Új privát üzeneted érkezett!

Nnnnnna itt vagyok!

Sziasztok Csajszikák!

Nem kell ugye ecsetelnem, hogy mennyi a dolgom így májusban, de ha már ilyen klassz hírek is vannak, muszály reagálnom!

Ne haragudjatok, de elsőnek FINIKE!
Kicsi halk gratula, és már nagyon vártuk a tesót 8) :lol:
Ja, és London is klassz lehetett, jók a képek!
Tudod, nálunk is végül a magán ovi vált be, de az meg annyira, hgoy szeptembertől Réka is kezdi ott.

Nutella!
Nálunk is nagy favorit AnnaPetiésGergő. Már vagy 4 kötet megvan belőle, kívülről tudja Bence az összes történetet. Sőt, egyszer elolvassuk neki a tartalom jegyzéket, és a mese alatt már ő olvassa fel a címet.
És had keserítselek el, az ovi nem sokat (na jó, valamennyit igen) segít a hisztiken. Bence olyan cirkuszokat tud levágni, hogy a hajam égnek áll. Szó szerint ordítok a gyermekkel, mert el sem jut a tudatáig olyankor, hogy beszélek hozzá.

Mazsuzs!
Talán mostmár kifelé mentek, ne add fel!
Gondoltatok már esetleg orrmandulára? Csak azért kérdezem, mert több helyről is hallottam, hogy kikapták a gyermeknek, és rendbe is jött utána.
Plusz május 14én Bencém is megválik tőle... Kiderült, hogy mindkét középfüle be van gyulladva, és nem tud a cucc távozni belőle, így inkább kiveszik a mandulát, hogy az orrüreg felé megnyíljon az út.

A változatosság kedvéért most ő megy kórházba....
Ez a két gyerek csóri többet volt kórházban, mint én egész életemben.

Réka szerencsére húsvét óta jól van, és bármilyen furcsa, ezt az ünnepet nem töltöttük a kh-ban :wink:
Annyit mondott legutóbb a dokinénink, hogy ha tényleg kezdeni akarjuk szept-ben az ovit, akkor aug-ban feltétlenül menjünk el hozzá, mert kell csinálni Rékának valamiféle tüdő meg immun, meg mittudomén milyen erősítő kúrát. Majd meglátjuk.

Többi eltűnt bárányka jelentkezzen, bár reagálni nem biztos, hogy május 31-ig tudok, de egy-egy olvasás erejéig bizti benézek!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Na végre belendül ez a topik!!
Nem eltűnni mostmár :wink:

Mazsuzs!
Kop-kop-kop,úgy tűnik, OK az alvás, fúrás néha van,de nem vészes,csak a szomszéd nem normális,de inkább nem taglalom,mert itt ülnék hajnalig :?
Remélem Nándi végre meggyógyul!!

FINIKE!
Nagyon csendben,suttogva örülök,aztán ha dokibácsi is biztire mondja akkor hangosan :lol:
Én épp bölcsikeresőben vok Larának,mert muszáj lesz dolgozni mennem februárban :? bár már hiányzik néha a nyüzsi,meg főleg Lara vágyik társaságra :)

Nutella!
Örülök,hoy jól van a férjed! Édesek a gyerkőcök :D

Eszti!

"Szó szerint ordítok a gyermekkel, mert el sem jut a tudatáig olyankor, hogy beszélek hozzá."
Na nálunk ez már most van néha! Hihetetlen milyen hisziti le tud vágni....hogy honnan veszi?hol tanulta? :shock:

mindjárt dobok néhány képet

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Kép

Kép

Kép
képviselő leszek :)

Kép

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 

 
 

Finike!
Ez szuper, akkor tessék sokat pihizni, hogy minden oké legyen. Ha nem veszik fel Vikit akkor írj fellebbezést a jegyzőnek (önkormányzatra) mert sajnos az a módi, hogy a legtöbb embert elutasítják (nem tudnak dönteni így inkább a kétségeseket mind elutasítják) és csak azt veszik fel aki fellebbez. Év közben nem vesznek fel ha beiratkozáskor nem tették meg, szerintem ez olyan lepattintó szöveg volt hiszen az ovinak május végén/ júniusban le kell adnia a végleges jövő évi létszámot mert csak azok után kap pénzt. Persze az más ha költözés miatt kell évközben átvennie gyereket mert azért a gyerekért megkapják a pénzt hiszen már mashol volt ovis. Tényleg jó nagy Viki, Edó 93 cm és 13,5-14 kg körül van.

Mazsuzs!
ÓÓÓ, ez nem túl jó, hogy Nándi nem tud kilábalni ebből. Tudok javasolni egy vitamin készítményt ami ilyen pici gyereknek is szuper, legalábbis nekünk nagyon bejött a neve FLAVON. Ez egy lekvár készítmény és ha naponta kap egy kis kanállal akkor az olyan mint ha 1 kiló gyümölcsöt evett volna meg. Én ezt adom a csajoknak (bár most nagyon trehány voltam és már egy ideje nem adtam) és télen nem voltak betegek

Eszti!
Kitartást a munkához, nem lehet egyszerű gyerekek mellett ilyen húzós munkát csinálni.

Mesi!
Lara iszonyat sokat nőtt. Nagyon kis szép.

Nutella!
Nálatok is csodaszépek a manók. Ezt én is nagyon szeretem, hogy hangosan nevetgélnek mikor együtt játszanak.

Mi szerdán reggel megyünk Balcsira és csak vasárnap jövünk haza.

Cirka minden második szónál le akar esni a fejem így mindenkinek jó éjt, én is húzok aludni.

Sz

szandrakiss
 
 



Eszti!

Boldog Születésnapot Kívánunk!!!

Legyen szép napod :)

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Szandra!

köszi :lol:

várunk ám képeket a Te Csajaidról is :lol:

mi jún végén megyünk Balcsira,mára alig várom :)

Ti hova mentek???

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi!
Majd dobok pár képet csak ma kicsit többet akarok teljesíteni mint amennyit bírok így el vagyok úszva de ha hazajöttünk akkor teszek majd Balcsisakat is. Széplakfelsőre megyünk apa nővérének van ott nyaralója így bármikor le tudunk menni ha van egy kis időnk, apát meg úgy osztották most be, hogy 5 napig a munkahelye közelébe se kell mennie így kihasználjuk ezt az időt mert oviból még lehet lógni.

Én is beírattam Edót az oviba, novemberben gőzerővel kezdi ő is. Különben már minden nappal és minden éjjel tiszta a pelusa (pontosabban a nagy még oda megy) egyáltalán nem pisil már bele de még érdekes módon nem akar megválni tőle, úgy látszik egy biztonság érzetet ad neki.

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Előre is köszike a gratulációkat, én is csak csendben örülök neki, csak akkor leszek nyugodt, ha a doki is azt mondja, hogy minden oké.

Eszti!
Isten éltessen sokáig!!!!!!
Kép

Szandra,
Az a helyzet, hogy attól félek, hogy akkor rossz szemmel fognak nézni Vikire és ezt nem akarom. Amúgy hol lehet ilyen papírt kérni? Vagy hogy van ez? Most elkezdtem magánovikat nézni, hogy akkor addig járna ilyen oviba, és így jövőre talán még könnyebben felvennék, hogy már valamilyen szinten ovis volt. Nehéz ügy, mert Viki itthon már nagyon unatkozik, mindig próbálok kitalálni neki elfoglaltságot, de nehéz.Állandóan a szomszéd gyerekeken lógna, de az ő anyukájuk már nagyon unja ezt. Ezért gondoltam arra, hogy akkor magánovi.
Eszti megkérdezhetem, hogy Ti mennyit fizettek a magánoviért? (Ha indiszkrét, és nem nyilvános a válasz akkor küldheted priviben is.)
Mert ha mindenhova elviszem, minden programra, akkor már majdnem ott vagyok, mintha magánoviban lenne. Ott legalább fejlesztik, gyerekek között van, szokja az ovi dolgot.
Hú ez nehéz időszak nekünk. Nem tudom, hogy a magánoviban hogy van a beiratkozás. Holnap elmegyünk egy-kettőbe megnézzük őket.

Na jó most mennem kell...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


JAjjjj Csajok!
Köszönöm a köszöntéseket, aranyosak vagytok!
Fini: ment privi!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti!

De nagyon fiatal vagy még, Boldog szülinapot!!!

Finike!

Szerintem egyáltalán nem ciki, ha fellebbezel. Mi év közben kaptuk meg az elutasító határozatot (miután betöltötte a 3. életévét) és nálunk a vezető ovisnéni mondta, hogy feltétlenül fellebbezzünk. Nálunk mondjuk az volt a tét, hogy demonstálni az önkormányzat felé, hogy sok a várakozó gyerek és a tervezett új csoportot már év közben indítsák be. Sajnos nem jött össze. Egyébként ha jól emlékszem Kárpi Judit is fellebbezett anno Danca ügyében, bár a végkifejletre már nem emlékszem.

Szandra!

Mi újság a házzal? És a munkahely kereséssel?

Szép napot mindenkinek!

Nutella

Kép

Kép
nutella
 
 


Finike!
Én is írtam fellebbezést a Tamival pedig itthon voltam az Edóval és mégis felvették, semmi rossz szájíz nem volt benne nagyon segítőkész volt mindenki. Én a jegyzőt hívtam fel és megkérdeztem tőle, hogy mit kell tennem és mit kell írnom. Ennek ez a módja, ne parázz ;)

Nutella!
Szerintem a héten vagy a jövőhéten feltesszük a netre a házat, hogy eladó aztán meglátjuk. Minden képpen el kell adnunk mert szeretnénk egy 1 szintes házat mert most az emeletről olyan macera mindig azt lesni, hogy mit csinálnak az udvaron onnan meg jól rájuk lehet látni. Most munkanélkülin vagyok, apa van gyesen (munka mellett lehet gyesen lenni) így mind a kettő után (munkanélküli+gyes) van pénz és így tök jó. jövő év januárjáig kapok munkanélkülit ha nem találok addig munkát de ha novemberben az Edó oviba megy akkor már remélem lesz fotós munkám.

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Ha tudom, hogy csak írnom kell egy hozzászólást és beindul a topik... 8)
Na, jó tudom, hogy Finike jó híre késztetett mindenkit írásra! :D :D
Ez tényleg nagyon jó hír, de csak csendben örülök én is.
(Finike....:) :)

Nálunk egyenlőre semmi de az endokrin doki is zöld utat adott, pajzsmirigy problémám nincs. Egyszer volt (még hónapokkal ezelőtt) egy tesztem ami pozitív lett de valószínűleg többet vártam a előírt időnél az eredményre és azért lett pozitív . Ugyanis baba nem volt ami ki is derült egy hét múlva a teszt után.

Most hogy írtatok az óvodai dolgokról, nem tudom, én írtam-e de Nándit sem "jegyezték" be az oviba. Hasonló a helyzetünk mint Finikénél hiszen Nándi februári ezért a körzetis ovi csak a 2010/2011-es tanévre venné fel. Azt tanácsolta a nő, hogy menjek el még majd januárban és általában szokott lenni nálunk egy-két üres hely. Azt nem kérdeztem, hogy mi lesz akkor ha nem lesz üres hely....Közben több olyan ismerősöm van aki ide be tudta íratni a gyerekét és fel is vették (!!), közben nekik nem ez lenne a körzetis ovijuk. Kicsit fura nekem ez az eljárás de úgy látszik hozzá kell szokni....(?)
Bocsi, ha már írtam róla, de nincs időm és sok türelemem visszaolvasni, bár talán nem kellene sokáig keresgélni az utóbbi csöndes hetek miatt....

Nem tudjátok, hogy mi a kormány mostani álláspontja a GYED, GYES és bölcsis témával kapcsolatban? Annyira régen néztem már híradót hogy nincs friss infóm ebben a témában pedig érdekelne. Utoljára azt olvastam itt a babaneten több hete, hogy azokat a gyerekeket nem érinti a változás akik április 1. előtt megszületnek. Aztán hallottam azt is, hogy csak a jövő éven fognak változtatni a dolgokon. Szóval ki mit tud? Megosztaná velem?


Eszti! Boldog Szülinapot!
Orrmandulára nem gondoltunk Nándival kapcsolatban, de én remélem, hogy nincs ilyen jellegű probléma. Egy igen alaposnak tünő magán fül-orr-gégésznél voltunk vele ahol remélem mondta volna a nő, hogy mi a gond. Többször voltunk ott vele. Lehet, hogyha most visszavinném már ezt javasolná a doktornő.....Nem tudom. De tényleg furcsa, hogy nem tud kilábalni ebből a náthából.
Ráadásul most a körömgombája is (ami egyik lábacskáján van) megint felerősödött. Lehet, hogy tényleg ez az egész dolog az immunrendszer gyengeségével függ össze? :roll: Nem tudom, mit lehetne még csinálni, merre indulni...

Szandra! Köszi a vitamin nevét. Utána fogok nézni a neten. Bár van egy amit használtam én is Nándinál még február-márcisban de éppen a használat után jött ki neki ez a nátha jellegű dolog.

Röviden ennyit.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mesi!

A képek nagyon csodásak Laráról.
A munkával kapcsolatban megértelek. Néha én is legszívesebben visszamennék dolgozni mert hiányzik a nyüzsi és már az itthoni "nyüzsi" nem igazán köt le.... :)
De valahogy én is (mint te) fájó szívvel adom (adnám) be a gyereket a bölibe. De ki tudja, hiszen elsülhet a dolog jól is hiszen számtalan példa van arra, hogy milyen sok gyerek szeret bölcsibe járni akár az ismerőseim körében is.

Hiszti:
Hát igen, néha én is házisárkány vagyok de igyekszem visszafogni magam hiszen itt vannak a szomszédok és csupa "öreglány" akik aztán kibeszélnek... :wink: Mint írtam, még az előző oldalon lévő hozzászólásban, Nándi most kezdi a hisztis korszakot és hát nem valamikor nem könnyű....de azzal vigasztalnak, hogy majd kinövi.... :) :)



mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Új felhasználó vagyok, a 23. hétben járok, Rákospalotai vagyok.

Magánba járok Dr. Balogh Pálhoz, aki a dél-pestiben vezet le szüléseket.
Nem vagyok benne biztos, hogy nála szeretnék szülni, ezért ha valakinek van róla valami infója, kérem válaszoljon.

Köszönöm szépen.
(Hétfőig nem leszek gépközelben)

Szandi
szandi78
 
 


Nutella!

Jól megnőttek a gyerkőcök a kép tanúsága alapján! Talán most már kicsit könnyebb velük? :) (Ez egy reménykedő kérdés volt a jövőre nézve....)
Homeós bogyókkal nem próbálkoztam csak a Stodal homeos köhögés elleni szirupot próbáltam ki ami nem használt. Igy kicsit csalódtam a homeopátiában mert azt hittem csodaszer... :roll: :)
Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fogom ezután is kipróbálni....

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Vikinek most futó, vagy másnéven "uszoda" szemölcse van a hasán és mindkét hónalján. Ezeket le kellene fagyasztani, de mi inkább a homeós bogyókat próbáljuk. Néha halványulnak néha meg begyulladnak, úgyhogy nem tudom, hogy most használnak-e vagy sem. Bár azt mondták, hogy fél évbe is beletelik mire elmúlik. Én most nagyon bízom ezekben a bogyókban. Sajnálom, hogy nekek nem vált be.

Mesi,
Lara tényleg sokat nőtt! Nekem az utolsó kép tetszik!

Képzeljétek, ma elvesztettem az egyik fülbevalómat amit apától kaptam. :cry: :cry: :cry: :? Nem tudom, hol eshetett ki, de nagyon szomorú vagyok emiatt. De az vidít, hogy holnap megyek dokihoz megultrahangoz, meg megvizsgál. Már nagyon várom, hogy ő is kimondja, hogy IGEN, babát várunk! Szóval már nagyon várom a holnapot!

Úgyhogy megyek is aludni, hogy minél előbb holnap legyen. :lol: 8)
Jó éjt!

A többiek is írhatnának: Hexina, Adra, Dóri, Szami, Evisan, Dalma, és akit véletlenül kihagytam. Hajrá-hajrá

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Egyetértek Finikével,aki már régen jelentekezett be, annak HAJRÁ!
Nem hiszem, hogy nem olvastok, mert mindenki szokott - saját bevallása szerint - csak éppen az írásig már nem jut el.... :wink: :wink:

Finike! Én már várom a jó híreket, remélem még ma jelentkezel!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Finike!
várjuk a híreket!!!!

Többiek!
Hahóóóóóóóóóóóóóóóóó!

Adra megígérte hogy jön majd,remélem,jön is :lol:

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mazsuzs!
elcsacsogunk itt,míg mindenki ideér :wink:

azért igyekezzetek Csajok :)

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Voltam uh-on és egy olyan megható élményben volt részem... A doki csinálja az uh-ot és közli, hogy igen van baba. Kérdem én, hol? Olyan picike volt. 5mm-es és ami nagyon meghatott, hogy már dobogott a szíve és láttam ahogy lüktet. Ez a picinyke kis mákszem és már van szíve is. Hihetetlen volt. Vikinél ezt nem láttam. Jelentem hat hetes terhes vagyok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Úgy örültem, mintha az első gyerekemet várnám. Nagyon jó élmény volt. Minden rendben van hál'isten!!!
Szóval ennyi. El kell menjek vér és vizeletre, meg védőnő, meg háziorvos stb. a szokásos. Három hét múlva kell megint menjek.

Lányok, létezik, hogy már most van rosszullét? Sokszor rámjön hányinger, de aztán el is múlik magától. Vikinél is volt ilyen az első három hónapban, de létezik, hogy ilyen korán jelentkezzen?

Most megyek mert nagyon, de nagyon álmos vagyok.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Csajok!

Bocsika, hogy ennyire eltűntem. Mostanában állandóan jövünk-megyünk :D ezért nincs semmi időm, ha egyedül vagyok, akkor viszont esélyem sincs a géphez ülni napközben.

Még nem volt időm visszaolvasni, csak átfutottam ezt az oldalt.

Finike!
Ugye most már lehet gratulálni?
Szóval NAGY-NAGY GRATULA a kistesóhoz!!!!! :D :D :D :D

Fricky!
Utólag is kívánunk nagyon Boldog Születésnapot!

Mi vasárnap elutazunk egy hétre :D, irány a telek! Utána ígérem, hogy sűrűbben jövök és képeket is hozok még.

Ízelítőül dobok fel egy-kettőt:


Kép

Kép

Kép

Szép estét Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Finike! Nagyon örülök a jó hírnek. Csak miattad kapcsoltam be a gépet most este...Én személy szerint nagyon drukkolok Neked!

Adra! Tényleg jöhetnél gyakrabban! Annyira aranyos mind a két szöszi manód!

Mesi, cseveghetünk :) :) , de a többiek is jöhetnének! A másik Jahnos topikban sokkal jobban pörög az élet igaz ott is vannak egy-két nap kihagyások de mégsem annyi mint itt...

Jó éjt mindenkinek!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Itt vagyok!!!

Finike!
Most akkor már nagy gratula, végre megint egy babóca!

Adra!
Azta milyen nagyok már ők is!!

Természetesen mindegyikünk gyermeke gyönyörű, de azt hiszem ez itt csak így logikus!

Nálunk esemény van:
Bencikém ezerrel belevetette magát a társadalmi életbe :lol: Két héten belül már a második szülinapi zsúrra vagyunk hivatalosak mára. Plusz van már egy harmadik meghívás is, de sajna azt ki kell hagyja, mert 14én megműtik az orrmandulájával, és 16án lesz a buláj. Úgy gondolom az még kissé korai a műtét után.

Igen, voltunk szerdán a HP kh-ban, ahol vettek tőle vért, meg vittünk pisit. A vérvételnél egy hős volt, igaz volt sírás, de kinél nem, de egy perc után már túl is voltunk rajta. Szerencsére szupi laboros nőcit fogtunk ki, egyből pikk-pakk megszúrta, elsőre, csak úgy zubogott a vér a kémcsövekbe. Aztán irány az aneszteziológus, aki szintén megállapította, hogy semmi akadálya az altatásnak. Hacsak 14én reggel nem kel fel a gyermek 40 fokos lázzal, vagy ugat mint a sátán kutyája, akkor műtik.

Én ki sem látszom a melóból, minden évben elhatározom, hogy nem halogatom májusig, de ezek a rühesek mindig az utsó pillanatban hozzák nyilvánosságra a nyomtatványokat, beküldési rendszert, stb. Így most május 31ig meghalni sem lesz időm... De majd utána :wink:

Nektek még nem is meséltem, hogy micsoda szuper húsvétunk volt.
Ugyebár Réka úgy kezdte, hogy csütörtök este irány a kórház. Élből levették a laborhoz a vért és vizeletet. A nehézlégzés, amivel bementünk gyakorlatilag már aznap estére rendeződött is, de másnap reggel közölték, hogy üledéket találtak a vizeletben. Vesznek egy kontrollt, de a tenyésztéshez természetesen idő kell, és hát itt a hétvége, meg húsvét, leghamarabb szerdára lesz eredménye (majdnem egy hét!!), de addig is elkezdik az antibiotikumos kezelést, mert ez bizony vesemedence gyulladás. És ezzel nem lehet viccelni. Napi háromszor egy teljes fecskendőnyi antibiotikum a branülbe... Hogy minden jó legyen, negyedéves áfa zárás kellős közepén voltunk persze 8)
Szóval anya bent Rékával, korán reggel érkezett mama, anya összepakol, irány haza melózni, másik gyermekemet nem is láttam vagy 4 napig....
Na mindegy, hétfőn este iszonyatosan rosszul éreztem magam, kedden irány a háziorvosom - tüszős mandula gyulladás. Mondanom sem kell, ha én bent vagyok Rékával, valamit tuti, hogy elkapok :evil:
Szóval jómagam is antibiotikummal felpakolva irány vissza a kh. Kedd este Rékából alul- felül jött ki minden. Még a víz is. Nővérke: anyuka, ha este nyolckor megitatja, és az sem marad benne, akkor infúzió. Szerencsére megúsztuk. Ekkor már sejetettem, hogy vmi vírust benyalt a gyerek. Szerdára meglett a labor, semmi különös, csak egy szimpla húgyúti fertőzés, magyarul felfázot :twisted:
Nem baj, csütire várnak minket kontroll laborra, és vese ultrahangra, biztos ami biztos.
Hát szerencsére minden OK volt, úgyhogy Rékát egy hét alatt véglegesen gyúgyulttá nyilvánították.
Ezek után csüti este éreztem, hogy nincs vmi rendben. Igen, én is elkaptam a hányós-fosós vírust. Aztán szépen sorban: Bence, apa, sőt még anyukám és apukám is....

De ez még nem a sztori vége!!!!! 8)

Hétfőn hívtam házidokit, hogy hazaengedtek múlt hétvégén, és ha gondolja jöjjön a zárót megnézni, gyereket lecsekkolni, stb.
Szerdán jött is, mindent lerendeztünk (időközben megjött a közgyógy igazolvány is, ezt is iktatta). Majd megkérdezte, hogy kiváltottam-e a két hete esedékes barihimlő elleni védőoltást. Mondtam, igen, csak ugyebár a kh miatt nem tudta beoltani. Erre ő: volt láza, mondom: csak a kh-ban, azóta sem.
Akkor OK, hozzam beoltja, hamár itt van. Szúrás, sírás, kész.
Szombaton nézem Rékát fürdésnél: pöttyök. Vasárnap reggelre még több. Bárányhimlő :shock:
Hívom dokit: hát végülis ha nem oltotta volna be, akkor mondaná, hogy a gyermek barihimlős, de így nem tudja 100%-ra mondani, lehet, hogy az oltás mellékhatása.
Mellesleg én meg vagyok győződve róla, hogy az. A kh-ban legyalulták az immunrendszerét, és az oltás mégiscsak vírus, csak gyengített. Szóval megvolt Réka barihimlője! Bence bevan oltva ellene, egyenlőre úgy néz ki, hogy nem is kapta el, nála legalább használ az oltás.

Szóval ez történt velünk ezalatt a röpke két hét alatt. Most volt időm leírni. 8) :lol:

Olvassatok, most van mit :lol:

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Haza jöttünk Balcsiról, szuper volt. Van egy csomó mosni valóm meg az itthon hagyott vasalás hegy, de elolvastam mindent amit írtatok.

Finike!
Szuperek vagytok. Nekem mind a kettő rosszarcú némberrel 6 hetesen kezdődtek a rosszul létek, csak annyi különbséggel, hogy belőlem ki is jött. El is hiszem, hogy meg voltál hatódva :D .

Fricky!
Végig olvasni is iszonyat volt, nemhogy végig csinálni. Mikor nekem 10 évvel ezelőtt kivették a mandulámat akkor a kórteremben volt egy kiscsaj akinek mindkettőt kivették (olyan 3-4 éves lehetett) és már aznap alig bírtak vele mert szaladgált és égetni való volt annyira nem viselte meg a dolog, így szerintem azért ne mond le 100%ra Bence buliját :wink: .

Adra!
Jessssszus Maris, iszonyat nagyot nőttek ezek a manók. És milyen gyönyörűek, nagyon hasonlítanak egymásra és rád is de mégis mások. Jó telkezést nektek.

Mazsuzs!
Van egy védőnő barátnőm és a ő gyerekeinél sem jött be a Stodal. Majd megkérdem, hogy ők mit szedtek helyette, bár ez az immun dolog tuti nagyon fontos.

Mesi!
Lecsekkoltam, szupi a Balcsi (na fürdeni azért még nem fürödtünk (csak a tesóm és a barátnője)) mehettek :wink:

Én is megyek mosni, további szép hétvégét mindenkinek

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok
Valaki esetleg tudna nekem infot adni, hogy milyen árak vannak Weidner doktorúr magánrendelésén. Köszönöm előre is.
patkosagi@gmail.com

Kép

Kép
pkagi
 
 



Sziasztok!

Eszti,
Ezt tényleg borzasztó volt még olvasni is nemhogy átélni! Mielőbbi gyógyulást nektek! Nem semmi miket éltek át. Nektek nem szerencsés eddig a 2009 -es év. Reméljük mostmár csak jó dolgok történnek veletek!

Adra,
De jó, hogy végre jelentkeztél. Nagyon jók a képek! Amikor Zéti külön van fotózva, eszembe jutott mi lehet belőle, ha nagy lesz. Katona. Komolyan elképzeltem katona ruhában. Olyan férfias már most. Bocsi, hogy ilyeneket képzelgetek. :oops: :wink: Mennyire különbözik a két gyerkőc egymástól. Meg nem mondanám, hogy ikrek. Hihetetlen.

Szandra,
Kérünk képeket!!!!

Mazsuzs,
Köszi a szurkolást! :D

Holnap megyek vérvételre,és viszek vizeletet is. Utálom!!!!!!!!! Erzsike veszi le, remélem eltalálja a vénámat elsőre! Most már nem csak hányingerem van, de állandóan álmos vagyok. Vikinél is ugyanezek a tünetek voltak. Lehet, hogy megint kislány lesz? 8) :wink:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 



Sziasztok!

Szandra!
látva a képeket,már nagyon várom a nyaralást,remélem nem jönközbe semmi,mert a szüleimhez már lassan fél éve nem tudunk menni,mert mindig közbejön vmi :cry:
Nagyon sép képek :lol:

Adra!

jó hogy jelentkeztél :) mekkorá nőttek a Törpik :) Nagyon édesek :lol:

Finike!
örülök,hogy az orvos is alátámasztotta,hogy Babó van :D

na megyek tanulni,míg alszik Lara :?

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 



Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy Finike örömhíre tényleg kicsit felélénkítette a topikot!!
Remélem nem kiabáltam el..., ugye lányok.....?

Finike! Tényleg jó lenne a másik vonalzó, én is néztem már a múltkor is miután a dokinál voltál, hogy még mindig nem aktuális. De ami késik nem múlik....!
Irjál már egy kicsit a hétfői napodról! Mi volt? Én ki vagyok éhezve egy kis "kismama" hírekre. :D :D (Persze jobb lenne ha én is személyesen beszámolhatnék róla.... :( )

Többiek? Pl. Adra? Igérted a gyakoribb bejelentkezést!
Ki hogy van, s mi van a gyerekekkel? Judit például teljesen eltünt!

Mi megvagyunk és velünk nem történt semmi érdekes. Vettem Nándinak egy Salus szandált. Nem is néz ki rosszul. Kapott ugyanis már a nagyitól egy Siesta szandit a nyárra de sajnos kidörzsölte a lábát és állandóan vérzett a múlt heti jó idő alatt és utána már nem csak a szandiban de a cipőben is.
De ne is legyen nagyobb gondunk! :wink:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Akkor íme a beígért vonalzó. Hihetetlen, de valószínű Szilveszterkor fogok szűlni vagy Karácsonykor. Ez nagyon izgi lesz. Bár Karácsonykor szeretnék itthon lenni utána bármikor jöhet. Nem gondoltam volna, hogy ekkor jön. Nagyon várjuk már. :-)

Ja és Szandra! Igen, túléltem a vérvételt, kénytelen voltam. :lol: 8)
Most rosszulléteim vannak még mindig küzdök ezzel a hányingerrel, de eszembe jutott, hogy Vikinél a dokim a Magne B6-ot tanácsolta és ez most is beválik néha. Nagyon megkívánok egy kaját, úgy, hogy felfalnám az egészet, de ahogy nekiülök máris hányingerem lesz és már nem tudok belőle annyit enni. Ez mondjuk jó, mert nem falom tele magam, de nagyon rossz érzés. Emellett állandóan álmos vagyok, és ingerlékeny. Tombolnak a hormonok! :wink: Ez az első három hónap már csak ilyen remélem utána helyreállok és tudom élvezni is. Nem baj, túlélem ezt is, inkább legyenek rosszullétek, mert akkor tudom, hogy van a pocakomban egy angyalka.
Két hét múlva megint megyek uh-ra már alig várom.
Vikinek mondogatjuk, hogy a pocakomban van a kistesója, még nem nagyon érti (ami érthető is), de olyan édes, köszön a pocakomnak, meg a csörgőket összegyűjtötte neki. Mindig kérdezi, hogy mikor jön a pici baba? :D

Mazsuzs,
Akkor most már Ti is rajta vagytok a babaprojekten? Szorítok Nektek! Nándival is utánam estél teherbe, úgy látom a második babával is így lesz. :lol: :lol:

Szandra,
Jók lettek a képek, a lányok háta is nagyon csini! :wink: :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Szandra!
bérügyintéző tanfolyamra járok és most lesznek a vizsgák, ha minden igaz,már 26-án bizim is lesz róla :lol:

Mazsuzs!
drukk a projekthez!!! :lol:

Finike!
kitartás a rosszullétekhez :?

majd jövögetek,ahogy tudok...

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik! :oops: :oops: :oops:
Ígérem este még jövök és visszaolvasok, meg minden, sőt képet is hozok (ezt vehetitek fenyegetésnek :D ), most azonban gyors leszek!

Hatalmas gratuláció Finike kis pocaklakójához! Nagyon örülök, hogy a babaproject sikeres lett!

Mazsuzs, drukk nekd megy továbbra is!

Többieknek szép napot, még visszatérek! :D :D

Üdvözlettel:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Csak gyors jelentkezés...

Voltam ma a vérvétel- és vizelet eredményért és minden tökéletes. Egészségesek vagyunk! ÉLJEN -ÉLJEN!

Csajok egy kérdés...
Nektek a második babánál (már akinek van), korábban kezdett növekedni a pocak? Ha igen, mikortól???

Most mennem kell megyünk pizzázni... a kismama ezt kívánja... :oops: 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 



Helló Csajok!

Megjöttünk még vasárnap, de annyi dolgom volt, hogy idáig nem tudtam a géphez ülni.
Ráadásul Zsófi hétfőn elkezdett köhögni, kedd reggelre teljesen kijött rajta a "takonykór", ma már jobban van, de a Zéti tegnap kezdte úgyhogy mostmár mindketten rendesen benne vannak.
Ráadásul ma délután kellene vinnem őket az ortopédigára, lehet, hogy csak Zsófit viszem el, mert már ő jól van, csak az orra folyik, és igazából szerintem csak nála lehet gond (úgy látom, hogy néha befelé tartja a lábait), csak a dokinénink írt mindkettőnek beutalót, hogyha már az egyiket viszem, akkor vigyem a másikat is, de ez most szerintem nem megy. Zéti délutánra tuti be fog lázasodni, mert már most olyan kis bágyadt, sokat pihen.

A telken szuper jó volt, az időnk is remek volt. A törpik nagyon jól érezték magukat, reggeltől estig kint voltak, csak enni, és aludni jöttek be.

Finike!
Szuper, hogy eddig minden ok. A rosszulléteket pedig muszáj kibírni, drukkolok, hogy mielőbb túllegyél ezen az időszakon.

Mazsuzs!
Nálatok hogy alakul a "kistesó" projekt?

Szandra!
Nagyon tetszenek a képek! Persze a csajokról is tehetnél fel egy-két fotót.

Mesi!
Kitartást a sulihoz, és nagyon szorítok a vizsgákhoz!

Eszti!
Nem semmi amin keresztül mentetek! Réka túl van már a barihimlőn? Bence nem kapta el?

Igyekszem jönni még ma v. holnap, és teszek fel képeket a nyaraló törpikről!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Örülök Adra,hogy jelentkeztél,jobbulást a törpiknek!!

köszi Csajok a drukkokat :lol: az írásbelin túl vagyok,még hátra van a szóbeli kedden,aztán ennyi :)

Szandra!
nem könnyű,de élvezem :D csak mire levizsgázom,július 1-től változnak a törvények és szinte semmis lesz amit tanultam...de majd frissítem a tudást és így az agyam sem lustul :wink: :lol:

na lépek okosodni :)

szép napot!!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Helló Csajok!

Ahogy ígértem újra itt vagyok.

Zsófit végül el tudtam tegnap vinni az ortopédiára. A doki bácsi azt mondta, hogy semmi komoly. Nem egyformán fejlődnek a lábizmok, ezért van az, hogy most egy kicsit befelé állnak a lábai, de ez idővel változik, ahogy az izmok fejlődnek a láb tartása is egyenesedik. Azt is mondta, hogy csak akkor kell újra jönni, ha kb. 4 éves koráig sem változik a láb tartása.
Így most már megnyugodtam, hogy nincs komoly baj.

Ígértem nyaralós képeket, íme:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Frickynek és a többi nicknév mögé bújt Eszternek :D sok boldog névnapot kívánok!

Nutella

Kép

Kép
nutella
 
 


Sziasztok!

Adra!
örülök,hogy nincs nagy baj Zsófi lábával. Nagyon jók a képek :)

Eszti!
Utólag :oops: de Nagyon Sok Szeretettel köszsöntelek Névnapod alakalmából!!!


én jelentem:befejeztem a vizsgákat,sőt a sulit is,immár Bérügyintéző lettem :) már csak állás kellene :?

Többiek???!!!!

Hahóóóó

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok Csajszik!
Most csak egy rövidet, mert rengeteg a dolog, de már csak a hét végéig. 8)
Mindenkinek köszi a köszöntést, aranyosak vagytok!

Oviban megvolt az évzáró, elballagtatták a 3 isibe menőt. Bence is már csak a héten megy, jövőhéttől hivatalosan elkezdődik a nyári szünet!

Szerencsére mindkét gyermek egészséges már (kopp-kopp-kopp)! Bence mintha nem is lett volna barihimlős, semmi sem maradt mégcsak mutatóba sem. Réka már nem ilyen szerencsés, rajta a mai napit meg lehet mutatni, hogy hol voltak a pöttyök.

Rólunk ennyi, most megyek is, elindult egy újabb zsufi nap!

Pápá: Eszti

Jjjjjjaa, Mesi, majdnem elfelejtettem! Gratula a sulihoz!

Kép Kép
fricky
 
 


Ja, és Finikém!
Ne keseredj el, Réka mégcsak hajlandóságot sem mutat, hogy valaha is bilire v. wc-re akarna járni....

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Finike! Kicsit jöhetnél gyakrabban, mert ha meglátom a vonalzódat (az újat) már attól jobb lesz a kedvem. Most pedig egy csomót kell visszalépni, hogy láthassam...

Adra! Nagyon édesek az ikrek! Milyen jó kis képeket tettél fel! Ahogy Zéti bekapja a szemüveg szárát....Mint a nagyok....! :)

Mesi! Gratulálok a vizsgádhoz. Lehet, hogy munkát találni nagyobb feladat lesz mint letenni a vizsgát? Számolj majd be róla, ha találsz valamit ! Én szurkolok.

Nutella! Ti mikor mentek nyaralni? Tavaly is majd egy hónapot eltüntetek ha jól emlékszem?

Röviden ennyi lenne. Velünk nincsen semmi különös. Éppen azon töröm a fejem, hogy hová menjünk el a hétvégén legalább egy napra. Mi lesz egyáltalán nyitva az ünnep miatt?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mesi!
Gratula a vizsgádhoz, reméljük menni fog könnyen a munka találás.

Eszti!
Nálunk ma lesz délután az évzáró, és azzal le is zárult az ovi egész szeptemberig, novembertől pedig Edó is csatlakozik az ovisok táborához ha minden igaz bár azt mondják tuti felvették. Mentek nyaralni?

Mazsuzs!
Nálatok alakul az a második vonalzó???

Különben én is szeretem látni a pocakos vonalzókat :)

Adra!
El sem hiszem, hogy ilyen nagyok már a törpök. Persze az ember a saját gyerekein látja, hogy milyen gyorsan telik az idő de a mások gyereke mindig olyan sokat tud nőni egyszerre. :wink: :)
Nálatok mi a hyelzet az ovi kérdéssel?

Hexina!
Hát nem hoztál képet!!!!!! Kérünk!!!

Én is letettem a második fotós vizsgámat (minden félévben van ez volt a második félévem és 4 van összesen) így már a fele megvan. Szuper lesz nem a feladatok teljesítésével foglalkozni hanem élni csak úgy bele a nagyvilágba.

Mi majd csak aug végén megyünk Balcsira nyaralni, addig semmi extra, de legalább együtt leszünk.

Sz

szandrakiss
 
 


sziasztok!!!!!!!!!!!
nem tudom emlékeztek e még rá?????? :oops:
finike hatalmas gratula a kistesóhoz!!!!!!!!!!!!!!!!
rmélem mindenki jól van-?! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szija Nitacska,
Persze, hogy emlékszünk Rád! Köszönöm a gratulációt!
Én is gratulálok a kisfiatokhoz! :lol: Hogy vagytok? Mesélj, mi van Veletek?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


szia!!!örülök hogy emlékszel!!!!!!!!!
jól vagyunk.....hála égnek,..........bár nem indult probléma mentesen a terhesség ezért is tüntem el...de mára már minden rendben!!!!!!!!
Mátékám már január óta oviba jár!!!!!!!!!
csináltam egy tanfolyamot is......kéz-lábápoló-mükörömépítő....sajna levizsgázni nem tudtam .....de amint lesz lehetőségem levizsgázok!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia,
Örülök, hogy mostmár minden rendben van Veletek. Nálunk is egyenlőre minden rendben, de azért mindig félek, hogy nehogy valami baj legyen.

Hogy hogy fölvették Mátét januárban, hisz még nem töltötte be a három életévét akkor? Minket ezért nem vettek fel mert 8.31- ig nem töltjük be a három évet. Minket várólistára raktak, ami sok anyuka szerint nagy szó, hogy elsőre odakerültünk, így ha üresedés van és én vagyok az első érdeklődő, akkor felveszik a Vikit. Persze még van rajtam kívűl 20 anyuka aki erre vár. Nagy volt a túljelentkezés mindenhol. Nem is tudom mit fogok csinálni még egy évet a kisasszonnyal itthon. Már minden baba-mama programról kinőttünk, és borzasztóan unatkozik, un engem is, szóval nem tudom mit fogunk csinálni, pláne, hogy jön a második babánk. Úgy örültem volna, ha felveszik októbertől. A többi anyuka azt mondta nekem, hogy ha idén nem jut be akkor jövőre biztosan felveszik, mivel most várólistás. Na erre kiváncsi leszek. Vikinek már nagyon kellenek a játszótársak, gyerekek, imád velük játszani. Az ovónők is megkedvelték és ők már szeptembertől szívesen látnák. :? Ez van.
Magánovira sajna nem futja, úgyhogy maradnak a programok. Csiri-biri torna, játszóház, meg most szeretném elvinni lovagolni, mert imádja a lovakat, és nem messze van is egy hely ahol piciket "tanítanak" lovagolni, vagy inkább csak szoktatják a lovakhoz. Járnánk úszni is, mert nagyon szerette régen, de sajna még mindig van ez a futószemölcsünk, és emiatt nem szabad menni, nehogy más is elkapja, meg neki se legyen rosszabb. Már sokkal kisebbek, úgyhogy látok javulást, remélem mostmár mihamarabb elmúlnak.
Ma megyek EKG-ra. Délelőtt szabad vagyok, mert apa elvitte magával Vicust vásárolgatni, de most hirtelen azt sem tudom, hogy mit kezdjek a szabadidőmmel. :wink: :roll: Azért csak feltalálom magam, de azért jó ez a csönd és nyugalom. :oops: :wink:

Na jó most már befejezem a regényemet, bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de mint montam van időm....

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: