Új privát üzeneted érkezett!

Kisemma.
Nekem csináltak HSG-t itthon, ahol a katéter felhelyezésétől a vizsgálat végéig szörnyen fájt a hasam. Ez valszeg a doki rutintalanságának és durvaságának volt köszönhető..nameg, hogy több mint fél órát kellett várni amíg lemehettünk a röntgenbe. Jegyzem meg én is kaptam izomlazítót.
A Kaáliban megcsinálták az UH-os változatát(25e ft) de legalább egyáltalán nem fájt.Kép
Ez az én történetem.
Kriszta
vizkrisz
 
 


Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Esetleg azt tudjátok,hogy mi a különbség az UH-s és a röntgenes vizsgálat között? Katéterre miért van szükség? Az UH-s vizsgáltahoz is kell? Lehet, hogy furcsa, de én ettől a részétől tartok leginkább.
emma

Kép
emma8
 
 


Emma Kép
a katéreten keresztül juttatják a kontrasztanyagot a méhütegbe és a petevezetőkbe.
A két eljárás közt a fő különbség, hogy az UH-nál ugye nem ér röntgensugárzás. Az UHshoz viszont neked kell megvennek a kontrasztanyagot, ami 20.000 Ft. Krizsa szerint a hagyományosnak jobb a képe, és jobban mutatja a méh állapotát.
Én ennyit tudok erről.

ne félj ettől, ez nem olyan vészes. Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Köszi a bíztatást, remélem tényleg nem lesz olyan vészes.
Ha jól emlékszem nálatok is andrológiai probléma van, ami miatt a lombikra mentek - a párod szed valamit, hogy az akció idején a lehető legjobb legyen az "eredmény"? Az én férjemnek azt mondták, hogy max. e-vitamint szedjen, de én egy picit aggódok, mert amikor először nézték a spermáját, akkor 0% egészséges volt közte, a másodikra pedig 30% - de ki tudja, hogy akkor, amikor a lombikot csinálják éppen milyen lesz?
emma

Kép
emma8
 
 


Vizkrisz

Nem írtad meg, hogy sikerült-e az inszemináció!Remélem igen...

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Hello Lanyok,
Koszonjuk szepen a gratulaciokat mindenkinek!
Karmen,
Nagyon drukkolok nektek, hogy minden siman menjen!
Ami a gyors szulest illeti, hat nem volt eppen konnyu. Nem akarok hosszasan irni rola, hajnal 2-kor kezdodtek a fajasok es nagyon intenziven kovettek egymast. 4 korul ertunk be a klinikara, akkor mar 2-3 percesek voltak, 2 ujjnyi volt a mehszaj, 6-kor mar 4 ujjnyi. Elegge kimerultem, de a tolofajasokra osszeszedtem magam. A parom vegig velem volt. Csodalatos elmeny volt, akar holnap johetne is a kovetkezo Kép

Mindenkinek tovabbra is sok sikert kivanok!
Mennem kell, mert a Babo itt nyoszorog, kell neki a tejci.
Puszi,
B+Ella
bella
 
 


Bella
Szívből gratulálok neked, de szerintem akármilyen nehéz is volt a szülés, szerintem ennél csodálatosabb érzés nincsen a földön. Úgye lesznek majd képek?! Szívesen megnézném. Karmen megszült már?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Békáné
Sajnos ez az inszem nem jött össze.
De talán jobb is így, ugyanis valami mocsok vírus jól elkapott. Először- amíg nem tudtam biztosan, hogy mizu odabennt- nem is mertem bevenni semmilyen gyógyszert csak algopyrint.
Tegnap már barnáztam úgyhogy azóta tömöm magamba a gyógyszereket. Nem vagyok túl jól, megyek is vissza a meleg ágyikóba kiizzadni magam.
vizkrisz
 
 


Vizkrisz
Nagyon sajnálom, biztam benne, hogy sikerülni fog. Hát reménykedjünk, hogy a következő sikerülni fog. Ne add fel a reményt.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Hello.
Békáné
A doki azt mondta ez influenza...ezért a héten itthon leszekKépKép.
Ma már kezdem is a gyógyszerezést a 2. inszemhez.KépJövő kedden 11.30-ra megyek a Kaáliba UH-ra. REmélem addigra meggyógyulok és az időjárás is elfogadható lesz.
Veled mizu? Írj mindenféléket ha nincs is hír mert nincs mit olvasni.Kép
Kriszta
vizkrisz
 
 


Kép Akkor én írok mindenféléket Kép Kép Kép
Elkezdtem a fogigátlót Kép Vagyis ráálltunk a sínre, csak még azt nem tudjuk, milyen messze van a végállomás Kép Remélem március közepére már sokkal okosabbak leszünk Kép

Kriszta Kép
Drukkolok az inszemhez. Lehet, hogy az előzőnél ez a fárnya betegség sem segített igazán a kis manókezdeményeknek. De most egészségesen vághatsz neki. Ez hanyadik lesz?

Kramenről semmi hír? Azt mondta, hogy még januárban meglesz a babó Kép
Akkor már nem sok ideje van addig Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Vannak köztetek akik a pesti aKaáliba a Krizsa doktorhoz járnak?

Hajni
bubi2
 
 


Éééééééééééééééén vagyok Kép Miért kérded?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vizkrisz

Jövőhéten megyek átjárhatóságira. Utána majd kiderül, hogy mikor lesz az inszem.
Karmennek már megvan a baba? Nem tudd róla valaki valamit?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szia Orsi!
Azért kérdem mert én is a Kaáliba Járok dr. Krizsa Ferenchez. Holnap délben lesz visszaültetésem.

Hajni
bubi2
 
 


Orsi
Ez a sínes dolog tetszett.KépKépKép
Békáné
Akkor most hányadik napon vagy? Hol lesz az átjárhatósági? Milyen lesz: röntgenes vagy UH-os?

Hajni, Orsi
Melyik az a Krizsa? A fiatal szőke vagy az idősebb barna? Én csak Kovács dokit ismerem...és egy véletlennek köszönhető, hogy ő lett a dokim...de én örülök neki. Történt ugyanis, hogy amikor először felhívtam a Kaálit, hogy időpontot kérjek nem ismertem egy orvost se. Az asszisztens nő felajánlott két férfi dokit ...az egyiknek nem értettem a nevét a másik volt Kovács doki. A múgy is szimpatizálok a Kovács névvel...lsd Kovács doki a vészhelyzetből.Kép
Ennyi:Kriszta
vizkrisz
 
 


Sziasztok a honlapon a második képen az első dalia.
Velem nagyon rendes.
Tényleg és nagyon odafigyel mindenre. Szerintem nincs még egy ilyen orvos! Barna hajú kis kedves arcú.
Hajni
bubi2
 
 


10-dik napon lesz az átjárhatósági, és utána lesz a többi. Elégé izgulok, mert csak azt olvasom, hogy nem sikerül senkinek sem az inszem. Lehet, hogy 3-4-re igen. De elsőre még senkinek sem. Hát ez van. Szóval elkeseritő. Szerintem nem röngenes lesz hanem UH. Neked azért nem sikerült mert megvoltál fázva? Vagy valami más miatt? Mit mondtak neked erről?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Kriszta Kép
Hajni már elárulta, hogy ki dr. Krizsa... "félisten" Na jó, ő is csak ember, de nagyon jó azok közül is!
Velem is szimpatizálhatsz.... V. K. Orsi... szóval azért Kép (a V az egészen mást jelent, na nem 5. Kép )

Hajni Kép
én 12én megyek hozzá. Akkor beszéljük meg a stimulációt. Tegnap óta meg szedem a fogigátlót Kép Szerintem is nagyon rendi és segítőkész. Eddig minden hülyeségemre jól reagált. Mi amolyan "last minute"-s lombikosok vagyunk, mert az igazolást is tegnap kaptuk meg, de telefonon jól elrendezte, hogy mit kell szednem, és mikor menjek Kép

Békáné Kép
Ne aggódj, és ne keseredj el! Van akinek sikerül az inszem Kép Bízz benne! Az átjárhatóságit a Kaáliban csinálják? Ott UH-s van!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen ott csinálják. Szerintem jó ha 4-re sikerül. Túl sok reményt nem füzök az elsőhöz. Szerintem ezzel mindenki így van! Neked lombik lesz?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Igen. Most fogigátlót szedek és febr. vége fele indul a stimuláció, ha minden OK.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Neked hányadik próbálkozás lesz? Ha teljesen átjárható a petevezetéked, akkor neked miért lombik lesz? Ez min múlik, hogy mikor csinálják a lombikot?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Nekünk ez lest az első (és az utolsó is, mert ugye sikerülni fog Kép). A páromnak nagyon rosszak az andrológiai eredményei, így mi azonnal lombikra lettünk irányírva. Mert természetes úton nem sok esélyünk lenne.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Úgy érted, hogy a spermával volt próbléma? Kevés volt? Vagy nem mozogtak rendesen? Nekünk 20 millió felett. Mégis inszem lesz...

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Nekünk 5 Mió alatt, legtöbbször 2-3Mió/ml. Kevés, és a mozgásunk sem túl jó. 10Mió felett indokolt az inszem, nem igazán engednek lombikolni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát ez nem valami jó. Szerinted nem lehet ilyen esetben valami gyógyszert adni, hogy javuljon a végeredmény? Én mindenre gondoltam nálunk, de arra nem, hogy ennyire nehezen fog menni. Nekem az első inszem lesz. De már most be vagyok pánikolva. Attól is félek, hogyha sikerülne, akkor lehet, hogy nem marad meg sokáig. Mert ilyeneket is olvastam a fórumon. Jobban örültem volna ha lombikra lettünk volna küldve, mert úgy több esély van a terhességre. Inszemnél meg csak 15-20% kb. És az meg minimális. Szerintem csak többszöri próbálkozásnál szókot sikerülni.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Az andrológiai problémákat nem igazán lehet kezelni, vagy csak ideiglenes sikerül. A párom szedett gyógszert, de semmi változás nem volt. Nála semmilyen okot nem tudtak kimutatni, így igazán kezelni sem volt mit. Mindent szűrtek nála, amit csak lehet, de minden leletünk negatív.

Én úgy vagyok vele, hogy az inszem azért egy sokkal természetesebb módja a fogantatásnak, ha van rá esély, akkor édemes megpróbálni. Normális ciklusban is max 25% az esély a terhességre, az inszem ehhez képest annyira nem rossz. Bízz benne! Ha bizalmatlan vagy, akkor nem sok esélyetek van!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk Krizsa dokinál a Kaáliban, február közepén kezdem szedni a fogigátlót és utána március közepén lombik. Orsi, képzeld úgy néz ki megúszom a HSG-t, mert ma a doki megvizsgálz ultrahanggal és azt mondta, hogy abszolút mindent rendben lát, nincs értelme az ultrahangos/röntgenes átjárhatóságinak. Amit javall az a 2. sikertelen lombik után a laparoszkópiás vizsgálat (remélem nemjutunk el odáig). Kicsit bosszús vagyok, mert akár a múlt héten elkezdhettem volna szedni a fogigátlót, ha hamarabb megyünk vissza az andrológiai hozzájárulással, de akkor még azt hittem, hogy úgyis meg kell mág csinálni ezt az átjárhatóságit. Na mindegy, ezen a plusz egy hónapon nem fog múlni. Így sajnos én utánad 1 hónappal indulok neki a programnak.
emma

Kép
emma8
 
 


Emma Kép
Ne bosszankodj ilyenen, mert ezen a pár napon már semmi sem múlik! Igen rövid idő ez már ahhoz képest, amennyi eddig eltelt.
Ti azt is megbeszéltétek, hogy hogyan fog zajlani a stimuláció? Mert mi erről nem beszéltünk semmit.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Képzeld te is szimpi vagy.Kép Mondtam már , hogy (V)izes (K)risztina a leánykori nevem?KépKépKép
Na mindjárt megnézem Krizsát a honlapon.
Békáné
Az inszemben meg bízni kell!!!
Nem azt kell nézni, hogy a papíron 5-10% a sikeresség arány...hanem, hogy biztos több mint ami eddig volt spontán.Kép Én is nagyon szeretnék már pozitív eredményt látni...úgy is viselkedtem mintha terhes lennék egészen addig amíg ki nem derült, hogy nem vagyok az. Mármint úgy értem, hogy nem tettem olyat amit terhesen sem tennék és vigyáztam magamra ezerrel. Az influenza mégis leterítettKép...nem hiszem azonban, hogy emiatt volt sikertelen az ügy.
Nálunk a spermakép nagyon rendben van...sőt most nálam is rendben találtak mindent...úgyhogy nem tudom min múlik. Próbáltam az életmódomon is változtatnI:kevesebb stressz, több folyadék, gyógytea. Szaunázni is szerettem volna. Szerintetek lehet ilyenkor??? Vagy egyszer elugrani a szoliba...olyan sápadt vagyok már mint egy besárgult függöny.Kép
Kriszta
vizkrisz
 
 


Sziasztok!
Mi megbeszéltük nagy vonalakban a stimulációt is. 3 hétig szedem a következő menzesz első napjától a Marvelont, utána 5 nap pihenő és ez után jön az injekció kúra. Ez 8 napos lesz, napi 1X kell szúrni egy Gonal nevezetű anyagot, meg ha jól emlékszem még valami mást is. A Gonalnak egyébként elég húzós az ára (kb. 120 000 Ft). Mindezek után jön a punkció és 2-3 napra rá a beültetés. Nekem egyébként rendben vannak a hormon értékeim, úgyhogy nem kell olyan nagyon sok gyógyszert bevennem.
Lányok! Van még valaki, akinek nem kellett lombik előtt átjárhatósági vizsgálatra mennie?
Köszönöm,
emma

Kép
emma8
 
 


Kriszti!!!!!!!!!!

El ne menj szaunázni vagy Szollizni!!!!!!
Szigorúan tilos. Az első három hónapban fejlődik a baba minden étfontosságú szerve. Ne tedd tönkre egy kis szolival UV. sugárzás!!!!
A szauna sem Használ neki. Beszélj a Krizsa főnőkkel. Meghalja és elájul a frásztól!
Inkább vigyázz magatokra nagyon.

Hajni-)
bubi2
 
 


Emma Kép
Akkor gondolom én is ezt kapom majd, mert nekem sincs semmi gondom a hormonjaimmal, és Marvelont kaptam most fogigátlóként. Na már akkor többet tudok Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni
Én se gondoltam ám komolyan. Kép
Csak álmodoztam.Kép
Különben sem a terhesség alatt gondoltam...hanem addig amíg biztosan tudjuk, hogy nem várunk babát.
Most megyek pihizni...4 után majd benézek a chat-re.
Szia
vizkrisz
 
 


Szia Hajni!

Sikerült a visszaültetés? kisvirág vagyok már beszéltünk. Ajánlottad nekem a krizsa dokit! Kép) Remélem jó hirrel szolgálsz! Kép

pusszi
kisvirág
 


vizkrisz

Szauna?? Még csak azt kéne, meg ne próbáld. Én nem akarok úgy viselkedni mintha terhes lennék, mert utána mindig csalodok. És az nagyon rossz! Inkább próbálok úgy viselkedni,hogy nem gondolok rá. Csak mielőtt meg akarna jönni, akkor szóktam idegeskedni. De nekem én egy héttel előtte megérzem, hogy meg fog jönni. Ezért olyan rossz... Szedem az Elevitet. Állítólag az jó, és segíti az esélyeket is. Szerintem meg a lombiknál van több esély, mert pár nap után ültetik vissza, amikor már biztos, hogy el kezdett osztodni. Ott már a megtapadás a lényeg. De az inszemnél, meg kell találnia, osztodnia kell, és utána tapad meg. Elégé bonyolult dolgok ezek. Szerintem az a legnehezebb az egészbe, amig kivárod, hogy sikrült-e. Utána már el sem tudod hinni. ( ha igen).

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Emma Kép
Egy dolgot nem értek. A 21 nap fogigátló után már nem várjátok meg a mensit, hanem 5 nap múlva elkezditek a Gonalt?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
A menzi az első fogigátlótabletta csomg után 3-4 nappal meg kell hogy jöjjön.
Kriszta
vizkrisz
 
 


Kriszta... na erre én már nem emlékszem, olyan régen szedtem fogigátlót. De tényleg rémlik valami... De jó, hogy mondod Kép Abban a hitben voltam, hogy 7 nap múlva jön meg... de nem Kép Látszik Kép ilyen lesz az ember, ha 2 évig nem nyúl fogigátlóhoz Kép
Hmmmm.... akkor viszont 3-4 nappal korábban lesz a punkció, mint számoltam....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma Kép meg tudnád nekem nézni, hogy mi a másik gyogyó, amit Krizsa felírt neked?
Köszi Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Na látod...már nincs is olyan messze a cél. Kép
vizkrisz
 
 


Kriszta Kép
Azonnal 3 nappal közelebb került minden Kép Kép Így másfél év után ez már tényleg sokat számít Kép Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi! Sorry, de most csak a Marvelont írta fel. Kb. 1 hónap múlva találkozunk, mikor már szedem a fogigátlót, egy kontrollra, akkor meg tudom kérdezni -, de ha jól sejtem Te már addigra javában benne leszel a stimulációban.
Bár csak én is elkezdhettem volna most szedni! Ha tudom, hogy mégse lesz átjárhatósági, már a múlt héttől indulhatott volna a buli.
emma

Kép
emma8
 
 


Emma Kép
Semmi gond. Ne törd már ilyen butaságon a fejed. Ezen nem múlik semmit. A lényeg, hogy már teljesen egyenesben vagytok. Úgy gondolom, ennyi várakozás után már az az egy hónap ide vagy oda nem számít semmit. A baba akkor is ott lesz a fa alatt Kép (maxmimum neked kell a fa alá ülnöd pocakkal Kép )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok. Vizkrisz,Kisvirág nem léptek fel délután a chatre?
Én benézek. Gyorsabb a komunikáció kicsit, több mindent meg tudunk beszélni. üdv: Hajni
bubi2
 
 


Hajni
4-5-ig biztos ráérek csevegni..majd felnézek.Kép
vizkrisz
 
 


Sziasztok !

Megszületett tegnap Orsi. Magassága : 53 cm, születési súlya 2940 g.

Karmen férje

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Nagyon-nagyon örülök, hogy a kezedben lehet a CSODÁTOK! Sok boldogságot és egészséget kívánok hozzá nektek! Kép
Solya
solya
 
 


Kedves Karmen/és férje!
Mindkettőtöknek gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok!!!
emma

Kép
emma8
 
 


Karmen
Szívből gratulálok nektek,várom hogy láthassam a fényképeket.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?