Új privát üzeneted érkezett!

úhhhhhh de meg nézném.........mennyi a jegy?????

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


írtam privit Nitácska..
elkelt a jegy :D

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


köszi megkaptam....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

dr.Csákány írta: T. Névtelen! (X.8. 16.44)
Én az elõzõ Névtelennel értek egyet. Egy fecske nem csinál nyarat.


Kedvesek!
Konkrét kérdésem az lett volna, pl.Csákány doktorhoz,de gondolom már nem látogatja a topikot mióta másról szól,hogy hogyan lehet fájdalom csillapításnak nevezni a kézzel tágítást,ami iszonyatos fájdalommal jár.
Akinek csinálták az tudja.Felér egy megerőszakolással.
A vajúdás alatti "fájdalomnak" van értelme ,célja.Van benne szünet.És jön az endorfin fröccs utána.
De az, hogy "fél órát segítettem" az valahogy nincs arányban a szándékosan okozott felesleges fájdalommal.Ad abszurd!
Mi legalábbis nem siettünk sehova,(ellentétben a dokival), nem volt színházjegyünk,rászántuk az időt a szülésre.
Egy régebbiben azt írja ,hogy ha kéri a mama,hogy ne akkor nem csinálják.Hát ez a gyakorlatban nem így működik az én tapasztalatom szerint.Vizsgálatnak álcázott tágítás.
Vagy van valaki akinek azt mondta az orvosa:Hogy
"Kedves asszonyom most kézzel fogom tágítani a méhszáját,ez iszonyatosan fáj, lehet,hogy be is fog repedni, de fél órával hamarabb meg lesz a baba.Csináljam?"
Van valakinek ilyen tapasztalata?

Akinek nem inge ne vegye magára!
femin
 
 


Bocsika, nem ige akartam.... :oops:

Akinek nem inge ne vegye magára!
femin
 
 


mármint nem ide
nade mind1
femin
 
 


Sziasztok!!!!!!!
megjöttem én is!!!!!!
Nagyon hiányoztatok........de nagyon jól éreztem magam........
a volánbusz napon leégtem mint az állat.....háton alig birok feküdni...........a bogrács is isteni volt........a ház már romokban áll.....
alig várom hogy kész legyen!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ki mit csinál ebben a melegben?

Nitácska, gondolom tudod, hogy nem szabad nagyon napozni főleg de. 11 és délután 2 között de jobb ha délután minél később mész a napra.:roll: Bár azt is meg kell mondanom, hogy többfajta (szak)véleményt olvastam már erről is de egyenlőre még ezen vélemények vannak többségben. Állítólag a sugárzás az elmúlt napokban nagyon magas volt.... :roll:
Vigyázz magadra!

Finike? Veled mi újság? Vicus nagyon-nagyon ügyi volt, hogy ilyen jól viselte az utazást és a pelusnélküliséget! Gondolom még bírod a meleg ahogy lehet, hiszen nincs még nagy pocakod.
Pontosan milyen napra vagy kiírva (ha szabad kérdezni)...?

Eszti! Nálatok minden ok? Gyerekek nem betegek?

Adra?

Nándi tegnap belázasodott és éjjel 39,4 fok volt a láza. Kicsit be is pánikoltam.
Nem értem, hogy miért beteg mikor áprilisban volt utoljára és ő nem az a beteges fajta (gondoltam én) és ilyen magas láza nem is volt. Elvittem dokihoz de gyógyszert sem írt fel neki -egyenlőre. Ma reggelre nem volt láza sem hőemelkedése de félek az éjszakától hiszen alig aludtunk valamit mind a hárman. Nándi szerencsére most szunyál.
Valakinek volt már ilyen a babójával, hogy magas lázat produkált de egyébként semmi más nem volt? Se orrfolyás, sem köhögés, torokfájás....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziaszok Csajok!
Vagyunk mi is, csak egész nap kint vagyunk a kertben, vagy anyuéknál Szigethalmon.
Én meg mellette csinálom a határidős melómat...

Mazsuzs!
Köszönöm kérdésed, szerencsére minden OK (kopp-kopp-kopp) egyik sem beteg. Remélem nálatok pedig csak egy vmi múló kis izé volt.

Finike kismamink!
Gratula Vicusnak! Látod, nem is annyira reménytelen a helyzet :wink: Mint mondjuk nálunk :oops:
Rékánál abszolút semmi reakciót nem vált ki a bili v. wc. Pedig imád puckosan lenni, le is veszem róla sűrűn a pelust. Sokáig tartja is, nem pisil, nem kakil. Aztán pedig egy idő után ahol éri, ott végzi a dolgát, pedig két percenként kérdezgetem tőle, hogy kell-e, meg ki van rakva a szoba közepére a bili is. Szóval nem is erőltetem a dolgot. Max. majd szeptemberben az oviban jobban belehúz, és szerintem ott már sec-perc szobatiszta lesz.

Többiek?

Nita!
Tényeg óvatosan azzal a nappal! Bár tudom, én is három hete úgy legétem, mint a rongy. Cafatokban foszladozott a hátam. Hát igen, minden gyermeket gondosan bekentem a 80000 faktoros krémmel, magamat pedig elfelejtettem :shock: Ennyi, így jártam :lol:

Nem is tudom, ki kérdezte, de mi ha jól megy Tunéziába megyünk egy hétre majd szeptember első hetében. Előtte meg júli közepén lemegyünk apósékkal telekre Velencére. Ennyi lesz idén a nyaralás. Bár mi a kertes házzal azért kicsit szerencsésebbek vagyunk.

Na, megyek, mert vki kiabál a konyhából. Kint garázdálkodnak, és teljesen önkiszolgáló már mindkettő....

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Mazsuzs igen tudom mikor nem szabad a napra menni....de én akármikor is vagyok kicsit is napon leégek.........

Fricky hát magamat én is elfelejtettem bekenni...folyton a gyereker kentem nehogy leégjen......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Velünk minden oké. Ma elvittem egy magánbőrgyogyihoz Vicust és már el is kezdte a fagyasztást. Semmi vészes, de elég sokszor kell még vinnem. Hetente 1x. Olyan ügyesen tűrte, és még matricát is kapott meg cukorkát is. Nagyon bejött neki, vissza is akart menni még cukrot kérni. A fagyasztást el is felejtette. Mondjuk nem hiszem hogy fájhatott hisz csak hideget érzett. Kaptunk kétfajta ecsetelőt, amivel már most este be is kentem, de szegénykém csillagokat látott úgy sírt, fájt neki. Még meddig kell ezzel szenvednünk? Remélem mielőbb túl leszünk rajta és mire megyünk nyaralni akkora már csak a múlté. A doki nem tudta megmondani mikorra fog elmúlni, mert változó, attól függ, hogy milyen a szervezete, hogyan reagál ezekre.

Én jól vagyok, már négy kilót fogytam, király a kismama élet! :lol: Már sokan észrevették rajtam, hogy fogytam, tök jó!
Hányinger még mindig üldöz, nagyon keveset tudok enni főleg reggelire és vacsira. "Régen" nagy reggelizős voltam, olyan jóízűen tudtam enni, mostmeg, sokszor nem is eszem semmit reggelire.
Csajok, Ti ajánljátok, hogy szedjem az Elevitet? Ti szedtetek valamit a terhesség alatt? Nekem Vikinél vasat kellett szednem.
Még az lenne a kérdésem, hogy a második babánál Ti mikor kezdtétek érezni a mozgását, vagy, hogy van benn valaki?

Még mindig nincs kész a ház szigetelése, még a lábazat van hátra, de én már nagyon unom a kupit az udvaron, hogy lépni is alig lehet. Már lassan két hete ez megy.

Mazsuzs,
Nektek hogy áll a spájz???

Nitácska,
Eddig nem Bencének hívták a pocaklakótokat? Vagy rosszul emlékszem? (akkor ezer bocsi!)

Ma Vikit a játszóházba pelus nélkül vittem, bugyi volt rajta. Én még az elején elvittem pisilni. 10 óra körül az ovónénik látták, hogy pisilnie kell, elakarták vinni pisilni, erre közölte, hogy majd anyuval. Oké anyu délre jön.... Na a végén az egyik ovónő felkapta és elvitte a bilire. Pisilt is. Olyan ügyi volt. Érdekes, hogy velük nem mer elmenni, hogy vajon miért???

Na jó most már befejezem, megjött apa....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan, mert indul a hévünk anyuékhoz Halomra.

Finike!
Én most a femibion 400 vagy femibion 800 tablettáról hallottam nagyon jókat! Állítólag sokkal jobb, mint az Elevit, vagy a Béres Gravida. És állítólag olcsóbb is. Én szedtem mindkettőnél Bencénél az Elevitet, Rékánál a Gravidát.
Tényleg hamarabb megérezni a második mozgását, mert akkor már tudod, hogy mit kell figyelned.
És állítólag a második terhesség rövidebb ideig tart, mint az első. Nálunk ez nem jött be, mert Bencém hivatalosan a 38ik, Réka pedig a 39ik hétre született....
Lehet ezek is csak városi legendák :wink:

Nagyon ügyi Vicus! Minden tekintetben (pelus, szemölcs).

Na megyek, indul a hév!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Finike!
Én semmi komplex vitamint nem szedtem csak vasat mert a dokim szerint nincs semmi extrára szükség. Különben már én is a 16. hét környékén éreztem Edót. Az meg tényleg csak városi legenda lehet, hogy a második előbb jön mert a Tami a 38dik héten, Edó pedig a 40dik héten született :) . Esztivel kijelenthetjük, hogy a második gyerek később születik. Átírtuk a legendát!! :wink:

Viki nagyon ügyes, 1-2 szer lesznek még balesetek de nagyon hamar meg fogja szokni, észre sem veszitek és már szobatiszta lesz. Azt is meg kell szokni, hogy nem csak anya tud pisiltetni :wink: .

Én is húzok mert IKEA napot tartunk, kinéztem a csajok szobájába egy jó kis szőnyeget.

Szandra

szandrakiss
 
 


Finike én szedtem az elevitet.de már csak néha...sajna székrekedést okoz nálam......
Barnikát kb a 16.héten kezdtem érezni mozogni!!
Bence volt de páromnak nem tetszett annyira...ezért ő választott most nevet...........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett bárányka álnéven, mert közben a régit "lecseréltem", ez jobban tetszik :lol:
Régen dóri 79 voltam...

Fricky!

Áginak június 2.-án vették a manduláit, orr+garat, mert alvási apnae-ban szenvedett, meg nagyon horkolt, bár ez volt a legkevesebb.
Arról nem beszélve, hogy volt olyan 7 hét amiből 2-t sikerült is oviba menni február-márciusban :twisted:
Először arcüreg gyuszi, majd tüdőgyulladást kapott meg folyadék volt a szive körül :(
Ti kihez mentetek, a Heim Pálban műtik?
Műtét után volt egy kis szaturáció leesés, de szerencsére nem volt légzésleállása. Jó kezekben voltunk :lol:

Finike!

Gratulálok a kistesóhoz.
A 18. kerben is van családi napközi nyárra, meg ősztől, ha gondolog, akár heti 2*-4 órára beadod, az nem olyan drága, viszont lesz egy kis szabadidőd, meg gyerek között lenne Vicus.
KANGA KUCKÓ: XVIII. ker. József Attila utca 55.
Tel: 06 30 217 04 81

Szandra!

Csajok nagy szépek, jól összenőttek :wink:
Fotósulival hogy állsz?

Dóri
bubikák
 
 


DÓRIIII!
De jó, hogy írtál iszonyat régen hallottam rólatok. Majd mesélj a manókról is és fényképeket is tegyél, el sem tudom képzelni milyen nagyok lehetnek.

Köszi kérdésed, a fotós sulit nyúzom. Tanáromnak nem én vagyok a következő generáció nagy fotográfusa de van egy fotós barátnőm aki mindig dicséri a képeimet (állítólag nem azért mert barátok vagyunk :wink: :lol: ), hát majd meglátjuk. Még van egy évem hátra. Mindenesetre nagyon élvezem csinálni, csak nem vagyok elég elvont az elvont feladatokhoz.

szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!

Tényleg régen :lol:
Ági húsvétkor
Kép
Múlt héten a csapat
Kép
Blanka
Kép
Réka
Kép

Hova jársz?

Dóri
bubikák
 
 


Te jó ég, milyen nagyok lettek. Nem nagyon akartam volna így beégni a nevekkel, nagy segítség volt hogy fölé írtad de a szőkébbiket mondtam volna Blankának (stílusosan) és tényleg. Rékának nagyon szép a fürdőrucija, hol vetted? Meglepném Edót egy ilyen Hello Kittys cuccal mert odáig van érte meg vissza.
Iszonyat mód hasonlítanak mindhárman egymásra. Jól megvannak egymással a lányok?

fotografus.hu -ba járok. Gulyás Miki a főfő ott, szellemképben is tanított régen.
Te fotózol még? Mik a terveid?

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!
Na megint csak egy gyorsra érek rá, amíg alszanak...

Dóri!
Tényleg jó régen jelentkeztél, remélem a nővéremék esküvőjét nem felejtetted el :oops: 8) Majd hívlak!!!
Igen, Heim Pálba megyünk - már hazajárunk oda...
Dr. Farkas a főorvos fogja Bencét műteni.

Szandra!
A H&M teli van Hello Kitty-vel. Én is megszállott vagyok Rékánál 8)

Na, ettől féltem, zajok a szobából....

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti!

Dehogy :lol: :wink:

Én múlt szombaton voltam a Blankával, mert 40 fokos láza volt és nem ment le :?
Már kívülről tudom az utat :?
Ti is sokat vártatok az anesztes ambulancián?
Én 4 óra várakozás után meguntam és visszamentünk a FOG-re és végül ott nézte meg két műtét között az ügyeletes, mert már nem bírtam a folylosón állva a hárommal :twisted:
Még szék sem jutott, a levegőről ne is beszéljünk :?
Ezt az egyet leszámítva jó volt, már amennyire jó lehetett :roll:

Dóri
bubikák
 
 


BUbikák valami meseszépek a lányaid!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Felvették Edót is az oviba!!!

Dóri!
Ez nem lehetett túl szupi élmény amit átéltetek a rendelőben.

Eszti!
Akkor majd vadul figyellek a H&M-es vásárlásaimkor hátha összefutunk :lol: , szintén fun vagyok csak ilyen édes fürdőrucit még nem láttam.

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma voltam végre uh-on!!! Már nagyon vártam, hogy lássam, hogy minden rendben van vele. Annyira gyönyörű, sokat mozgott kész akrobata. Fel is vetettem videóra, hogy apának is megmutathassam. Minden rendben van a nyakiredő eredmény is oké: 1,8 lett. Ülőmagassága: 67 mm. Rengetegett nőtt. Az uh-on olyan nagynak tűnik, mint egy érett baba, és nem pedig egy 7 cm-es kis magzat. Integetett, nagyon édes volt. Én már most beleszerettem. :oops: :D
Majd megyek kombinált-teszt-re a városba hétfőn, ezzel a Down-kórt tudják 86%-os hatékonysággal kiszűrni. Ez egy vérvétel és uh.-ot jelent. Remélem ez is negatív lesz. Úgyhogy ennyi.

Most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Szandra!
OK! :wink:
Gratula az ovihoz! Mennyi szabadidőd lesz szeptembertől!!! :lol:

Fini!
Basszus nagyon durva, már 12 héten is túl vagy.... Mindjárt félidő!!! Gratu az uh-hoz! Én is úgy szerettem járni!!!! És úgy szerettem terhes lenni :roll:
Tényleg mi van az ovival?

Dóri!
Ne is mondd az anesztezilógiát. Már kétszer végigjártuk. Decemebrben a lábával, meg most májusban a mandulával, amiből ugye nem lett semmi. Majd most megyek vele aug legelején újból labor+aneszt.

Na, megyek, lassan fürcsi!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Vicus mostanában fél 9 körül kel, nem tudom miért lehet, hogy ez a front változás miatt van.... Mondjuk nem baj, mert már egyre korábban kelt és az annyira nem jött be. :oops: :wink:

Eszti,
Ovi: Sajnos a körzetisbe is várólistára kerültünk. Megpróbálok októberben és utána is havonta telefonálni, hogy van-e üres hely, hogy valaki nem fizette be az ebédet, vagy elköltözött, vagy tudomisén. Megpróbálom bejutattni decemberig, de ez nem rajtam múlik. Ha a körzetisbe felvették volna akkor biztos viszem oda, hisz már nagyon szüksége lenne gyermek társaságra.
Jelnetem mostmár tényleg szobatiszta (na jó azért még alváshoz kell pelus), de már a délutáni alvásnál mindig üres a pelus, mindig előtte elmegy kakilni, pisilni, és mikor felkel akkor is pisil. A játszóházban is végre elment az ovónénikkel is, miután megbeszéltem vele, hogy ne féljen tőlük, nem csak anyu tudja elvinni pisilni, úgyhogy minden oké. Nagyon ügyes. Olyan büszkék vagyunk rá!!!!! Még van néha, hogy az eleje becsurog a bugyiba, de azért igyekszik. Képzeljétek, egyik nap kiabál, hogy kakiltam.... na úristen moshatom a bugyit, nacit, erre nézem ül a wc-n lehúzva a bugyi és a naci és a wc-be pottyantott. 8) Hát csak tátottam a számat. Annyira meglepődtem. Na jó nem olvadozok tovább, de belőle sosem elég. :oops: :lol:
Tegnap megmutattam a felvételet neki a kistesóról és nagyon tetszett neki, mondta, hogy milyen nagy hasa van. Olyan édes volt, többször is megakarta nézni. De persze gondolom, hogy nem igazán érti a dolgot, de még nem is kell, hogy értse, de szeretném mindenbe bevonni, amennyire csak lehet. Egyenlőre nagyon várja, de majd meglátjuk ha megszületik...
Mindenki fiút jósol, megmondom az őszintét nem bánnánk, de nekem végül is mindegy, csak hát apa... ugye egy fiú azért legyen aki tovább viszi a nevet. Majd meglátjuk négy hét múlva hátha akkor kiderül.

Szandra,
Gratulálok az ovihoz! Akkor most mind a két csemetéd már ovis lesz. Mit fogsz kezdeni magaddal otthon??? :wink: :wink: Fotósuli továbbra is, no meg a háziasszony szerep?

Eszti,
Réka nem fulladozik ebben az időjárás változásban? Én nagyon fulladok, mivel én is asthmás vagyok, és nagyon nehezen bírom.

Képzeljétek már 5 kilót fogytam... Nem bírok enni mennyiségeket.
Nincs már hányingerem, de nem kívánok semmit sem enni.
Persze van miből, de nem most kellene fogyni. A dokim véleménye:" Van miből fogyni, nem?" Ja, köszi. :oops: :roll:

Most megyek végre felébredt a Hercegnőm...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Jaj, el is felejtettem, de eszembe jutott!

SZIA DÓRI!!!!! De jó, hogy végre jelentkeztél! A csajok rengeteget nőttek! Mindegyik egy egyéniség, a képek alapján.

A többiek is írhatnának: pl. Hexina, Szami, Nutella, Adra és a többiek.....

Nitacska hogy vagytok???

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike nagyon haladsz előre!!!!!!!!!mindjárt mész a 18.heti uh-ra!!!!!!!!!!!
én a héten megyek 4d-s uh-ra....már annyira várom....egyébként köszi jól vagyok!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép
26+4

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



Szandra köszi:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen voltam, de azért be-benéztem elolvasni :oops: , hogy mi újság Finikével.

Nitácska! Milyen szép pocid van...(irigysmile). Olvasgatlak a másik topikba is, próbálj meg nem idegeskedni mert elég magas vérnyomásértékeket produkáltál!

Dóri! A lányaid gyönyörűek!!!!

Finike! Mi volt a kombinált teszten?

Hétvégén beszéltem egy ismerősömmel akinek felvették a gyerekét a mi körzetis ovodánkba (ismerettség miatt), pedig ők nem ide tartoznak. Volt szülői értekezlet az oviba és a következőket mesélte az ismerősöm:
Beszéltem a hétvégén a Gabival telefonon és volt az óvodában szülői
Itt úgy szoktatják az oviba a gyerekeket, hogy fokozatosan először csak négy órát van utána aztán egyre többet míg egyszer csak már az egész nap.
Pár hete egy pesti kolleganőm mesélte, hogy náluk nincs ilyen (IV. kerületi ovi).
Nem cumizhat a gyerek ha bekerül az oviba és természetesen szobatisztának kell lennie. Reggeli nincsen vagyis ha valaki reggel hatra viszi a gyereket akkor vigyen neki ételt is (vagy egyen otthon) mert utána csak fél 10-kor van egy kis kakaó vagy tejeskávé kiflivel.
Összesen 25 darab ágy van de most 28 gyereket vettek fel, ezért kérték hogy aki tudja vigye el délben a gyereket. Mesélte az ismerősöm, hogy volt egy terhes csaj is aki persze jelentkezett, hogy elviszi délben a gyereket de még rajta kívül négyen jelentkeztek így nem lesz gond mert csak 23 gyerek fog ott aludni az oviban. De mi van ha nem tudták volna elvinni öten a gyereket délben? Meg vagyok győződve arról, hogy az állapotos anyuka is valamilyen kapcsolat útján tudta felvetetni a oviba gyereket mint ez az ismerősöm aki mesélte az egészet hiszen másként szinte lehetetlen.
Ráadásul elfogadták a GYES két évre csökkentését is a tisztelt képviselők ami azért is dühít mert a parlamentnyi férfinak fogalma sincs az egész gyerekkel kapcsolatos dologról, hogy mit és mennyit igényel stb. Nándi nálunk most lett nagyon anyás, szinte rám van nőve. Elgondoltam azt a szitut, hogy már érvényben van ez a törvény egy ideje és Nándit most be kellene adnom bölcsibe.... lehet hogy lelkileg teljesen kiborulna annyira ragaszkodik most hozzám. Ha meg itthon maradnék fizetés nélküli szabin (és éhenhalni), mert első a gyerek, akkor a munkahelyemről az első adandó alkalommal kitennének.... Akkor most végül is mi a törvény célja? ?????
Sajnos nem vagyok olyan okos, hogy rájöjjek...mert tőlem hivatkozhatnak arra, hogy mennyi pénzt fognak ezzel megspórolni két év múlva, hogy csökkentik a GYES-t, én ezt nem hiszem el! Nem lehet ilyen előre kiszámolni legyen az akármilyen hiper-szuper közgazdász aki ezzel fogalkozik.
Na nem dühöngök, bocsi. Tudom itt nem érint már többeket ez a dolog, de én már beleesem és ez dühit pillanatnyilag.

További szép napot és hűvös helyen való tartozkódást mindenkinek!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs köszi a pocak dicséretet!!!!!!!!
probálok nyugodt lenni da ma is olyan feszűltnek érzem magam...pedig senki se bántott ma még......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


SZiasztok!

Nitácska,
Jó nagy már a pocakod! :lol:
Nekem is már növekszik a pocakom, de még közel sem akkora mint neked. :oops: :wink: De már látszik egy kicsit, (főleg meztelenül) és én ennek nagyon örülök. :lol: Még mindig nincs étvágyam, de már legalább nincs hányingerem.

Mazsuzs,
Elmentem egyből fogadtak, alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy vért "adok" és mi célból, aztán pik-pak le is vették. Vinnem kellett a 12. heti uh leletet és kész is voltam. Ennyi. Egy- két hét múlva sms-ben kapok egy kódot amivel a neten a sejtbank honlapján meg tudom nézni az eredményemet. A dokim is megkapja a leletet.

Én valahol megérteném, ezt a lépésüket, hogy a Gyes két évre csökkentették, ha építettek volna ezidáig kellő mennyiségű ovit és bölcsit, de ezt nem tették meg és nem is fogják én szerintem ezért én is értelmetlennek tartom ezt az intézkedésüket. De ennyit a politizálásról...

Olyan szép hangom lett mára, hogy csak na. Valami vírust nyaltam be. Folyik az orrom, meg köhögök is, de a hangom a legijesztőbb. Szopogatós cukorkát kaptam rá azt kész. Eddig a párom volt benne, neki az antibiotikum segített, de nekem mi fog segíteni? :cry: A kánikula, mert abban előbb ki fogok dőlni... :wink: :?

Most megyek fő a kaja, meg kell néznem...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike inkább ne legyen étvágyad min hogy sokat egyél........a 2.trimeszterbe ugyis kívánós leszel valamennyire........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike! Mazsuzs!
Én baromira nem értem meg, hogy ezt a döntést hozták. 2 évesen abszolút nem érett rá a gyerek, hogy közösségbe menjen (persze más az ha a szükség hozza, de ha azokat az embereket is megkérdeznéd akkor ha nem lenne muszáj, nem így cselekednének).

Ovit, bölcsit most nyáron bővítenek majd gőzerővel de az a szemétség, hogy belekényszerítenek egy olyan dologba amihez ez a társadalom nincsen hozzászokva. (meg mivel csak a jövőre született gyerekeknél lép életbe a 2 éves gyes így nekik csak 2012-től kell biztosítani a kellő számú bölcsődei férőhelyet így lesz idő kialakítani a helyet.

Szerintem ezt nem így kéne!!!!!!!!!

Csökkentsék egyenletesen a gyed, gyes összegét (akkor arányaiban nem is kell olyan sokkal mert 3 évre osztható el a csökkentés). Igaz a gyes már így is elég kevés (cca 25 ezer??) de akkor még mindig eldönthetné a szülő maga, hogy 20 ezer forintér otthon marad e vagy sem. A gyedet meg csökkentenék 10 ezerrel így annak a 1,5 éve és a gyes 1 éve majd ugyanannyit spórolnának gyerekenként hiszen:

1,5 év az 18 hónap x 10000= 180.000 Ft
1 év az 12 hónap x 5000= 60.000 Ft

ez az én elméletemmel 240.000 Ft / gyerek

az ő elméletükkel pedig:
12 hónap (gyes nélkül)x 25.000= 300.000 Ft/ gyerek viszont 1 gyerek bölcsődei ellátása több mint 60.000 Ft/év így még ők fizetnek rá.

És nem mellékesen a szülők 80%-a teljesen fel van háborodva ezen a törvényen.

Na be is fejezem mert csak felidegesítem magam teljesen.

Nitácska!
Min idegeskedtél? Persze csak akkor írd le ha most már nem idegesíted fel magad!!

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Gondoltam benézek. Olyan jó, hogy többen is írtatok legalább kicsit olvastam...
Lehet, hogy a meleg miatt, de valahogy úgy érzem minden olyan lassú vagy áll még e-mailt sem nagyon kaptam senkitől mindenki piheg vagy otthon vagy a munkahelyén - aki írni szokott.

Örülök, hogy a GYES csökkentéséről azért egy oldalon vagyunk... :) :)
Hát, igen én azért kiváncsi vagyok, hogy tényleg lesz-e bővítés. Főleg itt nálunk .
Mert azért a 13 milliárd Ft amit erre akarnak költeni kimondva sok de az egész ország bölcsöde-, óvodai bővítéséhez kevés. És lehet, hogy még meg sem kapták rá a pénzt csak most fognak rá pályázni....Na mindegy, nem dühítem magam.
Szandra, a számításod be kellene küldeni a parlamentbe, megfontolásra! !! :wink:

Finike! Hát ez a szűrés tényleg gyorsan ment!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szandra anyós idegesít folyton....nagyon csúnyákat kiabál róla a Mátéról és a saját fiáról is.....
hazudozik......le se írom miket........
a héten elmegyünk a párommal a gyámhatósághoz mert a gyerek is feszűlt,megváltozott és én is sokat idegeskedem........nem akarom hogy a kis békámnak baja legyen!!!!!!!
reméljük ők tudnak segíteni hogy anyóssal legyen valami!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Én csak arra gondoltam, hogy sehol a világon nincs ilyen, hogy három évig otthon maradhatsz a gyerekkel, pl. Amerikában már hat hét után nem jár semmi. Szóval azért nekünk ebből a szempontból nagyon jó dolgunk volt idáig. De persze Szandra veled értek egyet, mert ez tényleg nem a legjobb megoldás, csak kapkodnak össze-vissza és nem gondolják át a dolgokat. És Szandra....Komolyan be kellene küldened ezt a számítást nekik, hátha elgondolkodnának.... (vagy olyat nem is tudnak.... :wink:)

Nitacska,
Nem irigyellek, de próbálj meg minél többet az anyóstól távol lenni, hogy ne legyen rá módja, hogy felidegesíthessen. Kitartás!!!! A férjed nem tesz semmit ez ügyben? Vagy ilyenkor nincs otthon, hogy "megvédjen" és leállítsa az anyukáját?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Már meg is kaptam a vérvétel eredményét: negatív lett. Ez nagyon gyorsan ment. Legkorábbra jövőhétre mondták.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik magammal beszélgetek...

Nálunk olyan vihar volt, azaz Gyálon, hogy anyuéknál kicsavarta gyökerestül az utcán lévő akácfát (óriási nagy) és bedöntötte a vaskerítésüket, amit tolni kellett oldalirányban, és ami nem két dkg. Most a tűzoltók segítenek nekik, mert a kocsikkal nem tudnak kiállni, meghát egy óriási fa lóg be hozzájuk. Még jó hogy a kocsibeállónak volt teteje, különben a kocsit aprította volna le. Pont ott álltunk a mi kocsinkkal két perccel azelőtt jöttünk el és utána történt. Ha két perccel később jövünk el minket aprított volna le a fa. Örület mik vannak.
Csajok, mindenki jól van????

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!
nagyon nagy élmény volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
több mint 1 órát bent voltam!!!!!!!!!!!!!!

Még mindíg fiú!!!!bár eblém hozták a frászt,....nagyon szégyenlős..........folyamatosan takarta az arcát.....
megprobálom még 1x elküldeni élesebben a képet!!!!!


Szóval a méretek!!!!!!!!!

Egy élő magzat fejvégű fekvésben!!!!! /vissza fordult a drágám/:)
Placenta a fundusban tapad.
Magzatvíz átlagos mennyiségű.
Köldökzsinórban 3 ér.

Négyüregű szív,jó ritmusú szívműködés.
Koponya,gerinc épnek tűnik.Rekesz ép.Gyomor és hólyagtelődés látható.
Mindkét vese ábrázolódott,üregrendszeri tágulat nem látszik.
Hiánytalan végtagok,élénk magzatmozgás.

BPD: 70MM
OFD: 90MM
HC: 255MM
TAD: 74MM
AC: 223MM
FL: 50MM
EFW: 1018GRAMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

méretei alapján 27+2.hetes!!!!!!!!!!!!!!!

szóval tökéletes gyerek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Finike!
Tényleg nagyon nagy vihar volt, Gyál és Vecsés nagy mértékben kapott belőle!! Még az a szerencse, hogy nektek nem esett bajotok!!
Szuper, hogy jó lett a vérvételed eredménye! Miért csináltak ilyen komplett vizsgálatot?? Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet mikor írtad! :oops:

Nitácska!
A képet nem sikerült feltöltened, azért próbáld meg még egyszer!! Nagyon jó, hogy ekkora élmény volt neked!! További jó egészséget!

Szandra

szandrakiss
 
 


Szia!!!!
bocsi....bolond vagyok.....:)
amint lesz időm feltöltöm.........csak most beteg a párom .....:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


itt van a kis Barnusom:

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska,
Nagyon jól sikerült ez a kép Barnusról. Nagyon jók az adatok is. Gratula!!!!!
Én is várom már, hogy két hét múlva mehessek újra uh-ra, hátha meg tudják mondani, hogy fiú vagy lány, no meg hogy újra láthassam.

Szandra,
Ez a vizsgálat most már olyan mint az AFP, amit nemsokára megszüntetnek, mert annyira pontatlan, és helyette lesz ez a kombinált teszt. Eddig fizetős volt, most ingyenes, így a legtöbb orvos elküldi a kismamát a 12. héten, mert ez sokkal megbízhatóbb, mint az AFP.

Én is beteg vagyok, már annyit köhögök (sajnos szárazan), hogy már a torkom kikészült. Hétfőn kérek időpontot a doktornőmtől, de úgy sem tud semmit sem fölírni, de hátha van valami bio szer, mert nagyon a pusztulásomon vagyok. Aludni sem tudok, mert állandóan ingerel a köhögés. Nyelni már alig tudok, most emiatt sem tudok enni. Folyik az orrom is. Kész vagyok!

Többiek????

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike köszi!!!!!!!!!!!!
Drukk hogy kiderűljön a neme!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Finike! Jobban vagy már??
Tényleg hamar megkaptad a vizsgálat eredményét.

Nitacska! Milyen jól sikerült az ultrahangkép!

Éppen egy hete panaszkodtam, hogy még egy e-mailt sem nagyon kapok az ismerősöktől biztosan a meleg idő miatt, mire aztán írt az unokatestvérem.
Ő is kisbabát vár.
Nem tervezték és "úgy tudták", hogy a férjének nem lehet gyereke - az első baba is mesterséges megtermékenyítéssel sikerült nekik. Már a szabadságát töltötte mert a GYES-e is lejárt június közepén és ment volna vissza dolgozni a nyár végén. Azt hiszem egy kicsit rá kell hajtani erre a témára...:wink:

Nutella? Veletek mi újság? Nyaraltok vagy csak mentek majd?

Adra? Mesi?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, lenne még reagálás egy régebbi témára amit Finike írt pár mondatban:

Tényleg nagyon jó dolgunk volt, hogy három évig itthon lehetett lenni a gyerekekkel/gyerekkel de azért külföldön teljesen más téma ez.
Van olyan ország (talán Anglia ha jól emlékszem) ahol egy évig fent kell tartaniuk az anyuka munkáját és ha nem megy vissza az egy év letelte után, csak akkor lehet átadni véglegesen másnak a munkakörét stb..
Külföldön sokkal jobban bejáratott a részmunkaidős megoldás is.
Itt ez még mindig nagyon ritka.
Bár tényleg hallottam olyan is, hogy külföldön is elég drága a magánovi és bölcsi. Az anyuka a fizetése nagy részét rákölti. Én igazán a gyerek miatt háborodtam fel- vagyis azért mert ezzel akár érzelmileg is sérülhet.
Ki tudja milyen lesz a második gyerek(em) de az első gyerekem most kötődik most van "hozzám ragadva".
Azt hittem, hogy ez az időszak két éves kor előtt le fog zajlani... :roll:

A múlt héten pedig olvastam a helyi újságban, hogy már háromszor pályázott az önkormányzatunk bölcsödei fejlesztésre de mindig elutasították pedig nagyon jó pontszámokkal rendelkezünk sok települést megelőzve. Általában Budaörs és ilyen helyekre megy ki a fejlesztésekre szánt pénz nem pedig erre a térségre. (Bocsi ha valaki arrafelé lakik de ezt volt a cikkben...)

Na mindegy, nem is akarok ezen vitázni de azért jár az agyam és sokat gondolok a témára mert két év az nem három.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Hiába agyalsz, rágódsz ezen a témán, sajnos nem te döntesz erről így el kell viselnünk a borzasztóbbnál borzasztóbb döntéseiket. Ez van, mi csak porszemek vagyunk. Annyi rossz döntést hoztak már, várható volt , hogy minket anyukákat is fog érinteni.
Azt meg nem igazán értem, hogy miért gondolod, hogy érzelmileg sérülne Nándi, ha bölcsibe adnád. Azért kötődik most hozzád, mert nincsenek még barátai. Innen látszik , hogy igazából már jó lenne neki társaság, a kis gyermek barátok. Azért ragaszkodik hozzád, mert igazán Te vagy vele egész nap. Ha járna oviba, vagy bölibe akkor ott lennének barátai és kevésbé lógna rajtad. Nálunk ugyanez a helyzet. Viki állandóan lóg rajtam anyás nagyon, de amint gyerekek között van máris: "szia anya..." Gyereknek gyerek a barátja ebben a kórban. Persze az anya az ANYA marad és mindig is kötődni fog hozzád. Én is ha lehetne már most szeptembertől vinném oviba, mert az őrületbe kerget, hogy mindenhez kellek, egy percre sem ülhetek le, még wc-re sem mehetek engedély nélkül...

Na jó befejeztem, megjött az uram végre... :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló!

Finike! Köszi a biztatást! Remélem Nándi is tényleg úgy veszi majd az akadályokat mint Vicus és ha meglátja a kis barátait akkor nekem is csak "szia anya lesz". Teljesen igazad van, majd így gondolok inkább a dologra. :)
Talán csak azért láttam kicsit negatívabban mert ismerősök körében van ilyen és olyan eset is.
Pl.:egy kolleganőm lánya a bölcsödében meg sem szólalt, a dadusok nem hiték el, hogy tud beszélni. Pedig amint kiléptek a bölcsöde kapuján, a kislány egyfolytában beszélt és beszélt... Valahogy ez a történet is úgy bennem maradt...
Még egyszer köszi a pozitív mondatokat.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: