Új privát üzeneted érkezett!

ok,emmamami,addig gyűjtsétek csak a stafírungot,jelentkezünk a lányotokért,megígérem..
Nagyon édes!!És gondolom olyan jó humorú,mint anyukája,akkor meg tuti jó pár lesznek.
És Elizababa várhatja majd Ármint??? :lol:
Vendég
 


Leltár: Timeeesz, hoool vaaagy?
(Ennnyire nem érek ám rá... Csak gondoltam, megkérdem... Málnalevéltea?)
Cseriani, várjuk Elizát! Mizu négykézlábbal?
Vendég
 


Emmamami!
Nagyon szépek a gyerekeid! Kisfiam üzeni, hogy tetszik neki a kislányod! :lol:
Tejszaporítónak nem próbáltad még a homeós bogyót? Urtica urens 5 CH, nekem bevált, nagyon jó!

Nagyon tetszik a Varga dr "másik" neve, a Doktor Matyó:) de tényleg szépen var! A terh megszakításairól annyit: én ismerek olyan csajt, akinek kerek perec megmondta, hogy nem csinálja meg neki az abortuszt! Na ehhez mit szóltok? Azért van lelke, az tuti!
Kisfiam mesetv-zni akar, el vagyok zavarva:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 

 
 

Üdv, Dadomi!
Nekünk is tetszik a kisfiad, a csodaszép szemeivel! (Ekkora szemeket még nem is láttam...) Hát, lehet, húsz év múlva már engedélyezik a többférjűséget - megegyezünk Cseriani Kristófjával is! :D
A bogyókat még nem próbáltam, az utolsó lehetőségként meghagyom... Már elég jól megbarátkoztam a büdösteámmal, igaz, még mindig befogott orral iszom, de szinte függő vagyok... :shock:
Megnyugodtam matyódoki lelkét illetően :) Ja, és azt mesélte nekünk, hogy a papokhoz járt Pannonhalmára... Biztos ez is közrejátszott. :lol: Szegény...
(Úristen (hehe), ha neadjisten (hehe) olvasná, hogy miket írkálunk itt róla, meg a többiekről, biztos kitérne a hitéből...) :lol:
Gondolom, nem érnek rá fórumokat olvasgatni, pedig néha bizisten (hehe) nem ártana, tanulhatnának belőle sokat.
Szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!

Látom , most már megcsináltuk az ingyen reklámot "Matyó" dokinak!
Azért egy kicsit azért befeketítem a nevét: mikor Zsomborral a 10. hét környékén volt egy bevérzésem azt mondta, hogy valószínű a méhlepény rossz fekvése okozza, de az az igazság, hogy ilyen korban még nincs lepény, hanem az úgy nevezett sárgatest tartja fenn a terhességet. Szóval halványlila gőze se volt róla mi okozhatt a vérzést, de nem csak neki másnak se.
Vendég
 


Natessék... :(
Ez a "Hogyan nézzük hülyének a kismamát?" c. fejezet? :?
Én is véreztem egyébként a 18.-tól a 24. hétig, és akkor sem volt halványlila segédfogalma sem, mitől. Nem látta okát. Az orvostudomány is határos... :?:
Vendég
 


Emmamami!
De jó kedve van valakinek! hehe:)

Devcsa!
Nem a Varga védelmében, de a méhlepény az fokozatosan fejlődik ki. A tizedik hét környékén is van már, igaz a terhesség fenntartásában ekkor még a sárgatestnek van szerepe. Kb a 14. héttől már a méhlepény veszi át ezt a szerepet teljes egészében, persze nem egyik napról a másikra, hanem szépen fokozatosan. A méhlepény pedig a fogamzástól már fejlődik(a megtermékenyített petesejt az osztódás során két csoportra alakul, az egyik részből lesz az embrió, a másik részéből a burok és a méhlepény), tehát a 10 hét környékén már van, és fekhet rossz helyen, ahogy a Varga mondta.
Én mindkét terhességemnél szedtem sárgatesthormont (Duphastont és Utrogestant), ezeket a 12. hét környékén hagyhattam abba, tehát innen már a méhlepény tartotta fenn a terhességet.
Ezt nem kötekedésként, és nem is okoskodásként írtam le. Azért a Varga nem hiszem, hogy disznóért kapta a diplomáját.:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Váááá, Dadomi!
Ez nem semmi! Látom te is a jól értesült kismamák közé tartozol... Vagy tanultad? (Én tanultam, de már elfelejtettem ezt...)
Méhlepényről: Hannánál volt egy hatalmas cisztám, egyre nőtt, már nagyobb volt, mint a méhem. (Előtte hormonkezelést kaptam és matyódoki túlstimulálta a petefészkemet - errős spec. nem tehetett.) Doki azt mondta, elképzelhető, hogy megműt, ha fontos szerveket - mondjuk a méhemet - nyomja a ciszta, de csak a 12. hét után. Mert a lepény valóban akkor termel annyi hormont, hogy fenn tudja tartani a terhességet. Előtte meg a sárgatest, ami persze a hatalmasra nőtt pfészkemben volt. De hálistennek a ciszta felszívódott. Biztos megijedt... :-)
Na, ennyit a mesedélutánomról. Ja: szerintem sem disznóért. Röfröf. :lol:
Vendég
 


Emmamami!
Nem tanultam, alapból jön:) :lol: . Na jó, rengeteget olvastam a témáról, mert mind a két fiam nagyon nehezen jött össze,ciszták, műtét, hormonkezelések, Dominik előtt egy baba elment még nagyon az elején. Szóval minden érdekelt a "témával" kapcsolatban. Meg azért a Varga is elég sok dolgot elmondott. Aztán úgy néz ki jól fog az agyam! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja ilyen ijedős cisztám nekem is volt, még az első terhesség előtt, endometriózis miatt kezelt a Varga, és volt egy kb 6 cm-es cisztám, amit le akart szívatni, ezt "meghallotta" a cisztám és hipp-hopp felszívódott! :D
Egyébként a Varga hisz a természet szelektáló erejében, már ami a korai vetéléseket jelenti. Azt mondta, hogy sokszor ők sem tudnak mit tenni, ha az első pár hétben megszakad a terhesség, ilyenkor valószínű beteg a baba (ja ő egyébként már a néhány hetes terhességnél is babának nevezi azt a parányi lényt:) ).
Lépnem kell, még lehet benézek, de csomagolok, holnaptól csütörtökig javítjuk a balatoni turizmus statisztikáját:):)
Kíváncsi vagyok a kispasijaimnak hogy fog tetszeni:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Emmamami!
Még amit akartam írni, de elfelejtettem. Ha esetleg a Varga tud ennek a topicnak a létezéséről, nem tartom kizártnak, hogy olvasgatná! Én régebben e-mailt is küldtem neki, azt is megnézte, az iwiw-en is fenn van:) Szóval azért ő is a XXI. században él:)
Ezúton is üdvözlöm, ha esetleg olvas bennünket:):) (azért leleplezhetné magát, ha így van :lol: :lol: :lol: )
Na tényleg megyek, mert különben csomag nélkül kell menjünk nyaralni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Hogy egy kicsit, off-oljam a topicot. Nem tudja valaki, hogy hol lehet babakendőt (hordozó) venni? Lehetőleg ne horror árba, mint ahogy a neten árulják. Én olyan 5000-Ft ig gondoltam.
Vendég
 


Dadomi! :)
Utrogestanból a hüvelyi vagy a sájon át szedhetőt kaptad? Ha az előbbit, gondolom Te sem rajongtál érte tólzottan. Én nagyon utáltam azt a trutymót!!! :evil: :?

Kép Kép
kismokus
 
 


Devcsa!

A Vaterán ezt találtam!

http://www.vatera.hu/hordozokendo_32486213.html

Kép Kép
kismokus
 
 


Köszi :)
Vendég
 


Jó nyaralást, Dadomi!
Tudom, h matyódoktor rajta van az iwiwen... Meg sztem is ebben a században él, meg lehet, h. olvas is - akkor szépjónapot neki -, csak azt írtam, hogy nem érnek rá erre biztos. :wink:
Vendég
 


Ja, meg eszembe jutott egy doki, akiről még nem (ki)beszéltünk... Pánczéldoktort ösmeritek? Júúúúúúúúúúúúújjjj!
Szerintem addig jó, amíg nem... :twisted:
Vendég
 


Nekem , annyi élményem van vele kapcsolatban: Mikor NST-n voltam volt velem még egy kismama, aki utánnam ment be, míg én kint vártam behívták hozzá a páncél dokit _(valami nem volt rendbe a papírjaival) úgy ordított vele, hogy a váróban tisztán hallottunk mindent.
Vendég
 


sziasztok lányok

De sok minden történt,míg nem voltam itt...
Én Pánczél dokival akkor találkoztam,mikor szülés után vizitelt..akkor mindig nagyon aranyos és rendes volt.
Mást nem tudok róla.
Én el tudom képzelni,hogy a dokik olvasnak minket,de nem baj.Én nem tagadom a véleményem egyébként sem..
Ha egy orvos nem szimpi,nem tudok jópofizni vele...
Ha a Kun doktorúr olvassa,akkor üdvözlöm,és nagyon örülök,hogy hozzá kerültem :D
Dadomi lehet lemaradtam,de merre mentek nyaralni? Téged sem irigyellek ám :oops: :oops:
devcsa,a tesz-vesz-en is van sok hordozókendő,én is nézegettem őket múltnap...
Vendég
 


Hali!
Egyetértek Cserianival (Feriapu szólt, hogy felléptél msn-re, de nem tudtam jönni Árminfürdetés miatt - képzeljétek, ma hasra fordult!!! Mármint Ármin.). Ha nem szimpi, én se mosolygok a dokira. De nem bánnám, tényleg, ha olvasnák, miket írkálunk, hátha magába nézne némelyikük... Én is vállalom a véleményemet, a jót éppúgy, mint a rosszat. De úgy láttam, itt mindenki így gondolkodik, és ez tök jó. Másképp nem is lenne értelme a topiknak. Ugye, Szent Áfi? :lol:
Pánczél doki hangja tényleg betölti az egész kórházat és én is hallottam már "beteggel" (kismamával) ordibálni. Sokan szeretik, de többektől hallottam, hogy nem. Az objektív tapasztalatom az, hogy amikor kórházi gyakorlaton voltam, fültanúja voltam, amint egy abortusz közben minősíthetetlen stílusban beszélt a szerencsétlen nőről, aki ugye éppen aludt. Legalábbis nem tudott magáról. Na, ennyi elég volt nekem belőle. A személyes tapasztalatom pedig az, hogy semmi bajom nem volt vele, tök rendes és kedves volt egészen addig, amíg itthon a magánrendelésére jártam és fizettem neki. De amikor egy méhszájseb miatt be kellett hozzá mennem a kórházba... Hát, azt sose felejtem el. Nem a fájdalomtól potyogtak a könnyeim (rohadtul fájt ez a lefagyasztás vagy mi, pedig állítólag nem fájhatott volna), hanem attól, ahogy beszélt velem. Na, akkor voltam nála utoljára.
Nade azóta is rettegek, hogy véletlenül a keze közé kerülök...
Csak azért írtam ezt le, mert ugye ez is a szd-i kórház...
Jaj, meg még valami: sokat röhögtünk, mikor visszatartáson voltam, a sorstársaimmal. Mesélték, hogy amelyik tágulás a Kun dokinak 3 ujjnyi, az a Pánczélnak 1, tehát egyáltalán nem mindegy, ki vizsgál szülés előtt. :lol: (napersze, ez hülyeség, de poénnak jó volt.)
Jóéjt nektek!
Vendég
 


Sziasztok!
Én is egy kis off-topic, ha nem haragszotok meg érte. Dolgozom ezen a hajnali (?) órán, és most írtam egy hírt. Küldöm Kismókusnak, meg minden (leendő) anyukának, aki paksi, és esetleg olvas minket. Hátha érdekli őket a dolog.
Szóval:

"Életfa

Ha egy kisgyermek megszületik Pakson, annak örömére fát ültetnek – ezt a hagyományt élesztette újjá az előző évben az Önzetlenül Környezetünkért, Otthonunkért Munkacsoport Alapítvány valamint az Egészséges Városok Paksi Szervezete.
Úgy segítik a hagyomány folytatását, hogy egy-egy fát biztosítanak azoknak a szülőknek, akik jelentkeznek felhívásukra - tájékoztatták hírügynökségünket. Várják tehát azon szülőket, akiknek gyermeke 2006. október 1. és 2007. szeptember 30. között született, és fel tudják nevelni, hogy az átvett fát elültetik és gondozzák, hogy az együtt cseperedhessen gyermekükkel. A később született gyermekek szülei a 2008. évi akción vehetnek majd részt.
Jelentkezni lehet: ÖKO Munkacsoport Alapítvány Paks, Tolnai út 10., és Egészséges Városok Paksi Szervezete, Dózsa György út 51-53., illetve a 20/3543-448-as telefonszámon. +++"
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nem tűnten ám el, csak javában folyik nálunk is a lakásfelújítás, festés, parkettázás stb.... és hát nem mindíg voltam gép közelben. Tegnap is beszerző körúton voltunk, körülnéztünk az új szekszárdi OBI-ba. Nekem jobban bejön, mint a Brico Store. Nagyobb is.

Lányok! Nagyon szépek a képek a gyerkővökröl, amiket felraktatok. Komolyan!!! Bármelyiket kapásból "átvenném". Hi-hi-hi! melyikőtök adja????

A héten beszerzem a málnalevélteát, és elkezdem majd inni. izesítés nélkül kell inni, vagy ki hogy issza (aki már itta)?

Kép
timesz
 
 


Timesz,
inkább én is rakok fel róla képet csak vidd! :twisted:
Kép

De aztán hozd vissza, mert a csendet se bírom :D
Vendég
 


oké Áfonyaaa!

Jöhet a kislány! Legalább kicsit gyakorolnám a pedagógusi hivatásomat rajtuk, mert még kiesek a gyakorlatból!

Kép
timesz
 
 


Áfonyaaa, jaj de szép a kislányod!
Timesz, mi is voltunk ma az obiban. Tök jó volt, részemről leragadtam a dekor részlegnél és képeket nézegettem... Nem ártana kissé feldobni a lakást.
Sztem a málnalevélteát szabad ízesíteni. Majd mesélj róla, milyen...
Hehe, az én lányomat szívesen adom gyakorlás céljából, lehet, neked sikerülne megnevelni... nekem nem megy...
:twisted:
Áfi, holnap csapolás? Mármint a laborban... vagy rosszul emléxem megint?
Vendég
 


Emma,
tényleg holnap lenne csapolás, jól emlékszel! :)
Csak apa délelőttös, én már nemigen férek a kormány mögé, busz meg vagy túl korán van vagy későn, a lányom se tudom hova tenni, mert ugye most van a 3 hetes takarítási szünet az oviban, ha a 3/4 10-essel bemennénk kb az 586-os sorszámot kapnám, azt meg én ki nem várom egy 3,5 évessel 60 ember közt, szóval halasztva jövő hét hétfő vagy keddre. Akkor bevisz apa korán, hamar végzünk. :) (Ezt a vért csak hétfő és kedd csapolják)
Vendég
 


Naccerű, Áfi :? Meg a magyar egészségügy. Én meg úgy jártam ezzel, hogy kiment a fejemből ez a szerdai szállítás, és szerdán mentem... mer egyébként be voltam programozva nstileg meg védőnőileg. na, és megvárattak majdnem 2 órát - miközben 2 helyen átment a papírom és látták mi van ráírva - sem a portán - na jó, az még ok -, sem a laborban a papírbevételnél nem szóltak, hogy nadenemmostkellettvolnajönni... Aztán behívtak, és közölték, hogy nem veszik le a vért, mer szerda van.
Na, ennyit erről. Meg arról, hogy hajnalban be kell menned detényleg, hogy ne kelljen ott a büdösben, zéró oxigénnel, hatalmas pocakkal ücsörögnöd 3 órán keresztül... :cry:
Ja, és még a 3/4 10-es buisszal lehet, be se érnél 10-ig... asszem addig veszik le a vért... Vagy már nem?
Á, mindenképpen durva.
Vendég
 


hali lányok,bocsi Emma,hajat szárítottam...
Én reggel hétre megyek NST-re ismét-hogy fogok én hajnalban felkelni?? :cry:

na,timesz,Kristófot is megkaphatod gyakorlás céljából. Mostmár neked sincs sok vissza,már nincs visszaút,így már oda merem adni :twisted:
de ha gyerekvállalás elött állnál,lehet meggondolnád a dolgot :oops:
Kristóf ma kegyetlen volt megint...van egy magaslese,onnan megy le a csúszda...na,felmászott a magaslesre,és lepisilt a tetejéről :oops:
Hát,ilyen napunk volt ma... :D
Vendég
 


Emma láttalak az iwiw-en :lol:
Vendég
 


banoed,nagyon eltüntél... :cry:
timesz,mi újság a cukroddal? Mikor mész NST-re?

áfonyaaa nálatok nem vesz vért a háziorvos? Itt a kismamáknak leveszi,és mindig valakivel be is küldi,így nem kell a laborba mennünk a piócákhoz..ez nagyon nagy könnyebbség...
Vendég
 


Cseriani Kristófja: nagyon tetszett!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hallod, a tiéd legalább lepisil... Az enyém még be. Nagyon erős sejtelmem van arról, hogy megfélelmítések voltak itten biliügyben anyósilag, mert nagyon úgy néz ki a dolog. Úgyhogy pelenkázunk... Olllyan cikki... :?
Megy a hajrá neked holnap hajnalban nst-ügyben. Te kérted olyan korai időpontra, vagy akkorra kaptál? Hallod, nagyon klassz helyen laksz, hogy leveszik a vért! Nálunk még nagyon háziorvos sincs.... Igaz, Áfi? :D
Banoed? Kismókus? Azé olvassátok az idétlenségeinket? :)
Jóéjt nektek!
Vendég
 


Hát igen, a háziorvosunkról valóban inkább nem nyilatkoznék :twisted: ha akarna se szúrhatna meg, sokszor már úgy megyek hogy közlöm a betegségem és az arra jó gyógyszer nevét csak nyomjon rá pöcsétet :twisted:
Cseriani,
mennek a drukkok!
Emma,
nem ciki, nyugodj meg, a lányom pont annyi idős volt mint a tied mikor szobatiszta lett egyetlen hét alatt, éjjelre és nappalra, szinte tökéletesen. A lényeg hogy nem szabad erőltetni, kizárólag ronthatsz a helyzeten. Szólni fog ha úgy gondolja. Tedd a wc mellé a bilit, és engedd hogy lásson téged pisilni, és ha kérdez mondd is meg hogy a nagyok így pisilnek, nem pelusba, és ő is akkor lesz okos nagylány ha utánoz (a bilibe). Ha van kedve játszásból üljön rá, előbb utóbb sikerülni fog.
Vendég
 


jó reggelt mindenkinek

megjöttem Nst-ről,még nem szülök..
Nekünk tényleg szerencsénk van a háziorvossal,de a gyerekorvossal is,nagyon rendes,szeretjük,bár szerencsére vele ritkán találkozunk :D
Kristóf eddig kétszer volt lázas,egy-egy napig :D
Szerencsére nem beteges,remélem hugi is ilyen lesz.
Emma igaza van áfonyaaanak,néha említsd meg a dolgot a kislányodnak,de hagyd inkább,ha nem akarja.
Nálunk ez nagyon bejött. Magától mondta,egyik reggel,hogy nem kéri a pelust,hagyjuk meg a huginak,bugyikát kér.
Az első két nap még történt baleset,aztán ennyi volt. Se éjjel,se nappal nem kelllett már neki.
Nyugi,van még időtök. :wink:
Vendég
 


Jó reggelt a koránkelőknek!

cseriani! Jöhet Kristóf, átveszem! Én holnap megyek NST-re, még sosem voltam, kíváncsi vagyok mi lesz! hát szülni még én sem szeretnék, bár már megfordult a fejemben, hogy lassan össze kellene pakolnom a kis csomagomat! van rá esély, hogy kb. egyszerre megyünk a kórházba Cseriani! én azért még kivárnám azt a 6 hetet, ennyi időre még szükségem lenne, dehát majd a kukacos dönti el....

Kép
timesz
 
 


Köszi, csajszik a jó tanácsokat! :) Én is így csinálom, ahogy mondtátok, anyukám úgy, mint Áfi - velem még nem jött be pisilni, de anyu után bement, magától -, abszolút szóba se kerül a dolog. Persze, ENGEM nagyon zavar, de igyekszem ezt nem kimutatni, és leinteni a hülye okostojásokat, akik ugye jönnek babalátogatóba, és mikor látják Hannán a batyut, elkezdenek neki károgni... :evil: Anyósom dettó, sok időt tölt náluk a Hanna, és a múltkor elkotyogta anyós, hogy Hanna beleremegett, mikor rá akarta ültetni a bilire... Na, gondolom, hogyan. Én hiába beszélek neki erről, a vége az lesz, hogy Hanna nem megy oda, és kész. Uez a helyzet a cukor-és csokifronton is. ÁÁÁ...
És bíztató, hogy nálatok is egyik-pillanatról a másikra sikerült a leszokás, remélem, nálunk is így lesz. Merthogy így még oviba se mehet a drágám, pedig szeptembertől aktuális lenne... :(
Jaj, bocs, hogy ennyire eltértem az eredeti témánktól...
Ja, még háziorvos, Áfi: :D :D :D Én annyira besokalltam tőlük, hogy mi: apjuk, én meg a gyerekek is, Paksra hurcibáljuk magunkat, ha gond van.
Valahol elvesztettem a fonalat, rémlik, hogy valami cukor, de.... Cseriani, Timesz, mé kell nektek már most nst-re járni? Timesz, sztem pakolgass! :wink: Azzal is megy az idő. :D
(Bocs a zagyvaságokér5t, de Hanna itt ül az ölemben és írni akar...)
Vendég
 


Emma,
nem akarok hülyeséget mondani, de nem kell betöltenie a 3 évet Hannának hogy oviba mehessen? Hogy lesz szeptembertől ovis? Ahogy a tickereden látom akkor még nem lesz 3 éves. :shock:
A károgókkal ne foglalkozz, nekem is mondták a magukét, én meg tudom hogy nincs igazuk, volt aki azzal jött hogy az ő gyereke másfél évesen bilibe pisilt (képzelem milyen áron!) nincs 2 egyforma gyerek, az én lányom 15 hónaposan tanult meg járni, és ez mégsincs a homlokára írva, Hannán se fog meglátszani ha csak 3 éves korára lesz szobatiszta :wink:
Az eredeti témától pedig bátran el lehet térni, ez már egy baráti társaság akik beszélgetnek. :wink: :)
Vendég
 


Sziasztok!

Na, nem tűntem ám el igazán, csak hétvégén esküvőn meg lakodalmon voltam Budapesten. Kicsi fiam itthon maradt anyósékkal, hát úgy fájt a szívem érte, hogy csak na! De egy kicsit azért szoktatni akarom a különléthez, mert mi lesz velünk decemberben? Nst-sek, hajrá! Én imádtam odajárni, csak a szülésznő egy kicsit sokat dumált, na meg tanítottam a lányát, így állandóan ő volt a téma. Néha még a rúgásokra se tudtam figyelni :D
Ezt a Pánczéldokit én nem ismerem :o Hogy néz ki? És miért ordított?
Kép
Kép
banoed
 
 


Banoed,
Pánczél doki egy kimondottan nagydarab pacák, saccra úgy 50 éves. Ő volt az egyetlen aki mikor volt a laparos műtétem a nemlétező méhenkívülim miatt akkor kivágta a kórteremből minden ok nélkül az ágyam szélén csendben kucorgó páromat. (Aki elment, evett egy hamburgert és visszakucorodott az ágyam szélére :D ). Persze akkor is üvöltött. Nekem sincs nagy véleményem róla.
Vendég
 


halihó!

Minekünk a cukor miatt kell (ami kaja után is csak max.5,2 - de el vagyunk könyvelve cukrosnak) Cserianival már most hetente járni NST-re.

Kép
timesz
 
 


Na, most a kisebbik gubbaszt itt az ölemben, míg a nagyobbik pakol (na, most idehozott egy rakás szatyrot és közölte, hogy: "boldog szülinapot..." ) :lol: :lol: :lol:
Szóval.
Mehetne a lányzó oviba, csak onnan tudom, hogy találkoztam az utcán a vezető ovinővel és mondta, hogy írassam be. Én meg mondtam, hogy nem iratom... Tudta ő is, mikor született. Úgyhogy eszerint lehet előbb is menni...? :roll: Vadásszák a gyerekeket, hogy minél többen legyenek, biztos azért szólt nekem is.
Banoed: ja, a szülésznő tényleg sokat beszél, ezt már én is írtam... :D De jófej.
Hát, igen, Pánczéldoki: lásd fent. De meg fogod ismerni, már csak a hangját, ha meghallod. Iszonyat mély öblös hangja van és naon hangosan beszél. Na, ehhez meg társul egy hústorony. Egy elég elhanyagolt kinézetű hústorony... Úristen, Áfi, miken mentél te keresztül... :cry:
Vendég
 


Emma,
beíratni a gyerkőcöt sokkal előbb kell minthogy oviba menne. Szerintem ezért szólt az óvónő. Alig múlt pár hónappal 2 éves Enikő mikor volt a beíratás az oviba, de járni csak akkor lehet ha betöltötte a 3at. Tényleg nem akarok erősködni, kérdezz meg egy óvónőt, csak azért mondom nehogy elszámold magad oviügyileg. :)
Hogy miken mentem kereszül... el se mesélem! De szerintem neked még így is nehezebb :( Majd egyszer összeülünk, és jól kipanaszkodjuk magunkat! :wink:
Vendég
 


az ovi dolog nálunk is így van,Kristófot is be kellett már iratnom,de csak azután mehet,hogy betöltötte a hármat. Addig ő bölcsis lesz(bocsi,családi napközinek hívják..).Meg,mivel évvesztes,ezért megengedték,hogy maradhasson a bölcsiben következő év szeptemberig. Így nem kell beszoknia a bölcsibe,majd az egyik,aztán a másik kiscsoportba. Legalábbis eddig így volt. Most vezetőóvónéni váltás volt,remélem marad is így a helyzet.

Hát,igen,nekünk timesszel a hatalmas cukrunk miatt kell már 33 hetes kortól NST-re mennünk.Én ma egyfolytában nyomkodtam a gombot,Eliza rettenetesen mocorgott.
Vendég
 


Most már tudom, kire gondoltok, igen, egy elég elhanyagoltnak tűnő ürge. Emberileg pocsék lehet, nem is tudom, miért mennek erre a pályára olyanok, akik esetleg nem szeretik a gyerekeket vagy a pácienseiket. Pénzre hajtanának?
Jut eszembe: most még a nőgyógyászok is sz...ban vannak. A szomszédasszonyom fia csomó tanulás után végre dolgozhatott szülész-nőgyógyászként Pécsett. Erre jön a kórházreform, az összevonások, a fiatalokat meg egyszerűen elküldték...Se lakása, se állása, csak szakmája. Az öregek meg nem fogják átadni a helyüket, amíg jön a suska...
Kedveseim, hogy csináljátok, hogy a vonalzótok mindig ott van?
banoed
 
 


Banoed,
az aláíráshoz kell beilleszteni a kapott kódot. Az aláírást az oldal tetején a legördülő menüben találod ahova most az van írva "segédletek" ott válaszd ki hogy "profil" és ott keresd meg "aláírás" oda illeszd be a kódot amit az a tickergyártó oldal.
Vendég
 


Megpróbálom, csak menni fog, bár számítógépes ismereteimet tekintve ez elég kérdéses...
Köszi, Áfonyaa! :)

Kép
Kép
banoed
 
 


szija, csajok! köszi felvilágot oviügyben! én botor, aszittem, ha beiratom, szeptemberben mehet is a drága... Köszi tényleg, Árminnál majd tudni fogom- Hannánál meg úgysem aktuális.
Banoed, szupik a vonalzóid! Jaja, igazad vagyon: Pénczéldoki a pénzre hajt. Csakis. Nagyon eltaláltad. Áfi, te tisztában vagy a körülményekkel, amik itt a védőnői rendelőben vannak: Uh zéró, minden zéró, a nőgyógyi vizsgálósztal, ha lehet annak nevezni, özönvíz előtti. Ennyi a feleszerelés. (Ja, merhogy itt rendel maszekban minden hó első keddjén.) És tudjátok, mennyit kér a vizsgálatért? Ötezret!!! Amennyit pölö a Varga, a hipperszupper (na nem, de majdnem) rendelőjében, ahova időpontra mehetsz, jó esetben be is jutsz, és van UH, fénykép, meg minden, amit akarsz. Meg az is, amit nem... :wink: (és ő pölö a 6hetes kontrollért csak 3000-et kért, pedig uh-t is csinált akkor is.) Naszóval ennyit dr. P-ről.
Mennem kell postára... Este még jövök... addig írjatok sokat... :D
Vendég
 


sziasztok lányok, anyukák,
bár ronda módon nem járok mostanság ide, mert 3 gyerek mellett csak 1 topik látogatására vagyok alkalmas 8)
de most eljöttem egy percre közétek, mert bár a szülés nem volt egy teljesen örömteli élmény, mégis a legnagyobb csodát kaptam én itt öt évvel ezelőtt a kórházban, ahol megszületett első kisfiam...

KÖSZÖNÖM !

és még szeretném köszönteni Szabó Dávidot is, aki pont 8 órával korábban, de szintén ezen a napon született Szekszárdon a Balassi Bálint Kórházban!!
az anyukájával együtt "ügyetlenkedtük" az első napokban, és nagyon szoros barátság alakult ki közöttünk.


legyen szép napotok, és gyönyörű szülésetek, ha még előtte álltok!!!!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Áfonya! Remélem megnyugtatlak, ha azt mondom, rendkívül jó tapasztalataim voltak a szekszárdi szülészeten, abnormális szülésem ellenére. Az alternatív szülőszoba pedig-amit nem láthattál- szuper! Sajnálom, hogy kimaradtam belőle... :(
gyike
 
 


Gyike,
szia! Gyere és mesélj kérlek!!! Én csak örülök ha sorra cáfolják a félelmeimet mások tapasztalatai! Mikor szültél? És kinél, és milyen volt, és mi volt utána? Ha van időd írd le! Én szívesen elolvasnám.
Vendég
 


szia gyike

igaza van Áfonyaaa-nak, beszámolót akarunk! Cáfolj meg minket!

Kép
timesz
 
 


szia gyike,üdv köztünk

áfonyaaa,timesz,hogy nektek mennyi cáfolat kell :D :lol:
Remélem azért kicsit már hisztek nekünk,ha ennyit és ennyien mondjuk :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: