Új privát üzeneted érkezett!

Szentpyr!

Minden készen áll Ábel fogadására!

A "pocakbúcsúztató ünnepiebéd" érdekelne. Mit mondtál Pannának? Így készíted fel, hogy most már bármelyik pillanatban itt lehet a kistestvér?

Kép Kép
rozsaag
 
 


sziasztok!
tegnap a doktornál... szóval a méhszáj tovább tágulgat(bő2, szűk3 ujjnyi). ezt pedig a doktor úgy diagnosztizálta, hogy ez egy beindult szülés, elsődleges fájásgyengeséggel és el kellene gondolkodni a szülés indításon :shock: ! bár még nem töltöttem be a a terminust, de már hetek óta eléggé nyitva a méhszáj és a ciklikus görcsölések, valamiért mindig leállnak, abbamaradnak. tehát ő rábeszélni nem akar, de gondolkozzam el rajta. én úgy gondoltam, hogy várjuk ki a 8.-át és utána, akkor indítsunk. kérte, hogy minden reggel hívjam és mondjam el mi volt előző este-éjszaka. tegnap este megint voltak "fájásaim" órákon át, aztán megint lecsendesedett :( . ma reggel megint végig beszéltük a dolgot (lehet, hogy megint tágultam) és arra jutottunk, holnap reggel bemegyek, nem várunk, nem rizikózunk. ő úgy fogalmaz, hogy tulajdonképpen ez tankönyvi eset... valamiért nem akar átbillenni a fájdogálás. szóval most így alakulnak a dolgok. kicsit azért ezt fel kell dolgoznom... (ennyit a fiús anyukákról, akik nehezen adják a kicsifiacskájukat :wink: )

Rózsaág,
az "ünnepi" ebéd inkább egy közös alkalom volt együtt(!) jó kedvben, meghittségben. nem magyarázgattuk a Panninak, most külön a dolgot, mert akkor még nem tudtuk, ennyire pontosan, hogy hogy is zallik majd a dolog, illetve napi szinten téma a kistesó érkezése és a számára fontos menetrenddel is tisztában van (nem akarok túlzásba esni ezzel, hogy túlságosan izgalomba hozzam, inkább csak a köztudatban tartom folyamatosan). most viszont, hogy tudjuk, hogy a holnap lesz a nagy nap, hát kihasználjuk a pozitív hozadékait ennek a helyzetnek. a mai napon készülünk :) , sokat játszunk, álmodozunk és nem kapkodva, nyugodtan megy majd este a mamáékhoz...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!
Olvasgatok, olvasgatok és alig győzöm feldolgozni az info tengert. :D
Az egyik legfontosabb kérdésem, hogy mikor érdemes orvostváltani. Minél hamarabb? Ti kit javasolnátok? Először a rendelőbe menjek, aztán a kórházba? Lehet, hgoy ezek nagyon banális kérdések, de életem első babáját várom. Minden nap kíváncsian várom, hogy mi fog történni. :?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
sz.bettyna
 
 

 
 

Szentpyr! Én is így voltam Gáborral a betöltött 41. héten, amikor a vizsgálat után pár órával elindult. (Már kilátásba volt helyezve az indítás is.) Eltűnőben lévő méhszájjal érkeztünk a szülőszobára. Szerencse, hogy közel lakunk és egyetlen egy piroslámpánál sem kellett időtvesztegetni.
Egyébként Panna gyorsan született?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szentpyr!

"ennyit a fiús anyukákról, akik nehezen adják a kicsifiacskájukat"
Annyira bírom a humorodat! :D

Drukkolok értetetek! Én is biztosan az orvosra hallgatnék, nem kockáztatnék. (nem biztos, hogy mindenki így gondolja, lehet a többiek között lesz aki másképp éli meg a szülés indítás gondolatát.) A legfontosabb, hogy minden rendben legyen veletek és ha az orvos úgy látja, hogy jobb indítani akkor érdemes elfogadni. Mégis csak ő a szakember. Nagy előny lesz, hogy nem éjszaka szülsz, kipihenten tudsz nekivágni a "nagy útnak"!

Most kellene Ábellel beszélgetni egy kicsit. Van még egy tejes napotok a meggyőzésére. (a 7-ei dátumot most egy kicsit felejtsd el) Tudod, minden fejben dől el!!! :wink:

Lehet, hogy még Krisztina79-el is találkozni fogsz. Múlthét szerda óta nem jelentkezett!

Ügyes legyél holnap! Nagyon fogunk szorítani Nektek!!! Ha napközben történik valami azért írjál!!!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szentpyr!

Elfelejtettem: a lányomnál nekem is úgy volt, hogy indítják a szülést, de amikor hétfőn bementem a kórházba annyira vaskos volt a méhszájam, hogy a dokinőm nem merte garantálni a sima szülést. Emiatt nem indította meg. A magzatvíz tiszta volt.
Kedden hajnalban arra ébredtem, hogy beindultak a fájások. Bementünk a kórházba de addigra Laura belekakilt a magzatvízbe!
Izgultam nagyon, hogy ne legyen baja a babának. Ezért is támogatom a szülésindítást!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szentpyr!

Ki az orvosod? Mesélnél róla?
Én is drukkolok nagyon! :D
sz.bettyna
 
 


Szentpyr!

Nagyon szorítok Nektek holnap, csak ügyesen!
Szerintem sincs értelme rizikózni!

bedike
 
 


Sz.Bettyna!

Küldtem neked privát üzenetet!!!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a sok drukkot :) , hasznát is veszem, mert az igazat megvalva... zabszem a popómban 8) ... (bocsi :wink: )

bettyna,
Szabó György a dokim, feljebb (ill. a Mávos) topikban sok szó esik róla, de a szülés után is beszámolok majd! röviden: szerintem jó és gondos szakember, néhol férfias kiszólásokkal, amiknél meg-megáll bennem az ütő :shock: . (azért helyes, ahogy igyekszik :wink: , dehát férfiből van ez az igazság... de mint orvos szerintem nagyon megbízható és ez a szempont!!) én a NAGY lányomat is nála szültem és hogy maradtam nála, az is beszédes talán.

Rózsaág,
szülésindítás: én abszolút természetesség párti vagyok az élet egyéb területein is, de az hogy bevigyek akár 1% rizikófaktórt is és ezzel bármilyen kicsit is veszélyeztessem a pici egészségét, a "természetesség" jegyében az nem kérdés!
miután Laura belekakilt :oops: :D a magzatvízbe mi történt? a szülés ugyanúgy zajlik tovább olyankor?

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


mtücsi,
nem, Panna klasszikus első szülés volt. délután ötkor elfolyt a magzatvíz, semmi fájás... este kilenc körül érdemben beindultak a dolgok és reggel 8.13-ra született meg. Ábelnél minden másképp van az egész várandósságot beleértve :) . férfiak :wink: !!! mondom ezt egy három fiús anyukának... :D

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szenpyr!

Igen ugyan úgy folyt a szülés. Ő viszonylag gyorsan, a kórházba kerülés után 4h-val megszületett.

Kolléganőmnél is belekakilt a lánya a vízbe és őt a dokinő sürgette, hogy minél előbb meglegyen a baba, ne kapjon semmilyen fertőzést. Úgy értelmeztem anno a szavaiból, ha nem tágult volna rendesen akkor császár a vége a szülésnek.

Na de nem ijesztgetjük egymást! Összpontosíts a holnapi napra! Készülj rá mentálisan és akkor meglátod még zabszem sem lesz reggelre! :wink:

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Én is drukkolok :)
Zsófit indították, kisasszony nem nagyon akart kijönni :)
Vendég
 


"ha nem tágult volna rendesen" - helyett elég gyorsan

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rózsaág,
köszönöm:)! különben most hívott(!) a F.Zsuzsi, hogy akkor megbeszélték a dokival a holnapot... csak azért írom, mert szerintem ez klassz dolog (meg jól is esik), hogy készülnek rám... odafigyelést érzek, gondosságot... és ez persze nem csak nekem szól jól tudom, hanem egyszerűen így viszonyulnak a kismamáikhoz, hát ezért írom, ez fontos...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr!
Jó kezekben leszel, én is náluk szültem. Fájásgyengeséggel. :( Egy kis oxitocin aztán beindította a folyamatot.
Drukkolunk mi is nagyon, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Rózsaág!

Olvastam, köszönöm, válaszoltam is! :)
sz.bettyna
 
 


Szentpyr!
Köszönöm!
Mindent bele! Ne izgulj, biztos minden rendben lesz. (Tudom, könnyen beszélek én még messze vgyok ettől. :oops: )
sz.bettyna
 
 


Szentpyr!

Nagyon jó hír! Eszembe sem jutott, hogy a doki hívja, azt hittem Te értesíted. Annyira hihetetlen számomra, hogy ilyen is van! Jó kezekben leszünk! :D

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szentpyr, teljesen igazad van, jó dolog a természetesség meg minden, de azért abból kell kiindulni, hogy a doki nem passzióból ijesztgeti az embert, meg nem azért akar szülést indítani, mert olyan türelmetlen típus, hanem mert szükségét látja. Mostanában annyira divat ez a 'mindent csak természetesen, minek is az orvos' hozzáállás, és lehet, hogy néha-néha tényleg elkerülhető lenne a beavatkozás, de hát a legtöbb kismama nem rendelkezik orvosi diplomával, hogy eldöntse maga, és azért választ szülészorvost, hogy az a lehető legjobb belátása szerint segítse a babát a világra.
Drukkolunk nektek, szerintem minden rendben lesz, csak kell egy kis noszogatás Ábelnek. Gondolom, jönne már, csak hát ott is túl jól érzi magát. A legtöbb pasira tényleg igaz, hogy ilyen kis határozatlanok :D
Majd jelentkezz, ha már otthon lesztek és van egy kis időd!
HAJRÁ SZENTPYR! HAJRÁ ÁBEL!!!!!
danann
 
 


Sziasztok!

Szentpyr- Hát eljött végre az idő... :-) Nagyon drukkolok Nektek! Írtam privit!

Ági

Kép
iroko
 
 


Szentpyr! Akkor holnap?!!! :D De izgi!!!! A legjobbakat kívánom Nektek! Nagyon szorítok!!!!! De majd értesíts lécci bennünket a fejleményekről! :wink:
És igen, hozzánk csak fiúkat hoz a gólya. Eddig legalábbis..... :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Szentpyr,
Nagyon drukkolok nektek holnapra!! Ügyesek legyetek :wink:
Vendég
 


Szentpyr!

Megy a drukk holnapra ezerrel!
Ügyesek lesztek!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok:)!
apa megkapta az instrukciókat, amint tud jelentkezik! én pedig jövök majd a beszámolóval és persze a hősködős baba képekkel :wink: ! nagyon(!) jól esik, hogy drukkoltok nekünk, KÖSZÖNÖM :) !!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr,én is drukkolok innen olvasóból :)

Nekem is Szabó doki az orvosom és ha nem került volna császárra a sor, akkor Fazekas Zsuzsi lett volna szülésznőm, és amikor szerdán reggel bementem a kórházba, hogy elkezdődjön a dolog, akkor előtte a dokim már beszélt a szülésznővel, aki direkt megvárt engem, hogy azért köszönjön nekem, és bíztasson. (megbeszéltük, hogy a császárelőkészítésre nem kérem fel, csak a sima szülésre). Nagyon gondos szakemberek. És biztos hogy nem türelmetlen a doki, engem is váratott, pedig már 38. héten beleegyeztem volna, hogy kivegye, annyira reménytelennek éreztem, hogy természtesen szülhessek, és olyan nehéz volt. De nem hagyott, nem reagált a megjegyzéseimre, hanem türelmesen várt, amíg csak lehetett.

mtunde
 
 


szentpyr: gondolunk Rátok :)
Vendég
 


Szentpyr:Sok sikert szoritunk neked!
babosz81
 
 


Sziasztok!

Szentpyr vajon hol tarthat... gondolok rád!

Lányok!
Nagyon el vagyok keseredve! A csöppségem nem hajlandó a bal cicimből szopizni. Első perctől mostoha volt neki, de mostmár egyáltalán nem kell neki. A jobbal semmi gond. De így már alig tudok fejni, és félek, hogy teljesen el fog menni a tejem. Volt valamelyikőtök így? Mit tehetnék? :cry:

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy! Próbáld meg abban a pozícióban/oldaltfekve szopiztatni, mintha a másik cicin lenne. Ezt azoktól az anyukáktól hallottam, akiknél szintén ilyen probléma volt és eddig mindenkinél megoldódott. :)

Szentpyr! Reggel óta sokat gondolok Rátok! Drukkok mennek! :) Apa bejelentkezését várjuk!!!!!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Csodálatos nap ez a mai! Most jöttem a doki bácsitól és hallottam a babám szívét!!!! Hihetetlen élmény! SZerencsére miden rendben van vele, 29 mm "óriás". A vérképemben sem talált semmi kifogásolni valót az orvos, úgyhogy most legalább 10 centivel lebegek a föld felett.
:D

Tudtok már valamit Szentpyrről?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sz.bettyna!

Gratulálok! Gondtalan és hányásmentes babavárást Neked! Kinél szülsz majd, tudod már?

Susy!

Amit Tücsi írt, tényleg működik, hónaljtartás a neve, a védőnőd igazán megmutathatta volna! Nekem nagyon bevált. A babák általában preferálják az egyik oldalt, van, hogy mert onnan könnyebben jön a tej, de gyakori, hogy azért, mert a pocakban is abba az irányba fordították a fejecskéjüket és utána is az a kényelmes nekik! Próbáld ki! Ha nincs siker, akkor se aggódj, sokan évekig csak 1 mellből szoptatnak gond nélkül! És nyugalom, lazíts!

Szentpyr!

Nagyon gondolunk Rád! De úgyis ügyes leszel!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szentpyr!

Már biztosan túl vagy rajta! Nagyon várjuk a párod jelentkezését!
Ha mégsincs még meg a baba akkor sok-sok drukk továbbra is Nektek!

Sz.bettyna!
Gratulálok! Én is hányásmentes időszakot kívánok neked, és nagyon sok örömöt a babavárásban!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Márti!

Te jobban vagy már? Vuk már nem látogat meg olyan gyakran?

Kép Kép
rozsaag
 
 


Susytündér!

Először is nyugi, mert az segít a legtöbbet. Megpróbálom röviden leírni a mi esetünket, szerintem hasonló vagy talán még rosszabb helyzetben voltunk tavaly.

Az én tanácsom is hasonló lesz Tücsi és Márti tanácsához, pedig én hozzájuk képest tapasztalatlan anyuka vagyok! (pont ezért szeretem az ő tanácsaikat olvasni :lol: )

Mi a kórházból úgy jöttünk haza, hogy a súlyesésünk nagyobb volt mint 10%, Lilla a jobb mellemből az esetek 50%-ban , a bal mellemből sehogy sem tudott szopizni. A fekve szopi totál csőd volt, mást senki nem mutatott.

Ami bevált. Evés előtt kis kanállal anyatejcsi pohárból. Kis tej kifejése, hogy könnyebb legyen bekapni a cicit. Utána hónaljtartásban szopispárnával szopi majd fejés, hogy legyen mit kanalazni. Mindig a gyenge mellel kezdtünk, utána evett a jobból. Aztán fejtem a következő kanalazáshoz.
Kb. 3 hét után lett vége a macerának. Szép súlygyarapodás után elhagytuk a kanalat, a fejés is csak napi 2-3xvolt a hatodik hétig és azóta csak egy mellből eszik egy alkalommal.
Nálam két probléma volt így utólag visszanézve, egy nagyon kétségbeestem, kettő a nagy melleim nagy problémát okoztak addig, amíg a rá nem jöttem a hónaljtartás + szopipárna kényelmes voltára.

Remélem tudtam segíteni. Ha részletesebb leírást szeretnél vagy még van kérdésed írj nyugodtan priviben.

Biztatásként Lilla azóta is szépen szopik, bár kinőttük a hónalj poziciót :D , rengeteg tejem van és utólag már csak mosolyogva nézek vissza mit össze görcsöltem.

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ja és Bettyna, jó hogy minden rendben veled is, az olyan jó érzés volt nekem is, amikor mindent rendben talált a doki. Jó, hogy Te is írsz. :D
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Susy! Nekem is voltak gondok a bal oldallal, mert az egy kicsit nagyobb, és nem tudta olyan jól bekapni. Lehet, nálatok is ez a gond. Nekem szerencsére elég volt az első hetekben, ha egy kicsit felpuhítottam a bimbót, egy kis tejcsi fejésével illetve egy kicsit morzsolgatni kellet. Azért sokszor így is csak többedszerre sikerült a szájába szuszakolnom. Mostanra elmúlt a probléma, gondolom azért is, mert az ő szája is nőtt, meg mert mostmár beálltunk a kereslet-kínálat szerint, és max. reggelente van annyira beindulva a mellem, hogy kemény lenne. Próbálgasd végig miket mondtunk, szerintem bejön majd neked is! És bár ez csak a pesszimista végkifejlet, de tényleg lehet egy mellből is szoptatni...

Már én is várom a híreket Szentpyréktől!
danann
 
 


Jaaaaj! Lányok, már tűkön ülök, de biztos Ti is! Vajon Ábel kibújt már?Jöhetnének már azok a hírek!!! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy velem örültök! A hányás még egyenlőre kimaradt az életemből, de az inger már kerülget. :?

Márti
Még nem tudom kinél szülök majd. A lányok nagyon dicsérik a SZabó dokit. A 12. hétig most van egy kis időm kitalálni, hogy mi legyen. Te?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Márti!

Én is nagyon várom már a jelentkezésüket. Szerintem a férje Pannával lehet a nagymamánál azért nem jelentkezik. Talán majd később az este folyamán.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sz.bettyna!

Gratulálok, vigyázz magatokra!

Egész nap szentpyr jár az eszemben, már biztos túl van rajta és babázik!
Remélem hamarosan kapunk hírt róluk!

bedike
 
 


Sziasztok!

Na, mostmár tiszta depis vagyok, azt hiszem begyulladt a jobb mellem. És érdekes, hogy a jobb, mert folyton azon lóg. Kicsi hőemelkedésem van, csomót nem érzek, de iszonyúan fáj. Engem minden elér, amir rossz, és az ember hangulatát ronthatja. Ráadásul napközben egyedül vagyok, úgyhogy jó úton haladok, hogy bedilizek :roll:
Utólag remélem én is mosolyogva fogok visszagondolni ezekre az időkre, de most nagyon nehéz.
Ezt a hónalj tartásos pozíciót el sem tudom képzelni, nem mutatta a védőnő.
Ildi,
holnap írok privit, de most lefekszem, addig amíg megtehetem. Ma elég nehéz napunk volt, keveset aludt a kis drágám és folyton cicilt, pedig a tej csurog a szájából, úgyhogy van.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon aranyosak vagytok.

Vajon Szentpyrékkel mi lehet?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Kedves Hölgyeim!

Reméltem, hogy megúszhatom a bejelentkezést, de - látva az őszinte érdeklődést is - ez nem lenne fair a részemről, ezért íme az élménybeszámoló. Ritus/Szentpyr nagyon jól van, Ábel és ő is teljesen egészséges. Bár nincs igazán összehasonlítási alapom, de szerintem a szülés nagyon simán ment (na jó, nem én szültem, de...): a burokrekesztést (kb. 8 óra) követően Ábel nem akart rögtön kibújni. ezért Ritu fokozatosan növekvő mennyiségben vénásan oxitocint kapott. 10 óra körül emelték harmadszorra az "adagját", ekkortól nagyon megsűrűsödtek a fájásai és Ábel 10:54-kor komplikáció nélkül, természetes úton megszületett. A doki és a szülésnő is nagyon kedvesek voltak és - szükség szerint - határozottan irányították a szülési folyamatot. Ábel szupertörpe, már szopizik és kakkantott és egyéb, az anyukák-apukák számára csodálatos dolgokat művel, szóval jól vagyunk :) Amennyiben nem sárgul be, márpedig amilyen mohó, garantáltan nem fog, akkor vasárnap hazaengedik őket, úgyhogy nőiesebb élménybeszámoló akkortól várható. Mindenkinek jó egészséget kívánok, éljenek az anyukák! A 2x-es apuka...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Köszönjük a jelentkezést! :wink:
Gratulálunk a kis Ábel érkezéséhez, étkezéséhez, ürítéséhez, egyszóval az üzemszerű működéséhez! :D
Nekem speciel mindig tetszik az apukák beszámolója is, de természetesen alig várom a nőiesebb verziót is!
Jó egészséget babának, mamának, papának és temészetesen a nővérkének is!
danann
 
 


Gratulálunk! :D
Jó egészséget kívánunk az egész családnak!
Nagyon tetszik az apai beszámoló!
Sok boldogságot, örömet! :D

bedike
 
 


Ábelapuka! :D Gratulálok a babácskához és jó egészséget, sok boldogságot kívánok a családminden tagjának!!!!!! (Párocskádat pedig várjuk az élménybeszámolóval! :wink: )

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Kedves Panna/Ábel Anyuka és Apuka!

Tiszta szívből gratulálok és minden elképzelhető jót kívánok az egész családnak! :lol: :lol: :lol: :lol:

Susy!

Na, most nyugodj meg, és holnap első dolgod legyen, hogy felhívod a védőnődet, hogy jöjjön, mert MOST van szükséged rá! Mutassa meg a hónaljtartást is, de azért mindjárt megpróbálom leírni, rém egyszerű, de előszőr persze én sem tudtam elképzelni!
Egyéb ötletek, ha gyulladásgyanu van:
-szopi előtt meleg zuhany vagy borogatás a fájó cicire! Ha nincs csomó vagy piros folt, az jó jel, de attól még rémesen fájhat, tudom, nekem is ez volt!
-Fürdés után ne csak a mellbimbót, de az egész melledet kend be Garmastan kenőcssel és hagyd levegőzni!
- Ha a csillagokat látod,akkor is szoptatni kell a fájós ciciből, ez nagyon fontos!
-Igyál bőven citromfűteát, az a"depiből" is kirángat, megnyugtat, de a lényeg, hogy baci-és vírusölő és a babának is jót tesz!
Ha lázas vagy, vegyél be egy Paramax tablettát, segít és nem megy át az anyatejbe!
-Hagyd a francba a háztartást és 1-2 napot tölts ágyban a picurral!
-A Kismama magazin hátuljában, a Kismamanoteszben telefonon elérhető szoptatási tanácsadókat is találsz. Hívd fel valamelyiket és kérj tanácsot, rendesek!
Hónaljtartás: Fogd a manót úgy, mintha épp a kedvenc cicijéből kezdenéd szoptatni, majd, amikor ez a pozíció megvan, egyszerűen csúsztasd át a másik cicidre, anélkül, hogy megfordítanád! Ülve a legegyszerűbb, szoptatós vagy akármilyen párna segítségével Neked is kényelmes lesz! Előszőr én is meg Csabi is bénáztunk, de 1-2 próbálkozás és menni fog!
És bízz magadban, ügyes vagy, menni fog, mert tudsz és képes vagy táplálni a babádat!

Sz.bettyna!

Az én dokim Harsányi Lehel, tapasztalt, 45 év körüli csendes, nem túl beszédes, de jó humorú, nagyon alapos, felkészült, gyakorlott orvos. Természetes szülés-párti, de az ésszerű határokon belül, mindig a baba és a kismama érdekeit szem előtt tartva. Ez az én tapasztalatom, már 3x szültem nála, nagyon jó élmény volt. Nálam még fontos szempont, hogy 3 gyerekes apuka(egyszerűen imádja a babákat) és hihetetlen empátia szorult belé! A MÁV szakrendelőjében rendel, a kórház mellett. Nem tudom, érdekel-e még valami, kérdezz, ha igen!

Márti
borossné becz márta
 
 


Susy! Szerintem nyugodtan hívd ki a védőnőt vagy a dokit, hogy segítsen, nézze meg, mi van a melleddel, mit csinálj vele, meg mutassa meg a hónalj-szopit! Elvégre ez benne van a munkaköri leírásukban! És ne izgulj, az elején mindenki kétségbe van esve egy picit, legalábbis én is így voltam. Kb 6 hetes lehetett a gyerek, amikor kezdtem azt érezni, hogy legalább részben ura vagyok a helyzetnek, és van némi kontrollom afelett, hogy mi történik. Addig tartott, mire megtanultam, mikor éhes, mikor álmos, mikor nyűgös. Addigra lett egy kicsit érdeklődő, már le lehetett tenni pár percre és nézelődött egy darabig, nem kezdett el azonnal nyűglődni. Akkor kezdett el ránkmosolyogni, ami aztán igazán nagy sikerélmény volt, nagyon örültünk neki az apjával! Mondjuk a napirendet azóta is variálja, szabályos időközönként, így aztán tényleg nem lehet unatkozni mellette, de már akkor sem tud annyira kétségbeejteni, ha nem akkor alszik el mondjuk, amikor én számítottam rá.
Nincs a közelben senki, aki időnként átmehetne hozzád? Mondjuk még nagy vendégeskedést nem kell csapni ilyen pici baba helyett, de ha van esetleg egy tapasztaltabb anyuka ismerős, aki meglátogat és egy kicsit megnyugtat, vagy segít valamiben, az biztos nagyon jót tenne.
Kitartás, fel a fejjel, nyugi és no para!!!!
danann
 
 


Rózsaág!

Jobban vagyok, sokkal! Már csitul a rémes hányinger és Vuk is csak 2-3 alkalommal kap el 1 nap, de volt, hogy 1x sem hánytam! És továbbra is imádom az őszibarackbefőttet! :lol:

Márti
borossné becz márta
 
 


Kedves szentpyr család :)

Én is gratulálok Nektek, gyors gyerek volt ez az Ábel fiú :)
Jó egészséget és sok boldogságot Nektek :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: