Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Most lettem terhes, és csalódtam az előző dokimban. Úgy hallottam, hogy az István Kórházat nagyon dícsérik. Tényleg jó? Nem tudtok esetleg nekem egy ottani jó, megbízható és elérhető orvost ajánlani? Ha igen, akkor légyszíves írjátok meg nekem, mert nagy segítség lenne!

vantal@inext.hu

köszi előre is!!!
vantal
 
 


Babar,

Köszi a választ, örülök, hogy veled is olyan rendes volt. Mondjuk, azt ő sem tudja igazán, hogy mi hol fáj, mert ő még nem szült. Legalábbis nekem azt mondta, mikor úgy négyujjnyi állapotban megkérdeztem tőle. Merthogy azt mondta, nem fáj az annyira... pont, mint egy pasi!!! Kép
mvica
 
 


2004 május 12-én a 39. héten megszületett az István kórházban Tamara lányom 3850 g és 55 cm. Hálával tartozom dr. Kodaj Imre orvosnak Böszörményi Bea szülésznőnek és persze a férjemnek is Kép

Norci

Ui. lánoyk akik még qaz átalakítás alatt szültök, nem egy leányálom, de ki lehet bírni.
norci
 
 

 
 

Norci!

Gratulálok, és remélem hamarosan nyomdokaidba lépek ugyenezekkel a szakemberekkel!

Marcsi (38+6)
marcsiria
 
 


Sziasztok Lányok!

Régi olvasója vagyok a babanetnek, ezen belül is ennek a topicnak. 2 évvel ezelőtt szültem az Istvánban a kisfiamat. Nagyon sajnálom, hogy akkoriban még nem volt számítógépünk. Olyan sok hasznos információkat és tanácsokat lehet olvasni.
Most hál' Istennek újra babát várok. Még icurka-picurka, kb. 4 hetes. Azon tanakodom, felkeressem-e a régi orvosomat az Istvánból. Szülést követően nem hozzá mentem vissza kontrollra, egyrészt mivel a lakhelyemtől messze rendelt (azóta közelebb költöztünk a kórházhoz), másrészt (a legfőbb ok) annyira nem voltam megelégedve vele. A gondom az, a jelenlegi nőgyógyászom nem szülészorvos. Természetesen elvállalná a terhesgondozást, de minden egyéb vizsgálatra más és más helyre kellene elmennem. Elég macerás lenne. Mivel a kórházban már sok meglepetés nem érne, ismerem az ottani dolgokat, ráadásul már nem kellene sokat utazgatni, lehet, hogy a régi orvost kellene újra felkeresnem. Nála persze sokkal szimpatikusabb, lekiismeretesebb orvosokról is olvastam. Ha közülük választanék egyet és hozzá járnék, ciki lenne a kórházban összefutni vele. Nem? Szerintem még megismerne.
dolhi
 
 


Szia Dolhi!

Válasszál nyugodtan szerintem egy új orvost az Istvánba. Nekem van egy kolléganőm, aki színtén két év különbséggel szült az Istvánba két különböző orvosnál.

Norci!
Gratulálok, szívesen olvasnám a szüléstörténetedet.

Ines
ini
 
 


Dolhi!

Szerintem is válassz nyugodtan másik orvost az Istvánban. Én is valahogy ragaszkodom az Istvánhoz, jártam 2 dokihoz is, de most az első babámat egy 3-nál fogom szülni, aminek szintén több oka van. még a másik 2-vel nem futottam össze, de ilyen az élet, biztos a dokik is megszokták már hogy a páciensek jönnek, mennek.

Marcsi
marcsiria
 
 


Linato!

Mire jutottál az PIC-es kérdéseddel, beszéltél a dokiddal erről?

Marcsi
marcsiria
 
 


Marcsi!

Először is nagyon örülök, hogy már nemsokára babázolKép

Még nem voltam a dokinál, majd kb.10 nap múlva. Kedden megyek az Istvánba terheléses cukorra. És ha meglesz az eredmény akkor lesz méhszájvizsgálat a rendelőben.
linato
 
 


Sziasztok!

Én ma voltam uh-on a méhnyak 1 ujjnyira nyitott, doki szerint nem húzzuk a terminusig. Nagyon izgi!

Marcsi (39+1)
marcsiria
 
 


Kedves Norci!

Először is gratulálok a kislányodhoz!

Igazából azért írok Neked, mert én kb. másfél hét múlva fogok szülni az Istvánban és meglehetősen rettegek a szülőszobafelújítás miatt. Megírnád részletesebben, hogy milyenek a körülmények.

Nekem már amiatt is rosszul indul a dolog, hogy az a szülésznő, aki akkor volt bent velem, amikor a kisfiam született (csak véletlenül volt éppen ő, de most arra gondoltam, hogy megkérem, hogy legyen bent) most éppen a felújítások miatt nem szülésznősködik, tehát ráadásnak még itt vagyok szülésznő nélkül, így csak a szerencsémben és az orvosomban bízhatok...

Bogi
bboggi
 
 


Szia Bboggi!
Ki volt a szülésznőd,amikor a kisfiad született?

Egyébként van egy érzésem, hogy mi ismerjük egymást.
Nézd meg a profilomat, ha ismersz, akkor onnan felismersz. Ha nem, akkor az nem jött be az érzésem.

Ines
ini
 
 


Bogi!

Nyugi. Akár milyenek a körülmények, ha bízol az orvosodban nem lesz gond. Szeirntem már jobb is a helyzet, mint mikor én szültem, hiszen az a felújítás 3. napján történt. Azóta ogndolom tudják pontosan hogy mi hol van a felfordulásbna stb. Ok. nem lesz alternatív szoba, meg vajúdni is , de a túlzsúfoltság miatt már a felújítás előtt is leőfordult, hogy rattan székben az előtérben. A gázosab a gyermekágy ha nincs mázlid akkor tuti nincs üres alapítványi szoba, így a sokágyas kórtermek pótágyazva is, Ami jó, hogy a körülményke miatt 48 órát kell csak maradni a szülést követően.
Szülésznőt még most sem késő választani. Orvosod nem ajánlott?
Drukkolok!

Marcsi!
Neked is drukkolok.
norci
 
 


Szia Ines!

Jól gondolod, hogy ismerjük egymást. Én már régen rájöttem, mivel még a télen - amikor elkezdtem ezt az oldalt olvasgatni - a teljes neved alatt írtál, így aztán rögtön feltűnt.

Egyébként én a Böröndi Zsuzsánál szültem, de ha nála most éppen nem lehet, nem tudom, hogy van-e értelme egyáltalán szülésznőt választani. Főleg ilyen mostoha körülmények között. És már amúgy is túl kevés az időm rá (06/15). Az orvosom pedig (dr. Fenyőházi) pont a Te orvosoddal szokták egymást helyettesítgetni.

Most éppen nagyon reménykedem, hogy még legalább egy hétig kihúzom, mert a Marci mára belázasodott.

Bogi
bboggi
 
 


Hello,
na milyenek a megérzéseim? Mindjárt el is mesélem a férjemnekKép
Szegény Marci. Hallom most is kisfiú lesz?
Szerintem válasszál. Én ajánlanám a Böszörményi Beát, de ő nagyon túlterhelt. Amikor Oli született, akkor ő pont szabin volt és ő a Káry Magdit ajánlotta. Aztán Magdi volt velem.Akik vele szültek, azok dicsérik nagyon.
És most a Böröndi Zsuzsa nem válal el pluszban vagy egyáltalán nem vezet le szüléseket most?
Milyen a külseje a dokidnak? talán látásból ismerem.
Félsz? Izgulok értetek!

puszi Nektek!

Ines
ini
 
 


Dolhi!
Én 3 év különbséggel szültem az Istvánban két különböző dokinál. A másodikat imádom és örülök , hogy váltottam.
Az elsőt rögtön a szülés után elhagytam.
Szerintem ha belegondolunk nem neked kéne kellemetlenül érezned magad egy véletlen találkozásnál! És ha már egy kicsit nem vagy elégedett akkor már érdemes váltani , mert ugyebár nem akármiről van szó! Kép

Norci!
Gratula ezerrel!
Tök jók lettek a méretei!!!
Könnyebben ment?

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok Lányok! Milyen az Istvánban a kismama-tanfolyam? Érdemes járni?
Nem tudjátok véletelenül, hogy meddig tart a felújítás? Aug. 1-re vagyok kiírva...
A felújítás alatt a szülőágyak nincsenek külön-külön helyiségben?
xxxx
 
 


Üdv Mindenkinek!
Én még új vagyok itt Kép De végre elhatároztam, hogy bekapcsolódom a társalgásba.
Én is az Istvánba járok, Dr Gasztonyihoz.
Olvastam már 1-2 dolgot az orvosomról, de ha esetleg vannak még vélemények hálásan köszönöm előre is.
A tornán ahová járok azt ajánlották, hogy érdemes szülésznőt fogadni. Szerintetek ez mit jelent? Ez automatikusan együtt jár a "fizetéssel" is? Lehet, hogy naivnak tünök, de még teljesen kezdő vagyok a témában... Kép
Ja! És még egy kérdés: volt már valakinek kádas szülése? Én azt szeretnék... és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
Kedves sok X!
Én a héten megyek először tanfolyamra. Jókat hallottam róla.
Éjmanó
 
 


xxxx!
Véleményem szerint jobb abban a kórházban részt venni a tanfolyamon ahol szülni fogsz.Hiába mondanak valamit az egyik helyen ha a másik helyen nem az van.
Én jónak tartottam , mert sok dolgot megtudtam a kórházról.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga, s az első doki nem szólt semmit? Vagy már nem is emlékezett rád?

Más kérdés: gondolkodom a kórház (s így orvos) váltáson. A jelenlegi orvosomnak kell szólni? Mondjak neki valamit? Vagy hogy zajlik ez?

Előre is köszi a segítséget.
niácska
 
 


Sziasztok Lányok!

Még új vagyok köztetek friss kismamiként. Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi idős kortól érdemes eljárni a tanfolyamokra, illetve hol lehet érdeklődni az időpontokról?
Sok örömet mindenkinek a (leendő)babákhoz.
Ju (9+6)
reju
 
 


Lenne még egy kérdésem. Ha az ember a kórházba jár terhesgondozásra, mert hogy nincs az orvosának magánrendelése, akkor is szokás alkalmanként borítékot adni, vagy csak szüléskor? Lehet, hogy hülye kérdés, de annyira tanácstalan vagyok... Segítsetek!

Köszi: Ju
reju
 
 


Szia Ju!

A Gajdos Edit most kezd el magánrendelést is tartani, így mi a párommal abban egyeztünk meg, hogy egyszer a kórházba - egyszer a magánrendelőbe megyünk. Szerintem ez jó megoldás lehet.

Barbara
babar
 
 


Reju!
A magánrendelőbe fix összeg van.Szerintem a kórházba nemszoktak adni.Az én orvosomnak van magánrendelője,mégse járok oda.Különben én szoktam neki adni legtöbbször.2-5eft-ot.A szülésre 40eft-ot gondoltam.

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Niácska!
Annyira nem voltam megelégedve , hogy egy szót sem szóltam , csak megkerestem azt a dokit aki egyszer az ügyeletben (36 hetesen kiakart bújni a csemete , de meggondolta a végére) megvizsgált és nagyon szimpi volt.
Neki elmondtam mi a gondom a másikkal és ő gondozott a továbbiakban.
Aztán a sors úgy hozta , hogy kapott külföldön egy lehetőséget , és 20 hetesen átadott a kollégájának. Nála szültem és azóta is hozzájárok. A világ legjobb dokija!!!Legalábbis számomra.Kép
Az első dokival szerencsére nem futottam össze , csak aznap láttam amikor szültem , de akkor meg úgy űltem , hogy ne lássam/lásson.

Reju!
Én a kórházban is adtam.
A tanfolyamra 34. héttől jártam .

Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


kanga!

köszi. Repesztéstől számított másfél órán belül kibújt Kép

norci
norci
 
 


Éjmanó!
Én nem egészen 2 két hónapja szültem a kádban. Gyönyörű, csodálatos, fenomenális, szuper...Kép volt!!!!
Főleg, hogy van összehasonlítási alapom, mert az elsőt nem vízben szültem. Én annyi forró vizet eresztettem a kádba, amennyit csak lehetett és valóban nagyon jó fájdalomcsillapító hatása van. Ráadásul nagyobb az esélye annak is, hogy nincs gátrepedés ( nekem nem volt). A ctg-hez nem kell kiszállni hozzá és az én dokimnál még a burokrepesztéshez sem kell kiszállni a vízből. (dr. Siklós)
Azonkívül még a víz felhajtó ereje nagyon-nagyon jó, mert amikor már eltűnőben van a méhszáj, akkor nagyon jól esik mozogni és mivel elég nagy a kád, van is elég hely hozzá és hát nagy hassal könnyebb a vízben izegni-mozogni.
Egy jótanács: sajnos olyan a vízrendszer, hogy csak kb. 10 perc vízeresztés után lesz elég meleg a víz, ezért előfordulhat, hogy a végére kihül. Ilyenkor a szobában levő mosdónál eresszétek meg a csapot, hogy follyon 10 percig, míg meleg nem lesz és akkor a kádnál is meleg lesz. Egy másik jótanács még: használd ki a zuhanyrózsát, főleg a hasadra és a gátadra. Nekem kitolás alatt volt nagyon hasznos a gátamra, előtte főleg a hasamra, mert ott fájt a legjobban. A szabály: mindig odairányítsd a forró vizet, (nekem a végén már a férjem tartotta a kitolásnál, a másik kezével meg engem Kép)ahol a legjobban fáj.
Még egy tanács (hű, hirtelen mennyi jön elő belőlemKép)vigyél kis gyertyát (-kat) és kapcsoltasd le a villanyt. Még a kitolásnál is elegendő lehet velük a fény és nagyon-nagyon megnyugtató, olyan "szülés-hangulatú". Kép
Én használtam illóolajat is, az is nagyon segített a befeléfordulásban, ellazulásban.
Hát ennyi. Én már nem is tudom elképzelni, hogy ne vízben szüljek. Rettegek attól, hogy legközelebb foglalt lesz a kád. Talán jobb is lenne ezért is itthon szülnöm a következőt, mert akkor tuti nem lenne foglalt a kádunk. Kép
Még valami. Ne úgy menj oda, hogy tuti vízben akarsz szülni. Majd ott meglátod. De ha nem érzed úgy már szülés közben, hogy semmiféleképpen nem akarod kipróbálni, akkor mindenképpen próbáld ki!

Szép szülést és egészséges kisbabát kívánok! Kép

Menta
menta
 
 


Az én szülésznőm Spiesz Anna volt, egy fiatal lány.
Nem választott volt, mert a választott lebetegedett és nem tudott bejönni.

Annának odaadtam a részletes szülési tervemet és szinte 100%-ig úgy történt minden a részéről, ahogy ott le volt írva. Mondjuk határozott is voltam vele is és a dokival is.
Én melegszívvel ajánlom Annát, mert nagyon alkalmazkodó és ő csinálta nekem a gátvédelmet is, és mint írtam, semmi baja nem lett a gátamnak, tehát nem csak a meleg víz, hanem az ő gondoskodó keze is segített.

Mondjuk én a 36. héttől készültem málnalevél teával, olajos gátmasszírozással és szénavirág gőzülőfürdővel. Én egy 161 cm-es, vékony nő vagyok és gond nélkül megszültem a 4090 grammos, 60 cm-es kisfiamat.
Biztos vagyok benne, hogyha valaki úgy készül a gátvédelemre, mint én és jó a szülésznője és engedik is, hogy ne fekve kelljen szülnie, akkor annak nem kell gátmetszés, még előszörre szülőnek sem! Kép
menta
 
 


Menta!

Tudnál erről a gát-felkészítésről írni egy kicsit bővebben. Mennyi teát ittál? Milyen olajat használtál? Mit jelent a gőzülőfürdő? (forró víz és fölé kell kuporodni?) Én is szeretnék majd mindent kipróbálni a gátvédelem érdekében, az intimtorna tanfolyamot már elvégeztem!

Köszi

Barbara
babar
 
 


Barbara!

A teát a 34.héttől hébe-hóba ittam, de mivel én sokat keményedtem, ezért rendszeresen csak a 36. héttől ittam. Napi 1 litert, ami egy teatojásnyi málnalevél teából készült.

Olajat a www.nandu.hu -ról rendeltem, a neve: gátmasszázsolaj. Ott az is le van írva, hogy pontosan mit tartalmaz, és, hogy hogyan kell használni. Eleinte én csináltam magamnak a gátmasszázst, később a férjem, minden este, lefekvés előtt. Ezt is a 36. héttől kezdve. Nagyon fincsi rózsa illata van. Kép
A bába válaszol könyvben is le van írva ennek az olajnak a története, tapasztalatok vele és, hogy hogyan kell használni.

A gőzülőfürdőt is a www.nandu.hu-ról rendeltem a Shopból. Ebből is elég egy zacskónyi. Ezt a betöltött 38. héttől hetente egyszer lehet használni, majd a betöltött 40. héttől naponta, ill. ha megindul a szülés, akkor a vajúdás alatt is. Erről is lehet olvasni A bába válaszol-ban.
Én úgy csináltam, hogy vizet forraltam, egy bödönbe raktam 2 nagykanálnyi szénavirágot (ez nem virág ám egyébként, ne arra számíts), leforráztam, beleraktam a bödönt a WC-be és fölé ültem. Addig kell fölötte ülni, míg jól esik, ill. amíg párolog. Állítólag szénanáthások és aranyareseknek óvatosnak kell vele lenniük. Írtó kellemes.

Tök jó, hogy eljutottál a tanfolyamra. A lényeg, hogy folyamatosan gyakorold is, amit ott tanultál. Én azt mondom, hogy ha mindezeket jól megcsinálod és sikerül egy jó szülésznőt találnod, de tényleg egy jót. Nem elég csak az, hogy kedves, akkor tuti sikerül a gátvédelem. És akkor is, ha nagy a baba súlya. Nem az számít, hanem inkább a feje nagysága.

Menta
menta
 
 


Barbara,

Bocs hogy belekotyogok, nagyon jó hogy előre gondolsz a gátvédelemre, bár a legjobb döntésed volt, hogy ezt a kórházat választottad. Itt nagy esélyed van megúszni a gátmetszést, a jó szülésznő nagyon fontos, meg egy szintén jó szemléletü doki. én duláskodom kórházi szüléseknél és a legtöbbet itt az istvánban kisértem, és az a tapasztalatom, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy elkerüljék a metszést, ha ez a kismama kivánsága, de természetesen nem nagy repedés árán. Én is itt szültem mindhárom gyermekemet és egyiknél sem volt szükség gátmetszésre és repedni sem repedtem és az első lányom 3920 gr és 60 cm volt 36-os fejjel. Hajrá!
Sziasztok,

Rita
boksay_rita
 
 


Sziasztok Lányok!

3 an vagyunk. 7-én hétfőn reggel 4.50-kor megszületett első kisbabánk Levente(3530g, 55cm).
mindennel és mindenkivel szerencsém volt és meg voltam elégedve a szülésnél és a terhesgondozásnál (a szülőszoba és az alapítványi szoba tekintetében, Kodaj doktor úr, Böszörményi Bea bába, és egy nagyon kedves aneszteziológus)

Férjem egy hős volt, mert végig bent volt, és ezt annak köszönhetjük, hogy Ritát, Boksay Ritát elhívtuk dúlának első babánk születéséhez (akit tulajdonképpen azért hívtam ha férjem kidőlne a sorból ne egyedül vajúdjak), aki nagyon profin sokat segített nekem is és ezek szerint a férjemnek is aki bent maradt. Mégegyszer örök hálám neked Rita.

Marcsi
marcsiria
 
 


Marcsi!
Hatalmas gratula Leventéhez!!!!KépKépKép

Nagyon örülök, hogy minden rendben volt veletek végig és annak is, hogy meg voltál elégedve a dokival és a szülésznővel. Az meg külön jó, hogy Ritát is elhívtad és ott volt veletek.
Sok boldogságot és tejecskét.

linato
linato
 
 


Marcsi,

Írom a történetet és küldöm majd.
És én köszönöm, nektek, hogy ott lehettem és megint tanuja lehettem egy baba megérkezésének. HA tudnátok hogy mentem haza hajnalban a nap kelt a város felett pára úszott,gyönyörű volt a Duna. Én meg kiabáltam örömöben, boldogságomban.
Vigyázzatok magatokra és Leventére is!!! HA bármi kérdésed van elérsz

Rita
boksay_rita
 
 


Rita!

Ilyeneket irsz és már könnyezem is.

Marcsi
marcsiria
 
 


Marcsi!

Gratulálok.

Norci
norci
 
 


Köszi szépen a megerősítést Marcsi, Ines és Kanga!

Még hivatalosan nem mondta ki senki, hogy terhes vagyok. Mostanában nincs sok időm a kisfiam és a háztartás vezetése mellett. Nem érkezem visszább olvasgatni. Pedig már jó lenne egy orvos után nézni (6-7 hetes terhes vagyok).

Sziasztok!
Dolhi
dolhi
 
 


Szia!
www.examed.hu

ő az én orvosom. Maximálisan meg vagyok vele elégedve.


Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ha bárkit érdekel, kismami torna szerdán 17-18-ig, pénteken 15-16-ig B épület alaksor.
Szülésfelkészítő tanf-ból 4. előadás ma 15-kor az ebédlőben: fájdalomcsillapítás; jövő szerdán a szoptatásról.
Gátizom torna hétfő, kedd, csüt. 9.55-től B épület alaksor.

Livi
livia
 
 


Éjmanó!

Én is az Istvánban fogok szülni, ugyanannál a dokinál, akinél most te is. 6 éve már a lányomat is vele szültem. A szülésznő Csűrös Erzsi volt. Nem tudom, hogy másoknak mi a véleményük a dokiról - nekem rendben volt minden. Azóta is hozzá járok.
Neked mi a véleményed? Szülésznőt választottál? Még az orvosomat nem kérdeztem meg, de hamarosan szóba hozom, hogy ő kit szeretne.
Egyébként anno volt egy kisgátmetszés, de aligéreztem és nagyon hamar gyógyult. Most járok jógázni, próbálok a gátvédelemre is odafigyelni - bár nem viszem túlzásba.
Mikor szülsz?
julie
 
 


Marcsi!
Megkaptad az emailem?
Véletlenül kitöröltem amikor a képeket küldted a címed. A képeket pedig mentettem a gépre. Ha már nem jó a régi mailcímed légyszi írj egy-két sort az újjal.
Köszi, puszi LeventénekKép
linato
 
 


Sziasztok!

Már x hete olvasgatom a leveleiteket és azt hiszem mára eljutottam abba lélektani pillanatba, hogy én is kismamának érzem magam (bár még csak a 11.hétben vagyok), azt hiszem kezdem magam beleélni, amiben sokat segítettek a leveleitek.
Én dr. Siklóshoz járok a magánrendelőjébe, így automatikusan Csűrös Erzsi lenne majd a szülésznőm (ha megérem a január 17-ét). Ha van valakinek tapasztalata velük, jó lenne elolvasgatni...
Köszi,
dzs
dzsuli
 
 


Dzsuli!
Én csak annyit tudok róluk írni amit hallottam (nem velük szültem , bár az elsőnél egy vizsgálat során -vajúdáskor- Erzsike repesztett véletlenülKép) Összeszokott kis team!!!Kép
A ráhangolódásról meg csak annyit , hogy véleményem szerint azért pocakos az emberlánya 9 hónapig , hogy hozzászokjon és a végére nagyon belejön! Kép Ja és hát a végére meg már itt nyom ott nyom , fárasztó. Ez meg azért van , hogy várd a szülést , hogy végre valahára könnyünek érezd magad és megláthasd az illetőt aki átrendezte a berendezést ott belül!!! Kép
De ez csak az én variációm , lehet , hogy sokat nem így gondolják , vagy egyenesen hülyének néznek! De ki bánja!?Kép
Sok sikert és boldog babavárást kívánok!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Kanga!

Köszi a bíztatást, jól jön...;)
Ráadásul én egyből 5 kilót híztam, amitől szörnyen érzem magam és úgy tűnik, mintha a hasam is már nőne...Lehetséges ez 11hetesen?
Hú! Egyelőre még elég ijesztően hangzanak ezek a kifejezések (repesztés, gátmetszés, stb.), de gondolom hamarosan kiderül, hogy mi mit jelent pontosan....Kép
A GYES/GYÁS stb. kérdésről nem tudsz véletlenül valami infót? (mármint, hogy mi alapján számolódik?Mettől-meddig?)

Ja,én meg gratulálok a 2 -már "elkészült"- dedhez, egyre inkább tudom értékelni azt hiszem az "anyai" teljesíttményt...Kép

Köszi,
dzs
dzsuli
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok köztetek, 6 hetes vagyokKép
Ini, ha minden igaz, én is ahoz a dokihoz járokKép Nekem is szimpatikus. Te szültél már nála? Vagy valaki más oldallátogató??Kép
Minden véleményt szívesen vennék.

Köszi

Cicmerák
cicmerák
 
 


Szia Cicmerák!
Én két gyermekemet szültem néla, igaz, hogy császárral, de azt is tökéletesen végezte el.A terhesgondozást is nagyon alapisan végzi. Szóval mindennel meg voltam maximálisan elégedve.
Ismerőseim, akik hüvelyi úton szültek szintén nagyon elégedettek voltak. A két császár nálunk téraránytalanság miatt volt. Hanna 4070 és 58 cm 37 fejkörfogat, Olivér 3960 59 cm 35 frjkörfogat.

Üdvözlöm, ha mész hozzáKép

Ines
ini
 
 


Ini gratula a gyerkőcökhözKép
Háááát, gyakori vendég vagyok nálaKép
Nekem is nagyon bejön, hogy figyelmes, beszélget akár más témáról is, és válaszol a hülye kérdéseimre isKép
Reméltem,hogy jó tapasztalatod van vele kapcsolatban.

Köszi
Cicmerák
cicmerák
 
 


Sziasztok!!!
süni33
 
 


Sziasztok!!!
Az István korházrol szeretnék érdeklödni.Aug.21-re vagyok kiírva,de még nincs szülésznöm.A dokim az a Németh Miklos.Szültetek már nálla?Van saját szülésznöje vagy nekem kell vállasztani?Még egy fontos dolog!Tudna nekem valaki bármilyen segítséget adni abban hogy mennyit adjak a dokinak meg a szülésznönek???
Előre is köszi a segítséget!!!
süni33
 
 


Cicmerák!
kimondottan szerettem járni terhesgondozásra, nagyon jó hangulatú volt mindig, mentek a poénok. Amikor a műtőbe vártunk egy aszisztenst még, akkor is ott volt mellettem, a látványa hihetetlenül nyugtatott. Azért kiváncsi lennék, hogy milyen normálisan szülni, de ezért egy hartmadik babát valószínűleg már nem vállalunk.
Két császár után meg még kevesebb az esély normál szülésre. Ez van. A lényeg, hogy van két szép gyerekem.
Neked meg gratulálok, élvezd ki terhességet, hamar elmegy a 9 hónap. Én nagyon szerettem terhesnek lenni.
A gyerekeket meg a profilomba lévő címen láthatod.

Ines



Süni!
Mindegyik szülésznő jó állítólag, de szerintem a dokiddal beszéld meg, hogy ő kit ajánl.

Ines
ini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: