Új privát üzeneted érkezett!

Szabin vagyok ....
bea28!
valóban megfelelőek, nem csapolt vizelet volt, hüvelyváladék került bele. Ha panaszod van, akkor kellene foglakozni vele.

Maquez!
A rákszűrésnél előfordulhat kisebb vérzés , semmi jelentősége és a méhsznáj jódozás (Lugol teszt - kötelező) is okozhat barnás folyást. 1-2 nap és elmúlik.

Monca! és mások az UH ról.
Mindenkit kérek legyen hátározott és ne tűrje az intimitás megsértését!
A lelketlen viselkedésre nincs mentség. Mindenkit kérek, ha ír, legyen konkrét: nevek.
Sys!
Legközelebb bennt talál (remélem). Szívesen segítek.
Szóvá fogom tenni a kollégáknak véleményeteket, ami persze nem jelent csapásszerű javulást, de talán jobban odafigyelnek (egyesek)

Más!
Az "ajjaj" nem korrekt megjegyzés. Dr. Fekete Károly szerintem korrekt, szakmailag jó kolléga. Lehet, van akinek nem teteszik a stílusa (bár csendes, nyugodt ember). Ez mindenkivel előfordulhat. Válasszon mást, de nem szerencsés az "ajjaj".
Általában nem minősitek se pro-se kontra kollégát, nem is ajánlok, de az igazságtalanságot sem viselem.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor!
Az "ajjaj"-t én írtam, én meg - ahogy írtam is - nem ismerem, sőt még csak nem is hallottam róla csak azt, hogy érdeklődnek róla. De ezt le is írtam! Az "ajjaj", nem neki szólt, hanem annak, hogy "inkább nem mondok róla semmit".
De ez kiderül a szövegkörnyezetből, Doktor...! :o)
V.
vantal
 
 


Megint írtam és nem jelent meg. Akkor újra:

Doktor!
Az "ajjajjjjt" én írtam, nem a dokinak szólt, mivel jeleztem, hogy nem ismerem, és eddig még csak nem is hallottam róla. Arra írtam, hogy "Én inkább nem mondok semmit..."
Inkább az Ön értelmezése volt inkorrekt :o)

(Majd nézzen bele az e-mailjeibe alkalomadtán!)

Üdv:
Viki
vantal
 
 

 
 

GyuriKép

Köszönöm megnyugtató válaszod, pláne, hogy mindezt szabadságod alatt. Tehát dupla köszönet! Kép

Jó pihenést!

Beatrix
beatrix28
 
 


Na, most már szebb az élet. Reggel olyan rém nyűgös voltam, hogy szinte már fájt a hülyeség. Azóta - két hét után ismét - találkoztam egy sugárszintű-rókakomával, és helyre is rázódtam.
Tényleg dícséretes, hogy szabi alatt is törődik a fórummal, Doktor, de azért pihenjen is! Kép
V.
vantal
 
 


Viki!

Köszi a biztatást, én beszélek Vele, illetve most már az egész család könyörög neki (élen az apjával), hogy jöjjön már kiKép
Mész holnap ultrahangra? Mert én a szokásos CTG után biztos ott fogok ücsörögni, persze csak ha addig nem szülökKép

Á.
hÁgnes
 
 


Megyek délelőtt 9 után valahogy. Natúrszínű lenvászon gatyó lesz rajtam, meg nemtom milyen felső (időjárástól függ). Vörös, hosszú hullámos hajam van, és velem lesz egy férj is Kép)
Ja és, egy átlátszó tokos videókazettát és egy teheskönyvet szorongatok majd a kezemben.
Nyugodtan szólj rám, ha meglátsz! (Most már várj meg a szüléssel!!! :o) )
Üdv:
Viki
vantal
 
 


Reggel nem láttalak UH-n, szerintem én egy kicsit korábbi eresztés voltam.
Ma estétől pedig a kórház vendégszeretetét fogom élvezni, uhogy legközelebb már tényleg csak Picurral jelentkezemKép
Á.
hÁgnes
 
 


Szia!
Én is néztelek, láttam két nagypocijú kismamát is. Egyet egy pasival a parkolóban, szintén vörös hajút, egyet meg a váróban - ő is pasival volt - olyan 25 éves barnát. Egyik sem te voltál, mi? :o)
Nagyon szurkolok nektek, hogy gyorsan és simán menjen minden!!!! Ma az én dokim az ügyeletes, ha minden igaz :o)
Tényleg írj majd, hogy mi újság, és ügyes legyél!!!
V.
vantal
 
 


Doktor úr!
Legyen kedves rövid felvilágosítást adni: barátnőmnek az első UH-ján vérrögöt találtak a méhében, 6 - 7 hetes magzata mellett. Mitől alakult ki, milyen esélyeik vannak? Bocsánat, hogy Önt zaklatom, de szeretném megnyugtatni, ha lehet. Válaszát előre is köszönöm!
oneil42
 
 


Sziasztok Mindenkinek!
Most regeltem ide, ha nem haragszotok. Meglepődve tapasztalom, hogy itt orvos is válaszol. Én is a Jahn Ferencbe fogok szülni, már csak 1 hetem van a kiírt időpontig, most már megy a para. De csak azért, mert az első gyermekemmel elég nehéz volt.... Nekem a Séra Péter a dokim, negatív tapasztalat eddig nem volt....
rgabriella
 
 


Van itt még valaki? Viszont egy doki az sztk-ban egy két hete úgy viszgált meg, hogy fájdalmasat csalódtam. Sajna ne volt az én dokim, nyaralt, és ő helyettesítette. Egy kenetet csinált, de úgy fájt, hogy legszívesebben....a pálcika amivel levette a vizsgálati anyagot, véres lett.
rgabriella
 
 


Hmmm. itt már senki nincs..később még felnézek ide.
rgabriella
 
 


egyre többet keményedik a hasam (ilyenkor a baba háta kirajzolódik a hasamon) lehet hogy a keményedés reakció a baba mozgására?(9), és egyre több a görcs, mintha meg akarna jönni a menszeszem. Lehet hogy már nemsokára szülünk?
rgabriella
 
 


de kihalt a fórum................
rgabriella
 
 


újra itt
rgabriella
 
 


Helló Rgabriella!

Én itt vagyok, bár csak néma szemlélőként... KépKépKép

Ági

Ui.: Mikorra vagy kiírva? Mikor kell befeküdnöd? Mármint terv szerint...
aszemenyei
 
 


??
rgabriella
 
 


Szia Aszemenyi legalább nem unatkozom
rgabriella
 
 


Egyszóval....Rgabriella (vagy esetleg Gabi?)

Mekkorák vagytok??? Kisfiú? Kislány?
Para van már?
Miért a JFK-t választottad? Lakóhely, ismerős, vagy mert tudod, hogy nagyon jó??KépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Kisfiú 1 hetem van hátra...Para nagyon van. A jahn ferencet azért, mert ott dolgozik a választott orvosom, és közel is van. Habár a kórházról nem sokat tudok...
rgabriella
 
 


igen, Gabi. Egyébként para azért van, mert az első szülésem nagyon hororros volt, és nem is magától as zülésektől parázok, hanem a beavatkozásoktól.
rgabriella
 
 


Hehe. ezt jól elírtam...
rgabriella
 
 


jó lenne tudni előre, mikor fogok szülni, így nem izgulnék ennyit
rgabriella
 
 


Ha van időd, itt találsz jó pár infót... Csak (szerencséreKép) kicsit terjedelmes a régi hozzászólásokkal együtt, de sok minden pozitívumot találsz...
Vannak ám bennfentesek is a fórumon, bár úgy tűnik, ma tényleg elég kihaltak vagyunkKép!
Remélem egyszer én is ilyen tapasztalt leszek, mint Ti, de ez még egy "kicsit" várat magára..Kép
aszemenyei
 
 


valami elszállt a gépemen...
rgabriella
 
 


ezen a fórumon csak régebbi beírásokból?
rgabriella
 
 


Sziasztok!
Aszemenyei: végre újra írni látlak! Nagyon hallgattál mostanság! Tessék aktívabb lenni! Vagy csak velünk nem állsz szóba? :o)

Rgabriella: ezen a fórumon vannak, csak régebbi hozzászólások. A vitákat nyugodtan ugord át! :o)
Én még nem szültem még a JFK-ben, sőt sehol sem, úgyhogy sok extrát én sem tudok mondani. Maximum amiket itt beszélgettünk mondjuk. De ha van konkrét kérdésed, akkor dobd fel ide, és valaki csak tudja a választ rá! :o)

Ma voltam a 18. heti UH-n, és minden oké a bébimmel. Tök jó fej volt, már az UH előtt felébredt és bökdösött a váróban, aztán meg mocorgott kicsit a vizsgálat alatt is. Majd a végén lehiggadt, és békésen simizgette a méhlepényt :o)

V.
vantal
 
 


köze majdnem leégett a vacsink ...
rgabriella
 
 


okszi, megnézem a régebbi beírásokat. Kérdésem a dokiról is lenne, hogy ha valaki nálla szült, van-e negatív tapasztalata, és ha igen mi(?) (Dr. Séra Péter) kórházzal kapcsolatban
-mit kell bevinni a kórházba a babának? mert olyanokat hallottam hogy pelenkától a mellszívón keresztül mindent.
-és a másik fontos kérdés hogy apás szülésnél milyen szülőszobába kerülök, és ennek persze az anyagi vonzata ha van....
rgabriella
 
 


mééééééééé nem írja be a fórumra amit írok...?!
Amilyen hülye egy program most fogja az előző beírásom is kidoni...
De ha mégiscsak ezt írná csak ki, akkor jelzem, hogy mást is írtam az imént.
V.
vantal
 
 


Az első kérdésre inkább nem válaszolok, mert nem emléxem tisztán :o)

A másodikat elvileg tudom: mindkét (a négyágyas, függönnyel elválasztott szobába, és a különálló lilaszobába is) bemehetnek az apák és ennek nincs külön anyagi vonzata.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Figyeltelek benneteket, csak időm nem nagyon volt írni, mert egy kicsit besűrűsödött a programom: munka, halasztott gazdasági jog vizsgára készülés, most éppen közigazgatási alapvizsgára felkészülés, diabetológia, izotópos vesevizsgálat... Soroljam még???KépKép Ja és ezek mellett munkahegyek...
Ma egy kicsit lazább volt a napom, így végre a billentyűzettel is közelebbi kapcsolatba kerültem...Kép

Mennyi időd is van még? Rosszullétek elmúltak már? Láttam, hogy újból küzdöttél vele...KépKép

Nászút? Vagy majd a szülőszoba után? A bébivel??KépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Éppen két napja tértek vissza megint a klasszikus rosszullétek. Hányás, fejgörcs. Most is. Ha ez van még a 18. héten is, akkor most már szerintem végig ez lesz :o(
Nászút nem lesz, mert most belehúztunk a lakásfelújításba, ami idő és pénz is. Majd megyünk a bébivel, ha nem is jövőre, hát utána.
Mocorog nagyokat a kissrác, ezek változatlanul a legjobb részei a napnak. :o) Most is aktív. Leginkább este indul be - úgy néz ki, hogy ebben a szüleire fog ütni.
A vizsgák miatt nem irigyellek, én jövőre államvizsgáznék, de halasztást kértem. Pont a féléves vizsgákra és szigorlatokra születne meg a bébi, ami nem túl szerencsés egybeesés. Mindegy, most ő az első, na meg egy év ide vagy oda ilyen szempontból nekem végül is mindegy.
Egészségileg mi újság? Izotópos vesevizsgálat, és diabetológia?! Igen, mesélj még!
Viki
vantal
 
 


Szia Viki!

Kissrác????KépKép Valamiről lemaradtam időközben???

Tanulás és gyerek? Nagy dilemma!!!Nem is tudom mi a jobb, mármint időzítés szempontjából... De most már (NálatokKép) a sorrend adott!!Kép No meg különben is, 1-2 év ide vagy oda nem számít, mármint a sulinál...Csak az a nagy kérdés, hogy a bébi mellett mennyire lesz időd a sulira?!Na nem gond, majd esti mese helyett a gyerek hallgat egy kis marketinget, analízist, közgazdaságtant, vagy éppen az aktuális vizsgatantárgy kidolgozott tételeit olvasod fel neki.Kép Legalább a tudást is magába szívja az a gyerek nem csak az anyatejet...Kép

Én egyenlőre a munkát és a sulit próbálom összeegyeztetni. Nem egyszerű munka mellett egyetemre járni (heti 3-szor délután 5-től 1/4 10-ig... hétfő, kedd, szerdán...) Sajnos én alapból maximalista vagyok, úgyhogy 100 % a munkahelyen, 100 % a suliban, na meg azért otthon is kellene egy kis energia...Kép

Egészség? Az van... Diabetológia: '88 óta inzulinos cukros vagyok, aztán ehhez kapcsolódóan mindenféle vizsgálat van folyamatban (egy kicsit bébiprojekt-célzattal..Kép, de inkább nagyon...) Szóval minden egyszerre történik, de én ezt (be kell, hogy valljam...) élvezem, mert így állandó a pörgés, s ettől én is eléggé felpörgök.Kép Alapelvem amúgy is, hogy teher alatt nő a pálma, csak vigyázni kell vele, hogy mennyit bír a törzse, el ne törjön...
Eredmények valószínűleg a jövő hét vége felé lesznek, mert a vese-vizsgálatot (sajnos) meg kell ismételni hétfőn...

A cikkedet olvastam!! Köszi még egyszer, hogy elküldted emilkében!Kép

Ági

Ui.: Kép a piciről?? Eskövői??
aszemenyei
 
 


hűű. de kimerítő volt ez az olvasgatás. visszaolvastam régebbi beírásokat, és olyan sok az ellentmondás, és érdekes dolgokra bukkantam. Pl. programozott szülés, ha a kiírt időpontban nem idul meg, a kismama kérheti a szülésindítást. De kérdem én, ha esetleg elszámolás van (a rendellenes ciklus vagy más egyéb miatt)és jól érzi magát a baba odabent, miért kell megindítani?
rgabriella
 
 


kár hogy még személyesen nem találkoztam Csákány doktor úrral..Meglátásom szerint, (ezt arra értem, hogy a beírt válaszaiból következtettem) ari és figyelmes doki lehet. habár az Sztk-ba nem rendel, legalábbis nem láttam kiírva, a kórházba pedig még nem jártam. Tényleg nem tudjátok, hogy meg lehet-e nézni a szülőszobát és kérdéseket feltenni a kórházi szokásokkal kapcsolatban? van erre valamilyen telszám? Egyébként fura, de Dr. Séra Péterről egy véleményt sem láttam itt a fórumban..Kár...Ő az orvosom, eddig minden oké (általában) vele kapcsolatban, de szülni más lesz. Jó lenne, ha valaki, aki már szült nálla, tudna infókat csöpögtetni nekem. Tényleg Csákány doktor úr milyen időközönként néz fel ide?
rgabriella
 
 


Csákányi Doktor úr! (elnézést ha rosszul irtam a nevét)

Az a nagy problémám megállapitottak nálam a E-coli nevezetü baktériumot. Most a Tarivid nevü antibiotikumot irták fel, amit férjemmel együtt 10 napig szedünk. Nőgyógyászom azt ajánlotta 2 hónap mulva menjek kontroll vizsgálatra. De az eredmény csak rákövetkező 1 hónapra kapom meg. Mi a biztositék arra hogy kiirtották-e vagy esetleg nem kapom-e vissza? A nőgyógyászom azt is mondta, de persze telen keresztül, amikor megkérdeztem, hogy a gyerektervezést ez mennyire befolyásolja, akkor azt mondta " eléggé, mert meddő vagyok". Ezt honnan állapitotta meg? Nem csinált semmilyen átjárhatósági vizsgálatot.
Ha tudna nekem ebben segiteni, nagyon megköszönném. Mi is ez valójában, mire számithatok, lehet-e valaha is gyerekem? És hogy mikor probálkozhatunk újra?
Köszönettel egy aggódó hölgy.



Ha vki más is tudna segiteni, irjon.
Goofy
goofy
 
 


Kedves Gabi!

Ha jól tudom, a JFK-ban még szülésfelkészítő tanfolyam is van (nem biztos, hogy pont erre a névre hallgat, de van)!! Valahol előrébb volt még telefonszám is megadva, na meg, hogy kit kell ez ügyben keresned...

Ági
aszemenyei
 
 


Lléptem jó éjszakát mindenkinek
rgabriella
 
 


Szia Gabi!

Nagyon kíváncsi vagyok, ki csinálta az SZTK-ban a kenetlevételed.
Nekem is ott van a dokim, dr. Zeitler Miklós, bár én a magánjára járok, de én is a Jahn Ferencbe szülök majd, az elsöt is ott szültem 2,5 éve.
Nekem Séra doktor sokszor csinálta már az uh-t az SZTK-ba( uh-zni oda járok) és annyi a bajom vele, hogy soha nem szól egy szót sem, még annyit sem, hogy minden rendben. Engem ez eléggé idegesít doki-szinten, hogy egy kicsit emberibben bánhatnának velünk. Persze, kaptam már orvos ismeröstöl olyan választ erre, (olyantól, akit még kedvelek is) hogy mit várunk ennyi pénzért, ilyen hajtásban, de én igenis úgy érzem, hogy emberséget elvárhatok, elvárhatnák.
Anno, amikor az elsö gyerekkel még rosszabb uh gép volt az SZTK-ban, akkor sokszor nem is láttam a gyereket, mert a keze mindig eltakarta stb.
De attól még neked lehet jó orvosod, nem beszélek ellene.

Sziasztok:
Anett
20 hetes
anettka
 
 


Na jó reggelt!

Rgabriella:
- Szülés előkészítő tanfolyam ügyében a szülőszobán kell keresni Békési Erzsit: 284-7610. Amúgy minden héten kedden van tanfolyam. Én asszem októberben megyek majd. Ha jól értelmeztem a faliújságot, akkor háromféle téma van egy hónapban – minden héten más. Ennek keretén belül volt a szülőszoba látogatás is, meg filmnézés, meg baba gondozás, meg ilyesmik.
- A túlhordásról nekem azt mondta az egyik szülésznő, hogy már nem úgy van, mint régen, magyarán, ha valaki túlhordja a picit, de a vizsgálatok során jók az életjelek, meg minden rendben, akkor nem indítják el feltétlenül a szülést, hanem tolódhat nyugodtan tovább a terhesség – gondolom azért határokon belül.
- Csákány doktor majdnem minden nap van, csak most szabizik, így igazoltan van távol hosszabb ideig :o)

Aszemenyei
Szia! Amennyire én tudom, cukrosság mellett simán lehet bébit vállalni. Egyszer írtan is erről egy cikket, de már annyira nem emlékszem a részletekre. Valami olyasmi volt a lényege, hogy régen ez még komoly problémát okozott, de most már tökéletesen megoldható! Ez a lényeg, úgyhogy meg fog oldódni és kész! :o) Persze a vizsgálatokra biztosan szükség van, de ezt asszem pont neked nem kell megmagyarázni.
Igen, elméletileg fiam lesz, úgyhogy az apja számításai jöttek be, de én sem bánom azért annyira, hogy nem lett lány. Majd a következő! Vagy a harmadik! :o)
Én is munka mellett tanultam, úgyhogy nem kell bemutatni. Bár én a sulit félgőzön csináltam mindig. Pl. vizsgák előtt 2-3 nappal szokásom elővenni és kinyitni a könyvet, előadásokra meg nem jártam sosem :o) Volt pár évfolyamtársam, akik bejártak, ők adták az infókat e-mailben, én meg cserében elég sok mindent kidolgoztam, amit átküldtem nekik is. Egyszerűen nem tudok folyamatosan tanulni, inkább az uccsó pár napban reggeltől-estig módszer vált be. Nem túl jó, de nekem így működik.
Fotók az esküvőről és bébiről (itt még csak 15 hetes):

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/11/NU336057N109614.jpg

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/11/NU336057N106000.jpg

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/11/NU336057N106007.jpg

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/11/NU336057N105428.jpg

http://www.noklapja.hu/common/users/images/fotoalbum/11/NU336057N105426.jpg
vantal
 
 


Szia Viki!

Jók a képek!! De hol van a pocakod róluk? Mármint az esküvői képekről??? KépKépKép

Cukorbetegség és terhesség: elviekben oké amit írtál, DE!! Mindenki egy kicsit más, mindenki egy kicsit más problémákkal (pl. szövődményekkel...) küzd, s csak az adott személy teljes kórtörténeténet ÉS jelenlegi állapotának ismeretében lehet olyanra vállalkozni, hogy javasolható legyen a terhesség. Tehát minden "esetet" (Kép) egyedileg kell mérlegelni... Az én "esetem" meg tényleg meg van spékelve egy-két aprósággal...Kép

Lényeg a lényeg: optimistán kell előretekinteni, mindent meg kell tenni a leendő bébi létez(hetőségé)ért! És ebben nagyon jó orvosaim (is) a partnereim!!!

Apropó! Mini Pocaklakód tervezett bébi? Előkészületek voltak? Szerelem-gyerek? (A szó nagyon-nagyon pozitív értelmében!!!!)

Ági
aszemenyei
 
 


Azért szurkolok, hogy minden oké legyen nálatok.
Bizony a mi Pocaklakónk tervezett baba, úgyhogy pl. a folsavat már jó pár héttel előtte szedegettem, a fogamzásgátlót meg fél évvel korábban elhagytam. Az első pár héten át vettem peteérésfigyelő mini mikroszkópot is, azt nézegettem, meg ilyenek, aztán folyton csalódtam a negatív teszteknél. Három cikluson át.
Utána februárban jött egy valószínűleges vetélés (legalábbis az orvosom - akinél akkor voltam először - azt mondta, hogy nem kizárt, bár lehtett ciszta is. Mondjuk az kevésbé csinál pozitív tesztet...) Ez rendesen megviselt, úgyhogy ettől kezdve nem voltak direktbe próbálkozások. Úgy voltam vele, hogy ha jönni akar a baba jön, ha nem nem. Az is megforult a fejemben, hogy most egy ideig inkább ne jöjjön, mert tényleg nagyon kiborított a februári eset. Tiszta depi voltam tőle, és nagyon elhagytam magam.
Két hónap múlva a baba úgy döntött, hogy jönni akar :o)

Na most viszont lefekszem kicsit, mert ma megint nem jó napom van. Elég erős görcsöket produkálok, és nem nagyon tudok ülni. A háziorvosom is megállapította ma, hogy olyan fehér vagyok, mint a fal (hozzáteszem, hogy a falnak legalább jól áll).
Folyt. köv.
V.
vantal
 
 


Pocak most se nagyon látszik, bár már azért észrevehető. Még csak egy kilót híztam a 18 hét alatt. De a bébi növekszik szépen - ez a lényeg!
V.
vantal
 
 


Szuper!! Mármint, hogy növekszik szépen... Neked meg jobbulást!!!

Jó pihit!
Ági
aszemenyei
 
 


Viki!

Küldtem Nektek egy kis hangulatjobbító KépKép emilkét, priviben...
aszemenyei
 
 


Nem kaptam még meg :o(
Jó a cím? vantal@inext.hu
V.
vantal
 
 


Na ment még egyszer... Most már tényleg legyen jó hangulatod!!! KépKép

Ági
aszemenyei
 
 


Remélem ez a kép átmegy, s akkor mindenkinek egy jobb délutánt, estét kívánok!!
Kép

Ági
aszemenyei
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: