Új privát üzeneted érkezett!

Bianka,

Zsuzsoval teljesen egyetértek, hogy a Máv szülészzetét szeretik a kiamamák, és az elveket amik szerint szülhetsz, szoptathatsz stb.
A tej+zsemlés megoldás, ugymond bohóckodás, már bocs.De az igazi kiszűrést a glukozzal lehet igazán megmondani!
Nekem is ki kellett váltanom, de nem csapott földhöz az a 80 ft.-és erről nem a kórház tehet.Amúgy meg a tejet+zsemlét is neked kellett megvenni anno, nem? :roll:
Az Uh+CTG+vizsgáló itt is egy helyen van az ambulancián. Egyedül a laborért kell átmenni a rendelőbe.De ez is megszűnik sajna az új rendszerrel, mert különválik a kórház és a rendelő :(
A Szabolcsról meg csak annyit, hogy az a szó, hogy kicsit lepukkantabb az nem kifejezés!Mint nagyanyám korában a háború előtt olyanok ott a körülmények!És az a függönyös szülőszobarendszer???!!!!Olyan lesz a Szabolcsosoknak, hogy átjönnek a Mávba, mintha keletről nyugatra toppannának hirtelen.De meg tudod nézni te is a www.mavszulészet.hu oldalon.
Sajnálom amúgy, hogy rossz volt az első benyomásod, de hidd el meg fog változni a szülésed után a véleményed, ha valami maradt a "régi" Máv-os rendszerből.
Szabolcstól meg nekem amúgy is feláll a szőr a hátamon, mert ott a nagy Gyógyintézeti Központban nem vettek észre egy 8 hetes méhenkívüli terhességet nekem. :( Szóval azoknak az orvosoknak meg az elavult rendszerüknek a szaktudásából inkább köszi nem kérnék!Nekem meg az nem jött be, de nagyon!!!!
manóci
 
 


Sziasztok!
hátha mást is érdekel... a gyerek hathetes kontrollját még megcsinálják a mávban, igaz nem a kórházban, ahogy a zárón szerepel, hanem a rendelőben... került egy pár telefonba, mire kiderítettem. De legalább ezért nem kellett a szabolcsba menni :D
És a jó hír, Lillababa teljesen egészséges... örömében össze kakilta-pisilte a rendelőt :)
Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Doktorkitti : Igen mi voltunk. :lol:
A gyógyszertárba mentünk, mert a nagyobbik gyerkőc beteg lett és elfogyott a lázcsillapitó.
A kicsi épp most gyógyult meg, biztos azt kapta el Hanna is.
Szerencsére az orvost megúsztuk, ki tudtam kúrálni itthon.
Tök jó hogy igy megismertél. Kár hogy nem tudtunk találkozni , beszélni egy kicsit.

:(


Manóci : :wink:

Beneildi : Igen, szerencsére az ultrahang még a rendelőben elvégeztethető. A főorvosnő oda ment át, ott van a gyerekgyógyászat.
Sajnos a zárókon nem tudtuk kitörölni, ezért mindenkinek szóban mondtuk a változást. Amikor te kaptad a papirokat, még nem volt akkora változás, az csak utánna alakult igy. Neked még szerencséd volt, a vége felé már időpontot sem tudtunk adni.
De örülök hogy mindent megtaláltál, ügyes vagy , és külön örülök hogy minden rendben volt.
:wink:
Lassan már nekünk dolgozóknak is térkép kell hogy valahova odataláljunk, minden össze-vissza költözött. De reméljük hamarosan rendeződnek a dolgok.
Pusz
nadimo
 
 

 
 

Manóci,
nekem anno azt mondta a dokim, hogy a zsemlés vércukor vizsgálatból is kiderül, ha baj van, és akkor ráérünk glükózt inni. Szerencsére, nem volt. Mondjuk azt megértem, hogy elég bosszantó, hogy a vizsgálatra eleve rá kell szánnod min. 2 órát, és akkor még patika sincs a közelben... Asszem, engem is megütne a guta.

Beneildi,
éljen a kis Lilla!
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!!!

Hogy van mindenki??

Manó? Jól vagytok??

Kriszti?? Ti??

Bianka,

Nekem az orvosom azt mondta, h csak a glükózos mutat ki valamit, a Magyar Diabétesz Társaság szerint, így nekem is anno azt kellett megcsinálni! Tény h nem kellemes, de ez van!
Egyszer voltam a Szabolcs utcában UHn, de soha nem szülnék ott!! Remélem legközelebb is mehetek a MÁVba!!!! Remélem h neked is változni fog a véleményed a kórházról!!

Bazsóm is beteg volt, hasmenéses volt, nem is tudom hol szedhette össze, ugyanis én baromi érzékeny vagyok az ilyenre és általában én kapom el először, de most senkinek se volt semmi baja, csak Bazsónak :(
Ja, és képzeljétek! Egyik nap rajtakaptam h a kuka mellett áll és almahéjat falatozik :oops: :oops: Asszem mostmár mindenre fel kell készülnöm, kezd izgi lenni az élet vele :lol: :lol: Nem mintha eddig unatkoztam volna :D

Hétvégén, vagyis szombaton délután kint leszünk a Margit szigeten, ha valaki esetleg arra jár, csörögjön és összefuthatunk!! Sok más babucival leszek :)

Puszi mindenkinek

Orsi

Kép
borso18
 
 


Lányok,mi meg megyünk a Hungaroringre,ingyenes jegyeket osztogatnak a Renault világkupára,most épp itt lesznek.Koncertek,minimax rendezvények,ugrálóvár,autóverseny,stb.Szombaton kint leszünk,ha valakinek van kedve.
Orsi,hááát :D,almahéj,aranyos :D ,hugi a hangyákat ette a bölcsiben annó :D .
Manó,hogy haladtok otthon?Kezditek szokni a négyest? :)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Elég rossz olvasni ezeket a mávos dolgokat, még mindig nem nagyon hiszem el :( Hát kismamák nem egyszerű a helyzetetek! Manó, örülj, hogy te pont megúsztad
:wink:
Nálunk változatlan a helyzet, csavarogtunk hétvégén, tök jó volt. Találtunk egy tök jó csárdát Szentendrén, oda megyünk hétvégén is vacsizni, a férjemnek lesz szülinapja. Balázsnak kinőtt még két foga, úgyhogy elég nyügis mostanában. ALig alszom, az éjszakák meg borzalmasak. Már napok óta nem alszom..kicsit hulla vagyok. Ma voltunk a vasúttörténeti múzeumban, tök jó volt. Voltatok már ott? A gyerekek élvezték, majd teszek fel képet is.

EGybéként eladóm a tesóbabakocsimat, nem érdekel valakit?
Floci, ha nem tudom eladni, nem tehetem be hozzád esetleg bizományba? Valamikor megyünk hozzád vásárolni :)
Ki hova megy nyaralni?
Na mennem kell, mert eddig tartott a békém...
Jóccakát nektek!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Tisztelt Mindenki!
Nagyon sok a téves info a kórházzal,a szakmai résszel(pl.diabetes) és egyéb dolgokkal kapcsolatban.Ha konkrét kérdéseket kapok,kicsit megpróbálom "tisztázni" a helyzetet röviden és tömören.
elöljáróban:a szakmai protokoll egyértelmű: 75 gr.glükóz és vérvétel a 0. és a 120. percben.Aki tudja ezt,ennek megfelelően dolgozik.Aki nem,tej-zsemléztet.
Üdvözlettel:
Vojőr
vojõr
 
 


Hello!

Zsuzsoo: köszi:D

Nadimo: neked is köszi... hát igen mi még szerencsések vagyunk, hogy május végén, még a felfordulás előtt szülhettünk. Remélem azért helyreáll a rend, mert én a jó élmények miatt a másodikat is itt szülném. A bizonytalanságban levőket meg abszolút megértem, alólam is kiszedtek egy kórházat (Schöpf-mérei), a 30. héten váltottam dokit és kórházat... viszont én nagyon-nagyon jó kezekbe kerültem ezután a kalamajka után, szóval szerencsém volt. Elárulod melyik vagy Te a buli képen?

A cukor vizsgálat glukozzal... Én nem tudom, nem értek hozzá melyik a jobb... de én hittem és bíztam a dokimban és megittam a cukros löttyöt. Bár még egyért nem sírtam, de annyira nem volt az ihatatlan, mint egyesek beállították előtte nekem.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kedves Vojőr!

Nekem lenne konkrét kérdésem :D . Eddig csak zsemlés-tejes vércukor mérésem volt, étkezés után másfél órával mérve. Van itthon vércukor mérőnk, tudnám ellenőrízni ujjbegyes módszerrel és glükózzal a vércukromat házilag is vagy ehhez vénából szükséges a vérvétel? (Ahol lakunk, ott egyáltalán nem szokás a glükózos változat.)

Kép

Kép
emendora
 
 


Nadimo, ezek szerint akkor te maradtál??

Vércukor: nekem a sima tej zsemle nem mutatott semmit, de a glükózos igen, így diétára voltam ítélve, 2hónapig, és minden reggeli után 1órával kellett cukrot mérnem és az nem mehetett 7fölé. Ennyi!

DÓRI!! Ez nem ér!!! Nálunk még 0fog van :(

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Borso!

Köszi szépen az infókat a Szabó dokiról. Hát sajna nem lettünk sokkal okosabbak de akkor úgy néz ki hogy ő a Máv-ban fog szüléseket levezetni továbbra is, ugye jól értem?!

Lányok!

Nehogy ezen veszekedjetek hogy glükóz vagy sem. Nem mindegy. :wink: Inkább örüljünk, hogy egy ilyen egyszerű vizsgálattal kiszürhetik ezt, eddig még mindenki túl élte :wink: Egy pohár cukros löttyöt mindenki meg tud inni a manója egészségéért :wink:

Ne haragudjatok hogy bele vau :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok,

Momi, teljesen igazad van!Ez nem vita tárgya, a gyereke egészsége érdekében fölösleges bármin fölháborodni!/mellesleg meg egyáltalán nem gáz, citrommal főleg :wink: /Jó hideg vízben kell csinálni, és akkor iható.Olyan mint egy túlízesített limonádé :lol:

Dóri, jó, hogy jelentkeztél :) Fogzás :( nem irigyellek, az mindíg gázos időszak.
Vasúttörténeti parkban voltunk már mi is nagyon jó hely!
Mi idén nem nyaralunk, csak itthon :lol: Egy-egy napokra megyünk csak el.Én egy ilyen picivel fölösnek tartanám bárhová is!Majd jövőre, már be is van ígérve Esztinek :wink:

Orsi,
Mi jól vagyunk, köszi.Most a legjobban épp mindkettő alszik :lol: A kicsi a babakocsiban, 10-kor mentünk ki sétálni, azóta húzza a lóbőrt.Másfél órát voltunk kint aztán hagytam a teraszon tovább.De most be kellett tolnom, mert elkezdett szakadni az eső.De még alvás van :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!


Bocsánat, hogy belekommentálok az eddig elhangzottakba.
Inkább igya meg az ember a tömény glükóz oldatot, mint zsemlét meg sajtot egyen (a sajtból nem is szívódik fel az a minimális CH ami benne van, a csokiból is lassan szívódik fel a CH mert zsíros)stb., mert a hivatalos álláspont a diabetológiába a 75 g glükóz terheléssel végzett vizsgálat.
Az az egészségügyi intézmény ahol még zsemlét, tejet meg hasonlókat etetnek, rendkívül elmaradott szakmailag.
Diabetológián dolgoztam, amíg nem lettem terhes, és volt nem egy olyan kismamánk akit rosszul szűrtek le emiatt.
Én is ittam glükóz oldatot, valóban rossz, de lehet bele nyugodtan citromot facsarni (ne a kész citromlevet, hanem a friss gyümölcsből) az nem változtatja meg a vizsgálatot.
levendula78
 
 


Kérlek homályosítsatok fel! Mit újítanak most fel a MÁV-ban? A szuperjó szép szülészetet? :) 1998-ban adták át a tök új részleget, mindkét gyereket ott szültem, de én lemaradtam most egy taktussal...
charlottee
 
 


Charlottee !

Mindent felújitanak. Festik a folyosókat, szobákat, wc-t csempéznek a folyosón, füstérzékelőket szerelnek, új székeket, táblákat raknak..... stb,
Nagyon szép lesz, csak az a kár hogy sokan ezt már nem élvezhetjük.
Most hogy összevonták a kórházakat és mi leszünk a központ, kicsit helyre kell pofozni az épületet, ami egyébként tényleg ráfért már.
Ez minden osztályt érint, nem csak a szülészetet.
A szülészeten is ezek a felújitások vannak, ezen kivül plusz szülőszobákat csinálnak, illetve készitik a helyet a PIC-nek is. Ezért kellett ideiglenesen átköltöznünk.
Valószinüleg októberre jöhetünk vissza szabolcsból, amint kész lesznek a munkálatok.
Sok osztály megszünt, áthelyezték más kórházba, vagy összevonták őket kórházon belül. Jöttek újak is, és ami a legizgalmasabb, ami maradt, az sem a régi helyén. Igy mindent keresgélni kell, és ez még nekünk ott dolgozóknak is igen nehéz.
Ezért irtam , hogy lassan térkép kell a tájékozódáshoz. :? :(
Mindenesetre azok a mamik ill. más osztályon fekvő betegek akik ezután jönnek hozzánk, tiszta, szép helyre jönnek, reméljük a baba-barát elvből is marad valami , hisz minket és a minket választó pocakosoknak talán ez volt a legfontosabb......
Bizakodjunk. :lol:
nadimo
 
 


Charlottee,
Ahogy Nadimo is irta, ezúttal a felújitás célja alapvetően nem a szépités, hanem a bővités, hiszen ez lesz az új ÁEK szülészete. 96 férőhelyes lesz + 4 szülőszoba és a pic.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!
Kedves Nadimo! Az októberi átadás mennyire biztos? Mi szept. 25.-re vagyunk kiírva. Szörnyű ez az érzés, hogy nem tudom hol fogok szülni :cry: Orvosomnak sincs még meg a szerződése a MÁV-val, és elvileg oda tartozom, mert 4.kerületi lakos vagyok.
A Szabolcsról meg nem hallottam jó híreket... :roll: Félek, hogy egy életre rossz élményem lesz ez a szülés ha a kórház mellett döntök :cry: egyre komolyabban gondolkozom otthonszülésen :roll:
A PIC, az micsoda?
Köszi Lányok a válaszokat!
Üdv

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Anitja !

A visszaköltözés a munkálatok befejézésétől függ, az októbert csak kb. mondják.
Reméljük, hogy hamarabb sikerül. Hát megértelek, hogy izgulsz, bizzunk benne , hogy már mire neked kell helyreáll a rend.
Mindenki azt szeretné, hogy mielöbb vissza tudjunk menni.
A PIC -az koraszülött, intenziv részleg.
Üdv.
nadimo
 
 


Anitja,
hát nem irigyellek, mondjuk magamat sem, pedig én csak novemberre vagyok kiirva. Szerinem azért nézz körül. Drukkolok!
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok,

Csatlakoznék a fórumhoz, ha nem bánjátok. Első babámat várom, szeptember 30-ra vagyok kiírva. A terhességem alatt a 2. orvosnál (MÁV-os, dr. Sz. Gy. ), és a 4. (!) kórháznál tartok... (Budai Honvéd, Központi Honvéd, MÁV, Szabolcs utca...)

A Szabolcs utcai személyzetről nem hallottam olyan rosszakat, de a körülmények is sokat számítanak, arról nem is beszélve, hogy ha Picurka megszületik, szeretném éjszaka is magam mellett tudni. Inkább az ágyamban melengetném, csak ne vigyék el. Radásul mi úgy terveztük, hogy 1-ágyas szobában szeretnénk lenni, hogy apa is velünk lehessen éjjel-nappal, rajta kívül nekem az égvilágon senkim nincsen.

Úgyhogy napi imáimba belefoglalom, hogy "add Uram, hogy kész legyen a MÁV szülészete szeptemberre!". :D Olyan tipikusan magyar ez a helyzet: július 10. volt a felújítás eredeti határideje ( a magyar orvosi kamara honlapján olvastam), és jó, ha szeptemberre végeznek! :evil:

Nadimo, jól olvasom, hogy Te MÁV-os csecsemős nővérke vagy? A Szabolcs utcaiaktól nem kis mértékben tartok... Ha jól tudom, a betegjogi törvények szerint a kismamának joga az újszülöttjével napi 24 órában együtt lennie, ha úgy kívánja. Mi a gyakorlat most a Szabolcsban? Mi volt/lesz a MÁV-ban? Köszönöm előre is segítségedet, nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában (is).

Mindenkinek szép hétvégét, és derűs babavárást kívánok!

Waterlilly
waterlilly
 
 


szia lilly :lol: (itt is... :lol: )

a szabolcsos topicba írtam már, de mivel eredetileg mávos vagyok, ide is bejelentkezem.. :wink: :lol:

szóval hétfő reggelre kaptam meg a dokitól a szülési itinert..
bevonulok, majd felvág a délelőtt folyamán... :lol: :lol:

ami fontos: jó, hogy szóba került és felhívta rá a figyelmem. a szabolcsban gyakorlatilag nem létezik éjszakai rooming-in szoba.
éjjelre mindenképp elviszik a babát, DE... is itt jön a lehetőség, hogy állandóan magad mellet tartsd (ezzel sok mindent elkerülve... cukrosvíz, cumi stb......) ha van légzésfigyelőd és beviszed magaddal a kórházba, akkor kiadják éjszakára is gyereket, csak határozottan kell kérni!

üdv. mütyür (panetu)

KépKépKép
mütyürke
 
 


waterlilly : irtam választ privát.

Mütyürke : hú ez izgalmas ! vigyázz magatokra, sok sikert és jó egészséget kivánok. :lol:
nadimo
 
 


Mütyürke: hát ez azért gáz.... méghogy otthonról vigyél légzésfigyelőt?! Na neeee! Mert az újszülött osztályon biztos minden baba alatt van..... amúgy meg az ún. bölcsőhalál szinte soha nem következik be születés utáni néhány napban! A legveszélyeztetettebb időszak a 3 hónap és 1 év között van! De mindegy... A Sote II-n, ahol eddig szültem éjjel nappal velünk vannak a babák légzésfigyelő nélkül és hála a jó Istennek egyiknek sem lett baja.... gondolom a Mávban detto.... (ugye Nadimo...)....
Látjátok, azért a fél szemem rajtatok! :)
Amúgy minden jót Neked Mütyürke... nemsokára babázol! De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


nadimo: izgalmasnak is mondhatnánk... :lol: :lol:
köszi szépen!

viszont megütötte a szemem lilly egy mondata a betegjogi törvénnyel kapcsolatban... jogom van a gyerekhez 24órában?
és ez hogy néz ki a gyakorlatban?? :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


köszi mandala! ...szerintem is gáz.. de ha ez a feltétel, inkább viszem! :wink: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


mütyürke írta:nadimo: izgalmasnak is mondhatnánk... :lol: :lol:
köszi szépen!

viszont megütötte a szemem lilly egy mondata a betegjogi törvénnyel kapcsolatban... jogom van a gyerekhez 24órában?
és ez hogy néz ki a gyakorlatban?? :roll:


Szia Mütyürke,

Megvan a pontos hivatkozás:

Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény a kapcsolattartási jogáról szóló fejezetének 11. § (5) bekezdésében rögzítettük, hogy „a szülő nőnek joga van arra, hogy a szülést követően – amennyiben ezt ő vagy újszülöttje egészségi állapota nem zárja ki – újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el. "

Ha tőlem el akarják vinni éjszakára a gyereket, az orruk alá dugom a kinyomtatott törvényt, és ha ezek után is el akarják vinni, addig sikítok, amíg nem jön a betegjogi képviselő!!!

Hű, még meg sem született pocaklakó, máris anyatigris lettem... Hhhrrr... (Morog, tigrisszerűen)

Waterlilly (vagy most inkább Tigrisliliom?)
waterlilly
 
 


Mütyürke, Waterlilly: Tökéletesen igazatok van!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lilly,
bocs, de kifejezetten örülök, hogy előttem jársz :lol: Tényleg júliusi határidő van az orvosi kamara honlapján? :shock:
Nagyon drukkolok, hogy együtt lehessetek a férjeddel az egyágyas szobában. Nekem az előző két szülésemnél ez megadatott, és szuper volt. Arról nem is beszélve, hogy mind a kettőnél eléggé leamortizálódtam, nem volt éppen elhanyagolható részlet, hogy apa gondoskodott rólunk, nem valaki idegen.
zsuzsoo
 
 


Emendora: a folyamatos kontrollra elegendő az ujjbegyes vér,nem kell vénás.
Waterlilly: mai info: ha a mama külön kéri,24 órában van rooming-in.Az éjszakai tápszerezés és teáztatás kérdése remény szerint még ezen a héten rendeződik.
vojõr
 
 


Sziasztok!

Néha - néha olvasgatlak Titeket, mert én is a MÁV-ba járok. Gulyás dokihoz (Zsuszó neked is ő a dokid?), aki egy angyal.... :P

A MÁV előtt a Margit Kórházba jártam (Óbudán élünk), tavaly volt egy méhen kívüli terhességem.. aztán hormonok, átjárhatósági, de nem akart összejönni.... A "pihenés", hormonmentes időszak 3. hónapjában megtörtént a csoda.... Halogattam a tesztet és féltem, hogy ismét rossz helyen van. Április 1-én (főleg Apa unszolására) a teszt pozitív lett, de már hiába hívtam a dokit, akkor zárt be a kórház szülészete :? Épp kezdtem otthonosan érezni magam a Margitban. Apa már régebbről ismeri G. I-t, így jutottunk el a MÁV-ba. Örültem a kórházvátásnak és az új dokimnak, mert tényleg fontos a bababarát szemlélet. De most itt is káosz van :evil:

Nekünk még sok időnk van, remélem addig rendeződnek a dolgok és majdnem olyan színvonal lesz ismét ott, mint a kavarások előtt.

Mindenkinek kitartást ebben a nagy melegben!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Bocs Zsuzsó - elírtam a neved......... :?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jucc, annyira szégyenlem magam, hogy teljesen kiment a fejemből a telefonszám! :oops: :oops: :oops: itt a kétgyerekes sokaság miatt!
Kérlek írdd meg, hogy aktuális-e még mert akkor privibe azonnal küldöm a nevet, és a számát!
Mégegyszer, bocsi! :wink:
manóci
 
 


Szia Fné Kia,
igen, nagyon egy cipőben járunk :lol: én 20+5 vagyok, és mi is Óbudán laktunk, de egy éve kiköltötünk Pilisszentlászlóra. A dokival eddig én is nagyon elégdett vagyok (ő a harmadik mávos orvosom :P ) Nagyon remélem, tényleg szülhetünk a mávban.
zs
zsuzsoo
 
 


vojőr írta:Emendora: a folyamatos kontrollra elegendő az ujjbegyes vér,nem kell vénás.
Waterlilly: mai info: ha a mama külön kéri,24 órában van rooming-in.Az éjszakai tápszerezés és teáztatás kérdése remény szerint még ezen a héten rendeződik.


Vojör,

Hű, egy balhéval kevesebbet kell majd csapnom... :D Köszönöm az infót!!!

Én amúgy egy olyan nyugodt, jóindulatú ember vagyok, mit tettek velem az anyai hormonok???

Waterlilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!
Hú milyen sokan lettünk hirtelen! Jó sok a felháborodott anyuka :) teljesen megértelek titeket a kórház miatt!

Megint itt vagyok, egy hétig nem volt netem, mert kedves axelere megszivatott minket...na mindegy, hosszú story.
Hogy bírjátok a meleget???? Mi már kezdünk kitikkadni, mondjuk szinte csak a lakásban dekkolunk,itt csak 25 fok körül van. Kismamák nem irigyellek titeket.

MAnó! Hogy vagytok ? Új fotókat kérünk! Bébike hogy bírja a kánikulát? Gondoltam, hogy most nem mentek nyaralni. Mi sztem megint lenézünk a Balcsira valamikor, de nem ebben a hőségben. Blanka is imádta a vizet.

na megyek, majd visszaolvasok, mert elég sokat írtatk, és válaszolok.
Puszi

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Zsozsó és is remélem, hogy addigra minden rendben lesz......

Dóri
A 25 fok tökéletes , most irigykedek.....
Itt jelenleg 30 fokot mutat a hőmérő :?
A szomorú, hogy a klíma itt pihen az erkélyen dobozban, pár hete már megvettük, de az ismerősünk által ajánlott szerelő még nem ér rá..... :(

Kitartás a melegben...... én megyek főzök egy kicsit, így még melegebb lesz :evil:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Manó :) Nem is reméltem,hogy még eszedbe jut :wink: Tökéletesen megértem, hogy elfelejtetted, és semmiről nem késtél le, még aktuális, köszi!

Mindenkinek kitartást a meleghez!!! Vigyázzatok Magatokra!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok ebben a topicban és még a terhességem elején vagyok. Egyelőre keresgélek a kórházak és az orvosok között. Eddig a MÁV kórházról hallottam és olvastam a legjobbat. Ti is meg tudjátok ezt erősíteni? Van, aki esetleg Vermes dr.-nál szült? Őt ismerem még korábbról, persze nem tudom, hogy a nagy átalakítás nem "sodorta-e" el esetleg innen.
ballagyo
 
 


ballagyo: Vermes főorvos kórházon belül maradt,ő most a szülészeti részleg vezetője.
vojõr
 
 


vojőr: én a pcos-es topicba szoktam írni. Vermesnek örülnék, mert én úgy hallottam, hogy nem ő maradt. Az én dokim, Szabó György csak szerződésesként marad, szülni majd lehet nála a megújult mávban. Az asszisztensnője mondta, hogy 6 új szuper szülőszobát csinálnak.



vicky79
 
 


Sziasztok!!

Kriszti merre vagytok?? HOl hűsöltök??

És ti Manó??

Csilla, hogy vagytok? MI újság?

Nagyon meleg van, Bazsó tök sokat alszik, nem bírja ezt már ő sem!!
Levittem már párszor fürdeni, tetszik neki, de hát nem is vártam mást a babauszi után!!

Ha egy doki szerződéssel marad mint Szabó Gyuri, az én dokim is, akkor az mit jelent? Azt értem h lehet nála szülni, vagyis vele a MÁVban, de mi van ha mondjuk valami nőgyógyászati izébizét kell elvégezni?? Azt is csinálhatja??


Puszi Orsi

Kép
borso18
 
 


Találtam egy tök jó linket a születésről, nézzétek meg (video):

http://www.indavideo.hu/video/EGY_UJ_ELET
charlottee
 
 


Charlotte, jajj de édes, könnybe is lábadt a szemem :oops: :wink: és egyből az én kis manóim jutottak az eszembe!De gondolom ezzel mindenki így van!

Borsó, köszi vagyunk!A meleggel kínlódunk, de szerencse picurim azért jó nagyokat tud aludni :) De jó nektek ott a Balcsinál :) Már én is várom, hogy jövőre mehessünk nyaralni!De addig még sok boldog naapom lesz, remélem!

Jucc, privibe ment a szám :)

Kriszti, merre?Nyaraltok?vagy netán megvan az új ház?Jó lenne :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!
Borsó,Manó :) aranyosak vagytok,legalább valaki hiányol..... :oops: .Nem a többiekre értem,hanem akik körülöttem vannak ismerőseim,család..Hétvégén lesz a szülinapom,és olyan rég várunk már rá Pistivel.Egy kis nyaralás lett volna az ajándékom,valahova pár napra,semmi luxus.Most úgy néz ki pénz hiányában ez fuccsba ment,és jó,ha max.szülinapi torta lesz(nem vagyok hajlandó magamnak megsütni :evil: ).A család egyik tagja megkért vegyem már meg magamnak az ajándékot,mert meleg van,nem indul el,a másik strandol,egyedül Anyu beteg.A másik hív ki hétvégére strandra,de ha nem megyünk nem baj,akkor szólnak másnak,stb....Én mindig nagy családösszetartó voltam,nagy a család,népes a baráti kör.Kriszti az,aki mindig mindenkinek olyan ajándék után kajtat aki nagyon betalál,Kriszti aki összecsődíti a családot bárki legyen az ünnepelt,Kriszti aki meglepibulit szervez hogy másnak örömet okozzon,Kriszti aki 40 fokban olyan tortát süt amit szeretnek,amit csak kívánnak....És itt a szülinapom,évről évre rendre pont ilyenkor üt be nálunk minden baj,pénzhiány,hiába készültünk már most is rá vagy másfél hónapja :) .És annyira lehangol ez is meg mások hozzáállása is,hogy sírhatnékom van,úgy kell visszatartanom,hogy ne lássák mások,legszívesebben kitörölném most ezt a napot a naptárból...Én annyira,de annyira tudok örülni,mikor másokat boldognak látok,legyen az a gyermekem vagy a családom,vagy barátaink,vagy csak a férjem egyik haverja akit szeret,én figyelek oda,hogy mindenki érezze,gondolunk rá,foglalkozunk vele.Úgy örülnék,ha egyszer nekem lenne ilyen kis meglepetés,vagy legalább fölhívnának a családból,hogy csak magamat vigyem,nem kell sütnöm főznöm magamnak,csak üljek oda,mert gondoltak rám...Önző lennék?Olyan nagy kérés ez??32 éves leszek,de én is vágynék egy ilyen kis "rámgondolásra" :oops: :oops:
Házunk még nincs,kinézve legalábbis van,elvileg haladunk,csak pont abban a fázisban,mikor várunk...És a legrosszabb a tehetetlenség :( .Szóval nem vagyok jól,a lelkem a béka alatt,strandra sem tudunk kimenni,aszalódom itthon,mosok,főzök,szenvedeeeeeeeeek!!!!!!! :evil:
Na,ki tud még mutatni ilyen negatív nőszemélyt? :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


vicky79: Vermes dr. tényleg maradt,és Szabó Gy. doktornál tényleg lehet szülni a Szabolcs u-ban.Volt már rá példa..:-)
vojõr
 
 


Csajok!

Örülök, hogy Vermes dr. maradt!! Remélem, mire nekem szükségem lesz rá, már az új szülészet is elkészül. Nem szívesen mennék a Szabolcs u.-ba.
ballagyo
 
 


Jaj, csak a lényeget felejtettem el: szült már nála valaki közületek? Tapasztalatok?
ballagyo
 
 


Óóóó,Orsikám,csak nem szülinapos ma valaki?????????? :D :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


nadimo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: