Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mazsuzs,

Minden gyerek más. Én "ismerem" Nándit, és tudom, hogy nagyon jól érezné magát oviban vagy bölcsiben. Eleinte lehet, hogy Nándi is sírni fog utánad, de a beszoktatás végére biztosan nagyon jól fogja magát érezni. Sok múlik az ovónéniken és a bölcsiben a dadusokon. Tényleg gyerekfüggő, hogy ki hogy reagál idegen helyen. Ezt majd akkor megtudod. Jövőre már Te is beirathatod Nándit oviba hátha felveszik. Addig meg ne is rágódj ezen. Bizz a kisfiadban, olyan kis barátságos, kedves kisfiú, nagyon jól igazodik a gyerekekhez. Vikit ma elvittem játszóházba simán ott tudom hagyni, semmi gond nincs vele, utána megint rajtam lógott amíg el nem aludt. Tényleg, eljutottatok a játszóházba nálatok?
Amúgy a hajhullásod hogy van? Már kevésbé hullik?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!
HAZAJÖTTÜNK!!!!!!!!

APi már jól van de sajna olyan súllyos fertőzése volt/van hogy nekem is meg Máténak is dokihoz kell mennünk!!!!
Mátét megpróbálom anyuékhoz lepasszolni...én meg veszek maszkot....én nemmegyek sehova....nem bírom már távól tőle!!!!!!!!!!!
úgy néz ki egész júliusba itthon lesz!!!!!!
sokat kell mozognia levegőn lennie....társaságot viszont kerűlni kell míg meg nem jön a tenyésztés eredménye....ami juli.20-án várható!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!
Jobbulást a párodnak!

Mazsuzs!
Nem kétséges, minden gyerek megszokja, hogy anya nélkül gyerekközösségbe jár. Én nem tagadom, nekem is baromi nehéz volt ez az elválás és az is lesz mikor Edó kezdi az ovit. Mindez egy korszak lezáródását jelenti így nekünk is sok, hát még nekik. Én megértem az aggodalmadat.

De bízzunk benne, hogy ennek a szele nem érint meg mert mire törvénybe lépne addig a következő kormány el is törli.

Szandra

szandrakiss
 
 

 
 

Szandra köszi!!!!!!

az elválást én is nagyon megviseltem és viselem is.nagyon tud hiányozni a Máté mikor ott hagyom az oviba....iszonyat lelki furdalásom van pedig tudom hogy ez neki viszont jót tesz.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitácska!
Jobbulást a párodnak! Vigyázzatok magatokra!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike te hogy vagy? már a 15.hetet taposod,,,,,,.... :shock: :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Köszönjük szépen jól vagyunk. Ma először éreztük, hogy mozog. Még a párom is érezte. Nagyon meglepődtem, hogy már most érezzük, először nem is akartam elhinni, hogy ő az, de aztán egyre gyakrabban éreztem ma. Ébredés után éreztük. Olyan jó érzés volt. Jövőhéten megyek uh-ra már nagyon várom.
Nitacska nálatok mikor derült ki, hogy kisfiú? Mi már nagyon szeretnénk tudni, hogy fiú vagy lány.

Este voltunk színházban, aztán moziban, tiszta maraton volt, de olyan ritkán van így kettesben szabadidőnk. Vicus nagymaminál aludt. Moziban a Jégkorszak 3-at néztük meg, de én teljesen ki voltam akadva, hogy tényleg 12 éven aluliak nem nézhetik, mert vannak benne félelmetes részek. Azt hittem nem csak a felnőtteknek, hanem legfőképp a gyerekeknek csinálják a meséket. Nekünk nagyon tetszett, de szerettem volna majd Vicuskámnak is megmutatni, (ha kijön DVD-n) de így inkább ezt kihagyjuk.

Többiekkel mizu???
Hexina, Adra, Nutella, Dóri, és a többiek??????

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike mi a 18.héten tudtuk meg hogy kukis!!!!!
én is kb a 16.héten éreztem előszőr Barnit mozogni..... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Hogy vagytok? Szuper, hogy Vicus így elvan a nagyszülőkkel. Sajnos nekünk megint el kellett hozni őket mert anyám telefonált, hogy nem akarnak ott aludni (persze anyu pár nappal később szabadkozott, hogy nem is próbálta őket marasztalni mert nagyon rosszak voltak).

Nitácska!
Mi újság nálatok? Anyós? Párod? Barnabás? Te?

Sz

szandrakiss
 
 


Szia Szandi!!!!!!!!!!
mindannyian jól vagyunk!!!!!!!!anyóst nem tudom de nem is érdekel....fel is fordulhat...nem hiányozna a kutyának se!!!!!!!!
Barnika nagyon eleven ...úgy tud hullámzani a hasam és baloldalon fent mindíg odadugja a kis okos buksiját!!!!!!!!Imádom!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Velünk minden oké. Voltam a 16. heti uh-on minden rendben. Nekünk is nagyon ficánka a babánk. Még mindig nem tudjuk, hogy fiú vagy lány. Három hét múlva megint megyek uh-ra, akkor már reménykedem, hogy megtudják mondani, hogy van e kukac vagy nincs. :lol: 8)

Vicus jól bírja, szeret a nagyiéknál lenni. Kettővel már nem lesz ilyen könnyű az is biztos, úgyhogy addig élvezzük ezt amíg lehet.

Most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok Csajok!
Látom mindenki élvezi a nyarat, nagyon helyes!

Mi is sokat vagyunk anyuéknál Sz.halmon, imádnak vízben lenni. Persze mellette megy ezerrel a meló. Muszály, mert a hétvégén van nővérkémék esküvője, és utána mi is elhúzunk Velencére egy hétre. Remélem idén (úgy tűnik) jó időnk lesz, nem úgy mint tavaly. Szóval majd csak jövőhét vasárnap jövünk haza.
Aztán meg csapunk a lecsóba, viszem Rékát a pulmonológiára, mert mikor meséltem a dokinknak, hogy kezdené az ovit szeptemberben, akkor annyit mondott, hogy ovi előtt végig kell csináljunk vele egy tüdőerősítő kúrát, azt kezdjük majd el. Plusz Bencét viszem a laborvizsgálatokra, hogy aug.13.ra meg legyenek a műtétre.

Nálunk ennyi a történet, élvezem a nyarat - amennyire lehet, és várom már a nyaralásunkat nagyon.
Ez a velencei nem lesz olyan igazi nyaralás, itt a telekre megyünk apósékkal, sógorékkal.
Majd Tunézia!!!!

Nnnna, most kiáltott Bence, hogy Réka letekerte az összes wc papírt a fenti wc-ben :P
Mennem kell!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Finike én is a 18.heti uh-on tudtam meg hogy kukacos!!!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy 4D-re hova menjünk, tudtok e ajánlani valami jó helyet. Ahol Vikivel voltunk az nem jött be nekünk, szinte semmit nem láttunk, szóval nem volt az igazi. Ha tudnátok nekünk helyet ajánlani hova menjünk majd, és mikor érdemes elmennünk azt megköszönném. Gondolom úgy a 24.-26. hét környékén érdemes elmenni, nem? Vikivel mi a 30. héten voltunk, de mi már nem bírunk várni, de túl korán sem szeretnénk menni. Előre is köszönöm!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike én az újpesti 4d-t tudom ajánlani...én kb 1 órát bent voltam és komolyan sejtről-sejtre átnézték a gyereket!!!!!!!!
én a 27.héten voltam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a csönd a topicon! Mindenki nyaral?
Mindenki írjon már legalább egy sort, hogy mi van Veletek. Szandra, Adra, Dóri, Hexina, Nutella, és a többiek...

Mazsuzs,
Mizújs nálatok??? Tesztek?? Nagyon csöndben vagy.... Hajhullásod hogy van? Nándi baba?

Írjatok lányok, úgy olvasgatnék, persze csak amikor időm engedi.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Mi nem nyaralunk de a múlt heti nagy melegben valahogy nem volt kedvem gép elő ülni, este pedig inkább DVD-t néztünk. A héten azért már jobb mert igaz, hogy napközben jó az idő de éjjelre jól lehül így a lakást is lehet hűteni.
Meg is fáztam tegnap mert éjjel álmomban kitakarózhattam és az ablak nyitva volt egész éjjel. Nagyon hűvös levegőre ébredtem.

Finike, te mindjárt félidőnél jársz, sőt pár nap és megtudod hogy ki rejtőzik a pocakban. Nagyon izgi! :) :o Ilyenkor valahogy azt érzem (főleg ha a vonalzódra nézek) hogy mennyire megy az idő!
Kérdésedet köszi, de sajnos nem tudok nagyon pozitív választ adni a egyikre sem mert egyenlőre még megvan a hajhullásom. Hol kisebb, hol nagyobb intezítással. Közben viszont jól fogyok a diéta hatására amit nem olyan régen kezdtem. Nagyon hajtok mert szeptember közepén megyünk egy esküvőre (évek óta nem volt esküvő a családban) és bele kell férjek valamelyik régi ruhámba....
Tesztek egyenlőre nincsenek.

Én 4 dimenziós ultrahanggal kapcsolatban a Praxis rendelőt tudom Neked ajánlani (Kosztolányi D. téren van) én ugyanis ott voltam és nagyon rendesek voltak. Itt rendel egy Hajdú Krisztina nevű doktornő is aki elég nagy szaktekintély és ha szerencséd van akár ő is ultrahangozhat/rögzítheti a felvételeket a pocaklakóról. Anno nálunk egy férfidoki rögzítette a felvételt de nagyon rendes volt és egyáltalán nem sietett, sőt próbált segíteni mert Nándika szinte végig aludt a pocakomban. (Pedig mikor mentünk még az UH-ra tudom, hogy mozgott aztán ott meg már aludt.:)) A doki nagyon alapos volt, mindent megnézett a babán.

Sógoromék a Brendonban voltak ilyen babamozin de nem voltak annyira elájulva a ottani szolgáltatástól és ha jól emlékszem már akkor 3-4 eFt-tal drágább volt ott a ez szolgáltatás mint a Praxisban (ez is már másfél éve volt).
Na mindegy, szóval én ezekről tudok/hallottam.


Nitácska! Neked már csak két hónapod van hátra! Úgy elment az idő! Én szoktam olvasgatni a másik Jahn-os topikot is és emlékszem amikor még csak felraktad a második vonalzód! Tényleg úgy megy az idő! :)

Képzeljétek, a családban is lesz egy "váratlan" baba az unokatesóm révén.
Nekik az első gyerekük orvosi segítséggel fogant, aztán éppen most nyáron
júniusban lett három éves. Az unokatesóm már ment volna vissza dolgozni ősztől már a szabiját töltötte és a fiát is felvették az oviba. Erre kiderült, hogy újra babájuk lesz pedig "elméletileg" a férjének természetes úton nem lehet gyereke. Nagyon meglepődtek...ami ami nem is csoda. :D


Többiek, tényleg merre vagytok? Edina is úgy eltünt mióta visszament dolgozni és K.Judit sem jelentkezik már. Nutella, Hexina, Mesi?



mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs gratula az ujabb családtaghoz!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Látom, senki nem vitte túlzásba a bejelentkezést!
Nehogy már ennyire uborkaszezon legyen! Tessék írni!

Nem tud valaki Balcsin szállást? (Nem szállodában.)Igaz csak egy, maximum két éjszakára kellene de jó lenne ott aludni ha már lemegyünk. Mindez augusztus utolsó két hetében kellene valamikor. A párom nagymamája mesélte, hogy az egyik unokája akivel mi nem tartjuk a kapcsolatot Balcsin van dolgozni de azt mondja hogy szabályosan malmoznak annyira nincs nagy forgalom. Pedig most van a csúcsidő. Ezért reménykedem, hogy hátha találunk szállást mi is egy-két napra.

Finike! Nem derült még ki a baba neme? Nem volt még a nagy UH-n?
Irjál, ha kiderült, hogy ki lakik a pocakodban!
Hogy bírod ezt a meleget?

Nálunk nagyon gáz a lakás, már majdnem 28 fok van bent. Éjjel hiába szellőztetünk egyszerűen nincsen huzat.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szia Mazsuzs!

De jó, hogy legalább Te jelentkeztél. Nekem már kedvem sem volt írni, mert látom a többiek nem akarnak velünk dumcsizni. :cry: :?

Majd jövőhét szerdán megyek uh-ra, már nagyon, de nagyon várom. Bár az is lehet, hogy már most pénteken elmegyek, mert már nem bírok várni, attól függ, hogy anyukám mikor ér rá, hogy vigyázzon a Vikire. Mivel a dokim szabin van szeptember végéig, úgyhogy valaki más fogja csinálni az uh-ot, így ki kell várnom a soromat, ami örökkévalóságig fog tartani, mert annyian vannak, mint az oroszok az uh-on. Szerintem én már pénteken el fogok menni, mert teljesen be vagyok sózva. Már nagyon szeretném tudni, hogy kukac vagy nem kukac. :oops: :lol: 8)

A meleget csak medencében bírom a kertben, amúgy nyűgös vagyok, de csak túlélem. Már nagyon várom a nyaralást.
Balatonon a neten találhatsz szállást. Fel kell hívogatni őket. Mi e héten akartunk menni Balcsira végre találtam is szállást erre kiderült, hogy holnaptól jön a rossz idő, úgyhogy itthon maradunk. :?

Most megyek, mert megsülök itt a gép előtt.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!
vagyok én is csak sokat kell ismét pihennem..sajna elkezdett kinyilni a méhszájam..2100-as.tudom kivihetem ezzel a végéig is..de a dokim óvatosággra intett!!!!

Finike drukkolok hogy kiderűljön tökmag neme!!!!!
amugy hogy vagy?nő már a pocak?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs!
Mi is augusztusban megyünk Balcsira (utolsó 2 hét) de mivel családi nyaraló így ötletem sincs merre keress.

Vigasztalásképpen a meleg nem is olyan meleg nálatok, nálunk nappal 30-31 fok van.

Finike!
Azt el is hiszem, hogy már nagyon várod az uh-ot tuti én is elmennék előbb ilyenkor ha tehetném.
Már vagy 5 napja nem is néztem időjárás jelentést, tényleg jön a trutya idő megint?

Nitacska!
Akkor tényleg pihenj sokat, már nem sok van hátra.

Megyek mert be kell dugnom a csajokat az ágyba :) , utána hawaii.

Sz

szandrakiss
 
 


Szandra én most valahogy nagyon örülök a trutya időnek!!!!!!
nem bírtam már elviselni a meleget.......
de a nyaralóknak azért legyen nagyon szép idejük!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Akkor most már tényleg próbálj meg pihenni!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vigyázz magadra, szurkolok, hogy ne jöjjön előbb Barnus! Még mindig idegesít anyós pajtás?
Ha mérges vagy inkább gyere be hozzánk a topikra és tegyél fel képet Mátéról vagy Barniról. Mi szívesen elnézegetnénk, neked meg megnyugtató volna őket nézegetni. :lol:
Majd jelentkezz mindig, hogy mi van Veletek. Máté várja már a kistesót?

Köszönöm kérdésed, mi jól vagyunk. A pocakom nagyon lassan nő, még annyira nem látszik. Persze a párom látja, de más még nem nagyon, mivel husos csaj vagyok. De már nem is érdekel, csak jól legyünk. Úgy döntöttem, hogy pénteken megyek uh-ra. Anyuval már meg is beszéltem, hogy addig vigyáz Vikire. Hú mennyit is kell még addig aludnom.... 8) :lol:

Szandra,
Mesélj már, hogy vagytok? Miket csináltok így a csajokkal a nyári szünetben? A fotózás hogy megy? Van még vizsgád?

Én pont azon gondolkodtam, hogy szinte mindenkinek a gyereke megy oviba vagy bölibe, csak mi nem. :cry: :? Még az utcában lévő összes gyereket is felvették. Hogy mi mit fogunk ekkor csinálni, halvány lila gőzöm sincs. Annyira mérges vagyok még mindig, hogy pont Vikit nem vették fel, pedig annyira óvodaérett. Jó még egy dolog van amit el kell hagynunk az a délutáni pelus. Este persze kell még pelus, de az oviba az úgyse számít, de a délutáni, az már igen. Mindig van pisi a pelusban. Pedig próbálok kevesebb iszit adni neki lefekvés előtt, meg mindig elmegyünk pisilni is, de akkor is bepisil. Ez is majd egyik napról a másikra fog történni? Remélem októberig sikerül délutánra is elhagyni a pelust. Napközben nincs semmi gond, de ez az alvás....

Nem tudjátok, hogy hol lehet még olyan gumis lepedőt venni ami a pisit felfogja, hogy ne ázzon el a matrac? Azt tudom, hogy az IKEÁban de az olyan messze van. Bababoltokban kapni ilyet?

Na most mennem kell! Éljen a hűvösebb idő!!!! :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Fini most nem csak anyós hanem a rohad dög kutyánk is......folyamatosan ugat mint a fába szorult féreg....alig várom hogy el legyen véve innen........ :x
majd api segít képet feltenni ide....sajna én nem tudok! :( :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!


Majd körülnézek szállás ügyben a neten, de szerintem aki a házát adja ki Balcsin az nem hirdet a neten....? Vagy most egy nagyot tévedtem? Ha igen, akkor tudtok linkcímet adni, hogy hol kellene keresni?

Szandra, a ti családi nyaralótok mellett vagy arrafelé nincsen olyan aki kiadja a házát? Én ilyen szeretnék találni és aztán ha megfelel lehetne visszajárni minden évben. Bár meg kell mondanom az én volt kollégáim (az egyik a főnököm volt) közül senki nem adta ki a balatoni házát. Lementek egy nyáron át 4-5 hétvégét és ennyi. Biztosan féltek, hogy esetleg valaki leamortizálja....? :wink:

Nitácska! Pihenjél sokat! Már nincs sok hátra. Még legalább 5 hetet ki kell bírnod! De ha több lenne az még jobb lenne! Pihenjél!

Finike! Megértelek, hogy nem volt kedved írni. Én is többször feljöttem, de láttam, hogy nem jelentkezett be senki. Ez tényleg eléggé lehúzza az ember kedvét. Ezen kívül egy-két topikot szoktam még olvasgatni ha van időm és nagyon sok topik a gyerekek megszületése után is nagyon pörög. Néha már azt nem értem, hogy hogyan van idejük annyit írni egy-két gyerek mellett. De inkább az mint ez a csönd....
Pénteken akkor a kórházba mész és nem magánakció lesz ? Mikorra tervezed a 4 D- UH-t?

Az ovi-bölcsi témában is megértelek. Egyre több gyerekről derül ki, hogy felvették a mi körzetis ovinkba pedig nem is itt laknak. Most is a szomszéd néni unokájáról derült ki, közben pedig a város másik felén lakik. Érdekes dolgok vannak....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs,

Én beírtam a Google-be hogy balatoni szállások és egy csomót kiadott. Hányan mennétek? Hárman mennétek? Tehát csak egy szoba kellene? Sok apartman van. Nézzétek ezt meg: www.ildikoapartmanhaz.hu . Itt még erre a hétre is lett volna szállás. De a neten tényleg sok van csak fel kell azt hívni ami tetszik.

Én amúgy sem magánrendelésre járok, hanem a kórházba a dokimhoz. Azon gondolkodtunk, hogy lehet, hogy most nem megyünk 4D-re. Vikinél azért mentünk el, mert akkor még nem volt ez a 18. heti genetikai uh, és nem tudta a dokim megmondani, hogy fiú vagy lány. A 4D-n sem tudtunk meg sokkal többet, de a lényeg meg volt, hogy kislány. Majd a pénteki nap után megbeszéljük a párommal. Még nem tudom, hogy hova mennénk.

Ma valahogy még melegebb van, olyan fülledt a levegő, borzasztó. Reggel sokkal jobb volt az idő. :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


mazsuzs pihizek de most is fájogat a poci........nem tudom a mákosgubától e...?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mazsuzs!
Elfelejtettem írni tegnap, hogy anyu vett nekem hajhullásra valami csodagyógyit. Állítólag nagyon jó, anyu már használta egyszer és elmúlt tőle az erős hajhullása. A neve Biovanné és azt hiszem a patikában, dm-ben is kapható. Nekem anyu 100as kiszerelést vett most és az 3800ft. Napi 2-t kell bevenni. Szerintem érdemes kipróbálnod ha még hullik a hajad.

Finike!
Semmi extra nincs velünk, Edó zsivány, iszonyat göndör a haja és várja az ovit, kíváncsi leszek mi lesz akkor ha tényleg mennie kell. Tami is várja az ovit, szereti nagyon az ovis társait. Sokszor találkozunk velük, este szoktunk közösen bandázni a fagyizóban.
Fotós suliban nyári szünet van, október közepén folytatódik. Most már szeretnék vállalni esküvői fotózást gyakorlásképpen, ingyen csak az utazási költséget kérném és a képkidolgozás árát.

Esetleg ha tudtok valakit akinek kell akkor szóljatok.

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!
Sikeresen megérkeztünk a nyaralásból.
Nagyon jó volt Velencén, pihizni is tudtam kicsit :wink: Az időről azt hiszem nem kell külön beszámolnom...
A gyerekek szuperül érezték magukat, ki sem lehetett őket szedni a medencéből. Olyan jó szinük van, pedig használok 50+ védőkrémet, meg a kritikus időszakban amúgy sem vagyunk kint, akkor alszanak. Ennek ellenére olyan jó a szinük.
Fejlemény: Réka elkezdte használni a bilit!!!! Persze jópár baleset előfordult, de itthon már olyan szépen csinálja. Még rá sem kell szólni, sőt kifejezetten megsértődik, mikor kérdem tőle, hogy pisi?
Ellenben szó nélkül ráül, ha kell neki, vagy hangosan kiabál, hogy bilibe-bilibe. És már ül is rá. Éjszakára természetesen megy a pelus, tele is van reggelre, de nap közben egyáltalán nem adok rá, és átlag napi egyszer van csak baleset. Szóval kissé nyugodtabb vagyok.
Szerencsére nálunk az ovi OK, már hívtam is őket, hogy mikor, mennyi, stb.
Most inkább már elkezdtük nézni Bencének az iskolát. Tök kemény!!!! Még csak most született. De ugyebár, ha nem a körzeti iskolába (márpedig oda nem, az tuti) akarom beiratni, akkor jó lesz, ha a jövő májusi beiratkozáskor listára tudom tetetni a gyereket, hogy egy év múlva már ne kelljen izgulni, hogy felveszik-e vagy sem. Ugyebár Bence évvesztes, így jövő dec-ben tölti a 6-ot, de csak 2011. szeptemberben kezdi az iskolát, csaknem 7 évesen. Viszont eléggé parázok ettől a listára kerülés dologtól, tényleg nem akarom, hogy emiatt ne járhasson a választott suliba.

Fini!
Hihetetlen, hogy már mindjárt félidős vagy!!! Remélem pénteken megtudjuk a nemét 8)

Mazsuzs!
Sajna nem tudok neked én sem segíteni szállás ügyben, én már írtam inkább mindig szervezetten megyek, illetve saját telekre. Remélem ez a makacs hajhullásod végre abbamarad, lehet, hogy egy pocaklakó segítene rajta? :roll:

Nita!
Kitartás, már nincs sok hátra! Bízom benne, hogy minden rendben lesz!

Szandra!
Na én is kíváncsi leszek, milyen lesz az ovikezdés... Meló?

Többiek, egy helyzetjelentést írjatok!
Én nem bánom, hogy ha nincs mindennap ezer hozzászólás, nem is értem, mások hogy csinálják. Nekem két gyerek mellett, plusz meló, meg háztartás mellett nem is nagyon van időm másra, amikor tudok, akkor írok pár sort.
Talán szeptembertől nekünk is lesz kicsit több időnk :lol:

Na, megyek is jön Réka bilibe!!!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky én is bízom ....legalább még 4-5 hetet huzzunk egybe ki!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra! Köszi a "csodaszer" nevét. Mintha anyukám is ezt javasolta volna a múltkor.

Finike! Köszi az apartman elérhetőségét. Nem tűnik rossznak!!
Holnap akkor mész? Jelentkezz majd!!

Eszti! Nem semmi hírekkel szolgáltál! Gratula a bilihez! A sulikeresés tényleg húzós több szempontból is, de az a legmegdöbbentőbb, hogy ilyen korán "résen" kell lenni. Pedig tényleg most születtek a gyerekek!
Az, hogy a pocaklakó segít-e hajhulláson, talán hamarosan kiderül... :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Igen holnap megyek, remélem tudok aludni este. :lol: Úgy izgulok, mintha szülni mennék. :shock: :wink: Majd holnap este írok!
Mazsuzs! Te nagyon titokzatos vagy. :wink: 8) Csak nem???? :oops: Nagyon várom már a második vonalzódat.

Eszti,
Nagyon ügyes Réka baba csak így tovább. Bence már ilyen nagy, hogy már iskolát kerestek neki? Úristen, hogy rohan az idő. Nőnek, mint a gomba. Olyan gyorsan elrohan ez a gyerekkor. Én nem akarom, hogy felnőjenek. :(
Megint csak irigykedni tudok az ovit illetően. Azért gratulálok!!!

Nitacska,
Ma fájt a pocakod? Hogy vagy? Sokat mozog Barnus? Ugyan olyan ez a terhességed, mint Mátéval?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finus!
Drukk holnapra :wink: Jó sokáig nem lesz a dokink, még jó, hogy elmentem pár hete rákszűrésre :roll:

Fricky!
Örülök, hogy jó volt a nyaralás, sulival kapcsolatban hívd fel őket, mert a jobb sulikban van "előkészítő" és aki oda jár azt általában felveszik :wink:

Szandra!
Esküvő ügyebn írj pár ilyen témájú topikba, hátha...
Barinéd nem tud segíteni?


Dóri
bubikák
 
 


Finike a pocakom már nem fáj...hála égnek.....Barni rengeteget rúg...már sokszor fájdalmas is.....
ez a terhesség fordítottja mint annó Mátéval volt!!!!!!!!!!

tegnap megkaptam a strepto coccus tenyésztésem eredményét....POZITÍV.........
és kiderűlt több mindenre is érzékeny vagyok mint pl:.penicilin...meg még vagy 4 dologra!!!!!

kaptam hüvely krémet de most nézem van benne olyan amire érzékeny vagyok.....szülésznőm azt mondta semi képpen ne használjam!!!!!!
mehetek vissza a dokihoz!!!!!!!!!!!brrrrrrrrrrr

ma meg kicsit nem jól vagyok.....reggel óta ha jobb oldalon fekszek iszonyat elkezd görcsölni a vesém:::(
csak baloldalt nem érzem......ennyire nyomna a Barnikám?!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tegnap ez az uh.....
Egy szülésznő csinálta (én nem is tudtam, hogy ők csinálhatnak uh-ot). Szinte semmit nem láttam a képen a babánkból, olyan rossz volt a kép. Minden rendben van. Ő azt mondta szerinte kislány, de nem biztos nem látta túl jól. Itthon megnéztem (felvetettem kazira), és még azt sem látom, hogy hol a feje, keze, lába, szinte semmit nem látni, pláne azt nem hogy milyen nemű. Úgyhogy még mindig nem tudunk semmit.

Az AFP-m alacsony lett: 0,61. Ezért azt mondták, hogy menjek el az I. Női Klinikára genetikai tanácsadásra. Ott mit csinálnak az emberrel, ti tudjátok? Szerintetek van értelme oda elmenni? Még a dokimmal sem tudok konzultálni, mivel nyaral szeptember végéig. Egy anyuka azt mondta, hogy igazából felvilágosítás van, hogy akarom-e a magzatvízvételt vagy nem. Én semmiképp sem szeretném, úgyhogy nem szeretnék elmenni erre. Ha valakit elkültek már emiatt ide akkor leírná nekem, hogy mi megy ott?
Kérdezték, hogy időben vették e le az AFP-t, én azt honnan tudjam. Uh szerint annyi voltam, én honnan tudnám ezt. :shock: :?

Ennyi történt velem. Maga az uh tartott kb. 2 percig. Én még mindig fiúnak érzem, de mostmár azért készülök csajszira is. :wink: 8)

Nitacska,
Szerintem menj el a háziorvosodhoz és adj le vizeletet abból kiderül, hogy a veséd-e. Mondjuk ha a veséd az, akkor egész nap óriási fájdalmaid lennének, és talán még lázad is lenne, én így tudom, de ha nem múlik akkor menj el dokihoz. Reméljük csak Barni az.
Ez a strepto coccus kötelező vizsgálat a kismamáknál? Eddig nem votlál érzékeny ezekre, vagy csak nem tudtál róla?

Szia Dóri!
Hogy vagytok? Csajokkal hogy bírsz a nyári szünetben? Mindig mentek valahova? Neked van munkád? Sok esküvő?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finike! Jó, hogy jelentkeztél! Lehet, hogy végén mégiscsak fiú lesz a megérzéseid alapján hiszen - mint írod - most sem tudott semmi biztosat mondani a szülésznő.

AFP ügyben nem vagyok nagy szakértő, nekem normál értékű volt és körbekérdezvén egy-két ismerőst, senkinek nem volt ilyen alacsony. Utánanéztem és ezt találtam, bár azt se felejtsd el, hogy volt már szó arról is, hogy megszüntetnék ezt a fajta vizsgálatot mert csak ijesztgeti a kismamákat.
Több országban nincs is ez a vizsgálat.
Én a helyedben - főleg ha nem szeretnél elmenni a I. sz. Női Klinikára, elmennék egy 4 D-s ultrahangra saját magam megnyugtatása végett.

Már említettem, hogy nem csak a velőcső záródási rendellenességek esetén lehet magas az AFP. Magas lehet ikerterhességben, szintén emelkedik az AFP mennyisége az anya vérében, ha a terhesség alatt vérzést észlelünk. Néhány esetben magas lehet az AFP, és nem találjuk az okát. Ezek egy részében később jelentkeznek csak a problémák, mert a magas AFP oka a placenta rendellenes kialakulásának volt, amit a 17. hét körül még nem tudtunk vizsgálni, de később ennek hatásai kimutathatókká válnak, ilyenkor az látjuk, hogy a magzat fejlődése később lelassul.
Megfigyelték azt is, hogy az AFP nem csak magas, de alacsony is lehet, a kromoszóma rendellenességgel született magzatok (jellemző módon a Down szindróma eseteiben) esetén a 16 hetesen levett AFP alacsony. Ebből tévesen(!) kialakult az a nézet, hogy az alacsony AFP jellemző a Down szindrómára, de ez nem igaz, mert bár a Down szindrómásoknak valóban gyakran alacsonyabb az AFP értéke (nem mindig!) mint az átlag, de az alacsony AFP csak ritkán jár Down szindrómával, mert az alacsony AFP-nek számtalan egyéb, jelentéktelen oka van. Leggyakrabban az, hogy a betöltött 16 hét (17. hét) előtt (a 16. héten, ami, mint tudjuk 15 hetes terhességet jelent) veszik le.
Itt jegyzem meg, hogy a túl későn levett mintában az érték tévesen magas lesz. Ezért a terhességi kor lehető legpontosabb meghatározása igen fontos az AFP mintavétel előtt.
Összefoglalva: Ma az anyai szérum AFP kötelező vizsgálat a terhesség 17. és 19. hete között a velőcső záródási rendellenességek szűrő vizsgálata miatt. Ha a MOM érték 2,5 felett van, további vizsgálatok szükségesek genetikai központban a velőcső záródási rendellenesség kimutatására vagy kizárására.


A streptococcus vizsgálat pedig - elméletileg - kötelező lenne a terhesség vége felé (legalábbis egyes kismama újságok szerint) de több helyen nem is nézik.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


fiike ezt a streptot inden terhességnél nézik......hüvely kenetet vesznek!!!!!
uh miatt én elennék 4d-re inkább!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat és a segítséget!!!!

Felhívtam az I.számú Női Klinikát, és szeptember 7-ére kaptam is időpontot. Inkább bemegyek, minthogy valami baj legyen. Azt mondta ott a csaj, hogy UH-ot csinálnak, meg tanácsadás van. Legalább én is megnyugszom. Pont mire visszajövünk a nyaralásból már mehetek is. Mondjuk az alacsony AFP a Down-kórra utalhat, de nálam én szerintem kizárt (legalábbis remélem!) mivel volt ez a kombinált tesztem és ott ezt vizsgálták és negatív lett és az 86%-os biztonsággal mutatja ki. Szóval remélem csak arról van szó, hogy korán lett levéve. Majd szept. 7-én kiderül. Most megint rághatom a körmömet.... :? :x

Nitacska,
Hogy vagytok??? Vese fájás elmúlt?

Mazsuzs,
Köszönöm neked is a választ, és a segítséget. Este nekem is volt időm utána nézni, és hát ahány ember annyi vélemény ezzel kapcsolatban. Mindegy, elmegyek és meglátjuk mi lesz.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Fini!
Nem lesz semmi baj! Attól még menjetek el 4D-sre! Olyan kíváncsi vagyok, hogy puncis v. kukis :oops:
Mi anno itt voltunk a Brendonban mindkét gyerekkel, és nekem nagyon tetszett.

Na, most csak ennyiért jöttem, meg azért, hogy régi-régi kötelezettségemnek eleget téve tegyek fel egy-egy képet a nagyokról Dóri segítségével :wink:

Kép

Kép

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


SZiasztok!

Úristen Eszti!!! Gyönyörű kislányotok van, annyira cuki abban a ruhában, olyan mint egy hercegnő! A fiatok meg olyan komoly fiatalember.
Itt a Buy way-ben lévő Brendonban voltatok? Egy hapsi csinálta nektek? Anno mi is ott csináltattuk és nem voltunk hasraesve tőle. Nem volt szimpi a hapsi aki csinálta. Lehet, hogy jövőhéten elmegyünk, mert már mi sem bírjuk tovább a várakozást, már csak a helyet kell kiválasztanunk. :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike már elmúlt de 3 napig folyamatosan fájt........ :?
Fricky gyönyörűek a gyerekek!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajok!
Köszönjük a dícséreteket!

Hát, meg volt, vége van. Bencikémnek kikapták az orrmanduláját. Dehát nem is mi lettünk volna, ha nem történik valami. Már készen volt a műtét, elkezdték ébreszteni a gyermeket, mire újból eleredt a vére, alig bírták elállítani. Visszaaltatták még ott a műtőben, és jól betamponálták... Képzelhetitek hogy nézett ki csóri gyerek. Sem levegőt nem kapott, beszélni sem tudott, nyelni sem. Mindenki már este ott virognckodott, kivéve Bencét. Úgy sajnáltam csórikámat. Már azt is mondta a főorvos, hogy lehet haza sem engednek másnap, a vérzéstől függ. Szerencsére jól reagált, és elállt a vérzés. Hát képzelhetitek mennyit aludtunk... Most egy jó darabig nem akarok kórház közelébe sem menni!!!!

Szóval mi megvagyunk, már várjuk a nyaralást - főleg Bence.

Most megyek, olyan ki anyátlanka. Igazi pasi!!!!

Pápá: Eszti

Ui.: kérek egy bejelentkezést az olvasóktól is :wink:

Kép Kép
fricky
 
 


Írtam, elszállt, mérges!!!

Bencének jobbulást sajnálom, hogy ilyen macera volt ez az egész de még az a szerencse, hogy nem otthon vérzett be hanem még ott.

Finike!
Nem lesz semmi probléma, ne izguljatok!!

Mazsuzs!
Biovanné? Kipróbáltad?

Nitácska!
Pihizz sokat!

Mi hétfőtől 8 nap Balcsit nyomunk így nem leszek.

Pussssz Mindenkinek

Sz
szandrakiss
 
 


jó nyaralást!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Jó pihenést neketek, és jó időt is!!!!

Eszti,
Mik történnek Veletek! Tényleg nagy szerencse, hogy a kórházban történt a vérzés és nem otthon! Remélem Bence már jobban van! Sok-sok gyógypuszit küldünk neki!!!

Mazsuzs,
Találtál Balcsin szállást?

Nitacska,
Lehet, hogy butát kérdezek, de jóslófájásaid vannak, vagy mitől fáj a pocakod? :oops:

Velünk minden oké.
Többiek?????? Tessék már írni.

Adra, Nutella, Dóri, Hexina ...... mindenki úgy eltűnt, hova lettetek???

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Na most már én is úgy beszélek, mint Vicus.......neketek..... :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Benéztem, hátha Finike már írt valamit fiú-e vagy lány a pocaklakó de kicsit csalódott vagyok. Majd türelemre intem magam hiszen nem is én vagyok várandós. :oops:

Eszti! Sajnálom, hogy így alakult a műtét utáni pár óra, remélem és szorítok is, hogy tényleg ne kelljen jó időre kórház közelébe mennetek!
A lányod tényleg egy kis királylány ebben a szép ruhában!

Szandra! A Biovanne-t nem fogom elfelejteni, de most éppen még egy másik német cég vitamin granulátumának a vége felé járok és közben kiderült, hogy felszívódási problémáim is vannak. Egyenlőre jegelve az új tipp, de nem felejtem el, köszi szépen.

Finike! A párom éppen most nézi a laptopon a szállásokat, apartmanokat.
Jó lenne elmenni pár napra valamerre de sajnos a piszkos anyagiak...
Soha nem gondoltam volna, hogy egy kertes házat ilyen nehéz fenntartani.
A szemben lévő szomszédunk azért árulja a házát mert emeletes társasházba akar költözni ugyanis nem bírják a számlákat télen fizetni a kertes házukban.
Télen csak a fűtésszámlájuk (gáz) 70-75 eFt körül volt a hideg időszakban...Nekünk szerencsére nem volt még ilyen drága a tél de nem vagyunk sokkal elmaradva. :cry: Na mindegy, nem tartok panaszestet.
Vagy mégis? Képzeljétek el, Nándi megint újra kezdi azt a nagyon régi szokását, hogy minden lefekvésnél óriási hisztit csap és nem akar lefeküdni.
Tegnap is jó hosszú idő elment mire belátta, hogy aludni kell de közben ezerszer megsajnáltam de nem mentem be hozzá. Többször aludt már velünk, de sajnos akkor mi az ágyunk két szélén lapjával alszunk ami nem olyan kényelmes, főleg a páromnak ugye aki menne reggelente dolgozni. Nem tudom mit csináljak. Majd csak elmúlik ez az időszak?

Mindenkinek jó hétvégét!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja de jó, én nyitottam megint az új oldalt! :D :D :D :D

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs el fog mulni ez az időszak......nekünk is volt ilyen........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: