februárban? Ugyanis létszámstop van de kevés az ember sok a munka....

Örülök, hogy anyukád jobban van. Az az igazság, hogy én is az utóbbi napokban döbbentem rá, hogy anyu milyen sokat vállal és hogy milyen sokat "öregedett" az utóbbi időben. Nem is akarok belegondolni meddig bírja/bírják az emberek ha még feljebb tolják a nyugdíjkorhatárt.

Mivel Vicus elég önálló csajszi (főleg Nándihoz képest), biztosan nem lesz gond az új ágyba való beszoktatással. Nálunk sajnos a délutáni alvás nem az új ágyban történik és az esti is ritkán. Viszont ha velünk alszik el Nándi és átviszem a saját ágyába, már nem jön át azonnal ha ott ébred fel, csak reggel.

Nita! Máté jár még oviba, hogy megszületett a tesó? Vagy nálatok sem engedték az ovit lévén hogy anyuka otthon van a kicsivel?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Nálunk nagyon szeretik a csajok, sokszor (mikor valamelyik kakil :) ) akkor a másik visz egy Anna Petit és mesél amíg nincs kész a trónolás és ez mindkettőjükre igaz :) . Én azért szerettem mert élethű dolgok vannak benne.
Szeretnél visszamenni dolgozni? Vagy azért rajta vagytok a tesón, vagy még ti sem tudjátok mi lenne jó???

Nitácska!
1-2 hét és már bele is rázódsz a mindennapokba. Nem könnyű, de csak az első 1 év az ami nagyon megterhelő, utána sokkal könnyebb lesz. Anyóssal meg ne foglalkozz!!!!!

Finike!
Mi is biciklit veszünk a Taminak (szintén 16" ban gondolkozunk :shock: ). Vicus hány cm, hogy már ekkora bicikli kell neki? Edó olyan 98 cm körül van de egy évet még simán elteker a 12"al. Azért nem akarunk 20"at venni a Taminak mert azon nincs oldal kerék és az még kell neki, nem túl jó az egyensúly érzéke. Tényleg izgik a szülinapi készülődések :) . Szerintem az tök jó, hogy két csajszitok lesz. Én nagyon szeretem ezt a felállást (apa is mert ő az Isten :wink: ), jókat tudnak együtt játszani.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Viki olyan 104cm körül van és 20 kg. Hatalmas csajszi, akkora mint egy öt éves. Nem tudom hova nyúlik még azért remélem nem lesz 2 m magas... 8) :lol: :shock:
Viki teljesen leaprította a 12-es biciklijét. Egy éve használja, szinte non-stop. Ő mostanáig állandóan csak a járdán volt hajlandó jönni, ott meg sok a fagyökér, lyukak és állandóan esett kelt. Most már rájött, hogy az út szélén sokkal kényelmesebb tekerni, így most már jöhet a nagyobb bicaj.

Mazsuzs,
Akkor ezek szerint Nándi délután azért még alszik, csak nem az ágyában? Lehet, hogy buta kérdés, de mi lenne ha az ágyát átvinnétek hozzátok magatok mellé, és ő ott aludna, ti meg a saját ágyatokban. A szomszédom csinálta ezt, mert a gyerkőc rengetet rugdosódott álmában és nem tudtak tőle aludni(nem volt hajlandó az ágyában aludni, éjszaka átjárt). Aztán megszokta ott az ágyát és végül visszavitték az ágyat a szobájába és már abban aludt el. Tudom minden gyerek más, de hátha bevállna.

Ruha ügyben azért nem lett volna nagy gond, ha fiú, mivel a szomszédban két fiú van és már nem akarnak több gyereket,így az ő ruháikat megkaptuk volna ingyen, szóval azzal sem lett volna gond. 8)
Vikinél is van olyan, hogy nem eszik, csak ha etetem, majd erről leszokik az oviban, ha éhes lesz rájön, hogy senki sem eteti. Nálunk ez olyankor van amikor álmos, és annyira bambul, hogy nem eszik csak ha noszogatjuk, de akkor sosem végzünk így inkább megetetem.

Az a baj, ha visszamész dolgozni, és beiratod bölcsibe, de közben összejön a baba akkor Nándit azonnal kirakják a böliből, amint megszületett a kistesó. Nem könnyű ez az egész helyzet, nem irigyellek.

Jön a hidegfront, mert Vicuskám már alszik is. Egyszerűen nem bírtunk vele, így leraktuk. Na reggel lesz kukorékolás.... :shock: :?

Én a halálomon vagyok, köhögök, fáj a torkom. Voltam dokinál valószínű ez a vírus ami most van. Adott kismamáknak is szedhető antibiotikumot, meg szirupot, meg szopogatom a Strepsils-t Remélem hatnak, mert így nagyon nehéz Vicussal. Nincs erőm, levegőt is alig kapok szóval nem jó.

Most megyek, mert végre korán hajat tudok mosni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Megvettük ma a Taminak a bicajt. A párom unokaöccsének mentem el fürdőgatyát venni erre megláttam egy biciklit ami még elfogadható árban is volt a többihez képest (igaz ez is csak azért mert akciós volt). Sikerült 18"at vennem így pont jó mert ez átmenet a kettő között ami miatt paráztam.
Vicus nagyon korán kelt? Nálunk is vannak napok mikor tök hülyék tudnak lenni, olyankor alig várom, hogy menjenek aludni. :roll:

szandrakiss
 
 


Mazsuzs Máté ugyan ugy jár oviba mintha nem volna kistesó......próbálnák meg nem engedni........ :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helló Lányok!

Nemrégen jöttünk meg a búcsúból. Szandra! Úgy tudom, hogy a múlt héten nálatok volt búcsú mert onnan jöttek át ide ebbe a hozzánk közeli faluba. Ti voltatok? Nándi nagyon jól érezte magát, alig tudtuk leszedni a hintákról, szerintem ő minden hinta- és egyéb tulaj/üzemeltető álma mert mindenhol három kört megy egyszerre.
A bicajról tudsz képet feltenni? Megmondom őszintén, én most "világosultam meg" te és Finike soraitól a témában, mert eszembe nem jutott, hogy a gyerekeknek való kerékpárokat így számozzák. Persze látom értelmét, de halvány gőzöm sincs, hogy ezek alapján mi milyen számozással rendelkezőt vettünk Nándinak a nyáron. Majd utána fogok nézni, hátha megtalálom valahol a papírját... :oops: Kezd érdekelni a téma.
Válaszolva a kérdésedre, nem úgy készülök/tem, hogy visszamegyek dolgozni de lassan minden eldől. Legkésőbb május elejéig lehetek itthon ha kiveszem az összes szabim ami összegyűlt a GYED alatt. Azért kicsit hízelgő, hogy így várnak vissza mégha csak a személyzetis ügyintéző is a hölgy.

Finike!
Szemem rátévedt a vonalzódra és egyszerűen megdöbbentem. Olyan furcsa látni, hogy már a 26. hetet hagyod el. Nem is olyan régen írta valaki (talán Fricky) hogy félidőnél jársz. Úgy megy az idő!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egyébként kicsit feldobott az a pár biztató sor amit Szandra írt Nitának, hogy csak az első egy év nehezebb a két gyerekkel. Te mit szólsz hozzá?? :)
Sajnos a ház és főleg a két egymásba nyíló szoba sajátossága miatt (tudod miről beszélek, hiszen láttad) nem tudjuk Nándit ágyát behozni a hálószobánkba. Nem fér be. Igaz mi nem olyan nagy ágyat vettünk mint amit ti terveztek Vicusnak mert csak 165x85-ös a keret mérete de nem tuduk betenni mert akármelyik oldalra tennénk az ágyunk mellé Nándi ágyát, mind a két oldalon ajtóba ütközne. Csak úgy lehet megoldani, hogy akkor azt az ajtót - attól függően hová tesszük - nem lehet használni. Persze meg lehet próbálni a dolgot bár és már beszéltünk is róla a párommal de mind a ketten úgy látjuk, hogy akkor is feljönne hozzánk a franciaágyra ha a saját ágya itt lenne a mi ágyunk mellett.


Mindenkinek jó éjt!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Akkor Nándi nem túl pénztárcakímélő :wink: :lol: . Igen volt itt Búcsú, most hétvégén meg KáposztaFeszt volt (sajna nem voltunk kint mert vendégségben voltunk). Ilyenkor sokan beöltöznek (németek, magyarok) és végig vonulnak a Fő úton. Az ovisok is össze szokták mérni az erejüket és a mostanit a Tami ovija nyerte :D . Ők is beöltöznek ilyenkor mindenféle ruhába. Tavaly Kékfestői ruhában vonultak végig, idén (főleg nagycsoportosok) meg beöltöztek mindenféle állatnak még az óvónők is. Azért állatok lettek mert az ovink Toldy utcai oviból Bálint Ágnes óvoda lett, így minden Bálint Ágnes által írt mesék szereplői voltak az ovisok de, állítólag szuper jelmezeket készített néhány szülő. És tényleg jól sikerülhettek ha a zsűri is így gondolta (azt tudom, hogy volt Mazsola, Tádé, Kúkori, Kotkoda szemétdombbal :) és ilyen okosságok).

szandrakiss
 
 


szüléstörténet:

szóval:
17-én reggel fél 9-re kellett bemennem a korházba....vérvételre uh-ra és ctg-re........
miután mindezek megtörténtek megvizsgált a szülésznőm és bő 2 ujnyira kinyíltam már.....fel is volt lazulva a méhszáj..szülésznőm nem akart haza engedni......mondtam legalább anyuékhoz had menjek......oké .....elengedett....de mondta hogy délután menjünk vissza mert nem mer bele engedni így az éjszakába....mondván nem húzom ki reggelig.....
elindultam anyuékhoz..../2 percre laknak a korháztól/
közbe hívtam apit,hogy menjen el a gyerekért az oviba és anyuéknál találkozunk!!!
addig én halálra voltam rémülve...nem készűltem még fel,hogy szüljek.......no meg féltem a fájdalomtól is......Máténál brutális fájásaim voltak az oxitocin miatt........
anyuéknál pihiztem és néztem a fájásokat amik elég jól érezhetőek voltak és rendszeresen 7 percenként jöttek!
de 2-3 óra elteltével el is multak......
közbe megjött api a Mátéval....anyuék is hazajöttek...mindenki izgatott volt.telefonált.........
Mondtam apinak hogy lassan indulni kéne mert a kika szobát foglalja nekem a szülésznőm.......
3/4 4-kor elindultunk!!!!!!!!!!!!nagyon izgultam....a szívverésem nagyon gyors volt........
negyed 5 körűl felértünk a szülőszobára.....szülésznőm mondta öltözzek át.......ő addig felvetet meg elintézi az adminisztrációt......miután ezek is megtörténtek kicsit ctg-re tett....majd utána mondta menjünk megrepeszti a burkot.....ettől kicsit rettegtem...../de miért??????/a Máténál se fájt és most se.........
majd innentől "szabad foglalkozás"következett.......vártuk a fájásokat.....
amik olyan 7 körül kezdődtek......szépen fokozatosan....egész jól bírtam őket...még nevetni is tudtam../ezen csodálkoztam is/
közbe mentem vizsgálatokra is hol tartunk..nagyon jól haladtunk........
fél-kor tartottam 3 ujjnyinál....
:shock:
itt már szépen fájdogáltam....
majd mikor már nem bírtam állni mert nagyon fájtak a lábaim de hogy a gravitáció hasson labdáztam.....nagyon jó volt..........majd felfeküdtem az ágyra és 3 fájásonként fordultam.......majd eljött az idő.....szülésznőm mondta próbáljak meg nyomni......hát üvöltöttem.....az első két nyomás kudarcba fulladt nem ment.......
majd mondtam magamba próbáljuk meg megint....és akkor már ment......amikor éreztem hogy jön a feje...nagyot üvöltöttem ..... :oops: iszonyatosan fájt és feszített....végül 3 nyomásra kicsusszant Barnus 3350 gr-mal és 49 cm-rel!!!!!!!!!!!9/10-es apgart kapott!!
olyan nagy megkönnyebbülés volt!!!!!!!!!!!!!!!
ja és drága szülésznőmnek köszönhetően gátvédelemmel szültem!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Én olyan lélegzetvisszafolytva olvastam a szüléstörténetedet, és irigykedtem is, mert én is ilyen szülésre vágyom, de komolyan. Olyan izgi lehetett, persze Ti másképp éltétek meg, de így olvasva mint egy izgi regény. Örülök, hogy azért jó élményként maradt meg benned, még ha volt fájdalmas része is. Nagyon gratulálok, ügyes voltál nagyon, és Barnusnak is nagy gratula! Gondolom a párodnak is majd kiugrott a szíve, mikor hívtad, hogy menjen Mátéért. Júj, én úgy vágyom egy ilyen szülésre, hogy spontán megindul, minden felgyorsul, és néhány órán belül meg is van. Nagyon várom már, hogy a pocaklakónk megforduljon végre, mert így elég nehéz lesz teljesíteni az álmomat... :roll: :wink:

Mazsuzs,
Arról még nem igazán tudok nyilatkozni, hogy milyen két gyerekkel, de biztos fárasztóbb lesz. Én azon rágódok, hogy hogy fogom megoldani a háztartást, főzést, takarítást. Viki mellett végülis el tudom végezni, de ha itt lesz a pici, hogy fogom ezt összehozni? Valahogy majd biztos megoldom, de még egyenlőre nem tudom hogyan. Pláne, hogy anyukám már nem fogja úgy bírni, meg a párom is sokat dolgozik. Szóval sok segítségem nincs, de majd csak lesz valahogy, muszáj lesz megoldanom, más is megoldja valahogy, nem igaz?
Szerintem is az első egy év nehéz, de azért gondolom utána sem lesz sok időm aludni.
Amikor megírtam neked az ágy ötletet, akkor végig gondoltam, hogy nem nagyon férne el nálatok Nándi ágya, de akkorra már elküldtem. Bocsika, nem gondoltam át, csak próbálok segíteni, de nem megy. Inkább csak annyit tudok mondani, hogy mindig változnak a gyerkőcök szokásai, és ez is változni fog, türelemmel kell lenni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike Barnus is asszem a 28 vagy 32.hét fele fordult fejvégüre!!!!!!

a gyors szülés szerintem a homeós bogyeszoknak köszönhetően voltak....szerintem...meg lehet adottság is!

drukk neked is hogy ilyen szülésed legyen!!!!!!!!!!!!!!!!

amikor apit hívtam telón hogy délután meg lesz a fia.....tényleg nagyon izgatott lett.....jó volt úgy látni... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma végre eljutottam a terheléses cukorvételre, remélem most minden rendben lesz. Megbeszéltem a szülésznőmmel és a dokimmal, hogy Karácsony után,de még Szilveszter előtt szülünk. 8) :lol:

Nitacska,
Hát remélem, hogy minél előbb most már megfordul, hogy emiatt megnyugodjak.
Te /Ti hogy vagytok? Elmúlt már ez a sírós időszak?

A férjemmel arra jutottunk, hogy nem megyünk 4D-re majd megtudjuk ha megszületett. Lányra készülünk, és ha mégis kisfiú, akkor őt is úgyanúgy fogjuk szeretni. Még mindig nem tudunk lány nevet, remélem szülésig azért találunk egyet, ami mind a kettőnknek tetszik. 8)

Tényleg nagyon rohan az idő. Ez a terhesség valahogy sokkal gyorsabban telik, mint Vicussal, nincs időm lógatni a lábam, és magammal törődni.

Csajok adjatok már ötletet ki mit főz, mert már semmi sem jut az eszembe és ettől megőrülök. Ti hogy vagytok ezzel?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Ja Szandra,
Elfelejtettem kérdezni, hogy ha Tami 98 cm akkor a 18-as bicikli nem nagy neki? Viki nagyobb nála, de ő neki még a 16 -is egy picit nagy, de azért tud vele menni. A 18-as biciklin van segédkerék?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike egyenlőre elmult....ma csak azért sírtam mert api holnap a volánhoz megy dolgozni/ez a másod állása/ és a köcsög főnöke direkt délutánra hívta....kb éjfélre ér haza.....szerettem volna ha délelőttös és délutánra itthon van.......
:cry:

főzés:amikor nem tudom hogy mit főzzek vagy netről nézek valamit vagy vannak ezek a porok vagy mik.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Az Edó a 98cm :) . Félre írtam volna? Bocsi. Tami 118 cm, neki már kell a 18"os, külön vettem hozzá a pótkereket mert még kell neki. Edónak a 98cm-hez tök jó a 12es, nagyon jól tudja hajtani. Fura, hogy szerintem Edó jövőre már pótkerék nélkül tud majd biciklizni a Tami meg még nem pedig 2 évvel nagyobb.
Akkor nem lehet kicsi Vicus ha ilyen méretekkel küzd. Edó olyan 15 kiló és kb 98cm, Tami 118cm és 25 kiló.

Nitácska!
Kitartás, kitartás. Hidd el nagyon jó lesz a napotok így is holnap. Főleg beszéld meg Mátéval, hogy neked most nagyon nehéz és mivel ő a nagy és okos fiad ezért segítsen sokat, fogadjon szót mert apa nem lesz holnap este és mivel itt van Barnus így kicsit nehéz lesz. Szerintem tuti nagyon fog segédkezni, átveszi egy kicsit apa szerepét. Na és persze ilyenkor jön a mindig jól beváló mese, mese, mese a tv-ben :) .

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
De buta vagyok, visszaolvastam és rájöttem, hogy én olvastam félre. Én kérek elnézést. :oops: Vikinél még messze van a pótkerék nélküli biciklizés, mert még nem túl jó az egyensúlyérzéke, de majd csak eljön az az idő is. Így még nekünk is sokkal kényelmesebb. Meglepődnétek mekkora Vicus, tényleg mindenki azt hiszi, hogy 4-5 éves.

Nitacska,
Ez tényleg szemétség volt a főnökétől, semmi empátia.....
Kitartás, és próbálj meg előkészülni a dolgokra. Hú nem lehet könnyű egyedül, de majd Máté biztosan fog segíteni. Próbáld meg bevonni, ahogy Szandra is írta. Ez egy jó ötlet szerintem is. Én biztos be fogom vonni Vicust, mivel ő is biztos szeretne majd segíteni. Már most szeretné tologatni a kistesót a babakocsiban. :D Majd írd meg milyen volt a napotok.

Lányok,
Az normális, hogy nagyon sokat mozgolódik a picur?. Szinte egész nap. Viki mindig csak este mozgolódott.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 



Sziasztok!

Finike!Megint elment egy hét. Mindjárt betöltöd a 30. hetet.
Látom, hogy nem csak nekem gond a napi megfőznivaló kitalálása. :)
Nagyon tudok szendvedni és ilyenkor végiglapozom a szakácskönyveket. Ráadásul a párom elég válogatós így van mikor kétfélét is kell csinálni, hogyha esetleg a főfogás olyan amit nem szeret. Én is lassan az internetre fogok rászokni a receptötleteket illetően mert már a könyvekből sem kapok semmi támpontot. Apósom is nagy receptvadász, állandóan az internetet bújja, ezért gondoltam hogy ott kellene már szétnézni, hátha találok is valamit.
Aztán ha van ötlet a tarsolyomban, akkor igyekszem úgy főzni, hogy legalább két napig ne is lássam a konyhát. Néha összejön!
Ki lesz a szülésznőd? Irtál már róla és csak elsiklottam felette? A dokid ajánlotta vagy te választottad?

Szandra! Nem fogunk képet látni a bicajról? :wink:

Képzeljétek! Nándi tegnap a saját ágyában aludt el. Igaz, szenvedett egy keveset (majd egy óra) mire végre kiütötte magát de végre ott aludt el.
Nem engedtem, hogy átjöjjön hozzánk (egybenyílik az ő és a mi szobánk) és annyira nem is tiltakozott hogy nem jöhet át. Biztosan nagyon fáradt volt....
:wink: :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Az a baj, hogy eldugtuk a bicajt a kisházban (mindenes házikó, sufni) és le van takarva. Ha le akarom fotózni akkor a elő kéne bányásznom amit a csajok ezerrel figyelnének. Ha a Tami oviba van akkor sem jó mert akkor az Edó piócát játszik :) így marad a szülinapon készített kép és ahhoz még 15ÖT KELL ALUDNI :lol:

Egyébként nekem is herótom van a főzéstől, ma kelkáposzta főzit csináltam (két napi adagot :) ) de már unom és még mennyi időn keresztül kell főznünk :( . Láttátok a múltkori vacsoracsatában a Keresztes Ildikót aki már 20 éve nem főz???
Ilyen élet kellene nekünk is, na jó heti egy főzés még beleférne :)

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Akkor most megnyugodtam egy picit, hogy nem csak én küszködöm, azzal hogy mit főzzek. Ma lecsót csinálok, de mivel azt én nem szeretem, csak apa, és talán Vicus is eszik belőle csinálnom kell egy tejszínes pulykát rizzsel. Nálunk is ez a gond, hogy sok minden van amit én szeretek, de a párom nem vagy fordítva. Vicus hál'isten eddig mindent megevett, megeszik.
Azért el tudnám viselni, hogy ha egy héten csak egyszer vagy kétszer kellene főznöm. Sokkal több idő maradna. Csak hát most apumnak és a bátyámnak is főzök, így nem nagyon marad maradék, hanem amit aznap főzök az el is fogy. Meg kell tanulnom nagyobb mennyiségben főzni, hogy ne minden nap kelljen a konyhában rostokolnom.

Mazsuzs,
A szülésznőmet a dokim mutatta be nekem, nagyon aranyos, segítőkész, szívesen szülnék csak vele, de azért félek hogy nehogy valami gond legyen, így inkább jobb ha a dokim is ott van. A szülésznőmben 100%-ig megbízom, és úgy örülök, hogy van "nekünk" (ha mondhatok ilyet). :) Mindig készen áll ha segítségre van szükségünk, nagyon nyugodt, ami rám is kihatott szülés alatt. Pozitív gondolkodású, szóval teljesen meg vagyok vele elégedve. Három év után is emlékezett rám, pedig azóta nem is beszéltünk.

Gratula a saját ágyikóban való alváshoz!!! Menni fog ez, csak tényleg kitartás és elszántság kell, hogy ne adjátok be a derekatokat! Ügyesek vagytok!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szandra Máté sajna nem segít..hiába ondm neki.....de inkább játszon.......csak ne rosszalkodjon........

ma össze vesztem apival.........elegem van.......rajta kívűl senki segítségem sincs......éjjel etetem a kicsit....felkel Máté hogy szomjas kérem apit adjon neki inni mert most én nem tudok......erre a válasza:adjak neki én.....reggel jól be is szóltam neki....délelőtt sírtam megint..fáradt vagyok....de főzzek,mossak,takarítsak,gyerekkel foglalkozzak.........nem tudom meddig birom ezt.........
ő meg azzal jön,hogy akkor menjek én el dolgozni..majd ő itthon lesz....kezdem érezni hogy előbb-utóbb össze fogok omlani.....vagy kimerülök......
bocs a sok panaszkodásért........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!
Húúú, nem irigyellek. Mikor 6 hetes lesz Máté addigra kialakul a napi rutinotok, kicsit könnyebb lesz. Most azért is nehezebb mert a szervezeted ezerrel dolgozik és a hormonok változása szétszedi a szíved és a lelked :cry: . Ez is a 6dik hét környékére fog helyre állni. Apinak meg mond meg, hogy ha szült két gyereket és csak 2!!!! napot felügyel rájuk és minden rendben lesz (nem is kell szülnie), lesz ebéd, ki lesz mosva minden és rend és tisztaság lesz otthon akkor adhat tanácsokat de amíg ezt nem teszi addig legalább ne készítsen ki.

szandrakiss
 
 


akkor még 1 hónapig ilyen zizis leszek?!!jaj istenem...
a nai rend már lassacskán kezd kialakulni hála égnek......... :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska! Részvétem, ha lehet ezt mondani. Én már egy gyereknél is ezt éreztem amit te most kettőnél. Igy azt lehet mondani, hogy jobban bírod mint én!
Fel a fejjel!! 8)
Anyukád nem lakik közel? Vagy még ő is dolgozik (?) biztosan hiszen a mostani nyugdíjkorhatár mellett ez nem is csoda... Nem tud segíteni, ugye?
Nálam mikor Nándi született, anyukám kivett egy hét szabit ami nem sült el olyan jól mint hittem de azt hiszem ha lenne tesó akkor mégis kérném, hogy újra vegyen ki egy hét szabit segíteni...

Szandra! Azt hiszem kivárom a bicaj szülinapi bemutatását! :wink:

Finike! Már régebben meg akartam kérdezni azt is, hogy szedtél most is a teherbe esés előtt valamilyen vitamint? Mennyi idővel előtte és mit? Nem tudom, nekem valahogy teljesen kiment a fejemből most ez a dolog.

Azt hiszem tökéletesen megértelek az ételben "válogatós" férjurammal kapcsolatban. Üröm az örömben, hogy a párom azért az olyan egyszerű és gyorsan (?) elkészíthető ételeket is megeszi mint a krumplistészta. Vagy a sajtos tészta.

Mindenki kiélvezte a szép őszi napsütést? Annyi levél lehulott már a fákról az elmúlt napokban, hogy azt hiszem visszavonhatatlanul eljött az ősz.

mazsuzs
[/b]

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs!
Már csak 11 nap és végre oda lehet adni a Taminak a bicajt :D . Ezt én is elmondhatom, hogy válogat a férjem (Tami meg tiszta apja, uazokat a dolgokat szereti mint az apja és uazokat nem szeretik de nagyon!!). Csak ő viccesen csinálja mert nem azt mondja, hogy ne főzzek olyat hanem: hááááát :roll: , megeszem de nem ez a kedvencem. Na ezek után már nem főzöm meg. Mondjuk lehet, hogy mi is válogatósak vagyunk csak mi nem főzzük meg alapból azt amit nem szeretünk és így nem tűnik fel nekünk!? :wink:

Nitácska!
Jobbak már a napok?? Beszéltél a pároddal? Hormonok még dolgoznak?? Anyós él még :wink: :lol: ?

Finike!
Megvettétek a biciklit ti is?

Nem viszem a héten oviba a Tamit mert tegnap a délutáni alvásból lázasan kelt, előtte meg volt egy jó kis torokgyuszija így nem viszem csak usziba megyünk, hogy nem maradjon le nagyon (persze ha nincs jól akkor nem viszem, de a tegnap esti és a ma reggeli pörgése nem arra utal, hogy nagyon rosszul van :wink: )

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Vitamint nem szedtem a teherbeesésem előtt, csak egy olyan gyógyszert ami segíti a peteérést (illetve a tüszőrepedést), és az első adagot beszedve lettem terhes. Most szedek Magne B6-ot, meg kalciumot iszok, mert nagyon görcsöl a lábam pl. ha nyújtózkodom.

Most este olyan rémálmom volt, hogy a 27. hétben közölte velem a doki, hogy gyógyíthatatlan beteg a babánk és én elvetettem, mivel 99 %-ra mondta, hogy valamilyen szindrómában szenved. Borzasztó volt. Én csak zokogtam.... amikor felébredtem akkor is sírtam, vert a víz, már felakartam kelteni a férjemet, hogy segítsen, de aztán rájöttem, hogy nem tud miben, meg ő nemsokára megy dolgozni, inkább hagytam aludni. A fél éjszakát a fürdőszobában mászkálva töltöttem, hogy lenyugodjak. Ilyen még nem volt, olyan élethű volt az álmom, nehezen tudtam visszajönni a valóságba (ha értitek mire gondolok). Olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy ilyeneket álmodok. Most elkezdtem aggódni, hogy minden rendben van-e a picúrral. :cry: Semmi ilyesmit nem láttam a tévében, max. volt egy reklám fogyatékosokkal, a Dévai Alapítványnak a reklámja és lehet, hogy azt kombináltam be az álmomban, de borzasztó volt. Remélem több ilyen nem álmodok.

Na mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Szia Szandra,

Mi már év elején, tavasszal megvettük a biciklit, most a szomszédnál rejtegetjük. Akkor még nagynak bizonyult így elraktuk neki. Most már biztosan jó lesz.
Taminak jobbulást!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Mazsuzs sajna dolgozik anyukám....amikor korházba voltunk Barnival akkor tudott szabit kivenni.....addig ő vigyázott Mátéra....
anyuék Soroksáron laknak....nem olyan messze de azért olyan közelse főleg tömegközlekedéssel..

Szandra tegnap délelőtt jóóóóóól kisírtam magam......bevettem a eszarok mindent tablettát....egy kicsit jobb.....
api most is itt alszik ......nem veszi észre hogy ki kéne porszivózni vagy kicsit beszélgetni jó volna.....nem őő csak puszit tud kérni......hát nem kap.......na mindegy........
amugy már párszor beszéltem vele......többször nem vagyok hajlandó!!!
anyós sajna még él....pedig megdögölhetne már!!!!!!! :) :) :) :)

Fini nekem olyan álmom volt a terhesség alatt hogy gyönyör kislányom született de vak volt.....kicsit ki voltam......
nyugi minden rendben van!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Köszi az együttérzést...

Lányok,
Ötletet szeretnék kérni, hogy hol nézzek Vicusnak ágyneműt és ágyneműhuzatot. Igazából még a méretet sem tudom, csak azt, hogy az ágy mérete 90x200-as, és ehhez kell vegyünk ágyneműt (paplan, párna), meg valami kedves huzatot is. Olyan helyre szeretnék menni, ahol nagy a választék és nem csak hercegnős ágyneműhuzat van, és ahol van ilyen nagy méretű gyermek ágyneműhuzat is. Szóval ha valakinek lenne ötlete, hogy hol nézzük meg azt szívesen venném. Délután elmegyünk a KIKA-ba körülnézünk,de nem fűzök hozzá sok reményt. Szombaton jön az új ágy ezért kellene ágynemű is. S.O.S.!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Fini ágyneművel kapcs mot hirtelen nincs ötletem...én kínaiba is szoktam venni ott kell lenni több fajtának s méretünek.....

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Én az IKEA-ban vettem a csajoknak virágosat (felnőtt méretű) és tök olcsó volt azt hiszem 2000 ft. A párnája közép méretű, olyan ikeás méretű párnákra jó.

Nitácska!
Tartsa benned a lelket, hogy egyre könnyebb lesz. Nagyon sajnállak, szar ez a visszaalakulós, kezdeti (két gyerek) időszak főleg ha nem áll mögötted egy segítő férj.

szandrakiss
 
 


tegnap kibékültünk apival..éjjel fel kelt törpéhez igaz csak cumit adott a szájába..de délelőtt meg is etette.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!
Észre sem vettem, hogy tettél fel képeket mert pont a hozzászólásom előtt küldted el. Nagyon édesek vagytok, Máté milyen nagy már és nagyon édesen fogj a tesót.

Szupi, hogy api is kiveszi a részét a dolgokból, dicsérd sokat érezze mennyire szükség van rá :wink:

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Finike! Tényleg borzasztó álmod lehetett de próbáld meg elfelejteni ne félelemben menjen el az a pár hét ami még hátravan.
Mikor Nándinak megvettük az ágyat, én is nekifogtam kutakodni a neten mert ágytakarót szerettem volna és találtam pár oldalt ami ajánlok neked gyerekágynemű terén ha esetleg nem kaptatok még nektek tetsző ágyneműt a közeljövőben.
www.kolyokvar.hu
www.apolka.hu
www.takoo.hu
Persze ha nagyon sürgős találnotok valamit a hétvégéig akkor lehet, hogy ezek nem jönnek be.
Képzeld, Nándi mostanában a Shrek 1-2. c. filmet nézi. Emlékszem, hogy Vicusnak is volt egy időszaka amikor azt nézte nálatok. Van itthon egy kis véleménykülönbség a családtagok között, hogy neki való-e vagy sem.... :roll:

Nitácska! Aranyosak a képek!! Milyen kis picúr Barnika. Nosztalgia kapott el a képek láttán! :wink: A párod egyébként Máté születése után többet segített?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Edó másfél évesen nézte a Shreket na nem azért mert annyira szerettem volna, hanem azért mert a Tami nézte és nem volt más választása. Nem volt semmi baja tőle, nem álmodott rosszakat. Szerintem nincs benne olyan extrán rossz ami miatt ne nézhette volna. Mind a kettőjüknek volt Shrek fun korszaka, ebben a korban már nem gáz szerintem.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Még erre is van időd, hogy képeket rakj fel? Nagyon ügyi vagy! Máté olyan ügyesen fogja a kistesót.... Olyan picike Barni...
Hogy elfelejti az ember, hogy milyen picik tudnak lenni. Már én is alig várom, hogy ilyen pici babát foghassak.

Köszönöm a segítséget az ágyneműt illetően.
Mazsuzs,
Az egyik honlap amit ajánlasz, az apolka, valami francia nyelvvizsgával kapcsolatos, szóval az nem az igazi.... 8)
Holnap megyek megveszem az ágyneműt, a huzatot még keresem, biztos találok valami szépet.
Az IKEA valahogy olyan messze van nekünk és sajna nincs már annyi idő, hogy elmenjek oda. Még apának is kell szülinapi ajándékot vennem, mert még nem vettem semmit. Neki is akkor tartjuk amikor Vicusnak (most hétvégén). Már nézelődtem, tehát ötlet van, csak lenne már annyi időm, hogy mindenhova eljuthassak.

Most megyek kidőlök.....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike kipihentnek érzem magam......Barni eddig jó fiú......Máté sokkal rosszabb volt......ő hasfájós is volt.....
Barni tényleg picike,......2 cm-rel kisebb mint a Máté volt.......... :wink: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike, bocsi az téves linkcímért. Jól elírhattam valamit. :oops: :oops:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: