Új privát üzeneted érkezett!

Zsóka- nekem a Kismamás összefoglaló táblázatom van (szerintem nagyon jó), amit sajnos csak holnap tudok neked küldeni, mert kiderült, hogy nemcsak a számítógépet hagytuk ott az autóban, hanem még egy két dolgot. .. De holnap a párom beszkenneli, és feltesszük az oldalra! Remélem, akkor még nem lesz késő!:D
Mircike- sajnos látva a nagyobb gyermekeket, lesznek még nehezebb korszakok is! :( :cry: :shock: :roll: És nem könnyű mindig a helyes útat megtalálni, de az vigasztal, hogy mások is hasonlóan szenvednek ezekkel a szitukkal. :wink: De ez engem is érdekelne, hogy a kiscsajoknál, hogyan van a dackorszak, és a többi kicsi korszak...
Reni- klasszak a tortás képek, látszik, hogy Nikinek nagyon tetszik az ünneplés, milyen csajos bulik lesznek itt még!!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Niki!
BOLDOG FÉL ÉVES SZÜLINAPOT NEKED ÉS SZÜLEIDNEK!
Kép
Nagyon jók a képek! Hogy csodálja Niki a tüzijátékot! :lol:
Egy virtuális tortaszeletet kérhetek? Nagyon jól néz ki a tortátok! Biztos fini is volt. :lol:

***

Köszönjük a jó kívánságokat a javuláshoz, segített. :lol:
Bala már jól van, de azért még diétás kaját falatoztatok vele.
Anyum viszont még ramatyul.

***

Zsóka!
Tündéri Marci! Milyen kis vasgyúró! :lol:
Kitartás! Marcinak is bele kell jönnie az ovis korszakba. :)

Alon!
Én is hallottam ilyet a bébiúszásról, hogy hátráltatja később a rendes úszás megtanulását, ha "ébren" tartják a babáknál a búvárreflexet.

Panni!
Drukkolok, hogy megoldódjon Márk pocakgondja.

Mircike!
Úgy látszik ez korosztályos probléma :evil:
Bala is verekszik és volt egy időszak, amikor harapott is :? , de az valahogy magától elmaradt. :)
A verekedés azonban napi probléma nálunk is jelenleg. Van, hogy egy pillepalackkal ront rám, s akkorát üt... :shock: :? :x
De nem csak engem, hanem a kutyát és a macskákat is püföli. Ők meg tűrnék, ha mi hagynánk. De a fél napunk arról szól, hogy "Bala! Nem szabad! CSak simizni!" Erre odabújik egy pillanatra, mintha elnézést kérne tőlük, majd a következő pillanatban újra csap, vagy húzza a farkukat. :roll:
Már az összes módszert bevetettük a csapkodás ellen, de eddig hasztalannak tűnt minden.
Először lefogtuk a kezét, s szóltunk neki, hogy csak simizni szabad, s simiztünk együtt, de ezzel jobban hergeltük.
Volt, hogy én is oda csaptam egy kicsit a kezére, de gyorsan rájöttem, hogy ezzel csak még nagyobb agressziót fogok kiváltani belőle, így max. két csapás volt a kicsi mancsra.
Próbáltam azt is, hogy nem veszek tudomást róla, majd abbahagyja, de nem igazán működött a dolog.
Úgyhogy mi is tanácstalanul állunk a dolog előtt. :(
Maradtunk a "Bala nem szabad! Csak simizni!" jelmondatnál. NAponta százszor. :cry:
Remélem idővel ezt is kinövi, mint a harapdálást.
Csak attól tartok, hogy lesznek még keményebb korszakaik is: visszafeleselés, földhöz vágom magam, visítok, ...
Apropó visítás: Bala két napja mint egy kis macska, akinek a farkára léptek visít. Mindenért. Néha Ő maga sem tudja mit akar, csak visítson valamiért. Ezt sem egyszerű kezelni. :shock: :?: :?: :?:
Néha teljesen tanácstalanul állok magam előtt, hogy most mit kezdjek a gyerekkel. :? Mivel javítok, vagy éppen mivel rontok a helyzeten. Én vagyok csak így ezzel? Néha olyan nehéz...

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Logi, nagyon édi Marci !
Jól látom, h. a kiságyban 180 fokot van megfordulva?? az utóbbi pár napban Laura is elforog, de csak 90 fokot egyelőre.. mikor először láttam, kicsit meglepődtem, h. "nem is így tettem őt le... " :lol:

Edus, Mircike, Timi - ne haragudjatok, de ezek ezek a történetek engem megmosolyogtatnak .. persze, mert nem vagyok a Ti cipőtökben (még), de adott esetben valszeg én is robbanni fogok a tehetetlenségtől, h. hogy kezeljem a helyzetet. Majd emlékeztessetek !! Szóval gondolom hasonidős korban nálunk is eljön ez :?: :?:
Nagy közhely, bár igaz szerintem, h. inkább ilyenek legyenek a gyerkőcök, mint anyuci szoknyája mögé bújósak - legalább meg fogják tudni védeni magukat.

Reni, nagyon szép Niki ! Nem is szép, gyönyörűűűűűű !!
és láthatólag szeret ő is középpontban lenni !
múltkor említetted ezt a fejpántot, ezt hol lehet kapni? bababoltban?

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 

 
 

Sziasztok! :P

Panni, azért ez jó hír, hogy negatív a bakterológia. A másikban ami péntekre lesz meg, mit néznek? A tejcukor érzékenységet hogyan vizsgálják? Azt még nem nézték Márknak, ugye?
Tényleg jó lenne már tudni, mitől fáj szegény Manó pocija!

mircike, köszönöm a bemásolt linket, mindjárt megnézem!

Edus, ráérsz, nem kapkod Marci a kajáért. :) Előre is köszi!!

Reni, nagyon jók a családi fotók! Tüneményes a csaj! Látom a tűzijáték nagyon tetszett neki (a torta nagyon guszta).

Timi, de jó, hogy meggyógyult Bala :D.
Anyudnak jobbulást!!!
Hát igen, ez a visítás nálunk is gyakori. Borinál kb 2 évesen kezdődött a hisztis korszak, tartott egy évig,és most megint kiújult. :?
Ő is úgy tud hisztizni, ha nem az van amit ő szeretne, hogy félelmetes és visít fejhangon. Borzalom...
De amúgy imádom a csajt!
Tavaly láttam egy kislányt az utcán, úgy levágta magát a földre, hogy csak úgy csattant, és verte magát a betonhoz. Ilyesztő volt, komolyan mondom. A szülők meg csak nézték, várták, mikor hagyja abba. Na ennyire azért nem hisztis a lányom hál'Istennek.
Azt hittem, csak a csajok visitoznak, hisztiznek, de ahogy írjátok....

Alon, jól látod, pörög a pasi az ágyában. Mindig attól félek, nehogy eltörje a lábát, mert állandóan beakasztja a rács közé valamelyiket.
A földön meg már egész nagy távolságokat tesz meg. Hanyattfekve felnyomja a fenekét és tolja magát hátra. Múltkor az asztal alól szedtem ki :lol: .

Szép napot mindenkinek, puszi, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Most csak röviden:
Zsóka- a táblázat, a méret miatt inkább így. Le tudod menteni, illetve ha "rámész" tudod nagyítani a táblázatot: :)
http://marhas.myphotoalbum.com/view_pho ... bum22&id=B


Timi- Anyudnak mihamarabbi gyógyulást! :)

Még jövök, addig is puszi: :D
mazsolák
 
 


EDUS KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!

KépKép
logi
 
 


Zsóka- egy rövid privi ment a táblázattal kapcsolatosan. :D
mazsolák
 
 


Edus, Zsóka!

Ugyanaz a kismamás táblázat, amit én is belinkeltem! :)

Csak az anyatej és a tápis oszlopot nem írták be.

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Ma a dokinál kezdtem.... Teljesen elment a hangom reggelre és cudarul is nézhettem ki mert a párom azonnal orvoshoz küldött ellentmondást nem türő hangon... Kaptam egy szatyor gyógyszert. Ráadásul niki is kezd taknyosodni, ettől féltem :cry: Nem tudom mi lesz a hétvégi szekszárdi lakodalomból...

Mégeszszer köszönjük a köszöntéseket és a dícséreteket! :D

Alon
Szerintem majdnem mindenhol lehet kapni fejpántot ahol babaruhát, sapikat árulnak. Én vettem most kint babaáruházban őszre termós anyagból Nikinek.


Hát mi is várjuk ám apát minden nap... Reggel 8-kor elmegy és kb 7.30-kor ér haza este. Ráadásul szombaton és vasárnap is dolgozik... Mondjuk akkor általában mi is bemegyünk vele. Lassan mindenből duplán kell vásárolnom, mert mindég cuccolok és apa már unja, hogy neki kell ki-be pakolnia :oops: Etetőszék, kiságy, járóka már így is duplán van :oops:
Munka szempontból nekem ezért könnyü. Akkor és annyit vagyok a cégnél amennyit akarok. Meg itthon is szoktam dolgozni a gépen. Nikit meg mindenhova cipelem magammal :lol:

Nem lehet egyszerű a hisztiket kezelni.... Már előre félek... Fogalmam sincs mit csináljak majd vele, hagyjam, vagy ne hagyjam :?:

Timi A torta tényleg nagyon fincsi volt, gyorsan el is fogyott :lol: Málnás túrótorta, nyami-nyami 8) Virtuálisan fogadj szeretettel egy szép nagy szeletet :lol: Ez legalább klóriaszegény így :shock: :lol:

Zsóka
Milyen szép nagy már Marci legény! És milyen ügyes!
Én azt csináltam (mint itt a legparásabb :oops: ), hogy körbe raktam fejvédővel a lábánál is és így nem tudja kidugni a lábát. Niki is mindég elkóborol az ágyában... A legujjabb, hogy a fejrész mellé nyomul ( alig fér el keresztbe, de azért csinálja), és onnan vigyorog :)
Mostmár elég hosszan megmarad végre hasoon is! Kinyomja a kis popsiját (szinte már térdel!), úgy tornázik :lol:

Na megyek kurálni magam....

Üdv!
Reni

Kép
A csajszi :-)

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


sziasztok lányok!

tegnap megint hisztis volt samu de összesen lassan 5 hét alatt 5 hisztis napot írhatunk a számlájára, ami azt kell h mondjam igazán nem sok.
tegnap este is üvöltött egy órán át majdnem leesett a feje akkorákat ásított közben (egész nap nem aludt...) megint az utolsó mentsvárunkhoz fordultunk a forralt vízhez. csakhogy a fiatalember csak minimális cukorral szereti. csak úgy ízetlenül nem kell neki. én viszont nem tudom, hogy ez ebben a formában mit jelent:

a, szomjas de utálja az ízetlen vizet

b. éhes és ezért kell neki a cukor is belé

c, éhes mert nincs tejem ??? (tegnap egy mellemből 60-at fejtem ki- általában mindkét mellemből eszik minden étkezéskor)

d, éhes mert túl lassan eszik és nem eszik soha eleget?

próbáltam mérni de a tefal mérleg össze-vissza mutat mindent.

a cukrosvíz után ájultan aludt. az hozzá tartozik a dologhoz h tegnap voltunk kétszer sétálni és elég meleg volt.

tegnap nekem fájt a sebem, pedig lassan 1 hónapja semmi gondom vele. Timi neked volt ilyen? jobbulást anyukádnak! örülök h Bala jól van.

samut rendszeresen keresztben találom meg, ami azért is fura mert hálózsákban alszik. ma egyébként megijedtem, mert a feje nagyon közel volt a rácsokhoz. simán bevághatta volna. mi is ki fogjuk teljesen bélelni- mert én is parázom. amúgy most már egyre többet "beszél" a minap azzal örvendeztette meg szegény fáradt szüleit h azt mondta "grrrrrr"

most megint sír. pedig már lassan 2 órája fent kukorékol és így nem alszik semmit napközben, ami egy egy hónapos csecsemőnél sztem gáz. lehet h nem elég a tejem?? de 1 kg-t hízott egy hónap alatt! elapadhat hirtelen? mitől? honnan érezzem? vagy csak ilyen napjai vannak?

Reni Niki csodaszép, a torta is gyönyörű és te is tök jól nézel ki a képeken!

Marcit is meg kell dícsérnem! gyönyörű értelmes pofija van! naaaaaagyon cuki!!!!

Mndenkinek szép napot és együttérzés az apaváróknak!!
kerekpocak
 
 


Zsófi- szerintem okés lehet a tejed :!: :D (ne aggódj :!: :!: ) mert akkor nem hízna Samu, nem fejlődne ilyen szépen, illetve sokkal gyakrabban lenne nyűgös. :? Ezek a sírások teljesen beleférnek. Samu sem lehet mindig csak jó kisfiú. :wink: Az meg, hogy a cukros víz nyugtatta meg, lehet, hogy addigra már kellően kifáradt.
Emlékszem, én is nagyon cukrosvíz ellenes voltam, de egyik barátnőm kiokosított – akinek az anyukája mellesleg védőnő-, hogy a cukorral nem ártasz, sőt ilyenkor jobb is, mert segíti a szinapszisok kialakulását. :) De én sem preferáltam annyira, mert féltettem a fogacskákat, de ezzel a kevés mennyiséggel nem sok kárt teszel, csak ha állandóan cukros teát itatnál vele... :(
Van, hogy Zsombor is annyira behergeli magát, pedig tök fáradt, hogy akkor meg azért nem akar aludni. :( Nekem utolsó esélyem a babakocsi, csak onnan meg nehéz átcsempészni a saját ágyában. :?: :idea:
Nem egyszerű esetek, de tudod, Pasiból vannak.... :mrgreen:

Zsóka-szívesen, máskor is, ha tudok!! :D
mazsolák
 
 


Hiszti:
Azért örülök, hogy Zsigu még nekem se dobta el magát az utcán,az biztos kellemetlen egy anyukának. Olyan már volt, hogy otthon adta elő, de megbeszéltem vele, hogy ennek nincs értelme, azóta nem is csinálja. :wink: Talán ez a 2 évesekre jellemző, legalább is ő akkor csinálta, a harapós korszakát olyan 18 hós kora környékére saccolom, azóta meg a korábban leírtak a jellemzők. :(
Mircike megvigasztalásul egy sztory... :shock: :roll: Jöttünk vissza, és búcsúzkodtunk a szomszédainktól. Én felemeltem a kislányukat – aki 6 héttel fiatalabb Zsigutól-, és állandóan a mellemet ütögette :( :cry: , és nem kis erővel. :!: Mondtam neki szépen, hogy ne csinálja, mert fáj :!: , és nem egyszer :!: , aztán mivel a szülei nem szóltak rá :?: :idea: (amit egy kicsit furcsáltam, :!: azzal vigasztalt az anyukája, hogy a nagymamával is szokta csinálni. :?: Azért mert a nagymama nem szól, azért vehették volna a lapot... :evil: :evil: ) Aztán már mondtam, hogy ne mert fáj, és ebből eszik még a kisbaba, és nagyon érzékeny, erre akkorát csípet belé, hogy a csillagokat láttam. :evil: :cry: Egyből letettem a kiscsajt, és mondtam a szüleinek, hogy ez nagyon fájt, de leolvashatták az arcomról is, hogy nemcsak játszom a dolgot. Aztán még utoljára megsimogattam anyuka pociját (mert várandós), hogy vigyázzon babucira stb..., mire a kiscsaj úgy belebokszolt az anyukája hasába, ahol a kistesó lakozott, hogy lemerevedtem, akkor apuka elintézte egy két ejnyebejnyével... :!: :?: :idea:
Én nem így jártam volna el, de...., erre mondom, hogy nevelés kérdése.
Különben én is mindig azt mondom, simi simi, illetve most már, hogy értelmesebb, ha bánt valakit bocsánatot kell kérnie :!: , amit ő maga egészít ki egy puszival. :!: :)
Ja és érdemes volt egy kicsit nyöszögnöm, mert tegnap este, és ma olyan szépen evett és viselkedett Zsigu, remélem, így is marad még egy kicsit. :)
Eztán ide írom a rosszat, hátha, javulás lesz az eredménye!!
:shock: :roll:
mazsolák
 
 


Sziasztok!
gyors leszek, most értünk haza.
Edus, mircike nagyon köszönöm a táblákat!!!!!! Mindjárt kinyomtatom és átbogarászom.

Köszönjük a dícsérő szavakat, mindig nagyon jól esnek!
pusza, még jövök! :mrgreen:

KépKép
logi
 
 


Zsófi- ha lesz egy kis időm, írok. Addig is meglestem a képeiteket, és nagyon klasszak!!!!!!!! Nagyon szépek vagytok!!!!! :D :D
mazsolák
 
 


én a vizilovakkal vagyok:

Kép
kerekpocak
 
 


Nagggyon-nagggyon jó pasi ez a Samu!!!!!!!!!!!! :wink:
Annyira édes pofija van!!!

KépKép
logi
 
 


Zsófi Nagyon édes a kissrác. :D :D Mennyit változott a kis arcocskája ezalatt az egy hónap alatt! :shock:
Eddig nem is láttam, mert vagy aludt, vagy össze volt gugyorodva, de most látni igazán a kis arcát! Már most milyen pasis! Eszméletlen! :)
Látom, tegnap hozzám hasonlóan, mindenki elfoglalt volt..
Tegnap volt apa szülőin, jövő héttől Zsigu is megkezdi az óvodát. :wink: Már nagyon várja, remélem, a lelkesedés továbbra is megmarad, :roll: majd én is zsombesz reakciójára leszek kiváncsi. :shock: Mondjuk Zsigu csak 1/2 napot lesz, és nem egész héten, hanem kedd, szerda, csüt. napokon
mazsolák
 
 


Ja még azt szerettem volna írni, hogy a tegnapi nap megdöbbenése számomra, hogy ráadtam zsombeszra zsigu első kisszandálját (18-as méret), és kicsi rá?! :roll: :shock: Lelóg róla a lábujja :!: Zsigu talán egy éves kora körül hordta ezt a szandált? Mennyire más méretekkel rendelkezik a két gyerek, hihetetlen! :wink:
mazsolák
 
 


sziasztok,

képzeljétek, Laura ma keljfeljancsisat játszott, egymásutánban minden túlzás nélkül legalább 15x átfordult a hátáról a hasára 8) , mint akit felhúztak. eddig ezt csak egy jó pár napja produkálta először, akkor is csak egyet-egyet mutatóba.. most meg nem győztem visszaforgatni. ahogy ismét hanyatt fektettem hasról, ültem volna a fotelba, ismét hason. visszafordítás, és csinálta megint.. nagyon csípte, h. ilyen ügyes már.. persze én is büszkélkedtem itt magamba. a végére annyira kipurcant, h. már sírva-nyöszörögve forgott..de csak csinálta és csinálta.. mondtam, neki nem kell erőltetni, ha elfáradt, de esze ágában nem volt abbahagyni :D
a végén felvettem a játszószőnyegről, mint megoldás :idea: :P

Edus, Zsigu csak angol nyelvet fog hallani egész nap az oviban?

Zsófi, Samu nagyon helyes baba !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, még azt akartam kérdezni, h. volt-e nálatok olyan, h. a baba csak "tűzoltásként" evett vmennyi keveset, utána elkezdett mást csinálni, és nem akarta folytatni, csak miután kibandázta magát? nálunk napi 1 etetésnél tuti ez van, h. mióta kitágult Laura számára a világ, van, h. épp csak eszik vmennyit, és elfordítja a fejét. de TUDOM, h. ÉHES maradt, de gondolom MÁR más érdekes dolgok is vannak neki, mint, h. rajtam lógjon. szóval ilyenkor kijátsza-nézelődi magát, és egy óra múlva folytatjuk az evést. ez még nappal csak-csak elmegy, ha itthon vagyunk és éppen nem indulnánk sehová, de ma reggel 5-kor csinálta... :( evett vmennyit, fej elfordít, nézelődik, totál felébred stb... visszaraktam az ágyába, kislámpa leoltva, de u.úgy gagyogott-játszott... aztán 1 óra múlva rájött, h. éhes maradt és befejezte a kisasszony a reggelit.., de persze én addig, amíg fent van, nem tudok visszaaludni.
eddig evett hajnalban, és durmolt utána rögtön, mint a bunda, most meg ezt a nappali dolgot hajnalban is eljátszotta.
ismerős ez vkinek? mit lehet ilyenkor csinálni?? v.lehet-e egyáltalán?

Üdv.
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, még Zsófi tőled akartam kérdezni, h. elkezdted-e végülis a tanítást ????

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Helló!
Kicsit eltűntem, meg még el is tűnök, most megyünk nyaralni :)
Santorinire, repülővel. Ááá nem vagyok tisztaideg már napok óta...
Persze bizti jó lesz, de pihenésről nem ábrándozom.
Minden jót nektek, ha visszajöttünk, majd adok életjelet!
M.
mircike
 
 


Sziasztok!
Én is kicsit eltűnőben! Bocsi, de nem olvastalak vissza benneteket. Ezerrel az új házunk berendezésén lógok, meg loholok a boltokba, de baromira élvezem, Zsombi is, mindig jön velem :P

Samu TÜNDÉRI :D :D

Mircike jó nyaralást, biztos szuper lesz ,állítólag gyögyörű hely Santorini :P

EGy gyors kérdés: Zsombi csak tápszert eszik + reggel 1 gyümit, + du. egy adag főzeléket. Szerintetek nem kellene étkezések között itatgatnom vízzel vagy teával, vagy gyümölcslével???


köszi jó hétvégét
judy

KépKép
judy1
 
 


Alon- igen, Zsigu csak angol nyelvet fog hallani, ezért félek egy kicsit. :shock: :roll: :wink: Bár most a BBC gyerek csatornáját nézetem vele, hogy szedje fel a nyelvet, illetve ott van a játszótér, a bolt, a mindennapi helyzetek, szituációk. Azt vettük észre, hogy már elég sok mindent ért, csak nem akar beszélni. :? ( De magyarba is így volt, már javában értett mindent, de lusta volt beszélni, inkább mutogatott.) :(

Mircike
- jó pihenést nektek, majd mesélj, milyen volt! :D Gondolom, Vasgyúró kisnagyfiad is élvezni fogja! :D Kiváncsi leszek, M. mit szól a repülőúthoz... :D :shock: , nálunk felemás volt az élmény... :?
mazsolák
 
 


Zsófi-levelemet megkaptad? :roll: :shock: :D
mazsolák
 
 


sziasztok Kedves Tapasztaltak :)

lenne kérdésem:
ezek a keményedések mitől vannak? mennyi "megy el" egy nap?
ha az embernek nő a hasa mint a lufi amit felfújnak még jó, hogy feszesebb, nem?
Mi az ami már gázosnak számít és szólni kell érte az orvosnak?
Én úgy vettem észre, hogy egy nap kb. 5-6-szor van amire azt mondom na most jó feszes. És ebből mondjuk legtöbbször kaja után vagy ha ittam 2 pohár vizet!

szóval írnátok erről tapasztalatokat aki tud?

1000 köszi előre is
K&L
lmkata
 
 


kata úgy emlékszem napi 3-4 -5 fájdalom nélküli összehúzódás teljesen normális a méhed gyakorol a szülésre. a kaja utáni dolgot nemtom nekem enyhe görcsös összehúzódásaim voltak inkább. azt mondják h ha pihensz lazítasz akkor enyhülnek. de ne aggódj ez tök természetes így a vége felé!!!

edu nem kaptam meg :(

alon válaszolok amint lesz ennél a minimálisnál több időm mert bonyesz a válasz.


mircike jó utat!!!!

judy köszi!!


csókok
kerekpocak
 
 


edu de megkaptam!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Persze most sincs időm, se írni, se olvasni, csak kapkodok, de Alon írásán megakadt a szemem.
Szóval, Alon, az én kisfiam (4 hónapos+1 hetes) ugyanezt csinálja szopi közben, hogy kb.8 perc után elfordítja a fejét és elkezd nézelődni, meg mosolyogni, meg magyarázni. Én ezen nem is paráztam, egészen keddig amikor mérlegelésen voltunk és kiderült, hogy 5 hét alatt 230 grammot hízott csak. Persze a védőnő rögtön megijesztgetett, hogy ez nagyon kevés. De én addig a gyereken nem éreztem semmit, hogy éhes lenne vagy valami. Egy nap hatszor szopik, ebből egyszer éjszaka. Kérdezte az orvos is, hogy van e elég tejem, és mondtam, hogy szerintem van, mert mindig folyik a száján a tej.
Mindegy kitalálták azt is, hogy folyadékhiánya van, mert nem jó a turgora (lehet hogy nem jól írom, amikor ráncolódik a hasán a bőr).
Szóval az lett a vége, hogy azt mondta az orvos, hogy el kell kezdenünk őszibarackozni. Először csak 1/4-nek a levét aztán fokozatosan emelni az adagot. El is kezdtük és imádja, majd le harapja a kanalat.
Szóval csak azt akartam mondani, hogy azóta nem hagyom Farkasnak hogy nézelődjön, illetve kivárom míg visszafordul a cicire. Elég unalmas, mert így 30-40 percig is eltart egy szopi, de remélem lesz eredménye. Kedden újra megyünk mérlegelésre.
Laura jól gyarapszik?

NA, most megyek, mert őszibarackozni kell.
Mindenkinek sok puszi, Nóri
nóri8
 
 


szia Nóri, köszi a választ.. úgy látszik nem egyedi a mi esetünk...
viszont Laura jól fejlődik, 2 hete a 3 hós szurinál mérte a doktornő, és elájult mekkora nagy, 59oo g, 63,5 cm ! (2 hónaposan 5380 g volt, és 3550-nel született). szóval ezzel idáig súlyügyileg kopp-kopp-kopp jól állunk.
mondjuk ahogy írtam nálunk ez kb.napi 1 etetésnél van csak, szóval kibírható, csak mikor hajnalra esik, akkor bosszantó nagyon h. neki áll beszélgetni, meg mindenmástcsinálni...
én sajna akárhogy mesterkedem, nem tudom a fejét visszafordítani, mert akkor csak veszekszik velem Laura, h. köszöni, de most nem... próbáltam már fejni és cumisüvegből adni, de így sem kell AKKOR neki. aztán utána 1 óra múlva megint hamm-hamm-hamm :lol:
na mindegy, remélem idővel elmúlik, mert én nem szeretnék még hozzátáplálni, amíg bírom tejjel.

Üdv.
Alon

Mircikééknek jó pihit, mi szerdán indulunk szombatig Fadd-Domboriba.. már alig várom, és még az idő is jó marad elvileg.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsófi, thx ! :wink:
én is így reméltem, mármint hogy természetes vmilyen szinten ilyentájt...
lmkata
 
 


Sziasztok!

Megint rég jártam erre, de Márk egész nap foglalkoztat, azat ha alszik 20 percet akkor az elmegy evés, ivás, olvasás stb. Kislányok, kisfiúk nagyon édesek és milyen hihetetelen, de lassan közeledünk a féléves szülinapokhoz, illetve Niki már be is töltötte. Pedig még csak most születtek...

Hasfájás elmúlt, sokkal jobban alszik és eszik is. Elkezdtük a gyümölcs evést almával. Igaz először felesben adtam a tejpéppel, holnaptól már csak almát fog kapni. Első két falatnál fintorog, de aztán már nagyra nyitja a száját és megeszik egy egész almát reszelve.

Kata - keményedés ügyben sajnos nem tudok segíteni, mert én nem éreztem ilyeneket. :D

Jó éjszakát mindenkinek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Jól lemaradtam...

ZSófi!
Tündéri Samubabátok!
Írtad még korábban, hogy fájt a sebed: nekem még néha most is szokott. :shock: :cry: Az, hogy fáj, az ritka, de a seb viszketése nem. :? A hegg egy része nem is látszik, máshol meg a vágás helye dudrosan kidomborodik és még pirosas. Amikor az egy éves kontrollon mondtam ezt a dokinak, akkor azt mondta, hogy ez teljesen normális, hiszen a hegg 1-1,5 év alatt :shock: köt meg rendesen, s addig ez természetes. Mégnézte a sebemet, s megnyugtatot, hogy ez egy gyönyörű seb, semmi gond vele.

Alon!
Hmmm... Bala kicsinek nem forgolódott le a ciciről, viszont most, így 16 hósan alig lehet megetetni. Az egy dolog, hogy válogat, s nem eszik csak egy-két dolgot, de azt is futtában enné a Lelkem. :evil: Beültetem az etetőszékbe vagy az ölembe és három falat után kiugrik, hogy Ő végzett. Ha nem teszem le, vagy nem veszem ki, akkor el kezd hisztizni, s végkép lőttek a kajálásnak. Aztán persze ha ínyére való volt a kaja, akkor két kör rohangálás után visszatér, s közli velem, hogy "Budu!", aza "Kérek még!"
A védőnéni szerint két éves koráig alakítható a gyerek az evési szokásokon. Úgyhogy iparkodnunk kell, különben mindig kergetni fogom az asztalkörül a kajával? :cry: :? :evil:

Nagyobb gyerkőcös Anyucik!
Nálatok is volt ilyen időszak?

KAta!
Pocikeményedésem nekem nem volt, úgyhogy ezügyben sorry, de nem tudok mit javasolni.

Edus!
Holnap kezditek az ovit?
Húha! Kiváncsi leszek a reakciókra!

***

Holnap ha minden jól megy, megyünk zeneovizni!
Kiváncsi leszek BAlára, hogy mire emlékszik tavaszról. Akkor negyon tetszett neki. :lol:

Pápá: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!
Most én sem olvasok vissza, legalábbis nem mindent, de ígérem, bepótolom.. :oops: .

Pénteken voltunk a zenés babafoglalkozáson, az én fiam kb 20 percig bírta, majd elaludt..... :roll:
Pedig direkt úgy mentünk, hogy előtte jó nagyot szunyált.
Amíg tapsoltunk, mondókáztunk, okés volt a dolog, de a hegedűszó és az éneklés már sok volt neki.
Azért így elég drága az alkalmankénti 1000 Ft!! :oops:
Ő volt a legkisebb, főleg egy-másfél évesek voltak (olyan Bala korosztálya). Lehet, hogy el kéne halasztanunk pár hónappal?
Timi, Balával hova jártok?? Mekkora volt a pasi, amikor kezdtétek?

Edus, én is kíváncsi leszek, hogy viseli Zsigu az első napot. Majd írjál!! Gondolom ott is van beszoktatási idő!? Húú, Bori nagyon sírt az első héten. Meg még utána is... Olyan november környékén kezdte jól érezni magát és ekkortól tudtam otthagyni teljes nap,addig elhoztam ebéd után.

Na megyek, megyünk vásárolni, megjött Apa.
puszi

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Zsóka!
1000.- Ft/alkalom :shock: :?: :!: :?:
Ha minden igaz és nem változott, akkor ahova mi megyünk holnap, ott 550.- Ft/alkalom és nagyon jó! Pilisvörösvár. Ugyan itt nem hegedűszó van, hanem gitár és furulya, de nagyon élvezik a babák.
Anno fél évesen alig vártam, hogy elmehessünk Balázzsal még itt Óbudán egy Tücsökzene foglalkozásra. Így utólag azt hiszem én jobban élveztem :P :oops: , mint Bala. Volt, hogy Ő is elaludt. De tavasszal, egy évesen ez a pilisvörösvári zeneovi nagyon bejött már neki is. Nagyon kiváncsi leszek, mit szól hozzá holnap.
Amúgy több csoport van: 2 év alatt, 2-3 évesek, és ovisok.
A mini csoport vegyes. Vannak egész picik (6hó) és vagyunk mi nagyobbak :).

Nagyon aranyosak az Avatar képeitek! Felteszed őket nagyban is?

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


sziasztok lányok!

múlt héten gázos volt kicsit a helyzet mert sokat idegeskedtem és ezért mintha apadt volna a tejem. samu mindenesetre nem volt nyugodt és kiegyensúlyozott hanem folyton sírt és sírt. így a munkát sem kezdtem el csak - a védőnő tanávcsára- fejtem szoptattam, ettem, pihentem. mára meg igazából már a hét végére rendeződni látszik mindennek szerencsére. fura de akármennyire mentem volna tanítnai h lemondtam határozatlan ideig nagyon megkönnyebbültem.
az is lehet h samu tudat alatt érezte h el akarok menni és így tiltakozott.

kérdés: samu kb 1 hete alkarra támaszkodva kitolja-kiemeli magát és percekig vigyorogva tartja a fejét és a mellkasát. ezt a földön- rajtam stb is tudja. ezt nem később szokták tudni a babák??- na majd lefotózom legközelebb. olyan cuki.
nincs valami site ahol lehet csekkolni mikor mit tudnak a babók?

zsóka tényleg szuperek az avatar képek!
Edus: ovi?
Panni jó hogy javult a helyzet!
Alon remélem megválaszoltam a munkás kérdést.
Timi kitartást az etetéses dologgal, biztos meg tudod nevelni Balát!!! cuki lehet a zeneoviban! biztos nagyon élvezi!

sziasztok
kerekpocak
 
 


Zsófi, Laura kb.2 hete, 3 hónaposan kezdte ezt... szóval... 8)

próbálok egy file-t felrakni a mit-mikor-tud-ra

1157990859.31.doc

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Helló-belló!

Újra itt, Apáméknál voltunk hétvégén. Noéminál fogzási mizéria kezdődött. Napközben van, hogy rátör a sírás, meg szopinál is szenved. Még jó, hogy rájöttem mi a gond, és nem pánikoltam. Máténál bepánikoltam, és azt hittem leszokik a ciciről. Fiam viszont nagyon csibész, ma sem aludt. Már nem tudok mit kitalálni, hogy 1-2 órára hagyjon békén.

Zeneovi: Én egyszer vittem el a fiam, kb. a felénél kiment, és semmi kedve nem volt visszajönni. Akkor már 2 éves volt. Talán ha előbb megyek nem jártam volna így. Pedig a zenét szereti. Egyszer megkérdeztem miután elmeséltem milyen hangszerek vannk, hogy ő milyenen szeretne tanulni játszani, azt mondta piroson. :D

Timtom: Ismerős a helyzet. Én ott rontottam el, hogy ha valamit nem evett meg, kapott mást. Gondolva, nehogy éhes maradjon. Most meg jó válogatós. Azért szerencsére a gyümölcsöket szereti.
A 16 hós kor az a nagy szaladgálós ídőszak, nem? Biztos élvezi, hogy már járhat-kelhet. Ha éhes úgyis jelez majd.

Alon: Noémi meg állandóan a tesóját nézné a szopinál. Csak nem megy a kettő együtt, mi ezért vagyunk lassúak. Ti is éjszakáztok még akkor? Én már úgy aludnék egy jó nagyot!

Kata: Nekem sokszor keményedett, a végén mindig féltem, nehogy ez már a szülés legyen. Mondjuk én nem kíméltem magam, de szerncsére nem lett baj. Nekem most sem volt egyértelmű mikor menjek be, de jól ráéreztem fájás nélkül is. Ki voltam már tágulva, és 3-4 éjszaka fájdogált.

mentem, letettem magam is.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Naaaagyon rossz éjszakánk volt :? . Ilyet még soha nem csinált Marci, sírt, amikor a cici a szájához ért. Tök szomjas meg éhes volt, kérte is, de amikor adtam volna, iszonyúan elkezdett üvölteni. Annyira ijesztő volt. A foga jöhet? Már van kettő, de azoknál nem csinált ilyet. Szóval ma pafffff vagyok.. :shock:

Zsófi, nagyon ügyes Samu! Marci 2 hónapos is elmúlt már, amikor alkarra kinyomta magát. Pedig neki is elég gyors a mozgásfejlődése, legalábbis Borihoz képest (ő három és fél hósan csinálta).

Timi, Colett, köszi a zeneovis tapasztalatokat, azt hiszem elhalasztjuk pár hónappal. Cuki lehet Bala a foglalkozáson. Nincs róla fotód?

Panni, de jó, hogy javult a helyzet! A cumisüvegre szerintem Marci is azt hiszi, hogy játék, ő is forgatja a szájában ide-oda, meg rágcsálja. :? Voltatok már a másik vizsgálaton?(tejcukros azt hiszem..)

Edu biztos szoktatja Zsigut az oviba :) . Jelentkezz, ha tudsz!

Colett, nagyon szépek a picúrok!!!!!!!! Máténak nagyon szép göndör fürtjei vannak! :D

Timi,megpróbálom feltenni az avatar képeket nagyban,de most vacakol a gépünk. Azért próbálkozom, mert próba, cseresznye :lol: ...... Kép
Kép

KépKép
logi
 
 


SIKERÜLT!!!! :D :wink:

KATA, nekem is sokat keményedett a pocim az utolsó harmadban, ittam is a kalcium pezsgőtablettát!(a 36.hétig)
Sokszor olyan kemény volt a hasam, hogy nem bírtam kiegyenesedni, már szinte fájt!
Én is úgy tudom, hogy ez normális, készülődik a méhed a szülésre. Ilyenkor pihenj le egy kicsit, és elmúlik. Napi 5x 6x keményedhet! :wink: Edzést tart a méhed :lol: .

KépKép
logi
 
 


Ja, még azt akartam írni a képekhez, hogy nem tudom, nálatok hogy van, de Marci el nem mosolyodna, ha meglátja a fényképezőgépet. Egyébként meg állandóan vigyorog, mint a tejbetök.

puszi, Zsóka
logi
 
 


látom mostanában pang a topik rendesen...
samu ma megint másfél óránként -kétóránként akart enni. sose tudom hogy vajon azért mert nincs tejem vagy azért mert hirtelen nő az igénye?
ráadásul apa minden este 10 után fog hazajönni és hétvégén is dolgozni fog mert nem halad a cégnél a munka...
kicsit vagyok csak megzuhanva. :(
no mindegy- ez van.
kerekpocak
 
 


Zsóka ÁLOMSZÉPEK a gyerekeid!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Kedves Mindeki! :D

Most Apa fürdet, így talán lesz egy kis időm gépelni. :wink:
Ne haragudjatok, hogy nem adtam magamról jelt, de mindig volt valami. Voltak vendégeink esténként, aztán előkészülni a holnapokra tudván, hogy ha hazajövünk az oviból, akkor mindenki farkaséhes lesz... :shock: :roll:
Szóval az ovi. Azt hittem, könnyebb lesz :? , mert eddig akárhányszor mentünk a parkba, és látta az ovit, akkor mondta, menni a Playgroup-ba....( Azt még el kell mondanom, hogy ő járt bölibe, mert én veszélyeztetett terhes voltam Zsomborral. És ott nagyon tetszett neki, hamar belejött.)
Az elején nagyon sírt, próbálkoztam mindennel, aztán előadtam a történetet, hogy mától neki ez lesz a munkahelye, úgy mint apának –ugyanis mindig szeretne menni apájával a dolgozóba..,- ahova most még bejöhetek, de utána nem, mert ugye apához sem szabad bemenni, ha dolgozik. Aztán elmondtam, hogy hétvégenként mindig együtt vagyunk, de a hét 5 munkanapjából, ő 3-t jár ide, és azt is csak fél napban, és jövök érte délben, aztán otthon ebédelünk, és alszunk. Illetve, hogy valahol azaz élet rendje, hogy előbb utóbb a gyerekekkel játszon, bármennyire is szeretjük egymást..., Aztán erre már sikerült oldódnia, és játszott, persze a szeme sarkából állandóan figyelt, hol vagyok, és ha nagyon hiányolt, akkor odahúzott maga mellé. (Itt valahogy lazábban kezelik, mint odahaza...)
Reménykedve nézek a holnapi nap elé... :? :shock: :roll:
A többi felmerült témára majd még reagálok, de most ennyire futotta! :)
Puszi Nektek, jó éjt!
:D
mazsolák
 
 


Még annyit, hogy Zsóka a gyerkőcök gyönyörűek!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Bár magam is ellen vagyok, amikor kisgyerekeket mutogatnak :( (szülők kiélik a megvalósítatlan álmaikat :?: :!: ), de a Ti gyermekeiteket élvezet lehet fotózni ( még ha a kicsi Marci nem szeret mosolyogni, ez abszolut nem veszít a kiscsákó szépségéből!!!) Nagyon szép modellek lehetnének! :D
mazsolák
 
 


Most vettem észre, hogy Colettnek is úgy új vonalzói vannak! :D Gyönyörűek a Ti gyerkőceitek is! :D :D :D Máténak annyira aranyos kis angyali fürtöcskéi vannak! Kis szőke herceg! Azért látom a szemeiben a mélyről jövő elevenséget! :wink: Noémi mosolya is nagyon édi! :D Majd ha tudsz, akkor szívesen vesszük a nagyobb képeket is!

Na most már: :| gyorsan bekukk a másik topikba is, aztán jövök holnap! :D
mazsolák
 
 


samu ma reggel 3x hasról hátára fordult!!!!!!!!!! le is videoztam.
nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok Anyukák!

Minden babóca gyönyörűűűűűű! :D :D
Zsófi, Samubaba nagyon ügyes!!! :)
Megnéztem a képeiteke azok is nagyon jók!
A Samu hordozójában van szükítő? ha igen hol lehet olyat venni?
érdemes, hasznos?

köszönöm!
Mangó
mangó
 
 


hú mangó ez így volt egyben. bébé confort creatis hordozó. külön a szűkítős dolgot nem tudom. talán a többiek.
kerekpocak
 
 


Sziasztok Lányok,

Mangó , mi chicco hordozót vettünk és abban nem volt szűkítő, külön kellett venni bele. Szerintem mindenképpen érdemes használni! Mi nemrég vettük ki, kb két hete, addig azzal használtuk, az jól tartja a fejét, mert különben a hordozó nagyon széles és a kis feje mindig kibillent oldalra. Ja és uott vettük, ahol a hordozót.
Zsófi, hát Samu baba hihetetlenül ügyes! És persze gyönyörű! :D Az én fiacskám még most sem fordul hasról hátra.
Alon, Nóri, ez a lustaság szopi közben ismerős, illetve nekünk szinte minden kajcsi így zajlik kb másfél hete. Amikor már van egy minimális mennyiség a pociban, akkor jön a vigyorgás, dumálás :lol: :wink: (kivéve a reggelit, mert akkor nagggyon éhes :) ) Bálint ezért aztán teljesen összevissza eszik, egy-másfél-két óra időközönként, nagy néha van, hogy három óránként. Mondjuk az éjszakát végigalussza. Először azt hittem, a nyaralás miatt borult fel a napirendje, de akkor ezek szerint nem csak mi küzdünk ezzel. Eddig 5X evett egy nap, most 7-8-9X, de mindig csak keveset és nagyon rövid ideig, már kezdek aggódni, hogy emiatt a tejcsim is kevesebb lesz, eddig is épphogy elég volt :?
Ja, és ALon, képzeld, Bálint a három hós mérlegelésen pontosan akkora súlyú és hosszú volt, mint a lányod :!: :D
Edus, meg akartam nézni a hozzátáplálós táblázatot, de nem találtam. Hol keressem? Lassan azt hiszem, kénytelen leszek elkezdeni a gyümizést.

Zsóka, gyönyörűek a gyerekek! Egyébként Bálint is így van a fényképezővel, csak akkor lehet egy mosolyt elkapni, ha apa elbolondítja :wink:

Képzeljétek, Bálint elkezdett sikítozni, egyik nap véletlenül sírás közben sikerült neki, és azóta naphosszat élvezettel gyakorolja, mindig mondom neki, hogy meg fog fájdulni a torka, de neki baromira tetszik :D :wink:

Na megyek, mindenkinek szép napot

Heni
hunny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: