Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tejpép: én is kipróbálom ma vacsorára, mert 2-3-szor ébred éjszaka, és elég fárasztó. Lehet, hogy azért gondolták, hogy ne szokjon hozzá, mert ez édesség szerűség, és tej alapú étkezésre úgysincs szüksége az anyatej mellett, akkor meg miért ne a normál kajákat szokja meg? De csak gondolom, hogy ezért.

Véda!
Szép nagy baba Csabi, mennyivel született? Nagyon szépek a gyerekek!

Az én fiam egy bodyban és plüss rugiban alszik, 22 fok van a szobájában. Betakarom, de általában kitakarózik. Úgy látom, hogy nem fázik, szerintetek ez kevés?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :P
4380 grammal, és 59 cm-el született :oops: :roll: Köszi!

Tejpép: én úgy tudom, hogy a hozzáadott cukor miatt nem egészséges, és miután 1 éves korig tehéntejet nem lehet adni, gondolom, itt az is probléma lehet, hogy ez tehéntej alapú.
(Amikor én adtam Lilunak, semmivel nem ébredt kevesebbszer, mint amikor anyatej volt a vacsi :roll: )

Véda
Vendég
 


Petitpois,
nálunk épp fordítva volt, régebben nem ment a kaki, mióta van gyümölcs, nincs gond!
Sztem sárgarépa és az őszibarack tutira besegít, nálunk napi 2 van ezektől.. :D

Kép
fendike
 
 

 
 

véda d. írta:Orsi :P
Ilyen esetben tornagyakorlatokkal milyen szakember foglalkozik?

pl. a BHRG alapítvány, gyógytornász
mi is alapvetően viselkedészavarral kerültünk oda, 15 éves korig foglalkoznak ott gyerekekkel.
mi Budára járunk, de van az V. kerületben is központ, ha a budai jó, akkor tudok konkrét nevet adni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


véda d. írta:Tejpép: én úgy tudom, hogy a hozzáadott cukor miatt nem egészséges, és miután 1 éves korig tehéntejet nem lehet adni, gondolom, itt az is probléma lehet, hogy ez tehéntej alapú.

a tápszer is tehéntej alapú :wink:
hozzáadott cukor meg nem mind1ikben van, vannak cukormentesek, sőt HA tejpépek is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

tényleg nem fázik Lili a polár rugiban, 20 fokban?
Olivérnél 23 fok van, polár ujjatlan rugiban alszik, alatt hosszú ujjú body, és hideg a tarkója, keze, amikor éjszaka átmegyek hozzá. Ilyenkor betakarom, de ki tudja, meddig van rajta a takaró.
a hideg kéz - tarkó nem jelenti azt, hogy fázik?

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi :P
Köszi!
Igen, jó a budai, mi XXII. kerületiek vagyunk.
Ti is viselkedészavarral jártok oda? Ezt nem tudtam... Melyik gyerkőccel, és konkrétan miért? (Lehet priviben is.)

Köszi a tejpépes infót is. Lilu idejében, én nem találtam cukormenteset. Persze az ré volt :lol:

Véda
Vendég
 


Lányok :P
Szerintetetk lehet valami abban, amit pl. dr. Dévaitól hallottam, hogy a lombikbébik között nagyobb részben található viselkedés zavaros gyerek, mint a spontán fogant babák között? Ja, és több a nagyon magas intelligenciájú gyerek is... :D

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Véleményem szerint attól, mert lombikbébi, ugyanolyan gyerek, ugyanúgy 1 petesejt + 1 hímivarsejtből van, mint a többi, tehát én úgy gondolom, nem függ össze.

Bár olyasmit olvastam (a Várva várt babák c könyvben), hogy a lombikbébiknek sokkal nagyobb utat kell megtenniük, mint a spontán babáknak ahhoz, hogy éljenek, ezért különleges adottságokkal, intelligenciával rendelkez(het)nek.

Céklát vettem, azt hogyan kell elkészíteni? Ugye a héjában kell megfőzni? És mennyi ideig kell főzni? Köszi!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Megvolt az 1. foglalkozás a pszichiáternél!
Lilu elmesélte, hogy egy nagy dobozban homokot öntöttek, és "Az én világom" címmel kellett berendeznie emberekkel, állatokkal és növényekkel. Nagyon szívesen csinálta :D
Jövő héten újra megy. 2-3 alkalom után értékeljük ki, mit játszott el.

Gömböcske :P
Igen 1 petesejt, 1 hímivarsejt, csak sok mindenen mennek keresztül szegények. Megosztják a petesejtet az őt körülvevő "felhőtől", a legegészségesebb hímivarsejteket felúsztatják, egy különleges anyag segítségével a kémcsőben. Aztán ugye az ICSI-nél megszúrják a petesejt falát. Pár napig mesterséges táptaéajon vannak. Ott van az embrioglue, hát az is egy vegyi anyag, egy mesterséges valami, amivel egy spontán baba esetében nem találkozik a petesejt. Aztán ott a hatching is... Szóval jó sok minden, amit végülis túlélnek a kis embriók, és babák lesznek belőlük, szerencsére, egészséges, érett, szép babák, de hogy tényleg semmi káruk nem származik belőle - pl. viselkedés zavar, hát szerintem ma még senki sem tudja biztosan. Remélem, nincs benne igazság. (Mármint abban, hogy statisztikai alapja van, hogy iitt több a viselkedés zavaros gyerek.) De kíváncsi vagyok mindenki véleményére!

Véda
Vendég
 


Fendike,
Zokni se :wink:

Orsi,
Akkor Lili se egy fázós kislány :wink: Szerencsére Dóri se az.

Tejpép: Nekünk nincs benne cukor, így nem is nevezném édességnek. Én se ezt adom Dórinak ebédre, de néha uzsira nyugodtan megeheti. Úgy érzem eleget szoptatok, nem hiszem, hogy ennél többet kellene... Így legalább nappal néha egy szopi kihagyásával pihenhet a cicim.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.22 18:24-kor.
Vendég
 


Véda,
Örülök, hogy Lilla élvezte a foglalkozást.
Lombikos dolog: Nem tudom :roll: Tényleg mesterséges az egész, de nem látok bele ennyire, sőt, direkt nem is olvasgatok ilyenekről.
Vendég
 


Véda!
Nagyon örülök, hogy tetszett Lilunak a foglalkozás, ez biztos segíteni fog, főleg, ha szívesen jár! :D

Lombikbabáknak tényleg több mindent kell átélniük. Nekem is megfordult már a fejemben, amit írtál-, csak nem a viselkedés zavar kapcsán-, de szerintem a kettő dolognak semmi köze egymáshoz. A természetes úton fogant babáknál ugyanúgy előfordulnak ezek a dolgok, csak van aki nem beszél róla, és nem fórumoznak! :D 8)
Sokmindenkinél lehet probléma, csak arról mi nem tudunk!
pl.: Egy ismerősöm kislányáról hétvégén tudtam meg, hogy 11 hónaposan kezdett el mászni! Rögtön az jutott eszembe, hogy hipotón volt/ vagy még ma is az(?), de az anyuka nem foglalkozott vele. Szerintem nem is tudja mi az!

Én ezért szeretem a fórumot, mert lehet segítséget kérni és sok hasznos infót gyűjteni!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka,
Azért mert 11 hónaposan kezdett el mászni? Unokahúgom is, de semmi baja, csak egyszerűen addig lusta volt megmozdulni. Másik unokahúgomnak meg a mászás kimaradt, és teljesen egészséges, okos 4 éves. A mászást amúgy is 10 hónapos babákhoz írják :wink:
Vendég
 


békámmal alszomKép

édes Kép

baleset :oops: Kép
Vendég
 


zsuzsi73 írta:Orsi

tényleg nem fázik Lili a polár rugiban, 20 fokban?

nem hideg sem a tarkója, sem a keze.
szerintem, ha Olivérnek hideg, akkor inkább takargasd :)

véda d. írta:Orsi :P
Köszi!
Igen, jó a budai, mi XXII. kerületiek vagyunk.
Ti is viselkedészavarral jártok oda? Ezt nem tudtam... Melyik gyerkőccel, és konkrétan miért? (Lehet priviben is.)

a kontakt nevét megírom privátban meg a telefonszámot is.
Első körben Mátéval kerültünk oda, mert nála felmerült a hiperaktivitás gyanúja. Aztán a felmérésen kijött, hogy elég nagy elmaradásai vannak a mozgások alapfázisaiban. Emiatt járunk gyógytornára.
A figyelemzavara nagyon sokat javult.
Januárban mikor elkezdtük a 45 perces torna első 5-7 percében volt képes és hajlandó a gyakorlatsort csinálni. Május végére a 45 percet 1 nyikk nélkül végigtornászta velünk, most már önállóan járnak - eddig mi szülők is bent voltunk és közös feladatok voltak -, és most 30 percig jól figyel és rendesen csinál mindent.

persze nála itthoni gyakorlatsorunk is van, heti 5-6 tornás nap van,de én azt látom megéri.
1 felmérés 9.500 Ft, ebben benne van a 1.5 órás felmérés + az első feladatsor, ha szükség van rá (a csoportos torna csak lehetőség, nem kötelező, van aki végig csak otthon tornászik), utána 6 hetente van kontroll, az 4.500 Ft és ca. 2-3 havonta feladatsorcsere.

véda d. írta:Lányok :P
Szerintetetk lehet valami abban, amit pl. dr. Dévaitól hallottam, hogy a lombikbébik között nagyobb részben található viselkedés zavaros gyerek, mint a spontán fogant babák között? Ja, és több a nagyon magas intelligenciájú gyerek is... :D

én ezt azért nem mondanám, sőőőt... szerintem alapvetően az egész korosztályban nagyon sok VAN/VOLT/LESZ a viselkedészavaros gyerekek száma, csak most nevet adtak a gyereknek, ezért tűnik fel.
Régen, ha egy gyerek viselkedészavaros volt, akkor miket mondtak rá?
- nehezen kezelhető
- makacs
- rugalmatlan... stb.
ha hipotón volt, akkor:
- suta a mozgása
- nincs labdaérzéke... stb.

most mindennek van neve, meghatározása, így azonnal több jelentőséget tulajdonít neki sok ember, mint előtte, pedig aprobléma ugyanaz.
(vagy ha valaki diszlexiás, annak régen "csak" rémes volt a helyesírása és nehezen értette az olvasott szöveget)

én nem gondolnám, hogy ez a lombikkal bármennyire is összefüggne
ill. amit te is írtál, én nem tudok arról, hogy erről a témáról, valós mélységű, tudományos kutatás született volna... egyszerűen a megfelelő kutatáshoz még nem telt el elég idő, és kb. minden lombikbabát követni kellene, hogy kellően nagy legyen a minta.

Pandus :)
nem riogatás
pandácska írta:Másik unokahúgomnak meg a mászás kimaradt, és teljesen egészséges, okos 4 éves.

ez mind igaz az én gyerekeimre is, ennek ellenére vannak gondok. (Máté memóriája pl. átlagon felüli és a szoc. érzéke is, ettől függetlenül vannak elég mélyen gyökerező problémái)
az meg, hogy a mászás kimaradása nem okozott gondot majd ca. 10 éves korában ki lehet jelenteni, addig semmiképp, mert a nem kezelt, valós kisgyermekkori problémák következményei 99%ban csak iskolás korban jönnek ki. Előtte csak a tünet van, de a következmény még nem látható.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni!
Zsigi naggggggyon cuki, olyan aranyos! :P Mi már nem kakálunk ilyen nagyokat, mármint Zsombika :lol: !

Gömböcske!
Én a céklát úgy készítettem, hogy alufóliába betekertem, és úgy be a sütőbe, kb. 1 órán át sütöttem, almát adtam még hozzá. Fincsi volt, de egyelőre nem kedvenc! :wink:

Ez a lombikos dolog, sztem hosszan lehetne taglalni, de véleményem szerint az is közrejátszik, hogy akinek mesterséges úton sikerül teherbe esnie, az már nagyon vágyik a babára, és sok esetben 'többet foglalkozik' a gyerekével, (már a pocakban is) mint mondjuk akinek 1-2 hónapon belül spontán összejött. Persze mint mindenben itt is van ellenpélda.

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:Ez a lombikos dolog, sztem hosszan lehetne taglalni, de véleményem szerint az is közrejátszik, hogy akinek mesterséges úton sikerül teherbe esnie, az már nagyon vágyik a babára, és sok esetben 'többet foglalkozik' a gyerekével, (már a pocakban is) mint mondjuk akinek 1-2 hónapon belül spontán összejött. Persze mint mindenben itt is van ellenpélda.

ezt szoktam én akkor mondani, mikor a gyógytornászt azt mondta, hogy lombikosok közt több a mozgásfejlődésében problémás baba...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Doni láttad volna mire kimostam belőle... sajnos a bodyban több volt, mint a pelusban.. és ugye a fején keresztül kellett lehuzni.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és még ezt sem jelezte..elrityegett.rötyögött, akkor készült a mosolygos kép.. aztán gondoltam hasrafordítom..na akkor láttam meg, hogy a hátán a ruginak van egy barna folt.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jaj, most olvastam végig, amit Véda írt :oops: :oops: . Csak átfutottam. még szerencs, hogy apróval írtam! :D

szerintem ez csak találgatás, mindig van pro, és kontra. Ha a gyerekemnek viselkedési zavarai lesznek, vagy ha zseni lesz, nem fogom annak betudni, hogy azért, mert lombikbébi!

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi!
akkor csak jót írtam, még ha nem is a kérdésre válaszoltam. :wink: Örülök, hogy megerősítettél.

Kép

Kép
donika
 
 


boniko írta: sajnos a bodyban több volt, mint a pelusban.. és ugye a fején keresztül kellett lehuzni.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: é

ismerős :lol: :lol: :lol:
Lili pici korában rendszeresen pesti utakkor a hordozóban tett ugyanígy, ergo sokáig első program az volt, hogy valahogy szedjem ki a xarból... de a kinyithatós body ilyenkor nagy előny :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boni!
:lol: :lol: :lol: :lol: :D

Kép

Kép
donika
 
 


Pandus!
Jaj, én ezt csak saját véleményként írtam! Nekem későinek tűnt, de ha nem az, akkor jó! Nehogy félreérts! Én pl. Dórihoz viszonyítottam, hogy ő már milyen ügyes! :D

Boni!
:lol: Nekem is ismerős!

Donika!
Azt hiszem Neked is igazad van, az írásodban magamra ismertem! Néha én is túlzásba esem, és sokminden miatt aggódom, ami miatt lehet nem kellene! pl.: most az átfordulás miatt, hogy még nem is próbálkozik vagy még ehhez kicsi?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


kisfóka írta:vagy még ehhez kicsi?[/size]

az :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:
donika írta:Ez a lombikos dolog, sztem hosszan lehetne taglalni, de véleményem szerint az is közrejátszik, hogy akinek mesterséges úton sikerül teherbe esnie, az már nagyon vágyik a babára, és sok esetben 'többet foglalkozik' a gyerekével, (már a pocakban is) mint mondjuk akinek 1-2 hónapon belül spontán összejött. Persze mint mindenben itt is van ellenpélda.

ezt szoktam én akkor mondani, mikor a gyógytornászt azt mondta, hogy lombikosok közt több a mozgásfejlődésében problémás baba...


Orsi

a mi gyógytornászunk is elmondta már egy párszor, hogy sok lombikbabája van.
Olivér soha nem mászott volna, ha nem járunk gyógytornára, így is közel 1 éves volt, mire ment ez neki. persze erre az "okosok" a környezetemben ezt szokták mondani: "nem baj, az én gyerekem se mászott és semmi baja".
Ti Lilivel jártok még?
Mi most fogjuk abbahagyni, 2-3 hét múlva.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
dévényre nem járunk, HRG-re igen, mert bár sokat javult a karja, és mszni is sokat mászott a karjait nem használja megfelelően, még mindig nem támaszt ki rendesen.
(annyira nem esik mindig durván homlokra, mint Máté, de egyébként ugyanolyan)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka,
Dórihoz nem kell viszonyítani, ő nagyon kukacos kislány. Mindent hamar csinált, 3 hónapos már mindkét irányba forgott, de nem hiszem, hogy ennek bármi jelentősége lenne, és előnye sincs belőle. Maximum nekem többet kell szaladgálnom, vagyis előbb. Az biztos, hogy majd viszem tornára, ha nagyobb lesz :D itt van egy táblázat, persze minden baba egyénileg fejlődik, de azért meglehet nézni:
http://www.anyalettem.hu/a-csecsemo-sen ... orig--cikk
Vendég
 


Jó reggelt!

érdekesnek tartom ezt a lombikos dolgot. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, nálunk is ugyebár lombikbébi Péter, és ő is nagyon ügyes, szuperül mászik, már fel is áll. Jártam vele néhányszor dévény tornára, mert (állítólag) feszes volt az izomtónusa, nem tudom, ezért ilyen ügyes -e, vagy amúgy is ilyen lenne??? (Alapvetően nem egy egy helyben ülő típus.)
De férjem nővérének a gyerekei mindent sokkal később csináltak, pedig nem lombikok, későn másztak, stb. és ők is nagyon értelmes, okos, helyes kisfiúk lettek (10 és 14 évesek), tehát megijedni nem szabad attól, mert később csinál vmit egy gyerek.

Orsi, nyertél. Tegnap este megetettem fürcsi előtt tejbedarapéppel, fürcsi után szopi, és ennek ellenére 2-kor ébredt, és 1/2 4-kor aludt vissza :-( És 2-kor látszott rajta, hogy friss, boldog, kipihent, és készen áll egy kis rosszalkodásra. Múltkor sinlacot kapott fürcsi előtt, ugyanúgy ébredt. Ezekre az ébredésekre meddig lehet számítani?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Ezekre az ébredésekre meddig lehet számítani?

Lili születése előtt azt mondtam volna, hogy amíg le nem szoktatod róla.... most meg azt mondom, hogy nem tudom :oops: :oops:
Lili is ébred egy ideje, ha szopik, ha nem kel, tehát nem tudom miért, és azt sem, hogyan lehetne megszüntetni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Hú, nagyon-nagyon köszi a BHRG Alapítványról írtakat. Most olvastam a honlapjukat. Egészen fejbevágott, hogy mi ezekkel a problémákkal már mióta küzdünk, és soha egyetelne szakember (óvónő, logopédus, orvos, védőnő, stb.) sem említette, hogy itt segíthetnének nekünk. A legfurább az, hogy én is hetek óta kersgélek az interneten pszichológusok, pszichiáterek után, de valahogy a BHRG-t sosem dobta ki a gép :( Rossz címszavakkal kerstem :evil: És félek, hogy minél később megyünk, annál kevésbé tudnak segíteni. Úgyhogy mielőbb menni szeretnék vele. (Azért a pszichiáterhez ugyanúgy viszem, mert ha szíves eljátsza a fájdalmait, örömeit, az ártani nem fog!) S.O.S. kérlek szépen küld el a nevet, hogy kihez javaslod, hogy menjünk. a tel.számokat felírtam a honlapról :D És köszi!!!

Hú, látom a feldobott témám nagy vihart kavart :lol: Igazatok van, én is úgy gondolom, hogy mi jobban figyelünk a gyerekeinkre, mint a szülők általában, és talán ezért szűrnek ki több viselkedés zavaros ill. egyéb problémás gyereket. Lehet, hogy csak ezért szignifikáns a különbség. Ha egyáltalán annak lehet nevezni egy olyan statisztikát, amiben pl. mi tutira nem vagyunk benne, hisz arról tudnék. Arról kik vannak ebben a statisztikában? :roll:

Véda
Vendég
 


Szia Orsi!

És Lili is órákon keresztül fent van? Mert P nem csak felébred, szopik, és visszaalszik, hanem 1- 2 órát fent van, alig akar visszaaludni. Egy könyvben azt olvastam, 5 éves korra szűnnek meg ezek az alvási problémák :evil:
És este nem merek semmit csinálni, olvasni, tv-zni sem, mert tudom, sietni kéne aludni, hogy a másnapot bírjam.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Érdekes ez a lombikos kérdés, de hasonlóan Pandushoz vhogy direkt ezekről én sem olvasok, de sztem nincsenek erről pontos kutatások és itt is annyira eltérőek a babák, nem lehet pontos következtetéseket levonni.

Orsi,
Mátét mikor vitted először BHRG-be??

Gekkoról mi a vélemény?
Van aki jár?

Máté nagyon aktív baba, ő is nagyjából mindent hamarabb csinál, de sztem a kezével nem igazán ügyes, azt szívesen megnézetném.. :roll:
Hintázik már négykézláb hetek óta, de még nem ül, picit mászik, de azért hamar elfárad.

Gömböcske,
nálunk volt 1-2szer, hogy 2körül felkelt és játszani akart két órán keresztül, de sztem amíg nem csinál rendszert belőle, ne aggódj.
Én azt veszem észre, hogy minden állandóan változik, van hogy 1hétig átalussza és csak 8 körül kel, aztán van hogy felsír éjjel, nem megyek be és visszaalszik, de van olyan is hogy hajnalban megetetem mert kéri nagyon.. :roll:
De ha játszani is akar, én nem veszem ki az ágyból, lámpa is csak picit ég és néha bemegyek hozzá, de nem is igazán beszélek és nem mókázok vele éjjel semmiképp.

Kép
fendike
 
 


gömböcske írta:Szia Orsi!

És Lili is órákon keresztül fent van? Mert P nem csak felébred, szopik, és visszaalszik, hanem 1- 2 órát fent van, alig akar visszaaludni.

de ilyenkor te mit csinálsz vele?
Lili csak ébred, ha szopik akkor azonnal, ha nem, akkor fél órán belül visszaalszik.
de én bent hagyom az ágyában, sosem veszem ki, szórakoztassa ott magát, ha nem akar aludni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fendike írta:Orsi,
Mátét mikor vitted először BHRG-be??

Gekkoról mi a vélemény?
Van aki jár?

Mátét 3 évesen, Lilit 6.5 hósan.
A gekkóról nekem nagyon rossz a véleményem, a másik babás topikon épp téma volt. Szerintem szakmailag nem jók, nem veszik észre a hibákat, és nem valódi fejlesztést cisnálnak, sokkal inkább játszóház. (Máté viselkedészavarát konkrétan nem vették észre, és más -valós problémával küzdő - gyerek szülei is ugyanezt mondták)
Én a HRG-be vinném, ha bármi gyanúja felmerül, a budaiba - komjádi uszodánál van - konkrét nevet tudok megadni. Én vele nagyon elégedett vagyok - emberileg és szakmailag is -.

Lilinek is alapvetően a kezével voltak gondok - vannak még mindig kicsit -, ill. ő nagyon nem akart elindulni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

amikor Lili kisebb volt, már sikerült leszoktatnod az éjszakai kelésről. Ugyanazzal a módszerrel nem megy most?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

amikor Lili kisebb volt, már sikerült leszoktatnod az éjszakai kelésről. Ugyanazzal a módszerrel nem megy most?

nem szoktattam őt le, ő egy időben magától nem kelt.
3 hós kora meg 4.5 hós kor között
aztán 5-8 hóig
8-12 hóig néha kelt néha nem, de inkább nem
és ca. 1.5 hónapja abszolút rendszeresen kel

és ha nem szoptatom meg is ébred. Mátéval ez működött, hogy "sírni hagytam", 3 nap alatt leszokott róla, de Lili akkor is kel, és akkor is 1 órát fenn van, 1 hétig kisérleteztem ezzel

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt!

6 órát aludtam egyhuzamban

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pici fiam 20-3.30ig aludt! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szia Boniko!

Jajj de jó, rendes a kicsi Zsigi!

Orsi!

Lili miért későn indult el? 1-2 hónapja belenéztem a másik topicba, és akkor írtad pont, hogy elindult, olyan 13-14 hósan, ez tök normális, nem?

Amikor kel, akkor cicire teszem, és van, hogy alig szopik, inkább forog, nézelődik, mászna, gurulna, (látszik, hogy csupa elevenség, kipihent és friss), ilyenkor visszateszem az ágyába. Akkor nagyon sír. Kiveszem, megint etetem, ha befejezi az evést, akkor megint visszateszem, sír, megint kiveszem, és kezdődik előlről. Tehát nem szórakoztatom, de ha éhes, akkor adok neki (van olyan vélemény is, hogy éjszaka ne etessük a gyereket).

Szerintem rablás, amennyit a Gekko-ban kérnek, belenéztem a reklámfüzetükbe.

Cékla főzés? Héjastul kell? Mennyi ideig? Köszi.

Van ötletetek, hogy hol lehetne overallt venni? Kenguruban 12 e, az kicsit soknak tűnik, C&A-ban picik vannak. Esetleg H&M?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Szia Boniko!

Jajj de jó, rendes a kicsi Zsigi!

Orsi!

van olyan vélemény is, hogy éjszaka ne etessük a gyereket).


Van ötletetek, hogy hol lehetne overallt venni? Kenguruban 12 e, az kicsit soknak tűnik, C&A-ban picik vannak. Esetleg H&M?


köszi, de nappal egész nap ébren avn...
ne etessem? akkor mit csináljak vele ha éhes?
http://www.babyoutlet.hu/ProductBrowser ... =2&empty=1
Vendég
 


Gömböcske,
Nekünk is nagyon rossz éjszakáink vannak mostanában, alap lett az 5 ébredés, de volt már 8 is. Én megoldást nem találtam, szerintem ez magától megoldódik. Overált mi Brendonba vettünk.

Boniko,
Gratulálok :D Régi szép időkben nekünk is volt ilyen jó éjszakánk, de ahogy nő egyre rosszabb lett :shock:
Vendég
 


Szia Boni!

Az ilyen pici babákat, mint Zsigi, még természetesen etetni kell! Az idősebb, 8 kg feletti babák, mint az én fiam is, már ki kellene, hogy bírja evés nélkül, de néha úgy érzem, reflexből ébred, nem is az éhség miatt.

Pandus!

Nektek van indok (a fogacskák), Peti ezen a téren még el van maradva, egy foga sincs. De nagyon fehérlik lent az ínye. De én nem azt látom, hogy szenvedne.

Állítólag 8 hónapos kor körül van a szeparációs szorongás, ezért is ébredhetnek gyakran. Kitartás!!!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
Abban én is biztos vagyok, hogy nem az éhség miatt ébred Dóri, inkább megszokás. Engem mondjuk ez egyáltalán nem zavar, ha nem több 3 alkalomnál. Azt még teljesen jól bírom, nem fáraszt. Nektek is lehet fog a háttérben, hiszen az első fog előtt is szenved a baba. Bár ezt neked kell tudnod, hogy milyen a viselkedése. Nappal ti mennyit alszotok?
Vendég
 


Pandus! :D
Jó az a link, melyet a fejlődésről feltettél. A 7 hónapost abszolút teljesítjük. Dóri nagyon gyorsan fejlődik.

Fendike!
Hogy érted, hogy a kezével nem igazán ügyes?

Bonikó!
Zsigi ügyesen aludt! :wink:

Petitpois!
:?:

Csajok!
Padlizsánt hogy adjak neki, és mivel?

Kép

Kép
donika
 
 


Hali lanyok :lol:

koszi Donika a hianyolast :lol: nagyon be vagyok havazva mert eppen bolcsit keresek Lauranak de eddig nem tul sok sikerrel.
Mindenhonnan negativ valasz hogy mar harom honapos terhesen kellett volna jelentkezni.Ja es csak jovo aprilistol akarom vinni :?
Szoval most keresgelek ma delutan is megyek kettobe,azert szeretnem oket megnezni meg akkor is ha varolista van..A munkahelyibe is bejelentettem de semmi joval nem biztattak....Pedig azt hittem ott tuti van hely....

Pandus,
ejszakak miatt veled erzek nalunk ugyanilyenek legalbb 3 keles van de az a minimum ma 5 volt... :shock: Es a legujabb hogy hasrafordul (halozsak ellenere)es kapargatja az agy falat ami persze remes hangot ad ki na erre mindig felebredek :shock: es hason persze nem akar lenni tehat sir,visszafoditom majd ujra a fentebb emlitett moka...

Ja es napkozben ketszer fel ora alvas van nalunk :lol: Ennek ellenere egesz nap mosolyog beszel igy nem gondolom hogy faradt lenne..

Kaki megoldodott magatol :lol: de olyan szinten hogy furdetnem kellett a kis egeret utanna :lol:

Boni,

Zsigi nagyon ugyes :lol: Es szuper a kakis kep :lol:
Laura is jol aludt az elso ket honapban utanna romlott el az alvoka :?

Overall,
en nem veszek csak kabatot mert a babakocsin van labzsak igaz itt ninencsenek olyan kemeny telek mint otthon..

ja es kepzeljetek talatam baba mama eneket magyarul, itt:)Holnap kezdodik nagyon orulok neki....,

Jo sok lettem igy hirtelen :oops:

Kép
petitpois
 
 


Boni :lol:
Ilyen balesetek nálunk is vannak :lol:
Kép
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni hujuj ti nyertetek! ez it MI vagy Má műve? :lol:

Köszi lányok a biztató szavakat a következő hónapokra :wink: :lol: akkor most kiélvezem az alvókát! :lol: :lol:

ma jött meg a Mei tai kendő..beletettem Zsigát és egyből bealudt :lol:
Vendég
 


gömböcske írta:Orsi!
Lili miért későn indult el? 1-2 hónapja belenéztem a másik topicba, és akkor írtad pont, hogy elindult, olyan 13-14 hósan, ez tök normális, nem?
Cékla főzés? Héjastul kell? Mennyi ideig? Köszi.
Van ötletetek, hogy hol lehetne overallt venni? Kenguruban 12 e, az kicsit soknak tűnik, C&A-ban picik vannak. Esetleg H&M?

Lili stabilan ca.1 hónapja megy, mivel 8 hósan felállt, ezért volt furcsa, hogy még 13 hósan sem ment.
cékla: én sütöm, alufóliba csomagolva

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


:lol: :lol: Régi szép nyakig kakis idők :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: