Új privát üzeneted érkezett!

Na akkor még egy kicsit én, lassan felveszek egy gépírót magam mellé! :D (Ja, minden egyszerre jut eszembe!)
Szóval egy picit off-olom a topicot!

Ha valakit érdekel teljesen új és eredeti nike női cipő ill. férfi nadrág, akkor dobjon egy pü-t nekem az email címével, és küldök neki képeket!
Olcsóbb, mint a boltban!
Köszi!

Már tudom, milyen magammal társalogni! :D :D :D

Pussszantás mindenkinek! A tél pedig azonnal MONNYON LE!!!!!!

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem nem értek egyet Hexinával, ne mondjon le a tél főleg ha ilyen szép nagy hó esik mint most. :) Alig várom hogy Nándi felébredjen és kimenjünk.
Igaz a hólapátot egyszerűen nem találom sehol de megpróbálunk majd szánkózni. Kiváncsi leszek fent marad-e a szánkón (nem nagyon szereti az ilyen dolgokat, motorozni sem szeret a műanyag mociján) főleg mert nincs háttámlánk a szánkón. :)
Persze én sem voltak ilyen pozitív amikor még dolgozni jártam és mikor éppen hazafelé tartottam akkor egy vonat sem volt bent a pályaudvaron mert valahol "elakadtak". De most azt hiszen kiélvezzük a havazást!!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, és valaki eltudná nekem magyarázni azt, hogy a GYES-ből ami most
28.500 Ft (és én péntektől vagyok GYES-en) hogyan fognak adót vonni?
Azt hiszen nem igazán értem a lényeget....mennyi marad meg ebből a 28.500.-Ft-ból adó után?
Tényleg visszakényszerítenek dolgozni...Én pedig egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Nándit beadom a bölcsibe....még nem váltam le róla.. :lol:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 

 
 


Sziasztok!

Mazsuzs Zsuzsinak nagyon sok boldog névnapot, Nándinak pedig még boldogabb 2. szülinapot kívánunk!!!!!

A férjem jól van (3 hete műtötték), már nagyon mozgékony, persze csak óvatosan.

A gyerekek is jól vannak. Majd ha lesz időm, teszek fel képet.

Üdv: Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Helló Csajok!

Tudom régen voltam, de mostanában annyira nincs időm a gép elé ülni! Látom, ezzel nemcsak én vagyok így. :wink:

Finike!
Nagyon klasszak a képek! Látszik, hogy jól éreztétek magatokat!

Most én is Mazsuzssal értek egyet, mert nagyon klassz a hó, és végre a gyermekim is élvezheti a telet. Szánkózunk minden nap, meg persze hóembert is építettünk! :D :D :D :D :D :D :D :D

Mazsuzs!
Boldog névnapot kívánok!

A gyes-ből csak nyugdíjjárulékot vonnak ami 9,5%!
Én úgy emlékszem, hogy a családi pótlékot akarják megadóztatni úgy, hogy bevonják az adóalapba.

Nutella!
Jobbulást kívánok így utólag a férjednek, és örülök, hogy most már ilyen jól van.

Mi is elég jól elvagyunk, a törpik eszméletlen sokat dumálnak, egyre elvenebbek, és a délutáni alvással is időnként gondban vagyunk. Vannak délutánok amikor - attól függetlenül, hogy előtte kimentünk levegőzni v. sem - ebéd után kb. 1 óra után, egyszerűen nem akarnak elaludni és csak 3-4 óra felé alszanak el.
Nem tudom, hogy ez miért van. Nálunk a kettő manó miatt állandó a rendszeresség, tehát még ahhoz sem tudom kötni, hogy vmi másképp történik azokon a napokon amikor csak későn alszanak el. Ezt leszámítva tényleg minden rendben, sőt annyira édesek már: egyre többször mutatják ki a szeretetüket, odajönnek megpuszilni, megölelni minket. És olyan sokszor mondják már nekünk hogy "szeretlek, apa, v. szeretlek anya". Ezeknél a szavaknál komolyan mondom semmi sem tesz boldogabbá! :oops: :D :D :D :D :D

Szandra!
Ne húzd fel magad! Sajnos ezek a megszorító intézkedések eléggé érintik a gyerekes családokat :? : gyed, gyes, családi pótlék megadóztatása, szocpol felvételének új feltételei stb.
Minket most a szocpol érint a legérzékenyebben, mert szeretnénk az idén elköltözni, ezért nagyon szeretném már tudni, hogy mikortól fogják az új feltételekhez kötni a szocpol felvételét. Ha nem félévtől vezetik be csak esetleg később, akkor még van esélyünk arra, hogy a régi feltételek szerint tudjuk felvenni.

Hexina!
Örülök, hogy végre megint itt vagy köztünk! Két hete voltunk Dóriéknál. Nagyon klasszul elvoltak a gyerkőcök! Jó lenne találkozni valamikor! Ha a jövőhéten ráértek, akkor priviben meg is beszélhetnénk valamit!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Adra! De irigyellek, hogy a Manók már mondják a magukét.
Nándi a mutogatás nagy mestere és így is mindent megértek...de jobb lenne a dumálna már. De mit csináljak, ez van...
Átalakítják a szocpolt is (megint)? Erre nem is figyeltem fel. Bennem is csak a GYED, GYES és családi pótlék maradt meg. Ebből még lehet elvenni, hiszen ezt sok ember kapja...
Irigy vagyok a találkáitok miatt is (Dórival vagy Hexinával) de erről is írtam már.
Én egyszerűen alig tudom Nándit gyerektársaságba vinni. Pedig jó lenne.
(A bölcsit egyenlőre kihagynám de erről már írtam...) :oops:

Köszönöm a köszöntéseket! Nándi ma két éves....milyen nagy fiú!
Szombaton lesz megtartva a szülinapja, répatortát szeretnék sütni de lesz igazi cukrászdai emeletes csokitorta is. Hogy tudjak csomagolni a vendégeknek akik eljönnek...

Nutella! Jó, hogy te is jelentkeztél! Várjuk a képeket!

És akkor itt egy kép tőlem is bizonyítékul hogy Nándi élvezte a havat és a nagypapa társaságát:

Kép

Zs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Adra, benne vagyok! Beszéljük meg! :D :D :D

Mazsuzs, Boldog Névnapot neked! Nándi (kis vő jelöltem :D :wink: ), Boldog Születésnapot!
Kép

Szép estét mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs!
Neked Nagyon Sok Boldog Névnapot!
Nándinak meg Nagyon Sok Boldog Születésnapot kívánunk!
Kép

Szép nagy hóembert építettetek! Ügyesek vagytok!

Mi is rég talcsiztunk! Összeröffenhetnénk megint, talán most össze is jönne a tali.... 8) :lol: Jövőhét kedd vagy csütörtök de.?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Helló Csajok!

Mazsuzs!
Nem látok a szememtől! :oops:

Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk Nándinak!

Kép

Finike!
Jó ötlet a tali, csak nekünk a jövőhét nem jó! De utána héten, ha lefixáljuk az időpontot nekünk bármi jó!

Végre találtam egy cikket az indexen, ahol elég jól össze vannak foglalva a minket is érintő változások, és azok bevezetésének időpontjai, ha valakit érdekel, itt el tudja olvasni:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/02 ... tlandobol/

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Utólag is
Nagyon boldog névnapot Mazsuzs!

Nándinak és Nutella Andrásának pedig boldog szülinapot!

Kép

Mazsuzs! A gyesből csak nyugdíjjárulékot vonnak.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Kerekes Zsuzsi, köszönjük szépen a köszöntést, nagyon tetszett az egész családnak! Andris nagyon örült, hogy kutyust küldtél neki. És utólag boldog névnapot kívánunk!

Tegnap este jutott eszembe, hogy Mesi Lara babáját nem köszöntöttük meg első születésnapja alkalmából. De még 8 napon belül vagyunk: Isten éltessen sokáig, Lara baba!

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Hexina!

Írtam privit!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok Csajok!

Elnézést, hogy nem figyeltem :oops: , így utólag is kívánunk:
Nagyon Boldog Születésnapot Larának és Andrisnak!

Kép

A szülinaposokról szeretnénk egy-két képet látni!

Dobok én is néhány képek a törpikről:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Adra, ment a válasz!

Még mi is belül a 8 napon :oops: :oops:

Lara és Andris, Isten éltessen titeket! Boldog születésnapot!

Egy nagy taliban mi is benne vagyunk!!!!!!

Szép napot mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért, csak szeretném megkérdezni, lehet-e hozzátok csatlakozni :oops:
Én is a Jahn Ferenc kórházban szültem immár másodjára :D
A fiam már 2,5 éves a kislányom pedig fél :)
Halásztelken lakunk egy ideje a szüleimnél. Most kezdünk építkezni, a lakásunkat pedig eladtuk úgyhogy most hontalanok vagyunk, így egy darabig a szüleimnél dekkolunk :)
Mondjk most nem is bánom, mert itt lakik a dédi is aki imádja a dédunokáit és azért sokat segít is.
Itt most nem nagyon vannak ismerőseim akiknek gyerek lenne, így gondoltam körülnézek, és keresek beszélgetőtársakat. Ahol eddig laktunk volt egy két lány akivel sűrűn összejártunk játszóterezni, motorozni, különböző foglalkozásokra, és ez most itt nagyon hiányzik, nekem is és a fiamnak is. De talán most már hogy lassacskán csak jön a tavasz is, lehet menni játszóterezni, akkor már kicsit jobb lesz.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Mazsuzsnak Boldog Névnapot KÍvánunk!!

Köszönjük a köszöntést és Andrisnak Boldog Születésnapot kívánunk!

később teszek fel képet :)

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Üdv Bucsek köztünk :)

képek a gyerkőcökről?

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Kerekes Zsuzsinak köszönjük, hogy gondolt ránk!

Bucsek, üdv közöttünk! Képet mint Mesi is írta, légyszíves tegyél fel.

Mesi! Még éppen a 8. napon vagyunk így utólag is Boldog szülinapot Larának. Nem tudom mikor írtál utolsó hozzászólásaid előtt, hogy nem tűnt fel Lara baba vonalzóján a neves dátum!

Nutella! Andrisnak is Boldog Szülinapot utólag is!

Adra! Nagyon szépek a gyerekek! Zsófi mennyivel szőkébb mint Zéti! (legalábbis a képek alapján)

A SZÜLINAPOSOKNAK:


Kép



És az én saját szülinaposom:


Kép

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok Csajok!
Örömmel látom hogy végre jött egy-két új hozzászólás :wink:

Kedves Bucsek!
Üdv köztünk! Szívesen látunk itt!

Kedves drága szülinapos babák és mamák!
Mindenkit Istenke éltessen sokáig!
Hát, hihtetlen, hogy megy az idő.
Mi is azt beszéltük pont férjecskémmel, hogy ugyan Bence évvesztes, de ha nem a körzetes suliba akarjuk iratni (márpedig nem), akkor jó lesz, ha elkezdünk sulit keresni, mert jövő tavasszal fel kell rakatni listára, hogy 2011 szeptemberében tutira tudjon ott kezdeni, ahol akarjuk. Van egy évünk, megtalálni a megfelelő helyet. Annnnnnyira dúúúúúurva! Még csak most született!!!!

Nálunk szerencsére minden OK, bár kissé elkapott mindenkit egy takony vírus - szerintem nem az influenza, mert semmi láz, semmi torokfájás nem volt. Szimpla dagszli és orrdugulás. Az viszont mindannyiunkon végigment. Szerencsére Réka is megúszta anélkül, hogy ráment volna a tüdejére. Már várom, hogy vége legyen ennek a bacis időszaknak.

Azt hiszem Finike kérdezte talán a nyaralást. Nem is tudom. A lényeg, hogy mi elrendeztük, és szeptember legelején megyünk mindahányan Tunéziába. Remélem lesz olyan jó, mint Töröko. volt.

Szandra!
Harmadik babó? :wink: 8)

Finike!
Tesóbaba? Már nagyon várunk a csíkos teszttel!!!!

Judit, Dóri!
Ha időtök engedi, és netközelbe kerültök, azért egy helyzetjelentést dobjatok!

Többi eltűnt bárányka! Merre vagytok?

Képzeljétek, a fiacskám megint elhagyott egy méretet, úgy hogy alig vettem észre :roll:
Minap mentem érte az oviba, és nézem, hogy valami olyan furcsa. Hát lelógtak a lábujjai a szandiról :lol: Gyorsba mentem, vettem neki szandit. Még jól is jártunk, mert most zsír olcsón megvettem a szupi kis szandit.

Na, megyek, vacsi time.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Köszi Mazsuzs :)

Adra!
tündérik a Törpök :)

dobok néhány képet,bár ez még nem szülinapos,majd jön az is...
Kép

Kép

Kép

Kép

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Íme az kért képek tőlem is :D [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1235421871.4502.jpg[/img] Kép Kép Kép Kép Kép [/img]

Kép

Kép
bucsek
 
 


Bucsek!

A lányod képeit egyszerűen meg kell "zabálni", mind a fürdőkádast mind azt ahol abban a csíkos szegélyű rugi (?) van rajta.
A fiad is nagyon helyes, olyan igazi kispasi, nálam a simlideres sapkás kép viszi el a prímet....
Látom nálad is csak két év a korkülönbség...már én is kezdem bánni, hogy nem álltunk előbb neki a tesóprojektnek...bár van még egy kis eü-i gondom aminek a végére kell járnom mielőtt élesbe megy a dolog..

Tényleg lányok, elfelejtettem kérdezni, hogy a két éves kor az maga után vonja a totál hisztit mindenért ? Pelusozás miatt, öltözés miatt stb. Ráadásul Nándi most dobálódzik (ma fejbe dobott egy műanyag építőjátékkal) és már a nagyit is elkezdte püfölni csak úgy. Nem tudom, hogy hol látta ezeket, vagy honnan tudja ilyen is van...Próbálkozik...
Help! Meddig tart, és hogyan vészeljem át?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Mazsuzs,
Nálunk ez a korszak kétévesen kezdődött, mint nálatok. Nálunk pelenkázás közben rugdos, nyolc kézzel matat, állandóan kell neki valami. A játékdobálás... hát igen, ez is van nálunk. Nem tudsz mást tenni, mint elmondod neki, hogy nem jó, ha megdobál másokat, mert az fáj, és ezt százszor, inkább 1 milliószor kell elmondani neki. Egyszer majd csak abbahagyja idővel. Vikire rájött a karmolás is, de mindig megpróbálom jól levágni a körmét és akkor nem fáj, de ezért is tépem a számat, hogy nem jó, hogy karmol, hogy fájdalmat okoz vele stb. A harapásról már leszokott, de azért kop-kop-kop. :shock: :wink: Sajnos ez elég sokáig eltarthat, de csak bízni lehet benne, hogy hamar kinövi. Majd jön az az időszak is (nem is későn), hogy az az ENYÉM, és más ne játszon vele. Vikinél is van ilyen, de már sokat javult, amióta gyerekek közé viszem, így már megtanult osztoszkodni, bár még mindig rájön néha, hogy ez az enyém ezzel más ne játszon, ne egyen belőle stb...
Szóval kitartás, és ilyenkor átmegyünk papagáj üzemmódba.... csak mondjuk és mondjuk a magunkét, hátha egyszer már használ is. :roll: 8) :lol: :wink:

Eszti,
Tényleg nagyon rohan az idő, nőnek a gyerkőcök, mint a gombák!

Bucsek,
Isten hozott nálunk! Nagyon szépek a gyerkőcök gratulálok hozzájuk!! Nekem a fürdős kép tetszik nagyon, és az utolsó kép.

Tudjátok mit, MINDEN SZÜLINAPOSNAK ÉS NÉVNAPOSNAK NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!! :wink: :oops:

Meg kell állapítanom ismét, hogy minden "babánk" gyönyörű!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Érdemes megnézni:-)

http://www.koltok.ltime.hu/

http://www.hoppa.ltime.hu/

Üdv.

Üdv.
maci1981
 
 


Halihó!

Köszi a bókokat :oops:

Mazsuzs: részemről azt mondom, hogy igen a két éves kor maga után vonza a hisztikorszakot. Nálunk is gond van az öltözéssel. Nem akar harisnyát húzni, aztán a harisnyára zoknit, meg nadrágot, aztán a nadrágra meg cipőt. Már múlkor mondtam neki, hogy felveszem neki kazettára és lejátszom minden öltözésnél, mert minig ugyan azt a szöveget nyomja, így megspórolhat egy kis energiát.
A pelusozás mondjuk hála istennek nekünk már nem játszik, mert 2 éves kora óta bilizik az úrfi :)
Verekedés nálunk is van. Itt a dédi gyapálása folyik, de nálunk szerintem a tesó miatt. Mert azt olvastam, hogy valakit kiválasztanak a gyerekek a tesó születésekor akit elkezdenek nem szeretni, akihez előtte nagyon ragaszkodtak. Nálunk ez a személy úgy néz ki a dédi lett.
Korkülömbség ügyben a mostani fejemmel inkább a még kevesebb korkülömbségre szavaznék. Az elején biztos nehezebb de aztán már nagyon jó. Az eleje meg most is nehéz.

Kép

Kép
bucsek
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy két új képet, így talán Mazsuzs is megbocsátja a "mondjon le"-s hsz-met. :D Ja, és hogy Adri ne szerdán lepődjön meg Hannán! :D
Bucsek, zabálnivalók a gyerkőcök! :wink:
Mazsuzs, Nándi még mindig a "mi" pasink! :wink:
Finike, húúúúú annyira szorítok és drukkolok és izgulok, hogy mikor jössz a jó hírrel!!!! :D :wink:
Dóri, dolgozol? Nem látlak sétálni, nem írtál ezer éve!
Eszti, gyere gyakrabban, olyan jó olvasni a hozzászólásaid! Gratula a zsír szandihoz! Meg persze a gyorsan növő nagylegényhez! :D :D
Mesi, Lara egyre szebb! Már ő is elmúlt 1 éves!!!! Hogy öregszenek ezek a gyerekek! :D :D :D
Dalma, Szami, Judit merre vagytok?
Szandra, ne bosszankodj! Úgy is a "kisemberen" spórolnak és hoznak be minden eltűnt-elköltött forintot! A lakástörlesztésünk a csillagos eget súrolja! :( De majd lesz valahogy, csak Hanna legyen egészséges!
Nutella, rég tettél képeket a gyerkőcökről! Ne tessék rejtegetni! :D

Na eldugulok, sok lettem, bocsi! :oops:
Szép estét mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Kép A hóember improvizatív, nem volt sem répánk, sem fazekunk! :D
Kép
Kép Laza vagyok, mi?
Kép Hóesésben, kosárban még januárban Sümegen

KépKép
hexina
 
 



Sziasztok!

Szandra! Edó is hogy megváltozott! Legalábbis az emlékeimben élő utolsó feltett kép óta! Hasonlít a két csaj!! Csak nem testvérek? :D :D :D :D

Bucsek! Te merre vagy? Látod nem egy pörgős topikhoz csatlakoztál...
A korkülönbség témát már én is átrágtam magamban párszor, de én amíg az első gyerek valamennyire nem önálló (és persze kinek mikor van az az érzése, hogy már az...) addig nem is gondoltam másikra. Most már gondolkodom a másik babán, de néha azon filozóm hogy irány vissza dolgozni míg van munkahely!

Hexina! Remélem is, hogy mi maradunk a leendő vőlegénye Hanna Sárának! Ez már le van zsírozva és nem lesz gondjuk a párkereséssel mire felnőnek! :wink: :wink: Ráadásul látom Hanna Sára is szereti a hóembereket, szóval itt van mindjárt egy közös tulajdonság!
Nem tudom, nekünk miért nem jutott az eszünkbe, hogy ne óriási, hanem a gyerek magasságával megfelelő hóembert csináljunk...Sokkal jobb lett volna.

Mesi! Hogy elment az idő! Az egy éves Lara baba egyszerűen zabálnivaló! Még tartozol a szülinapi képekkel!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Ja, a "fontos" dolgot el is felejtettem!

Képzeljétek el, hogy a GYES-hez az igényt január 15-én feladtam.
Nándi február 19-én volt két éves. Egy hónappal előbb beküldtem a papírokat a MÁK-hoz hogy legyen idejük ügyet intézni :) és már a múlt héten (február 27-én) pénteken megkaptam a határozatot amit február 19-el írtak alá pont Nándi szülinapján. Ezt a gyorsaságot!
Mikor lesz ebből utalás? Mikor utalják így oda az első nettó 25 eFt-ot?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Hexina!

Írtam privit!

Szép napot!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Helló Csajok!

Bucsek!
Üdv közöttünk, és örülök, hogy általad többen leszünk!
A gyerkőcök nagyon helyesek! Nekem is a sapis kép a kedvencem a kisfiadról, Adél baba pedig úgy látom egy igazi mosolygós kislány! :D

Hexina!
Hanna Sára igazi nagylány! Iszonyú sokat nőtt mióta nem találkoztunk, de remélem holnap bepótoljuk! :D

Szandra!
Annyira szépek a csajok! :D Hátad már teljesen OK?

Finike!
Nálunk is már eléggé elkezdődött a "hiszti korszak": sokszor válogatnak a ruhák között, és hiába veszek többet is elő, tuti, hogy az utolsó kell, v. egyik sem jó! Ha nem akarnak öltözni, akkor ők is rúgnak, ütnek... szóval velük sem könnyű, de azért nincs ez mindennap. A hisztit pedig úgy intézem el, hogy otthagyom őket, mintha észre sem venném, hogy vmi baja van. Így egy pár perc alatt abbahagyják.

Mesi!
Továbbra is csak dícsérni tudom Larát! Nagyon sokat nőtt ő is mióta nem láttam. És most már igazi kis hölgy!:D

Mazsuzs!
A gyes utalásával nem lesz semmi gond, az szerintem időben ott lesz. A kolléganőm esetéből tudom, hogy hiába küldöd be előbb az igényt, nem adhatják ki a szülinapnál előbb. Eléggé hülyén csinálják, hiszen az igénylést nem attól a naptól kéred, amikor azt megadod, hanem attól a naptól amikor a gyerkőc betölti a 2 évet.

Csajok!
Mi lesz a nagy közös talival? Finike nemrég már felvetette! Igazán összehozhatnánk valamit! Olyan szívesen megnézném a törpikéiteket megint!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket :)

Keresztapu segít elfújni a gyertyát
Kép

Kép

Szökni készülök...
Kép

...elkaptak :D
Kép

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Hexina!
Larának is kicsi hóembere volt :) látszik is vmelyik képen :)
Tündéri a Kiscsajod :)

Szandra!
Nagyon édesek a lányok együtt és külön is :wink: bájosak nagyon!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Helló Csajok!

Naaa...... a nagy közös talira mondjatok valamit!
Olyan jó lenne találkozni!

Jövő héten valamelyik nap?
Asszem szerdán olcsóbb a Lurdyban a játszóház. Az a nap jó lenne, v. ha van más javaslat Nekünk bármi jó!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok Csajok!
Én is vagyok, csak most megint van egy kissebb adag melóm, meg rohanok állandóan. Én nem is tudom, hogy oldanám meg a dolgaimat, ha nem úgy lenne, hogy itthon dolgozom....

Két nagy hírem van: 1. most hogy Réka betöltötte a 20 hónapos kort jutottam el odáig, hogy ránézzek erre a hatalmas támogatásra, melyet babakötvénynek hívnak. Most ennek az intézésében vagyok, mert nem elég igazolás, hogy a bankszámlámra jön a családi pótlék, külön igazolást kérnek, hogy tényleg én kapom-e. 8)
2. Szeptembertől Réka is csatlakozik Bencéhez, és együtt fognak oviba járni! Már bejelentettem az oviban, és csak annyit mondtak, hogy nagyon szívesen látják. Ugyebár ismerik, hiszen ő is mindig jön Bencéért, és persze úgy eltűnik a csoportszobában, hogy nem is látom, csak mikor köszönünk az óvónéniknek. :D

Mazsuzs!
Szerintem sem lesz gond az utalással. Ha a papírok jól lettek kitöltve, és minden melléklet csatolva lett (ezek hiányáról már kaptál volna értesítést), akkor minden további nélkül és mindig időben jönni fog a gyes.
Én most azt várom, hogy mikortól kapjuk az emelt családit, mert ugyebár február elején bent voltam, konstatálták is, hogy igen jár, és a rendszert átállították, de a tegnapi sms banki üzenetem szerint nem emeletet kaptam, hanem annyit, mint szoktam. Nem is tudom, a csp az adott hónapra jár, vagy utólag kapjuk?

Szerencsére nálunk minden OK. Réka gyógyszerét sikeresen elkezdtük csökkenteni (eddig 2-2 puffot kapott, és a doki szerette volna, ha letudunk menni 1-1 puffig).

Tényleg Szandra: hátad teljesen jó már?

Finike: tesz? :wink: Bocsika, ha tolakodó vagyok, csak én úgy szeretem az állapotos nőket, főleg, ha még ismerem is őket :oops: Nekem ez a legnagyobb bajom, hogy mi van, hamár soha többet nem leszek terhes (mert mondjuk 3 gyerek azért 3 gyerek valljuk be). Én úúúúúúgy szerettem terhesnek lenni, meg szülni is, meg szoptatni.... Ááááááááááááá, nem is lovalom bele magam....

Mesi!
Hihetetlen, hogy már 1 éves Lara! Hogy rohan nálatok is az idő!

Szandra!
Jut eszembe, a csajok még mindig gyönyörűek! Lassan nekem is kell képet raknom fel.....
Rá sem fogtok ismerni a gyerekeimre!

Tali: nekem OK, de vagy nem lesz Bence, vagy aznap nem megy oviba. Ovisok, ti hogy tervezitek?

Szami!!!!!!! Merre vagy???? Hogy vagytok? Szofi?

Többiek is, akik rég jelentkeztek jelkezzetek!!!

Most mennem kell, pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Szandra, édesek a csajok, mint mindig! Edó nagyon hasonlít rád! (Szerintem. Vagy már mások is mondták? :D )

Lara, a kiscsaj tündéri! Azok a huncut szemek! És már kész kiscsaj! Hja, kérem, rohan az idő! :wink:

Finike, nagyon el vagy tűnve! Minden ok veletek? Vicus köhögése? Remélem már csak rossz emlék!
Judit, te is rég jelentkeztél! Mesélhetnél az új házról ,meg a manóidról!
Szami, hahóóóóóóóóóóó!
Evisan, ezer éve nem jelentkeztél!! Zsófi baba is mindjárt egy éves lesz!
Eszti, tök jó, hogy Réka is ovis lesz! Az meg pláne, hogy sikerült a gyógyszereket csökkenteni! Bence lába már teljesen rendben van? Kérjük a képeket!!!!
Mazsuzs, nanááá! Amit mi már lezsíroztunk! :wink: :D :D Bár el kell mondjam neked ma hatalmas cuppanós puszit kapott a csaj Adra Zétijétől! :wink:
Adra, nagggggyon jó volt! Ismétlése következik hamarosan! Örülök, hogy átjöttetek!
Dóri, veletek mizu?

Különös újság nincs, hacsak az nem, hogy Hannát nem vették be a bölcsibe. :( Nagyon bosszant, de nem tudok mit tenni! Pedig kellene dolgozni, mert a kilátásaink nem túl fényesek...
De nem akarok panaszkodni, gondolom ez az időszak most mindenkinek nehezebb! Azért ha valaki esetleg tud egy jó kis takarítást (iroda, bank, stb.) szóljon nekem kérlek!

A nagy taliban mi is benne vagyunk! Remélem összehozzuk!
Az eltűntek jelentkezzenek!!

Szép napot mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltűntem, de kicsit leamortizálutuk magunkat. L
Bömi fiam kezdte múlt héten az orrfolyást, meg pár nap múlva a köhögést. Aztán csütörötkön Adél babám is a semmiből elkezdett köhögni. Akkor még nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget a dolognak, lementünk Dombóvárra a nagyszülőkhöz is hétvégén. Aztán vasárnap az éjjeli szopinál észrevettem hogy baromi meleg, megmértem a lázát és 38.9 volt szegénykémnek. Gyorsan adtam neki egy kúpot, na attól aludt is reggelig. Másnap hívtam a dokinőnket, hogy mi a helyzet, ő azt mondta még várjunk egy napot, hátha magától elmúlik a láz. Hétfőn egész nap semmi láz aztán éjjel megint 39.4 L Na tegnap végül elvittem, hogy nézzék már meg, mert nagyon nem tetszik, mire megállapították hogy épp a tüdőgyulladás határán van szegényke, nagyon hörög a tüdeje, kicsit sípol, és nehezen veszi a levegőt. Írtak fel neki köptetőt meg antibiotikumot, és pénteken vissza kell vinnem. Kicsit aggaszt, hogy fel kéne jönnie a váladéknak, nekünk meg nem nagyon szakadozik a dolog.
Én meg múlt héten nagylánykodtam és frissen mosott hajjal bicikliztem, mert nemrég örököltünk egy régi házat ahová jött a Tigázos gázórát ellenőrizni, és mivel lemerült a kocsimba az aksi, kénytelen voltam bringával menni. Sapkát meg ritkán hordok, így eszembe se jutott keresni egyet mert a fószer már egyébként is már 10 perce toppogott a kapu előtt. Szóval egész tegnapig úgy fájt a homlokom, hogy majd meg őrültem tőle, meg hát ugye orrfújás ezerrel. Szerintem valami homloküreg gyulladást kaphattam L

Hexina: nagyon jók Hanna Sáráról a havas képek, a lazulós képen is jót mosolyogtam. J A Böminek is van hasonló J. Sajnálom, hogy nem vették fel Hannát a bölcsibe. Az unokatesómékat is hitegetik már egy éve, hogy majd ekkor felveszik, majd akkor felveszik a gyereket, aztán még mindig nem jár. De nem szólanak ám, hogy bocs novembertől sem lesz hely és ja bocs de januártól sem lesz hely, ne számítsanak rá, csak eljön és észreveszi az ember hogy megint semmi nem történt. Most meg szeptembertől ovis lesz, de még oda se 100% hogy lesz hely. Mondjuk az unokatesómnak szóltak tavaly februárba hogy menjen vissza dolgozni, vagy ha nem akkor ne is számítson rá hogy visszaveszik. Így úgy döntött visszamegy, jobb ha megmarad az állása, csak hát bölcsi nuku, magánbölcsi meg drága egy házépítés mellett. Nekik szerencséjük volt, mert a férj anyukája otthon van nem dolgozik, így ő vigyáz most a gyerekre a GYES fejében. De azért tényleg dühítő ez a dolog, ez mindenhol nagyon nagy probléma szerintem.

Szandra: a te lányaid is nagyon nagyon szépek, és tényleg nagyon hasonlítanak egymásra.
Az én gyerkőceim között is pont két év egy hónap van. Már nagyon várom hogy ők is így gyúrmázzák egymást. Most már azért könnyebb velük? Vagy ne álmodozzam, hogy lesz könnyebb időszak.

Mazsuzs: tök jó, hogy ilyen gyorsan ment a GYES intézése. Én nem tudom ugyanezt elmondani. Nálam a MÁK kevert kavart úgyhogy Adél születése óta ami augusztusba volt most kaptam meg a Bömire járó 10 napnyi GYES-t meg már az Adélra járó többi járandóságot. Úgyhogy csupán fél évig ültek a pénzemen.
Ha februárba küldték a határozatot szerintem most már ebben a hónapban biztos megfogod kapni ezt a hatalmas összeget. J Mondjuk most még kevesebb lesz valószínűleg mert tört hónapod van.

Adra: Prüntyuszkánk tényleg nagyon mosolygós baba, most hogy beteg most is csak mosolyog mindenen, a doktornénit is levette a lábáról. Ti szoktatok járni a lurdyba játszóházba? Csak mert hogy ajánlottad. Nekem azt mondták hogy nagyon jó, én is gondolkodtam, hogy megnézem egyszer a Bömivel, csak hát nincs a legközelebb, igaz hogy erre fele semmi nincs közelebb, csak a Campona vagy a Savolya park.

Mesi: nagyon jók a szülinapi képek, most, hogy így nézem basszus már nemsokára mi is vehetjük az első gyertyát a hercegnőnknek. Igaz, hogy még csak fél éves, de ez is olyan hamar elment. Most, hogy meg már lasssssan tavaszodik, a második még gyorsabban elmegy majd.

Fricky: Nálatok beveszik a gyerekeket előbb is mint három év? Mert Réka még nem lesz három éves mikor elkezdi ugye?
Jó hogy együtt fognak járni a tesók. Ők is várják?

Hú, jó hosszú lettem. Remélem nem baj.
Mostmár eldugulok.
Puszi

Kép

Kép
bucsek
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Sajnos még mindig csak negatív teszteket tudok mutatni. :cry: Holnap reggel megyek nőgyogyihoz, mert nem jön meg rendesen, meg már tegyen már valamit, hogy kicsivel könnyebb dolgunk legyen... :wink: 8) Remélem kitalál valamit,mert már nagyon szeretnénk csak egy pozítiv tesztet. És egyáltalán nem vagy tolakodó, én is ilyen vagyok. :wink:

Mostanában azért vagyok úgy eltűnve, mert Vikivel annyi programra járunk, hogy már nem nagyon marad időm, és erőm a gép elé ülni.
Vikivel járunk Csiri-biri tornára hétfőn, aztán szerda délelőtt viszem egy játszóházba ahol ilyenkor 9-12-ig mini ovi van. Ott lehet hagyni a gyerkőcöt. Tízóraira kapnak gyümölcsöt. Nagyon szeret ott lenni és képzeljétek ma ott tudtam hagyni 10-12-ig. Addig én kitakarítottam itthon. Jól elvolt. Sokat játszott Azt mondta, hogy jól érezte magát. Úgyhogy haladunk. A szobatisztasággal sehogy sem állunk.
Nemsokára megyünk ovi látogatóba, hogy mikor van beiratkozás, nyílt nap stb. Kíváncsi vagyok, hogy felveszik-e. Az a baj, hogy nekem egy olyan ovi tetszik, ahova körzetileg nem tartozunk. Beiratom oda is meg oda ahova körzetileg tartozunk. Meglátjuk. Nagyon szeret gyerekek között lenni játszani velük. Ja és még szerda délután járunk baba-mama klubba. Úgyhogy nem unatkozom. A többi napon fogorvoshoz járok, meg ugye nőgyogyihoz. Szóval telnek -múlnak a napok.
Viki már nem köhög egyik napról a másikra. Remélem így is marad. Hogy mitől azt nem tudom, X-akta. :shock:

Nos akkor tali...
Március 11, 18,25. Ezek a szerdai napok. Nem tudtok valami kisebb játszóházat? Mert a Lurdyban olyan nagy csúzdák vannak, ahova mennem kell Vikivel, mert egyedül nem mer,vagy nem mehet és így egyáltalán nem tudok Veletek beszélgetni. Valami kisebb kellene, ahol egyedül is el tudna menni a gyerkőc játszani.

Dóri,
Nem emlékszem, hogy a Savoya Parkban a játszóház milyen nagy?

Bucsek,
Jobbulást Nektek! Hogy vagytok?

Hexina,
Megkérdezhetem, hogy miért nem vették be a bölcsibe Hannát?

Mesi,
Lara nagyon édes a képeken, főleg azon ahol a keresztapukája ölében nevet a tüzijátékon.

Adra,
Én is ugyanazt csinálom a hisztinél mint Te, és be is válik nálunk is. De most nagyon nyafka lett, nincs türelme semmihez, de majd ezt is kinövi.

Szandra,
Hogy van a hátad? Nagyon jók a képek a csajokról!

Sid, Dóri, Szami, Judit és a többiek!
Tessék jelentkezni!

Most megyek...

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Hexina! Én is kiváncsi lennék, hogy milyen indokot mondtak mikor elutasították Hanna Sára oviba való felvételét.

Nálunk itt helyben van vagy 4 óvoda és egy bölcsi. Megtudtam azt is, hogy "elméletileg" fel van osztva és mindegyik óvodához megvan szabva (vszínűleg önkorm.rend.alapján), hogy melyik utcában lakók (gyerekek) tartoznak. Erre egy ismerösöm ide jött a gyerekeit beíratni jövőre abba az óvodába ahová mi utca szerint tartozunk, de ő nem mert a város másik végében lakik. De mivel ez a slágerovi ezért ide íratta be a gyerekeket és egyenlőre még nem kapott elutasító választ. Kiváncsi leszek rá...
Az igaz, hogy a helyi újságban most jelent meg még csak az óvodai beíratás időpontja de ő már két hónappal ezelőtt intézkedett...Egyik fia Nándival egyidős (éppen egy hét van köztük). Ez azt fogja jelenteni, hogy az én gyerekemet majd nem veszik fel oda ahová "elméletileg" tartozna mert már nem lesz hely? Egy sokkal messzebbi ovodába kell majd vinnem a gyereket?
Azt hiszen ez az óvodai dolog elég macerás lesz még ilyen problémák nélkül is.....

Bucsek! Remélem már jobban vagytok! Nem semmi, hogy a MÁK fél évet ült a papírjaidon és azzal együtt a pénzeden is. Ez aztán pofátlanság! De ha te késve fizeted be a lehetséges adód, mindjárt kapsz egy kis bírságot!! :wink:

Mesi! Látszik, hogy Larának tetszett a tüzijáték a tortán. Nándi egy éves szülinapjára mi is vettünk egy kisebb tüzijátékot de akkor ő is nagyon élvezte.
Meg a csillagszórokat karácsonykor. Azokat próbáltátok tavaly decemberben?

Eszti! Csak egy irigysmile-t tudnék most ide képzelni, hogy sok a munkád és hogy otthon dolgozol. Azt hiszem ez jó párosítás.
A képeket pedig tényleg ne feledd ! Nagyon régen láttunk képet a gyerkőcökről!!!!

Na megyek, mert a főnök reggel elég korán kel. (Nekem korán....)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi a csúnya fogalmazásért...magyar nyelvben nincsenek ilyen szavak amiket néhol használok.... :oops: :oops:

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


OK, OK igyekszem a képekkel, csak sajna azok férjecském gépén vannak, át kéne mentenem ide... Lustaság fél egészség :wink:

Bucsek: Bencém alapítványi oviba jár, ott nem kérdés, hogy felveszik-e vagy sem. Ha a létszám megengedi és a díjat befizeted, mehet a gyermek. És igen, még csak 2,5 év körül lesz Réka.
Igen, egy oviba járnak majd, de külön csoportba. Bence ugyebár már nagy!

Finike!
Drukk a pozitív teszthez! Majd írd meg mit mondott a nőgyogyó! Ja, és jut eszembe: a nyáron feküdjetek rá ezerrel a szobatisztaságra, mert az állami ovikba nem veszik fel a gyereket, ha nem szobatiszta! Legalábbis nálunk így van.

Jellemzően többféle beiratás lehetséges.
1. és legegyszerűbb, ha a körzetes oviba iratod (ez az az ovi, ahova a lakóhelyed szerint tartozol). Ide elméletileg kutya köteles bevenni az állam, ha viszed a munkáltatói igazolást! Mert az óvoda kötelezettség mint kiderült csak az utolsó évre (iskola előkészítő, 5 éves kor) tekintve kötelező. Nem úgy, mint anno nekünk, hogy 3 éves kortól mentünk.
2. állami ovi, de nem körzetes. Hát, itt van az ún. várólista. Bemész, beiratod a gyermeket, és ha ők valamiért nem tudják a saját körzetes gyerekeikkel feltölteni a létszámot, akkor szépen elkezdik feltölteni a listáról. Ez OK, ingyenes, de rizikós, mert nem biztos, hogy beleférsz a keretbe.
3. alapítványi ovi. Legegyszerűbb a bejutás, nincsenek sem beszédbeli sem szobatisztasági elvárások (ha jól tudom a kor is 2 év, de ebben nem vagyok bizti), viszont ez a legdrágább megoldás. Nekünk ez valamilyen szinten kényszerpálya volt, mert a körzetes ovit hagyjuk (Bucsek, ha érdekel október magasságánál megtalálod a sirámaimat róla), viszont év közben semelyik másik kerületi ovi nem fogadott.
Lényeg, hogy itt szuperek a óvónénik, imádja a gyerek is, sok a különfoglalkozás. Most spec. vége a síelésnek, és mennek korcsolyázni.

Remélem jó kisokost írtam, segít néhányatoknak.

Most mennem kell, mert egy hete kivették a bölcsességfogamat, és megyek varratszedésre.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Eszti,
Köszönjük a sok hasznos infót!!! Azt én is tudom, hogy nyáron muszáj szobatisztának lennünk, ha oviba akarunk menni. Én a páromnál vagyok bejelentve, mint asszisztens (ő egyéni vállalkozó), így Vikinél a gyedem a max. volt. Így megérte. Az volna a kérdésem, hogy most a gyed kiszámításához még mindig a szülést megelőző hat hónap számít bele? Mert én hallottam már egy évről is. Eszti felvilágosítanál, légyszi!?
Azt nem tudom, hogy mit csinálok, ha felveszik a körzetisbe (ami nem túl szimpi), és oda nem ahova nem tartozunk körzetileg. Lehet, hogy akkor még várok egy évet, hogy abba az oviba kerüljön amibe én szeretném, emellett a szomszéd kisfiú (akiért oda van Viki) együtt tudnának menni. Biztosan így könnyebben menne neki a beszoktatás. De ehhez általában szükséges, hogy egyszer elutasítsanak (legalábbis az anyukáktól ezt hallottam). Húúú ez nem egyszerű.
KÉPZELJÉTEK!! Szerdán délelőtt szoktunk járni egy játszóházba ahol ilyenkor miniovi van. Ilyenkor ott lehet hagyni a gyerkőcöt 9-12. Képzeljétek 10-12-ig ott hagytam és nagyon jól érezte magát. Könnyen ment, mikor mondtam neki, hogy elmegyek, csak annyit mondott, hogy szija anya puszi. Hát néztem nagyot. Semmi gond nem volt vele. Már ügyesen kitudja fújni az orrát, már nem is kell szívni, ha náthás. Ki tudja mondani a teljes nevét érthetően. Szóval nagyon haladunk. Olyan kis ügyes.

Mazsuzs,
Az a helyzet, hogy egyetértek az anyukával aki messziről hozza oda a gyereket, mert nagyon meghatározó, és lényeges az óvoda, hogy hova jár a gyerek én szerintem. Nem mindegy, hogy milyenek az óvonők, milyen körülmények vannak. Ha a körzeti oviban, durvák az óvonők, vagy kicsi az udvar, vagy nincs sok játék, vagy nicsenek foglalkozások, akkor inkább választasz egy olyat ahol ezek valamelyike, vagy netán mindegyike megtalálható. Persze téged is megértelek, mert neked pont egy olyan óvoda jutott körzetileg, ami híres, de lehet, hogy Te is így döntenél. Nehéz ez az óvoda választás. Én szerintem a listán Titeket előrébb raknak, mint azokat a gyerkőcöket, de még én sem látom át a rendszerüket, és nincs is tapasztalatom.

Nőgyogyinál: Dokim megvizsgált, volt rákszűrés is, és lküdött vérvételre és vizelet leadásra (ma reggel voltam), emellett felírt egy gyogyit ami a peteérést segíti elő (négy havi adag), mensi közben kell szednem. Nagyon bízom benne és reménykedünk, szóval izgulok nagyon. A dokim a súlyom miatt :oops: cukorbetegségre gyanakszik, hogy emiatt nem jön meg rendesen, így vérvétellel azt is megnézik. Bár a terhességem alatt is állandóan cukorbetegnek titulált és mindig 3-7 között volt a cukrom. :shock: 8) Persze megértem a gyanakvását, mert anyukám súlyos cukorbeteg, meghát nem vagyok nádszál... Meglátjuk. Remélem minden oké. Hétfőre meglesz az eredmény.


Na jó eldugulok... Bocsi kicsit sok lett. Belejöttem, volt mit mesélnem... :wink: :oops:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!
Bocs a zavarásért, de szeretnék kérni egy szivességet! Ha alaki tudja Dr. Hartman Gábor mobilszámát légyszi küldje el nekem. NAGYON FONTOS LENNE!
Köszi előre is. Brigi
svedbrigi@freemail.hu

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!

Evisan Zsófijának nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk!
Kép

Finike, mennek a drukkok! Remélem hamarosan jó hírrel jössz! :oops: :D

Taliból lesz valami? Olyan jó lenne látni mindenkit!

Szép napot!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Boldog szülinapot Zsófinak!

Kép

Kép
nutella
 
 


Sziasztok!

Zsófi nevében is köszi mindenkinek a szülinapi köszöntést!!!


Évi

Kép
evisan
 
 


Boldog Születésnapot Zsófinak!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Miujs Evisan?? Rég jártál erre! Hogy vagytok? Kép Zsófiról???

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: