Új privát üzeneted érkezett!

rencsike
Jaj szegénykém, ez a keményedés nem lehet túl jó...
mindenesetre az me tök szupi, hogy már mindjárt kész vagytok mindennel, már csak Domikára kell várni.
Átküldhetnéd miket vetettek? Julcsikának volt egy listája, árakkal, moncsika átküldte nekem, de nem tudom a laptopon megnyitni azt a formátumot, pedig tök kiváncsi vagyok miket kell venni. Én a kiságy, babakocsi, szekrény,fürdetőig jutottam el, meg gondolom pár ruhácska, takaró, cumi. Na eddig terjedt ki a figyelmem :lol:

Babakocsi: Hát igen nem egyszerű eldönteni melyik a jó, de én ezért keresnék mindenképpen olyat ami külön is használható. Mondjuk én nem mennék a babákkal a mammutba, de ha mégis akkor vinnék kisérőt és külön tolnánk a kocsikat.

kislibus
igen, én is itthon vagyok a legelejétől, szerintem is igy a tuti :wink:
mostanában azért már többet csavargok, ma is volunk Dobogokőn, már hó is van :wink: , de azért mostmár elfáradok gyorsabban, nem birok annyit, kicsit fura is, mert én általában elég nyüzsgős vagyok, egyik nap is azon gondolkoztam, hogy imádok korcsolyázni, megyek, mint a rakéta :lol: de most egy darabig kihagyom :lol:

julcsika már lassan ropja majd a menyasszony táncot :lol: :lol:

melániáér már én is aggodom, nem tudom mi a fene van vele. :roll:

melcsikém te hogy vagy, kibújik holnap Marci? Kicsit noszogathatnád, vagy akkor már birjátok ki csütörtökig :lol:
chilike1
 
 


Hali!
Összehasonlítottam Domika adatait a miénkkel...hááát, már akkor is jó nagy baba volt!
Nekünk 19+4 (mért adatok szerint) / 19+1 (naptár szerint):

NB:4,9
BPD:48,1
HC:168,9
AC:141,6
FL:29,3
TAD:43,9
Súlybecslés: 290g

Chilike! Írd már te is le az adataitokat!

Nagyon bánom, hogy tegnap nem kérdeztem rá Melire Apánktól. Ha jól tudom, ő nem is a Jánosban van, hanem talán Szegeden...nem?

Jó éjt!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


csajszikáim én még csak most megyek majd pénteken apánkhoz, ez lesz a 21-hét, leutóbb akkor voltam a genetikán amikor 17. +6 naposak voltak szóval most csak azokat tudom leirni, majd pénteken irom a frisseket... :wink:

BPD 41,5 42
HC 142,3 143,9
AC 126,8 121,3
FL 27 27,4
NB 5,5 4,9
SÚLY 228g 222g

azt mondta a dokinő, hogy nagyon szép ks erős babák... :lol:
na mindjárt összehasonlitom nagyjából azokkal amiket küldtetek.

moncsika
Kép Petikéről? :wink:
chilike1
 
 

 
 

na bocsi, ez nem lett épp oszlop szerű..
az első szám az A babáé a második a B babáé
chilike1
 
 


Micikém, nagyon aranyo vagy, hogy gondolsz ránk. Én is gondolok rád és kezem csuriban érted. :wink:

Rencsikém, a 30. hét után úgy elrohan az idő, hogy csak azon veszed észre magad, hogy egy hét és szülsz.
Neked nem volt egyszerű ez a terhesség, de majd annál jobb lesz a szülés. :wink:

Chilike, noszogatom Marcit és az Apukája is,de nem úgy tűnik, hogy érdekli a kis drágát. Ő jól érzi magát, tojik ránk. :lol:

Csajok nekem is nagy káosz volt a fejemben, azzal kapcsoltban, hogy mi mindent kell venni, aztán szépen lassan elkezdtünk vásárolgatni, és minden meg lett. Nálatok is így lesz, majd szépen lassan összeáll a kép. És kérdezzetek nyugodtan, amit tudok leírok szívesen.

Katám küldök emailt. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Chilike! Most nem kértünk képet Apánktól, csak azok vannak, amit még a genetikán kaptunk. Az egyik fenn van avatarként, a másik a szokásos fekete-fehér kép.
Ez: Kép

Kép

Jut eszembe... Te még egyetlen lépet se tettél fel a Lányokról! Utoljára két csík képében láthattuk őket a teszten! :lol: Biztosan sokat változtak már azóta!
Apánk most nem nézte, hogy tényleg pasi-e a drága. Elkezdte keresni, de épp akkor mondtam neki, hogy fiúcska, és abba is hagyta, hogy minél kevesebbet piszkálódjon odabenn. (nem is mérte meg semmijét.) Egyébként ez biztos! Annyira jól lehetett látni az UH-n, mintha egy üveglapon üldögélt volna az Édesem és mi alulról néztük volna! Két lábika, közötte pedig egy zacsi... :lol: Oldalról is tisztán kivehető volt a teljes "berendezés", semmi kétség nem fér hozzá: fiú.

Melcsi, most akkor arra biztassátok Marcit, hogy kibírja csütörtökig. Szegény gyerek, teljesen össze fog zavarodni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára moncsiga 2009.10.18 13:12-kor.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Az én vonalzóm mindig késik egy napot...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Ja, keményedés:

Chilike, észre fogod venni! Ez nem simán csak kemény poci... Úgy összeugrik a méh, mint egy nagyon keményre fújt labda. Nekem tisztán kitapintható ilyenkor az egyébként teljesen laza hasizom alatt. Most olvastam,hogy ez igazából jó. :shock: :shock: Azt írja az egyik oldal, hogy segít a méhnek a növekedésben, és javítja a vérellátását is. Állítólag a nem terhes méh is végez összehúzódásokat, csak akkor ugye senkinek nem tűnik fel, mert jól elbújik a hasban és észrevehetetlen.
Csak akkor van gáz, ha fájdalmas, vagy vérzéssel jár, vagy folyik a magzatvíz, mert akkor azt jelenti, hogy kinyílt a méhszáj. Apánk azt mondta nekem, hogy ne izguljak, észrevétlen nem fog kinyílni a méhszájam, mert az mindig vérzéssel jár. Azt mondta, egyáltalán ne izguljak semmi miatt, nyugodt lehetek, mert minden rendben van. Lehet, hogy ismer már egy kicsit??? :shock: :oops: Eddig minden lehetséges probléma miatt felkerestem, mert mindnek a jeleit felismerni véltem magamon... :oops: (hiperstimu, méhen kívüli terhesség, fertőzés, méhszájnyílás... :shock: )

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok lányok!

Megjöttünk, már egyet aludtam, de a következő alvás előtt gondooltam benézek :)

Szuper jó volt az esküvő!!! Táncoltunk is, többet is mint sejtettem, nagyon jól éreztem magam. A menyasszony táncra nem maradt erőm, pont akkor (éjfélkor) már felmentem aludni, mert 2-kor kezdődött az esküvő, és addigra nagyon elfáradtam.
Mindenki úgy örült a pocimnak! Elmondták, hogy milyen csinos vagyok, mennyire jól nézek ki, és látszott mindenkin, hogy őszintén örül. A menyasszony szülei meg is simogatták a pocakom, az öccse meg még beszélt is hozzá :) Tudom, sok embert zavar, ha 'fogdossák' a hasát, de engem egyáltalán nem zavart (nem idegenek voltak), sőőőőt, nagyon jó érzés volt, hogy már most mindenki hogy szereti a babánkat :)

Rencsike,
Nagyon sajnálom a folyamatos keményedést :( És mi mindent vettetek?

Melcsike,
Hogy vagy? Valami jel? sokat gondolok rátok....

Moncsika,
Örülök, hogy minden rendben van, és hogy ez a keményedés, ami neked van, még jó is :) Nekem egyébként akkor szokott lenni, amikor nagyon wc-re kell mennem (pl. éjjel arra ébredek, hogy iszonyat kemény a hasam és fáj, ahogy mozgok, ilyenkor általában pisilnem kell, csak arra külön nem ébredek fel :roll: ).
De azt hiszem a Te keményedésed azért más....

Chilike,
Igaza van Moncsikának, képeket kérünk :)

Kata, Kislibus,
Hát őszintán szólva, én a 12. hétig nem hogy babaüzletbe nem mentem, de igazából nem is mertem elhinni, hogy valóban babát várok. Utána meg már kezdtem elhinni, viszont nem mehettem sehova, így csak most, közel a félidőhöz voltam először nézelődni egy picit...

Velem egyébként semmi különös: még mindig nagyon ritkán érzem a babát, és csak olyan motoszkálósan, nekem is most már állandóan gyomorsavam van, tökmindegy, mit eszem. És holnap megyünk a genetikai UH-ra, úgyhogy drukkoljatok lécci, hogy minden rendben legyen! Este akkor jövök a névvel :D
vjulcsi
 
 


Sziasztok Csajok,

Moncsi, azért nem noszogatom nagyon, csak pénteken mondtam neki, hogy hétvégén szabad a pálya. De mindegy mikor jön.
Nagyon szép Peti baba, igazi pasis feje van. Marci is így mutogatta a fütykösét a genetikai uh-n.
Egyébként én is azt hallottam, hogy a normális keményedés jó, mert a babát is készíti a szülésre. Nekem is azt mondta Apánk, hogy amíg nem vérzek és nem folyik a víz, addig nincs semmi baj.
Ne aggódj én is mindig mindent bebeszélek magamnak. :lol:

Julcsi, de jó lehetett az esküvő, jól tetted, hogy táncoltál sokat. Érdekes engem sem zavar, ha hozzányúlnak a pocakomhoz, persze idegen még nem akarta fogdosni. De én ismerek olyat, aki az anyukájának sem engedi, mert zavarja. Na ez nekem nagyon furcsa.

Chilike, engem is érdekelne uh kép a törpikről.

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!

Julcsi! Megy a drukk akkor holnapra! Azért jó lehet, hogy bugyorog, még ha nem is mindig! Jó volt ez az esküvő ahogy látom, és külön ürüm, hogy mindenki igy örült! (a mi esküvőnkön csak nekünk monta el a páros, mert még olyan pici volt a baba és anyukája nem is mert táncolni. De mi is úgy örültönk neki :) )

Gmelcsi! Fú, akkor jövő csütörtökig kitartást!!!

Rencsi! De azért jó Domikának már beszerezgetni a cuccokat nem? Mégha be is árnyékolja ez a keményedés! De azért csak mértékkel, pihenjetek időnként a nagy vásárlás közepette egy padon! Engem is érdekelne miket vettetek már meg! Tanulságos volt, amit az egymás melletti babakocsiról irtál. Úgy olvastam átl. 80 cm szélesek. Hmm. Lemérem az ajtót, a kertkaput, meg a boltban a bejáratot is... Érdekesen fognak rám nézni az bztos... :lol:

Chilike! A korcsolyázás nekem is eszembe jutott a napokban, el is gondoltam milyen jól mutatnék a koripályán a pocakommal már januárban. :lol: No persze ez csak vicc, eszembe sincsen megjáttszani- azért szánkózni lehet, hogy fogok. :wink: Addig is marad a kötögetés, most fogok gyüjteni babaruha mintákat, igy legalább jövő télre lesz egy csomó kis kötött cuccuk! Márha apénk jó hírekkel szolgál szerdán, de miért ne tenné igaz? :wink:
Pénteken már 21 hetes uhu?!?!

Melania! Nagyon aggódunk érted, kérlek, ha olvasol minket irj pár sort legalább :!: :!:

Moncsiga! Én azért menézettem volna mégeccer apánkkal is a nemét, hadd dolgozzon. :lol: Mikor kell neki mondani, ha szeretnénk képet??? Most mindenképp szeretnék! Azt még az uhu előtt mondjam, vagy közben is elég???

Tudjátok én min lepődnék marhára meg? Ha két fiam lenne. Ezt egyszerűen kizártnak tartom... :shock: :oops: De hogy mér???

Kép
kislibus
 
 


kislibus
Ezt sose lehet előre tudni, hogy milyenek lesznek, nehogy aztán útólag meglepődj :lol:
Nekem teljesen egyértelmű volt, hogy két kisfiú van a pocimba, nem azért , mert azt szerettem volna, hanem egyszerűen úgy éreztem, aztán még valaki mondta is,hogy 2 fiam lesz, erre kiderült, hogy két kislány :lol: :lol: Nekem mindegy volt én nagyon örülök a két kislánynak is, csak nagyon rácsodálkoztam, mert abszolút nem gondoltam volna. :wink:
Tuti szerdán minden rendben lesz apánknál , ne izgulj és már előre szólj , hogy kérsz képet, nehogy időközben lányos zavarodban elfelejts kérni. :wink:


melcsikém
Oké akkor igyekszem felrakni képet a csajokról :lol:
Nem csoda, ha Marcika jól érzi magát bennt a jó melegben, biztos érzi, hogy itt kinnt marha hideg van :lol:
Vannak jósló fájásaid egyébként?

Julcsika
Húú tök jó lehetett a lagzi :wink:
Engem se zavar, ha simogatják a pocimat, nekem már volt olyan, hogy ismerős simogatta meg(nem barát csak ismerős, ráadásu pasi :lol: ), de az sem zavart.Egyébként apánk is megszokta simogatni :wink:
Pont most hallottam egy másik kismamától, hogy azt olvasta, hogy a sok simogatás is kiválthat méhösszehúzódásokat, de sztem ez hülyeség. Ugye kismamik?
Juj, de jó lesz holnap a genetikai, majd gyere siess, mesélj... :wink:

moncsika
neked olyan dumád van, hogy mindig fel kell olvasnom itthon, mit irtál, mert csak azt látják, hogy hangosan röhögök. Nagyon dili vagy :lol:
Oké, igyekszem a képekkel... :wink:
Mikor mész legközelebb és hova?


Képzelétek ma mi történt. Ültem a széken, nyomkodtam a telómat, fekete "szűk" ruha volt rajtam és azt éreztem, hogy teljesen lennt van a köldökömnél valamelyik baba, és úgy kinyomta magát, hogy láttam a pocimon, úgy elúszott, mint egy kis delfin teljesen kidomborodott, aztán "ütött" vagy rúgott egy nagyot. Háát nagyon vicces volt, tök jó érzés :lol: :lol:
Viszont a másik baba a jobb oldalamon szokott lenni, teljesen fennt és ma ott alig érzeztem, lehet eljött onnan,most meg nem tudom hol kellene éreznem :lol:
chilike1
 
 


Chilike! Hát nem tudom, én tuti biztos vagyok benne, hogy az egyik lány lesz. Legfeljebb majd tényleg jól meglepődöm ha mégsem. :lol:
Megkerült már azóta az elvándorolt leányzó? Hova vándorolt?
Megsütötted a rizskókot?

Ercsikati! Neked holnapra drukk, majd gyere és ird meg, hogy mi volt!

Azon gondolkodtam, hogy ha minden rendben szerdán, akkor mikorra fog visszahívni apánk??? Majd csak a 12 hetes uhura, vagy közben is még egyre?

Kép
kislibus
 
 


szia kislibus

Nem még nem sütöttem meg, de a héten megfogom... :wink:
Hétvégén csavarogtunk, szombat Dobogókő, vasárnap családlátogatás :lol: , úgyhogy jól el is fáradtam, ma pihenek.

Arra számits , hogy apánk átlagba 3 hetente hiv vissza, általában nem a terhességi kor szerint, hanem ahogy letellik a 3 hét.
De addig is lesz majd dolgod, védőnő, vérvétel, stb. Aztán a 12. héten úgyis "kell" menned genetikaira. Próbáld meg majd úgy beosztani, hogy ne egy-két nap különbséggel menj a genetikaira+ apánkhoz, mert akkor hajlamos apánk nem csinálni uh-t. Én is jártam már igy, voltam genetikain másnap kellett mennem apánkhoz és már nem akart csinálni uh-t, persze én azért rávettem.. :lol:
Ezek a genetikai vizsgálatok elég húzós áron vannak, de érdemes megcsináltatni, mert egyrészről nagyon nagy élmény , másrészről nagyon megnyugtató eredményeket hoz ki, amivel ki lehet hagyni a magzatviz. vizsg. stb,
Az Istenhegyi Géndiagnosztika oldalán tudsz tájékozódni mindenről.

Ja most este már éreztem a kis csavargót is :lol: , csak eddig többnyire egyszerre éreztem őket, mostmeg külön -külön időpontban, stb. És olyan fura ez, mert eddig csak ezt a buborékos csikis témát éreztem, mostmeg inkább ilyen mozgólódást, nyomást érzek, enyhe túlzással olyan, mintha karácsony után lennék , miután megettem egy nagy adag töltött káposztát, pár töltéssel. Na azután szokott ennyi mozgolódás lenni odabennt. :lol: Persze azért azt máshol szoktam érezni, főleg gyomor tájékon, ez meg lennt érződik. :lol:
Tényleg kismamik, én most jöttem rá, hogy nem ezt a buborékot fogom érezni végig, hanem ahogy nagyobbak a babák, úgy már inkább ilyen kifejezett mozgást érezni, ugye?
Jaj, nagyon jó volt tegnap ez a kis "delfin úszás" remélem érzem ma is :lol:

Kismamik hogy vagytok? Rencsike, melcsike(-azt álmodtam hogy szültél és tök gyorsan ment minden, pikk-pakk meg volt Marcika :lol: , a részletekre nem emlékszem , mert még álmodtam utánna mást is, de határozottan rendben volt minden és ott volt apánk is :wink: meg én is a szüleimmel :lol: :lol: , nem tudom mi mit kerestünk ott :D )
moncsika?
chilike1
 
 


Sziasztok,

én is itt vagyok, csak már reggel izgalommal indult a nap, a kisebbik kutyusunk nem volt jól, így férjecske elszaladt vele a dokibácsihoz, úgy tűnik semmi komoly valami vírust benyalt, de azért megkönnyebültem, mert volt már úgy hogy éjjel ügyeletre kellett menni velünk anniyra rosszul voltak, olyanok mint a gyerekek,ha betegek annyira kis esetlenek...

Leírom majd, hogy miket vettem, és mik kellenek csak kicsit visszafekszem, mert megint alig aludtam és már szédülök olyan fáradt vagyok.
majd jövök, puszika

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok Csajok,

Chilikém ezek az uszkálások tényleg annyira jók, de utána valóban meggyötörnek majd a csajok. Az egyik a bordádat rugja majd, a másik pedig a méhszájadba tapos. :lol: De ezek is jó élmények, mert mozognak és érzed őket, most már egyre gyakrabb és látványosabb lesz.
Szeretem mikor ilyeneket álmodsz, remélem ez jövőbe látás volt. ?
Gondolom azért voltatok ott, hogy segítsetek nekem. :lol: :lol:
Egyébként nem nagyon fájodat semmi, pedig azt hittem ilyenkor már azért jóslóim lesznek.

Rencsikém pihizz és remélem jól van a kiskutyátok.

Julcsi, mennek a drukkok, várjuk a híreket.

Kép
gmelcsi1
 
 


Na akkor most egy kérdés: A kötelező terhesgondozási protokollból milyen vizsgálatokat végez el apánk??? Én eddig ugy voltam vele, hogy mindent ő csinál, vagy ad beutalót valahova ahol megcsinálják (12, 18. heti uhuk, AFP stb.) Persze azt értem, hogy az integrált teszt, meg a qvartett teszt önköltségesek, mert nem kötlezőek ezekhez uhut is csinálnak. Ilyet meg több helyen is csinálnak, nem csak az istenhegyin...

Kép
kislibus
 
 


Azt meg tudom, hogy menni kell a védőnőhöz, én ismerem az enyémet. :wink:

Kép
kislibus
 
 


kislibus
Mindent "elintéz" apánk, amit meg nem azt meg elmondja, hogy mit hol kell intézni. Nagyon egyszerű, nem tudod eltéveszteni.
Amiket a házidokinak kell kiirnia vizsgálatokat, vérvételt ilyesmit, azt bepontozza a kismama könyvbe, te meg szólsz a dokidnak, hogy irjon beutalót, mert úgy ingyen megcsinálják.
Ilyenek például a teljes vérkép , vizelet, toxoplasma, hepatitisz, szifilisz, de én még az AFP-t is igy irattam ki, nem mentem vele az Istenhegyire. Igaz igy majdnem 1 hetet kellett várni, de tökmindegy.
Ja az Afp pont úgy volt, hogy még kellett rá egy nőgyógyászati javaslat is, de én beugrottam csak úgy szó nélkül az itteni rendelésre, szóltam az épp rendelő dokinak és azonnal kiirta a beutalót az AFP-re, marha rendes volt, ki is számolják a pontos napot , amikor menni kell. Ha valami kell még plusszba akkor azt a védőnő mondja, de nekem nem kellett semmiért szólnia igy is megvolt minden, pikk-pakkra. Most voltam kontrollon, mert a két bébike miatt picit megemelkedett az egyik májértékem, de ezeket apánknak szoktam visszavinni, és ha kell ő irja be a könyvebe.
Ezenkivül én a 12. és a 18. héten voltam az Istenhegyin genetikain.
Mást nem kellett, ennyi volt csak...persze azért ez is elég :wink:
chilike1
 
 


Halihó!

Julcsika! Nálunk már este van!!!

Rencsikém, remélem a jószágodnak már kutya baja! :lol:

Melcsi, ez érdekes, hogy nem fájsz még... Lehet, hogy Marcika tartja magát a kiírt időponthoz?

Chilike, ne csináld már, hogy máris elveszíted az egyik gyereket szem elől! Arra ráérsz majd, ha már megtanulnak járni. :lol: :lol:

Ma remek programot csináltam Petibabának. Elvittem fogorvoshoz, este meg elsétáltunk az apja elé a buszhoz. (szegényemnek szerelőhöz kellett vinnie a paripát és busszal jött haza)
Most meg egy jó ideje úgy ugrál a szentem, hogy kezdem azt hinni máris több szufla van benne, mint bennem.
Jól megsz...ttam magam a főzéssel. Vettem fincsi laskagombát (nagy gombafaló vagyok) és nem jól szeleteltem (hosszára) a pörihez, így kicsit nehézkesen puhult. Elég komoly feladat megrágni, pedig nagyon finom az íze, megéri a küzdelmet. Legközelebb "keresztben" kell szeletelnem! Szóljatok rám!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Na, Moncsika, itt épp most lett este :D

Szóóóóóóval: minden rendben van a babával, bár a száját elég nehezen tudta megnézni a doktornő, csak a méhlepényen keresztül, mert a drágám totál háttal volt nekünk, teljesen befúrta a hasamba a kis fejét, és egész végig az- egyébként gyönyörű szép formás :)- popóját mutatta. Amikor kérleltük, hogy forduljon meg, annyit csinált, hogy elkezdte emelgetni a popóját...hmmmm, nemtom mire célzott vele, egyelőre nem túl szófogadó, de annál édesebb gyerek.

És tényleg KISLÁNY!!! :) ééééééééééés a Szonja nevet kapja :D
Az apja teljesen odavolt, titkon- na jó nem annyira titkon- kislányt szeretett volna, úgyhogy most madarat lehet vele fogatni. Amúgy is mostanában mindenkinek a babáról meg a terhességemről beszél, múltkor egy üzleti vacsorán is ezzel boldogította az asztaltársait, utólag esett le neki, hogy nem biztos, hogy őket valóban ennyire érdekelte a dolog :)

Moncsika,
Húúúú de fincsi lehet! Én is csináltam múlt héten gombát, csak krémleves formában, én is nagy fun vagyok.
És asszem még nem is írtam, h köszi, h felvilágosítottál Szülifeli témában! Kicsit mérges vagyok, mert így egész szerda délután aludnom kell, hogy este fent tudjak maradni :)

Chilike,
Szuper lehet ahogy így mocorognak a lányok! tényleg, nektek van már nevetek?
Egyébként én valszeg azért nem érzem annyira a mocorgást, mert a mellső falon van a méhlepény.

Rencsikém,
Remélem Csippi jobban van!!! Sok simit küldök neki :)
vjulcsi
 
 


Julcsika! Üdv Szonja babának a klubban! Igen, így van ez, manapság az apukák nem trónörökösre, hanem királylányra vágynak. (nem érdekes ez?)

Fogod érezni a mellső falon fekvő lepénnyel is, ne legyenek kétségeid! Nekem is az van, de ez a kópé így is elég erőseket tud rúgni ahhoz, hogy érezzem azon át is. Szonja egyszerűen csajosakat rúg, így is kell, csak finoman, nőiesen!
Ja, az elől fekvő lepényemnek köszönhetem azt is, hogy elég nehéz volt a Peti arcocskájáról képet készíteni a genetikain. Ezért is lett ennyire férfias az állkapcsa a szépségemnek...

Jaj, én is felkészítettem a Petit, hogy eztán szerdánként hajnalig tévézek majd. El volt ragadtatva... :wink:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Jut eszembe: KÉPET kérünk!!!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Az előző voncsi nekem jobban tetszett...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsika,

Köszönöm az üdvözlést Szonja nevében (hű de jó ezt így leírni, ne csodálkozzatok ha mostantól minden hozzászólásomban vagy tízszer leírom a nevét :D)

Ahha, szóval ezért nem érzem még annyira? na azért majd úgy 3 hónap múlva kíváncsi leszek azokra a csajos rúgásokra :) én egy ideig judoztam, szóval...:))

Na és a végére: SzonjaSzonjaSzonjaSzonja....(bocsi! :oops: de le kellett írnom :D)
vjulcsi
 
 


Azzal a vonalzoval annyi bajom volt, hogy van rajta egy nő, aki nem én vagyok... egy ideges has.
vjulcsi
 
 


jaj idegeN, nem idedes... én meg kezdek lüke lenni.
vjulcsi
 
 


Érthető... csak kérdezem: az idegen babapopsi nem zavar?
Bocsi, nem akarok én beleszólni, csak egy kicsit. :lol: :lol:

Olyan aranyosan örülsz! Én is örülök most veled! De nagyon ám!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Neeeem, az idegen babapopsi is babaposi, és így nagyon szép...
Persze tudom, az idegen babás poci is szép. Na jó, megfogtál :D

Aranyos vagy, hogy örülsz nekünk! :)
Hmmm, eszembe jutott hogy a Te Petid és az én Szonjám..... hmmmm.....? :D
vjulcsi
 
 


Na jó, holnap felteszem a képet, ma már nincs erőm fényképezni, annyira cuki feneke van rajta!!!
vjulcsi
 
 


julcsi
Gratulálok Szonjához :wink:
Akkor most pont 3-3 a fiú lány az arány, nem?(Marci, Domi, Peti+ Szonja+ az én 2 kislány bébikém akinek még nem választottunk neveket) Remélem nem hagytam ki senkit :roll: bocsika, ha mégis
Az elől fekvő lepény nem hátrány, nekem is az egyik baba elől van és ugyanúgy érzem, talán kicsit finomabb a mozgása, de attól még ugyanúgy érezni, szerintem igy is örülhetsz, hogy korán érezted , én előszőr a 18. héten éreztem a buborékokat :wink:

moncsika
Na akkor a főzést még tanulnod kell
:lol:
Én hétvégén csináltam pörgős programot a csajoknak, úgyhogy ma "pihentünk."-ami abból állt, hogy itthonról dolgoztam, aztán mostam, főztem :lol: , délután meg elmentünk kutyát sétáltatni :wink:

Valamit nagyon szarul csináltam, mert nagyon de nagyon viszketek, azt olvastam, hogy a túlzott tisztálkodástól-napi 2x tussolok- és a sok mosószer, öblitő használattól lehet, ami irritálhatja a bőrt.
Holnaptól másképp csinálom, mert ezt nem lehet elviselni...
és csak ott viszketek ahol hozzáér a ruha vagy a törölköző, pizsama ilyesmi... :roll:

rencsike
kiskutya rendben?

melcsike
Fúú én nem tudom miben tudnék segiteni egy szülésnél... látszik, hogy csak álom volt :lol:
Jó, hogy Marcika jól érzi magát odabennt. Arról nem beszéltetek, hogy esetleg mikor inditja meg apánk a szülést? Ja vagy pénteken jössz te is hozzá és akkor mondja meg?
chilike1
 
 


na mizú, sehol senkiiiiiiiiii??????? :roll:
chilike1
 
 


Julcsi!!! Gratula Szonjához!! :D Kiváncsi vagyok a csinos kis popijára! :D

Moncsiga! Most ugy elültetted a gombát a fülemben! Máris összefut a nyál a számban, ha rágondolok. Pedig ma is finit főzök, töltött paprikát, utána meg csirkepöri lesz, vagy hurka-kolbász, még azt nem tudom, de azután hozatok a párommal gombát!!! :lol:

Chilike! Köszi, erre voltam kiváncsi, hogy minden vizsgálatot megcsináltat-e. A vérvételre eddig is mindig a házidoki adott beutalót, AFP-hez, meg majd elmegyek ide a terhesgondozóba, ott majd adnak! Lánynévre ötletetek sincs??? Nekem a névötletek mér akkor megvoltak, mikor baba/ák még a láthatáron sem.

Ercsikati! Irj, hogy mi újság!

Láttátok a másik topikban irtak Melaniaról!!!

Kép
kislibus
 
 


Chilike! Most olvsaom, a viszketést, ha nem enyhül emlitsd meg apánknak, az lehet a májenzim emelkedéstól is!

Kép
kislibus
 
 


Hali!

Épp most terítettem be az asztalt kávéval... :oops: :oops: Hihetetlen a mozgáskoordinációm ma. :lol: :lol:

Kislibus, azt ne felejtsd el, hogy ha laskagombát veszel, ne szálára aprítsd (még ha úgy tűnik is kézenfekvőnek), mert úgy jársz mint én! :lol: Ha már gombázunk... a legfinomabb gomba az, amit Apukám szokott szedni...2-3 félét ismer, azt biztonsággal gyűjti. Na, az az igazi finomság! Valódi erdőíze van...
Kép

Olvastam a Melivel kapcsolatos híreket. Nagyon örülök, hogy viszonylag jól vannak! Már aggasztott ez a nagy csend...

Julcsi! Áldásom rájuk... :wink:
Rencsivel már lesakkoztuk, hogy a srácok együtt járnak majd bulizni, mert mind a kettő pörög az éjszakában már most is. Majd a Szonját viszik magukkal és nagyon-nagyon vigyáznak rá! Chilike, a te lányaid nem szeretnének részt venni egy jó kis buliban? Melcsit megkérjük, had rendezze Marci a bulit, végülis ő lesz a rangidős.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


moncsika
De egy jó buliban mindig benne vagyok/vagyunk. :wink:
Húú, én már nagyon izgatott lennék melcsi helyébe..
Én mindent leejtek amióta terhes vagyok, de tegnap már elmondtam az összes ruhának, zsepinek, jobban mondva az egész lakásnak tartottam egy beszédet, hogy mától befejeztem, ami leesik az úgy essen le, hogy lent is marad, mert nem hajolgatok le percenként. :lol: :lol:
Ma még nem estt le smmi, lehet komolyan vették a fenyegetésemet :lol:

kislibus
nem a májenzim miatt volt a viszketés, arról tud apánk, hanem tényleg kicsit túlzásba viszem a fürdést, mosást , stb és kiszárad a bőröm. A májenzimemnek 33 alatt kéne lennie , de nekem 58, az még nem gáz, főleg nem 2 babával, csak figyelni kell rá. 500-1000 között már nem jó, de nekem addig úgysem megy , jó kis massziv erős szervezetem van, tudja ő hogy kell kordában tartania magát :wink:
Anyukám is pont töltött paprikát csinált, mindjárt hoz át apum. :wink:
A nevekkel kapcsolatban van kb 8-10 név ami közül majd választani fogunk, de még nem döntöttük el, mire szülök, csak kitaláljuk :lol: Egyébként nálunk az a lehetőség is fennt áll, hogy előre kerül a keresztnév és igy teljesen másképp hangzanak a nevek, mint forditva. Szóval már próbálgatom összerakni, leirogatom, stb, de még nincs meg a döntés.

Figyú csajok! ha leakarom cserélni a szöveget a vonalzómon, akkor újra kell az egész vonalzót csinálnom, vagy át tudom irni valahogy a szöveget másképp is.? :roll:
chilike1
 
 


Moncsiga! Megfogadom, a laskagmba most nagyon jól hangzik!
Én is örülök, hogy Meliék viszonylag jól vannak! Remélem hamar haza jöhet!

Chilike! Miért lesz elől a keresztnevük? A párod nem magyar, vagy miért? Bocs hogy ilyen nyiltan megkérdem, lehet nem kéne, de már csak ilyen gyeremteg vagyok...
:D És üdv a mindent leejtők klubbjában! Mióta terhes vagyok 4! lábast kellett kidobnunk, mert ugy "földhöz vágtam" őke, hogy gallyra ment a zománc. Ugy meg már nem szivesen főzök bennük... Mindta is a párom, hogy biztos csak nem akarok annyit mosogatni, de ez igy egy kicsit drága lesz....
:lol:

Ercsikati! Mi újság???

Kép
kislibus
 
 


Kislibus! Drukkok holnapra! Ott lesz az a két bogyócska, ne izgulj! :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok Kismamik!

Julcsi: A Sonja gyönyörű név! Nagyon drága lehetett ahogy a popoját mutatta nektek! Miket gondolhatnak rólunk! :lol:

Kiváncsi leszek Chillike kislány neveire is!

puszi mindenkinek! :D Drágák vagytok!
emerenc
 
 


Sziasztok Csajok,

Julcsi, gratulálok Szonja babához, nagyon szép nevet választottatok. Én is várom a képet. :D

Chilike én is mindent leejtek, de nem bírom ki, hogy ne vegyem fel. Mindenki veszekszik velem, hogy ne hajolgassak, de nem bírom ki.

Moncsi, Marci simán megszervezi a bulit. :wink:

Mi jól vagyunk, de ez a várakozás kikészít, most már nagyon türelmetlen vagyok, szeretném már Marcit látni. Csak emiatt viselem most nehezen. Nem indítja egyenlőre Apánk, mert jövőhét szerdára vagyok kiírva. Remélem pénteken úgy vizsgál meg, hogy hétvégén megszüljek. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most jövök, de amikor haza értünk muszáj voltam aludni egyet, na meg a kedvem sem volt valami szuper! :(

Majd 2 óra várakozás után - pedig csak 3 pár volt előttünk - bejutottunk fáradt Apánkhoz. A kedve nem volt túl rózsás, de amikor meglátott mosolyt csaltam az arcára az én mosolyommal. Aztán már mindkettőnk arcáról lefagyott a mosoly! :(
Egy babánk van. A másik a vérömlennyel felszívódott. Mondta, hogy attól függ melyik oldalról nézzük, hogy jó, vagy rossz. :( Szóval a vérömleny felszívódásával a másik baba is felszívódott. A vérömleny olyan szinten eltűnt, hogy Apánk azt mondta, olyan mintha soha nem lett volna! Ez azt hiszem a jó hír, hogy ez miatt már nem kell aggódnom. De a másik babám....:( :cry: :cry:
Szóval a nagy baba már holnap 9 hetes lesz! :) A szívműködése 140-160 volt. Hallottuk is, annyira klassz volt! :) A baba 19,8 mm és mondta Apánk, hogy már a végtagkezdemények is látszanak! :) A magzatvíz mennyisége átlagos. A papíromon van egy olyan, hogy YS átmérője 3,3 mm. Ez micsoda? Mert ezt a rövidítést nem tudom beazonosítani sajnos! Megkérdezte, hogy akarok-e magzatvizet vetetni, mert ugye az a legbiztosabb, meg miegyéb... Szóval lökte nekem a sódert, aztán mondtam, hogy inkább kihagynám! Helyette vérvételre megyek az Istenhegyire. Ha jól emlékszem köztünk nem volt senki aki magzatvizet vetetett ugye? Vagy rosszul emlékszem? Holnap hívom is Istenhegyit, hogy adjanak időpontot! De mit mondjak, hogy mire is kérek időpontot? Mert Apánk kissé felületes volt e témában! Egyébként a fotón a Pocaklakónk nagyon-nagyon szépen látszik. A feje, és már a végtagjai is kezdenek kirajzolódni! :)

Julcsi!
Szonját én is üdvözlöm a "fedélzeten"! Nagyon szép név! :) Jó választás volt! Közösen döntöttetek ez mellett a lány név mellett? Voltak még "befutó" nevek?

Melcsi!
Köszönöm, hogy mindig hívhatlak! Úgy megnyugtat! És azt hiszem Igazad van. Beszélgettünk ErcsiApuval is, és ő is azt mondta, amit Te! Hogy tuti most meg azért izgulnék, hogy a vérömleny miatt ne legyen semmi! Szóval azt hiszem még nem nyugodtam meg teljesen, de Ígérem rajta leszek! :)

Melánia nekem is írt, bocsánat Tegnap. De ugye nem voltam és nem tudtam mondani Nektek! Sorry!
Szóval úgy néz ki, ha minden simán megy, akkor a 7végén haza is engedik. A baba szépen növekszik, és jól van, és persze Melánia is jól érzi magát, csak szerintem már vágyik haza!!

Chilike!
Én úgy tudom, hogy a vonalzódat újra kell szerkeszteni, és csak úgy tudod beírni a neveket, vagyis hát azt amit szeretnél! :) Ja! És most már nekem is dukál talán egy vonalzó! :)

Puszi Nektek! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Ercsikati: Sajnálom az egyik babót, de ugyanakkor örülök, hogy a másikkal minden rendben. Remélem a továbbiakban is minden a legjobban alakul.
Az YS adatot én sem tudom mi. Majd ha gondolod, holnap megnézem az én papírjaimat, hogy ott mért-e egyáltalán ilyen apánk.
Jó az új vonalzód!!!! :lol:

Szép estét!

Kép

Kép
csomee
Budapest X. kerület
 
 


Csomee!
Köszönöm Aranyos vagy! Szorítok, hogy 10 nap múlva minden a legnagyobb rendben legyen! Hogy állsz a bacikkal?? Remélem elűzted már őket! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hát igyekszem jó messzire elűzni őket! :lol: Augmentin duot és protexint szedek. Majd pénteken megyek újabb kenetvételre és utána meglátjuk. Remélem már negatív lesz az eredmény.

Kép

Kép
csomee
Budapest X. kerület
 
 


Kata, sajnálom, hogy az a csúnya vérömleny vitte magával az egyik babádat is. :cry: :cry: Szerintem legjobb, ha elbúcsúzol tőle, és teljes figyelmeddel a pocakodban növekvő csöppségre koncentrálsz.
Az YS a szikhólyag méretét jelenti. Az első néhány UH-n nézi csak Apánk, aztán szóba sem kerül már.
Az Istenhegyin kombinált szűrésre kérj időpontot. Meg fogják kérdezni, melyik dokit szeretnéd. Hajdú Krisztinát (Chilike, Julcsi), vagy Bátorfi doktort (én voltam nála) kérd. Ők nagyon profik és kedvesek is.
Ha van kedved, tedd föl a picuri képét, had csodáljuk meg!

Jó éjt Mindenkinek!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


csak röviden jövök, mert pont a neveket találjuk ki. :lol:
Felirtam 1 oldalnyi nevet és a párom kb. 3-ra mondta, hogy az jó, nem könnyű eset :lol: . A Sonja nálunk is benne volt a top10-ben, de én "S"-el jobban szeretem, de tényleg nagyon szép név-gratula Julcsikáéknak a jó választáshoz. :wink:

ercsikati
Háát igen, erre szokták ondani, hogy az egyik szemed sir a másik meg nevet. De mostmár ne csüggedj emiatt, úgysem tudsz rajta változtatni, a babádra nagyon vigyázz és koncentrálj rá. :wink:
Kezd úgy kinézni a helyzet, hogyha Bátorfi dokihoz mész akkor valószinűleg kisfiad lesz , ha Hajdú dokinőhöz akkor kislány :lol: :lol:
De tényleg ők nagyon jók, kombinált tesztre kérj időpontot, ha valami gebasz lenne-de úgysem lesz- akkor visszahivnak a 4-es tesztre, ha ott is úgy látnák akkor még mindig mehetsz amnióra(magz. viz vizsg.), de szerinem nem fog rá sor kerülni, elég lesz a vérvétel is :wink:

moncsikám puszikállak :wink:
kislibus
drukk a holnapi naphoz :wink:

csomee
akkor pénteken talizzunk :wink: , szerintem leszünk egy páran, jön melcsi is, és ma beszéltem egy barátnőmmel ő is akkor lesz punkción, úgyhogy bizti várni kell majd. :roll:

melcsikém nem csodálom én is tűkön ülnék a helyedben, kitartás :wink:

rencsike merre vagy?
chilike1
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítségeteket! Már hívtam is őket, és Hajdú doktornőhöz :lol: kértem időpontot! :) Most már csak olyan kérdésem van, hogy hogyan zajlik ez az egész, mennyit kell fizetni, és hogy mennyi idő alatt van meg az eredmény!

Moncsiga!
Remélem du. sikerül beszkennelni a képet, és akkor felteszem nektek! És igen, úgy lesz, most minden figyelmem a pocakomban lévő babára fog összpontosítani!

Chilike!
Igazad van, úgysem tudok változtatni rajta bármit teszek, vagy csinálok. Csak tudod rossz, hogy 3 hete még 2 babám volt, most meg csak egy! Persze ennek az egynek is felhőtlenül örülünk, főleg, hogy szépen fejlődik, és a szívecskéje is dolgozik rendesen! :)

Kislibus!
Drukk Neked Mára! :) ++++++++++++++++++++++++++++++

Puszi

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Leletmagyarázó kisokos:

http://www.ultrahangvizsgalat.hu/index_a.php?akt=7

Moncsika! Cupppppppppppppp itt is! :D

Emerenc! Szívből szorítok!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, h nem jöttem tegnap a popsifotóval, de képzeljétek, jó beteg lettem :( Iszonyatosan fájt a torkom meg a fejem, hánytam, és egész nap aludtam.
Ma már jobban vagyok, a fényképezőgép is töltőn van, szóval jövök a képekkel :)

Kata,
Sajnálom, hogy a másik babád nem maradt veletek, de annak nagyon örülök, hogy felszívódott a vérömleny. És tudod, azért a méh számára az egy baba kihordása a természetes, sőőt, sokkal biztonságosabb is egy egyes terhesség. A természet ezt valamiért így intézte, de én tudom, hogy a pocaklakótoknak így is, úgy is lesz majd tesója!
A kombinált teszt 28eFt. Odamész, leveszik a vért, majd mész az UH-ra (ami szuper lesz! :)), utána még vársz kb. egy órát, és meg is lesz az eredmény. Az Istenhegyi honlapját érdemes azért megnézni, fent van a tájékoztató a külünböző szűrésekről (jó sok van).

Moncsika,
Ma Szülifeli :) Úgyhogy napközben pihenj :)

Rencsike,
Mesélj majd!

Chilikém,
Na meséééélj, mi az a 3 név???
Köszönjük a dícséretet, nekünk is nagyon tetszik a Szonja :) Igazából egy barátnőm kislányának lett volna ez a neve (még decemberben született), de az utolsó pillanatban más lett... és mi most lenyúltuk a nevet, természetesen az engedélyükkel :)

Kislibus,
Nagy drukk mára!
vjulcsi
 
 


Csomekám! Neked is Bébikém! :D

Kép
bodza2005
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: