Új privát üzeneted érkezett!

jujj alig várom h Manó dobjon képet :)

MOMI, jövő kedden megyek hozzá!!!! Megkérdezek én mindent ne félj :lol:

Kép
borso18
 
 


Jaj,úgy irigyellek benneteket,hogy bent voltatok Manónál...Olyan lelkiismeretfurdalásom van,mert talán innen Őt ismerem a legrégebbről,és nem tudok bemenni,pedig úgy terveztem,de bolondok háza ami nálunk folyik.ma kifogyott a benzinünk is útközben(mi más lehetne velünk :D ),akkora káosz van a fejünkben.Most értünk csak haza,Domi Anyunál,Dorináért is csak fél6ra értünk az oviba,égett a pofám:(.De egy jó hír mára:megkaptuk a kocsihitelt,megvan az új autónk(használt,nem úgy új),legalább valami jó is történik :D :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok kiváncsi Lánykák! :)

Manó barátnője vagyok(bár már páran ezt jól tudják)...Ízelítőűl dobok egy friss képet,a többet,majd Moncsi,ha hazamennek.Elvileg csüt. mehetnek haza. Kép

Amúgy jól vannak,tej van sok,Hanna már hízik!
De azért még így is irinyó-pirinyó !


Dóri
angelheart
 
 

 
 

Gyönyörű hajasbaba! :)
Manóci ha kijössz, kérlek áruld el hogy csinálod, hogy sok tejci van.... plíííííííz! Nekem ezzel mindig gond volt... lányok ha tudtok okosságot egy sárga, aluszékony baba szoptatásához, ne kíméljetek! :) Eddig mindegyik inkább aludt szopi helyett.. vagy alatt... Vért izzadtam velük...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ó,Manó,nagyon szép kislányod van....A arcocskájának a formája tiszta apa ám!!!!Nézd meg milyen szép kis csókos szája van,megzabálom :) .A szája és a nózija Eszti!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.
Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.
Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!
Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.
Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.
Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.
Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.
Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!
Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.
Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.
Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből


Angelheart!
Köszi a képet!!!

Kép
flocika
 
 


Flocika,ez óriási:):)És sok mennyire igaz:.....

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!!

Manó, gyönyörű a kislányod!! Balázs is éppen ekkorával született!! Csak épp haja nem volt :lol: Eszti látta már? mit szólt??

Flocika.....hááááttttőőő kicsit magamra ismertem
:oops: :oops: :oops:

Képzeljétek Balázs kakijában is múltkor felfedeztem egy papír darabot :oops: Kicsit beijedtem, de aztán úgy voltam vele h végülis már kijött....dehogy vajon mikor ehette meg???


Puszi Orsi

Kép
borso18
 
 


Orsi!
Hogyan ismerhettél magadra amikor neked még csak 1 gyermeked van??? :D :D Bezzeg ha én mondanám!! :wink:

Ne izgulj, találsz majd még különb dolgokat is :lol:

Kép
flocika
 
 


Mármint az első sorokban.... :oops: :oops: Mintha rólam írták volna....

A többiről majd később nyilatkozom :lol: :lol:

Kép
borso18
 
 


lehet, hogy elszoktam az újszülöttektől.. :lol: de nem látom xtra pirinyónak manó babáját... :wink: nagyon cuki feje van.. :D

floci... én viszont érzem, hogy nem csak az első kettőben, hanem a harmadikban is magamra ismerhetek... :lol: :lol: :lol:

borsó: pénteken megyek a dokihoz... :lol: remélem lesz infom :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke,

2800-al született,2500-valamennyire fogyott le,és tegnap estére már 26-valamennyi volt.És 50 cm.Én nem csak képről láttam,és hidd el,valóban minigörl! :wink:


Dóri
angelheart
 
 


Dóri,én elhiszem :D ,nekem Domi is 2750 kg volt mikor megszületett,kicsit Őkelme is fogyott,de Dorina 3 és fél kilójával hatalmasnak tűnt hozzá képest.Elhiszem milyen kis csinos apróság,hát vigyáz a vonalaira már most :D :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Holnap bent lesz még,nem tudod?Reggel vagy koradélelőtt lehet,hogy beugranék hozzá.Melyik szobában vannak?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti ,írok privit... :wink:
angelheart
 
 


Manó!
Nagyon édesek vagytok, gyönyörű a hajababád! Hihetetlen, de Balázs már fél éves elmúlt! Pedig szinte most született ő ! Örülök, hogy jól vagytok és van sok tejcsid!

Gondolunk rátok!
Dóriék

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Kisfalvi marad-e a MÁV-ban??? Én 3 hónapja szültem nála és a tesót is oda terveztem volna...
Nekem minden jó volt ott /leszámítva az ételhordó kocsikat/ :lol:

Nóri

KépKép
Vendég
 


Sziasztok Lányok!Én is a Kisfalvinál szültem!!Épp a héten voltam bennt a kórházban is,meg a rendelőben is!!ÓRIÁSI a fejetlenség!!Nem lehet tudni,hogy ki megy,és KI marad!!Remélem a szülésznőm marad!(Fazekasné Zsuzsi!)Ismeri valaki??
Pár hónapja úgy volt,hogy az egész MÁV-os brigádot úgy ahogy van "menesztik"!Ezt a dokim aszisztens nőjétől hallottam!!
Na mindegy!Ne vaciliálog itt!!Július elsején minden eldől!
Minden esetre én is a második babámat a Máv-ban szerettem volna szülni!Most nagyon izgulok,hogy ez igy is lehessen!!

Kép
bea27
 
 


Sziasztok, bea, én gyerekeim is nála születtek, nagyon sajnálom, hogy ezt csinálták a kórházzal, én a takarítnő kivételével mindennel elégedett voltam ( a hajam az égnek állt mikor felmosta a wc-t majd ua-al a ronggyal a szobát, ahol a bébik voltak kosárban, na mindegy), csecsemősök, szülésznők, nővérek, mind nagyon rendesek voltak.( Nekünk volt egy kis problémánk, ilyenkor meg plusszban nagyon számít) Szerintem ezek után már nem érdemes a Mávba menni, hisz az, ami miatt eddig jó volt, az ott megszűnik, nehezen hiszem el, hogy egy más felfogású kórházból jött orvos gárda majd pont megváltozik. Nagyon jó lenne tenni ez ellen valamit :-( És nagyon remélem, hogy lesz valami pozitív fordulat ........ de ha nem, biztos vagyok benne, hogy az itteni orvosok majd el tudnak helyezkedni más kórházban és a betegeik meg úgyis követik őket.
topszlix
 
 


momi: Én is Szabó dokihoz járok. Ma beszéltem vele és az asszisztensével is és azt mondták csak, hogy "jelenleg" nem rendelnek a Mávban és a magánban pedig kedden és pénteken. Elég sokan vannak, mert én 13-ra kaptam időpontot (bár jövő péntekre is lett volna). Majd megkérdezem, mi lesz velük és akkor írok.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hihetetlen, hogy ezt meg tudják tenni Magyarországon!

Olyan sok emlék fűz a 310-es szobában eltöltött 4,5 naphoz. Akárhányszor arra járok, kicsit összeszorul a gyomrom.
Már úgy megszoktam mindent. Olyan jó lett volna, ha a következő babánknál nem egy idegen környezetet kell újra megismernem. Nem kellene mégegyszer olyan kiszolgáltatott helyzetbe kerülnöm, mint az első bébi előtt (zéró tájékoztatás...stb)
Fogalmuk nincs, mit jelent ilyenkor egy ismerős arc, ismerős szoba...
Ezeket a törvényeket sosemszült nők, és férfiak hozzák. Csak azt nem tudom, hogy a miniszterek feleségei miért nem csapják nyakon "apukát", hogy térjen már észhez, hacsak nem azért, mert az ilyen lépések miatt engedhetik meg maguknak, hogy magánkórházak csodaszülészetein szüljenek milliókért.

Én a SOTE I.sz klinikáján szültem volna (gondolom azt nem zárják be) A doki kb 15h-tól rendelt. Kb 18 fele be is jutottál. A pénzt így is elvárta... Ha UH is kellett, kb 11-re kellett menni, és utána a dokihoz, így volt aki ott ült (bocs, állt, mert a sok bunkó 17-18 éves apukajelölt meg sem próbálta átadni a helyet, nekem meg nem volt képem leülni a 12hetes hányingeremmel a pocakosok előtt) 8-9órát egy nap. Nem beszélve arról, hogy amikor be akartam menni apával, közölték, hogy apa csak akkor, ha meghalt a baba!!!!! Köszi!!!! Ekkor döntöttem a MÁV mellett... Sajnos úgy néz ki, utoljára!

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de most valahogy kiszakadt belőlem ez az egész!

Üdv:

Nóri

KépKép
Vendég
 


Sziasztok!
Én Szabó György / Fazekas Zsuzsi párossal szültem május végén. Maximálisan meg voltam velük elégedve, csak ajánlani tudom őket.
Már amikor ott voltam a kórházban is nagy volt a bizonytalanság. Kedden megyek a hathetes kontrollra Szabó dokihoz,ha megtudok valamit feltétlen megírom.
Üdv, mindenkinek
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!Megint itt!!A legfrisebb hirek azok,hogy a MAI az utplsó nap,hogy ITT lehet szülni!!Mármint a MÁV kórházban! :cry: :cry: :cry:
Akik maradtak szülésznők,azok mennek a Szabolcs utcába,addig amig fel nem újitják a szülőszobákat!Állitólag 2 szinten lesz szülészet!
A Fazekas Zsuzsi úgy néz ki,hogy marad!Legalaább is nekem azt mondta ma!! :D
Nemtudom,hogy a Kisfalvival mi lesz!! :shock:
Majd ha tudok valami újabbat,és érdekel titeket megirom!
Ki az aki a MÁV-ban szül "mostanában"!
Illeve már az új kórházban???

Kép
bea27
 
 


Bea,
tegnap azt mondta, hogy az orvosok nem maradhatnak :evil: csak néhány szülésznő. felháborító :x
topszlix
 
 


Sziasztok! Pár hete,hogy olvaslak Titeket. Én is a MÁV Kh.-ban szerettem volna szülni, de úgy látszik, hogy ennek igen kicsi a valószínűsége. Mostani friss értesülésem szerint, ha holnap reggel 8 óráig elindulna a kisbabám, még a modern, kismama és bababarát MÁV-ban szülhetnék. Ha később jön, a Szabolcs u.-ban /OGYIK/ látná/látja meg a napvilágot. Még szerencse, hogy a szülésznőm és az orvosom is marad, ill. velük szülhetek az OGYIK-ban is. Legalább ennyi marad bíztatóul.
Tünde
mtücsi
 
 


Sziasztok,


Most nincs időm visszaolvasni, csak belepörgettem, és annyira édesek vagytok, a sok gratulációnak!Köszi mindenkitől!
Dóri látom rakott föl már ízelítőt belőlünk :wink: jövő héten megpróbálok úgy jönni, hogy olvasva írok, meg a szülést ís megírom!Most nem érek annyira rá, holnap még nagy nap lesz, Eszti szülinapja!!!!!Jön a család, buli, főzés, stb!
Tegnap jöttünk amúgy haza, és minden ok. :)
Addig is puszi mindenkinek :)
És jó hétvégét
manóci
 
 


Szijjja Manó!!

Isten éltesse Esztit sokáig!!
Várom a beszámolót már nagyon!!

beneildi, én is ott leszek kedden Szabó dokinál :) Bnőmet viszem fel vizsgálatra, két gyerkőccel leszünk :)
Én is kíváncsi vagyok mit mond majd, leginkább az érdekelne h szülést fog e vezetni stb stb, ugyanis bnőm 13hetes terhes......

Norcmorc! Ismerős az érzés! Én is úgy voltam vele h csak itt legközelebb is! Annyira jó ha találsz egy helyet ahol megbízol mindenben és mindenkiben! :( És hát akkor most mi lesz? :( Ki tudja.....

Na puszi

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!

Esztikének boldog szülinapot kívánunk!!!!!Dominak hétfőn ünnepeljük,"mekis zsúr" lesz :D .Már 8 éves....és 27-es a lába!!! :shock: :D .
Manó kislánya nagyon édes,volt szerencsém belógni picit a kórházba hozzájuk.ha lehet ilyet mondani egy pár napos csöppségre:valami hihetetlenül nőies volt,ahogy ott előttem mozgatta a kis száját,ahogy nézelődött,a mimikái,odavoltam tőle teljesen...és egy mosolyt is kaptam ám :D Manó pedig friss volt és üde,közvetlen,mint mindig,pont mint amilyennek megismertük,amilyennek szeretem,mi,nyanya?? :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


na én is csak hasonló rossz hírekkel jövök -rám nézve is- mint bea.
annyi apró eltéréssel, hogy én a mai éjfélt hallottam határidőnek a szülésre és holnaptól gyakorlatilag be van zárva a szülészet.
az orvosok lógnak a levegőben, nincs egyelőre szerződésük, amivel nem láthatnának el szülést, de mégis tettek vmi áthidaló intézkedést, miszerint a mávos doki lát el, és egy szabolcsos ír alá.
nőgyógyászat a mávban, szülés átmenetileg a szabolcs u.-ban :evil: :evil: :evil:
kb 2héten belül rendeződik a státuszuk... de a mávos szülészet addigra még nem fog állni... :cry: :cry: :cry:

manó: tudom, hogy nincsenek jó emlékeid a szabolcs u-ról, de azért tudnál pár szót mondani a körülményekről?

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mizujs,mindenki pihizik? :D
Manó,milyen otthon??? :shock: :D Esztike bulija?Hogyan viseli a hugit?
Ma kint voltunk a gyerekszigeten,olyan érdekes játékokat találtunk,hamar elment az idő.Először mentek volna a fizetős játékokhoz,háááát persze,az vonzó volt ám nagyon :twisted: .Aztán felfedeztük a sima fából-madzagból készült ügyeskedős dolgokat,és jééé,alig lehetett őket elrángatni onnan.Volt egy kis összetűzésem egy nagyival.Domi a sziget felétől rohant helyet foglalni a túrórudis kisvonatra nekünk(én nem vagyok olyan gyors :D ).Odaértem aztán én is,csak apára és Dórira kellett picit várni.Egy mami az unokával szinte beleült az ölünkbe,úgy ránk zúdultak,Domi pedig mondta,ide apa fog ülni és a hugi,nekik foglalom a helyet,rögtön jönnek.Erre a nő:"azt nem hiszem...".Na,nekem a gyengém ez nagyon,először higgadtan megkértem üljenek már át a kétszemélyes helyre,főleg,hogy ketten is vannak,mi meg ülhessünk már együtt a családoknak kitalált négyes helyen.Válaszra sem méltatott,csak pofákat vágott,ott álltam addigra a két gyerekkel,mindenki őt nézte mekkora pofátlan egy nő,a gyerekeim meg majdnem sírtak.Domi is kérte,de akkora tuskó volt az a nő....Na,nekünk meg a buborékfújónk bánta,mert a nyakába öntöttük,csak lesett. :twisted: :lol:

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!!

óóKriszti de irigyellek h láthattad Manó minijét :lol: :lol:
Én viszem barinőmet kedden a dokihoz(mert a férje nem ér rá) és mondta h bemehetek ha lesz UH :lol: :lol: Alig várom!!
Mivel holnap nem bizti h tudok jönni,ezútonKÍVÁNOK DOMINAK NAGYON NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!! És várom a zsúrról a képeket!!! :)

Teszek képeket:

Kép Kép Kép Kép

Kép
borso18
 
 


Köszönjük szépen a köszöntést,képet pedig fogok feltenni!Megyünk ma is a szigetre,majd olyan képet is teszek föl!Iwiwen nem vagy fönt??Te, a fiad pofazacskóját meg fogom gyurmázni,ha talizunk!!!Domiról is van ilyen fotó,ahol babakocsit tologat:)Meg volt ugyanilyen összerakós babaszőnyegünk is,imádtuk!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok,

Minim még alszik ismét gyors bekukk addig! :)

Kriszti, köszi a drága szavakat :) És olyan jó volt, hogy meglátogattál :wink:
Azért már nem vagyok annyira friss,üde.Aludni tudnék ám egy nagyot, de az mikor lesz?????Talán 10 év múlva :lol: :lol: :lol:
De nagyon jó itthon!

Még nem töltöttem át a képeket, de rakok majd ahogy tudok.

Eszti szülinapja is megvolt, azért elfáradtam benne randesen, de túlvagyunk legalább a banzájozáson!Mostantól meg tényleg pihizek amennyit tudok!
Jól sikerült sok szép ajit kapott, majd rakok arról is képet!


Kórház, :( :( Olyan szomorú ez az egész, ne is mondjátok.Minden pillanatban arról beszélt ott mindenki.Hogy hogyan tovább!sokan betegácsiba iratják magukat és kiváárnak, hogy mi lesz.
Mindenesetre én annyira örülök, hogy még sikerült ott szülnöm ahogy szerettem volna.
Mütyűrke, asszem te kérdezted a Szabolcsot!Háááát, én mindenkit annyira sajnálok akinek oda kell menni most szülni.Az egy lepra kórház a Máv szüllészetéhez képest!Régi épület, lerobbant, az az igazi régi kórház érzete van az embernek.A szülőszobát nem láttam sose, de azt hallottam, hogy olyan mint a Jánosba, nincs konkrétan egy ágyas, hanem függönyös elválasztás :( Katasztrófa!!!!!! De azért az valami, hogy legalább Mávos dokiknál lehet szülni.A szülésznőkkel nem is tudom mi a helyzet!
Borzasztó, úgy fel tudnám rúgni ezt a H.Ágnest, minden faszság ő miatta van!!!!!!
De fel a fejjel, akinek még van elég ideje, az lehet már az új Mávba mehet.Nemtom a felújítás mennyi ideig tart!
manóci
 
 


Borsó, tündér Balázs baba :)


Köszi mindenkinek Eszti nevében a köszöntéseket! :) :)
manóci
 
 


Lányok,
Mikorra ígérik, hogy a máv felújítása befejeződik?
Köszi,
Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


köszi manó... :( mondjuk a szülőszoba nem érint, csak a műtő.. :?
engem inkább az utána való elhelyezés aggaszt.. a szobák milyensége(wc+zuhany van-e minden szobában?) és hogy ugyan nem bababarát, de mennyire tudom a rooming-in elelyezést érvényesíteni, hogy valóban nálam legyen a gyerek és ne adjanak neki semmilyen táplálékot a beleegyezésem nélkül..(nem szándékozom beleegyezni.. :evil: )
és igény szerint szoptatok, nem pedig 3óránként... :evil:
és mi az, hogy éjszakára mindenképp be kell adni a megörzőbe? és ha felébred? akkor sem hozzák ki? ordíthat ameddig akar, vagy cumit kap? vagy vmi kaját?? ááááááááááááá :evil: :evil: :evil:

de jó neked, hogy már túl vagy rajta és otthon vagy! :wink:

isten éltessen minden szülinapost! :D

KépKépKép
mütyürke
 
 


Hello!
Borsó mi 3/4-re megyünk - férj + kicsiLillaBaba lesz velem!
Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kép

Dominak és Esztinek nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!

Kriszti!
Nagyon megnéztem volna nénikét buboréklötyivel a nyakában!!! :lol: :lol: :lol: Mi is oda készültünk, de kaptunk egy vidéki meghívást és oda mentünk.Viszont szombaton tuti ott leszünk, mert egy halom rudi papirt be kellene váltanunk. Remélem még vannak ajik. :wink:

Ez borzasztó amit írtok a MÁVról.Ami szintén szörnyű, hogy ugyan ezt csinálják most az oktatással. A környezetemben több suli és egy fejlesztő központ lóg a levgőben. Tök ciki a nyáron bezárni egy iskolát.Kiváncsi lennék, hogy értesítik a gyerekeket, szülőket. És ha értesítik, is őket, hova menjen annyi gyerek. Minden suli maximumon fut. 40 fős osztrályokban nem lehet tanulni :shock:

Péntek délután voltunk a bölcsiben. Hatalmas csoportszobák vannak, rengeteg játékkal.Az udvar szintén hatalmas és zöld. A környéken alig van forgalom, tiszta a levegő.Egy ismerős mami szólt, hogy majális lesz és biztos nem dobnak ki minket sem. Nagyon szuper volt.A gondozók, beöltöztek bohocoknak, úgy várták a gyerekeket.Volt nasi büfé, bábszínház, zenés műsor, kézműves foglalkozások, sport versenyek, persze minden bölcsis szinten.Ada volt a legkissebb. Innen főleg 4 évesen mennek át oviba a gyerekek.(a kerítés másik oldalára) Nem is gondoltam ekkora bulira. Néhány szórólaptól is sikerült megszabadulnom :wink:
Megismerkedtünk leendő gondozónéninkel. Egy hatalmas méretű, mosolygós kb 55 éves néne.Nagyon tettszett neki Andris.Fordítva nem mondanám, igaz minden fontosabb volt a felnőtteknél.Alig tudtam követni. Mindent kipróbált, szaladgált. A legjobb a mini mosdók voltak,kb 10szer kellett kezet mosni :P

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Először is meg szeretném köszönni hogy a Szabó dokiról adtok infót, nem gondoltam volna hogy ennyien járunk hozzá :wink: :lol:

Így ismeretlenül, mert csak nagy ritkán jövök ebbe a topikba :oops: szeretnék Manócinak gratulálni és sok-sok tejcsit kívánni! Pocakosoknak kitartás, sajnos tudom milyen az utolsó pillanatban aggódni hogy hogy is lesz majd a nagy napon. A 35.héten váltottam dokit és korházat, szerencsére fantasztikus orvosra és korházra találtam. Tudom hogy azért ez más de együtt érzek veletek. A legfontosabb úgyis az hogy azzal szülhettek majd akiben megbíztok és ismertek. Remélem a szülést követő pár napotok is ugyanolyan jól fog telni mintha a máv-ban történt volna minden :wink:

Nadimo!

Visszajelöltelek :wink:
Egyszerűen hihetetlen ami a korházban zajlik most. Nagyon sajnállak titeket hogy mindezt át kell élnetek, ráadásul ilyen szemét módon teszik mindezt. :evil: Na nem is folytatom tovább mert csak felidegesítem magam. Gondolj arra hogy a rossz után csak jó jöhet. :wink: Hisz megérdemlitek a jót, annyi szépet adtatok nekünk a kezdeti napokra. Egyszerűen csodáltalak titeket hogy a teli tüdőből visító manóm egy másodperc alatt megnyugszik a kezetekben, persze azóta én is ráéreztem ennek a gyönyörűségére :wink:

Úristen, befejezem az eszmefuttatásaimat, bocsi hogy untattalak titeket :oops: :oops: :oops:

Puszi mindenkinek

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Nah ideértem ma is, úgyhogy ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG DOMIT!!!!!!!!!!

Kriszti, de rajta vagyok, küldök privit!

Tegnap egész este az ügyeleten ültünk :(
Tegnap 7óra tájban, kint ültem a teraszon, és indultam befelé apához és Bazsóhoz, akik a gyerekszobában voltak, mikor is óriási káromkodás majd abban a pillanatban iszonyatos sikítá-visítás! Rohanok be, apa kapja fel Bt, kérdezem mi van? Mindeközben a gyerek úgy üvöltött h nem vett levegőt, úgyhogy először őt kellett felráznom. Mondja apa h egy pillanatra arrébb lépett és eközben B leesett az ágyról, fejjel előre!! Na győztem vígasztalni, de csak nem nyugodott! Apa (aki közülünk a nyugisabb természet) közölte h vigyük be ügyeletre, ő látta mekkorát esett! Na ekkor eléggé megijedtem, hamár ő is ilyet mond!! 7után értünk be, 2en voltak előttünk, 9kor jutottunk be, felküldtek röntgenre, eredményt vártunk, 10után értünk haza......egyszerűen botrány ami ott fogadott minket, miközben egész nap az ment a TVben, h siófokon megerősítették a sürgősségi betegellátást a nyaralók miatt......a nagy ló.....t.... Ami viszont még ennél is jobb volt, kérdezi tőlem egy fiatal doki, h volt eszméletvesztés? mondom nem, hányás? nem. Szédül?? Na itt kiakadtam...hát honnan a fenéből tudnám h szédül e????????????????? Erre ő: jahh háhá azt tényleg nem tudhatjuk
Mindenesetre a röntgen nem mutatott se törést se deformálódást, ma még figyelgetni kell és kész! Van egy szép sebe a bal szeme alatt!!

Kép
borso18
 
 


Sziasztok!


Manóci!

Gratulálok a minihercegnőhöz,azt kívánom,hogy minden úgy működjön ahogy szeretnéd(alvás,tejcsi,) és sok-sok egészséget mindehez!Jó hallani,hogy sikerült úgy szülnöd ahogy szetettél volna!Ezek szerint minden oké volt?Szülésznő,doki, fájások,vérnyomi?

Nadimo,

Veletek mi újág kiderült valami végleges?

Borsó,

Ne aggódj Balázs biztos hamar rendbejön!Sajos ezeket nem lehet megúszni!Az én lányom pár hete szerezte a legnagyobb púpját Ő az szék lábának az élét kapta el szegénykémnek egyböl szarva lett!

Mindenkinek szép napot!
andita01
 
 


sziasztok!

gyors bekuk..

Esztinek és Dominak boldog szülinapot kivánunk!

Orsi!
hát nem semmi a mi veletek történt!meg is ijedtem mikor olvastalak.. Tudom mit élsz át, nekem is Boni mikor ennyi idös volt leesett a z ágyrol, mai napig nem tudom hogyan, mikor még akkor gyakorlatilag forogni sem tudott(nagyon késö érö tipus)..vittük mi is dokihoz,röntgen stb. ott meg inkább el se mondom mit mondtak..majd priviben..de szerencsére nálunk se lett semmi baja a gyereknek! AZ a fö h nálatok sem Balázsodnak!Akartam mondani már, h nagyon helyes kiskrapek!

Kriszti!

mos én is irigykedem, h láttad Mano babáját! én is jártam arra ma egy hete de olyan késésben voltam, h nem akartam csak jönni meg menni..

most mennem kell mert a fiam benyalt egy virust és lázas tegnap este ota.

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Dominak nagyon boldog SZÜLINAPOT kívánunk!!!!! Kép

Köszönjük mi is a köszöntéseket!

Borsó, szegény Balázs+ti! :( Nem semmi ami a kórházakban van, de még szerencse, hogy nem történt komolyabb!
Velünk is volt eggyszer ilyen pont amikor egy esküvőre indultunk!Szintén apa hagyta egy pillanatra Esztit az ágyon!
De aztán nem lett semmi, csak a homlokán egy kis bibi!

Floci, tök jó lesz a bölcsi :) :) :) Amazon néni is biztos ari, ha már most szimpi neki Andris!

Mütyürke, hát nagyon megértelek az aggályaiddal :( Szerintem tartsd magad mellett majd a babát, nem vehetik szerintem el!Küldj el mindenkit a fenébe, ha nem úgy engedik a dolgokat ahogy te akarod.Elvégre nem te akartál menni szülni abba a sz....os kórházba :twisted: :twisted:
Nem tudtam, hogy csaszis leszel, de nagyon drukkolok majd neked.Látom már nincs sok hátra!Mikor van a kitűzött időpont?

Nálunk ma járt doktornéni, megkukkolta Hannust!Nagyon tetszett neki, és szerencse ő is rendben taláált mindent.4 hetesen kell vinni legközelebb :)


Gyorsan dobok 2 képet aztán a történettel még adós vagyok :wink:

Még a kórházban

Kép

Ez már itthon

Kép


Megyek is vacsiztatás van :)
manóci
 
 


Sziasztok !

Bocs , hogy mostanában egy kicsit eltüntem, de kellett egy kis idő a regenerálódásra. Nagyon kivoltam már. A háttérből azért figyeltelek benneteket. Köszi az érdeklődéseteket. Én megvagyok még, a kórház az már sajna nincs. Tegnep óta egybeolvadtunk a többi kórházzal.
A szülészeten szülés már nincs, most " ügyeletet " tartunk amig haza nem tudunk adni mindenkit. Kicsit húzósra sikeredett a finish, már teljesen kifáradtunk. Reméljük a hét közepéig elrendeződnek a dolgok. Sajnos csak kevesen vagyunk ( munkaerők ), páran az újszülöttből már július 1-től az ÁEK-ben dolgoznak, sokan pedig szabin, ill. betegácsiban vannak. Még mindig kaotikus az állapot, olyan dolgok vannak, amiket le sem merek irni. Zajlanak a felújitások is, szépen kifestenek mindent, alakitgatják a szülőszobákat is. Erre az időre a Szabolcs u-ban vannak a szülések. Hogy meddig tart ez az állapot nem tudni, gondolom azért 2-3 hónap . ( de ezt csak én gondolom )
Biztos attól függ, hogy hogyan haladnak. Az biztos, hogy a munkások késő estig dolgoznak. Tudjátok, itt nem is az a gond hogy egy ideig ezt az állapotot el kell viselni, hanem az, hogy ha vissza is költözünk , más elvek alapján, egy teljesen más csapattal, más főnökséggel kell dolgozni. Nehezen tudjuk ( mi Mávosok ) elfogadni azt a változást amit az újak szeretnének. Mi bababarát kórház voltunk,akik pedig nálunk szültek, minket választottak , pont ezt akarták. Most etetés lesz, nem lesz rooming in, szóval más.
Sokan ezért mondtuk vissza ill. nem vállaltuk az áthelyezést, inkább eljövünk. Szörnyen nehéz volt kimondani a végső szót, hiszen mindenki több 10 éve dolgozik itt. Leirhatatlanul rossz ez az egész. De ez az én / mi oldalunkról van megközelitve. A most benntfekvő anyukák is nehéz időszakon mennek át, a káosz közepén vannak, alig van rájuk idő. Akik pedig pocakosan izgulják végig ezt az időszakot... hát az sem semmi. Remélem mindenkinek sikerül a körülményekhez képest jól kijönni ebből az egészből. Szoritok mindenkinek és jó egészséget és legfőképp kitartást kivánok ! Majd még jelentkezem, most befejezem, mert most nézem csak milyen litániát irtam. :oops:
Puszi mindenkinek !
nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Nadimo,

ijesztő, amit írsz!!! hogyhogy nem lesz rooming in??? Hiszen ehhez joguk van az anyáknak, nem??? Mi az hogy etetés? :shock: 3 óránként viszik csak majd ki a babákat szopizni, utána meg megetetik? :shock: Nekem az igény szerinti szopizás vált be az első babánkkal, egy ilyen rendszer egyenesen a tápszerhez vezetne, vagy esély lenne rá hogy nagyon meg kellene küzdeni itthon ahhoz, hogy ciciből is egyen bébi :cry: .
További kitartást a körülmények elviseléséhez!!!! Nagyon sajnálom, ami Veletek történik!!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Na már megint én !
Én személy szerint nem voltam odaát, még megnézni sem volt hangulatom. Az első perctől tudtam, hogy nekem ott nem lesz helyem, mármint hogy nem tetszene semmi képpen. Engem is átvettek volna, de én " begyepesedett " Mávos vagyok, szerintem amilyen elveket követtünk az úgy volt jó, végre megtaláltuk az arany középutat, és igy szinte mindenki jól érezte magát nálunk. Otthonos, családias légkörre, körülményekre törekedtünk, szemelött tartva mind a baba , mind az anya érdekeit, elképzeléseit, kivánságait. Természetesen voltak határok, szabályok de ez is csak a baba-mama érdekében.
Ennek most vége. A tölünk áthelyezett növérkék elmondása szerint, egy teljesen más elven müködö szülészet ill. újszülött ellátás zajlik. Talán van valami rooming in szerüség, de a gyerekek etetve vannak, nincs igény szerinti szoptatás, és úgy tudom éjszaka nem is lehetnek kint. Az meg milyen rooming in ?
Ja , .... ráadásul, egyáltalán nincsenek oda értünk ( Mávosokért ) és ennek azért elég sürün hangot is adnak. Gondolom tudjátok ez mit jelent. :roll:
Egyébként mi sem tehetünk róla hogy igy alakult ez az átszervezés, ráadásul mi érezzük megtürt személyeknek magunkat miközben őket csatolták hozzánk és nem forditva. Biztos másképp alakult volna ha a mieink nyerik a pályázatot. :cry:
nadimo
nadimo
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Megnéztem a "Hol jó szülni" könyvben és valóban a Szabolcs utcában csak nappal vannak a babák az anyukájukkal és kapnak pótlást, cukros vizet, teát az anya beleegyezése nélkül. Mivel már tudom, hogy milyen az amikor egész nap velem lehet a babám szülés után, el sem tudom képzelni, hogy éjszakára másra bízzam az újszülött bébimet :cry: . Most már biztosan másik kórházat fogok keresni...

Kép

Kép
emendora
 
 


Szia nadimo,
sajna laikusként is gondoltuk, hogy ez így lesz :-( tényleg a legfelháborítóbb, hogy hiába volt nektek egy jól kialakított rendszeretek, a régihez kell alkalmazkodni... Úgy hallom, még a szülőszobák is olyanok, hogy függöny !!! választja el a szülő nőket :shock: És gondolom, a felújított osztályon, ha visszakerül a szülészet a Mávba, sem lesz másképp, mármint azok az orvosok viszik a megszokott felfogásukat :(
Remélem, neked / nektek sikerül jó helyet találni, nekem nagyon jó emlékeim vannak a bennlétről ( a hosszú bennlét okát leszámítva...), januárban sikerült ugye majd 10 napot benn lenni, nagyon jól esett az ott dolgozók empatikus hozzáállása, és segítsége :) Drukkolok nektek hogy sikerüljön olyan helyet találni, ahol értékelik ezt a hozzáállást!!!
topszlix
 
 


manó: nagyon édes minimanó :lol: :lol: :lol:
igen, ez a 3. császárom, így garantált. :( de talán az adott szituációban lehet, hogy jobb is így? a műtő az műtő. és a "dokim jön velem"...ebben a részben nagyjából tudom mire számítsak :roll:
a vonalzómat, meg a kiírt időponthoz állítottam be.. :lol: :lol:
(betöltött 38.hét) ha addig nem akaródzik jönnie mütyürinek :wink: :wink:

nadimo: csecsemősök is kerültek át a szabolcsba vagy csak orvosok és szülésznők???
most hallottam a cukros vízes ill. teás itatást egy nemrég szült kismamától... cumisüvegből... kiver a víz!! áááááááá :evil: :evil: :evil:
szted fel lehet ez ellen lépni?? megtagadhatom? (mindenképp megpróbálom :evil: )

emendora, ha van még időd és energiád akkor keress... bár lehet mire szülnél, már rendeződik a máv is... na persze nem biztos, hogy úgy ahogy mi szerettük... :( :( :evil: :evil:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Gyerekszigetes és szülinapi képek: Kép Kép Kép Kép Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?