Új privát üzeneted érkezett!

Nadimo:

Szomorú nagyon.... nem is tudok mit mondani... átnéztem a szabolcsos topicba.. találkztam Mütyürkével is, látom Ő is puhatolózik.... szóval gáz! De nem kicsit! Azon agyalok, hogy visszamegyek a sotéra... de most komolyan! Ott legalább egész nap, egész éjjel velem van törpicsek... nem kell beadnom a csecsemősökhöz, csak ha látogatóm jön, vagy ha fürdeteik.... a csecsemős nővérek nagyon aranyosak ott, csak az a fránya cumisüveg!!!! De mondjuk én megoldottam, mivel velem volt éjjel nappal a kicsi, így pohárból adtam a fejt tejcsit, amúgy meg a cicin lógott doszt.... ez a háromóránként... nos ez elképesztő... csak úgy, mint a függönnyel elválasztott szülőszobák.... rémálom! Csak összehasonlításképpen.... aki látta már a szabolcs u-i klinika szülőszobáját, lépéselőnyben van... ez a sote....:

Kép
Kép
Kép

Kicsit barátságosabb, mint a függönnyel elválasztott szülőágyak, nem? Csak a dokit sajnálom... bár végülis veszteni valóm nem sok van.... a császárt már nem csinálná meg, hiába a megállapodás, most már ott tartunk, hogy a faros gyereket is simán akarja megszüleszteni velem... akkor meg? Mit vesztek? Ilyen körülmények közé ami most van, nos nem szívesen megyek... ha már úgyis simán szülök, akkor legalább a már megszokott gárdánál tegyem....
Nem tudom, még gondolkodom... de sztem a döntés érlelődik bennem... jól bekavart kedves Ágnes..... a nagyságos asszony!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nadimo,
ne haragudj, hogy kérdezek, de közelről érint a dolog. Két gyereket szültem a mávban, most várom a harmadikat, és ezt is ott terveztem (eddig). Mi az hogy a felújitások után más szemléletben folytatódik a csecsemőellátás? Az "új máv" elveszti a bababarát cimet???
Köszönöm!
Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


zsuzsoo: bocsi, hogy beleugatok, de azt vettem ki Nadimo szavaiból, hogy bizony-bizony sajnos....
pont ez az, amivel nem tudnak azonosulni... állítólag megszűnika rooming-in, háromóránként megkapod a gyereket szopizni, akár éhes, akár nem... tudod, rend a lelke mindennek, nem ám csak úgy igény szerint! A nagy túrót! Akkor kell enni, amikor itt az ideje nem akkor, amikor a gyerek éhes!!! Ha meg a szopizás nem megy óramű pontossággal, akkor ott a fincsi tápszer... miből élnének a tápgyártók, ha mindenki olyan kreténül gondolkodna, mint mi... méghogy az anyatej a legjobb a gyereknek???? Ugyan kérem!!!! :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

 
 

Lányok!


Igaz én már túl vagyok ezen az egészen, és annyira örülök, hogy nekem még éppen sikerült így, és ott szülni ahol nagyon akartam!De bevallom, ma még én is megkönnyeztem a kórházat, meg ezt az egészet, hogy összerombolták ami ott kialakult!Ugyanis annyira durva, hogy a szülészeten azaz a 3.-ik emeleten máár nem is szülészet van, hanem ott pl. most sebészet! :twisted: Belegondolok, hhogy egy hete még ott feküdtem, és babaillat+babasírástól volt telített a levegő most meg.............!Szóval szomorú vagyok még így is, hogy engem ez már nem érint!De én annyira ragaszkodtam ehhez az egészhez, hogy olyan jóérzéssel gondoltam mindíg is a kórházra, és most meg szomorú vagyok, hogy barbárok veszik át a jó helyeket!

Viszont ha valaki még bababarát kórházba szeretne szülni akkor menjen az Istvánba!Az ugyanis ugyanolyan szemlélettel van mint a MÁv volt! :(


Nadimo, puszi :)

Kriszti, nagyon jók a képek, szépek, édesek a gyerkőcök! :)

Mandala, a Sote valóban kultúrált mármint a szülőszoba, és az is igaz, hogy ott veled lehet a baba állandóra!
Szabolcsnál klasszisokkal jobb!!!!!!!!!
Ha én tartanék még ott, tuti a Szabolcsba nem mennék!Akkor inkább dokit is váltanék, de oda, főleg ilyen hangulatba, bunkó banda!!!!!
manóci
 
 


Hát igen,Manó,mi is beszélgettünk Pistivel.Ő,mint férfi nem élte át ugyanúgy mint mi mindazt,amiről szülés után a MÁV szólt.Közben igen,de utána a pár napot csak mi éreztük.És ahogy beszélgettünk róla,a múltról,a jövőről,éreztem a feldúlt haragot benne,férfi létére(tudom ám szemléltetni.... :D ),az értetlenséget,hogy miért kellett ezt így????Pedig mi két lurkóra rendezkedünk be,mégis az emberben ott a fájdalom,hogy valamit,ami ennyire működött,miért kellett szó szerint szétrombolni...Hugom is MÁV-os,tudod mondtam bent,és még nem kapott papírt akkor,mikor bent voltál.Na,augusztustól Ő sem mehet vissza gyesről,megkapta a felmondólevelét....Most idősek otthonában próbál munkát találni,az közel van hozzájuk,mert most is 40km-ről járt be dolgozni,annyira szerette a légkört.... :cry: .
Kicsit vidámabb:Hanna napról napra alakul,változik,nézem az első képet aztán a másodikat,és a második annyira más.Kisimultak a kis kincsem vonásai :) .Esztike szeretgeti,segít? :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Már megint eltelt egy csomó idő, mióta nem írtam. Nagyon szomorú vagyok, hogy vége a máv-nak :( Én is szerettem, noha nem tervezek több gyerkőcöt, azért jó lett volna, ha mégis van egy hely, ahova szeretnék menni, ha mégis szülnék még egyszer. Na ezt mos jól leírtam :)Olvaslak titeket mindig, csak írni nincs időm.

Manó! Gyönyőrű a baba! Tényleg! Milyen haja van! örülök, hogy jól viseled! Esztinek nagyon boldog szülinapot kívánok! mit szól a tesóhoz??

Kriszti! Dominak nagyon boldog szülinapot kívánok! Már 8 éves??? Te jó ég!

Borso! Te Balázsod sem semmi! Édes nagyon.

Nadimo! K. H Piroska is elment? Kíváncsi vagyok. Ha igen, tudod, hogy hova? Gondolom, hogy milyen rossz lehet nektek. Annyira sajnálom. Tényleg olyan hülyén csinálják ez az "eü átalakítást". Szerintem nem sok jó fog belőle kisülni...

Rólunk csak röviden: Balázs már lassan 7 hónapos lesz, majdnem 9 kg és kibújt egy új foga. Nagyon édes, vigyorog, (szinte) mindent eszik és folyamatosan éhes. Már forgolódik és próbál mászni. Blanka imádja. Már nem bántja, játszik vele. Blanka is jópofi, mindent mond, verseket, mondókákat, stb is. Félszobatiszták vagyunk, csak éjjelre adok rá pelust. Néha azért bepisil. Hát eze ezzel jár. Hiszti a köbön nálunk is játszik. Voltunk Balatonlellén mi is, nagyon jó volt, a víz is meg minden. Először voltunk nyaralni, elég jól bírták a gyerkőcök. Blanka először félt a víztől, de utolsó nap már magától akart bemenni. Nálunk elég lassan halad a lakásfelújítás. Hát ennyi.
Igyekszem jelentkezni, néha sikerül is Mosoly
Puszi nektek! :( Kép Kép Kép Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Mandala,
köszi. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy amikor egy bababarát kórházat bővitenek, mert jó, és mindenki elégedett vele, akkor pont a bababarátságát fogják megszüntetni :shock:
Csütörtökön megyek a dokimhoz, majd rákérdezek, és beszámolok.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!

Továbbra is értetlenül olvasom, ami a Mávban, a Mávval történik :(
Először felhívtam a szülésznőmet, hogy mi lesz vele, hogy élik meg a helyzetet, mondta, hogy ő marad. Ennek örültem, de aztán olvastam, hogy micsoda változások várhatók. Így aztán nem érdekel a szülésznő sem, és az orvos sem, nekem igazi bababarát kórház kell!
Manó :) Úgy vagyok ezzel, ahogy Te is / és biztos a legtöbben itt/, hogy ahányszor elmegyünk a Máv mellett, annyira jó érzés van bennünk, jönnek elő a szép emlékek, mindkét szülés, és az utána következő napok is nagyon jók voltak, ugyanerre készülnék a harmadiknál is :(
És most nekem is facsarodik a szivem, és csak örülni tudok, hogy nem most várom a harmadik babát.
Viszont az Istvánt nem válsztanám. A Mávban pont az tetszett a legjobban, hogy nem mehet be boldog boldogtalan a szobákba, ahol amúgy sem könnyű pihenni, de látogatók hadával körülvéve hogyan? El sem tudom képzelni. És többágyas szobák vannak ráadásul.
A Szentimrével barátkozom, de az sem olyan, mint a Máv :(
Én nem lázadozom a reform ellen, tudom, hogy tenni kell valamit. Azt sem mondom, hogyan kéne máshogy, mert nem nem tudom, és amúgyis egy senki vagyok ehhez. Csak szomorú vagyok :(

De!Megint Manó :) Gyönyörű a picilánykád, újra gratulálok hozzá, és nem semmi vagy, hogy egyből bevállatál egy szülinapozást is :shock:
Esztinek boldog szülinapot!!!
Ha majd lesz érkezésed, az ígért privit a mesterember elérhetőségével megkaphatom? :oops: / nem szemrehányás, tudom, hogy volt jobb dolgod időközben :) /

Kriszti :) Dominak is nagyon boldog szülinapot!!! /Az én Balázsom csütörtökön még csak 5 lesz, de már 29-es a lába :shock: ezek szerint ez nagy? /

Dóri :) Gyönyörű gyerekek, gönyörű képek! Már 7 hónapos? Eszméletlen!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Dóri!
Blanka olyan törékeny kis hölgy abban a ruciban:)Bírja a papucsot?Dorina csoszog benne,bár imádja Ő is :) .Domi is mindig így aludt keresztben a kiságyban :) Már ha kiságyban volt hajlandó aludni :lol: .
Jucc!Egyetértünk,hogy kell az átalakítás.Én is mindig ezzel vígasztalom magam,minden területen látni az új dolgokat, a fejlődést,és azt,hogy ezt más országok is észreveszik.Nem lenne jó ennél is jobban lemaradni.Biztos mindenben van logika,kell tűrni míg jobb lesz,de hogy ebben éppen a MÁV-nál mi a logika,na azt magyarázza meg nekem valaki :D .Dorina 3 éves,és 26-27-es a lába.Akkor nektek nem nagy a 29.Dominak 36-37-es....Huginak annyi 30 évesen:)

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!Most beszéltem a Kisfalvi aszisztens nőjével (Papp Csillával) A Doki ki van rugva,de a Bem József utcai privátja marad! :)
Nem nyugszik a Doki!De többet nem mondott a Csilla!Nekem van egy olyan érzésem,hogy a doki keres egy JÓÓÓÓ kórházat,ahol tudja folytatni.............!
Fazekasné Zsuzsi pedig maradt! :D Ami azt jelenti,hogy egyenlőre a Szabolcs utcában vannak a még Mávos szülések!
Nemtudom pontosan,hogy hány hónap amire "helyrerakják" a Máv kórházat,de utána megy oda vissza dolgozni!
Azthiszem lelövöm magam...............!Ennyi voltam,és bocs a sok bepofátlankodásért! :oops: Csak a hirekkel jöttem!! :wink:
A babára vágyóknak sok sikert,és kitartást kivánok!!A pocakosoknak pedig minden jót,és nem idegeskedni a kórházak miatt!!!!!!
Bea,és Ádi puszil mindenkit! :lol:
Ádi=Még MÁVOS BABA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Kép
bea27
 
 


Sziasztok Lányok !

Bocs, de két napig nem tudtam válaszolgatni, csak gyorsan átfutottam a topikot. Dolgozni kellett mennem, mivel mindenkit haza kellet adni.
még mindig sok baba volt, pedig hivatalosan már nem lehetett volna ott senki júl. 1-től.

Gyorsan válaszolok a kérdésekre, de csak részletekben több hozzászólásban, mert az előbb nem küldte el a hosszú levelet valamiért.


Topszlix : Igen sajnos mi is gondoltuk, hogy lesznek változások, de hogy mi járunk a legrosszabbul azt nem. Arról volt szó , hogy mi nagyjából megmaradunk, és hozzánk csatlakozik a többi kórház.
Most épp az ellenkezője van. Bentléted alatt biztos találkoztunk, örülök hogy jól érezted magad .


Mütyürke : Igen, csecsemősök is mentek át páran, de a szemléletet nem tudják érvényesiteni ( legalább is eddig ).
A vezetőségen múlik minden sajnos. A babák etetve vannak, vizit zárt körű, rooming in csak nappal az sem minden szobában. A megtagadásról meg az a véleményem, hogy ha azt a kórházat választod , valahol egyetértessz az ottani elvekkel, ráadásul ha a babát be kell vinni éjjelre a csecsemőbe, nem tudsz mit tenni. :cry:


folyt köv.
nadimo
 
 


Mandala : puszi neked. A nap folyamán irok, vannak dolgok .... :oops:


Zsuzsó : Sajnos az összevonásokkal lehetetlenné vált a baba-barát ellátás. Ez sajnos már a szülőszobán kivitelezhetetlen, mivel más minden.
Azért reméljük hogy változnak a dolgok jó irányba, hiszen tölünk is vannak ott jó páran , és ők a MÁV -os elveket tartják szem elött.
Nem hiszem, hogy ez a szemlélet egyszerüen kitörölhető, hiszen egyre többen gondolkodnak hasonlóképpen, épp ezért volt nálunk nagy a szülésszám is. Mi úgy gondoljuk, hogy igenis kell a baba-barát ellátás, jó volt amit csináltunk, és megtaláltuk az egyensúlyt a betegellátás- ill. a családias légkör között.


Manóci : Nagyon szépek vagytok, gyönyörű a picikéd. Nagyon örülök, hogy megismerhettelek.
:lol:
nadimo
 
 


Doktorkitti : neked is irok ahogy lesz fél órám nyugiban. :lol:

Dóri78: Kérdésedre válaszolva: A doktornő átment a KHT-ba ( Rendelő ), ott megtalálod.


Végül még annyit szeretnék mondani, hogy tegnap haza adtuk az utolsó MÁV BABY-t is. Iszonyú volt az az üresség, csend ami utánna volt. Megkezdtük a leltározást, igy még pár napig ügyeletet tartunk, aztán a hónap második felében megkapjuk a végleges felmondó levelet is. Nem hittem volna hogy ez megtörténhet. :cry:

MINDENKINEK KÖSZÖNJÜK AKI MINKET VÁLASZTOTT!!!!!
( aki tud és rajta van az IWIW-en jelöljön minket MÁV BABY-ket )

puszi Móni


Ui: Megvolt a búcsú bulink is, ha sikerül felteszek egy képet.
nadimo
 
 


Nyári Babanet - találkozó

2007. július 28. 9.00 - 18.00-ig
HELYSZÍN:
VIII. kerület Százados út 14.
Pitypang Napközi Otthonos óvoda

Összeruccanhatnánk végre!!!


Nadimo!
Ehez az egészhez csak ennyit tudok fűzni: Kép

Kép
flocika
 
 


Drága Nadimo: várom a privit.... nálam is vannak dolgok... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok!

Búcsúzni jöttem.... visszamegyek a Sotéra... azért jöttem (volna) a MÁVba, mert a főorvossal volt egy megállapodásunk, amely sajnos mindkettőnk hibáján kívül másként alakult. És mivel a MÁV-ból mára semmi nem maradt, és mivel a szabolcs u-i klinika "bababarát" elveivel nem tudok azonosulni, úgy döntöttem, visszamegyek a sotéra. Sajnálom, hogy időközben megváltozott a helyzet, azt hiszem mindannyiunknak jobb lett volna ha változatlan marad minden.... de nem így alakult...
Így hát nem marad más hátra, mint hogy búcsúzzak.
Manóci Neked külön sok-sok puszit küldök, vigyázz nagyon arra a gyönyörű kicsi lányra! És mindenkinek millió ölelés, gyönyörű babák láttak napvilágot a MÁV falai közt... sajnálom, hogy én nem gyarapíthattam a létszámukat....!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala: hát szomorú búcsú... de remélem jó lesz a választásod! (persze ennél csak jobb lehet.. :( )

nadimo: köszi, azért egy icipicit reménykedem, hogy csak a minimális napokat kell bent töltenem és hamar hazamehetek és talán abban a 2-3 napban nem lesz akkora gáz...
amúgy meg a kórházat NEM én választottam, én a mávot és a mávos orvost választottam, a szabolcsba csak áthelyezték a máv szülészetét és a mávos dokit! azért ez egy kicsit más szitu... na persze lehetne mondani, hogy akkor válasszak másik orvost és kórházat, de ezt akkor sem tenném meg, ha nem 2héttel állnék a szülés előtt.... :roll:

kriszti: hogy megnőttek a gyerekeid... :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Kép búcsúznak a csecsemősök Kép



Sikerült feltöltenem a képeket. Most készült a búcsú bulinkon, ami egyébként a körülményekhez képest nagyon jól sikerült, jó hangulatban telt.
nadimo
nadimo
 
 


Mütyürke: csak egy röpke indoklás.. a MÁV-os orvost azért választottam, mert ő vállalta, hogy segít nekem abban, hogy császármetszésem legyen, mert így a művi meddővé tétel ingyen van... amúgy 80 ezer forint.... Ezt a sotén nem vállalta az a doki, akinél az utolsó babámat szültem (az első két babám egy másik orvosnál született, aki nyugdíjba vonult). Szóval mivel megváltozott a hierarchia, így már nem megoldható az a dolog, oly annyira, hogy a faros gyerekemet is simán akarja velem megszüleszteni... akárcsak a sotén.... A MÁVos orvosnál nem szültem még, csak kétszer voltam nála. Így megértheted, hogy a már ismert közeg (sote) közelebb áll hozzám, mint az, hogy a szabolcsban szüljek. A sotén van a szülésznőm (minden babám nála született, a dokinál is szültem már egy kisbabát), szóval közelebb áll hozzám. Ha már szülni így is úgy is simán kell, a császár és az ingyen elkötés nem működik, akkor nincs miért ragaszkodnom a volt mávhoz. Huh, azt hiszem érthető voltam, és így kicsit más megvilágításba helyeződött a dolog... szóval ha már szültem volna a mávos orvosnál, hidd el, én is kitartanék.. tűzön-vízen... de így.... hát, nem látom értelmét...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


hát ezt abszolút megértem... :( :(

KépKépKép
mütyürke
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


sziaszotk!

nekem sinc sidöm vissza olvasni mindent, mert még mindig beteg a fiam és nyaggat..de félig sikerült..nem tudo már kiirta z Istvá korházat és mint bababarát korház egyetértek,é n végül is ott szültem(aki ismer tudja), és én is ajánlani tudom csak!

Jucc!boldog szülinapot Balázsodnak!

Dori!várom a jelentekzésedet! szépek a gyerköceid!

Floci!
én megyek ha nem jön közbe semi a babanetes talira!

Mano!
gyönyörü Hanna baba!

Mandala! azért nem kell itthagynod minket..

bocsik de tényleg rohanok..

pusz mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Kcsilla: édes vagy! Inkább priviben maradjunk kapcsolatban! Nem vagyok idevaló, a sotéhoz tartozom, szóval.... inkább priviben. Azért ennek a topicnak Te vagy egy nagy ajándéka.. ja, és persze Nadimo, akinek szintén nagyon hálás vagyok a sok-sok információért, amivel egyengetni próbálta az utamat. Remélem Vele is barátság köttetett és kapcsolatban maradunk.

Mindenkit ölelek!

Mandala

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Csilla :) Köszönöm szépen Balázs nevében!

Kriszti :) Azért kérdeztem, hogy nagy-e a lába Bazsimnak, mert Te 27-est írtál a 8 éves Dominak :) Ezek szerint elírás volt. 37-es? :shock: :shock: :shock:

Az augusztusi Kismamában állítólag lesz egy csomó erről az áldatlan állapotról, így a Mávról is! Kíváncsi vagyok.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,

Végre ide jutottam, és látom kissé le is vagyok maradva!

Mandala, sajnálom, hogy nem jössz többet közénk,, de azt ígérd meg, hogy ha megvan a baba megírod milyen volt, és képet is raksz magatokról :wink:
Még egy uccsó kérdés, melyik Sotera mész?I.sz, vagy a II.?

Nadimo, nagyon jók a képek, főleg nekem így, hogy "ismerős"arcok vannak!Mindenkivel találkoztam bent!!!!! :) Csak Judittal nem, mert ő ugye szabin volt, meg elvileg veled, de te meg megoldottad :)
Már nem sopánkodom de sajnálom nagyon ezt a helyzetet!Még én sem tudom hová kell mennem majd a 6 hetes kontrollra!Kelemen mondta, hívjam és majd akkor megmondja, durva kicsit!Csóri ő is menesztve lett! :(

Dóri, tök szépek a gyerekek, ,mekkora már Balázs is!!!!
Nemsoká Hannus is óriási lesz.Úgy telik az idő, de gyorsan még kiélvezem a babázást!Több gyerekem úgyse lesz!

Floci, meglátom mi lesz addigra!De szívem szerint mennék. :wink:


Na tartozom már a szüléssztorival ugyhogy a lényeget leírom!

Június 23.-án szombaton, pont a kiírt napomon be kellett mennünk CYG-re mivel a doki pont ügyeletes is volt!Reggel mikor itthon készülődtünk már sejetettem, hogy szülés lesz, mert elkezdtem vérezni!
De. értünk be, CTG+vizsgálat volt. Minden ok. de tök zárt voltam.Terápia:ki kellett mennünk a városligetbe sétálgatni 2-3 órát, hátha magától elindul a tágulás.A vérzés miatt ugyanis nem akart hazaengedni, viszont mesterségesen sem akarta elindítani a dolgokat!Séta jó volt kettesben apával, és meg is tette kicsit a hatást mert bő 1 újjnyira kinyíltam!1/2 3-ra értünk vissza!
Újabb CTG, vizsgálatok, és mivel egyre jobban véreztem, burok nem repedt, fájások össze-vissza semmi rendszer ezért meg kellett kezdeni a beavatkozásokat!
Szokásos tennivalók beöntés, borotva stb. majd megrepesztette a burkot!Amit szintén jól tett mint anno Esztinél, mert ő is belekakilt a vízbe.Így megkaptam az Oxitocint is, hogy jöjjenek a fájások is végre!
De azok csak nem akartak rendszerességgel jönni, ez is szintén ugyanúgy zajlott mint Esztinél.Szóval én sajna ilyen tipus vagyok, mert itt is másodlagos fájásgyengeségem volt!
Ugyhogy 2x is emelve lett az oxi.adagolás mire is végre 1/2 6-ra megjöttek a rendszeres fájások!
Na akkor kértem az EDA-t!Hát azzal most sajna nagyon rossz tapasztalataim voltak!Egy béna alíg hozzáértő anesztes dokinő jött le badni!2x is szúrt mert nem találta ahova adni kell, szóval nem ecsetelem, de kiakadtam rá!És még fájt is!!! :twisted: Nem is adta olyan jól, mert a fájásokat elérzéstelenítette, de a kitolást nem és mindent éreztem teljesen! :(
Aztán igazán nem történt érdemleges, a következő 3 óra azzal telt, hogy beszélgettünk, szülésznőmmel, meg a férjemmel, meg doki is ott volt nagyon sokat velem! :) 21:30 körül kezdődtek a tolófájások, de akkor még csak kezdődtek!Na onnan pokol volt!
Le a kalappal aki mindenféle fájdalomcsillapító nélkül szül!!!!Ezt nem győzöm hangsúlyozni!Én annyira nem bírom a fájdalmat, hogy azt hittem nem élem túl!Pedig kis picike baba volt, de akkor is iszonyúan kínlódtam!Aztán 2.-ik kitolásra megérkezett Hanna baba 22:09-kor!
Utána nagyon megkönnyebbültem, és az járt a fejemben, hogy többet ilyet soha!Akkor eldöntöttem, hogy elég lesz ez a kettő baba nekem bőven!
Utána még a méhlepény sem jött ki egyszerűen, ott is kellett egy jópárat nyomnom mire kibújt végre!
Aztán pedig már csakis jó dolgok történtek velünk!Megvolt a 2 óra meghitt együttlét, szopizással, csendben.És az olyan jó volt!!! :)
Utána pedig a gyerekágyon is minden annyira jó volt és ismerős :)
A szülés utáni időszakom viszont sokkal jobb volt mint 3 éve!Abszolute semmim nem fájt, pedig vágtak, gátsebemen már aznap éjjel ültem az ágyon, a hasam sem volt annyira gázos!Igaz miután jól beindult a tejcsi az utófájások a szoptatás alatt igen erősek voltak, de 2-3 nap alatt lezajlottak!
Hát ennyi!
Nagyon hálás vagyok a szülésznőmnek Marcsinak, a dokimnak Kelemennek, és mindenkinek aki biztosította a kórházban a bababarát körülményt, és nagyon örülök, hogy itt szülhettem mindekét gyermekemet! :)


Ha kicsit hosszú lett akkor bocsi! :oops: :wink:
manóci
 
 


Manóci,
gratulálok a babához, és hidd el az edát csak úgy szabad adni, hogy a tolófájásokat már nem érzéstelenitse.

Beszéltem Gulyás dokival. Őt átvette az új intézmény, tehát most a szabolcsban szüleszt, utána jön vissza a "mávba". Nekik azt mondták, hogy kb. 2 hónap az átalakitás, és semmi okunk feltételezni, hogy a bababarát körülmények a felújitott kórházban rosszabbak lennének, mint előtte. Az újszülött pic viszont sokkal jobb lesz, ha véletlenül baj van.
zsuzsoo
 
 


Zsuzsó :) Úgy legyen, ahogy Gulyás doki mondja!

Manó :) Én is úgy tudom, hogy a tolófájásokat muszáj érezni ahhoz, hogy meg is tudd szülni a babát! De azért sajnálom, hogy úgy érzed, ezt többet nem akarod átélni :(
Én mindenféle beavatkozás, és fájdalomcsillapítás nélkül szültem, az első után valóban kellett vagy másfél év, hogy újra baba után vágyakozzam, de a második után sokkal hamarabb elfelejtettem a fájdalmat, és el sem tudom képzelni, hogy ne legyen ilyen kis szuszogó csomagocskám többet, mint most Neked :) Én is nehezen bírtam, de nagyon örülök, hogy nem kellett EDA, se semmi :) Különbözőek vagyunk, emiatt senkinek sem szabad széngyenkeznie :)

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Manóci: gratulálok mégegyszer a gyönyörű Hanna babához! Köszönöm továbbá azt is, hogy ilyen kedvesen tartóztatnál. Ígérem, figyelemmel kísérem a sorsotok alakulását. A szüléstörténeted olvasása előhozta az emlékeimet.. a rémálmomat! Jesszus! Én pontosan ugyanezt csináltam végig mind a négy gyerekkel... (mondjuk a halott baba az sokkal gázabb volt, mert ott két napig tartott ez a borzalom...)... de ettől függetlenül végig éltem Veled ismét.... Viszont a kitolási szak viszonylag normálisnak mondható.. a fél óra az nem olyan sok.. (na de végig csinálni, tudom az a valami!!!!) ... nekem másfél-két órán keresztül ment a küzdelem, Danikánál egyszer, Gergőnél készter ájultam el a szülőágyon.... na, és ez vár rám augusztusban ismét... de jó lesz! Amúgy az eda-nál a tolófájásokat is érzésteleníteni szokták ezek szerint? Hm, nem tudom.... de tudod mit? Gondolj inkább arra, hogy Te már túl vagy rajta, és most már tényleg csak a boldog együttlét, a véget nem érő szopizások és a meghitt gyönyörűség jut Neked osztályrészül, a szenvedés már a múltté... én is inkább arra próbálok gondolni, hogy utána milyen jó volt az a két óra hármasban, tompított lámpák mellett, ahogy szopott a baba... kis cuppogó hangokat adott... a drága! És tudod mi ami még erőt ad? Hogy látom a Te gyönyörű kislányodat.... Istenem nemsokára nekem is lesz egy ilyen... :) Ég áldjon!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nadimo: megy a válasz priviben! Puszi és mégegyszer ezer hála a barátságodért kedves!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Köszi csajok, de édesek vagytok! :)
Én nem szégyenlem, hogy ennyire nem bírom a fájdalmat, nem tehetek róla, és számomra is a szülésnél bizonyosodott ez meg.Mert amikor lábon munkába kihordtam a 8 hetes méhenkívülit, az sem volt pite, de ehhez képest! :roll: Pedig akkor azt hittem én bírom a fájdalmat!

Zsuzso, Jucc, köszi nektek is a vígaszt, de bocs abban vitatkoznék, hogy teljes EDA-val nem lehet kitolni!De igen lehet, mert én Esztit úgy szültem, és szuper volt!!!!!Éreztem mikor kell nyomni, csak nem fájt!És nem volt sokkal több a kitolás ott 3/4 óra alatt volt most meg 1/2!De mindegy is mostmár így alakult, és Mandalának van igaza, hogy élvezem a gyönyörű babómat, és megérte, persze hogy megérte minden fájdalom, csak nekem ez a kettő elég! :)

Mandala, akkor várunk vissza bármikor, és nagyon sok sikert, és jó élményű gyors szülést kívánok neked! :)
manóci
 
 


Sziasztok!

Na végre idejutottam!!

Manó, totál megborzongtam ahogy olvastam a szüléstörténeted! Mindenesetre érdekes amit írsz! Nekem ugyanis a tolófájásoknál, mikor már nyomhattam egyáltalán nem fájt, és tök élveztem! Én is mindenféle fájdalomcsillapító nélkül szültem, az eleje borzalmas volt, de aztán már nem! Hát igen, minden szülés más! Lehet a következőnél én is sipítani fogok h EDÁt most ide és azonnaaaaal!!

Voltam a héten Szabó dokinál és egyrészt találkoztam beneildiékkel és megnézhettem Lilla babát aki tündéri és csudi hosszú ujjacskái vannak! Másrészt megkérdeztem a dokit a helyzetről! Ő csak annyit mondott h új szerződést kell kötnie h születhet e ott! Szóval nem nagyon lettem okosabb!! De majd bnőm nála szül úgyhogy megtudjuk!
Visszatérve a kis Lillára, olyan fura, h tök picinek láttam, pedig BAlázs ennyi idősen 1kgval és jópár cmvel kisebb volt :lol:
Tehát jó gyorsan felejtek úgy látszik :lol:


MANDALA! Minden jót neked! örülök h itt voltál!

NADIMO!! Te melyik vagy a képen???????

Dóri! Blanka nagyon szép kis hölgy :) És BAlázsod is mekkora már :shock:

CSILLA!! Mi van megint Gáborkával?? Olyan sokat beteg ... :( És hogy van Boni? élvezi a szünetet??

Kriszti! Tök durva amit iwiwen írtál a szülinapról......hát én is kiakadtam volna az tuti!! Eleve az ilyen felnőtteket se szeretem......És igazából ez is az ő hibájuk! De az a lényeg h jól sikerült végül!! NAgyon tündéri a kiscsajod is! Hogy billegeti magát :lol:

JUCC! Te Balázsodnak utólagosan nagyon boldog névnapot kívánunk!!

nekünk meg időközben elkészült a hintánk, igaz még le kell festenem, csak hát rossz idő volt egész héten!! Mindjárt meg is mutatom:




Kép

Kép
borso18
 
 


Bocsi JUCC!!!! Boldog SZÜLETÉSNAPOT :oops: :oops: :oops: kívánunk!!

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!
Köszi a bókokat Borsó, Lillusnak tényleg nagyon hosszú ujjacskái vannak! :)
Szabó doki nekem is ugyanezt mondta. Plusz kikérdezve az asszisztensét még ezeket tudtam meg:
A felújításnak nem tudni minkor lesz pontosan vége, hogy utána mi lesz azt még annyira sem tudni.
A szabolcsban elvileg szülesztenek a Máv dokik...
Amíg ott voltam, Szabó doki azért telefonált, hogy az egyik cukros kismamát hova küldje dokihoz a kórházba :(
Nekem jövő héten kell visszavinni Lillust a hathetes kontrollra. Sajnos a kórházban telefonon nem tudták megmondani hova kell helyileg mennünk. Szerintük mivel ott senki nincs, valószínűleg a szabolcsba... majd hétfő-kedd ezt is kinyomozom.
Üdv mindenkinek, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Fél szemem rajtatok.... :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Manóci, Borso, Nadimo, Kcsilla: jelentkezem ha megszületett Emese... elmesélem milyen volt.... addig is soxor csókollak benneteket, és ha rövid ideig is, de jó volt Veletek! :)

Mindenkit puszilok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


LÁNYOK !

Van egy felesleges IWIW- es meghivóm, de már csak 6 napig használható fel. Akit érdekel, küldje el priviben az email cimét .
Puszi


Mandala: vigyázz magadra, várom a hireket :lol:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam ide, most is csak inkább olvasója vagyok a topicnak. Van két gyermekem (mindkettő MÁV-os - Dr. Herczegh, Dr. Tidrenczel) és még tervezek egy babát, de nem mostanában.

azért jó érzés titeket olvasni és kívánok nektek kellemes állapotosságot, élményteli pozitív szülést.


Saci
charlottee
 
 


Jucc, Boldog Szülinapot tőlünk is!!!!!!


Saci, üdv :) bele is szólhatsz ám nyugodtan, nem csak olvasni szabad :wink:
Jóhír neked, hogy Tidrenczel marad a kórházban őt nem menesztették, tehát ha gondolod hozzá járhatsz majd a harmadik babáddal is a Mávba :)
manóci
 
 


Ennek nagyon örülök. Tidrenczel nagyon aranyos, kedves orvos. Miután Herczegh már nem volt ott, kénytelen voltam keresni másik orvost és itt a fórumon őt ajánlották. Nem bántam meg!

Puszi nektek: Saci
charlottee
 
 


A meghivóm elkelt. Puszi :):)
nadimo
 
 


Nadimo
Szia!
Sajnos engem is érint ez a MÁV kórházas dolgog. Két gyermekemet már ott szültem és most várom a harmadikat. Eléggé elszomorít ez a helyzet. Nem tudod pontosan, hogy meddig tart a felújítás? ( nekem október végén lenne esedékes)
És a másik kérdésem az lenne, hogy a KH. Piroska most hova is ment mert nekem nem volt egyértelmű amit fentebb írtál.

Előre is köszi
petra2
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok,időm sincs visszaolvasni most,csak míg a fiúk fürdenek benézek,aztán indulnunk is kell.
Névnaposoknak boldog névnapot,szülinaposoknak boldog szülinapot kívánunk sok-sok puszival!!!
Csilla!Gáborkád meggyógyult már?Sok gyógypuszi neki is!!!Kúráld a csodaszereiddel :) ,használni fog!!!
Manó,én már voltam olyan szerencsés,hallhattam tőled szóban is a szülésedet :) .Nekem nem volt egyik szülésnél sem fájdalomcsillapítás,valahogy el sem jutott odáig a gondolatom,pedig megszenvedtem rendesen,közben az én számbó is elhangzott a többet soha... :D .Viszont én a végefelé a tolófájásoknál már kész voltam,tudtam itt a finis,az már túlélhetőbb volt számomra,mint előtte a fájások.Le a kalappal előtted,hogy hazaérted után bulit csináltál!!! :D Nekem meg annyira felborult a szervezetem,most nem szedek fogamzásgátlót,mert összevissza jött meg a menzeszem tőle,ez a bogyó sem a megfelelő nekem...Nem tudom melyik lesz jó,de most úgy szenvedek,tegnap alig tudtam lábra állni,ma meg mintha szülés után lettem volna,borzasztó... :cry: .Mennem is kell,megyek a cafatért az oviba,mennünk kell a hugimékhoz,ott egy kicsit leheveredek a plédre a kertben :D .Puszi mindenkinek!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Petra2 !

Irtam választ privát. Puszi :lol:
nadimo
 
 


Nadimo
Köszi szépen mégegyszer,írtam választ.

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!
Szerintetek ultrahangra most hova kell mennem, a Máv-ba vagy a Szabolcsba? Mávos az orvosom, 30.héten vagyok, hétfőig kellene egy ultrahang, de a Máv-ban senki nem veszi fel a telefont az ambulancián, attól tartok talán azért, mert valóban nincs is ott senki.
Köszönöm, sziasztok,
Kriszta
kertikiri
 
 


Kertikiri,
hogy miért nem veszik föl a telefont nem tudom, én a múlt héten voltam uh-n az ambulancián (Rippl-Rónay felőli bejárat) és telt ház volt. Hivd fel az orvosod, és kérdezd meg!
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!
Én is elvileg a MÁVban fogok szülni. Egy kis infót szeretnék Nektek átadni:
Tegnap betelefonált az Anyukám, azt mondták neki, hogy a most szerdai szülésfelkészítő elmarad, és 90%, hogy szeptemberre elkészül a szülészet (nekünk szept. vége esedékes) :roll: hát meglátjuk...
Üdv Nektek!

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
anitja
 
 


Sziasztok,

Én eddig a Szabolcs utcába jártam, de az orvom egy pár napja a MÁV kórház épületében van.
Hát én nagyon kiakadtam ma a MÁV-os rendszeren! A Szabolcs utcában igaz hogy kicsit lepukkant volt, de az alagsorban voltak az orvosok, a labor az UH és a CTG.
A MÁV-ban másik épületben kellett menni vérvételre. Terheléses cukrot csináltak, sajnos itt glükózzal (az OGYIK-ban jó volt a tej+ zsemle). Nekem kellett megvennem a glükózt és mivel a rendelő aljában lévő patika zárva van szeptemberig, túrázhattam egy kicsit hogy beszerezzem. Eleve nem értem hogy egy vizsgálathoz tartozó anyagot miért nekem kell beszerezni?
Szóval nekem eddig a volt MÁV kórház nem jött be :(

Üdv,
Bianka
bianka
 
 


Bianka,
sajnálom :( tény, hogy irdatlan káosz van. Az, hogy mit kell enned v. innod inkább az orvosodon múlik. Nekem az elsőnél egy zsemle és 2 szelet sajt, a másodiknál egy fél snickers :lol: volt a menüm.
Egyébként a mávban az emberek nem a terhesgondozás részét szeretik, hanem a szülést. Itt (legalábbis eddig) nem paravánnal v. függönnyel vannak elválasztva a szülőágyak, nem adnak az újszülötteknek cukros vizet, császár után nem kell 24 órát feküdni, stb. És ez sajnos ma Budapesten elég kevés kórházra igaz.
zsuzsoo
 
 


Nadimo!!
Talán téged láthattalak ma a Szentmihályi útnál??? :D Két gyerkőccel,kismotorral :D .Mi épp autóztunk,és csak nézelődtem,és messziről láttalak benneteket :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kedves Anyukák!

Júliusban -50% nyári vásár a Branto gyerekruha boltban.
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!

Tovább folytatódik a 100,-/ db akciónk is!!!

Amíg a készlet tart!!
Poncsós strandtörülközők 2490,- ért!!!!


Kép

Kép
flocika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?