Új privát üzeneted érkezett!

Eszti!
Bakker, ez nagyon sokkoló lehetett. Akkor csak fél álomban alszotok, hogy halljátok mindig minden rendben?? Totál kiütött most a sztorid. Jobbulást a kiscsajnak.

Tesómnak volt egyszer így gyerek korában altatása (pedig ő akkor már 8 éves volt) és anyu mesélte, hogy mikor ébredezett a tesóm akkor teljesen tudattalan állapotban volt, mindig fel akart kelni de nagyon durván kába volt, szemei vér vörösek voltak és anyu mesélte, hogy ő maga is rosszul lett mikor látta, hogy mennyire tudattalan állapotban van a tesóm. Így teljes mértékben el tudom képzelni, hogy mit éltél át.

Azért az nem semmi, hogy a legjobban Bence műtétje miatt voltál ki erre egy sokkal nehezebb dologgal kellett szembe néznetek.

Mielőbbi gyógyulást mindenkinek, és akkor egy sokkal jobb évet mint az idei volt.

Szandra

szandrakiss
 
 


Eszti!

Jobbulást, és jobb évet jövőre!

Kép

Dóri
Vendég
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 

 
 

Sziasztok!

Kép

Nagyon boldog, áldott karácsonyt kívánunk mindenkinek!
Legyen az ünnep mindenkinek meghitt, teli szeretettel és boldogsággal!

A kis betegeknek (Bence, Rékus) mielőbbi jobbulást és jó egészséget hozzon az angyal!

Szeretettel:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok Lányok!

Napok óta írni akarok, de a nagy karácsonyi hajtásban már nem volt időm és energiám. Most gyerkőc az ágyban és gyorsan bepótolom pár sorral.

Nutella! Sajnálom, hogy még mindig nem tudtál dönteni a párásítóval kapcsolatban és nem tudtam igazán segíteni az oldallal amit ajánlottam.
Sajnos nem tudom, hogy a párát hogyan lehet csökkenteni, nálunk is inkább párásítani kell hiszen "száraz" a levegő.

Eszti! Nektek tiszta szívből jobbulást és egészséget kívánok a fa alá!
Nem semmi amin túlestetek! Sok-sok gyógypuszit küldök!

Olvastam ahogy többen írjátok a köhögést, érdekes módon két hete lesz, hogy Nándi megbetegedett de még mindig köhög, sőt az orra is be van dugulva. Ilyet még nem tapasztaltalm mivel tényleg ritkán beteg. Emiatt esetleg jobban megviseli? De két hét után miért nem tiszta még az orra??? Voltam vele fül-orr gégésznél is, de semmit nem adott rá mert vírus. Túl kell esni rajta....(mármint a betegségen).

Remélem mindenki mézeskalács sütije megpuhult!! Nem vontátok be egy kis tojásfehérjéből készült mázzal? Akkor még hamarabb megszokott puhulni.


MINDENKINEK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS SZÉP SZENTESTÉT KÍVÁNOK!!!!

Kép

MAZSUZS

Kép
mazsuzs
 
 


Helló Csajok!

Kívánok Mindenkinek Áldott, Békés Karácsonyt!

Kép

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 



Békés ünnepeket mindenkinek!

Eszter, András és Petra

Ha olvassák, akkor Békésiné Erzsikének és Hartman doktornak külön köszönet mindenért!

Kép

Kép

Kép
nutella
 
 


Sziasztok Lányok!

Lassan itt a karácsony vége és egy újabb év kell, hogy megint a karácsonyt ünnepeljük. Ilyenkor kicsit rosszabb a kedvem, valahogy nem szeretem ha vége a karácsonyi ünneplésnek...
De itt a való világ és vissza kell rázódni, ráadásul a a jövő héten a GYES papírjait is megszeretném csinálni mert januárban már le szeretném adni (vagy postán küldeni...)
Adra, Szanda! Ti már csináltátok ezért lenne kérdésem. Nem találom a leírásban (mármint abban, hogy mi kell a GYES-hez), hogy folyószámla kivonat is kell.
Pedig állítólag kell valami a banktól (egy nyilatkozat a bank részéről), hogy van folyószámlán ott és arra ment az előző ellátás is....?
Egy kolleganőm mondta ezt. Ti mit tudtok erről? MIt adtatok le? És hol van részletesen felsorolva hogy milyen papírok kellenek az igényléshez?
Melyik oldalt érdemes használni a procedúrához/igényléshez?

Köszönöm a segítséget előre is!

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!


Én a nyáron intéztem a GYES-t. A következő papírok kellenek, mindenről elég a másolat, a TE részedről: TB kártya, Személyi ig., lakcím kártya, Adó kártya. A gyerek részéről: Anyakönyvi kivonat, TB kártya, lakcím kártya és ha van neki Adó kártya.
A banktól nem kell igazolás, hanem vagy egy kérdés hogy szeretnéd kapni, postán vagy folyószámlára. Ha folyószámlára akkor a bank nevét és a folyószámla számát kell beírni.

Remélem tudtam segíteni és nem hagytam ki semmit.
Nekem amiatt rossz a kedvem egy kicsit, hogy mindjárt itt a 2009 év és szeptemberben megy az én pici babám oviba. Nagyon nehéz lesz nekem, hogy már nem leszünk a nap 24 órájába együtt. Tudom, hogy ez az élet rendje és mindent el fogok követni, hogy Szofi ne érezze rajtam majd ezt és remélem nagyon fog szeretni oviba járni. Nem is annyira ovit mint óvónénit fogok keresni, mert minden azon múlik!

Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Mazsuzs!

Szami tök jól leírta, mi is csak másolatokat küldtünk mindenből (van aki azt mondja, hogy az nem jó de JÓ), a banktól sem kellett papír csak a formanyomtatványra ráírni a számla számot ahová kéred.
Nekem a munkahelyemen segítettek, elküldtek nekem email-ben formanyomtatványt amit ki kellett tölteni. Szerintem te is kérj segítséget a munkahelyedről ha tudsz, ők tudják melyik papír kell mert régen ezt ők csinálták.

Szandra

szandrakiss
 
 


Helló Csajok!

Mazsuzs!
A csajok teljesen jól leírtak mindet. Tényleg csak a másolat kell mindenből, egyébként a MÁK honlapján fent van a nyomtatvány és a kitöltési útmutató, én is onnan töltöttem le. Ott leírják, hogy milyen papírokat kell csatolni.
Itt a linkje: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/131

Ja, én még karácsony előtt megkaptam a gyesről a határozatot, szóval kb. 3 hét alatt átfutott a dolog! Nem kell parázni, de az a biztos, hogyha időben elintézed!


Szami!
Szeptemberig még sok idő van, addig még olyan sokat lehettek együtt, és használd ki. Az én törpikéim is szeptembertől mennek bölcsibe, szóval nem leszel ezzel egyedül ebben a helyzetben és Dóri csajai is asszem akkor mennek.

Szandra!
Bocsi, hogy csak most válaszolok. Szóval nem bénáztál semmit sem el a letöltéseknél, csak az az oldal ahonnan a dalokat le lehet tölteni, minden letöltés után kb. negyed óráig nem enged új letöltést indítani. Ha letelt ez az idő, már indíthatod a következő letöltést!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Karácsony előtt nem volt időm jönni, remélem mindenkinek jól sikerült.

Eszti! most olvastam a kálváriátokat. Örülök, hogy a műtét jól sikerült, viszont rosszul lettem Réka asztmás rohamán.

Sajna nálunk Bulcsú újra beteg. Tegnap óta lázas, hátul fájlalja a fejét és most már a torkát is. Lehet Szofi által is "benyelt" torokgyuszi ütötte fel a fejét:( nálunk.
Kedden utaztunk volna Pécs mellé a barátainkhoz, de sztem abból nem lesz semmi, mivel Nekik is van gyerköc és nem szeretném ezt vinni Nekik, sajna nem tudok rá masnit kötni:)
na mindegy, majd legközelebb.

Holnap viszont megyünk orvoshoz, végülis már egy hete nem voltunk orvosnál:(

Karácsony jól telt. Gyerekek sok szép ajándékot kaptak. Johanna és Zoli ma is voltak és holnap is mennek, én itthon maradtam Bulcsúval. Szegény várta haza Őket, mert kíváncsi volt milyen ajándékot kapott:) Nagy a család:)

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a felvilágosítást a GYES-sel kapcsolatban. Méga héten megcsinálom a papírokat. Egy kolleganőm már leírta, hogy melyik nyomtatványokat kell felhasználni hozzá, de ő érdekes módon kért a bankjától egy nyilatkozatot, hogy a folyószámlája " élő" folyószámla és odautalhatják a GYES-t. Erről nem találtam semmit a MÁK honlapján ezért kérdeztelek titeket meg, hiszen friss élményetek van a GYES-sel kapcsolatban.
Külön köszönöm a hivatalos iratok fénymásolatának felsorolását.
Adra, ezek szerint ha megkaptad a határozatot az azt jelenti, hogy hibátlanul küldted be az iratokat. Remélem nálam sem lesz gond.

Szamikám! Én teljesen megértelek, igaz Nándi ovija még egy kicsit messzebb van, de nem tudom elképzelni én sem a dolgot. A munkahelyen majd nyugodtan dolgozni kellene míg a srác oviban van...hogy is van ez? :wink:


Nem akarom túlparázni a dolgot, de néha nagyon megdöbbent az is ami az iskolákban történik (tanárverés..., fiúk megölik a társukat...stb.) Apósom tanár volt de két éve nyugdíjban van. Mesélte, hogy ezek a gyerekek akik most járnak iskolában (és inkább a felső tagozat) teljesen másként viselkednek mint régebben a "pár évvel ezelőtti sulis gyerekek."
Remélem ez javulni fog, bár ha mindenki a napi betevő falatért dolgozik látástól-mikulásig akkor nincs ideje gyereket nevelni.
Ezért értem meg Sidet is aki nem akarja utazással és munkával tölteni a nap nagy részét... De hol van hat órás munkahely itt Mo-n?

Na, nem rontom itt a hangulatot..... :oops:

MINDENKINEK BOLDOG(ABB) ÚJ ÉVET!!

Kép


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Rontom én tovább a hangulatot: nincs fél órája, hogy kiderült, a férjemnek gerincsérvje van és műteni kell. Azóta kattog az agyam az elkövetkező hónapok esemémyein.

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Sziasztok!

Kívánunk az új esztendőre egészséget, örömet és sok-sok szeretetet!
Kép

Sok szeretettel:
Hexina és Hanna Sára

Ui: Nutella, kívánom, hogy férjed mielőbb egészséges legyen és hamar legyetek túl a megpróbáltatáson!

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok Lányok!

Nutella!

Kitartást és sok egészséget kívánok Nektek!


Kedves Lányok!

Egészségben, boldogságban és szeretettben gazdag ÚJ ÉVET kívánunk mindenkinek!

Szeretettel Szofi és Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Sziasztok Csajok!
Először is köszönöm mindenkinek az együttérző szavakat!
Most is a kórházból írok, Réka megint befulladt, szerencsére nem olyan gáz, mint a legelső, de bent tartottak minket. Szóval mi itt szilveszterezünk, még szerencse, hogy nem készültünk sehová.

MINDENKINEK BÚÉK!

Nutella!
Sok sikert a férjecskédnek, tudom min mentek keresztül. Édesanyám szintén zenész, csak a szikét még egyenlőre sikerült elkerülnie a gyógyszeres kezeléseknek köszönhetően. Illetve jómagam is kínlódok a csigolyayív szakadásommal, még egyenlőre nem záródott ki, így a sérvig nem jutottam el. Jobbulást!

NE hari, de most nem tudok mindenkinek reagálni, mennem kell!

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky!
Mielőbbi jobbulást kívánok Rékának!

Nutella!
Sok erőt kívánok Neked és mielőbbi jobbulást a párodnak!

Csajok!

Mindenkinek Boldog Újévet kívánok!

Kép

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek kívánunk nagyon boldog újévet.

Eszti!
Hát nem a legideálisabb hely a kórház az újév köszöntésére, sajnálom :( , Rékának jobbulást.

Nutella!
Ez sem lesz semmi :( . Kitartást kívánok mindenkinek.

Gerinc sérvem van nekem is csak hál istennek nem ilyen előre haladott mint nálatok.

Nekem tegnap óta a vesém hasogat, azt nem tudom mi miatt lehet.
Volt már valakinek ilyen? Mit csináljak vele? Bele-bele nyilalgat de a fájdalom nem tart sokáig csak 2-3 másodperc ezt viszont elég sűrűn ismétli.

Akkor azt hiszem kívánhatom, hogy EGÉSZSÉGBEN gazdag újévünk legyen.

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!

Távol álljon tőlem, hogy távgyógyítsak,de lehet kezdődő vesegörcs, amit vesehomok, vagy vesekő okozhat.

Egy uh-val lehetne tisztázni, szerintem menj el az urológiára, mielőtt éjjeli ügyelet lesz belőle (tapasztalat :( )
Igyál sokat!!!!!

Nutella, Fricky!

Betegenek jobbulást, hát nem semmi így kezdeni az évet... :cry:

Dóri
Vendég
 


Akkor én most én mesélek:

Ma a sógórnőm véletlen leforrázta a hátam aminek az egyharmada tök megégett. Kórház, tetanusz, saját felelősségre hazajövetel. Egyből hólyagos lett, le is szedték a bőrömet a kórházba.
Csajok!
A gyerekeket soha még a konyha közelébe se engedjétek, iszonyat milyen kis hülyeségből mekkora baj keletkezhet.

Dóri!
a vesémet már nem is érzem :wink: :lol:

Szandra

szandrakiss
 
 


huhh Csajok!!!

nem semmi mi mindenen estetek át néhány hét alatt...

Eszti!
olvasva is borzasztó amin keresztül mentetek!! Jobbulást és Kitartást kívánok Nektek! Reméljük az új év kevesebb ijesztő dolgot hoz!

Nutella!
a férjednek is jobbulást kívánok!

Szandra!
szörnyen fájhatott/fájhat :cry: Mi történt? Gyógyulj meg hamar!

Boldog Új Évet Mindenkinek!!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem jövök öt napig, aztán egymást érik itt a kellemetlen események.... :(

Nutella! Nem is tudom mit írjak...a volt főnökömnek is ez volt a problémája - ha jól emlékszem - mint a férjednek. Megműtötték, két hónapig nem járt dolgozni, de utána jobb lett mint "új korában".. (ezt ő mondta...)
Minden jót kívánok, gyors gyógyulást sok pozitív gondolatot!

Eszti! Mielőbbi jobbulást Rékának!

Szandra! Ez sem semmi ami veled történt! Az egyik legrosszabb az égési sérülés...Neked is gyors gyógyulást kívánok.

Mi sem mentünk szilveszterezni mert a párom náthás lett és fájt mindene a torkával együtt, és nagyon levert volt. Csak egy kis társasjátékozást terveztünk a barátnőmékkel de majd tartunk egy pótszilvesztert...
Nándin is karácsony óta kis kiütések jöttek elő, főleg a lábán és a hasán is van pár darab. Egyszerűen nincsen tippem mitől lehet mert annyira változatos volt a sok étel karácsony körül. Már a tejre és a tojásra is gyanakszom de most használjam a rizstejet?
Arra is gyanakodtam, hogy a harisnyától jönnek elő, ugyanis ritkán visel de a hordása után pár nappal mindig vannak pöttyök a lábán.
Van köztetek olyan aki esetleg harisnyát ad a picurjára a nagy mínuszokban és hasonlóan kipattog a gyerek bőre tőle? Lehet, hogy nagyon műszál....?

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Szasztok Csajok!
Sikeresen tegnap hazaengedtek, ma már csak a záróért kell visszamenjünk.
Hát, mit is mondhatnék. Most legalább baba-mama szobába tudtam menni, így még ágyam is volt, ahol tudtam aludni...
Réka persze teljesen jól érezte magát már másnap, hogy bekerültünk. És hát magyarázd meg egy másfélévesnek (bocs, ma 19 hónapos), hogy nem mászkálunk, nem rohangászunk, stb. Viszont ennek ellenére egészen jól tűrte. Ha Bencémmel kerültem volna be, akkor tutira megzavarodok 8)

Szandra!
Jesszusom, mi történt???? Leforráztak? És már jobban vagy? Nagyon fáj(t)? Hogy történt?

Remélem nem lesz igaz a mondás, miszerint azt csinálod az új évben, amit szilveszterkor csináltál. Nekünk ez most bazira nem lenne jó....

És most vissza a kerékvágásba, meló, Bence már az ovi felé tart (nagyi viszi reggelente).

Mindenkinek sokkal jobb évet, mint a tavalyi volt!

Pápá: Eszti

Ui: Mazsuzs, én szoktam adni Bencére harit, de csak nagyon ritkán, mert ő meg állandóan azt mondja, hogy viszket tőle (lehet, hogy csak kitalálja, mert nem szereti, de lehet, hogy tényleg viszket tőle) viszont kiütések nem szoktak rajta lenni.

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok Lányok!

Rég jártam errefelé.
Ennyi borzasztó dolog így az új évre!

Eszti,
Sajnálom, hogy megint rohama volt. Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszert /adnak Rékának a fulladásra?
Remélem többször már nem kell mennetek a kórházba!

Szandra!
Ez borzasztó ami Veled történt... Nagyon megégett a hátad? Hú ez nehezen fog begyógyulni, de azért mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Nutella!
Férjecskédnek sok-sok erőt és sikeres műtétet kívánok! Mikor lesz a műtét? (ha írtad már akkor ezer bocsi!)

Hát csajok ez az év nem kezdődik túl jól itt a Babaneten!

Mazsuzs,
Párodnak jobbulást, remélem már jobban van! Vikin is megjelnetek kiütések, és viszket is, vakarja eszeveszetten. Leginkább fürdésnél, és utána. Megpróbálok fürdetőt váltani hátha arra allergiás. Próbáld ki, hogy nem adsz rá harisnyát csak néhány napig és ha elmúlik akkor biztos nem bírja a harisnyát.

Sid,
Bulcsú hogy van?

Judit!
Te is régen írtál! Mizu Veletek?

Mi végülis jól vagyunk, csak Vicuskám szenved az utolsó két rágófoggal a felső kettő hiányzik még és nagyon szenved tőle. Még mindig köhög, de már csak akkor amikor felébred, de akkor nagyon csúnyán. Nem tudom, hogy hova vigyem, mert csakis akkor köhög amikor felébred, hogy miért van ez? Párásító van a szobájában. Nem tudom mit csináljak. A nappali köhögése abbamaradt, nem értem én ezt az egészet!
Holnap viszem bölcsibe, de csak ilyen gyermekmegörzésre, hogy gyerekek között legyen. Nem a bölcsisekkel lesz, hanem van egy ilyen külön rész ahol játszhat, ott is lehet hagyni, persze ezért fizetni kell, de muszáj gyerekek közé vinnem. Annyira irigy és . utálatos, hogy csak na. Minden az övé, még én sem játszhatok az ő játékával. Ezt kinövi, vagy ilyen marad? A szomszédom azt mondja, hogy van ilyen típusú gyerek és ő ilyen lesz az oviban is. Hát ez elég elkeserítő lenne számomra. Remélem ki fogja nőni.
Karira a Jézuska hozott neki biciklit állandóan azzal teker, megy mint a gőzös. Olyan hosszú utakra megyünk, hogy csak ámulok-és bámulok. Két háztömböt is simán végig biciklizik. Hihetetlen! Nagyon ügyike!
A Szilvesztert mi is itthon töltöttük, halál unalmas volt. Éjfélig aludtam, majd a férjecském felkeltett pezsgőztünk, meghallgattuk a Himnuszt és az ablakból néztük a tüzijátékot. Jövőre tuti megyünk valahova! :lol: 8)

CSAJOK!
Lenne egy ovis kérdésem. Mikortól lehet beiratni egy gyerkőcöt az oviba? Vikit mikor lehet? Ő 2006. október 18-i. Most tavasszal kell megpróbáljam beiratni, hogy szeptembertől (talán) felvegyék. Bár tudom, hogy nem veszik fel azért szeretném megpróbálni.

Na jó most mennem kell a királylányom felébredt.

Mindenkinek így utólag is EGÉSZSÉGBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Még gyorsan Vikiről pár kép...

Kép Kép Kép Kép

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Na akkor mesélek: 2-án a sógornőm véletlen leforrázta a hátam ami elég nagy területet érint (itt jön az, hogy ha vékonyabb lennék nem lenne ekkora a sebem mert alapból kisebb lenne a hátam is :wink: ). Úgy történt, hogy adtam rá az Edóra a csizmát a konyhában így guggoló pozícióba voltam és a sógornőm kávét főzött "kotyogós" kávéfőzőben (6 személyes, hogy ha már egyszer seb akkor legyen nagy :) ) ami éppen akkor lett készen és levette a tűzről, félre tette de sajnos az első lapra ami meg is csúszott és az én szép hátamra esett. Kicsit meleg volt....
Ma voltam a 3dik kötözésen de minden alkalommal csak saját felelősségre jöhetek haza mert olyan nagy terület, hogy nagy a fertőzés veszélye. Mivel a dokik már nagyon mondogatják, hogy ennek nem lesz így jó vége és a KEDVES barátaim is minden áron meg akarnak szabadulni tőlem :wink: :lol: így holnap kénytelen leszek befeküdni de minden képpen megpróbálok alkudozni valamit a dokinővel, hogy minél kevesebb időt kelljen ott töltenem mert eddig ott tartunk, hogy 1 hét :cry: . Fájdalmaim nem nagyon vannak állítom, hogy mikor van egy erős migrén az ezerszer rosszabb inkább a lelkem fáj de az nagyon, hogy itthon kell hagynom a csajokat és apát.

Na mindegy majd holnap már okosabbak leszünk...... :roll:

Eszti!
Örülök, hogy a Réka jobban van remélhetőleg le is tudtátok egész életre ezt a dolgot.

Finike!
Aranyos Vicus a képeken, nagyon sokat nőtt mióta nem láttam.
Szerintem idővel kinövi az irigységet, az ovi (bölcsi) sok mindenre megtanítja őket.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok Csajok!
Igy ismeretlenül is mindenkinek BUÉK.!
Egy párszor már irtam ide nyár körül, akkor a doki után érdeklődtem.
Most is a segítségeteket szeretném kérni :lol:
A lényeg ,hogy kiderült,hogy babát várok :P és a Dél-pesti kórházi tapasztalatok érdekelnének föleg akinek csak bábája volt fogadva...(mert azt hallottam,hogy itt azt is lehet)
Köszönöm szépen:Csilla

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 



Sziasztok!

Eszti! Örülök, hogy itthon vagytok! Majdnem öt napot voltatok bent? Ez azért nem semmi még úgy sem, hogy volt hol aludnod. (Emlékszem a saját nyári kórházas sztorimra, alvás a földön vagy a széken...)

Finike! Mikor voltunk Nándival tavaly fül-orr gégésznél aki allergológus is, azt mondta, hogy vszínűleg Nándinak tejtől vagy tojástól lehetnek a pöttyök, és csak én tippeltem a harisnyára mert szinte csak a lábszárán van kiütés. Mikor a tojás bevezettem neki az étrendbe, akkor semmiféle kiütés nem jött ki rajta.
De állítólag ezt még kinőheti, így én is reménykedem hogy talán az idei karácsonyig kinövi ha ilyesfajta allegiája lenne. :?
Nagyon tetszik a lila pulcsis kép Vicusról ahol meredezik a haja! :wink: :)
Elfelejtette már a pizsiből való levetkőzést?

Szandra! A First tényleg csodaszer, remélem beválik az égésre is!
Ha esetleg lesz időd, akkor leírnád nekem azt a MÁK címet ahová te küldted be a papírokat. Már írtad egyszer, hogy nekem is ugyanoda kell majd hiszen Pest megyeiek vagyunk mind a ketten és ez világos is, de a honlapon csak az ügyfélszolgálatok címét találtam meg és postacímet nem. Neked pedig holtbiztos a postacímed is, hiszen már kaptál határozatot is tőlük. Gondolom tértivel vagy ajánlottan adtad fel így megvan még a postacím is.Köszi!


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Off!

Sziasztok!

Akit érdekel egy éves bkv bérlet jutányos áron, az dobjon egy privit!
Köszi!

Bocsi!

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Szandra, remélem jól vagy! Mégis be kellett feküdnöd? Gyógyulj meg minél előbb!

Én a neten való csalinkázásom közben találtam egy cikket.

Prolaktinhiány - oka és tünete is van

Ez előfordulhat olyan nőkben, akikben korábban idegsebészeti beavatkozás történt (pl. daganatos megbetegedés miatt) és ennek következtében sérült az agyalapi mirigy. Ilyenkor a kórelőzmény ismeretében nem okoz gondot az ok felderítése, és számítani lehet a szoptatási képtelenségre.

Lehetséges más betegségek miatti agyalapi mirigy károsodás is, pl. balesetek utóhatásaként, amikor a koponyát éri sérülés vagy ritkábban anyagcserezavar következményeként.

Szülés után előfordulhat igen ritkán a Sheehan-szindrómának nevezett betegség. Ekkor a szülés alatt fellépő nagyfokú vérzés, sokk vált ki agyalapi mirigy károsodást, ennek része a prolaktin termelés kiesése is.

A tejtermelés be nem indulásán kívül az egyéb agyalapi mirigy hormonok hiánytünetei hívják fel a figyelmet a kórképre.
Nem lehet pótolni

Az agyalapi mirigy hormonjainak kiesését a megfelelő hormonok pótlásával tudjuk kezelni. Jelenleg jó gyógyszerek állnak rendelkezésünkre. Sajnos a prolactin pótlása nem megoldott, ilyen gyógyszerrel nem áll rendelkezésre, így ezekben az esetekben a csecsemő mesterséges táplálása a megoldás.

A prolaktin hiánya férfiakban - jelen ismereteink szerint - nem okoz tünetet.

Dr. F. Mónika, endokrinológus)


Ez is egy elfogadható magyarázat arra, ha valaki nem tud szoptatni! Nem csak az ügyetlenkedést és a tapasztalatlanságot kell indokként felhozni magunk számára.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 




Sziasztok!

Bocsánat, csak olvasó üzemmódban vagyok egy ideje. :( Sajnos nálunk is minden összejött az év végére, tesóm az ünnepeket kórházban töltötte, most kezdett csak dolgozni. Hanna beteg volt, aztán én is, aztán meg műtenek a jövő héten! Ám bízom benne, hogy minden jóra fordul mindemkinél, ahogy lassan nálunk is!

Szandra, akkor nem mentél ezek szerint kórházba. Hogy vagy? Gyógyul már? Köszi a visszajelölést! :wink:

Eszti, mi újság a gyerköckéiddel? Jól van Rékus? Bence? Gyere ha tudsz, nagyon sokat jártatok a fejemben!

Finike, Vicus kész kis nő már! Olyan édes a képeken!

Ne hari, hogy nem írok mindenkinek!

Vigyázzon mindenki magára és a babákra!
Szép estét!

Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Majd elfelejtettem! :oops:

Isten éltesse sokáig Rékát és Blankát! Boldog születésnapot!
Kép

Szeretettel:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok Csajok!
Szandra remélem már jobban vagy, gyógyul a sebed?

Hexina!
Köszönöm kérdésed, szerencsére minden rendben. Bencikém lába gyönyörűen gyógyul, alig észrevehető már a heg. A mozgása pedig semmiben sem változott :wink:
Rékának úgy tűnik végre beállt minden, jó lesz ez a gyógyszer neki, amit most kap.
Voltunk vele allergia teszten, hogy hátha esetleg vmiféle allergia vált ki nála asztmás rohamot, de mindenre negatív lett (egyik szemem sír, másik nevet...).
Úgyhogy most következik a felső szint le laminált padlózása (eddig szőnyegpadló volt/van lent), hátha az. Plusz újra élesírjük férjecském régi szénszálas légszűrőjét, hátha az is segít. Az év végi roham óta szerencsére semmi nem volt.
Nekem rengeteg a munkám, nemhiába mindenkinek le kell zárni az évet, úgy hogy még tetszen is neki :roll:

Finike!
Vicus milyen nagy már!! Nagyon csinike csajszi lett!

Jajj, nekem is kéne már lassan képet felraknom, nem is emlékeztek, hogy hogyan néznek ki a gyermekeim 8)

Réka mindent dumál, ismétel utánunk, az ismert szavakat pedig funkcionálisan használja is. Be sem áll a szája egész nap.

Többiek!
Életjelet küldeni, a régenszóltak is, csak egy helyzetjelentést!
Szami, Judit, Dóri, Adra, Nutella, és bocsi, ha valakit kihagytam, de az agyam egyenlőre számokkal van teli :oops:

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Szandra, köszi a választ. Közben aztán megtaláltam ám (nem vagyok béna annyira mint gondoltam) de azért lecsekkoltam az általad írttal. Én is ide fogom küldeni, ugyanis szerintem Pesten biztosan nem dolgoznák fel olyan hamar mint amiről te is írtál.
Kérdésedre válaszolva, Nándi és én sem mentünk ki a náthából (ami vírus mint tudjuk) azóta már elvittem még egyszer a magán fül-orr gégészhez. Lassan javul de azért elég borzasztó számomra hogy Mikulás nap óta köhög egyfolytában és már a ládzsás utifű sem igazán válik be, sőt a Baby Luuf Balzsamot már elhasználtam egy egész üvegcsével.
Van valakinek valami jó köhögést oldó (hurutos) tanácsa? (A zsíros ruhán kívül mert a párom attól kimegy a világból....nem igen hisz az ilyen dolgokban.)

Dóri! A lányoknak és is Boldog szülinapot kívánok!

Kép

Eszti! Végre jó hírek a gyerekekről! Ez nagyon szuper! Írtam privit Neked még a tavalyi kérdéseimmel kapcsolatban, de nem sürgős a válasz!

Végül:

Kép Kép


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Bocsi, a második kép, kicsit idejemúlt (éppen a 2007-es karácsonyi), de itt a helyesbítés: :oops:

Kép

Kép
mazsuzs
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantottam...

Dóri!
Isten éltesse Rékát és Blankát! SOk egészséget kívánok nekik!

Mazsuzs,
Mennyit változott Nándi a képek alapján! Világosodott a haja is, meg az egész arca más lett. Hihetetlen egy év alatt mennyit változott!

Vicuskám még mindig köhög amikor felébred. Most megint elviszem a gyerekorvoshoz, hogy ajánljon valami jó fül-orr -gégészt. No meg most kijött rajta valami allergia is, mert állandóan vakarózik mikor levesszük róla a ruhát. De szinte véresre vakajra, és kis pöttyök is vannak mint valami bolhacsípés nyoma lenne, de nagyon rücskös, nem finom bababőre van, hanem hát nem is tudom olyan, mintha megcsípte volna 100 szúnyog, és csak piciket csíptek volna. Már fürdőkrémet váltottunk, most vettem új érzékeny bőrre való mosóport hátha arra allergiás. A hasán a kezén és a lábán, szóval az egész testét ellepte. Főleg fürdés előtt -közben- utána vakarózik. Amint felöltöztettük abbahagyja a vakarózást. Tiszta X -akta. Na majd holnap a doktornőt kifaggatom, bár már előre tudom a választ... Valami allergia lesz. Ennyi. Na jó inkább nem is mondok előre semmit. SZóval velünk ezek vannak.

Judit,
Olyan rég írtál, mizújs veletek?

SZami,
Szofi hogy van?

Most mennem kell a varrónőhöz.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Nem lehet, hogy egyszerűen száraz a bőre Vikinek! Ha nagyon száraz akkor apró pici pöttyök jelenhetnek meg amik nagyon nehezen múlhatnak el. Fürdéshez nagyon tudom ajánlani a BABE omega-3 tusfürdőt ami tartalmaz hal olajat és ez alapból táplálja a bőrt. Nálunk a patikai fürdetőtől is ki volt pattogva a Tami bőre és a gyerekorvos mondta, hogy nekik a szárazság így mutatkozik meg de mióta ezt használjuk nem pöttyös a bőre és nem is viszket neki igaz vagy 2-3 hét kellett mire elkezdett javulni. Nem egy olcsó tusfürdő (azt hiszem 2800 ft) de egy tubus elég kb 3-4 hónapig mert olyan adagoló fej van rajta mint a folyékony szappanokon és egy nyomással át lehet fürdetni őket. Még az is száríthatja a bőrét hogy ha használtok habfürdőt. Remélem tudtam tanácsot adni és nem veszed tolakodásnak amit írtam!

Eszti!
Ez szuper, hogy így helyre jöttek a gyerkőcök! Neked kitartást a bevallásokhoz!!!!

Mazsuzs!
Nándi tényleg sokat változott! Köhögésre nincs semmi tippem, amit tudok, hogy a hurut oldókat is váltogatni kell mert egy idő után nem hat a jól bevált. Az orra nem folyik??

A hátam szépen gyógyul, ma már vezettem is. Holnap kell visszamenni a kórházba szerintem meg fognak dicsérni. Végül is nem feküdtem be de most már nem bánom mert így is szépen gyógyult.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
Köszönöm a tippet!!! Akkor a gyerekorvosnál rákérdezek erre. Ha neki semmi tippje nem lesz akkor mindenképp ezt fogom használni. Köszönöm szépen a tanácsot. Most is fürdés előtt-közben és utána is szana-szét vakarta magát. Mi is gondoltunk erre, hogy száraz a bőre, mi kis naívan vettünk babatestápolót, de ez úgy látszik kevés. Szandra, még egyszer köszönjük a tanácsot ki fogjuk próbálni!!!! :lol: Most már majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a gond! Köszönjük!

Neked meg mielőbbi gyógyulást kívánok, Te egy hős vagy, hogy már vezetni is tudsz! Biztos meg fognak dícsérni!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Eszti, köszi a gyors választ.

Szandra, tényleg dicséretet érdemelsz, hogy ilyen hamar javult az égési sebed. Azért pihentél valamennyit vele, gondolom ezért, ugye?
A lényeg az, hogy jobb és a kórházat sem kellett napokon át belülről látnod.

Finike! Nekem is vannak hasonló gondjaim Nándi bőrvel mint Neked Vikivel csak nálunk a lábán van csak (!) ilyen probléma és néha az arcocskáján bár már megfigyeltem hogy nem függ össze a kettő.
Én már leváltottam a babafürdetőt BIO fürdetőre. Ilyen lehet a DM-ben is kapható Alverde vagy Weleda márkájű fürdető 1000 Ft alatti áron!
Nincs benne semmi színezék, tartósítószer és kőolajszármazék. Már belemásztam a témába mert nem tudom mi lehet a probléma Nándival. Hiszen mindenhez fokozatosan szoktattam hozzá (tej, tojás stb.) és akkor nem lett pöttyös ő sem.
Ezen kívül most azzal kísérletezem, hogy a ruhája amit úgy adok rá, hogy a bőrével érintkezik, az 100 %-ban pamut legyen! A body-t még hordja így a felső ruházattal nincs gond, de a nadrág is legyen 100 %-ban pamut ami már azért nehezebb mert legtöbb téli belül bundás (vagy enyhén bélelt, "szőrös") nacik nem teljesen pamutnadrágok. Legalábbis amiket anyukámtól kapott és van egy-kettő olyan amit én vettem anno.
A mosásnál én is trükközöm, mert ha végzett a gép akkor tudok indítani egy 20 perces csak öblítő programot és vízdíj ide vagy oda, most ezt is csinálom hátha lesz javulás.

A köhögéssel is szendvedünk úgyanúgy mint ti, Nándi álmában rengeteget köhög, még a múlt héten fel is ébredt miatta, most már jobb de nem múlik.
Azt hiszem azt csinálom amit Szandra mondd, egy másik szirupot fogok kipróbálni.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Finike!
Remélem beválik a tusi.

Mazsuzs!
Taminak is volt az arcán is pötty de az is eltűnt. Tudod hol volt még??..., hátul a karján. Na ott még mindig van egy két pötty de a lábán teljesen eltűntek már. Igen, elég nehéz tiszta pamut dolgokat venni. Sokan mondják, hogy hülyeség gyerekre farmert adni de én pont amiatt veszek neki azt és nem szabadidő nadrágot mert az tiszta pamut.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Hát Szandra, ha Te nem lennél nekem, esküszöm hülyén halnék meg, mivel a gyerekorvos semmit sem tud, de komolyan. Nekem kell felvilágosítanom a dolgokról amit Tőled tudok. Eszméletlen. Már megfordult a fejemben, hogy most már nem viszem többet dokihoz hanem inkább hozzátok fordulok ha bármi problémám van. Megmutatom a gyereket a dokinak. Ránéz a bőrére és egyből mondja, hogy ekcéma (azaz száraz a bőre és ez ütötte ki, ahogy Szandra is tippelte). Felírt egy krémet (glicerineset) és kész. Miután Szandra írta nekem ezt a BABE-t gondoltam rákérdezek. Megkérdeztem a dokinénit, hogy számít-e hogy mivel fürdetem. Persze! :!: Mire elmondom mivel fürdetem (Jhonson&Jhonson)közli, hogy az a legrosszabb a bőrének most. Ezt nekem honnan kellene tudnom, nem vagyok bőrgyógyász!? :roll: :? Na erre felírta azt a mosakodókrémet, amit újszülött korában kapott a Viki (amit szerintem minden csecsemőnek felírnak). Megkérdeztem ezt a BABE-t és mondta, hogy az nagyon jó, azt is ki lehet próbálni. Én mondtam meg a végén -azaz Szandra- , hogy mi a megoldás. Elmentem a gyógyszertárba és ott is elmeséltem mi a helyzet és ők is azt modták, hogy ez a mosakodókrém sokat nem használ, max. nem árt, és ők is ezt a BABE- t ajánlják! Így ezt vettem meg. A köhögésével nem tud mit kezdeni a dokinéni. Kértem, hogy adjon a gyermekpulmonológiára (asztmás betegségeket kezelnek ott), beutalót, vagy egy megbízható orvos nevét, mert én ki szeretném vizsgáltatni, ez nem normális dolog, hogy három hónapja köhög a gyerek. Végre adott egy nevet és egy tel.számot, hogy kérjek időpontot. Azért odakértem beutalót, mert én is és apukám is asztmás. Szóval gyanakszom erre, de ne legyen igazam. Nem ártana egy allergiavizsgálat sem. Szóval nem lettem sokkal okosabb, hogy elmentem a gyerekorvoshoz.

Mazsuzs,
Neked is köszi a tippet, most kipróbáljuk ezt a BABE-t és remélem hat is, mert nagyon csúnya a bőre, már néhány kiütést véresre vakart. Ez az ekcémás krém olyan büdös, de remélem használ.

Holnap megyünk Gyopárosfürdőre fürödni már nagyon várom. Vasárnap este jövünk haza. Barátokkal megyünk, végre kimozdulunk. :lol:

Mindenkinek jó éjszakát!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Tényleg fura, hogy mennyire nincsenek tisztában a dokik az ilyen dolgokkal. De szerintem pont azért mert általános orvos és ezért nem annyira sokrétű, pontosabban sokrétű de nem olyan mély a tudásuk (persze tisztelet a kivételnek mert a mi dokinénink nagyon okos!! és még vannak egy páran hál istennek). Eleinte mi is kipróbáltuk a tégelyes fürdető krémet de az elég macerás mert nincs meg a tisztaság érzet utána :roll: , vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Viszont amit észrevettem még ennél a tusfürdőnél, hogy a Tami nuniját csípte (Edóét nem) ha véletlen tusis volt a kezem és úgy mosdattam meg így mindig figyelek rá, hogy a vízben előtte lemossam a kezem és csak így a tusfürdős vízzel mosom meg neki de így nem csípi. Csak jó tanács ha Viki esetleg panaszkodik ilyesmire!!

Jó pihenést kívánok Nektek!

Szandra

szandrakiss
 
 



BUÉK
(lesek)
gyuri
Szeged
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: