Új privát üzeneted érkezett!

Ezvicc!

Most én is így jártam, sohasem késett eddig és most 4 napot, de nálunk sem volt semmi, igaz a férjem kérdőre vont, hogy ha igen akkor ki az apja mert mi védekeztünkKép
Szóval megúsztam a számonkérést.

Amúgy lehet, hogy rossza anya vagyok ,a múltkor evett egy kis papírt, tegnap a hifi rendszer beton állványát rágta a gyerek és állandóan koszos. De annyira nem igzatom magam rajta. Ja és két hete a szekrényt fejelte meg.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Sziasztok csajok!(és doktor Úr)

Én lekéstem a karácsonyi jó kívánságokkal, de most időben jelentkezem.
Mindenkinek nagyon boldog, szeretetben gazdag új évet kívánok!
Tibicsoki! Nálunk is ez lesz a program. Mivel apa éjszakás lesz, így hárman leszünk itthon csajok. Ugyanúgy le fogom tenni őket aludni, aztán éjfélkor majd lesem, melyik kel fel hamarabb a petárda durrogásra. Én meg valószínű tv-zni fogok.

Dóri! Miért is vagy te rossz anya? Nem értem? Kép

kizsó
 
 


Mi teljes létszámmal itthon leszünkKép Fruzsinak szerintem a szokásos esti programja (játék, fürdés, vacsi)után csak a petárda zavarja meg az álmát. Sajnos velünk szemben egy petárda és tüzijáték őrült lakikKép Már kezdte a próbadurrogtatást, persze zavarja az én kis hercegnőmet, úgyhogy felkészülök a visszaaltatásra, bár tavaly éjfélkor elkezdte és kb. 1 órán keresztül, ami belefér... kicsit félek.
Dóri, ez olyan hülyeség amit írtál!!! Ha ennyi lenne egy rossz anya rossz tulajdonsága, csak boldog gyerekek rohangálnának az utcán. De gondolom csak úgy írtad, nem komolyanKép
picipocak19
 
 

 
 

Dóri!
Ne aggódj, Bence dettó ilyen. És én nem érzem magam "rossz" anyának emiatt Kép Mindent megeszik, most per pillanat a papucsaink a favoritok Kép Van, hogy megkóstolja a járólapot Kép Ja, és Bence is megkóstolta a minap az egyik szórólapot Kép

Szilveszter nálunk is u.az lesz, mint egy "rendes" napon. Hétkor fürcsi, vacsi, alvás Kép

Mindenkinek BÚÉK!

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Pocak
Asszem Te írtad, hogy biztosan rosszul csinálsz valamit (biztosan nemKép), meg hogy a többgyerekesek hogyan csinálják, mert hogy ki vagy purcanva (én is) Van egy négy gyerekes barátnőm, végső kétségbeesésemben őt szoktam hívogatni. Mindenre az a válasza, hogy "hm, ez első gyerekes probléma". Mikor még nekik is csak egy volt, azt mondta, hogy nem akar többet, így három éves volt a lánya, mikor véletlenül(???) összejött a kistesó. Azóta meg jött még kettő hozzá. Szóval ő azt mondja, hogy az első gyereknél még szinte minden nyekkenésre ugrunk, nagyjából a napirendjét figyelembe véve jövünk-megyünk, az evésből (mit, mikor eszik stb) is sokkal nagyobb ügyet csinálunk, meg hogy milyen játékai vannak stb. Olyan sztorikat mesélt! A harmadik gyerek szájából pl. két hónaposan a palacsintát szedte ki, mert a nagyobbak azt ettek és testvériesen megosztották a kicsivel, míg ő kint teregetett. Nem tudom melyik gyerek a nagyobbik tesó bilijéből kezdte a hozzátápitKép és még vannak durvábbak is, nem mesélemKép Neki már nem volt ideje rögtön felkapni a babákat, ha sírtak, így tök hamar leszoktak róla, nem filózott azon, most miért nem eszik a gyerek, a kisebbek is lent kúsztak a koszban, mert ahol ennyi gyerek van, ott azért nem patika a lakás stb, stb. És azt mondja, hogy az első gyereke a leganyásabb, a harmadik-negyedik pedig a legtalpraesettebb. Szóval a többiből már nem fogunk akkora ügyet csinálni. Ja, az elsőről még részletesen vezetett babanaplót, a harmadikról meg szinte egyévesen készült az első olyan fotó, amin csak ő láthatóKépKép

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok!

Hat ez nem tervezett gyerkoc lett volna, de nagyon orultunk volna neki. Nem hiszem, hogy kesobb konnyebb lenne a gyerekvallalas Kép Szoval reszemrol mindegy mikor jon. Amugy az Atti 13honap probalkozas utan jott ossze. PCO van, es emellett igen nehez teherbeesni.
Amugy meg ha atalszom az ejszakat tuti nem lesz tesoja Kép
Most sincs erom olvasni, irni, csak BOLDOG UJ EVET szeretnek nektek kivanni. Ejszaka 8szor kelt a szaros. En vagyok neki a cumi Kép Alig aludtam, kb 3ora volt. A pelusa reggelre 37dkg volt, igen jol olvassatok Kép

millio puszi mindenkinek, es a drukkokat amugy nagyon koszonom!!!

BOLDOG UJ EVET KIVANOK MINDANNYIOTOKNAK!!!!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Egyetértek Marq barátnőjével.Egyszerűen képtelenség mindent Bree modjára 100%-osan csinálni.
Én 1 évesen anyu cigijét ettem meg( tök ritkán dohányzott, kb. 15 éve meg egyáltalán nem gyújt rá) pedig jól el volt zárva, anyám maximálisan odafigyelt rám, a leggondosabb anyukák közé tartozik még ma is mégis akkor 1 pillanatra nem figyelt csak rám. Ja és a járókában voltam!Úgyhogy volt gyomormosás és túléltük mindkettenKép
Szóval szerintem lesznek itt még cifrább dolgok is, mint hifi állvány, papucs és társai.Különben én nem steril gyereket akarok nevelni, hanem normális, értelmes, belevaló kiscsajt.
A D-vitaminos kiskanalát is csak simán elmosogatom nem fertőtlenítem. Nincs is semmi baja.
Szerintem az sokkal rosszabb pl, ha valaki nem tudja letenni a cigit terhesen. Vagy iszik közben.Vagy veri a gyerekét...........sorolhatnám.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!
Hát tanusíthatom: három nálunk sorba jött, és Marq akár rólunk is írhatta volna a sztorit. De most ezzel a kései virágszállal pont úgy bánok, mint egy kis egykével. Persze, hogy a nagyok is hozzá igazodnak, plussz cuminak használ, elválaszthatatlanok vagyunk, és minden olyan hibát elkövetek, amiről régen elveim voltak, hogy na ez azért már túlzás. Valami viszont megváltozott: hullára nem izgatom magam semmin. Se mások véleményén, sőt igazából a saját aggályaimon sem. És ez a kiscsaj egy tündér, nyugis, remekül eljátszik, kis talpraesett, és nincs is (nagyon) elkényeztetve.

Holnap mi elmegyünk vendégségbe egy kis korai vacsira, délután pedig egy hasonló korú babával kisétálunk a közeli kacsaúsztatóhoz egy kis trombitálásra.
Puszi mindenkinek, Boldog Újévet, sok pezsgőt és mulatságot!
nyeste
 
 


Csajok,

Nagyon boldog új évet mindenkinek!

Judit

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet!

KépKép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


BÚÉK mindenkinek

Kép



Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


BUÉK mindenkinek!

Üdv: Dóri
Vendég
 


Kép
picipocak19
 
 


A lányom túlélte az éjféli robbantgatásokat. Igaz nyugtalanul aludt, dobálta a karjait, ezért 4.15-kor inkább kivettem, rendbetettem, megetettem és ő nagyon hálás volt, két percen belül visszaaludt egészen 1/4 9-igKép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Hát Mindenkinek BÚÉK mégegyszer!

Nálunk semmi nem utalt arra, hogy szilveszter lett volna. Bence a durrogások ellenére is úgy aludt, mint akit fejbevertek Kép Este 3/4 8tól reggel fél 8ig. Én persze fent voltam, és füleltem, hogy kell-e rohanjak hozzá Kép De semmi nem volt!

Holnap apa megy dolgozni, szóval megy megint minden a megszokott módon Kép

Már csak 4 hónap, és férjes asszony leszek! KépKép

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT FRUZSINA!!!!
Kép
tmira
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam jönni előbb, igy utólag kivánok mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!Kép

Kép
11+3
judy68
 
 


Fricky!

Ez nagyon jóKép
Nagy dimon-dámon lesz, vagy csak kis diszkrét?
Hosszú fehér uszályos ruha, vagy egyszerű kosztüm?
Bence tuti élvezni fogja.
Szóval április 1 a nagy nap.
De nem akkor tájt indul nálatok a tesó rpojekt is?
Jó nyüzsi tavaszotok lesz.
Sok sikert hozzá és kívánom hogy együtt ünnepeljétek az aranylakodalmatokat is.

Üdv Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

BUÉK!!!
És Fruzsinának boldog névnapot!

Nálunk tök jól sikerült a szilvszter. Átmentünk a barátainkhoz, nekik két fiuk van, 14 hónapos és 3 évesek. (apjuk lesz Luca keresztapja majd tavasszal) Luca nagyon jól elvolt a két kissráccal, megrágta az autóikat meg ilyenek kivette a kezemből a virslishasét és gyerekpezsgőt ivott!Kép Nem akartam belőle adni, de úgy 2-3 napja mindenből kell neki, amit én eszem, iszom. Persze nem kap azért mindentKép De gyerekpezsgőt végül is miért ne ihatna. Szerintem nála most jött el igazán az elválasztás ideje, hiába már 9 hónapos. Eddig nem érdekelte, mi van a tányérunkon, most viszont nagyon nyúlkál már, és már sokkal jobban is eszik végre. Pl. mandarint, olyan édi, végig fintorog közben, de le nem tenné...Kép Éjszaka csak távolról hallottuk a petárdákat, a szomszéd idióta gyereke úgy látszik, jó messzire ment szilveszeterezni, így nem volt háborús csatazaj.

Fricky
Milyen lesz az esküvő?

Tibicsoki
Én is úgy gondolom, mint ahogy írtad, hogy belevaló, értelmes, talpraesett kiscsajszit szeretnék LucábólKépPersze, ha egy mimóza lesz, akkor is imádni fogomKép De úgy néz ki, nem kell majd félteni, sőt. Már most olyan akaratos, hogy azon kell törni a fejünket, hogy miként tereljük ezt az akaratosságot majd hasznos irányba.

sziasztok, üdv. Marq

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok BÚÉK Új vagyok 1-2 hete kapcsolódtam be visszamenőleg elolvastam az írásokat. Én is a Jahn Ferencben szültem mindkét gyerekemet.

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Csajok!
Üdv a 2006-os évben!
Nekünk is "jól sikerült" a szilveszter, egész nap kint szánkóztunk, estére jól lefáradt a drága, úgyhogy reggelig aludt, mint a bunda, még a petárda sem ébresztette felKép
Marq, Mira!
Köszönöm Fruzsi nevében is a névnapi köszöntést! Jól esik, hogy gondoltatok rá!
Hát igen mi bulival kezdük az évet! Nagyon élvezte Fruzsi, hogy ismét figyelemmel halmozták el a rokonok, barátok. Szerencsére jól használható, klassz játékokat kapott, nem is túl sokat és nagyrészt olyat amit inkább később tud majd használni, így raktam el belőle.
Fruzsi is belekóstolt a gyerekpezsibe, aztán jót fanyalgottKép Sztem teljesen normális Luca érdekődése, és már tényleg nagylány, 3 hónap és 1 éves!!! Hihetetlen milyen gyorsan megy az idő!! Ja, az akaratosság Fruzsinál is megjelent...
Sidney!
Örülök, hogy csatlakozol, de van egy "feltétel"Kép Kérünk fényképet! Kép És írj kicsit magatokról. Mennyi idősek a gyerkőcök, nevek stb.!
picipocak19
 
 


Pocak!
Puszi Fruzsinak a névnapja alkalmábólKép
A Fruzsina is szóba jött a névválasztásnál, csak túl kemény lett volna a vezetéknevéhez, így lett Fanni.

Marq!

Fanni mostanában azonnal elkezd sírni ha a kezemből visszateszem az ágyába, vagy a földre a "játszóterére".Igaz csak pár mp-ig, mert megnyugtatom, de akkor is. Néha a lábat is odacsapja a földhöz.Illetve, csak úgy csinál a nagy kalimpálások közepette, ha otthagyom mert csörög vmelyik telefon.
Holnap megyünk 3 hós oltásraKép
És ez az okádék idő..itthon van a férjem, el tudnánk menni akárhova és tessékKép

Hello Sidney!Kép

Fricky!

Majd írjál részleteket az esküvöi előkészületekről , ez olyan izgalmas(és fárasztó) leszKép
A miénk júniusban volt a párom szüleinek a kertjében, oda jött ki az anyakönyvvezető. Mi dekoráltunk sk mindent.A vendégek folyamatosan azt kérdezték, h rendezvényszervező dekorálta?
Egyébként hulla fáradt volt így mindenki,de jól sikerült. Pláne, h 22 hetes terhes voltam, a tesóm 16 hetes terhes és volt ott egy 28 hetes kismama isKép
Kénytelenek voltunk így, mert nem volt túl sok pénzünk rá, de mégis normálisat szerettünk volna.
Ja és mi másnap az ügyeleten kötöttünk ki mert már az esküvő napjára benáthásodtam másnap már alig kaptam levegőt, de szerencsére senkinek nem lett baja.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Szia Sidney! Kicsit bővebben, ha lehetne...Kép

Tibicsoki
Luca olyan 3-5 hónapos koráig nagyon jól eljátszott, szinte nem is értettem, hogy ennyire nem igényelné a vele való foglalkozást? Volt egy divatjamúlt játszóállványa, már sok gyereket kiszolgált, kölcsön kaptuk, azzal játszott szeinte mindig, rám se nézettKép Illetve, kb olyan tekintettel, hogy "hagyjál már, nem látod, milyen fontos dolgom van?"
De azóta? Az állványt egyik napról a másikra megunta (nem csodálom, annyit játszott vele) és azóta jobban igényel engem. Ha beteszem a járókába, nagy hiszti van. De kezdi megszokni a járókát, mert hát azért nem lehet egész nap tárlatvezetés anya ölében, meg versikélés ugyebár.Kép

BUÉK mindenkinek!!!

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Fruzsibaba!
Utólag is sok boldog névnapot!

Szia Sidney!
Üdv a körünkben! Részleteket kérünk, babóca neve, szül.idő, paraméterek. Kinél szültél, hogyan? KépKép Ja, és képet Kép

Esküvő: április 22-e az időpont, jövőhéten megyünk bejelentkezni, mert mikor tavaly év végén voltunk, kinevetett az anyakönyvvezető, hogy hol van az még, még 2006os naptára sincs Kép
Lesz templomi, és polgári. A szertartásokra jönnek a haverok is, de a "lagzira" csak a család. Nem lesz túl nagy, de azért leszünk páran.
A ruhám nem lesz uszályos, szép fehér, csipkés, A vonalú.
Ja, és itt lesz Soroksáron.

Más: ma jön a dokibácsi, beadja Bencének a bari himlő elleni védőoltást. Remélem nem lázasodik be ettől sem!

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Köszi Fricky!
Ez most fakultatív vagy kötelező oltás?
picipocak19
 
 


Sziasztok,

A szilveszter Dancának ugyanúgy telt, mint minden másik nap. Mi is sokat szánkóztunk aznap. Nagyon élvezte. Ha megálltunk egy pillanatra, elkezdte hajtani magát, mint a hintán:-) Estére hulla lett; vacsi, fürdés, reggel fél 10-ig aludt. Mire bementünk hozzá, már kidobálta az összes állaltkáját a kiságyból, és nekik magyarázott.

Fruzsinak utólag is nagyon boldog névnapot!

Sidney, Isten hozott a 'fedélzeten'!

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Sziasztok!


Köszönöm mindenkitől az érdeklődést.
Kislányomat 2002.02.11-én szültem. Indították, mert jan.végére voltam kiírva.
Kisfiamat 2005.02.03-án szültem. Õ beindult magától. Normál szülés volt mindkettő. Dr.Farkasinszkynél
Johanna és Bulcsú

Kép
Kép
sidney
 
 


sziasztok

kiscsit elmaradtam Kép
de Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!

üdv: Sidney

üdv: Györgyi
eper8
 
 


mármint üdvözöllek én is Sidney

Eper8 (kicsit félreérthető voltKép))

üdv: Györgyi
eper8
 
 


Pocak!
Ez fakultatív oltás volt.
És szerencsésen túlvészeltük Kép 3 mp sírás után hőst avathattunk KépKép És be sem lázasodott!

Ellenben képzeljétek! Az utóbbi időben észrevettem rajta, hogy iszonyatosan tartózkodik, szinte fél az idegenektől. De nem hogy csak az idegenektől, hanem mondjuk azoktól a rokonoktól is, akikkel nem talizik rendszeresen.
Tegnap is, megjött a doki, soha semmi problémája nem volt vele, de meglátta, és menekült a szobája túlsarkába, minél messzebbre!

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sidney!

A lányom is Farkasinszky doktor úrnál születettKép
Ja, és én is szeretem a Sex& the city-t!!!!!!!Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sydney!

Ági baba is a dokinál születettKép
Te magánba jártál hozzá?

Fricky!

Ági is, de ő nem csak az idegenektől, haanem pld. az új játékától is, egy rózsaszín tehéntőlKép
Állítólag ez a 8hónapos félelem, de van akinél később jön ki.

Üdv: Dóri
Vendég
 


Csajok!
Nem ide tartozik a téma, de kíváncsi vagyok a véleményetekre! Volt már valaki vagy valakinek a férje agykontroll tanfolyamon? Van szerintetek értelme?
picipocak19
 
 


Pocak
Unokatesómék egész családja résztvett pár éve, és utána sokáig halgattuk az élményeiket. Én is mennék, csak nagyon drágállom. Jó lenne megtanulni azokat a dolgokat...Hasznos. Én még régen könyvből elkezdtem, mikor ez az egész bejött, olyan '90 környékén, és eredményes volt. Valamikor 1x majd én is elmegyek egy ilyen tanfolyamra. Amit a könyvből hónapok alatt tanulsz meg, ott azt egy hétvége alatt. Van értelme.Kép

Fricky
A félelem az "okosodás" jele, nem? Mert már tud különbséget tenni, felmérni dolgokat...Állítólag olyan időszak is lesz(lehet), mikor teljesen alaptalanul állatoktól kezdenek félni.
Nálunk a dokinő a mumusKép kb 4 hónapja...Addig vigyorgott rá, pedig még oltást is kapott tőle és akkor nem sírt. Azóta viszont már csak attól ordítani kezd, ha hasra fekteti és meghallgatja a tüdejétKép Nem szereti, ha a kis habtestéhez idegenek nyúlnak.Kép Megértem. Én se nagyon csípem az ilyetKép

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sidney
Szép neveket választottatok! A Johanna különösen tetszik! Ha a kistesó hugi lesz majd, ez a név a választottam. Csak még a férjemet kell majd meggyőzniKép
Merre laktok? Miért pont ez a kh?

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok!


Marqueza! XVII. ker. Mert itt dolgozik az orvosom, de szerintem szuperjó kórház. Nálunk is a baba megszületése után egyezett bele a férjem a Johanna névbe 21 órát voltunk a szülőszobán, első gyerek, apás szülés. Ennyi szenvedés után megesett rajtam a szíve. Szegény bármibe beleegyezett volna akkor.

Tibicsoki! A kórházba jártam hozzá, mert nekem az van közelebb.

Kép
Kép
sidney
 
 


Marq!
Nagyon köszi, amit leírtál! A férjem akar menni és nekünk is az ára miatt vannak kétségeink... 2 teljes hétvége, de ha tapasztalat szerint se haszontalan dolog kicsit könnyebben adom ki a manit rá.

Sidney!
Aranyos a kislányod nevének a történeteKép Édik tudnak lenni ezek az apukák a szüléskorKép Az én férjem annyira elolvadt, mikor meglátta a lányát, hogy úgy kellett noszogatni, hogy ne csak nézze Fruzsit, hanem csinálja is a felvételeket Róla, mert nem tarják ott órákig a babátKép
Hogy becéziket Johannát?
picipocak19
 
 


Picipocak!

Jójónak. Én kb 17 éves koromban elhatároztam, ha lányom lesz akkor Johannának vagy Hannának fogom hívni. Ha fiam akkor pedig Botond, de most nagyon sok Botond van ráadásul ismerősök között is kettő, igy maradt a Bulcsú.

Kép
Kép
sidney
 
 


Pocak!

Én agykontroll ellenes vagyok, láttam a régi fodrászom férjén mit művelt vele( válás egy fiatalabb csajsziért, közös gyerekkel-7 éves volt-nem sokat foglalkozott, ha igen elvitte magával, hogy átmenjenek a parázs szőnyegen). Én köszi nem kérnék belőle.De ez csak az én véleményem.Bocsi MarqKép!
Kb mint a HIT Gyüli. Arról is megvolt a véleményem, elmentem, megnéztem és elég is volt.

Sidney!

Dórival szerintem karöltve valljuk, h a mi dokink szakmailag szuperKép
Egyébként Dóri kérdezte hova jártál hozzá, de akár tőlem is jöhetett volna a kérdés.
Nekem is tetszik a gyerkőcök neve. Botondból rengeteg van mostanában( csak a barátnőim közül 2 választotta)és szerintem kevés gyerekre illik.

A bébimet tegnap estére kicsit megviselte a 3 hós oltás(régi), alig tudott elaludni. Azt mondták, hogy adjak neki kúpot ha hazaértünk, majd este és ma reggel, délben és este. Nektek is így volt?
Egyébként a szúrásnál épp csak legörbült a szája.
Én egész nap alig ettem az idegességtől.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Tibicsoki!
Nekem a dokim a megelőzés híve, szóval mikor olyan oltást kapott, akkor rögtön az oltás után adtam neki a kúpot, és soha nem lázasodott be.
Ja, mi meg Eperrel valljuk, hogy a miénk a legjobb doki KépKépKép

Marq!
Tuti okosodik Bence KépKép

Pocak!
Az agykontrollal sajna én is így vagyok, mint Tibicsokinak. Tiszta agymosás. Szerintem.... De ezen nem fogunk összeveszni KépKép

Üdv: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Hú, lányok jól megijesztettetek az agykontrollal kapcsolatban, ez komoly...???!!! Fricky lszi, fejtsd ki miért gondolod így, komolyan szükségem van a véleményetekre!
picipocak19
 
 


Sziasztok!

Tibicsoki! Én csak akkor adtam Nekik kúpot, ha belázasodtak vagy nyűgösek voltak. Szerencsére mind a ketten jól viselték az oltásokat. Mikor Johanna volt kicsi én is rengeteget idegeskedtem állandóan nézegettem, hogy nem lázas e.
Az orvossal én is 100%-ig meg voltam elégedve. 3 ismerősöm szült Nála és Õk is meg voltak elégedve. Én bejártam a kórházba, mert nekem az volt közelebb. Azt hiszem XI.ker-ben van magánrendelője. Miért Te hova jártál terhesgondozásra?

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni a Jahn F. kórház szülészetével kapcsolatban. Azt hallottam, hogy a szülés után nem túl segítőkészek, és nem lehet 24 órában melletted a baba. Van egyágyas szülőszobájuk? Szülés után közvetlenül szoptathatod a picit, vagy elviszik? Gátvédelemmel hogy állnak? Előre is köszönöm a segítséget!
joophe
 
 


Joophe!

Amit hallottál az szerintem egyáltalán nem igaz. Nagyon is segítőkész mindenki, legalább is én ezt tapasztaltam. Minden szülőszöba egyágyas, fal választja el őket egymástől, és ha szemből nézed akkor függöny van rajta ajtü helyett. Lehet gátvédelemmel szülni, nem zárkoznak el tőle, aztán majd ott döl el, hogy hogyan is alakulnak a dolgok. Első babát álltalában ritkán lehet gátvédelemmmel szülni. Ha visszaolvasol akkor elég sok mindenről folyt már itt a beszélgetés. Van szülőszoba látogatás oda is el tudsz menni.

Egyébként rólad mit lehet tudni???

Tücsök

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Tücsök!

Köszönöm a segítséget.
Én 27 éves vagyok, és most tartunk a "babagyártós" időszakban, de mivel még nincs nőgyógyászom, már most elkezdtem keresgélni, hogy annál a dokinál szülhessek, akihez előtte a vizsgálatokra járok. A J.F. lenne a legközelebb, csak bizonytalan vagyok. Szeretném, ha a baba 24 órában mellettem lehetne majd, és mindenben segítenének.
joophe
 
 


Joophe!

Van egyágyas szoba, ahol kérhető a 24 órás roaming in, én ennek ellenére nem kértem, mert olyan fáradt voltam. Jól esett, hogy picit tudtam pihenni, itthon úgyis egyedül voltunk...
Gátmetszés elsőknél szinte mindig van.
Nálam is volt, de én észre sem vettem és a varrás sem fájt, a seb egy picit, de elviselhető.
Nem tudom miért csinálnak olyan nagy ügyet belőle.

Ami nagy előnye a kórháznak a jó kis csapat, a szülésznők is segítőkészek és az orvosok is.
Valamint az, hogy nagyon profin látják el a kora és újszülötteket, ha baj van, ami jó dolog, mert így nem kell koraszülöttmentővel elszállítani.

SZülés után elviszik a csecsemősök, de kicsit az öledben lehet a baba, szoptatni nem tudom mikor szeretnéd, mert miután összevarrják az embert, ha nagyüzem van kitolnak a folyosóra.

Üdv :Dóri
Vendég
 


Köszi Dóri az infókat!
joophe
 
 


Joophe!

A Dél-pestinek nagy előnye, hogy elvégeznek még a kórházban egy olyan koponya ás hasi ultrahangot a bébiken, amire más kórházakban általában nincs lehetőség. Így beutalót kell kérni és több hetet várhatsz az időpontra.
Egyágyas szoba nagyon jó és ott tényleg melletted lehet a baba, de én is beadtam minden estére, pláne császár után.
A csecsemősök segítenek mindenben.
Császár után( kora délután volt) másnap reggel került cicire és azóta is csak szopik.
Kaját vihetsz be magaddal, van hűtő, mikró és nagyon jó kis büfé. Még hétvégén is.
Én kifejezetten kellemesen éreztem magam, bár akkor nem volt teltház.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Köszönöm Neked is a segítséget Tibicsoki!
joophe
 
 


Joophe!

Én mindkét gyerekemet a J.F-ben szültem. Az elsőt gátmetszéssel a másikat gátvédelemmel. Különbség nem sok. Van egy teljesen elszeparált szülőszoba is én a második gyerkőcöt ott szültem. Az annyiból jobb, hogy közvetlenül a szülésznők szobája mellett van. Egyébként nekem az orvosom mondta, hogy azt válasszam /szerencsére szabad volt/. A szülésznők is maximálisan felkészültek, akikkel én találkoztam mind nagyon segítőkészek voltak. Vajúdás közben lehet sétálni v. feküdni teljesen rád bízzák ahogy Neked jobb. Csecsemősök is nagyon rendesek minden alkalommal megkérdezték hogy segítsenek e mellre tenni, tisztába tenni, köldököt ápolni. Én éjfélkor kerültem le az oszt-ra és a nővér hozta a vacsit teával. Esténként bejöttek beszélgetni /csecsemősök, nővér/ Én egyágyasban voltam másodszor az sokkal jobb mert tudsz pihizni, nem zavar senki, ha akarsz ki tudsz menni beszélgetni. Szerintem az is pozitívum, hogy a látogatók nem jöhetnek be a kórterembe, mert nincs egésznapos átjáróház. Orvost találtál már? Van valaki akit ismersz? Sok sikert Nektek.
Ja a babákat este 10-11 körül viszik el, de ha etetés közben van beviheted később is. Reggel 7-kor hozzák ki őket. Heti 3 alkalommal a gyerekorvos a kórteremben vizitel. Szerintem is jó az hogy éjjel tudsz pihenni, mert aztán otthon már nem viszi el senki éjszakára. Persze erről megoszlanak a vélemények.
Üdv. Sidney


Tibicsoki és Dóri!

Nektek ajánlották az orvost? Mióta jártok hozzá? Hová jártok hozzá? Mikor szültetek?

üdv Sid

Kép
Kép
sidney
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: