Új privát üzeneted érkezett!

Ez a hír :( :( :( :cry: :cry: szegény picikék, és persze az anyukáik!Szar körülmények közt ebben a dög melegben!
De H.Á. biztos klímás helyiségben valahol a Tengernél áztatja a nagy pi....át!!!!!! :twisted: :twisted:
manóci
 
 


Manóci! Egyetértek veled :wink:

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Feküdjön be a kedves H.Á. a klíma nélküli 12 ágyas korterembe 18-ad magával :evil:

Na meg ilyen dög melegben rohangáljanak az anyukák a picikékkel vissza, és ankinek nincs kocsija? Annak hőgutát kap az újszülött babája??? Na jól felidegesítettek :evil:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok !

Látom titeket is feldühitett a link. Engem is, de ezt mi tudtuk, tapasztaltuk az elejétől fogva, ezért nem érintett váratlanul.
Csak azért emeltem be, mert mindenhol az jelenik meg hogy mennyire jól sikerült ez az átszervezés, minden zökkenőmentesen lezajlott és a nővérek, orvosok kisimult arccal , mosolyogva dolgoznak. A betegek is jól el vannak látva, semmi baj nincs.
Elmondanám, hogy ma sem kaptunk semmiféle papirt, megint elhalsztották 1 teljes hónappal, igy augusztusban kell ismételten bemenni.
Senki nem tud semmit, még a munkaügyesek is csak találgatnak, szegények azt sem tudják mit csináljanak. Több száz ember lóg a levegőben. Igaz július 1-től megszüntünk, de még mindig nincs róla hivatalos irat, hozzáteszem azoknak sincs , akik a szabolcsba átmentek. Igy nem is dolgozhatnának hivatalosan, de mindegy, Kész idegbaj.
Fennt voltam az osztályon is, a munkálatok állnak, minden szétverve, de azonkivül változás semmi. Munkásokat egyáltalán nem láttam. Más osztályon nagyban folyik a felújitás, a szülészeten áll a munka

:twisted:

A miértjét nem tudom.
Ha megtudok valamit irok, addig is vigyázzatok magatokra és a picikre. Mindenkinek kellemes nyarat, jó pihenést kivánok.
pusz : nadimo
nadimo
 
 

 
 

nadimo: Szabó György dokihoz járok és most én sem tudom, hogy csak szülni lehet-e menni vele a mávba, vagy ha esetleg kezelésre szorulok, akkor ő jöhet-e be hozzám? A másik kérdésem, hogy szerinted vizsgálatokat írhat-e nekem ki? Gondolok itt vérvételre, vagy uh-ra. Nekem clostyt kell majd szednem és nem tudom, hogy a cikluskövetéses uh-t hol fogom tudni megcsináltatni, mert a magánrendelőben csak kedden és pénteken van és sokan is járnak hozzá. Ebben a hónapban azért nem tudtam elkezdeni, mert későn jutottam be. :(

Előre is köszi bárkinek aki tud válaszolni.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Keseregve olvasom ezt a topikot! Még nem írtam ide, de lassan eljött az ideje!
Mi első gyermekünket várjuk október 4-re, és a MÁV Kórházban szándékoztam szülni!
Most kétségbeesve hallgatom a híreket, kérdezem a dokimat, és nem megnyugtatóak a hírek!
Bár most van más, ami miatt izgulok (magasabb lett a vércukrom a terhelés után, mint kéne!)! Emiatt még nem stresszelem magam! De azért ez borzalmas! Valaki mondja meg, h a működő dolgokat miért kell átszervezés címén működésképtelenné tenni! :twisted:

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok!!!

KRISZTI :oops: :oops: :oops: Deh... én meg 27éves lettem :oops: Te meg akkor 32!! :) Éljen éljen! Isten éltessen Téged is sokáig!! Remélem lett tortád, és remélem h nem te sütötted!
Nekem tortám ugyan még nem volt, de az uram úgy kitett magáért h csuda! Elvitt a bükfürdői Radissonba 3napra!! Balázst pedig itthon hagytuk anyuéknak! Nagyon hiányzott, de kellett már ez a kis kettesben lét!! Szaunáztunk, masszázsoltunk, golfoztunk és jókat ettünk, pihentünk!! Annyira jóóóóó volt, legszívesebben visszamennék!!

De a legjobb, h mire hazajhöttünk Balázs megajándékozott egy fogincával, és ha jól látom mindjárt kint lesz a második is :lol:
Anyuék észre se vették h mikor jött ki neki :)

No megyek, fürdetni, meg etetni!

Puszi mindenkinek!!
ORSI

Kép
borso18
 
 


Lányok, de jó fiatalok vagytok még!Irigykedek 1000-el :oops:

ORSI,szupi lehetett a meglepi 3 nap :)

És nagyon boldog SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!! Kép


KRISZTIKÉM!!! TÉGED IS AZ ISTEN ÉLTESSEN SOKÁÁÁÁÁ!
Tőlem most virtuálisan csak egy ilyen torta telet :wink:
Kép
manóci
 
 


Sziasztok!
Orsikám,Manókám,köszönöm szépen a köszöntéseket :) És igen,volt tortám,és nem én sütöttem :lol: .Délelőtt jól kibőgtem magam,úgy kellett lelket önteni belém,aztán délután kaptam egy meglepi vacsorát a Trófeában.Imádom ott a húslevest,ettem az elején meg a végén is :lol: .Hétvégén még nem voltam,hááát hihetetlen kaják voltak,kagyló vagy 3féleképpen,vadak,citromsorbet,grillezett polip,polipszalámi,füstölt lazac sült bacon szalonnában....Csak kóstolgattam ezeket,én inkább a hagyományos zabáért vagyok oda(lilakápi,csülök,stb....).Pisti szedett magának rántotthusit,meg Dominak.Befalták.Aztán szóltam nekik,hogy hello,vajon finom volt-e,mert rántott harcsát ettek :lol: :lol: .Domi el volt hülve,nem is érezte,igazán Pisti volt megszédülve,ugyanis utálja a halat :lol: .Oda is ment a szakácsokhoz,győzködte őket,hogy ugye az előbb még nem harcsa volt ott....de mondták neki,uram,ma egész nap rántottharcsa volt :lol: :lol: :lol: .Na,már akkor elmondhatja,hogy kétpofára zabálta a halat is :lol: .Eddig érdekes,pecázni sem szeretett,de Domi kapott szülinapjára pecabotot,na Pistikénk kezéből ki sem lehetett venni,miután megérezte a kapás ízét.Fogtak törpeharcsákat Domival,és azóta be vannak sózva,hogy menjünk újra :lol: .Én régen évekig pecáztam egy exemmel,akkor szerettem meg nagyon és éreztem rá az ízére,addig el sem tudtam képzelni mit esznek a pecán annyira..... :shock: :lol: .Voltunk a kölökökkel modellversenyen is.Jelentem, a fiam már megint alakított,úgy odakacsintott öltönyben a zsűris csajoknak,takarták az arcukat a nevetéstől :lol: .Be is jött,harmadik lett,vigyorgott is.Dorinának ez még nagyon új volt,mosolygott ahogy kell,forgott,de látszott,a többi kislány már profibb ebben,őket hordják rendszeresen.Domit elvittük az ATV új gyerek ki mit tudjába,továbbjutott a 2.döntőbe.Majd írok,mennem kell :( Orsi,a Te meglepid nagyon jó lehetett!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Mindenki nyaral? :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti, mi nem! :lol: :lol: :wink: Vagyis itthon 2 szopi között igen! :P
Nem jöttök ki valamikor a jövő héten?Hogy ti is nyaraljatok?! 8)
Tudod az elmaradt kávézás!
manóci
 
 


SZIASZOTK!

ezer bocsi ne igen van idöm olvasni, de irok azért adok hirt magunkrol is..

Orsi neked irtam msnre is h gratulálok a fogacskákhoz! jo lenne msnezni de emlékszel amultkor is félbemaradt.. tök jo lehetett a z a pár nap pároddal kettesbe..valami ilyesmit szeretnék majd én is..mert h alakuloban van valami..



Kriszti!

nem olvastam a forumot csak most, nem is tudtam h ennyire szomoru voltál a szülinapod elött. de teljesen megértelek, és nem vagy önzö egyáltalán! az aki mindig másra gondol és mindenre képes h boldognak lássa azokat akiket szeret az nem lehet Önzö! Neked is kijár a boldogság, a rádgondolás, törödés, szeretet!!
De fö h mégis jol sikerült a szülinap! AMiröl irtunk iwiwen alakul, de jo lenne értekezni ezügyben ha van hozzá kedved!?

MAno!

h megy az idö pici Hanna már több mint egy hos..még most született..én is most veszem észre magam körül h sorra születnek a babák..az elmult 3 hét alatt 4 ismerösöm szült, és szerintem a többi is egy két ilyen fronthatásnak köszönhetöen megszül..?Mekkora a pici lány? Eszti nem féltékeny? láttam aközös képet roluk, annyira édesek együtt!!

Floci!

még nem jutottam el a honlapig, szörnyen szégyellem.. jol vagytok? rra gondoltam h mostanában sokat járok pesten, mindenképp beugranék hozzád a boltba, irok majd privit ezügyben is..

Jucc! mizujs veletek?fiuk? az én gyerköceimis nehezen viselik a meleget, föleg h ki se lehet menni ilyenkor(legalábbis abban a 4o fokos tikkszto höségben semmikép!)

pár szot magunkrol: tegnap végre eljutottunk strandra..nagyon jol sikerült, a gyerekek nagyon élvezték, Boni ki se akart jönni a vizböl. Gáborka is kedvenc játéka az volt h a medence széléröl ugrál t a vizbe nemg yöztem elkapni..el is fáradtunk rendesen! de már nagyon ránk fért!


Dori!

irtam iwiwre megkaptad?nem haragudtál meg remélem! ha tudsz majd oda válaszolj légyszi!


puszi mkinek, szép napot!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla, jó hogy adtál már maggatokról életjelet :) akartalak már keresni!
Hát igen telik az idő, ne is mondd :shock: Eszti kicsit féltékeny, de végülis nem annyira vészes, mert a tesókát nagyon szeretgeti, és csak rajtunk áll bosszút, hogy szóffogadatlan!
Hannus már :lol: 2970g!A cm-t még nem tudom, azt nem néztem.Jövő héten megyünk a dokinénihez a státuszvizsgálatra, majd ott megmérik.
Tök jó lehetett a strandolás.Én is már alíg várom, hogy nekem is leteljen a 6 hét, és mehesssek vissza a dokihoz.Remélem minden rendben is lesz, és végre medencézhetek már Esztivel.Alíg várom,ebben a melegben 8)
Csak neeem?Alakulgat valami?!Na, jó lenne!Drukkolok, hogy úgy alakuljon minden ahogy szeretnéd :!: :)
manóci
 
 


Köszi Mano, nagyon Ari vagy!!! elhiszem h jo lenne már pancsolnotok, ezeket a melegeket a hüvös szobában vagy valami viz közelében lehet elviselni csak. puszi nektek!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok csajszikák!
Nem vesztem el csak a finisben vagyunk több szempontból is. Rengeteget dolgozom, hogy az őszi áru kész legyen a boltba . Elsején már be kell vinnem, megelőzendő a konkurenciát aki csak 6.-án nyit. :D
A másik hírem, hogy nagyon úgy néz ki, hogy megkaptuk a hitelt, a héten megyünk aláírni. A kecó kész, szerdán vesszük át. A kulcsokat végleg csak akkor kapjuk meg ha már a bank is utalt, de ez már csak napok kérdése.
Voltunk pár napot a balcsin, nagyon jó volt csak rövid. A gyerekeim olyan feketék :D
Kép
Egy napot Siófokon töltöttünk,Orsi, kár hogy nem tudtunk találkozni. Biztos nem kaptad meg az üzimet msn.en.
Most jó szeles, hideg idő van. Ki is használom:megyek vasalok egy kicsit.
Elmaradtam néhány köszöntéssel, sok szépet és jót kívánok minden név és szülinaposnak.Kép
Puszi mindenkinek

Kép
flocika
 
 


Hali Csajok!

Először is Isten éltesse a szüli-és névnaposokat!!!

Sajna nem nyaralok, csak most a gépem döglött be 1,5 hétre. Előtte net nem volt, most meg gép. Hát ez van. Le kellene már cserélni, mert elég öreg szegény. Szóval mi megvagyunk, Balázs szépen nő, nagyon ügyes, már mászni kezdett. MAjd teszek fel képet is egyszer :D Blanka szövegel ezerrel meg énekel, no meg a szokásos hisztik. A meleget elég nehezen bírtuk mi is, de a kerti kis locsi enyhítette a kánikulát.


Jártam Koós-Hutás Piroskánál, akinek aktuális, a Nyírőbe ment át.
Na eddig tartott a nyugi, felébredt a kisebb.....
Üdv, még írok

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Judit,boldog névnapot kívánunk!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


ermoni írta:Sziasztok!
Keseregve olvasom ezt a topikot! Még nem írtam ide, de lassan eljött az ideje!
Mi első gyermekünket várjuk október 4-re, és a MÁV Kórházban szándékoztam szülni!
Most kétségbeesve hallgatom a híreket, kérdezem a dokimat, és nem megnyugtatóak a hírek!
Bár most van más, ami miatt izgulok (magasabb lett a vércukrom a terhelés után, mint kéne!)! Emiatt még nem stresszelem magam! De azért ez borzalmas! Valaki mondja meg, h a működő dolgokat miért kell átszervezés címén működésképtelenné tenni! :twisted:


Szia Ermoni!

Én szeptember 30-ra vagyok kiírva. Bizakodtam benne, hogy esetleg addigra elkészül a MÁV-szülészet, de ma olvastam egy másik fórumon, hogy egy kismamának azt mondta az orvosa, hogy decemberre várható csak az átadás... :( Így a finis felé közeledve egyszerűen nincs lelkierőm másik kórházat keresni, és a nőgyógyászom sem szeretném otthagyni.

A terhességem elején 6 napot volt szerencsém az ugyancsak kellőképpen lepukkant budai Honvédban tölteni, borzasztó volt, pedig csak magammal kellett törődnöm, és nem voltam műtve, csak feküdnöm kellett a biztonság kedvéért. És ha az áldatlan körülményekhez még azt is hozzáveszem, hogy most majd a személyzettel is viaskodnom kell a jogaimért meg a babámért, akkor nem kis mértékben esem kétségbe...

Az egyetlen "jó" hír, hogy ha nincs komplikáció, 3 nap után kidobják az embert. Szerintem 3 nap után úgyis menekülne onnan mindenki. (Megnyugtató lesz itthon ismét WC-deszkára ülni, és undor nélkül zuhanyozni úgy, hogy közben nem nyitogatják rád az ajtót a folyosóról, ahol mindenki jár-kel! Mert most ez a helyzet a Szabolcsban... Vagy én vagyok túl finnyás???)

Waterlilly
waterlilly
 
 


Judit, nagyon Boldog névnapot!!!!!
manóci
 
 


sziasztok!

Waterlilly!én meg azt hallottam h szeptember végén adják át a máv korházat..de ezek szerint téves infom van?meg h a szülöszoba mellett kialakitják a koraszülött intenzivet ha minden igaz, ami nem kis dolog. legalább ez pozitivum benne.

Jucc! bocsi megkésve boldog névnapot kivánok neked!

Dori! tök jo, már ilyen ügyes a te fiacskád is! és Blanka.. :P az én fiam még csak apránként rakosgatja a mondatokat.de még egyetlen versike amit tud..szoval hozzátok képest le vagyunk maradva..

Floci! akkor ahog ymegbeszéltük..alig várom!

puszi mkinek!!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok !

Elég régen nem irtam a topikba. Nem tüntem el, csak idő hiányban szenvedek állandóan. Olvasgatni azért szoktalak benneteket, figyelemmel kisérem az itteni eseményeket.
Remélem mindenki jól van, jól birjátok ezt a változékony időt. Én és a család jól vagyunk, igaz hol a höségtől kinlódunk, aztán pedig a hirtelen hőmérséklet esés visel meg minket.
Idén a Balcsi helyett inkább mást választottunk, nem merem bevállalni , félek nehogy rossz idő legyen pont mikor mennénk, biztos megütne a guta. Rám / ránk férne egy kis pihi.
A kórházi dolgok mindig rendezetlenek, mostanság kezdik kipostázni a papirokat nekünk ( én még mindig nem kaptam semmit )
Az átépités zajlik, a szülőszobák szépen haladnak, de az osztályon semmit nem csináltak a szétverésen kivül. Két alkalommal is bent voltam, egyszer sem láttam munkást. A PIC részleget még el sem kezdték, addig pedig a visszaköltözés is elnapolva. Reméljük azért az október eleji költözés nincs veszélyben, az biztos hogy csúsznak a munkálatok. A hireim alapján sajnos több szülésznő is eljönni kényszerült azok közül akik átmentek és megpróbálták az új helyet.
Akik még maradtak, rengeteget dolgoznak, szinte szabadnap nélkül. Talán pozitiv változás annyi történt, hogy több orvosunkat is visszahivták, igy ők ismét felvehették a munkát.
Többen kérdeztétek, hogy azok az orvosok akik szerződéssel vannak ott, a szülésen kivül mást is végezhetnek-e ?
Erről sajnos felemás infoim vannak, valaki szerint igen, más szerint nem. Kérdezzétek az orvosaitokat, mert én úgy látom ez valahogy nem egységes, még most alakul.
Ha megtudok pontosat irok, addig nem szeretnék butaságokat irni, aminek nincs alapja.
Szombaton megvolt a búcsú bulink is ( nekünk csecsemősöknek ).
Nagyon jó volt, jól éreztük magunkat. Újra együtt sirtunk-nevettünk, kár hogy szétzilálták ezt a jó kis csapatot.
Reméljük mielöbb rendeződnek a dolgaink, és azok akik még dolgoznak mielöbb visszatérhetnek a MÁV-ba.
Mindenkinek kitartást , jó egészséget kivánok.
Puszi . :lol:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a köszöntéseket, nagyon kedvesek vagytok :)

A MÁV-ért továbbra is rettenetesen szurkolok, és bizakodom, hogy mire megint eljön az én időm :) szépen rendeződnek a dolgok, és tök jó lesz minden! Annyira de annyira nincs kedvem kórházat váltani, hogy ihajj! És nagyon jó, hogy nem most várok babát...

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ugyan most még nem aktuális a dolog, de jelenleg hogy zajlik a szülés körüli hajcihő?

Úgy értem: pesterzsébetiként kell-e beutaló ahhoz, hogy a MÁV-ban szülhessek minden bejelentés nélkül? A napidíjon kívül kell-e a szülésért fizetni?

Köszi a segítséget előre is.
charlottee
 
 


Sziasztok!
Különösen Waterlillynek! Kedves sorstárs!
Nem, nem vagy finnyás... csak...hát visszasírjuk a jó kis régi MÁV-ot, ami az én orvosom szerint már biztosan nem lesz olyan jó kis szülészet, mint volt!
Mert, ugyan az marha jó hír, h koraszülött osztály is lesz (amibe még bele sem kezdtek...ugyan a szülészet már készen lesz, de bevárja a koraszülött osztályt... :? ), de eddig a MÁVban viszonylag problémamentes szülések és babák voltak! Ez adta a "báját", többek között. Most lesz egy tök nagy szülészet, tele mindenféle zűrös esettel, rengeteg koraszülöttel. Vége a nyugalomnak...
És remélem senki nem ért félre, nem az ellen vagyok, h ne legyen koraszülött osztály... hanem azon, h megszűnik az "intimitás", itt is csak egy nagyüzem lesz! Az orvosok is tartanak tőle! Hát én csak ennyit akartam írni. Látom itt amúgy is egy megszokott, jó csapat beszélget egymással és néha megtűritek a magamfajtát, aki amiatt téved ide, hogy meglátja a MÁV kórházban szültem feliratot és valahol ki akarja keseregni magát! Olyanok virtuális vállán, akik értik miről beszélünk!
Amúgy nekem azt tanácsolta az orvosom, h az a lényeg, h szülés után minél hamarabb lépjünk meg, menjünk haza! Nincs más megoldás, ha itt maradok! (És mostmár nincs kedvem váltani, és hallom más kórházakban is "teltház" van. Éljen az egészségügyi reforf! :twisted: )
Hát majd cirkuszolunk a jogainkért, meg azért, h próbáljanak már meg embernek nézni minket! Szülés-vajudás közben kicsit nehéz, de majd megoldjuk! Nem, csajok?!
Na, tényleg bocs, de ez megint kitört belőlem!
Mindenkinek minden jót!

Kép
ermoni
 
 


Helo !

Hát ERMONI nagyon rátapintottál a lényegre. Akik minket választottak anno, azok nagyon is tudták miért tették ezt.
Nem akarom magunkat fényezni, de tényleg jó kórház, jó szülészet volt. Szakmailag igen felkészült személyzettel, folyamatosan felújitott szobákkal, baba-barát elvekkel... stb. nem is részletezem.
Az anyák szerettek itt lenni , mert családias volt a hangulat, egyáltalán nem volt kórházi jellegű.
Volt olyan anya, akit a 8. napon úgy kellett haza tessékelni , mert olyan jól érezte magát. ( biztonságban érezte magát,)
Nevetve meg is jegyeztük, hogy valamit összekevert, mert a hotel a másik sarkon van. :lol:
Szóval jó volt nagyon. Mi is szerettük , nehéz is megemészteni hogy már nincs, és valószinüleg sosem lesz olyan mint volt.
De ezt már rengetegszer leirtam, úgy hogy bocsánat. !
Nagyon szurkolok nektek pocakosoknak, hogy minden a lehető legjobban alakuljon , legalábbis a körülményekhez késpest .
Esetleg akinek kérdése van , vagy segitségre szorul nyugodtan keressen meg, ha tudok segitek.
:wink:
nadimo
 
 


Csilla!
Bonikának boldog névnapot kívánunk!!!!!!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!
újonnan csatlakozom hozzátok :D
Én még csak most hagytam abba a munkát, jelenleg 29 hetes vagyok, október 20ra várjuk első babánkat.
Én is Gulyás dokihoz járok a MÁV-ba, a 12. héten váltottam orvost, és őt ajánlotta egy ismerősöm. Előtte a SOTE II voltam, szintén egy ajánlott profnál, de nagyon nem voltam vele megelégedve /semmi info, én szóltam neki :!: hogy talán tarkóredő vizsgálat lenne esedékes stb. stb./
De a Gulyás doki tényleg jó fej, elmond mindent, mikor és milyen vizsgálat következik, hogy állunk, milyenek az eredmények stb

A Szabolcs utcától én is tartok, 2,5 hete beszélgettünk erről a dokival, és azt mondta, ha semmi nem jön közbe, akkor októbertől visszateszik a szülészetet a MÁV-ba. Remélem, kis pocaklakóm nem akar hamarabb jönni, és a kórház is kész lesz addigra.

Tud egyébként valaki mondani valamit a Szabolcs utcai állapotokról?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Kriszti!

köszi szépen, rendes töled h eszedbe jutott!!

puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


ermoni írta:Sziasztok!
Különösen Waterlillynek! Kedves sorstárs!
Nem, nem vagy finnyás... csak...hát visszasírjuk a jó kis régi MÁV-ot, ami az én orvosom szerint már biztosan nem lesz olyan jó kis szülészet, mint volt!
Mert, ugyan az marha jó hír, h koraszülött osztály is lesz (amibe még bele sem kezdtek...ugyan a szülészet már készen lesz, de bevárja a koraszülött osztályt... :? ), de eddig a MÁVban viszonylag problémamentes szülések és babák voltak! Ez adta a "báját", többek között. Most lesz egy tök nagy szülészet, tele mindenféle zűrös esettel, rengeteg koraszülöttel. Vége a nyugalomnak...
És remélem senki nem ért félre, nem az ellen vagyok, h ne legyen koraszülött osztály... hanem azon, h megszűnik az "intimitás", itt is csak egy nagyüzem lesz! Az orvosok is tartanak tőle! Hát én csak ennyit akartam írni. Látom itt amúgy is egy megszokott, jó csapat beszélget egymással és néha megtűritek a magamfajtát, aki amiatt téved ide, hogy meglátja a MÁV kórházban szültem feliratot és valahol ki akarja keseregni magát! Olyanok virtuális vállán, akik értik miről beszélünk!
Amúgy nekem azt tanácsolta az orvosom, h az a lényeg, h szülés után minél hamarabb lépjünk meg, menjünk haza! Nincs más megoldás, ha itt maradok! (És mostmár nincs kedvem váltani, és hallom más kórházakban is "teltház" van. Éljen az egészségügyi reforf! :twisted: )
Hát majd cirkuszolunk a jogainkért, meg azért, h próbáljanak már meg embernek nézni minket! Szülés-vajudás közben kicsit nehéz, de majd megoldjuk! Nem, csajok?!
Na, tényleg bocs, de ez megint kitört belőlem!
Mindenkinek minden jót!


Kedves Ermoni!
Légyszíves továbbra is gyere ide keseregni! :) Így nem leszek egyedül! Én egészen a múlt hétig biztattam magam, hogy szeptember 30-ra kész lesz a MÁV szülészet, aztán egy másik fórumban olvastam, hogy egy kismamának az orvosa azt mondta, sajna december lesz ebből, nem fog elkészülni a PIC...
Namármost, Pocaklakó nem fog decemberig várni, sőt, nagyon remélem, szépen, pontosan szeptember 30-án kidugja a kis fejét a napvilágra (és ebben a sorrendben, először a fejét, mert most még farfekvéses a drága).
Új orvost, kórházat, ahogy írtam, nincs lelkierőm keresni. Így egy választásom marad: felkészülök a legrosszabbakra. Több fórumon is gyűjtöm az infókat, és ha problémákról hallok, megpróbálom kitalálni, hogyan oldanám meg. Ahogy írtad, vajúdás-szülés közben kicsit nehezített terep lesz...
Állítólag szerdánként van "fogadóóra" amikor meg lehet nézni a szülészetet, én jövő héten készülök bemenni, és mindent meg fogok kérdezni könyörtelen dzsungelharcosként, már van egy kérdésekkel teleírt A4-es oldalam...
Ami meg a PIC-et illeti, adja Isten, hogy ne legyen rá szükségem. De ha mégis gond van, és oda kerül a babám, hálás leszek a sorsnak, hogy nem kell másik kórházba átszállítani. És akkor már nem fog számítani a kórterem állapota se... Sovány vigasz, ettől még nem fogok "I love Szabolcs utca" feliratú pólót hordani, de nálam működik. :P

Waterlilly
waterlilly
 
 


Szia Ani,
én is a Gulyáshoz járok, és eddig nekem is nagyon bejön.

Ermoni, Waterlilly,
nekem nem az a fő bajom a Szabolccsal, hogy másnap haza akarok majd jönni. A mávban sem töltöttem bent 1,5 napnál többet a második szülésem után, pedig szuper volt, különszoba, stb. Azt is persze megtiltanám, hogy bármit adjanak a gyerekemnek (itt főleg a cukros vizre gondolok). Állitólag az is jogszabály, hogy ha a gyerek állapota nem indokolja, és az anya ezt igényli, akkor kötelesek engedni, hogy 24 órában veled legyen. De azt nem tudom, hogy hidalnám át, hogy nem egyágyasak a szülőszobák. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy úgy szülök, hogy velem egy légtérben vadidegen emberek vannak, és mellékesen az egyik közülük pont szül :( Én novemberre vagyok kiirva, és eddig reménykedtem, hogy elkészül addig a máv, de most elkezdtem kételkedni ebben, és nagyon el vagyok keseredve. Ha az otthonszülés nem állna tőlem olyan távol, mint amennyire, tuti, hogy azt választanám.
Állitólag az Istvánban és a szt. Imrében vannak még normális körülmények, de mindkettő borzalmasan zsúfolt, és én is nehezen tudom elképzelni, hogy most orvost váltsak... de egyszerűen nem akarok másokkal együtt szülni. :(
zsuzsoo
 
 


Kedves Zsuzsoo!

Korábban a Nyírős topicban írtam neked, hogy most tervezzük a következő babát, és szeretnék én is a MÁV-ban szülni. (remélem mire én a szülés közelébe kerülök, a MÁV-ban rendeződik minden) Gulyás doki nagyon szimpatikusnak tűnik az alapján amit eddig olvastam róla. Megtennéd, hogy írsz róla bővebben ide vagy az e-mail címemre?

Köszönöm
rozsaag
rozsaag
 
 


Rozsaag,
Sajnos, olyan nagyon bőven nem tudok róla irni, mert az előző két gyerekemet nem nála szültem. Most teljesen véletlenül futottam bele, és rögtön rám szánt vagy fél órát. Már többször fölhivtam telefonon, ha kérdésem volt, egyszer vasárnap du., mert lágyéksérvem lett, másnap megnézett, fölirta magának, hogy keres sebészt, egy hónap múlva is emlékezett erre a problémámra. Szóval, nekem nyitottnak és normálisnak tűnik. A szüléssel kapcsolatos nézetei is megfelelnek nekem. Ennek ellenére nem biztos, hogy nála fogok szülni :( de ez ugyebár más téma. A magánrendelése korrekt, bár azért kell várni, a genetikai uh-t a kórházban csinálta. Eddigi nőgyógyász élményeimmel ellentétben, sokkal kevésbé pénzcentrikus.
Ha van vmi konkrét kérdésed, szivesen válaszolok.
Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


Waterlilly, nagyon várjuk, hogy mit láttál a Szabolcs utcában!

Hát igen, a sokágyas szülőszoba riasztó dolog, főleg nekem, mivel még egy mandulaműtétem sem volt, és soha egy napot sem voltam kórházban, max látogatóban.
Próbálom magam nyugtatni, hogy nem ez a lényeg, hanem a baba, és ha kell, a folyosón is megszülöm, de még nem nagyon jön be ez az önterápia :?
De a szülés csak az egyik dolog, az már sokkal jobban aggaszt, hogy mikor adják oda babát, mennyi időre, és főleg mit adnak neki, mikor nem látom...

Több fórumba belenéztem tegnap, én is olvastam, hogy a MÁV szülészeten áll a munka, tehát az októberi átadás is valószinüleg felejtő..Szóva készüljünk a "legrosszabbra" :arrow: ki tudja, talán "I love Szabolcs utca" lesz a vége :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Köszönöm szépen Zsuzsoo!
rozsaag
 
 


Zsuzsoo!
Lenne még kédésem. Ő maradt a kórházban, vagy szerződéssel foglalkoztatják? Az uh-t is ő csinálta, tehát van képesítése és nem kell máshoz menni? Azt nem tudod, hogy az amniocentézist, vagy chorinboholy mintavételt vajon hol csinálják? (nem tudom neked volt-e)

Köszönöm előre is a válaszod.
rozsaag
 
 


Az uh-kat ő csinálja, és úgy tűnik, ért hozzá, én a 12. hetit máshol is megcsináltattam, és teljesen összhangban voltak a leletek. Nekünk azt mondta, hogy őt átvette az új intézmény, tehát marad (legalábbis a pillanatnyi állás szerint). Amnioban nem vagyok jártas, szerinem azt a mávban régen sem csináltak, de hívd föl, és kérdezd meg, az a legegyszerűbb.

Ani,
persze, hogy a gyerek a lényeg, de egy jó szülésélmény azért szerintem fontos. A többszemélyes szülőszobán kívül ami még eléggé riaszt a szabolcsaban, az az lenne, ha véletlenül császár, és tényleg 24 órán át nem engednek fölkelni (a mávban ez 8 óra), és addig a babát sem kapod meg, mivel nincs egyágyas szoba, a férjed sem jöhet be, te mozgásképtelen vagy... és esetleg így bent kéne maradni 4 napot, hogy zuhanyzó a folyosón, a férjem és gyerekeim nem jöhetnének be a szobába, ellenben vadidegen emberekkel megoszthatom ezeket az intim pillanatokat. Hát nem tudom, én erre azt hiszem, nem vagyok kész.
zsuzsoo
 
 


Ja, rozsaag,
a jövő héten megyek hozzá szerintem, és ha gondolod, megkérdezem ezt az amniot.
zs
zsuzsoo
 
 


Lányok !

Egy kedves kolléganőm értesitett, hogy vannak változások a szabolcsban. Akit érint menjen át abba a topikba is, tényleg érdemes elolvasni a hozzászólásokat. Lehet hogy jobbra fordulnak a dolgok ?????????
Nagyon örülnék neki több szempontból is. Bár engem már nem érint, de nektek hátha jobb kedvetek lesz töle azért szólok.
Puszi
nadimo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsoo, teljesen igazat adok azokban, amiket leirtál.
Nem mindegy, milyen nyomot hagy egy ilyen fontos esemény.
Irtad, hogy "gyerekeid", tehát nálad 3. baba lesz??

Egyébként én is jövő héten megyek a dokihoz :)
Én úgy tudom, hogy ő maradt a máv-ban, mármint ő nap mint nap oda "jár be" dolgozni. Még mondta is, hogy egyrészt egy jó, mivel nem kell értekezletekre járniuk, másrészt a "nagy főnökök" reggelente odaát kezdenek, és mire átmennek, addigra ők már javában benne vannak a munkában. Főleg ambuláns rendeléseket visz, mivel megnövekedett a hozzájuk tartozó betegek száma

Nadimo, köszi a tippet, mindenképp megnézem.

Nálam beindult a fészekrakó ösztön, nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, alig várom, hogy megvegyem a mini kis cuccokat :)

Szép napot mindenkinek

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Zsuzsoo!

Légyszíves kérdezd meg a dokitól az amniot. Tartok tőle, hogy most sokmindent nem fog tudni mondani.
Előre is köszönöm.

roszaag
rozsaag
 
 


nadimo írta:Lányok !

Egy kedves kolléganőm értesitett, hogy vannak változások a szabolcsban. Akit érint menjen át abba a topikba is, tényleg érdemes elolvasni a hozzászólásokat. Lehet hogy jobbra fordulnak a dolgok ?????????
Nagyon örülnék neki több szempontból is. Bár engem már nem érint, de nektek hátha jobb kedvetek lesz töle azért szólok.
Puszi


Sziasztok!

Az orvosom is megerősítette ezt a hírt. Szerinte már most sok álláspont közeledett, és szeptember végére (amikorra ki vagyok írva) szerinte már nem teljesen elfogadott lesz a 24 órás rooming-in, és hogy a babáknak ne adjanak semmi mást, csak amit az anyuka enged.
Azt viszont ő is megerősítette most már, hogy szeptember 30-ig nem lesz átadva a MÁV-szülészete, mert a szülészet kész lesz ugyan, de a PIC nem, és addig nincs költözés... :(

Waterlilly
waterlilly
 
 


Waterlilly,
és mi a helyzet a szülőszobákkal? Te láttad?
Mennyi a legkisebb létszám szobánként?
zs
zsuzsoo
 
 


Kriszti!

Dominak boldog névnapot kivánunk!

Flocika!örülök h taliztunk végre..bocsi a zürzavarért..emlékszel még amit a forummal kapcsolatosan mondtál nekem?

szép napot mkinek!

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla, Boldog névnapot Boninak!!!!

Üdv minden újnak :) és kitartást!!!!!

Gulyás doki, nagyon jó Uh-os!!!Engem is Uh-ott jó párszor!

Amniot a Mávban nem csinálnak, Schöfiben, és a Női klinikán.

Többiekkel mi újság, Kriszti, Floci, Dóri, Orsi és a többi? :wink:

Én hétfőn hívom időpontért a dokimat, a 6 hetes kontroll ügyében!
Mi jól vagyunk, pici sokat szopizik, ügyes nagyon, és már 3210g!!!Eszti már nem annyira gáz, féltékenység ügyileg, bár néha még vannak harcok!
Majd rakok képet is, most mennem kelll! :)
manóci
 
 


Köszönöm szépen az infót neked is Manóci!
rozsaag
 
 


Kedves Lányok!

Gulyás doki magánrendelésére szeretnék menni.
Mi a címe a rendelőnek?
Milyen számon tudok bejelentkezni hozzá?
Csak rendelési időben, vagy bármikor felhívható?
Mennyibe kerül?

Magamról: 2003-ban szültem, 2006-ban 2x elvetéltem. A következő terhességem szeretném végre kihordani.
Mennyire segítőkész a doki annak kivizsgálásában, hogy mi lehet a háttérben? Tudtok erről esetleg valamit?

Köszönöm előre is!
rozsaag
rozsaag
 
 


Rozsaag,
Gulyás doki magánrendelés csütörtök 15-19h
VI. Bajcsy Zs. út. 65 III/3
mobil: 30/9452697

Én mindig tőle magától kértem időpontot (ebben egyébként nem túl erős, azért várni kellett), nem tudom az asszisztense számát.

Problémás terhességekben nem ismerem a tapasztalatát, kérdezd meg őt.
zs
zsuzsoo
 
 


Köszönöm a választ Zsuzsoo!

rozsaag
rozsaag
 
 


Sziasztok!
Valaki kérdezte (bocs, h nem tudom, ki... :oops: ), de már a könnyen felejtős periódusban vagyok... Nekem az I. Női Klinikán csinálták az amniót! Ha kell info, doki név írj privit! Én csak pozitív dolgokról tudok beszámolni! :wink:
Na, elolvasom amit a Szabolcsról írtak, reménykedve...
Majd még jövök!
(Babát várók, csak nekem van vonalzóm? Csináljatok, h lássam/lássuk ki mikor megy a Szabolcsba... :D )

Kép
ermoni
 
 


Biztos béna vagyok, de nem találom! Nadimo! Hol keressem? A Szabolcsos topik, amit találtam már bedöglött rég....
Segítség!

Kép
ermoni
 
 


Ermoni,
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=1250

vagyis: HIETE - vagyis a Szabolcs utcai klinika... Te is ott szültél
itt a Szülészetek, kórházakban.
Ez egy élő topik, sok benne az info a jelen állapotokról.
zs
23+6 :)

ui. Bennem egyre jobban érik, hogy megpróbálok átmenni az Istvánba :?
zsuzsoo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: