Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
csaucsau!
Nem kaptam tőled privit! :(
Tápszer téma:
Szerintem is fölösleges előre kiváltani! Nekem eszembe sem jutott!
Meg voltam róla győződve, hogy tudok majd szoptatni. Így a kórházba sem vittem cumisüveget! Nem is kellet, hiszen manócskám első pillanatban ahogy a hasamra tették megtalálta a cicit! :)
Szívta is derekasan a második hét közepéig, amikor is sajnos kevesebb lett a tejcsi! (A kis kosarába amiben volt a csecsemősök berakták a cukros vizes cumisüveget(ők adták), de én bizony nem adtam belőle Boginak!) Nem részletezem mennyit nyúzkodtam magamat és őt is (na meg a mellemet), hogy szaporítsuk a tejcsit. Most már elfogadtam, hogy tápszert kell adnom neki. :(
De még egyszer mondom szerintem fölösleges előre kiváltani! A tej nem tűnik el egyik napról a másikra a ciciből, tehát ha szükséges van idő feliratni az orvossal és kiváltani! Persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja! Én mindenesetre drukkolok nektek, hogy tudjatok szoptatni, hiszen ez egy csodálatos dolog!
puszi mindenkinek

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Ritával egyet értek a tápszer felíratással kapcsolatban, ha mégsem kell még jótékonykodhat is egy kicsit. Amikor én szültem, nekem már a kórházban estére elfogyott a tejem, tápszert kellet kérnem. A hibát ott követtem el, hogy későn kapcsoltam, mert mi szombaton jöttünk haza, és nem írattam fel a kórházban. Szerencsék volt, mert a patikában azért kaptunk recept nélkül is, bár nem szívesen adtak.
A kórházi viseletről annnyit, hogy nem lesz véres semmmi szülés közben ,hiszen bármilyen hihetetlen minimális vért vesztesz, legalábbis nálam így volt, amin magam is meglepődtem.
Multokri írásaitokból kivettem, hogy nem mindenki van tisztában a szülés utáni hivatalos ügyekkel kapcsolatban. Apától kértem egy kis segítséget. Azt tanácsolom, hogy a sorrendet tarcsátok be, mert csak úgy tudtok mindent könnyen intézni.
1. Önkormi: -születési anyakönyvi kivonat
- lakcímkártya
2. OEP: - GYED vagy GYES
- TAJ kártya
3. Kincstári vagyonkezelő: - családi pótlék
- egyszeri anyasági támogatás
A kórházban a kezelőorvostól kell kapnotok egy igazolást a terhesgondozásról. Ezt mindenhova vigyék magukkal az apukák.
Az OEP-ből és a Kincstáriból kell kérni az ügyek intézéséhez szükséges nyomtatványokat. Aki tudja a netről is le lehet tőlteni.
A Kincstáris nyomtatványon kérik a gyerek TAJ számát. Ide még véletlenül se írjátok a sajátotokat mert azt nem fogadják el.
Remélem tudtam segíteni.
Vigyázatok magatokra és a babákra.
Sziasztok Gika
gika01
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy nem jelentkeztem,de vidéken voltam a szüleimnél,olyan jó volt ,állandóan kinnt voltunk a friss levegőn,Hanna aludt is mindig mint a bunda.
most meg itt a 6.emeleten nézeget a játszószőnyegem.
annyit változott már,figyel és mosolyog ránk,csodálatos érzés.
majd ebéd körül sétálunk,pennybe kell mennem,csak hát most csinálják ott a kerékpárútat és úgy kell átvergődni babakocsival.

Hálóinges támához annyit fűznék,hogy én sem hordtam sohasem,de vettem kettőt és jó hasznát is vettem.ja és a szülésnél kórháziban voltam,nem annyira gáz és nekem vér volt bőven,és szinte teljen véresen tették rám Hannát,szóval nem bántam meg,hogy felvettem.
ja és utána is könnyebb a hálóing.
és nagyon ajánlom az eldobható bugyit,elég ronda,de nagyon jó volt,bele a tenna betét. nem szorít,jobban szelőzzik és nekem elviselhetőbbé tette a fájdalmat.

szülés utáni nap be fog menni egy aranyos kis néni és ő felveszi az adatokat és elmondja mit hol kell intézni és mikor meglesz a taj kártya be kell telefonálni és bediktálni.

én még mindig nem kaptam családit?mikor utalják azt?

Minden szülés előtt lévőknek,nagyon drukkolok,sok erőt kívánok. és hiddjétek el életetek legnagyobb élménye a nagy fájdalmak ellenére is.

Anyukáknak meg jó babázást kívánok.

jó lenne majd valamikor egy talit összehozni,olyan rossz ,hogy egyedül sétálgatok és vagyok egész nap Hannával
persze azóta már a szekrény aljára került a hálóing,de akkor jó volt.

cumisüveget én vittem be és mivel első nap éjjel világomat nem tudtam,adtak neki cukrosvizet,sokkal kipihentebben álltam neki az anyaságnak,hogy volt egy kis pihi. csecsemősők szerint egyszer adtak neki inni,mivel még ő is a szülés sokk alatt volt és rengeteget aludt.nem bántam meg,azóta meg cicizés van ezerrel, 5 kiló felett van,tehát tejem van bőven.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 

 
 

Sziasztok!

Hú, de nagyon izgi h ennyi finiselő kismami van!!!!Együtt izgulok Veletek!! :)

Törpiri, köszönöm a kedves fogadtatást! :wink: Nagyon helyes Picilányod van!

Rita, én vasárnap este indultam szülni és én kaptam az uccsó hálóinget, szóval lehet ebben valami... :roll: rajtam csak az 1. nap volt (igazából akkor még nem azzal voltam elfoglalva hogy mi van rajtam :) ) Utána azonban a sajátjaimat viseltem, az sokkal jobb érzés volt!
Egyre azonban ügyeljetek!Borzasztó meleg van a szobákban!!!Én novemberben szültem és annyira fűtöttek, hogy ki kellett nyitnunk az ablakot :shock: szabályosan szédültünk a melegtől!Szóval érdemes vállpántos-rövidnadrágos cuccokkal készülni.

Crissy, az adatfeldolgozós néni nagyon aranyos, rugalmas (egy picit ugyan nagyothall)! :)

Gabi, belekukkantottam a blogodba (ugye nem baj? :oops: ), óóóriási pocakod van!!Hogy bírod??S még egy hónap hátra van!Mekkorának saccolják Nórát?

Tápszer-kérdés: nekem egyik alkalommal sem jutott eszembe, hogy mi lesz HA nem tudok szoptatni. Úgy voltam vele, hogy ha mégse menne, majd akkor tovább lépek ezügyben. Aki nagyon be akarja biztosítani magát, szerintem max egy receptet tartson a táskájában.
Nekem mindegyik gyereknél csak a 3.-4.napon lövellt be a tej, és csak a kisebbik fiamat adtam be első éjszaka egy kis pótlásért, de Ő 4 kg felett volt. A többieknek bőven elég volt az előtej.

Gika, rendkívül szerencsés vagy a vérveszteséget illetően, én csak magamból indulok ki (de a legtöbb nő nem ússza meg néhány cseppel), mindannyiszor 5 percenként cserélték alattam a lepedőt és elvileg nem vesztettem sok vért...

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Andy, egyetértek,a hálós bugyi tényleg nagyon jóó és praktikus!
A családi pótlékot sajna nem tudom, ezeket nálunk a férjem intézi...

Ezt a cumisüveg-dolgot nem értem, tőlem egyszer sem kérték...(mondjuk amúgy sem vittem volna)lehet h a nyár miatt akarnak jobban felkészülni a folyadékpótlásra? :roll:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Kicsi lányom Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


hát igen nagyon meleg van a szobákban,de én kinyitottam az ablakot,de ügyeltem,hogy ne legyen huzat.

Kaja: hát én szinte semmit nem tudtam megenni a kórházi kajából,szóval ajánlom,hogy mindig hozzanak nektek be.
mentes vízből pedig sokat vigyetek be,én rengeteget ittam,

jövő héten kapjuk meg a 2 hónapos két szúrit,hát az én kislányom nagyon keveset sír,de akkor tuti lesz ordítás,fülbevalót is nemrég kapott és úgy sírt,hogy én meglepődtem,hogy ilyen hangja van.

Hanna kiskönyvébe nem ír bele a dokinő,már úgye a második hónapi vizsgálaton voltunk és nem írt semiit,mondjuk meg sem mérték,tőlem kérdezte mennyi,az első hónapi oldal üres,nektek kitöltik rendesen,nekünk Józan Emőke a doktornőnk.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!
Andy!
Örülök, hogy jól,vagytok és Hanna ilyen szépen fejlődik!
Nekem is az a gondom mint neked! Egész nap egyedül vagyunk! A védőnőtől megkérdeztem hol vannak még picibabás anyukák a környéken( én még nem ismerek itt senkit), most megpróbálom velük felvenni e kapcsolatot. Tegnap előtt és tegnap is azokban az utcákban sétáltunk fel s alá ahol állítólag sok a baba, de senkivel nem találkoztunk! :cry: Illetve egy kedves nyugdíjas néni csatlakozott hozzánk. Nem adom fel! Ma is megyünk "barátkozni"! :wink:
Szép napot mindenkinek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Andy, gyönyörűszép a lánykád!!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Marcsi, merre laksz?
Csak egy ötlet...Nincs a közelben játszótér?Ott is sűrűn előfordulnak babakocsisok.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit!
Rákoscsabán lakom. Néztük a játszóteret is de ott csak nagyobb gyerkőcök vannak! De arra is elmegyünk minden nap! Próbálkozom!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Andy!

Jövő héten megbeszélhetünk egy időpontot a találkozásra, itt lakunk pár méterre egymástól. Én is unom az egyedül sétálást, bár Máté után már néha kell rohangálni, ha épp aktívabb, meg mi már inkább játszóterezünk. De ha neked ott is jó, nem kell feltétlenül Hannának, hogy mozogjon a kocsi, akkor azt is megbeszélhetjük.

Tápszer téma, nem bírom ki hoigy ne szóljak hozzá.
Szerintem nem lehet sablonokat alkalmazni, hogy ez és ez a vélemény mindenkire alkalmas. Van akinek ez jön be, van akinek az. Igenis én hiszem, hogy van aki számára megnyugtató érzés, hogy ott lapul a szekrényben, van akinek nem ajánlott, mert valóban igaz, hogy akkor könnyebben hozzányúl.
Sajnos nekem a lányommal anno egyik pillanatról a másikra csökkent le a tejem úgy, hogy addig csak szoptattam, majd fél óra leforgása alatt történt valami, amire idegileg úgy reagáltam, hogy onnantól egyetlenegyszer tudtam egy nap szoptatni.
A barátnőmmel hasonló történt, vele éjjel velem este.
Tehát igenis egyik pillanatról a maásikra is lehet eszméletlen méretű tejcsökkenés, persze ehhez kell kiváltó ok, csak úgy a sima hétköznapokban nem történik ilyen.
De akinek ilyen féellem miatt megnyugató, ha a szekrény mélyén ott lapul a tápszer, az jobban teszi, ha beszerzi, mintha magára erőlteti a mások gondolkodásmódját és érzésvilágát, lefojtva a sajátját...
A lelki, kiváltképp a atudatalattiból eredő folyamatokra nem lehet sablonokat alkalmazni...így nincs szerintem helyes álláspont. Mindenkinek magának kell éreznie neki mi a jó döntés. Nincs igaza egyik vagy másik oldalnak. Nekem ez a véleményem.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi :) , természetesen mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja.Baj nem lehet abból, ha más leírja a tapasztalatát/saját véleményét (mint ahogy tetted Te is), esetleg segíthet valakinek a döntése meghozatalában :wink:

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Tengdi: benne vagyok,ti mikor szoktok játszóterezni?

úgye az etetéssel össze kell egyeztetni,

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok

Ma voltam vérvételen, nst-n. Vittem magammal Rékát is, már nem viszem oviba. De megfogadtam hogy többet nem viszem. Rengetegen voltak szülőnők, meg akik az nst-re is. Nem is az a lényeg. Hanem hogy akik szültek mind ordítottak. Hát nem tudom, de engem ez egy kicsit elriasztott, még így hogy negyedik akkor is. És attól félem hogy majd Réka kérdezgeti hogy mi ez a nagy ordítás.
Én nem vagyok ilyen tipus, tudom hogy baromira fáj, de akkor sem adnék egy hangot sem. Na mindegy.
A lényeg hogy minden rendben volt. A 20 perc alatt 3 fájásom volt, nem is kicsik, csak nem elég hosszúak. Szülésznőm 3 kg-ra saccolta, és azt mondta hogy nagyon lent van, szerinte nem fogom kihúzni még azt a 4 hetet. Hát kíváncsi leszek.

Ja és kérdezgettem tőle. Főleg a házassági foglalkoztatott jobban mivel, én nem váltottam ki másikat. De azt mondta nem is kell, mert elfogadják az eredetit is.
Amit minden képpen vinni kell az a textil pelenka, sima pelenka, popsi törlő, popsi kenőcs, kissapi kiskesztyű. A többi ruhát csak ha akarunk. És a cumisüveget is csak akkor kell ha mi úgy gondoljuk nem kérnek külön. Így én már el is döntöttem hogy ezt nem viszek az biztos.

Judit dehogy baj hogy belenéztél a blogba. Hogy bírom? Most már azért nehezebben, sokszor vannak fájásaim, derekam is fáj, meg a hasam alja, szeméremcsontom, szóval minden ami az utolsó harmadban lenni szokott. 3 kg-ra saccolták most a 36. héten az uh-on is és a szülésznőm is. Azt mondták hogy ha végig hordom akkor úgy mint Réka 4 kg körül lesz.

Andy gyönyörű lánykád van

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi, nem akarlak elkeseríteni, de enyém Blanka szintén a 36.héttől nagyon lent volt, nekem is jósolták, hogy tuti nem húzza végig, aztán végül 2 hetet késett :(
Szorítok Neked, hogy akkor jöjjön, mikor Neki is és Neked is a legjobb! :) A gyerekek a Pároddal lesznek addig?Vagy nagymamánál?
Bevallom őszintén, a kitolásnál nálam is elszakadt a cérna, s ha nem is ordítottam, jajongtam rendesen... :oops: az rosszabb volt mint a tágulás és nagyon el is fáradtam.
Jóég, mennyit fecsegek itt ma (meg is akasztottam a forgalmat rendesen :( ), mentségemre legyen szólva, ma szabadnapom van, nincs itthon csak 2 gyerek. :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


judit én fel vagyok készülve a túlhordásra is, Rékát (harmadik) túl hordtam. De akkor valahogy éreztem hogy az lesz, most nem. Hát majd meglátjuk. Judit nekem már a 34. héten is lent volt, és azóta csak lejjebb ment. De persze ő dönti el mikor akar kibújni.

Anyuékkal egy telken lakunk, tesómék meg szemben velünk, úgy hogy hol itt hol ott lesznek. Amúgy hát párom is itthon lesz.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Andy, gratulálok, gyönyörű szép a kisasszony!!
Olyan eldobhatós bugyit hol lehet beszerezni? Én még eddig nem láttam sehol (vagy nem figyeltem jól).

Gabi, lehet, hogy együtt szülünk :lol: Én annyira úgy éreztem, hogy Emma előbb kijön, de most már nem. A jóslófájások teljesen eltűntek és ezen a héten az energiám is tetőfokán van. Annyi mindent tudnék csinálni, persze a pocak miatt nem tudok. :D De ha ez így halad szerintem túlhordom. Ha te meg előbb szülsz, pont egyidőben leszünk. :D
Senki nem izgul különösebben, a doki se mondott semmit vasárnap a megrövidült méhszájra meg a szülésznő is csak keddre hívott vissza nst-re.
Nem tudom, mikortól kell sűrűbben nézni?! Én néha úgy bepánikolok, hogy biztos jól van-e?
Már legszivesebben beköltöznék a kórházba, hogy állandóan nézze valaki!!!! :)

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Crissy: én a Bippa boltba vettem,nézd meg a honlapon,de szerintem bababoltokba esetleg gyógyszertárba is lehet kapni.
5 darab van egy csomagban,pont elég a kritikus pár napra.

végén én csak hetente voltam nst.pont szerdán a 39.héten amikor szültem lett volna időpontom,de már nem került rá sor.
Hanna 9 nappal előbb jött a kiírtnál.
olyan hihetetlen,mintha most lett volna,aztán már a kis drága két hónapos lesz.

tök sok csajszi születik mostanában,hol vannak a fiúk.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok lányok,

de jó, hogy idetaláltam. Csatlakozhatok ehhez a topikhoz? A nem regisztráltba írogattam néha...
Ezúton is gratulálok a másik topikból már "ismerős" Törpirinek és Andynak a babákhoz.

Andy az Óhegy parkban nem szoktál sétálgatni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trinky 2009.06.05 04:51-kor.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok!
Judit!
Mivel csak egyszer szültem, így nagy tapasztalatom nincs is szülés terén. Az viszont tény, hogy nálam baromi kevés volt a vérveszteség, sőt, amikor Dinát a kezembe adták rajta sem látszott semmi.
Nagyon örülők, hogy megtaláltam ezt az oldalt, sokat lehet tanulni, de egyel tisztában kell lennie mindenkinek. Nincs két egyforma anyuka és nincs két egyforma baba. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy a sok jó tanácsból mit fogad meg, és mit csinál másképp.
:shock:
Pont ezért szeretném kérni a tapasztalt anyukák tanácsát, hátha bejön nálam is. Kb. 2 hete Dina éjszaka felébred megitatom, de nem akar vissza aludni, utána még durván 1 órát fennt van. Persze ezalatt az idő alatt többször itatom. Mi lehet az oka annak, hogy felébred és nem akar aludni? Ja az talán fontos lehet, hogy Dina 13 hónapos. Probáltam etetni is, de nem kellet neki.
Volna még egy kérdésem. VAlamelyik kötök nem lakik véletlen Köbányán a Zalka környékén? Nekünk is jó lenne, ha tudna vele egykorú babával játszani.
Vigyázzatok magatokra, drukkolok a kismamáknak, hogy náluk minden rendbe legyen. Tényleg titeket hogy visel meg ez a nem normális időjárás? Vigyázatok a babákra, Ők a legnagyobb kincs!!!
gika01
 
 


Sziasztok!
itt egy fiús anyuka! :oops:
Annyira jó már ilyet írni :o

Szépek a csajok! gratula hozzájuk!

Vasárnap voltam a Toldinál vizsgálaton, minden ok, de szegény, nagyon fáradt volt. Mondta hogy front volt és beindultak a szülések :lol: szóval uccsó naposok, lehet a telihold is meghozza a "gyümölcsét" :wink:

tegnap meg cukorvizsgálaton voltam, hát a hányinger is rámjött, annyira éhes voltam már a végére... és a közterületesek meg is büntettek a bajcsy előtt, szóval nem volt annyira jó nap :x
viszont sikerült vennem egy besafe övterelőt és tök jó kényelmes! kösz az ötletet Rita! :)

4 hét múlva talizok ismét Toldival, viszont a cukorvizsgálat eredményében van néhány eltérés... szerintetek várhatok 4 hetet, vagy ezeket már most kéne korrigálni? VAn amelyik bőven a határérték felett, vagy alatt van, van ami csak kevéssé.. Nem értek ehhez, nem is igazán tudom, mit jelentenek... és hogy mit tegyek... tanácsotok?

Gabi! te hogy hallottad a szűlő nőket? az nst-t nem az nst laborban csinálják abban a kis helységben, ahol mindig a vérvétel van? lehet buta kérdés, csak az van ráírva, de eddig ott mindig a vérvétel volt...

A tápszer kérdésre én sem ítélkezem, csak néhány tanács. Van egy okos kis füzet (egyébként ez a Verlag Dashöfferes kiadvány), és ebben írják a különbséget a tehéntej és anyatej között, ami alapján a tehéntej egyáltalán nem alkalmas a babák etetésére, és így a "humanizált tápszer", aminek alapja a tehéntej, erre is kialakulhat a tehéntej allergia. De van hypoallergén tápszer, szója alapanyagú tápszerek ezek közül lehet választani. Aztán van AR tápszer, ami a GORB esetleges fennállásakor lehet használni.
Tiszta lexikonnak érzem magam :)
Ha ezzel már tisztában vagytok, akkor bocs, de ez nekem mind új infó, hogy a tápszerek között is vannak különbségek, amikre nem árt odafigyelni.

3 napra megyünk vidékre "nyaralni", remélem mire visszajövök lesznek új babák! :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


Gika:

Üdv köztünk,merre van a Zalka(mi az utca?) nem ismerem,

Hanna elég nyűgős volt ma ,szerintem is az idő bezavar nála.
próblémádra én még nem tudok nagyon válaszolni,nálunk még csak cicizés van éjszakánként,de van,hogy annyira fáradt,hogy órákat kínlodok vele mire vissza alszik.

Marcsi említett nyár végére egy nagy baba-mama találkozót nem tudom áll e még az ajánlata? jó lenne.
hisz tényleg rossz mindig egyedül babázni.

tényleg minden szülés más és más,én is sokat infórmálodtam előtte, és amikor jöttek a fájások,persze nem sikerült az elsajátított légzéstechnika.fáj fáj,de az a pár óra hamar elmúllik és utána már alig emlékszik az ember a fájdalomra,megszűnik.és csak a csodálat marad a baba iránt.

szép estét!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


nikilány!

Nst abban a kis helyiségben van,abban a kis fotelben,elég hülye megoldás,de hát ez van sajnos.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Ott is van nst ahol a vérvétel van. De én a szülőszobán voltam bent, mert én a fogadott szülésznőmhöz járok be. És ott csinálja a szülőszobán a franciaágyasban. Így nosztalgiázom is egyben, mert Réka lányom ott született azon az ágyon. És van is róla egy képem amikor az utolsó nst-n voltam ott:)
Hajnalban meg szültem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nikilány!

Nst van a szülőszobákban is. Nekem van fogadott szülésznőm és mindig oda kell mennem hozzá a szülőszobára nem kell a többiekkel kinnt várnom, főleg ha vérvételi időben megyek.
Szerintem Gabi is így van vele, úgy tudom neki is van fogadott szülésznője. Ezért hallhatta a szülőnőket. Én is körbenéztem már ott egy párszor. Mindig van valami izgalom. Egyszer egy 33 hetes baba született pont akkor, most kedden ikrek születtek, egy fiú meg egy lány. Volt ám sírás!! Majdnem mi is sírtunk a férjemmel :lol:

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Gabi, most látom, milyen egyszerre írtunk :lol:

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Gika, mélységesen egyetértek! :) Mindenki azt fogad meg, amit jónak lát.(nem is igazán értem, miért írtad) Én csak azért írtam, hogy sokkal gyakrabb az, hogy sok vér van szülésnél, mert nagyrészt ez a jellemző. S most nem csak magamból indulok ki, az unokatesóm szülésznő-tanonc (épp itt a Bajcsyban :) -szóval nemsokára szülők, remélem lesz szerencsétek hozzá!!), s rengeteget mesél!
Dinának nem lehet, hogy szeparációs szorongása van?

Gabi, könnyű volt a franciaágyon szülni?A szülésznőm anno azt mondta, ez nekik elég kemény feladat, szétmegy a derekuk meg a térdük a végére :D

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit ez nekünk úgy volt megoldva, hogy amíg a vajúdás volt addig csak ültem mászkáltam, a labdán ültem, és csak az nst idejére feküdtem le, de akkor is csak félig ülőbe. Amikor pedig a kitolásra került sor az 10 perc volt, akkor pedig teljesen le kellett csúsznom az ágy elejére a férjem mögém térdelt én pedig ő neki dőltem, úgy hogy gyakorlatilag ültem.A szülésznő oldalt volt, a jobb oldalamon, a dokim meg velem szemben.
De nekem azt mondta a szülésznőm, hogy általában inkább a többedszer szülők szoktak ott szülni, mivel ott a kitolás általában rövidebb ideig tart mint az első szülőknél.

Crissy aztán lehet hogy a szülésnél is egyszerre leszünk ott:)

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Marcsi, bocs neked is akartam gratulálni a babához, csak még a nem regisztrált topik hatása alatt álltam. :oops: :oops: :oops:

KépKép
trinky
 
 


Jó reggelt!
szia tinky! Örülök, hogy átjöttél és köszönöm a gratulációt!
Andy
Természetesen áll még az ajánlatom a nyár végi baba-mama talit illetően! :wink:
Nagy kertünk van, sokan elférünk!jó lesz majd veletek találkozni!Nyár folyamán majd egyeztetünk!
Addig pedig próbálkozom tovább, hogy környékbeli kisbabás anyukát/anyukákat találjak! :roll:
Szép napot mindenkinek! (itt nálunk nagyon szomorkás idő van)

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Crissy!

Eldobható bugyit a kismamaboltokban lehet kapni, én is ott vettem, de a múltkor láttam Dm üzletben is, csak sokkal drágábbért!

Amúgy az időjárás "áldásos hatásaira" én is kíváncsi volnék...! Ti hogy élitek meg a frontokat?
Az az igazság, hogy nekem már fél idősen feküdnöm kellett néhány napot infúzióra kötve, mert olyan erős jóslófájásaim voltak..de akkor is épp front volt, és azon a hétvégén futószalagra mentek a szülések, mindenki kapkodta a fejét.
Utána megszűntek a görcsök, majd a 23-24. héttől a jóslók folyamatosan maradtak, csak nem olyan erősen és sűrűn. Viszont a 30 héttől egyre erősebben érzem őket, és volt egy hét (megint front volt), amikor nem csak a szokásos haskeményedés és szorító érzés volt a hasamban, hanem rendes menstruációszerű fájdalom (a gyengébbik) egészen alul lent a hasamban...10 percenként haskeményedés hozzá, meg se tudtam mozdulni, éjjel az ágynak dőlve lógattam a hasamat, attól jobb lett. Az orvos ellenőrizte a méhszájat, minden rendben, a Magne B6-on kívül írt fel még egy gyógyszert görcsök ellen. Bár azóta ilyen erősen nem jelentkezett újra.....
Csak azért írtam mindezt le, mert hallottam tőletek olyat, hogy vki semmi jóslót nem érez még a 37. héten sem...azért van közöttetek olyan aki hasonlókat él meg a mostani időjárásban mint én???
fruzsa7
 
 


Fruzsa!

A múlt heti frontnál én is szenvedtem... Nekem alul oldalt fájt valami. Nem tudom hogy a hasam volt e igazából vagy csak a méhtartó szalagok, ahogy nyúltak, illetve gondolom most érzékenyebbek voltak a frontra. De annyira rossz volt, hogy volt hogy felkelésből felállni több másodpercbe telt mire ki tudtam egyenesedni. Aztán, ahogy abbamaradt az iszonyú szél is, varázsütésszerűen abbamaradtak a fájások is... Megijedtem picit én is hogy mi van most, nehogy baj legyen, de mivel szinte végig éreztem babót mocorogni, gondoltam nem lehet nagy baj, nem???
A múltkori vizsgálaton a doki otthonmaradást javasolt 3 hétig, mert lerövidült a méhszáj. És szednem kell a magne B6-ot, napi 6 ot. Azóta már letelt a 3 hét, de csak 15-én kell visszamennem hozzá, addig visszajöttem dolgozni...
Ma néha szúrdogál picit a pocim alul.

Lili

Kép
édi16
 
 


Édi!

Én is 6 Magne B6-ot szedek naponta, de már a 12. hét óta, most vagyok a 33.-on..egy vagyont költöttem el rá! De úgy tudom csak a 37. hétig szedhető, úgyhogy még néhány projekt és nem kell rá költenem. Egy 50 darabos kiszerelés 1400 forint..alig egy hétig elég a napi 6 adag mellett.
Én fájdalom helyett inkább görcsöket éreztem, érzek néha....nekem a fájdalmak inkább az első félidőben voltak. De 3000-es a méhszáj még mindig, úgyhogy nem kezdték ki a méhszájat, bár nem tudom mi lett volna, ha félidősen nem fekszem be néhány napra...az az infúzió azért jót tett. Ráadásul én nem mondhatom még azt sem, hogy megerőltettem magam, mert ez már a második kórházi fekvésem volt (12. héten-fenyegető vetéléssel), és az első fekvés óta ágynyugalomra voltam ítélve. Három hónapig feküdtem otthon....karácsonytól március végéig...házimunkát apa csinálta, csak vizsgálatokra jártam, és vízszintesben voltam otthon. Elég kemény volt, főleg lelkileg...
Csak azért mondom, hogy ha pihenésre fogtak, akkor tényleg ne erőltesd meg magad...persze te érzed, hogy mi a teher! A szurkálások azok valószínűleg a tartó szalagok lesznek!
fruzsa7
 
 


Igen, elég drága a magne B6!
Nekem a legutolsó vizsgálaton 2000-es lett a méhszáj 3000-ről, ez miatt mondta a doki, hogy maradjak otthon. Ahogy így visszagondolok, tény, hogy nagyon sokat idegeskedtem, stresszeltem, lehet az volt a baj, az okozta a rövidülést. Most viszont tényleg nem idegeskedek!! :)
Nem erőltetem meg magam itt sem a melóhelyen. Főninéni rendes, kímél amennyire tud. Inkább az egész napos ülés az, ami rossz, de végülis ez még csak a 2. nap. :D :)
Ami viszont jó, hogy szinte egész nap érzem manót mocorogni. Gondolom, hogy én is aktívabb vagyok, ő is az lett...

ÚÚúú, tényleg kemény lehetett az állandó fekvés!! Nem irigyellek...
De a lényeg, hogy egészséges babó szülessen. Érte mindent!! :D

Kinél fogsz szülni a Bajcsyban?

Lili

Kép
édi16
 
 


Édi!

Nekem Tóth Ágnes az orvosom. Te kinél szülsz?

Most nézem..hogy te a 22. héten vagy? És már tudod a nemét? Az én babóm csak a 31. héten árulta el..úgyhogy mi csak babócinak hívtuk.

A fekvésben a legrosszabb az egyedüllét volt, számoltam az órákat, hogy mikor ér este haza a férjem...egész nap egyedül a lakásban, sokszor már a csend idegesített. De valóban az a lényeg, hogy a picik jól legyenek, "anyu kibír mindent"... :D
fruzsa7
 
 


Én Kardos Gábornál fogok szülni. Szeretnék majd szülésznőt is fogadni...

Igen, már elmúltam 22 hetes.
Kisfiúnak ígérkezik, azért is "kisfiús" a vonalzóm. :D

Hasonlóan voltam én is ezalatt a három hét alatt, bár szinte egész nap TV-ztem... bár nem kötött le, de legalább hangok voltak körülöttem. Délutánonként szinte mindig jött hozzám valaki, vagy a családból, vagy egy barát-barátnő, stb. De aztán már ez sem tetszett, mert zavart, hogy én olyanokról tudok beszélni, hogy pl. " láttam a reflektor tv-ben", vagy " a tegnap esti xy sorozatban"... szóval olyan kirekesztettnek éreztem magam. :?

Bár van egy olyan érzésem, hogy a jövő utáni heti nőgyógyászati viszgálat után megint ki leszek írva otthon maradásra, de akkor már végleg, úgyhogy fel kell készülnöm valahogy!! :D

Mikorra vagy kiírva szülésre? Első baba lesz?

Lili

Kép
édi16
 
 


Sziasztok

Érdekes mert nekem annyira a hidegfront nem csinál semmit, viszont mikor a meleg jön akkor szokott jobban jönni a jóslófájás. Bár nekem most már megengedett. Én a 34. hétig szedtem a magne b6-ot, szintén 6-osával kellett. Előtte nekem is sokat keményedett a hasam, meg görcsölt. De a legjobban a 33. héten amikor kiderült hogy hirtelen tragikusan meghalt a fodrászunk/ barátunk, az annyira mélyen érintett, és olyan nehezen teszem túl magam rajta, hogy akkor a méhszájam 2100 lett. Azóta nem lett nézve.

édi én holnap megyek be a magánrendelőbe nst-re. De vizsgálatra nem kell mennem csak 22.-én. Ha addig még egyben leszünk.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Anya Baba Életkor Szülés várható időpontja

Marcsi68 Boglárka 3 hetes

Gabi1 Nóra 2009,07,02

Tengdi Máté 2 éves

Crissy Emma 2009,06,15

Törpiri Lili 9 hetes

Andy Hanna 8 hetes

Viccvucc Hanna 3 hónapos

Édi16 Kende 2009,10,08

Szolnoki Rita Luca 2009,06,23

Nikilány Babó 2009,09,19

Judit78 Blanka 6 hónapos

Trinky Lotti 9 hetes

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Gondoltam csinálok egy összesítő táblázatot,de nem úgy sikerült ahogy gondoltam,áprilisi fórumban láttam és tök jó volt.

na mindegy legalább látjuk hogy is állunk.

nagy fölénnyel nyertek a lányok.

Fruzsa7: bocsi,de nem tudom mikorra vagy kiírva és fiú vagy lány lesz e a kis babóka.légyszi írd meg és pótólom.

ha valakit kihagytam jelezzétek,nem direkt volt.

ja és szebb táblázatot is fogok,rajta vagyok.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Andy!

Reklamálnék! :) Pici fiam születésének várható ideje 2009. szeptember 9.

Délelőtt délután is szoktunk játszóterezni, változó, a déellőtt nyugisabb. 10-12 között, attól függően van-e ebéd, vagy kell főznöm.

Nikilány!

Én felhívnám a dokit és elmondanám a cukor labor eredményeket, ha több/kevesebb az átlagnál, majd ő megmondja mit kell tenned. Ha nem jó, akkor egy hónap sztem sok várni, míg legközelebb mész, s a saját megnyugtatásod miatt is az a jó, ha beszéltek Toldi dokival.

Gabi!

Írtad pár hete, hogy Kardos szerint nagyon kevés lett a vasad, kaptál valamit, ha az nem használ akkor injekció kúra vagy már nem emlékszem. Mennyi volt az anagyon kevés érték?

Kép
Kép
tengdi
 
 


Tengdi: Bocsi javítom majd

kedden szúri lesz Hannának,de a többi nap jó nekem,mikor és hol talizzunk?

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Édi!

Igen első baba. Amúgy kertes házban laktok? Az talán elviselhetőbb, mint a lakás, mert ki tudsz ülni a levegőre...Legalább lesz időd a babakelengye összeállítására, mit, honnan, mennyiért...kicsit komótosabb tempóban végezheted. Ráadásul a meleg amúgy is elveszi az ember erejét, így többet tudsz majd pihenni...már ha az orvos kiír otthonra.
Nekem nincs fogadott szülésznőm, de úgy hallottam mindenki kedves és segítőkész, remélem nem fogok csalódni.


Gabi!

Említetted, hogy fogadott szülésznőd van, és hozzá jársz be most Nst-re. Akinek nincs fogadott, annak ki végzi el a vizsgálatot? A "sima" nst-s szoba (nem szülőszobán) az a vérvételnél van, ha jól tudom...?!

Andy!

Bocs, de még nem jöttem rá a vonalzó használatára. Amúgy július 20..és a fiús anyukák táborát fogom gyarapítani. Ennyi lány után... :D
fruzsa7
 
 


Tengdi nekem 103 volt annak ellenére hogy szedtem a vas tablettát, de váltottunk tardyferon folra. Ami nagy nehezen elkezdte emelni. Így lett 109 és így már nem kell szuri. Szedem tovább a vasat.

fruzsa szerintem annak a vérvételi szobában teszik fel a nővérek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok Lányok! Régen jártam erre. Mindenki jól van? Ki fog szülni július 15 körül?
cunci
 
 


cunci én július 2-re vagyok kiírva, úgy hogy addig bizti nem húzom

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Cunci, én Július 20-ra vagyok kiírva, úgyhogy van rá esély, hogy "összefutunk" ott bent majd...! :D
fruzsa7
 
 


Sziasztok,

ahogy olvasom, a tápszeres témám megmozgatott mindenkit! :)
Elolvastam mindenki véleményét, és abszolút az a normális h mindenki másképp gondolja, csinálja, ahogy az ösztönei súgják. Én biztosan feliratok egy dobozzal, mások nem foglalkoznak ilyenekkel, és van aki feliratja, és azonnal hozzányúl...

Gabi, én is megnéztem a blogodat, tényleg óriási a hasad, én hozzád képest el vagyok maradva. :lol: De már a 2. gyereknél is sokkal nagyobb az anyukák hasa, hát még a 4.-nél... :lol:
Hogy tudsz aludni, simán megy? :)

Velünk minden OK, én remekül alszom, éjjel pl. csak 1szer kellett mosdóba mennem, csodálkoztam is. Imádom ezt az időjárást, nem vizesedik a bokám és nem lihegek a nagy meleg miatt. És Luca is remekül érzi magát, lassan-megfontoltan hullámzik a hasamban, esténként nagyobb bulit szokott rendezni, tegnap lefilmeztem a "randalírozását". :lol:

Fájások sehol, semmi extra jelét nem érzem annak, h szeretne kibújni. De inkább maradjon bent a 39. hét végéig, amúgy is jól bírom, én még szívesen elcipelem őt 1-1.5 hétig. Aztán utána már jöhet!

Gabi, ez a vajúdós-kiabálós sztori elég riasztóan hangzik így szülés előtt 2,5 héttel....szerencsére az eddigi NST vizsgálatokon tök nyugalom volt, pedig én is a szülészetre járok be, méghozzá a kádas szobába, ahol te is szültél már. De mindig csend volt és nyugalom, max. a babák ordítását lehetett hallani, de azt meg szívesen hallgatom (abban a 20-25 percben). :D
Én reggel 9-re szoktam menni, lehet az egy nyugisabb időszak.

Cumisüveg témában meg egyre inkább hajlok arra, hogy nem érdekel, nem viszek be. Amúgy sem akarom használni (amit anyukám és anyósom nehezen akar megérteni, persze a 70-es években más volt a hozzáállás), ha meg nagyon rá leszek szorulva, az úgysem a kórházi napokban lesz, hanem itthon. Anyósomat épp ma beszéltem le arról h cumisüveg melegítőt vegyen, mi a fenének??? Tök felesleges dolog, pláne h nem szeretnék üveggel szórakozni, nyári gyerek lesz, tehát nem kell meleg ital, és egyátalán minek ilyet megvenni?
Szegény biztos ki van akadva, mert kijelentettem h SEMMIT ne vásároljon össze, gondolom kínjában már nem tud mit kitalálni. Így is attól tartok, h minden baromságot ide fog hordani a rokonság, hiába mondtam el milliószor, h egyeztessünk miket akarnak hozni, de gondolom ez mindenhol így van. :roll:

Crissy, eldobható bugyogót tudsz venni ott nálatok a 18. kerületben, az Elefániban. A bolt vasárnap is nyitva!
http://www.babadiszkont.echt.hu/
Pár100 ft/5 db-os csomag, nagyon csinos pöttyös kiadásban is lehet kapni, én 1 dobozzal vettem, remélem az elég.
Ezt még gyorsan szerezd be holnap vagy vasárnap délelőtt, nehogy a telihold bekavarjon....aztán ha hétfőtől eltűnsz, akkor tudjuk, hol lehetsz....utánad meg valszeg én jövök.... :lol:

Gabi, még annyit, hogy te szombaton (holnap) mész be Kardoshoz NST-re? És ilyenkor meg is vizsgál? Mert én hétfőn megyek be hozzá NST-re, de sztem megvizsgálni nem lesz ideje, gondolom Ági az asszisztense elvégzi a szivhang vizsgálatot és ezzel végeztünk is. Pedig nem ártana ha megvizsgálna, kivi vagyok mit mond...jó lenne ha elkezdene a méhszájam kinyílni szép lassan. Vedelem a málnalevél teát napi 2 bögrével, szedem a homeós bogyóimat, és reménykedem h csúcsszuper szülésem lesz. :lol:
A már megszült anyukák most biztos jót röhögnek rajtam, gondolják magukban, hogy hamarosan úgyis szembesülök a dolgokkal... :)

Egyébként megdumáltam Kardossal, hogy jöhet az EDA, én ettől nem leszek se rosszabb se jobb anya (égnek áll a hajam, mikor ilyeneket olvasok-hallok), persze csak ha nagyon nem bírom és még időben leszünk vele, na meg ha lesz anesztes a közelben aki beadja...Doki aszonta h ha megkapom, fele annyira sem fog fájni, a tolófájásokra viszont már nincs hatással, de sokkal elviselhetőbb a szülés.

További szép napot mindenkinek,
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!

Rita, köszi! Igen, még holnap körbefutunk egy utolsó vásárlásra, a nagybevásárlást már tegnap elintéztük, hogy ha hazajöttünk ne az legyen a férjem első dolga. Lesz annyi más szegénynek. Holnap még Emmának veszünk egy pár dolgot, meg nekem a kórházba és teljesen menetkészek leszünk! :lol: Várjuk már a teliholdat! Aztán lehet, hogy semmi sem fog történni, de jobb biztosra menni!

Gabi, ha a telihold sem segít rajtam akkor valóban van esély rá, hogy együtt szülünk! :lol:

Fruzsa, a vérvételes szobában teszik rád az nst-t ez biztos, mert láttam másoknál. De úgy tudom, hogy arra is időpontot kell kérjél, de hogy azt kitől kell nem tudom. Ha mész esetleg a kórházba, kérdezd meg a nővérszobában, hogy hogy is megy ez!

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Na majd az lesz, hogyha bemegyek szülni és kapok 2 ágyas vagy 1 ágyas szobát, megkérem a mellettem lévő anyukát hogy legyen kedves bemutatkozni, hátha ismerjük egymást a babanetről...nehogy már úgy feküdjünk egymás mellett, hogy nem tudjuk ki-kicsoda. :lol:

Kép
szolnoki rita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: