Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! kvázi jó reggelt.

már lenyugodtam, bár a férjem szerint nem, ő ezért is várja nagyon a 4d-t, hogy lássan Borsót, hogy minden rendben, mert kényszerképeztein voltak, hogy kicsi a gyerek feje, de a lába nem stb. holnap megyünk 4d-re már alig várom, remélem nem dugja el amilye van, mert még mindig nem tudjuk, hogy kisfiú vagy kislány.

mona: a mi körzeti védőnőnk is ilyen :o egyzsercsak ott áll a kapuban és ráfekszik a csengőre. már körbekérdeztem a környéken, meg alapból nem szimpi a banya, szerintem nem fog minket szeretni...ja, telefon, hát igen, mi a kaputelefont akarjuk kamerásra cserélni az abszolút vendészeretés szempontjából :D Dani nagyon csinos kis hurkás :D hány centi hosszú?

Sheila: nekem eddig negatív beszólás nem volt, azzal kapcsolatban, hogy a Telkibe járunk, a főnököm is helyeselt hozzá, amikor anno bejelentettm, hogy még vagyok aztán egy évig nem. bár mi sem reklámozzuk, így is "kaptunk" eleget, amikor nekem is lett autóm /jó kis használt 6 éves, még ezt is sajnálják az emberek, hihetetlen.../ Te sosem kaptál képet? :o hát most meglepődtem rendesen. az uh gép pedig modulos szerkezetű, egyszer azért nem tudtak nyomtatni nekünk, mert nem volt ott a printer rész, pont az első/ill.második számszerűleg, csak az elsőn nem volt szívhang, ej de bonyolunt vagyok még így reggel/ alkalom volt, amikor már vert a szíve. tyű, ezt a könyvet megnézem majd, én jógázom kb 10-12 éves korom óta, és most a kismamás jógát csinálom, már amikor marad energiám, nagy sport lady voltam, most meg 5 perc sétától szuszogok, olyan furcsa, talán ezt a legnehezebb elfogadnom, és még nem is a végénél tartok :S

macmam: jaj igen neked akartam írni, hogy modulos az uh gép. no de sebaj :D farosság: igen én is tudom, hogy még van helye, meg ficánkol is rendesen, majd a 32. hét után lesz izgalmas, hogy denevért játszik vagy sem. /bár ahágy iromány annyi hétmegadás van ehhez is./ a nem az lényegtelen, csak szeretnék már színspecifikusan ruhát venni, hátha lesz karácsonykor leárazás, vagy utánna, és nem szerezhetek be pörgős szoknyát, ha esetleg fiú :D egyetemen dolgozom, és az, hogy aktuális félévben mit tanítok, az függ attól, hogy tavaszi vagy őszi félév, ill. milyen tárgyakat hány hallgató vesz fel. pl. előző félévben sokan megbuktak, és az arra ráépülő tárgyat nem tudták felvenni, így most elsősöket tanítok :roll: ehh.. most épp műszaki informatikát, és "hálaazégnek" nem írott zh-t, hanem géptermit, lehet ha macskakaparást kellene silabizálnom, már ősz lennék. :D felújítani a házat kezdtük el, igaz csak "darabokban" kertes házban lakunk és a dolgozó szobából lesz a gyerekszoba, de előtte a dolgozót kell másik helyre átköltöztetni, egy emelettel lesz lentebb, de azt a szobát raktárnak használtuk, hát minden lom ki /anyósnak volt ott rengeteg "emlék" kacatja, amit após egy az egyben ki akart dobni/ most festés van, a jövő héten jön álítólag a szőnyeg, a régit fel kell tépni, új le, új szegély stb. irodabútor is megvan már, szerdán hoztuk el, azt kell összeszerelni, és aztán kompletten a dolgozót levinni, szerintem az lesz vagy két hét. én függönyt varrok most, de már nagyon unom. mire kivasaltam 7*3 méteres darabot,háát volt éneklés, hogy minek találtam ki :D aztán sajna a "régi" dolgozóban vakolatot is kell verrni, rabicháló és új vakolás, festés, és jöhet a gyerekbútor. a ház kicsit sülyedt, és volt a klassz kis fölrengés, na ott a kis repedések szuperül szétnyíltak, és pogyog a fal azóta. szóval nem unatkozunk. a felső szint félig tetőtér, és még ez is nehezíti a "terepet"

edied: vigyetek dvd-t! kíváncsi vagyokneked milyen benyomásaid lesznek! és ha megvan a labor, akkor akkor a büfében van meleg kakaó /én imádom a kakaót, azért írom :) / és finom nagyon a melegszendvics! reggel holnap meg ne gondolj a kajára, én így tudom kibírni a vérvételig. /igaz a férjem is szolidarit ilyenkor és ő sem reggelizik/

jud: de jó, hogy be tudtál nézni egy kicsit! várom nagyon, a születés történeted! a hasfájás miatt nem tud elaludni? egy kép esetleg :szépennéz:

szoptatós tea: tényleg használ vagy csak "hinni" kell benne?
mellszívó: okosítsatok ki a kérdésben, érdemes előre megvenni, vagy teljesen fölösleges /bérelni nem akarom, valahogy az olyan kategória nekem, mint az epilátor és a fogkefe/

Kép
panda_maci
 
 


jaj, igen még akartam írni, csak előbb katt az elküld gombra.
szóval mérnök család vagyunk lehet ez is oka, hogy nem szeretjük a fejetlenséget, ill. ha már fizetek a szolgáltatásért, akkor az ellenértéket akarom megkapni, nemtom, ezen agyalásztam egy kicsit kedden. igazából ami kicsit megfektetett az az, hogy anyunak kavarták el a papírjait, de nagyon, és most alig engedték el a cégtől, mert hajtás van, jön a külföldi nagyfőnök az éves ellenőrzésre, és kész kell lenni. de neki meg fontos, hogy csináljanak cytológiát. apósnál is rosszindulatúak voltak a daganatok, sugárkezelték, és nem gyógyul az orra :( az ügyeletes szó szerint kidobta a kórházból most pénteken, hogy nem nézi meg /Mária utcai kórház, nemtom mi a neve/ anyut csütörtökön szúrják a Klinikáknál /azt a pasit hívták végül fel a recepciósok, aki a Telkiben is csinálná/ drukkoljatok, hogy ne legyen rosszindulatú.
na de nem akarom elrontani senki kedvét, csak kiiródott belőlem.

képzeljétek, most pár nap alatt egy centit nőtt a pocim! :o nyűgös is vagyok rendesen. meg érdekeseket álmodok, még magamhoz képest is. ja, igen, szerintetek mennyi magnéziumot lehet bevenni? éjszaka gyakran görcsöl be a vádlim sajna.

Kép
panda_maci
 
 


Panda Maci!
Írtad, hogy vigyek dvd-t! Milyet? Mert az első terhességemnél vittem
(nem a telkibe)és nem volt jó mert plusszost kellett volna vinni.Azaz a jelzés dvd+R. Ami nekem van az pedig dvd-R. De ha plusszost kell vinni akkor elmegyek a tescoba és veszek ma .Még egy kérdés ilyen korán is felveszik azaz a 8. héten? Lehet, hogy butaságokat kérdeztem akkor bocs! Képet is lehet kérni?

Kép

Edina
edied78
 
 

 
 

Pandi!
Anyukádért szorítok!

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok Lányok!

Húú de szuper. ugrottunk egy oldalt!!! :D Igazán ügyesek vagyunk!
Most futok fejni(magamat, nem tehenet :lol: ) és aztán jövök, és mindenkire reagálok!!!!
:wink:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Ez a babanet rosszul írja az időt!
a hozzászólásomat egy órával korábbra írta :shock:
:?: :?:

Macmam

Kép
macmam
 
 


edied: megkérdeztem férjuram, mert én úgy tudtam, hogy tök mindegy, már minden író ír + , vagy -os lemezre is, de ő azt mondja, hogy a dvd+r-t a philips csinálja, tehát ha olyan író van a Telkiben /amit még mi sem tudunk ugye/ akkor nem fog minuszos lemezre írni. /a +os lemez azért jobb, mert jobb a tükröződő felülete/ tehát inkább legyen nálatok + és - os is, és igen, ha lesz uh, ami tuti lesz, akkor felveszik, és képet is kérhetsz bátran! /lehet mi eddig azért kaptunk mindig, mert kértünk/
mesélj majd mi volt! ja és a nővérkék vérvételkor nagyon rendesek, és jól szúrnak /én félek a tűtől, a férjem mindig bejön velem, de itt nagyon lehet érezni, hogy nem sztk-s "vágóhíd"/
köszönöm a szurkolást/szorítást! :)

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

csak röviden (hajfesték a fejemen, Dani a kezemben)

Sheila: Mi vittünk friss házassági kivonatot, így az anyakönyvezető másnap már be is hozta a kórházba személyesen Dani születési anyakönyvi kivonatát.

panda_maci: Lactoherb tea nagyon bejött, én komplett tejcsárda lettem. Már a kórházban szülés utáni nap rögtön adtak egy dobozzal, azóta is iszom. Mellszívó Avent van Telkiben, mi hazafelé jövet szereztük be Brendonban, mert nem akartam előre megvenni.

még jövök ma később, pusz.

Kép
jud71
 
 


Köszi a választ Panda!
Akkor veszek +-os lemezt és viszek mindkettőt ezen ne múljon.
A vérvételtől én is félek, sőt rosszúl is szoktam lenni, habár az utóbbi időben már nem. De valahogy túlélem. Lányok fogászat is lesz ugye?
Ezt azért kérdezem mert, ha én vérvétel után eszek akkor hogy a fenébe nyissam ki a számat!
már gondolkodtam rajta, hogy viszek fogkefét fogkrémet és megmosom a mosdóban a fogam. De nem ciki ott fogat mosni?
Ti, hogy csináltátok?

Kép

Edina
edied78
 
 


Pandamaci!

Ne aggódj, biztos minden rendben lesz Borsótokkal! Tessék pozitívan gondolkodni, és megnyugodni, mert a babának ezzel teszel jót! :)

Védőnőről: Nekünk egy nagyon aranyos volt, de sajnos csak volt, mert nyugdíjba vonult. Még nekem is ő volt a védőnénim, és nem volt egy piszkálódós, vészmadár fajta!( most nekünk is egy ilyen van... :( ) sajnos nagyon sok kismama ismerősömtől hallottam, hogy állandóan szörnyű lehetőségekkel riogatják őket, hogy "ha többet hízik, mint", " ha nem szed ezt, vagy azt".... stb. és ezek többnyire kiöregedett, nyugdíj előtt álló védődnők ( tényleg tisztelet a kivételnek!!) mindemellett igazán hasznosan pedig nem tudnak segíteni. A fiatalok, frissen végzettek pedig, akik már frissebb szemlélettel és tudással!!! rendelkeznek, azok sokan más állásban helyezkednek el, mert nem fizetik meg őket eléggé. :x

Jóga:

Jársz kismamajógára? Bár ha te amúgy is jógázol, akkor tudsz légzőgyakorlatokat, de azért mégiscsaj jó tudni, melyikeket lehet vajúdás alatt hasznosítani!
Én is jártam, és vajúdás alatt használtam is, és nagyon jól átsegített a fájásokon!!! :)
Amúgy pedig kellemes mozgás a várandósság alatt. Azért jó, ha szakemberrel csinálod együtt, mert nem szabad mindent ugyanúgy csinálni a kismamáknak, mint 'normál' jógánál!!!
Másik ami nekem hasznos volt belőle: az om mantra, mondta a jógaoktató, hogy ezt a hangrezgést kint is megismerik utána a babák, és megyugaszanak tőle. ha Anna nagyon lefárasztotta magát, és nehezen alszik el, belebújok a nyakába, és ommozok, azonnal megnyugszik! :D :D :D

Felújítás:
nem kis munkába fogtatok! Biztos szép lesz a babaszoba, de ne erőltesd meg magad semmiképp!!!

Kitartást a zhjavításhoz is! :D

Szoptatós tea:
A hasznát általában az orvosok szokták kétségbe vonni, mint majdnem minden gyógynövényes kezelésnek (tisztelet a kivételnek megint!) Szerintem, és még nagyon sok más kismama tapasztalata alapján használ. és tényleg növeli a tejmennyiséget!(olyanok is használták, akiknek elég volt a tejük, csak kíváncsiak voltak, hogy használ-e. hát majdnem szétdurrantak a sok tejcitől, abba is hagyták az ivását! :P )
nem beszélve róla, hogy addig is iszol, és az édeskömény eleve benne lesz a tejedben, ami segíti a baba emésztését.

Mellszívó:
nekem aventos kézi mellszívó van, mikrós fertőtlenítő tállal.
bevált, mert egyszerű fertőtleníteni ( persze kell hozzá egy jó mikró, amibe befér), és tudok vele fejni. Akinek lenne teje, de nehéz fejni, annak lehet hogy jobb az elektromos. de szerintem ezzel érdemes várni.
Viszont a kézit érdemes előre megvenni, mert
- fertőtlenítve vár otthon, amikor hazamentek a H-ból
- ha sok a tejed: a maradékot le kell fejni, hogy ne legyen tejpangás, ne gyulladjon be a melled.
- ha teljesen kiüríted a melled, azzal azt üzened neki, hogy kell az a tejmennyiség, ha benne hagyod, akkor egyre kevesebbet fog termelni, mondván, hogy nem kell annyi!
- jól jöhet a lefejt tej, ha sebes a cicid, és egy napig szünetelteted a szopit, hogy gyógyuljon ( közben persze szopik helyett fejsz!!!) nekem is volt ilyen, és egy nap szünet annyit segített! :)
- a fejés hátránya, hogy időigényes a fertőtlenítésekkel együtt, de nekem rengeteget segített, mikor megcsappant a tejem (mensi miatt a 3ik hónapban, és azóta minden mensi előtt)
- ja, ha a baba nem tudja bekapni a melledet( lapos, befelé forduló bimbó) akkor segít kiemelni egy kis fejés, + beindítja a tejledó reflexet, és könnyebben hozzájut a baba a tejhez!

Nos asszem ennyi egynelőre, bocsi a km-es sorokért! :?

Reméljük, Anyukáddal minden rendben lesz!!! Ne aggódj!

Pocinövekedés: :D :D :D

Magnézium:
én napi kettőt szedtem, nekem is sokszor görcsölt. Amint érzed a görcsöt, feszítsd le a lábfejed, nekem bejött, és azonnal el is múlt!!


Edina!

dvd-hez nem tudok sajna hozzászólni, nekünk még kazi volt.

Biztos felveszik! Nekünk is felvették!
a 7ik héttől már látható a szívcső lüktetése, 8ik héttől a gerincoszlop és már akár testmozgások is láthatók! Ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül mozogni is fog az uh alatt, valamikor ő is pihen! :D :D
Persze ezekhez szakértő szem szükséges, tehát az orvos mindent látni fog, és el fog mondani!!
Ügyesek legyetek, vizet vigyetek, és utána lakmározzatok egy jót a büfében! A kakaót én is szerettem, és a vegyesfelvágottas szenyót is! Persze szerintem minden finom ( szülés után a kaja is!, még a háztartási keksz is :lol: )

Macmam

Kép
macmam
 
 


jaj, most látom, mire megírtam szakaszokban azt a hosszút, addigra már egy csomóan írtatok.
írás közben babanet nem mutatja az új hsz-eket.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Azta mennyit írtatok!!!! :shock: ezt már szeretem :) :)

Panda!

Drukkolok Anyukádnak!!!!!
és Neked is, hogy derüljön ki a baba neme...nekem is a ruhabeszerzés szempontjából volt fontos, szerencsére a 25. hét körül előzetes megbeszélésünk alapján megmutatta magát a kisasszony :) azóta rózsaszínben nyomulunk, előtte vettem néhány kimondottan fiús cuccot, mert úgy éreztük, fiú lesz :wink:

ne aggódj a faros fekvés miatt, még van idő!!!
én is elkönyveltem már, hogy császár lesz a farfekvés miatt ( bár eddig mindegyik gyerekem fejvégű volt ) aztán a 25. héten mondta Fenyőházi, hogy megfordult fejvégűre :) (egy héttel azelőtt még faros volt)

olyan érdekes volt, még éreztem is a hatalmas bukfencet :shock: :D

mi is szobafestés előtt állunk...félek, tőle, mint a tűztől, de jövő héten vagy utána sort kell rá keríteni...mert szeretném végre megrendelni a kiságyat és a pelenkázót, rámjött a fészekrakás :lol:

mosnám a ruhácskákat, de amíg nincs hova pakolnom, nem akarom...

mellszívóból én is Aventet vettem, sterilizálóval együtt...én berakom majd a kórházi csomagba, és viszem magammal.

sport: hát nekem is baromira hiányzik... :(
terhesség előtt rengeteget bicajoztam, és mindennap edzettem DVD-re...az első trimeszterben nem mertem semmit csinálni az előző vetélések miatt, meg azért mert most is volt egy kis vérzés amiatt halálra rémültem :shock:

a második trimeszterben kaptam a Páromtól egy szobabringát amit néha hajtottam, most meg már örülök, ha a napi dolgaimat el tudom látni, a pocak már nagyon akadályoz mindenben :wink:

az elmúlt hetekben többször voltak iszonyú éjszakáim, mikor sokat keményedtem, ezért jobb, ha óvatos vagyok...a 37. hét betöltéséig sajnos csak a győri kh-ba mehetnék, ha bármi van, azt meg nagyon szeretném elkerülni...

azért úgy tervezem, hogy a 32. hét betöltése után lightosan elkezdek kicsit mozogni ( kismamatorna, szobabringa) hogy jobban bírjam az utolsó heteket és a szülést...

amúgy nem aggódom, már tudom, hogy szerezzem vissza a formámat majd, persze más kérdés, hogy lesz-e időm rá :wink:

Jud!

Köszi a tanácsot, akkor viszünk anyakönyvi kivonatot mi is :)
nekem meg arcpakolás van a képemen :lol:
most jöttem rá, hogy régen használtam, ezért gyorsan feltettem, hátha szülés után még arra sem lesz időm :roll:

Macmam!

Köszi a szopis tanácsokat :)
én sajnos eddig korán feladni kényszerültem, pár hét alatt elapadt a tejem...de nem adom fel most sem, hiába mondja anyám, hogy a mi családunkban senkinek sem volt :twisted:

még a "Szoptatás" c. könyvet is megvettem...vettem bimbóvédőt is, mert nekem sajna befelé fordul a mellbimbóm, és rengeteget fogok fejni...
remélem, Telkiben a nyugodt légkör hozzásegít a tejtermeléshez, a győri H-ban a négy nap alatt semmit nem aludtam a sok jövés-menéstől, látogatók hadától (ha nem nálam , akkor a szobatársamnál ) és hát a takarítónénik hajnali csapkodása sem a pihenést szolgálta...

szó szerint idegösszeomlás szélén jöttem haza, akkor fogadtam meg, hogy itt soha többé nem szülök :twisted:
elég volt háromszor...

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


a Magne B6-ból napi 3x2 a maximum adag, én most úgy csinálom, hogy reggel este 1-1, napközben még egy MG pezsgőtabletta...

persze extra keményedős napon többet veszek be, és néha 1dl vörösbort is megkockáztatok (inkább, mint a koraszülés)

a lábam eddig nem görcsölt be, ezen a héten viszont már egy-kétszer előfordult, általában éjjel, de nem volt vészes.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila! :)

Akkor már nemsokára tornázhatsz is!
Légyszíves mondd már el, hogy kell visszaszerezni a formánkat! :!: :?: :?:
Én asszem azokhoz tartozom, akik a szopi alatt nem fogynak, mert amióta a kórházból hazajöttem, nem mozdul a mérleg, (bár az alakom formálódott, sokan úgy látják), és heti 2, 3-szor járok tornára, meg minden este nagyokat sétáloktempósan Annával, és normálisan étkezem. Csak ásványvíz, semmi üdítő, joghurt, zöldség gyümölcs, és délben persze rendes ételek, egy tányérral.
egyenlőre csak ennyit tehetek, mert nem akarom, hogy bármi is a szopi kárára váljon!

házassági anyakönyvi kivonatot mi is vittünk.


Szopi: a könyv nagyon jó, nekem is megvan! és a mellszívó is rengeteget segített!!! Kitartás!!!!! :D
Tényleg sokat segít a nyugis környezet!

Most törölte a babanet amit írtam neked :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval megpróbálom megint leírni, mndíg mentek, és pont most meg nem... :cry:

szóval Bimbóvédő:
ha befelé forduló a bimbód, akkor tényleg kell egy kis segítség, de csak eleinte kéne használni a bv-őt, és aztán meg kéne próbálni elhagyni, mert azért is csökkenhet a tejed, mert a bv-őn keresztül nem stimulálja eléggé a baba, és így a melled veszi az üzit: nem kell ennyi tej. a mellszívó sem tudja olyan jól stimulálni, mint a baba szopija.
pont a szoptatás könyvben van a hátsó részben egy írás a bv-ről, a leszoktatásról, keresd meg!
A te melled lesz az egyetlen és természetes a babádnak.
Ő nem tudja, hogy más babáknak másfajta jut :) , és ők esetleg kevesebbet küzdenek érte. Még talán életrevalóbb is lesz, mert neki többet kell küzdeni a szopiért! :) Meg fogja tanulni!
Ezt neked is így kell felfognod, a melled nem természetellenes, csak más mint másnak!!
Szóval ha tudod, próbáld meg kezdettől fogva apró praktikákkal kiemelni a bimbód, és úgy add a babád szájába. A lehető legtovább próbáld kerülni a cumit ( ha kell kiegészítés a kórházban, próbáld pohárból, kanállal adni a babádnak, pepecselős de nem lesz cumizavara!!!
Ez a te esetedben még fontosabb, mert itt aztán tényleg ráérezhet a baba a cumi által, hogy jé, van könnyebb út is, akkor minek dugdossák ezt a nehezebbet a számba?!

Bimbókiemelés:
-kezdd a szopit bv-vel, és pár szívás után próbáld lecsempészni róla a bv-t, miután már kiemelődött e bimbó. ( ez már bevált másnál is!!!)
-mellszívóval próbáld beindítani a tejleadó reflexet, ez közben kiemeli a bimbót is (remélhetőleg) és aztán add a baba szájába a cicit.
-ennek még azelőtt állj neki, hogy a baba már ordítva követelné a tejcit, mert ehhez idő és nyugalom kell!!!! nem tudom fejtél e régebben is, da ha igen, akkor tudod, hogy néha jó pár percbe telik, mire elindul a tejci!

Próbáljátok meg, mert inkább az elején egy kicsivel több munka, mint később leszoktatás bvről, vagy elfogy a tejci idő előtt szomorúságodra.

ha nem megy, nem baj! akkor bimbóvédővel szopi, ameddig csak lehet, fejés, laktoherb, esetleg homeopátiás szer, ami növeli a tejmennyiséget, pihenés, ha lehet!!!
inkább bimbóvédővel valameddig, mint nélküle semeddig, igaz?! :D

Remélem tudtam ezzel segíteni neked! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Macmam!

Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot!!! :) :)

Igazán nagyon aranyos vagy :)

Formába lendülés: amit írtál, azok alapján nagyon jó úton jársz, nem is kell ezen változtatnod (legalábbis, míg a szopi tart)
a mérleggel meg ne is törődj, az teljesen megbízhatatlan!!!

erre én akkor jöttem rá, mikor 10 éve komolyabban elkezdtem fitnesszel foglalkozni, heti 5x (!!) gyúrtam keményen a konditeremben, és a súlyom ugyanúgy 56-57kg volt, pedig úgy néztem ki, mint egy orosz agár :lol:

csak épp izmot építettem, és annak sokkal nagyobb a súlya...

azóta a tükör a "tanácsadóm" és persze a ruháimon mérem le, hogy mi a helyzet :)
ha rámjön majd a 28-29-es farmer, és jól is áll, már boldog leszek :lol:

a mérleg meg porosodhat a sarokban :lol:

ha megszülök (ami most fényévnyi távolságra tűnik még) az első hat hétben csak intimtorna...utána Béres Alexandra szülés utáni torna ill. Rubint Réka baba-mama torna (Majával együtt, de jó lesz :D ) kardioedzésként először szobakerékpár, majd ellipszis tréner...aztán ha kitavaszodik, jöhet a jó öreg MTB, addigra már visszatérek óvatosan a megszokott programokhoz...

de amit a legjobban várok: LOVAGLÁS!!!! imádom :) :)
két héttel ezelőtt úgy hozta a Sors, hogy vettünk egy 5 éves angol telivér kancát, mert ahova a lányomat lovagolni vittem, megszűnt a lehetőség, de a kedves, aranyos fiatal csajszi aki Melissát tanítja önállóan kezdett tevékenykedni...Neki van 1 saját lova, de kellett mégegy, amivel dolgozhat, gyerekeket oktathat...

így előrehoztuk a lóvásárlást (tavasszal szerettünk volna eredetileg)...
így most a lány gondozza a mi lovunkat is a sajátjával együtt, betanítja és gyerekeket lovagoltat rajta...ez nekünk is jó, mert mi jelenleg nem tudunk annyit lovagolni csak Melissa, ill. a Párom jövő héten kezdi a lovasleckéket :D

nekem gyerekkori álmom vált valóra ( gyerekként sokat lovagoltam) bár most csak nézegetem és kényeztetem a pacit :)

igazából egy saját lovardát szeretné(N)k majd, ahol foglalkoznánk mozgássérült, fogyatékkal élő gyerekek gyógylovagoltatásával is... :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Minden nap nézegettem, és alig írt valaki, most kihagyok pár napot, és alig bírok visszaolvasni :shock:

Mi most vagyunk 23 hetesek, és a vonalzóval még mindig nem boldogulok. Illetve megcsináltam, csakhogy nem találom, hol a profilom. Ha a nevem alatt kattintok, nincs lehetőség beírni, a főoldalon meg nem találok profilomat... bocsánat, Sheila esetleg ha ráérsz, priviben segítenél? Már nem akarlak ezzel untatni Benneteket.

Nálunk minden rendben, kivéve, hogy most kicsit pánikba estem, mert ugye én itthon járok terhesgondozásra, és nem is szándékozom ezen változtatni, csak a legvégén. Emiatt Fenyőházi dokira gondoltam, de most aztán megijedtem... Nem tudom, mi legyen. Kit választhatnék még, aki a szerződéskötés után (december) is még elvállal? Véleményetek? Ha már a Telkibe megyek, szeretném, ha a lehetőségekhez képest úgy alakulnának a dolgok, ahogy szeretném (azaz leginkább hagyják a dolgokat a maguk menetében és természetesen), most kezdjek el pánikszerűen dokit keresni? Adjatok tanácsot, légyszi...
Kép[/url]
hablaty
 
 


Óóóóó, sikerült a vonalzóm!!! :D De ez nem a profil, hanem csak link-ként lett beszúrva :?:
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Vonalzód:
A menü sorban a "segédletek" alatt találod a profilt!
Ott az aláírás rovatba illeszd be a kijelölt vonalzódat!

Doki: szóval te ultrahangra sem jársz Telkibe?
mert ha elmennél uhra, (Fenyőházihoz), akkor megismernéd és még dönthetnél, hogy tetszik-e, vagy sem!
ha nem tetszik, akkor bejelentkezel vki máshoz.
szerintem egyik orvossal sincs baj, csak mindegyiknek más a stílusa, és nem mindegy, hogy neked milyen stílus jön be!!!
ezért jó lenne, ha egy-egy uh keretében megismerkednél velük.
azt hiszem, egy uh nekünk 5000 forint volt.
egyébként terhesgondozásra (vér, vizelet vizsgálatok, cukorterh.) én is itthon jártam a terhesgond.-ba, csak a havi uhra jártam Telkibe, és a végén az nstre.
ne ijedjmeg, lehet, hogy neked bejönne Fenyőházi doki, csak meg kéne ismerned.
Az semmiképpen sem lenne jó, ha ezentúl azon izgulnál, hogy milyen szörnyű lehet az a doki!!
itt a bizonyíték rá, hogy nem mindenkinek unszimpi! Sheila is 'szereti', én is, ez már két ember.
Ismerkedj meg vele, és utána még tudsz váltani!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Hablaty!! :)

De jó, hogy jöttél, már kezdtem aggódni Érted...
örülök, hogy jól vagytok, és klassz lett a vonalzó is, ügyes vagy!!! :)

már a 23. hét??? így telik az idő :wink:

nem tudjátok még Manókátok nemét??

amit Macmam írt Neked, azzal csak egyetérteni tudok :)
tégy egy próbát, még lesz időd váltani...és mindenképp "elvállal" majd valaki, ezen ne aggódj!!!

Edina!

Neked még akartam írni, hogy a protokoll szerint ugyan lenne/lett volna fogászat, de én azt nem kértem, mert évente járok ellenőrzése, és nem sokkal azelőtt voltam (nem volt rossz fogam) így az kimaradt...igaz, nem is bántam, mert a hányinger miatt én nem bírtam volna....

egyébként a mosdóban tudsz fogat mosni, semmi gond, nagy eséllyel nem futsz össze senkivel, de ha mégis, az sem baj...

Macmam!

Megint jövök a hajmeresztő kérdéseimmel, látszik, hogy lassan "célegyenesbe" fordulok :lol: ...

szóval: én ugye Fenyőházihoz járok...ha majd szülni megyünk, megnéz az épp ügyeletben lévő és behívják Fenyőházit?
és ha előbb megszülök? :shock: /mielőtt beér/

mivel nekem Ő valahogy mégiscsak "fogadott" orvos, kell külön adnom Neki v.mit?? ( a valószínüleg Karácsony környéki szülésre való tekintettel mindenképp szánunk Neki v.mi nem pénzbeni ajándékot és a szülésznőnek is ) egyébként azt hiszem, nem fogadok külön szülésznőt, de még nem döntöttem el :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Jó reggelt! :)

Sheila!

Igen, ahogy írod. ha szülni mész, és nem lesz benn Fenyőházi, akkor megvizsgál az ügyeletes, és értesítik őt.
mondani fogják neki a vizsgálat alapján, hogy hol tart a szülés, és gondolom eszerint fog igyekezni, de ettől még tényleg lehet, hogy előfordulhat, hogy nem fog beérni. ( ráadásul neked ugye nem is az első, nem tudom milyen gyorsak voltak a szüléseid!)
Lehet, hogy amikor otthon érzed, hogy már közeledik az indulás, neked is rá kéne csörögnöd Fenyőházira, és akkor bárhol van, úgy készül majd, hogy odaérjen, ha hívják!

ha mégsem sikerül beérnie, akkor valószínűleg az ügyeletes orvosnál és szülésznőnél fogsz szülni. biztos úgy is minden rendben lenne, hiszen ezért Telki, és nem állami H, de mégiscsak az ember lánya azt az orvost várja, akire végig számított, nem igaz? :D

Mi választottunk szülésznőt, és majdnem végig csak ő volt velünk, Fenyőházi doki csak akkor jött be, amikor már sejteni lehetett a végét. Mi du 5kor mentünk be, és Fenyőházi csak másnap reggel 6ra jött, egyébként akkor úgyis ügyeletes volt.

Szerintem (nem akarlak mindenképp rávenni) de azért jó szülésznőt választani, mert ő van veled az elejétől a végéig, és ha elhúzódik a szülés és közben műszakváltás van, akkor szülésznő csere,és akit már éppen megszoktál volna, az elmegy... de ez is csak egy eshetőség!

Igen, pénzt semmiképpen nem szabad adni, kirúghatják őket érte, így mi is tárgyi ajándékot adtunk nekik, Fenyőházinak és a szülésznőnek külön, és mindíg szoktuk látni a folyosó végén az óriási virágcsokrokat, amiket küldenek az osztálynak ajándékba. Hát mi gondoltuk, hogy akkor ne virág legyen, és egy kis ajándékcsomagot vettünk, amin ott tudnak osztozkodni, mert annyira elégedettek voltunk az egész osztály munkájával! :D

Lovacskák :D :D :D :D :D :D
és köszi a mozgással kapcsolatos tanácsokat!
Béres A. torna a dvd-s, amit a Détári E.vel csinál, mert azt én is megvettem?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok lényok!
Megjöttünk! Nagyon megvagyok elégedve mindennel , a Fenyőházi is ok volt!
Minden rendben van a babával! Remélem így is marad.
Kaptunk képet is.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!

Néha olvasgatlak Benneteket.
Én november 20.-ra vagyok kiírva Varsányi doktornőnél.
Most igazából azért ragadtam tollat, mert panda_macinak az uh-os vizsgálattal kapcsolatban ugyanolyan élményei voltak, mint nekem.
A 20 hetes genetikain én is a Bábinszky doktornőnél voltam, és szuper volt, de a 32 hetest a Fenyőházi dr csinálta és nagy csalódás volt. Ráadásul akkor mondta meg, hogy faros a születendő lányom, és ez tutti császár. El is voltam keseredve, pedig normál szülést szerettem volna.
De múlt héten a CTG-n egy nagyon szimpatikus szülésznő azt mondta, hogy ha megbeszélem a doktornővel, még farosan is megszülhetem. És képzeljétek tényleg ezt mondta a Varsányi doktornő, hogy megszülhetem farosan is.
Múlt héten, a 36. héten még mindig faros volt a lányom. Volt valamelyikőtöknek faros a babája?
Azért furcsa ez nekem, mert a fiam normál fekvéses volt, és 4 kg-val szültem hüvelyi szüléssel Varsányi doktornőnél.
További kellemes napot Nektek: Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, végre megtaláltam a profilom :oops:

A megnyugtatásokat is köszi, aranyosak vagytok!!! Lehet, hogy akkor megpróbálunk egy uh-t, rászánjuk az időt és a pénzt, és megnézzük a dokit. Varsányi doktornőn is gondolkodtam, Judit, remélem, a szülés után beszámolsz majd! Pont most mondtam Páromnak, hogy még "időben" szülsz ahhoz, hogy olvassuk a véleményed, mielőtt döntünk :) Ugye leírod majd? Én ugyanis az egyetlen, amitől tartok, hogy esetleg nem fordul meg a Manóm, és emiatt császároznak, és jó tudni, hogy van, aki úgy áll hozzá, hogy esetleg lehet természetesen is.
Sheila, nem tudjuk a nemét, mert nem akarjuk tudni! Persze ehhez mérten olyan szemérmetlen, amennyire csak lehet, győzi a dokim kikerülni az uh-n már hetek óta :D De ez mindig így van, aki tudni akarja, annak nem mutatják meg a babák, nekünk meg... :D
Voltunk múltkor a baba-mama expon az ingyenes 4d uh-n, megpróbálok Nektek feltenni egy képet, remélem, sikerül. Kép

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok!
nagyon szuper volt a 4d! az elején ébren volt, és egyszercsak hamm bekapta és szopizta az ujját :D hörpölgette a magzatvizet, aztán elment szunyókába, fogta a kinevezett kispárnáját /placenta/ és belefúrta a fejét, aztán szundi :D de előtte a mebeszéltekhez tartotta magát megmutatta kukija van :D és szerintünk egyenlőre apjára hasonlít :D főleg ahogy a lábujjait visszahajlította /nem be a talpa alá, hanem az égnek/
próbálok képet feltölteni, max ha nem sikerül akkor linként.
Kép 5 ujjam van
Kép kuki
Kép ujjszopi

Kép
panda_maci
 
 


edied: örülök, hogy minden rendben :D jól bírtad a nem kajálást vérvételig?
hablaty: nagyon szép a babátok! hú, és roppant kíváncsi voltam, hogy milye van /nem azért mert számít a neme/ :D na igen Murphy, Ti nem szeretnétek tudni, de ő mutogatná :D
judith: üdv "sorstárs". még azért bármikor megfordulhat a baba nem? majd szülés után jössz mesélni egy kicsit? /ha faros maradt, akkor milyen volt megszülni, ha megfordult azért, meg úgy egyébént is :) /
macmam: szülésznő nevet írnál? és mit raktatok a csomagba? /azért kérdezem, mert apósék ilyenek, hogy vinni kell mindig valamit mindenhová és tuti most sem lehet majd őket lebeszélni erről, akkor meg már legyen kész válasz nekik/ jóga: akarok menni közösségbe jógázni, mert ismerkedni jó lenne a környékbeliekkel. igen tudom, hogy nagyon sok mindent nem szabad már, nem is csinálom, ja igen om légzés, na az sem árt "tömeg" előtt, azért az mégiscsak más mint egyedül :D köszi a sok hasznos infót! jegyzeteltem ki jó pár dolgot!
sheila: de jó, lesz saját lovatok? ú, de irigyellek /persze nem a takarításért :D / imádom a lovakat én is! a sportal én is így voltam, hogy heti 5x gyúró, akkor a súlyom nem változott, de ha kosár vagy teremtollas edzés volt, akkor igen, jógánál meg pláne. mondjuk, mind máshogyan hat a testre. nekem is van "etalon" nadrágom :D
tyű, nem is tudom mit akartam még írni, na majd eszembe jut :D

Kép
panda_maci
 
 


Szia Judit!

Üdv köztünk! :D
Nekem a 37ik héten fordult meg Anna. Tudta Fenyőházi, hogy második babád? Mert nekünk is azt mondta, mikor még faros volt, hogy elsőnél csak császár lehet, mert nem biztos, hogy kifér a szülőcsatornán, mivel még sohasem tágult ki ennyire előtte.
Ráadásul ha a te babád 4 kilós volt, akkor még nagyobb az esély, hogy a második farosan is kifér! :)

Hablaty!

Nagyon édes a babád!! :D
Bár még van ideje a babádnak befordulni, és nem akarlak elkeseríteni, de:
Szóval szerintem elsőre nem engednek farosan szülni Telkiben! :(
van olyan orvos és kórház, ahol igen, de hallottam már, hogy az nagyon kevés, és igencsak utána kell járni, ki vállalja!
Egyébként ez is orvosfüggő, mert elméletileg ha a baba buksija nem túl nagy, becsült súlya normál vagy kicsi, a medencéd széles, nem volt semmilyen medencecsont, vagy csipőproblémád,
és még más az orvos által meghatározott feltételeknek megfelelsz, akkor lehetne farosan is, csak hát kevesen vállalják a kockázatot.
(pedig régen, mikor még nem volt uh, szülésindítás, hány faros baba megszületett természetesen...)

Edina!

Nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat!!! :D
Persze, hogy minden rendben lesz! :)

PandaMaci!

nagyon szuperek a képek!!!! :D :D :D
Szülésznőnk Hegyvári Enikő volt. Ő a vezető sz.nő, fiatal és nagyon kedves. A H honlapján őt láthatod a kismamás képeken.
A csomagba olyan dolgokat raktunk, amit ott tudnak osztani, fogyasztani:táblacsokikat, kekszeket, szóval többnyire édességeket, de nem Tibi minőséget, hanem egy kicsit exkluzívabbat.
Hajrá jóga!! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Pandi!Nagyon szépek a képek, bár csak nekem is már lenne ilyen!!!Hablaty! Ez neked is szól, szép a baba!
Igen jól bírtam vérvételig, sőt még a fogászatig is kibírtam, tudta a baba, hogy most viselkedni kell és békén hagyott a hányingerrel.
Lányok lenne egy kérdésem, mert egy valamit elfelejtettem megkérdezni annyira örültem, hogy végeztem .
Mégpedig azt, hogy a vérvétel és a vizelet eredményt azt mikor kapom meg , mikor tudok meg valamit?
Már gondolkodtam rajta, hogy felhívom őket ez ügyben.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!
Köszi a dícséreteket, szerintünk is szép a Manó, de hát mindenkinek a sajátja ugye :D
PandaMaci, hogy Nektek mennyiféle képetek lett, irigyellek! Nálunk utálja ez a kis disznó az ultrahangot, és azonnal besértődik. Amúgy 24 órában mozog, csak ha megérzi az uh-"szagot"... :roll:
Én is elfelejtettem feltenni a kérdéseimet a nagy képfelpakolás és vonalzózás közepette. Szóval szülésznők között is vannak jobbak-rosszabbak? Hogy válasszak és az mennyibe kerül pluszban? Varsányi doktornőnek van máshol magánrendelése (megismerni), vagy vele is az a legegyszerűbb, ha a Telkibe kérek időpontot?
Bízom benne, hogy megfordul a Manóm, de azért aggódom. Eddig mindig faros volt, most az utolsó uh-n már nem. De még sok idő van... :? És ugye a szerződést megkötjük decemberben, szóval ha rá másfél hónapra derül ki, hogy faros marad, már nemigen tudok ugrálni és dokit keresni máshol... Na de bizakodjunk.

Kép
hablaty
 
 


Edina!

Fel is hívhatod őket, de nekem mindig kinyomtatja Fenyőházi a laborokat a köv. alkalommal.
Örülök, hogy jól vagytok, és minden rendben volt :)

meglátod, gyorsan telik majd az idő, mindjárt itt az első trimeszter vége :wink:

Judit!

De jó Neked, hogy mindjárt itt az időtök! :)
kívánom, hogy alakuljon úgy a szülésed, ahogy szeretnéd :)

Hablaty!

Nagyon édes a Picurkátok!!! :)
hogy Nektek micsoda akaraterőtök van :shock:
akkor semleges színű ruhácskákat vesztek, gondolom...kicsit irigyellek, mert izgalmas lehet csak a végén megtudni, hogy ki lakik odabent :)

Panda!

A Ti kisfiatok is tündéri, és ahogy produkálta magát :lol: :lol:
érdekes, hogy milyen kis szófogadóak tudnak lenni, remélem ilyenek maradnak :)
én is kérleltem Majácskát, hogy hadd tudjuk meg a nemét, a köv. alkalommal azonnal mutatta a frankót :lol:

ló nem lesz, hanem már VAN :D
a takarítás /egyelőre/ nem a mi gondunk, mert bértartásban van a drága, ott teljeskörű ellátást kap :)

Macmam!

Köszi a válaszokat!!! :)
a szülésznőt azért nem döntöttem még el, mert egyrészt nem nagyon ismerem még Őket, Demeter Enikőhöz volt szerencsém anno. mikor még Varsányi dr-nőhöz jártam, és egy Petra nevű lányhoz az első, egy szőke lányhoz a második vetélésem "alkalmával" mindannyian kedvesek, aranyosak...

gondolom, a CTG-k alkalmával (már alig várom :) ) lesz lehetőségem megismerni néhányat, akkor könnyebb lesz talán dönteni.
bár azért is vacillálok, mert én dúlán is gondolkodom :roll:
egy kedves barátnőm ajánlott is egyet, aki épp Telkiben lakik.

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Hablaty!

Varsányi dr.nő az Istvánban praktizál, de van magánrendelése is...általában több helyen előfordulnak, de ez Fenyőházira is igaz.

szerintem a legegyszerűbb, ha Telkiben jelentkezel be hozzá.

faros baba: az enyém is az volt, kb. 26hetesen fordult vissza fejvégűre...csodálkoztam, mert eddig mindhárom gyerkőcöm fejvégű volt már a félidő környékétől :)

ez a nőszemély teljesen rendhagyóan viselkedik, én még azon sem lepődnék meg, ha a végén keresztbe fordulna :shock:
egyébként élek a gyanúperrel, hogy most épp úgy van, mert fura lett a hasam formája, és teljesen máshol érzem a csuklását, mint eddig :wink:

várom a jövő keddet, akkor kiderül, hogy helyezkedik el épp most :roll:

egyébként óriási élmény volt, mikor egy hatalmas bukfenccel visszafordult farfekvésből, ilyet még soha nem éreztem :lol:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kép

Melissa a lovacskájával

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kép

KicsiLányom, aki hamarosan "nagy" lesz

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok lányok!

Hűű, mennyit írtatok :wink:
Nagyon jók az uh-os képek, úgy elérzékenyültem rajtuk :oops:
Mi is kaptunk minden alkalommal képet, és dvd-t is. :lol:
Sheila, gyönyörű kiscsajod van.
Azt hiszem én is Enikőnél szültem /magas, kicsit erős a kinézete?/

Kép
mona76
 
 


Jó reggelt! :D

Sheila!

Melissa nagyon szép kislány! :D
és a lovacskátok is gyönyörű!

Szülés:
ha valóban lesz dúlád is, akkor lehet, hogy tényleg nincs értelme szülésznőt fogadni, mert egyébként tényleg mindenki kedves, szakmailag pedig gondolom meg kell felelniük a Telkis minőségnek.

és a ctg-k alkalmával pedig biztos találkozni fogsz többükkel is!

gondolj csak bele, nekem milyen volt amikor Anna a 37ik héten fordult meg! :D :D
Félreismerhetetlen volt! Épp mentünk a H-ba, az autópályára értünk fel, amikor eszembe jutott, hogy még meg sem beszéltem a Manócskával, hova utazunk megint. (pár napja már kérdezgettem, nem akar-e esetleg megfordulni?? :) ) Ahogy elkezdtem vele beszélgetni, hogy a dokibácsihoz megyünk, fogta magát a hasam, és mindenféle irányban iszonyatosan kifeszült, aztán egykét perc után megnyugodott. Mondtam is Fenyőházi dokinak, hogy biztos most fordult meg!!! Már nem lett volna uh, de emiatt lementünk, és egy pillanatra rátette a hasamra a vizsgálófejet. Azonnal láttuk, hogy ott lenn egy kerek kis kobak van, nem pedig popó!!!!
Húúúú de boldogok voltunk!!!!! :D :D :D :D

Mona!

Enikő magas, vékony, nagy szemű és sötét hajú.
Teszek fel egy "álcás" képet róla és Annáról. :D

Kép


Farosság esetére egyébként van egypár praktika, amivel rá lehet venni a babát a megfordulásra!

Itt meg egy kép a mi kislányunkról:
Kép

remélem sikerült feltenni.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Melissa és Ibyke nevében a dicséreteket :)

Macmam!

Húú, az fájdalmas /is/ lehetett, mikor megfordult, Anna akkor már elég nagy baba volt :shock:

ugye, hogy lehet velük "beszélni"? :lol:
Maja is szót fogadott, mikor a nemét szerettük volna megtudni :)

remélem, azt is meg tudom majd beszélni Vele, hogy ne Tatabánya és Komárom között akarjon majd kibújni, ha szülni megyünk... :shock:

már ezen /is/ kezdek parázni, végülis pár héten belül aktuálissá válik a dolog...én még most sem bírom felfogni :wink:
nemrég még azt vártam, hogy 100 alá kerüljön a hátralévő napok száma a vonalzón, most pedig már csak 60... :wink:

Nektek is ilyen gyorsan telik/telt az idő??

Anna gyönyörű baba, mindegyik képen (az elsőtől könnybe lábadt a szemem, olyan megható, hogy nemsokára én is itt tartok majd )

a másodikon tündéri kis alvóbaba, órákig lehetne nézni élőben :)

szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!
Sheila, mi az elejétől fogva így terveztük, hogy nem akarjuk tudni! A 4d uh-n mondta a pasi, hogy ő már tudja, utána mentünk még nézelődni az expon, és volt egy hely, ahol olcsó ruhákat lehetett venni. Elkezdtünk válogatni, és volt ott egy kislányka rózsaszínbe, és mondtam a Páromnak, hogy jaaaaaaaaaaaaaaaaj, ha a mien kislány lesz, nem is lesz rózsaszín ruhácskája??? Na, akkor majdnem visszamentem megkérdezni :D De aztán mégse. Amúgy is a pasztell színeket szeretem, egyedül nagyon lányosakat nem veszünk, rózsaszínt pl, többi szín mehet, én is hordok kéket, ha kiscsajunk lesz, rá is ráadjuk. Nagyon szép a kislányod, és a lova is! És a terveidhez gratula, kicsit magamra ismertem, én kutyával csináltam/ok hasonlót!!
Macmam tényleg milyen megható az a kép, úgy várom már néha, hogy ott tartsak én is!!
Megfogadom a tanácsotokat, és kérni fogunk egy időpontot Varsányi doktornőhöz, hogy megismerkedjünk vele. Nem fog hülyének nézni, ha csak "beszélgetni" szeretnénk?
Most eltűnök pár napra (szerdáig), az én rokonaim messze élnek, és még teszünk egy kört. Utána sokáig majd ha látni akar valaki, neki kell jönnie :)
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok Lányok!

Pihenőt tartotok? :D
Sajna nekem is csak néha van időm bekukkantani, mert költözünk.

Hogy vannak a babák, mamák és pocakok? :)

Írjatok!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Ma voltam megint Telkiben, a 32. heti (7-es csomag ) vizsgálaton.
Hamar végeztünk, mert csak pisi volt a laborban, és Fenyőházi is azonnal tudott fogadni.
Én még mindig nagyon elégedett vagyok Vele, tök normális volt most is. :)

tényleg vadiúj Uh-gép van, Fenyőházi kicsit szabadkozott, hogy lehet, hogy "rendetlenkedni" fog a gép, a szerelők egész nap dolgoznak rajta...
de nem volt semmi gond, sikerült megmérni a babát, mindent megnézett, szerintem szakmailag nem lehet szólni a dokira. :)

ami nagy-nagy örömmel és megnyugvással töltött el: TELJESEN ZÁRT a méhszájam még mindig, tehát a múltkori keményedések, amiktől pánikba estem, nem okoztak gondot :D

a lepény is jó még, pedig az előző gyerekeimmel ilyenkor már II. fokban "érett" volt...

a doki szerint Maja szép, érett baba, a korának pontosan megfelelő méretekkel...remélem, szüléskor is ilyen mintaszerűen viselkedik majd :)

Fenyőházi azt mondja, még az idén meglesz, kb. a két ünnep között, aminek nagyon örülnénk, pont így terveztük :)

Hablaty!

Minden tiszteletem a Tiétek az önuralmatokért :) :) :)
nekem is csak a bevásárlás miatt volt fontos megtudni, nagy örömmel vettük meg a csajos cuccokat...múlt héten babakocsink is lett, tettem fel képet a blogomba ( már azt is elkezdtem írni, hogy megörökítsem az emlékeket :) )

köszi a gratulát, régebben macskákat (bengáli, savannah) tenyésztettünk :)
nem akarom elkiabálni, de talán körvonalazódik a lovasfarm :wink:
szerencsére a Párom is annyira szeretné, mint én :)

Macmam!

Nem irigyellek a költözés miatt, bár ránk is vár még legalább egy :roll:

azért gyere, ha tudsz!!

biztosan hallottátok, hogy Németh Kristófék a múlt héten szültek Telkiben...olyan izgatott lettem, hogy nemsokára én is ott leszek, még fel sem tudom fogni... :wink:

bár azon kicsit kiakadtam, hogy hazafelé első útjuk a Kútvölgyibe vezetett, Kristóf apukájához...hát nem tudom, szerintem nem túl okos ötlet egy pár napos babát bevinni súlyos (fertőző) betegek közé...de ők tudják.

mi minden esetre a legrövidebb úton sietünk majd haza, és jó darabig nem viszem Maját emberek közé, az biztos.

Szép napot Mindenkinek!!

Írjatok, Lányok!!!

www.melissaesmaya.hu

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Én is ma voltam a Telkiben a TCS9-en. Nincsennek jó hírek, de pénteken már a kezembe foghatom a kisbabám.
Lábtartásban van, és mivel nem egyeztem bele a fordításba, így csak császárral vállalják a szülést.
Remélem péntekig már nem indul meg a szülés, mert az nem volna szerencsés, nagyon rossz helyzetben fekszik.
Állítólag ma megfordítottak egy magzatot. Altatásban csinálta a doktornő és még egy orvos. Hát én ezt nem vállalnám fel, hogy ketten nyomják-húzzák a hasam.
Egy kicsit félek, pontosabban nagyon félek a császártól. Még soha semilyen beavatkozás nem történt rajtam. Meg van mindenem, az utolsó manduláig. De legjobbban az érzéstelenítéstől félek.
Van valakinek tapasztalata? Eléggé el vagyok keseredve.

Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Szia Judit!

Altatásban megfordított magzat: :shock: :shock:
Úristen, ilyet még nem is hallottam!! :shock:

nekem ez nagyon durva (és természetellenes) módszernek tűnik,
szerintem jól tetted, hogy nem egyeztél bele.

császármetszéshez nem tudok hozzászólni, nekem még nem volt, de Macmam és Jankica biztosan meg tudna nyugtatni Téged.

Megértelek, hogy aggódsz és elkeseredett vagy, de gondolj arra, hogy nemsokára találkozol a kislányoddal, milyen jó lesz :) :) :)

fogd fel úgy ezt a műtétet, hogy ez az Ő érdekében történik, mert másképp nem tudna biztonságosan megszületni...

én is tartanék tőle, de a normál szüléstől is van bennem egyfajta drukk, mert nem lehet tudni előre mi lesz, hogy lesz stb.
ezek azért nem kis dolgok, de minden rendben lesz, meglátod. :)

Fel a fejjel, és készülj a nagy találkozásra :)

gondolok majd Rád pénteken!! :)

aztán várunk vissza a beszámolóval :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Judit, szerintem is jól választottál, a másik lehetőséget még olvasni is borzasztó :?
Meglátod minden rendben lesz, próbálj meg ne idegeskedni :wink: Nagyon szúrkolunk péntekre :wink:

Macman, együttérzek veled, a költözködés miatt, lassan mi is azt tesszük. De már annyira várom, mert a ház alatti szúterinben élünk, szoba, konyha, fürdő, dobozok közt éljük mindennapjainkat :oops: :roll: .
De talán már csak két hét és költözködhetünk :D Már csak a konyhabútor, lámpák felszerelése, asztal, székek vannak hátra. Minden fa dolgot, egy asztalos csinál, és hát akármennyire sürgetjük neki is csak két keze van :D
Már annyira türelmetlen vagyok, hogy elkezdtem pakolni a gardróbba, ablakokat púcoltam, takarítottam, pedig tudom hogy még felesleges :?
Csajok nálatok ha a babó külön van/lesz, akkor milyen messze van a szobája a tiétektől? Dani szobája egy emelettel feljebb lesz, és nemtudom eldönteni, hogy már feltegyük oda, vagy még a mi szobánkban legyen egy darabig :roll:
Anyukák, tv-zik a babótok? Danit ha arra fordítom, annyira elvarázsolja, hogy ekkor az sem baj ha éhes, vagy tele a pelús, ha eljövünk a tv látószögéből annyira zokog mintha bántanánk :roll:
Már annyira várom a karácsonyt, persze tudom hogy még nemigazán fogja fel, de ez már mégsem olyan lesz mint az eddigiek. :)
Nagyszülöknek karácsonyi ajándéktippeket várok :D
Nekem nem Enikő volt a szülésznőm, sajnos nem emlékszem a nevére :oops:
Megvolt a 3 hós szúrink is, nagyon ügyes volt Dani, igy anya sem sírt :oops: 6990gr, 62cm.
Csajok, tudnátok nekem egy egyszerű képszerkesztőt ajánlani, mert ahogy én csinálom, igy kicsit torzak a képek :oops:
Gyönyörű baba Anna :wink:
Kép
Ha anya nem figyelne, megenném a kacsát :D
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Egész éjszaka nem aludtam, annyira izgulok a műtéttől. Persze mindenki nyugtat a környezetemben, hogy nem lesz semmi probléma. A férjem ma aludt hetek óta először jól, ő megnyugodott azáltal, hogy császárra előjegyeztek.
Állítólag ez a magzat fordítás olyan fájdalmas, hogy még a beavatkozás után is fáj, ráadásul 2:3-hoz hogy sikerül. Gondolom ennél jobb arányú a sikeres császármetszések száma. :lol: Csak vicceltem.
Jövő héten jövök és mesélek.
Addig is kellemes hétvégét mindenkinek.
Mona! Ha hallod a hívását, vagy a sírását akkor nincs azzal gond, hogy egy emelettel feljebb tegyétek. A lényeg, hogy elérhető közelségbe legyél tőle, amikor szüksége van rád, ott vagy.
Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Szia Judit!

Jajj, most olyan kevés időm, van, azért remélem még tudod olvasni!!
Én hallottam a fordításról, amikor nekem is faros volt Anna, de én sem vállaltam volna. Bár azóta olyan anyukával is találkoztam, akinél megcsinálták, nem altatásban, és nem találta szörnyűnek, fájdalmasnak, bár asszem ehhez nagy szakértelemmel rendelkező orvos kell!!!

Szóval Anna császárral született. Mikor faros volt akkor nekem nem is ajánlották a fordítást, Fenyőke azt mondta, császár lesz, és mondta, megbeszélhetnménk az időpontot. Erre én mondtam, hogy szeretnék előtte vajúdni, mert nem szeretném, hogy minden felkészülés nélkül egyszer csak kikapják szegény meglepett kicsimet. Ez a későbbiekben is nagyon fontos, mert a születés milyensége befolyásolja a baba személyiségfejlődését!!!!!
Bár lábtartásnál nem igazán engedik a vajúdást császár előtt, nehogy előreessenek a baba lábai, de felügyelet mellett lehet hogy lehetne.
Szóval én 16 órát vajúdtam, így már nem volt váratlan Anna számára a születés.
nagyon profik Telkiben, kedvesek, gyorsak, nálunk Apa ment a babával mikor elvitték fürdetni, addig engem varrtak és utána rögötn együtt voltunk a babával a szobánkban.
Annyi fontos, hogy amennyit csak bírsz, mozogj felkelés után, mert akkor annál előbb megerősödsz, és elmúlik a húzó érzés a varratnál.
Kérdezz rá a pocak lenyomására, borogatására, mert nekem nem volt, és állítólag azért is maradt akkora, amekkora.
Császár után lassabban indul a tej, ne izgulj, jönni fog, szoptass, amennyit csak bírsz, és ha nem elég a babának, akkor kaphat pótlást. Nekem 4ik nap estére rendesen beindult.
Most ennyire volt idő, remélem segített valamit!!!
Ne izgulj (nagyon :-) ) ügyes leszel, és minden rendben lesz.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam, igazad van a vajúdással kapcsolatban...
én ugyan hallottam pár anyukajelöltről akik megbeszélt programcsaszira érkeztek, és néhány sztárról is :evil:

még próbát sem tettek, hogy esetleg menne-e simán a dolog, hát ezzel nem tudok azonosulni :roll:

félre ne értsetek, akinél a terhesség vagy vajúdás alatt derül ki, hogy nincs más út, vagy olyan betegsége van, azokra nem vonatkoznak a fentiek, csak a divathóbortot gyávaságból (hiúságból? ) meglovaglóknak, bár szerintem a csaszi utáni helyzet sem lehet egyszerű, a fájdalmat nem lehet megspórolni...

lenne megint pár kérdésem, és mindenki, aki már túl van a szülésen:

kaptatok beöntést?
volt oxytocin és/vagy burokrepesztés??

Mona!

Gyönyörű a kis Dani, olyan szép nagy már!!! :) :) :)


szerintem bébiőr használatával megoldható az emeleti elhelyezés :)


Ti használtok légzésfigyelőt??

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 



Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


sheila, én nagyon ragaszkodtam a beöntéshez, mert nagyon bereggeliztem, és aztán folyt el a magzatvíz. De nem adtak, ott ez nem szokás, a nappalos, és az éjszakás nővérnek is mondtam, hogy oda fogok csinálni :oops: , azt mondták az ne az én próblémám legyen, na és úgy is lett, :oops: , én nagyon kellemetlenül éreztem magam :oops: , de ahogy elnéztem a dokit, és a szülésznőt nem hatotta meg :D
Oxytocint is kaptam, mert Dani nem akart lejjebb jönni, na akkor jöttek igazán a fájások, és Dani is végre kikivánkozott. :D
Bár igy útólag azt mondom, hogy szerencsés vagyok, mert rosszabbra, vártam :D
Mi használunk légzésfigyelőt, és bébiőrt is.
Kegyetlen idő van, esik a hó, fúj a szél, nem is voltunk sétálni :?

Kép
mona76
 
 


sheila, annyira szép a blogod, még nem olvastam végig, de már az elején elérzékenyültem :oops:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Köszi Macmam a választ, megnyugtató volt olvasni.
Próbálok nem gondolni az egészre, és megpróbálom elfoglalni magam.
Holnap ilyenkor már kint lesz Antónia.
Az igazság az, hogy nyomaszt a programozás dolog, de úgy látszik, nekünk (férjemnek és nekem) így születnek a gyermekeink. Ha lesz harmadik szerintem az is programozva fog megszületni, pedig egyiknél sem kértem, csak így alakult.
A doktornő azt magyarázta, hogy azért nem várja meg a vajúdást, mert előreeshet a köldökzsinór, ami nagyon veszélyes. És mivel szülés előtti állapotban vagyok (nyitott méhszáj, nyákdugó elment, II-es méhlepény, érett magzat kb. 3300 gr), elé megy a dolgoknak, nehogy vajúdjak, nehogy gond legyen. Ő az orvos, rábízom magam, a fiam is nála született. :?
Aggódom azon is, hogy beindul-e a tejelválasztás. Érzékelni fogja-e a szervezetem, hogy megszületett Toncsika?
Rengeteg kérdés nyomaszt. :cry:
Szurkoljatok értem: Judit

Judit
">
judit1974
 
 


Drága Judit!

nagyon megértelek, de a dr-nőnek igaza van, gondolj arra, hogy Toncsika holnap ilyenkor már a karodban lesz (irigyellek ám azért) :)

biztosan érzékeli a szervezeted, legfeljebb picit később, emiatt ne aggódj...elment már a nyákdugód??

az utolsó két szülésemnél nekem reggel elment, de aznap éjjel beindult mindkét szülés, nekem csak fél nap volt a dugasz távozása és a szülés kezdete között :roll:

gyönyörű neve lesz a kislányodnak :) :) :)

drukkolunk nagyon, ha gondolod nekem küldhetsz sms-t, ha túl leszel rajta: 20/7722-386.


Mona!

basszus, ettől tartok én is :oops: :oops:
bár én nem is annyira a személyzet előtt szégyenkeznék, inkább a párom előtt...szegény most nagyon fogadkozik, hogy bent lesz velem végig, Melissa születésénél inába szállt a bátorsága ( elriasztotta a győri össznépi szülőszoba ), de itt ilyen gond nem lesz...

köszönöm a válaszokat és a blog dicséretet is, egyébként szerintem csak mi vagyunk ilyen kis parázósak, ott és akkor tényleg senki nem törődik holmi piszkos részletekkel :lol:

legalábbis én úgy gondolom :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Judit!

Még annyit akartam, hogy nekem az első szülésem volt programozott ( toxémia miatt) és valószínüleg ez is az lesz a két ünnep között ( ha addig be nem indul spontán ), úgyhogy ne aggódj, a CSODÁLATOS végeredmény a lényeg :wink:

puszi!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: