Új privát üzeneted érkezett!

Hurki!

Mikor én szültem Adrienn volt ügyeletben és maximálisan meg voltam vele elégedve. Annak ellenére, hogy akkor látott először mindent megtett, hogy jól érezzem magam. Vigyázott a gátamra, kenegette olajjal, és így megúsztam egy parányi gátmetszéssel. Pont akkor indult haza, miután engem összevartak és Cser Kati érkezett, ő segített szoptatni. Ő is nagyon segítőkész volt, de csak rövid ideig volt hozzá szerencsém.

Hiszti
hisztike
 
 


Hurki, látod milyen nehéz dönteni?
Milyen izgalmas lenne két szülésznőt választani...
Kép

Komolyra fordítva szerintem mindkettejük hajlandó lesz egy rövid beszélgetésre, akár babaváró előadások után, akár csak úgy, hogy előre telefonon egyeztetve bemész mondjuk szülőszobát nézni, szóval ahhoz, hogy dönteni tudj, meg kell őket vizsgálnod személyesen is!

Hajrá!

Egyébként amikor én szültem nála, még érkeztek páran szülni és mivel ügyeletben volt, "rohangált" is picit, de olyan ügyesen csinálta, hogy mindig éppen akkor volt ott, mikor szükségem volt rá és fel sem vettem, hogy egyszerre három kismamát lát el. Sőt, még apára is figyelt, állandóan "feladatokat" adott neki, mert látta rajta, hogy különben vagy elájul, vagy elszalad és felül az első Párizsba tartó vonatra, vagy hangos, véget nem érő zokogásban tör ki ott helyben...

Kép

Cser Kati - Adrienn
1-1 szavazat eddig.
Hátha jön valaki, és ajánl egy harmadik szülésznőt Neked...
Kép
szipola
 
 


Sziasztok!

Igen, 1-1. Akkor most egy másik, Keserü Ági. Én nála szültem, akkor volt benn az Adrienn segédkezni.
Az Ágiról a legjobbakat tudom elmondani. Nekem ő fogadott szülésznőm volt. Vasránap szültem, és ő sem ügyeletben nem volt, sem benn. Ahogy hivták, hogy a szülőszobán vagyok 10 perces fájásokkal, már jött is, és tényleg nagyon rendes volt. Ő is odafigyelt a páromra is, aki szerintem rosszabbul volt már mint én. Nem is mert a végén bennmaradni, igy az utolsó 20 percet nélküle töltöttem, de az Ági és az orvosom pótolták őt.
Mivel ném kértem, nem kaptam sem beöntést, sem borotválást. És nem zavarta őt. Tiszteletben tartotta a kivánságaimat.
Szóval egy újabb ajánlat....

IVett
staff
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem nem volt fogadott szülésznőm. Amikor beérkeztünk (hajnal fél 3), akkor Cser Kati fogadott minket, de 7-kor vagy 8-kor? már nemis emlékszem váltás volt és nekem is nagyon jó szülésznő jutott Kép Soósné Kati. És nem éreztem, hogy "csak" ügyeletes, bár szerencsém is volt, mert nem volt sok szülés akkor.
Egyébként én tudatosan nem választottam szülésznőt. A Péterfyben minden szülésznő szupi, rosszat még senkiről nem hallottam. Persze a választott csak veled foglalkozik.

Noémi és a 18 hetes Liliána
noémi
 
 


Tmami !

Engem is befektetett a dokim a 36, héten, mert akor derült ki hogy a baba le van maradva a fejlQdésben. Naponta NST, megfigyelés, stb. Hazaengedtek pár nap múlva, de következQ héten ultrahang után azonnal burkot repesztettek és már szültünk is. Szerencsére minden rendben volt, csak pici volt a babám. Nekem is a lepény volt elöregedve. De ne pánikolj, ha befektetnek, legalább szem elQtt vagytok, és bármi van, közbe tudnak lépni.

SzülésznQ : én Zsuzsi nevq szülésznQnél szültem, nagyon aranyos, emberséges volt, megnyugtató volt a jelenléte, mindent elmagyarázott, hogy mi történik velem. Tudom ajánlani.
kismaszat
 
 


Staff, Szipola, Hiszti és többiek köszönöm az infókat, még csak kicsit lettem okosabb. Dokibácsi kettejüket ajánlotta, velük szokott vagy szeret együtt dolgozni. Jó ötlet, be is fogok jelentkezni dumcsira Adriennhez. Egyébként ha választom a szülésznőt több odafigyelést kapok, vagy ahogy írtátok az ügyeletesek is nagyon jók? Érdemes választani? És ha mondjuk császár lesz akkor nem feleslegesen rángatom be? Ez tényleg bonyolult dolgo, a legjobbat szeretném de fogalmam sincs mi és ki a legjobb Kép
HUrki
hurki
 
 


Szia Hurki!

Ha választott szülésznőd van, akkor behivják, ha nincs benn éppen. Én azért döntöttem úgy, hogy előre választok, mert már előtte az osszes NST-n velem volt, beszélgettünk, és előre megismerkedtünk. Igy nem volt gond, amikor szültem. tudtam, hogy ő milyen, már tegeződtünk, és sokkal közvetlenebb volt a kapcsolatunk. Mai napig tartom vele a kapcsolatot, és nagyon jó érzés igy utólag visszaemlékezni mindenre.
Persze ez nem zárja azt ki, hogy az ügyeletes nem lesz ilyen, sőt... De én örültem, hogy nem akkor, a fájások között kellett ismerkednünk.
A sokszor emlegett hálapénzt pedig igy is, úgy is odaadod.
A császárnál is kellenek, ők segitenek a dokinak, na és persze Neked, ha szükséges.

Jó választást!

Ivett
staff
 
 


Staff, köszi ezt az infót is, választani fogok mostmár legalább ezt eldöntöttem.
Nem tudom kérhetek-e ilyet, de magánban megírnád kb mennyit szokás a szülésznőnek adni?
köszi Hurki
hurki
 
 


Sziasztok!

Én is CSer Katira adom a voksom, bár a többi szülésznőt nem ismerem.
Én a tanfolyamon ismertem meg és rögtön első benyomásra olyan szimpatikus lett, hogy úgy döntöttem nem is akarok mással megismerkedni, legyen ő. Igyhát felkértem legyen a szülésznőm.
Bár császáros voltam, de ott is akadt teendője (infuzió beadása stb.) és jó volt, hogy közben bszélgettünk, a férjemet is nyugtatta.Szóval nekem Kati bejött és a legközelebbi babócánál is őt kérem fel. Marad a teamem!

Hurki!
Ismerd meg mind a két szülésznőt, beszélgess velük és úgy talán könnyebb lesz döntened. A megérzéseidre hallgass! Kép

Sziasztok:Giti
Hu,de jó ide visszajárni nosztalgiázni!
gitike
 
 


Sziasztok!

Giti! mit jelent, hogy "nosztalgiázni"? Mikor jártál erre felé? Mekkora a babád?
Látom tavaly csatlakoztál először.... és azóta?

ÜDv.

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Kismaszat, köszi a bátorítástKép Most rengeteget mozog a baba, úgy érzem, minden rendben. Persze azért kíváncsi leszek, mit mond hétfőn a doki. És nem fogok ellenkezni, ha be kell feküdni én is nyugodtabb lennék, ha mindennap teljes bizonyossággal tudnám, hogy rendben van a Picúr.
A kis Bence hogy van? Kép

Hurki szülésznő választásban aztán fel van adva a lecke!Kép Te mikor is fogsz szülni?

Mi most hétvégén tapétáztuk a gyerkőc szobáját, olyan szép lettKép A párom esténként rakja össze a bútorait is, én pedig lassan-lassan veszegetem a ruhácskákat. Még egy nagyobb "kellékbeszerző körútra" el kell mennünk, jó lenne letudni és csak már csak várni...

Puszi mindenkinek! Kép

Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Cser Katira szavazok! Sziasztok!
picimaci_anyuja
 
 


Tmami, dátum szerint a 32.hétben vagyok, már most 2 kilós a "kicsikénk", az Uh szerint 1,5-2 héttel előbb vagyunk. És ti? Addig vásároljatok amig nem érzed magad úgy mint egy zsák krumpli Kép

Köszönöm a szülésznős beszámolókat.

HUrki
hurki
 
 


Sziasztok!!
Én az Adriennre szavazok.!!!!
Nekem Ő volt a szülésznőm, mindenben a segitségemre volt, igy öröm volt vele szülni.
Sziasztok: Timi
timea6
 
 


Hurki, szép nagy babád lesz akkor!Kép Mi a 34 hetet kezdtük hétfőn. Még az is lehet, hogy egyszerre fogunk szülni!
A krumpliszsák hasonlat tetszikKép tényleg ahhoz hasonlóan érzem magam néha, főleg délutánra/estére. Ti már beszereztetek minden szükségeset? Melyik dokihoz jársz?
Pussz Tmami
tmami
 
 


Szia Tmami ! (Meg Mindenki)

Köszönöm, kis Bence jól van, három hét alatt hízott egy kilót, már 3360 gramm (2330 volt mikor hazajöttünk) Csak sokat fáj a hasa. Már minden létezQ csodaszert kipróbáltunk, most épp a Gripe Waternél tartunk, nem sok sikerrel. 4 nap is eltelik úgy hogy nincs "kiadás" csak bevétel.Meg büfizni is csak hébe-hóba sikerül.Nagy viták vannak a szopi körül a nagyikkal, ne adjak csak 3 óránként enni, mart azért fáj a hasa, de hát nem tudom hallgatni adott esetben másfél órán át hogy sír, mert cicizni akar.Nem tudom mit csináljak ?
kismaszat
 
 


Kismaszat!

Sajnos a kisfiúk hasfájosak. Igény szerint etesd, ha éhes adj neki, ne hallgass senkire, csak a babád hivó szavára. Én is igy tettem.
A büfi nagyon fontos! Lehet, hogy egy órát is sétálgatni kell vele, de tedd meg. Ami még jó hatással lehet, ha hanyatt fekszik, emeld mind a két lábát fel a hasa felé, és tornáztasd, rázogasd a lábát, igy a szelek is könnyebben távoznak. A Grippe nagyon jó, de kell egy hét, mire a hatása jól kezd érvényesülni.
Ja, a három napig nincs kaki, akkor egy kicsit hőmérőzd meg a popsiját, segits neki. Úgye csak tejet kap? Mert ha van elég tejed, ne adj neki semmi mást, még tea sem kell.

ÜDv.

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Kismaszat, szépen növekszik a kisfiad!
Szegény barátnőmnek volt a kislánya nagyon hasfájós, bár szerintem ott az is gond lehetett, hogy cicizett is és tápszert is kapott. Vagy ez mindegy?
Kíváncsi vagyok, nálunk hogyan fog ez alakulni..

Hétvégén összekészítem a cuccomat, hogyha esetleg be szeretnének fektetni, ne érjen meglepetés.
A kisbabának szinte mindene megvan már (ruhából már csak a rugikat kell megvennem). De még maradjon egy pár hétig!

Menta, ha olvasod, hogy vagytok? Rég hallottunk a kis Győzőről!!
tmami
 
 


Szia Tmami !

Hát igen, ma egy hete hogy hazajöttünk, és 1200 gramm súlygyarapodásnál tartunk, ami nem is csoda, 90-110 grammokat szopik egyszerre.És alig akar várni legalább 2-2,5 órát két szopi között, de közben meg fáj a pocak. Még egy ilyen haspókot !
Kinél fogsz szülni ? Ha van rá lehetQséged, ajánlom az alapítványi szobát, igaz fizetni kell érte, 4000 Ft/éj a kétágyas, de szerintem megfizethetetlen a szobában lévQ fürdQszoba és WC.
PopsitörlQt meg pelust vigyél be magaddal, mert adnak napi 5 pelust (igaz, úgy kell odajárni a csecsemQsökhöz kérni, mert maguktól nem hozzák ki)de 5 nem mindig elég egy napra.
Mikor fogsz elvileg szülni ?
kismaszat
 
 


Sziasztok!
Hasfájás ügyben a lányom miatt eléggé képben vagyok. Annak idején az én védőnőm is azt mondta, mint a nagymamák, hogy tartsuk a 3 órákat. Eredmény: 3 hónapos korától semmi súlygyarapodás, leállás a szopásról, vérvétel, vitaminok, továbbra is semmi gyarapodás, 5 hónaposan tápszer. Úgyhogy ma már pont az ellenkezőjét csinálnám: gyakrabban, igény szerint, kevesebbet etetni. (Mert előtte úgyis mindig a felét kibukta.)
Persze minden eset más, de nálunk nagyon nem jött be, hogy "tartsanak nagyobb szüneteket, mert árt a baba pocakjának, ha ráeszik az előző adagra" (????).

Hát mi most már betöltjük a 35. hetet, lassan összepakolom a kórházi cuccot. Neve még sajna nincs az öcsinek.

A lepényelöregedés ügyéről annyit tudok, hogy nekem a 39. héten mondták az UH-n, hogy 35 hetesnek látszik a baba. A szülés után pedig megállapították, hogy tényleg, elöregedett volt már a lepény. De ezzel együtt 2900g volt a születési súly, ami ahhoz képest nem valami kevés, hogy én 157cm és 49kg vagyok...(gyerek nélkül). De most valahogy én is félek ettől a lepénydologtól, már csak azért is, mert fogalmam sincs, mit lehet tenni, hogy ne öregedjen (táplálkozás?, pihenés?)
agiw
agiw
 
 


Sziasztok!

Kismaszat,
szerintem, ha nem zavarja a babádat, hogy nem kakil akár több napig is, ne erőltesd. Lehet, hogy ilyen jól dolgozza fel az anyatejet. Ha zavarja, akkor meg előbb olyan kajával próbálkozz (természetesen te edd), ami esetleg "meghajtja" őt is. Pl. igyál őszilét, kamillateát, v. egyél aszaltszilvát, stb. Azért én a hőmérőzést kihagynám inkább.....

Az tényleg előfordulhat, hogy a sűrű kajálásoktól fáj a hasa, de ez minden babánál más és más, úgyhogy ezt nem is igazán tudom.

Arra gondoltál, hogy esetleg attól fáj a hasa, hogy te mit eszel? Nem is gondolná az ember, hogy mi minden (amit anyuka megeszik) okozhat hasfájást a babánál...pl. a narancs is okozhat görcsöket a picinél...meg még mennyi kaja....Persze ez is mindenkinél más, de azért nagyjából tudható, hogy általában mitől lehet...VAn egy szoptatós anyukáknak kialakított étrendem (mit szabad/nem szabad enni), ha érdekel, szívesen elküldöm emailben. VAgy várj csak, Hanga honlapján is fent van: www.hanga.ngo.hu .
Itt még van egy csomó minden más, babavárással kapcs. dolog is, pl. babakelengye...

Egyébként igaza van Ivettnek, hogy nem kell az anyatej mellé a tea, forraltvíz, elég a picurkának bőven az anyatej.Kép

Agiw,
találtál dokit?

Mi jól vagyunk, Kistesó mozgását még mindig nem érzem, afp volt egy hete, uh a jövő héten.

Üdv,
Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól és szerencsére a méhlepényem nem változott a múltkori vizsgálat óta. Most mindent megnéztek és mindent a legnagyobb rendben találtak. Úgy örülök, hogy nem kell siettetni kifelé a manócskát.
Bár, képzeljétek 2800 g-ot saccolt a doki, ami a 35. héthez képest (ráadásult most kezdtük csak a 35. hetet) elég sok. Jó nagy baba lesz vagy tényleg hamarabb, erre kíváncsi leszek.

Kismaszat: Zacher dr-nál fogok szülni, az Alapítványi szobát mindenképpen szeretném, remélem lesz szabad aznap. Elvileg július 4-5-re voltam kiírva, de most már nem tudom...ha az egész júniust ki kell húznom és a baba csak gyarapodni fog, a végén még 6 kilós lesz!!Kép
tmami
 
 


Tmami, szép kisimult babád lesz Kép, ne aggódj, hogy óriásbébi lesz. Nálunk is változik mindig, hogy éppen nagy vagy átlagos méretű. Nekem is Zacher a dokim. Miért voltál lepényvizsgálaton? Nekünk majd csak a 36.hét után kell menni nst-re addig semmi vizsgálatunk nincsen.
Üdv: HUrki
hurki
 
 


Szia Szila,

Tuti jó a Hanga honlapja, ügyesek vagytok ! Gratula !
Gondolom a kistesónak is lesz sajátja ?

Üdv: Kismaszat
kismaszat
 
 


Kismaszat,
köszi a dícséretetKép, tök jól esik! Kép Nem tudom, hogy Kistesónak lesz-e külön honlapja, valszeg nem, hanem Hanga honlapján belül lesz. Akkor le tudtad tölteni a táblázatot? Majd kíváncsi vagyok az eredményre, hogy mennyire hatásos.

Kaki-ügy rendeződni látszik? Nálunk volt olyan Hangánál kb. 4 hónaposan, hogy egy hétig nem volt kakija, igazán nem zavarta, engem jobban izgatott...de azért a 6-7. nap már őt is zavarhatta, bár egyáltalán nem volt vészes. Hajnali cicizés után masszírozgattam a hasikóját, és angyali mosollyal a friss pelust telerottyolta...Kép.

Tmami,
ezt a lepényvizsgálatot én is akartam kérdezni, hogy miért is volt?

Szép időt holnapra Mindnekinek!Kép

Szila
szila
 
 


Szila,

Kaki ügy úgy tqnik ok, bár nem egészen spontán, besegítünk egy kis Laevolac sziruppal doktornéni tanácsára. De azóta minden nap van kaki, és kevésbé fáj a pocakunk.
Minden baba felkel hajnal 5-fél 6 körül és utána nem hajlandó visszaaludni, vagy ez csak az én Bencém specialitása, nehogy sokat aludjak...?
Minden hajnalban Qt kell szórakoztatni mint egy álmatlan kiskirályt. Ez igen nehéz miközben nekem majd leesik a fejem az álmosságtól.
Másik gondom az, hogy nappal ha fogom a fenekét és hurcolom, akkor minden oksi, elalszik a kezemben. Amint leteszem, elkezd üvölteni. Egész nap nem tudok semmit csinálni, mert azt meg nem tudom hallgatni hogy sír a kiságyban. Mit csináljak vele ?

A szép idQ sajna nem jött be..

Üdv mindenkinek !
kismaszat
 
 


Kismaszat,
őszintén? Ha minden okés a babával: evett, ivott, pisilt, kakilt, nincs láza, akkor miért ne sírhatna? Nem azt mondom, hogy hagyd mindig sírni, de sírni hagyni sztem nyugodtan lehet. VAgy ha ez nem megy, akkor próbáld meg, hogy magadra kötöd kendőben, így veled is van, meg szabad is a két kezed valamennyire.
Hajnalban cicizik is? Cicizés után nem alszik vissza?

Szila

ui.: sajna nem lett tényleg szép idő, pedig azt ígértek....
szila
 
 


Szila,
igen, szopizik fél öt és fél hat között, mikor hogy ébred fel, és utána mit mondjak, kb 11-ig, délig nem akar aludni. Szerintem ahhoz képest, hogy még csak hétfQn lesz hat hetes, elég sokat van fenn. délután alszik mondjuk 3 órát, és utána csak a 8 órás fürdés, szopi után alszik el.
Próbáltam a kertben is altatni, de ez sem jött be, pedig sokaktól hallottam hogy kinn milyen jól alszik a pici. Addig és akkor alszik, ha babakocsival megyünk, de csak amíg megyünk !Jaj neked ha megállsz !
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Ismét itt vagyok. Visszajöttünk a pihiból, ami nagyon ránk fért, habár Lacika nem sokat hagyott pihenni, de a kikapcsolódás is nagyon jó volt.

Kismaszat! Nem próbáltad egy kicsit kihúzni a fürdetést, mondjuk úgy 9-ig. Az elején nekem is volt ilyen gondom, és ez segitett. A 9-es fürdés után reggel 7-ig aludt.

Viszont mióta fogzunk, nincs nyugodt éjszakám, és "sajnos"egyre anyásabb. Már nem hajlandó nélkülem aludni, sőt a kiságy is nagyon nehezen kivitelezhető. Még nem tudom, hogyan de vissza kell szoktatnom őt. Szila, nincs ötleted?

Tmami!
Csak igy tovább! Sok pihenés, és sok vitamin, igy kihúzod a végéig. És végül a Lacika 1. szülinapján szülsz (juli.6.)

Most gyoran ennyit.

Üdv.

Ivett
staff
 
 


Kismaszat,
hát igen, úgy tűnik, elég kevet alszik, de lehet, hogy ő ilyen alkat. És ha visszatennéd a reggeli cici után az ágyába és hagynád kicsit nyikorogni?

Ivett,
mit jelent az, hogy nem hajlandó nélküled aludni? Van ám egy homeopátiás kúp, Viburcol a neve, azt lehet ilyenkor adni a babóknak. De ha megnyugtat, akkor egy ideig Hanga nekem is szépen aludt éjjel, aztán úgy kb. 7 hónapos kora körül elkezdett felkeledezni éjjel - volt, hogy 4-5 alkalommal is... - ezt kb. októberig bírtam, aztán jött az Aludj jól, gyermekem....ez sokaknak nem jön be, nekünk bejött, némileg azért saját magunkra igazítva azért. Aztán egy éves kora után megint elkezdődtek az éjszakai felkelések...elég nehéz volt, de kinőtte, és kb. 1 év 10 hónapos kora óta szépen alszik éjjel is, előfordul, hogy megébred, de visszaalszik. Ja, ő elég későn kezdett fogzani, de az éjszakai felkeléseket mégsem merném teljesen a fogzás számlájára írni.....szóval azt a kúpot próbáljátok meg, és még nagyon jó fogzásra a Chamomilla homepátiás bogyesz isKép, azt is érdemes megpróbálni, hátha segít.

Üdv,
Szila
(Hanga pedig nagyszülőzik....Kép)
szila
 
 


Kismaszat
Bár nem vagyok Péterffys... de van egy alig-alvó csemetém... Kép
Csenge 3 hetes kora után max 3x aludt max. 20 percet nap közben ... éjjel legalább aludt az etetések között (max. 3 órát bírt ki kaja nélkül Kép) ... de nem reménytelen... 2 éves kora körül elkezdte átaludni az éjszakát Kép
Nálunk a sírni hagyás nem jött be, mert nem hagyta abba Kép Nála a Viburcol sem jött be Kép.. a dokink szerint max. negyed órát szabad hagyni sírni egy babót... Persze ez is baba függő...

üdv
Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Kismaszat, szerintem majd szépen beáll a menetrendetek magától. Én soha, egy percig sem hagytam sírni a babámat, mindig teljesítettem a kívánságait, amik nem voltak túl bonyolultak: éhes, bekakált, álmos.
Most 3 hónapos és 1 hetes, 9 hetes kora óta nagyon becsületesen átalussza az éjszakát: este 8-9-től reggel 7-8-ig, _soha_ nem sír fölöslegesen, napközben vidáman eljátszik a csüngős játékaival meg a tükrével, és magától rászokott a délelőtt-délutáni 1-2 órás alvásokra.
vlasztyicska
 
 


Sziasztok!

Szila! Szinte forgatókönyvszerűen olyan a mi esetünk is, mint a Tietek. Szépen aludt 7 hónapos koráig, után felkelés többször is éjjel.
Nekünk 8 hónaposan jött ki az első fogunk, most 11-ek leszünk vasárnap, és az alsó kettő van eddig kinn. Szemmel láthatóan szenved, és igyekszem kenni neki a Dentinoxxal, ami használ is ideig-óráig.
A "nélkülem nem alvás" azt jelenti, hogy csak mellettem alszik, ahogy felkelek mellőle, vagy be akarom tenni a kiságyába, rögtön felébred.
De a mai éjszakánk jó volt, be tudtam tenni a kiságyába, és csak kétszer ébredt fel éjjel, és egy kis tea után vissza is aludt.
Lehet, hogy a foga az oka, nem tudom, de aggaszt, mert igy még a Nagyik sem tudnak egyszer-egyszer sem vigyázni rá, mert napközben sem alszik el nélkülem. Majd kitalálok valamit.

Köszönöm a tanácsokat!

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki jól van! Megint eltelt egy hét, olyan gyorsan megy az idő!

Hurki!
A lepényvizsgálat azért kellett, mert a legutóbbi UH-n úgy tűnt, hogy elkezdett öregedni a lepény. De szerencsére stagnál. Legközelebb hétfőn megyünk a kórházba vizsgálatra.

Ivett, hát lehet, hogy a végén még túl is hordom Kép

Már mindent megvettünk a babának, anyósom szaporán varrja az ágyneműt és a függönyöket.
A kiságyat 3 óra alatt egyedül szereltem össze -alapos voltam Kép

A meló még mindig sok, de már kezdek igazából ráhangolódni a változásra és a kisbabára.
A házat is belaktuk, úgyhogy már tényleg jöhet! Kép

Puszi mindenkinek!
Tmami
tmami
 
 


sziasztok! Én augusztusba fogok szűlni és nem igazán tudom ,hogy a Péterfy korházban hogyan működnek a dolgok.Olyan érdekelne hogy kelle előre szűlésznőt választanom.illetve ha allapitvány szobát szeretnék az hogy működik. Ha valaki tudna segiteni azt meg köszönném. Serfőző dokihoz tartozom.
Előre is köszönöm... Otili
otili
 
 


köszi a tanácsokat mindenkinek, remélem majdcsak kialakul nálunk is valami menetrendszerüség.Most két három napja alszik este 8-tól éjjel 1-2 óráig, utána kezdjük a másfél -kétórás felkeléseketet.Viszont a délutánokat szinte teljesen átalussza.Jó könyv illetve hasznos és használható az Aludj jól gyermekem ?Érdemes megvenni ?
kismaszat
 
 


Sziasztok!

Ma nálunk is csoda történt. Este 8-tól aludt Lackó hajnal 4-ig. Ekkor egy kis tea, és fél 7 után ébredt. Lehet, hogy az idő is befolyásolja őt, nem tudom.

Otili!
Szülésznőt nem "kell" választani, ha nem akarsz, mert aki éppen akkor benn van, az is foglalkozik Veled ugyanúgy, csak legfeljebb nem ismered, nincs olyan közvetlen kapcsolatotok, mintha előre választanál, és megismerkedsz vele már hetekkel korábban. Szerintem ezt kérdezd meg a Dokidtól, hogy ő mit tanácsol.
Az alapitványi szobára akkor kell beadni az igényt, amikor bemész szülni, a felvételkor. Ha éppen akkor van szabad, akkor megkapod, ha nincs, akkor sajna marad a többi.
Nagy előnye, hogy ott a WC és a zuhany. Nem kell kimászni a folyosó végére. Én is ilyenben feküdtem tavaly, amikor szültem, és egy áldás volt. Persze az is nagyon jó, hogy mások vendégei nem zavartak, ha a másik baba sir a szobában, nem ébreszti fel a Tiédet. Szóval csak ajánlani tudom.

Tmami!
Azért ne vidd túlzásba a szerelgetést. Nem biztos, hogy minden Neked kellene összeszerelni. Mostmár hagyd a Párodra a nehezebb dolgokat. És főleg ne emelj már, nehogy gond legyen. Ha lelülsz, mindig rakd fel a lábad v.mire, ne lógasd, hogy ne dagadjon be, és a házimunkákat is, amit tudsz, már ne állva, hanem ülve csinálj. Akár a zöldségpucolást is. Én igy tettem, és egyáltalán nem dagadt meg a lábam soha.
Suóval tessék vigyázni Magadra, főleg ilyen lepény problémák után.

Puszi mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Szia Ivett! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat a kérdéseimre.Hétfőn megyek a dokihoz és akkor meg kérdezem.Én 7 éve szültem ,nem a Péterfyben, de azóta annyi minden változott , hogy nem igazán lehet követni meg minden korházban más a szokás. Köszi szépen Otili.
otili
 
 


SOS !

hogy lehet a tejcsi mennyiségéet növelni ? nem tudok annyit "gyártani" amennyi a kis pocoknak elég lenne. Még kettQben együtt sem, és ha nem muszáj nem akarom tápszerezni ! Valaki tud segíteni ???
kismaszat
 
 


Szia, Kismaszat!
Honnan gondolod, hogy nem elegendő a tejcsi? Van itt egy topik, ahol szoptatási tanácsadók válaszolnak a kérdéseidre, és segítenek a tej szaporításában.
Addig is: felejtsd el a méregetést! Ha van 5-6 pisis pelus, akkor elegendő tejet fogyaszt a baba. Próbáld meg minél többet mellre tenni, annál több stimulust kap a mell, hogy több tejet termeljen. Esetleg "költözzetek be" a babával az ágyba egy időre, annyiszor szoptasd meg, akárhányszor csak kéri. Bújjatok sokat össze (ha lehet, félmeztelenül) A testkontaktus sokat segít. Próbálj meg sokat pihenni, hagyd a háztartást. Mindenképpen látogasd meg ezt a topikot!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/46.html?1086611631
Sok sikert,
anilla
anilla
 
 


Kismaszat!

Minél többet szoptatsz, annál több lesz a tej! Akkor is tedd nyugottan mellre, ha úgy érzed "üres" a cicid! Igyál sok folyadékot és pihenj, amennyit tudsz. Esetleg írj még a szoptatós topikba, ott mindig akad hozzáértő segítség, illetve beszélj egy szoptatási tanácsadóval a La Leche Ligából. www.lll.hu
Nekem is volt ilyen problémám és sokat segítettek a babnetes lányok és a liga tanácsadónői is.
Egyébként miből gondolod, hogy kevés? Néha a bébik csak cicizni akarnak, nem feltétlen csak enni. Ha van legalább napi 6 pisis pelus és jókedvű a baba, akkor nincs gond!
Remélem, tudtam segíteni, de írj még, szívesen segítek, ha tudok!
KITARTÁS! SIKERÜLNI FOG!!!! Kép Kép Kép

Hisztike

Ja, a szoptatós topik az Anyaság alatt található.
hisztike
 
 


Hopp, Anilla megelőzőtt! Kép

Bocsi a gépelési hibákért, siettem! ;)
hisztike
 
 


Lányok, jó másra a védőnő, minthogy elbizonytalanítsa a kismamát, hogy elég-e a teje és letolja a hízás miatt? Nekem eddig nagyon rossz tapasztalataim vannak. Előre eldöntöttem, hogy mondjon amit akar majd a szoptatásról, nem fog meghatni.
Mikor érdemes felkérni a szülésznőt, ahhoz, hogy emlékezzen is ránk majd? Elég majd ha NST-re járunk? Lehet majd mindig hozzá menni vagy időre megyek és aki van azt kapom? Izgibizgi a helyzet, már csak 5 hetem van, kezdek besózódni. Kép
HUrki
hurki
 
 


Szia Hurki!

Nekem szerencsém volt a védőnővel, egy korombeli hölgyemény és olykor hasznos tanácsokat adott, például a helyi szoptatási tanácsadó nevét és számát. Ami az NST-t illeti én a Péterfy S. utcai rendelőbe jártam, nem a szülészetre, mert ha sok a szülés, a szülésznők nem érnek rá ezzel foglalkozni és a gépek is kellenek a szülő anyáknak. Én nem választottam szülésznőt, de a Péterfyben mindegyik aranyos. Ha választani szeretnél, akkor tedd meg most és járj hozzá NST-re, akkor jobban megismeritek egymást a nagy napra. Irigyellek, én is szívesen szülnék már újra!
hisztike
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk vizsgálaton a kórházban. Elvileg csak NST lett volna, de a dokim megnézett UH-n is és megcsinálták az utolsó vér-vizelet vizsgálatot is. Sajnos a méhlepényem rosszabbodott és kevés a magzatvíz is. Most csütörtökön megyek újra.
Egyenlőre nem mondott semmi konkrétumot, de gondolom csütörtökön kiderül.
Remélem nem fognak bent, annál is inkább, mert az ápolónők nevetgéltek tegnap, hogy nincs szabad ágy... Jó lenne a folyosón feküdni.Kép
Mindenesetre viszem a cuccom, mert persze maradok, ha muszáj.

Nekem a Keserű Ági csinálta az NST-t, nagyon kedves volt, de igazából tényleg mindenki, akivel kapcsolatunk volt, rendes és figyelmes volt (orvosok, nővérek, mindenki). Ezt még a férjem is megjegyezte.
Ja és képzeljétek pont akkor született egy kislány a mellettünk lévő szülőszobán és hallottuk az első sírását és meg is nézhettükKép Olyan jó érzés volt! Kép
Drukkoljatok nekünk csütörtökön, mert egy picit félek ám, hogy nem valami rossznak-e a következménye, hogy kevés a magzatvízKép

Ivett, visszavettem a tempóból már egy hete! Csak olyan nehéz, mert különben olyan jól érzem magam. Örülök, hogy Lackó ügyesen átalussza az éjszakát! Kép
Kismaszat, szorítok, hogy elég legyen a tejci!!!
Hurki, sajna az én védőnőm is hasonló. Már kb. 2 hónapja nem is láttam, mert sosincs bent, mindig helyettesítik. Múltkor az utcán futottam össze vele és még ő vont kérdőre, hogy nem járok hozzá...mert állítólag ő mindig ott van! Kép A párom mondja is nekem, hogy ezt a nőcit márpedig ő nem fogja beengedni hozzánkKép
Szerinem ne is törődj vele, ill. ne hagyd magad!

Puszi mindenkinek, most jó sokat írtamKép!
tmami
 
 


Tmami, szurkolok, hogy mindent rendben találjanak. Már nagyon a vége felé jársz, ilyekor már elő szokott ez fordulni, de ne izgulj ha esetleg bent is kéne maradnod biztos nem a folyosón kéne lenned.Kép Hanyadik hétben vagy?
hurki
hurki
 
 


Sziasztok!

Tmami! Remélem nem lesz semmi gond.
Ha benn is fognak, és nincs hely a szülészeten, akkor a nőgyógyászatra szoktak fektetni. szóval ne aggódj, nem fogsz a folyosón feküdni.
Én a Keserü Áginál szültem, és csupa jót tudok mondani róla. Egy tünemény.....

A védőnők nem könnyü esetek. Én sem láttam 5 hónapja. A múltkor felhivott, hogy vigyem be LAckót, megnézné. Erre mondtam, hogy hála Istenek a doki bácsink minden hónapban jön, pontosan, időre, ahogy megbeszéljük, és minden rendben van Lackóval. Szóval úgy látom sehol sem jobb a helyzet ezen a fronton.

Üdv. Mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Terhességem 9. hetében járok, jelenlegi orvosom a Budai Honvédban dolgozik, elégedett is vagyok Vele, de nagyon sok jót hallottam a Péterfyről, s nagyon közel is lakom hozzá, tehát ideális lenne nekem.

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy javasoljatok nekem orvost, s ha lehet azt is írjátok le, hol és hogyan tudom vele felvenni a kapcsolatot.

Segítségeteket előre is köszönöm:
Gyöngyi
gyongy78
 
 


Tmami,
szorítunk nektekKép, majd mindenképpen írd meg, hogy mi a helyzet (ha tudod). Tényleg, ha majd megszületik a baba, honnan fogjuk tudni? Kép

Gyongy78,
olvasgasd el a topik archívjait, jó pár dokiról olvashatsz, és esetleg így tudsz is választani. Kép

Én szívesen ajánlom az én dokimat, ha akarsz konkrét dolgokat kérdezni róla, akkor email címet találsz a profilomban.

Üdv,
Szila és Hanga (no meg Kistesó isKép)
szila
 
 


Sziasztok!

Na, megvolt a vizsgálat.
"Felvételt nyertem" a kórházba, hétfőn kell befeküdni. Szerencsére a baba most nőtt hétfő óta, de a doki szeretné mindennap figyelemmel kísérni a kevés magzatvíz és az elöregedett méhlepény miatt. Úgy saccolja, hogy kb. még egy hetet tud bent maradni a Manócska. Én a befektetésnek csak azért örülök, mert így nem fogok állandóan rettegni, mi lehet Vele. Egyébként minden leletem jó, a mai NST is. Úgyhogy megpróbálok nem izgulni.Kép
Ha megszületik a baba, mindenképpen bejelentkezik a párom és megírja nektek!!!
Minden "szorítást" szívesen fogadokKép Kép Kép
Puszi
Tmami
tmami
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: