Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Meg soha nem irtam ide a topikba, de Dr Herczegh ugybe nekem is hozza kell szonom egy kicsit. Most eppen 24 hetes vagyok és a Herczegh dokihoz jarok. Idaig semmi bajom nem volt vele, kiveve hogy neha mumosolynak és mukedvessegnek latom, ami az arcan van. Nehany hete viszont a baratnom szult nala es kicsit elgondolkoztam. A baratnom egy szerdai napra volt behivva a korhazba csaszarra. minden szepen is ment, el is kezdtek a csaszart, de rogton az elejen a Herczegh dokinak jott egy kismamaja a szuloszobara es mar majdnem megszulettet a baba. A doki pedig egyszeruen kiment a csaszarbol, otthagyta a mutetet és levezette a masik szulest. A csaszar nagy reszet a masik doki csinalta, valamelyik fiatalabb doki, a baratnom csak azt tudta hogy Zsolt, a masik nevet nem jegyezte meg. Valoszinuleg a tidrenczel doki lehetett ahogy itt olvasgattam a neveket.
En elegge csodalkoztam, ez hogyan lehet. Azt hittem, ha ilyen van, megker egy masik dokit, hogy vezesse a szulest, hiszen egy csaszar sokkal fontosabb, nem ?
Nektek mi a velemenyetek? A baratnomnek ez nem volt furcsa, de nekem igen es azert elbizonytalanodtam a Herczeggel kapcsolatban.
Névtelen
 


Mondjuk ez nekem sem szimpi, azt hinné az ember ha ilyen zsúfolt a helyzet érkezési sorrend van.-kinél indul meg hamarabb a szülés
Nekem nem esett volna jól, ha csak úgy se szó, se beszéd életem nagy pillanatában ott hagynak.
Azt hiszem én nem a Herczeghez mennék varratszedés és hathetes kontrollra és persze borítékkal a közremûködést se neki köszönném meg.
Egyébként ritka rossz helyzet, valaki mindenképpen nem úgy jön ki az eseménybõl, ahogy azt elképzelte volna, csak azért elintézési módok között különbség van. Nem is kicsi...
Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok,

jelentem, 2oo2 julius 31-en delutan 14 orakor (mindossze masfel ora alatt) megszuletett Luca Sarolta lanyom 4 kilo 1 dekaval, es 57 centivel.

A szulesrol majd bovebben, most inkabb megyek aludni, mindenesetre tovabbra is csak ajanlani tudom a Herczeget, es Koros Ottiliat.

(vegigfutva az eddigi hozzaszolasokat, annyiban lehet valami, hogy harom ujjnyi mehszaj utan erzesem szerint egy kicsit tagitott rajtam - de ez indokolt volt, hiszen mar felo volt, hogy megfertozodik kivulrol a magzatviz)

Holnap bovebben!!!!

tamara
Névtelen
 

 
 

Érdekes hogy milyen megoszló a közvélemény Dr. Herczegh-gel kapcsolatban, nekem a 2. és a 3. gyerekem született Nála, egy 97-ben, egy pedig 2001 végén. Miden eseményre elkísértem a feleségemet, a szûlésnél is ott voltam. Azt hiszem az elsõ és legfontosabb benyomásom róla az, hogy úriember. Türelmes, megértõ, és diplomata is. Mindig megérezte hogy éppen mit kellene mondani, és mindig volt ideje ostoba kérdéseink megválaszolására.
Anyagiasságnak még csak a nyomát sem tapasztaltam. Mindig úgy éreztük hogy nem egy név vagyunk a sorban, hanem emberek akikkel neki törõdnie kell. Elõbbre járna a magyar egészségügy ha többen lennének ilyenek.
Üdv mindenkinek: Tóth Dániel
Névtelen
 


Tamara!
Gratulálok a nagylányhoz, ha a holnapi részletekkel alá tudod támasztani, akkor kívánok mindenkinek ilyen gyors szülést!
Moncsúr
moncsur
 


Szia Tamara!
Legyetek nagyon-nagyon boldogok!
Gratulálok (és várom a részleteket Kép ).
Debka
debka
 


SZia Tamara!!!

HURRA!
Puszi SaciLucinak is!
Csi!
Névtelen
 


Sziasztok,

szoval a szulesem tortenete:

Reggel fel 10-re kellett bemennem a korhazba CTG-re, ahol mindent rendben talaltak, majd megvizsgalt a Herczegh. Kiderult, hogy harom ujjnyi mar a mehszajam, ezert megnezte, hogy a magzatviz tiszta-e meg - ez eleg fajdalmas vizsgalat, amugy is, de szerintem utana tagitott rajtam kezzel is egy kicsit. De mondom, szerintem ezt csak annak erdekeben tette, hogy nehogy fertozodjon a magzatviz.
Ezt kovetoen azt mondta, hogy a heten biztos, de lehet, hogy meg ma szulok, es a lelkemre kototte, hogyha barmit erzek, induljak, mert ez a szules olyan lesz, mint a gyorsvonat.
Eljottem a korhazbol, leallitottam a kocsit egy parkolohazban, majd meg elinteztem nehany dolgot (cipot vettem, az alberlonktol behajtottam a berleti dijat), majd egy baratnommel a Liszt Ferenc terre beultem jegeskavezni. Ekkor mar fel 12 volt. Ott ereztem, hogy valami van, de egyatalan nem voltam biztos a dolgomban. Del fele fohivtam a ferjem, hogy szerintem jojjon ertem, mert ugy erzem elkezdodott... O jott, meg egy kicsit kocsikaztunk, es fel 1 korul ertunk a korhazba. De meg igy sem voltam abban szaz szazalekig biztos, hogy nekem be kellett jonnom. Megnezett az Ottilia, a Herczegh eppen csaszarozott, kertem beontest, de meg semmi fajasom nem volt, csak hatarozott mehosszehuzodasaim ugy 5 percenkent. A Herczegh kiszolt a mutobol, hogy az Ottilia a beontes elott vizsgaljon meg, nehogy a WC-be szuljek. Meg szerencse, hogy megnezett, mert mar 4 ujjnyira nyitva voltam. Ekkor mar 1 ora elmult. Nemsokkal kesobb a doki burkot akart repeszteni, de nem csinalta, mert a magzatburok rajta volt a baba fejen, es nem kockaztatott. Ezert vatunk a repedesre, ami nemsokara jott is, es ekkor mar tenyleg fajt. Talan 1o ilyen fajdalmas osszehuzodasom volt meg, amikor mar jottek a tolofajasok, es osszesen 3-4 nyomasra megvolt Luca Sarolta, 14 ora 5 perckor. (Tehat az egesz szulesembol kb. haromnegyed ora volt a huzos.) A vegen volt egy kis gubanc, mert a lanyom nem akart 9o fokban elfordulni, es a gaton keresztben jott volna ki, ha a Herczegh es az Ottilia nem mukodik ugy egyutt. (A szules utan lattam, hogy a doki megpuszilgatta az Ottiliat, hogy milyen ugyes volt, amikor ezt a helyzetet - benyulassal - megoldotta.)

Az egesz szulesem, a gyorsasaga ellenere jobban megviselt, mert feltem minden egyes uj esemenytol. Viszont a baba erkezeset sokkal jobban at tudtuk elni, es ez nagyon nagyon jo volt.

Herczeghrol:
megint abszolut pozitiv elmeny. Csak akkor jott be, amikor szukseg volt ra, csendesen dolgozott, erot adott, es biztatott. A gatvarras szerintem sokkal jobban sikerult, mint az elsonel. A gyerekagyon tobbszor meglatogatott, es varratszedesnel megint 2o percet beszelgettunk, pedig penz sem volt nalam. Az "anyagiassagarol" egyebkent meg annyit, hogy nekem a ket terhessegem kozott volt egy spontan vetelesem, ami utan muvi kaparast kellett csinalni, es o a viszgalatkor leszogezte, hogy sem ezert, sem pedig a mutetert nem fogad el egy lukas garast sem. (ez igy termeszetesnek tunhet, de nekem akkor is szipmatikus)
Szoaval nekem is az a velemenyem, hogy turelmes, profi doki, aki a lehetosegeihez (idejehez) merten szaz szazalekosan odafigyel rad, (es a parodra is -ez szerintem fontos dolog), allandoan rendelkezesre all ( a telefonra gondolok).


Szoval teljesen meg vagyok elegedve, es tovabbra is csak ajanlani tudom mindenkinek!!!!

Es szerintem azt is figyeljetek a szulestorteneteknel, hogy altalaban negativumot mindig csak hallomasbol irnak rola (a baratnomnel, a hugomnal, stb. ez es ez tortent). Aki szemelyesen tapasztalata a munkajat, az szerintem meg van vele elegedve.

sziasztok, tamara
Névtelen
 


Ha már másról sincs szó, csak a Herceghrõl Kép:
én 2* szültem nála, nem fogadott volt, hanem ügyeletes, mindemellett csak jó tapasztalatom van vele. A gátvarrás tökéletes volt, amikor visszamentem a 6 hetes kontrollra a Harsányihoz (addig hozzá jártam), azt kérdezte, volt-e gátmetszés! Olyan szépen varrt. Igen, úriember. De ha fogadott orvosomnak szerettem volna, a gatyám is ráment volna. Csillagászati tarifái vannak.

Márti,
múlt héten találkoztam a Tidrenczellel (így kell írni?Kép), hej, de jóképû a lelkem! Nem csoda, hogy a szívedbe zártad! Kép

Tamara,
gratulálok a babádhoz! Kép (Ha odafigyelve olvasod a topicot, azért a legtöbben saját rossz tapasztalataikat írják le!Kép) Ja, és a Harsányi szívbaj nélkül elfogad lóvét egészségügyi kaparásnál!
Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Tamara!
Köszönjük a beszámolót, jó, hogy kiemelted Kõrösi Ottiliát (a majdani kistestvér születésésnél jól jöhet az infó egy esetleges szülésznõ választásnál)
Jó volt olvsani az összeségében pozitív élményeket.
Leírnád, hogy az Ottilia mennyiért válalja a közremûködést? Ettõl függetlenül a normál munkaidejét töltõ szülésznõk is kedvesek voltak, ugyanúgy, mintha nem lett volna fogadott szülésznõd, vagy mire beértél az Ottilia már várt?Az Ottilia hogy néz ki? (nálam az egyiknek Judit volt a neve, a másik sz.nõét viszont nem tudom)
Ha van egy kis idõd az apróság mellett kérlek válaszoljál!
Elõre is köszönöm, üdvözletttel:Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok!

Tamara!
Gratulálok a "kis"lányodhoz. Nagyon örülök, hogy pozitív tapasztalatokat szereztél a Hercegh dokival, pont azokat emelted ki a beszámolódban ami miatt nekem is nagyon szimpatikus. A többieket olvasva kicsit meginogtam, arra gondoltam, hogy alaposan megváltozott tavaly október óta. De Te visszaadtad a bizalmamat benne, és emberi valamint orvosi értékeiben. Egész megkönnyebbültem, köszönöm.

Szerintem sem anyagias, én nem is erre gondoltam amikor felmerült bennem a kérdés, hogy miért indította meg a szülést pont szerdán. Csak annyira fáj, ha arra gondolok, hogy esetleg elkerülhetõ lett volna a császár...
Egyébként tõlem sem kért pénzt a túlhordás miatti 2 naponkénti vizitért.

Jó babázást kívánok, sok pihenõ idõvel

Sz.A
Névtelen
 


Szia Lányok!

Beszéljünk egy kicsit az anyagiakról...
Anno volt egy szülészorvos, fizettek neki elõdeink, õ továbbosztotta, és kész.. Aztán, mi ma már választunk szülésznõt/persze jogosan/, majd bejöttek a dúlák is...
A mi költségeink nagy vonalakban:
-Szülész doki
-Anesztesek/csaszi miatt/
-Mûtõs fiúcskák/mint más mûtétnél is/
-Osztályos nõvérke
-Majd csomagocska a csecsemõsöknek, és a nõvérkéknek.

Sõt, anno a takarító nénike csak rám nem nyitott rám, amikor ültem a klotyón, és ágyba hozta a reggelit. Mit gondoltok, miért?

Az egész rokonság itt mûtteti magát, csak a doki más, mondjuk sebész, meg ilyenek...
Tudom, most mindenki szörnyülködhet, de nem az én csomagom volt az egyetlen, sõt.
1999-ben a fiamnál nem volt még szülésznõválasztás. Most már lett volna, ha nem tuti a császárom. De így kifizettem másra, másnak.

Úgyhogy mi verjük fel az árakat, tehát, ha sokba is kerül, sajnos valahol magunknak köszönhetjük. De ez nem a szülészet sajátossága, hanem az egészségügyé.

Én is csõdbe jutottam, de sajna nem ért váratlanul.Már nem.

Sziasztok: Csi
Névtelen
 


Timi!

Én kétszer szültem a Mészáros dokinál, és meg voltam vele elégedve. Ha gondolod szívesen leírok Neked mindent (vagy legalábbis sokmindent :-) ), csak akkor add meg az email címedet :-)

Nati
Nati
 


Nati!
Ha úgy gondolod,hogy szívesen megosztanád másokkal is a tapasztalataidat, mi örülnénk neki itt a topikban. :-)

Tea!
Ha éppen pihenõ percet tartasz és benézel ide, akkor üdvözlet Neked is, és további jó munkát: Moncsúr
moncsur
 


Koszonom a gratulaciokat!

Moncsur,
a Koros Ottilia egy negyvenes, voros haju no, kulonos ismerteto jele, hogy rossz az egyik laba. Egyebkent szombatonkent o az asszisztens a Herczegh rendelojeben. En azert akartam most valasztani, mert az elozo szulesemnel meg szulesznobol is keves volt, annyian szultunk, es teljes biztonsagban akartam magam erezni magam, hogy legyen valaki mellettem (na persze a ferjemen kivul) az elejetol a vegeig. Nekem az Ottilia is bejott, hozza jartam CTG-re, barmi problemammal felhivhattam a szules elott is. 1o es 2o ezer kozott szoktak neki adni, attol fuggoen, hogy mennyire vagy vele megelegedve, mennyi ideig van melletted, es hogy kulon hivni kell-e, vagy amugy is bent van a korhazban.

Kedves Sz.A.!

orulok, hogy visszaadtam a hited a Herczegbe! Szerintem az egyetlen hibaja, hogy sok betege van. Es minel tobb betege van valakinek, annal tobb valos vagy velt hibat talalnak a munkajaban. Azt, hogy bizhatom benne, meg az is bizonyitja, hogy a 37. heten el akartunk utazni nehany napra Pragaba. Mindenki ovott tole, de mi a Herczegh velemenyet tekintettuk mervadonak, aki megvizsgalt, es azt mondta, hogy 1oo szazak, hogy nem fogok megszulni kint, nyugodtan menjek, mert meg minimum ket het hatra van. Igaza lett, egyben hazajottem, es ket es fel het mulva megszultem.

Es hogy ne csak a Herczeghrol essen szo:

tobb szobatarsamnak is a Peto volt a dokija, es nagyon szimpi volt, ahogy gyakran bejott hozzajuk, es ahogy beszelt veluk. Ugyhogy csak jot tudok rola mondani.

A T. Zsolt tenyleg nagyon jokepu....

sziasztok, tamara

Ja, es a harmadik janyomat is a Herczeghnel akarom szulni!!!!!
Névtelen
 


Virág, Tamara, mások!

Át ne irányítsátok a kedvenc dokimat a szépségiparba! KépKépKép Jó pasit még csakcsak talál az ember lánya itt-ott, de tökéletes orvost????? És mi (a jó pasim meg én Kép) még szeretnénk egy-két gyereket és én a Tidrenczelnél akarom a többit is megszülni!

Kõrös Ottíliához: nekem is õ volt a választott - felkért szülésznõm, és én nagyon örülök neki, hogy õt választottam(a következõknél is õt szeretném)! Én nagyon féltem a terhességtõl is, a szüléstõl meg pláne, mindig nagyon kedves volt, megnyugtató, odafigyelõ, okos - szóval, nagyon jól éreztem magam a kórházban a szülés elõtt, alatt és után is, nekik köszönhetõen! Kép

Márti
márti
 
 


Szia Márti

Ma léptem rá elöször ide az internetre, egyik ismerösöm mondta , hogy itt kaphatok új információkat. ( Ahogy olvastam, jókat nevettem néha). Rólam csak annyit hogy már szültem más kórházban, de sok jót hallottam a Máv-ról és a Tidrenczel dokit ajánlották. Valójában tényleg eléggé jóképü és fiatal is, bevallom amikor elöször elmentem hozzá egy kicsit zavarban voltam, de ez nagyon gyorsan elmúlt. Normális ember és orvos együtt. Nem gondoltam volna, hogy valaha orvossal jó viszonyban leszek, szinte jó barátok lettünk, a férjem is ugyanigy gondolja. Nemsokára szülni fogok és csak örülhetek, hogy a Mávba kerültem ( múltkor a doktor felvitt a szülöszobára, nagyon szép).

és Márti köszönöm az infókat.

Sziasztok
kati
kati
 


Sziasztok Lányok

Lehet hogy kissé már unalmas a dr Herczegh téma és röviden elleirom a történetem. Föleg Sz. É.-nek küldöm, mert ö irt elöször a szerdai Herczegh féle szülésekröl. Nekem ez azért okozott nagy örömet, mert én teljesen ugyanúgy szültem mint ö egy szerdai napon. Egy szerda reggel voltam vizsgálaton a Herczeghnél fájások nélkül négy másik lánnyal együtt és délután mindannyian találkoztunk fájásokkal a szülöszobán. Nekem feltünt a dolog. A mai napig bántott egy kicsit a dolog és azt hittem csak én vagyok túlérzékeny, de most hogy láttam Sz. É. levelét, tudom , hogy jól éreztem. Egyébként a szülésemmel nem volt semmi baj, csak az az egy dolog zavar, hogy azért mentem a Máv-ba mert baba barát kórház és sok olyat kinál, amit más kórház nem. De ezek szerint herczegh doktort is kinál, aki valahogy nem ezeket az elveket vallja és beinditja a szüléseket szerdánként. Ebben biztos vagyok. És tudom is hogy miért, hiszen minden szerdán ö az ügyeletes és igy nem kell más napon szüléshez járnia. végül is érthetö, igy kényelmes neki. Csak tölünk vesz el valamit a doktor!
A kórház egyébként szép és jó és azt hiszem a többi szülész betartja azt, amiért ök hiresek. Dr Herczeghröl pedig sok mindent mondanak, jót és rosszat is. Én most a saját történetemet irtam le, és nagyon örülök, hogy másnak is feltünt ez a dolog, igy már nem bánt belül.
Azt pedig nem igazán értem miért csak egy doktorról szól ez aMáv kórházas rész, hiszen annyi jó szülész van ebben a kórházban, én már találtam is egyet magamnak, minöségileg
jobb és öszintébb, mint a Herczegh.

Nektek meg azt javaslom, hogy ha szerdára hivnak be titeket, ne hagyjátok megvizsgálni magatokat alulról, mert igy nem akkor indul be a szülésetek, emikor egy lusta szülészorvos akarja, hanem akkor amikor a gyermeketek és a szervezetetek.

Üdv Zs.
zsuzsa
 


Sziasztok!
Tamara, Márti!
Köszönöm a Kõrösi Ottiliáról írtakat. Van valami abban, hogy ha beindul a nagyüzem kevés bizony a szülésznõ is. (nekem szerencsém volt, mert rajtam kívül sehol senki, aztán estére megérkezett az új nagy csapat már..)

Kati!
A szülõszobák nemhogy szépek, hanem tiszták és nagyon jól felszereltek. Nagy örömmel töltött el engem is!!! Ott jó helyen van az ember. Persze mindenkinek azt kívánom, hogy ne kelljen a nagy mûtõ, de azért megnyugtató helyen van az is!! Igaz?

Zsuzsa!
Hogy ne csak a H. nevétõl legyen hangos a topic (népszerûségét is mutatja) beírom az én orvosom nevét, akit a második gyerkõcnél is választani fogok: dr Harsányi Lehel
moncsur
 


Moncsúr!

SZívesen! Ottília nem Kõrösi, hanem KÕRÖS!

Márti
márti
 
 


Moncsúr, és persze Mindenki :-)

akkor néhány info, mert olyan szépen kérted :-) Tényleg hátha érdekel mást is, aki nem mer kérdezni, csak csendben olvasgat. :-) De ha mindent itt írnék le, ami tapasztalatom van Mészáros doktorral kapcsolatban, megtelne velem a topic :-)

Szóval én két gyerkõcömet szültem nála és maximálisan meg voltam vele elégedve. A lányom születése spontán indult, fájásokkal, õ nem volt ügyeletes, de mikor megtudta, hogy bent vagyok, akkor jött azonnal, és mellettem volt. A fiam indított szülés volt, mert 6 nappal túlhordtam, és a magzatvíz már zöld volt. Az egy ügyeleti napján történt, de az akkor már kellett és nem azért történt, mert akkor õ ott épp ráért. Ott is mellettem volt, figyelt rám, és jött ha kellett. Magától is, de úgy is, ha hívtuk. A terhesgondozás alatt is figyelt rám, kedves volt (bár azért õ nem az a bûbáj doki szerintem, aki állandóan jópofizik, de mi nagyon jól kijöttünk egymással és nagyon jó fej volt). Ultrahangon is elmondta mindig mit lát, meg lehetett kérdezni, hogy fiú vagy lány, és ha látta azonnal mondta is. Mutogatta is, hogy mit lát... ezek mind mind apróságok, de egy terhes nõnek nagyon jólesnek.

Ja, nála a hüvelyi vizsgálat a terhesgondozás része, minden alkalommal van (eleinte havonta egyszer). Ezt csak azért mondom, mert van akit zavar, engem megnyugtatott, ha azt mondta minden rendben, méhszáj zárt... stb. Engem az zavar, ha a terhesgondozás abból áll, hogy a doki megkérdezi hogy vagyok. Ilyen is van. Hát... ebbõl biztos nem veszi észre, ha nyílik a méhszáj..., esetleg túl korán.

Olvastam már róla rossz véleményt is, de errõl meg az a véleményem, hogy akinek nem szimpi az nem jár hozzá. Nekem bejött, én biztonságban éreztem magam mellette a szülések alatt, és ez nagyon fontos, akkor, ott.

Kb. ennyi, röviden :-)

Nati
Nati
 


Sziasztok!
Márti! Köszi a helyreigazítást, noteszomban javítottam. :-)

Nati!
Nem baj, írjál csak nyugodtan, gyarapítsa a te doktorod is a topicot, meg aztán úgy is gyakran dr H-tól hangosak az oldalak :-)
A pozitív élményeket mindig jó olvasni.
Egyébként a Harsányi is mindig (havonta) vizsgál hüvelyen át, hasonló okokból, mint a tied.
Minél többen írnak be, annál színesebbek az oldalak, és ami a lényeg jó kis kórházat választottunk mindannyian, mert azért a jó vélemények vannak túlsúlyban (hála)

Üdvözlet mindenkinek, és kellemes hétvégét!

Tea itt vagy??:-))?? /egy idõ óta soha nem sikerül a smili!! :-((( Pedig mindig ugyanúgy csinálom :-(
moncsur
 


Zsuzsa,
kit? Sajnálom, hogy úgy érzed, elvett ez a megindítás valamit. Kép Megértelek. Nem lehet véletlen, ez egyértelmû, és igen, meg lehet így indítani szülést. Az én jó tapasztalatom ellenére abszolút hihetõ. Én becsapva érezném magam.

Csi,
te itt is? Kép Igen, mi rontottuk el õket. Mûtõsfiú? Csecsemõsnõvér? Osztályosnõvér??????? Drága Csi, te hány bankot pakoltál ki ehhez? Esetleg egy lottófõnyeremény? Mi a francnak adsz ennyi embernek lóvét? OK, ha te vagy a Mikulás... Kép De most komolyan! Én nem sajnálom a pénzt senkitõl. De csak rád nem nyitja a vécét, mert tejelsz neki? Ez most komoly? Nyissa csak rám, elküldöm az édes anyukájába!!! (Bocsi, ez talán dühöngõ-stílus, de nézzétek el nekem, kissé indulatos lettem.) A takarítónéninek? ???????????? Ne viccelj már! Anesztes? Hát azért kapja azt a tényleg nem túl sok fizetését, hogy elaltasson! Téged ki nyom tele pénzzel? Ha nyomnak, OK, jótékonykodj. De ha nem... De azt írtad, csõdbe mentél... Nem csodálom. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


moncsur,
hagyd ki a kötõjelet - ! Csak így : ( vagy : ), persze szóköz nélkül. Kép
Puszi:

Virág
Névtelen
 


OFF
Moncsur!!
csak most tudtam bejonni sajnos- egesz nap be se tudtam nezni :-((( De most nagyon orultem am az uzeneteknek!!! :-))))
Tea
Tea
 


Virág!
Köszönöm, már próbálom is! Kép Kép

Tea!
Jobb késõbb, mint soha Kép Kép
moncsur
 


Szevasz Virág!Hát, persze, mindenhol ott vagyok!

Oh, kedvesem, ez egy ilyen dolog! Én azt tettem, hogy amikor
bekerültem a szobába, /tudod, engem betoltak/ akkor az elsõ adandó alkalommal megkérdeztem a sz.társakat a szokásokról..azaz csak a tarifát kérdeztem meg, hogy kinek mennyit szoktak.. Ne hidd, hogy én vagyok Krõzus! De Nektek ott a szülésznõ aki /az írásodra utalva/ szintén azért kapja a nevetséges fizuját, mert az a dóga, hogy szültessen. Nekem, a nem egyszerû csaszik miatt nem szülésznõ, hanem egy komplett stáb volt ott a szülésnél. Az elsõnél kaptam vékony tût a gerincembe, vékony katétert a mancsomba. Tudod az sem mindegy, hogy mûtét után az anesztesek rádnéznek-e, amikor az embernek 220-a vérnyomása, egy beteljesült toxémia miatt. Téptek már ki belõled katétert?? Az fincsi ám! És én nem akartam azt sem megtudni, hogy hányféle képpen tudják felrakni. Volt császárod már? Akkor tudnád, hogy az ügyeletes nõvér pelenkáz, mosdat ki az alvadt vérbõl, segít felállni, majd a belõled lógó négy/!/ csõvel megküzdve segít zuhanyozni. Ha nem néz rád, a katéter megtelik, és széddurran a hólyagod! Mert azt felejtsd el, hogy eléred a csengõzsinórt! A csecsmõdet akkor láthatod, amikor õk akarják, mert a fejed sem emelheted fel, nemhogy a babucit, fõleg ha akkora, mint az enyém. Az elsõszülöttemet nem akarták kiadni a MÁVból, mert a fenekén nem volt bõr, valahogy kimaradt a pelusozás, és az én járóképtelenségem nem tette lehetõvé az ellátását, csak második naptól. Azt is közölték, hogy sajnos elfogyott a krém! Mindezt vasárnap este, amikor elment az összes rokon. Aztán, mégiscsak lett!!! Nahát, de érdekes!!!!! Ez nem fordult elõ a második gyereknél, és se cukros vizet, se tápszert, se cumit nem kapott, ha én nem akartam,viszont kapott nõi tejet a kékfényezésnél. Ne feledd, Te hazamentél a szülés napján, én aznap fel sem kelhettem! Ne tudd meg, milyen kiszolgáltatott érzés császárosnak lenni, az egész élmény késõbbi megítélése attól függ, hogy mennyire volt Veled a fent említett stáb kedves. Egyébként összességében olcsóbban megúsztam, mint a többiek a szülésznõ hálapénzével. Esetemben a hálapénz szó szerint értendõ. De most, hogy mondod, a második alkalommal nem is találkoztam takarítónõvel. De az elsõnél õ hozta vitte a kölyköt, ágyba a reggelimet, és a friss teát. Párom lábmûtétjénél õ fõzte a friss kávét, és hozta a napi sajtót egy emelettel lejjebb. A szomszédom szívmûtétje után pedig gyengéden közölte az asszonnyal, hogy bár õ csak takarító, de ágytálat õ is szívesen odavisz bárkinek. Mindezt 200Ft-ért.
Én asszem, hogy azért, mert én beszélek CSAK errõl, ez igenis így mûködik. Tudok olyat is mondani a hálapénzrõl, amitõl végképp égnek állna a hajad. De azt nem vagyok hajlandó leírni, esetleg egyszer majd szóban.
Bocsi a regényért, de azt hiszem, így jobban érthetõ minden. És mégegyszer hangsúlyozom, én már kész tarifát kaptam.

Sziasztok
Csi
Névtelen
 


JUHÉÉÉ VIRÁG! Végre sikerült, ezek szerint jól elfelejtettem Kép Kép
Nem akarok túl pofátlan lenni, mert ez a téma nem annyira a MÁV élménye, de megmutatnád még a nagyon örülõ vigyorit és a vörösödõ dühöngõt?
Köszi Kép elõre is

Tea! Ezt küldöm neked Kép Kép Kép Kép Kép Kép Képannak örömére, hogy ismét tudom Kép))))
Moncsúr
moncsur
 


Virág!Még valami!
Bocsi, de az egy kicsit sértõ duma, hogy "Ha nyomnak, OK jótékonykodj".
Talán nem kéne ilyen hirtelen kijelentéseket tenni!
Csi
Névtelen
 


Csi,
bocsánat, ha olyat írtam, ami bántó, nem állt szándékomban. A nyomás a pénzre volt értendõ. Ez, azt hittem, kiderült az elõzõ mondatból. Úgy látszik, mégsem. Mégegyszer bocsánat, nem akartalak megbántani. Kép Ami a többit illeti, igen, néha elhamarkodottan jár a szám (kezem), nem ismertem meg a másik oldalt. Hát elég szomorú, hogy ez így mûködik. Nekem múlt héten volt egy kis hasi mûtétem, tényleg kiszolgáltatott az ember. Azt a k***a katétert és kanült addig nem szedték ki, amíg az orvosom nem engedélyezte, akit nem tudtak du. 4-ig elérni. (Reggel fél 10 körül lehetett a mûtét.) Azt hittem, mérgemben szétrobbanok. De aztán határozottan megkértem a fõnõvért, hogy most azonnal kerítse elõ a dokimat, amit azonnal meg is tett, katéter, kanül ki is került belõlem perceken belül. Nekem nincs pénzem kis csomagocskákra az egész személyzetnek, de az angyali fõnõvérnek, az hiszem Erzsike néni (?), na neki jutott a búcsúzáskor egy nagy ölelés. És fogadni merek, hogy ennek jobban örült, mint bármi másnak. Ezzel nem ellent mondok most, hanem azt írom le, mi történt velem.

moncsur,
: O (ez egy nagy o betû)= Kép A dühöngõ fejet valaki nekem is megmutathatná. Kép

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Lehet, hogy van egyszerûbb formája is, de én csak ezt tudom:

\ aztán clipart aztán {angry}, persze aztánok és szóközök nélkül. Amikor elküldöd, akkár változik át smilevá.
Ha crazy-t írsz az angry helyett, akkor egy szemüveges nyelvkilógós lesz, ha wink-et, akkor egy kacsintós.

Kép Kép Kép

Menta
menta
 
 


Kedves Virág és Menta!

Most akkor megpróbálom, és azt követõen már teszem próbára türelmeteket. (elég illúzió romboló, amikor látja az ember, hogy van hozzászólás-pedig csak én próbálom a smilikat Kép)
Köszönöm mindkettõtök segítségét Kép
Kép
Kép
Kép
Bízom benne sikerül a mû, további kellemes hétvégét mindenkinek Moncsúr Kép
moncsur
 


Moncsúr!
A Dokumentáció/ Formázásnál-nál még mást is találsz, nézd meg!Tudod, a "Fa nézetben"
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem úgy tûnik, hogy itt csak néhány ember beszélget, de azért bekapcsolódnék. Tényleg ennyire aatól függ a MÁV szülészetén az ellátás, hogy fizet-e az ember és mennyit? Tudom, hogy "illik" adni mindenkinek, de mikor egy (esetleg kettõ) baba születik minden forintnak van helye otthon. Már a nõvérekenk is tarifájuk van? Négy nap alatt hányan fordulnak meg az osztályon? No meg még a csecsemõsök! Én erre nem vagyok felkészülve.

Más. Ki tudja, hogy sima szülés után hányadik napon lehet haza menni? Vagy ez orvosonként változó?

Különben én eddig csak jókat hallottam a gyermekágyas ellátásról. Van valakinek rossz tapasztalata is?

Köszi, ha válaszoltok!
MICU
MICU
 


Micu!

Nekem a MÁV szülészetével kapcsolatban csak jó tapasztalataim voltak, hosszú vajúdás során sokakkal találkoztam, mindenki nagyon kedves és rendes volt, holott nem adtam pénzeket (igaz, volt választott orvosom és szülésznõm, többnyire velük álltam kapcsolatban, de nem kizárólag).

A csecsemõsökkel már nem voltam tökéletesen elégedett, de ez az elégedetlenség is csak néhányukra vonatkozik - sajnos az õ nevük nem szerepelt a ruhájukon, így nem tudom név szerint említeni õket, sem a "jókat" sem a "rosszakat". A csecsemõsök közül szinte senkivel sem találkoztam többször, így esély sem nagyon lett volna "fizetségre". Én csak egy, a csecsemõosztályon ügyeletesként dolgozó szülésznõnek szántam vmi ajándékot, mert õ nagyon sokat segített nekem, de sajnos õ már nem dolgozik ott, egyéb pénzeket nem osztogattam.

Sima szülés tán akár 2 órával is hazamehetsz, a szokásos a 4. nap, mert akkor kell a gyerekektõl egy vérmintát venni (ha hazamész, vissza kell vinned akkorra)

Én jól éreztem magam a kórházban a négy nap alatt, a szobák jók, a 24 órás rooming-in nekem nagyon bevált, a szobatársaim nagyon jófejek voltak, az egyiktõl, aki már a második babáját szülte, nagyon sokat tanultam - többet, mint a csecsemõsöktõl.

SZerintem nyugodtan kérdezz bármit, az a néhány ember, aki itt beszélget, szívesen fog válaszolni! Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Most jöttem vissza szabim második hetébõl, és kedden voltam Mészáros dokinál, és szimpatikusnak, gondosnak tûnt, szerintem jól választottam. Nati, ha olvasol, az e-mail címem tkecskes@visteon.com, szeretettel várom minden infódat!

Köszi elõre is: Timi
Timi
 


köszönöm az infót, nagyon tetszik

Tea!
Ha erre jársz, küldöm neked Kép

Micu!
Legyél köztünk üdvözölve! Most tényleg kevesen járnak ide, de van olyan idõszak, amikor rendkívül népszerû a rovat. Gyere te is többet!
Márti már leírta jól az infókat. Nekem síma szülésem volt, így nem voltam annyira kiszolgáltatott, mint Csi. A szülésznõnek mi adtunk pénzt, mert úgy éreztük megérdemlik (2-en voltak) Ha nem adtunk volna, akkor se néztek volna ferde szemmel. Akik tudhatták biztosra, hogy nem szülök a mûszakukban, õk is nagyon rendesek voltak, pedig ott biztos volt, hogy nem lesz hálapénz. A csecsemõs osztályon nem adtam senkinek, és tényleg elvétve lehet egy-egy nõvért két alkalommal látni. Azért nem adtam, mert nem éreztem, hogy valamelyik is tett volna valami olyan pluszt, ami arra indíttatott volna. Ez nem azt jelenti, hogy rémálom az ottani helyzet, csak más, mint a szülõszobai. Kicsit jó, ha erõszakos vagy. De megmutatták a pelenkázást, köldök ellátást és az utolsó nap a fürdetést. Amikor éjszaka nem volt velem a kislányom, megkérdezték, hogy mit adjanak neki (cukros víz, tápszer, központi anyatej)De az is biztos, hogy a legtöbbet a szobatársaktól lehet tanulni, nálunk is jó volt a társaság-mentek az eszmecserék.

Timi!
Jó hallani felõled, már azt hittem elvesztél! Kép
Mindenkinek üdvözletKép MoncsúrKép
moncsur
 


Micu!
Ki az orvosd? Mikorra várod a babát?
moncsur
 


Sziasztok!

Igen, tényleg a 4. napon lehet hazamenni.

A pénzrõl annyit, hogy a dokinak ugye adtam, a szülésznõ nálam nem volt választott, de rendes volt velem, úgyhogy õ is kapott 5 ezret. Én másnak nem adtam.

Még annyit, hogy amilyen jó a szülészete, jók az orvosok, kultúrált, jól felszerelt, annyira gyenge a gyerekágyas részleg. Én nagyon nem voltam megelégedve velük. Alig néztek ránk, ha kértünk valamit (pl. mellettem egy császáros ikres anyuka annyit kért, hogy mérjék meg a vérnyomását), azt rendszerint elfelejtették, többszöri kérésre, talán megcsinálták. Nem tudták soha hol vagy, nem is kerestek igazán. A gyerekorvosok is elég flegmák... nekem az volt a rémálmom, mikor jöttek vizitelni, hogy most akkor elviszik a gyereket vagy nem...(mert ha besárgult, akkor vitték kékfényezni)

Timi,
írok persze :-)

Nati
Nati
 


Lányok!Márti!
Ismét sikerült félreértetnem magam!
Nem "osztogattam" a pénzt.Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, de asszem csak magyarázkodásnak tûnne, ha ismét belekezdenék, így nem teszem, mert nem vagyok rászorulva. Már látom, hogy darázsfészekbe nyúltam, de azt hittem, errõl is lehet beszélni, bocsi tévedtem. Valóban mindenkinek magánügye az anyagi oldal, de ha nem említjük, attól még létezik. Nekem is fura, hogy vajon hogy lett a két évvel ezelõtti átlag 25ezerbõl mára átlag 50ezer az orvosi pénz, hozzászámítva a fent mások által említett szülésznõi juttatást /két éve még ez sem volt/a 10-25 ezret, tehát mára akár 40-45 ezerrel is többet fizetnek a ma szülõ nõk.
Rendben, én vertem fel az árakat, holott ott sem voltam két évig. Azért az még leírom mégegyszer, hogy kevesebbe volt nekem a császáros stáb, mint másnak a szülésznõs szülés.
Na, errõl ennyit. Részemrõl a tabutéma lezárva, legközelebb meggondoltabb leszek!

Márti!A csecsemõsökrõl alkotott véleményünk tökéletesen egyezik. Van köztük néhány rettenet, de az átlag jó.

MICU! Nem akartam senkit elrettenteni! Ne hidd azt, hogy ennyire pénzfüggõ az ellátás minõsége, a MÁV sem különbbb más kórháztól, és nem különb az egész egészségügytõl. Talán annyiban másabb,hogy itt az alapszolgáltatás mércéje kicsit magasabban van, mint egy közkórházban. Ez valószinû, hogy a diplomáciai kiemeltségének is köszönhetõ, bár erre nem esküszöm meg.
A szülés után akkor mehetsz haza, amikor a csecsemõt engedik, aztán az orvosod véleménye a következõ. Engem kedden császároztak, és pénteken már itthon is voltam. Igaz, addigra túljutottunk a kékfényezésen. Vasárnap pedig visszadöcögtem varratszedésre, és a lányomnak akkor volt a vérvétele, ami kötelezõ. Van köztünk egy Virág nevû anyuka, õ a szülés napján meglépett, de errõl õ tudna többet mesélni, biztos meg is teszi. De neki három gyereke volt otthon, tehát nem volt kezdõ, és az sokat számít.
A gyerekágyas ellátás megítélése szerintem az anyuka pillanatnyi hangulatától függ. Mindkét szülésemnél kitört a "szobalázadás", amikor a szobatársaimmal együtt felháborodtunk, mindenki a maga kis sérelmén, de ezt pillanatok alatt feledtetni tudják a gyárilag tündérnek született szülész-nõvérkék. Tudod a szülésznõk vannak ügyeletben az osztályon, így profi kezekbe kerülsz a szülés után is. Feltéve,ha nem fogsz ki valami idióta nõvért, akihez nekünk is volt szerencsénk. De csak egy ilyet tudok, na de az aztán kitett magáért!
Maga az ellátás rendszere szerintem egész jó, de mindenképp az aznapi ügyeletestõl függ. Mindenre válaszolnak a csecsemõsök is, csak az a baj, hogy sokszor magad sem tudod, hogy kérdezni kellett volna. Nekem furi volt, hogy azt mondta az egyik csecsemõs, hogy a kékfényezõs babákat 23kor lehet a gyermekosztályon megszoptatni, mire felcaplattam, és ott derült ki, hogy egyátalán nem lehet szoptatni õket.
Egyébként, most jut eszembe, hogy az intenzívesekrõl nem esett itt még szó! Ha valakinek besárgul a babaája, és viszik kékfényezni, nyugodtan látogassa meg ejszaka, mert az ott egy emelettel feljebb a nyugalom, és a barátság szigete, már amennyire egy intenzív az lehet.
Sziasztok
Csi
Névtelen
 


Érdeklõdni szeretnék, mert nemkem az 40-50.000.-Ft egy szülésért plusz az 5000-6000.-Ft vizsgálatokért nagyon sok, hogy a MÁV-ban van olyan orvos, aki gátvédelemmel vezeti le a szülést, emberséges, és kevesebbet kér. Ha tudtok ilyet írjátok meg, azt is hogy mennyit kér, magán rendelése van, vagy a kórházban rendel.
Vica
 


Moncsur!
Nagyon klassz! Kép{smile}
-de nekem nem jött össze :-((((
Micu!
Azért tûnhet, hogy pár ember beszéget, mert a többiek nem szólnak hozzá. Gondolom õk inkább csak olvassák...Nekünk szívünk csücske ez a topik, mert életünk egyik legfontosabb élménye kapcsolódik hozzá, még ha nem is mindenkinek felhõtlen..Úgyhogy, ha írsz nekünk, attól csak bõvül a kör .-)))
Egyébként a csecsemõsöknél van egy fiatal lány - sajnos a nevét elfelejtettem - de az egyéniség felejthetetlen: szóval õt saját bevallása szerin nem tudta az édesanyja szoptatni, mert senki nem mutatta meg neki a kórházban hogyan kell, azután meg már késõ volt. Szóval ez a lány valóságos missziót csinál abból, hogy akivel beszél az tudjon és jól szoptatni!!! Egy viszonylag gyors beszédû, kicsit duci, szemüveges, rövid hajú lány. Volt, hogy kérdeztem tõle - épp azonnal nem tudott jönni, de mondta, hogy ennyi meg ennyi idõ múlva visszajön és megbeszéljük - és csodák csodája nem felejtette el és visszajött!!! mellesleg a szülészorvoson és a szülésznõkön kívül én sem adtam senkinek pénzt és nem éreztem ennek szerencsére semmilyen hiányt. Bár az tény, hogy a csecsemõs osztály úgy ahogy van naaaagyoooon alatta marad a szülõszoba színvonalának mindenben. Úgy tûnik a mÁV-nak nics pénze dologi kiadásokra csak beruházásokra...
TEA
 


Moncsúr!
Most látom összejött - e mitõl maradt benn a többi?
egfyébként ha itt idegesítenénk a többieket van egy üzenõfüzet is, de nem találtam meg- esetleg ott küldhetünk egymásnak Kép{}
Tea
 


Szia, Micu,
itt a Virág nevû anyuka, aki a 3. és 4. szülése után azonnal lelécelt. És ez az anuka nagyon nem tanácsolja, hogy egy elsõbabás kövesse a példáját. Kép (Ugye jól vettem ki, hogy az vagy?) Az az általános tapasztalat (nem igaz mindenkire), hogy az elsõ szülés után nehezebben regenerálódunk, mint többediknél. És abban sincs általában tapasztalatunk, hogy mit is kezdjünk azzal a kis csomaggal. (A babával.Kép) Ha nem lett volna itthon állandó és tapasztalt segítségem (a férjem), nem mertem volna többediknél sem hazajönni.

Csi,
lazíts. KépKépKép

Vica,
ha találok ímélcímet Kép a profilodban, írok. A gátvédelem pedig nem az orvos feladata, hanem a szülésznõé. Kép Ha nincs, írj egy mélt az én címemre, visszaírok. (Profilban)

Pusssszancs:

Virág
Virág (fiore)
 


Csi!

A te írásodtól függetlenül, Micu kérdésére írtam, hogy nem osztogattam pénzt - ami egyébként bárkinek a magánügye, ha esetleg osztogattál volna, sem lenne hozzá semmi közöm! Kép Csak úgy láttam, hogy fél attól, hogy a MÁV nagyon "drága" kórház (amit egyébként másoktól is hallottam, hogy azért nem jönnek ide szülni, mert nem tudják megfizetni). Az én dokim pld. nem rendelkezik tarifával, nem azért lelkiismeretes és figyelmes, mert ellenszolgáltatást vár érte, a választott szülésznõmrõl ugyanezt tudom elmondani. Holott megkérdeztem, mennyit kér - semmit! Úgyhogy amit adtam nekik, valóban HÁLApénz volt, és a mai napig nagy szeretettel és valódi hálával gondolok mindkettõjükre! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Sziasztok Lányok!

Írok én is, hogy több vélemény is jelen legyen.
Szóval és is a MÁV-ban szültem tavaly és most novemberben is itt fogok.
Anno magánorvosom volt, ingem-gatyám ráment és nem láttam belõle többet mint most. Most is választottam orvost, de õ a kórházban rendel. Nincs tarifája, ha adsz neki az a te dolgod. Én ált. szombatonként megyek hozzá, mert akkor a lányomat nem kell elcipelni. Õ feleslegesen nem rángat be csak ha gondod van, de akkor mindig nagyon kézségesen segít, magyaráz. Mivel a védõnõd adhat beutalót terheléses vércukor vizsgálattól kezdve, AFP-ig bármire, ezért még a vérvételt is itt a sarko SZTK-ba csináltatom és az eredményt telefonon egyeztetjük. A lányommal anno mindenért be kellett rohannom a magánrendelõbe-nyilván a tarifa miatt-ami soxor macerás volt. UH-ra is idõpontra járok és még 10 percnél többet nem vártam sose. Mondjuk képet nem adnak és nem a te dokid csinálja/ nekem ált a Harsányi szokta/ de ha képet akarsz akkor elmész 4D-re. Modjuk második babával már lazább is vagyok.

Én a szülésznõnek anno nem adtam, mert 3 is volt ügyeletben a szülés alatt, akkor most melyiknek. Az osztályon le sem tojtak, pedig toxémia miatt indított szülésem volt, a nõvérek tényleg csak hívásra jöttek segíteni. A gyerekorvoskról a véleményem katasztrófális. Egy mosolytalan, antipatikus nõcit sikerült kifogni, aki nem tájékoztatott semmirõl és egyszercsak elvitték a lányt az intenzívre, mert besárgult én meg azt hittem itt a vég. Még szerencse, hogy anyósom gyerekorvos és õ intézkedett.
Az intenzívre 3 óránként mehetsz fel szoptatni, ott nagyon kedves gárda van. Este 10 után nem mehetsz fel, ha anyatejet akarsz a babádnak, akkor fejned kell és azt ha felviszed, odaadják neki üvegbõl. Reggel 7-kor mehetsz fel elõször. Viszont ha a babád nem bírja ki a 3 órát, akkor leszólnak érted hamarabbKépKépSzülészet 3. emelet, intenzív 4. emelet.
A takinéni rám is rámnyitott fürdés közben, de mit lehet tenni. A kaja katasztrófális, dehát azt úgyis visznek a rokonokKép Szóval jobb lenne azonnal a második szüléssel kezdeni, mert úgy könnyebb mind az orvos, mind a nõvérek kérdés. KépKépKép Remélem tudtam segíteni.

Amit én kérdeznék az az, hogy mennyibe is kerül a külön szoba, mert elfelejtettem. Ugyanis azon túlmenõen, hogy jobb ha nem vagy a szobába egyedül, engem fárasztott a rengeteg látogató, akikkel kint kellett a kemény széken üldögélni-amikor alig bírtam- a külön szobába viszont bejöhetnének. Köszi.

Üdv:Pankamama
PM
 


Lányok!
Ha valaki tudja a Tirdencel/?/ doki paramétereit, kérem írja le! Hol, mikor, milyen módon rendel, stb.
Kösz-Csi
Névtelen
 


Csi!

Tidrenczel ZSolt a neve, nincs magánrendelése, a kórházban fogad, megbeszélés szerint. Ha felhívod a MÁV-ot a kp-i számon és kéred a szülõszobát, valószínûleg megtalálod!

Márti
márti
 
 


Tea!
Az üzenõfüzetet nem találom Kép, ma napközben nem tudtam benézni, csak most esteKép

Csi!
Nyugodtan írd meg a véleményedet, ha bármi megfogalamzódik benned. Ezért van a topik, és ha valakivel (esetleg többekkel) nem egyezik, az se gond. Neked is volt egyfajta tapasztalatod és érdekel az is mindenkit-akit meg ugye nem, az nem jön felénk.. Ha félreértés van, azt is érdemes tisztázni, mert olvashattad a lányok nem bántó jelleggel írták a magukét! Kép
Gyere csak gyakran!

Pankamama!
A VIP szobák ára úgy emlékszem kb. 5-7000 Ft/nap, de ha kéred a gyerekágyas osztályt, ott megmondják telefonon is.

PM!
November mindjárt itt van!!! Ha idõd engedi, látogassál el néha felénk. Akik még elsõ babás kismamák biztosan örülnének a te általad megszerzett tapasztalatoknak is, meg persze mi is szívesen olvassuk!
Kinél fogsz szülni, az elsõt kinél szülted? Gondolom elégedett voltál, ha te is visszajáró vagy. (?)

Kedves mindenki!
Nem biztos, hogy mindannyian tudjátok ezeknek a szobáknak az elõnyeit, pár sor erejéig leírom: ami nagyon jó, hogy a látogatók bemehetnek a szobába bármikor. Apuka is bent tud aludni/enni. A szobában bent van TV, pelenkázó asztal, hûtõszekrény, természetesen (WC, zuhanyzó). Elméletileg mást nem tesznek melléd, ám ha totális zsúfoltság van, akkor ez megdõl és vele együtt a látogatók szobában való fogadása is. Mindennek napi felára van... Szerintem fõleg a többedszer szülõknek tud elõnyös lenni. Amikor elsõ babával van az ember, nagyon sokat segítenek egymásnak a szobatársak. Ennek az esélye ilyen körülményekkor minimálisra csökken. Amikor én bent voltam, egy nõ a 3. babával kihasználta a szoba elõnyeit, és õ nagyon dícsérte.
Ha valakit komolyan érdekel, elõtte jelezni kell igényét az orvosa felé, aztán õ intézi, vagy megmondja mi a további teendõ...
moncsur
 


OFF
Moncsur!
Én sem találom az üzenõfüzetet, pedig tuti, hogy van, mert már többször láttam, hogy másoknak sikerült megtalálni. {Kép}
Lányok nem tudja valaki? Akkor nem zavarkodnánk itt ide nem illõ témákkal...
Tea
Tea
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: