Új privát üzeneted érkezett!

[quote="osoa75]
A "pici"-vel minden rendben, a nagy kicsit nehézkes most, de remélem, megoldjuk.
[/quote]

Szia Orsi, írnál a nagyról? Akár priviben is. Másfél hónap múlva a Te cipődben járok ugyanis és eléggé be vagyok tojva. Egyelőre a sok hiszti meg a folytonos "annnya, annnya..." megy, szóval a legjobb úton haladunk a kisteső fogadásához :?

Azért annyira biztos nem nagy gáz ha már hármaskára bírsz gondolni :D
szia
Jutka

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Orsi, köszi:)
Tényleg biztato, hogy mar a harmadikon gondolkozol, hajra! :)
Ez most engem is megnyugtatott :lol:
(Még raérünk egy picit, de engem is érdekel minden tapasztalat a kissebbik érkezésével kapcsolatban...)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sziasztok!

Több kérdésem lenne, remélem nem gond.

Szerintetek mikor érdemes elmenni a tanfolyamra?
Jobb egy tanfolyamon végig résztvenni vagy érdemes több honapra beosztani a napokat?
Az informacios est ingyenes?
A tanfolyam dijjat mindkét szülönek kell kifizetni?

Es most leirom, hogy mi van az elsö 2 kérdés hatterében: jelenleg nagyon közel lakunk az alma utcahoz, de 2-3 honap mulva elköltözünk vidékre és sokkal bonyolultabb lesz elmenni, sok szempontbol.
Arra gondoltam, hogy elmehetnénk mostanaban, de attol tartok, h kicsit korai még. Mit gondoltok?
A masik, hogy a férjem nehezen tud szabadsagot kivenni, de ott szeretne lenni. Neki praktikus lenne, ha több honapra osztanank be a napokat. Nem zavaro, ha az ember "össze-vissza" jar tanfolyamra?
saara
 
 

 
 

Saara!

Ha jól látom kb. egyszerre fogunk szülni!
És a korkülönbség is hasonló.
Klassz lenne, ha véletlenül (vagy nem) összefutnánk a tanfolyami napok egyikén...

Szerintem akkor érdemes elmenni a tanfolyamra, amikor a legkönnyebben meg tudod oldani. Ha valami kérdés a vége felé merül fel, akkor azt úgyis meg tudod kérdezni telefonon, vagy a szülés előtti beszélgetésen, ami mindenkinek szokott lenni (személyes beszélgetés Ágival).

Az info est ingyenes és a tanfolyami díjat csak a kismamának kell befizetni.

Szerintem egyáltalán nem korai elmenni most a tanfolyamra, ha most egyszerübb. Én spec. a vége felé mentem el és elég gáz volt egyszerre végigülni az öt napot. Zsuzska is nehezen viselte az egyhetes távollétet, és a hátsóm is...bocs, de nagy hassal ez is szempont.

Én biztos most elmennék, amennyire csak tudok. Ha a férjem később vmelyik tanfolyami napon ráér, akkor pedig elmennék vele mégegyszer. Ágitól legfeljebb rákérdeznék, hogy ez nem gond-e (nem hiszem, hogy ellenére volna).

Egyébként nagyon klassz dolognak tartom, hogy a párod melletted áll ebben a dologban. RENGETEGET számít!

Na, sziasztok!

Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Saara, ugy jarsz tanfolyamra, ahogy neked jolesik, a napok kozott nincs osszefugges (kiveve a pentek du-szombat de, de ez "kor"hoz is van kotve ;)). sztem nincs olyan, h korai. max ha vmirol ugy erzed kesobb, h jo lenne ujra meghallgatni, elmesz megint. de honapokra szetosztva is teljesen jo. mondjuk nekem jo volt, h a parom is ott volt velem, mert este meg is tudtuk beszelni a hallottakat/latottakat, es neki is sokat jelentett...
es akkor ez azt jelenti, h dontesre jutottal? ;) :D

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Saara,
az info est ingyenes, a tanfolyam díját meg egyszer kell befizetned, és ezzel az egész család számára örökös "tagságot" nyersz: azaz a következő gyerek(ek)nél ingyen mehetsz, és bármikor viheted magaddal a férjedet, az anyukádat és egyéb rokonaidat, vagy akár a barátnődet, aki részt vesz majd a szülésednél. És amit Zsu javasolt, az is jó, azaz hogy te most elmész, amikor csak tudsz, és később a férjeddel is, amikor ő ráér. Mi eredetileg ezt akartuk, csak aztán lebetegedtünk, és az utolsó adandó alkalommal tudtunk csak elmenni, akkor meg már nem volt más lehetőség, mint végigjárni egyszerre. A várótermi beszélgetésekre (péntek du és szombat) a betöltött 34. hét után lehet csak menni, a többire bármikor. Én amúgy minél hamarabb mennék, mert a terhesgondozásról is van sokminden, amit meg lehet fontolni.

Orsi,
a harmadik már sokkal kisebb váltás, mint az első és a második. :) Úgyhogy hajrá! :) Bár nekem könnyű, mert van segítségem, ha menni kell orvoshoz vagy ilyen helyre, le tudom adni a két nagyobbat megőrzésre a nagyikhoz. De otthon egyedül vagyunk a 12. naptól, és nem volt különösebb gond. Ma pl. meggyespiskótát is sütöttem. :D Persze gyermeke is válogatja.

Felébredt Berci, ennyi jutott.

F.
fringilla
 
 


Saara,
előttem már elmondtak minden okosat. :) Kiegészítésül annyit, hogy a tanfolyami díjat lehet részletben is fizetni, de ez nem befolyásolja, mikor mész a tanfolyamra. Minden megbeszélés kérdése Ágiékkal, akik sose harapnak le emberfejet! :lol:

Templom egere szegényeknek akár el is engedik a díjat, de persze ezzel nem illik visszaélni. Csak azért írom, hogy az anyagiak miatt ne aggódj, nem az az elsődleges szempont!

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szerettem volna az utolsó bekezdésemet apró betűvel írni, de nem úgy ment át. :cry: Bocsi.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Jaja, ha valaki nem tud fizetni, vagy csak egy részét tudja, mert úgy állnak, akkor lehet kérni az alapítvány segítségét, és meg sem kell indokolni, ugyanis Ági szerint ez bizalmi kérdés, máshogy nem megy. Mi pl. 12 havi részletben fizetjük a díjat. (Bizalomhoz még annyit, hogy pl. a könyvek is ki vannak téve egy ablakmélyedésbe, mellettük a lista, hogy mi mennyibe kerül, és az ember csak odateszi a pénzt, és elveszi a könyvet. Ez felidézte ifjúkoromat, amikor Sopronban ki volt téve a ház kapuja mellé egy kosár, benne alma, a felirat, hogy mennyibe kerül, és egy befőttesüveg a pénznek. És az embereknek eszükbe sem jutott fizetés nélkül elvenni almát, pláne a befőttesüveget. Ma bezzeg még a szék is eltűnne...)
F.
fringilla
 
 


Nem Fringilla, sajnos elvinnék a széket, de az almacsutkát otthagynák, és egy reklamáló cetlit is, hogy nem volt elég édes az alma......... :( Hülye világ van!
Vendég
 


Saara,

szerintem is sokkal jobb korán kezdeni a tanfolyamot, mint később!
Ha ilyen jól alakult és már most rászántátok magatokat, hogy részt vesztek, ne várjatok, menjetek, ahogy jól jön ki.
Nem zavaró az összevissza járás, jó is hogy érlelődnek egy kicsit a dolgok, jobban végig lehet gondolni mindent, esetleg újra meghallgatni,amit szükséges.
Mi kicsit elcsúsztunk és tkp örülnék, ha egy hónappal előbb kezdtük volna a tanfolyamot. Két napot voltunk júniusban, és most júliusban tervezzük a hátralevőre menni. Kicsit aggódom, hogy nehogy valami miatt ne tudjunk menni, mert ha most valamelyik nap elmarad, úgy érzem, az augusztust már tuti nem várja meg a pocaklakó.
Nálunk az egy hetes folytonos távollét nagyon rosszul esett volna nagytesónak (meg a rá vigyázó nagyinak :D ) is, főleg hogy néhány nap nagyon hosszú (hétfő, csütörtök). Kedden, szerdán meg apa be tud menni dolgozni délutánra, szóval csak fél napot kell kihagynia. A várótermi beszélgetések (péntek du és szombat) meg nekünk valószínűleg apamentesek lesznek.
Szóval hajrá...

Jutka

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Saara!

Menjetek mihamarabb!!! Nagy élmény lesz :lol:

Jad!
Tudnék írni rengeteget. Mi érdekel pontosan? Túl lehet élni :lol:

Harmadik gyermek: cáfoljatok meg, ha nem így van. Akkora élmény volt a második szülésem (no persze az első is, csak az kórházi volt), hogy szeretnék még hasonlót átélni. Néhányan furán néznek rám, hogy még egyet szeretnénk? A mai világban? De szerencsére vannak sokan a környezetemben, ahol 3 gyerkőc van és a 4 sem ritka... Persze, néha kicsit furcsállom magam, amikor világgá akarok menni itthonról, hogy még egyet? De én úgy érzem, hogy a várandósság és szülés az egyik legjobb (ha nem a legjobb) dolog a világon...

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!!!

Lenne egy kérdésem. :oops:
A kisfiamat itthon szültem a Nanduékkal.
Most ismét várandós vagyok, ma voltam a védőnőnél, aki közölte velem, sőt alá is íratatta, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez szabálysértési eljárást vonhat maga után,mármint az itthon szülés!!!!! :shock:
Tudja valaki, hogy ez pontosan mit jelent????
Na nem ijedtem meg csak szeretném tudni. :lol:

Köszönöm előre is!!!

Márti

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Orsi,
hát olyasmikről olvasnék, hogy hogy viselte a bátyó a kicsi érkezését, a nyakadon lógott inkább vagy "büntetett", mennyire szedte szét a házat amikor hármasban maradtatok, milyen szitukban jön elő legjobban a hiszti, milyen időskálán alakul valamennyire a helyzet (hetek, hónapok?) - de csak amennyit kedved írni.

Márti,
És védőnőd megmutatta azt is, melyik jogszabályt fogod megsérteni? Enélkül kicsit hülyeségnek hangzik bármilyen papírt aláiratni.
Ez marha "érdekes", nekem hétfőn jön a védőnőm, majd kifaggatom, mi itt a hozzáállás. Hol laksz egyébként?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jad:nem mutatott semmiféle jogszabályt!!!! :shock:
De most tudtam meg, hogy itt a XI.kerületben(itt lakunk) van egy védőnő, aki nagyon pikkel az otthonszülőkre!!!!!!(múltkor nem volt gond)
Megkérdezem majd mindenestre ha legközelebb megyek hozzá,hogy mi is ez pontosan!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo,

alá is írtad????? :shock: :shock: Én nem tettem volna meg. És AZONNAL lecserélném, vagy, ha nincs más lehetőség, egyszerűen lemondanék a szolgálatairól. A védőnői szolgáltatást NEM KÖTELEZŐ igénybe venni!!!
Sajna a XI. kerület híres erről... :cry:

Szerintem bármit is írtál alá, az egyrészt semmit se jelent, mert nem hinném, hogy szabálysértési eljárást vonhatna maga után. (Alkotmányos jogod otthon szülni, vagy nem? Tudom, a pocaklakó 24 hetes kora után az ő érdekeit nézve nem lehet megtagadni az orvosi segítséget, vagy valami ilyesmi is benne van az alkotmányban, és ez ugye értelmezés kérdése, hogy mit nem utasíthatsz vissza, de vészhelyzetben kell gondolkodni, nem normális terhességben. Utóbbinál kinek mi köze hozzá, hol szülsz? )

Viszont én lehet, visszakérném megint azt a papírt tőle, hogy újra elolvassam, majd az orra előtt szét is tépjem! :evil: Mert a pofátlanságnak is vannak határai..... (Bocs, de ez a történet kiverte nálam a biztosítékot. :D )

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó:tudom, hogy zizi vagyok azért mert aláírtam, de nem hinném, hogy bármi bajom lehet.Mert ez tényleg így van, hogy ott szülsz ahol akarsz, ha meg gáz lenne akkor úgyis kórházban kötünk ki, de nem lesz!!!!! :wink:
Ő egyébként egy fiatal nőci és múltkor sem kóstolgatott, csak gondolom magát akarja védeni, hogy ő szólt előre. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hát igen, arról sok történet kering, a XIben hogyan nehezítik az otthonszülők helyzetét - "az otthonszülőket automatikusan feljelentik"-től az árnyaltabb "kötelező jelenteni az ÁNTSznek"-ig. De gondolom vannak itt akik közelebbről ismerik a helyzetet.
Biztos ki lett adva az ukász az összes kerületi védőnőnek, hogy mi a teendő (tűzzel-vassal :evil: ) és a tied sem tehet mást...
Viszont egyre kíváncsibb vagyok a jogszabályra, amit sértesz (mert eleddig csak annyi biztos, hogy ŐK sértik a Te és a babád alkotmányos jogait) Talán nekünk is papírokat kéne az (önjelölt) "illetékesek"orra alá tologatni.
Most már tényleg kíváncsi vagyok, mit mond a mi védőnőnk...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Bmo, ez tényleg nagyon durva... :shock:
Kivancsian varom a fejleményeket. Csak azt tudom elképzelni, hogy vmilyen szabalyt "sajatosan" értelmeznek. Különben elég sok ilyen eljaras indulna azért. :?

Dodo, ténylég meg lehet tagadni a védönöi szolgaltatasokat? Irnal erröl kicsit bövebben légyszi?

Amugy köszönöm mindenkinek a jo tanacsokat! A mostani info estre sajnos nem tudunk elmenni, de augusztusban remélhetöleg igen (és akkor tanfolyamra is :)).
Még egyet szeretnék kérdezni: a varotermi beszélgetések alatt mit kell érteni??
saara
 
 


Én úgy tudom, a védőnő nem választható és nem lehet megtagadni a szolgálatait. Nem kötelező ELJÁRNI hozzá, ahogy mi sem járunk, de ő bizony jogosult telefonon "érdeklődni", és néha látogatást tenni. Az oltásokat is köteles ellenőrizni, ha nem a körzeti gyerekorvoshoz jártok.
Alkotmányos jog otthon szülni, olvasd el a szules.hu-n . Szaksegítségnek nem joga kimenni hozzád. De mivel Nandu nem orvos, itthoni besorolás szerint még csak nem is bába, így max. "ott volt a barátnőm" helyzet forog fenn... :P Akkor láttam a szüléses képeidet a honlapján. Nem volt éppen "csepp babának" mondható. :P :D
h_szilvi
 
 


Bmo!!!

Én is emlékszem a kicsidre!!! Hihetetlen hatalmas súllyal érkezett hozzátok!!!! Utólag is gratulálok! A második baba érkezését is Nandu fogja kísérni?

Kíváncsi lennék a különbségekre Ági és Nandu közt....

Amit írsz a védőnőről, azt egyszerűen nem tudom felfogni. Dodóhoz hasonlóan valószínűleg eszem ágában sem lett volna aláírni ilyet, maximum feljelent, amit persze így is úgy is megtehet.
Bár, az is lehet, amit írtál, hogy talán eszében sincs belétek kötni, csupán utasítást hajtott végre! És persze az is igaz, hogy első meglepetésemben akár lehet, hogy alá is írom.....

Éppen tegnap beszélgettünk kedvesemel ezekről a dolgokról, elmondtam neki, hogy előfordulhat, hogy piszkálni fognak minket ezért a döntésért. Nagyon önérzetes volt, nem igazán rebbent a szeme a hírek hallattán!!! :)
Vendég
 


Köszi a hozzászólásokat, majd meglátjuk mi lesz belőle, szerintem semmi!!!! :wink:

Monácska:
Na igen Zsombi babánk nem volt valami csöppség , ahhoz képest , hogy 3 és fél kg-ra saccolta az UH 4900 gr és 56 cm volt a drágám!!!! 8) Meg is lepődtünk az első mérlegelésnél!!!! :shock: :D
Igen megint Nanduval szeretnénk szülni.

De persze ha faggatnak vagy ilyesmi az fel sem merült bennünk, hogy néven nevezzük őket............majd megmondjuk, hogy nem értünk be a kórházba, -úgyis a harmadik babák szoktak sietve kirepüln-i, utána meg már minnek menjünk be!!!!???? :shock: :mrgreen:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


mi is XI kerulet. minket az anyakonyvezes jelentett fel... a vedonovel nem volt gond :)
es en is ugy tudom, h le lehet mondani a vedonoi szolgaltatasrol :roll:
Saara, szoval? ;)

"Tell me why are we so blind to see
That the ones we hurt are you and me?"
Coolio
recca
 
 


Recca!
Mi volt a feljelentés után? Lett következménye? Mennetek kellett meghallgatásra?
Vendég
 


Sziasztok!


Az ilyen dolgok végett is, amiket itt leírtok, szerintem már csak ezért is jobb a kórházban szülni. Ez az egész otthon szüléses dolog elég macerás és ez Magyarországon még nem annyira elfogadott, de mégis van aki bevállalja.

Üdv:

Alíz.
Vendég
 


Recca :), bocs nem valaszoltam: igen, azt szeretnénk, ha a következö manonk otthon születne. Van még bennem egy kis "mi van, ha...?", meg egyfajta félelem (na ez talan erös szo), ezért lesz jo elmenni tanfolyamra. Gondolom sok mindenre valaszt kapok majd.
Igazabol egyelöre nem szeretnék semmilyen lehetöséget kizarni, majd az adott pillanatban meglatom mit hogyan érzek.

Zsu, nekem is feltünt, h csak par nap (1?) különbség van a babaink között :). Jo lenne összefutni. Te mikor tervezel tanfolyamra menni ?
A parom szerencsére kezdettöl fogva tamogatott, nem kellett gyözködni, ez tényleg fontos.

Ugy lattam van a nagyszülöknek is vmi felkészitö. Volt mar valakinek az apja-anya?

Es légyszi vilagositsatok fel: varotermi beszélgetések??

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Attól még, hogy nem elfogadott némelyek szemében, a törvény lehetőséget ad rá.
Természetesen ennek a törvénynek a betűivel homlokegyenest ellenkezőjét teszik azok, akik valamilyen kéretlen "hivatástudattól" vezérelve üldözik azokat, akik élnek a törvény adta lehetőségükkel.

Mi mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy nehézségeink adódhatnak ebből, amit vállalunk! Pont azzal a tudatossággal vállaljuk a harcot, amivel felkészülünk az intézményen kívüli szülésre!
Vendég
 


Bocsánat, a előzőt Ppetikének széntam, csak nem szólítottam meg!


Mégegyszer elnézést kérek!
Vendég
 


Saara,
én szívesen felvilágosítanálak, csak mi nem voltunk, mert pont akkor nem volt a pelenkás akció miatt... Sajnáltam is, hogy lemaradtunk, mert tök jókat hallottam róla a barátnőmtől (másodkézből nem akarok írni, majd a többiek). Nekem anyukám volt a hétfői napon a tanfolyamon. :)

Alíz,
Ági azt szokta mondani, hogy örül, hogy ilyen macerás az otthonszülés, mert így tényleg csak az szül otthon, aki nem tudja máshogy elképzelni, és még a macerát is bevállalja, nem csak divatból szeretné. :wink: Mert ha valakit ez tántorít el, akkor valójában nem is gondolja komolyan... Amúgy ez egy roppant átgondolt döntés a szülők részéről, rengeteg töprengés és tájékozódás eredménye. Olvasd el Hoppál Bori oldalán a két otthonszüléses írást, sokat meg lehet érteni belőle: http://noitestcsodai.hu/varandossag/szulesrol.html .

Recca,
én is roppant kíváncsi vagyok, mi történt a feljelentés után? És milyen indokkal jelentettek fel?

Én is úgy tudom, hogy le lehet mondani a védőnői szolgáltatást... Lehet, hogy rosszul tudom?

Mennem kell, sírás van...

F.
fringilla
 
 


Zsu,
ne haragudj, agyam szita, elküldtem én neked a szüléstörténetet? Egyelőre nem találom nyomát... :oops: :roll:
F.
fringilla
 
 


Valóban, Alíz, itt nagyon sokan vannak, akik a meggyőződéstől vezérelve, hogy nekik jobb úgy, ahogy csinálják, hajlandóak lemondani a "könnyebb útról".
Macerás?! Nálunk nem volt feljelentés, de a XIII. kerület azzal fenyegetett, hogy anyasági(!) eljárást kell indítanunk, mert nem tudjuk bizonyítani, hogy AZ és pont az a gyerek BELŐLEM jött ki.
Nagyon macerás volt, valóban, izgultunk is, mert ráadásul a lakásunk megvétele állt vagy bukott azon, hogy lesz-e időben anyakönyvi kivonatunk (félszocpolhoz kellett). ÉS MÉGIS, ha ne adja az ég lenne egy ötödik gyerekünk, ismét nem gondolkoznék, sőt gondolkoznÁNK, hogy hol szülessen, mivel a macera belerondít ugyan az otthonszülés képébe, de ha mérlegre kéne tenni az előnyöket és a macerát, bizony a macera nem is mozdítana a serpenyőn!

Ráadásul, hihi, mi ott tartunk, hogy hacsak nincs rá nagyon nyomós ok, a párom be se engedne a kórházba szülni! :lol: Van egy kórházban, indokolatlan császárral született nagylánya, és van négy otthonszüléses élménye. A negyedik szülésem nagyon nehéz, fájdalmas volt. Baromi gyors, komlikációmentes, de a legdurvább az összes közül. Theo állítólag sírt is egy ponton, és nem a meghatottságtól. És mégis azt mondta utólag, hogy el nem tudja képzelni, hogy mindez egy kórház személytelen körülményei között történjen.
h_szilvi
 
 


Fringilla,



De, mégis ki nem állhatják a Geréb Ágit. Szinte nincs is olyan kórház ahol őt szívesen látnák.
Vendég
 


Bmo,
dehogy vagy te zizi! :lol: Jajj, remélem nem voltam félreérthető, s nem bántottalak meg! Csak nagyon dühös lettem, mikor olvastam az írásod. Amúgy Mona is leírta: lehet, abban a kínos, hülye, s meglepő helyzetben én is aláírtam volna. Aztán jól megbántam volna, s már csak bosszúból is visszakaparintottam volna a papírt. :twisted: Ahogy magamat ismerem, idegesített volna a dolog, nem hagyott volna nyugodni, hogy aláírtam egy hivatalos papírt, mert.... fene tudja, nehogy amiatt legyen baj. Mindenképp ronda dolog volt a védőnőtől.

Akik kérdezték: nekem szerencsére egyik védőnővel (pedig volt belőle eddig 5-6) se kellett eljutnom odáig, hogy lemondjam a szolgálataikat, de megtettem volna, ha annyira zaklat valamelyik. Az nlc otthonszülős fórumán van valaki, aki már túlvan ezen a lépésen. Vissza lehet utasítani őket, nem vagyok köteles beengedni az otthonomba, az oltásokra meg tud egy anya is figyelni, meg a gyerekorvos. Meg lehet tagadni mindenféle kapcsolatot vele, s onnantól ő semmire se jogosult. Azért általában ilyenkor védőnőcsere szokott inkább lenni...

Azt meg még mindig nem értem, attól, hogy valaki otthon szül, miért védi magát egy védőnő? Őt nem lehetne büntetni, vagy mégis? A "szól előre" meg nem egyenlő azzal, hogy aláírat!

Ppetike,

hát, csupán ezen macerás dolgok miatt én sose mentem volna be inkább a kórházba! :lol: :lol: Ugyan már! Ezeken bosszankodás helyett emelt fővel nevetni kell, s nem idegeskedni! Papírok, bürokrácia, fenyegetőzések.... és? Semmi közük egy baba gyönyörű születéséhez! :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Recca,
erre én is nagyon kíváncsi vagyok, ugyan mirefel jelentettek fel. Én beszéltem erről anyakönyvezésssel foglalkozó jogász ismerősömmel, ő azt mondta, akivel ennyit b*sz*kodnak, akár be is perelheti a kerületi jegyzőt nem vagyoni kártérítésre (vagy a Ti esetetekben rágalmazás miatt is akár) - bárcsak egyszer sok pénzem meg cérnám meg jó jogászom lenne...

Saara,
várótermi beszélgetés nekünk is csak most lesz. Ági azt mondta, BÁRMIről lehet beszélni, ami a baba érkezése közeledtével a szívünket nyomja és engedjük, hogy a csoport ereje segítsen feldolgozni/átgondolni.
Nagyszülő meg bármikor ott lehet (a bérlet "örök" és "családi" :) ), leginkább hétfőn meg csütörtökön szoktak elmenni (és ők kérdezik a legtöbbet :D )

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Alíz!
Annyira nem tud meghati, hogy nem látják szívesen a kórházakban!
Én Őt/Őket az OTTHONOMBA fogom beengedni, az életembe, és abba a hihetelenül szép és csodálatos folyamatba, ami a babám születését fogja kísérni.
Ha kell most így ismeretlenül is adnék nekik szállást bármikor, ha rászorulnának és megkeresnének! És egyik orvost sem lennék hajlandó viszont az otthonomba engedni semmilyen indokkal, nemhogy hozzám érjen, esetleg belémvágjon......

Nem tud meghatni és érdekelni sem egyúttal, hogy egyes (mindegyik szinte) kórházak a presztizsüket féltve ágálnak az otthonszülés ellen, és ezzel "kitiltják" onnan Ágiékat! Mire jó ez???
Vendég
 


Hát, semmire sem jó az biztos. Mondjuk ez engemet annyira nem is zavar, mindenkinek a saját egyéni joga eldönteni, hogy hol és milyen formában szeretné a gyermekét a világra hozni. De ez otthon szüléses témakör ma még Magyarországon nem elfogadott, az tény és való.
Vendég
 


Nem elfogadott az orvosok/kórházak körében, tisztelet a kivételnek!
Nem elfogadott a szülésznők körében, tisztelet a kivételnek.
Nem elfogadott a védőnők, a gyerekorvosok körében, újfent tisztelet a kivételnek.

Elfogadott azonban azok körében, akik toleránsan, természetközeli életfelfogásban, kicsit vagy nagyon spirituálisan, kevésbé alkalmazkodó módon közelítik meg létünk kérdéseit! Akik nem a technokratizmus rabjai, akik el tudnak tölteni egy estét tv nélkül, olvasva, beszégetve, ne adj isten kacagva, sétálva. Akik ismerik a gyógynövények erejét, akik a betegségbe nem belemenekülnek, és ha mégis betegek, a belső harmóniát is segítségül hívják a kommersz gyógyszerek mellé.

Nagyon különbözőek vagyunk! Mindannyian, teljesen függetlenül attól, hogy hol kívánunk szülni!

Aztán csak egy kérdés: Miért van az, hogy más országokban elfogadott az, ami idehaza nem? És ha idehaza nem elfogadott, mégis miért tartjuk magunk elé vértnek ezt a mondatot "Nálunk nem elfogadott" ahelyett, hoyg elgondolkodnánk azon, hogy máshol mitől is elfogadott ami itt nem???? Esetleg rosszul csinálunk valamit???
Vendég
 


Én sem ellenzem, de én nem mernék belevágni egy ilyen dologba. Abban teljesen igazad van, hogy nem vagyunk egyformák. Nincs két egyforma ember. Kinek ez a véleménye, kinek pedig az. Szerintem itt Magyarországon vagy konzervatív az emberek felfogása vagy pedig szemérmesen kezelik ezt a dolgot (otthon szüléssel kapcsolatban) és éppen ezért nem merik kihangoztatni a véleményüket (nem úgy mint én, ami a szívemen az a számon). Meg a másik dolog az, hogy etikai kérdést is csinálnak belőle. A harmadik meg az, hogy hallottam már olyat is akit csupán az tartott vissza az otthon szüléstől, hogy a szüléshez a saját dolgait (lepedő), kellett volna befognia.
Vendég
 


Ja, és bocs ha esetleg mégis megbántottam valakit is az írományaimmal.
Vendég
 


Alíz,
dehogy bántottál meg bárkit is!
Aki otthon, szül, az rendszerint ennél sokkal durvábban kap úton-útfélen hideget-meleget, :roll:

egyébként gratulálunk Manócskához!

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Igen, a saját dolgaidat használod, hiszen a saját otthonodban vagy, és a saját gyermekedet szülöd. Ezen mi a meglepődni való????

Véleményem szerint senkit sem bántottál meg, mi itt véleményt cserélünk pro és kontra!

Szeretnék azonbn gratulálni az új pocaklakódhoz! Igen friss terhesség ez még!!! Vigyázz magadra nagyon!
Vendég
 


Köszönöm szépen a gratulákat! Én ilyen szókimondó vagyok. Soha senkinek sem szoktam a háta mögött beszélni. Ha valakivel van valami gondom, akkor azt szemtől szemben mondom el az illetőnek. De soha nem bántó módon. És sajnos ami a legszomorúbb, hogy Magyarországon minden olyan dolgot ami a másiknak jó lenne vagy jó lehet azt tabuként kell kezelni.
Vendég
 


Hehe, hányan mondják, hogy "jaj, és az a sok kosz meg vér"!!!!!! Alíz, tudtad-e, hogy ez úgy működik, hogy a padlót/szőnyeget/ágyat/kanapét letakarjuk nylonlepedővel, erre jön a saját lepedőd. Ágiék javasolják, hoyg vegyél egyet, amit akár ki is dobhatsz. Mivel mi gumis lepedőt használunk, vettem direkt a szüléshez "simát". Nem volt egy ezres sem... Aztán, amikor megszületik a baba, még ottmaradnak két órán keresztül. Ez alatt ne mcsak téged figyelnek meg, hanem írd és mondd: rendet raknak (igen, Geréb Ági és a dúla!, sőt a 3. szülésemnél csak Ági, mert csak ő volt ott) és kitakarítanak. Kisikálják a kádat, kiviszik a konyhába a borogatásos/orbáncfűolajos tálakat, egy hatalmas szemeteszsákba összegyűjtik a szemetet (papírvatták, pl.), egy másikba meg a szennyest (lepedők, borogatáshoz használt pelenkák, azon törülközők, amibe a magzatvizes frissen született babát bugyoláltuk). Amikor elmennek, a két zsákon és a pici szuszogó kisbabán kívül semmi nem mutat arra, hogy itt szülés zajlott....

Nem elfogadott?! Igaz. És elég baj az, hogy az emberek többsége ennyire bizonytalan magában, hogy nem is MERI végiggondolni, hogy a saját meggyőződései esetleg nem állják meg a helyüket. Ehelyett elfogadják az "atyaúristen" kinyilatkoztatását, hogy "otthon szülni veszélyes", "húst márpedig muszáj egy gyereknek ennie", "a homeopátia placebó", stb., stb. (Az oktatásba nem megyek bele, a többiek ismerik az álláspontomat... :P )

Monácska,
a 16:34-esedre: BRAVÓ! Nagyon ott van!!!!! Kép
h_szilvi
 
 


Most egy kérdés:

Szülés után 6 hetes kontrollra hova mentek?
Vendég
 


Szilvi!
:oops: :oops: :oops: :wink:
Vendég
 


Ágiékhoz, de nem hathetes kontrol van, hanem valamivel később, Ezt majd elmondják azok, akik már szültek vele, hogy pontosan mikor kell menni.
Nanduék is ugyanígy "működnek" ebből a szempontból!

Miért is mennénk máshova, mint ahhoz, akinél a kisbaba megszületett????
Vendég
 


Miért is mennénk máshova, mint ahhoz, akinél a kisbaba megszületett????

Pardon! Szeretnék pontosítani: AKIVEL a kisbaba megszületett!
Vendég
 


Jó, hát én ezt nem tudtam, hogy ez itt így működik.
Vendég
 


Igen, később szoktunk menni, de lehet akár 6 hetesen is.
Ági nem csinál rákszűrést a várandósság elején, mert nem szereti "bolygatni" a méhnyakat, méhszájat, nehogy... Viszont akkor jó ötlet megcsinálni a baba születése után, ehhez kiváló alkalom a kontroll, de mivel elég sokan 6 hetesen még folydogálnak (én is mindig), így meg szoktuk várni, amíg már semmi nincs, hogy össze lehessen kötni a kettőt. Van, hogy a szülésmegbeszélést is meg lehet ejteni ugyanakkor, a legtöbb párnak van erre igénye, ahogy Timó szöületése után nekem is volt.
Ez is olyan szép: kényelmesen üldögélve azokkal, akik jelen voltak (tehát nem csak Ági, hanem a dula'(k) is, sőt ha jelen volt nagymama, ő is jöhet, stb. És sütit majszolva (vittem saját sütésűt) és a kicsi babát csodálgatva mindenki el tudja mondani, hogy mit élt át...

Ha érdekel, Alíz, itt megtalálod. Remélem sikerült belinkelnem.
h_szilvi
 
 


Érdekes az a cikk amit belinkeltél. Mondjuk én akkor is maradok a SOTE I.sz.Szülészeti és Nőgyógyászati klinika mellett. Nekem májusban csinálta meg az orvosom a rákszűrést, most pedig már van egy pocaklakóm, akinek nagyon örülök.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: