Új privát üzeneted érkezett!

nehéz, mert alig tudom követni a sok bejegyzést, meg nem is "nekem" szól. Ezért csak lesek.

Elkezdtük "építeni" a 4. és 5. önálló szülőszobát, talán márciusban már mindenki így szülhet. És egy új egyágyas gyermeágyas szoba is lesz. Meg új ambulancia. Talán egyszer normális WC is ...
Ez az ezévi program.
szóval meséltem
gyuri
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Ezek szép kis tervek, szerintem szépen fejlődik ez a részleg. Igaz én mindig a sok ágyasban szültem (egyedül voltam mindig :) ) de ha jön még egy babó akkor tuti önállóba szeretnék szülni ha beérek :wink: :lol: .
Sok sikert és kitartást kívánok a munkátokhoz.

Szandra

szandrakiss
 
 


Gyuri!
BUÉK viszont, és sok sikert a tervek megvalósításához!

Szandra!
Csak nem????? :wink:

Nálunk szerencsére most minden OK (kop-kop-kop). Dolgosan telnek a hétköznapok, a hétvégén meg mindig van vmi.

Finike!
Sikerült megszűntetni a kiütéseket?

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 

 
 

Eszti!
Hát még nem és egy darabig ne is (ezért teszünk is :wink: ), majd úgy 3-4 év múlva amikor már mindent elrendeztünk magunk körül. Persze az is lehet, hogy akkor meg azt mondjuk, hogy már nem mert végre elég nagyok a csajok és tudunk jönni-menni.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Gyuri,
B.Ú.É.K! Én már alig várom, hogy újra mehessek szülni a kórházba, de komolyan!!! (Máris szólok apának, hogy azonnal jöjjön... :lol: 8) ) Csak a csecsemősnővér részleget is lehetne bővíteni, hogy többen legyenek, és ne legyenek ilyen idegesek, kapkodósak, hogy egy picit nyugodtabban tudjanak foglalkozni a kismamákkal. Na jó tudom, nem ez a panaszkodás ideje, és helye... csak nekem ez az egy részleg maradt meg mint rossz élmény. Még a szülésem is csodaszép élményként maradt meg, de az utánalévő néhány nap a kórházban.... Na tényleg befejeztem! :oops:
Örülök ezeknek a fejlesztéseknek, bővítéseknek, és kívánom, hogy minél jobb és szebb legyen ez a részleg!

Eszti,
Vikinek egyre jobban javulnak a kiütései, már kevesebbet is vakarózik hála ennek a BABE-nak és az ekcémás krémnek. Most meg van fázva, folyik az orra, megy az orrszívás ezerrel, meg prüszköl, köhög, szóval most kúrálom a kislánykát.
Olyan szép idő volt délelőtt, végre sütött a napocska!

Most mennem kell!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!
Új vagyok ebben a topicban és szeretném a segítségeteket kérni.
El kezdtem olvasni azelejétől, de bevallom feladtam, illetve az első infók nagyon régiek, így egy huszárvágással szeretném feltenni a kérdéseimet:
Nem ismerem a kórházat, és szeretnék néhány dologról tájékozódni.
Rólam röviden: 1,5 éve volt egy mola terhességem (daganat fejlődött a baba mellett a méhlepényben) így sajnos abortálni kellett a babát. Akkor a Szent Imrébe jártam XI. ker, ami köztudottan felújított,csili-vili jó orvosokkal. Idén megint babát várok, viszont, amikor visszamentem az orvosomhoz nagyon kelletlen és goromba volt (lehet hogy rossz napja volt) mindenesetre én úgy döntöttem már csak babonából is, hogy váltok. A XVIII. kerületben vagyok bejelentve, így elmentem az SZTK-ba, és Dr Séra Pétert ajánlották. Most hozzájárok terhesgondozásra, nagyon kedves nyugodt szakembernek találom, bár nem egy szószátyár típus :D
Úgy tudom, hogy Ő a Jahn Ferenc kórházban vezeti le a szüléseket, én viszont egyáltalán semmit nem tudok erről az intézményről.
A 2002-es hsz-ben olvastam, hogy szocreál, és lepukkant. Lehet tudni, hogy azóta vajon csinosították -e? Egü festésre gondolok, nem Rembrandt képekre a falon :lol:
Van -e fürdőszoba a szobákhoz, hány ágyasok, mennyi a kisebbség (elnézést, nincs szándékomban megbántani senkit ezzel!), milyen a szülőszoba?
Tudtok -e ajánlani klassz szülésznőt, mert ha jól informálódok akkor az sokkal fontosabb, mint az orvos.
Jár -e valaki Séra Péterhez?

Személy szerint az Istvánban szülnék szívesen, mert tudom, hogy az egy igazán baba-mama barát kórház, de nem ismerek ott senkit, és nem hinném, hogy csak úgy betoppannék, hogy nosza itt vagyok, jöttem kérem szülni :roll:

Szóval, amennyiben úgy nyilatkoztok, hogy nem Hilton, de korrekt a kórház, akkor szíves örömest "vetném alá magam a sorsomnak, és a lakhelyemnek" hogy a JFK-ban szüljek.

Előre is elnézést, remélem nincsenek benne buta offtopicos kérdések. Nagyon várom válaszaaitokat!
Boo (12. hetes szöcskével a pociban)

KépKép

KépKép
boo
 
 


Kedves boo!
A kórház valóban kissé szocreál, nem olyan, mint az István...
Viszont, ahogy fent Gyuri hsz-t olvashattad (egyébként ő a szülészeti osztály vezetője) sokat újították és most is folyamatos felújítás alatt van a szülészeti osztály. Pl. van egyágyas szülőszoba, amolyan Kika stílusban, meg egy másik. Van az osztályon egyágyas kórterem, ahol lehetőség van a 24 órás rooming-in-re.
És ami a legfontosabb, hogy a személyzet felülmúlhatatlan! Ezt hidd el nekünk!
Maga az épület lehangolható lehet, de az osztály már közelről sem az.
Minden szobához van külön fürdő, ha jól tudom wc is, értelemszerűen, ha többen vagytok többen használjátok, ha egyszemélyes szobában vagy, akkor egyedül.

Személyszerint a te orvosodat nem ismerem, de tényleg komolyan akármelyik délpestis orvoshoz kerülsz, tuti jó kezekben leszel.
Szülésznő: érdemes tőle megkérdezni, hogy van-e olyan sz.nő, akivel ő szeret együtt dolgozni. De szülésznő téren sem tudsz melléfogni.

Remélem tudtam segíteni. Ha van kérdésed, tedd fel nyugodtan, biztos a többiek is fognak segíteni ami még eszükbe jut, vagy neked.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


plusz: minden hónap első kedden 14h tól van egy ismerkedési "tanfolyam", itt megismerkedhetsz szülésznőkkel, orvosokkal, és megmutaják a szülőszobát és az osztályt is.
hívd fel telefonon a szülőszobát, bővebbet is megtudhatsz.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Mi még csak tervezzük a babát. Jelenleg szürésre kellene mennem. Olyan orvost keresek aki vmelyik dél pesti kerületben rendel( + a Jahn-ban is dolgozik) és olyan 35-45 év körüli. Tudtok segíteni?

Elöre is köszönöm
tim18
 
 


Kedves Fricky és Gyuri!
Nagyon köszönöm az infokat, ezt a keddi alkalmat megnézem. Ha jól értem legközelebb február 3-án 14 órakor lesz ilyen ismerkedés?

KépKép

KépKép
boo
 
 


Sziasztok!

Gyuri!

BUÉK Neked és a kórháznak is! Olyan jó lenne ha nem csökkene a felújítás és fejlődés üteme de a mai világban sajnos minden elképzelhető...De pozitív leszek!!!
Egyébként egyetértek Finikével a csecsemősrészleggel kapcsolatos témában.
(Ismerem személyesen Finikét, nem egy kényes fajta és én sem vagyok, de jó lenne több kedvesség és segítség azon az osztályon...)

Boo! Mint látod a vonalzómat én lassan két éve szültem és ami tetszett még a kórházban, az az volt, hogy csak üvegfal mögött lehetett a piciket megnézni. A sógornőm az Istvánban szült egy éve, de hidd volt panasza bőven pedig még orvosa is volt. Nem írok sok részletet, csak annyit hogy nagyon örült, hogy mikor szült akkor éppen karantén volt influenza járvány miatt az Istvánban ugyanis ha nincs ilyen karantén, akkor a kismamához az összes rokon be tud menni látogatni és tudvalévő, hogy az Istvánban a mamával vannak a babák. Ott nem szeretik ha "leadod a babát" a csecsemőosztályra. És azért ha egy négy ágyas szobában vagy akkor össze tudnak gyűlni a rokonok...és a bacilusok...


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Boo!
Teljes mértékben egyet értek Esztivel, a szülészek és szülésznők minden hátrányát ezerszer kiküszöbölik ennek a kórháznak. A csecsemősök is kedvesek egy tanácsot tudok melléjük adni kérdezz, kérdezz és kérdezz. Segítenek.

Első szülőként én nem választanám az egyágyas szobát még akkor is ha az azzal jár, hogy éjszaka nincs velem a gyerek. Szerintem nagyon sokat számít az, hogy szülés utáni pár napban az ember ne legyen teljesen egyedül, tudjon kivel beszélgetni és ez az egyágyasban nehezebb. Ráadásul a tej elválasztásban nagyon fontos, hogy éjszaka tudjál pihenni hidd el, fogsz eleget éjszakázni. A második gyereknél már rutinosabb az ember, jól is jön egy kis magány akkor már bevállalhatóbb az egyágyas szoba, sőőőőt :wink: :) :) :) :) .

Tim!
Az én dokim rendelése (magán) az Üllői út 644-ben, Lőrincen van. Nagyon aranyos, lelkis, szakmailag a toppon van, csak ajánlani tudom Csütörtöki Attilának hívják.

Szandra

szandrakiss
 
 


Kedves Gyuri (és BábaIldi)!

(...és Kedves lányok, akik még nem ismertek, de lehet, hogy nem sokára majd...)

Én egy költői kérdést szeretnék feltenni. Sok fórumot nézegettem, és valahogy az a vélemény alakult ki bennem, hogy a kórházak túlnyomó részében a szülésznőkről mindenki nagyon jó véleménnyel van, a csecsemősnővérekkel meg nagyon rossz tapasztalatok vannak. Lehet ennek valami objektív oka?

Tény, hogy a szülés utáni hormoningadozás miatt az anyukák érzékenyebbek minden apróságra - lehet ez az ok? Vagy van valami mélyebb összefüggés?...

Csupán elmerengtem, hogy hogy lehet, hogy pont azok viselkednek durván, akikről azt gondolná az ember, hogy sok gyengdédség van bennük, és ezért mennek csecsemők mellé dolgozni.

Mondom, tudom én, hogy ez költői kérdés, de valahol fel kellett tennem.

Rita
rita81
 
 



Rita!

Én nem értek egyet Szandrával de ez fentebb kiderül.
Mikor mentem és kérdeztem, elküldtek (nem szép szóval) ugyanis pont kávéztak...Végül is mindenkinek jár kávészünet...beláthatom nem?
A csecsemősök velem (és ha olvasod akkor Finikével sem) voltak valami segítőkészek a kórházban.
Szabályosan hülyének néztek ha kérdeztem valamit. Igaz volt kivétel (!) de ő éjszakás volt amikor a gyerek nem volt velem és így nem sokat tudott segíteni, inkább csak szóban de akkor jobban esett volna "élőben" mutatni a dolgokat.
Egyébként igazat adok Neked, én is több helyen olvastam, sőt ismerősöktől hallottam a csecsemősökkel való rossz tapasztalatról. És ez akár az István kórházban is fennáll...Pedig azt a kórházat nagyon favorizálja az egyik babamagazin.
De nem akarok vitát, szerintem a vélemények a tapasztaltakon múlik. Lehet, hogyha te egyszer odakerülsz - és legyen az bármely más kórház - akkor csak jó tapasztalatod lesz. És legyen így!


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


bocsi, már írni sem tudok... :oops: : a vélemények a tapasztaltakon múlnak...

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Rita!
Én nem állítom, hogy az összes csecsemősnővér olyan akiről Mazsuzs és én írunk, de azon a négy napon amíg benn voltam én úgy éreztem, mintha haramiák között lennék, vagy mintha kiképzőörmesterek vennének körbe, és nem kedves emberek. Én alig vártam, hogy hazajöjjek és itthon segítőkész és kedves szavakat halljak. Hiába kérdeztem, a kérdésem végét szinte meg sem várták egyszerűen kirohantak az ajtón nekem hátat fordítva. Egy példa: Bejött az egyik csecsmősnővér, hogy megkérdezze, hogy kinek kell megmutatni hogy kell tisztába rakni a babát. Ketten voltunk a szobában és mind a ketten első gyermekes anyukák. A mellettem lévő anyukát előző nap császározták, és még a felülés is nehezen ment. Olyan gyorsan elkezdte tisztába rakni, hogy szegény szobatársam mire fel bírt állni és oda bicegett addigra már szinte végzett is a tisztábatevéssel és kirohant. Még pislogni sem volt időnk. Nehéz elmondani milyen volt ott. Számomra nem jó élmény volt, lelkileg nagyon összetörtem akkor,és talán egy volt az egyik oka, hogy nem tudtam csak 3 hétig szoptatni a babámat. Amikor hazamentünk a kórházból a picikénkkel még éjjel vissza is kellett mennünk a kórházba, mert nem jött tej, pedig tele voltam. Két ügyeletes nekem esett és ők maszírozták a mellemet. Ők adtak tanácsokat és csodálkoztak, hogy amíg benn voltam a gyermekágyon miért nem mondták, mutatták meg ezeket az alapvető dolgokat a csecsemősnővérek. (ők is régen csecsemősnővérek voltak). Én biztos vagyok benne, hogy ők szeretik a munkájukat és jól is végzik, de az hogy ilyen kevesen vannak ezáltal nagyon feszültek lesznek, és a végén azt sem tudják, hogy hol áll a fejük. Amikor én szültem 35 baba volt és ketten voltak rájuk, és olyan feszültek, ingerlékenyek voltak, hogy szinte hozzájuk sem mertünk szólni (és nem csak én!!)
Nekem az sem tetszett, hogy reggel mindig úgy kaptam a babámat készhez, hogy állandóan az arca tele volt azzal amit kibukott. De hisz nekem csak a negyedik nap lövelt be a tejem, illetve éjjel én nem szoptattam mivel aludtam, így reggel nem értettem, hogy mit is bukott ki? :shock: ! Így biztos nem tőlem kapott enni, mivel nem is akart szopni csak aludt, és ez nappal is így volt. Legalább erről is felvilágosítanának, hogy adnak neki enni, vagy hogy egyáltalán szeretném-e hogy adjanak neki enni. Mint elsőgyermekes anyuka erről nekem fogalmam sem volt. Ezekre a dolgokra most már oda fogok figyelni a második babánál.

Teljesen egyetértek Mazsuzzsal, hogy a "vélemények a tapasztalatokon múlnak! "

Boo,
Azt a tanfolyamot én is tudom ajánlani, mivel nagyon sok mindent megtudhatsz, válaszolnak minden kérdésedre, mindent megnézhetsz.

Sid, Judit, Adra, Szami és a többiek!

Most megyek kidőlni...
Mizu veletek?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Már régen voltam, tudom :oops:, de mostanában megint egy kicsit kevesebb az időm, mert most sem Anyukám, sem Anyósom nem tudnak jönni segíteni, így alig marad időm arra, hogy a gép elé üljek.

Köszönjük a szülinapi köszöntéseket!

Gyuri!
BUÉK! Örülök, hogy megint újabb fejlesztés történik az osztályon és sok sikert kívánok hozzá!

Rita!
Szerintem tényleg a tapasztalatokon múlik minden. Amikor én voltam bent, akkor volt olyan csecsemős, aki nagyon kedves, és segítőkész volt, de olyannal is találkoztam aki nagyon durván beszélt velem.

Szandra!
Hogy van a hátad? Most már elmúlt teljesen a fájdalom? A First biztos, hogy nagyon jó szer, és bioptron lámpa is sokat segít az ilyen sérülések mielőbbi gyógyulásában.

Eszti!
Nektek sem volt túl jó ez az év vége, de örülök, hogy most már minden ok a gyerkőcökkel!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Először is Zsófinak és Zétinek nagyon boldog születésnapot kívánunk! (Még 8 napon belül :oops: )
Kép

Tim, ha még nem találtál orvost, szívből ajánlom Dr. Fekete Tamást. Kislányom nála született, csak jót tudok mondani róla. Ha érdekel priviben küldök elérhetőséget! Erzsébeten van magánrendelője.

Szandra, örülök a gyógyulásodnak! Vigyázz magadra mostmár! :)

Mazuszs, Nándi csoda kis hapi! Hanna nagy mutogatással és óriási nevetéssel nézte a képet! Tetszik neki a fiú! :D

Finike, hogy vannak Vicus pöttyei? Na és vetkőzik még a drága? Köhögés ügyben jutottatok előre? Remélem nincs nagy baj!

Adra, összehozunk valamikor egy sétát? Dóri csatlakozol? Jó lenne veletek találkozni!
Persze a többiekkel is, de ha már mi ilyen közel lakunk egymáshoz! :wink:

Röviden rólunk: Hanna 11 kg 28 dkg, 83 cm magas, 10 fog. Kaptunk oltást, szerintem nála már kialakult a "fehér köpeny" betegség, olyan üvöltést rendezett, hogy a kint várakozók min. azt hihették, hogy nyúzzák. Eleven, ön- és közveszélyes! A maga nyelvén magyaráz, veszekszik. :D

Evisan, merre vagy? Zsófi baba hogy van? Ezer éve nem jártál erre!

Dalmacska, Szamikám, Judit, hahóóóóóóóóóóóóó! Mi újság veletek?

Jó éjt mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Na még két kép, ezt szerettem volna megosztani veletek, ha sok vagyok szóljatok és eldugulok! :D
Pusssszzzz

Kép Modell csaj az előszobai "kifutón" :-)

Kép Most, miért? Mi nem is csináltunk rendetlenséget! :-)

KépKép
hexina
 
 


Szia Hexina,

Te is rég jártál már errefelé.... :wink:
Hannáról rakhatnál fel képeket, mert már nagyon rég láttuk! Biztos sokat változott.

Vicus pöttyei már elmúltak és már nem is nagyon vakarózik. A vetkőzéssel az a helyzet, hogy már "csak" a pizsomáját veszi le. A köhögés most még rosszabb lett, mert most meg van fázva. Már annyi mindent kap, de nem akar javulni. Várunk...
Én is elkaptam, úgyhogy gyönyörű hangom van.. :roll: :oops: :? Levegőt már a fülemen veszek. :wink: 8)

Adra,
Szégyellem magam, de talán még nem késtem el vele:
Nagyon Boldog Születésnapot kívánok a törpéknek!
Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Hexina,
Te gondolatolvasó vagy.... :wink: :lol: 8) Mekkorát nyúlt Hanna... és azok a sonkák... Nagyon édes! Tényleg igazi kis hölgy! :D

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Adra!

Boldog Születésnapot kívánunk Zsófinak és Zétinek!

bocs,hogy csak utólag :oops:

Várjuk a képeket a szülinapról!!

Szandra!
hogy vagy??

Hexina!
Hanna nagyon csinos kiscsaj :D sokat nőtt :)

üdv Mindenkinek

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok Lányok!


Már olyan régóta készülök írni, de vhogy sose kerül rá sor.

Szandra!

Örülök, hogy már jobban vagy! Bevallom egy kicsit aggódtam amikor azt írtad, hogy nem is fáj annyira mert egy égésnél az nem túl jó jel ha nem fáj. Hogy vannak a csajok?


Finike!

Sajnálom, hogy Viki még mindig köhög. Szerintem se hagyd annyiban a dolgot, mert biztos meg van az oka.


Hexina!

Hanna nagyon édes és milyen sokat nőt!

Fricky!

Örülök, hogy lassan már rendeződnek a dolgok. Bíztos nagyon nehéz lehetett.


Nutella!

Ti hogy vagytok? Hiányoltunk benneteket csütörtökön. Mizujs a férjeddel? Már tudjátok, hogy mikor műtik?


Dóri és Adra!

A gyerekeknek nagyon boldog születés napot kívánok így utólag is. Ha készültek képek a születés napokról majd tegyetek fel.

Mazsuzs!

Nándi nagyon helyes a képeken. Sokat nőt és ha jól látom gyönyörű szép haja van.

Gyuri!

Jó, hogy jelentkeztél. Szupi, hogy ennyi új dolog lesz az osztályon. Sajnálom, hogy ezt én már nem élvezhetem, bár nekem így is nagyon szép emlékeim vannak az ott töltött 5 napról.


Minálunk minden oksi. Szofi hatalmas 91cm és 15kg. A súly nem látszik, de ha emelni kell akkor nagyon érzem. Azt hiszem Ő erős csontozatú is lesz. Ebben nem rám ütött. Nagyon erős az egyénisége egész nap dirigálna ha tehetné. Ami pedig most a leg újabb, hogy kiabál. Hogy ezt honnan veszi nem tudom. Próbálom neki magyarázni, hogy csak azt halljuk megy amit halkan mond. Hát több-kevesebb sikerrel meg érti. Még én is tartozom képekkel de igyekszem pótolni.

Sok puszi mindenkinek és bocsi ha valakit kihagytam!

Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Jujjj de jó, hogy írtatok ilyen sokan.

Nem semmi méreteket tüntettetek itt fel, teljesen el vagyok ájulva. :shock: . Hanna 11 kiló???? Szuper nagy csajszi. Szofi 15 kiló?????? nem is hiszem el nektek!!!
Jó lenne ha bebizonyítanátok egy topiktalin!!!!!!!
Van kedvetek találkozni?

Szami!
Nem mondom, hogy nem fájt de nem volt tűrhetetlen a fájdalmam. 10es skálán kb3as. Ilyen jártas vagy égési sebekben? Mesélj! Különben nagyon szépen gyógyul a sebem, már mindenkinek meg is merem mutatni nincs rajta kötés egyáltalán, sőt már seb sincs rajta csak az új bőr, szerintem nem is marad hegem egyáltalán. Igaz aki látja az azt mondja, hogy iszonyú nagy és nem gondolták volna, hogy ekkora.
Ti hogy álltok Szofi fejlesztésével? Szeptembertől ovi???

Hexina!
Tami is ilyen nagyon félős volt/van a dokiktól ennyi idősen de mostanra már kinőtte úgy ahogy. Már okos és mindent megért így az alap dolgokat simán engedi de a tű látványától iszonytató ordításba kezd és szalad el, ha lefogom rúg-kapál ezerrel nem könnyű már vele, nem tudom, hogy mi lesz vele ha egyszer vért kell venni tőle :roll: .

Finike!
Az, hogy Vikin már nincsenek pöttyök a tusi hatásának gondolod vagy találtál valami más okot is?? Kiváncs vagyok nektek alapból bejött e ez a termék.

Adra!
Tényleg tegyél képet a törökről, kíváncsi vagyok rájuk de nagyon :)

Szandra

szandrakiss
 
 


Helló Csajok!

Mégegyszer nagyon köszönjük a köszöntéseket!

Teszek fel képet a szülinapról, de mi olyan lükék voltunk a férjemmel, hogy elfelejtettük a fényképezőgépet betenni, így csak a hugiék készítetteket képeket, de még nem küldték át.
Ha átküldte őket, akkor rakok fel szülinapos képeket.

Hexina!
Nem semmi méretekkel rendelkezik Hanna! Súlyban már több mint az én törpikéim, de magasságban is csak 2 cm-rel marad el tőlük, szóval nem pici a lány! :D

Csajok!
Nagyon jó lenne talizni! Én benne vagyok!

Dóri, Hexina!
Mi ettől függetlenül egy mini-talit is összehozhatunk!

Hexina!
Zsófi és Zéti is ezt csinálja, ha meglátja a doki nénit. Úgyhogy ők végigordítják, akkor is a dokinénivel való találkozást akkor is ha nem szurira megyünk. Fél éves korukig ők is nagyon jók voltak, de utána egyszer csak elkezdték a sírást, azóta mindig ez van.

Finike!
Szerintem sem hagyd annyiban a dolgot, és járj a végére annak, hogy Vicus miért köhög ilyen sokat!

Szami!
Nagyon nagy Szofi is! Nem csodálom, hogy nehezen bírod el a lánykádat! Már én is alig bírom el a 11 kg-os gyerkőceimet!

Szandra!
Örülök, hogy most már jól vagy és hogy ilyen jól begyógyult a sebed!


Most mennem kell, de még igyekszem jönni!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Adra! Utólag mi is Boldog szülinapot kívánunk a törpöknek!

Kép

Hexina!
Hogy Hanna Sára is mennyit változott! Jó nagy haja lett! Örülök, hogy tetszik neki Nándi, az esküvő részleteit majd megbeszéljük.... :wink: :D
Egyébként úgy látom, hogy a képen amit felraktál a rendetlenséget egy kisfiúval együtt követte el de aztán tagadják... :D :D :D Reméljük a kisfiú nem udvarló csak egy rokon mert Nándi nagyon féltékeny típus! :D :D :D

Egyébként Nándi "szintén zenész" és rajta is kijött a fehér köpeny szindróma, sőt néha már fehér köpeny sem kell. A múltkor bementünk egy újságoshoz (kb.6-8 négyzetméter az újságos) és már akkor sírni kezdett és ment az ajtó felé. A fül-orr-gégész dokinénin nincs is köpeny, mégis mikor bemegyünk máris rázendít és menne ki az ajtón....Hát nincs mit tenni egyre okosabbak ezek a gyerekek.


Mesi! Lassan ti is szülinapot ünnepltek, viszont a házassági évfordulótok meg most volt! Én néha el is felejtem ezt az eseményt saját vonatkozásomban.... :oops:


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Tudom, megint jól eltűntem....... 8)

Látom itt zajlik az élet,szerencsére. :D

Adra!
Utólag mi is Sok Boldog Szülinapot kívánunk a kicsiknek!

Hexina!
Hanna nagyon szép egy kiscsaj!

Mi megvagyunk, betegségek jönnek-mennek. Most éppen rajtam van a sor.
Jázminkám egyre okosabb, érdeklődőbb. Minden nagyon érdekli. A nagy problémánk az hogy nem nagyon szeret enni, nagyon válogat a kajákban. Remélem ez majd idővel változik.
Flórám pedig elevenebb mint valaha. Nehéz vele bírni. Most nemrég kezdett úgy igazából beszélni, de azért sok mindent még most sem mond. Nem egy bőbeszédű gyerek, inkább a mozgásban jeleskedik. :lol:

Dobok pár képet róluk:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szép estét mindenkinek!

Dalma.

Dalma

KépKép

KépKép

Kép
dalmacska
 
 


Sziasztok Csajszik!
Végre van időm egy kicsi, hogy írjak!

Szami, Dalma, Hexina!
Hihetetlen mekkorák már a lányok.... :shock:

Adra!
Jujjjj, de bunyesz vagyok :oops: Boldolg szülinapot a "nagyoknak"!

Finike!
Örülök, hogy rendben Vicus bőre, akkor úgy tűnik, hogy a tusi volt a gond?
És a köhögés?

Mazsuzs!
Mekkora már ez a fiúcska, te jó ég!!!

Szandra!
Remélem szépen gyógyulsz! Meló?

Többi elveszett barika jelentkezzen, legalább egy jól vagyunk üzivel :wink:

Rólunk: szerencsére minden OK, Rékának bevált a gyógyszer, már az adagon is csökkenthettünk. Ha minden rendben, akkor majd csak májusban lesz kontroll. Azt nem is tudom, hogy írtam-e, de csináltak neki allergia tesztet, hogy hátha vmire allergiás, és attól jön a roham. De mindenre abszolót negatív volt a csajszi, szóval sajna tuti asztma. Most a kinövésben reménykedünk, ahogy anno velem is történt.
Réka is növöget, 11 kg és 80egynéhány cm (nem tudom pontosan, mert van olyan, amiből a 86os jó csak rá, de pl. H&Mes rucikból még 80ast is simán rá tudok adni). Be nem áll a szája egész nap, mindenre felmászik, és elkezdett visszadumálni 8)
Bencét szépen kezeli, ha kell még oda is csap egyet, egyébként meg állandóan puszilgatja, és lóg rajta. Délután alig várja, hogy hazaérjen az oviból. És persze az első igazi szava is a Bence volt.
Bencikém lába gyönyörű, azzal is minden rendben szerencsére. Nagyon élvezi ezt az ovit, és mi gonoszul, ha vmi hülyeséget csinál mindig meg is fenyegetjük, ha nem viselkedik rendesen, meg vissza a másik oviba :roll:
Hihetetlen okos, gyakorlatilag majdnem olvas. A szgépen pl. a saját nevét már be tudja írni. Van is gondunk az agya miatt, nagyon önfejű, akaratos, a mai napig olyan hisztiket - de azokat az igazi mű hisztiket levág, hogy a hajunk égnek áll. Szelektív hallás szintén játszik, ha szépen beszélek hozzá meg sem hallja, aztán ha megemelem a hangom, ugrik, mint a kisangyal. De minek ezt megvárni???? 8)
Így telnek mindennapjaink, plusz ezerrel melózom is, ez az időszak nem a könyvelőknek van kitalálva :)

Megyek, ébrednek.

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Mazsuzs, Szandra, Finike!

Köszi a reakciókat - valóban, különbözőek vagyunk, máshogy látjuk a dolgokat, de nem is baj ez.

A bejegyzésre az indított, hogy nekem is Mazsuzshoz és Finikéhez hasonló tapasztalataim voltak az első babám születése után egy másik kórházban. Most úgy álltam neki a kórházválasztásnak, hogy sok (egyébként fontosabb) szempont mellett nem bántam volna, ha olyan helyet találok, ahol kedvesek a csecsemősök. Én nem vagyok egy domináns, akarat- és érdekérvényesítő ember, és nem bánnám, ha nem kellene megharcolnom a nővérek figyelméért. Persze, második gyereknél talán már nem is olyan fontos ez. Csak úgy gondolom, hogy egy kis kedvességgel, jó szóval annyit lehetne emelni az ember egyébként is rendkívül ingadozó hangulatán.

De persze az is tény, hogy a csecsemőgondozók durván alulfizetettek és valószínűleg túl sok a munkájuk is, tehát valahol érthető a dolog.

Üdv,
Rita

Kép

Kép
rita81
 
 


Eszti!

Írtam privit,fontos lenne,ha ráérsz...

Köszike!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Csak röviden: a férjemet ma műtötték, olyan nagy volt a sérv, hogy a porckorongot is ki kellett venni. De jól van. Ha lesz időm, majd mesélek.

Gyerekek jól vannak.

Köszi mindenkinek az érdeklődést!

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Köszi a gyors választ Eszti!!! :lol:

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Nutella!
Férjednek mielőbbi felépülést kívánok! Örülök, hogy jól sikerült a műtét! :D

Mesi,
Nektek meg utólag is Boldog Házassági Évfordulót! Valahogy megünnepeltétek? Vagy ez túl indiszkrét kérdés? :oops: :wink:

Eszti,
Viki még mindig köhög, de most meg is volt fázva. Már nincs orrfolyás, de a köhögés még mindig makacsul megvan. Én is dögrováson vagyok ma voltam dokinál és kaptam antibiotikumot, és orrcseppet. Remélem mire megyünk síelni addigra jobban leszek. Erre van két napom. 8) :wink: :?

Dalma,
Gyönyörűek a lányok, de most komolyan!!!! Jázmin abban a csodás királylány ruhában és azzal a gyönyörű füllbevalóval... Flórának olyan kis huncut szeme van. :lol:

Szami,
Viki még nagyobb Szofinál pedig fiatalabb. :lol: 15,7 kg és 95 cm. Őrületesen nagy, magas és súlyos is. Viki is erős csontozatú. Senki nem hiszi el, hogy hány kiló mikor mondom. Én sem akarom elhinni. Én is mindig nehezebb voltam a társaimnál, persze később már én is tehettem róla. :oops: :roll: :wink:

Rita,
Én megértem, hogy alulfizetettek a csecsemősök, de nem csak a pénz miatt választja valaki ezt a szakmát -szerintem-, hanem mert szeret gyerekekkel, csecsemőkkel foglalkozni. Engem most már nem fog érdekelni, hogy milyenek, megpróbálom a legjobban átélni azt a négy napot amíg benn vagyok, és kész. Abban igazad van, hogy első gyermek szülése után valahogy nem ilyen bánásmódra vágyik az ember. Én a szülésznőmhöz és az orvosomhoz ragaszkodom, meg persze a kórházban a szülőszoba és a gyermekágyi körülmények miatt "választottam/választom" ezt a kórházat. Minden nem lehet tökéletes, mindenhol vannak pozítivumok és negatívumok. Nekem ebben a kórházban több a pozítivum, és emelett az egy negatívum mellett pedig megpróbálok szemet hunyni. Aztán lehet, SŐT biztos, hogy nem minden csecsemősnővér ilyen, mint akikkel én taliztam. Reménykedem, hogy a második gyerkőcnél segítőbbkész csecsemősökkel fogok talizni. TÉMA LEZÁRVA RÉSZEMRŐL...

JÓ éjt mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!

Köszi :lol: Nem indiszkrét...feljöttek a szüleim és vigyáztak Larára így kettesben el tudtunk menni romantikázi kicsit :D furcsa volt,mert majdnem egy éve nem voltunk így sehol...de nagyon jó is volt egyben :D Másnap volt a szülinapom és akkor is leléptünk kicsit :wink: szóval.......nagyon tuti hétévge volt,és Lara fel sem vette,hogy nem voltunk otthon-imád a szüleimmel lenni,csak sajna messze laknak :?

Jobbulást Nektek!

Hova mentek síelni?

Nutella!

Gyors gyógyulást a férjednek!

Mazsuzs!

Nektek mikor van az évforduló? Hányadik lesz idén?

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Bocs a bepofátlankodásért, segítséget szeretnék kérni.

Dr Fekete Tamás elérhetőségét keresem, illetve hol van magánrendelője? (Esteleg ha valaki az aktuális tarifát is elküldené, priviben is jöhet!)

Tudom, hogy valahol már írtátok, de képtelenség megtalálni, annyit írtatok azóta!!! :lol:
Nagyon szépen köszönöm!!!!

Szilvi

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Sziasztok!

Szili, küldtem neked privit, nekem ő volt/van az orvosom!

Többiek!
Köszönöm a bókokat Hanna nevében! Átadtam a kiscsajnak! :D
Most rohanok, de írok hamarosan mindenkinek! Ne hari, de már azt sem tudom merre vagyok arccal...

Nutella, férjednek rövid lábadozást és gyors gyógyulást kívánunk!

Jó éjt mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Boo, Tim18: Én sok-sok éve Séra Péterhez járok, és végtelenül megbízom benne. Az első szülésem nehéz pillanataiban is csak ő tartotta bennem a lelket. Tényleg nem bőbeszédű, de ha kérdezel, mindenre válaszol. És ami a legfontosabb, főleg aggódós anyáknál, nagyon megnyugtató jelenség. És kiváló UH diagnoszta. Én 9 éve szültem nála és most nyáron fogok újra.

Örömmel látom, hogy sok minden fejlődött a kórházban, 2000-ben nem a legjobb véleményem alakult ki. Főképp a csecsemős nővérek akasztottak ki, mert egyáltalán nem voltak segítőkészek. A szülés másnapján kihozták megmutatni a babámat, de kérésem ellenére nem adták a kezembe, mert hogy túl gyenge vagyok! Gondolhatjátok, mit éreztem... És azt se tudtam kideríteni, nemhogy befolyásolni, hogy mit és miért adnak neki éjszaka - mindig jóllakottan érkezett, nem is indult be a tejem, csak 5. nap.

És Boo, ha kisebbség alatt azt érted, hogy rossz szociális körülmények közül jövő, aluliskolázott (bármilyen bőrszínű) lányok, akkor igen, vannak, és ők látják kárát leginkább a sokszor indulatos, néha rosszindulatú nővérek viselkedésének. Nemegyszer hallottam, ahogy a kérdező vagy kicsit ügyetlenebb fiatal anyákat lebaltázták.

Amúgy én csak a szülésznő választással vagyok gondban, mert olyat szeretnék, aki nyitott és rugalmas az elképzeléseimre.

Bocs, hogy hosszú voltam: Arturio
arturio
 
 


Sziasztok!

Hulla vagyok, már nem érzem a lábamat a derekamat annyit pakoltam. A kocsi a plafonig tele van. Lassan buszt kell vegyünk. :wink:

Mesi,
Kellenek ilyen romantikus "csak kettesbeni" programok, ettől maradtok nő-és férfi, és nem "csak" anya és apa.

Olaszországba megyünk Molveno-ba. 800-900 km. Örökkévalóság lesz odaérni, de remélem megéri. Félünk is tőle, hogy Vicus hogy fogja viselni, remélem jól.

Akkor most egy hétig nem jövök, de amint hazaértünk (reméljük már négyen... :lol: ......... Vicus is egy sielés alkalmával fogant meg :oops: :lol: 8) ) ígérem megírom milyen volt.

Mindenki vigyázzon magára addig is!!!!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Hexina!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Kérésedre rakok fel képet Barnusról. Ráadásul a Dalma által készített tortával! :wink:
(Ugyanis Barnus Dalma kistestvére... :oops: :lol: )

Kép

és csak a torta... (Dalma megint remekelt!)
Kép

na még egy kép...
Kép

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget!
Sziasztok!

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Szili!
Nagyon édes Barnus a képeken. Tök vicces, hogy az unokahugik idősebbek mint a nagybátyjuk.

Finike!
Remélem szuperül érzitek/éreztétek magatokat a síelés alatt, mire haza jöttök lehet, itt is lesz hó. Bár én már a tavaszt várom de nagyon. Mesélj, négyen vagytok már????? :D

Nutella!
Gyógyulgat a családfő???

Mesi!
Laratesó mikor jön??

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!
Mi ez a nagy pangás???
Tessék szépen helyzetjelentésekkel bombázni a népet :wink:
Nálunk: sajnos Rékával egyre jobban belejövünk az asztma kezelésébe. A héten megint jártam be vele a HP kh-ba, sikeresen elkezdett sípolni emiatt az influenzás-taknyos idő miatt :evil:
Viszont jogosultak lettünk TB alapon az inhalátorra, amit így is úgy is megvettem volna, csak nem mindegy, hogy 3 v. 30ezerért. Plusz úgy néz ki, hogy jogosult lettem az emelt csp-ra, és közgyógy igazolványra is a lányzó betegsége miatt....
Nem túl jó hír, viszont az nyugtat, hogy iszonyatosan jól viseli az inhalálástól kezdve a 4 ill. 6 óránkénti (éjjel-nappal) gyógyikat, és szerencsére olyan fulladás, mint dec-ben nem volt azóta sem.
Bence iszonyatosan ki tud készíteni néha!!!!
Légyszi vele egykorúak anyukái nyilatkozzatok!!
Nálatok is "visszafejlődtek" a gyerekek? Mindent százszor kell elmondani, és van, hogy már kiabálsz neki, hogy meghallja a hangodat?
Nálunk egyenlőre ez a helyzet. Anyukám próbál nyugtatni, hogy mi dettó ilyenek voltunk, és majd sulira javul a helyzet. De az nekünk még két év!!!!!! :shock:
Remélem azért alakul a dolog majd. Érdekes viszont, hogy ha megyünk valahova, vagy netán csak vásárolunk, minden a legnagyobb rendben, itthon meg mint a kisördög.
De azért imádom :D

Szili, Dalma!
Szupi lett a torta!

Finike!
Várjuk a beszámolót (remélem 4en jöttetek haza)!

Szandra, Nutella!
Gyógyulgatások???

Megyek vacsiztatni, várom a híreket, szeretnék már olvasni Rólatok kicsikét!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Eszti!
Ez iszonyat, hogy ennyire kialakult Rékánál az asztma sajnálom, hogy ilyen napokat kell megélnetek. Kívánom, hogy a körülményekhez képest könnyen viseljétek ezt.

Úgy néz ki a hallás károsodás ovis betegség, nálunk is elég intenzíven jelen van sokszor csak a fenyegetést sikerül "meghallania" vagyis csak arra reagál.

Sz

szandrakiss
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre megjöttünk szombaton. Jó volt nagyon, bár az idő most annyira nem kedvezett nekünk. 3-4 nap napsütés volt és a többi napon esett a hó, néha az eső is, meg köd is volt.
Vicuskám nagyon jól bírta az utat, jobban mint én. :!: :shock: Végig elvolt, egy órát aludt oda és egy órát vissza. Nem hisztizett egyáltalán, nagyon édes volt. A szállás jó volt. Vicus nem síelt, vele szánkóztunk, sétáltunk nagyokat és wellnesseztünk egy napot. Mi pedig felváltva síeltünk. A szakács magyar volt, úgyhogy a kaja finom volt.

Úgy látom itt a topicon nem volt túl nagy pörgés...

Azt még nem tudom, hogy négyen vagyunk e már, de amint biztosat tudok, megírom...

Most épp fogfájással küzködök, de nagyon! Marékszámra eszem a demalgont és a cataflant, de olyan rövid ideig hatnak.... :x :? Csak éljem túl az éjszakát, holnap elmegyek SOS-ben a fogorvoshoz. Ez borzadsztóóóóóóóóó, Utálom a fogakat!!!! :evil: :evil: :evil: :x Már a gyerek Dentinox géljét használom hisz a gyógyszert is 4 óránként lehet beszedni de addig nem tart ki akkor jön a dentinox. Teljesen le vagyok zsibbadva ennyi fájdalomcsillapítótól. Legyen már holnap este...

Na megyek, beveszem az esti cataflánomat és megpróbáok valamennyit aludni.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finike szavaival élve, tényleg nincs nagy pörgés a topikon...mindenki pihizik vagy csak lusta írni (mint általában én), vagy mi van?

Szili!
Barnus nagyon édes, ahogy vigyorog ott a "sok fogával". Nekem ez nagyon szokatlan mert Nándi egy éves kora után kezdte el növeszteni igazán a fogakat, addig fogatlanul vigyorgott... :wink:
Dalmacska már bebizonyította, hogy milyen mesterműremekekre képes.
Nálunk is a hétvégén volt itt az unokatesó szülinapja és egy ilyen autós torta (gesztenyés) 8 eFt volt a helyi cukrászdában. Igyekeztek a Verdák autós rajzfilmre hajazni a megmintázáskor de Barnus tortája nagyon szép és ötletes főleg hogy va sofőr is benne!! Ha jól látom egy maci...

Nutella! Mi újság veletek? Hogy van a férjed? Írjál már valamit légyszíves!

Eszti! Tényleg nem semmi amit a kis Réka átél. Mondtak valamit, hogy esetleg mitől jön ki az asztma? Azt ha jól emlékszem írtad, hogy kinőheti. Reméljük így lesz.

Finike! Nagyon irigy vagyok, hogy ilyen jó helyen voltatok. :oops: :oops:
Főleg, hogy volt hó is...Nándi két éves de még nem igazán tudja mi az a hó...
Meglátogattad már a fogdokit? Két évvel ezelőtt nekem is begyulladt a fogam és akkor én is használtam Nándi Dentinox géljét. Még hatott is valamelyest... :roll: Vicus köhögésével mi a helyzet?

Nándi nálunk is köhög de csak alvás közben, vagy ha felébred utána. Kétszer voltam vele fül-orr-gégészeten. Több ötletem már nincs, talán javul ha leáll a gázfűtés. Most éppen körömgombával küzdünk. Teljesen kiakadtam a múlt héten mert rájöttem, hogy amire azt hittem becsukta az ajtóval és azért válik le a körme az egyik kis lábujján az körömgomba. Még mindig nem tértem napirendre a dolog felett. Sok helyen a neten az immunrendszer gyengeségét is felelősség teszik a gomba kialakulásához. Mondjuk éppen a tavaly decemberben volt beteg, lehet hogy akkor legyengült az immunrendszere...Azt nem tudom hogy a körömgomba azért is kijön-e mert nagyon melege volt a zokniban a lábának. A szilikontalpas zokni okolható?
Ti még nem találkoztatok ilyennel?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Csak feldobnék két képet....
Kép Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Ma túléltem a fogorvosnál tett első látogatásomat, és képzeljétek nem fájt! Én sem hiszem el,, de tényleg. :lol: :lol: Annyira lezsibbasztott, hogy este negyed 9-re múlt el a zsibbadás a fogamból. Gyökérkezelés volt, de még vár rám néhány fogtömés. A terhesség és szülés által nagyon, de nagyon megromlott a fogam, úgyhogy minimum Karácsonyig fogok oda járni. :? :roll: 8) Jövőhét kedden újra kell mennem. De most már legalább nem fáj!!!! KOP-KOP-KOP

Mi van veletek csajszik???? Nagyon nagy a csönd. Gyerkőcök hogy vannak?

Szandra, hogy van a hátad?

Nutella, férjed hogy van?

Mazsuzs,
Viki is csak akkor köhög amikor felébred. Én már csak a tavaszban reménykedem, hogy azzal elmúlik. Tudom furán hangzik, de már nem tudok miben hinni. Pulmonológiára próbálok időt kérni, de amikor próbálom akkor mindig foglalt. No mindegy nem adom fel, bár szerintem ott sem találnak semmit.
Én még körömgombával nem taliztam, de nem kérdezted a gyerekdokit, hogy mitől alakulhatott ki? Viki is hord ilyen szilikontalpas zoknit, és én nem hiszem, hogy attól alakulhatott ki. A neten nem találtál erről indót?

Dóri, Adra, Szami, Judit, (és a többiek)!!!
Rég írtatok, kérünk helyzetjelentést!!!!

JÓ éjt mindenkinek!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Mizújs Lányok?????

Nagy a pangás?? Olyan mintha magammal beszélgetnék....... :?

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Halihó!!!!

Csak gyors bekukk és életjel, meg hogy Finike ne magában beszélgessen! :D :wink:
Vagyok, olvasok, de most igazoltan: műtötték a kezem, így most is egy ujjal pötyögök. Ha már megy kettővel mesélek!
Egyébként Finike nagyon irigy-birigy vagyok ám! Szuperek a képek, biztosan ott lenni is az volt!

Szili, köszi a képeket! Édes Barnus! :D Dalmácskának gratula a csodás tortához!

Hahóóóó többiek! Merre vagytok? Adra, Dóri, Judit, Szami, Dalmácska, Evisan!!!!! (ha valaki kimaradt, elnézést! :oops: )

Üdv mindenkinek!
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Új oldalt kezdtünk!!!!! :D

KépKép
hexina
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: