Új privát üzeneted érkezett!

Szuasztok!

Cseriani!

Remélem ennek ellenére jól alukáltatok!
Kristófnak megy a gyógyulj meg puszi!

Nadimo!

Örök hála a receptekért!

Na persze mindenkinek köszi a recepteket!

Nuncili!

Kitartás! Szerintem hamar belerázódtok az új helyzetbe. És nagyon megy a drukk, hogy nehogy sokáig tartson ez az állapot!

Csajok!

Lehet, hogy nem leszek nagyon, mert eladtuk a gépet és ameddig nincs meg az új, addig csak Apa laptopját tudom nyúzni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Cseriani, neked is persze köszönöm a receptet!!!
Ma sem aludtunk sokáig, de legalább 2 óránként keltett.
Remélem lesz olyan éjszaka majd, ahol már végig alusszuk az éjszakát.
Na, elkészült a kép szpiti gonzáleszről, tehát ma teszek fel pár fotót,ha nem gond :-)

Kép
fridus
 
 


Kép

Szpiti gonzálesz a kedvenc

Kép
fridus
 
 

 
 

Kép
A fiúk pancsikálnak

Kép
fridus
 
 


Nuncili! Nagyon sajnállak titeket, de biztos hamar megszokja a pintyőkéd és így az elején talán még könnyebb, mint később!

Fridus! Nagyon jó a fürdős kép Baluról !!!!

Kép
timesz
 
 


Kristóf hajnali kettőig szinte vergődött az ágyban. Félalomban volt,láza nem volt. Ő sokszor álmodik,sokszor kiabál álmában vagy sír,olyankor mindig felébresztem. De ez most nagyon szörnyű volt. Először azt hittem,hogy nagyon lázas. Én voltam ilyen,de kinőttem. Remélem ő is ki fogja :shock:
Vendég
 


SZIASZTOK!

Köszi mindenkinek!

Domi1!
Sajna ez nem nöhetö ki,mert örökölt etegség...csak talán ha nem magas az eredménye,akkor csökkenthetö a diéta,vagyis nem kell olyan szigoruan mindentöl eltiltani,de ez szerdán derül ki...

fridus!
Igen én is ebben reménykedem hogy könnyebb most ráállni erre mint mondjuk 3évesen!

SAJNA nem sikerül elég tászert megitatnom vele tegnap is 200ml helyett 100at evett meg nehezem a többi csak ciciböl ment annyira üvöltött
nuncili
 
 


Kép
nuncili
 
 


Sziasztok !

Nagyon szivesen a recepteket. Még találtam egy párat, azt is felteszem. Csak legyen energiátok olvasni. Igy legalább viszonzom azt a sok szupi receptet amit ti tettetek fel a múltkor.

Finomfőzelék (8 hónapos kortól)
--------------------
Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: zöldborsó
sárgarépa
karalábé
burgonya
hagyma
Elkészítés: Mindegyik összetevőből 1/4 részt veszünk. A burgonyát, karalábét és a répát apró kockákra vágjuk, megmossuk. A borsóval és egy kis darab hagymával együtt annyi vízbe tesszük fel főni, amennyi ellepi őket. Amikor megfőttek, egy kk olajjal, esetleg natúr joghurttal keverjük és turmixoljuk.
Tanácsok: 8 hónapos kortól már nem kell passzírozni a zöldborsót.
-------------------------------------------------------------------------------------

Rizspelyhes banán

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: 1 közepes banán
100 ml rizspehely (bioboltban kapható)
50 ml anyatej (vagy ugyanennyi kész tápszer)
kb. 20 ml gyümölcslé (bármilyen, én őszibarackot használtam)
Elkészítés: A rizshelyhet a forróra melegített gyümölcslével összekeverjük, majd egy percig állni hagyjuk, hogy megszívja magát.
Ezalatt a banánt az anyatejjel/tápszerrel összeturmixoljuk, majd hozzáöntjük a rizspelyhes masszát és még turmixolunk rajta egyet.
Ebből a mennyiségből kb. egy bolti bébiételnek megfelelő adag jön ki.
Tanácsok: Az anyatejet/tápszert teljes egészében is helyettesíthetjük gyümölcslével, de akkor már jóval kevesebb a tápértéke, így inkább csak desszert.

Melegen tálaljuk.
Elkészítési idő: 5 perc
---------------------------------------------------------------------------------

Gyerek májkrém

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: csirkemáj
vöröshagyma
zsír
bors
majoranna
Elkészítés: Kicsit megpirítom az apróra vágott hagymát zsíron,ráteszem a feldarabolt májat és megsütöm. Én egy kis vizet is tettem alá,amit elfőztem!
Ha kész berakom a turmixba és kész az igazi májkrém,tartósítószermentes és adalékanyagmentes!
-----------------------------------------------------------------------------------

citromos babakeksz (8 hónapos kortól)

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: Hozzávalók kb. 24 db-hoz:

½ pohár tejföl v. natúr joghurt
½ cs sütőmargarin
10 dkg porcukor
20 dkg liszt (kb.)
5 dkg zabpehely
½ cs sütőpor

1 citrom héja és levének fele
2 tojássárgája
Elkészítés: A szobahőmérsékletű margarinhoz hozzákeverjük a többi hozzávalót a liszt kivételével, majd kézzel apránként annyi lisztet dolgozunk bele, hogy könnyen kezelhető linzertésztát kapjunk. A tésztából 3-4 cm átmérőjű golyókat formázunk, sütőpapírral fedett tepsire tesszük őket egymástól kb. 12 cm távolságra, majd vizezett villával mindegyiket laposra nyomkodjuk. 160-170 fokos sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.

Elkészítési idő: 30 perc
----------------------------------------------------------------------------------

Gyümölcsös joghurthab

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: 1 pohár (100g) Milupa Frutapura Alma-Sárgabarack-Eper 100%-os gyümölcspüré 2 dl natur joghurt 4-5 mérőkanál Milumil 3 finom gyümölcsös babatej
Elkészítés: A Milupa Frutapura Alma-Sárgabarack-Eper gyümölcspürét, a joghurtot és a por állagú babatejet turmixgépbe tesszük és habosra tumixoljuk.
Tanácsok: 9 hónapos kortól

------------------------------------------------------------------------------------

Almás sütőtök

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: 2 db alma,
egy kis sütőtök,
3 db szegfüszeg,
cukor
Elkészítés: almát megpucolom, felkockázom, sütőtököt szintén. épp hogy ellepje, annyi vízben felteszem főni. 3 szem szegfűszeget rakok bele és egy kis cukrot. mikor teljesen megfőtt, kicsit kihült, (és kivettem a szegfűszeget( össze turmixolom. 4 honapos kortól nyugodtan adható! :)
--------------------------------------------------------------------------------

Baba-gríz ( 8 hónapos kortól)

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: - 2 ek. kukoricadara
- 2,5 dl víz
- 1 ek. túró
- gyümölcs, fahéj stb ízlés szerint
Elkészítés: A kukoricadarát a vízbe megfőzöm, ha elfőné a levét pótolom, hogy híg állapotú grízt kapjak. Az így elkészített kukoricadarát összetirmixolom a túróval, és ízlés szerint ízesítem.
Tanácsok: - nagyon laktató, ezért ne csodálkozzunk rajta a gyermekünk hamar eltelik vele
- az étel gluténmentes
Elkészítési idő: 10 perc
---------------------------------------------------------------------------------

Rizses répafőzelék ( babáknak 6 hónapos kortól )

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: 4 sárgarépa,
10 dkg rizs,
kevés vaj vagy növényi zsiradék.
Elkészítés: A répát megpucolás után felrakjuk főzni. Nem kell elfőzni, hamar puhul. Közben a rizst a szokott módon megfőzzük. Összevegyítjük a kettőt, és valamilyen zöldfűszerrel (petrezselyem, lestyán) ízesítjük. Kisebb gyerekeknek pépesítjük, ha nagyobb, akkor csak villával összetörve adjuk. Ha már ehet sajtot a baba, akkor reszelhetünk bele.
Elkészítési idő: 25 perc

---------------------------------------------------------------------------------

gyümölcskrémleves ( akár babáknak is )

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: Friss gyümölcs (meggy,eper,málna,őszibarack, alma), vagy befőtt.
1dl tej vagy tejszín,
1 teáskanál liszt,
pici cukor,
esetleg 1 cs.vaníliás cukor.
Elkészítés: A gyümölcsöt megtisztítva, kimagozva egy kis fazékban felforraljuk (ha kell cukorral ízesítjük, mert a savanyú íztől a tej összetúrósodik). A tűzről levéve botmixerrel vagy robotgéppel péppé törjük, majd visszatesszük a tűzre. A tejbe vagy tejszínbe csomómentesre keverjük a lisztet, majd mennyiségtől függően belekeverjük a gyümölcspépbe. Egy picit felforraljuk, de nem kell sokáig főzni, hogy a gyümölcs valódi értékei benne maradjanak. Ezután melegen és hidegen is finom, iható levest kapunk.
Tanácsok: Babáknak, liszt nélkül, anyatejjel is kiváló táplálékforrás.
-----------------------------------------------------------------------------


Ízletes saláta/spenótfőzelék

Kategória: Bébiételek
Hozzávalók: 2 közepes salátalevél/ 6-8 spenótlevél
1 sárgarépa
1/2 fehérrépa
1 közepes burgonya
Elkészítés: A salátát/spenótot jól szétfőzöm, a főzővizet többször cserélem! A répákat majdnem készre főzöm, hozzárakom a burgonyát, nagyon pici sót, felengedem vízzel, készre főzöm, nagyon lassan. Ha minden megfőtt a főzőlével az egészet összeturmixolom!
Tanácsok: A salátának székletlazító tulajdonsága van!
Elkészítési idő: 30 perc

--------------------------------------------------------------------------------

BABY DESSZERTEK:

Almapüré:

2 szép alma - 3 ek. túró - 2 tk. méz.

(15 mp-ig keverni. Frissen tálalja!
--------------------------------------------------------------------------

Baby desszert:

1 alma - 1 banán - 2,5 deci narancslé - 40 gr cukor - 0,5 citrom

leve.

(20 mp-ig keverni. Rögtön tálalni.)
-------------------------------------------------------------------------------

Gyümölcsös krémtúró:

10 dkg tehéntúró - 10 dkg friss vagy fagyasztott gyümölcs.

-------------------------------------------------------------------------------

ITALOK CSECSEMŐKNEK:

Almaturmix:

2 dl forralt és kihűtött víz - 1 púpozott ek. finomra reszelt alma -

néhány csepp citromlé - 1 kk. porcukor vagy méz.
----------------------------------------------------------------------------------
Banánturmix:

2 dl forralt és kihűtött víz vagy tej (piciknek tápszer vagy

anyatej) - negyed banán - 1 kk. porcukor vagy méz.
---------------------------------------------------------------------------------

Meggyturmix:

2 dl forralt és kihűtött víz vagy tej (piciknek tápszer vagy

anyatej) - 10 db kimagozott, meghámozott meggy - 1 ek. porcukor vagy

méz.

Őszi- vagy sárgabarack turmix:

2 dl forralt és kihűtött víz vagy tej (piciknek tápszer vagy

anyatej) - 1 db kimagozott, meghámozott és apróra vágott őszi-vagy

sárgabarack (utóbbiból 2 db) - 1 kk. porcukor vagy méz.
-------------------------------------------------------------------------------------

Paradicsom turmix:

2 dl forralt és kihűtött víz - 1 nagyobb vagy 2 kisebb meghámozott,

kimagozott és szitán áttört paradicsom - 1 kk. cukor.

Sárgarépa turmix:

2 dl forralt és kihűtött víz - 2 púpozott ek. finomra reszelt répa -

néhány csepp citromlé - 1 kk. porcukor vagy méz.



:wink:




CSERIANI : mielöbbi jobbulást nektek !!!!!
nadimo
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik ez a hétvégé az eső mellett (nálunk esett) betegségeket is hozott.

Cseriani! Jobbulást kívánok Nektek én is!

Fridus! Jó a fürdőzős kép nagyon!

Nadimo! Köszi a recepteket, már én is kiszúrtam a májkrémeset amit meg is fogok csinálni Nándinak. De a többi is nagyon jó!!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szia Nadimo, jók a receptek, köszi köszi!

Kép
fridus
 
 


NADIMO!

Esetleg van ötleted hol tudok felvenni hasonlo emberekkel,szülökkel kapcsolatot akiknek ilyen vagy hasonlo betegségük van??nemtalálok semmit igy egyenlöre.Ezekböl a receptekböl és is adhatok Szonjának,tök jok.Ma már megittunk 100ml tápszert.MARHA JO.Lehet ennek is örülni.Ellenben annak nem örülök hogy orákig nyögtünk éjjel,reggelre meg elöntött a kaki mindenkit az ágyban :lol: Szokni kell a tápszert is :( Bevettem 1 hét szünet után reggel 5db homeo tejserkentö golyot,most meg annyi tejem van hogy Miska bácsi tehene is megirigyelné... :shock: :lol:
nuncili
 
 


nuncili :

Megpróbáltam picit utánna keresni a dolgoknak, ezeket találtam.
Remélem valamelyiknek hasznát tudod venni. Úgy szeretnék segiteni valahogy.

Találtam egy egyesületet, akik ilyen veleszületett anyagcserebetegségekben szenvedőket segitenek.
Szerveznek továbbképzést, sütés-fözést, táborokat stb.

cim : Magyarországi PKU Egyesület
tel : 06306027185 talán érdemes őket felhivni, ők biztosan tudnak segiteni.


találtam továbbá egy oldalt is , ahol különböző enzimbetegségekben, galaktozémiában, PKU( fenilketonuriában ) szenvedőknek adnak nagyon jó tanácsokat, ajánlanak speciális könyveket stb. Ezt érdemes végignézegetni.


www.pku.lap.hu


És találtam egy lányt akinek tavaly év végén diagnosztizálták a kislányánál a galaktozémiát. A cimét elküldöm priviben.
Talán ő is tud segiteni neked.

Egyenlőre ennyit tudtam találni, de keresgélek tovább.



puszi nadimo
nadimo
 
 


nuncili :

ment a privi !!!
nadimo
 
 


Nadimo!

Köszike a recepteket!!!

Nuncili!

Még ha együtt is kell vele élnie, hidd el, hogy egy idő után részévé tud teljes egészében válnia az életének!
Ne haragudj, nem akarok okoskodni, csak próbállak vígasztalni!
Édes a kép!

Fridus!

Jó a fürcis kép!

Csajok!

Mindenkinek kellemes maradék hétvégét!
Puzsi mindenkinek

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok lányok, én vagyok mindig az első, aki bejelentkezik. Kisfiam jóvoltából. :-)
Nem tudom, kit érdekel, de van egy nagy dobozzal Kismama újság, talán az első 5 év, de nem biztos, kaptam, de nálunk már nem fér sehová, ha valaki elviszi, odaadnám ! :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Nadimo, köszi azt a rengeteg receptet, lementettem én is mindet :) Lucának hasmenése van 2 napja, mit csináljunk szerinted? Amúgy eszik-alszik, rendben van. Sőt... ma éjjel... képzeljétek este negyed 7-kor evett, utána fürdés-alvás, és következőleg meg csak negyed 6-kor :o
Nuncili, kitartást Neked és fel a fejjel! Átérzem a helyzeted, nekem terhességi diabéteszem volt, és majd' megőrültem, hogy hogy lehet így élni, számolgatni mindig... de bele lehet szokni. Szerencsére nekemsokáig nem kellett, a cukorprofilos vizsgálat után 1 nappal Luca úgy döntött, elege van a diétából és megszületett... :lol:
Fridus, tök jó a kép, már én is úgy várom, hogy együtt pancsolhassunk!

Kép
hablaty
 
 


hablaty : szerintem csak figyeld változik-e.
Higabb, hasmenés szerű széklet a csecsemőknél, anyatejes babáknál előfordulhat, belefér a normálisba. Ha nincs egyéb tünete ( láz, elesettség, hányás, stb ) akkor szerintem nincs teendő vele. A popsit viszont jobban kenni kell, nehogy kicsipje és természetesen a pelust időben cserélni kell. Ha azonban más tünet is társul a hig széklethez, mutasd meg orvosnak.
Sajnos sok a járvány mostanság, igy jobb az óvatosság. :wink:
nadimo
 
 


Köszönöm a gyors választ! Természetesen kenjük a popóját, és pelust is gyakran cserélünk. Fura amúgy, hogy pl éjjel nem volt ugye peluscsere, mert aludt, és reggelre alig-valami volt. Tegnap is estére kakilt rengeteget, pelenkázáskor is, utána meg két etetés között, de annyit, hogy hasa-háta kakis lett. Elesettnek nem tűnik, étvágya is van (tegnap este mértük, 4260 g volt), hányni sem hányt szerencsére.

Kép
hablaty
 
 


Mi meg nem kakálunk, nekünk ez a bajunk. :-)
Kedden volt utoljára, most valami babaitalt fog kapni, gyümiset, hogy legyen neki...
Már velem is pancsolt, veri kezével,lábával a vizet, a tükröt folyton törölgetnem kell...
Ez legyen a legkevesebb.

Kép
fridus
 
 


DOMI1!

Aranyos vagy h probálsz nyugtatni,rám is fér,és teljesen igazatok van,jobb most rászoktatni a diétára mint pár évesen.
Azért megkérdezték engedjük e a kisfiamnak is a vérvételt ha már mert lehet hogy ő is ilyen vérrel rendelkezik,bár őt már kezelni nem kell ha eddig rendben fejlődött,mert ezt a betegséget csak oktober ota szürik.Mondtam nekik még valami jo hir?????
Levetetjük neki is kiváncsiságbol,mostmár ugyis az egész család diétázni akart :?

Mellesleg mindenki lebeszél a SZegedi kivizsgálásrol,merthogy ott is ezt fogja kidobni a gép,akkor minek mennénk.hát nemtudom...

Viszont nemtudok vonalzot csinálni.probálkozom még....
nuncili
 
 


sikerült

Kép
Kép
nuncili
 
 


nem

Kép
Kép
nuncili
 
 


na jo ez nem megy nekem

Kép
Kép
nuncili
 
 


nuncili a phpbb kódot másold be a profilod aláírásához :wink:
Csak október óta szűrik ezt? :shock:
nadimo tudod véletlen,hogy nagyobb gyerekeknél ez a betegség hogy jelentkezik?
Kristófom eddig egész jól volt,délutánra megint lázas lett :cry:
Eliza meg alvás-sztrájkot tart ma. Nem baj,nem szólok,amíg éjjel alszik :D
Ma már szerencsére én sem vagyok lázas :D
Vendég
 


Jobbulást minden beteg anyukának és babának. Mi már 3 napja nem hányunk, csak a fogától van néha hígabb széklete és egész nap nagyon hisztizik miatta, mindent töm a szájába és dobálja magát a fájdalomtól! Úgy sajnálom szegényt... :cry:

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!

Hablaty! kicsit irígy vagyok az estéteket illetően :) :oops: ugyanis Lara éjféltől ötig óránként jelentkezett szopiért,de csak pár percre,akkor be is aludt,de ha letettük sírni kezdett és újra kérte :? na mindegy... majd túl leszünk ezen is :D
Reméelm,Lucának,nincs komolyabb baja!

üdv

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Szia Mesi! Megmondom őszintén, néha én se tudom mire vélni nagy szerencsémet :lol: Minden nap hálát adok az égnek, hogy a kicsi a Páromra ütött, és nyugodt, kiegyensúlyozott, és ehhez még az alvókája is jó :lol:

Kép
hablaty
 
 


Bárcsak mi is ilyen jól szundikálnánk. Tegnap délután 2-től egészen este 8-ig nem is aludt, utána 2 óránként felkelt, de kétszer nem szoptattam meg, csak a cuclit a szájába tettem, mégis visszaaludt, csak én voltam fel egész éjjel, nem bírtam aludni....
Pedig még kávét sem ittam.
Most amiatt aggódom, hogy 1 hete nem volt széklete Balunak, szellenteni szellent, de nagydolog nem volt.
Pedig eszik cicitejet, tápot, gyümit, és tegnap bevágott egy dobozos barack joghurtot, a müllertől.
Nem semmi kis gyomra van a Balunak. :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Szegénykém Te sosem alszol egy jót!
Balu pókhasú!:-)

Nuncili!

Hidd el, most még észrevétlenülrá lehet szoktatni a diétás étrendre.
Egy másfél éves gyereknek tényleg nehezen magyarázható meg, hogy addigi kedvenceit nem eheti meg.
Csak nektek lesz nehezebb, mert alkamazkdnotok kell és sok finomság végleg süllyesztőbe fog kerülni.

Mesi!

Hidd el, tényleg javulni fog sokat a helyzet!!!
csak kitartás.
Olvastad, hogy Évinek is megszületett a babója?
Olyan kis picike.....:-)meg se merném fogni

Cseriani!

Jobbulást a Kristófnak és Elizának egy kis alvást.....

Timesz!

Nektek meg könnyebb fogzást!!!

Nadimo!

Köszike még 1x a recepteket!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt mindenkinek !

Fridus : ha szépen eszik , nem fájlalja a hasát akkor nincs gond, valószinűleg hamarosan kakil. Ha nem ,akkor gyenge langyos kamilla teát, -pici cukorral izesitve reggel éhgyomorra lehet itatni vele, az segit.

cseriani : én is csodálkozva nézem, hogy októbertől szürik ezt a betegséget :shock: Lehet hogy csak valami kiegészitő vizsgálatot végeznek azóta ???

Bár szegény nuncili most jobban tudja, mert részese lett sajnos, de én úgy tudom ez már nagyon régi vizsgálat . Úgy olvastam, hogy már a 60-as évek vége felé feltalálták , de csak 1975-től lett kötelező a vizsgálat .
Viszont azóta minden újszülöttet leszürnek . Mi is mióta az eszemet tudom, végeztük ezt a vérvételt a kórházban, sőt már a gyakorlati időmben is . ( az pedig már nem most volt ... )

A betegséget elsősorban a PKU szüréssel ( vérből ) mutatják ki, aztán ha valamilyen eltérést találnak, további kiegészitő vizsgálatokat végeznek. ( vérvétel, vizelet stb. )

A galaktozémiának egyéb tünete olyan mint a cukorbetegség tünete:
hirtelen fogyás normál étkezés mellet is
- sok folyadék fogyasztás
- sok vizeletürités
- vércukorszint változás
-hasmenés stb

TEhát ha felmerül a betegség gyanúja a vérvétel alapján, akkor az már pici , pár hetes korban kivizsgálásra kerül, nem nagyobb korban jön elő.

De majd nuncili megmondja pontosan mit szürnek csak október óta, ezt nem tudom .


:?

Ja és persze még mindig jobbulást nektek, most mi kezdjük úgy látszik, mert a gyerek tegnap óta fájlalja a hasát, reggelre meg olyan kis elesett lett szegény, biztos lappang valami benne. Nem is vittem oviba, megfigyelésen itthon tartottam. Egyenlőre más baja nincs, remélem nem kell orvoshoz vinnem , itthon is ki tudom kúrálni.

puszi
nadimo
 
 


nuncili :

neked még ezt találtam :

www.taplalekallergiacentrum.hu


Ezen az oldalon nagyon sok hasznos információt találtam, érdemes elolvasni. Tele van receptekkel, felsorolják melyek a fogyasztható ételek , termékek árai , hogy hol szerezhetőek be, nyitvatartás stb.

Bár most még nem kell, de késöbbre jó lesz.


Egyébkémt ez nemcsak nektek, hanem mindenkinek hasznos lehet, ahol valamilyen táplálékallergia jelentkezett. ( lisztérzékenység, tejérzékenység, tojásérz. stb )


puszi
nadimo
 
 


Hú de régen jártam erre, sok minden történt.

Nadimo, én is lementettem a receptjeidet, köszi! És szeritem is nagyon szépek a gyerekeid! :D

Bocs már nem tudom, ki írt Samu csókos szájáról, meg hogy majd hogy szeretik a csajok. Na, annak a cafkának, aki megpróbálja elcsábítani az én kis tündérkirályfimat, biztos kikaparom a szemét!!! :lol:

Fridus, nálunk is pancsiztak már a fiúk együtt, dokumentáltam is, de a férjem kerek perec megtiltotta, hogy bárkinek is megmutassam, főleg, hogy kitegyem a netre. Én persze még azt sem engedtem meg neki, hogy egyáltalán lefényképezzen vele, amikor mi pancsiztunk Samuval :lol:

Nuncili, kitartás! Hamarosan minden kiderül, aztán jobban lesztek!
A többi kis betegnek is jobbulást!

Mi elkezdtünk járni babamasszázst tanulni, az első alkalmat pénteken nagyon jól tűrte Samu, azóta is masszírozzuk minden este fürdés előtt. Szerintem tetszik neki, pedig még csak a lábánál tartunk, fokozatosan bővítjük ki a repertoárt az egész testre. Egész jól lenyugszik tőle, nekem is tetszik a dolog, nektek is ajánlom, ha van lehetőségetek, próbáljátok ki!
Tegnap kapott egy új játékot, hogy lekösse magát a babakocsiban vagy autóban, egyelőre érdekesnek találja, nagyon édesen nyúlkál, tapogatja. Emígyen:
Kép Kép

Sokáig azt gondoltam, hogy csak az én büszke anyai szemem látja úgy, hogy elkezdett nyúlkálni, de mostmár egyértelműen nyúl mindenért, és ami elfér a kis kezébe, azt meg is tudja fogni. Egyelőre ennyi, nem tud mit kezdeni vele, csak a megasztáros csörgőt tudja a szájába gyömöszölni :D
danann
 
 


Lívi!

Már nem tudtam elképzelni, hogy hol jársz!!!
Édes ahogy nyúlkál Samu!
Nálunk anya haja a menő.... :cry: pedig most még van!!!!

Én viszont azt vettem észre, hogy Domi inkább bal kézzel ütögeti és nyúlkál a tárgyak felé.
Nálunk nincs is balkezes a családban, lehet, hogy ő kezdi a balkezességet?!
No mindegy!Ez van.Majd beiratom boxolni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Szoval nekem aztmondták hogy 1975ota szűrnek,de azota ugye uj gépekkel dolgoznak és ujabb enzim betegségekre derül fény,igy lehet hogy a 4éves kisfiamnál még nem volt ez kimutathato,de Szonjánál igen.Ami nekünk most van az a PROPIONSAV ACIDÉMIA vagy a METILMALONSAV ACIDÉMIA,ezeket szűrik oktober ota,akkor hozatták a gépet kintről.A tünetek sokfélék,de ha egy baboka sokat hány szopi után,tápszer után,és fogy is akkor érdemes megnézetni.Szellemi és fizikális fejlödéslemaradás is lehet a tünete,legsulyosabb esetben koma,igy vittek be multkor állitolag egy babát a szülök mert nem vitték idöben dokihoz,és nem tudták mi baja,most derült ki hogy neki is ez.
Nagyon arik vagytok,kérdezzetek ha van valami,egyenlöre ennyit tudok.Nekem tegnap aztmondták jol hizunk,semmi nem látszik rajta,tehát lehet hogy javult az eredménye.Hétfön kell megszurnom,vért vennem töle,meg vizeletet,ezekböl deritik ki.

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Köszi az infókat, remélem ilyen tünetek nem lesznek senkinél.
Szerintem biztosan javultatok már!!!
Azért nem irigyellek, hogy meg kell szúrnod pici babókádat. :cry:

Csajok!!!

Egy kis örömhír is: hugom kisfia sikeresen túlvan az őssejt beültetésen!!!A sejtek már szaporodnak is!
Drukkoljatok, hogy teljesen sikerüljön legyőzni a betegségét ezálta, ugyanis neki ez az utolsó esélye.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hali Csajok!

köszi a bíztatást az éjszakákat illetően :)

Krisz! igen,láttam a kis Zsófi képét,nagyon édes és formás kis baba :) meglepődtem,hogy kisebb,mint az én lánykám volt. akkor azon voltak elhalva bent,h Lara milyen pici,pedig sztem vékony,hosszú volt ránézésre :)

Drukkolunk a Húgod kisfiának!

Hablaty! az én Páromnak is jó alvókája van,nem bánnám,ha azt örökölte volna,mert én sokkal éberebben alszom :cry:

Lívia! Samu nagyon édes kiskrapek :D és nagyon ügyes :)

Üdv Mindenkinek

Mesi

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


DOMI1!

mi A bAJA A HUGOD GYERMEKÉNEK?nagyon drukkolok neki én is!!!!!!

NADIMO!

KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGEDET!

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!
Sajnos neki egy központi idegrendszeri daganata van, ami az agyában fejlődött ki.Az egyik legritkább és legagresszívebb daganat, az országban 1-2 ilyen eset van még.PNET-nek hívják.
4 évesen volt az első műtétje. 2007 Novemberben a második, mert kiújult és rosszindulatú.Egy csomó sugár és kemoterápián átesett már.
Ez az őssejtbeültetés az utolsó reményünk.Ezt a László kórházban végezték.
Teljesen képbe vagyok az őssejteket illetően már. :cry:
Mivel ez az eljárás még gyerekcipőben jár, nem tudjuk mi vár rá.
De egy igazi életvidám gazfickó, én csak András helyett Banditának hívom!!!
Szerepelt egy csomószor különböző alapítványok videóiban és arról híres, hogy "beszól" még a dokinak is, vagy roppant kínos kérdéseket tesz fel. :lol:
Nagyon remélem, hogy végleg meggyógyul!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Hú, alig tudlak követni Benneteket, ha néha benézek, és mire végigolvasom, el is felejtem :oops:
Nuncili kitartás, és biztosan hamar belerázódtok a diétába, nem lesz semmi gond!!
Dominika nagyon szorítok, egy kedves barátnőm unokaöccse is volt ilyenen, ő oxigénhiányos állapotba került, és azért sérült, Kínában voltak már kétszer. Olyan rossz, ha egy kicsi beteg, megy a sok pozitív energia!
Mesi nálunk én vagyok a nagy alvó, rettentő nagy az alvásigányem, és még így, hogy Lucára egy szavunk sem lehet, így is nehezen tolerálja a szervezetem, hogy nincs meg egyben a 8-9 órám. És mióta itt a kicsi, olyan éberen alszom, hogy az hihetetlen...

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok, segítenétek?

Huni ma kapta meg a 2. rotavírusos szérumot, de most nem volt olyan ügyes mint 4 hete és csomót visszabüfizett...nyomtam én vissza, de amikor nem figyeltem oda, akkor a reggeli kaját is kibüfizte...szóval nem tudom, maradt-e benne anyag...a doki szerint mivel érintkezett a nyálkahártyával, már az is elég, hisz a gyártók úgy csinálják, benne van a pakliban, hogy kibüfögi...múltkor alig büföött valamit vissza, most elég sokat...

szerinted, szerintetek is elég annyi hogy érintkezett a nyálkahártyával????

kissé drága mulatság lenne ha ismételni kellene...
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek, drága kisfiamtól szülinapomra alvást kaptam, éjszaka csak 3-szor keltünk fel. :-)
Lehet az is benne volt a pakliban, hogy tegnap délután még fél 5 után levittük sétálni a férjemmel, egy órát kint aludt.
Lehet, nem elég a déli séta neki, kell egy pótséta is, bár úgyis majd át kell térnünk egy késő délutáni sétára. Nyáron mikor jó az idő...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Isten éltessen a 18ik szülinapod alakalmából!!! :wink: :lol:
Sokat számít ám a séta!!!

Lafead!

Sajna én nem tudom, de úgy gondolom, hogyha rövid időn belül bukja ki, akkor nem szívódhatott fel megfelelő mennyiség.
Várd meg mindenképp Nadimo válaszát, ő a szakember!!!
Amúgy üdvözlégy a nálunk!

Hablaty!

Én úgy alszok, hogy észre se veszem, mikor jön haza a párom, vagy mikor megy el. A fejem felől szó szerint le lehetne bontani a tetőt is.
De ha Domi nyöszörög, rögtön kipattan a szemem! Ez valami tudatalatti dolog lehet.
Ugyanúgy, mint amikor ha erősen koncentrálsz arra, hogy másnap hatkor kell kelned egy fontos dolog miatt, már 6 előtt kipattan a szemed. Mintha belső órád lenne.
Ez a dolog kapcsolatos az agykontrollal, érdemes ebbe belevetnie magát az embernek, mert tényleg jó dolog és létező dolog!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


DOMI1!

Na erre mondta a férjem hogy ne sirjak Szonja miatt,mert sok sulyosabb tragédia van,hát ez az.Nem is tudom h birnám ki én ezt.BELEÖRÜLNÉK.Hogy birja a család???milyen szemét az élet,miért kell egy gyereknek rákosnak lennie?milyen esélyei vannak?mit mondanak az orvosok?akkor ő bent van korházban?vagy otthon?ki ápolja?a szülei járnak melozni?vagy tesod otthon van vele?szted felfogták h meg is halhat?lelkileg hogy van a hugod?ő hány éves?BOCS A SOK KÉRDÉSEMÉRT,HA NEMAKARSZ NEVÁLASZOLJ,nemakartam pofátlan lenni.

NADIMO!

KB mennyit kell naponta ennie szonjámnak ha most 3700gr,7hetes,és 2650gr-al született,de 2490el hoztam haza???

Kép
Kép
nuncili
 
 


lafead : Hát nem tudom. A betegtájékoztatón evvel kapcsoltaban nincs semmi érdemleges irva, megkerestem. Gondolom sokban függ hogy mikor ( időben ) és mennyit bukik, köp vissza az oltóanyaból.

Valamennyi időnek el kell telnie szerintem hogy kifejtse a hatását.
Azt viszont már én is halottam , hogy bele van kalkulálva az is ha egy picit visszaköp belőle, de hogy mennyi az a megengedett mennyiség az passz.

A sógornőmnek azt mondták, hogy abban az esetben ha kijön
a vakcinát, oda apénz és újra be kell adatni.

Nálatok azért jobb a helyzet , mert már 1-et kapott és reméljük hogy a másodikból is bentmaradt valami.



nuncili : eddig a leirt súlyok alapján jól fejlődött Szonja.
Átlagosan azt szoktuk mondani hogy a heti 150 gr-ot ( minimum )hizza meg az első időszakban , és ez nálatok meg is van.
Aztán a fejlődés üteme picit lelassul . Nálatok most kicsit megváltozott a helyzet a speciális tápszer miatt, igy lehet hogy a hizás mértéke is változik majd. A dietetikus és a gyermekorvos biztos figyeli majd a fejlődését, gyarapodását és ellát tanácsokkal. Elképzelhetőnek tartom hogy kicsit lelassul a hizása amig meg nem szokja az új kiegészitő tápszert ( irtad hogy nehezen fogadja el az ize miatt ),de aztán rendeződni fog. Az pedig hogy ennyi idősen mennyit kell enni nem lehet pontosan megmondani, hisz minden gyerek más igényű. Eddig minden szuper, reméljük ezután is jól hizik majd.

puszi
nadimo
 
 


Nuncili!

Hugom nem tud mellette dolgozni, de szerencsére sok támogatást kap. Anyagilag az is segít rajta, hogy apukámmal együtt lakik.Valamint tavaly meghalt Édesanyám is, az ő utána örökölt pénzbeli javak rám eső részéről lemondtam az ő javára.

Sajnos az utolsó esélye az őssejtbeültetés. Mivel rendkívül rosszindulatú és agresszív a daganata, így csak ez segíthet és a csoda.
Addig él, ameddig a szervezete bírja a kemoterápiát, sugárt és műtéteket.
Kb 2-3 hónap és eldől minden. Maga az őssejtbeültetés sikeres volt egyébként.

Hugom egyébként egyedülállóként neveli, az apja még gyerektartást sem akar fizetni, mindig be kell hajtatni. :evil:

Egy igazi bunkó.

Na mindegy. Szerencsére a kiscsávó igazán életvidám kis kópé, csak korához képest egy kicsit le van maradva, mert tanítgatással eddig nem lehetett foglalkozni. Ez látszik csak rajta, szerencsére 2 komoly agyműtét után sem lett maradandó károsodása.

Mi bizunk és hiszünk az állapota javulásában!
Ezért hát TE is bízz abban, hogy rövid időn belül helyreáll minden!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszönöm szépen a köszöntést. :-)
Ma megint szépen szétáztunk, a bugyim is vizes volt.
Amikor Kispestről elindultuk, nem esett, mondta a férjem, sétáljunk, a kistöki úgysem aludt nap közben, aztán meg már késő volt felszállni a buszra a Hunyadi téren. :-)
Balu nem ázott, hála...

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Neked is azt mondták, akkor menj sétálni mikor jól esik???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Így növünk szépen nagyra. :-)
Nem volt mit tenni,kimostam mindent, ami rajtunk volt

Kép
fridus
 
 


fridus nem kellett volna mosni:kis mosószert szórsz magatokra,és visszamentek az esőbe :lol:
de viccet félretéve:megsirattatok rendesen. Nem is ismerem a kis betegeket,de szörnyű az egész :cry:
És mindez mennyi pénz :twisted: Az ilyent kellene teljes mértékben támogatni,nem...nem kezdek el politizálni :x
Luxusautóra van pénz,a család meg rokkanjon bele,ha a gyerek beteg. Vagy ne adj isten,ne tudja meggyógyíttatni,ha esetleg élenne is rá lehetőség :evil:

Kristófom délutánra megint belázasodott,de Elizával is voltunk a doktornéninél,köhög,taknyos :cry: Kapott ő is antibiotikumot :? Remélem lázas nem lesz..megbolondulok itthon két lázas kiskópéval :cry: Mellesleg meg a szívem szakad meg értük :cry: :cry:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: