Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi ahelyzet Veletek?Bébik?Írjatok!!
zsuh
 
 


Na, csakhogy vki előkerült! Az ikrek jól vannak, tervezem, hogy vmikor meglátogatom a szülészetet velük! Hú, elmúltak 10 hónaposak4 Isxzonyú gorsan megy az idő!
És veletek mi van?
Claire
claire
 
 


Blanka most lesz kilenc hónapos.Néha sikerül egy-két másodpercig elengedett kézzel állnia,de ezután álltalában fenékreesés következik.Sajnos még mindig nem alussza át az éjszakát,egy ébredést beiktatott 1kor a következő meg fél6-6.De ez legyen a legkevesebb.A fogzás abbamaradt.Megálltunk 6nál.
Többiekkel mi van?Linamina?Senki nem jelentkezik...Kép(
zsuh
 
 

 
 

Claire!
Már régen említettem,hogy két unokatestvéremmel együtt szültünk tavaly nyár elején.Azt is említettem,hogy a három közül az egyiknek van egy kisebb fajta alvászavara.Ez csak rosszabb lett.Ill.más is adódott hozzá.A kislány másfél óránként felébred éjszakánként,nehéz visszatenni aludni.Napközben sem alszik rendesen.És sajnos mindjárt Ő is kilenc hónapos és nem csinél semmit.Azt mondhatnánk,hogy lusta,de szerintünk van más is.Nem tudom mit tegyek.Próbáltuk rávenni a mamáját,hogy nézesse meg,de semmi.
A kérdésem az,hogy mivel Neked már van tapasztalatod ebben-már a gyerekezésben-normális e szerinted,ha még forogni se forog?

zs
zsuh
 
 


Szia!
Én már biztos aggódnék! Mindenképp szakembernek kéne látnia. Én fejlődés neurológushoz vinném, meg Dévény Annás gyógytornászhoz. Az alvás nem biztos , hogy összefügg a mozgásával, de lehet. Ezt a 1,5 óránként ébredést nekem is csinálta egy időben a második fiam, nem igazán tudtunk az okokra rájönni. Mindenfélét kipróbáltunk, szóval végén nem tudom mi az ami igazán segített. De ő amúgy egy igen kiegyensúlyozott gyerek volt, és ma is az, a fejlődése is egyenletes. Ezzel együtt halál fárasztó időszak(ok) voltak azok.
Miért nem akarja elvinni? Ha tényleg nincs semmi oka, akkor úgyis megmondják, és meg lehet nyugodni. Ha meg van, akkor jobb mielőbb belefogni, annál könnyebb korrigálni, és sokkal jobb tenni vmit a gyerekünkért, mint otthon rágni a körmünket, nincs-e vmi baja!
A gyerekorvos mit mond? Amúgy mennyire kommunikatív, mennyire reagál a körnezetére a kicsi?
Én Esztert 7 hósan vittem el, pedig a gyorvos nem látta komoly okát. Ő 4-5 hósan már forgott, meg kutyázott, aztán abbahagyta, és nem kezdett se kúszni, se mászni. Most 10 hónapos, heti 1x kezeli k Dévényes módszerrel, és talán most majd el kezd kúszni! (Dévény módszer: www.deveny.hu) Nekem is mondták, hogy hát ő lustább, de én ebben nem hiszek igazán. Lusta a kamasz, amikor megkéred, hogy menjen le kenyérért, és húzza az orrát! Kép
Mit mond a gyerek apja?
Na, nem bombázlak tovább. Amúgy van mozgásfejlődéses topic, ott szoktak konduktorok válaszolni! Talán ők többet tudnak segíteni: Claire
claire
 
 


9 hónaposan már kellene forognia, szerintem is.

Születéstörténet www.gportal.hu/sofka Neked írtam

És kérdezném, hogy a szereplő gyerekorvos ismerős-e Nektek. Mert én úgy bemennék oda kicsikét ordítani.
sofka
 
 


Sziasztok!
Sofka! Elolvastam, még most is a torkomban dobog a szívem.
Nekem szerencsére nem ismerős a dokinő.Miért? Olyan, vagy ő Ő? C
claire
 
 


Sziasztok!

Sofka, én is próbáltam elolvasni a születéstörténetet, de nem találtam Kép Hol van? Pedig nagyon kíváncsi lennék, miért írtad amit írtál.

Ami a fejlődést illeti, akkor most nekem is aggódnom kéne? Az én fiam is 9 hónapos lesz 26-án, és ő sem csinál még túl sok mindent. Forog a hátáról oldalra (nem hasra!), nyúlkál a játékai után. Ha felültetjük, megül egyedül, aztán ha elfáradt eldől. Állásról még szó sincsen nála! Felülni sem tud egyedül, nem is mászik, hason lenni pedig utál, így azt nem is szokott. (Csak bőg és látványosan szenved, ha hasra tesszük.) Most akkor én is rohanjak vele orvoshoz? A Spock könyvben azt írják, hogy a fejlődés teljesen egyéni dolog, ki korábban, ki később csinál ezt vagy azt. Eddig nem aggódtam emiatt túlságosan. Kéne???

Az éjszakát újabban mi sem alusszuk át, de szerencsére csak 1 ébredés van, akkor szopi, és utána alvás tovább reggelig.

Ja, és amin meg fogtok döbbenni még inkább: cicin kívül más kaja nem kell neki, még mindig!!! Próbálkoztunk mi már mindenfélével, de szinte semmit nem fogad el, csak mikroszkopikus mennyiségben.

Hát, ez van velünk, várom a véleményeteket!

Sziasztok, Hello
hello
 
 


Szia Hello!
Ami a kaját illeti, ne izgulj, próbálkozz mindig, de ne szopi után, aztán majd megszokja. Eddig nem húzták az enyémek, de egyik gyerekem sem volt lelkes eleinte az egyéb kajáktól. Az ikrek még most is csak anyatejet isznak, még a víztől is furán fintorognak! Kép
Én a mozgáson aggódnék egy kicsit, de aggódás helyett inkább elvinném szakemberhez, hogy aggódjak-e. Nem sima gyorvoshoz, hanem fejlődés neurológushoz vagy gyógytornászhoz, vagy konduktorhoz, stb. A fejlődés tényleg egyedi, de azért van vmi normál intervallum. Persze ez csak az én véleményem.
Sajna nálunk az éjszakák mozgalmasak, hol egyik kel, hol másik, hol mindkettő, szerintem beosztják Kép! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Már én is kezdtem azt hinni, behal a topik.

Nálunk a helyzet annyit változott, hogy:

1. az elmúlt hónapban próbáltunk átállni a főzelékekre, tejpépekre, gyümölcsökre. Eleinte rengeteg gondot okozott, mivel evett 1/3 üvegnyi főzeléket utána mindkét mellből szoptatás és kihányta a cuccot. Lehetett folyton takarítani, öltöztetni. Aztán 3 napig ment a bőgés, mert csak a napi első és utolsó etetés lett szoptatás, a többi alkalommal pép, főzelék, gyümölcs és forralt-lehűtött víz. Így elmúlt a bukás és min. 1/2 üvegnyi kaja lement.
Tegnap nagy változás történt: este írtózatosan sírni kezdett, amikor az utolsó etetés (szoptatás) következett. Akárhányszor nekifogtunk, mintha nyúzták volna. Nem volt más ötletünk: tejpépet kapott. Teljes adagot, amennyit még azelőtt sosem evett és 10 perc alatt benyomta aztán alvás. Reggel 5 után ébredt és még nem volt éhes. Megkínáltuk anyatejjel, de csak ímmel-ámmal kellett neki, majd egyszer csak méla undorral elfordult.
Ma este is próbálkoztunk szoptatással, de csak sírt, így jött a tejpép. Most már alszik is.

Áldom az eszem, hogy elkezdtünk mást is etetni vele, mert biztos, bepánikolok, hogy nem akar szopni és akkor mit adjak neki.

Úgy tűnik, elég volt neki a tejből és nagyfiú lett.Kép))))

2. Már forog össze-vissza, kúszik, mászik, egyedül felül (már a kádban is), és nagyon küzd, hogy felállhasson.

3. Alul a 4 metszőfog már kint van, felül a bal szemfog már kibújt egy kicsit, a többi meg hamarosan, mert nyálcsóvát húz maga után és piszkosul meg van duzzadva a felső ínye.

Jó volt olvasni Rólatok! Csak így tovább.

Az nagyon valószínű, hogy egy baba lusta. Férjem kollégájának az első kislánya nagyon későn kezdett el csinálni mindenfélét, de semmi baja sincsen amúgy. És szerintem ez nem verseny.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Claire, Te nem tudnál segíteni, hogy hogyan lehet olvasni Sofka születéstörténetét? Mivel hogy Te el tudtad olvasni. Vagy szó szerint kell érteni azt, hogy "Neked írtam"? Köszi, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Gondolom,tudjátok mi a gond nálanunk,mármint az unokanővérem lányával kapcsolatban.Dr.Szever Zsuzsa véleménye szernit is el kell vinni orvoshoz.Lent olvasható az orvos neve,elérhetősége.
Hello!
Bogi (az unokanővérem lánya) 27-én lesz 9hónapos.Mondjuk ő még annyira sem forog,mint a Te fiad.

Amúgy a másik unokatesóm épp tanácsadáson volt Petrával,a lányával,amikor bejött egy anyuka,akinek kilenc hónapos a gyereke és a háziorvos elküldte a Madarász utcába,meg gyógytornára.
Szerintem jobb ötször elmenni feleslegesen,mint egyszer nem.A korai fejlesztésnek épp az a lényege,hogy korán sikerüljön szakember kezébe kerülni és elkezdeni a fejlesztést.Minél később,annál rosszabb.
na üdv mindenkinek.
zsuh

amúgy nekem se sikerült elolvasnom a szüléstörténetet.


Fejlődésneurológiai Rendelés Madarász Kórház Gyöngyösi úti Rendelő Neurológa
Dr Bod Mária 3408-755 v. 4503-700Mellék: 437 szerda du
Időpontkérés h-sz-p de, k-cs du
zsuh
 
 


Fejlődésneurológia több helyen is van, érdemes érdeklődni.

Hello, viszaállítottam.
sofka
 
 


Sofka, elolvastam, köszönöm.
Az én szülésem sem olyan volt, amilyet szerettem volna, így hát meg tudom érteni.
hello
 
 


Sziasztok! Engem most a Bethesdába küldött a gyógytornász csaja neurológushoz, mert azzal a jelenséggel ő sem tud mit kezdeni, hogy szeptemberben még 4kézláb állt, és úgy tűnt percei vannak hátra, hogy meginduljon, aztán nem indult meg , de azt is abbahagyta, amit addig csinált. Remélem nincs gond, komoly trauma, betegség nem érte, de inkább szakember mondja, hogy nincs gond, mint hogy én drukkoljak! Egyébként azért fejlődget Eszter mozgása, már szépen ül z ülésben is. Amúgy irtó édes, ahogy a popsiján közlekedik!
A fejlődés nem verseny, de jó tudni, hogy nem tudja megcsinálni, vagy minden ok, csak még kell egy kis idő neki! Nem? Ami a korai fejlesztést illeti, Zsuhhal értek egyet!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Holnap megyek az unokatesómhoz.Este beszámolok,hogy sikerült.Remélem sikerül a dolog és elviszi Bogit dokihoz.
üdv mindenkinek
zsuzsi
zsuh
 
 


Hajrá Claire, hajrá Zsuzsi, hajrá Babócák! Kép
(Én meg magamban arra gondoltam, hogy én is szívesen meglátogatnám Zsuh unokatesóját és Bogikát (persze a kisfiammal együtt, "összehasonlításképpen"), hogy vajon mekkora különbség van köztük...)
hello
 
 


Én majd márc 1-én viszem a lányt a doki nénihez, kíváncsi vagyok!
Zsuzsi, várjuk a fejleményeket! Claire
claire
 
 


Lányok!

Szerintetek normális, hogy 1 kg sütőtök 250 Ft-ba kerül???? Szerintem ez már "nevetséges"!!!! Kép Kép

Zsuh, mi volt tegnap az unokatesódéknál?

Claire, hogyhogy olyan sokára kaptatok időpontot?

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok


Szerintetek aggódnom kellene hogy a kisfiam aki 8 hónapos képes este 12-13 órát és nappal csak 1-1,5-t is aludni? Más anyukák talán örülnének neki ha néha-néha ennyit aludna a gyerekük én azonban 8 óra alvás után óránként járok be vizitelni él e még.

Timi
hrabtimi
 
 


Szia! Nem tudom, én örülnék, ha az ikrek összeadva egyszer aludnának ennyit ketten, akkor fejenként 6 óra jönne ki, az lenne nekem a Hawai Kép! Viccet félre téve, tényleg nem, tudom, de mit mond a doki? És amúgy jól fejlődik, minden ok?
Lehet, hogy csak mormota típus, vagy téli álmot alszik, szóval, hogy világosabb évszakban kevesebbet fog?? Nem csodálom, ha nézegeted, én még időnként a nagyokat is megnézem, szuszognak-e!
Hello! Nem tudom, a gyógytornanéni kpnkrétan egy dokinénihez küldött a Bethesdába, biztos nagyon tele van! Az asszisztense finoman szólva nem volt bőszavú!
Claire
Claire
claire
 
 


Timi!

Szerintem ne aggódj! Ha napközben ilyen keveset alszik, akkor minden bizonnyal annyira lefárad estére, hogy utána bepótolja éjjel! Nekem is voltak olyan időszakok, amikor este 7-kor már aludt a kisfiam, és reggel meg csak 6 körül ébredt! És nappal ő is nagyon keveset alszik, max. 1,5-2 órát, dél körül (a babakocsiban, a séta közben). Szóval szerintem ők még picik az egész napi ébrenléthez! Tehát kénytelenek éjjel aludni, én örülnék a helyedben amíg így van, mert van rá 1 fogadásom, hogy előbb-utóbb változni fog a helyzet, s ha másért nem, hát pl. a fogacskái miatt ébredezik majd éjszaka! Pihenj amíg még lehet! Kép No de ha annyira aggaszt a helyzet, tényleg megkérdezheted a gyerekdokit is, majd ő megnyugtat.

Hol lehet Zsuh???

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok

nagyon szépen köszi a válaszokat. A jövő héten megyünk a dokihoz úgyhogy majd rákérdezek az alvásra(a családba egyébként mindenki azt mondja hogy a szülőktől örökölte a pici). A piciének valószínűleg az is szerepet játszik ebbe a nagy alvásba, hogy napközben igen sokat szenved a fogzás miatt(eddig csak 2 bújt ki, olyan vele mint egy kis egér)

Claire!

Kérdésedre válaszolva a kisfiam szerencsére túl Kép jól fejlődik 8 hónaposan 76 cm majd 10 kiló de mozgásban eddig még csak a hasról oda vissza megy no meg persze szépen ül ha felültetem és próbálna teperni is ha mindig kapszkodhatna a kezembe.
hrabtimi
 
 


Sziasztok!

Hát kudarcba fulladt a keddi baba-mama zsúr.
A másik unokatesóm elkapott valami hányos vírust,úh.jövő keddre halasztódott.

Hrabtimi!
Én azt hallottam,hogy nem szabad ültetni,csak ha már tud egyedül is.A nagynéném gyógytornász és ő mondta nekünk,hogy nem szerencsés,mert nem tesz jót a gerincének a terhelés.

Alvás,ill.nemalvás:
Blanka lányom ma kilenc hónapos,de semmi jelét nem mutatja,hogy nagyon végig akarná aludni az éjszakát.Egyszer kell fel éjjel,olyan 2körül aztán hatkor amikor az anyósomék készülődnek,mert arra mindenki felébred...no comment.
Szóval én is nagyon örülnék,ha már lenne legalább hetente egy olyan éjszaka amikor rendesen alhatnék...

na megyek fektetni
üdv mindenkinek
zsuzsi
zsuh
 
 


Zsuh!

Boldog hófordulót Blankának! És Te mit csinálsz vele, amikor hajnalban ébred? Szoptatod, vagy vmi mást adsz neki? Hogy altatod vissza? És reggel 6-kor pedig fel is keltek?

Bár senki nem reagált, de vissza a sütőtök-témához: ma még egyszer körülnéztem, és már láttam 400 Ft/kg áron is!!!! Röhej.... Vagy ez normális szerintetek?

Hello
hello
 
 


Hello!
1kor is hatkor is megszoptatom,de hatkor azért nem tud visszaaludni,mert nagy a ricsaj.Mondjuk ma pont a nagy hangzavar alatt voltam bent Blankánál,így sikerült utána visszatennem és aludt még vagy másfél órát.

Sütőtök:Borzasztó drága lett.Pedig minden kedden,amikor unokatestvér találkozó van,azt adunk a gyerekeknek,mert az hamar megvan és egészséges is.Mondjuk Blankának húst is adok hozzá,így nem eszik annyit belőle,de egy ilyen partyhoz kb 2 nagy tökre van szükség.

zsuzsi
zsuh
 
 


Sziasztok!

Biztos már senki nem emlékszik rám, még pocakosan írtam utoljára ide. Én is a Honvédban szültem, és az a kérdésem, tudtok-e arról valamit, hogy be akarják zárni?
Egyébként május 17-én született meg a kisfiam, Gellért, aki már feláll, de foga még egy sincs.
:-)
Kiváncsi vagyok, Ti hogy éreztétek magatokat a Honvédban, mert én nagyon szerettem, és nagyon sajnálnám, ha a következő babát nem ott szülhetném.
Tényleg, Ti mikorra tervezitek a következő babát?

Mindenkit üdvözlök: Bobek
bbobek
 
 


Szia Bobek!

Én is május 17én szültem.És emlékszem is rád.Később jöttél és előbb végeztél,mint én.

Kórházról csak annyit,hogy legjobb tudomásom szerint nem zárják be a kórházat.
üdv
zs
zsuh
 
 


Sziasztok!
Alvás: sajna nálunk sincs szó átaludt éjszakákról, nálunk ez a naygobbaknál is nehezen ment.
Kórház: most nem tervezik a bezárást, tudtommal.
Én is szerettem ezt a helyet, és bár nem tervezünk több gyerkőcöt (4 van, és mind ott született), azért sajnálnám, ha bezárnák, és szétzúznák azt a gárdát.
Május 17: Apám is május 17.-i, és mindig mondja, hogy nem ismer senkit, akinek ez a szülinapja Kép!
Timi: nem semmi méretek! (Nálunk Eszter10,5 hósan ekkora, Ádám kicsit kisebb, és még Így is odavannak, hogy milyen nagyok.) Nem tudnál a kölyök alvókájából juttatni nekünk is? Kép
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, kezd nagyon kiborítani a gyerek! Már néha majdnem rácsapok egyet, annyira feldühít. Ugyanis, nem hagyja magát bepelenkázni! Semmilyen trükkel. Egyszerűen összeszorítja és megfeszíti a két lábát egymás mellett, és még erővel sem lehet felhúzni, hát még szétnyitni! Fogalmam sincs, mit csináljak. Kép Nem lehet sem játékkal, sem bármi mással elterelni a figyelmét. A végén már Apát hívom, hogy fogja le ő erővel, és akkor vhogy sikerül. De ő nincs itt mindig sajnos.... Kép Kép Nálatok nincs ilyen?

Üdv, Hello
hello
 
 


Sziasztok

Lányok az az ötletem támadt, hogy ha gondoljátok mindenki beírhatná a gyerkőceinek nevét, korát a profiljába. Én már megtettem

Hello
nálunk a kisfiunk szerencsére nem volt ennyire makacs ő csak nem engedte a csípőjét tornáztatni (mostanában riszálja a csípőjét és állandóan oldalra fordul de ez már meg se kottyan) de amikor a combjának a belsejébe fújtam és igen érdekes hangokat adott ki elnevette magát és ez a néhány pillanat elég volt arra hogy rátegyem a pellust Szerintem próbáld úgy bevezetni a pelenkázást mintha csak egy kis játék lenne lazán tedd a lábait egymás fölé-alá x-be, csiklandozd meg a talpát apró puszikkal vagy valami puha dologgal, amikor úgy érzed hogy egy kicsit ellazult hirtelen tedd rá de úgy mintha az is a játék része lenne. Persze mindezek előtt biztosítsd be a terepet( árvízvédelem !!) Kép

Remélem ez majd bejön Addig is kitartás Szerintem mindenkinél vannak pillanatok amikor elszakad a cérna és akkor ... gondolj arra milyen cuki amikor rád mosolyog egy két csínytevés után

Üdv Timi
hrabtimi
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, 22-én, kedden a fiam felállt, azóta nem nagyon akar feküdni!Kép
És már a felső 1-es metszőfogak is kibújtak.

PELENKÁZÁS!!!!

Hello,
sejtem, mivel küzdesz. Nálunk egy kicsit összetettebb a dolog. Mivel 8 hónaposan abbahagyta a szopizást, tápszert kellett adni neki (az új trend szerint). Ez annyira bántotta ürítkezéskor (totál szétmarta az alfelét), hogy képtelen volt egyhelyben megmaradni, pláne hanyatt fektetve. Dühösen sírt, azonnal hasravágódott, rugdosott. Így képtelenség átpelenkázni a babát. Még ketten is alig bírtuk.
A tápszert most már elhagytuk, mert kár kínozni, ha úgysem szereti és óriási ötlet: PELENKÁT VÁLTOTTUNK, mégpedig BUGYIPELENKÁT kezdtünk ráadni.
Igaz, most is folyton izeg-mozog, de sokkal könnyebb ezt felhúzni rá ha hason van, mintha krémezni kellene, meg rápasszítani a másik típust.
Ennél ráadásul még kenni sem kell a fenekét, mert annyira jó a nedvszívóképessége, hogy teljesen száraz a feneke. Amikor pedig pelenkacsere van, ül a fenekén, én két oldalt széttépem a pelenkát és csak egy pár másodpercre kell, hogy hanyatt döntsem tisztogatás céljából. Igaz, hogy közben fordul, de mégsincs annyi sírás, dühöngés közben. Aztán amikor már hason van, egyszerűen elkezdem felhúzni rá a bugyipelenkát. Sokkal jobban tűri.

A Libero-nak van több fajtája súlytól függően. Mi az UP&GO-t használjuk, ami 10-14 kg-os gyerekeknek van és még a Pampers First Steps 4+ (9-20 kg) típust. Ez egy kicsit kisebb és nem annyira rugalmas a dereka, mint a Liberoé, viszont mindkettő tökéletesen szigetel és tényleg nincs pelenkakiütése sem.
Próbáljátok ki Ti is.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi az értékes hozzászólását! Mindent ki fogok próbálni! Kép

Más: Kisfiamnak most bújt ki felül az első metszőfoga, de a másiknak (mellette lévőnek) még nyoma sincs! Nálatok mennyi idő telt el, mire kibújt a "párja" is? (Nálunk pl. alul ugyanez szinte teljesen egyszerre történt, ezért is csodálkozom most ezen annyira.)

Sziasztok, Hello
hello
 
 


sziasztok

Linamina irigykedve olvasom hogy a kis ügyes babócád már áll. Gratulálok neki !!! Nálunk a kis tökös tegnap fedezte fel hogy a holdkomppal lehet rodeózni a lakásban.
Szeretném megkérdezni tőled hogy a picinek próbáltál e adni babatejet. Beszélgettem egy védőnővel és ő mondta, hogy mivel már naponta csak 1x szopizik kellene neki vmi kiegészítés( nem azért de így is szépen fejlődik) Az az igazság hogy nem szeretnék neki semmi műt adni és már átestünk egy csúnya pelenkakiütésen.

Fog ügyben
nálunk még csak az alsó kettő bújt csak ki és már 4 hete semmi új

Felébredt a kis lurkó

Puszi mindenkinek Timi
hrabtimi
 
 


Sziasztok!

Timi,

köszi a gratulát!Kép
Őszintén szólva a bébikomp pont nem fog neki sem a járásban, sem a felállásban segíteni. Állítólag azért, mert megszokja, hogy ülve is eljut mindhová.

De mondták, hogy adjak neki tápszert (ami a 9. hónap után már babatej). Kipróbáltuk a Nestlé Nan 2-t, Milumil 2-t. Eredmény: totál csőd. Mindkettőnél turmixolni kellett bele gyümölcsöt és csak bekanalazni volt hajlandó. (Borzasztó az íze és a szaga, így nem csoda.) Aztán akárhányszor adtam neki tápszert, mindig az lett a vége, hogy amikor pisilt és kakilt utána, rettentően kimarta a bőrét. Mivel naponta kap 2x tejpépet, úgy gondolták, hogy akkor ez elég lesz neki és valószínűleg a tápszerrel bevitt fehérje már sok volt, ezért reagált így. Valamint sokkal nyűgösebb volt olyankor, biztos a fájdalomtól.

Fogacskák:
eleinte 1 hét differencia volt a fogpárok kibújásánál, most viszont egyszerre jön 5-6 foga is. Ráadásul már az ínyének további fogra váró része is erősen rücskös. Jön a többi is. A gyerek meg nyálcsíkot húz maga után.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok

Linamina

Képzeld a kis manóknak aki 8 hónapos egyszerre 4 foga jelent meg fent és egy már áttörte az ínyét. Szegényke mondjuk meg is küzdött mert előző éjjel csak izgett-mozgott álmában. Nálunk a nagy nyáladzás helyett inkább nagy rágások vannak Kép
Felteszek egy képet róla
Kép

Kiváncsi vagyok a picikédre

Üdv Timi
hrabtimi
 
 


Sziasztok!

Próbáltam felnyomni képet, de még a legkisebb is túl nagy volt ide. Ezért inkább kukucs: www.manokucko@gportal.hu oldat.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Jaj, még nagyon korán van. Szóval helyesen:
www.manokucko.gportal.hu

Kép
linamina
 
 


Gyerekek! Ti hogy írtok be? Nekem napok óta azt írja ki, hogy karban tart! C
claire
 
 


volt hogy 10x próbálkoztam mire elküldött 1 mailt
ha nem sikerül mentsd el a szöveget és kb óránként próbálkozz ha van rá lehetőséged
hrabtimi
 
 


Sziasztok!
Pelenkázás: Ádám birkózónak készül, olyan hídba tudja nyomni magát, hogy néha ketten kellünk a két vállhoz. Időnként besokallok, de azért álltalában el lehet terelni a figyelmét vmivel annyira, amíg becsukom a pelust.A többi már jobban megy röptében. Meg én könnyű helyzetben vagyok, mert ha Ádám elmászik, kezelésbe vehetem Esztert, aztán kis szünet után térek rá vissza. Kép
Fogzás: bár az okos könyvekben olvashatsz egy sorrendet, ez a mai trendek szerint erősen felborulni látszik, tehát lényeg a végeredmény!
A nyálcsík húzás nálunk is ismerősKép
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire,
a hídbapelenkázással kezdődött nálunk is a hiszti. Most már feláll a pelenkázón, így fél kézzel kell fogni, közben a másikkal átcserélni a pelust (jó, hogy már van ez a bugyipelenka, másként nem menne). Virtuóz lettem. Már várom, hogy önállóan is megálljon a lábán, akkor már a padlón állva is megejthető a csere, onnan kisebbet esik.

Tudok olyan kislányról, akinek elsőként a két felső szemfoga jött ki. Vámpíria.Kép

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Én nem nagyon pelenkázom már őket asztalon, pelenkázón, hanem lent a padlón egy szivacson, vagy alátéten. Ott nagyobb az elmászás lehetősége, de legalább nem esik le! Claire
claire
 
 


Máté folyton elindul a padlón, kipróbáltuk. Amint padlót ér, mint akit kilőttel elmászik, ha kell, nyakig kakásan is. Most már megvárjuk, amíg képes lépegetni/megállni.
linamina
 
 


Sziasztok!

Egy kis 9 hónapos helyzetjelentés rólunk:

Mozgás: kis bébim már állandóan fel akarna állni, húzza fel magát ülésből a járóka rácsain, és néha sikerül is neki felkapaszkodni! Viszont visszafelé még nem működnek a dolgok, és ami a legfurcsább, hogy felülni még mindig nem tud egyedül, csak ha megfogja az ujjunkat, akkor húzza fel magát ülésbe. Mégis állandóan csak ülni (vagy állni) akar, úgyhogy ültetve kell lerakni mindenhová. Attól nem kell félnem, hogy bárhonnan is leesik, mivel mászni még mindig nem hajlandó... Kép Ez az egész úgy ahogy van, nekem kissé furcsa. Kimaradt a legfontosabb lépés, a felülés! Mi a véleményetek? Ez a gyerek fekvés után egyből járni fog???

Kaja: még mindig naponta 6x szopizik (ebből egy vmikor hajnaltájt, az éjszakákat ezt leszámítva átalussza kb. este 7-től reggel 8-ig). A 6 szopi mellett összesen 1x kap zöldségpépet (sárgarépát vagy sütőtököt), mást nem fogad el, nem szereti sem az almát, sem a banánt. A krumpli meg ízetlen magában. Mást nem kap, néha-néha még fogyaszt egy pár korty teát, vagy gyümilét (csak kiskanálból hajlandó meginni, a cumisüveg már nem kell neki régóta, a pohárhoz meg még éretlen, folyton ki akarja lökni a kezemből).

Fogak: alul kettő teljesen kint van, felül egy már kilóg kb. 1 mm-re, a másik még mindig sehol.

Szellemi fejlődés: a finom mozgáskoordinációja nagyon jó, leveszi és visszateszi a színes karikákat a tartórúdra, kérésre kiválasztja a különböző színű karikákat.

Na, egyelőre ennyi.

Zsuh, mi van az unokatesódékkal?

Sziasztok, Hello
hello
 
 


Sziasztok!

Hello,
van az úgy, hogy előbb áll fel a baba, mint felül vagy mászik. Ne aggódj emiatt.
Kaja: az én fiam addig simán lökdöste a kezemből a poharat (cumisüveg nem játszik), amíg nem volt szomjas. Ezért Te se lepődj meg. Napi 6 alkalom szoptatás kellő mennyiségű folyadékot jelent, ezért nem iszik. Kiskanálból pedig azért fogadja el a pár kortyot, mert a kanalat megszokta.
Alma: Máté egyszerűen kihányja, vagy ellöki a kezemből. Csak és kizárólag a gyári almás cuccot eszi meg.
Azt hiszem, drasztikusabb lépésre kell rászánnod magad (nekünk is csak ez segített). Nálunk a telezabálás utáni bőséges bukás miatt kellett ehhez a lépéshez folyamodnunk, ugyanis 1/3 üvegnyi főzelék után még teljesen kifalta a tejet belőlem, aztán jött minden vissza.
Ezért azt csináltam, hogy a napi első és utolsó etetés volt csak szoptatás, a többi: tejpép, főzelék (később hússal), gyümölcspüré. Ezek után nem volt szoptatás, csak víz. Ez 3 hétig ment (az első 3 nap alkalmával ment a reklamálás, de utána megszokta az új rendet), utána a maradék 2 szopási alkalmat önként, saját elhatározásból elhagyta. Szépen megtanult pohárból inni, ami nagy részben annak volt köszönhető, hogy szomjas volt és rájött, az ivás segít rajta.

Most már élvezi, hogy rágcsálhat, kapott tegnap vajas kiflikarikákat is.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!

Egy picit asszem félreértettél Kép

Nekem egyáltalában nem gond az, hogy még mindig ilyen sokat szopizik, sőt! Muszály fenntartanom ezt az állapotot, mivel tehéntejfehérje-allergiás a gyerek, és nem tudnék neki semmi mást (még tejtermékeket sem!) adni. Ezért én még nagyon ügyelek arra, hogy nehogy elkezdjen apadni a tejem, mert akkor sajnos a tápszerhez kéne nyúlni (abból is a HA-hoz). Az igaz, hogy nekem ez nagyon fárasztó, mert folyton oda kell figyelnem, hogy eleget egyek-igyak és még pihenni is tudjak (ez nem igazán sikerül...), de eddig szerencsére semmi gond nem volt a szopival (kop-kop). Amúgy amit Te leírtál a hozzátápiról, azt én egy kissé túl drasztikusnak tartom, de hát minden baba és minden mama más és más és nektek biztosan ez így volt jó.

Na szóval, csak ennyit akartam még hozzáfűzni.

Jó éjt, Hello
hello
 
 


Szia Hello!

Tényleg félreértettem. Azt hittem, hogy nem tudtok továbblépni.
Mikor tudtok mást is adni neki? Honnan fogjátok tudni?

Igen drasztikus volt, de muszáj volt így csinálni. Csak eszegetett a nem anyatej-kajákból, közben meg látszott, hogy enne mást is, de kényelmesebb volt neki a szopizás.
Aztán jött az ördögi kör: annyira bezabált, hogy kihányta, ekkor kiürült a gyomra, de éhes volt. Folyton etettem és takarítottam, mostam. Aztán láss csodát, a tejpép után elmúlt a bukás, rájött, hogy szeret mást is enni, így hamar megszokta.
Nálunk nem ment a tankönyv szerinti fokozatosság. Tojik a nemzetközi előírásokra, javaslatokra. Megy a feje után a kölök.

Most úgy nézem, hogy kénytelenek leszünk kihagyni a rágáshoz vezető utat, mert öklendezik a darabosabb, sűrűbb kajáktól. Ezért a hígabb pépről egyből a rágnivalóra fogunk lépni, mert akkor érdekes módon nincs semmi baj. Szépen megcsócsálja az ételt és lenyeli, ráadásul élvezi, hogy rágcsálhat!!!Kép

Ennyit arról, hogy hogyan is kellene csinálni is mégsem megy.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok! Ami a mozgást illeti, én most voltam Eszterrel neurológusnál, és már egy ideje szuttyongatjuk dévényes tornával. A diagnózis lényege a következő: (ide másolom, mert már írtam vhova:
claire
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: