Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok.
koszi a tanacsokat.
vonalzo sikerult.

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

új vagyok, holnap lépek a 11. hétbe.
az uzsokiba szándékozok szülni, a dokim ott dolgozik. van esetleg valaki aki a Habermayernél szül?
mindenki vigyázzon magára:Ivett
.ivett
 
 


Szia .ivett,

NEm Habermayernél szültem, de Ő volt az, aki a burokrepesztést csinálta nálam. Szimpatikus volt, s nagyon kedves. Ennyit tudok mondani róla. :-)

Andrea

Kép
andalka
 
 

 
 

Szia Ivett! Üdv az uzsokis topicban!
Nyafi

Kép
nyafi
 
 


Szia Ivett!

Én Habermajernél szültem 2004. decemberében.
Nagyon kedves volt, és a szülés szép élmény maradt.
Nem erőltet semmit, de megvannak a maga tapasztalatai és úgymond jól bevált szokásai. A fájdalomcsillapítást nem erőlteti, sőt, akkor még epidurált csak napközben lehetett kérni, mert éjszaka nem volt aneszteziológus, nem tudom ez mennyit változott. Viszont nem igazán kérdezte meg, hogy bekössön-e oxitocint (viszont jó volt, mert 4,5 óra alatt megvolt a baba, pedig első volt, és nem voltam hulla a végére, tiszta maradt a fejem végig), és a gátmetszést is akkor végzi, ha jónak látja, nem kérdezi meg. Ha ezek zavarnak téged, akkor beszélj vele minél előbb, hogy milyen elvárásaid vannak a szüléssel kapcsolatban, igaz ezt az utolsó magánrendelésre szokta időzíteni, utána már csak a CTG-k lesznek a kórházban.
Nem kell feküdni, sétálhatsz, tévézhetsz, tusolhatsz, van labda is (nagyon ajánlom!). Csak a vizsgálatoknál és a kitolásnál kell feküdni. Az meg nem sok.
Nekem nagyon szép élmény maradt a szülés, de gondoltam ezeket leírom, mert ahány kismama, annyi elvárás. És jobb előbb tudni ezeket. Ő az anyát is szem előtt tartja, és a babát is.
Ha bármi másra kíváncsi vagy, szívesen válaszolok!
SZép szülést neked! Bár az még odébb van!!!

SZia!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


dolli!

tuti, hogy az idő miatt nem alszik a picur :cry: nekünk is van ilyen
amúgy sajnos már nem elöször beteg, egyszer voltunk kórházban egy hétig, mert 5 hetesen belázasodott,nem derült ki ,mi volt a baja..
a mostani csak egy nátha volt,már el is múlt..ilyenkor kicsit nyűgösek és többet alszanak,de nem vészes...persze én is halálra aggódom magam :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


hát nem tudom csajok, de én szülésnél nem nagyon díjjaztam az ilyen alternatív dolgokat pl: labda...de ebből is látszik,hogy mindenki mennyire más, én örültem,ha kuporoghatok az ágyon, vagy a fotelban :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza,
nem hagyhatom szo nelkul, nekem meg a labda volt az egyetlen dolog, amin viszonylag elviselheto volt a vajudas. Pedig elterveztem, hogy nagyon sokat fogok setalni, allni... de ezek kozul egyik sem volt jo, annyira hamar kimerultem, hogy nem volt ero a labamban ahhoz, hogy alljak.
Ugyhogy a szules elott alloknak csak azt tudom tanacsolni, hogy probaljanak ki mindenfele helyzetet es eszkozt, s valasszak azt, ami a legjobban bejon. :)
Az Uzsokiban erre van mod, ahogy tapasztaltam.

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Igen, én is azt tanácsolnám, amit Andalka.
Én sem tudtam, mi jó, mi nem, csak annyit, hogy fekve fejszével vágták a derekam. Járkáltam, amíg bírtam. Utána tanácsolták a tusolást, ami ott van bent a szülőszobán. Nagyon jó volt, ki sem akartam jönni, de aztán a szülésznő mondta, hogy jöjjek ki, mert utána már nem fogok bírni. Igaza volt: alig volt erőm kijönni. Utána a labdára ültem (férjemet kérték, masszírozza a derekamat, de ez nagyon nem esett jól, csak mutattam neki, hogy ne, mert beszélni ekkor már nem nagyon tudtam: utána kb fél óra múlva megvolt a baba), annyira jól ellazította a gátizmot, könnyített a derekamon. Egyébként én sem vagyok az az alternatív-féle kismama.
De ez jót tett.

Próbáljátok, kinek mi a jó. Nem vagyunk egyformák.

Puszi és ügyesek legyetek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


na hát nekem meg az volt, hogy az elején probáltam a labdát és addig be is jött,amíg nem fájt olyan nagyon (kb félóra) utánna már csak az ülve dülöngélés volt jó. Sajnos én nem voltam olyan mázlista,hogy hagytak volna bármit csinálni, mert hamar az ágyon találtam magam bekötve az infúzió , monitor..stb nahát onnantól kezdve tényleg leszakadt a derekam. de mondjuk lehet,hogy nem lett volna erőm sétálgatni :D de én is azt mondom,hogy mindenki úgy szül,ahogy jól esik neki (vagy nem esik jól :lol: )

bkriszti
Kép
brinza
 
 


igazándinól nekem volt pár dolog,ami nem nagyon jött be,de mondjuk az a dokim miatt volt: úgy éreztem ,hogy probál mindent siettetni : burokrepesztés, oxitocin ezerrel..és a méhlepényt sem hagyta,hogy magamtól megszüljem: szépen kinyomta belőlem...ja és egyfolytában tágította a méhszájamat,ami írtóra fájt...szóval másodjára megfontolom,hogy nála szülök e. Ami még nagyon szar volt, hogy elrohantak a gyerekemmel és nem kaphattam meg, pedig nem volt semmi baja, csak nem úgy sírt,ahogy ők szerették volna, utánna meg 9,5-es Agbart kapott...én igzazándiból mindent hagytam, nem vagyo egy hisztis, csak azt az egyet szerettem volna, ha velem lehet a manó egyből születése után..nem jött öszzse, és szerintem ez sokat számít...azért már kihevertük :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Na nemsokára én is véleményt alkotok a labdáról! :D Jövő héten megyek az első ctg-re, és akkor vesznek le tőlem valamit, ami kideríti, hogy van e olyan baktériumom és kell e kezelni, hogy nehogy Abigél lebetegedjen amikor megszületik... Lányok ezt hüvelyben nézik, vagy vérvétellel?
Brinza! Neked ki volt a dokid?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi,

A baci a Sreptococcus, s hüvelyváladékból nézik. Ebben nagyon jártas vagyok, ezt a bacit kapta el Annácskám.
Ennek eredményétől ne aggódj, ha kimutatják nálad, akkor Te is és a Tücsök is kaptok gyógyszert már a szülés alatt/után, s nem lesz semmi baja a kicsinek. Természetesen azt kívánom, hogy teljesen negatív legyen a szűrésed eredménye. :)

Mellesleg olyan jó látni a vonalzódat... bár már kényelmetlen volt a vége felé a Pocó, de ezek a várakozással teli napok/hetek csodálatosak voltak. Összességében az egész terhesség egy csodálatos időszak... az utána következő pedig hihetetlen élménydús. :)

Kép
andalka
 
 


Brinza! Tényleg ki volt a dokid?

Én mostmár valahogy kezdek hozzászokni a szülés gondolatához. Múlt héten volt egy nagyon parás pár napom, de mostmár kezdek megbékélni a gondolattal. Lehet, hogy azért is mert egyre jobban várom a pici manót, annyira kiváncsi vagyok a pofijára, hangjára, kis combjára... ma éjszaka vele álmodtam, nagyon édes kis hangja volt.
Remélem jövőhéten megérkezik, férjem szerint szerdán fog...

Teszek fel egy fotót, szerintetek is lent van a pocakom? Azt mondják, de szerintem nem különösebben... :?
Kép

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nyafi!
Nekem még régebben nézték a strepto-t, akkor sajnos pozitív lett, aztán a 35. héten megismételték, akkor meg negatív. Mindenesetre abban maradtam a dokimmal, hogy úgy tekintjük, mintha a második is pozitív lett volna, így ha beindul a szülés, kapok antibiotikumot, és a baba is fog kapni majd, illetve külön szűrnek rá az orrváladékából is mielőtt hazaengedik, hogy biztos minden rendben legyen (ezt asszem amúgy is megcsinálják minden babáná, mert súlyos szövődményei lehetnek egy fertőzésnekl).

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Ivett! Üdv itt nálunk! :) Nekem szimpi volt a dokid, amennyit találkoztam vele. Császárnál ő volt a másik orvos a sajátom mellett! :)

Brinza! Most kezdünk visszaállni az alvással. És most 3 napja már csak 4-kor vagy 5-kor ébred éjjel, napközben pedig két alvása van. De egy rövidebb, du egy hosszabb (2-3 óra). Így most én is jobban formában vagyok! :)

Lányok! Ti tornáztok vmit a babával? Én próbálok kitalálni gyakorlatokat, amit közösen lehet csinálni, de szerintem ezen a téren elég szegényes a fantáziám. :? Lehet, hogy kéne venni vmi kazit. Eddig csak Rubint Rékásról hallottam... :oops:

Boeszter! Nekem elég sokáig kellett feküdnöm, pedig az elejénnem volt semmi baj, csak a ctg volt betojva, és begyűrte a papírt, meg nem nyomtatott... így a 20 perc helyett kb két órát töltöttem az ágyon hanyatt első körben. Na az katasztrófa! :? Aztán persze miután elment a magzatvíz, és látták, hogy gond van, akkor már abszolút nem kelhettem fel. De akkor már oka volt, így nem panaszkodom! :)

Tusimi! Megy a drukk ezerrel! :) A pocakodról... talán félúton van. :) Nekem is mondták, hogy mennyire lent van, és mindjárt szülök, aztán még volt egy hónapunk hátra. :) Ezt apósom mondta, aki önjelölt szülész-nőgyógyász, védőnő, háziorvos és szoptatási tanácsadó... :? :lol:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Nekem is nagyon ajánlották a labdát, és nekem is nagyon bejött. Nem kellett feküdnöm, úgyhogy szinte végig azon ültem, csak a végén már a kéjgázt is szívtam fájásoknál, érdemes kipróbálni!

Kép
majaeszti
 
 


Juhéj!

Köszi Eszty, csak sikerült megcsinálnunk a vonalzót!

Tekiroll! Nálunk van baba-mama torna és jóga is, azt szeretném most kipróbálni, ha letelik a 6 hét. Beszámolok róla, ha érdekel.

Ivett! A doki nekem is szimpi volt, meg dicsérték a szobában, akik nála szültek/az császár volt.

Tusimi! Sztem nincs lent a pocakod, de én is ezt firtattam , h az törvényszerű-e , h lejjebb megy, de nálam végig nem volt lent, a doki is ezt mondta, h nem biztos, h lejjebb megy.

Kép
majaeszti
 
 


Nyafi!
Azért kérdeztem, mikor szülsz, mert a lányom dec 6-án született, 10 éve!

Kép
majaeszti
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az infót!!!
Tusimi! Pocira akkor mondják, hogy lenn van, ha a kezed befér a cici és a poci közé. Nekem csak félig fér be. Azt is mondták, hogy nem biztos, hogy lemegy...

Kép
nyafi
 
 


Ha nem baj, nem írom ide a doki nevét,mert nem akarom rossz hírét kelteni, igazándiból végig tök rendes volt, csak szerintem egy kicsit túl gyorsan akarta a dolgokat...szóval ,ha valakit nagyon érdekel megírom priviben, de egyébként csak most a nyáron ment át az uzsokiba, én már évek óta ismerem, mindig rendes volt, csak pár dolog nem úgy történt a szülésnél ,ahogy szerettem volna...

bkriszti
Kép
brinza
 
 


tusimi

nekem egyáltalán nem volt lent a hasam, hanem úgy nézett ki mint a tiéd (szerintem nincs lent :lol: ) és így született Rebeka :lol: a 40. héten

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Szia!

Köszönöm szépen amiket írtál. Én teljes mértékben megbízok a HB szaktudásában, és majd amit ő ajánl és mond, illetve a szülésznők és akik ott lesznek még, megpróbálom majd hiszti nélkül végigcsinálni. remélem sikerül. most már végiglvastam az egész hozzászólést,az elejétől kezdve, vannak hasznos dolgok benne.
ha valami eszembe jut, fogok kérdezni, köszi előre is. de igazából annyira még nem akarok előre gondolkodni. jelen pillanatban azon töröm magam, hogy a reggeleket túlékjem, és esetleg hogy otthon tudjak még magamon "könnyíteni". (elnézést ezért). remélem nemsokára elmúlik. igaz hogy a 4. hónaptól már jobb lesz?
.ivett
 
 


Hú..én is nagyon rosszul voltam kb 4 hónapig. :lol: Elég röhelyes volt,amikor úton -útfélen hirtelen rámjött a hányás..de amikor elmúlik,onnantól kezdve iszonyú jó lesz a terhesség: nekem életem eddigi legszebb-legkiegyensúzottab időszaka volt :lol:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!
Ma regisztráltam hozzátok, mert én is az Uzsokiban fogok szülni, december 5-re vagyok kiírva, úgyhogy nincs sok hátra....
Minden infónak nagyon örülök, amit a tapasztaltak leírnak, illetve persze én is megosztom, amit láttam, hallottam. Minden jót mindenkinek!
szika
 
 


Sziasztok!

Szika! Olvasgass vissza, elég sok infó elhangzott itt, ami hasznos lehet neked.
Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtan.
Az Uszoki elég jó kórház: nem a legalternatívabb, de nem is konzervatív. Milyen szülést szeretnél? Van elképzelésed?
Kislányt vársz vagy kisfiút?
Nálam kb. mostanság kezdődött a parázós időszak: addig semmi nem volt, semmi miatt nem aggódtam, de ahogy közeledett a szülés, egyre inkább kezdtem félni a szüléstől. De mire elértem a szülés előtti második hetet, már minden elmúlt, és csak mérhetetlen kíváncsiság volt bennem. Jók ezek a hormonok! :)

Majaeszti: az én kislányom is december 6-i (2004). :D
Ás talán Szika babája is akkor fog születni. :D

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Majaeszti, Eszty! Jók ezek a fényképes vonalzók! :)

Majaeszti! Érdekelne a mozgás! :) Sajna nálunk a művházban nem indult anno. Most mondjuk már nem is keresek a közelben, mert 2 hét múlva remélhetőleg költözünk. Majd az új helyen, de az majd már jövőre fog csúszni...

Ivett! Remélem, hamar túlleszel az émelygős reggeleken. Engem szerencsére nem viselt meg ilyen szempontból a várandósság eleje. Ebből is következtetett egy kolleganőm arra, hogy fiúcska lesz a baba. Mindenki más lányt jósolt, de nekik nem jött be. :)

Szika! Üdv köztünk! :)

Pocakosok! Izgalmas időszakot élhettek! Én nagyon élveztem az utolsó napokat, heteket is. :) Hajrá! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!
Tekiroll! Hova költöztök?

Kép
nyafi
 
 


Köszi Eszti a választ! Kislányt várunk. Én is kicsit kezdek félni a szüléstől, nehéz mostanában másra gondolni, illetve az is fura, hogy nem tudni, hogy már csak 1 hét, vagy akár 3 van hátra. Szerencsére teljesen jól vagyok, így "csak" várakozni kell....
szika
 
 


vonalzó próba.....

Szika
Kép
szika
 
 


Lányok! Nagyon gyors segítséget várok őssejtes honlapokról, de inkább alapítványról!!!

Kép
nyafi
 
 


sziasztok!


Reggel óta pici szúrást érzek a hasamba. volt már valaki akivel ez előfordult? szerintetek mi lehet ez? nem egyfolytában, de ma már harmadszor fordul elő. nem vészesen erős, ezért jellemzem úgy,hogy szurkálás. :?
.ivett
 
 


Szia Szika,
Van valami konkret kerdesed a korhazzal vagy a szemelyzettel kapcsolatban? Kerdezz nyugodtan, szivesen valaszolok.
Andrea

Kép
andalka
 
 


Szia Andrea!

Köszi előre is. Egy hete Ibolya szülésznő megmutatta nekünk a szülőszoba részt, igaziból az megnyugtatott, mert részletesen végigvettük az egészet. Szobát nem láttunk, és nem volt teljesen világos, hogy minden szobának - a 4-5 ágyasoknak is - külön wc, fürdője van? Illetve a szülésznőket nem ismerem Ibolyán kívül. neked milyen tapasztalatod volt?
A folyosón ki van írva, hogy "gyermekágyas kórtermek nem látogathatók". Ez mit jelent? Csak a folyosóra lehet kiülni a babával, ha bejön valaki?
Te egyedül szültél? Ha nem, el lehetett férni? Főleg a vajúdóra gondolok.
Köszi a segítséget. Kislányodhoz gratulálok!

Szika
Kép
szika
 
 


Szia Ivett!


A szurkálás teljesen normális, nekem is volt. Kezdenek átrendeződni bent a dolgok. De azért ha erősödik, akkor kérdezd meg a dokidat!
Lassan itt lesz az idő!
Pihenj sokat. Az általában segít minden ilyesmin!
És hajrá!!!! :P

Puszi és kitartás!!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szika!

Igen, a kórterembe látogató nem mehet be, mert kint vannak a babák.
A folyosóra kitolhatod a manót, ha jön látogató. Itt néha huzat van, érdemes bevinned egy kis pamutsapkát neki, és betakarni.
De nem annyira gáz egyébként.
Én az 5ágyasban voltam, és annak van külön fürdője. Jó.
A szülésznők velem mind aranyosak voltak. Egy párat biztosan te is megismersz, mert itt nincsenek nővérek: mindenki szülésznő.
Én egyedül szültem, mert pont akkor toltak ki valakit, mikor én bementem, de hárman is simán el lehet férni. Ne aggódj!!!

Bocsi, hogy én válaszoltam!

Jó egészséget nektek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Érdre megyünk, úgyhogy messzi kerül az Uzsoki. :( Nem tudom, hogy következő babó hova érkezik...
Mi nem vetettünk őssejtet, úh nem tudok benne segíteni.

Szika! Mire odakerülsz, már nem fogsz félni! Jól van ez kitalálva! :)
A fizetős szobákban lehet csak látogatót fogadni.

Ivett! Esztynek igaza van, pihi és doki. Lehet, hogy kapsz magnéziumot. Nekem azt írt a dokim...

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


szia Szika,

Boeszter nagyreszt megvalaszolta a kerdeseidet (koszonom neki) igy nem sokkal tudom kiegeszteni. :)

En egy negyagyasban voltam (10es korterem), ami a szuloszoba kozeleben van, ott a furdoszoba a folyoson van, s oszinten megvallva, nagyon gaz allapotu... (: A masik reszlegen, ahol a csecsemoosztaly van, nem tudom, milyen allapotu a mosdo, ezert mindenfelekeppen javasolnek papir WC uloket, fertotlenito kendot, furdos papucsot. Ezeket celszeru vinni, hatha nem lesz hely a kicsit jobb reszen. Amikor en szultem, nem volt hely, csak a 10esben. illetve volt egy olyan gazos kismama, hogy a dokim (es a tobbi is, illetve a szulesznok is) inkabb hagytak a not egyedul a 5 agyas szobaban, minthogy valakit melle tegyenek. :)

A korterembe tenyleg nem lehet latogatot fogadni, csak a folyoson, ami valoban nagyon huzatos, illetve vilagos a neonok miatt. Ezert a kissapka mellett (amit adnak amugy) mindenfelekeppen javaslom a kistakarot. Ezt ugyis csak Ti hasznaljatok, mert a kisketrecre rakjak, amiben a babad lesz... s igy nem sok eselye van, hogy elvesz (azert legy resen, egyszer a mi kis takaronkat raraktak egy masik ketrecre, s meg epp idejeben vettem eszre, s visszaoroztam). :)

A szulesnel pedig szerintem el lehet ferni, de ha telthaz van, valoszinu, kicsit zsufoltabb. Amikor mi szultunk, epp senki nem volt a szuloszoban (kezdetben), igy a vajudoban teljesen egyedul voltunk a ferjemmel es egy tanulo szulesznovel, akitol nagyon sokat kerdeztem, s nagyon sok valaszt kaptam, ami megnyugtatott...
Azonban nem az egyagyas szuloszobaban voltam, mert epp takaritottak, amikor felraktak a CTG-t ram, igy a fuggonnyel elvalasztott ketagyas reszen voltunk... vegig egyedul a ferjemmel, ami nagyon kenyelmes volt. Azonban en a labdat hasznaltam gyakorlatilag vegig, s bevallom, pont a fuggonynel fertunk el vele, gyakorlatilag egyszerre ket szuloszobai reszt foglaltam el. Nekunk igy nagyon kenyelmes es tagas volt, viszont nem tudom, mi lett volna, ha van valaki rajtunk kivul is.
Itt javasolnam azonban, ha nem tudsz az egyagyasba kerulni, s meg ures mindket agy, akkor talan celszeru a belsot (mutohoz kozelebbit) valasztanod, ha van ra mod, mivel annak falan van az ora. Tudom, nekem nagyon nagy segitseg volt, hogy lathattam mikor mennyi az ido, mennyi telt el, s mikor szuletett meg Anna Margit. Viszont, ha el lett volna huzva a fuggony, akkor nem lattam volna.
Lehet, hogy neked nem lesz fontos... de gondolkodj el rajta. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát!

Szika
Kép
szika
 
 


sziasztok!

ma voltam a védőnéninél, elmondtam nek a szúrkálós érzést, ő is megerősített abban, hogy baj nincs.
köszönöm mindenkinek a választ.
szép napot!
.ivett
 
 


Sziasztok! Ma voltunk a dokinál és az első ctg-n. Azt mondták ügyes volt Abigél. Mondjuk bevertem elötte fél liter Colát! Milyen érzés egy fájás?
Andi köszi a privit!
Teki! Mennyik a házárak Érden?

Kép
nyafi
 
 


Képzeljétek ma voltam ctg-n és UH-n. Kiderült, hogy III.érettségű a méhlepényem, ami nem túl jó, viszont az áramlások rendben vannak, így nincs miért aggódni.
A babám feje 90mm, nem sokat nőtt az elmúlt 3 hétben, viszont a pocaktérfogata annál többet. Annyira jó, lesz egy picike de duci babám! :D
Holnap még megyek fodrászhoz, hogy szép legyek a nagy napra, aztán jöhet a kicsi lány!

Lányok! Meg tudná nekem mondani valaki, hogy melyik nem fizetős szobához tartozik fürdőszoba? Egyáltalán melyik szobába érdemes kérni magamat, ha egyáltalán lesz erre lehetőségem?
Előre is köszönöm.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi! Én azt hiszem a 7-esben voltam, de a számra nem emlékszem. Ez pont a csecsemősökkel szemben van. Annak van külön fürdője, és 5 ágyas. Szép tiszta.
De egyébként a szülésznők próbálnak mindenkit a lehető legjobb helyre tenni, mert ők ismerik a legjobban az aktuális "felhozatalt".

Nyugodtan megkérdezheted egyébként ott is, mert szívesen segítenek, és ha van miből, választhatsz.

Minden jót! SZép szülést!!!! :D

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Tusimi!
Olyan érdekes, ahogy olvasom a hozzászólásodat a fodrászról. :)
A szülés után én kb. egy évig nem jutottam el fodrászhoz, és sokszor eszembe jutott, bárcsak elmentem volna előtte, de akkor annyira nem érdekelt, már nagyon csak a baba körül forgott a világ. :lol:
Utána meg élni alig volt erőm és időm, aludni meg főleg nem. :?

De azért szép emlék maradt, ezt is meg kellett élni.

Csak ügyesen, és menjen minden rendben!

Egy segítő nyomást küldök minden nemsokára szülő kismamának!
:x

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztetek vki, aki az 1. babát császáral szülte és a 2-at simán? Kinél? Milyen feltételek mellett?

köszi!
gyõzelem
 
 


Sziasztok!

Még szeretnék kérdezni:
a babának mit szükséges még bevinni, és mit ad a kórház? (ruha, pelenka, törlőkendő, cumis üveg pl.?)

köszi

Szika
Kép
szika
 
 


Sziasztok!

Szika! ruhát, pelust, cumisüveget adnak, popsitörlőt mindenképp vigyél. Én azért vittem biztonság kedvéért kb 8-10 pelust, de nem kellett használnom, csak hazajövetelkor adtam rá. Ill. jó lett volna, ha van nálam egy kombi meg egy rugi, mert egyszer összepisilte magát, valszeg rosszul pelenkáztam, és csecsemősök épp el voltak foglalva. Szerencsére nyár volt, gyorsan megszáradt, amit kimostam.
Cumisüveget is vittem be olyat, ami leginkább hasonlít a mell formájára, ha már kap vizet, akkor abból kapja. És vittem pelenkázó alátétet is, tudod, az eldobhatót...
lehet, hogy túlbiztosítottam magam? :)

Tusimi! Én fizetősben voltam, úgyhogy ebben nem tudok segíteni... Nagyon drukkolok Nektek! :)

Nyafi! Mi most 17,5-ért veszünk 68 nm-es lakást. Szerintem elég jó ár. 8 lakásos társasházban, külön kocsibejáróval. Házárakat nem ismerem, de szerintem nincsenek elszállva. Én többre számítottam...

Fodrász! Én sem jutottam el előtte, és csak mikor két és fél hónapos volt a manócska, akkor jártam fodrásznál. De egy egészen új Dolli nézett vissza a tükörből. Hatalmas érzés volt. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szika,

Dolli osszefoglalta, mi kell a babanak... masra valoban nincs szukseg. :)
Ahogy emlitettem, en egy kis takarot vittem neki, marcsak azert is, hogy erezze az *otthonszagt*. :)

A fodraszhoz en 2 honappal korabban mentem el, de mar a terhesseg elejen elkezdtem noveszteni a hajamat, hiszen azzal kevesebb a gond, mint egy nagyon megdizajnolt roviddel. Viszont lassan mar bennem is fogalmazodik a gondolat, hogy el kene mennem, meg kozmetikushoz is. Hiaba, ezek kellenek egy no lelkenek. :)

Kép
andalka
 
 


Na, megjöttem a fodrásztól, úgyhogy akár ma éjszaka is szülhetünk... :wink:
Vicces lenne a fotókon, hogy bevaxolt csillógó hajjal tarom az újszülöttem. De hát, ha egyszer megnő az a gyerek, had lássa majd, hogy mennyire készült az anyukája...
Igaz a kiságya még nem tökéletes (lejt a padló azon a részen 2centit, így az ágya is ferde szegénykémnek), de mit számít ez, ha az én frizurám tökéletes :wink: :D
Tényleg ma el is kapom a férjemet, hogy szintezzük már be végre.

Ma megkezdtem a gugológyakorlataimat, és a málnalevél tea adagomat is a duplájára növeltem (mert a tegnapi vizsgálat szerint még teljesen zárt vagyok). Hát csajok! Rendesen elszoktam a mozgástól! 10 gugolás után, 10 percet kellett pihennem... Nem lesz ez így jó a szülésnél, úgyhogy mostantól a szülésig egy kicsit intenzívebb testmozgást fogok végezni, hátha erősödöm kicsit, meg hát a méhszájam is hátha nyíilik valamennyire.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Tusimi,

Hajra! Nem fog artani a kondi, az egyszer biztos. En nem tornaztam semmit a terhesseg alatt, veszelyeztett is voltam, sokat pihentem bar nem fekudtem, a vegere pedig teljesen ellustultam. A szulesnel pedig az allo poziciokat egesz egyszeruen nem birtam fizikailag. :)

Kép
andalka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: