Új privát üzeneted érkezett!

Lehet röhögni, de én CSAK azért fogadtam orvost, hogy békénhagyjanak szülés közben :))))) (vicces nem? az ember azért fizet, hogy ha lehet ne menjenek a közelébe:)))))

Egész egyszerűen attól tartok/tartottam, hogy ha nincs fogadott dokim össze-vissza fognak vizsgálgatni meg csakazértis belémnyomják sutyiban az oxitocint vagy tágítgatják a méhszájat, hogy nehogy kicsússzon a szülésem a munkaidejükből...

Nekem speciel ez a legnagyobb parám... (a fogadott dokimmal meg ugye mindent át tudtam előtte beszélni és ez engem megnyugtatott)

Az mondjuk egy dolog, hogy ennek nem így kellene működnie és egységes szülési protokollnak kellene lennie a kórházban így tök mindegy kihez kerülne az ember, mindenki ugyanaddig várna, ugyanazt csinálná stb. de ha ez egyszer nincs így akkor mit tehet az ember?

Mondjuk ha van fogadott szülésznője az embernek szerintem az is iszonyú sokat segít, talán még többet is mint a fogadott doki... de én egy fillérrel sem akarok már többet kifizetni, a szülésznő tarifájából inkább megveszem a nagyobbik gyerek téli - tavaszi ruhatárát...
Vendég
 


Andi:sajnos nekem midig is magas volt anyukámtol örököltem.A terheség elején olyan szépen lement,de most megint felfelé ivel.A gyógyszerre azt mongyák nem árt a babának,inkább az ha nem szedném,mert a koraszülés veszélyesebb lenne.

Kép
andi0716
 
 


Csakegy, tényleg csinálja mindenki azt ami megnyugtatja, ha neked ez a kívánságod, szerintem közülünk senki sem nevet ki érte.

Ma voltam ismét nst-n, hát most engem is elért a várakozós hullám. Sikerült röpke 3 órát eltöltenem, és a dokira nem kellett várni. Szabó doktor nézett meg, korrektül megkérdezte, hogy van-e valami problémám, rendben van-e a vérnyomásom, a lenti dolgokra 1100-at kaptam (csak a külső részek mocorognak), furcsa, hogy ennyire zárt a méhszáj a 39. betöltött héten 2. gyereknél. Viszont azt is mondta, hogy ha 10 perces fájásaim lennének, vagy elfolyna a magzatvíz azonnal menjünk be.
Ja és nst közben beszélgettem a szülésznővel, megkérdeztem, hogy most mennyien vannak a szülőszobán, azt mondta, hogy 4-5-en (és nincs front). A hazamenetelről is érdeklődtem, tényleg csak 3 napot kell bent lenni, ha nincs semmi probléma és eszik rendesen a kicsi. Ez legalább egy jó hír, (bár én a két napnak is örülnék).
xadri
 
 

 
 

Adri, és Angie, ti hogy bírjátok ezeket az utolsó napokat? Éreztek valamit, ami a szülés jele lenne? Én nem tom, miért, lehet a szép idő az oka, de mintha nem is lennék terhes... Habár :) ma voltam vásárolni, és az emberek fele 2 méterre elkerült, a másik fele meg tátott szájjal nézte, hogy mekkora vagyok :? De ettől függetlenül, vígan vagyok, minden órában egyszer keményedik a hasam, és ezzel kész is... Holnap én is megyek nst-re, kíváncsi leszek, mi van odalenn...
andreat
 
 


xadri, most lehet, hogy buta kérdést teszek föl, de nem ismerem a körülményeket. Az, hogy 4-en, 5-en vannak a szülőszobán, az most sokat jelent, vagy keveset? Hány szülőszoba van?
lepke23
 
 


az bazi sok... tudtommal 3 szülőszoba van összesen plusz valami vajúdó (vagy az már az egyik szoba?). Valszeg a kocsiban fogok szülni a kórház előtt ha ez akkor is így lesz :))))))))))
Vendég
 


Ez nagyon rosszul hangzik! Most kezdtem el aggódni.
lepke23
 
 


Egy szülőszobában többen is lehetnek egyszerre?
lepke23
 
 


Andreat! Kb. én is így érzek mint Te, de tényleg, és ráadásul én még csak nem is keményedek, max. estére kicsit, ha napközben sokat tevékenykedtem, azaz órákat sétáltam... Szerintem ezt a szülőszobás dolgot ki kell fogni... A barátnőm augusztusban front idején szült, mégis volt helye a szülőszobán egyből, meg még a kétágyasban is egyből... Szóval szerencse dolga is...

Kép
angie81
 
 


Csak azért érdeklődök ennyire, hogy fel tudjak készülni lelkileg előre arra az esetre is, ha éppen "nem lesz szerencsém".
lepke23
 
 


A vajúdó egy külön szoba... Egy szülőszobában egyszerre csak egy ember szülő nő lehet...

Kép
angie81
 
 


Egyszerre biztos csak egy ember szül 1-1 szobában, már csak azért is, mert csak egy ágy van :) Ne ijedezzetek már, megoldják valahogy a tumultust is!!
andreat
 
 


legalább békénhagyják az embert :)))))))))
Vendég
 


csakegy, próbálok meríteni az optimizmusodból :)))
lepke23
 
 


lepke: ha nincs semmi gubanc akkor igazából tök mindegy, hol szül az ember, csak ne piszkálják... (ld. ne kössék gépeke, ne vizsgálgassák állandóan, ne tolongjanak körülötte idegenek, főleg ne egy másik nő családtagjai stb.)... maga a szülés meg... én speciel ha nem a szülőkerékben fogok akkor egy szülőszéken szeretnék tehát a gravitációra bízva a baba kibújását... ha egy orvosi szobában akkor ott...

Szerintem erre egyet lehet tenni, az ember az utolsó pillanatig vár a kórházba vonulással - esetleg felhívja őket előtte, hogy mi is a helyzet szülőszobafronton...

(a ciki az, hogy nekem speciel fogalmam sincs mikor kéne bemennem a kórházba... tényleg nem tudom... Lillával ugye a 0. pillanattól bent voltam és jobban belegondolva fogalmam sincs mikor lettek sűrűk a fájásaim... abszolut nem számoltunk semmit... vagyis amire emlékszem az az, hogy amikor besűrüsödtek már nyomnom is kellett... úgyhogy az tuti, hogy a kocsiba úgy fogok beszállni, hogy mellettünk lesz egy tiszta törölköző biztos ami biztos alapon... bár a dokim szerint minden terhesség és szülés más úgyhogy ki tudja...)
Vendég
 


Lepke, 3 szülőszoba, egy előkészítő ágyféleséggel (végszükség esetére) és a vajúdó, a szülés utáni őrzés meg már bárhol lehet egy csendes kis sarokban, ha éppen az van.

Lehet most is kifogni állítólag csendesebb időszakokat, ezt is mondta ma a szülésznő, csak elfelejtettem megírni (nagy has - rövid ész).

Andi, én is jól érzem magam, csak a gyerek néha játszótérnek tekint, meg vagyok róla győződve, hogy ha kijön egyből 4kézlábon fog közlekedni, mert szerintem ma is ezt gyakorolta egész nap. Azt mondják, hogy ilyenkor már nem mozognak annyit, hát én pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Csakegy, írtam, hogy nekem ma mondta a doki, hogy 10 percesnél menjünk azonnal, de most gondolkodtam pont rajta, hogy ilyen jellegű fájásaim nem is voltak az első gyereknél, most meg ha már nem mosolygok a fájások alatt elindulunk, aztán lesz ami lesz.
A törölköző nálunk is már kocsi tartozék.
xadri
 
 


Engem ez a vajúdószoba foglalkoztat,mert Milánnal a szülőszobába mehettünk egyből,el nem tudom képzelni hogy akkor a vajudóba több pár is lehet? :? az azért szerintem elég szar lehet többen egy helyen szenvedni,azt mondták múltkor hoigy ott is van szülőágy vagy mi végszükség esetére,ezen párom kiakadt,hogy az akkor steril?Na jól van nem agyalok ilyesmiken lesz ami lesz.egyébként meg a soténb se volt több szülőszoba ha jól emlékszem ,mindenhol megoldják már rutinosak benne.(szerintem)

Kép
Kép
ilda82
 
 


Igen, ha nagyon nagy a tumultus, a vajúdóban is van egy sarok szülőággyal, amit el lehet szeparálni végszükség esetén (persze azért az nem kimondottan egy csendes, nyugodt hely)...

Hát ja, a vajúdóban többen lehetnek meg a folyosón meg mindenhol, ha sokan vannak, kivéve ugye a szülőszobát. De legvégső esetben akár a vizsgálóban is lehet szülni, ami megint nem az a tipikus nyugodt hely...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


szülés előtt mindent takargatnak a zöld lepedőikkel... nagyon precízen :) Úgy szerintem már nem olyan gáz... (plusz emlékeim szerint addig engem pl. be sem engedtek a szülőkerékbe amíg vagy 5 percen át elő nem sikerült készíteniük... a labdára is úgy ülhet az ember, hogy előtte letakarják a zöld lepellel... szóval elvileg valamilyen szinten de figyelnek a sterilitásra)

Igazából ami nekem fura, hogy ha sokan vannak a vajúdóban akkor mi van a kispapákkal? (megjegyzem kizárt, hogy ne lenne erre megoldás... főleg, hogy ha ez nem így lenne a kórház szerintem pillanatok alatt perelhető lenne valami izgi jogcímen... )
Vendég
 


csakegy:
amikor mi szültünk, ugye tumultus volt.
a vajúdóban is mindig többen voltunk( kísérővel együtt).
a kispapa-kérdést úgy oldották/oldottuk meg, hogy amikor vizsgálat volt, kiküldék a kispapákat, + mindig megkérdeztük a benn lévőket, hogy zavarná-e őket ha bejönne a leendő apuci...

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok !
Redwings! Mármint , hogy a vizsgálatnál bent legyen a leendő apuka, vagy úgy egyáltalán? -mert ha velem nem lehet ott a párom vajúdni a vajúdóban , mert zavar valakit a jelenléte, akkor bizony én kiülök vele a folyosóra engem nem érdekel! :roll:

Kép
angie81
 
 


angie: dettó... akkor inkább átmegyek a Péterffybe és ott szülök az ügyeletesnél... (a szülés úgysem napközben indul meg, ha mázlim van, éjjel/hajnalban meg hamar átérünk...). Azért fő az optimizmus, Lillánál se gondoltam volna, hogy aznap éjjel én leszek az egyetlen szülő nő... (mondjuk az még h.ágika előtt volt)
Vendég
 


redwings: hányan voltatok egyszerre szülő mamák? Gondolom, nem végig ugyanannyian.
lepke23
 
 


Azért a folyosó durva lenne, akkor már valami tömegkatasztrófának kellene történnie. Apára nekem is szükségem van, nagyon jó, volt, hogy ott volt velem a múltkor, nemcsak lelkileg, de sokszor fizikailag is.
Lehet, hogy túl optimista vagyok, de én nagyon bízom benne, hogy jutni fog egy egész szülőszoba (csak nekünk) és az orvosra vagy a szülésznőre is csak addig lesz szükség, amíg elkapja a gyereket.
xadri
 
 


Én nem az osztály folyosójára gondoltam, hanem kimondottan arra, ahonnan a szülőszobák, vajúdó, vizsgáló, stb. nyílik. (egyébként ez a részleg totál különálló). És ott sajna tényleg szoktak vajúdni (akár az utsó pillanatokig), ha sokan vannak, csak a saját baráti körömből tudok több példát... De senkit nem akarok megijeszteni, ilyen nálunk nem fog előfordulni :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


igen, azon a zárt folyosón szoktak vajúdni! még azok is kimennek néha, akik amúgy a vajúdóban lennének, mert van hogy jobba nesik sétálni közben, mint ülni és várni a köv fájást...
mi is sétáltunk ott fel-alá, pedig a vajúdószobában akkor csak ketten (+2kispapa) voltunk épp egy csajjal.

pontosítok akkor:
amikor pl valakit vizsgáltak, akkor mindenki mást kiküldtek a szobából.
egyébként amikor csak ott szenvedünk, akkor benn lehet közben a kispapi is melletted.
de pl: jött egy új csaj, beült a vajúdóba, mi akkor épp a folyosót koptattuk. amikor mondtam hogy menjünk vissza a szobába, én bementem és megkérdeztem ezt az új csajt, hogy bejöhet-e a férjem ( a másik csajt nem zavarta, azt már korábban tisztáztuk). vagy : mivel közben misi hazajött egy pár órára, mikor visszahívtam, már megint mások voltak benn a szobában, őket is megkérdeztem hogy bejöhet-e.

amúgy kb hajnal fél kettőtől négyig öszsesen egyvalaki szült, és ketten vajúdtunk. aztán egyere többen érkeztek, hat-hét órára tele lett a 3 szülőszoba, és a vajúdóban is 2 új csajszi volt rajtam kívül. + asszem 1 császár is lement addigra.
aztán nyolckor elment a magzatvizem, de nem volt szabad szülőszoba, úgyhogy maradtam a vajúdóban (egy csajszi közben megszült úghyogy már csak ketten voltunk, de a másik csaj jobbára csak aludt a vizsgálóágyon, nem sok vizet zavartunk egymásnak)

hát ennyi

Kép

Kép
redwings
 
 


banyek... kezdek pánikolni... én így nem akarok szülni... asszem beszélek majd a dokimmal és decemberig kitalálom mi legyen...

(és felhívom a Péterffyt is, hogy ha bezuhanok ambuláns szülni akkor mi van...)

(eddig azért nyugodt voltam, de ezek már rémtörténetek...)
Vendég
 


Én meg azon filózom hogy akkor majd mikor is induljunk el itthonról.10-05 perc alatt ott vagyunk a kórházban.Milánnal nem szülni mentünk be aztán mégis gyorsan meglett,meg órát se nézegettem.Meg azt mondják a másodiknál a 10 perceseknél induljon az ember,hát fogalmam sincs hogy lesz mint lesz ,Milánt is le kell addig valakire passzolni.Különben amilyen késős fajat vagyok(mindenhova utcsó percbe esem be)lehet bemegyünk aztán meg is lesz a baba pillanatok alatt.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ezt most hallottam a héten:2 hónapja szült a Szabónál egy ismerősöm,3 éves a fia és akkor császározni kellett,most is arra voltak felkészülve,délelött a 39. heti nst-n voltak,estére furcsán kezdte magát érezni,bementek éjfél körül mert már fájt rendesen nem akartak hinni neki ,már majdnemhogy vitték császárra,mikor megvizsgálták már lennt volt a baba és nagyon gyorsan meg is lett a baba.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Van pár ismerősöm aki idén szült,senki nem panaszkodott hogy nem volt szülőszoba vagy nem foglalkoztak vele annyit.szóval nyugi!!!

Kép
Kép
ilda82
 
 


Hát én nem tudom... itt ülök és dilemmázok... tök jó, ha az ember így a végefelé kezd elgondolkozni azon, hogy mi legyen... (igazából csak most tudatosult bennem az egész)

Nálam az a gáz, hogy már tudom, mi kell ahhoz, hogy nyugodtan szüljek... és a nyugodt vajúdáshoz... ami az én véleményem szerint igencsak komoly kihatással lesz a gyerekem egész életére (sokkal komolyabb kihatással mint a 2 vs. 6 ágyas ami leginkább nekem kényelmetlen...).

Bevallom most azon filózok, hogy fel kéne hívnom Geréb Ágiékat és rákérdezni a születésházukra (vagy hogy hívják)...

Másik alternatíva, hogy szó szerint csak az utolsó pillanatban megyünk be a kórházba megkockáztatva, hogy a kocsiban fogok szülni... max. kihívjuk közben a mentőket és majd ők kapják el a babát... per pillanat ez tűnik reálisnak... a lényeg, hogy a vajúdásnál/szülésnél senki se zavarjon... mert annak szerintem nem a gyerek kipottyantása a lényege hanem szó szerint a világra hozása ami ég és föld... (ez van... én már csak ilyen vagyok... iszonyúan hiszek abban, hogy a 9 hónap alatt lezajló dolgok plusz maga a szülés nagyon komolyan meghatározzák a babák életét... és még egy előre eltervezett császár se kavar be annyira mint egy stressz miatt rosszul megélt szülés)
Vendég
 


Azt nem tudom a babában milyen nyomot hagy a szülés az biztos hogy én a fiam születését is nagyon szép emlékként őrzöm és ugyanezt szeretném majd most is átélni és majd visszagondolva a legszebb élményeim között ott legyen a mindkét gyermekem születése.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ez a születéház biztos nem rossz,én mégis kórházban érezném magunkat a legnagyobb biztonságban,sose lehet tudni mi hogy fog zajlani,és ha neadj isten komplikáció lép fel a babám élete mindennél fontosabb.(és persze szükség lesz még rám is idehaza)

Kép
Kép
ilda82
 
 


Szülőszoba mindig van (gondolom ebbe a vajúdóban elkülöníthető sarok is értendő), ezt a szülésznők is mondták, mert arra azért figyelnek, csak az a nem mindegy, hogy előtte mennyire tud az ember nyugodt körülmények közt vajúdni illetve közvetlen szülés után együtt lenni a babával.

Igazából a barátnőim közül, akik mostanában ott szültek, konkrétan nekem sem panaszkodott senki, csak tényként mesélték el ezeket a dolgokat. Tömeg esetén az is számít, hogy van-e fogadott szülésznőd, mert ha nincs, akár órákig rád sem néznek, de egyáltalán nem. Persze van, aki azt szereti, ha békén hagyják, de azért a minimális figyelem nem árt. Legutóbb barátnőm a második babával 6 v. 8 órát vajúdott úgy, hogy nem tágult tovább 1 ujjnyinál (oxitocint nem kaphatott az előző császára miatt), és ezt valahogy elfelejtették megemlíteni azok, akik felhívták a fogadott dokiját (szülésznője nem volt). Aztán mikor reggel megérkezett a doki, kiverte a balhét, barátnőm 10 perc múlva a műtőben volt... DE!!! ettől függetlenül ő sokkal jobb véleménnyel volt erről a kórházról, mint a Szt. Imréről, ahol az előző babáját szülte. És hiába volt tumultus a szülésnél, sikerült 2 ágyasba kerülnie (ami megint nem mindegy a 6 ágyashoz képest)...

Szóval meg is értem a dilemmádat, de sajna kétszer sem biztos, hogy "közkórházban" máshol sokkal jobb lenne a helyzet. Ha nincs semmi komplikáció, akkor az ambuláns szülés vagy a születésház is jó lehet, de bevallom, hogy én meg ezektől tartanék kicsit, mert sose lehet tudni, mi jön közbe hirtelen...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ma voltam nst-n, hát, lehangoló....Amennyire szeretném, hogy fájásaim legyenek, annyira nincsenek :( Valószínűleg nem kéne ennyire görcsölnöm rajta, de már szeretnék túllenni rajta...
AMúgy megint órákat kellett várni, bár 12 után már alig voltunk. Én meg várakoztam a 2. vizsgálónál, mikor jönnek a 3.-ból, hogy már mióta szólogatnak nekem...Hát, senki nem mondta, hogy odavárjak :evil:
andreat
 
 


Andreat! Én ugyanígy vagyok vele... Már a "keltetésen" is gondolkodtunk a párommal! :D Nektek mi a véleményetek a szex szülés megindító hatásáról? Csak hogy vidámabb dolgokról is beszéljünk! :D Valakinek valami tapasztalat?

Kép
angie81
 
 


Én tudom, hogy minden rendben lesz :)))) (de Kistarcsa lehet, hogy kilövődik nálam... )

Egyébként meg jövő héttől végre elkezdek jógára járni gyorsított tempóban :))) (csak még nem tudom mi lesz addig Lillával... tök gáz az egész... mintha a 2. babások már nem is számítanának ... ld. egy átlagember bizony nem tudja lepasszolni a nagyobbik babát arra az időre... nem véletlenül nem mentem eddig én sem... de mostmár itt az ideje kitalálni valami megoldást erre:))))
Vendég
 


Sziasztok!

angie81:az egyik ismerösömnek nem akart megindulni a szülés és ugy volt vele,hogy a szex biztos megindicsa,mert ugy halotta,hogy az segit hát nála nem jött össze.Egy héttel tovább horta a babát.
Ment nst-re és megvizsgálta az orvos na az elinditotta a szülést.

Kép
andi0716
 
 


Andi! Hát akkor ez se az a bizonyos tuti recept? :D Bár ugye azt szokták mondani, ha akar ugyis kijön bármit tesz ellene az ember, ha meg nem akar akkor ugysem segít semmilyen fondorlat... :D

Kép
angie81
 
 


Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de hétfőn be kellett mennem a kórházba... Jósló fájásaim voltak, de mire odaértem el is múltak. De mivel életemben csak a születésemkor voltam kórházba annyira felizgattam magam, hogy a baba szívverése felgyorsult. Úgyhogy időpont nélkül lett egy halom nst-m, mert bent is tartottak a rossz érték miatt...
A szülőszobáról: szerintem nagyon szép, és mondhatni barátságos, nekem az nst-t ott csinálták, mivel azt gondoltuk szülünk, de ugye nem...Egy Erika nevű szülésnő, fiatal és nagyon kedves, de szerintem a többivel sincsen gond, mert első ránézésre szimpi volt mindenki aki azon a részlegen dolgozik. Személyes ismerős ként ha valaki szülésznőt keres Tasnádiné Erzsikét tudom ajánlani, egy 50-es hölgy, de tündéri, mint ember és mint szakmabeli is (bár az utóbbit hallomásból tudom) , én a lánya alapján ismerem, ő volt a fodrászom, amiíg nem szült ő is...
A 6 ágyas szoba nem olyan szörnyű, leszámítva, hogy akár a betonon is alhatna az ember szerintem az is puhább mint az az ágy.. 3 napig szenvedtem rajta! Annyi biztos, ha megyek szülni a kispárnám jön velem.
Én mint első szülő, és "első" kórházlátogató, nem is bánom, hogy elkapkodtam a bemenetelt, mert sok tapasztalatot szereztem... Mostmár nem félek. Az izgat, hogy vajon beérek-e időben.

Bocs, ha kicsit zavaros, de jelenleg a Párom miatt is aggódom, ő meg vesegörcsel járja az országot, éjjel ügyelet volt nálunk, aludni nem aludtunk, fetrengett a padlón, ugrált az udvaron szóval szörnyű volt.

Kép
macskamama
 
 


Hát, Angie, egy kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal :)
Bár engem most az zavart, hogy ennyire nem volt fájásom, még a 20-as értéket is alig érte el...Most azon kezdtem el parázni, hogy fájásgyengeség miatt lesz császár :oops:
Persze utána olvastam, és úgy fest, mostmeg túl nyugodt lehettem, és ez az oka. Bár a doki azt mondta, ez most nem jelent semmit. legyen igaza! Akkor meg ott ültem megint fél napot, hiába :(
Szóval egy a lényeg:nem kell rajta agyalni, hogy lesz, mint lesz, próbálok annak örülni, hogy még egyben vagyunk! csak ne híznék naponta 1 kilót, mert az nem hiányzik :) de a napi egy tábla csoki :lol:
andreat
 
 


Hát a sex, szóval mi is kipróbáltuk anno, utána nem történt semmi. Még a nyákdugó sem moccant meg. Szerintem mindenki csak azt csinálja ami jól esik, a baba meg majd megindul, ha akar, vagy a szervezetünk úgy gondolja, hogy külső egységgé teszi.

Andi, a fájás értékek miatt ne aggódj, csak akkor számít, hogy milyen erősek, ha elkezdesz vajúdni. (1. gyereknél nekem egyetlen fájásom sem volt a születés előtti napig, még 20-as sem).

Már azon gondolkodtam, hogy mielőtt elindulunk a kórházba betelefonálok, hogy mennyien vannak szülőszobán, de még ez sem tuti, mert közben is érkezhetnek.... Nehéz okosnak lenni.
A születésház és az ilyen jellegű intézmények nagyon jók lennének, ha engednék úgy működni, ahogy más országokban is, mindenki szívesebben szülne olyan helyen, ahol a lift nem omlik össze és mellette nem belgyógyászatra meg egyéb helyekre tolnak félhullákat.
De sajna marad a kórház, az első gyerekkel a terhességem álom volt, gondoltam a szülés is ilyen lesz, de nem született volna meg orvosi segítség nélkül, pedig nagyon szerettem volna minden beavatkozás nélkül szülni (burkot kellett repeszteni, mert görcsöltem, oxitocin kellett ahhoz, hogy ne érjenek egybe a fájások...), ennek ellenére már a szülőágyon azt mondtam, hogy most vállalnám a másodikat, és most hogy itt ülök ekkora hassal, most is várom a szülést és nagyon-nagyon pozitívan állok hozzá.
xadri
 
 


Adri: most én is ezen a betelefonáláson filózok (csak nem szeretik felvenni... de szerintem mindent átbeszélek jövő héten a dokimmal).

Elkezdtem összegyűjteni a szóbajöhető kórházak listáját (ld. különszoba, bababarát, külön szülőszoba, vajúdó) aztán meglátjuk.

Engem megnyugtat ha van egy alternatív tervem és nem kell csak a szerencsében bíznom... (ahhoz azt hiszem túl racionális vagyok... és pont emiatt szeretem feltérképezni a kockázatokat)

Mondjuk második gyereknél már nyugodtabb szívvel ugrálok, elsőnél valszeg ezt a kockázatot is bevállaltam volna csak, hogy egy biztos dokinál szülhessek...
Vendég
 


Beleolvasgattam egy másik fórumba ahol volt 1-2 rémtörténet szüléssel kapcsolatba(rosszul tisztitották ki a méhét szülés után meg ilyenek),és most valahogy elkapott a para ,hogy talán jobb lett volna visszamennem a régi dokihoz.Azt hiszem kezdek már begolyózni így a vége felé.Nyugtasatok meg hogy rendben megy majd minden. :wink:

Kép
Kép
ilda82
 
 


Meg az jutott az eszembe lehet azért volt aránylag gyors szülésem mert volt burokrepesztés meg talán oxitocin is(bár az oxi nem volt rajta a zárójelentésen,de ahogy a szülőszobába mentünk kaptam infúziót) ,vagy aki lassan tágul annak mindegy hogy kap-e vagy sem.Engem mondjuk nem zavar ha rásegítenek dolgokra,meg annó nem is járt az agyam ilyesmiken.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ha minden jól megy nem kell kipucolni a méhet... (nálam a dokim és a szülésznő tök sokáig vizslatták a lepényt, hogy hiányzik-e belőle...)

Az azonnali infúzió és burokrepesztés az viszont fura... miért kellett? Nekem ez magas...

Szóval minden rendben lesz :))))))

(na ez az egy ami miatt nálam még mindig ott van Kistarcsa az első jelöltek között... mert itt legalább tudom, hogy ha burkot kell repeszteni csak az utolsó pillanatban, oxitocin is csak akkor ha semmi más nem működik és akkor is csak az én engedélyemmel...)
Vendég
 


Ilda, az oxival rásegítenek, de az közel sem jelenti a gyors szülést, nekem az után lett császár...Biztos nem lesz gáz, elég profik itt is a dokik, ne aggódj! Úgy látszik, szépen beijesztjük egymást, vagy épp most van mindenki ebben a periódusban?
Csajok, szép az idő, nincs front, lehet menni a szabadba, minden tök jó!!! :lol: Velünk nem történhet semmi rossz, pozitívan kell gondolkodni!!
andreat
 
 


Andrea: én nem bánom az ijesztgetést...

Csak mert ha mégis Kistarcsa akkor legalább tudom mire számíthatok és jó előre fel tudok rá készülni lelkileg is és fizikailag is... (ld. olyan fülhallgatót viszek amivel 100%-ig ki tudom zárni a külvilágot így nem készít ki ha mellettem üvöltöznek stb., kitalálom, mi legyen vajúdás alatt stb. stb.)

A legneccesebb az, ha az ember azt hiszi, minden tökéletes lesz erre odamegy és jön a pánik, hogy gáz van...

Úgyhogy akkor már jobb előre felkészülni...

(ld. nálam a 6 ágyas miatt már az előző terességem óta benne van a pakliban, hogy ambulánsan fogok szülni és ugye arra is marhára fel kell készülni, ismerni kell az embernek a jogait, le kell beszélni a gyerekorvossal stb. - még akkor is, ha nem lesz ambuláns szülés a dologból mert nem olyan rosszak a körülmények...)
Vendég
 


Nem tudom írtam-e már de egy ideje zsibbad a jobb kezem.először éjjel arra ébredtem(a hátamon) hogy a jobb kezem el van hangyásodva,gondoltam a háton fekvés miatt,de mostmár ha oldalt fekszem a felül lévő sokszor reggelre is tök zsibbadt és ahogy mozgatom az ujjaim fájnak.Másnak is vannak ilyen tünetei?Nekem ez is új.Mondjuk a fogorvoshoz is lett volna még két időpntom szeptemberre de nem mertem elmenni mert legutóbb szinte elájultam úgy törölgetett az aszisztens,akkor először kezdett kimenni az erő a kezeimből aztán levert a víz meg elsápadtam.(pedig kéne még mennem mert megint fáj egy fogam,de jó lenne szülés utánig kihúzni valahogy vele) Szóval tényleg nincs két egyforma terhesség,most úgy érzem minden nyavaja utolért :( [/b]

Kép
Kép
ilda82
 
 


Egyetértek csakeggyel jobb a legrosszabbra felkészülni és kellemesen csalódni,mint fordítva

Kép
Kép
ilda82
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: