Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vivinek is megnyitottuk a START számlát, egyenlőre minimális összeget tudok rátenni, majd ha visszamegyek dolgozni, akkor többet.

A védőnő mondta, hogy ha így folytatom Vivi táplálását, akkor minden rendben lesz. Sok zöldséget, gyümölcsöt eszik, nasit nem adok neki. Ja és vigyem babatornára, mert télen nem nagyon tud mozogni. Ma is voltunk szánkózni, nagyon élvezte, de nem mindig húzom, van hogy csak sétál mellettem, vagy ő húzza a szánkót. Csak sokszor fölkéri még magát, nekem meg leszakad a derekam, ilyenkor haza kell hoznom.

Babaim. hogy vagy? Hogy viseled a terhességet? Van/volt hányás, hányinger? Mikorra vagy kiírva? Fogtok menni 4D UH-ra?

Atimama, még nem is üdvözöltelek minálunk:)
Gratulálok a kisfiúhoz, te hogy viseled a terhességet? Gondolom 2. babánál már hamarabb érezted a mocorgást, nem?

Timi, én is gratula a hurkákhoz:) Az a jó, ha sokat eszik, és van mit:)
Ugyebár azt mondják, hogy anyatejjel nem lehet túletetni, Vivi mégis 9és fél kg volt 5 hónaposan. Úgyhogy csak azt tudom tanácsolni, vigyázz a cicikre. Bár jó oldala is van, Vivi még mindig cicizik, és azt hittem nincs tejem, csak szopizik, erre megnyomtam és csak úgy spriccelt. Meg eszik az egyikből, csordogál a másikból. Ki gondolta volna?
De Viv nagyon meghízott tőle még babakorában, így nehezebben mozgott, lassabban kezdett kúszni-mászni, bár ennek ellenére 10hónaposan fölállt. A kis hurkáira:):)


Kia, sok-sok drukk, hogy pozitív legyen a következő teszt!! Levi magyaráz már sokat? Viv nem kapkodja el:)
De szépek együtt az unokatesók, gondolom imádják egymást.

Chessy, gratula a léptekhez!! Ügyes a Petibaba:) Hogy hasonlít egymásra a két testvér!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok lányok!

Nem tűntem el, csak gondoltam visszaolvaslak benneteket a legelejétől, hogy kicsit jobban megismerjelek Titeket!
Még csak a 10. oldalon tartok, de nagyon hasznos volt és jó érzés, hogy mindenkinek megismerhettem a történetét!
Egy kis infó az afp vizsgálatról (géndiagnosztikai centrum), hátha valakinek egyszer hasznos lesz: kiderült, hogy nem kell időpontot kérni, hétfőtől péntekig 8 órától (azt hiszem 11 óráig) bármikor megcsinálják és 1 óra múlva az eredmény is megvan. Két hét múlva megyek, majd mesélek a tapasztalataimról.
Atimama, lehetne néhány kérdésem a genetikai uh-ról? Ha jól emlékszem, kb. 2 héttel előtte kértél időpontot, ugye? Te választattad a drnőt, vagy véletlenül alakult így? Kellett valamit vinni az afp teszt eredményén kívül? Mennyit kellet várnod az időponthoz képest?
Babaimado, te is hamarosan mész a kombinált tesztre, nagyon drukkolok!
Mindenkinek jó babázást/babavárást!
szecs
 
 


Sziasztok!

Chessy
Szépek a fiúk! ..és Gratula az első lépésekhez! :lol:

Judyt
Nagyon jó, hogy még most is annyi tejed van!
Vivi biztos ezért is van jó húsban..
Még napi 2x van cici?

Levi már sokat beszél, mindent mond... és nagyon jó, hogy értjük is minden szavát :lol:

...és végre lassan meggyógyulunk :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Judit örülök, hogy minden rendben van Vivikével. A START számlára mi is 1-1 ezrest teszünk a férjemmel havonta...egyelőre úgy gondoljuk, hogy ez is elég.
Tej szerencsére van...és remélem így is marad egy jó ideig még. Szeretném én is, ha jó sokáig tudna még cicizni a fiatalúr :)


Chessy...nagyon szépek a pasik!

A mai sétánk volt az eddigi leghosszabb. Mi a Róbert K. krt-i felüljáróhoz lakunk közel...onnan elmentünk a Pannónia utcának a Csanády utcához közeli részére egy számítógép alkatrészért. 1,5 óra alatt megjártuk :)
Viszont ebből következik, hogy a jövő héten, ha megyek a dokihoz és nem lesz rossz idő, akkor apája és Zsolti is jön...és lehet, hogy gyalog megyünk. 1 óra alatt odaérünk simán :)))
Azért most érzem a fenékizmaimat :D

Csecs...várjuk a fejleményeket. Hogy viseled a terhességet? Jól vagy?

Próbálok én is képeket kicsinyíteni...csak amíg alszik a folyosón Zsolti...addig tudom gyorsan összedobni a komoly Knorr szószos vacsorát apájának :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Az a baj, hogy mire végigolvasom, elfelejtem, kinek mit akartam írni! :oops:
A zsíros kezelést nekem gyerekkoromban alkalmazta anyu és a mamám. Akkoriban nagyon beteges és asztmás is voltam.
Judit, talán 3-4*hánytam, inkább egésznapos émelygés volt, de már csak néha kicsit. Inkább álomkór van.
Jövő héten lezs a kombinált teszt. Izgulok.
4D: biztos megyünk, de még nem tudom, mikor és hova. Mindenki mást ajánl.
Tapasztalataitok?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Szecs, még téged sem üdvözöltelek:)
Örülök, hogy itt vagy minálunk, boldog babavárást neked is! Hogy viseled a terhességet?

Babaim., nekem is ilyen volt a terhességem eleje, nem is hánytam, de émelyegtem egész nap és aludtam:)
Mátyásföldre ne menjetek 4D-re, kissé bunkók.

Timi, jó nagyokat sétáltok, maradt rajtad +kg a terhesség után? Én is hipp-hopp leadtam, sőt 5 kg-mal könnyebb vagyok, mint a terhesség kezdetén:)
Zsoltit milyen folyosón hagyod, míg alszik?

Kia, én is azt várom, hogy végre értsem Vivi minden szavát, néha az agyamra megy, csak nyög, nyüszít, én pedig nem tudom mit akar.

KépKép
b_judyt
 
 


Ja, a feledékenység a terhesség velejárója :lol:
Én is mindent elfelejtettem, no meg minden kicsúszott a kezemből, törtek ám a poharak. Mindent a terhességre lehet fogni :lol: :lol: :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Timi
Tényleg hosszú volt a séta :P

Mi ma voltunk fogdokihoz és a Tescoba (Levi már előre tudja, hogy hová megyünk, ha meglátja azt a környéket és rögtön mondja is, hogy: Tescoba menni kell :lol: - néha ilyen szépen fogalmaz :lol: )

Babai
Gratula a 12. héthez! :P
4D - mi a II. kerületben voltunk.
Kedvesek és olcsóbb volt, mint a többi Bp-i hely...
A 27. héten mentünk (akkor már szépen látszik az arca, mindene... és még van hely beqqcskálni...később már csak híznak bent...)
http://www.4dgenesis.hu/

Judit
Lassan eljön az az idő, amikor mindent fogsz érteni...
..néha már túl sokat is beszél Manó :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Én is a 4Dgeneisre gondoltam. Egybarátnőm ajánlotta pár napja. A 16.hét az korai lenne?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Atimama, grtaulálok a fiúkhoz! Szép várandósságot a továbbiakban...
A superman-es rugdalozót ajándékba kaptuk, de egyébként a H&M-ben lehet ilyen jópofákat venni.

Kia! Hátha.. :?

Chessy, jó lett a havas kép :D , nagyon hasonlítanak a tesók egymásra! Cukik!! És gratulálok Peti első lépteihez. Kis lépés az embernek, nagy lépés...a családnak :D .
Zsírt a mellkasra anyukám is javasolta, de én nem tudom megtenni... :?
Kitartást kívánok a sulihoz.

Judyt, még mindig spricc :shock: ? Ez szép :D !
A beszéddel kapcsolatban: Győző 3 évesen kezdett beszélni, és a korához képest választékosan :o . Azóta be nem áll a szája...mint pl. "Apa, álljunk meg a boltban sört venni, mert te vagy az apám!" vagy: "ha az égnek nincs lába, akkor miért nem esik le?"

Szecs, üdv :) !

Timi, a Gui dokiig gyalog? Nem semmi terv!

Babai, mi 24. héten voltunk 4D-n az Elsővel, akkor már jól lehetett látni mindent (arckifejezést is). Elhiszem, hogy kiváncsi vagy :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Judyt,sajnos még egy 10 kg van rajtam... igaz, pótolom a sétával elvesztettet nasival :))))
A feledékenység nem múlik el... nálam ugyanúgy megvan :))
A háznak ahol lakunk van egy pici belsőudvara.. ott vannak a lakásbejáratok is... ott szoktam altatni még Zsoltit séta után... biztonságos, mert van portás a házban, így nem tudják ellopni, de 5-10 percenként úgyis ránézek.

Timi
Kép
vt72
 
 


És akkor pár kép :
Kép

Kép

Kép

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babai
A 16. héten még nagyon pici, de elhiszem, hogy nagyon kiváncsi vagy rá...

http://www.babanet.hu/varandos_naptar/index.php?het=16

...még a nemét is megtudhatjátok már akkor :lol:

A 28-32. héten ajánlják, mert akkor már igazi baba alajuk, arcuk van...

Én is megnéztem volna hamarabb is Levit, de így sem volt rossz... :P

Ripley
Győző :lol: ...alig várom, hogy hasonló mondatokat mondjon Levi

Timi
Szép és ügyes nagyfiú! :P

Ma van a 39. napom, a teszt neg., de még most sem jött...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, furák ezek a hosszú ciklusaid :shock: .Én drukkolok akkor is++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai
...fura bizony...
Előtte 34 és 31 napos volt. :roll:
(most már 40.)

A kombinált teszthez DRUKK!!!! :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, köszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kérdéseket, az extrém fáradtság és álomkór elmúltával már jól viselem a terhességet! Bár kicsit lelkifurdalásom van néha, mert mindig úgy gondoltam, hogy ez lesz életem legcsodálatosabb 40 hete, de mióta megtudtam, hogy jön a baba, azóta azt a percet várom, hogy láthassam/a karomba vehessem végre, szóval hajtanám az időt folyamatosan.
Biztosan enyhül majd az érzés, amikor érezni fogom a mocorgását végre :-)
Babaimado, a 18 hetes uh-t a géndiagnosztikai centrumban szerintem 4D-s géppel csinálják, így ez bár nem kimondottan "babamozi", de szerintem hasonló élmény lesz, és már csak pár hét :D
Egyébként én is a 13. kerületiek táborát gyarapítom :)
szecs
 
 


Szecs... azért hidd el, csodálatos 40 hét áll előtted! :) Az utána lévő időszak is az, de kicsit kaotikusabb... legalábbis nekem az :)

Ripley... Győző nagyon édesen kommunikál!

Kia... esetleg... valami?

Babaim... hogy vagy? Holnap lesz a kombinált teszt? Látom Te sem tudsz aludni ? :)))

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt, igen, holnap lesz. Én mindig 5-kor kelek, de nap közben lefekszem. Izgulok a holnap miatt.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim...ez akkor majd jól fog jönni a picihez. Bár én is korán kelő voltam...azért mostanában néha jólesik tovább aludni. Napközben meg majd nehezebb lesz néha aludni. De nem beszélek összevissza...hiszen lehet, hogy a Te pici emberkéd álomalvó lesz...így nem kell sok jósolgatás :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,

Eltűntem, Attikám lett beteg. Köhögött pár napig, volt krupp veszély is, de szerencsére most megúsztuk :D

Szecs,
A doktornőt én választottam, őt ajánlották legtöbben, hogy a legjobb, meg hogy ő genetikus is. Mondjuk így 2 hetet kellett rá várni. Valóban nagyon alapos volt, az orrcsontjától a vesékig mindent megnézett és kirészletezett. Meg kedves is. Bekukkantottunk 4D-be is egy picit, de sajnos a kezét az arca elé tette, aztán elfordult, úgyhogy sok minden nem látszik, de azért jó volt így is látni :) Majd megyünk mi is még egyszer 4D-re, a 30. hét környékén.
Az afp eredmény kellett, de nem nézte meg, csak az volt fontos, hogy jó lett vagy sem. Megkérdezte, hol csinálták az afp vizsgálatot. Gondolom, ha probléma lett volna vele, akkor jobban kikérdez, de mivel negatív lett (integrált teszt volt az áekben), ezért nem is kérdezett mást.

Judit,
a terhességet én most kicsit rosszabbul viselem, bár gondolom ez a fáradtság miatt is van, amit egyrészt a 3 éves örökmozgó fiam, másrészt a rémséges új főnököm okoz. utóbbi ma reggel egy kiadós ordibálással fogadott, visszatérvén táppénzről, nagyon örültem neki :evil:
de egyébként a hányinger is más volt, az viszont nem gyötört annyira. csak legszívesebben egyfolytában aludnék :D viszont a mocorgást már a 16 héten éreztem, most pedig már apa is érzi, ha ráteszi a kezét a pocakra. nagyon jó érzés, már alig várom, hogy a kezemben tartsam az én pocaklakómat

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Hello!

A várandósságom minden egyes napját élveztem. Persze azért volt aggodalom is :( Az álomkór pedig szinte végig kísért.
Zalán meglátott, és eszébe jutott a cici :D ...mennem kell .

Kép

Kép
ripley
 
 


Na, itt vagyok.
Voltunk ma csípő UH-on Zalánbabával a Bethesdában, szerencsére minden rendben.
Szecs, hányadik héten jársz?
Én napközben is alszom valamennyit 8) , ha lehet, így nem vagyok fáradt. Az éjszakák is jól telnek többnyire, Zalánt nem kell altatni.

Atimama, a krupp sajnos nálunk is gyakori vendég volt, mostmár ritkábban fordul elő. A főnököd :twisted: mindig ilyen "kedvesen" fogad?

Kép

Kép
ripley
 
 


Már megint én, sorry :oops:

Csak még Zsolti baba fotóira akartam reagálni: SZÉP FIÚ! És sokat nőtt :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Atimama, mégis hogy gondolja, hogy kiabál egy kismamával??????!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Most nincs időm maradni, csak beugrottam sok-sok drukkot kívánni Babai-nak holnapra!!!! :!: :!: :!:

KépKép
b_judyt
 
 


Megvolt az első oltásunk...nagyon rosszul viseltük mindketten :(
Egész délután nyűgi-baba volt Zsolti...fürdés után kapott egy fél kúpot, attól felélénkült.

Atimama... részvétem a főnököd miatt :twisted:

Ripley... mi küzdünk az alvással, altatással... de majd belejövünk.

A doktornéni még ijesztgetett os engem, hogy Zsolti túl balra tartja a fejét. Szerintem csak mindig a fény felé fordul...de most majd forgatom, mikor ébren van. Mivel hason alszik, olyankor saját maga forgatja a fejét.

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit, köszi. Tiszta ideg vagyok, alig aludtam.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai, drukk, hogy minden OKÉ legyen!!!!

Timi, úgy tűnik ezek a dr.nénik szeretik ijesztgetni az anyukákat. Miért baj, hogy Zsolti balra fordítja a fejét? Jó, hogy ilyen alaposak, de ezzel okoznak parát rendesen... :roll:
Nekem azt mondták, hogy Zalán szeme fehérje (felül) néha kilátszik, és ez utalhat - nagyon ritkán - vmi "agynyomásra", ezért megyünk majd koponya UH-ra. Egyébként például Zalánnak asszimetrikus a kis buksija hátul, úgyhogy könnyebben és gyakrabban fordul a laposabb oldal felé...
,

Kép

Kép
ripley
 
 


A kombinált teszt eredménye:
Uh: minden rendben
Vérvétel: van egy kis eltérés.
A Down-kockázat:1:654.
Szükséges egy négyes teszt elvégzése is 4 hét múlva. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Na igen, reagálva a sok válaszra, a főnököm sajnos ilyen :( Viszont a jó hír, hogy már nem kell sokáig elviselnem :D

Babai, ne aggódj az eredmény miatt, anno engem nagyon megijesztettek, nekem is volt eltérés és az afp-nél is volt eltérés. akkor rögtön a schöpf-méreibe küldtek (anno még ott volt speciális vizsgálat erre vonatkozóan), és kiderült, nincs miért aggódni! nekem ott mondta egy orvos, hogy a vérvételnél vizsgált értékek eredményét például olyan dolgok is befolyásolhatják, mint mondjuk, ha előző este zsíros ételt eszik valaki, de sok egyéb is. Én biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz!

Ripley,
az én kisfiam anno elküldték mindenféle agyműködés vizsgálatra a sote gyermekklinikára, csak azért, mert ő meg gyakran jobbra fordította a fejét, illetve a jobb oldalára feküdt (fordult), ha leraktuk egyszerűen az ágyra. Kapott szép "sapkát" sok dróttal a fejére, meg minden, aztán az ottani doki az eredményeket látva megkérdezte, mit keresünk mi ott? mikor elmondtam, miért küldtek, csak mosolygott. Persze jó, ha alaposak az orvosok és a védőnők, de bele tudják táplálni az aggodalmat és az ideget az emberbe...

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Babai, mit tartalmaz a négyes teszt? Magzatvíz vételt is esetleg?

Atimama, ez így van. Nem is tudom, melyik a jobb :? Persze azért inkább ellenőrizzék az orvosok...és az ember bízik benne, hogy minden rendben lesz. Igaz Babai? :wink:

Kép

Kép
ripley
 
 


Atimama, köszi.

Ripley:vérvétel.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 



babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babai, köszi a linket. Ajánlani fogom egy barátnőmnek, mert a 37 felett van és első babáját várja :) .

Kép

Kép
ripley
 
 


Mond neki, hogy konkrétan Hajdú dr.nőhöz kérje magát!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Babaim. örülök, hogy az UH rendben, tovább is gondolunk rád, és drukk a 4-es teszthez!

Pár szóval hozzászólnék az orvosok túlzott aggodalmához.
Vivi is ferde fejtartással született, amit Dévényes torna segítségével megszüntettek. Csámpásan jött a világra, ami annyit jelentett, hogy nagyon befelé álltak a lábfejei, a dokinéni be akarta gipszeltetni, 1 hónapos masszíroztatásommal rendbejött. Sőt még a kulcscsontja is eltört születéskor, az magától gyógyult.

A régiek tudják, hogy Vivi 1 hónaposan súlyos agyhártyagyulladást kapott, 3 hétig voltunk kórházban, napokig élet-halál között. Hála az orvosoknak majdnem későn, és hála nekem, hogy még épp időben kerültünk kórházba.
Az ügyelet, akit hívtam mikor először belázasodott, azt mondta, hogy csak csillapítsam a lázát, a kezelőorvos azt mondta, hogy 38,5 még nem láz. Vivinek sosem ment 38,5 fölé. De! Aluszékony volt és alig, vagyis jóval kevesebbet evett, mint eddig. Én gyanakodtam az agyhártyagyulladásra (eü-is lévén), a család lehurrogott, de csak elvittem orvoshoz.

A lényeg a lényeg, nem akarok senkit ijesztgetni, mindig hallgassatok az anyai megérzésre, az sosem hazudik, de inkább többször lássa orvos feleslegesen, mint baj legyen.

A ferde fejtartás nem mindig múlik magától, a forgatás nagyon jó ötlet, ha sokáig fennáll, lássa egy dévényes, elég pár alkalom, és minden rendben.


Most a pisije erős szagú, így kértem egy vizeletvizsgálatot. Kaptam egy poharat, hogy abba pisiljen reggel. Hogy tudna ő pohárba pisilni? örülök, hogy néha bilizik, majd az átöntöm, nem?

KépKép
b_judyt
 
 


Judit, úgy gondolták, hogy majd kicsavarod a pelust????
Remélem, semmi baja a picúrkádnak.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Atimama, köszönöm a részletes választ! És nagyon sajnálom, hogy ilyen a főnököd :( Pedig meg voltam róla győződve (tapasztalatból), hogy a férfiak nagyobb szociális érzékenységgel reagálnak ha kiderül, hogy egy nő babát vár. Nekem ilyen szempontból nagy-nagy szerencsém van a (férfi) kollégáimmal.
Ripley, most vagyunk a 15. hétben, holnap megyek a védőnőhöz. Remélem már tud szívhangot hallgatni, mert eddig nem bizonyultak túl hasznosnak a találkozásaink. Amikor feltehettem neki a kérdéseimet, akkor visszakérdezett, hogy ezek a dolgok hogyan kezdtek el foglalkoztatni. Erre mondtam, hogy könyvekben olvastam. Mire közölte, hogy az kifejezetten káros, inkább más témájú, szórakoztató irodalmat olvassak. De mi érdekelhetné ennél jobban az embert mikor az első babáját várja? :shock:
Babaimado, remélem meg tudsz nyugodni kicsit, mert abban biztos vagyok, hogy minden rendben lesz!!!
Hát lányok, nem semmi, hogy milyen tapasztalataitok vannak az orvosokkal! Én meg azt hittem, hogy a szüléssel kicsit fellélegezhet az ember és a folytonos aggódásnak hamarosan vége lesz. De ezek szerint akkor kezdődik csak igazán...
szecs
 
 


Sziasztok,

Tegnap voltam a rendelőben, csak leletekért mentem (volna), de egyik sem lett meg. Kicsit mérges is lettem, mivel a TORCH panelre már 3 hónapja várok, a hepatitisre 1 hónapja, stb.
Gabi nagyon pesszimista hangulatban volt, érdekes dolgot mondott a kórházról, amitől kicsit megijedtem (káosz az uh és a vérvételek körül például). Állítólag el akarják törölni a szabad orvosválasztást, úgy, ahogy a szülésznőválasztást is leállították már. Hallott már valaki erről? Ez durva lenne....
Dokit hívtam ma, végül is megvannak a leleteim (a hepatitis kivételével, az még mindig nem készült el), csak elfelejtették kinyomtatni. Viszont a TORCH-nál a cítomegalovirus pozitív lett, bár doki azt mondta, régi fertőzést mutat, nincs miért aggódni, azért most van bennem egy kis aggodalom. Volt már valakinek hasonló eredménye?

szecs, nálatok lehet a védőnőnél szívhangot hallgatni? nálunk jó, ha a mérleg működik :D
a részvétet köszönöm. eddig nekem sem volt ilyen rossz főnököm, szeptember óta van, és most már nagyon örülök, hogy mostanra időzítettük a 2. babát. úgy kell könyörögnöm, hogy elengedjen vizsgálatokra, hihetetlen...

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Sziasztok!

Végeztem a védőnőnél, de nem volt szívhang hallgatás :( Állítólag a 22. héttől tudja rendesen kihallani, ezért még korai, mert elég régi a gép.
Atimama, nagyon aggasztó híreket hallottál! Nekem pár hete csak annyit mondott, hogy mindenképpen telefonáljak a dokira ha oda szeretnék menni uh-ra, mert bizonytalan a helyzet. Amikor kérdezősködtem, a Gabi csak annyit mondott, hogy ez természetes így év elején, majd kialakul a helyzet.
Tudom, hogy ez nem vigasztal, de nekem egész egyszerűen elkeverték a vizeletmintámat (a vérvizsgálat eredménye megvan), pedig egy napon volt a teljes laborvizsgálat - vagyis mintavétel - a magánrendelőben. Kicsit ez is közrejátszik, hogy az afp-t inkább máshol csináltatom... A vérvételek körüli káosz azt jelenti, hogy már nem is lehet a magánban levetetni, vagy nem fog működni az időpont kérés a kórházban?
szecs
 
 


Szecs. lehet otthoni szívhanghallgatót is venni, ha nagyon aggódsz. Én kaptam kölcsön egy ismerősömtől.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jótanácsokat a fejforgatással kapcsolatban. Kedd óta sokat javult szerintem... amikor oldalt alszik, akkor mindig a jobb oldalon teszi és nem forgolódik, hogy zavarná.
A pihenőszékben is forgatja a fejét rendesen.

Judyt.. azért nem semmi, hogy pohárba pisiltetnének egy ilyen idős gyereket. Ez olyan, mintha Zsoltinak kellene kémcsőbe pisilnie :)

Zsolti ma is rávett, hogy kerüljük meg a házat babakocsistól. Látnotok kellett volna... elég mókás látványt nyújtottam :)

Védőnő... én a várandósság alatt, sőt a születés óta egyetlen egy alkalommal éreztem, hogy volt valami haszna. Nekem sokkal több támogatást és segítséget adott, hogy egy másik zárt fórumon hasonló időben szülő kismamákkal beszélgettem. Babaim ezt Neked is ajánlom, meg a többi pocakosnak is. Ha jó a társaság, akkor hosszútávú barátságok alakulhatnak ki.

Orvosválasztás: szerintem ezt nem tilthatják meg... akkor sérülne az alkotmányos szabad orvosválasztás joga.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,

Szecs,
nekem már annyi leletem keverték el, hogy én nem bízom már a rendelőben levett vérmintában meg pisiben, inkább be fogok menni a kórházba. a hepatitis eredményemre másfél hónapja várok, és a doki pénteken azt mondta, hogy még nincs meg! nade mikor lesz meg?!
Azt értem, hogy év elején esetleg kicsit zavaros a helyzet, de ennyire...a páromnak van ismerőse, megpróbálok rákérdezttetni azokra, amiket a Gabi mondott, hátha sikerül valamit kideríteni.

Babai, az otthoni szívhanghallgatót nem tudod esetleg hol vette az ismerősöd? Hallottam már róla, de nem találtam a neten.

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


http://babyfun.axiomarket.hu/item/fetal ... g-hallgato

Erre a termékre keress a neten.Sokfelé lehet kapni. Legolcsóbban 9790-ért láttam talán a IX.ker.ben valahol. A neten keresgéltem, de aztán szólt az ismi, hogy neki van.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Csodálkozom a kaotikus állapoton a rendelővel és a kórházzal kapcsolatban :roll: én nem tapasztaltam ilyesmit anno.

Atimama, Attila a MÁV-ban született?

Judyt! Rémes lehetett, amikor Vivi 1 hónaposan ilyen beteg volt :cry: és gondolom, mit álltál ki az alatt a 3 hét alatt...Még jó, hogy a megérzésedre hallgattál!!

Zalán baba legtöbbször 2-3x 40 percet alszik napközben, ami szerintem kevés, viszont az éjszakai alvása rendben van. Az egyik szemébe pedig csöppenteni kell, mert váladékos. Szóval mostanában nem alszom napközben :? Amúgy én is a neten nézek utána a dolgoknak, és hogy mit írnak más kismamák, bár a vélemények szubjektívak... :?
Timi, nálatok bizonyára eleget alszik Zsolti baba, ha ennyit van friss levegőn :) .

Mi lehet Kiával, Chessyvel?

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...nálunk sem nagyon működik a napközbeni alvás :)

Reggel mikor apája elmegy 5kor...olyan fél6 körül vissza tudom altatni, akkor alszom vele én is. Max 1/2 8-ig szoktam. Aztán délelőtt végig ébren van...és a séta alatt alszik nagyot. Ez olyan 4ig bezárólag tart maximum.
Aztán már estig semmi. :) Éjjel pedig egyszer kel valamikor úgy 2-3 körül...de akkor egy óráig ébren vagyunk és szórakoztatjuk egymást :)
Remélem ez csak átmeneti állapot.

Judit, megkerestem a Dévény Alapítványt, de március közepére adtak volna időpontot állapotfelmérésre...viszont találtam egy gyógytornászt, aki kijön házhoz...így holnap okosabb leszek már fejtartás ügyben. Szerintem nincs gond...de legalább teljesen nyugodt leszek :)

Voltunk ma babamasszázson...nagyon élveztük mindketten. Szerintem ezért alszik már majdnem egy órája a folyóson Zsolti...kimerítette a sok másik baba látványa :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Babaimado, köszi a tippet! Szerintem erre most inkább nem költök, de ha nagyon begolyózok ettől a várakozástól, akkor még bármi megtörténhet :)
Pár nap múlva afp, aztán pedig két hét és genetikai uh. Képzeljétek, miután a védőnő megtudta, hogy itthonról dolgozom, bejelentkezett, hogy valamelyik nap felugrana körülnézni, mivel úgyis itthon vagyok :shock: Nem korai ez még szerintetek? Nálatok hányszor járt a szülés után?
Én is abban reménykedem, hogy az orvosválasztás eltörlése törvényellenes, erről nem rendelkezhet a kórház. Na meg az orvosok magánrendelése is veszélyben forogna, az alapfizetésük nem lenne elég motiváló, hogy a kórháznál maradjanak, de ki tudja...
A vérvételt ezután én is a kórházban tervezem (a terheléses cukor a következő). Szerintetek ott lehet időpontra menni, vagy ki kell várni a sort?
szecs
 
 


Szecs...nálunk a kórházból való hazajövetel utáni hétfőn volt a védőnő...aztán egyszer beugrott, mert újabb kisbaba jött a házba...de azóta nem láttam, csak ha megyünk tanácsadásra vagy beugrunk egy mázsálásra :)

Szülés előtt kétszer volt az biztos, de a hetekre már nem emlékszem :oops:

A kórházi vérvételről nincs infóm...nekem még a Gabi vett le mindent amikor kellett. Az AFP kivételével...azt a kerületi SZTK-ban csináltattam meg...akkor valamiért a kórházban nem lehetett megcsináltatni. Mindig van valami kavarás úgy látszik :twisted:

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Visszaolvasgatok később... pár napig nem volt laptopunk...

...azóta nem néztem tesztet.. ma már a 48. napom van...
Holnap délre van időpont nődokihoz.

Levi ismét kezd beteg lenni....Köhög...
Alig akar bejönni- ha kimegyünk egy kicsit szánkózni..
Kibújt a 15. és 16. foga...

Köszi a hiányolást!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: