Új privát üzeneted érkezett!

Kistesó: gondolom, jól van, nem szólt, hogy lenne valami. :) (Jó lenne, ha már rúgna, hogy tudjam, tényleg minden OK.) Görcseim egyáltalán nem voltak, hanem barnázgattam, de az Utrogesztán miatt ez is elmúlt. Az a szar baktérium még tartja magát, tegnap még hőemelkedésem is volt, pedig sosem szokott lenni, és nem megy a hőmérsékletem 35,5 fölé.

Gondolom, hogy a nem alvás is olyan, mint a nem evés, csak szerencsére ez nálunk nem okoz gondot. Alexa kezdettől az egyedül alváshoz lett szoktatva, és 1-2 kivételtől eltekintve tényleg nem okoz gondot. Ő sem kel fel játszani, max. pár percig nézegeti, gyűrögeti a kendőit, de játszani nem játszik, nem is lenne mivel, mert az ágyába nem teszek semmit. És mivel legalább ezen a téren nem volt vele probléma, és így szokta meg a dolgot, nem hiszem, hogy olyan nagy változás fog bekövetkezni a jövőben. Persze, tévedhetek, de azért nagyon remélem, hogy így lesz! Minden esetre most nincs szükség "szoktatáshoz", mert a rendszer tökéletesen működik, így mihez kellene szoktatnom? (Azt írtad, hogy később nehezebb lesz szoktatni.)

Nálunk Alexa tuti, hogy nem bír ki többet ébren, illetve lehet, hogy igen, de az olyan nyűglődéssel jár, aminek sem őt, sem magamat nem tudnám kitenni. Ha álmos, akkor semmit nem lehet vele kezdeni, semmi nem kell neki, és az egyetlen megoldás, ha alszik egy kicsit. Még régebben próbáltam, de nem jött be, muszáj volt lefektetni. Neki ez így jó, és akkor nekem is. De persze minden gyerek más, és más jó nekik, és még ez a szerencs. Képzeljétek el, ha csak sablon kölkök lennének! Brrrr. Bár talán könnyebb lenne nevelni őket. Lenne egy elv és kész!

Na, megyek, takarítani kell, szalad a lakás.

Kép
Kép
detty74
 
 


Gyógyulj meg mielőbb. Nem ér nyáron betegnek lenni.

Nem is azért írtam a szoktatást, hiszen ez első sorban nem neked szólt, csak kérdezted miért kell visszafektetni a gyerkeket és általánosságban leírtam a tapasztalatokat. Tudom téged is belevettelek a reakciód alapján, mert később még neked is lehet rá szükséged ahogy írtam, de persze ez nem törvényszerű. Nyilván, ha nálatok ez most ilyen jó, akkor nincs mit szoktatni. Később viszont lehet, hogy kell, akkor az első adandó alkalommal érdemes elkezdeni, hogy minél kevesebb harccal járjon. De ezt persze majd te fogod eldönteni, hogy oldod meg.
Ha Alexa annyira nyűgyős már a fáradtságtól, akkor egyértelmű, hogy neki akkor van szüksége alvásra. Ezt senki nem is vitatta.
De Nicolcáéknál lehet, hogy nem ez a helyzet, ha Babócának minden alkalommal van ereje 30 perc birkózásra. Majd kipróbálják, vagy nem, ahogy Nicolca érzi. Csak megkérdezte, hogy én hogy altatom a kicsit, ha folyton feláll.

Nálunk sincs ám telepakolva az ágy. De a kicsi képes egy sima textilpelenkával (kukucsot), a rácsvédővel amivel eltakarom a szobát is, a zoknijával stb. is eljátszani :lol: Sőt, addig ügyeskedik, hogy leszedi a takarót is valahogy, vagy elhúzza annyira, hogy kilásson egy kis résen és akkor a szoba berendezésének magyaráz... :roll: Hát ez van, kicsit élénk gyerkőc, de ez így van jól. Imádjuk érte:)

Volt esetleg valaki a babanetes találkozón? Én nem láttam senkit közülünk, de persze senki nem tette jól látható helyre a nevét és van akiről nem láttam még fotót.. ti meg rólam egyáltalán :oops:
Mi délelőtt voltunk, úgy 3/4 11 körül értünk oda. Elhívtam egy barátnőmet is. Jól éreztük magunkat, bár nem sokáig maradtunk. mert iszonyatosan fújt a szél, meg Apa szenvedett a derekával, nem akartam kínozni. Így is jó fej volt, hogy elmentünk.
Legközelebb összejöhetnénk ott, milyen klassz lenne. :wink:

Red: hogy áll a lakás? Többiek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:20-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!
Nem vagyok egy nagy fórunozó,de a rossz étvágy,és alvás téma minket is érint ezért olvaslak tieket!
Vagyis azt hittem normális emberek kultúráltan beszélgetnek.

Kedves Detty.Neked nem ,hogy 2 de egy gyerek sem lenne való!!
Ezzel a hozzáállással???Fölháborító!
Vagy ez tényleg egy betegség nálad?Mint ahogy már meg is írta valaki?
Vannak gondjaink az evéssel de remélem nem fogok olyan idegállapotba kerülni mint Te....
jaerika
 
 

 
 

Huh, csak nekem kezd unalmassá válni ez a téma? Ha tudni akarod, nálunk megoldódott a probléma, tényleg a baktérium okozta az étvágytalanságot, és ahogy eltűnt a baktérium, Alexa étvágya is rendeződött. Az idegállapotom pedig csakis rám tartozik, és senkitől nem kértem véleményt, ezért örülnék, ha a jövőben megkímélnétek ezektől. Ez a topic a gyerekekről szól, és nem rólam.
Kívánom, hogy minden nem evős kisgyerek problémája hasonlóan megoldódjon. További szép estét mindenkinek.

Kép
Kép
detty74
 
 


Kchriske!
Ok, értem.

Nem lehet semmi, ahogy Letti magyarázgat az ágyból! Nálunk ez valahogy kimarad. Alexa akkor kezdi, ha felébredt és először a kendőknek dumál, aztán engem hív. Ő is próbálkozik leszedni az ágyrács védőt, folyton kötözöm vissza. Nem emlékszem, írtad-e, de Letti és Lili egy szobában alszanak vagy külön?

Mi volt a találkozón? Bennem nem merült fel, hogy elmenjünk, mert nem bírom a tömeget, de kíváncsi vagyok, hogy milyen programok voltak. Mennyi ideig voltatok?

Kép
Kép
detty74
 
 


Igen azt hittem én is,hogy ez a topik gyerekekről szól.De nem.A te szenvedésedről szól,a hónapokkal ezelötti írásaid is mind kivétel nélkül a te siránkozásaidról szólnak!
Most meg hirtelen megoldódott?Akkor tényleg a te fóbiád volt a sok kórház meg kivizsgálás?
Egyszer elköszöntél,hogy depressziós vagy.Most meg minden ok?
Meddig?A következő rohamodig?
Szegény gyereked.És előre szegény másik.Akinek valószínüleg ugyan úgy tilos lesz lazát kakilni vagy 15 gr tápszerrel kevesebbet inni.
És hogy oldódott meg?Kapott valami gyógyszert?
Vagy te kaptál antidepresszánst?És megváltozott a látásmódod?
jaerika
 
 


Igen, kapott gyógyszert, de ha rendesen elolvasod, amit korábban írtam, erről is tudnál. És most jobban tennéd, ha csatlakoznál a barátaidhoz, biztos hiányolnak! Kezd lerágott csont lenni a dolog!

Kép
Kép
detty74
 
 


Először is: jaerika! A gyerekekről szól és amint a topic címe is mutatja: aggodalmak otthon. Ergo: nem a szülőket kritizáljuk. Amennyiben te mégis ezt szeretnéd tenni, szépen kérlek, írd le priviben. Így egyrészt a címzett eldönti, hogy kiváncsi-e rád, másrészt nekem/nekünk sem kell elolvasni a "köpködéseidet" Köszönöm.

Lányok!
Nekünk nem tudom mi fog beválni alváskor, de már reggel rohantam ide, hogy elolvassam, mit ajánlottatok. :)
Ennek alapján a reggel 6-8-ig alvás után a következőképpen alakult a napunk: ébren volt 1-ig, akkor aludt 2-ig. Majd öttől fél hatig. Aztán nyolckor - pancsi és vacsi után - be az ágyba (jó éjszakát stb. ) és háromnegyed kilenckor meguntam és lefektettem és jött a birkózás. Okés, hogy minden gyereknek más az igénye (azt is tudom, hogy Babóca keveset alszik - kicsi korától fél órákat), na de hogy egész nap másfél óra. Szerintem ez nagyon kevés.
Voltak baleseteink az ágyban, de már egész ügyes. Azért kell lefektetni, mert dumál, ugrál, csapdos, és egy idő után óbégat, de aludni aztán nem hajlandó. Egy időben ringattam, de már nem bírom a súlyát, meg a kezemben is ugrál.
Úgyhogy nyitott vagyok más ötletekre! :)

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Nicolca!
Nem tudom, működik-e, de pár hónapja láttam a TV-ben a "Segítség, szülő vagyok!" egyik adásában egy módszert. Egy év körüli volt a baba, de annyiban hasonló a dolog, hogy már ő is felállt a kiságyban (lehet, hogy nekünk azért nincs problémánk, mert Alexa még nem áll fel, illetve hálózsákban alszik, és úgy nehezebb is felállni).
Szóval, olyasmi volt a módszer, hogy beteszed a gyereket az ágyba, és leülsz az ágy mellé úgy, hogy közben nem szólsz, nem nézel a gyerekre. Csak akkor reagálsz, ha kimászik a kiságyból, de gondolom, ez azért nálatok még nincs. Nem kell visszatenni, mert akkor csak azt érzi, hogy sikerült reagálásra késztetnie. Csak ülsz ott, amíg el nem alszik. A TV-ben az első alkalom másfél óra volt!!! És ott a gyerek folyton kijött az ágyból, vissza kellett tenni. Az anyuka már sírt, de a dadus ott volt, és bíztatta, hogy csinálja. Másfél óra után elaludt a gyerek. Másnap ugyanígy, csak egy kicsit távolabb kell leülni az ágytól, és nem reagálva megvárni, hogy elaludjon a gyerek. Így szép lassan "kihátrált" a csaj a szobból, és a hét végére a gyerek magától aludt el, hiszti és bírkózás nélkül.
Fogalmam sincs, hogy ez élőben működik-e, de ott elég meggyőző volt, bár borzalmas volt nézni az első alkalmat. Aztán a gyerek szép lassan megszokta az új rendet.

Egyébként Alexa is kb. úgy alszik, mint Babóca (8-9-ig, 1-2-ig és 5-5.30/6-ig), csak én alapból este 9-kor fektetem le (8-kor fürdés, utána vacsi - tápszer az ágyban és utána velünk a konyhában joghurt, kenyérhéj, ilyesmi), mert akkorra lesz olyan fáradt, hogy nem okoz gondot a fektetés. Két napja láttuk vacsi alatt, hogy az etetőszékben már csak mered maga elé, aztán szép lassan lecsukódtak a szemei. Olyan aranyos volt. Persze, amikor letettem az ágyba, kicsit felélénkült, de egy perc alatt simán elaludt. Mi lenne, ha Babócát is egy kicsivel később próbálnád lefektetni, mondjuk 3/4 9-kor, amikor tegnap birkózni kezdtetek. Ha addig fárasztod, akkor talán a birkózás részt kihagyhatjátok.

Ezek csak ötletek, de remélem, valami segít és hamarosan megoldódik a dolog!

Kép
Kép
detty74
 
 


Hahó! Kifejezetten kérném, hogy akiknél Detti kiverte a biztosítékot, azok vele intézzék és ne a topikban. Én sem vagyok kíváncsi a fröcsögésükre. Szerintem vagyunk így még egy páran.
Köszi :!:


Detti: Isten ment's, hogy a naggyal aludjon a kicsi egyszobában. Már csak a nagy pihenése miatt sem, meg a kicsi biztonsága érdekében sem. A másik, meg hogy tapasztaltam is, mondják is, hogy a baba nyugodtabban alszik, ha a szülőkkel, vagy anyával alszik egy szobában, meg mivel a nagy apnoés volt.. nem kockáztattam, hogy a kicsi távol legyen tőlem. L. is velünk egy szobában aludt, amíg az normális volt és a kicsi is addig alszik majd, amíg elég nagy nem lesz ahhoz, és ha már biztosnágos lesz, hogy külön válhassunk.
Talán írtam is, hogy a nagyocskának lett a kis szobája az ebédő (ami nekünk volt hálószóba, mert arra untig elég, hogy bemenjünk aludni és kész.) Édes kis szobácska lett belőle. Szeret ott lenni, de számon tartja, mikor cseréljük már vissza majd a nagy gyerekszobát, amit majd a kicsivel együtt birtokolnak :D

Igen, a viasat3-on megy a "Segítség, szülő vagyok!" bár most szünet van, vagy vége. Mi szinte minden részt megnéztünk, sokat lehet belőle tanulni, és jó ötletei vannak a Dadusnak. Pár fontosabbat fel is vettem, hogy vissza tudjam nézni, ha egyszer elakadok, meg nagyon klassz játékötletei vannak, a jó kis nevelési tecnikákon kívül.
Én csinálom a kicsivel (bár a nagynál is volt, csak nem elég jól) a "játssz és menj" technikát. Ha csak betettem a járókába, sírt, igaza is volt, így aztán most megszokott, hogy bemegyek vele és elkezdem a színes kockába betenni (a kosár tönkrement) a játékokat. A járóka szélére pakolni a puhább dolgokat, plüssök, szopis párna (védelem a fejének, ha eldől és jókat is játszik vele),babák stb. Erre rögtön felélénkül és már megy is kipakolni a kockát, vagy a babára veti rá magát. Most nagy sláger: a hol a baba szeme? - Itt a szeme, Hol a L. szeme? -Itt a szeme? Hol a baba nózija? - Itt a nózija.... stb és nagyon élvezi. Nagyon ügyesen megmutogatja már ő is, persze azért időnként téveszt vagy máshoz van kedve.. Benn maradok, 5-10 percet, így eljátszogatunk aztán mikor már elmerült akkor kimegyek. Általában odanéz rám, de mondom, hogy nekem is van dolgom, és mindjárt jövök és simán játszik tovább. Így ő is kap belőlem, meg a dolgommal is haladok.

Tulajdonképp amit leírtál a műsorból Detti, ugyanaz, csak pepitában annak amiről beszélünk, csak hát, más egy nagyobb gyerek, aki stabil, meg egy baba. Szóval én óvatosítottam és babásítottam a dolgot de a lényeg ugyanaz. Én sem minden egyes alkalommal nyomom le, sőt kijárkálok a szobából, írtam is. De babaszempontból szerintem a felülés-felálllás ugyanaz, mint az 1 évesnél a kimászás az ágyból. Szóval vissza kell tenni párszor, hogy értse, most nem játszunk, aludni kell, na meg a balesetek elkerülése végett.

Nicolca: bárhogy is döntesz, csak akkor működik, ha kitartóan és következetesen csinálod végig. Ez sok minden másra is igaz lesz.
Lehet, hogy először csak kevesebbet fog aludni, de ha kitartóan csináljátok és kialakul a megszokott idő mikor altatod, tehát rendszeresedik, akkor előbb-utóbb hosszabbak lesznek az alvási idők. Nálunk legalábbis így volt mindkettőnél.
A kicsink szintén hadonászik, meg tekereg, akkor párszor visszateszem a kis csípőjét rendes fekvésbe. A fejét is átfordítgatja, de úgy, hogy közben rám sandít, mit csinálok és vigyorog.. na ilyenkor hátrébb megyek vagy kimegyek. Persze azonnal felül feláll, és dumál, hívogat, játszik, sokszor mintha énekelgetne. És kezdődik a visszateszem dolog. De egyre kevesebb a harc.

Hátha a többieknek van jobb ötletük. Én is nyitott vagyok más megoldásokra (bár én már nem érzem problémásnak az altatást), azért kíváncsi vagyok. Kicsit fifikás, de nincs gond, talán nem is lesz, mert őt még időben elkeztem szoktatni a helyzethez.
Nicolca: Kíváncsi vagyok, mi válik be nálatok és remélem hamar megoldódik a dolog :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:26-kor.
kchriske
 
 


Tényleg Nicolca, Lánykádnál hogy működtek ezek a dolgok?
kchriske
 
 


Ja, Detti kimaradt:
Találkozó: A Millenáris parkjában volt, klassz játszóterek vannak, de azt most kihagytuk, mert Lili még nincs itthon. Számunkra is meglepő módon egyáltalán nem volt "tömeg", bár nem tudom mennyi az, ami még nem zavar. Tényleg szellősen voltunk. Dél felé lettek kicsit többen, de tömegnek még mindig nem nevezném.
A kezdő sátorban volt a regisztráció, kaptak a gyerekek lufit. A regiszt. -val nyerni lehetett (17-kor volt a sorsolás) játékokat, meg egy családi üdülést a Kolping bababarát hotelbe (2 felnőtt, 2 gyerek). Húúú ez jólesett volna, dehát nem hívtak, így biztos nem nyertünk.
Voltak fejlesztő játékok kisebbeknek nagyobbaknak, iskolába, óvodába készítős könyveket ajánlgattak, rajzolgatni is lehetett, meg foglakozós asztalok voltak..
Volt Univel bababüfé: Univer kaják széles választékával (bár desszertből lehetett volna többféle) ingyen. Mellette volt a pelenkázósátor. Egy csomó féle fajta és méretű Pampers pelus és popsitörlő és két pelenkázó (bútor, szóval stabil). Óbudai Babavíz volt szintén ingyen. Szóval nem kellett nagy pakkokkal felpakolva érkezni, ha valaki egész nap ott akart lenni.
Volt valami sátor a Kossuth rádiónak, ők is adtak valami műsort, mert azt hiszem fel is vették, de azt mi már nem vártuk meg, meg egy csomó du. programot sem. (pedig érdekelt volna) Azokat elolvashatod vagy a hírlevélben, vagy még mindig volt ma is a hirdetés, ott részletezték. (én már nem emlékszem, csak azt tudom, hogy du. is volt Ringató)

Egy sátorban szőnyegpadló leterítve, ott volt a Ringató foglalkozás 11-től. Ezen részt vettünk (bár kicsit késtünk a tízórai miatt). Na ezt élvezték a babák, gyerekek. Egyes dalokat, játékokat Letti is, de leginkább a barátnőm 3 hónapos babájának a szemét, nóziját, haját akarta megfogdosni, na meg a mintás blúzocskája nagyon tetszett neki. (Nagyon szereti a babákat. Az üvegeken is örül a fotójuknak a dumál hozzájuk. A játékbabával is nagyon jól elvan.)
Érdemes megnézni a honlapjukat milyen dalokat, játékokat ajánlanak, tanítanak (sok népdal van köztük) www.ringato.hu
A "Mátyás király levelet ír"-t nagyon szellemesnek találtam - közben a gyerkőc hátára írkáltunk az ujjunkkal és csikiztük majd fel dobtuk.. ez tetszett nagyon Lettinek is, meg a tapsikolós. Olyanokat itthon is szoktunk.

Szerintem nem volt minden kipakolva még mikor mi ott voltunk, mert mikor elmentünk akkor jött egy nő olyan fejlesztős babajátékokkal, ami nagyon érdekelt volna, de hát már Apa menni akart. (pl az, amelyiken a színes hullámos, csavaros drótokon kell a színes fagolyókat vezetgetni.. - úúúúgy szeretnék egy ilyet a lányaimnak).
Kicsit többre számítottunk azért, de szerintem du. lehetett igazán élet ott.
Voltak nagy füves területre kitéve kerti aztalok, székek és nagy napernyők, le lehetett telepedni.
Viszont volt egy csoport, akik összetoltak pár asztalt és szemmel láthatóan nagyon jól érezték magukat babástól meg egymással. Szinte tuti egy topikból valók lehettek.
Na és persze a sok szép zöld, főleg a fű... Letti nagyon szereti a füvet így amint lehetett kiugrott az ölemből és ment füvezni :lol: Mármint füvet simogatni. Meg a lehullott levelek is nagyon érdekesek voltak, meg is kóstolta az egyiket (érdekes módon nem fintorgott, ízlett neki :shock: )
Az egyetlen zavaró tényező, az erős szél volt. Meleg volt, de a szél hűs, szóval kendő, hosszú ujju pamut pulcsi de. azért játszott.

Na, én még ezt sem tudom röviden leírni. :oops:
kchriske
 
 


Sziasztok!

Jó lehetett a találkozó, de sajnos nekem nem kell sok ember, hogy már tömeg legyen, viszont ha kellően nagy a tér, még OK a dolog. (A családom mindig röhögött rajtam, mert az egyik szakmám idegenvezető, de többek között ezért is nem tudom csinálni: ha túl közel jönnek az emberek - márpedig a turisták közel jönnek, hogy halljanak - akkor iszonyúan rosszul tudom érezni magam, nem kapok levegőt, és menekülhetnékem van. Azt meg nem mondhatom a turistáknak, hogy tessék hátrább menni. :) ) Bizonyos programok engem is érdekeltek volna, biztos érdekes lehetett.
Olyan játékot,a min a golyókat kell húzogálni, már sokat láttam boltokban, de meglehetősen drága,még a Tescoban is. :( Pedig tényleg jó. Amikor Belgiumban baby-sitter voltam, ott a kisfiúnak volt egy hatalmas, kb. 1 m2 alapterületű. Nagyon jókat lehetett játszani rajta, csomó "pálya" volt.

Ha már eszembe jutott Belgium, ott 3 évig vigyáztam 3 gyerekre, a kicsi 9 hónapos volt, amikor kimentem. És én pont azért bízom abban, hogy nem minden gyereknél vannak gondok az alvással, mert ott a kisfiúval SOHA, egy napig nem volt gond, lefektettem, elköszöntem tőle, pont úgy, mint Alexával csinálom, és kész. És soha, egyszer sem kellett visszamennem hozzá, még akkor sem, amikor már ki tudott mászni az ágyból. És az unokatesókkal - akikre szintén sokat vigyáztam, az egyik akkor született, amikor kint voltam - szintén ez volt a helyzet. Nem volt apelláta, ha alvás, akkor alvás. De valahogy ez jött magától. Így igazából én még soha nem voltam olyan helyzetben, hogy nagyon küzdeni kellett volna az altatással. Nekem most inkább az a fura, hogy Alexa ennyi idősen még 3X alszik, Jimmy, a belga kisfiú (aki már 16 éves), pedig csak kétszer aludt, bár ha jól belegondolok, késő délután, amikor a tesókat hoztuk el a suliból, ő is sokszor elaludt a kocsiban a hazaúton.
Szóval, én még reménykedem, hátha Alexával is hasonló szerencsém lesz!

Megyek, vasalnom kell, Csabi levitte Alexát sétálni, hogy nyugiban vasalhassak. BRRRRR!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Jó olvasgatni, hogy nálatok milyen szokások vannak alvás terén!
Nórit senkinek sem engedtem ringatni, babakocsiban tologálni, hogy úgy altassák el, mert szerintem a tanulás mellett, meg egyáltalán nehéz ilyenről leszoktatni.
kb fél éves koráig cicizés közben aludt el, azóta csak ritkán engedem, mostanság lefekszünk egymáshoz bújva és úgy alszik el.
bár erről is hamarosan le kell szoktatnom, mert oviban, bölcsiben nem fognak odabújni hozzá. majd fokozatosan.
mindig csak akkor viszem lefeküdni, amikor már jelzi, hogy fáradt. ilyenkor sűrűn pislog, szopja az ujját, bújik, kissé nyűgös.
de van, hogy a babakocsiban magától elalszik, pl mikor kinn van, vagy főzök, séta közben pedig lazán szundizik el.
éjjelente, ha sokáig nem akar elaludni, akkor leoltom a lámpát, és pár perc alatt bevágja a szunyát, de ez is csak akkor műkszik, ha fáradt.
az előbb csak annyit feküdt az ölembe, amíg elaludt. előtte játszott.
elég fáradt lehetett, mert 7-re értünk haza a játszótérről. kb 2órát kinn voltunk+a séta. előző napokban medencéztünk az udvaron,de volt, amikor csak kitettük a járókát, amíg mi kinn dolgoztunk.
tegnap apázott, itt volt velünk napközben.

most az evés terén lettem drasztikus.
eddig játszott, elkolbászolt, de már nem hagyom elmenni, mert bosszant, hogy a kaja nem kell, de egy órán belül bármennyi pufit,kekszet meg hasonlókat megeszik. úh most addig nem mehet el, amíg nem jelzi, h jóllakott.
sikerült ma mindkét nagy evésre kb dupla adagot megennie, mint eddig. már sok volt, hogy kitolta magát a kezemből és ment játszani 2-3kanál után stb..
múltkor megmutatam neki, hogy kell a kanállal enni. gondolhatjátok, hogy a saját kanalával hány felé folyt a húsleves:)
pohárból is iszik már pár kortyot, de harapdálja azt., olyankor az innivaló is mindenhol van.
jó éjszakát!
Vendég
 


Tündi!

Szerintem tök jól csinálod, főleg, hogy első gyerkőc.
A kicsit már én se engedtem ringatni, cipelgetni stb., pont azok miatt amiket leírtál. A naggyal- első baba révén, tapasztalatlan anyuka, meghát ő ugye megjárta a kh-ak betegségek stb, ezért olyankor amiatt is hogy több szeretgetést kapjon a rossz élmények kitörlésére..- szóval cipelgettük. Eleinte esténként volt, hogy egy órát is. Aztán egyszer csak kezdtem összerogyni és akkor betettem az ágyba inkább sírjon, mint elejtsem. Kicsit simogattam aztán kijöttem. Másnap már csak letettem az esti cici után, simi és kijöttem. Hamar megszokta, hogy leteszem és már alszik is. Se lámpa semmi. A másik szobábol volt annyi szűrt fény, hogy ne legyen koromsötét.
Nappal meg úgy kellett őt altatni, hogy kaptunk kölcsön egy régi babakocsit és tologattam, de csak úgy aludt el, ha a kereke bukkant a szőnyeg, küszöb szélén.. meg a térdemre fektetve és azon ringatva, dudorászva, énekelve. Na hát aztán ezt is befejeztük mert ahogy nőtt egyre tovább tartott és semmit nem tudtam csinálni, meg hát ez így nem állapot. Inkább ébren, foglalkozásként énekelgettem stb.
(Azóta is mondja: Anya énekelj még, úgy szeretem ha énekelsz nekem)
Úgyhogy nálunk ő volt a kísérleti nyuszi, de legalább hamar megjött az eszem meg kérdezgettem, hogyan is ésszerű, hogy mindenkinek jó legyen. Az egyetlen amit megtartottunk 2-majdnem 3 éves korig, (aztán már rendes vacsit követelt velünk együtt), de ez szerintem nem faxni, sőt, hogy este a nagyágyon hárman összebújva itta meg az esti tápszert, később tejecskét. Közben fejből meséltünk, vagy beszélgettünk halkan hozzá. Nagyon meghitt és nyugodt volt az egész és közben nagyjából el is szenderedett. Letettük és már csukta is a szemét. Ezt a kicsinél is szeretném, ha így csinálnánk, csak most már négyesben :wink:

A kicsivel már persze rögtön úgy csináltam, hogy jó legyen. Az esti alvásnál még sosem volt gond, se fifika. Nála sincs lámpa, csak résnyire nyitva a nappali ajtó, kis szűrt fény.
Szerencsére az evésnél semmi butaságot nem csináltam, hagytam a természetes folyamatok kialakulását, így azzal nem is volt gondunk sosem. A kicsinél sem sem.
Mondjuk én rengeteget kutakodtam, olvastam a dolgokról, igyekeztem kikupálódni, de persze néha így is képes az ember "elkallódni", kicsit meglágyulni, főleg a súlyosabb betegségekél. De hát nem szabad, főleg az ő érdekükben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:29-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Hú, megint mennyit írtatok!

Zsombinak szombaton/vasárnap egész napos hőemelkedése, majd láza volt, szerencsére nem magas, és a kúp rögtön le is nyomta. Ma már úgy tűnik -lekopogom-, minden rendben. Viszont, hogy én is aggódhassak valamin, péntek óta nem hajlandó főzeléket enni. Eddig teljesen mindenevő volt, a sütőtökből pl. annyit megevett, hogy csak lestem. Úgy érzem, semmit nem tukmáltam úgy rá, hogy elvegye a kedvét a dologtól. Szopizni és gyümölcsöt enni ugyanúgy van kedve. Most az a nagyon erős gyanúm, várom is a véleményetek ezzel kapcsolatban, hogy a banán lehet a ludas. Ugyanis először múlt héten adtam neki, azt gondolom, hogy így a tízórai gyümi nagyon édes lett, és ezért nem kell neki a nem annyira édes főzi. Persze lehet, hogy az egész csak ezzel a lázacskával függ össze.

Nicolca: néha azt kívánom, bár nálunk is az lenne, hogy van fix 10 kaja, oszt kész. Nálunk viszont igények vannak: ha bármit felvetek, már megint? Apa azt nem mondja, hogy nem szeret valamit, csak látom, hogy nincs ínyére a dolog. Így néha nehéz eltalálni, hogy mi a jó...persze, pizza meg marhapöri (meg egyéb marhás ételek) mehetne éjjel-nappal. Sült husit szerintem évek óta nem ettünk, töltött szárnyasokat és csirkecombot sem. Na jó, nem akarok panaszkodni, apa szereti a főztömet, csak nem könnyű az ínyenc lelkét kielégíteni.

Kchriske: hálás köszönet a sokféle kajáért, szépen elkezdem főzögetni őket. Ma pl. rakott krumpli lesz. Olyan kedves lehetett, amikor este a nagyágyon hármasban voltatok, szeretem az ilyen szertartásokat. Nálunk reggel szokott lenni, főleg, ha Zsombika (túl) korán kel, hogy beteszem magunk közé, és egészen elvan (egy darabig).

Detty: örülök, hogy Alexa eszik megint, remélem, még mindig...

Nálunk az alvás-dolog érdekesen alakul: most épp napi 2 van, egyszer a babakocsiban fél óra, egyszer a kiságyban 1,5-2. Kb. 1 hónappal ezelőttig az elalvással se volt sok gond, délután kicsit sírt, amikor betettem, de simiztem a hátát, kicsit énekeltem, és már aludt is. Este meg szopi után simán leraktam, és magától elaludt. Most ehhez képest a délutánok nem egyszerűek (sokszor elgyengülök, és inkább cicire vágom, mert ebben a melegben nincs kedvem küzdeni), este pedig cicin alszik el. Szerintem amúgy minden babának más az alvásigénye, nálunk napi 4-ről csökkent le szép fokozatosan 2-re, de egy hosszú alvás szinte az elejétől kezdve volt. És az is különböző, hogy melyiket hogy lehet rábírni az alvásra, Zsombikát nagyon rövid ideig ringattam csak, mert hamar 6,5 kg fölé került, és akkor úgy döntöttem, nem bírom már a derekammal, így lett a simizős-énekelős dolog.

Kép
pzsuzsi
 
 


Sajnálom de ha Detty "kiveri a biztosítékot"megírom.
Bár úgy tünik ahoz képest,hogy hónapokon keresztül nem örült a gyereknek csak szenvedett itt nap mint nap,most minen ok lett hirtelen! :lol:
jaerika
 
 


Zsuzsi: azt hiszem teljesen igazad lesz a zárt topikkal kapcsolatban. Ha valaki csatlakozni akar, majd bekéretszkedik és eldöntjük némi nyomozás után, hogy érdemes-e rá, hogy befogadjuk, csakhogy kiszűrjük a fekete bárányt és társait.
Többiek? Mit szóltok hozzá?

Valóban, nagyon klassz az összebújósdi. Reggel is szoktunk a nagyágyban talizni (apa már nem, mert korán megy), de akkor annyira élénk a kicsi, hogy inkább játszik, így csikizős, bírkózós, játszós fetrengés lesz. :wink:
Nyugi, talán az az oka a nemevésnek, ami a láznak... esetleg fogacska?? Bár ha gyümit eszik és cicizik.. Nem hiszem, hogy a banán rontotta volna el a dolgot, hacsak nem tettél bele túl sokat. (max. fél banán), vagy nálunk néha olyan is volt, hogy úgy bekajált tízóraira, hogy amikor ebédideje lett volna (mi 4 óránként eszünk) még nemigazán volt éhes. Később uzsira megette a maradékot meg a gyümit is.
Husit elkezdtétek? Mikor mi elkezdtük a husit belekeverni a főzibe csökkent a lekesedés, de azért megette. Időnként finnyog egy kicsit, akkor feljavítom, ha tudom, vagy lekötöm a figyelmét, de amúgy eszik rendesen. Néha, ha túl meleg van, akkor az ebéd elég kevés, van, hogy néhány kanál, vagy kb 100 ml főzi és kész. De a leveskét akkor is szívesen fogadja általában. Du. bepótolja, vagy sűrűbbet adok neki. Pl tejpépet, vagy rizst teszek a gyümibe.
Ne aggódj, biztos csak átmeneti állapot.

Örülök, hogy tetszenek a kaják, remélem ízleni is fog Ínyenc Apának :wink:

Detti: este kimaradt: Én is szívből örülök, hogy Alexa megint eszik. Remélem így is marad.
Húú az a nagy golyós játék izgi lehetett. Igen, valóban drágák, ezért nincs még a lányoknak. De majd csak lesz. :)

Húú annyira klassz fotókat sikerült csinálom.. megpróbálom megszerkeszteni és feltenni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:31-kor.
kchriske
 
 


Pillanatnyilag úgy állunk, hogy kétszer háromszor alszik nap közben. Berakom az ágyába, de nem birkózunk rögtön, hanem egy tíz percet hagyom ácsorogni, nézelődni. Aztán lefektetem és popsi ütögetéssel (nem a legjobb módszer, de majd javítunk rajt, nem akarok nagyon drasztikus lenni - bár a birkó sem volt mesés) elallszik. De fél óránál nem alszik többet, hiába a tele poci. Viszont most felborult az este: tízkor nem kel fel enni, így hajnal háromkor ébreszt. Azt hiszem, inkább felkeltem tízkor.
Lánykám szöges ellentéte volt Babócának. Nála elég volt, ha lefeküdtem az ágyunkra (Ő meg az övében), fogta a kezem, vagy csak a lábán tartottam az enyémet, nézett és elaludt. Vele tudtam végezni a házimunkát, mert ha nem bírta, akkor kivittem babakocsiban és onnan nézett. Babóca kimászik a kocsiból, ha bekötöm, üvölt. Játszani nem játszik egyedül, mert hiába teszem le ülök mellé kicsit, ahogy felállok, már jön is utánam.
Hiába nem első gyerek Babóca, mégis úgy elkényeztettem, mintha teljesen kezdő lennék. Apa a fejemhez is szokta vágni, hogy mennyire "elrontottam". Szoktam neki mondani, hogy életem szerelmét el kell kényeztetni! (mert ugye a mondás igaz: ha egy nő meg akarja találni élete álompasiját, akkor szülje meg :) )

Ja, hogy hogyan megyünk bárhova is? Igazából sehogy :(
A babakocsit nem bírja, kenguruban meg már nehéz. Hordozóban nem marad, úgyhogy elég macerás. A kocsiban sem tudok mindig hátra ülni mellé, a két gyerkőc meg nem bír vele. Úgyhogy nem nagyon mozgunk (kezd is az agyamra menni a négy fal)

Zsuzsi! Esetleg próbálj a főzibe gyümit tenni, aztán szép fokozatosan elvonni. Először nekünk is csak krumpli-barack és alma-répa ment. Most már megy a krumpli répa. Ja és tápszer nélkül eszi meg, csak a főzővízben vagy sima vízzel.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Eddig is mindig tettem almát a főzikbe, mert úgy sokkal lelkesebb volt, de az üveges sütőtököt husival feljavítva magában is zabálta...
Most csináltam gyümölcsös rizst banán nélkül, az se kellett neki, nyammogott pár falatot és annyi. Eddig semmi baja nem volt, ha kicsit savanyú volt a kaja, ld. meggy, most meg úgy fintorgott...
Na mind1, úgy döntöttem, ez van, majd még próbálom etetni, ha nyafizik, hogy éhes, ha nem kell neki, akkor majd este szopi oszt kész.

Kép
pzsuzsi
 
 


Nicolca: Nagyon nehéz lehet a négy fal között. Mi annyira rákaptunk a kimozdulásra, hogy most ugyan nem barátnőztünk, de elindultunk 9-kor és délben jöttünk haza. Közben 11-kor elaludt Letti a szokásos időben, ezért még sétáltam kicsit, így jöttünk haza későn. Kihasználtam, hogy nem volt olyan nagyon fullasztó meleg, sőt kellemes volt.
Mi baja Babócának a babakocsival? Ja, a bekötést a kicsim sem mindig bírja. De aztán leköti a figyelmét a sok érdekes dolog, nénik, bácsik, főleg az állatok. Elfeljt sírni. Én vettem színes gumikat és azokkal rákötöm a játékokat (merthát élvezzük a dobálózást :lol: )

ööööö, hát nekünk a kicsink az anyósülésen utazik, főleg, mert általában én vezetek, és egyedül megyek velük, tehát ha valami van, csak akkor tudok időben lépni, ha mellettem van, meg így lát is. A nagy is így utazott amíg át nem került a rendes gyerekülésbe a mögötte levő ülésre. De ha néha nagyobb útra megyünk akkor apa mellett is elől utazik a pindur, így is pont lát engem, mert nem tudnék hátra ülni mellé, mert akkor a nagy hova ül? Előre nem ülhet, egyedül meg nem hagyom a 6 éves mellett. Szóval nálunk ez így jó. Szerencsére csak akkor van gondja a hordozóval, ha túl hosszú az út és régóta benne van (akkor megállunk, pihi és vissza, ugyan sír, de lefoglalom), meg ha nagyon meleg van, de akkor is megoldom valahogy, meg játékokat kötök rá. Az ülés támlájára teszek figurás takarót stb.. eldumálgat velük. Meghát nem tud mit csinálni, mint beletörődni, mert hiába sír úgyse veszem ki. Akkor nem jutnánk sehova, előbb utóbb meg úgyis rájön, hiába.
A nagyot is cipelgettem, hogy lásson és a benti babakocsiban ücsörgött, játszott, míg én főztem stb..

Járókát nem tudtok szerezni, vagy csináltatani? Ha nagy, akkor nem érzi annyira bezárva magát. Mi Lilinek csináltattuk még ezt, és nem volt olyan vészes az ára, mintha boltban vettük volna. Persze nincs rajta sok faxni, nem is kell, csak biztonságos legyen. Így lehetne egy kis nyugtod legalább otthon.
Hát, tényleg jól elkényeztetted az álom pasit :lol: Most kellene fellépned, ha van hozzá erőd. Én már becsavarodtam volna így bezárva és még itthon se lenne kis nyugtom se.

Zsuzsi: szerintem se kell ebből ügyet csinálni. Akkor lenne gond, ha semelyik etetésnél nem enne. Meg fog oldódni. Nekem a fogánál nyammogott mindenen, még a kedvencein is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:33-kor.
kchriske
 
 


Ma elkezett egyedül kukucsot játszani :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:34-kor.
kchriske
 
 


Kchriske!
Hol a többi kép, amit mára ígértél? :D
Nem kevés huncutság van Lettiben ám! :lol:
Sajnos nem tudom, hogy mi baja van a babakocsiban, pedig mindent elkövetek, hogy jó legyen. Próbálom felkelteni a figyelmét a dolgokra, de nem jó se ülve, se fekve. Már ott tartok, hogy ha megül picit, akkor "óbégatok", hogy idenézzetek emberek, milyen ügyesen megülök a kocsiban és innen nézelődöm! De persze semmit nem ér, legfeljebb hülyének néznek.
A kocsival meg az a baj, hogy légzsákos és nem lehet kikapcsolni, így előre nem ülhet. Hátulra meg ugye beül Lánykám, párom fia és Babóca, én már nem férek. És hiába kötöm be a hordozóba, kicsavarja magát. A 2 km-re lévő Lidl-be kínszenvedések árán jutunk el. Vagy úgy hogy hátraülök, ő meg az ölemben :(
Elől meg még nem ülhet egyik nagyobb gyerkőc sem.
Nekem nincs jogsim, meg ha lenne is, se mennénk sokra, ugyanis párom kamionozik. Hétfőn beviszi Szigetszentmiklósra a telephelyre a személyautót és a 40 tonnás kamionnal közlekedik. Majd pénteken délután visszacseréli. Még azt sem lehetne, hogy én vinném be a kamionhoz, mert van mikor hajnal kettőkor indul. No de ez nem áll fenn, mert nincs jogsim, és ahogy hallom, annyira felemelik az árát, hogy nem is lesz.
Szóval nem egyszerű.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de tegnap délig senki nem írt, én meg nem akartam, hogy velem legyen tele szüntelen az oldal :lol: Du. meg nagyon izgi programunk volt és fél 9-re értünk haza. A picúr úgy kidőlt, hogy nem is fürdettem, csak etettem (álmában) és be az ágyikóba. Én is kifáradtam, Apa meg kifejezetten kérte, ne babanetezzek. :roll: Úgyis már az ajtóba menet elaludtam :oops:

Nicolca: hát így nem könnyű a helyzeted, sőt! Mikor terhes voltam apa is nemzetközizett (de neki csak B-s jogsija van, sajna C-re nem tellt), és én bizony vittem hoztam sokszor a telephelyre -ről, mert a pocimmal nemigen tudtam volna autó nélkül hosszabb útra menni. Már a doki is hosszabb sétának számított, a vásárlásról nem is beszélve, meg a nagy maradt oviba ott, ahol laktunk, 15 km-rel odébb, hozni, vinni kellett.
Na igen, kár, hogy a légzsákot nem lehet kikapcsolni, szerencsém van, hogy nekünk igen. Nem semmi ereje lehet Babócának, hogy ki tudja magát csavarni a hordozóból. Picúrom moccanni sem tud, csak keze-lába kapálózni. Pedig van ám ereje lány és baba létére.
Hát, csak kitartást tudok kívánni. Küldök energiát...

Valóban, nagyon huncut, én is úgy látom. A nagy sem volt búval bélelt gyerkőc, de a kicsi folyton kacag (mostmár igencsak veszekszik is) és sokkal huncutabb. Meg fifikásabb is. Hihetetlen miket művel.
Jajj annyi újdonságunk van, nem is tudom hogy írogassam le.
- Pl. elkezdett mutogatni. Még nem mindenre, egyelőre leginkább a babákra mutogat a bébiételes üvegen, meg a játékbabánál a szeme, nózija stb. De úgy örül, ha megdícsérem érte :D
- szoktam utánozni a hangkiadásait, hát azt a kacagást...én még babát ennyire kacagni nem hallottam, meg ha ilyesztgetjük finoman akkor is meg sokmindenre.
Most elkezdte, hogy ha csinál valami aranyosat és nevetünk akkor utána újra csinálja és direkt produkálja magát, de ő is kacag velünk.
- Mostanában folyton lefekszik és forog kedvtelésből: a nagyágyon keresztbe-kasul, meg a szőnyegen, a járókában a szopispárnára szokott feküdni és fetrengeni. Időnként megáll, kiterül és élvezi, végigsimítja a körülötte lévő teret. Persze az ágytakaró meg a szőnyeg is izgi tapintása, meg a haptapi is.
-Egyedül megpróbálja felvenni a hajpántot, a ruhát, kendőt, és simán egy laza mozdulattal leveszi a hajpántot és a sapit. Hátul megragadja és előrefelé lerántja. A sapival harcol leginkább mert kicsit még bő rá és néha az arcába csúszik a karimájától meg nem lát. Ha meg van kötve akkor meg tartja fél kézzel a karimát és kukucskál, mint a kiskalóz a szemkötője mögül. Nagyon mókás helyzetek szoktak lenne és amilyen fejeket vág! Mindenre nagyon kíváncsi (ez eddig is így volt), de most aztán nagyon észrevehető. Egyszerre figyel 3-4 féle dologra..
Most is épp a babatáskát pakolássza és a pulcsit próbálja a fejére húzni :lol:, most meg majd belemászik a táskába (sikerült lefotózni).
- Elkezdte a csippentő mozdulatokat. Számomra nem látható pöttyöcskéket morzsákat talál.
- Ha igazságtalannak érzi, hogy rászólok akkor megsértődik, lebiggyeszti a kis száját, van, hogy sír is. A minap üveges kaját kapott és imádja a rajtuk lévő babákat. Dumál nekik ezerrel, visong, nevet. Annyira belemerült a dumázásba és a brrzz duma ment amitől kiköpködi a kaját véletlenül. Már annyira köpködött, hogy rászóltam, hogy ne csinálja ezt, rendesen egyen. Mikor biggyedt a szája jöttem rá hogy hát igazságtalannak találta a rendreutasítást, mert hát ő csak beszélgetett a babához. :oops: :)

Tegnap meglepett az evéssel. Már 9-kor elkezdett arénázni. Pelus, itatás, játék, stb. minden számbavettem de még mindig nem jó. Erre már begurult és ammmammaaa ÉHES??? De hát még.. Na jó. fél 10-kor hoztam a 10 órait (addig találgattam mi baja) és közben majd leragadt a végére a szeme. Nem is kis adagot, úgy bevágott,, hogy csak néztem. Rátettem cicire, épp csak hozzáért már ki is dőlt annyira, hogy arra sem ébredt fel, hogy betettem a kiságyba. 1 órát aludt, mert közben feljöttek apámék. Később megevett még majd egy barackot, mert meglátta nálam, aztán kettőkor már megint kaját követelt :shock: Aztán indultunk anyámmal felpakolva (névnapomra befizetett fodrászhoz: A nagy már már úgy rajzolt le, hogy a hajam felül "fekete" a hosszú része meg szőke :oops: ).
Ott megintcsak barackkal kínáltak mindenkit, anyám elkezdte enni, na hát majd kiverte a kezéből, így ő is kapott, egy egészet lefarigcsált szinte a magig. Ez volt 4-kor és rá egy órára meg a rendes adag uzsit követelte, de olyan nagy elánnal, hogy mindenki összefutott és őt ajnározta :lol: Ezekre felbuzdulva este 9-kor már 210ml vízzel csináltam a tápszert (csak egy hete kezdte megenni a 180-nal), és álmában bevágta. Csak néztem mint Rozi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:40-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Alexa kontroll széklettenyésztése negatív lett, tényleg hatott a Klion, eltűnt a baktérium a toxinokkal együtt, bár ezt már sejtettük.

Nicolca! A babakocsi nekünk sem működik, és hasonló okok miatt más se. Így elindulunk babakocsival, és kb. 100 m után ki kell venni az addigra már ordító gyereket és utána kézben sétálunk. Kb. 80 m-ig bírja, tovább csak ritkán. Szerintem én ott rontottam el, hogy mivel picinek utálta a beöltöztetést, és így a sétát is, sokszor vittem kendőben, mert úgy jobban tűrte. És hát hozzászokott a cipeléshez. Mondjuk most az a jó, hogy pár napja megállunk homokozni, ma délelőtt egy órán át játszottunk a homokban a többi gyerekkel. Nagyon élvezi a lapátolást! Így végül levegőn van, nem ül a kocsiban de cipelgetnem sem kell.

Alexa is elől, mellettem ül a kocsiban. Szerencsére jól elfoglalja magát, nézelődik, és a legtöbbször hamar el is alszik. Olyan, mint a hugom. Apu még a garázsból sem állt ki, ő már aludt, pedig volt vagy 14-15 éves. Nálunk mindig én vezetek, mert a férjemnek ugyan van jogsija, de nagyon rég nem használta, és már nem tud vezetni. Most akarunk venni egy jó autósülést Alexának, mert a mostanit használtan kaptuk, ami még nem baj, de az alja túl széles az anyósüléshez, és egyáltalán nem érzem stabilnak az ülést (nem is az). Családi összefogással megpróbálunk kifogni egy nem túl drága ISOFIX-est, de ott az alapár is 70 ezernél kezdődik.

Zsuzsi! Hogy álltok az evéssel? Nem jön Zsombi foga?

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja a képek:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:41-kor.
kchriske
 
 


Jaj alig bírok magammaaaaal... ma jön haza a nagyocskám! Még sosem volt távol ennyit. Csak pár napot, egyhuzamban, de akkor is a közelben és bármikor láthattam..

Kókuszgolyót (vagyis neki nem kókusszal, mert nem szereti, hanem színes tortadarával) csinálok a hazaérkezése örömére.
Valamint volt a hétvégén Vígalom és vettünk nekivaló cowboy, vagyis cowgirl kalapot (800 Ft-ért). Meg turiban találtam neki egy cuki kispárnát csipkés széllel és kicsi zsebecskével. Igazi kis kedvenc gyöngyszem. 280 Ft. Kíváncsi vagyok örülni fog-e neki,mert nemrég számonkérte rajtam, miért is nincs neki párnája!! (persze van, ilyen olyan díszes stb, de azokon nem aludhat mert túl vastagok, nem tesz jót a kis nyakának, gerincének. Csak laposat engedek)
Ha lesz még időm megvarrom a díszes ágytakarót is, amivel be lehet ágyazni és nagy díszpárnákat is hozzá, így egy kis kanappé jellegű cuki kuckó lesz az ágya, de lehet hogy erre csak fokozatosan lesz időm.

Na rohanok, sok a dolog és nem tudok mit kezdeni magammal, már csak toporgok ha egyhelyben vagyok..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:42-kor.
kchriske
 
 


Jaj Detti, csak most látom, hogy írtál. Örülök, hogy Alexa rendbe jött. Cuki lehet a homokozóban, én még nem mertem Lettit, meg folyton nagyhangú és óvatlan tinik randalíroznak a közeli játszótéren, féltem.

Úgy látom két hónapfodulós babánk is van. Gratula Alexának és Babócának! :)

na téllleg megyeeeek
kchriske
 
 


sziasztok,csatlakozhatnék?nekem 6 gyerkőcöm van.úgyhogy van mozgolódás.5-en már nagyobbak:a legnagyobb fiam már 17éves,aztán a lányom 16. a középső fiam 13. aztán ikrek egy fiú és egy lány ők 11évesek.A legkisebb pedig 3éves múlt.

mó73
 
 


Mó, üdv itt.

Aztaaaaa, 6 gyerek??!! Nem semmi!Túlszárnyaltad Brünhildát. Megnéztem a képeket, nagyon szép családod van. A gyerekek és neveik alapján jól sejtem hogy a férjed olasz?

Többiek merre vagytok? Vannak akikről már jó ideje nem tudunk semmit :(
Én már tiszta zizi vagyok, ide ugrok, oda kapok... nem találom a helyem. Ráadásul már minden repül a kezemből.. A kicsi lábasa is leesett a csöpögtetőről és lepattogzott a zománc belül. Nem tudom, hogy így lehet-e még benne főzni. A 3-ból már csak egy ép lábaskánk van. :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:43-kor.
kchriske
 
 


Szép napot mindenkinek!

Jó rég voltam erre,nem győzök visszaolvasni...Igen zűrös volt az elmúlt hetünk,na de inkább nem is részletezném...

Viszont voltunk "nyaralni" :) Semmi extra,tul.kép. rokonlátogatóba mentünk,de kikapcsolódásnak jó volt.Cserépfalun voltunk 3napot -nem tom,ismeritek-e,a Bükkben van,Egertől nem messze.Szép hely,olyan igazi kis falu,tornácos házakkal,kapualjban pletykázó nénikkel :) Anyósom onnan származik.Még megvan az ő nagyszülei által épített ház,ami 107éves :lol: Itt szokott összegyűlni a rokonság,mikor hazajön az "istenített canadai nagynéni"...De nem is ez a lényeg.Van néhány nevezetesség is,pl.a Subalyuk(ősemberbarlang)"kisamerika"(igazi barlanglakások),meg egy kilátó a hegy tetején.Egyik nap felkerekedtünk és bejártuk ezeket.Annyira jó volt!És képzeljétek,az én kicsi 3és fél éves fiam teljesen egyedül mászta meg a hegyet,ami a Subalyukhoz vezet :lol: Gondolhatjátok,milyen meredek.Én talán jobban paráztam,mint ő.Sőt!Csongor nyugtatott engem:
-"Nyugi szívem,mindjárt vége!"-majd leestem a röhögéstől... :lol: Mondanom se kell,jól kifáradtunk.Persze a törpöknek még hazaérve volt energiájuk játszani,rohangálni,focizni,stb.Már Csenge is rugja a focit.Mindenki el volt ájuva :) Majd hozok pár képet,persze csak ha érdekel titeket!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Isten hozott köztünk MÓ :lol:

APÁÁÁÁÁÁÁÁM!6gyerek???Nem semmi :lol: Mond,hogy bírod?Amúgy eleve nagy családot akartatok,vagy csak "így alakult"?És van segítséged?Bár a nagyok gondolom sokat segítenek.


ALVÁS:

Nicolca!Nem lehet esetleg,hogy az esti alvás azért ilyen nehézkes,mert nem sok idő telik el a d.u-i alvástól számítva?Csenge ennyi idős volt kb.mikor leszokott a d.u-i alvásról.Ugyan így szenvedtünk mi is.Az istenért sem akart esténként elaludni.Na ná,hisz nem volt álmos...Azóta csak kétszer alszik napközben.
Nálunk a köv.képp.zajlik egy nap:
-Reggel 7kor kel(Csongor korábban)Mosakodás,öltözés,ágyazás,játék.Fél9kor reggeli,aztán anya gyorsan összeporszívózik és fél10kor Csenge megy aludni egy fél órácskát.Addig Csongor játszik,rajzol esetleg nézhet mesét,én ált-ban vasalok :?
10kor felkeltem,utána megyünk az udvarra(persze szakadó esőben,meg szélviharban nem :lol: )Fél12-ig kint vagyunk(homokozunk,sétálgatunk,medencézünk...)Akkor bejövünk,megmosdatom/megfürdetem őket.
12kor ebéd.Utána mind a kette isznak,Csongor pisil,megmosakszik,addig én tisztábateszem Csengét,utána mesélek neki és fél egykor alvás.
kb3ig alszanak,utána uzsi,játék,5körül kimegyünk az udvarra,ott még kapnak gyümölcsöt.
7kor vacsora.Akkor jön meg apa is,szóval utána van még egy hatalmas birkózás,élménybeszámoló,némi veszekedés... :lol: Én közben megágyazok,a végén már pucéran játszanak az ágyban(hogy Csengének úgymond szellőzzön a feneke)Megengedem a fürdővizet apa pedig megfürdeti őket.Én eközben elkészítem Csongor kakaóját,Csenge tápszerét.Apa segít Csongornak öltözni,én Csengét öltöztetem.Amíg elpakolok,apa mond egy rövid mesét nekik,aztán beviszi Csengét a szobába és megeteti,én mesélek Csongornak,majd beviszem(szigorúan ölben!!! :) )lefektetém és mellébújok,amíg apa Csengét eteti.Ha végzett,én is elköszönök Csongortól egy "jóéjtpuszival+simi+szép álmokat+reggel találkozunk"!Általában fél9kor már alszanak is.

Nekünk ez a rituálénk minden nap,így nincs gond az alvással.Kifáradnak,kijátszák magukat,ugyanakkor megvan az a kellemes,nyugtató hangulat is,ami lezárja a napot,lenyugtatja őket.

A d.e-i alvásnál sincs gond,mivel azis ugyan úgy zajlik minden nap.

Amúgy a leírt időpontok csak Kb-iek.Nem ragaszkodom mereven a napirendhez,a gyerekek igényeihez alkalmazkodok,így az a "+ - "fél óra csúszás általában benne van a napban.Csak az este az,ami fix.


Kchriske!

A képek ismét jól sikerültek :lol: Milyen kicsi pocid volt!Alig látszott,h terhes vagy! :lol:
Talán te írtad a "játsz és menj" technikát,ugye?nos ez szép és jó,de nálunk csődötmondott,mert alig hogy kilépek a szobából,már jön is utánam Csenge...nem kell felvenni,csak ott akar lenni,ahol én,legyen az konyha,fürdő,bármi.

Csenge,hetek óta nem találkozott a babakocsival.Esélytelen,h belerakjam.Inkább sétál velünk együtt.Igaz,hogy így tripla annyi időbe telik,míg eljutunk A-bólB-be,nade sabaj :) Az autókázással nincs baja,alighogy elindulunk,már alszik is.Csongor meg egyenesen imád utazniŐ tipikus pasi,csak az autóban érzi jól magát :) De mi az elejétől úgy szoktattuk mindkettőjüket,hogy én elől ülök apa mellett.Ha Csenge ébren van,Csongor úgyis elszórakoztatja.idióta pofákat vág neki,mire Csengeúgy röhög,majd be...r :lol:
Bár a minap sírt Csenge az autóban.Csongor mondja neki:
-Nyugi Csenge,mindjárt hazaérünk és kiszállhatsz!...Csenge tovább sír...
-Csenge ne sírj!...Csenge tovább sír...
-Jól van akkor üvöltsél,engem nem érdekelsz!

Apával nem tudtuk,hogy röhögjünk :lol: :lol:

Kép
Kép
nusyka
 
 


kchriske,igen olasz,de van benne örmény is. nusyka,hát végül is bírom,van mikor kiakadok,mert semmi segítségem,soha nem is volt,most már ,hogy ilyen nagyok,annyival könnyebb,hogy segítenek.nektek hány gyerkőcötök van?nevük??koruk??nemük??múltkor kb.2-3 hete nálunk is volt jó nagy ijedelem,egy ismerős kislány cukrot adott a kisfiamnak,ami megakadt neki,annyira megijedtem,elmondani nem lehet.rohantam az ügyeletre vele,de hála istennek nem ment rossz helyre,a nyelőcsőbe akadt meg és elolvadt.szóval nem semmi mit éltünk át.na majd ,most mennem kell,mert közben főzök is.

mó73
 
 


Üdv közöttünk Mó!
Gratulálok a gyerkőcökhöz. Azt hiszem, nekünk az 1-2 gyermekünkkel egy szavunk sem lehet melletted! :)

Képzeljétek: tegnap el tudtunk menni pancsolni egy kicsit. Babóca oda-vissza végig aludta a háromnegyed órás utat. Az állam leesett. És végre egy jót pacsáltam én is. Igaz, csak néhány percig, mert apa kint állt Babócával a parton. De ez is tök jó volt. Persze Kicsi Fiam csak nézte a nagy pancsi vizet, mert már akkor sikítozott, mikor a lába ujja beleért :D
Pillanatnyilag kevesebbet alszik nap közben. Még annyit sem tudok csinálni itthon, mint eddig. Viszont mostanában éjjel fél kettőkor felkel egy fél órát hisztizni. :( Szerencsére (vagy nem :wink: ) apa itthon van szabin a héten és beállítottam a konyhába.
Nusy! Nálunk nem csak az esti alvás küzdelmes, hanem az összes.

Red nem egy hétre ment el?

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Üdv közöttünk, Mó!
Red-et már én is hiányoltam, remélem, minden rendben avn velük, és csak a fáradtságtól nem tud jönni közénk.

Minden este elolvasom, kinél mizujs van, de mostanában én is el vok fáradva. a héten nagytakarítást csináltam, bár a vasalás még várat magára.
napközben medencézünk, játszótereznk, boltba megyünk, tv-t nézünk, játszunk...stb

ma itt volt apa és a barátnőmék. Nóri és Máté felfordíttták a szobát:)
olyan jó volt látni, h mennyire élvezik a játékot. eddig Nóri félt a Mátétól, de ma nagyon jót játszottak, huncutkodtak, pancsoltak is. a medencében én voltam az ügyeletes etető néni. pufit lakmároztak a lurkók.

jó éjszakát mindenkiinek. én megyek randizni a vasalóval és a ruhákkal.
Vendég
 


sziasztok,mostanában én is szoktam fáradt lenni,főleg reggel olyan álmosan ébredek ,8kor,ha elkezdődik a suli meg ovi nem is tudom,hogy fogok felkelni . teszek egy-két képet. Kép Kép

mó73
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy Red csak 1hétre ment, én is ezért hiányoltam. Remélem, minden rendben velük.
Red, hol vagy?

Nusyka: klassz napirendetek van, főleg az, hogy este ketten csináljátok végig felosztva :)
Csongor nagyon cuki volt. Nagylányom is ilyen volt, csak nem mondott csattanót a végére. Ha el voltam kenődve kisebb korában átölelt és"jól van kicsikém, ne sírjál szívecském! Itt vagyok veled, nyugi!" :lol: És simogatott, ölelgetett puszilgatott. Olyan édes volt!! Néha még most is, de ritkább, mert igyekszem, hogy ne lássa!

Én is végtelenül fáradtnak érzem magam, napról napra jobban, reggelente igazi kín felkelni. Én sem tudom, mi lesz majd, mikor kezdődik a suli. A kisit is összerakni, a nagyot is (na akkor biztos nem fog kukorékolni hajnalban), de leginkább én fel tudok-e tápászkodni, és valószínűleg én viszem-hozom majd vonattal suliba, szóval korán indul majd a nap. Most próbálok valami esernyőbabakocsit szerezni potom pénzért, hogy egyáltalán fel tudjunk szállni a vonatra. Fincsi lesz. :(

Mó: hát nem irigyellek, hogy semmi segítséged nem volt. De most már azért könnyebb a nagyobbakkal talán. De persze nagy gyerek nagy gond, gondolom a lelküket ápolni már nem könnyű.., tényleg, beavatnak a bizalmukba, elmesélik a szerelmi vagy egyéb bánatukat, örömüket, vagy inkább egymás között beszélik meg? Hogy műkszikez?
Jajj az iszonyatos félelem, mikor megakad a gyerek torkán valami. Én a mai napig utálom, hogyha a nagy cukrot eszik, főleg másnál, mert ott nem szólnak rá, hogy ne ugrabugráljon, ami mostanában sláger, na meg a nyalókánál sem. Szóval én ha nem muszáj még most sem szívesen adok neki ilyeneket. Nagyon ritkán és akkor is ő kéri: "Anyaaa, ha nyugodtan ülök és mesét nézek ehetek Negrót?"

Nicolca: Klassz, hogy ki tudtatok mozdulni és Babóca jól viselte. :) (a napközbeni alváshiány már nem annyira :( )
A barátnőmnél a kicsi is visított, meg nagyokat sóhajtott, mikor a lábát beledugtam a vízbe :lol: , aztán megszokta és kalimpált a lábával benne, már élvezte. Be nem tettem (mert nem túl tiszta az a medence, meg a két angol kislány nem igen óvatos, meg gusztustalan is (orrfújás a vízben méghozzá nagy mennyiség) + túl sok klór volt benne, az meg nem jó a babuknak. Így aztán én sem pancsizok olyankor. Idén még nem is fürödtem :( , tavaly meg azért nem mert terhes voltam :(

Na megyek, a nagy nyaggat, hogy nézzünk iskolatáskákat. De persze még csak nézünk, hó vége van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:46-kor.
kchriske
 
 


sehol senki??? akkor megyek ,mert megfőtt a kukorica..... Kép

mó73
 
 


Szép reggelt!

Kchriske!

Nem akarok tolakodó lenni,de nekük van egy felesleges bé bé go esernyő b.kocsink.Csongoré volt,kb.másfél éves koráig használta,teljesen jó állapotban van.A bibi csak annyi,hogy sötétkék-piros,de láttam már ugyanilyenben kiscsajt is ülni.Szívesen odaadnám,persze ha csajosatt szeretnél,megértem!

Mó!
Hú...főttkukorica???Jól néz ki :lol: Gondolom semmi perc alatt elfogyott az összes :lol:
És merre laktok?Bocsi a kérdésért,de ha férjed olasz,hogy-hogy Mo-ot választottátok és nem Olasz-ot???Nem akartál kiköltözni?
Nálunk is volt hasonló pánik,de még emlékezni sem szeretek rá.Szerencse,h nem lett komoly baja kicsi fiadnak!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Bocsi,nem tudok írni:tegnap elvágtam az ujjam és most nem úgy sikerülnek a betűk,ahogy én azt szeretném...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Találtam képet a kocsiról,vagyis Csongorról,de alatta ott látható a kocsi is :lol:

A kép 2007nyarán készült,nyaralni voltunk

Kép

Kép
Kép
nusyka
 
 


nusyka,elvágtad az ujjad?szegény,az nem jó,régebben én is sokszor elvágtam :? . tök jó az a babakocsi,a barátnőm is ilyet szeretne,mert mindig ilyen gyenge fajtákat látunk,ez jónak néz ki,hol vetted? egyébként mo-on lakunk /pest megye,/ egyenlőre,amíg jó a férjemnek a munka,de aztán biztos nem maradunk. itt én nem látok jövőt a gyerekeknek. ti merre laktok?

mó73
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk, sajna nem tudok visszaolvasni, mert csak 5 percre kaptam mega gépet apósomtól, és még a leveleimet is át kéne nézni :oops: de hozzátok jöttem először :D
Azt azért látom, hogy jól lemaradtam, még valahol a 16. oldal környékén... remélem be tudom majd pótolni...
Úgy volt, hogy a hétvégén hazaköltözünk, de nem így alakult, mert Misi elvállalt egy 5napos melót, Fóton statisztál a Razzia c Jean Reno-filmben, ezért otthon áll a munka, a lakás félig van csak kifestve :cry: Úgyhogy nem tudom, mikor lkerül lakható állapotba, talán a jövő hét végére visszahurcokodhatunk
Anyósom megőrjít, egy rosszindulatú sárkány, mostmár csak aludni járok ide, amúgy meg anyámnál dekkolunk a gyerekkkel, vagy a parkban. Alig várom, hogy hazakerüljünk.

Amúgy Pannával minden oké, megtanult pár dolgot az elmúlt napokban:
hátrafelé lecsusszanni kanapékról/ágyakról
oldalazva lépegetni, néha csak 1 kézzel kapaszkodva
lépcsőn felfelé korcolni (egészen elképesztő sebességgel)
puszit dobni a kis szájával
nagykádban fürdeni
hintán addig kalimpálni míg magát hintáztatja
kiskanalat a szájába kormányozni (a kaja kb 20-30%-a le is jut a torkán :D)
mostmár elvan füvön és homokon is, sőt, a homokozóban más gyerekekkel is eljátszik, eddig csak tapogatta őket ;)
kerekes járművek láttán, vagy ha meghallja az autó-szót, eszeveszett berregésbe kezd és minden jármű-formájú tárgyat berregve tologat fel-alá
mindenféle szótagokat ismételget, a nem-nem pl : nye-nye-nye és közben rázza fejét és hadonászik a karjával hogy nem...
dáj-dáj-dáj -al énekel, mostmár amint zenét hall,azonnal ringatózni kezd, vagy feláll és rugózni, fejet rázni... szabályosan táncikol

És jobb oldalon alul hegyesedik az ínye, bár nem tom mikor lesz belőle fogacska (mindenesetre már volt 3-4 borzalmas éjszakája...)

A kistesóval voltam a SOTÉn genetikai tanácsadáson: utazás oda vissza kb 4 óra, várakozás kb 2,5 óra, bent töltött idő a dokinál 2 perc.
szerintük minden oké lesz
6-án csütörtökön megyek a bolgárkerék utába 12. heti genetikai uh-ra, remélem annak több értelme lesz (14 ezer pénzért lehet is)

na megyek, mert apósom már 3x benézett, hogy végeztem-e :shock:
legyetek jók, egyszer majd jövök...

Kép

Kép
redwings
 
 


Hello! Itt vagyok, de csak szaladósan!
Nyaralni voltunk (nagyszülő látogatáson), barátokkal. Most hazajöttünk pihenni. :D A két kiscsaj a barátainknál olyan szinten hisztis, hogy már időnként a nyelvemen volt, hogy szóljak alamit, de nem tettem, emrt én is utálom, ha beledumálnak a dolgaimba. Visozont Csupanyál 5 napig tanulmányozta ezt a viselkedés formát, majd mikor hazaértünk, nekilátott alkalmazni... Ma délelőtt a hajamat téptem, persze felé nem mutattam, próbáltam totál közömbös lenni, hogy ne érjen el semmit a hisztivel, végül le is állt, utána aludt egy huzamban 3 órát, és kicserélve ébredt fel. Most már kezd megint önmaga lenni. Olyan kis békés, kiegyensúlyozott gyerek, sajnáltam volna, ha megborítja ez a pár nap. De egyébként jó volt, és érdekes volt belelátni mások hétköznapjaiba, így összezárva.

Detty! Örülök a sikernek, remélem, tartós lesz!

Szia Mó! Nem is tudom átérezni a hat gyerkőcös helyzetet, imádom a gyerekeket, de asszem max. hármat mernék bevállalni. Le a kalappal! :)

Red ! de jó, hogy jöttél megint! Kitartás, már nincs sok hátra, nemsokára otthon lesztek!

Többieknek is pussz, kitartás a meleghez!
Vki kérdezte a képeket. Nem szívesen tenném fel ide, hogy bárki nézegesse (köszönhető pl. a volt férjemnek, aki szegény szerintem nem is tudja, hogy mekkora bogarat tett a fülembe egy hülye fél mondatával, de hagyjuk). Mondjuk már előtte is bennem volt az a hülyeség, hogy a foto az azt ábrázolónak egy része, így aztán magamtól sem szívesen tenném ki, ő csak rádolgozott az alapokra... :) Priviben küldök majd valahogy, csak idő kéne lekicsinyíteni...

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Húúú de rég voltam (önmagamhoz képest) :D

Nusyka: Jajj de édes vagy!!! Az a helyzet, hogy csütörtökön, vagy pénteken online aukción keresgéltem és rányomtam egyre, nem is tudom, béna voltam, először csináltam és bár 1.-re csak 3000-re akartam licitálni, valamiért az az automatika izé 5000-re tette a licitemet már elsőre. Később megbántam (ugyan ennyiért sehol nem kaptam volna merev hátút, de mivel én voltam az egyetlen licitáló (remélem nem JÓNAGYBIRKA), így megnyertem 5000-ért. Még nem hozta haza Zoli, majd holnap vagy szerdán, de félek kicsit, hogy milyen. Lehet-e könnyen kezelni, könnyen csukni-nyitni, mert vonatozásnál nem tudok két kézzel babrálni, közben meg a gyerkőcök veszélyben, főleg Letti. Ha esetleg nem olyan jó, nem felelne meg, akkor szólok és megbeszélünk valamit. Akkor esetleg kölcsönkérném, ha tényleg nincs rá szükségetek. A színével nincs baj, kaptunk ajándékba fekete-ezüst sport babakocsit és sííííímáááán használjuk piros napernyővel :D Senki nem a babakocsit nézi, hanem a babát :lol: Nagyon köszönöm a kedvességed! :) :)

Red: De örülök, hogy beszaladtál! Szegény, na akkor jól kifogtad anyóspajtást. Kitartás, drukkolok, hogy mielőbb hazamehessetek és örülök, hogy rendben a Pocaklakó. Panna meg nagyon cuki lehet az új tudományokkal.

Apropó új dolgok: Kicsikém is tovább újított az elmúlt napokban: Pl. fél kézzel kapaszkodik a járókába és óvatosan leguggol a játékért. Többnyire sikerül is de néha iszonyatos borulások vagy jobb esetben balettozások vannak :lol: Egyre többször próbál elengedett kézzel álldigálni asztal mellett, kanappé mellett, épp csak nekidőlve (na ettől még frászt kapok).
-Hihetetlen a baba és kutyaimádat, pl az Egyik kopó, másik eb-et is végig visítozta (amíg fent volt). Amint ugatott a kutya a filmben, rakétagyorsaságú skera a tévéBE majdhogynem és felkapaszkodott hogy megnyalogassa a kutyát, persze nem éri el.. :lol:
-Ha mi eszünk, ő hiába evett előtte egy lóadagnyit, akkor is kunyizik és addig arénázik, hogy hammaaa-ammmmaaa-ammmaaa amíg csak kap egy-két falatot olyanból amit szabad. Ma (bár még nem evett) pici paradicsomot is kapott, de a legeslegbelsejéből és dédinél termett gigaparadicsomból (mint két nagy narancs). Mézédes és nem savas annyira és úgy, de úgy ízlett nekii!!
És mostmár engedélyezte a dokibácsi, hogy egy-egy falat dinnyét is egyen, na hát volt elégedett cuppogás! :lol:
A céklát is beszoktattam már félig, azt is imádja.
A múltkori nagy evésigény.. na az általánossá vált. Mostmár minden tápszert 210 ml vízzel csinálok (pedig reggel kevesebbet szokott enni azelőtt), de lehet, még ezzel se lakik jól, mert egyre korábban kel fel, már megint hajnalban. Sőt, ma éjszaka éjféltől óránként felnyekkent aztán 4-től teljesen felébredt. Próbáltam várni, de fél5-re annyira kivolt és jött az ammmaaaaa- ammmmaaaa követelés, szóval kénytelen voltam megetetni. Visszaaludt, de persze csak egy órácskát, tehát én nemigen tudtam pihenni. (pedig máskor 7-8-ig alszik, ha korán is kap tápit).Hjjaj. Már alig látok, de Apát is meg kell várnom, persze pont ma jön rohadt későn.. :(
-Jajj és a lényeg, csakhogy ne legyen nekem sem olyan egyszerűűűű:
nappali altatás: Napok óta mindenen nevet. Ha visszateszem, nevet, ha csak mozdulok már visszadől és nevetgél, hiába mondom, hogy nem játszunk alszunk. Sőt, már visszatennem se igen kel, mert elsőre (tudja mi jön) és gyorsan visszadől. Próbáltam a lefogást is, de csak röhög.. kész vagyok tőle :shock: :lol: Nem is tudom néha, hogy sírjak, vagy nevessek. Nahát a minap ezekkel a próbálkozásokkal, végül kimentem (persze hívogatott), 1,5 óra volt mire elaludt. Másnap inkább már az első két visszatevésnél csúnyán néztem és kijöttem, mert rájöttem, hogy már utazik az ingerre, hogy reagáljak akármit. Akkor úgy 20 perc kis játék után aludt. 3. nap meg édes volt, mert játszott ugyan, de nem kelt fel. Fekve hentergett kicsit aztán aludt rendesen. Nem tudom, hogy hogy alakul majd ez a dolog, de remélem beállunk már valami normára megint.
Ja és ma, azért a kijövés után 1-szer bementem, mert annyira hangos volt, rájöttem pakol a pelenkázóról (mert átrendeztünk pár dolgot) és gyorsan bementem elpakolni. Ahogy beléptem és meglátott annyira izgatott lett, hogy tetten kaptam, hogy ilyed-örömében és kacagás közepette ugrott egy hatalmasat és az egyik lábát úgy fellendítette, mint aki ki akar ugrani a rácson át.. De hirtelen úgy is tűnt, hogy nem sok kell hozzá :shock: és csak visongva nevetett hozzá, én meg tök megrémültem. Visszafektettem és úgy maradt, de még fetrengett meg visongott egy kicsit jókedvűen.
-A minap reggel meg annyira be volt már sózva a feneke, hogy csak állva tudtam nagy nehezen felöltöztetni. Márminthogy ő felállt és már lépett volna..úgy szenvedtem fel rá a ruhát.
-Öltözködés. Édes, végre elkezdett segíteni, de általában inkább leveszi. Úgyhogy kb-4.-5.-jére sikerül ráadni valamit, vagy csellel. De a levételnél nagyon megy a segítség.. úgy dobja le a ruháját, hogy még! :lol: Simán lehúzza, még a fejéről is, a karját is az ujjából.. kis szabadulós.

Na, számos élményünk van, amiről beszámolnék még, de nem bírom már.. majd holnap, de izgi
- strand stb..

Apppaaaa gyereee mááá :roll: hhzzzzz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 14:50-kor.
kchriske
 
 


Ja, Kisbogárka: csak nem arra gondolsz a képekkel kapcsolatban, hogy a lélek, vagy szemmel rontás... stb.

Mó: neked meg tök igazad van, én sem sok jövőt látok itt. Bár nem tudom nekünk lesz-e majd lehetőség, de mi már többször lépni akartunk.
Pest megye? Hol laktok?
kchriske
 
 


szemmel rontás? jaj!!!!a férjem és anyósom is mindig ezt mondja,hisznek a szemmel verésben,már lassan az évek során szinte én is hiszek ,mert rámragadt. :) Kchriske, dunaharasztin.és ti?

mó73
 
 


Szép napot,szép hetet!

Mó!Férjed családja is itt él?
Amúgy-nem tom' miért-de én büszke vagyok arra,hogy magyar vagyok.Szeretem a hazámat,csak azt nem,amit tettek vele!Az igaz nagy magyarok forognak a sírjukban!!!
A jövőt illetően én is félek,de nekünk nincs konkrét lehetőségünk lépni.Abba meg kizárt,h belemennék,h csak apa menjen ki külf-re dolgozni.Tuti belepusztulnék :cry: Bár ő sem bírná sokáig nélkülünk...
Mi Nagytétényben lakunk.
A babakocsit még Csongor kapta,tehát kb2éves(vmivel több)és 10e ft volt,talán Százhalombattán vettük egy bababoltban.

Kchriske!

Sajnálom :?
Azért remélem nem jársz rosszúl azzal,amit vettél,bár gondolom jobban örültél volna,ha 3e-ért veszed meg...

Mi is voltunk hétvégén strandon.Nagggyyyon jóóóóó vóóóót,csak a sok vékony,feszes fenekű csaj láttán kissé bedepiztem... :lol:
Gyerekek nagyon élvezték,pláne Csenge.

Ja,hoztam nektek nyaralós képeket:
Kép kilátás
Kép apával a kilátóban
Kép nincs számára lehetetlen:)

Kép
Kép
nusyka
 
 


Ezek már a Subalyuknál készültek:
Kép köveznek
Kép a kép ugyan homályos,de talán látszik,h az alig 8kg-os lányom mekkora követ cipel:)
Kép pucéran rohanva:)

Hát ennyi...Bár uram telójában vannak még jó képek,de azt nem tudjuk feltölteni a gépre :x

Kép
Kép
nusyka
 
 


nagyon jók a képek!!!!!aranyosak a gyerekek. a férjem családja nem él itt.

mó73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: